ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

وام ودیعه مسکن دانشجویی

وام ودیعه مسکن دانشجویی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

وام ودیعه مسکن دانشجویی، تهیه مبلغ اجاره و یا رهن منزل یکی از معضلات اصلی دانشجویان متاهل می باشد. به همین خاطر دانشجویان می توانند جهت دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی صندوق رفاه اقدام نمایند. نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی هر شهر متغیر است و ثبت نام از طریق نشانی swf.ir و در بازه زمانی تقریبی ۵ ام مهر ماه لغایت ۱ ام دی ماه می باشد. وام ودیعه مسکن دانشجویی در واقع مبلغی است که توسط صندوق رفاه دانشجویی برای دانشجویانی که به علت تحصیل، زمان کافی جهت شغل تمام وقت ندارند و در نتیجه برای اجاره مسکن دچار مشکل می شوند، می باشد. چنانچه دانشجوی متاهل می باشید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام وام دانشجویی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی

وام ودیعه مسکن دانشجویی

وام ودیعه مسکن دانشجویی یکی از انواع وام هایی است که برای راحتی دانشجویان به آن ها تعلق می گیرد. امکان دریافت این وام در ابتدای هر نیمسال تحصیلی توسط صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم فراهم می گردد. وام ودیعه مسکن نیز همچون بسیاری دیگر از امکانات، شرایط مخصوص به خود را دارد و در نتیجه متقضیان دریافت این وام می بایست شرایط ویژه ای را جهت تایید شدن دارا باشند که در ادامه به آن می پردازیم. توجه داشته باشید که مبلغ وام ودیعه مسکن بسته به شهر مورد تقاضا متفاوت می باشد و در شهر تهران و سایر کلان شهرها بیشتر از سایر شهر ها و شهرستان ها در نظر گرفته شده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ایران تحصیل همراه باشید.

 

برای کسب اطلاعات درباره پرداخت وام دانشجویی از طریق شماره پرونده  وارد شوید.

 

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی

در این بخش از مقاله به بررسی تمام شرایطی خواهیم پرداخت که متقاضیان دریافت این نوع وام می بایست داشته باشند. در صورت عدم برخورداری از این شرایط، متاسفانه محروم از دریافت وام خواهید بود. شرایط دریافت وام ودیعه مسکن برای دانشجویان متاهل عبارت است از:

  • دانشجو‌ی متقاضی وام ودیعه مسکن می بایست حتما متأهل باشد و در خوابگاه دانشجویی سکونت نداشته باشد.
  • دانشجوی متقاضی وام ودیعه مسکن باید سند تعهد نامه و اجاره نامه خود را با کد رهگیری داشته باشد. این اجاره نامه باید به نام دانشجو و یا همسر وی باشد.
  • مکان مورد اجاره دانشجو می بایست در شهر محل تحصیل و یا محل سکونت دانشجو باشد.
  • توجه داشته باشید که وام ودیعه مسکن دانشجویی به دانشجو‌ی متأهل تنها یک بار در هر مقطع تحصیلی پرداخت می‌ شود.
  • زنان شاغل به تحصیل که دارای فرزند باشد و به علت فوت، طلاق، از کار افتادگی همسر، خود سرپرست کودکان باشد نیز قادر به دریافت وام ودیعه مسکن خواهد بود.
  • چنانچه دانشجوی مشغول به تحصیل در نیمسال آخر مقطع تحصیلی خود باشید، مشمول دریافت وام ودیعه دانشجویی نخواهید بود.
  • چنانچه مبلغ مورد تقاضا در اجاره نامه از سقف وام بیشتر باشد، سقف وام ودیعه مسکن دانشجویی بیشتر نخواهد شد ولی در صورتی که مبلغ مورد تقاضا در اجاره نامه از سقف وام کمتر باشد، وام مسکن مطابق با اجاره نامه کمتر پرداخت خواهد شد.
  • در صورتی که زن و شوهر هر دو دانشجو باشند این وام فقط به یکی از آن ها تعلق خواهد گرفت.
  • ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی معمولا در ابتدای هر نیمسال تحصیلی آغاز می‌ شود.
  • اگر پرداخت وام از منابع صندوق باشد، باز پرداخت آن می بایست بعد از فارغ التحصیلی دانشجو و مطابق مقررات بازپرداخت به صورت یک جا به صندوق تأدیه گردد و چنانچه از طریق بانک طرف قرارداد صندوق پرداخت شود مطابق ضوابط اعلام شده از سوی بانک عامل خواهد بود.

 

ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی

وام‌های دانشجویی انواع متفاوتی دارند که عبارتند از:

وام تحصیلی:

اکثر دانشجویان می توانند از ابتدای سال تحصیلی از این وام به مدت 10 ماه  و دانشجویان ممتاز بنابر تصمیم صندوق رفاه تا 2 برابر مبلغ استفاده نمایند.

ودیعه مسکن:

دانشجویانی که از خوابگاه استفاده نمی کنند و محل تحصیل آن ها در شهر دیگری است به واسطه اجاره نامه معتبر تا 12 ماه امکان استفاده از این وام را دارند.

وام ویژه دکتری:

دانشجویان محصل در دوره روزانه مقطع دکتری (دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته واجد شرایط) تنها یک بار در طول تحصیل جهت حمایت می توانند از این نوع وام استفاده نمایند.

وام ضروری:

دانشجویانی که به طور ناگهانی با مشکل و یا حادثه ای مواجه شده اند تا 6 ماه پس از وقوع حادثه امکان استفاده از این نوع وام را دارند.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد بر روی لینک آبی کلیک نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی

ضمن مراجعه به سامانه ثبت نام وام صندوق رفاه جهت ثبت نام، متقاضیان ثبت نام وام دانشجویی می بایست مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایند. مدارک وام دانشجویی ارائه شده باید قابل استناد و تکمیل بوده و مطابق با بخشنامه صندوق رفاه باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

سند تعهد نامه:
متقاضیان می بایست ارسال سند تعهد نامه خود را در سامانه ثبت نام انجام دهند. مدارک مذکور توسط کارشناسان دانشگاه یا از طریق سامانه آنلاین ثبت اسناد دریافت می شود.
 
اجاره نامه رسمی:
تنها اجاره نامه ای مورد قبول دفاتر مشاورین املاک مجاز می باشد که دارای کد رهگیری اختصاص داده شده باشد.
 
سند ازدواج:
از طریق سامانه استعلام ثبت احوال، اعتبار سند تاهل دانشجو سنجیده می شود.
 
نامه رسمی از دادگاه جهت سرپرستی فرزند برای دانشجویان متاهل زن:
علاوه بر مدارک ذکر شده، زنان دانشجوی سرپرست می بایست نامه رسمی سرپرستی فرزند را نیز ارائه دهند.

 

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی

برای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی لازم است تا متقاضی در ابتدا در سامانه صندوق رفاه دانشجویی ثبت نام نماید و سپس در خواست خود را مبنی بر دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی برای دانشجویان متاهل ارائه نماید. از این رو در ابتدای این بخش ابتدا به بررسی نحوه ثبت نام در سامانه صندوق رفاه دانشجویی می پردازیم و سپس مراحل ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی را شرح می دهیم.

نحوه ثبت نام در سامانه صندوق رفاه دانشجویی:

مرحله اول مراجعه به سایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس اینترنتی WWW.SWF.IR و ورود به پرتال دانشجویی می باشد.

ورود به سایت صندوق رفاه دانشجویی

سپس از طریق سربرگ صفحه گزینه میز خدمت را انتخاب کرده و سپس گزینه ویژه دانشجویان را انتخاب کنید. در آخر روی پورتال دانشجویی کلیک کنید.

میز خدمت صندوق رفاه دانشجویی

در مرحله بعدی می بایست بر روی گزینه ثبت نام دانشجوی جدید کلیک نمایید.

ثبت نام دانشجوی جدید در صندوق رفاه دانشجویی

سپس می بایست کد ملی و تاریخ تولد خود را در این قسمت وارد کرده و بر روی جستجو کلیک کنید. 

وارد کردن کد ملی در سامانه دریافت وام دانشجویی

در نهایت باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به دقت ثبت نمایید و سپس گزینه ذخیره را انتخاب نمایید.

تکمیل اطلاعات برای ثبت نام صندوق رفاه دانشجویی

سپس می باید گزینه انتظار برای تایید واحد رفاه دانشجویی دانشگاه محل تحصیل را انتخاب کنید. در مرحله آخر نیز با اعلام شماره حساب بانک تجارت به اسم دانشجو به واحد دانشجویی، ثبت نام شما کامل خواهد شد.

نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی:

در قدم اول برای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی الزاماً باید به سامانه ای تحت عنوان سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی اینترنتی www.swf.ir از طریق مرورگر گوگل خود مراجعه فرمایید. سپس از طریق گزینه میز خدمت، بخش ویژه دانشجویان را انتخاب کرده و سپس بر روی پورتال دانشجویی کلیک کنید.

در گام بعدی نوبت به انتخاب کلید ورود به پورتال می رسد که باید بر روی آن کلیک کنید.

ورود به پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان

در قدم بعدی برای ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی الزاماً باید رمز عبور و کد ملی خود را در فیلد های مربوطه به طور دقیق و کامل درج بفرمایید.

ورود به حساب کاربری صندوق رفاه دانشجویی

در قدم بعدی برای ثبت نام وام ودیعه دانشجویی الزاماً باید وارد بخش پرونده شخصی دانشجو شوید و با انتخاب گزینه درخواست وام از بخش بالایی صفحه به مرحله بعدی ثبت نام وام دانشجویی وارد شوید.

انتخاب نوع وام درخواستی دانشجو

در نهایت با تکمیل اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه ثبت درخواست، درخواست شما نهایی خواهد شد.

تکمیل اطلاعات دانشجو برای دریافت وام دانشجویی

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام وام ازدواج دانشجویی بر روی لینک آبی کلیک نمایید.

 

مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی 1401-1402

وام های دانشجویی انواع مختلفی دارد که یکی از انواع آن ها، وام ودیعه مسکن دانشجویی می باشد. این مبلغ پرداختی که جهت رفاه دانشجویان در نظر گرفته شده است در تهران و سایر کلان شهر ها مانند اصفهان، شیراز، تبریز، اهواز، کرج، قم و مشهد بیشتر از سایر شهر ها و شهرستان ها می باشد. مبلغ وام های ودیعه مسکن دانشجویی که برای مقاطع تحصیلی به تازگی اعلام شده است را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید که به شرح زیر می باشند:

مقطع تحصیلی وام مسکن ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲
همه مقاطع تحصیلی (یک بار پرداخت در طول هر مقطع) تهران: 150 میلیون تومان
کلان شهرها: 120 میلیون تومان
سایر شهرها: 65 میلیون تومان

 

 

جهت اطلاع از عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه بر روی لینک آبی کلیک نمایید.

 

همان گونه که پیش تر اشاره شد، هر ساله، صندوق رفاه دانشجویان تسهیلاتی را به عنوان وام اعم از تحصیلی، مسکن، وام ازدواج دانشجویی، زیارت، شهریه و … در اختیار دانشجویان قرار می دهد. پس از اتمام تحصیلات، دانشجویانی که از وام های دانشجویی استفاده می‌ کنند، می بایست نسبت به بازپرداخت وام دانشجویی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که اولویت پرداخت وام های دانشجویی با دانشجویان مستعد و کم بضاعت می باشد. سایر دانشجویان نیز بعد از دسته مذکور وام خود را دریافت می نمایند.

 

اخبار مرتبط با وام ودیعه مسکن دانشجویی

مسعود گنجی درباره اختصاص وام بیش از ۱۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به دانشجویان متأهل، اظهار داشت: بر اساس مصوبه قانون حمایت خانواده، صندوق رفاه دانشجویان مکلف شد ۵۰ درصد ودیعه مسکن یک واحد ۵۰ متری در شهر های بالای ۵۰۰ هزار نفر و ۵۰ درصد واحد ۱۰۰ متری را در سایر شهر ها پرداخت کند. بودجه در نظر گرفته شده برای ستاد ملی جمعیت، ۱۰ هزار میلیارد تومان است که از این مبلغ، صندوق چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای تأمین ودیعه ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن دانشجویان متأهل درخواست کرده است.

این مسوول صندوق رفاه دانشجویان درباره اختصاص مبلغ وام ودیعه مسکن، یادآور شد: رقم ۱۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن به دانشجویان متأهل در کلان شهرهایی مثل تهران اختصاص می یابد، اما در سایر شهرها این مبلغ کمتر می شود.

وی درباره دریافت این مبلغ، تاکید کرد: ستاد ملی جمعیت باید این مبلغ را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کند که این امر در سال جاری تحقق می یابد تا صندوق رفاه به ماده هشت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت عمل کند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه ودیعه ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن حق قانونی دانشجویان متأهل است، گفت: مبلغ چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان جزو ۶۱ تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ از محل هدفمندی یارانه ها است.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا وام ودیعه مسکن دانشجویی و نیز تغییرات به وجود آمده را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. هم چنین در این مقاله به بررسی دقیق نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی پرداخته و مبلغ دریافتی برای شهر های مختلف و شرایط لازم برای دریافت وام و نیز در نهایت مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را ارائه کردیم. با مطالعه دقیق این مقاله تمامی سوالات شما در رابطه با وام ودیعه مسکن بر طرف خواهد شد. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید با مشاوران و کارشناسان مجرب ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. پاسخ سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی کارشناسان ما داده خواهد شد.

 

برای دانلود پی دی اف کامل متن مقاله وام ودیعه مسکن دانشجویی کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ثبت نام وام مسکن دانشجویی می بایست دارای چه شرایطی باشیم؟

لازم به ذکر است که تنها دانشجویان متاهل تحت شرایط تعیین شده توسط صندوق رفاه دانشجویان می توانند برای ثبت نام وام مسکن اقدام نمایند. برای مشاهده شرایط لازم برای دریافت وام ودیعه مسکن به صورت کامل، به مقاله فوق مراجعه کنید.

چه زمانی می بایست برای دریافت وام مسکن دانشجویی اقدام کنیم؟

ثبت نام وام مسکن دانشجویی معمولا در ابتدای هر نیمسال تحصیلی آغاز می شود که برای اطلاع از تاریخ دقیق آن می توانید به مقاله فوق مراجعه نمایید. هم چنین می توانید برای کسب اطلاعات دقیق با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. 

جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی چه مدارکی را می بایست ارائه کنیم؟

جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی مدارکی مانند تعهد نامه، اجاره نامه، سند ازدواج و ... را می بایست ارائه دهید. برای مشاهده لیست کامل مدارک مورد نیاز می توانید به مقاله فوق مراجعه نمایید. 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور