تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1401 + ورود به ساجد

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1401 به صورت تسهیلات وام‌های قرض الحسنه، شهریه، ضروری، ازدواج و مسکن است که از صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد به دانشجویان اعطا می‌شود و صندوق رفاه وزارت علوم و بانک‌های علوم و بانک‌های عامل تامین کرده و به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

دانشجویان متقاضی وام دانشجویی دانشگاه‌های آزاد ایران باید با توجه به نوع وام خود نسبت به ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد یا سامانه ساجد به آدرس اینترنتی www.edu.iau.ac.ir مراجعه کنند. ضمنا ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد برای دانشجویان شاغل به تحصیل است. 

دانشجویان برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد باید شرایطی را دارا باشند. اگر شما هم جز این دانشجویان هستید، بهتر است که با شرایط ثبت نام آَنا شوید. برای آشنایی با شرایط ثبت نام، زمان ثبت نام و … در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

 

 

اطلاعیه مهم: 

زمان ثبت نام وام دانشجویی نیمسال دوم 1401-1401 دانشگاه آزاد از تاریخ 1 بهمن است.

 

 

 

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

لذا زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1401-1401 در شروع نیمسال اول و دوم تحصیلی هر دانشجو است. در این زمان دانشجویان قادر هستند در سایت‌ های تعیین شده نسبت به ثبت نام وام اقدام کنند.

دانشجویان متقاضی دریافت وام دانشجویی وزارت علوم سال پیش قادر بودند تا آذرماه به سایت صندوق رفاه دانشجویی با آدرس اینترنتی swf.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام وام اقدام کنند. زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد نیمسال اول از 4 آبان تا 1 آذر بوده اما برای نیمسال دوم از تاریخ 1 بهمن آغاز می شود.

 

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

سامانه ساجد وام دانشجویی دانشگاه آزاد 

این سامانه پس از تفاهم‌ نامه‌ای که بین دانشگاه آزاد اسلامی و بانک‌های قرض‌الحسنه مهر ایران، رسالت، و ملی ایجاد شد، برای کلیه دانشجویانی که در این دانشگاه شاغل به تحصیل هستند، وام تحصیلی در نظر گرفت. تسهیلات وام در نظر گرفته شد به طوری است که هر کدام از دانشجویان با توجه به مقاطع تحصیلی قادر هستند شرایط مورد نظر سامانه را بررسی کنند. در صورتی که شرایط دریافت وام دانشجویی از سامانه ساجد را داشته باشند، می‌توانند در این سامانه درخواست داده و نسبت به دریافت وام اقدام کنند.

به عبارتی این سامانه به صورت غیرحضوری تمامی فرآیند ثبت نام وام دانشجویی را ارائه می‌ دهد و دانشجو نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت وام به دانشگاه نیست.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام وام دانشجویی وارد شوید.

 

 

شرایط لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد چیست؟

ثبت نام وام دانشجویی آزاد تحت شرایطی برای هر فرد دانشجو صورت می گیرد. در نتیجه، در صورتی که شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد را ندارید اقدامی برای ثبت نام انجام ندهید. دقت داشته باشید که شرایط و قوانین لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای افراد متقاضی دریافت وام دانشجویی آزاد تعیین شده است. باید عرض کنیم که شرایط ضروری برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد در قالب دو گروه شرایط آموزشی و همین طور شرایط عمومی تعریف شده است. در ادامه این مبحث با ذکر شرایط کامل ثبت نام وام دانشجویی ساجد در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه در خدمت شما عزیزان هستیم. پس ما را همراهی کنید تا با شرایط ثبت نام وام دانشجویی ساجد آشنایی لازم را پیدا کنید و اطلاعاتی را در این رابطه به دست آورید.

 

شرایط لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد چیست؟

 

شرایط آموزشی ثبت نام وام دانشجویی ساجد

در این بخش با ذکر شرایط آموزشی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد که از قضا بسیار هم مهم هستند در خدمت شما دوستان گرامی هستیم.

 • دقت داشته باشید که تا زمان خاصی می توانید از وام های مسکن و همین طور تحصیلی پرداختی توسط دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنید.
 • به این ترتیب که محدوده زمانی برای دریافت این وام ها در نظر گرفته شده است و در صورتی که پیمانه شما پر شود دیگر نمی توانید برای دریافت وام اقدام بفرمایید.
 •  در صورتی که دانشجوی دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستید می توانید به مدت هشت نیمسال تحصیلی برای دریافت وام تحصیلی و مسکن دانشگاه آزاد اقدام کنید.
 • اما اگر در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته آزاد و یا دکتری حرفه ای مشغول به تحصیل هستید باید خدمت شما عرض کنیم که تا مدت دوازده نیمسال تحصیلی می توانید برای دریافت این دو نوع وام تحصیلی اقدام کنید.
 • در صورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی هستید امکان دریافت وام تحصیلی و مسکن را برای مدت هشت نیمسال تحصیلی یا همان چهار سال را دارید.
 • در صورتی که در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و همین طور کاردانی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستید می توانید برای دریافت وام دانشجویی تا مدت حداکثر چهار نیمسال تحصیلی برابر با دو سال اقدام بفرمایید.
 • فرد متقاضی دریافت وام به هیچ وجه نباید در طول دو نیمسال گذشته در دانشگاه آزاد مشروط شده باشد.
 • دقت داشته باشید که دانشجویان جدیدالورود می توانند بدون توجه به معدل کسب شده خود در یک سال اول تحصیل (نیمسال اول و دوم) برای دریافت وام اقدامات لازم را انجام دهند.
 • در صورتی که تنها در یک نیمسال تحصیلی مشروط شده اید و معدل لازم برای قبولی کسب نکرده اید امکان دریافت وام البته نصف مبلغ پیشنهادی به وسیله دانشگاه آزاد را دارید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام وام دانشجویی علمی کاربردی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

شرایط عمومی ثبت نام وام دانشجویی ساجد

در این قسمت از نوشته حاضر با ذکر شرایط عمومی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

 • فرد متقاضی الزاماً نباید سابق بر این از بورسیه تحصیلی و یا وام استفاده کرده باشد.
 • ارائه ضامنی معتبر و همین طور سند تعهد برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد الزامی به نظر می رسد. دقت داشته باشید که فردی که به عنوان ضامن انتخاب می کنید الزاماً‌ باید کارمند پیمانی یا رسمی دولت باشد و یا این که از محل کار خود بازنشسته شده باشد.
 • در صورتی که نیاز به دریافت وام دانشجویی و یا مسکن از دانشگاه آزاد را دارید به هیچ وجه نباید شاغل باشید. البته این مورد در رابطه با کارهای دانشجویی صدق نمی کند.
 • اگر مایل به دریافت وام هستید الزاماً باید نیاز مالی داشته باشید و از عهده پرداخت شهریه دانشگاه خود برنیایید.
 • شما دوست عزیز الزاماً‌ باید تمامی شئونات دانشجویی را رعایت کنید و صلاحیت اخلاقی داشته باشید.
 • باور به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مشخص شده است.

 

اطلاعیه:

مبالغ وام های اعطایی در دانشگاه آزاد به دانشجویان بر اساس مقطع تحصیلی با یکدیگر متفاوت هستند.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

دقت داشته باشید که برای ثبت نام وام دانشجویی آزاد به تهیه و آماده سازی مدارکی هم نیاز دارید.  مدارکی که در صورت عدم وجود، به هیچ وجه امکان ثبت نام را جهت دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد را ندارید. آیا اطلاعی از مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد جهت تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد دارید؟

در صورت نیاز به اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. تیم مشاوره ما می توانند شما را از مدارک مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی آزاد مطلع کنند. البته دقت داشته باشید که برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام جهت دریافت انواع وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد بسته به نوع وام دریافتی با یکدیگر متفاوت هستند که باید به طور دقیق از آن ها مطلع شوید.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

 

راهنمای تصویری ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

در این بخش با ذکر راهنمای تصویری ثبت نام وام دانشجویی آزاد در خدمت شما دوستان دانشجوی دانشگاه آزاد مایل به دریافت انواع وام های دانشجویی هستیم.

مراحل ثبت نام وام دانشجویی 

ابتدا به سامانه ساجد Sajed.iau.ir مراجعه کنید و مطابق تصویر زیر روی گزینه ثبت نام دانشجویان کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

در قدم بعدی برای ثبت نام نوبت به درج شماره دانشجویی و همین طور کد ملی  شما می رسد. بعد از درج شماره دانشجویی و کد ملی خود باید بر روی گزینه جستجوی دانشجو کلیک بفرمایید.

 

مراحل ثبت نام وام دانشجویی 

 

بعد از کلیک بر روی این گزینه صفحه ای برای شما باز می شود که باید اطلاعاتی از جمله نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام پدر و غیره را در فرم به نمایش درآمده درج بفرمایید. در صورتی که مراحل به درستی انجام شود با پیامی مشابه تصویر زیر روبرو می‌شوید. باید بر روی عبارت تایید کلیک نمایید. 

 

راهنمای گام به گام ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

 

بعد از طی تمامی مراحل بالا نوبت به ورود به سیستم احراز هویت سامانه ساجد می رسد. در این مرحله باید با درج رمز عبور خود به مرحله بعدی هدایت شوید. اگر در گذشته در این سامانه ثبت نام کرده اید که هیچ در غیر این صورت باید برای دریافت رمز عبور بعد از مطالعه راهنمای ایجاد رمز عبور موجود در سامانه اقدامات لازم را انجام دهید. البته اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید به هیچ وجه نگرانی به خود راه ندهید. زیرا به سادگی می توانید برای درست کردن رمز عبوری جدید در سامانه اقدام کنید. پس از عبور از تمامی مراحل ذکر شده نوبت به ورود به صفحه درخواست وام می رسد که باید درخواست خود را با طی مراحلی ثبت کنید.

برای این کار ابتدا باید از منوی سمت چپ، گزینه ورود به سامانه ساجد را انتخاب نمایید.

 

نحوه ثبت نام وام دانشجویی

 

سپس، کد ملی خود را وارد کرده و بر روی عبارت ورود کلیک نمایید.  

 

روش ثبت نام وام دانشجویی

 

در این مرحله، باید شماره تلفن را وارد کرده و در نهایت مانند تصویر زیر روی گزینه “ارسال” کلیک کنید.

 

راهنمای ثبت نام وام دانشجویی

 

هم اکنون، به شماره تلفن همراهی که ثبت نموده اید پیامکی ارسال خواهد شد که باید کد آن را در کادر زیر درج نموده و سپس گزینه بررسی را انتخاب کنید. در صفحه مشابه تصویر زیر باید با وارد کردن رمز عبور و تکرار رمز عبور به فرآیند خود ادامه دهید.

 

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

بعد از اینکه رمز شما در سامانه ثبت شد می‌توانید روی گزینه “انتقال به صفحه ورود” کلیک کنید.

 

شیوه ثبت نام وام دانشجویی

 

حال به راحتی می‌توانید با رمز خود مجدد وارد شوید، در این بخش می‌توانید در بخش “عنوان تسهیلات “وام مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

معرفی انواع وام دانشجویی دانشگاه ازاد

اطلاع از انواع وام های اعطایی توسط دانشگاه آزاد برای هر فرد دانشجو کاملاً ضروری به نظر می رسد. باید عرض کنیم که وام های پرداختی در این دانشگاه در سه دسته میان مدت، کوتاه مدت و همین طور بلند مدت تقسیم بندی می شوند. توجه کنید که بازپرداخت این وام ها بر اساس مدت آن با یکدیگر متفاوت است. در ادامه با ذکر توضیحاتی هر چند مختصر در رابطه با هر یک از این وام ها در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

وام های بلند مدت دانشگاه آزاد

مبالغ وام های بلند مدت پرداخت شده به وسیله دانشگاه آزاد اسلامی به طور معمول از طریق منابع وزارت علوم و همین طور منابع داخلی تأمین می گردند. دانشجویانی که امکان پرداخت اقساط خود را در طول دوران تحصیل در دانشگاه آزاد ندارند می توانند برای دریافت وام های بلند مدت دانشگاه آزاد اقداماتی را انجام دهند. دقت داشته باشید که بعد از فراغت از تحصیل از دانشگاه آزاد می توانید برای بازپرداخت وام بلند مدت خود اقدام بفرمایید.

وام های میان مدت دانشگاه آزاد

وام های میان مدت را معمولاً دانشجویانی می توانید دریافت کنند که برای بازپرداخت وام دریافتی خود از دانشگاه آزاد اسلامی مشکل دارند و توانایی بازپرداخت آن را ندارند. وام های میان مدت به وسیله بیمه دانشجویان واحدها و همین طور شعب صندوق رفاه پرداخت می شوند. مدت بازپرداخت وام های میان مدت تا زمانی است که فرد هنوز از دانشگاه فارغ التحصیل نشده است. شایان ذکر است که به جز وام های ذکر شده در بالا وام های دیگری هم به دانشجویان دانشگاه آزاد داده می شود که از میان آن ها می توان به وام ضروری، ازدواج و اجاره اشاره کرد.

وام های کوتاه مدت دانشگاه آزاد

وام های کوتاه مدت به صورت سه الی شش ماهه هستند و الزاماً باید تا زمانی که فرد هنوز مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد است تسویه شوند.

معرفی انواع وام دانشجویی دانشگاه ازاد

 

دریافت وام دانشجویی از دانشگاه آزاد چقدر زمان می برد؟

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله زمانی را برای ثبت نام وام دانشجویی خدمت دانشجویان اعلام می کند. اگر به دنبال اطلاع از زمان اختصاص داده شده برای ثبت نام دانشجویان جهت دریافت وام هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا بدین ترتیب اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیار شما قرار دهند. 

 

مشاوره دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد

در صورت داشتن هر پرسشی در رابطه با ثبت نام وام دانشجویی آزاد می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما می توانند شما را از جزئیات مربوط به ثبت نام جهت دریافت انواع وام های ارائه شده در دانشگاه آزاد اسلامی به طور دقیق و کامل آشنا کنند.

 

 

مشاوره دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد

 

اخبار پیرامونی وام دانشجویی

فردا آخرین مهلت ثبت نام سه وام تحصیلی، شهریه و مسکن

با توجه به اطلاعیه صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم موعد ثبت نام سه وام تحصیلی، ودیعه مسکن و شهریه در تاریخ 25 بهمن سال 1401 به پایان می‌رسد.

ثبت نام وام های ویژه دکتری و ضروری از اول اردیبهشت آغاز می شود

ثبت نام وام دانشجویی به صورت وام تحصیلی، شهریه ودیعه مسکن از ابتدای بهمن ماه 1401 شروع شده و تا تاریخ 25 فروردین 1401 ادامه دارد و تمامی دانشجویانی که برای دریافت این 3 وام قصد اقدام دارند می‌بایست تا تاریخ اعلام شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

جزئیات ثبت‌نام وام ضروری و ویژه دکتری تا ۲۷ فروردین اعلام می شود

وام‌هایی که در صندوق رفاه دانشجویی به تمامی دانشجویان تعلق می‌گیرد به دو بخش تقسیم شده است.

ثبت نام اول متشکل از سه وام شهریه، ودیعه مسکن و تحصیلی است که از ابتدای بهمن ماه 1401 شروع شده و تا 25 فروردین 1401 ادامه دارد. ثبت نام دوم برای دانشجویان دکتری حداکثر تا 27 فروردین ماه 1401 است.

 

اطلاعیه:

برای ورود به سامانه جامع دانشگاه آزاد ( ساجد ) و ثبت نام وام دانشجویی می‌توانید به آدرس اینترنتی sajed.iau.ir مراجعه کنید.

 

خلاصه مطلب

معمولا دانشجویان برای هزینه تحصیل و یا شهریه دانشگاه نیاز به کمک هزینه تحصیلی دارند به همین سبب دانشگاه آزاد برای کلیه دانشجویان خود وام در نظر گرفته است که این وام به صورت ودیعه مسکن، شهریه و تحصیل است. تمامی دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به سامانه ساجد به آدرس sajed.iau.ir مراجعه کرده و پس از بررسی شرایط می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. در مطالب بالا به صورت تصویری مراحل ثبت نام و نحوه دریافت وام را ذکر کرده‌ایم با مراجعه و مطالعه این بخش به راحتی می‌توانید برای دریافت وام دانشجویی اقدام کنید. اگر سوالی در این زمینه دارید با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید. 

 

 

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

 

 

4.5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد در کدام سامانه انجام می گیرد؟ 

برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به سامانه ساجد مراجعه کنید.

زمان ثبت نام وام دانشجویی ساجد چه زمانی است؟ 

برای اطلاع از زمان ثبت نام وام دانشجویی ساجد با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

چگونه می توان به فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد دسترسی داشت؟ 

از طریق ورود به سامانه ساجد می توانید به این فرم دسترسی داشته باشید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. sina nikdel
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام
  وام دانشجویی به چه افرادی تعلق میگیره؟

 2. احمد شاملو
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

  سلام، ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به افرادی که مثل من در شرف ازدواج هستند هم تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام
   برای ثبت نام وام دامشحویی ازدواج نیازه حتما ازدواج کرده باشید

 3. sina nikdel
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  وام دانشجویی چه شرایطی برای بازپرداخت داره؟

 4. aria
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

  ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد از چه تاریخی شروع میشه؟

ایران تحصیل
تماس با مشاور