ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲ {مدارک، شرایط} | ورود swf.ir

ثبت نام وام دانشجویی1
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام وام دانشجویی یکی از خدمات مهم اداره رفاه دانشجویان است که با هدف تامین نیازهای اولیه تمامی دانشجویان تاسیس شده و تسهیلات مختلفی را برای آن ها ارائه می دهد. تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی مانند کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند از خدمات این سازمان استفاده نمایند. وام ها با اهداف مختلفی مانند تحصیلی، مسکن، شهریه و وام های ضروری اعطا می شوند و تمامی دانشجویان پس از دریافت وام ها باید بعد از فارغ التحصیلی آن ها را پرداخت نمایند. زمان ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم نیمسال دوم 1403 – 1402 از روز دوشنبه 1 اسفند آغاز خواهد شد و تا 15 اردیبهشت ادامه می یابد.

پرداخت وام دانشجویی به متقاضیان وابسته به تایید یا عدم تایید دانشگاه است؛ نوع وام انتخابی، علت نیاز به دریافت وام و مدارکی که ارائه می شود بیشترین تاثیر را در موافقت دانشگاه با درخواست شما دارد، چنانچه تجربه دریافت وام را ندارید بهتر است تا با برقراری تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ و دریافت مشاوره و ثبت نام مستقیم به کمک مشاورین خبره ایران تحصیل احتمال موافقت با درخواست وام دانشجویی خود را افزایش دهید.

زمان ثبت نام وام دانشجویی

هر ساله برای ثبت نام وام دانشجویی، دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور زمانی اختصاص می دهند. کلیه دانشجویان و افراد متقاضی می توانند در زمان اختصاص داده شده برای ثبت نام وام دانشجویی پیام نور، فرهنگیان و سایر دانشگاه ها اقدامات ضروری را انجام دهند. از میان وام هایی که هر دانشجو می تواند بر اساس شرایط خود آن ها را دریافت کند می توان به وام تحصیلی، مسکن، ازدواج، زیارت، حوادث غیر مترقبه، خرید کالا، خرید لپ تاپ، خرید کتاب، اربعین، ضروری روشندل، وام دانشجویی دانشگاه پیام نور، وام پرداختی جهت شهریه دانشگاه آزاد و وام ودیعه مسکن اشاره کرد.

اما آیا از زمان اختصاص یافته برای ثبت نام وام دانشجویی پیام نور یا وام دانشجویی وزارت علوم اطلاعی دارید؟
آیا می دانید معمولاً چه زمانی برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم و یا ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه پیام نور در نظر گرفته می شود؟

زمان ثبت نام وام دانشجویی نیمسال دوم 1401 – 1402 از روز دوشنبه 1 اسفند ماه آغاز خواهد شد. متقاضیان میتوانند تا 15 اردیبهشت 1402 با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویی و یا سامانه اینترنتی آن اقدام به ثبت نام وام دانشجویی کنند.

نکته قابل توجه اینکه اولویت دریافت این وام با کسانی خواهد بود که درخواست خود را زودتر از سایرین اعلام کرده باشند و از طریق سامانه دریافت این وام اقدامات لازم را انجام داده باشند، بنابراین لازم است تا دانشجویان در ابتدای تاریخ اعلام شده ثبت نام وام خود را انجام دهند. 

زمان ثبت نام وام دانشجویی

همچنین امکان ثبت نام وام تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه های آزاد سراسر کشور به وسیله سایت صندوق رفاه و سایت ساجد به آدرس اینترنتی sajed.iau.ir امکان پذیر خواهد بود. هر سال این دانشگاه ها طی اطلاعیه ای در سایت ساجد بازه زمانی دریافت وام را منتشر می کنند. ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1402-1401 از ابتدای نیمسال اول تحصیلی آغاز شده است. با دریافت انواع وام های دانشجویی با باز پرداخت طولانی مدت و بهره کم می توانید شهریه تحصیل در دانشگاه های مختلف را پرداخت کنید.

مشاورین ما آماده پاسخگویی هستند

جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد ثبت نام وام در سامانه کارا روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام صندوق رفاه دانشجویی

راهنمای تصویری ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان

برای ثبت درخواست وام در صندوق رفاه دانشجویان نیاز است که ابتدا در این سامانه ثبت نام کنید. برای ثبت نام در این سامانه می بایست یک سری مراحل را طی نمایید که ما در ادامه این مراحل را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

✔️ مرحله اول مراجعه به سایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس اینترنتی WWW.SWF.IR و ورود به پرتال دانشجویی است.

ورود به سایت صندوق رفاه دانشجویی

✔️ سپس گزینه میز خدمت را در سربرگ صفحه اصلی انتخاب کرده و گزینه ویژه دانشجویان را انتخاب کنید. در آخر روی پورتال دانشجویی کلیک کنید.

میز خدمت صندوق رفاه دانشجویی

✔️ در مرحله بعدی می بایست بر روی گزینه ثبت نام دانشجوی جدید کلیک نمایید.

ثبت نام دانشجوی جدید در صندوق رفاه دانشجویی

✔️ کد ملی و تاریخ تولد خود را در این قسمت وارد کرده و بر روی جستجو کلیک کنید. 

 

وارد کردن کد ملی در سامانه دریافت وام دانشجویی

✔️ در نهایت باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به دقت ثبت نمایید و گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

تکمیل اطلاعات برای ثبت نام صندوق رفاه دانشجویی

✔️ در این مرحله از ثبت نام وام دانشجویی باید گزینه انتظار برای تایید واحد رفاه دانشجویی دانشگاه محل تحصیل را انتخاب کنید.

✔️ در مرحله آخر نیز باید شماره حساب بانک تجارت به اسم دانشجو را به واحد دانشجویی اعلام کنید تا ثبت نام شما کامل خواهد شد.

 

جزيیات کامل وام دانشجویی

وام دانشجویی دارای شرایط و ریزنکاتی به خصوص می باشد، که عدم اطلاع از آن ها می تواند چه در زمان دریافت و چه در زمان پرداخت این وام مشکلات زیادی را ایجاد نماید، از مهم ترین جزئیاتی که در زمان دریافت وام دانشجویی باید به آن توجه داشته باشید شامل موارد زیر می باشد:

در زمان دریافت وام دانشجویی فرد متقاضی نباید اشتغال به کار داشته باشد.

وام در صورتی به شما تعلق می گیرد که نیاز شما از سوی دانشگاه تایید شود.

در صورتی که فرد قصد خروج از کشور داشته باشد باید قبل از خروج تمام مبلغ وامی که دریافت کرده است را بپردازد.

در صورتی که دانشجو بخواهد ترک تحصیل کند باید قبل از اقدام به ترک تحصیل تمام مبلغ دریافتی را به دانشگاه پرداخت کنید.

 

نحوه ثبت نام وام دانشجویی

برای کسب اطلاعات درباره پرداخت وام دانشجویی از طریق شماره پرونده وارد شوید.

نحوه ثبت نام وام دانشجویی 

ثبت نام وام دانشجویی که شامل ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم  نیز می باشد به صورت اینترنتی برای افراد دانشجو و متقاضی دریافت وام انجام می گردد. در این بخش از نوشته حاضر با ذکر نحوه ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم به صورت راهنمای تصویری در خدمت شما دوستان و عزیزان دانشجو هستیم.

✔️ در قدم اول برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم الزاماً باید به سامانه ای تحت عنوان سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی اینترنتی www.swf.ir از طریق مرورگر گوگل خود مراجعه فرمایید. سپس از طریق گزینه میز خدمت، بخش ویژه دانشجویان را انتخاب کرده و سپس بر روی پورتال دانشجویی کلیک کنید.

✔️ در گام بعدی نوبت به انتخاب گزینه ورود به پورتال است که باید بر روی آن کلیک کنید.

ورود به پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان

✔️ در قدم بعدی برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم الزاماً باید رمز عبور و کد ملی خود را در فیلد های مربوطه به طور دقیق و کامل درج بفرمایید.

ورود به حساب کاربری صندوق رفاه دانشجویی

✔️ حال برای ثبت نام وام دانشجویی الزاماً باید وارد بخش پرونده شخصی دانشجو شوید و با انتخاب گزینه درخواست وام از بخش بالایی صفحه به مرحله بعدی ثبت نام وام دانشجویی وارد شوید.

 

انتخاب نوع وام درخواستی دانشجو

✔️ در نهایت با تکمیل اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ثبت درخواست کلیک کنید تا درخواست شما نهایی شود.

تکمیل اطلاعات دانشجو برای دریافت وام دانشجویی

اطلاعیه

چنانچه در ارتباط با هریک از مراحل ثبت نام وام دانشجویی نیارمند دریافت اطلاعات تکمیلی هستید، می توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. 

برای فهم بیشتر این موضوع مثالی را خدمت شما دوستان عزیز ارائه می کنیم. با توجه به تصویر آورده شده در زیر دانشجوی مشغول به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی که قصد ثبت نام وام دانشجویی و دریافت آن را دارد را مثال می زنیم. 

 • این فرد پس از این که به پروفایل شخصی خود وارد شد قصد دارد برای دریافت وام شهریه اقدام کند.
 • در اینجا فرد دانشجو الزاماً باید برای پر کردن فیلدهای نام شهر، نام استان، نام شعبه، شماره تلفن همراه و نام شعبه اقداماتی را انجام دهد.
 • البته تیک زدن مقابل عبارت پذیرفتن قوانین صندوق رفاه و همین طور انتخاب گزینه ای به نام ثبت درخواست نیز برای دانشجویان الزامی است.
 • اگر فرد تمامی مراحل ذکر شده در بالا را به درستی و بدون هیچ اشتباهی انجام داده باشد می تواند لینک آبی رنگی با عنوان در انتظار تأیید دانشگاه را بر روی صفحه سیستم خود مشاهده کند.
 • بعد از این که درخواست وام فرد مورد تأیید دانشگاه قرار گرفت این تأییدیه در قالب پیامک به اطلاع فرد دانشجو می رسد.
 • پس از دریافت پیام تأییدیه دانشجو باید برای طی مراحل دیگر دریافت وام به یکی از شعب بانکی مراجعه کند و در آن ها با ارائه مدارک مورد نیاز و همین طور یک ضامن معتبر مابقی عملیات دریافت وام را جلو ببرد.

کاربران گرامی دقت داشته باشید که تنها در صورتی که تمامی مراحل فوق را درست و با دقت تمام و به دور از هیچ اشتباهی جلو رفته باشید می توانید وام شهریه را دریافت کنید. در نتیجه زمان تکمیل فرم های ثبت نامی و موارد دیگر تمام توجه خود را روی آن ها به خرج دهید تا مرتکب اشتباه نشوید.

ثبت نام وام دانشجویی

 

ثبت نام در سامانه وام دانشجویی دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی برای ثبت نام تقاضای خود برای دریافت وام می بایست از طریق سایت ساجد مراحل زیر را طی نمایند.

✔️ به سایت ساجد به نشانی sajed.iau.ir وارد شوید و گزینه «ورود به ساجد» را انتخاب کنید. پس از ورود به پنل کاربری خود، بر روی گزینه درخواست وام دانشجویی کلیک کنید.

 

ثبت نام وام دانشگاه آزاد

 

✔️ یکی از وام دهنده ها یعنی «وام دانشجویی بانک مهر ایران و بانک رسالت» یا «وام دانشجویی بانک ملی» را انتخاب کنید.

 

تقاضای وام از سامانه ساجد

 

✔️ تیک تایید موافقت نامه و پذیرفتن قوانین دریافت وام را فعال کنید.

 

موافقت وام دانشجویی

✔️ نوع وام دانشجویی خود را انتخاب کنید و روی گزینه «درخواست وام» کلیک کنید.

 

مبلغ وام دانشجویی

اطلاعیه

اگر شما هم داوطلب ثبت نام وام دانشجویی هستید، اما به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارید، می توانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا کارشناسان ایران تحصیل فرآیند ثبت نام شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

کال تو اکشن تماس

آخرین اخبار مرتبط با ثبت نام وام دانشجویی

 • وضعیت پرداخت «شهریه» و « وام » به دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد

معاون امور فرهنگی کمیته امداد وضعیت پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه‌های غیردولتی تحت پوشش این نهاد برای نیمسال اول تحصیلی 1402-1401 را تشریح کرد. همچنین مشخص شد برای دریافت این وام از سوی دانشجویان نیازی به ارائه سند تعهد توسط دانشجویی وجود ندارد و تمامی نهادهای حمایتی ضمانت پرداخت وام را بر عهده می گیرند.

علاوه بر این دانشجویان تحت پوشش واجد شرایط در ابتدای هر نیمسال از سوی نهادهای حمایتی معرفی شده و ثبت درخواست وام مازاد شهریه دانشجویان تحت پوشش، توسط دانشجو و صرفا به وسیله ی پورتال دانشجویی صندوق رفاه امکان پذیر است. 

ضمنا دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که دانشجویان نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌ های فنی و حرفه‌ای و همچنین دانشجویان دانشگاه‌ های پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی و مؤسسات غیردولتی-غیرانتفاعی هستند واجد شرایط برای دریافت وام‌های منابع صندوق و مازاد شهریه به حساب می آیند. 

 • اعطای وام به دانشجویان دارای بیمه اختیاری و پاره وقت

دانشجویانی که بیمه اختیاری یا پاره‌ وقت داشته باشند طبق تبصره می توانند از وام صندوق بهره مند شوند. این دانشجویان طلاب حوزه علمیه، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و مدرسین حق‌ التدریس هستند.

علاوه بر این صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرده است که پرداخت وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز شاغل واجد شرایط در صورت وجود اعتبار نیز فراهم می باشد.

 • وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل

سازمان رفاه دانشجویی برای دانشجویان متاهلی که برای ودیعه مسکن نیاز به وام اضطراری تمهیداتی اندیشیده و به این عزیزان تا سقف 35 میلیون تومان وام ودیعه مسکن پرداخت میکند.

 • وام ضروری 6 میلیون تومانی برای موارد خاصی در نظر گرفته شد.

برای مواردی همچون ازدواج، بیماری های خاص دانشجو و یا افراد تحت کفالت وی، حوادث و بلایای طبعی، سوانح و تصادفات و… تا سقف 6 میلیون وام دانشجویی از طریق صندوق رفاه دانشجویی قابل دریافت است.

اخبار وام دانشجویی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط انتقالی دانشگاه آزاد و قوانین جدید آن کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

برای ثبت نام وام دانشجویی نیاز است متقاضیان مراحل مختلفی را طی کنند که ما این مراحل را به طور دقیق در این مقاله بررسی کردیم. همچنین با ارائه راهنمای تصویری نکات مربوط به آن را به طور دقیق شرح دادیم. در این مقاله شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم را نیز بیان کردیم. فراموش نکنید که دانستن زمان دقیق برای ثبت نام وام دانشجویی نیز حائز اهمیت است و فرد متقاضی می بایست پیش از ثبت درخواست برای دریافت وام، از شرایط باز پرداخت این وام هم اطمینان حاصل کند.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفیده بوده باشد، اما اگر پس از مطالعه آن با سوال و یا اشکالی مواجه شدید یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب ما در ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس بگیرید. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. کامنت شما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. 

 

برای دانلود فایل pdf مقاله کلیک کنید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

5/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مهلت ثبت نام وام دانشجویی چه زمانی است؟

برای دریافت وام دانشجویی از تاریخ 1 اسفند 1401 لغایت 15 اردیبهشت 1402 میتوانید اقدام کنید.

چگونه می توان برای ثبت نام وام دانشجویی اقدام کرد؟

برای ثبت نام وام دانشجویی باید به سامانه صندوق رفاه مراجعه کرد. مراحل ثبت نام به صورت دقیق در این مقاله شرح داده شده است.

آیا امکان ثبت نام وام دانشجویی پیام نور برای همه افراد مشغول به تحصیل در این دانشگاه وجود دارد؟

بله؛ هر دانشجویی در صورت داشتن شرایط لازم می تواند برای دریافت وام شهریه در دانشگاه پیام نور اقدام کند.

نظرات

20 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲ {مدارک، شرایط} | ورود swf.ir»

 1. Avatar photo Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر
  دانشجوهای دانشگاه فرهنگیان هم میتونند برای وام اقدام کنند؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   ار امور دانشجویی دانشگاه تون بپرسید

 2. Avatar photo Ali گفت:

  سلام. چرا نمیشه برای ثبت نام وام اقدام کرد؟کلا سایتش عوض شده و مشخص نیست که چطور باید ثبت نام کرد

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   یسلام وقت به خیر
   از طریق واحد مالی دانشگاه پیگیری نمایید.

 3. Avatar photo حسین. گفت:

  سلام. خسته نباشید. زمان ثبت نام وام دانشجویی نمیسال 1401 – 1402 گفتید که از 1 اسفند شروع میشه. من یه درخواست تو نیمه اول سال دادم. هنوز جوابی نگرفتم، الان بخوام اقدام کنم، رو همون درخواست قبلی باید تقاضا کنم یا از اول باید ثبت نام کرد؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز از ابتدا باید اقدام کنید.

  2. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر .درخواست وام دانشجویی در اسفند ماه صورت میگیرد و باید درخواست جدید ثبت کنید.

 4. Avatar photo علی. گفت:

  سلام. وقت شما بخیر. سوال داشتم در مورد شرایط ثبت نام وام دانشجویی. من به مدت 3 سال تو یه شرکت مشغول به کار بودم هنوز اما بیمه بیکاری رو دارم. الان اومدم بیرون و دانشجو هم هستم. الان بخوام واسه وام دانشجویی اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون از مجموعه خوبیتون

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز اگر بیمه ی شما قطع شده باشد و مبلغ بیمه ی بیکاری رو دریافت کنید خیر متاسفانه مشمول وام نخواهید بود.

 5. Avatar photo MK گفت:

  باسلام
  براي وام دانشجويي بايستي بانک خاصي مانند تجارت حساب باز کرد؟ يا اينکه هر بانکي حساب داشته باشيم براي دريافت وام دانشجويي مشکلي نيست.؟؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر.
   بستگی به وام و مجموعه دانشگاهی که هستید دارد.

 6. Avatar photo olyayi گفت:

  سلام ببخشید بعد از ثبت نام وام دانشجویی معمولا چقدر زمان می بره تا وام تایید و واریز بشه؟

 7. Avatar photo احمد گفت:

  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد برای دانشجو های شاغل امکان پذیر هست؟

  1. Avatar photo مشاور براتی گفت:

   سلاموقتتون بخیر
   شما در سایت مربوط به دانشگاه در خواست وام رو به صورت ایترنتی ثبت بفرمایید .دانشگاه بعد از بررسی شرایط شما اطلاع میدهد که ایا وام به شما تعلق میگیرد یا خیر

 8. Avatar photo رحیمه گفت:

  آیا برای فرزندان ایثاگر و بازنشستگان کشوری وام دانشجویی در نظر گرفته شده است؟ در صورتی که نتوانیم وام را به موقع بازپرداخت کنیم جریمه می شویم؟

  1. Avatar photo aria گفت:

   سلام وقت بخیر، ثبت نام وام دانشجویی برای همه افراد امکان پذیر است و فرزندان ایثارگران از سهمیه های به خصوصی بهره مند هستند.

 9. Avatar photo isura گفت:

  سلام آیا وام های دانشجویی برای دانشجویانی که تغییر رشته دادن هم تعلق می گیره؟ دانشجویانی که انصراف از تحصیل دادن و در دانشگاه دیگری با رشته جدید تحصیل می کنند می توانند از وام دانشجویی استفاده کنند؟

  1. Avatar photo aria گفت:

   سلام، ثبت نام وام دانشجویی برای همه افرادی که در حال تحصیل در دانشگاه هستن امکان پذیر می باشد و تغییر رشته افراد اهمیتی در این موضوع ندارد.

 10. Avatar photo صادق واحدی گفت:

  سلام، برای ثبت نام وام دانشجویی به چه سامانه ای باید مراجعه کنیم؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، ثبت نام وام دانشجویی صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سامانه swf.ir امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور