ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

وام دانشجویی چیست؟ {شرایط، انواع و مراحل دریافت} ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

وام دانشجویی به منظور کمک در هزینه پرداخت شهریه،  مسکن و … از سوی صندوق رفاه دانشجویی برای تمامی دانشجویان کشور در نظر گرفته شده است. صندوق رفاه دانشجویان، هر سال تسهیلاتی را از طریق سامانه خود به نشانی swf.ir در اختیار متقاضیان قرار می دهد. وام دانشجویی به دلیل کارمزد پایین، درخواست های زیادی در بین دانشجویان دارد اما شرایط پذیرش درخواست وام چندان ساده نیست و دانشگاه صرفا درخواست برخی افراد را با توجه به شرایط آن ها تایید می کند.

مهم ترین مسئله در زمان درخواست وام دانشجویی انتخاب نوع مناسب وام و ارائه مدارک مورد نیاز برای آن می باشد که درخواست اغلب دانشجویان به علت بی اهمیتی به همین موضوع رد می شود، اگر تجربه ثبت نام وام را ندارید بهتر است تا با برقراری یک تماس با شماره 9099075307 و ثبت نام وام به کمک مشاورین ایران تحصیل شانس خود را برای دریافت وام مورد نظر افزایش دهید.

مشاوره وام دانشجویی

معرفی انواع مختلف وام دانشجویی

وام دانشجویی شامل 25 مورد می باشد که این موارد در عناوین مختلف دسته بندی شده اند. اما مهمترین ترین آن ها که هر ساله در صندوق رفاه قرار می گیرند و دانشجویان می توانند از آن ها استفاده نمایند، به شرح زیر هستند:

وام تحصیلی

وام تحصیلی از ساده ترین و عمومی ترین وام های دانشجویی به شمار می آید و هر ساله دانشجویان زیادی برای حل مشکلات تحصیلی خود از این وام ها بهره می برند. هر دانشجو در هر نیمسال تحصیلی می تواند وام تحصیلی خود را دریافت کند و تنها شرط آن تسویه کردن وام قبلی است. دانشجویان برای استفاده از وام دانشجویی تحصیلی باید شرایط خاصی داشته باشند و مدارکی را نیز در این مورد ارائه دهند که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

 

    📣 اطلاعیه 📣

مبلغ وام دانشجویی تحصیلی برای دانشجویان برتر، ممتاز، مبتکر و یا تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد هر ساله 50 درصد بالاتر از سقف وام در نظر گرفته شده است.

وام ضروری دانشجویی

وام ضروری دانشجویی به تمامی مقاطع مختلف تعلق می گیرد اما شرایط دریافت این وام در دانشگاه آزاد و دولتی با یکدیگر متفاوت می باشد. به این صورت که دانشگاه آزاد وام ضروری را در زمان احتیاج دانشجو به خدمات درمانی فوری نظیر بستری شدن و یا جراحی ارائه می دهد، اما وام ضروری دانشجویی در دانشگاه سراسری موارد بیشتری را پوشش می دهد؛ مواردی نظیر تولد فرزند، فوت اقوام درجه یک دانشجو، وقوع حادثه و تصادف و ابتلا به بیماری های خاص. برای اطلاع از مبالغ این وام ها با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

📣 اطلاعیه 📣

مهلت دریافت وام ضروری دانشجویی تنها تا 6 ماه پس از وقوع هر یک از وقایع می باشد و تقاضای دریافت وام پس از گذشت این زمان مورد قبول نیست.

وام مسکن دانشجویی

وام ودیعه مسکن دانشجویی تنها به افراد متاهل به شرط ارائه اجاره‌ نامه معتبر همراه با کد رهگیری خانه‌ای که در شهر محل تحصیل دانشجو قرار دارد، تعلق می‌گیرد. هر دانشجو یک بار در دوران تحصیل امکان استفاده از این وام را دارد. مبلغ این وام به دلیل تفاوت قیمت مسکن در مناطق مختلف کشور برای دانشجویانی که در شهر های مختلف تحصیل می کنند، متفاوت است. به طوری که دانشجویان ساکن در شهر تهران بیشترین رقم وام مسکن را به ارزش 150 میلیون تومان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳دریافت می کنند.

معرفی انواع مختلف وام دانشجویی

 

وام شهریه دانشجویی

وام شهریه، فقط به دانشجویان پذیرفته شده دانشگاه آزاد و یا دانشگاه شبانه تعلق می گیرد. پس از درخواست دانشجو و ثبت نام در سامانه صندوق رفاه دانشجویان، این صندوق هزینه همان نیمسال را به دانشگاه پرداخت کرده و دانشجو تنها باید قسط وام خود را بپردازد. قسط ها معمولا به گونه ای تقسیم می شوند که به دانشجو فشار مالی وارد نشود، بنابراین اگر شما جزو دانشجویان دانشگاه شبانه یا آزاد هستید می توانید از  این وام استفاده کنید.

برخی دیگر از وام های دانشجویی عبارت اند از :

🎓 وام دانشجویی بانک ملی

وام دانشجویی بانک ملی از پرطرفدارترین و محبوب ترین وام ها برای دانشجویان است. این وام تنها برای دانشجویان دانشگاه آزاد می باشد و دانشجویان این دانشگاه برای دریافت وام بانک ملی ابتدا باید معرفی نامه بگیرند و سپس به شعب بانک ملی مراجعه نمایند تا درخواست وام خود را ثبت کنند.

توجه کنید که هر دانشجو در دوران تحصیل خود تنها یک مرتبه مجاز به گرفتن وام بانک ملی است، اما استفاده همزمان از وام دانشجویی صندوق رفاه و بانک ملی برای دانشجویان وجود دارد. همچنین مبلغ و اقساط وام به مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. که جزئیات این وام در جدول زیر قابل مشاهده می باشد:

    مقطع تحصیلی       تعداد اقساط (ماه)          سود  تسهیلات
        کاردانی              24               10درصد
        کارشناسی              48               10درصد
      کارشناسی ارشد              36               10درصد
        دکتری              60               10درصد

البته به غیر از وام دانشجویی بانک ملی می توانید از وام های دانشجویی بانک های دیگری مانند تجارت، ملت، رسالت، مهر، سپه، صادرات و غیره استفاده کنید که جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ها می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید.

🎓 وام دانشجویی اربعین

صندوق رفاه وزارت علوم  تسهیلاتی را برای دانشجویانی که برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی عازم عراق شده اند در نظر گرفته است. زائران پس از بازگشت از کربلا می توانند با ارائه مدارکی نظیر گذرنامه درخواست خود را در سامانه صندوق رفاه وزارت علوم ثبت کنند. مبلغ وام دانشجویی اربعین در سال ۱۴۰۲، 3 میلیون تومان می باشد.

 

🎓 وام دانشجویی خرید خوردو

دانشگاه آزاد برای حمایت از دانشجویان خود جهت خرید خودرو، تسهیلاتی را ارائه می دهد. دانشجویانی که قصد خرید خودرو دارند، می توانند از این وام که از با شرایط دانشجویی سازگار است استفاده نمایند. دانشجویان برای دریافت وام خرید خودرو باید در تاریخ مقرر شده به سامانه صندوق رفاه به آدرس bp.swf.ir مراجعه کرده و طبق مراحل درج شده در سایت اقدامات لازم را انجام دهند. وام دانشجویی خرید خودرو برای دانشجویان واجد شرایط در طول تحصیل تنها یک بار ارائه می شود و با افزایش سقف وام نیز نمی توانند آن را تمدید کنند.

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام وام دانشجویی وزارت بهداشت کلیک کنید.

 

 

🎓 وام دانشجویی خرید گوشی و لپ تاپ

یکی از وام های که برای دانشجویان ارائه می شود، وام دانشجویی خرید گوشی و لپ تاپ است که با شیوع کرونا بیشتر جایگاه خود را در میان وام گیرندگان مشهود کرد. دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های کشور در صورت لزوم می توانند از این وام استفاده کنند. در حال حاضر دانشجویان دانشگاه پیام نور با در دست داشتن مدارک خود می توانند به بانک مهر ایران مراجعه کنند و در آن جا  وام  خرید گوشی و لپ تاپ خود را به ارزش 20 میلیون تومان دریافت کنند.

🎓 وام تغذیه دانشجویی

وام تغذیه با هدف ارائه کمک به دانشجویان کم بضاعت در نظر گرفته شده است تا بتوانند از پس خورد و خوراک خود بر آیند. مبلغ این وام با توجه به قیمت هر ژتون غذای دانشگاه، ممکن است متفاوت باشد. دانشجویانی که در خوابگاه سکونت دارند حداکثر 10 وعده ناهار و شام و دانشجویان غیرخوابگاهی حداکثر 5 وعده ناهار می توانند از این وام استفاده کنند.

🎓 وام زیارت عتبات عالیات

هدف از ارائه وام زیارت عتبات عالیات تشویق جوانان و دانشجویان به سفر زیارتی می باشد و به دانشجویانی که قصد سفر زیارتی به کشور عراق را دارند، تعلق می گیرد.

 

🎓 ودیعه مسکن دانشجویان متأهل غیر ایرانی 

وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل غیر ایرانی همانطور که از نامش پیداست مخصوص دانشجویانی است که تابع کشور های خارجی هستند. دانشجویان برای دریافت این وام می بایست در یکی از دانشگاه های دولتی – روزانه مشغول به تحصیل باشند و نیز متاهل بوده و در حال حاضر در منزل اجاره‌ ای زندگی کنند.

🎓 وام ازدواج

 وام ازدواج را به عنوان مبلغی برای تشویق دانشجویان به ازدواج و کمک خرج به آن ها ارائه می دهند. از جمله شرایط دریافت این وام این است که حتما ازدواج باید در طول دوران تحصیل انجام شده باشد و از زمان عقد بیشتر از یک سال نگذشته باشد. ضمنا ارائه کپی سند ازدواج جزء مدارک اصلی دریافت این وام می باشد. توجه داشته باشید که وام ازدواج تنها یک بار در طول تحصیل به دانشجو تعلق می گیرد.

🎓 وام استعداد درخشان

وام استعداد درخشان به دانشجویانی که برتری ویژه‌ ای نسبت به سایر دانشجویان در زمینه‌ های مختلفی مانند: فرهنگی، ورزشی و المپیاد دارند، تعلق می گیرد. تشخیص دانشجوی برتر بر عهده رئیس دانشکده است. لازم به ذکر است به استعدادهای درخشان حداکثر دو برابر سایر دانشجویان معمولی وام تعلق می گیرد.

انواع وام دانشجویی (اینفوگرافیک)

مبلغ وام دانشجویی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳

وزارت علوم مبالغ مختلفی را به ازای هر یک از انواع وام های دانشجویی توضیح داده شده در نظر گرفته است، بر اساس بخشنامه جدید، مبالغ وام دانشجویی برای سال 1402-۱۴۰۲، به شرح زیر می باشد:

 

نوع وام مقطع مبلغ(تومان) توضیحات
تحصیلی کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته 2.5 میلیون دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای
کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری پیوسته 3 میلیون
دکتری تخصصی ناپیوسته 6.5میلیون
ودیعه مسکن متاهلی شهر تهران 35میلیون
کلان شهرها 30میلیون
سایر شهرها 25میلیون
ضروری ازدواج 6.5میلیون
تولد فرزند دانشجوی متاهل  6.5میلیون
دانشجویان حادثه دیده در سوانح و تصادفات ( جراحی) 6.5میلیون
دانشجویان مبتلا به بیماری های خاص و پرهزینه  6.5میلیون
بیماری خاص و پرهزینه یکی از اعضای تحت تکفل دانشجو 6.5میلیون
دانشجویان توان خواه 6.5میلیون
خرید لوازم کمک آموزشی 6.5میلیون
دانشجویان برتر، نمونه کشوری، مبتکر و استعدادهای درخشان 4میلیون
دانشجویان قهرمان ورزشی 4میلیون
فوت پدر، مادر، همسر یا فرزند دانشجو 4میلیون
حوادث و بلاهای طبیعی 4میلیون
شهریه کاردانی،کارشناسی پیوسته و ناپیوسته 1.5میلیون  مخصوص دانشجویان نوبت دوم دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی، آموزشکده های فنی و حرفه ای، پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی و موسسات غیردولتی و غیر انتفاعی
کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری پیوسته 3میلیون
دکتری تخصصی ناپیوسته 6.5میلیون

📣 اطلاعیه 📣

مبلغ وام تحصیلی دانشجویان متاهل حداکثر تا دوبرابر مبلغ وام دانشجویان مجرد می باشد.

مبلغ وام دانشجویی

شرایط دریافت وام دانشجویی ۱۴۰۲

دریافت وام در تمامی دانشگاه ها برای دانشجویان تحت شرایطی انجام می شود. شرایطی که هر فرد تنها در صورت برخورداری از آن ها می تواند برای دریافت وام دانشجویی اقدام کند. از این رو در این قسمت از مقاله به بررسی کامل شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای دریافت وام خواهیم پرداخت. شرایط دریافت وام دانشجویی بسته به هر نوع وام تا حدودی متفاوت است و همین مسئله ممکن است تا حدودی موجب گمراهی شما شود، برای انتخاب نوع مناسب نسبت به شرایط شما بهترین گزینه استفاده از مشاوره مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 می باشد، با ما در ارتباط باشید!

شرایط عمومی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی

دانشجو می بایست دارای یکی از ادیان رسمی نوشته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی باشد.

دانشجو از وام ها و کمک بورسیه های دانشجویی دیگر استفاده نکند.

دانشجو می بایست از نظر دانشگاه صلاحیت لازم را داشته باشد.

نیاز مالی دانشجو باید ثابت و تایید شود.

دانشجو باید حداقل دو ضامن معتبر داشته باشد.

عدم شاغل بودن دانشجو نیز یکی از شرایط عمومی می باشد.

 

شرایط اختصاصی لازم برای دریافت وام دانشجویی

 

 نوع وام شرایط توضیحات
 تحصیلی  ✅مبالغ وام بر اساس مقطع تحصیلی می باشد. 

 ✅پرداخت وام ویژه دکتری در قالب وام تحصیلی مقطع دکتری (به صورت 6 ماهه)     پرداخت می شود.

 ✅مبلغ وام تحصیلی دانشجویان متأهل حداکثر تا دو برابر مبلغ وام دانشجویان مجرد می باشد.

دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای
ضروری  ✅دانشجو می تواند در هر نیمسال منحصرا از یک رویداد استفاده نماید.

 ✅ استفاده از هر رویداد در طول مقطع تحصیلی، صرفا یک بار مجاز می باشد.

 ✅رویداد ازدواج ، فقط یک نوبت در تمام مقاطع تحصیلی و حداکثر تا 18 ماه پس از   تاریخ عقد صرفاً در دوران تحصیل امکان پذیر خواهد بود.

 ✅با توجه به جایگزینی وام ضروری رویداد به “تشخیص ریاست صندوق” با “رویداد   خرید لوازم کمک آموزشی”، دانشجویانی که قبلا از وام ضروری رویداد به تشخیص     ریاست صندوق بهره مند شده اند امکان استفاده از وام رویداد خرید لوازم کمک   آموزشی را ندارند.

 ✅رویداد خرید لوازم کمک آموزشی با تکمیل فرم تقاضای وام با تأیید معاون محترم   دانشجویی و ارائه مدارک لازم (شامل فاکتور رسمی و معتبر لپ تاپ، قلم نوری و…)   پرداخت خواهد شد.

(ودیعه)مسکن
متأهلی
 ✅این وام مخصوص دانشجویانی است که متاهل می باشند و همچنین در خوابگاه   ساکن نیستند و نیازمند کمک مالی برای تهیه مسکن می باشند. برای دریافت این   وام، ارائه عقد نامه و اصل اجاره‌ نامه الزامی می باشد.

 ✅به آخرین نیمسال تحصیلی مجاز، وام مسکن تعلق نمی گیرد.

 ✅در صورتی که زوجین دانشجو باشند، فقط یکی از آنها می تواند از وام ودیعه   مسکن بهره مند شود.

شهریه از منابع
صندوق
 ✅وام شهریه به شماره حساب دانشگاه بابت تأمین بخشی از بدهی شهریه   دانشجوی متقاضی واریز و به عنوان بدهی وی در پرونده دانشجو ثبت می گردد.

 ✅دانشجویان ورودی جدید دانشگاه های دولتی و غیردولتی می توانند صرفاً از وام   شهریه صندوق بهره مند شوند.

مخصوص دانشجویان نوبت دوم دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی، آموزشکده های فنی و حرفه ای، پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی و موسسات غیردولتی و غیر انتفاعی
مازاد شهریه
دانشجویان تحت
پوشش کمیته
امداد و بهزیستی
 ✅این وام صرفاً به دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی )ره( و سازمان   بهزیستی کشور تعلق می گیرد.

 ✅برای ثبت وام مذکور نیازی به ارائه سند تعهد توسط دانشجو نبوده و نهاد های   حمایتی ضمانت پرداخت وام را بر عهده دارند.
 ✅دانشجویان تحت پوشش واجد شرایط در ابتدای هر نیمسال از سوی نهادهای   حمایتی معرفی شده و ثبت درخواست وام مازاد شهریه دانشجویان تحت پوشش،   توسط دانشجو و صرفاً از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه امکان پذیر می باشد.

 ✅به دلیل پرداخت کل مازاد شهریه دانشجو در قالب این وام، دانشجویان معرفی   شده امکان استفاده از وام شهریه صندوق و بانک را ندارند.

شهریه از منابع
بانک قرض الحسنه
مهر ایران
 ✅وام شهریه بانک به دانشجویانی که قبال از این وام استفاده نموده اند تعلق می   گیرد.
✅دانشجویانی که در نیمسال های گذشته از وام شهریه صندوق بهره مند شده اند، امکان استفاده از وام بانک مهر را ندارند.
 ✅دانشجویان ورودی جدید موسسات غیرانتفاعی، علمی کاربردی و آزاد صرفاً امکان استفاده از وام شهریه صندوق را دارند.
✅دانشجویان متقاضی پس از درخواست وام در پورتال دانشجویی حتماً به شعبه   انتخابی مراجعه نمایند.
 

 

 

نکته: داوطلبین در زمان ثبت نام وام دانشجویی مسکن به صورت همزمان اجازه ثبت نام برای وام ودیعه مسکن را ندارند، به نوعی می توان مدعی شد که ثبت نام وام دانشجویی در هر برهه زمانی صرفا در یک نوع برای دانشجو مجاز می باشد، به شما توصیه می کنیم در صورت نیاز به مشاوره برای انتخاب نوع مناسب وام اقدام به برقراری تماس با شماره 9099075307 نمایید.

 

ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

برای ثبت نام وام دانشجویی اولین شرط دانشجو بودن شما است. در این صورت می توانید به سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی اینترنتی swf.ir مراجعه کرده و  از سربرگ میز خدمت با انتخاب گزینه پورتال دانشجویی، ثبت نام نمایید. این نکته را فراموش نکنید که برای ثبت نام در این سامانه حتما از شماره موبایلی استفاده نمایید که به نام خود شما است. 

علاوه بر شرایط عمومی، برخی نکات دیگر نیز در خصوص ثبت نام وام دانشجویی نیز حائز اهمیت است. این نکات شامل موارد زیر هستند:

✔️ به غیر از دانشجویان دوره روزانه در دانشگاه های دولتی، باقی دانشجویان می بایست پیش از شروع ترم جدید درخواست خود را مبنی بر دریافت وام  ثبت کنند تا در زمان انتخاب واحد که مستلزم پرداخت شهریه هستند، مبلغ وام از مبلغ شهریه آن ها کسر شود و دانشجویان دچار مشکل نشوند.

✔️ دانشجویان باید صلاحیت آموزشی لازم برای دریافت وام دانشجویی را داشته باشند. مشروط نشدن، معدل قابل قبول، دانشجوی سال آخر نبودن و ترم اولی نبودن (به دلیل نداشتن معدل دانشگاهی) از جمله شرایط آموزشی دانشجو به حساب می آید. 

✔️ چنانچه دانشجوی دانشگاه دولتی بوده باشید و یک ترم مشروط شده باشید، همچنان می توانید برای دریافت وام اقدام نمایید و تفاوت، در مبلغ دریافتی خواهد بود. در واقع تنها نیمی از مبلغ وام به شما تعلق می گیرد، اما در صورتی که دو ترم متوالی مشروط شده باشید دیگر نمی توانید برای دریافت وام اقدام نمایید.

 

 

ثبت نام وام دانشجویی

✔️ سنوات تحصیلی دانشجو نیز حائز اهمیت است. تنها دانشجویانی می توانند برای دریافت وام درخواست دهند که طبق برنامه دانشگاه و وزارت علوم دروس خود را گذرانده باشند. معنی این جمله این است که چنانچه دانشجوی ترم چهارم هستید، تنها باید دروس همین ترم را به طور دقیق بگذرانید و اگر مشخص شود که به تعداد ترم های بیشتری برای فارغ التحصیلی نیاز دارید دیگر نمی توانید درخواست دریافت وام  بدهید.

نکات تکمیلی در خصوص ثبت نام وام دانشجویی:

❇️ دانشجویان رسمی، پیمانی و قراردادی در سازمان های دولتی مجاز به دریافت وام نیستند.

❇️ پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل در صورت تایید صندوق بلامانع است.

❇️ دانشجویی که ترم پیش مشروط بوده، مبلغ وام آن ها نصف مبلغ وام تحصیلی محاسبه خواهد شد.

❇️ به دانشجویی که دو ترم متوالی مشروط شوند وام دانشجویی داده نمی شود.

❇️ اگر قسط ها پرداخت نشود، دانشجو ملزم است کل بدهی را یک جا پرداخت کند.

❇️ برای دانشجویان روشندل، ناتوان و کم توان جسمی، دو برابر مدت باز پرداخت دانشجویان عادی مهلت پرداخت داده می شود.

❇️ برای دانشجویانی که ترک تحصیل کردند و یا اخراج شده اند، ملزم هستند تمام مبلغ بدهی را به صورت یکجا پرداخت کنند.

تغییر مهلت ثبت نام وام دانشجویی ترم بهمن ۱۴۰۲-۱۴۰۳

طیق اطلاعیه اخیر صندوق رفاه دانشجویی، بازه ثبت نام وام دانشجویی برای نیم سال دوم تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از دورشنبه 1 اسفند ماه خواهد بود. دانشجویان متقاضی می‌توانند از اول اسفند ماه برای ثبت نام وام دانشجوی به سامانه‌های ذکر شده مراجعه کنند.

 جهت اطلاع از نحوه ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزادکلیک نمایید. 

مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی

 

مدارک مورد نیاز برای وام دانشجویی

مدارک مورد نیاز برای وام دانشجویی

همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم دانشجویان می توانند برای ثبت نام وام دانشجویی و دریافت انواع وام دانشجویی اقدام کنند. در ادامه قصد داریم مدارک مورد نیاز برای دریافت انواع وام را بررسی نماییم.

مدارک لازم برای ثبت نام وام  به شرح زیر است:

🔸کپی کارت دانشجویی

🔸کپی کارت ملی دانشجو

🔸کپی شناسنامه دانشجو

🔸اصل سند تعهد محضری

🔸تکمیل فرم های درخواست وام و تحویل آن به واحد رفاه و تسهیلات دانشجویی

🔸فاکتور خرید کالا (برای دریافت وام ضروری)

🔸کپی و اصل سند ازدواج (برای دریافت وام ازدواج)

🔸کپی شناسنامه دانشجو (صفحه مشخصات خود و همسر) و (برای دریافت وام ازدواج)

🔸کپی شناسنامه همسر (صفحه مشخصات خود و همسر) و (برای ثبت نام وام ازدواج دانشجویی)

🔸تصویر سند ازدواج (برای دریافت وام ازدواج)

🔸اجاره نامه (برای دریافت وام مسکن). متقاضیان وام ودیعه مسکن دانشجویی در زمان تقاضای وام نباید از وام ودیعه مسکن برخوردار باشند.

🔸تصویر سند تاهل (برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی)

🔸اجاره نامه رسمی دارای کد رهگیری به نام دانشجو (برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی)

🔸تصویر گذرنامه دانشجو و همسر (برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی غیر ایرانی)

🔸اصل و تصویر اجاره نامه رسمی به نام دانشجو (برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی غیر ایرانی)

🔸مستندات مربوط به نمونه بودن دانشجو (برای دریافت وام استعداد درخشان «تحصیلی و ضروری دانشجویان ممتاز و نمونه»)

🔸تکمیل فرم تقاضانامه عتبات (برای دریافت وام زیارت عتبات عالیات)

🔸معرفی نامه سفر به عتبات دانشگاهیان (برای دریافت وام زیارت عتبات عالیات)

🔸فیش واریزی بانک جهت دریافت روادید (برای دریافت وام زیارت عتبات عالیات)

مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی

 

بازپرداخت وام دانشجویی

در این قسمت از مقاله به بررسی نحوه باز پرداخت وام دانشجویی خواهیم پرداخت. لازم است بدانید که با توجه به دانشگاه محل تحصیل شما، نوع باز پرداخت وام  متغیر خواهد بود.

🎓بازپرداخت وام دانشجویی برای مشمولین نظام وظیفه
دانشجویانی که در طول تحصیل خود، مشمول خدمت نظام وظیفه باشند، باید وام دانشجویی خود را تا حداکثر شش ماه پس از پایان دوران خدمت خود پرداخت نمایند.
🎓بازپرداخت وام برای شاغلین بدهکار

یکی از قوانین وام شاغل نبودن دانشجو است. حال اگر پس از دریافت وام، اشتغال دانشجو احراز گردد، پرداخت وام متوقف شده و باید دانشجو به صورت یکجا وام خود را پرداخت نماید و همچنین باید کارمزد 4 درصدی و خسارات متعلقه را همراه با مبلغ وام پرداخت نماید.

🎓 دانشجویان معاف از هزینه های تحصیلی

اگر دانشجویی مطابق با قوانین کشور معاف از هزینه های تحصیلی باشد، اگر از وام صندوق رفاه استفاده کرده باشد، باید کل مبلغ بدهی را همراه با کارمزد 4 درصد و خسارات متعلقه به صورت یک جا پرداخت نماید.

🎓 بازپرداخت وام برای دانشجویان پذیرفته شده در مقاطع بالاتر

بازپرداخت وام برای دانشجویان پذیرفته شده در مقاطع بالاتر به صورت جدول زیر می باشد:
بازپرداخت وام برای دانشجویان پذیرفته شده در مقاطع بالاتر
نوع قبولی  وضعیت  بدهی بازپرداخت وام
قبولی بدون وقفه در مقطع بالاتر کل وام را به صورت یکجا پرداخت نماید  کارمزد وام های دانشجویی بخشیده می شود.
 50 %از کل وام را به صورت یک جا پرداخت نماید.  نرخ کارمزد به میزان 2 % کاهش می یابد.
اگر تقاضای قسط بندی داشته باشد دفترچه قسط برای دانشجو صادر شده و انتقال بدهی به پایان دوره 
قبولی با وقفه در مقطع بالاتر دانشجو در صورتی که قسطی بدهکار نباشد مانده بدهی دانشجو به پایان دوره وام منتقل می شود.
اگر دانشجو قسط بدهکار باشد اقساط پرداخت نشده به روز شده و سپس به انتهای دوره وام منتقل می شود.
امتناع از پرداخت کل بدهی تسویه به صورت یکجا میباشد.

 

🎓 بازپرداخت وام برای افراد با بیماری‌های صعب العلاج و از کار افتاده 
بازپرداخت وام برای افراد با بیماری‌های صعب العلاج و از کار افتاده به شرح زیر است:
بازپرداخت وام برای افراد با بیماری‌های صعب العلاج و از کار افتاده 
ردیف زمان رویداد حادثه ضوابط بازپرداخت
1 اگر اتفاق در حین تحصیل باشد  و باعث از کار افتادگی دائم شده باشد حوادثی مانند ضایعه نخاعی گردنی ، سینه‌ای و کمری و معلولیت ذهنی – شناختی شدید Mentally  

تمامی بدهی ها و جریمه های خوابگاهی به جز وام مسکن بخشیده می شود.

2 اگر حادثه قبل از تحصیل باشد و باعث از کار افتادگی باشد ضایعه نخاعی در گردن، سینه و یا  کمری    

بازپرداخت وام های دانشجو دو سال تمدید می شود.

3 وقوع اتفاق قبل و یا در حین تحصیل و موجب توان خواه شده باشد.  

اگر ناشنوا و یا نابینا و یا اینکه ناتوان باشد

 

بازپرداخت وام های دانشجو دو سال تمدید می شود.

4 وقوع اتفاق قبل یا در حین تحصیل باشد و باعث درمان سخت و پر هزینه شده باشد. بیماری های صعب العلاجی  

بازپرداخت وام های دانشجو دو سال تمدید می شود.

 

🎓 بازپرداخت وام برای افرادی که در حوادث طبیعی خسارت دیده اند
دانشجویانی که در دوران تحصیل خود بر اثر حوادث طبیعی خسارت می بینند می توانند بازپرداخت وام خود را به مدت 9 ماه عقب بیاندازند. همچنین با ارائه نامه ای از طرف فرمانداری یا استانداری میتواند دو سال مدت بازپرداخت وام خود را تمدید نماید.

 

🎓 بازپرداخت وام برای افراد که ترک تحصیل کرده اند

دانشجویانی که به هر دلیلی ترک تحصیل کرده باشند باید تمامی بدهی خود را همراه با کارمزد و خسارت تا مدت 3 ماه به صورت یک جا پرداخت نمایند.

 

🎓 بازپرداخت وام برای افراد بورسیه 

اگر دانشجویی قصد بورسیه در داخل و یا خارج از کشور را داشته باشد باید قبل از آن وضعیت وام خود را مشخص نماید. اطلاعات بدهکاران را از طریق سامانه سجاد قابل مشاهده می باشد. دانشجویانی که قصد مهاجرت بدون بازگشت دارند باید تمامی مبلغ بدهی خود را به صورت یکجا پرداخت کنند.

 

بازپرداخت وام دانشجویی

 

🔴 چنانچه دانشجوی دانشگاه دولتی هستید و در طول زمان تحصیل خود وام  دریافت کردید، پس از دوره فارغ التحصیلی خود باید نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنید. در این مرحله، دانشجو دفترچه‌ اقساط وام را دریافت خواهد کرد که باید حداکثر ۹ ماه پس از فارغ التحصیلی برای پرداخت اقساط خود اقدام کند. در صورتی که زمان پرداخت بیشتر از ۹ ماه طول بکشد، دانشجو باید کل مبلغ را به صورت یک جا پرداخت نماید.

🔴 چنانچه دانشجوی دانشگاه آزاد باشید و در همین ترم جاری وام دانشجویی خود را دریافت کنید، باید تا قبل پایان ترم، وام خود را تسویه کنید. فراموش نکنید که مبلغ وام، مبلغ و زمان پرداخت هر قسط  را صندوق رفاه دانشجویان تعیین خواهد کرد.

🔴 از کلیه وام‌ ها از زمان دریافت وام تا شروع اولین سر رسید بازپرداخت، ۴ درصد کارمزد به صورت روز شمار از وام‌ های دانشجویی اخذ می‌ گردد.

🔴 حداقل مبلغ قسط دویست هزار تومان است که این مبلغ می‌ تواند هر سال با تشخیص رئیس صندوق افزایش یابد.

🔴 مدت باز پرداخت، متناسب با میزان باقی‌ مانده بدهی حداکثر تا ۵ سال (۶۰ قسط) است.

🔴 بهره‌ مندان از وام‌ های دانشجویی صندوق در صورتی که یک یا بیش از یک قسط معوق داشته باشند یا در زمان تعیین شده نسبت به تعیین وضعیت بدهی و اخذ دفترچه اقساط اقدام نکنند در فهرست بدهکاران بانک مرکزی قرار خواهند گرفت.

🔴 در صورتی که بیش از ده قسط متوالی در پرداخت اقساط تأخیر ایجاد شود، کل بدهی (اعم از اصل، کارمزد و خسارات متعلقه) به دین حال تبدیل شده و باید به صورت یکجا در یک مرحله پرداخت گردد.

 

📣  اطلاعیه 📣

اگر دانشجویی در زمان مشخص شده نسبت به پرداخت وام دانشجویی خود اقدام نکند و یا اینکه بیشتر از یک سال از زمان معین شده برای او گذشته باشد، اسم او در لیست بدهکاران بانک مرکزی ثبت خواهد شد.

وام دانشجویی دانشگاه پیام نور 

همان طور که در جریان هستید، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های شهریه پرداز نیمه دولتی به شمار می رود که با دریافت شهریه متغیر و ثابت از دانشجویان گامی بزرگ در جهت آموزش غیر حضوری برداشته است. در این میان دانشجویان دانشگاه پیام نور کسانی هستند که امکان پرداخت شهریه هر ترم تحصیلی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ندارند، بنابراین دانشگاه پیام نور برای این قبیل از افراد تسهیلاتی را فراهم کرده است تا آن ها هم بتوانند درس بخوانند و از تحصیل محروم نشوند.

در واقع، این دانشگاه با پرداخت وام شهریه در مبالغ مختلف کمک بزرگی به این قبیل از افراد می کند. البته دقت داشته باشید که مبلغ پرداختی برای وام شهریه دانشگاه پیام نور از سال گذشته تاکنون به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و دانشجویان می توانند مبلغ بیشتری را دریافت کنند. اگر به دنبال اطلاع از مبلغ وام دریافتی برای دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه پیام نور هستید می توانید از کمک مشاوران ما در ایران تحصیل استفاده کنید.

وام دانشجویی در نظر گرفته شده برای دانشجویان دانشگاه پیام نور در سال جاری، همانند سال گذشته شامل وام قرض الحسنه بانک های مهر و انصار و همچنین وام دانشجویی وزارت علوم می باشد. دانشجویان می توانند با تشکیل پرونده در بخش امور دانشجویی دانشگاه خود اولین قدم را برای درخواست وام دانشجویی برداشته و سپس درخواست خود را در سامانه صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم به آدرس swf.ir ثبت نمایید. مبلغ وام شهریه دانشجویی دانشگاه پیام نور در سال جاری در جدول زیر قابل مشاهده می باشد:

مبلغ وام شهریه دانشجویی دانشگاه پیام نور 1402-۱۴۰۲
مقطع تحصیلی تعداد دفعات ثبت درخواست وام مبلغ (تومان)
کارشناسی 8 نوبت: یک بار در طول هر ترم 1.3 میلیون 
کارشناسی ارشد 4 نوبت: یک بار در طول هر ترم 2.6 میلیون 
دکتری 8 نوبت: یک بار در طول هر ترم 6.5 میلیون 

 

خبر خوش این که بازپرداخت وام های شهریه دریافتی بسیار مناسب و سازگار با بودجه اغلب دانشجویان است و افراد از عهده پرداخت آن برمی آیند. البته این باز پرداخت در طول دوران تحصیل انجام نمی شود و دانشجو می تواند پس از فارغ التحصیلی جهت باز پرداخت وام خود اقدام کند.

 

📣 اطلاعیه 📣

استفاده از تسهیلات و وام دانشجویی به صورت ثبت درخواست اینترنتی امکان پذیر بوده و از طریق سایت رسمی صندوق رفاه دانشجویان انجام می گیرد.

 

وام دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان نیز همچون سایر دانشگاه های ایران با پرداخت تسهیلات به دانشجویان در خدمت آن ها است. تمامی دانشجویانی که شرایط لازم برای ثبت نام وام دانشگاه فرهنگیان و دریافت آن را دارند می توانند اقدامات لازم را برای ثبت نام و اخذ این وام انجام دهند، اما یکی از موارد مهم در رابطه با ثبت نام جهت دریافت وام دانشگاه فرهنگیان این است که مدارک آن را جهت ثبت نام تهیه کنید. 

در صورت نیاز به اطلاعات از لیست این مدارک می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ما در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا شما را از لیست تمامی مدارک لازم به خوبی مطلع کنند. البته به جز مدارک ضروری برای ثبت نام اطلاع از شرایط اعلام شده برای ثبت نام دانشجویان جهت دریافت وام نیز لازم است.

 

 

وام دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

 

مدارک ضامن برای دریافت وام دانشجویی

دانشجویان برای دریافت وام علاوه بر ارائه مدارک، نیازمند داشتن ضامن معتبر نیز هستند که لازم است این ضامنان مدارک خواسته شده را ارائه دهند.

☑️ مدارک مورد نیاز برای ضامن هایی که کارکنان رسمی و پیمانی دولت، کارکنان رسمی و پیمانی نهاد های عمومی غیر دولتی و سایر شرکت های دولتی هستند:  ارائه کپی شناسنامه، کارت ملی،  اصل و کپی آخرین حکم کارگزینی 

☑️ مدارک مورد نیاز برای ضامن هایی که جزو بازنشستگان نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی هستند: کپی شناسنامه و کارت ملی + آخرین فیش حقوقی ضامن و یا گواهی معتبر از آخرین محل خدمت ارائه شود.

☑️ مدارک مورد نیاز برای ضامن هایی که جزو بازنشستگان آموزش و پرورش و بانک های غیر دولتی و موسسات بانکی و سایر دستگاه ها هستند: کپی شناسنامه و کارت ملی + اصل گواهی کسر از حقوق  ارائه دهند.

توجه: در گواهی کسر از حقوق می بایست نوع استخدام (رسمی، پیمانی، قراردادی) درج گردد و صرفا خطاب به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحریرات و فناوری باشد و سازمان مربوطه متعهد به پرداخت بدون قید و شرط بدهی از طریق کسر از حقوق ضامن گردد.

توجه

به دلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور، اخذ گواهی کسر از حقوق برای نیمسال اول تحصیلی 1402-۱۴۰۲ الزامی نمی باشد.

 

سود وام دانشجویی

یکی از مزایای وام دانشجویی بدون کارمزد بودن آن است، اما یک تبصره وجود دارد که صندوق رفاه می تواند در فاصله زمانی دریافت وام تا پرداخت قسط کارمزدی 4 درصدی دریافت نماید. به طور مثال اگر وام خود را دریافت نمایید و اقساط خود را از چند ماه بعد آغاز کنید، صندوق رفاه دانشجویی از شما کارمزد 4 درصدی می گیرد، اما اگر پس از دریافت وام، در ماه بعد قسط خود را بدهید دیگر سودی به وام شما تعلق نمی گیرد.

سود وام دانشجویی

 

اخبار مرتبط به وام دانشجویی

« اعطای ۶۰۰ هزار وام دانشجویی به جوانان از ابتدای امسال »

سخنگوی دولت گفت: خانواده‌محوری را از سیاست‌های مهم دولت دانست و تصریح کرد: یکی از حوزه‌ها که مورد توجه جدی دولت سیزدهم است؛ تشکیل خانواده و فرزندآوری است.

« مهلت ثبت نام برای دریافت وام  آغاز شد »

معاون امور دانشجویان صندوق دانشجویان وزارت علوم از آغاز ثبت نام برای دریافت وام ضروری  تا 16 آذرماه خبر داد و گفت: اکنون بیش از 80 درصد اعتبار این صندوق به وام‌های دانشجویی اختصاص داده شده است.

 

خلاصه مطلب

یکی از دغدغه های همیشگی دانشجویان، تامین هزینه های تحصیلی خود در طول تحصیل بوده است. صندوق رفاه دانشجویان برای بر طرف کردن این مشکل وام دانشجویی در عنوان مختلف را در اختیار دانشجویان قرار داده است. وام دانشجویی انواع مختلفی دارد که تمامی آن ها در طول مقاله بیان شده است. همچنین تمامی نکات مربوط به وام، اعم از شرایط دریاف و همچنین روش های بازپرداخت به صورت کامل بیان شده است. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پرسشی در این خصوص داشتید، می‌توانید در زیر همین مقاله کامنت گذاشته و با کارشناسان ما مطرح نمایید.

 

برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

پادکست صورتی مقاله

5/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا به دانشجوی مشروطی وام تعلق می‌گیرد؟

اگر دانشجو در نیمسال قبل مشروط شده باشد، تنها امکان استفاده از نصف مبلغ وام را دارد و اگر دو مشروطی متوالی قبل از درخواست وام داشته باشد، وام به او تعلق نمی‌گیرد.

چگونه می توان برای دریافت وام دانشجویی اقدام نمود؟

متقاضیان می بایست با ثبت نام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه به نشانی swf.ir برای دریافت وام اقدام نمایند.

وام مسکن جزو وام های دانشجویی به شمار می رود؟

 بله، وام مسکن به دانشجویان تعلق می گیرد و بسته به شهر دانشگاه محل تحصیلشان مبلغش متفاوت است که در متن مقاله جزئیات آن درج شده است.

نظرات

17 دیدگاه دربارهٔ «وام دانشجویی چیست؟ {شرایط، انواع و مراحل دریافت} ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳»

 1. Avatar photo مهدب گفت:

  سلام من این ترم بعده اینکه درخواست وام دادم وامم تایید شد حذف ترم کردم این ترمو شرایط واسه من چی میشه نوشته تو سایت در حال بررسی کارشناسی صتدوق هم ضروری درخواست دادم هم تحصیلی

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 2. Avatar photo س گفت:

  سلام چرا تو سایت نمیشه وام دانشجویی ثبت نام کرد هر چند تو گوشی امتحان میکنم نمیشه لطفا یکی راهنمایی کنه ممنونم

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر.
   متاسفانه سایت کمی باگ دارد منتظر باشید تا عملکرد سایت بهتر شود.

 3. Avatar photo کوثر گفت:

  سلام وقتتون بخیر ،جسارتا من قبلاً دانشجو دانشگاه دولتی بودم و فارغ تحصیل شدم درحال حاضر دارم اقساط وام های که قبلاً گرفتم پرداخت میکنم در حال حاضر هم دانشجو دانشگاه پیام نور هستم ،آیا می توانم دوباره وام دریافت کنم ؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   معمولا مشکلی ندارد
   اما با اموردانشجویی دانشگاه صحبت کنبد

 4. Avatar photo پسرخسته گفت:

  سلام آیا وام تحصیلی به صورت پول به دانشجویان پرداخت می شودیامثلاکم کردن از هزینه مثلاخوابگاه وغذای دانشجو؟

  1. Avatar photo مشاور فتح اللهی گفت:

   سلام خیر بصورت نقدی به حسابتان واریز نمیشود و وام دانشجویی بصورت پرداخت شهریه میباشد

 5. Avatar photo هاشم ناصری گفت:

  میخواستم بدونم وام دانشجویی ای که برای ازدواج به دانشجو ها داده میشه به بانوان هم تعلق میگیره یا صرفا این وام برای آقایان هست؟ اگر وام ازدواج دانشجویی به خانم ها تعلق میگیره سودش چقدر هست؟ آیا وام ازدواجی که از سمت دانشگاه داده میشه هم مثل وام ازدواج عمومی بدون بهره هست؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شرایط اخذ وام را داشته باشید به زوجین و هر کدام جداگانه تعلق میگیرد. میزان بهره به بانک محل اخذ وام بستگی دارد .

 6. Avatar photo علی عباس نژاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر، توی مقاله نوشتید که برای دریافت وام دانشجویی نیاز دانشجو باید از طرف دانشگاه تایید بشه، میخواستم بدونم دقیقا معیار سنجش این نیاز از سمت دانشگاه چی هست و اصلا از کجا متوجه میشن که ما نیاز به وام دانشجویی داریم یا نه؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بر اساس نیاز هر دانشجو به هر یک از موضوعات وامی دانشگاه آزاد ، پس از بررسی مدارک مربوطه امکان دریافت وام وجود خواهد داشت . برای مثال دریافت وام ازدواج مستلزم ارایه ی سند ازدواج می باشد.

 7. Avatar photo صادق واحدی گفت:

  سلام من قصد سفر به کشوری رو داریم برای اتمام یک پروژه تحصیلی اما نمیدونم وام دانشجویی به این نوع از سفر تعلق میگیره یا نه، میخواستم بدونم که آیا این نوع از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان برای سفر صرفا به وام دانشجویی اربعین محدود میشه<

  1. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

   سلام، وام دانشجویی اغلب اوقات برای سفر اربعین در نظر گرفته میشه اما برای موارد خاص مثل سفر شما که سفری علمی هست این موضوع رو باید با دانشگاه در میون بگذارید تا تصمیم گیری بشه.

 8. Avatar photo قادر گفت:

  سلام وقتتون بخیر من چند ماه پیش وام دانشجویی گرفتم، الان در حال حاضر جایی شاغل هستم اما توی یه بخش خصوصی (رستوران) و بیمه هم بهم تعلق نمیگیره، میخواستم بدونم در صورت پی بردن دانشگاه به این موضوع شرایط بازپرداخت وام دانشجویی برای من به چه صورت می باشد.

  1. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

   سلام وقت بخیر طبق قانون اگر شما شاغل باشید وام دانشجویی نباید به شما تعلق بگیره و مجددا طبق همون قانون اگر عدله ای بابت فعالیت و کار شما در دست دانشگاه قرار بگیره شما موظف به پرداخت یکجای وام هستید.

 9. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

  سلام وقتتون بخیر من چند ماه پیش وام دانشجویی گرفتم، الان در حال حاضر جایی شاغل هستم اما توی یه بخش خصوصی (رستوران) و بیمه هم بهم تعلق نمیگیره، میخواستم بدونم در صورت پی بردن دانشگاه به این موضوع شرایط بازپرداخت وام دانشجویی برای من به چه صورت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور