ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

پروژه جایگزین خدمت سربازی 1403 + شرایط جدید سپاه، ارتش و وزارت دفاع

پروژه جایگزین خدمت سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس مستقیم با کارشناسان مطلع از پروژه جایگزین خدمت

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

طبق قانون جدید سازمان نظام وظیفه عمومی، فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری عمومی و تخصصی تنها در صورتی مجاز به انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی هستند که دارای شرایط پروژه جایگزین سربازی باشند. چنانچه مشمولین خدمت سربازی، شرایط و مدارک لازم برای شرکت در پروژه جایزگزین سربازی را داشتند، می‌بایست سوابق خود را به آدرس اینترنتی، ایمیل و یا محل حضوری درج‌ شده‌ در اطلاعیه ارسال نمایند. البته پیش از ارسال مدارم بهتر است به صورت مفصل در خصوص پروژه جایگزین خدمت سپاه، ارتش و وزارت دفاع اطلاعات لازم را کسب نمایید.

معرفی پروژه جایگزین خدمت

دانش آموختگان یا فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، می‌توانند از طرح جدیدی که سازمان نظام وظیفه عمومی مطرح کرده است استفاده نمایند. برای این کار فرد مشمول می‌بایست جهت دریافت پروژه جایگزین خدمت خود در یکی از سازمان ها یا ارگان های مجری طرح پروژه فعالیت کند. همچنین مشمول خدمت سربازی بایستی دارای شرایط عمومی و اختصاصی این طرح باشد تا مجاز به استفاده از پروژه جایگزین خدمت شود.

از این رو متقاضیان می‌توانند از دو روش نخبگان نیروهای مسلح یا بنیاد ملی نخبگان اقدام کنند و تنها یک پروژه در بنیاد ملی نخبگان و چندین پروژه در نیروهای مسلح را به انجام برساند تا پس از انجام این پروژه، موفق به اخذ کارت پایان خدمت شوند.

گفتنی است طبق قانون جدید نظام وظیفه عمومی، دانشجویان مقطع کارشناسی نمی‌توانند در طرح پروژه جایگزین خدمت شرکت کنند؛ بنابراین فقط افرادی که مدرک کارشناسی ارشد و دکتری دارند، بایستی برای ثبت نام در این طرح، اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه در خصوص پروژه جایگزین خدمت سپاه، ارتش و وزارت دفاع به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد.

معرفی پروژه جایگزین خدمت

شرایط  اخذ پروژه جایگزین سربازی سپاه

پروژه جایگزین خدمت تنها برای اشخاصی قابل دسترسی است که شرایط لازم برای ارائه و دریافت آن را دارا باشند. برای اطلاع از مدت سربازی و نحوه دریافت پروژه سربازی سپاه پاسداران، بایستی اطلاعیه‌های این سازمان رو پیگیری کنید.

✅این طرح بیشتر مختص به اشخاصی است که تحصیلات عالیه دارند. همچنین یکی از شرایط اساسی اخذ پروژه سربازی سپاه، داشتن مدرک تحصیلی در مقاطع بالاتر است. فقط اشخاص متقاضی کارشناسی ارشد، دکتری و دکتری تخصصی مجاز به ثبت نام در پروژه جایگزین خدمت هستند.

✅یکی از شرایط مورد نیاز برای دریافت پروژه جایگزین خدمت، معدل داوطلبان است. مشمولین بایستی معدل لازم برای طرح جایگزین خدمت سربازی را داشته باشند.

✅افرادی که اختراعی را ثبت کرده و دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند، می‌توانند با معدل 15 اقدام به ثبت نام در سامانه سینا کنند. همچنین اشخاصی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نموده و جز 15 نفر برتر دانشگاه خودشان هستند.

✅مشمول باید علاوه بر چپ مقاله معتبر جهانی ISI باید نامه معرفی به استاد را دریافت کرده باشد. این اشخاص بدون شک، اولویت ثبت نام در این طرح را دارند. طبق آخرین قانون نظام وظیفه، برای دریافت پروژه جایگزین لازم است که حداکثر ۲ سال از پایان مدت خدمت سربازی آن‌ها گذشته باشد.

✅یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با شرایط دریافت پروژه جایگزین وجود دارد، این است که ممکن است شرایط دریافت آن در هر یک از ارگان‌های مربوط به بنیاد نخبگان متفاوت باشد.

✅بنابراین، با تکمیل فرم مربوط علاوه بر پروژه جایگزین خدمت سربازی سپاه، مشمولین می‌توانند فرصت اخذ پروژه جایگزین خدمت در خارج از کشور فرصت را امتحان کنند. شرط اصلی دریافت این پروژه این است که تنها اشخاص فارغ التحصیل کارشناسی ارشد، دکتری عمومی و تخصصی مجاز به ثبت درخواست پروژه جایگزین خدمت را دارند.

بنر معافیت تحصیلی

بنر معافیت تحصیلی

نحوه اخذ پروژه جایگزین خدمت سپاه

افرادی که دارای شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت و یا کسری خدمت هستند، می‌توانند در ابتدا به سایت سینا مراجعه نموده و مراحل درخواست پروژه جایگزین خدمت را انجام دهند. باید توجه داشت که این روش برای دریافت پروژه جایگزین خدمت برای آن دسته از مشمولانی که در خارج از کشور مقیم هستند، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به این ترتیب، افراد می‌توانند بدون هیچ‌گونه مراجعه حضوری در ابتدا به سایت سینا وارد شوند و با ارسال مدارک مورد نیاز، درخواست خود را مبنی بر دریافت پروژه کسری خدمت به جای اعزام به خدمت سربازی ثبت نمایند. در مرحله بعدی مدارک ارسالی بررسی خواهد شد و در صورت قبولی به اطلاع آن‌ها خواهد رسید. در نهایت، داوطلبی که قصد دریافت پروژه را دارد، می‌تواند به بنیاد ملی نخبگان مراجعه کرده و مراحل بعدی ثبت درخواست و اخذ پروژه را انجام دهد.

باید توجه داشت که در صورتی که فرد متقاضی مشمول دریافت این طرح شناخته نشود، در سایت سینا رد درخواست وی اطلاع‌رسانی خواهد شد و فرد باید مانند افراد دیگر خدمت سربازی خود را به صورت نظامی انجام دهد. مراحل ثبت درخواست پروژه جایگزین خدمت سربازی در سایت سینا به صورت زیر است.

ابتدا به سایت سینا به آدرس اینترنتی sina.bmn.ir/۱۴ مراجعه نمایید. دقت کنید که آدرس ذکر‌شده‌مربوط به پرسش‌نامه طرح جایگزین خدمت است که باید قبل از هر اقدامی تکمیل شود.

در مرحله بعدی، شما باید به دقت به سوالات مربوط به دریافت پروژه جایگزین خدمت پاسخ داده و در نهایت بر روی گزینه ذخیره کلیک نمایید.

حال می‌توانید به مراحل بعدی ثبت درخواست پروژه جایگزین خدمت وارد شوید و مدارک مورد نیاز را در سامانه آپلود نمایید.

❇️ مراجعه حضوری متقاضیان برای دریافت طرح جایگزین خدمت باید پس از انجام اقدامات لازم در سایت سینا، به بنیاد ملی نخبگان مراجعه نمایند. پس از مراجعه به بنیاد ملی نخبگان، فرد مشمول اقدام به ثبت نهایی درخواست و دریافت پروژه می‌کنند. لطفا توجه داشته باشید که پس از بررسی صلاحیت و اعتبارسنجی مدارک، اگر فرد شرایط دریافت پروژه جایگزین خدمت را نداشته باشد، درخواست او توسط سامانه رد خواهد شد.

برای اطلاع از پروژه کسری خدمت دانشگاه مالک اشتر وارد لینک شوید.

نحوه اخذ پروژه جایگزین خدمت سپاه

شرایط پروژه جایگزین سربازی ارتش

دریافت پروژه کسری خدمت ارتش در گذشته تنها برای افرادی صورت می‌گرفت که نخبه کشوری بودند؛ اما در حال حاضر، تمام فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های سراسری امکان دریافت این تسهیلات را دارند. در کل، شرایط دریافت پروژه کسری خدمت ارتش به ارگان دریافتی پروژه کسری خدمت بستگی دارد و مشمولان باید قبل از اقدام به ثبت نام در ارگان مربوطه برای دریافت پروژه، از شرایط مورد نیاز آگاه باشند. در ادامه، مهم‌ترین شرایط دریافت پروژه کسری خدمت ارتش را به عنوان مشاوره سربازی خواهیم کرد.

✅مشمولان در حین خدمت سربازی، حق اخذ پروژه کسری خدمت ارتش را ندارند.

✅معمولا تنها مشمولانی می‌توانند پروژه کسری خدمت سربازی دریافت کنند که فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری باشند. در بیشتر مواقع، فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی نمی‌توانند پروژه کسری خدمت دریافت نمایند.

✅برای دریافت پروژه کسری خدمت، نباید زمان زیادی از فارغ‌التحصیلی افراد گذشته باشد. در قانون کلی، افرادی که بیشتر از یک سال از زمان فارغ‌التحصیلی گذشته باشد، نمی‌توانند برای دریافت پروژه کسری خدمت اقدام کنند.

✅مشمولانی که دارای غیبت سربازی هستند، دارای شرایط دریافت پروژه کسری خدمت سربازی نیستند و به هیچ وجه امکان دریافت این پروژه برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

بخوانید : همه چیز درباره طرح جایگزین خدمت صیاد شیرازی

نحوه اخذ پروژه جایگزین خدمت ارتش

مراحل دریافت پروژه کسری خدمت ارتش به دو نوع مختلف تقسیم‌بندی می‌شود که هر یک به صورت جداگانه توضیح داده‌ شده‌ است.

✅روش اول برای دریافت پروژه کسری خدمت ارتش این است که افراد ابتدا به سایت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح مراجعه کرده و ثبت نام نمایند. سپس بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز، این سازمان با متقاضی تماس می‌گیرد و به او یک ارگان دیگر معرفی می‌کند که با رشته و تخصص مشمول مطابقت دارد.

✅فرد متقاضی نیز باید با حضور در این ارگان، مراحل دریافت پروژه کسری خدمت ارتش را انجام داده و پروپوزال خود را تهیه و دفاع از آن را زیر نظر نیروهای مسلح و در همان ارگان انجام دهد.

✅روش دوم نیز این است که افراد به‌طور مستقیم با ارگان‌های ارائه‌دهنده پروژه کسری خدمت ارتش تماس بگیرند و مراحل لازم برای دریافت پروژه کسری خدمت را انجام دهند.

✅در این روش، افراد می‌توانند به راحتی یک پروژه کسری خدمت را به‌طور مستقیم و به مدت کمتری نسبت به روش اول دریافت نمایند. تمام مراحل اخذ پروژه، تعیین داور و استاد راهنما و دفاع از پروژه نیز در همان ارگان انجام می‌شود.

نحوه اخذ پروژه جایگزین خدمت ارتش

نحوه و شرایط اخذ پروژه جایگزین خدمت وزارت دفاع

سه راه برای دسترسی به سرویس وزارت دفاع وجود دارد که در ادامه به این سه راه اشاره خواهیم کرد:
✅ اگر یکی از استعدادها و نخبگان برتر این کشور هستید، می‌توانید پروژه جایگزین خدمت وزارت دفاع را دریافت کنید. اگر جز نخبگان کشور هستید، نیازی به مدرک فوق لیسانس و دکترا ندارید. اگر مدرک لیسانس دارید، می توانید یک پروژه خدمات کوتاه مدت با وزارت دفاع دریافت کنید.
✅ اگر در رشته خود مدرک فوق لیسانس یا دکترا دارید، می‌توانید برای اخذ پروژه اقدام کنید.
✅ در صورت گذراندن دوره فوق لیسانس یا دکترا می‌توانید از طریق تحقیقات خود حق خدمت دریافت نمایید.
برای دریافت پایان نامه خود؛ ابتدا پایان نامه خود را به همراه سی دی به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح ارسال کنید.
این بنیاد کار شما را به یک سازمان نظامی مرتبط با موضوع کار شما ارجاع می‌دهد.
در صورت موافقت موسسه مربوطه بر اساس ارزیابی پایان نامه شما می توانید تا 9 ماه کسری خدمت بگیرید.
توجه: اگر می‌خواهید از کسری پایان نامه خود استفاده کنید و طرح خدمت بگیرید، بهتر است با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

مدارک لازم جهت اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی

برای انتخاب موضوع پروژه متقاضیان این طرح می‌بایست مدارک معتبر و مستندات صحیح خود را به سازمان ملی نخبگان تحویل دهند. لازم به ذکر است انجام مراحل اخذ پروژه باید به سرعت انجام گیرد تا فرد مشمول دچار غیبت سربازی نشود. چراکه استعلام غیبت سربازی با کد ملی یکی از مراحل لازم برای در اختیار قرار دادن پروژه جایگزین خدمت سربازی است.

اسناد و مدارک اخذ پروژه جایگزین خدمت

اسناد و مدارک اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی، شامل موارد زیر است:

✅عکس پرسنلی رنگی با پس زمینه سفید از چهره تمام رخ مشمولین ۴عدد

✅شناسنامه مشمولان

✅کارت ملی مشمولین

✅کپی از تمام صفحات شناسنامه مشمول

✅مدرک تحصیلی مشمولین (کارشناسی ارشد یا دکتری)

✅کپی کارت ملی مشمول

✅رزومه کاری و شغلی مشمول

✅کپی شناسنامه همسر فرد مشمول درصورت تاهل

✅کپی شناسنامه فرزند یا فرزندان ویژه سربازان پدر

مدارک لازم برای متقاضیان طرح تحقیقاتی

مدارک لازم برای متقاضیان طرح تحقیقاتی شامل موارد زیر است:

✅گواهی اشتغال به تحصیل یا فراغت از تحصیل یا گواهی اشتغال به خدمت

✅کارت ملی و شناسنامه

✅یک قطعه عکس

✅ پروپوزال مورد تایید دانشگاه

مدارک لازم جهت اخذ پروژه جایگزین خدمت سربازی

مدت زمان کسری در صورت اخذ پروژه

✅در بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، پرونده هر فرد تنها یک بار بررسی می‌شود؛ بنابراین فرد متقاضی باید پس از پایان یافتن تمامی پروژه‌های محوله، پرونده کامل شده خود را به بنیاد نخبگان تحویل دهد و مدت زمان کسری خدمت جایگزین سربازی بسته به سطح پروژه تعیین می‌شود. معمولا پروژه‌های تحقیقاتی در مقایسه با پروژه‌هایی که طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند، زمان کمتری را به خود اختصاص می‌دهند؛ اما معمولا مدت زمان پروژه جایگزین خدمت برابر با نیمی از طول دوره خدمت نظام وظیفه است.

اطلاعیه

فرد مشمول می‌بایست هر سه ماه یکبار از تحقیقات، مراحل طراحی یا میزان پیاده سازی پروژه خود گزارش ارائه دهد.

جدول امتیاز پروژه جایگزین خدمت

✅امتیازات لازم برای فعالیت‌ها و افتخارات مطابق شیوه نامه بهره‌مندی دانش آموختگان برتر دانشگاهی سال پیش در جدول زیر ارائه شده است و به محض انتشار از جدیدترین اطلاعیه‌ها این مقاله به روزرسانی خواهد شد.

فعالیت های نخبگانی توضیحات
برگزیده ی آزمون های ورود به دانشگاه کارشناسی

( فقط یک آزمون)

وزارت علوم/ بهداشت کسانی که کمتر از 1000 کسب کردند.
دانشگاه آزاد اسلامی کسانی که کمتر از 300 کسب کردند.
کارشناسی ارشد

( فقط یک آزمون)

وزارت علوم/ بهداشت کسانی که کمتر از 30 ( بدون گرایش) کسب کردند.
دانشگاه آزاد اسلامی
ورود بدون آزمون دانشجویان ممتاز

( استعدادهای درخشان)

کارشناسی ارشد

 

_
فعالیت های آموزشی میانگین کل دوره کارشناسی با احتساب ضریب هم ترازی معدل
میانگین کل دوره کارشناسی ارشد با احتساب ضریب هم ترازی معدل
میانگین کل دوره دکتری حرفه ای با احتساب ضریب هم ترازی معدل
میانگین کل دوره دکتری تخصصی با احتساب ضریب هم ترازی معدل
دانشجوی نمونه کشوری _
فعالیت های پژوهشی مقاله های منتشر شده در نشریه با نمایه ی معتبر بین المللی امتیاز مقاله های سه سال اخیر دانش آموختگان کارشناسی ارشد و دکتری و پنج سال اخیر دانش آموختگان دکتری براساس ضرایب آیین نامه ارتقا محاسبه می شود.
مقاله های منتشر شده در نشریه های علمی- پژوهشی
مقاله های منتشر شده در همایش های علمی معتبر داخلی و بین المللی
همکاری در اجرای طرح های پژوهشی مصوب موسسه امتیاز طرح های سه سال اخیر دانش آموختگان کارشناسی ارشد و دکتری و پنج سال اخیر دانش آموختگان دکتری براساس ضرایب آیین نامه ارتقا محاسبه می شود.
فعالیت های فناورانه اختراع های برگزیده اختراع سطح 1 مشارکت دست کم 45 درصد
اختراع سطح 2 مشارکت دست کم 45 درصد
اختراع سطح 3 مشارکت دست کم 45 درصد
فعالیت های فرهنگی و اجتماعی برگزیده جشنواره معتبر ادبی و هنری یا فعالیت های قرآنی بر اساس آیین نامه های مرتبط بنیاد
عضویت در انجمن های علمی/ فرهنگی و دانشجویی سقف امتیاز حاصل از عضویت در انجمن های دارای مجوز از دستگاه های ذی ربط 60 امتیاز است.
عضویت در انجمن های علمی تخصصی
عضویت در هیئت مدیره ی انجمن های علمی انجمن های دارای مجوز از دستگاه های ذی ربط
عضویت در هیئت تحریریه نشریه های علمی نشریه های پژوهشی، ترویجی، دانشجویی دارای مجوز از دستگاه های ذی ربط
سردبیر نشریه های علمی نشریه های پژوهشی، ترویجی، دانشجویی دارای مجوز از دستگاه های ذی ربط
اخذ جایزه های تحصیلی بنیاد _
جشنواره مورد تایید خوارزمی بین المللی اول مشارکت دست کم 45 درصد
دوم مشارکت دست کم 45 درصد
سوم مشارکت دست کم 45 درصد
دانشجویی اول مشارکت دست کم 45 درصد
دوم مشارکت دست کم 45 درصد
سوم مشارکت دست کم 45 درصد
فارابی بزرگسال رتبه اول صرفا بخش های رقابتی جشنواره ی فارابی
رتبه دوم
رتبه سوم
جوان رتبه اول
رتبه دوم
رتبه سوم
رازی محقق برگزیده رتبه اول _
رتبه دوم
رتبه سوم
محقق جوان _
محقق دانشجو
سایر جشنواره ها بر اساس مقررات بنیاد
آزمون های علوم پزشکی برگزیده آزمون های جامع پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و پیش کارورزی پزشکی اول _
دوم
سوم
برگزیده آزمون پذیرش دستیار پزشکی، دندان سازی و داروسازی اول _
دوم
سوم
آزمون دانش نامه تخصصی پزشکی حائز رتبه اول تا پنجم
دندانپزشکی حائز رتبه اول تا سوم
داروسازی حائز رتبه اول تا سوم
المپیاد مهارت بین المللی اول _
دوم
سوم
ملی اول
دوم
سوم
المپیاد علمی دانشجویی وزارت علوم اول _
دوم
سوم
وزارت بهداشت اول بر اساس رتبه انفرادی
دوم
سوم
دانش آموزی جهانی طلا
نقره
برنز
ملی طلا
نقره
برنز

 

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

نکات مهم در خصوص آیین نامه پروژه جایگزین خدمت

نکات مربوط به پروژه جایگزین خدمت دانشجویان تمام رشته‌ها به استثنای کشاورزی، پزشکی و بازرگانی قابل بررسی است. این نکات عبارتند از:

✅ارزش‌یابی نیازمند هماهنگی بین دانشگاه، بنیاد ملی نخبگان و سازمان نظام وظیفه است.

✅ پس از اتمام پروژه و تایید دانشگاه، گواهی جایگزینی خدمت توسط بنیاد ملی نخبگان به سازمان نظام وظیفه ارائه می‌شود.

✅موضوع پروژه ممکن است توسط فرد مشمول پیشنهاد شود؛ اما ممکن است توسط سازمان مربوطه رد شود.

✅حضور در دوره آموزشی خدمت سربازی برای همه مشمولان الزامی است و طراحان پروژه جایگزین خدمت از این امر مستثنی نیستند.

✅ اشخاصی که غیبت سربازی به آن‌ها تعلق گرفته است، از تسهیلاتی مانند پروژه جایگزین خدمت بهره‌مند نمی‌شوند.

خلاصه مطلب پروژه جایگزین خدمت سربازی

طرح پروژه جایگزین خدمت یکی از طرح‌هایی است که افراد بدون اعزام به ارگان‌های نظام وظیفه، می‌توانند گواهی پایان خدمت خود را دریافت کنند. طرح جدیدی که در آن دانش آموختگان یا فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند از شرایط ویژه نظام وظیفه عمومی در کسر خدمت استفاده کنند و دوران خدمت سربازی خود را بدون دغدغه و در کنار خانواده خود سپری نمایند، پروژه جایگزین سربازی است.

برای این کار باید فرد متقاضی امتیاز خود را از جدول امتیاز پروژه جایگزین خدمت محاسبه و در صورت به دست آوردن امتیاز لازم، جهت دریافت پروژه از نخبگان نیروهای مسلح یا بنیاد ملی نخبگان اقدام کند؛ اما نکته قابل توجه اینکه اخذ پروژه برای سربازان غایب امکان‌ پذیر نیست. همچنین در صورتی که بیشتر از سه سال از تاریخ دانش آموختگی مقاطع نامبرده گذشته باشد، ثبت نام در پروژه جایگزین خدمت ارتش و خدمت سپاه انجام نمی‌شود.

برای دانلود فایل PDF پروژه جایگزین خدمت روی لینک کلیک کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس مستقیم با کارشناسان مطلع از پروژه جایگزین خدمت

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

پروژه جایگزین خدمت سربازی چیست؟

مشمولانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند با استفاده از این طرح می‌توانند به جای اعزام به خدمت در یکی از ارگان‌های اجرا کننده این طرح خدمت خود را سپری نمایند.

دریافت پروژه جایگزین خدمت سربازی برای چه افرادی امکان پذیر است؟

اخذ این پروژه صرفا مختص به افرادی است که مدرک کاشناسی ارشد و یا دکتری را دارند.

مدت طرح جایگزین خدمت سربازی چقدر است؟

مدت طرح جایگزین خدمت سربازی، برابر با مدت زمان خدمت نظام وظیفه عمومی است.

نظرات

8 دیدگاه دربارهٔ «پروژه جایگزین خدمت سربازی 1403 + شرایط جدید سپاه، ارتش و وزارت دفاع»

 1. Avatar photo اردوان گفت:

  سلام . اگر نتونی طی 24 ماه پروژه را تمام کنی یا در دفاع آن رد شوی چه میشود ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   پرونده تون باید در نظام وظیفه باز بینی شوند

 2. Avatar photo امیر گفت:

  سلام
  آیا حین تحصیل دکتری بعد از دفاع از پروپوزال میتوان پروژه‌ی جایگزین خدمت اخذ کرد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شما این امکان را دارید

 3. Avatar photo نبویان گفت:

  سلام ما خودمون میتونیم برای پروژه جایگزین سربازی پیشنهاد بدیم یا از قبل تعیین شده اس؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شما این امکان را داریددرخواست دهید و تنها کسری سربازی بگیرید

 4. Avatar photo یحیی گفت:

  سلام پروژه جایگزین سربازی حالت کارآموزی هم داره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر شما فقط پروژه تحویل میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معافیت نان آور خانواده

  معافیت سرپرست مادر + آیین نامه 1402 {سرپرست خانوار}

  معافیت نان آور خانواده یکی از تسهیلات مهم در قوانین نظام وظیفه در ایران است که به موجب آن فردی که نان‌آور اصلی خانواده محسوب می‌شود، از خدمت سربازی معاف می‌گردد. این نوع معافیت با هدف حمایت از خانواده‌هایی که...
 • تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور

  تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور + آیین نامه 1403 | irantahsil

  مدیر اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که قرار است تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور در نظر گرفته شود. بنابر گفته‌های سردار موسی کمالی، تصمیمات جدیدی درباره رفت و آمد و تردد مشمولان غایب خارج...
 • پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی

  پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی + شرایط قانون 1403

  پروژه کسری خدمت حین خدمت سربازی یکی از بهترین پروژه‌ها برای محصلانی به شمار می‌رود که دارای مقاطع تحصیلی بالاتر هستند. یکی از مهمترین دغدغه‌های بسیاری از جوانان بعد از اتمام دانشگاه، پیدا کردن کار متناسب با رشته آنهاست. از...
 • تردد مشمولان خارج از کشور

  تردد مشمولان خارج از کشور + شرایط قانون 1403

  تردد مشمولان خارج از کشور به چه صورت است؟ ممکن است خیلی از مشمولان به خاطر دلایل مختلف از کشور خارج شده و در زمان تعیین شده به کشور برنگردند. در این شرایط، بر اساس چه قانونی با آنها برخورد...
تماس با مشاور