ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نحوه بازپرداخت اقساط وام دانشجویی + جدول 1402 | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
پرداخت وام دانشجویی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

پرداخت وام دانشجویی هر ساله در دو نیمسال اول و دوم از طریق ثبت درخواست در وبسایت صندوق رفاه دانشجویی صورت می گیرد، دانشجویان علاقه مند به دریافت وام برای بهره مندی از این خدمت باید به صورت اینترنتی به سایت swf.ir مراجعه نمایند. علاوه بر این مبلغ و نحوه بازپرداخت وام دانشجویی هم هر ساله از همین مرجع اعلام می گردد.

زمان پرداخت وام دانشجویی هر ساله دو بار از طریق اطلاعیه های صندوق رفاه دانشجویان اعلام می گردد و متقاضیان باید در این بازه زمانی با توجه به آموزش هایی که در ادامه خواهیم داد باید اقدام به ثبت نام در سایت swf.ir کنند. در صورت عدم دسترسی به امکانات کافی می توانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید؛ مشاوران ایران تحصیل صفر تا صد فرآیند ثبت نام وام دانشجویی شما را بر عهده می گیرند.

 

شرایط پرداخت وام دانشجویی به متقاضیان

شرایط پرداخت وام دانشجویی

هر ساله در طی آیین نامه ای از سوی صندوق رفاه دانشجویی شرایط پرداختی ها و دریافت وام به متقاضیان اعلام می شود و صرفا در صورتی که فرد دارای تمامی موارد باشد وام پرداخت خواهد شد، شرایط اعلامی امسال برای دریافت وام دانشجویی به شرح زیر است:

☑️ اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین هایی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معرفی و مورد تایید قرار گرفته است.

☑️ دریافت تاییدیه از سوی معاونت دانشجویی دانشگاه با دلالت بر نیاز مالی برای دریافت وام.

☑️ نداشتن موارد انضباطی در کمیته اخلاقی دانشگاه

☑️ عدم دریافت بورس تحصیلی یا وام از سوی باقی موسسات کشوری

☑️ عدم اشتغال در هر شاخه ای در ازای دریافت پول

☑️ ارائه چک یا سفته برای داشتن تعهد

شرایط دریافت وام دانشجویی

 

شرایط آموزشی دریافت وام دانشجویی

علاوه بر شرایط عمومی که برای تمامی دانشجویان یکسان می باشد برای دریافت وام دانشجویی شرایط آموزشی هم وجود دارد که به شرح زیر است:

✔️ دانشجو باید حداقل ۱۸ واحد را برداشته باشد تا دانشجوی تمام وقت محسوب شود.

✔️ برای دانشجویان آقا فرد باید دارای وضعیت مشمولیت تحصیلی مشخص و پیوسته باشد.

✔️ سنوات  ترم های باقی مانده محصل در پرداخت وام تاثیر به سزایی دارد.

 

کال تو اکشن تماس

 

شرایط اختصاصی دریافت وام دانشجویی

علاوه بر شرایطی که پیش از این به آن اشاره کردیم نوعی شرط دیگر هم به نام شرط اختصاصی وجود دارد، در ادامه به بررسی تبصره های موجود در این شرط می پردازیم:

🔶 مشروط نبودن دانشجو در دو نیمسال قبل اولین چیزی است که صندوق رفاه دانشجویان روی آن حساسیت زیادی دارد.

🔶 اگر دانشجو در یک نیم سال مشروط گردد صرفا از نیمی از مبلغ وام بهره مند خواهد شد.

🔶 دانشجویانی که دو نیمسال پیاپی مشروط شوند در نیمسال آینده خود امکان دریافت وام دانشجویی ندارند.

🔶 در صورت تشخیص و تایید کمیسیون موارد خاص یا شورای دانشگاه در صورت ادامه تحصیل دانشجو پرداخت وام مسکن و تحصیلی به فرد بلا مانع است.

 

 

برای اطلاع از نحوه پرداخت وام دانشجویی از طریق شماره پرونده، کلیک کنید.

 

 

 

معرفی انواع وام های صندوق رفاه دانشجویان

در گذشته وام های مختلفی اعم از استعداد های درخشان، کمک هزینه پرداخت شهریه دانشگاه، مسکن، ازدواج و … وجود داشت اما در حال حاضر ۵ نوع وام تحت عنوان وام دانشجویی از سوی صندوق رفاه مشتریان ارائه می شود که در ادامه به شرح آن ها برای شما عزیزان خواهیم پرداخت:

 • وام تحصیلی: دانشجویان روزانه و مراکز علمی و فنی وابسته به دانشگاه های سراسری می توانند از این نوع وام بهره مند شوند. (دانشجویان متاهل برای دریافت این وام باید سند ازدواج ارائه دهند)
 • وام ضروری: این نوع وام برای مواقعی که ممکن حوادث و مشکلات به خصوصی پدید بیاید در نظر گرفته شده و برای پرداخت آن دانشجویان برتر در اولویت هستند.
 • وام ویژه دکتری: دانشجویان مقطع دکتری در صورتی که پیش از آن وام دانشجویی دریافت کرده باشند باز هم در این مقطع می توانند جهت دریافت وام اقدام کنند.
 • وام شهریه دانشگاه: این وام شامل همه دانشجویان در تمامی دانشگاه ها می شود و مبلغ آن به اندازه بخشی از شهریه دانشگاه است، این وام از منابع صندوق رفاه دانشجویان و قرض الحسنه مهر ایران تامین شده و بعد از پرداخت به عنوان حجمی از بدهی در پرونده دانشجو احتساب می شود.
 • وام ودیعه مسکن دانشجویی: این وام فقط به دانشجویان متاهل ارائه می شود و برای دریافت آن باید علاوه بر سند ازدواج یک اجاره نامه کد رهگیری دار هم به عنوان تعهد ارائه گردد.

 

برای کسب اطلاع از شرایط لازم برای ثبت نام وام ازدواج دانشجویی روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

نحوه بازپرداخت وام دانشجویی

بنر کال تو اکشن

نحوه بازپرداخت وام دانشجویی

موضوعی که پس از دریافت وام اهمیت پیدا می کند نحوه بازپرداخت وام دانشجویی می باشد که در ادامه آن را برای شما شرح می دهیم:

🔶 پس از پرداخت وام دانشجویی به متقاضی مبلغ با پرداخت در ۳ بازه زمانی می تواند تقسیط گردد.

🔶 بازه زمانی اول کوتاه مدت می باشد که معمولا وام هایی با مبلغ پایین در این دسته قرار می گیرند و حداکثر تا ۴ ماه امکان تقسیط دارد.

🔶 نوع دوم که میان بلند مدت نام دارد حداکثر تا ۲۰ ماه قابلیت تقسیط دارد.

🔶 طریقه آخر پرداخت یا بلند مدت که معمولا شامل وام مسکن می گردد، قابلیت تقسیط تا ۳۶ ماه را دارد.

نحوه بازپرداخت وام دانشجویی گروه های خاص

نحوه بازپرداخت وام دانشجویی برای گروه های مختلف از دانشجویان، متفاوت می باشد. دستور العمل باز پرداخت وام دانشجویی، در ادامه تشریح شده است.

 

🎓مشمولین نظام وظیفه: دانشجویانی که مشمول خدمت سربازی می باشند باید حداکثر 6 ماه پس از پایان طول دوره خدمت، نسبت به بازپرداخت وام دانشجویی خود اقدام کنند.

🎓شرایط بازپرداخت وام برای شاغلین بدهکار: طبق قوانین و مقررات وضع شده، دانشجویانی که از وام دانشجویی بهره مند می شوند مجاز به اشتغال به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و یا تمام وقت در نهاد های دولتی و غیر دولتی که مشمول بیمه هستند، نمی باشند. چنانچه محرز شود که دانشجویی در هنگام دریافت وام ( به استثنای وام شهریه )، در حال اشتغال هستند، وام آنها متوقف می شود و فرد باید کل بدهی خود + 4% کارمزد را به صندوق رفاه دانشجویان پرداخت کند. 

 

🎓دانشجویان معاف از پرداخت هزینه تحصیلی: دانشجویانی که به دلایل متعدد، از پرداخت همه و یا بخشی از هزینه های تحصیلی معاف هستند؛ اگر استفاده آنها از وام های دانشجویی محرز شود، باید کل بدهی + کارمزد 4% را به صورت یکجا پرداخت کرده و همچنین متحمل برخی خسارات نیز می شوند.

 

🎓دانشجویانی که در حوادث طبیعی دچار آسیب و یا زیان شده اند: آن دسته از دانشجویان و یا فارغ التحصیلانی که در مدت زمان مجاز برای بازپرداخت وام، دچار حادثه و خسارت از بلایای طبیعی می شوند، چنانچه تا 9 ماه پس از حادثه، نسبت به اعلام رسمی و ارائه نامه از سوی نهاد های ذی صلاح مانند فرمانداری محل حادثه اقدام کنند؛ دو سال به مدت زمان بازپرداخت وام دانشجویی آنها اضافه می شود.

🎓نحوه بازپرداخت وام دانشجویی افرادی که ترک تحصیل کرده اند: افرادی که پس از دریافت وام دانشجویی و هنگام بازپرداخت آن، اقدام به ترک تحصیل کنند، باید نسبت به پرداخت یکجای کل بدهی + کارمزد 4% و خسارات متعلقه اقدام کنند.

🎓نحوه بازپرداخت وام برای دانشجوییانی که قصد ترک کشور را دارند: دانشجویانی که قصد ترک کشور و اخذ تابعیت دیگر کشور ها را دارند، باید پیش از هرگونه اقدام عملی برای ترک کشور، کل بدهی خود را به صندوق رفاه دانشجویان، پرداخت نمایند. چنانچه دانشجویان بدون بازپرداخت وام خود کشور را ترک کنند، صندوق رفاه دانشجویی با همکاری وزارت خارجه، نسبت به وصول بدهی خود اقدام خواهد کرد.

برای ثبت نام وام دانشجویی، با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

اخبار پیرامون پرداخت وام دانشجویی

📣 «وضعیت ثبت نام و واریز وام های دانشجویی»

بر اساس اعلام گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، چهار نوع وام شهریه، تحصیلی، ضروری و وام مسکن متاهلی از طریق صندوق رفاه دانشجویان به افراد واجد شرایط پرداخت می شود؛ همچنین مبلغ وام دانشجویی به حساب دانشگاه محل تحصیل واریز می شود. گنجی اضافه کرد: تا پایان سال 1401 حدود 5 هزار نفر از دانشجویانی که داوطلب دریافت وام بودند و در سایت صندوق رفاه دانشجویان، ثبت نام کردند و پرونده آنها توسط دانشگاه ها تایید شده بود، وام خود را تمام و کمال دریافت کردند.

وی افزود: مشکلی از لحاظ واریز وام ها نداریم. دانشجویان تا پایان فروردین ماه سال جاری مهلت دارند تا درخواست وام دانشجویی خود را در سایت صندوق رفاه دانشجویان ثبت نمایند تا بتوانیم در زمان مقرر، مبلغ وام ها، اللخصوص وام شهریه را پرداخت کنیم.

 

خلاصه مطلب

اگر قصد استفاده از خدمت پرداخت وام دانشجویی از سوی صندوق رفاه دانشجویان را دارید اما نتوانسته اید تمام متن را به طور کامل مشاهده نمایید در ادامه با بررسی نکات اصلی این مقاله با ما همراه باشید.

 • توجه داشته باشید قبل از اینکه بتوانید اقدام به ثبت نام وام دانشجویی نمایید باید در سایت صندوق رفاه دانشجویان تشکیل پرونده دهید.
 • بسته به نوع وامی که قصد دارید دریافت کنید باید سند تعهد کافی و به خصوص ارائه دهید.
 • پرداخت وام برای شما فقط زمانی امکان پذیر است که دانشجوی تمام وقت باشید (حداقل ۱۸ واحد در طول ترم ثبت نام کنید)
 • شرایط بازپرداخت وام دانشجویی به غیر از وام دانشجویی برای باقی وام ها یکسان می باشد.

در این مطلب پرداخت وام دانشجویی 1402 و نحوه بازپرداخت آن تشریح شد. برای دریافت راهنمایی کامل در خصوص نحوه دریافت انواع وام دانشجویی، با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

برای دانلود پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط دریافت وام دانشجویی چیست؟

برای اطلاع از لیست کامل شرایط عمومی و اختصاصی دریافت وام دانشجویی، مطلب بالا را مطالعه کنید.

شرایط بازپرداخت برای افرادی که ترک تحصیل می کنند چگونه است؟

افراد تارک تحصیل، باید نسبت به پرداخت کل بدهی خود به اضافه کارمزد 4 درصدی، اقدام کنند.

انوع وام دانشجویی کدامند؟

وام ضروری، وام مسکن دانشجویی و وام شهریه تنها برخی از وام های ارائه شده است. برای اطلاعات بیشتر، مطلب فوق را مطالعه کنید.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «نحوه بازپرداخت اقساط وام دانشجویی + جدول 1402 | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo نیما یوشیج گفت:

  سلام، موردی که تسهیل گر بازپرداخت برای پرداخت وام دانشجویی در نظر میگیره چیه و چه موردی موجب طولانی تر شدن مدت زمان قسط بندی می شود؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، اصلی ترین مورد در شرایط گذاری برای پرداخت وام دانشجویی مدت زمان تحصیل فرد در دانشگاه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور