ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام وام دانشجویی پیام نور 1401 (شرایط و مدارک)

ثبت نام وام دانشجویی پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشگاه پیام نور به منظور تسهیل روند آموزشی و کم کردن بار هزینه‌های مالی دانشگاه از دوش دانشجویان، هر ساله اقدام به واگذاری وام دانشجویی به متقاضیان سراسر کشور می‌کند. واگذاری این وام با همکاری و مدیریت صندوق رفاه دانشجویی انجام می‌شود و متقاضیان تمامی مقاطع و مراکز پیام نور، در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند اقدام به ثبت نام وام دانشجویی پیام نور کنند. دانشگاه پیام نور از سال 1385 تصمیم به واگذاری وام شهریه به دانشجویان گرفت. این وام در کنار وامِ کالا بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان متقاضی اعطا می‌شود. دانشجویان به ازای هر نیم‌سال تحصیلی می‌توانند متقاضی دریافت وام باشند. در سال تحصیلی 1401-1402 نیز شرایط دریافت وام برای هر دو نیم‌سال از سوی صندوق راه دانشجویی و دانشگاه پیام نور اعلام شده است.

زمان ثبت نام وام دانشجویی پیام نور

زمان ثبت نام برای اخذ وام نیم‌سال تحصیلی اول 1401-1402 بازه 21 مهر تا 16 آذر اعلام شده است. اما هر ساله به علت تعداد زیاد متقاضیان، مدت زمان درخواست وام از سوی صندوق رفاه تمدید می‌شود. زمان ثبت نام وام دانشجویی پیام نور برای نیم‌سال دوم سال تحصیلی جاری نیز متعاقبا در بهمن ماه سال جاری توسط دانشگاه اعلام خواهد شد. دانشجویان گرامی با مراجعه به وبسایت صندوق رفاه دانشجویی و یا دانشگاه پیام نور مرکز خود می‌توانند اطلاعات تکمیلی درباره وام دانشجویی را ملاحظه نمایند.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

شرایط دریافت وام دانشجویی پیام نور

برای دریافت وام، متقاضیان می‌بایست دارای شروط اعلام شده توسط صندوق رفاه دانشجویی باشند. شرایط دریافت وام دانشجویی پیام نور توسط صندوق رفاه دانشجویی به دو دسته عمومی و آموزشی تقسیم می‌شوند.

شرایط عمومی دریافت وام دانشجویی پیام نور

🔶 اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

🔶 صلاحیت اخلاقی و روانی دریافت وام

🔶 دارا بودن اولویت مالی

🔶 عدم دریافت وام یا کمک بورسیه تحصیلی

🔶 استخدام نبودن در کاری که شامل دستمزد است (به غیر از کار دانشجویی)

🔶 داشتن ضامن معتبر و امضای سند تعهد

شرایط آموزشی دریافت وام دانشجویی پیام نور

🔷 اخذ حداقل واحد در نیم‌سال تحصیلی جاری به عنوان دانشجوی تمام وقت

🔷 اخذ حداقل نصف واحدهای لازم برای دانشجویانی که ترم آخر تحصیلی را می‌گذرانند.

🔷 عدم مشروطی دانشجوی متقاضی در دو ترم پیشین

🔷 دانشجویان ترم اول و دوم بدون احتساب معدل واجد شرایط دریافت وام هستند.

🔷 در صورت مشروطی دانشجو در یک ترم، حداکثر نصف وام دانشجویی تعلق خواهد گرفت. (وام مسکن و حق اولاد را شامل نمی‌شود)

🔷 در صورت مشروطی دانشجو در دو ترم متوالی، متقاضی از دریافت وام در نیم‌سال بعدی محروم می‌شود.

🔷 با موافقت کمیسیون موارد خاص یا شورای آموزشی دانشگاه، اعطای وام تحصیلی و مسکن بلامانع است.

شرایط وام دانشجویی پیام نور

شرایط وام دانشجویی پیام نور

💎برای مشاهده انواع وام دانشجویی روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.💎

مدارک مورد نیاز وام دانشجویی پیام نور

دانشجویانی که متقاضی دریافت وام دانشجویی پیام نور هستند، می‌بایست در دفتر خدمات رفاهی دانشگاه شهر خود پرونده تشکیل دهند. متقاضی می‌بایست برای تشکیل پرونده، مدارک دانشجویی و هویتی متقاضی و مدارک شناسایی ضامن را همراه داشته باشد. لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ وام دانشجویی پیام نور به شرح زیر است.

✅ فرم تکمیل شده دریافت وام و تعهدنامه که از  طریق وبسایت پیام نور در دسترس است.

✅ کپی شناسنامه از تمامی صفحات

✅ کپی پشت و روی کارت شناسایی ملی

✅ کپی کارت دانشجویی با برچسب تمدید در ترم جدید

✅ فرم تکمیل شده تعهدنامه

✅ پرینت صفحه انتخاب واحد در ترم جاری

✅ مدارک مربوط به ضامن (کپی حکم کارگزینی اخیر و کپی پشت و روی کارت شناسایی ملی)

✅ کپی یا تصویر گواهینامه کارشناسی برای متقاضیان ارشد و کپی یا تصویر گواهینامه ارشد برای متقاضیان دکتری و رسید تسویه حساب وام

شرایط مربوط به ضامن

✅ کارمندی رسمی یا پیمانی ادارات یا ارگان‌های دولتی

✅ بازنشسته ادارات دولتی همراه با فیش حقوقی و سند کسر از حقوق

✅ عضو رسمی یا پیمانی نیروهای مسلح همراه با سند عضویت از ارگان خدمتی و کپی فیش حقوقی

مبلغ وام دانشجویی پیام نور

مبلغ وام دانشجویی پیام نور

مبلغ وام دانشجویی پیام نور

به منظور تسهیل در روند آموزش و عدم ایجاد فشار اقتصادی بر دانشجویان، متقاضیان وام دانشجویی در دانشگاه پیام نور می‌توانند وام پرداخت شهریه درخواست کنند. لازم به ذکر است که هر دانشجو به ازای هر ترم تحصیلی یک بار می‌تواند متقاضی دریافت وام شهریه شود. مبلغ وام دانشجویی پیام نور برای وام شهریه به شرح زیر است:

مقطع سقف تسهیلات سقف درخواست
کارشناسی 13 میلیون ریال 4 بار
کارشناسی ارشد 30 میلیون ریال 8 بار
دکتری 65 میلیون ریال 4 بار

 

در سال تحصیلی جدید دانشگاه پیام نور با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تسهیلات دانشجویی ویژه‌ای را تحت عنوان کالاکارتِ پیام نور برای دانشجویان پیام نور در نظر گرفته‌ است. گفتنی است این وام برای کمک به خرید تجهیزات آموزشی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که برای ادامه روند مثبت تحصیلی خود و به انجام رساندن تکالیف دانشجویی نیاز به تهیه لپتاپ، دوربین یا تجهیزات دیگری دارند، می‌توانند از این تسهیلات برای خرید تجهیزات آموزشی استفاده کنند. سقف مبلغ پرداختی در این وام و بازپرداخت آن در جدول زیر قابل مشاهده است.

نوع وام سقف تسهیلات بازپرداخت
کالا کارتِ پیام نور 200 میلیون ریال اقساط 6، 9 و 12 ماهه

💎برای کسب اطلاع از نحوه پرداخت وام دانشجویی روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.💎

 

نحوه بازپرداخت وام دانشجویی پیام نور

دستورالعمل پرداخت وام‌ دانشجویی در وبسایت صندوق رفاه دانشجویی موجود است. همچنین با اعلام شروع ثبت نام وام‌ها بطور مجدد در سایت دانشگاه و صندوق رفاه بروز رسانی خواهد شد. دانشجویانی که در هر مقطعی، به هنگام تحصیل از تسهیلات دانشجویی استفاده کرده‌اند، پس از اتمام دوره تحصیلی خود باید به بازپرداخت کل بدهی به صندوق رفاه دانشجویی و یا دریافت دفترچه اقساط اقدام نمایند. حداکثر مدت زمان تعیین تکلیف پرونده بازپرداخت وام دانشجویی 9 ماه است. چنانچه از زمان اتمام تحصیل مدت زمان بیش از 9 ماه گذشته باشد و متقاضی برای دریافت دفترچه اقساط، یا پرداخت کل بدهی اقدام نکرده باشد، امکان قسط‌بندی از میان رفته و متقاضی می‌بایست کل مبلغ را یکجا واریز نماید. لازم به ذکر است که متقاضی با پایان مهلت 9 ماهه، می‌بایست ظرف مدت 48 ساعت یکی از روش‌های بازپرداخت را شروع کند تا امکان قسط‌بندی را در صورت نیاز از دست ندهد. فرصت 9 ماهه بازپرداخت برای متقاضیان پسری که مشمول خدمت سربازی هستند 2 سال و 9 ماه است. 

لازم به ذکر است که متقاضیان محترم قبل از هر اقدامی، می‌بایست شرایط اخذ و بازپرداخت هرکدام از وام‌های دانشجویی را به دقت مطالعه کرده و از طرف قرارداد و بانک عامل در صورت لزوم کسب اطلاع نمایند. پس از کسب اطلاعات کافی از سایت صندوق رفاه به نشانی bp.swf.ir و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به نشانی qmb.ir، می‌توانید در مرکز پیام نوری که مشغل به تحصیل هستید پرونده تشکیل داده و فرم اینترنتی را تکمیل کنید. شرایط بازپرداخت و اقساط وام دانشجویی پیام نور در جدول زیر قابل مشاهده است.

نوع بازپرداخت وام تعداد و مهلت اقساط
پرداخت نقدی پرداخت 10 درصد از مبلغ وام بصورت نقدی و مابقی اقساط 60 ماهه
پرداخت اقساطی بازپرداخت کل مبلغ وام بعلاوه 4% کارمزد بصورت نقدی

 

اخبار پیرامون وام دانشجویی پیام نور

🎉وام دانشجویی پیام نور چه امتیازاتی دارد؟

معاونت فرهنگی-اجتماعی و دانشجویی پیام نور اعلام کرد سال گذشته 94 هزار دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه‌های پیام نور پذیرش شده‌اند که برای رفاه ایشان، مبلغ 21 میلیارد تومان از سوی سازمان رفاه دانشجویان برای اعطای وام به صندوق دانشگاه پیام نور واریز شده است. وی افزود با توجه به افزایش تعداد دانشجویان در سال جاری معتقدیم تخصیص بودجه متناسب با افزایش تعداد دانشجویان الزامی به نظر می‌رسد.

بالاترین میزان تسهیلاتِ وام شهریه به دانشگاه پیام نور اختصاص یافت. معاونت فرهنگی-اجتماعی و دانشجویی این دانشگاه اعلام کرد مبلغ وام شهریه برای هر سه مقطع افزایش یافته است و بالاترین میزان وام شهریه در دانشگاه‌های کشور مربوط به دانشگاه پیام نور است.

ابراهیم تقی زاده سرپرست موقت دانشگاه پیام نور در نشست هم‌اندیشی با مدیران دانشگاه اظهار داشت، به دنبال آن هستیم که بسترها و تسهیلات مختلف و متفاوت جدیدی را برای اعطای وام به دانشجویان فراهم کنیم.

خلاصه مطلب

ثبت نام وام دانشجویی پیام نور آغاز شده است و در صورت تمدید تا پایان آذرماه ادامه دارد. دانشجویان دانشگاه پیام نور می‌توانند با آماده کردن مدارک و مطالعه شرایط ذکر شده توسط صندوق رفاه دانشجویی اقدام به درخواست وام شهریه، یا وام کالا کارت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران کنند. هر دانشجو به ازای هر ترم تحصیلی یک بار مجاز به دریافت وام می‌شود و میزان تسهیلات آن برای هر مقطع متغیر می‌باشد.

💎برای دانلود مطالب این صفحه در قالب pdf کلیک کنید.💎

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه زمانی ثبت نام وام دانشجویی پیام نور آغاز می‌شود؟

متقاضیان می‌توانند از 16 لغایت 21 آذرماه نسبت به ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه پیام نور اقدام کنند.

چه افرادی واجد شرایط دریافت وام دانشجویی پیام نور هستند؟

دانشجویانی که در ترم جاری وام نگرفته باشند و در دو ترم متوالی مشروط نشده باشند واجد شرایط ثبت نام برای وام هستند.

تا چه مدت بعد از پایان تحصیل، تنفس بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفته می‌شود؟

برای دانشجویان دختر و پسرانی که مشمول خدمت سربازی نیستند 9 ماه رصت برای دریات دفترچه اقساط در نظر گرفته شده و برای پسرانی که مشمول سربازی هستند این مدت زمان 2 سال و 9 ماه می‌باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور