ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه + bp.swf.ir | ایران تحصیل

سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه به آدرس bp.swf.ir برای استفاده از تسهیلات رفاهی و مالی برای دانشجویان تمامی مقاطع دانشگاهی زیر نظر وزارت علوم راه اندازی شده است. اگر به هر دلیلی مانند ازدواج، تحصیل، مسکن و… نیاز به کمک هزینه دارید می توانید روی کمک دانشگاه حساب باز کنید.افرادی که قصد دریافت وام‌های دانشجویی را دارند، باید به سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه مراجعه نمایند. در این سامانه ابتدا درخواست داوطلبان ثبت شده و سپس این افراد می توانند برای دریافت تسهیلات در نوبت قرار بگیرند. از جمله امکانات دیگر این سامانه مواردی همچون نظارت بر امور تغذیه و خوابگاه های دانشجویی نیز می باشد.

 

سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه چیست؟

از آنجایی که شهریه دانشگاه ها افزایش پیدا کرده و هر ساله نیز درصدی به آن افزوده می شود، بسیاری از دانشجویان برای پرداخت آن با مشکل مواجه می شوند. یکی از راه حل هایی که برای این موضوع اندیشیده شده است، پرداخت کمک هزینه های تحصیلی از منبع صندوق رفاه است. در گذشته دانشجویان برای استفاده از این کمک هزینه ها باید به محل دانشگاه خود مراجعه می کردند و معاونت مربوطه مبلغ تعیین شده ای را به آن ها پرداخت می کرد. البته پرداخت وام دانشجویی از منبع بانک منجر به بروز مشکلات بسیاری شده بود.

به همین دلیل در سال تحصیلی 1399 و 1400، امکان دریافت وام دانشجویی از طریق سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه به صورت یکپارچه فراهم گردید. در حال حاضر تمامی دانشجویان در حال تحصیلی که واجد شرایط دریافت وام تحصیلی از دانشگاه خود باشند، می توانند در مرحله اول به این سامانه مراجعه کرده و با ثبت درخواست خود، وام بگیرند.

 

آشنایی با سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه

 

 

خدمات سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه

سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه در آدرس www.swf.ir  قرار دارد و افرادی که نیاز به تسهیلات دارند می توانند وارد این سامانه شده و از خدمات آن بهره مند شوند.

سایت صندوق رفاه دانشجویی www.swf.ir به منظور خدمات غیرحضوری و آنلاین راه اندازی شده و دانشجویان می توانند از طریق آن اقساط وام های خود را نیز پرداخت نمایند.

یکی از مشکلات رایج بسیاری از دانشجویان پرداخت هزینه های تحصیل است و به همین دلیل در سامانه صندوق رفاه این امکان برای دانشجویان وجود دارد که بتوانند از خدمات وام استفاده کنند.

به علاوه در این سامانه امکان مطالعه آخرین اخبار مربوط به صندوق رفاه دانشجویی، ثبت نام وام دانشجویی، ثبت نام خوابگاه های دانشجویی و… نیز وجود دارد. برای تمامی دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان استفاده از خدمات این سامانه وجود دارد.

 

🔗برای اطلاع از نحوه ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه پیام نور کلیک کنید.🔗

کال تو اکشن تماس

 

شرایط دریافت وام صندوق رفاه دانشجویی

برای دریافت وام در صندوق رفاه دانشجویی شرایط متفاوتی تعیین شده که هر کدام به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این شرایط می توان به شرایط مالی دانشجویان، متاهل یا مجرد بودن اشاره داشت. لازم است تمامی داوطلبان دریافت وام پیش از ثبت نام با شرایط دریافت وام صندوق رفاه دانشجویی آشنا باشند. در ادامه می توانید این موارد را مطالعه کنید.

 • تدین به دین اسلام
 • اولویت بالای مالی
 • عدم استفاده از سایر وام ها
 • عدم شاغل بودن
 • دانشجوی تمام وقت
 • دارای صلاحیت اخلاقی
 • ارائه تعهد محضری با ضامن معتبر

وام ضروری نیز برای افراد تصادف کرده و یا گرفتار شده در بلایای طبیعی در نظر گرفته شده است.

 

🔗برای آشنایی با مراحل ثبت نام وام دانشجویی کلیک کنید.🔗

 

نحوه درخواست وام صندوق رفاه دانشجویی

قبل از بررسی روال اداری درخواست وام دانشجویی، نیاز است بدانید که دو عامل تاثیرگذار در اخذ انواع وام دانشجویی میزان اعتبارات صندوق رفاه دانشجویی و تعداد متقاضیان وام می باشند. جهت تقاضای وام‌ دانشجویی، نیاز است متقاضیان ابتدا به امور دانشجویان محل تحصیل خود مراجعه کرده و شرایط دریافت وام را به خوبی مطالعه کنند. سپس از معاونت تقاضا کنند که شرایط آن ها را بررسی کرده و صلاحیت یا عدم صلاحیت آن ها را اعلام نماید.

در صورت داشتن صلاحیت، این افراد می توانند به سایت صندوق رفاه دانشجویی به آدرس  اعلام شده مراجعه کرده و اقدام به تشکیل پرونده نمایند. پس از اعلام شماره حساب به نام دانشجو یک سری مدارک باید تحویل دهید که شامل کارت ملی، کارت ملی ضامن ها و… می شود.

 

مراحل ثبت نام در سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه

 

راهنمای ورود به سایت صندوق رفاه دانشجویی www.swf.ir

همان طور که در قسمت های قبل اشاره کردیم، برای دریافت وام دانشجویی نیاز است افراد به پورتال صندوق رفاه دانشجویی به آدرس www.swf.ir مراجعه نمایند.

 

🔸در مرحله بعد نیاز است از منو میز خدمت “پورتال دانشجویی” را انتخاب کنید.

🔸برای تشکیل دادن پرونده این گزینه را کلیک کنید.

🔸در صفحه جدید که باز می شود از شما کدملی می خواهد.

🔸حال با پر کردن فرم ثبت نام اولیه مراحل ثبت نامی شما انجام خواهد شد.

🔸در این مرحله اطلاعات ثبت نام در سیستم نگهداری می شود.

بنر کال تو اکشن

 

دقت کنید که بعد از ورود به سامانه صندوق رفاه دانشجویی برای اولین بار، باید رمز عبور خودتان که کد ملی شما می باشد را تغییر دهید. در صورتی که این کار را انجام ندهید، امکان استفاده از خدمات سامانه برای شما وجود ندارد.

 نکته: پس از ثبت نام و ثبت درخواست شما برای دریافت وام دانشجویی در سایت صندوق رفاه دانشجویی، دانشگاه محل تحصیل باید شما را به عنوان یک دانشجو در دانشگاه تایید کند. در واقع تایید دانشگاه است که مشخص می کند امکان دریافت وام دانشجویی از طریق این سامانه برای شما وجود دارد یا خیر.

 

خدمات سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه

 

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام وام ازدواج دانشجویی روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

مشاوره تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی

در خصوص استفاده از خدمات تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی یک سری نکات وجود دارد که باید آن ها را بدانید. به طور مثال این که هر متقاضی می تواند در دوران تحصیل خود حداکثر 4 نوبت وام برای پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی، 3 نوبت به صورت وام عادی، 2 نوبت وام ضروری و یک نوبت از سایر وام‌ ها استفاده نماید.

برای دانشجویان دانشگاه آزاد نیز تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است و به آن ها پرداخت می شود.

توجه داشته باشید که امکان دریافت دو وام به صورت همزمان وجود ندارد. زیرا سامانه وام دوم را در صورتی پرداخت خواهد کرد که قسط های وام اول به پایان رسیده باشد.

 

📥برای دانلود pdf مقاله «سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه» کلیک کنید.📥

 

 خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی نحوه استفاده از سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید پاسخ تمامی سوالات خود را در این رابطه بگیرید. به علاوه تمامی امکانات وبسایت صندوق رفاه به همراه نحوه ورود به آن نیز بررسی گردید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات و یا راهنمایی بیشتر داشتید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان دریافت وام دانشجویی و انجام مراحل آن به صورت حضوری وجود دارد؟

خیر مراحل به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام می شود.

برای اطلاع از شرایط دریافت وام دانشجویی چه راهی وجود دارد؟

باید به معاونت دانشجویی محل تحصیل خود مراجعه کنید.

آیا امکان دریافت دو وام همزمان وجود دارد؟

خیر زیرا وام دوم پس از پرداخت اقساط وام اول داده می شود.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه + bp.swf.ir | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo ندا گفت:

  سلام
  من از سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه درخواست زدم حالا باید از خود صندوق رفاه دانشگتاه هم پیگیری کنم؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله به بخش اموزش دانشگاه به صورت حضوری مراجعه کنید.

 2. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام خسته نباشین این سایت وام دانشجویی صندوق رفاه همونیه که تو دانشگاه هم شعبه دارن ؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله به بخش اموزش دانشگاه به صورت حضوری مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز

  معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز + لیست امکانات، مزایا و معایب

  دانشگاه شهید چمران اهواز که به عنوان دانشگاه جندی شاپور شناخته می‌شود، تحت نظارت وزارت علوم فعالیت دارد و یکی از  دانشگاه‌های سطح یک کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه براساس رتبه‌بندی بین المللی نشریه تایمز در سال ۲۰۲۰ به...
 • پشتیبانی سامانه منادا

  پشتیبانی سامانه منادا + شماره تماس و پیگیری | monada

  دانشجویان برای پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌توانند از طریق پشتیبانی سامانه منادا اقدام کنند. سامانه منادا یکی از سامانه‌های دانشگاه آزاد است که در حوزه نقل و انتقالات دانشجویان خدمات مختلفی را ارائه می‌کند و افراد از طریق...
 • دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد

  دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد + ثبت درخواست | saorg.ir

  برای دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد داوطلبان باید از طریق آدرس saorg.ir اقدام کنند این سامانه برای پیگیری امور دانشجویان از طرف وزارت علوم راه اندازی شده است. افراد می‌توانند از طریق آن پیگیر مسائل مربوط به فارغ...
 • هزینه ثبت نام لاتاری

  هزینه ثبت نام لاتاری 2025

  یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ثبت نام لاتاری است که هر ساله طی قرعه کشی برگزار می شود. همه افراد در صورت داشتن شرایط می توانند در آن ثبت نام کنند. شما به عنوان یکی از داوطلبان باید...
تماس با مشاور