تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
وام ودیعه مسکن دانشجویی

وام ودیعه مسکن دانشجویی + تغییرات 1401

وام ودیعه مسکن دانشجویی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

وام ودیعه مسکن دانشجویی، تهیه مبلغ اجاره و یا رهن منزل یکی از معضلات اصلی دانشجویان متاهل می باشد. به همین خاطر دانشجویان می توانند جهت دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی صندوق رفاه اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی هر شهر متغیر است و ثبت نام از طریق نشانی swf.ir و در بازه زمانی تقریبی ۵ ام مهر ماه لغایت ۱ ام دی ماه می باشد.

وام ودیعه مسکن دانشجویی مبلغی است که توسط صندوق رفاه دانشجویی برای دانشجویانی که به علت تحصیل، زمان کافی جهت شغل تمام وقت ندارند و در نتیجه برای اجاره مسکن دچار مشکل می شوند، می باشد.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

وام ودیعه مسکن دانشجویی

امکان دریافت این وام در ابتدای هر نیمسال تحصیلی توسط صندوق رفاه دانشجویی فراهم می گردد. وام ودیعه مسکن نیز همچون بسیاری دیگر از امکانات، شرایط مخصوص به خود را دارد و در نتیجه متقضیان دریافت این وام می بایست شرایط ویژه ای را جهت تایید شدن دارا باشند که در ادامه به آن می پردازیم. با ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

ثبت نام وام مسکن دانشجویی

وام‌های دانشجویی انواع متفاوتی دارند که عبارتند از:

▪︎وام تحصیلی 

اکثر دانشجویان می توانند از ابتدای سال تحصیلی از این وام به مدت 10 ماه  و دانشجویان ممتاز بنابر تصمیم صندوق رفاه تا 2 برابر مبلغ استفاده نمایند.

▪︎ودیعه مسکن

دانشجویانی که از خوابگاه استفاده نمی کنند و محل تحصیل آن ها در شهر دیگری است به واسطه جاره نامه معتبر تا 12 ماه امکان استفاده از این وام را دارند.

▪︎وام ویژه دکتری

دانشجویان محصل در دوره روزانه مقطع دکتری ( دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته واجد شرایط ) تنها یکبار در طول تحصیل جهت حمایت می توانند از این نوع وام استفاده نمایند.

▪︎وام ضروری

دانشجویانی که به طور ناگهانی با مشکل و یا حادثه ای مواجه شده اند تا 6 ماه پس از وقوع حادثه امکان استفاده از این نوع وام را دارند.

 

امسال با ۳۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به دانشجویان پرداخت می‌شود. وام ودیعه مسکن متاهلی از وام‌هایی است که صندوق رفاه دانشجویی به دانشجویان متاهل پرداخت می‌کند.

در مقایسه با سال قبل نیز دچار تغییراتی شده است. شرایط پرداخت این وام به شرح زیر است:

 

 

شرایط پرداخت وام ودیعه دانشجویی

شرایط پرداخت وام ودیعه دانشجویی

 

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی

دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای شامل دریافت این وام می باشند.
مطابق با بخشنامه صندوق رفاه دانشجویی، شرایط دریافت وام دانشجویی و شرایط اختصاصی وام مسکن به شرح زیر می باشد.
 
● ​دانشجویان متقاضی وام مسکن دانشجویی می بایست متاهل بوده و عدم سکونت در خوابگاه دانشجویی داشته باشند.
 
● ​اجاره نامه باید به نام دانشجو و یا همسرش باشد و این سند تعهد و اجاره‌نامه باید دارای کد رهگیری باشند و نیز مکان مورد اجاره در شهر محل تحصیل یا سکونت دانشجو باشد.
 
● ​تنها یکبار وام دانشجویی مسکن به هر دانشجوی متاهل در طول هر مقطع تحصیلی داده می شود و پس از فارغ التحصیلی، نحوه بازپرداخت آن مطابق دستورالعمل بانک عامل انجام می گیرد.
 
● بانوانی که بنابر دلایلی از جمله فوت ، طلاق و از کارافتادگی همسر ، سرپرستی فرزندان خود را بر عهده دارند و به تحصیل در مراکز آموزش عالی مشغول هستند، امکان بهره مندی از وام مسکن دانشجویی را دارند.
 
● دانشجویانی که در نیمسال آخر مقطع تحصیلی خود مشغول به تحصیل می باشند، مشمول دریافت وام مسکن دانشجویی نمی باشند.
 
● به هیچ عنوان میزان وام پرداختی از سقف تعیین شده بیشتر نخواهد شد و
چنانچه مبلغ مورد تقاضا در اجاره نامه از مبلغ وام کمتر باشد ، وام مسکن مطابق با مبلغ اجاره نامه پرداخت خواهد شد.

 

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی

ضمن مراجعه به سامانه ثبت نام وام صندوق رفاه جهت ثبت نام، متقاضیان ثبت نام وام دانشجویی  می بایست مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایند. مدارک وام دانشجویی ارائه شده باید قابل استناد و تکمیل بوده و مطابق با بخشنامه صندوق رفاه باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی

■ سند تعهد نامه:
متقاضیان می بایست ارسال سند تعهد نامه خود را در سامانه ثبت نام انجام دهند. مدارک مذکور توسط کارشناسان دانشگاه یا از طریق سامانه آنلاین ثبت اسناد دریافت می شود.
 
■ اجاره نامه رسمی:
تنها اجاره نامه ای مورد قبول دفاتر مشاورین املاک مجاز می باشد که دارای کد رهگیری اختصاص داده شده باشد.
 
■ سند ازدواج:
از طریق سامانه استعلام ثبت احوال، اعتبار سند تاهل دانشجو سنجیده می شود.
 
■ نامه رسمی از دادگاه جهت سرپرستی فرزند برای دانشجویان متاهل زن:
علاوه بر مدارک ذکر شده، زنان دانشجوی سرپرست می بایست نامه رسمی سرپرستی فرزند را نیز ارائه دهند.

 

 

جهت اطلاع از مبلغ وام دانشجویی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی

۱) در مرحله نخست به سایت به نشانی swf.ir را مراجعه کرده و سپس وارد سایت اصلی صندوق شوید. پیشنهاد می کنیم برای ورود از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید.

 

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن

 

چنانچه پیش تر در سامانه ثبت نام کرده باشید، نام کاربری و رمز عبور دارید اما در صورت عدم ثبت نام می بایست بر روی گزینه “ثبت نام دانشجوی جدید” کلیک نمایید‌.

 

دریافت وام دانشجویی

دریافت وام دانشجویی

 

۲) در مرحله بعد کدملی و تاریخ تولد را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه “جستجو” کلیک کنید.

 

مبلغ وام ودیعه مسکن

مبلغ وام ودیعه مسکن

 

۳) سپس شهری که شناسنامه شما در آنجا صادر شده است را وارد نمایید.

 

پرداخت وام های دانشجویی

پرداخت وام های دانشجویی

 

۴) در ادامه سایر اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه “دریافت کد صحت سنجی” کلیک نمایید. کد صحت سنجی به شماره همراه شما ارسال خواهد شد. این کد برای ثبت نام و تغییر رمز عبور در سامانه است.

نکته:
متقاضی می بایست شماره تلفن همراهی را به سامانه بدهد که حتما سیم کارت به نام خود شخص باشد.

۵) بعد از وارد کردن تمامی اطلاعات بر روی گزینه “ذخیره” کلیک کنید.

۶) حال مراحل ثبت نام شما تمام شده است و می توانید با وارد کردن کد ملی هم به عنوان نام کاربری و هم رمز عبور وارد سامانه شوید.

۷) پس از نخستین بار که وارد سامانه شوید، باید رمز عبور خود را تغییر دهید.

۸) پس از اتمام ثبت نام و درخواست دریافت وام دانشجویی به سامانه، دانشگاه محل تحصیل شما باید به عنوان یک دانشجو در این دانشگاه تایید کند. بعد از تایید دانشگاه، امکان دریافت وام برای شما وجود خواهد داشت.

 

 

صندوق رفاه دانشجویان

صندوق رفاه دانشجویان

 

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام وام ازدواج دانشجویی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

وام مسکن دانشجویی

تمامی دانشجویانی که شرایط مورد نظر را دارا می باشند، در سال تحصیلی جدید، تنها یک ‌بار در طول هر مقطع می توانند وام ودیعه مسکن دانشجویی دریافت نمایند.

با توجه به شهر محل زندگی دانشجویان، مبلغ وام ودیعه مسکن تعیین می گردد. مبلغ وام دانشجویی ودیعه مسکن ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ برای شهر تهران و کلان شهرها همچون: اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، کرج، قم و کرمانشاه بوده، بیشتر از سایر شهرها در نظر گرفته شده است.

 

مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی ۱۴۰۱

وام های دانشجویی انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها، وام ودیعه مسکن دانشجویی است. مبلغ وام های ودیعه مسکن دانشجویی که برای مقاطع تحصیلی به تازگی اعلام شده است، به شرح زیر می باشند:
 
همه مقاطع تحصیلی (یکبار پرداخت در طول هر مقطع)

▪︎تهران: 32,500,000 تومان
▪︎کلان شهرها: 26,000,000 تومان
▪︎سایر شهرها: 19,500,000

 

جهت اطلاع از عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

همان گونه که پیش تر اشاره شد، هر ساله، صندوق رفاه دانشجویان تسهیلاتی را به عنوان وام اعم از تحصیلی، مسکن، وام ازدواج دانشجویی، زیارت، شهریه و … در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

پس از اتمام تحصیلات، دانشجویانی که از وام های دانشجویی استفاده می‌ کنند، می بایست نسبت به بازپرداخت وام دانشجویی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که اولویت پرداخت وام های دانشجویی با دانشجویان مستعد و کم بضاعت می باشد. سایر دانشجویان نیز بعد از دسته مذکور وام خود را دریافت می نمایند.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا وام ودیعه مسکن دانشجویی + تغییرات 1401 را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن + تغییرات 1401 برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

سامانه سجاد امور دانشجویان

شرایط دریافت خوابگاه دانشجویی

شهریه ثابت و متغیر چیست؟ + نرخ جدید

پرداخت نکردن شهریه دانشگاه آزاد + 3 راه دارید

وام ودیعه مسکن دانشجویی + تغییرات 1401

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور