تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام وام دانشجویی

ثبت نام وام دانشجویی 1401

ثبت نام وام دانشجویی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اداره رفاه دانشجویان با هدف تامین نیازهای اولیه تمامی دانشجویان تاسیس شده و این سازمان تسهیلات مختلفی را ارائه می کند. تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی مانند کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند از خدمات این سازمان استفاده نمایند. ارائه وام نیز یکی از خدمات مهم این اداره می باشد که در شرایط مختلفی داده می شود. وام ها با اهداف مختلف تحصیلی، مسکن، شهریه و وام های ضروری داده شده و تمامی دانشجویان پس از دریافت وام ها باید بعد از فارغ التحصیلی برای پرداخت آن ها اقدام نمایند. برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم می بایست دارای شرایط لازم باشید و در صورت عدم برخورداری از آن ها به هیچ وجه نمی توان اقدامی برای ثبت نام وام دانشجویی در دانشگاه های مختلف انجام داد. با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات ارزشمندی در خصوص نحوه، زمان و همین طور شرایط دریافت وام دانشجویی پیام نور و همین طور ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به دست آورید. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم

 

چه زمانی باید برای ثبت نام وام دانشجویی اقدام کرد؟

هر ساله شاهد اختصاص زمانی برای ثبت نام وام دانشجویی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های مختلف ایران هستیم. کلیه دانشجویان و افراد متقاضی می توانند در زمان اختصاص داده شده برای ثبت نام وام دانشجویی پیام نور و یا ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها اقدامات ضروری را انجام دهند. از میان وام هایی که هر دانشجو می تواند براساس شرایط خود برای دریافت آن ها اقدامات لازم را انجام دهد می توان به وام تحصیلی، مسکن، ازدواج، زیارت، حوادث غیر مترقبه، ضروری روشندل، وام دانشجویی دانشگاه پیام نور، وام پرداختی جهت شهریه دانشگاه آزاد و وام ودیعه مسکن اشاره کرد.

آیا اطلاعی از زمان اختصاص یافته برای ثبت نام وام دانشجویی پیام نور و یا ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم دارید؟
آیا می دانید معمولاً چه زمانی برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم و یا ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه پیام نور در نظر گرفته می شود؟

لازم به ذکر است که هنوز اطلاعات دقیق در خصوص زمان ثبت نام وام دانشجویی از طریق صندوق رفاه دانشجویان اعلام نگردیده است ولی می توان با توجه به زمان ثبت نام وام های دانشجویی در سال گذشته تخمین زد که برای دریافت وام در نیمسال اول دانشجویی حدودا از 25 لغایت 30 مهر ماه آغاز خواهد شد. سال گذشته به جهت رفاه و همکاری با دانشجویان از 4 آبان ماه تا 1 دی ماه ثبت نام برای دریافت وام تمدید گردید. برای نیمسال دوم تحصیلی نیز می توان تخمین زد که ثبت نام وام دانشجویی ممکن است از 2 بهمن ماه سال جاری (1401) تا تاریخ 25 اردیبهشت ماه سال تحصیلی آینده (1402) ادامه داشته باشد. پس از اعلام دقیق زمان ثبت نام، دانشجویان می توانند به سامانه مربوطه مراجعه کرده و درخواست خود را نهایی کنند.

تیم مشاوره ایران تحصیل می توانند اطلاعات خوب و موثقی را در رابطه با زمان اختصاص یافته برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند. با ما در ارتباط باشید.

 

نکته:

با دریافت انواع وام های دانشجویی با باز پرداخت طولانی مدت و بهره کم می توانید شهریه تحصیل در دانشگاه های مختلف را پرداخت کنید.

 

 

راهنمای تصویری ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

برای ثبت درخواست وام در صندوق رفاه دانشجویان نیاز است که ابتدا در این سامانه ثبت نام کنید. برای ثبت نام در این سامانه می بایست یک سری مراحل را طی نمایید که ما در ادامه این مراحل را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مرحله اول مراجعه به سایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس اینترنتی WWW.SWF.IR و ورود به پرتال دانشجویی می باشد.

ورود به سایت صندوق رفاه دانشجویی

سپس از طریق سربرگ صفحه گزینه میز خدمت را انتخاب کرده و سپس گزینه ویژه دانشجویان را انتخاب کنید. در آخر روی پورتال دانشجویی کلیک کنید.

میز خدمت صندوق رفاه دانشجویی

در مرحله بعدی می بایست بر روی گزینه ثبت نام دانشجوی جدید کلیک نمایید.

ثبت نام دانشجوی جدید در صندوق رفاه دانشجویی

سپس می بایست کد ملی و تاریخ تولد خود را در این قسمت وارد کرده و بر روی جستجو کلیک کنید. 

وارد کردن کد ملی در سامانه دریافت وام دانشجویی

در نهایت باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به دقت ثبت نمایید و سپس گزینه ذخیره را انتخاب نمایید.

تکمیل اطلاعات برای ثبت نام صندوق رفاه دانشجویی

سپس می باید گزینه انتظار برای تایید واحد رفاه دانشجویی دانشگاه محل تحصیل را انتخاب کنید.

در مرحله آخر نیز با اعلام شماره حساب بانک تجارت به اسم دانشجو به واحد دانشجویی، ثبت نام شما کامل خواهد شد.

 

جهت اطلاع از عواقب عدم تسویه حساب با دانشگاه بر روی لینک آبی کلیک نمایید.

 

 

نحوه ثبت نام وام دانشجویی چگونه است؟

ثبت نام وام دانشجویی از جمله ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم به صورت اینترنتی برای افراد دانشجو و متقاضی دریافت وام انجام می شود. در این بخش از نوشته حاضر با ذکر نحوه ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم به صورت راهنمای تصویری در خدمت شما دوستان و عزیزان دانشجو هستیم.

در قدم اول برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم الزاماً باید به سامانه ای تحت عنوان سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی اینترنتی www.swf.ir از طریق مرورگر گوگل خود مراجعه فرمایید. سپس از طریق گزینه میز خدمت، بخش ویژه دانشجویان را انتخاب کرده و سپس بر روی پورتال دانشجویی کلیک کنید.

در گام بعدی نوبت به انتخاب کلید ورود به پورتال می رسد که باید بر روی آن کلیک کنید.

ورود به پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان

در قدم بعدی برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم الزاماً باید رمز عبور و کد ملی خود را در فیلد های مربوطه به طور دقیق و کامل درج بفرمایید.

ورود به حساب کاربری صندوق رفاه دانشجویی

در قدم بعدی برای ثبت نام وام دانشجویی الزاماً باید وارد بخش پرونده شخصی دانشجو شوید و با انتخاب گزینه درخواست وام از بخش بالایی صفحه به مرحله بعدی ثبت نام وام دانشجویی وارد شوید.

انتخاب نوع وام درخواستی دانشجو

در نهایت با تکمیل اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه ثبت درخواست، درخواست شما نهایی خواهد شد.

تکمیل اطلاعات دانشجو برای دریافت وام دانشجویی

 

برای کسب اطلاعات درباره پرداخت وام دانشجویی از طریق شماره پرونده  وارد شوید.

 

 

برای فهم بیشتر این موضوع مثالی را خدمت شما دوستان عزیز ارائه می کنیم. با توجه به تصویر آورده شده در زیر دانشجوی مشغول به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی قصد ثبت نام وام دانشجویی و دریافت آن را دارد.

 • این فرد پس از این که به پروفایل شخصی خود وارد شد قصد دارد برای دریافت وام شهریه اقدام کند.
 • در اینجا فرد دانشجو الزاماً باید برای پر کردن فیلدهای نام شهر، نام استان، نام شعبه، شماره تلفن همراه و نام شعبه اقداماتی را انجام دهد.
 • البته تیک زدن مقابل عبارت پذیرفتن قوانین صندوق رفاه و همین طور انتخاب گزینه ای به نام ثبت درخواست نیز برای دانشجویان الزامی به نظر می رسد.
 • اگر فرد تمامی مراحل ذکر شده در بالا را به درستی و بدون هیچ اشتباهی انجام داده باشد می تواند لینک آبی رنگی با عنوان در انتظار تأیید دانشگاه را بر روی صفحه سیستم خود مشاهده کند.
 • بعد از این که درخواست وام فرد مورد تأیید دانشگاه قرار گرفت این تأییدیه در قالب پیامک به اطلاع فرد دانشجو می رسد.
 • پس از دریافت پیام تأییدیه دانشجو باید برای طی مراحل دیگر دریافت وام به یکی از شعب بانکی مراجعه کند و در آن ها با ارائه مدارک مورد نیاز و همین طور ضامنی معتبر مابقی عملیات دریافت وام را جلو ببرد.

دوستان عزیز دقت داشته باشید که تنها در صورتی که تمامی مراحل فوق را درست و با دقت تمام و به دور از هیچ اشتباهی جلو رفته باشید وام شهریه به شما دوست عزیز پرداخت می گردد.

در نتیجه، تمام توجه و دقت خود را در زمان تکمیل فرم های ثبت نامی و موارد دیگر به خرج دهید تا خدایی ناکرده اشتباهی صورت نگیرد.

 

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد بر روی لینک آبی کلیک نمایید.

 

 

شرایط ثبت نام وام دانشجویی برای دانشجویان چیست؟

دریافت وام در تمامی دانشگاه ها برای دانشجویان تحت شرایطی انجام می شود. شرایطی که هر فرد تنها در صورت برخورداری از آن ها می تواند برای دریافت وام دانشجویی اقدامات لازم را انجام دهد. از این رو در این قسمت از مقاله به بررسی کامل شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای دریافت وام خواهیم پرداخت. در صورت داشتن سوال و یا مبهم بودن هر بخش از مقاله می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

شرایط عمومی لازم برای دریافت وام دانشجویی عبارت است از:

 • دانشجو می بایست دارای یکی از دین های رسمی نوشته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی باشد.
 • عدم استفاده کردن دانشجو از وام ها و کمک بورسیه های دانشجویی دیگر.
 • دانشجو می بایست از نظر دانشگاه صلاحیت لازم را داشته باشد.
 • نیاز مالی دانشجو می بایست ثابت و تایید شود.
 • دانشجو باید حداقل دو ضامن داشته باشد.
 • عدم شاغل بودن دانشجو نیز یکی از شرایط عمومی می باشد.

 

نکات قابل توجه مربوط به وام دانشجویی:

 • علاوه بر شرایط عمومی، برخی نکات دیگر نیز حائز اهمیت است. به غیر از دانشجویان دوره روزانه در دانشگاه های دولتی، باقی دانشجویان می بایست پیش از شروع ترم جدید درخواست خود را مبنی بر دریافت وام دانشجویی ثبت نمایند تا در زمان انتخاب واحد که مستلزم پرداخت شهریه می باشند، مبلغ وام از مبلغ شهریه کسر گردد و دانشجویان به مشکل نخورند.
 • همچنین دانشجویان باید صلاحیت آموزشی لازم برای دریافت وام دانشجویی را نیز داشته باشند. مشروط نشدن، معدل قابل قبول، دانشجوی سال آخر نبودن و ترم اولی نبودن (به خاطر نداشتن معدل دانشگاهی) از جمله شرایط آموزشی دانشجو به حساب می آید. 
 • چنانچه دانشجوی دانشگاه دولتی بوده باشید و یک ترم مشروط شده باشید، همچنان می توانید برای دریافت وام اقدام نمایید و تفاوت حاصل از درخواست در مبلغ دریافتی خواهد بود. در واقع تنها نصف مبلغ وام به شما تعلق خواهد گرفت. در صورتی که دو ترم متوالی مشروط شده باشید، دیگر نمی توانید برای دریافت وام درخواست دهید.
 • سنوات تحصیلی دانشجو نیز حائز اهمیت است. تنها دانشجویانی می توانند برای دریافت وام درخواست دهند که طبق برنامه دانشگاه و وزارت علوم دروس خود را گذرانده باشد. یان جمله به این معناست که چنانچه دانشجوی ترم چهارم هستید، تنها باید دروس همین ترم را به طور دقیق بگذرانید و اگر مشخص شود که به تعداد ترم های بیشتری برای  فارغ التحصیلی نیاز دارید، دیگر نمی توانید درخواست دریافت وام دانشجویی دهید.

 

شرایط اختصاصی لازم برای دریافت هر وام دانشجویی

وام مسکن:

چنانچه در خوابگاه های غیر دولتی (خود گردان) ساکن هستید نیز می توانید برای دریافت وام مسکن اقدام نمایید.

نمی توان مبلغ دقیقی را برای وام مسکن مشخص کرد چرا که به شهری که در حال حاضر دانشجوی آن هستید بسیار بستگی دارد. فراموش نکنید که ارائه کپی اجاره نامه الزامی است. شهر های دانشجویی به سه دسته تقسیم می شوند:

 •  تهران
 • شهرهای بزرگ مثل شیراز، اصفهان، تبریز،…
 • سایر شهرستان‌ ها

نکته مهمی که دانشجویان باید توجه داشته باشند این است که چنانچه متقاضی دریافت وام مسکن هستید، نمی توانید به صورت هم زمان درخواست وام ودیعه مسکن را نیز داشته باشید.

وام ودیعه مسکن متأهلی:

این وام مخصوص دانشجویانی است که متاهل می باشند و همچنین در خوابگاه ساکن نیستند و نیازمند کمک مالی برای تهیه مسکن می باشند. برای دریافت این وام، ارائه عقد نامه و اصل اجاره‌ نامه الزامی می باشد.

 

ودیعه مسکن دانشجویان متأهل غیر ایرانی:
وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل غیر ایرانی همانطور که از نامش پیداست مخصوص دانشجویانی است که تابع کشور های خارجی هستند. برای دریافت این وام می بایست در یکی از دانشگاه های دولتی – روزانه دانشجو باشند و نیز متاهل بوده و در حال حاضر در منزل اجاره‌ ای زندگی کنند.

 

وام ازدواج:
 وام ازدواج را به عنوان مبلغی برای تشویق دانشجویان به ازدواج و کمک خرج به آن ها ارائه می دهند. از جمله شرایط دریافت این وام این است که حتما ازدواج باید در طول دوران تحصیل انجام شده باشد و از زمان عقد بیشتر از یک سال نگذشته باشد. ضمنا ارائه کپی سند ازدواج جزء مدارک اصلی دریافت این وام می باشد. توجه داشته باشید که وام ازدواج تنها یک بار در طول تحصیل به دانشجو تعلق می گیرد.

 

وام استعداد درخشان:
وام استعداد درخشان به دانشجویانی که برتری ویژه‌ ای نسبت به سایر دانشجویان در زمینه‌ های مختلفی مانند: فرهنگی، ورزشی و المپیاد دارند تعلق می گیرد. تشخیص دانشجوی برتر بر عهده‌ ی رئیس دانشکده می باشد. لازم به ذکر است که به استعداد های درخشان حداکثر دو برابر سایر دانشجویان معمولی وام تعلق می گیرد.

 

وام تغذیه:
وام تغذیه با هدف ارائه کمک به دانشجویان کم بضاعت در نظر گرفته شده است تا بتوانند از پس خورد و خوراک خود بر آیند. مبلغ این وام با توجه به قیمت هر ژتون غذای دانشگاه، ممکن است متفاوت باشد.

 

وام زیارت عتبات عالیات:
هدف از ارائه وام زیارت عتبات عالیات تشویق جوانان و دانشجویان به سفر زیارتی می باشد و به دانشجویانی که قصد سفر زیارتی به کشور عراق را دارند، تعلق می گیرد.

 

 

اطلاعیه:

استفاده از تسهیلات و وام دانشجویی به صورت ثبت درخواست اینترنتی امکان پذیر بوده که از طریق سایت رسمی صندوق رفاه دانشجویان انجام می گیرد.

 

مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی

همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم دانشجویان می توانند برای دریافت انواع وام دانشجویی اقدام کنند که در ادامه ما قصد داریم مدارک مورد نیاز برای دریافت انواع وام را بررسی نماییم.

مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی به شرح زیر است:

 • کپی کارت دانشجویی
 • کپی کارت ملی دانشجو
 • کپی شناسنامه دانشجو
 • اصل سند تعهد محضری
 • تکمیل فرم های درخواست وام و تحویل آن به واحد رفاه و تسهیلات دانشجویی
 • فاکتور خرید کالا (برای دریافت وام ضروری)
 • کپی و اصل سند ازدواج (برای دریافت وام ازدواج)
 • کپی شناسنامه دانشجو (صفحه مشخصات خود و همسر) و (برای دریافت وام ازدواج)
 • کپی شناسنامه همسر (صفحه مشخصات خود و همسر) و (برای دریافت وام ازدواج)
 • تصویر سند ازدواج (برای دریافت وام ازدواج)
 • اجاره نامه (برای دریافت وام مسکن). “متقاضیان وام ودیعه مسکن دانشجویی در زمان تقاضای وام نباید از وام ودیعه مسکن برخوردار باشند”
 • تصویر سند تاهل (برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی)
 • اجاره نامه رسمی دارای کد رهگیری به نام دانشجو (برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی)
 • تصویر گذرنامه دانشجو و همسر (برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی غیر ایرانی)
 • اصل و تصویر اجاره نامه رسمی به نام دانشجو (برای دریافت وام ودیعه مسکن متاهلی غیر ایرانی)
 • مستندات مربوط به نمونه بودن دانشجو (برای دریافت وام استعداد درخشان “تحصیلی و ضروری دانشجویان ممتاز و نمونه”)
 • تکمیل فرم تقاضانامه عتبات (برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات)
 • معرفی نامه سفر به عتبات دانشگاهیان (برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات)
 • فیش واریزی بانک جهت دریافت روادید (برای دریافت وام زیارت عتبارت عالیات)

 

مدارک ضامن برای دریافت وام دانشجویی

دانشجویان برای دریافت وام دانشجویی علاوه بر ارائه مدارک، نیازمند داشتن ضامن معتبر نیز خواهند بود و این ضامن باید یک سری مدارک ارائه دهد. مدارک مربوط به کارکنان رسمی و پیمانی دولت، کارکنان رسمی و پیمانی نهاد های عمومی غیر دولتی و سایر شرکت های دولتی ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی و اصل و کپی آخرین حکم کارگزینی می باشد.

برای بازنشستگان نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی علاوه بر کپی شناسنامه و کارت ملی می بایست آخرین فیش حقوقی ضامن و یا گواهی معتبر از آخرین محل خدمت ارائه شود.

بازنشستگان آموزش و پرورش و بانک های غیر دولتی و موسسات بانکی و سایر دستگاه ها باید علاوه بر کپی شناسنامه و کارت ملی، اصل گواهی کسر از حقوق را باید ارائه دهند.

 

بازپرداخت وام دانشجویی

در این قسمت از مقاله به بررسی نحوه بازپرداخت وام دانشجویی خواهیم پرداخت. لازم است بدانید که با توجه به دانشگاه محل تحصیل، نوع باز پرداخت وام دانشجویی شما نیز متغیر خواهد بود.

 • چنانچه دانشجوی دانشگاه دولتی می باشید و در طول زمان تحصیل خود وام دانشجویی دریافت کرده باشید، پس از دوره فارغ التحصیلی شما باز پردخت آن آغاز خواهد شد. در این مرحله دانشجو دفترچه‌ ی اقساط وام را دریافت خواهد کرد. دانشجو باید حداکثر تا ۹ ماه پس از فارغ التحصیلی برای پرداخت هر قسط خود اقدام کند. در صورتی که زمان پرداخت بیشتر از ۹ ماه شد، دانشجو باید کل مبلغ را به صورت یک جا پرداخت کند.
 • چنانچه شما دانشجوی دانشگاه آزاد باشید و در همین ترم جاری وام دانشجویی خود را دریافت کنید، باید تا قبل پایان ترم جاری، وام خود را تسویه کنید. فراموش نکنید که مبلغ هر وام، مبلغ هر قسط و زمان پرداخت هر قسط را صندوق رفاه دانشجویان تعیین خواهد کرد.
 • چنانچه باز پرداخت اقساط دانشجو به دلیل بیماری‌ های خاص عقب بیوفتد، دانشجو می تواند از شرایط ویژه که به شرح زیر است استفاده نماید: اگر در زمان تحصیل اتفاقاتی مانند ضایعه نخاعی گردنی، سینه‌ ای و کمری و معلولیت ذهنی – شناختی شدیدی برای شما رخ بدهد، کل بدهی شما به جز وام مسکن و جریمه عدم تخلیه‌ ی به موقع خوابگاه بخشیده خواهد شد.
  اگر حوادث بیماری صعب العالج و TS قبل از اتمام تحصیل برای شما اتفاق بیوفتد، دو سال به مهلت باز پرداخت شما اضافه خواهد شد.
 • از کلیه وام‌ ها از زمان دریافت وام تا شروع اولین سر رسید بازپرداخت، ۴ درصد کارمزد به صورت روز شمار از وام‌ های دانشجویی اخذ می‌ گردد.
 • حداقل مبلغ قسط دویست هزار تومان می‌ باشد که این مبلغ می‌ تواند هر سال با تشخیص رئیس صندوق افزایش یابد.
 • مدت باز پرداخت، متناسب با میزان باقی‌ مانده بدهی حداکثر تا ۵ سال (۶۰ قسط) می‌ باشد.
 • بهره‌ مندان از وام‌ های دانشجویی صندوق در صورتی که یک یا بیش از یک قسط معوق داشته باشند و یا در زمان تعیین شده نسبت به تعیین وضعیت بدهی و اخذ دفترچه اقساط اقدام ننمایند در فهرست بدهکاران بانک مرکزی قرار خواهند گرفت.
 • در صورتی که بیش از ده قسط متوالی در پرداخت اقساط تأخیر ایجاد شود، کل بدهی (اعم از اصل، کارمزد و خسارات متعلقه) به دین حال تبدیل شده و باید به صورت یکجا در یک مرحله پرداخت گردد.

 

نکته:

اگر دانشجویی در زمان مشخص شده نسبت به پرداخت وام دانشجویی خود اقدام نکند و یا اینکه بیشتر از یک سال از زمان معین شده برای وی گذشته باشد، اسم او در لیست بدهکاران بانک مرکزی ثبت خواهد شد.

 

 

در مورد وام دانشجویی پیام نور برای چه می دانید؟

همان طور که در جریان هستید دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های شهریه پرداز به شمار می رود. دانشگاهی نیمه دولتی که با دریافت شهریه متغیر و ثابت از دانشجویان گامی بزرگ جهت آموزش غیر حضوری برداشته است. اما در این میان کسانی هستند که امکان پرداخت شهریه هر ترم تحصیل در دانشگاه پیام نور در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ندارند. اما دانشگاه پیام نور تسهیلاتی را برای این قبیل از افراد فراهم کرده است که آن ها هم بتوانند درس بخوانند و از تحصیل محروم نشوند.

در واقع، این دانشگاه با پرداخت وام شهریه در مبالغ مختلف کمک بزرگی به این قبیل از افراد می کند. البته دقت داشته باشید که مبلغ پرداختی برای وام شهریه دانشگاه پیام نور از سال گذشته تاکنون به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و دانشجویان می توانند مبلغ بیشتری وام دریافت کنند. اگر به دنبال اطلاع از مبلغ وام دریافتی برای دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه پیام نور هستید می توانید از کمک مشاوران خبره ما در ایران تحصیل استفاده کنید.

خبر خوش این که بازپرداخت وام های شهریه دریافتی بسیار مناسب است و افراد از عهده پرداخت آن برمی آیند. البته این باز پرداخت در طول دوران تحصیل انجام نمی شود و دانشجو باید بعد از فارغ التحصیلی برای باز پرداخت وام خود اقدام کند.

شاید بپرسید که آیا دانشگاه پیام نور به جز وام شهریه وام های دیگری مانند وام مسکن و یا ازدواج هم به دانشجویان می دهد؟ در این صورت مبلغ هر کدام چقدر است؟ باز پرداخت وام های مذکور به چه صورت انجام می شود؟ اصلاً به چه مدارکی برای دریافت این وام ها نیاز داریم؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با تمامی این موارد و یافتن پاسخی مناسب و درست برای این قبیل از سؤالات هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید. مشاوران حاضر در این مجموعه می توانند اطلاعاتی جامع را در رابطه با وام های پرداختی به دانشجویان در دانشگاه پیام نور، مبالغ آن ها و البته نحوه باز پرداخت آن ها خدمت شما دوستان و متقاضیان عزیز ارائه کنند.

 

 

در رابطه با شرایط و مدارک ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه فرهنگیان چه می دانید؟

دانشگاه فرهنگیان نیز همچون سایر دانشگاه های ایران با پرداخت شهریه به دانشجویان در خدمت آن هاست. تمامی دانشجویانی که شرایط لازم برای ثبت نام وام دانشگاه فرهنگیان و دریافت آن را دارند می توانند اقدامات لازم را برای ثبت نام و اخذ این وام انجام دهند. اما یکی از موارد مهم در رابطه با ثبت نام جهت دریافت وام دانشگاه فرهنگیان این است که تهیه مدارکی چند برای ثبت نام الزامی است. مدارکی که بی کم و کاست و بدون این که حتی یک مورد از آن ها کم باشد باید تحویل داده شوند. آیا اطلاعی از لیست مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه فرهنگیان دارید؟

در صورت نیاز به اطلاعات از لیست این مدارک می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ما در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا شما را از لیست تمامی مدارک لازم به خوبی مطلع کنند. البته به جز مدارک ضروری برای ثبت نام اطلاع از شرایط اعلام شده برای ثبت نام دانشجویان جهت دریافت وام نیز لازم است.

آیا به عنوان یکی از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان اطلاعی از شرایط اعلام شده برای ثبت نام دارید؟

دقیقاً چه شرایطی برای ثبت نام دانشجویان جهت دریافت وام اعلام شده است؟

اگر به دنبال کسب اطلاعات جامع و مفید در رابطه با شرایط اعلام شده برای ثبت نام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای اخذ وام های ارائه شده در این دانشگاه هستید می توانید با مشاورانی خبره و کاردان در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

مواردی که بعد از ثبت نام وام دانشجویی باید در نظر داشته باشید

 • دانشجویان رسمی، پیمانی و قراردادی در سازمان های دولتی نمی توانند وام بگیرند.
 • پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل در صورت تایید صندوق بلامانع است.
 • دانشجویی که ترم پیش مشروط بوده، مبلغ وام آن ها نصف مبلغ وام تحصیلی محاسبه خواهد شد.
 • به دانشجویی که دو ترم متوالی مشروط شوند وام دانشجویی داده نمی شود.
 • اگر قسط ها پرداخت نشود، کل بدهی باید یک جا پرداخت شود.
 • برای دانشجویان روشندل، ناتوان و کم توان جسمی، دو برابر مدت باز پرداخت دانشجویان عادی مهلت پرداخت داده می شود.
 • برای دانشجویانی که ترک تحصیل کرده و یا اخراج شده اند، قوانین به صورت پرداخت یک جای بدهی تصویب شده است.

 

 

آخرین اخبار مرتبط با وام دانشجویی 1401

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم از اختصاص وام ویژه اربعین به دانشجویان خبر داد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: وزارت علوم توجه ویژه‌ ای برای بهتر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی دارد و امکانات ویژه‌ ای برای این مهم در نظر گرفته است.

 به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، دکتر مسعود گنجی خاطر نشان کرد: صندوق رفاه وزارت علوم هم برای دانشجویانی که خواستار شرکت در مراسم اربعین در کشور عراق هستند، در صورت اعزام به صورت گروهی برای اربعین، به هر دانشجو 3 میلیون تومان وام اختصاص خواهد داد که پس از انجام این سفر معنوی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار خواهد گرفت.

وی درباره نحوه پرداخت وام ویژه اربعین گفت: این دانشجویان پس از اعزام می‌ توانند برای دریافت وام خود در سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ثبت‌ نام و مدارک لازم را بارگذاری کنند تا روند بررسی مدارک این عزیزان صورت گیرد.

 

 

خلاصه مطلب

برای ثبت نام وام دانشجویی نیاز است افراد مراحل مختلفی را طی کنند که ما این مراحل را به طور دقیق در این مقاله بررسی کردیم. همچنین با ارائه راهنمای تصویری نکات مربوط به آن را به طور دقیق شرح دادیم. در این مقاله شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم را شرح داده ایم. فراموش نکنید که دانستن زمان دقیق برای ثبت نام وام دانشجویی نیز حائز اهمیت است و نیز می بایست متقاضی پیش از ثبت درخواست برای دریافت وام، از شرایط باز پرداخت این وام نیز اطمینان حاصل کند. پس از مطالعه کامل این مقاله در صورتی که با سوال و یا اشکالی مواجه شدید می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. کامنت شما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. 

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله ثبت نام وام دانشجویی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توان برای ثبت نام وام دانشجویی اقدام کرد؟ 

برای ثبت نام وام دانشجویی باید به سامانه صندوق رفاه مراجعه کرد. مراحل ثبت نام به صورت دقیق در این مقاله شرح داده شده است.

آیا امکان ثبت نام وام دانشجویی پیام نور برای همه افراد مشغول به تحصیل در این دانشگاه وجود دارد؟ 

بله؛ هر دانشجویی در صورت داشتن شرایط لازم می تواند برای دریافت وام شهریه در دانشگاه پیام نور اقدام کند.

شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه فرهنگیان چیست؟ 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. صادق واحدی
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام، برای ثبت نام وام دانشجویی به چه سامانه ای باید مراجعه کنیم؟

ایران تحصیل
تماس با مشاور