ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1402 + ورود ساجد sajed.iau.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۷
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۱ آبان ۱۴۰۲
ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای آشنایی با سریعترین روش دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1403-1402 برای نیمسال اول از ۴ آبان الی ۱ آذر ماه بوده و برای نمیسال دوم از ۱ بهمن ماه آغاز می‌شود. این وام‌ها از سوی صندوق رفاه دانشجویی در انواع مختلفی اعم از مسکن، شهریه، ازدواج و… تعیین شده و از طریق ثبت نام در سامانه ساجد دانشگاه آزاد به آدرس sajed.iau.ir ارائه می‌گردد. به دلیل بهره کم و اقساط بلند مدت متقاضیان زیادی دارد، اما صرفا افرادی موفق به دریافت این وام‌ها می‌شوند که دانشگاه با درخواست آن‌ها موافقت نماید.

ممکن است در روند اداری دریافت وام دانشجویی یک سری مشکلات به وجود بیاید که ناشی از ناقص بودن مدارک و یا عدم مراجعه در زمان مناسب می‌باشد. در زمان بروز این مشکلات در صورتی که به پشتیبانی دانشگاه نیز دسترسی نداشتید، کافی است با شماره 9099075307 (فقط از طریق تلفن ثابت و بدون کد) با کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا در کمترین زمان مشکل‌تان را برطرف نمایید و در صورت تمایل، فرایند ثبت نام را انجام دهید.

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در شروع نیمسال اول و دوم تحصیلی هر دانشجو است. در این زمان دانشجویان قادر هستند در سایت‌ های تعیین شده نسبت به ثبت نام وام اقدام کنند. در صورتی که دانشجویان پس از مطالعه شرایط گفته شده، جز واجدین شرایط بودند، می‌توانند وارد سایت صندوق رفاه دانشچویان به آدرس swf.ir شده و فرایند نام نویسی را در این سامانه انجام دهند.

دانشجویان متقاضی دریافت وام دانشجویی وزارت علوم در سال گذشته، قادر بودند تا در آذر ماه به سایت صندوق رفاه دانشجویی با آدرس اینترنتی swf.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام وام اقدام کنند. بنابراین زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد نیمسال اول از 4 آبان تا 1 آذر بوده، اما برای نیمسال دوم از تاریخ 1 بهمن آغاز می‌شود.

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

📢 اطلاعیه:

زمان ثبت نام وام دانشجویی نیمسال دوم ۱۴۰۲-۱۴۰۳ دانشگاه آزاد از تاریخ 1 بهمن است.

سامانه ساجد وام دانشجویی دانشگاه آزاد

این سامانه پس از تفاهم‌ نامه‌‌ای که بین دانشگاه آزاد اسلامی و بانک‌های قرض‌ الحسنه مهر ایران، رسالت و ملی ایجاد شد، برای کلیه دانشجویانی که در این دانشگاه شاغل به تحصیل هستند، وام تحصیلی در نظر گرفت. تسهیلات وام در نظر گرفته شده، به گونه‌ای است که هر کدام از دانشجویان با توجه به مقاطع تحصیلی، قادر هستند شرایط مورد نظر سامانه را بررسی کنند. در صورتی که شرایط دریافت وام دانشجویی از سامانه ساجد را داشته باشند، می‌توانند در این سامانه درخواست داده و نسبت به دریافت وام اقدام کنند.

به عبارتی این سامانه به صورت غیرحضوری تمامی فرآیند ثبت نام وام دانشجویی را ارائه داده و دانشجو نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت وام به دانشگاه ندارد. در جداول زیر می‌توانید برخی از تسهیلات دانشجویی دانشگاه آزاد را که توسط این بانک‌ها اعطا می‌شود را مشاهده نمایید. چنانچه خواستار دریافت اطلاعات بیشتر می‌باشید، با مشاوران ما در ایران تحصیل به شماره 9099075307 (فقط از طریق شماره ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید.

اعطای تسهیلات دانشجویی دانشگاه آزاد از محل منابع بانک ملی
مقاطع تحصیلی مبلغ تسهیلات کارمزد تعداد اقساط
کاردانی 5 میلیون تومان 14 درصد حداکثر 60 ماه
کارشناسی 10 میلیون تومان 14 درصد حداکثر 60 ماه
کارشناسی ارشد 15 میلیون تومان 14 درصد حداکثر 60 ماه
دکتری 40 میلیون تومان 14 درصد حداکثر 60 ماه
تسهیلات اعطایی دانشگاه آزاد از منابع محل بانک رسالت و مهر ایران
مقاطع تحصیلی مبلغ تسهیلات کارمزد
کاردانی 2.5 میلیون تومان بانک مهر ایران 3 درصد و بانک رسالت 2 درصد
کارشناسی 7.5 میلیون تومان بانک مهر ایران 3 درصد و بانک رسالت 2 درصد
کارشناسی ارشد 10 میلیون تومان بانک مهر ایران 3 درصد و بانک رسالت 2 درصد
دکتری 20 میلیون تومان بانک مهر ایران 3 درصد و بانک رسالت 2 درصد

شرایط لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

ثبت نام وام دانشجویی آزاد، تحت شرایط خاصی برای هر دانشجو صورت می‌گیرد. در نتیجه، در صورتی که شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد را ندارید، اقدامی برای ثبت نام انجام ندهید. دقت داشته باشید که شرایط و قوانین لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای افراد متقاضی دریافت وام دانشجویی آزاد تعیین شده است. باید عرض کنیم که شرایط ضروری برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد در قالب دو گروه شرایط آموزشی و همین طور شرایط عمومی تعریف شده است. پس در ادامه این مبحث، شرایط کامل ثبت نام وام دانشجویی ساجد را ذکر خواهیم کرد تا با شرایط نام نویسی وام دانشجویی ساجد آشنایی لازم را پیدا کنید و اطلاعاتی را در این رابطه به دست آورید.

شرایط ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

🔗 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام وام دانشجویی وارد لینک مربوطه شوید.

شرایط آموزشی ثبت نام وام دانشجویی ساجد

شرایط آموزشی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی سامانه ساجد که بسیار هم مهم است، به شرح زیر می‌باشد:

✅ دقت داشته باشید که تا زمان خاصی می‎توانید از وام‌های مسکن و همین طور تحصیلی که توسط دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می‌شود، استفاده کنید. به این صورت که محدوده زمانی برای دریافت این وام‌ها در نظر گرفته شده است و در صورتی که پیمانه شما پر شود دیگر نمی‌توانید برای دریافت وام اقدام بفرمایید.

✅ در صورتی که دانشجوی دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستید، می‌توانید به مدت هشت نیمسال تحصیلی برای دریافت وام تحصیلی و مسکن دانشگاه آزاد اقدام کنید.

✅ اگر در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته آزاد و یا دکتری حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستید، باید اشاره کنیم که تا مدت دوازده نیمسال تحصیلی می‌توانید برای دریافت این دو نوع وام تحصیلی اقدام کنید.

✅ در صورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی هستید، امکان دریافت وام تحصیلی و مسکن را برای مدت هشت نیمسال تحصیلی یا همان چهار سال را دارید.

✅ در صورتی که در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و همین طور کاردانی دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستید، می‌توانید برای دریافت وام دانشجویی تا مدت حداکثر چهار نیمسال تحصیلی برابر با دو سال اقدام بفرمایید.

✅ فرد متقاضی دریافت وام به هیچ وجه نباید در طول دو نیمسال گذشته در دانشگاه آزاد مشروط شده باشد.

✅ دقت داشته باشید که دانشجویان جدیدالورود می‌توانند بدون توجه به معدل کسب شده خود در یک سال اول تحصیل (نیمسال اول و دوم) برای دریافت وام اقدامات لازم را انجام دهند.

✅ در صورتی که تنها در یک نیمسال تحصیلی مشروط شده‌اید و معدل لازم برای قبولی  راکسب نکرده‌اید، امکان دریافت وام البته نصف مبلغ پیشنهادی به وسیله دانشگاه آزاد را دارید.

شرایط آموزش ثبت نام وام دانشجویی

شرایط عمومی ثبت نام وام دانشجویی ساجد

در این قسمت از نوشته حاضر با ذکر شرایط عمومی لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد آشنا خواهید شد.

✅ ارائه تسهيلات فقط برای دانشجويان فعال و در طول هر دوره يا مقطع تحصيلی، صرفا در يک رشته و تنها يک بار امكان پذير است.
✅ دانشجوی متقاضی باید در دو نيمسال قبل، مشروط نشده باشد.
✅ گواهی اشتغال به تحصيل جهت ارائه به بانک عامل الزامی است.
✅ دانشجویانی که پس از دریافت تسهیلات میهمان می‌‌شوند و میهمانی‌شان تداوم می‌یابد و یا دانشجویانی که بر اساس ضوابط و مقررات به واحد دیگری انتقال پیدا می‌کنند؛ میزان بستانکاری ایشان در خصوص این تسهیلات توسط واحدهای مبداء به حساب واحدهای مقصد واریز گردد.
✅ امکان معرفی و تشكيل پرونده دانشجویان در هر نقطه کشور جهت دریافت تسهیلات و بازپرداخت اقساط نیز میسر می‌باشد.
✅ داشتن معدل 14 در زمان ارائه درخواست وام برای دانشجویان ضروری است.
✅ اشتغال به تحصيل دانشجویان در سنوات تحصيلی مجاز داشته باشد.
✅ عدم تامين شهريه يا بورسيه توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غيردولتی برای دانشجویان شاغل.

🔗 جهت اطلاع از شرایط ثبت نام وام دانشجویی علمی کاربردی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

شرایط اختصاصی ثبت نام وام دانشجویی ساجد

در این بخش از مقاله نیز با شرایط اختصاصی مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی از سامانه ساجد آشنا خواهید شد. لازم به ذکر است که برخورداری از این شرایط الزامیست.

✅ تسهيلات ارائه شده به دانشجویان فقط به حساب شهريه دانشجويان واريز می‌گردد.
✅ ارائه تسهيلات براساس اولويت بندی زمان ثبت نام در سامانه و طی مراحل مربوطه صورت می‌گيرد.
✅ ثبت نام در سامانه دال بر دريافت تسهيلات دانشجويان نمی‌باشد و نظارت و تاييد مراحل پرداخت براساس مستندات مورد تاييد دانشگاه محل تحصيل دانشجو و صندوق صورت می‌پذيرد.
✅ رعايت قوانين و مقررات صندوق در خصوص وام شهريه كه در اين شيوه نامه پيش بينی نشده، برای دانشجو الزامی است.
✅ فهرست تاييد شده متقاضيان وام شهريه در هر نيمسال تحصيلی از طريق صندوق برای پرداخت به بانک ارسال می‌شود.
✅ کلیه متقاضیان استفاده از تسهیلات و ضامن / ضامنین مطابق دستور العمل بانک مرکزی اگر دارای مطالبات غیر جاری (سررسید گذشته، معوق، مشکوک الوصول) و یا چک برگشتی در سیستم بانکی باشند، امكان دريافت تسهيلات را نخواهند داشت.

برای اطلاع از سامانه وام دانشجویی صندوق رفاه روی لینک کلیک کنید.

✅ پرداخت هر گونه اضافه واريزی تسهيلات اعطايی به حساب شهريه تا زمان فارغ‌ التحصیلی، انصراف و… دانشجويان امكان پذير نيست.

✅ دريافت كنندگان تسهيلات از بانك های قرض الحسنه مهر ايران و رسالت می‌توانند در صورت فارغ التحصيلی گواهینامه موقت، دانشنامه و… را دريافت نمايند.
✅ مبلغ تسهيلات می‌بايست براساس سنوات و ترم‌های باقيمانده از تحصيل تعيين گردد. (ثبت نام در حداقل تعداد واحد های تحصيلی طبق مقررات آموزشی).
💢 واحد های دانشگاهی در اعطای تسهیلات به متقاضیان، اولویت‌‌های زیر را رعایت می‌نمایند:
✅ متقاضیانی که نسبت به سایر دانشجویان دارای بیشترین میزان بدهی شهریه را دارند.

✅ دانشجویانی که از سایر تسهیلات اعطایی صندوق رفاه (وام بانك ملی، وزارت علوم و…) استفاده نکرده باشند نیز در اولویت دریافت تسهیلات می‌باشند.

✅ دانشجويانی که اقساطشان به صندوق رفاه دانشجويان، عقب نیفتاده باشد.

برای اطلاع از نحوه بازپرداخت اقساط وام دانشجویی کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دقت داشته باشید که برای ثبت نام وام دانشجویی آزاد به تهیه و آماده سازی مدارکی هم نیاز دارید. مدارکی که در صورت عدم وجود، به هیچ وجه امکان ثبت نام را جهت دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد را ندارید. آیا اطلاعی از مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی ساجد جهت تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد دارید؟

در صورت نیاز به اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد، می‌توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. تیم مشاوره ما می‌توانند شما را از مدارک مورد نیاز برای دریافت وام دانشجویی آزاد مطلع کنند. البته دقت داشته باشید که برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام جهت دریافت انواع وام دانشجویی دانشگاه آزاد و تکمیل فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد بسته به نوع وام دریافتی با یکدیگر متفاوت هستند که باید به طور دقیق از آن‌ها مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد

راهنمای تصویری ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد باید فرایند ثبت نام را به طور کامل طی نمایید. در ادامه راهنمای گام به گام اسم نویسی جهت دریافت وام دانشجویی را دار اختیارتان قرار خواهیم داد.

🔸 ابتدا به سامانه ساجد Sajed.iau.ir مراجعه کنید و مطابق تصویر زیر روی گزینه ثبت نام دانشجویان کلیک کنید.

درخواست وام از طریق سامانه ساجد

 

🔸 در این مرحله “کد ملی” و “شماره دانشجویی” را وارد کنید و در نهایت گزینه “جستجو دانشجو” را انتخاب نمایید.

فرم عضویت دانشجویان در سامانه ساجد

 

🔸 اطلاعات درخواستی مربوط به هر کادر را وارد کرده و پس از ثبت نهایی گزینه “تایید اطلاعات و ادامه” را انتخاب کنید.

تکمیل فرم ثبت نام در سامانه ساجد

 

🔸 در این مرحله می‌توانید عکس پرسنلی خود را بارگذاری کنید و در آخر با انتخاب گزینه “تایید” به صفحه اصلی سامانه منتقل شوید.

ثبت اطلاعات وارد کرده در فرم ثبت نام ساجد

🔸 در گام بعد باید کد ملی خود را درج نموده و گزینه ورود را انتخاب کنید.

ورود به ساجد با کد ملی

🔸 برای ارسال رمز موقت شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و و گزینه “ارسال” را انتخاب نمایید.

ارسال رمز موقت برای ورود به سامانه ساجد

 

🔸 کدی که به شماره تلفن شما ارسال شده را در کادر مربوط به رمز موقت وارد نمایید و عبارت “بررسی” را انتخاب کنید.

رمز موقت در سامانه ساجد

 

🔸 در این مرحله باید رمز عبوری که حداقل 6 کاراکتر دارد را تعریف کنید و پس از آن بر روی گزینه بررسی کلیک کنید.

انتخاب رمز عبور برای ورود به سامانه ساجد

 

🔸 رمز عبور شما با موفقیت در سامانه ثبت شده است و جهت وارد شدن به صفحه مد نظر، گزینه “انتقال به صفحه ورود” را انتخاب نمایید.

انتقال به صفحه ورود سامانه ساجد

 

🔸 داوطلبانی که از قبل برای ثبت نام اقدام کرده اند، برای ورود به سامانه، باید  کد ملی و انتخاب “ورود” را وارد کنند تا به مرحله بعد بروند.

ورود به سامانه ساجد با کد ملی

 

🔸 رمز عبوری که از قبل تعریف کرده اید را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.

ثبت رمز عبور برای ورود به صفحه اصلی ساجد

 

🔸 در این گام، بخش “درخواست وام دانشجویی” را انتخاب کنید تا درخواست شما ثبت شود.

انتخاب درخواست وام دانشجویی در ساجد

 

🔸 در این مرحله می تواند با انتخاب آیکون های سبز رنگ، نوع وام مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب نوع وام مورد نظر در ساجد

 

🔸 بعد از طی کردن مراحل ذکر شده، می توانید با انتخاب گزینه “لیست وام دانشجویی”  نسبت به تکمیل درخواست خود  اقدام کنید.

معرفی انواع وام دانشجویی دانشگاه آزاد

اطلاع از انواع وام‌های اعطایی توسط دانشگاه آزاد برای هر دانشجو کاملا ئضروری به نظر می‌رسد. باید عرض کنیم که وام‌های پرداختی در این دانشگاه در سه دسته میان مدت، کوتاه مدت و همین طور بلند مدت تقسیم بندی می‌شوند. توجه کنید که بازپرداخت این وام‌ها بر اساس مدت آن با یکدیگر متفاوت است. در ادامه با ذکر توضیحاتی هر چند مختصر در رابطه با هر یک از این وام ها در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

وام های بلند مدت دانشگاه آزاد

مبالغ وام‌های بلند مدت پرداخت شده به وسیله دانشگاه آزاد اسلامی به طور معمول از طریق منابع وزارت علوم و همین طور منابع داخلی تأمین می‌گردند. دانشجویانی که امکان پرداخت اقساط خود را در طول دوران تحصیل در دانشگاه آزاد ندارند و می‌توانند برای دریافت وام‌های بلند مدت دانشگاه آزاد اقداماتی را انجام دهند. دقت داشته باشید که بعد از فراغت از تحصیل از دانشگاه آزاد می‌توانید برای بازپرداخت وام بلند مدت خود اقدام کنید.

وام های میان مدت دانشگاه آزاد

وام‌های میان مدت را معمولا از دانشجویانی می‌توانید دریافت کنند که برای بازپرداخت وام دریافتی خود از دانشگاه آزاد اسلامی مشکل دارند و توانایی بازپرداخت آن را ندارند. وام‌های میان مدت به وسیله بیمه دانشجویان واحدها و همین طور شعب صندوق رفاه پرداخت می‌شوند. مدت بازپرداخت وام‌های میان مدت تا زمانی است که فرد هنوز از دانشگاه فارغ التحصیل نشده است. شایان ذکر است که به جز وام‌های ذکر شده در بالا، وام‌های دیگری هم به دانشجویان دانشگاه آزاد داده می‌شود که از میان آن ها می‌توان به وام ضروری، ازدواج و اجاره اشاره کرد.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

وام های کوتاه مدت دانشگاه آزاد

وام‌های کوتاه مدت به صورت سه الی شش ماهه هستند و الزاما باید تا زمانی که فرد هنوز مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد است تسویه شوند. این وام مختص به کسانی است که شرایط پرداخت وام را دارند و در مدت زمانی کوتاه و مشخص، مبلغ وام دریافتی را به حساب صندوف رفاه دانشجویان بازمی‌گردانند.

وام های کوتاه مدت دانشگاه آزاد

مبلغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

هر ساله میزان مبلغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد، از سوی صندوق رفاه دانشگاه اعلام می‎‌شود. وام دانشجویی شامل وام شهریه دانشگاه آزاد، وام ودیعه مسکن، وام دانشجویان متاهل دانشگاه آزاد، وام ضروری، وام تحصیلی دانشجویان است.

 • در سال تحصیلی 1403- 1402 مبلغ وام دانشجویی دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، برای مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکترای حرفه ای ۳ میلیون تومان است و وام تحصیلی دکترای تخصصی پیوسته و ناپیوسته ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌‌باشد.
 • علاوه بر این وام تحصیلی دانشجویان متأهل دو برابر شده و چنانچه زوجین هر دو دانشجو باشند، به یک نفر این وام تحصیلی تعلق خواهد گرفت.
 • وام شهریه دانشجویان مقطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکترای حرفه‌ ای ۳ میلیون تومان و برای دانشجویان دکترای تخصصی پیوسته و ناپیوسته ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

زمان دریافت وام دانشجویی از دانشگاه آزاد در 1402-1403

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله زمانی را برای ثبت نام وام دانشجویی خدمت دانشجویان اعلام می‌کند. اگر به دنبال اطلاع از زمان اختصاص داده شده برای ثبت نام دانشجویان جهت دریافت وام هستید، می‌توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا بدین ترتیب اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیار شما قرار دهند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام وام دانشجویی بر روی لینک کلیک نمایید.

مشاوره دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد

همانگونه که اشاره شد، وام‌های دانشجویی دانشگاه آزاد تحت شرایط خاصی به دانشجویان تعلق می‌گیرد. افراد داوطلب با مراجعه به سایت ساجد می‎توانند از شزایط آموزشی و عمومی دریافت وام مطلع شوند. همچنین این وام‌ها به صورت وام کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شده‌اند که ثبت نام برای هر کدام از این وام‌ها شرایط ویژه‌ای دارد.

برای کسب اطلاع بیشتر و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در رابطه با ثبت نام وام دانشجویی آزاد، می‌توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما می‌توانند شما را از جزئیات مربوط به ثبت نام جهت دریافت انواع وام‌های ارائه شده در دانشگاه آزاد اسلامی به طور دقیق و کامل آشنا کنند.

📢 اطلاعیه:

برای ورود به سامانه جامع دانشگاه آزاد (ساجد) و ثبت نام وام دانشجویی می‌توانید به آدرس اینترنتی sajed.iau.ir مراجعه کنید.

خلاصه مطلب

معمولا دانشجویان برای هزینه تحصیل و یا شهریه دانشگاه نیاز به کمک هزینه تحصیلی دارند به همین سبب دانشگاه آزاد برای کلیه دانشجویان خود وامی در نظر گرفته است که این وام به صورت ودیعه مسکن، شهریه و تحصیل است. تمامی دانشجویان می‌‌توانند برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به سامانه ساجد به آدرس sajed.iau.ir مراجعه کرده و پس از بررسی شرایط نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

همچنین باید اشاره کرد که در سال تحصیلی 1403- 1402 میزان این وام‌ها نسبت به سال قبل افزایش خواهد داشت و داوطلبان می توانند با ورود به سامانه ساجد از جزئیات مربوط به مبلغ هر کدام از وام‌ها مطلع شوند. در مطالب بالا به صورت تصویری مراحل ثبت نام و نحوه دریافت وام را ذکر کرده‌‌ایم که با مراجعه و مطالعه این بخش به راحتی می‌‌توانید برای دریافت وام دانشجویی اقدام کنید. چنانچه سوالی در ارتباط با مطالب این مقاله دارید، می‌توانید با مشاوران مجرب ما در آکادمی ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

📥 برای دانلود و مطالعه PDF کامل مقاله ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

پادکست صوتی مقاله

 

4.7/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای آشنایی با سریعترین روش دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد در کدام سامانه انجام می‌گیرد؟

برای ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به سامانه ساجد مراجعه کنید.

زمان ثبت نام وام دانشجویی ساجد چه زمانی است؟

زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد نیمسال اول از 4 آبان تا 1 آذر بوده و برای نیمسال دوم از تاریخ 1 بهمن آغاز می‌شود.

چگونه می‌توان به فرم وام دانشجویی دانشگاه آزاد دسترسی داشت؟

از طریق ورود به سامانه ساجد می‌توانید به این فرم دسترسی داشته باشید.

نظرات

27 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد 1402 + ورود ساجد sajed.iau.ir»

 1. Avatar photo سیمین گفت:

  من توی سایت دانشگاه آزاد ثبت نام کردم برای وام دانشجویی ولی حضوری که میرم صندوق رفاه میگه ثبت نام نکردین چیکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر ابتدا باید در سایت آموزشیار درخواست وام بدهید و بعد در سایت صندوق رفاه دانشجویی ثبت نام کنید

 2. Avatar photo لسانی گفت:

  سلام توی دانشگاه آزاد واحد شهر بابک واحد صندوق رفاه نمیدونم کجاست. راه دیگه ای برای ثبت نام وام دانشجویی هست؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر ابتدا باید در سایت اموزشیار ثبت درخواست انجام بدهید و بعدا در سایت صندوق رفاه دانشجویی درخواست وام خود را ثبت کنید

 3. Avatar photo رضائیان یونسی گفت:

  با سلام
  من آبان 1401 درخواست وام تکمیل کردم و صندوق رفاه دانشگاه هم تایید کرده ولی هنوز از بانک متاسفانه خبری نشده است.

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز در طول مدت یکساله باید از طریق واحد حسابداری دانشگاه پیگیری کنید.

 4. Avatar photo هوراد گفت:

  سلام وقت بخیر
  بعد از ثبت درخواست وام چه مدت بعد نتیجه مشخص میشه؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما باید داخل سامانه اموزشیار در قسمت امور مالی پیگیری بفرمایید 1 الی 2 هفته بعد مشخص میشود

 5. Avatar photo Lili گفت:

  سلام ،من وام شهریه دانشگاه آزاد ثبت نام کردم تمام مراحلش رو انجام دادم و وام برام واریز شد ب حساب کارت بانک رسالتم ،بعد سریع برداشت شد و به حساب دانشگاه نرفته ،گفتن تو حساب بانک مرکزیه ..میخواستم بدونم چقدر طول میکشه که به حساب دانشگاه واریز بشه و چطور باید پیگیری کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   به صورت حضوری به واحد مالی دانشگاه مراجعه کرده و پیگیری کنید.

 6. Avatar photo پریا گفت:

  سلام وقت بخیر بعد از درج مصوبه واحد دانشگاه چقدر طول میکشه مصوبه سازمان صادر بشه ؟من ۳ دی توی سایت درخواست دادم

  1. Avatar photo مشاور فتح اللهی گفت:

   سلام وقت بخیر پاسخ به درخواست وام دانشجویی معمولا سه هفته بعد از درخواست اعلام میشود

 7. Avatar photo علی گفت:

  سلام وقت بخیر

  بعد از اینکه وضعیت درخواست به – مصوبه ی سازمان صادر شد- تغییر کرد، چه کاری باید انجام داد؟ بانکی که داخل سامانه ساجد معرفی کردند هم بانک رسالت هستش

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید مصوبه ی دانشگاه هم صادر شود.

 8. Avatar photo الهام گفت:

  سلام. روز بخیر. زمان ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد قابل تمدید هست؟

  1. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

   سلام روز بخیر، به صورت قطعی نمی توان گفت اما به احتمال زیاد طبق روال سالانه مهلت ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه ازاد با تمدید همراه خواهد بود.

  2. Avatar photo مشاور بهروزی گفت:

   سلام روزتون بخیر باید برید پیش مدیر گروه براتون سامانه را باز کنن

 9. Avatar photo آرش گفت:

  سلام. ببخشید مبلغ وام ضروری رو هم باید حین ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد توی سایت بررسی کنیم؟

  1. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

   سلام بله، قبل از ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه ازاد می توانید مبالغ این وام و انواع اون رو توی ساید دانشگاه ازاد بررسی نمایید.

 10. Avatar photo SDF گفت:

  سلام،بعد از تایید مصوب سازمان،اگر نخواهیم وام را دریافت کنیم چه باید کنیم؟

  1. Avatar photo مشاور بهروزی گفت:

   سلام روزتون بخیر برای اطلاع از نحوه ثبت نام مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 11. Avatar photo sina nikdel گفت:

  سلام
  وام دانشجویی به چه افرادی تعلق میگیره؟

 12. Avatar photo احمد شاملو گفت:

  سلام، ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد به افرادی که مثل من در شرف ازدواج هستند هم تعلق میگیره؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام
   برای ثبت نام وام دامشحویی ازدواج نیازه حتما ازدواج کرده باشید

 13. Avatar photo sina nikdel گفت:

  وام دانشجویی چه شرایطی برای بازپرداخت داره؟

 14. Avatar photo aria گفت:

  ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد از چه تاریخی شروع میشه؟

  1. Avatar photo irani گفت:

   سلام، ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه آزاد در نیمسال دوم تحصیلی هر دانشجو می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور