ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1402 + ورود به ساجد

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۹
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱
ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳ برای نیم سال اول از ۴ آبان الی ۱ آذر ماه بوده و برای نمیسال دوم از ۱ بهمن ماه آغاز می شود، این وام ها که از سوی صندوق رفاه دانشجویی در انواع مختلفی اعم از مسکن، شهریه، ازدواج و … از طریق ثبت نام در سامانه ساجد دانشگاه آزاد به آدرس sajed.iau.ir ارائه می شود به دلیل بهره کم و اقساط بلند مدت متقاضیان زیادی دارد اما صرفا افرادی موفق به دریافت این وام ها می شوند که دانشگاه با درخواست آن ها موافقت نماید.

ممکن است در روند اداری دریافت وام دانشجویی یک سری مشکلات به وجود بیاید که ناشی از ناقص بودن مدارک و یا عدم مراجعه در زمان مناسب می باشد. در زمان بروز این مشکلات در صورتی که به پشتیبانی دانشگاه نیز دسترسی نداشتید، کافی است با شماره 9099075307 (فقط از طریق تلفن ثابت و بدون کد) با کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا در کمترین زمان مشکل تان را برطرف نمایند و در صورت تمایل شما فرایند ثبت نام را انجام دهند.

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در شروع نیمسال اول و دوم تحصیلی هر دانشجو است. در این زمان دانشجویان قادر هستند در سایت‌ های تعیین شده نسبت به ثبت نام وام اقدام کنند.

دانشجویان متقاضی دریافت وام دانشجویی وزارت علوم سال پیش قادر بودند تا آذرماه به سایت صندوق رفاه دانشجویی با آدرس اینترنتی swf.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام وام اقدام کنند. زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد نیمسال اول از 4 آبان تا 1 آذر بوده اما برای نیمسال دوم از تاریخ 1 بهمن آغاز می شود.

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

📢 اطلاعیه:

زمان ثبت نام وام دانشجویی نیمسال دوم ۱۴۰۲-۱۴۰۳ دانشگاه آزاد از تاریخ 1 بهمن است.

 

سامانه ساجد وام دانشجویی دانشگاه آزاد 

این سامانه پس از تفاهم‌ نامه‌ ای که بین دانشگاه آزاد اسلامی و بانک‌های قرض‌ الحسنه مهر ایران، رسالت، و ملی ایجاد شد، برای کلیه دانشجویانی که در این دانشگاه شاغل به تحصیل هستند، وام تحصیلی در نظر گرفت. تسهیلات وام در نظر گرفته شده، به گونه ای است که هر کدام از دانشجویان با توجه به مقاطع تحصیلی، قادر هستند شرایط مورد نظر سامانه را بررسی کنند. در صورتی که شرایط دریافت وام دانشجویی از سامانه ساجد را داشته باشند، می‌توانند در این سامانه درخواست داده و نسبت به دریافت وام اقدام کنند.

به عبارتی این سامانه به صورت غیرحضوری تمامی فرآیند ثبت نام وام دانشجویی را ارائه می‌ دهد و دانشجو نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت وام به دانشگاه نیست.

در جداول زیر می توانید برخی از تسهیلات دانشجویی دانشگاه آزاد را که توسط این بانک ها اعطا می شود را مشاهده نمایید. چنانچه خواستار دریافت اطلاعات بیشتر می باشید، با مشاوران ما در ایران تحصیل به شماره 9099075307 (فقط از طریق شماره ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید. 

اعطای تسهیلات دانشجویی دانشگاه آزاد از محل منابع بانک ملی
مقاطع تحصیلی مبلغ تسهیلات کارمزد تعداد اقساط
کاردانی 5 میلیون تومان 14 درصد حداکثر 60 ماه
کارشناسی 10 میلیون تومان 14 درصد حداکثر 60 ماه
کارشناسی ارشد 15 میلیون تومان 14 درصد حداکثر 60 ماه
دکتری 40 میلیون تومان 14 درصد حداکثر 60 ماه
تسهیلات اعطایی دانشگاه آزاد از منابع محل بانک رسالت و مهر ایران
مقاطع تحصیلی مبلغ تسهیلات کارمزد
کاردانی 2.5 میلیون تومان بانک مهر ایران 3 درصد و بانک رسالت 2 درصد
کارشناسی 7.5 میلیون تومان بانک مهر ایران 3 درصد و بانک رسالت 2 درصد
کارشناسی ارشد 10 میلیون تومان بانک مهر ایران 3 درصد و بانک رسالت 2 درصد
دکتری 20 میلیون تومان بانک مهر ایران 3 درصد و بانک رسالت 2 درصد

 

شرایط لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد چیست؟

ثبت نام وام دانشجویی آزاد تحت شرایط خاصی برای هر فرد دانشجو صورت می گیرد. در نتیجه، در صورتی که شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد را ندارید اقدامی برای ثبت نام انجام ندهید. دقت داشته باشید که شرایط و قوانین لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای افراد متقاضی دریافت وام دانشجویی آزاد تعیین شده است. باید عرض کنیم که شرایط ضروری برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد در قالب دو گروه شرایط آموزشی و همین طور شرایط عمومی تعریف شده است. در ادامه این مبحث شرایط کامل ثبت نام وام دانشجویی ساجد ذکر خواهیم کرد تا با شرایط ثبت نام وام دانشجویی ساجد آشنایی لازم را پیدا کنید و اطلاعاتی را در این رابطه به دست آورید.

شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

🔗 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام وام دانشجویی وارد لینک مربوطه شوید.

 

شرایط آموزشی ثبت نام وام دانشجویی ساجد

شرایط آموزش ثبت نام وام دانشجویی

شرایط آموزشی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی سامانه ساجد که بسیار هم مهم هستند، به شرح زیر می باشد:

دقت داشته باشید که تا زمان خاصی می توانید از وام های مسکن و همین طور تحصیلی پرداختی توسط دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنید. به این ترتیب که محدوده زمانی برای دریافت این وام ها در نظر گرفته شده است و در صورتی که پیمانه شما پر شود دیگر نمی توانید برای دریافت وام اقدام بفرمایید.

 در صورتی که دانشجوی دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستید، می توانید به مدت هشت نیمسال تحصیلی برای دریافت وام تحصیلی و مسکن دانشگاه آزاد اقدام کنید.

اگر در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته آزاد و یا دکتری حرفه ای مشغول به تحصیل هستید، باید اشاره کنیم که تا مدت دوازده نیمسال تحصیلی می توانید برای دریافت این دو نوع وام تحصیلی اقدام کنید.

در صورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی هستید امکان دریافت وام تحصیلی و مسکن را برای مدت هشت نیمسال تحصیلی یا همان چهار سال را دارید.

در صورتی که در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و همین طور کاردانی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستید، می توانید برای دریافت وام دانشجویی تا مدت حداکثر چهار نیمسال تحصیلی برابر با دو سال اقدام بفرمایید.

فرد متقاضی دریافت وام به هیچ وجه نباید در طول دو نیمسال گذشته در دانشگاه آزاد مشروط شده باشد.

دقت داشته باشید که دانشجویان جدیدالورود می توانند بدون توجه به معدل کسب شده خود در یک سال اول تحصیل (نیمسال اول و دوم) برای دریافت وام اقدامات لازم را انجام دهند.

در صورتی که تنها در یک نیمسال تحصیلی مشروط شده اید و معدل لازم برای قبولی کسب نکرده اید، امکان دریافت وام البته نصف مبلغ پیشنهادی به وسیله دانشگاه آزاد را دارید.

🔗 جهت اطلاع از شرایط ثبت نام وام دانشجویی علمی کاربردی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

شرایط عمومی ثبت نام وام دانشجویی ساجد:

در این قسمت از نوشته حاضر با ذکر شرایط عمومی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد آشنا خواهید شد. 

 ارائه تسهيلات فقط برای دانشجويان فعال و در طول هر دوره يا مقطع تحصيلی صرفا در يک رشته و تنها يک بار امكان پذير است.
دانشجوی متقاضی باید در دو نيمسال قبل مشروط نشده باشد.
گواهی اشتغال به تحصيل جهت ارائه به بانک عامل الزامی است.
دانشجویانی که پس از دریافت تسهیلات میهمان می‌ شوند و میهمانی ایشان تداوم می یابد و یا دانشجویانی که بر اساس ضوابط و مقررات به واحد دیگری انتقال می‌ یابند؛ میزان بستانکاری ایشان در خصوص این تسهیلات توسط واحد های مبداء به حساب واحد های مقصد واریز گردد.
امکان معرفی و تشكيل پرونده دانشجویان در هر نقطه کشور جهت دریافت تسهیلات و بازپرداخت اقساط نیز میسر می باشد.
داشتن معدل 14 در زمان ارائه درخواست وام برای دانشجویان ضروری است.
اشتغال به تحصيل دانشجویان در سنوات تحصيلی مجاز داشته باشد.
عدم تامين شهريه يا بورسيه توسط سازمان ها و نهاد های دولتی و غيردولتی برای دانشجویان شاغل.

شرایط اختصاصی ثبت نام وام دانشجویی ساجد:

در این بخش از مقاله نیز با شرایط اختصاصی مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی از سامانه ساجد آشنا خواهید شد. لازم به ذکر است که برخورداری از این شرایط الزامیست.

تسهيلات ارائه شده به دانشجویان فقط به حساب شهريه دانشجويان واريز می گردد.
ارائه تسهيلات براساس اولويت بندی زمان ثبت نام در سامانه و طی مراحل مربوطه صورت می گيرد.
ثبت نام در سامانه دال بر دريافت تسهيلات دانشجويان نمی باشد و نظارت و تاييد مراحل پرداخت براساس مستندات مورد تاييد دانشگاه محل تحصيل دانشجو و صندوق صورت می پذيرد.
رعايت قوانين و مقررات صندوق در خصوص وام شهريه كه در اين شيوه نامه پيش بينی نشده، برای دانشجو الزامی است.
فهرست تاييد شده متقاضيان وام شهريه در هر نيمسال تحصيلی از طريق صندوق برای پرداخت به بانک ارسال می شود.
کلیه متقاضیان استفاده از تسهیلات و ضامن / ضامنین مطابق دستور العمل بانک مرکزی اگر دارای مطالبات غیر جاری (سررسید گذشته، معوق، مشکوک الوصول) و یا چک برگشتی در سیستم بانکی باشند، امكان دريافت تسهيلات را نخواهند داشت.
پرداخت هر گونه اضافه واريزی تسهيلات اعطايی به حساب شهريه تا زمان فارغ‌ التحصیلی، انصراف و… دانشجويان امكان پذير نيست.

دريافت كنندگان تسهيلات از بانك های قرض الحسنه مهر ايران و رسالت می توانند در صورت فارغ التحصيلی گواهینامه موقت، دانشنامه و… را دريافت نمايند.
مبلغ تسهيلات می بايست براساس سنوات و ترم های باقيمانده از تحصيل تعيين گردد. (ثبت نام در حداقل تعداد واحد های تحصيلی طبق مقررات آموزشی).
💢 واحد های دانشگاهی در اعطای تسهیلات به متقاضیان، اولویت‌ های زیر را رعایت می نمایند:
متقاضیانی که نسبت به سایر دانشجویان دارای بیشترین میزان بدهی شهریه، می‌باشند.

دانشجویانی که از سایر تسهیلات اعطایی صندوق رفاه (وام بانك ملی، وزارت علوم و…) استفاده نکرده باشند در الویت دریافت تسهیلات می باشند.

دانشجويان داراي اقساط معوق به صندوق رفاه دانشجويان نباشند.

📢 اطلاعیه:

مبالغ وام های اعطایی در دانشگاه آزاد به دانشجویان بر اساس مقطع تحصیلی با یکدیگر متفاوت هستند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دقت داشته باشید که برای ثبت نام وام دانشجویی آزاد به تهیه و آماده سازی مدارکی هم نیاز دارید. مدارکی که در صورت عدم وجود، به هیچ وجه امکان ثبت نام را جهت دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد را ندارید. آیا اطلاعی از مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد جهت تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد دارید؟

در صورت نیاز به اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. تیم مشاوره ما می توانند شما را از مدارک مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی آزاد مطلع کنند. البته دقت داشته باشید که برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام جهت دریافت انواع وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد بسته به نوع وام دریافتی با یکدیگر متفاوت هستند که باید به طور دقیق از آن ها مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

راهنمای تصویری ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد باید فرایند ثبت نام را به طور کامل طی نمایید. در ادامه راهنمای گام به گام اسم نویسی جهت دریافت وام دانشجویی را دار اختیارتان قرار خواهیم داد. 

🔸 ابتدا به سامانه ساجد Sajed.iau.ir مراجعه کنید و مطابق تصویر زیر روی گزینه ثبت نام دانشجویان کلیک کنید.

گام اول درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 در این مرحله “کد ملی” و “شماره دانشجویی” را وارد کنید و در نهایت گزینه “جستجو دانشجو” را انتخاب نمایید.

گام دوم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 اطلاعات درخواستی مربوط به هر کادر را وارد کرده و پس از ثبت نهایی گزینه “تایید اطلاعات و ادامه” را انتخاب نمایید.

گام سوم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

 

🔸 در این مرحله می توانید عکس پرسنلی خود را بارگذاری کنید و در آخر با انتخاب گزینه “تایید” به صفحه اصلی سامانه منتقل شوید.
گام چهارم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 در گام بعد باید کد ملی خود را درج نموده و گزینه ورود را انتخاب کنید.
گام پنجم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 برای ارسال رمز موقت شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و و گزینه “ارسال” را انختاب نمایید.

گام ششم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 کدی که به شماره تلفن شما ارسال شده را در کادر مربوط به رمز موقت وارد نمایید و عبارت “بررسی” را انتخاب کنید.

گام هفتم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 در این مرحله باید رمز عبوری که حداقل 6 کاراکتر دارد را تعریف کنید و پس از آن بر روی گزینه بررسی کلیک کنید. 

گام هشتم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 رمز عبور شما با موفقیت در سامانه ثبت شده است و جهت وارد شدن به صفحه مد نظر، گزینه “انتقال به صفحه ورود” را انتخاب نمایید.

گام نهم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 داوطلبانی که از قبل برای ثبت نام اقدام کرده اند، برای ورود به سامانه، باید  کد ملی و انتخاب “ورود” را وارد کنند تا به مرحله بعد بروند.

گام دهم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 رمز عبوری که از قبل تعریف کرده اید را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.

گام یازدهم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 در این گام، بخش “درخواست وام دانشجویی” را انتخاب کنید تا درخواست شما ثبت شود. 

گام دوازدهم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 در این مرحله می تواند با انتخاب آیکون های سبز رنگ، نوع وام مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

گام سیزدهم درخواست وام از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد

🔸 بعد از طی کردن مراحل ذکر شده، می توانید با انتخاب گزینه “لیست وام دانشجویی”  نسبت به تکمیل درخواست خود  اقدام کنید.

 

معرفی انواع وام دانشجویی دانشگاه آزاد

اطلاع از انواع وام های اعطایی توسط دانشگاه آزاد برای هر فرد دانشجو کاملاً ضروری به نظر می رسد. باید عرض کنیم که وام های پرداختی در این دانشگاه در سه دسته میان مدت، کوتاه مدت و همین طور بلند مدت تقسیم بندی می شوند. توجه کنید که بازپرداخت این وام ها بر اساس مدت آن با یکدیگر متفاوت است. در ادامه با ذکر توضیحاتی هر چند مختصر در رابطه با هر یک از این وام ها در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

وام های بلند مدت دانشگاه آزاد

مبالغ وام های بلند مدت پرداخت شده به وسیله دانشگاه آزاد اسلامی به طور معمول از طریق منابع وزارت علوم و همین طور منابع داخلی تأمین می گردند. دانشجویانی که امکان پرداخت اقساط خود را در طول دوران تحصیل در دانشگاه آزاد ندارند می توانند برای دریافت وام های بلند مدت دانشگاه آزاد اقداماتی را انجام دهند. دقت داشته باشید که بعد از فراغت از تحصیل از دانشگاه آزاد می توانید برای بازپرداخت وام بلند مدت خود اقدام کنید.

وام های میان مدت دانشگاه آزاد

وام های میان مدت را معمولاً دانشجویانی می توانید دریافت کنند که برای بازپرداخت وام دریافتی خود از دانشگاه آزاد اسلامی مشکل دارند و توانایی بازپرداخت آن را ندارند. وام های میان مدت به وسیله بیمه دانشجویان واحدها و همین طور شعب صندوق رفاه پرداخت می شوند. مدت بازپرداخت وام های میان مدت تا زمانی است که فرد هنوز از دانشگاه فارغ التحصیل نشده است. شایان ذکر است که به جز وام های ذکر شده در بالا وام های دیگری هم به دانشجویان دانشگاه آزاد داده می شود که از میان آن ها می توان به وام ضروری، ازدواج و اجاره اشاره کرد.

وام های کوتاه مدت دانشگاه آزاد

وام های کوتاه مدت به صورت سه الی شش ماهه هستند و الزاماً باید تا زمانی که فرد هنوز مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد است تسویه شوند.

وام های کوتاه مدت دانشگاه آزاد

مبلغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

هر ساله میزان مبلغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد، از سوی صندوق رفاه دانشگاه اعلام می شود. وام دانشجویی شامل  وام شهریه دانشگاه آزاد، وام ودیعه مسکن، وام دانشجویان متاهل دانشگاه آزاد، وام ضروری، وام تحصیلی دانشجویان است.

 • در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ مبلغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، برای مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکترای حرفه ای ۳ میلیون تومان است و وام تحصیلی دکترای تخصصی پیوسته و ناپیوسته ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌ باشد.
 • علاوه بر این وام تحصیلی دانشجویان متأهل دو برابر شده و چنانچه زوجین هر دو دانشجو باشند، به یک نفر این وام تحصیلی تعلق خواهد گرفت.
 • وام شهریه دانشجویان مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکترای حرفه‌ ای ۳ میلیون تومان و برای دانشجویان دکترای تخصصی پیوسته و ناپیوسته ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

دریافت وام دانشجویی از دانشگاه آزاد چقدر زمان می برد؟

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله زمانی را برای ثبت نام وام دانشجویی خدمت دانشجویان اعلام می کند. اگر به دنبال اطلاع از زمان اختصاص داده شده برای ثبت نام دانشجویان جهت دریافت وام هستید، می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا بدین ترتیب اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیار شما قرار دهند. 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام وام دانشجویی بر روی لینک کلیک نمایید. 

مشاوره دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد

همانگونه که اشاره شد، وام های دانشجویی دانشگاه آزاد تحت شرایط خاصی به دانشجویان تعلفپق می گیرد. افراد داوطلب با مراجعه به سایت ساجد می توانند از شزایط آموزشی و عمومی دریافت وام مطلع شوند. همچنین این وام ها به صورت وام کواته مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شده اند که ثبت نام برای هر کدام از این وام ها شرایط ویژه ای دارد.

برای کسب اطلاع بیشتر و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در رابطه با ثبت نام وام دانشجویی آزاد، می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما می توانند شما را از جزئیات مربوط به ثبت نام جهت دریافت انواع وام های ارائه شده در دانشگاه آزاد اسلامی به طور دقیق و کامل آشنا کنند.

جدیدترین اخبار پیرامونی وام دانشجویی دانشگاه آزاد 

افزایش مبلغ وام ودیعه مسکن دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

مبلغ وام ودیعه مسکن متاهلی در تهران، کلان شهرها و سایر شهرها افزایش یافت. رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: وام ودیعه مسکن متاهلی در شهر تهران از ۳۲ میلیون و نیم به ۳۵ میلیون تومان، در کلان شهرها از ۲۶ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها از ۱۹ و نیم میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت. رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: منظور از کلان شهرها، مشهد مقدس، تبریز، قم، کرج اصفهان، کرمانشاه، شیراز و اهواز هستند.

وام ضروری دانشگاه آزاد / وام کمک وسایل آموزشی

امسال در قالب وام ضروری دانشگاه آزاد با نام وام کمک وسایل آموزشی ارائه می‌ شود که قبلاً در وام‌ ها نبود، کمترین وام ضروری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود که به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار افزایش یافت.

مبلغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد

📢 اطلاعیه:

برای ورود به سامانه جامع دانشگاه آزاد (ساجد) و ثبت نام وام دانشجویی می‌توانید به آدرس اینترنتی sajed.iau.ir مراجعه کنید.

خلاصه مطلب

معمولا دانشجویان برای هزینه تحصیل و یا شهریه دانشگاه نیاز به کمک هزینه تحصیلی دارند به همین سبب دانشگاه آزاد برای کلیه دانشجویان خود وامی در نظر گرفته است که این وام به صورت ودیعه مسکن، شهریه و تحصیل است. تمامی دانشجویان می‌ توانند برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به سامانه ساجد به آدرس sajed.iau.ir مراجعه کرده و پس از بررسی شرایط نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

همچنین باید اشاره کرد که در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ میزان این وام ها نسبت به سال قبل افزایش خواهد داشت و داوطلبان می توانند با ورود به سامانه ساجد از جزئیات مربوط به مبلغ هر کدام از وام ها مطلع شوند. در مطالب بالا به صورت تصویری مراحل ثبت نام و نحوه دریافت وام را ذکر کرده‌ ایم که با مراجعه و مطالعه این بخش به راحتی می‌ توانید برای دریافت وام دانشجویی اقدام کنید. چنانچه سوالی در ارتباط با مطالب این مقاله دارید، می توانید با مشاوران مجرب ما در آکادمی ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید. 

 

📥 برای دانلود و مطالعه پی دی اف کامل مقاله ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

پادکست صوتی مقاله

4.7/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد در کدام سامانه انجام می گیرد؟ 

برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به سامانه ساجد مراجعه کنید.

زمان ثبت نام وام دانشجویی ساجد چه زمانی است؟ 

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد نیمسال اول از 4 آبان تا 1 آذر بوده و برای نیمسال دوم از تاریخ 1 بهمن آغاز می شود.

چگونه می توان به فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد دسترسی داشت؟ 

از طریق ورود به سامانه ساجد می توانید به این فرم دسترسی داشته باشید.

نظرات

 1. Avatar photo
  Lili
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

  سلام ،من وام شهریه دانشگاه آزاد ثبت نام کردم تمام مراحلش رو انجام دادم و وام برام واریز شد ب حساب کارت بانک رسالتم ،بعد سریع برداشت شد و به حساب دانشگاه نرفته ،گفتن تو حساب بانک مرکزیه ..میخواستم بدونم چقدر طول میکشه که به حساب دانشگاه واریز بشه و چطور باید پیگیری کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقت به خیر
   به صورت حضوری به واحد مالی دانشگاه مراجعه کرده و پیگیری کنید.

 2. Avatar photo
  پریا
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

  سلام وقت بخیر بعد از درج مصوبه واحد دانشگاه چقدر طول میکشه مصوبه سازمان صادر بشه ؟من ۳ دی توی سایت درخواست دادم

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام وقت بخیر پاسخ به درخواست وام دانشجویی معمولا سه هفته بعد از درخواست اعلام میشود

 3. Avatar photo
  علی
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۲

  سلام وقت بخیر

  بعد از اینکه وضعیت درخواست به – مصوبه ی سازمان صادر شد- تغییر کرد، چه کاری باید انجام داد؟ بانکی که داخل سامانه ساجد معرفی کردند هم بانک رسالت هستش

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر
   باید مصوبه ی دانشگاه هم صادر شود.

 4. Avatar photo
  الهام
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام. روز بخیر. زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد قابل تمدید هست؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام روزتون بخیر باید برید پیش مدیر گروه براتون سامانه را باز کنن

 5. Avatar photo
  آرش
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام. ببخشید مبلغ وام ضروری رو هم باید حین ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد توی سایت بررسی کنیم؟

  • Avatar photo
   ariya iranikhah
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام بله، قبل از ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه ازاد می توانید مبالغ این وام و انواع اون رو توی ساید دانشگاه ازاد بررسی نمایید.

 6. Avatar photo
  SDF
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  سلام،بعد از تایید مصوب سازمان،اگر نخواهیم وام را دریافت کنیم چه باید کنیم؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام روزتون بخیر برای اطلاع از نحوه ثبت نام مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 7. Avatar photo
  sina nikdel
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام
  وام دانشجویی به چه افرادی تعلق میگیره؟

 8. Avatar photo
  احمد شاملو
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

  سلام، ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به افرادی که مثل من در شرف ازدواج هستند هم تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام
   برای ثبت نام وام دامشحویی ازدواج نیازه حتما ازدواج کرده باشید

 9. Avatar photo
  sina nikdel
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  وام دانشجویی چه شرایطی برای بازپرداخت داره؟

 10. Avatar photo
  aria
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد از چه تاریخی شروع میشه؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور