تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

ثبت نام وام دانشجویی ساجد دانشگاه آزاد

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد برای دانشجویان مشغول به تحصیل از طریق سامانه ساجد وام دانشجویی آغاز شد. کلیه افراد مشغول به تحصیل در این دانشگاه می توانند در صورت تمایل برای فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد را پر کرده و درخواست اخذ وام خود را ثبت کنند. دقت داشته باشید که با توجه بالا بودن مبلغ شهریه دریافتی در دانشگاه آزاد اسلامی در هر ترم تحصیلی افراد زیادی مایل به ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد هستند. ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد از طریق ثبت نام در سامانه ای به نام ساجد امکان پذیر است. توجه کنید که برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد به تهیه مدارکی هم نیاز دارید.

 

در این نوشته جامع با ارائه اطلاعاتی کامل در رابطه با ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم و شما را در این زمینه به طور دقیق راهنمایی می کنیم. با توجه به شهریه بالای پرداختی در هر ترم از دانشگاه آزاد برای داوطلبان اطلاع از نحوه ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد برای دانشجویان الزامی به نظر می رسد. در نتیجه مطالعه مقاله حاضر را به شدت به شما دوستان عزیز توصیه می کنیم.

 

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام وام دانشجویی آزاد اسلامی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

برای ورود به سامانه مجازی دانشگاه آزاد اسلامی و اطلاع از بخش های مختلف آن بر روی لینک حاضر کلیک کنید

 

 

شرایط لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد چیست؟

ثبت نام وام دانشجویی آزاد تحت شرایطی برای هر فرد دانشجو صورت می گیرد. در نتیجه، در صورتی که شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد را ندارید اقدامی برای ثبت نام انجام ندهید.

دقت داشته باشید که شرایط و قوانین لازم برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای افراد متقاضی دریافت وام دانشجویی آزاد تعیین شده است.

باید عرض کنیم که شرایط ضروری برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد در قالب دو گروه شرایط آموزشی و همین طور شرایط عمومی تعریف شده است.

در ادامه این مبحث با ذکر شرایط کامل ثبت نام وام دانشجویی ساجد در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه در خدمت شما عزیزان هستیم.

پس ما را همراهی کنید تا با شرایط ثبت نام وام دانشجویی ساجد آشنایی لازم را پیدا کنید و اطلاعاتی را در این رابطه به دست آورید.

 

 

شرایط آموزشی ثبت نام وام دانشجویی ساجد

در این بخش با ذکر شرایط آموزشی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد که از قضا بسیار هم مهم هستند در خدمت شما دوستان گرامی هستیم.

. دقت داشته باشید که تا زمان خاصی می توانید از وام های مسکن و همین طور تحصیلی پرداختی توسط دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنید.

به این ترتیب که محدوده زمانی برای دریافت این وام ها در نظر گرفته شده است و در صورتی که پیمانه شما پر شود دیگر نمی توانید برای دریافت وام اقدام بفرمایید.

در ادامه توضیحات بیشتری را در این رابطه خدمت شما دوستان و عزیزان ارائه می دهیم.

ببینید دوستان در صورتی که دانشجوی دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستید می توانید به مدت هشت نیمسال تحصیلی برای دریافت وام تحصیلی و مسکن دانشگاه آزاد اقدام کنید.

اما اگر در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته آزاد و یا دکتری حرفه ای مشغول به تحصیل هستید باید خدمت شما عرض کنیم که تا مدت دوازده نیمسال تحصیلی می توانید برای دریافت این دو نوع وام تحصیلی اقدام کنید.

در صورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی هستید امکان دریافت وام تحصیلی و مسکن را برای مدت هشت نیمسال تحصیلی یا همان چهار سال را دارید.

اما مدت ثبت نام وام دانشجویی آزاد و استفاده از این وام برای دانشجویان دیگر مقاطع به مراتب کمتر است.

به این معنا که در صورتی که در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و همین طور کاردانی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستید می توانید برای دریافت وام دانشجویی تا مدت حداکثر چهار نیمسال تحصیلی برابر با دو سال اقدام بفرمایید.

فرد متقاضی دریافت وام به هیچ وجه نباید در طول دو نیمسال گذشته در دانشگاه آزاد مشروط شده باشد.

دقت داشته باشید که دانشجویان جدیدالورود می توانند بدون توجه به معدل کسب شده خود در یک سال اول تحصیل (نیمسال اول و دوم) برای دریافت وام اقدامات لازم را انجام دهند.

در صورتی که تنها در یک نیمسال تحصیلی مشروط شده اید و معدل لازم برای قبولی کسب نکرده اید امکان دریافت وام البته نصف مبلغ پیشنهادی به وسیله دانشگاه آزاد را دارید.

 

 

شرایط عمومی ثبت نام وام دانشجویی ساجد

در این قسمت از نوشته حاضر با ذکر شرایط عمومی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

. فرد متقاضی الزاماً نباید سابق بر این از بورسیه تحصیلی و یا وام استفاده کرده باشد.

. ارائه ضامنی معتبر و همین طور سند تعهد برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد الزامی به نظر می رسد.

دقت داشته باشید که فردی که به عنوان ضامن انتخاب می کنید الزاماً‌ باید کارمند پیمانی یا رسمی دولت باشد و یا این که از محل کار خود بازنشسته شده باشد.

. در صورتی که نیاز به دریافت وام دانشجویی و یا مسکن از دانشگاه آزاد را دارید به هیچ وجه نباید شاغل باشید. البته این مورد در رابطه با کارهای دانشجویی صدق نمی کند.

. اگر مایل به دریافت وام هستید الزاماً باید نیاز مالی داشته باشید و از عهده پرداخت شهریه دانشگاه خود برنیایید.

. شما دوست عزیز الزاماً‌ باید تمامی شئونات دانشجویی را رعایت کنید و صلاحیت اخلاقی داشته باشید.

. باور به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مشخص شده است.

 

 

مبالغ وام های اعطایی در دانشگاه آزاد به دانشجویان براساس مقطع تحصیلی با یکدیگر متفاوت هستند

 

 

برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به چه مدارکی نیاز دارم؟

دقت داشته باشید که برای ثبت نام وام دانشجویی آزاد به تهیه و آماده سازی مدارکی هم نیاز دارید.

مدارکی که در صورت عدم وجود به هیچ وجه امکان ثبت نام را جهت دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد را ندارید.

آیا اطلاعی از مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد جهت تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد دارید؟

در صورت نیاز به اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

تیم مشاوره ما می توانند شما را از مدارک مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی آزاد مطلع کنند.

البته دقت داشته باشید که برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام جهت دریافت انواع وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد بسته به نوع وام دریافتی با یکدیگر متفاوت هستند که باید به طور دقیق از آن ها مطلع شوید.

 

 

نحوه ثبت نام و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد چگونه است؟

در این بخش با ذکر راهنمای تصویری ثبت نام وام دانشجویی آزاد در خدمت شما دوستان دانشجوی دانشگاه آزاد مایل به دریافت انواع وام های دانشجویی هستیم.

. در اولین قدم برای ثبت نام وام دانشجویی آزاد باید وارد سایتی به نام ساجد شوید.

 

 

ثبت نام وام دانشجویی ساجد

 

 

 سایتی به آدرس sajed.iau.ir که برای ثبت نام جهت دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است.

بعد از ورود به سامانه باید جهت ثبت نام وام دانشجویی ساجد به بخش ثبت نام دانشجویان واقع در بالای صفحه مراجعه کنید.

. در قدم بعدی برای ثبت نام نوبت به درج شماره دانشجویی و همین طو کد ملی شما می رسد.

 

 

 

فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد

 

 

. بعد از درج شماره دانشجویی و کد ملی خود باید بر روی گزینه جستجوی دانشجو کلیک بفرمایید.

بعد از کلیک بر روی این گزینه صفحه ای برای شما باز می شود که باید اطلاعاتی از جمله نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام پدر و غیره را در فرم به نمایش درآمده درج بفرمایید.

 

 

 

وام دانشجویی آزاد

 

 

وام

 

 

 

با کامل کردن فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد باید بر روی گزینه ای تحت عنوان تأیید اطلاعات و ادامه کلیک کنید.

. بعد از طی تمامی مراحل بالا نوبت به ورود به سیستم احراز هویت سامانه ساجد می رسد.

 

 

ساجد

 

 

در این مرحله باید با درج رمز عبور خود به مرحله بعدی هدایت شوید. اگر در گذشته در این سامانه ثبت نام کرده اید که هیچ در غیراینصورت باید برای دریافت رمز عبور بعد از مطالعه راهنمای ایجاد رمز عبور موجود در سامانه اقدامات لازم را انجام دهید.

 

 

فرم وام

 

 

البته اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید به هیچ وجه نگرانی به خود راه ندهید. زیرا به سادگی می توانید برای درست کردن رمز عبوری جدید در سامانه اقدام کنید.

. پس از عبور از تمامی مراحل ذکر شده نوبت به ورود به صفحه درخواست وام می رسد که باید درخواست خود را با طی مراحلی ثبت کنید.

در صفحه بعدی باز شده در صورت عدم تطابق واحد دانشگاهی و همین طور مشخصات دانشجویی تان الزاماً بر روی گزینه جستجو در اطلاعات آزمون با کد ملی شما را بزنید.

 

 

ثبت نام وام دانشجویی ساجد

ثبت نام وام دانشجویی ساجد

 

 

به این ترتیب به سادگی می توانید شماره دانشجویی، سال ورود به دانشگاه، نام واحد دانشگاهی، مقطع و همین طور رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی با زدن بر روی دکمه ای به نام ثبت می توانید اطلاعات دانشجویی تان را از بانک آزمون بروز رسانی کنید و در انتها دکمه تغییر مشخصات دانشجویی را بفشارید تا تغییرات لازم برای شما دوستان عزیز دانشجو اعمال شود.

. در صفحه بعدی صفحه مؤافقتنامه را مشاهده می کنید که در این صفحه باید بر روی دکمه مؤافقت کلیک کنید.

. در آخرین قدم می توانید بانک مورد نظر خود را برای دریافت وام انتخاب کرده و درخواست خود را به ثبت برسانید.

در صورت داشتن هر پرسشی در رابطه با ثبت نام وام دانشجویی آزاد می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما می توانند شما را از جزئیات مربوط به ثبت نام جهت دریافت انواع وام های ارائه شده در دانشگاه آزاد اسلامی به طور دقیق و کامل آشنا کنند.

 

 

برای ورود به سایت دانشگاه آزاد اسلامی و نحوه ثبت نام در آن بر روی لینک حاضر کلیک کنید

 

 

آیا اطلاعی از زمان ثبت نام برای دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد دارید؟ 

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله زمانی را برای ثبت نام وام دانشجویی خدمت دانشجویان اعلام می کند.

اگر به دنبال اطلاع از زمان اختصاص داده شده برای ثبت نام دانشجویان جهت دریافت وام هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا بدین ترتیب اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیار شما قرار دهند. 

 

 

آیا با انواع وام های دانشجویی ارائه شده در دانشگاه آزاد آشنایی دارید؟

اطلاع از انواع وام های اعطایی توسط دانشگاه آزاد برای هر فرد دانشجو کاملاً ضروری به نظر می رسد.

باید عرض کنیم که وام های پرداختی در این دانشگاه در سه دسته میان مدت، کوتاه مدت و همین طور بلند مدت تقسیم بندی می شوند.

توجه کنید که بازپرداخت این وام ها براساس مدت آن با یکدیگر متفاوت است.

در ادامه با ذکر توضیحاتی هر چند مختصر در رابطه با هر یک از این وام ها در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

 

 

وام های بلند مدت دانشگاه آزاد

مبالغ وام های بلند مدت پرداخت شده به وسیله دانشگاه آزاد اسلامی به طور معمول از طریق منابع وزارت علوم و همین طور منابع داخلی تأمین می گردند.

دانشجویانی که امکان پرداخت اقساط خود را در طول دوران تحصیل در دانشگاه آزاد ندارند می توانند برای دریافت وام های بلند مدت دانشگاه آزاد اقداماتی را انجام دهند.

دقت داشته باشید که بعد از فراغت از تحصیل از دانشگاه آزاد می توانید برای بازپرداخت وام بلند مدت خود اقدام بفرمایید.

 

 

وام های کوتاه مدت دانشگاه آزاد

وام های کوتاه مدت به صورت سه الی شش ماهه هستند و الزاماً باید تا زمانی که فرد هنوز مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد است تسویه شوند.

 

 

وام های میان مدت دانشگاه آزاد

وام های میان مدت را معمولاً دانشجویانی می توانید دریافت کنند که برای بازپرداخت وام دریافتی خود از دانشگاه آزاد اسلامی مشکل دارند و توانایی بازپرداخت آن را ندارند.

وام های میان مدت به وسیله بیمه دانشجویان واحدها و همین طور شعب صندوق رفاه پرداخت می شوند. مدت بازپرداخت وام های میان مدت تا زمانی است که فرد هنوز از دانشگاه فارغ التحصیل نشده است.

شایان ذکر است که به جز وام های ذکر شده در بالا وام های دیگری هم به دانشجویان دانشگاه آزاد داده می شود که از میان آن ها می توان به وام ضروری، ازدواج و اجاره اشاره کرد.

 

 

جهت اطلاع از زمان و شرایط ثبت نام برای دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 مطالب مرتبط

نرخ شهریه دانشگاه آزاد

مبلغ وام دانشجویی

ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 

شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد 

نرخ جدید شهریه دانشگاه آزاد

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

پشتیبانی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

نرم افزارهای مورد نیاز کلاس مجازی دانشگاه آزاد

4.3/5 - (3 امتیاز)

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد در کدام سامانه انجام می گیرد؟ 

برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به سامانه ساجد مراجعه کنید.

زمان ثبت نام وام دانشجویی ساجد چه زمانی است؟ 

برای اطلاع از زمان ثبت نام وام دانشجویی ساجد با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

چگونه می توان به فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد دسترسی داشت؟ 

از طریق ورود به سامانه ساجد می توانید به این فرم دسترسی داشته باشید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور