ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1403 + ثبت درخواست | ایران تحصیل

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانش آموزانی که علاقمند به تحصیل در مدارس استعداد های درخشان در پایه های هفتم و دهم هستند، باید توجه داشته باشند که بدون کسب نمره قبولی در آزمون ورودی این مدارس، تحصیل در مدارس تیزهوشان ممکن نخواهد بود. سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان با برگزاری سالانه آزمون ورودی، از میان داوطلبان علاقمند، افرادی را که با شرایط آموزشی مدارس استعداد های درخشان بیشترین مطابقت را دارند و نمره قبولی را در آزمون کسب کرده اند، انتخاب می کنند. گاه به دلایلی ممکن است که داوطلب نمره قبولی را در آزمون کسب نکند و احساس کند که مشکلی رخ داده است و خواستار تجدید نظر در نتیجه آزمون خود باشد. به همین دلیل نیز می بایست از نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان اطلاع داشته باشند. چنانچه در سال جدید، قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان را دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در این مقاله به بررسی کامل نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان در سال تحصیلی 1403-1404 به همراه راهنمای تصویری خواهیم پرداخت.

داوطلبانی که درخواست تجدید نظر و اعتراض به نتیجه آزمون را دارند، چنانچه در هر یک از مراحل ثبت اعتراض خود با مشکل و یا خطایی رو به رو شدند، می توانند با متخصصان مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایند. مشاوران ما در تمام روز های هفته حتی در ایام تعطیل نیز از ساعت 8 صبح الی 12 شب آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و رفع مشکلات ایجاد شده هستند.

اطلاعیه

داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که معمولا دو الی سه هفته پس از مهلت زمان اعتراض، نتیجه قطعی درخواست اعتراض شما بررسی شده و به اطلاع شما خواهد رسید. چنانچه این مهلت به طول انجامید، برای اطلاع از روش پیگیری با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1403-1404

پس از برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و اعلام نتایج قبولی، چه زمانی می توان برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان اقدام کرد؟ این سوال ممکن است سوال اکثر داوطلبانی باشد که پس از اعلام نتایج قبولی آزمون، پاسخ مد نظر خود را دریافت نکرده باشند. لازم به ذکر است که سالانه پس از مشخص شدن نتایج آزمون ورودی، توسط سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان، زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نیز مشخص می گردد.

زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

با توجه به اینکه در حال حاضر تاریخ مشخصی برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان مقرر نشده است، ولی می توان براساس رویه سال گذشته که برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان از 23 الی 26 مرداد ماه به داوطلبان مهلت داده شد، می توان تخمین زد که در سال آتی نیز زمانی را که برای اعتراض در نظر خواهند گرفت در حدود همین بازه زمانی خواهد بود.

از نکات قابل توجه در مورد زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان این است که این تاریخ برای هر دو پایه هفتم و دهم در یک بازه مشخص می شود و یکسان خواهد بود. البته، اگر برخی از دانش آموزان نتوانند در زمان مقرر این کار را انجام دهند، سازمان سنجش زمانی را برای تمدید این مهلت در نظر خواهد گرفت. مدت زمان تمدید مهلت، دو الی سه روزه است که آن ها می توانند در این مدت، اعتراض خود را ثبت کنند. آن ها باید برای ثبت درخواست به سامانه مربوط به هر یک از پایه های هفتم و دهم مراجعه کرده و فرم درخواست تجدید نظر را با دقت پر کنند. نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان در ادامه مقاله به صورت کامل شرح داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

کال تو اکشن تماس

نکته مهم: داوطلبان برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، ابتدا لازم است تا کارنامه خود را دریافت کرده و مشاهده کنند. سپس لازم است تا به صورت دقیق تعداد سوالات صحیح، غیر صحیح و پاسخ داده نشده خود را مشاهده کنند. در نهایت نیز می بایست در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، اعتراض خود را در سامانه ثبت کرده و منتظر نتیجه اعتراض باشند.

نکته مهم: برای قبول شدگان در آزمون تیزهوشان کارنامه ای صادر نمی شود و تنها برای افرادی که در آزمون قبول نشده اند، کارنامه صادر خواهد شد.

برای اطلاع از نحوه کار با سامانه my.medu.ir بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان

یکی دیگر از سوالات پرتکراری که از سوی داوطلبان پذیرفته نشده در آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان مدام سوال می شود، این است که چه زمانی می توان نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را مشاهده کرد؟ به دلیل پر استرس بودن این بازه انتظار، دانش آموزان مدام به سامانه مراجعه می کنند و درصدد پیگیری بر می آیند.

زمان اعلام نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان

لازم به ذکر است که نیازی به مراجعه هر روزه به سامانه وجود ندارد چرا که می توانید پس از گذشت یک هفته، پاسخ نهایی اعتراض خود را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که هر یک از دانش آموزان باید نتیجه اعتراض خود را در سایتی که در آن اعتراض خود را ثبت نموده اند، مشاهده کنند. این عبارت به این معناست که دانش آموزان پایه هفتم باید نتایج اعتراض خود را در سامانه hoosh.medu.ir و دانش آموزان پایه دهم باید نتایج اعتراض خود را در سامانه Azmoon.medu.ir مشاهده کنند. از سوی دیگر بهتر است این نکته را هم ذکر کنیم که امکان منتشر شدن نتایج اعتراضات تا هفته دوم شهریور نیز وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیتشر در مورد شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 آشنایی با سامانه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم همانند سال‌ های گذشته، به صورت اینترنتی و غیر حضوری می‌ باشد و نیازی به مراجعه حضوری به هیچ یک از مدارس استعداد های و یا اداره آموزش و پرورش استان وجود نخواهد داشت. داوطلبانی که مایل به ثبت اعتراض و همچنین بررسی مجدد کارنامه خود می‌ باشند، می‌ توانند در زمان مقرر شده از سوی سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان، مراحل مورد نیاز برای ثبت درخواست تجدید نظر خود را انجام دهند.

آشنایی با سامانه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 

چنانچه با درخواست دانش آموزانی موافقت شود، امکان ورود به مدارس تیزهوشان را خواهد داشت. توجه داشته باشید که دانش آموزان پایه هفتم و دهم می بایست برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان به سامانه های متفاوتی مراجعه کنند. در واقع، دانش آموزان پایه هفتم برای ثبت اعتراض خود می بایست به سامانه hoosh.medu.ir مراجعه کنند.

اما، دانش آموزان پایه دهم برای ثبت اعتراض خود می بایست به سامانه دیگری به نام azmoon.medu.ir مراجعه کنند. پس از مراجعه به سایت های مربوطه، تمامی دانش آموزان باید اقداماتی را انجام دهند که در ادامه تمامی آن ها را به صورت مرحله به مرحله همراه با راهنمای تصویری بیان خواهیم کرد.

برای اطلاع از نحوه دریافت دفترچه آزمون نمونه دولتی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان (پایه هفتم و دهم)

در بخش های قبلی با زمان ثبت اعتراض و نیز زمان اعلام نتیجه ثبت اعتراض آشنا شدید، ولی لازم است تا بدانید چگونه می توان در صورت وجود اشتباه در کارنامه و یا تطابق نداشتن نتیجه آزمون با پاسخ های داده شده ی شما درخواست ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را برای هر یک از پایه های تحصیلی هفتم و دهم ارائه کرد.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

همان طور که بیان شد، نحوه ثبت اعتراض و تجدید نظر خواهی برای دانش آموزان پایه های هفتم و دهم متفاوت است و هر یک از متقاضیان می بایست به سامانه ای متفاوت مراجعه کنند.

به همین دلیل نیز در ادامه به صورت جدا از هم هر یک از روش ها را شرح خواهیم داد. داوطلبان عزیز برای ثبت اعتراض خود در پایه های مختلف، باید به سایت های مرتبط مراجعه کنند. سپس، اقدامات مورد نیاز را به درستی و مرحله به مرحله انجام دهند تا اعتراض آن ها ثبت گردد.

برای مشاهده نتایج آزمون جانمایی سمپاد روی لینک کلیک کنید.

دانش آموزان می توانند این اقدام را خودشان انجام دهند و یا از مشاوران ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل، کمک بگیرند. برای برقراری ارتباط با متخصصان ما با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) در تمام روز های هفته حتی در ایام تعطیل نیز از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید. ما آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و رفع مشکلات ایجاد شده هستیم.

ولی چنانچه قصد دارید تا مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را خود طی کنید و از مشاور کمک نگیرید، باید مراحلی را که در ادامه بیان خواهد شد، با دقت و به درستی انجام دهید که این مراحل در پایه هفتم و دهم، شامل موارد زیر می باشند:

برای کسب اطلاعات جامع در مورد نحوه ورود به سایت پادا به آدرس pada.medu.ir بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم:

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم

در ابتدا به بررسی نحوه اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان در پایه هفتم خواهیم پرداخت. دانش آموزانی که در پایه ششم برای شرکت در آزمون استعدادهای درخشان پایه هفتم شرکت کرده اند، می بایست برای ثبت اعتراض خود به سامانه hoosh.medu.ir مراجعه کنند و در بازه زمانی مشخص شده، با انجام مراحل مورد نیاز، اعتراض خود را ثبت کنند.

به عنوان نخستین گام لازم است تا به سامانه هوش به نشانی اینترنتی hoosh.medu.ir مراجعه کنید. هم چنین می توانید برای ورود مستقیم به سامانه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. پس از ورود به سامانه مربوطه، کد ملی و رمز عبور خود را وارد کرده و سپس بر روی کلمه “ورود” کلیک کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی برای رمز مای مدیو کلیک کنید.

مرحله اول اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم

در مرحله بعدی، صفحه ای باز می شود که لازم است تا دانش آموزان نقش خود را به عنوان دانش آموز انتخاب کرده و عنوان سازمان (نام مدرسه ای که هم اکنون در آن در حال تحصیل هستند) را وارد کنند. در نهایت نیز می بایست، بر روی گزینه «تایید» کلیک کنند.

مرحله دوم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم

در مرحله سوم، با وارد کردن اطلاعات فوق وارد پنل کاربری خود خواهید شد. چنانچه بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید، با تصویری مطابق تصویر زیر رو به رو خواهید شد. برای اینکه بتوانید اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را در پایه هفتم ثبت کنید لازم است تا بر روی گزینه «مدیریت» کلیک کرده و اعتراض خود را به راحتی در سامانه درج کنید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم

 

در مرحله پایانی نیز صفحه ای به دانش آموزان نشان داده خواهد شد که می بایست تمامی موارد خواسته شده را در کادر های مربوطه وارد کرده و آن ها را تکمیل کنید. دانش آموزان می بایست در دو مرحله دلایل قانع کننده خود را برای ارائه درخواست اعتراض ارائه دهند تا اعتراضشان مورد قبول قرار بگیرد.

لازم به ذکر است تا بدانید که بخش اول اعتراض شامل، خطا در تعداد پاسخ ها، خطا در محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن اولویت های مندرج در کارنامه با اولویت های درج شده در کارت ورود به جلسه می باشد.

بخش دوم فرم تجدید نظرخواهی نیز شامل مواردی مانند اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی خواهد بود. اگر دلیل اعتراض آن ها یکی از موارد گفته شده باشد، می توانند هر یک از موارد ذکر شده را انتخاب کرده و در قسمت توضیحات اعتراض خود را ثبت کنند.

پس از اینکه تمامی مراحل فوق را با موفقیت پشت سر گذاشتید، سیستم به شما کد رهگیری مورد نیاز را برای پیگیری درخواست خود خواهد داد که لازم است تا آن را تا زمان اعلام نتایج نهایی به درخواست اعتراض، نزد خود نگهدارید. به یاد داشته باشید که هر فردی تنها یک بار فرصت اعتراض به نتایج آزمون را دارد، پس دانش آموزان باید سعی کنند تا فرم را با نهایت دقت تکمیل کنند.

نکته مهم: هر داوطلب نیز می تواند نهایتاً سه دلیل قانع کننده داشته باشند و برای هر مورد می تواند حداکثر 4 خط توضیح وارد کند.

جهت اطلاع از زمان و نحوه دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه نهم به دهم

در این بخش از مقاله نیز به بررسی چگونگی ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان در پایه دهم خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که سامانه هایی که برای ثبت اعتراض در پایه های هفتم و دهم متفاوت از یکدیگر می باشند. در بخش زیر می توانید راهنمای تصویری اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان را در پایه دهم مشاهده کنید.

در ابتدا لازم است تا داوطلبان پایه دهم، برای ثبت اعتراض خود در این پایه به سامانه Azmoon.medu.ir مراجعه کرده و اعتراض خود را در سامانه مورد نظر ثبت کنند. پس از ورود به سامانه لازم است تا همانند تصویر زیر پایه تحصیلی خود را انتخاب کنید.

مرحله اول اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه دهم

در مرحله بعد می بایست کد ملی و رمز عبور خود را وارد کنید و بر روی گزینه «ورود»، کلیک کنید. توجه داشته باشید که رمز عبور شما، همان رمز ورود همگام شما می باشد.

مرحله دوم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه دهم

در گام بعدی لازم است تا نقش خود و نیز عنوان سازمان را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید. (همانند تصویر) با کلیک بر روی گزینه «تایید»، وارد پنل کاربری خود خواهید شد. مرحله سوم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه دهم

در مرحله آخر با ورود به پنل کاربری خود، می بایست به قسمت پیشخوان وارد شده و از بخش مدیریت، گزینه «ثبت درخواست تجدید نظر استعداد درخشان» را انتخاب کنید. با ورود به صفحه ثبت اعتراض، می توانید دلایل خود را برای ثبت درخواست تجدید نظر خواهی نوشته و درخواست خود را ثبت کنید.  متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که چنانچه در هر یک از مراحل گفته شده با اشکال و یا خطایی رو به رو شدید، می توانید با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما، شما را جهت رفع مشکل ایجاد شده، راهنمایی خواهند کرد.

برای اطلاع از نحوه کار با سامانه اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی هفتم و دهم  بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

راهنمای تصویری نحوه مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

پس از ثبت درخواست اعتراض معمولا داوطلبان سوال می کنند که چگونه می توانیم درخواست خود را پیگیری کنیم و نتیجه را ببینیم؟ به همین جهت نیز برای راهنمای بیشتر و بهتر شما داوطلبان عزیز، در این بخش راهنمای تصویری از نحوه مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را ارائه می دهیم تا دچار سردرگمی نشوید.

توجه داشته باشید که نحوه پیگیری نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان برای هر دو پایه هفتم و دهم یکسان است. برای اینکه از بروز هر گونه خطا در مشاهده نتیجه جلوگیری کنید، بهتر است تا اگر تمامی مراحلی را که در ادامه بیان می کنیم گام به گام طی کرده و پیش بروید.

به عنوان اولین گام برای مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان لازم است تا وارد سایت مربوط به پایه تحصیلی خود شوید. توجه داشته باشیم که مراحل مشاهده نتیجه اعتراض در هر دو پایه یکسان است و با یادگیری روش پیگیری یکی از پایه ها می توان مراحل مورد نیاز برای پایه دیگر را دقیقا مانند پایه قبلی تکرار کرد. در این بخش ما به بررسی نحوه مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم خواهیم پرداخت. به همین دلیل نیز لازم است تا به وبسایت hoosh.medu.ir وارد شوید. (سامانه azmoon.medu.ir برای مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پایه دهم می باشد.)

با ورود به سامانه هوش، لازم است تا کد ملی و رمز ورود همگام خود را در کادر های مشخص شده وارد کنید. پس از درجاطلاعات خواسته شده بر روی گزینه «ورود» کلیک کنید.

مرحله اول مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

در مرحله بعدی لازم است تا از میان گزینه های نشان داده شده نقش خود را به عنوان دانش آموز و عنوان سازمانی خود را وارد کنید. پس از انتخاب گزینه های خواسته شده، بر روی گزینه «تایید» کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

پس از ورود به پنل کاربری خود می بایست از قسمت پیشخوان، بر روی گزینه «مدیریت» کلیک کنید. سپس به صفحه ای منتقل خواهید شد که می توانید نتیجه اعتراض خود را در قسمت «نتیجه اعتراض» مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این نتیجه، نتیجه نهایی می باشد؛ چرا که هر دانش آموز تنها یک بار می تواند درخواست تجدید نظر بدهد.

مرحله سوم مشاهده نتیجه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

برای اطلاع از نحوه اعتراض نتایج آزمون نمونه دولتی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

موارد قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

توجه داشته باشید که تمامی شرکت کنندگان در آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان نمی توانند درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را بدهند و تنها در صورت داشتن دلایل منطقی و قابل قبول است که امکان ثبت درخواست خود را خواهید داشت. لازم به ذکر است که در صورت غیر قابل قبول بودن دلایل از نظر سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان، اعتراض شرکت کنندگان ثبت نخواهد شد. به همین دلیل نیز در این بخش برخی از مهم ترین موارد قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان را بیان کردیم. با ما همراه باشید.

موارد قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

موارد قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان عبارتند از:

اعمال نشدن قانون مربوط به پذیرش چند قلوها و دوقلو ها.

مطابقت نداشتن اولویت هایی که در کارنامه داوطلب ثبت شده است و برگه ورود به جلسه آزمون.

بروز خطا و اشتباه در محاسبه نمره کل داوطلب.

وجود داشتن اشتباه در میان تعداد پاسخ های صحیح، غلط و جواب داده نشده در کارنامه داوطلب با توجه به برگه ای که در سایت به عنوان کارنامه ارائه شده است.

حضور داشتن در جلسه ولی جز غایبین جلسه آزمون اعلام شدن.

چنانچه از پاسخ برگ سفید بی نام استفاده کرده باشید و جز غایبین اعلام شده باشید.

برای اطلاع از نحوه دریافت مستقیم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان  بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اخبار پیرامون آزمون ورودی مدارس تیزهوشان

افزون بر 31 هزار دانش‌ آموز در آزمون ورودی مدارس سمپاد سال 1401 پذیرفته شدند:

الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعداد درخشان درباره شرایط برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد در سال 1401 اظهار کرد: 290 هزار دانش‌ آموز پایه هفتم و دهم در آزمون ورودی مدارس سمپاد ثبت‌ نام کرده‌ اند که از این میان 190 هزار ثبت نامی‌ ها در پایه هفتم و 104 هزار و 500 ثبت‌ نامی مربوط به پایه دهم است.

وی با بیان اینکه آزمون ورودی دانش‌ آموزان پایه هفتم روز 26 خرداد ماه و آزمون تکمیل ظرفیت دانش‌ آموزان پایه دهم روز 27 خرداد ماه سال 1401 برگزار شد، افزود: 12 هزار و 900 نفر از شرکت‌ کنندگان در پایه دهم و 18 هزار و 300 نفر در پایه هفتم پذیرفته‌ شدند.

برای پیگیری آخرین اخبار مربوط به استعداد های درخشان به سامانه sampad.medu.ir مراجعه نمایید.

آیین نامه جدید شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص آزمون های مدارس تیزهوشان:

با توجه‌ به اساسنامه سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان مصوب جلسه شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی و در اجرای بند 2 ماده چهار کلیات نظام تربیت استعداد های برتر در آموزش‌ و پرورش، مصوب شورای‌ عالی آموزش‌ و پرورش، «دستور العمل آزمون‌ های ورودی دبیرستان‌ های دوره اول و دوم مدارس استعداد های درخشان سال تحصیلی 1403-1404» از سوی سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان، به ادارات کل آموزش‌ و پرورش استان‌ ها ابلاغ شده است.

برای مشاهده نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی روی لینک کلیک کنید.

بر اساس این دستور العمل، همه فرایندها، اعم از ثبت‌ نام اینترنتی داوطلبان، صدور اقلام پیش از آزمون، چاپ، بسته‌ بندی و ارسال دفترچه‌ های سؤالات بر اساس حوزه‌ بندی، تصحیح پاسخ برگ‌ ها، اعلام نتایج و پاسخگویی به درخواست‌ های تجدید نظر، به‌ صورت ستادی و متمرکز صورت گرفته است.

تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان اعلام شد.

تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان سال تحصیلی 1403-1404 از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام گردید. برای پایه ششم به هفتم تاریخ 1 خرداد ماه و برای پایه نهم به دهم تاریخ 2 تیر ماه 1403 در نظر گرفته شده است. دانش آموزان در حدود اواسط مرداد ماه 1403 میتوانند نتایج این آزمون را مشاهده کرده و در همین زمان نسبت به ثبت اعتراض در صورت لزوم اقدام کنند.

اطلاعیه

داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که تنها یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون ورودی، کارنامه عدم قبولی داوطلبان صادر می گردد و آن ها در صورت دارا بودن دلایل موجه می توانند نسبت به یکی از مواردی که در مقاله فوق شرح داده شده است، نسبت به ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان اقدام کنند.

برای دریافت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

تحصیل در مدارس استعداد های درخشان به دلیل ویژگی ها و امکاناتی که این مدارس ارائه می دهند، می تواند شروع خوبی برای دانش آموزان باشد تا در آینده برای آزمون هایی چون المپیاد های دانش آموزی و کنکور سراسری بهتر آماده شوند. شرایط پذیرش در این مدارس ویژه می باشد و مستلزم شرکت در آزمون ورودی و نیز کسب نمره قبولی در آزمون است. به دلیل رقابت بالایی که در میان دانش آموزان حاکم است، ممکن است آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، احساس کنند که نتیجه آزمون آن ها به درستی اعلام نشده است و اشتباهی رخ داده است. در این حالت می توانند برای اعلام درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان خود اقدام کنند. توجه داشته باشید که هیچ گاه نباید بدون داشتن دلیلی معتبر درخواست اعتراض و تجدید نظر ثبت کرد.

به دلیل پر تکرار بودن سوال چگونگی ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان در مقاله فوق به بررسی کامل چگونگی اعلام اعتراض برای برخی از داوطلبان علاقمند پرداختیم. هم چنین توجه داشته باشید که راهنمای تصویری گام به گام ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان در مقاله فوق ارائه شده است تا مشکلی در طی کردن مراحل ثبت درخواست رخ ندهد. هم چنین در مقاله فوق به بررسی مباحثی چون مواردی از اعتراض های قابل قبولی سازمان سنجش، زمان ثبت درخواست و نیز زمان اعلام نتیجه نهایی درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان پرداختیم.

داوطلبان گرامی پس از مطالعه دقیق این مقاله اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص ثبت درخواست تجدید نظر در نتیجه آزمون تیزهوشان کسب خواهند کرد. با این حال چنانچه در هر یک از مراحل ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان با سوال و یا مشکلی مواجه شدید، می توانید با متخصصان مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. کارشناسان ما در تمام روز های هفته حتی در ایام تعطیل نیز از ساعت 8 صبح الی 12 شب آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و رفع مشکلات ایجاد شده هستند. هم چنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه نوشته و برای ما ارسال کنید. در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران ما به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

4.5/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبانی که قصد اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را دارند، باید به چه سامانه ای مراجعه کنند؟

همانطور که در مقاله فوق شرح داده شد، روش ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان برای پایه های هفتم و دهم متفاوت است و داوطلبان پایه دهم باید برای ثبت اعتراض به نتیجه آزمون خود، به سامانه azmoon.medu.ir و داوطلبان پایه هفتم می بایست به سامانه hoosh.medu.ir مراجعه کنند. برای مشاهده راهنمای تصویری ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان در پایه های هفتم و دهم به مقاله فوق مراجعه کنید.

دلایل قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان شامل چه مواردی می باشند؟

همانطور که در مقاله فوق مشاهده کردید، امکان ثبت اعتراض به نتایج آزمون برای تمامی داوطلبان وجود دارد؛ اما خوب است بدانید که تنها موارد خاصی مورد پذیرش و بررسی قرار می گیرند، در غیر این صورت به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد. در مقاله فوق می توانید نمونه هایی از دلایل قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را مشاهده کنید. 

چه زمانی می توان برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان اقدام کرد؟

داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که در حال حاضر زمان دقیقی برای ثبت اعتراض اعلام نشده است، ولی با توجه به تاریخ اعلامی در سال گذشته می توان بیان کرد که زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در اواخر مرداد ماه (23 الی 26 مرداد) خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید. 

نظرات

10 دیدگاه دربارهٔ «اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1403 + ثبت درخواست | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo AYLIN گفت:

  من چون نمرم با خرین نفر قبلی فقط ۶۴ تا فاصله داره اعتراض زدم ولی برام مینویسه اعتراضی برای شما ثبت نشده و قسمت تجدیده نظر مینویسه هنوز این بخش فعال نشده در صورتی که جواب اعتراضات اومده ممکنه به عنوان ذخیره اسمم دیرتر اعلام بشه

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام میتونید برای دریافت نتایج از اموزش و پرورش اقدام کنید

 2. Avatar photo neda گفت:

  سلام ببخشید من ترازم 46000هست تراز نفر آخر 50000هست امکان این وجود داره جزء ذخیره ها باشم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله شانس قبولی را دارید.

 3. Avatar photo علی گفت:

  تو کارنامه حتی درصد صحیح و غلط هایی که دراومده با احتساب نمره منفی هم اشتباه دراوردن حتما چک کنید کارنامه هارو. تو کارنامه نوشتن 31 درصد در حالی که وقتی ما با روش محاسبه ای که خود سمپاد اعلام کرده بود محاسبه میکنیم میشه 39 درصد!!!! 20 تا نزده زدن برای کارنامه اول در حالی که خواهرم قسم میخوره که فقط 10 تا نزده تو دفترچه اول داشته و آخر امتحان همشو شمرده بوده!!!

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   باید داخل سایت اعتراض یا تجدید نظر را بزنید که مجدد بررسی کنند براشون .

 4. Avatar photo مسعود گفت:

  من اعتراض دارم به این نتایج واقعا بخش ما خوب برگزار نشد که انتظار داشتنه باشن بچه ا خوب امتحان بدن. دخترم چپ دسته تو کل حوزه آزمون یه دونه صندلی چپ دست پیدا نشد. تیزهوشان اینده جامعن این برخورد درست نیست

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید داخل سامانه برای نتایج تیزهوشان اعتراض بزنید

 5. Avatar photo محمدپور گفت:

  چرا بخش اعتراض به نتایج ازمون تیزهوشان تو سایت my.medu.ir نمیاد؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   باگ خود سیستم هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور