ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نتایج آزمون جانمایی سمپاد ۱۴۰۲ – 1402 + لینک مستقیم مشاهده | ایران تحصیل

نتایج آزمون جانمایی سمپاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نتایج آزمون جانمایی سمپاد در واقع نشان می‌دهد که کدام دانش‌آموزها برای دوره دوم متوسطه تیزهوشان قبول شدند. لذا دانش‌آموزانی که قصد دارند از پایه نهم به پایه دهم تیزهوشان بروند باید در آزمون جانمایی ۱۴۰۲-1402 شرکت کنند.

خوب است بدانید که نتایج آزمون جانمایی سمپاد در تاریخ مقرری منتشر می‌شود. لذا دانش‌آموزان باید در این زمان به سامانه سمپاد آموزش و پرورش مراجعه کرده و در صورت قبولی در مدرسه تیزهوشان نام‌نویسی کنند.

با توجه به اینکه در حال حاضر سامانه سمپاد تازه راه‌اندازی شده است. بنابراین ممکن است برخی والدین و دانش‌آموزان در مورد نحوه کار با این سامانه و مشاهده نتایج آزمون جانمایی سمپاد آگاهی نداشته باشند. لذا به همین دلیل در این مقاله از ایران تحصیل قصد داریم در مورد این آزمون مهم صحبت کنیم.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد نتایج آزمون جانمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402، لینک مستقیم مشاهده نتایج آزمون جانمایی سمپاد، مراحل ورود به سایت سمپاد، تاریخ اعتراض به نتایج آزمون سمپاد، تاریخ اعلام نتایج آزمون جا نمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402 و سوالات متداول در مورد آزمون جا نمایی سمپاد با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

منظور از آزمون جانمایی سمپاد چیست؟

دانش‌آموزان پایه نهم برای ثبت‌نام در پایه دهم دوره دوم متوسطه تیزهوشان باید در آزمون جانمایی شرکت کنند. این آزمون مختص تمام دانش‌آموزان می‌باشد که برای شرکت در آن باید فایل راهنما را مطالعه کرده و با در دست داشتن مدارک لازم در سامانه استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش کشور یعنی در سامانه سمپاد ثبت‌نام کنند.

بخشنامه آزمون جانمایی مدارس سمپاد بر اساس شرایط جابجایی دانش‌آموزان از مدارسی به مدارس دیگر تیزهوشان نوشته شده است. به طوری که جابجایی این دانش‌آموزان تنها به نتایج آزمون جانمایی سمپاد بستگی دارد. لذا دانش‌آموزانی که قصد دارند در دوره دوم متوسطه تیزهوشان درس بخوانند باید در این آزمون قبول شوند.

 

 

جهت چگونه در آزمون تیزهوشان قبول شویم؟ کلیک کنید.

 

 

آزمون جانمایی سمپاد

آزمون جانمایی سمپاد

 

زمان اعلام نتایج آزمون جانمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402

بعد از آن که دانش‌آموزان در امتحان ورودی تیزهوشان شرکت کردند، منتظر نتایج آن می‌باشند که حدود یک ماه بعد امتحان کتبی جواب آن اعلام می‌شود. معمولا طبق برنامه وزارت آموزش و پرورش نتایج آزمون جانمایی سمپاد در تاریخ 12 مرداد ماه منتشر می‌شود. بنابراین کلیه کسانی که در این آزمون شرکت کردند می‌توانند در این زمان به سایت سمپاد مراجعه کنند.

حال اگر آن‌ها در آزمون جانمایی سمپاد قبول شده باشند می‌توانند در مدرسه متناظر خود ثبت‌نام کنند. برای این کار باید پرونده تحصیلی خود را به مدرسه مورد نظر برده و ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. البته به یاد داشته باشید در صورتی که دانش‌آموزان در تاریخ مقرر شده برای ثبت‌نام و مشاهده نتایج آزمون خود اقدام نکنند. به منزله انصراف قطعی آن‌ها از تحصیل در مدارس تیزهوشان می‌باشد. هم‌چنین باید به یاد داشته باشید که با توجه به شرایط کنونی کرونا ممکن است نام‌نویسی حضوری در این مدارس تیزهوشان تغییر کند که شما برای اطلاع از تاریخ دقیق نام‌نویسی مدارس تیزهوشان می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان کلیک کنید.

 

 

نحوه مشاهده نتایج آزمون جانمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که به ذهن داوطلبان ثبت‌نام در مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲-1402 می‌رسد این است که چگونه نتایج آزمون جانمایی سمپاد خود را مشاهده کنند. از آن جا که مشاهده نتایج آزمون کاملا اینترنتی است. نحوه ورود آن را به صورت کامل در زیر مشخص کردیم:

 • به سامانه سمپاد به آدرس الکترونیکی azmoon.medu.ir مراجعه کنید.
 • گزینه «مشاهده نتیجه آزمون» را از منوی سمت راست آن انتخاب کنید.
 • در صفحه جدید باز شده کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی تصویر را وارد کنید و بر روی گزینه ورود کلیک کنید.
 • در این مرحله نقش خود را دانش‌آموز انتخاب کنید و نام مدرسه خود را در عنوان سازمان وارد کنید. حالا بر روی گزینه تایید کلیک کنید.

 

 

نحوه مشاهده نتایج آزمون جانمایی سمپاد

نحوه مشاهده نتایج آزمون جانمایی سمپاد

 

 • پس از ورود به صفحه شخصی در صورتی که پذیرفته شده باشید نام مدرسه‌ای که در آن قبول شدید را مشاهده خواهید کرد. اما در صورتی که قبول نشدید عدم پذیرش در بخش استعدادهای درخشان را خواهید یافت.
 • حال برای مشاهده دقیق کارنامه خود و تعداد سوال‌های درست و غلط می‌توانید بر روی گزینه «دریافت کارنامه» کلیک کنید.

 

 

برای تمدید ثبت نام آزمون تیزهوشان کلیک کنید.

 

 

نکاتی در مورد نتایج آزمون جانمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402

معمولا با شروع ثبت‌نام و نام‌نویسی در مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان سوالات زیادی پیرامون آن به ذهن دانش‌آموزان و اولیا محترم می‌رسد. به همین دلیل به چند نکته در مورد آزمون جا نمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402 اشاره می‌کنیم:

 • شرکت در آزمون سمپاد برای عموم دانش‌آموزان آزاد می‌باشد و هیچ‌گونه اجباری برای شرکت در آن وجود ندارد.
 • در صورتی که دانش‌آموز در امتحان سمپاد قبول نشود، آگاه هیچ‌گونه مشکلی برای نام‌نویسی او در مدارس دیگر ایجاد نمی‌شود.
 • اگر دانش‌آموزی در آزمون سمپاد قبول نشود، آنگاه نمی‌تواند تحت هیچ شرایطی به مدارس تیزهوشان انتقال یابد.
 •  دانش‌آموزانی که در آزمون جا نمایی سمپاد قبول شدند، باید ثبت‌نام خود را به صورت حضوری در مدارس قبول شده انجام دهند.
 • دانش‌آموزانی که در آزمون جا نمایی سمپاد قبول نشدند حداکثر تا هفته آینده می‌توانند کارنامه خود را با تعداد پاسخ‌های درست و غلط مشاهده کنند. بنابراین آن‌ها می‌توانند نمره کسب شده در هر درس، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین فرد قبول شده را مشاهده کنند.
 •  دانش آموزان برای این که بتوانند در رشته مورد نظر خود قبول شوند باید حد نصاب نمره قبولی را در آن دریافت کنند و شرایط احراز مورد نیاز را داشته باشند. البته به یاد داشته باشید که امکان تغییر رشته در رشته قبولی در سال اول دوره دوم متوسطه وجود ندارد. اما در سال بعد می‌توانند طی قبولی در آزمون ورودی جداگانه‌ای در رشته مورد نظر قبول شوند.

 

 

برای نحوه ارتباط با پشتیبانی تیزهوشان کلیک کنید.

 

 

ثبت‌نام در مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان

ثبت‌نام در مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان

 

 • کلیه دانش‌آموزانی که پس از قبولی در یکی از مدارس تیزهوشان قصد جابجایی داشته باشید می‌توانند طی آیین‌نامه نقل و انتقالات دانش‌آموزان سمپاد اقدام کنند که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانند با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند.
 •  بر اساس آیین‌نامه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، آن دسته از دانش‌آموزانی که از سهمیه دوقلو‌ها استفاده کرده باشند و یکی از آن‌ها در آزمون جانمایی قبول شده باشد، آنگاه نفر دوم آن‌ها تنها در صورتی که حداقل 80 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده را کسب کرده باشد می‌تواند در مدرسه مورد نظر خود ثبت‌نام کند.

 

آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون جانمایی سمپاد وجود دارد؟

وزارت آموزش و پرورش برای برقراری عدالت در میان دانش آموزان برای آن‌ها فرصتی جهت اعتراض به نتایج آزمون داده است. به طوری که در آن کلیه دانش‌آموزانی که به نتایج آزمون جا نمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402 اعتراض داشته باشند می‌توانند آن را از طریق سایت azmoon.medu.ir اعلام کنند. زمان اعتراض به نتایج آزمون جا نمایی سمپاد یک هفته بعد از اعلام نتایج آزمون می‌باشد. زیرا در آن زمان می‌توانند کارنامه عدم قبولی خود را مشاهده کنند تا بر اساس آن بتوانند اعتراض به آزمون جانمایی سمپاد را انجام دهند. نتایج اعتراض آن‌ها نیز 3 الی 4 هفته بعد از اتمام مهلت اعتراض اعلام می‌گردد. حال اگر شما نیاز به کسب آگاهی بیشتر در مورد زمان اعتراض به نتایج آزمون جا نمایی سمپاد ۱۴۰۲- 1402 داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان کلیک کنید.

 

اعتراض به نتایج آزمون جانمایی سمپاد

اعتراض به نتایج آزمون جانمایی سمپاد

 

مشاهده نتایج آزمون جانمایی تهران

آن دسته از دانش آموزانی که در آزمون جانمایی شهر تهران شرکت کرده بودند می توانند برای مشاهده نتایج آزمون خود به سایت azmoon.tehranedu.ir مراجعه کنند. روند مشاهده در این سایت نیز مانند روش بالا می باشد که شما برای آن  نیاز به کد ملی و رمز عبور دارید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد نتایج آزمون جانمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402، لینک مستقیم مشاهده نتایج آزمون جانمایی سمپاد، مراحل ورود به سایت سمپاد، سامانه azmoon.medu.ir ، تاریخ اعتراض به نتایج آزمون سمپاد، تاریخ اعلام نتایج آزمون جانمایی سمپاد ۱۴۰۲-1402 و سوالات متداول در مورد آزمون جانمایی سمپاد با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

خلاصه مطلب

سامانه سمپاد یکی از سامانه‌های جدید وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان استعدادهای درخشان و تیزهوشان است. دانش‌آموزانی که قصد دارند در دوره دوم متوسطه در مدارس تیزهوشان درس بخوانند باید در آزمون جا نمایی شرکت کنند که در این مقاله در مورد اعلام نتایج آن و نحوه ورود به سایت سمپاد جهت مشاهده نتایج آزمون صحبت کردیم. هم‌چنین به چند مورد از نکات ثبت‌نامی و اعتراض به آزمون جانمایی اشاره کردیم. حال اگر شما به هر گونه توضیحی در این خصوص نیاز داشته باشید می‌توانید در تمام ساعات شبانه روز با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت دانلود این مقاله کلیک کنید.

 

 

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه نتایج آزمون جانمایی سمپاد را مشاهده کنیم؟

شما برای مشاهده نتایج آزمون جانمایی سمپاد باید به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه کنید که برای این کار لازم است کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی درج شده را وارد کنید.

تاریخ دقیق اعتراض به نتایج آزمون جانمایی تیزهوشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-1402 چه زمانی است؟

معمولا اعتراض به نتایج آزمون جانمایی سمپاد یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه شروع می‌شود. لذا پیش‌بینی می‌کنند که در سال تحصیلی ۱۴۰۲-1402 نیز یک هفته بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی مهلت اعتراض به آن شروع شود. حال اگر شما نیاز به اطلاعات جامعی در این خصوص داشته باشید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا در آزمون جانمایی سمپاد تنها دانش آموزان استعدادهای درخشان و تیزهوشان می‌توانند شرکت کنند؟

خیر، شرکت در این آزمون آزاد می‌باشد. به طوری که کلیه دانش آموزان می‌توانند در آن شرکت کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)