ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲-1402

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بسیاری از افراد علاقه مند هستند در پایه های هفتم یا دهم به مدارس تیزهوشان رفته و در آن جا به تحصیل بپردازند. توجه داشته باشید برای ورود و ثبت نام در این مدارس، باید در آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان شرکت کرد و نمره قبولی را کسب نمود که سختی های این راه برای تمام افراد قابل تحمل نیست. گاهی اوقات ممکن است که افراد بنا به دلایلی در این آزمون قبول نشوند. در این صورت، برخی از آن ها به اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان می پردازند.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که برای ثبت اعتراض ابتدا باید چه کاری انجام داد؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ذکر کنیم افراد برای ثبت اعتراض خود، ابتدا باید کارنامه خود را مشاهده کرده و به صورت دقیق تعداد سوالات صحیح، غیر صحیح و پاسخ داده نشده خود را مشاهده کنند. سپس، در صورتی که مغایرتی را مشاهده نمودند، می توانند برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، اقدام نمایند.

این نکته را هم بدانید که برای قبول شدگان در آزمون تیزهوشان کارنامه ای صادر نمی شود و تنها برای افرادی که قبول نشده اند، کارنامه صادر خواهد شد. اگر شما هم جز دانش آموزانی هستید که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان شرکت کرده اید، اما، در آن قبول نشده اید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان، زمان و نحوه ثبت اعتراض و هر آن چه که باید در رابطه با این موضوع بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

اطلاعیه

مدت زمان رسیدگی به اعتراض داوطلبان و اعلام نتایج آن، معمولا دو تا سه هفته پس از اتمام مهلت اعتراض می باشد.

 

زمان ثبت نتایج اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲-1402

آیا به دنبال زمان ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان هستید؟ لازم به ذکر است بدانید هر ساله پس از اعلام نتایج، توسط سازمان سنجش زمان ثبت اعتراض مشخص می شود. اما، امسال هنوز زمان ثبت اعتراض توسط این سازمان مشخص نشده است. توجه داشته باشید تا به امروز بعد از اعلام نتایج آزمون، امکان ثبت درخواست اعراض برای داوطلبان فراهم بوده است. این مسئله را در نظر داشته باشید سال گذشته مدت زمان اعلام شده برای اعتراض به نتایج تیزهوشان از ۲۳ الی ۲۶ مرداد ماه بوده است بر این اساس می توان به این استنباط رسید که در سال ۱۴۰۲ مدت زمان ثبت اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در اواخر مرداد ماه صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است تا بدانید که زمان ثبت اعتراض برای هر دو پایه یعنی پایه هفتم و دهم یکسان می باشد. البته، اگر برخی از دانش آموزان نتوانند در زمان مقرر این کار را انجام دهند، سازمان سنجش زمانی را برای تمدید این مهلت در نظر خواهد گرفت. مدت زمان تمدید مهلت، دو الی سه روزه است که آن ها می توانند در این مدت، اعتراض خود را ثبت نمایند. آن ها باید برای ثبت درخواست به سامانه مربوط به هر یک از پایه های هفتم و دهم مراجعه کرده و فرم درخواست تجدید نظر را با دقت پر نمایند. نحوه ثبت این اعتراض را به طور مفصل در ادامه مقاله بیان خواهیم کرد، لذا، با ما همراه باشید.

زمان ثبت نتایج اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲-1402

زمان ثبت نتایج اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان

زمان اعلام نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان

یکی از موارد بسیار مهم که هر دانش آموزش به دنبال آن است زمان اعلام نتایج اعتراض به ازمون تیزهوشان می باشد. این نکحته را در نظر داشته باشید مدت زمانی که یک دانش آموز باید منتظر نتایج باشد بسیار استرس آور است زیرا در آینده دانش آموز تاثیر دارد.

دانش آموزانی که در زمان اعلام شده، اقدام به ثبت اعتراض نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان نموده اند، می توانند پاسخ نهایی اعتراض خود را یک هفته بعد از ثبت نهایی اعتراض، در سایت مشاهده نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که هر یک از دانش آموزان باید نتیجه اعتراض خود را در سایتی که در آن اعتراض خود را ثبت نموده است، مشاهده کند.

در واقع، دانش آموزان پایه هفتم باید نتایج اعتراض خود را در سامانه hoosh.medu.ir و دانش آموزان پایه دهم باید نتایج اعتراض خود را در سامانه Azmoon.medu.ir مشاهده نمایند. از سوی دیگر بهتر ایت این نکته را هم ذکر کنیم که امکان منتشر شدن نتایج اعتراضات تا هفته دوم شهریور وجود دارد.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سامانه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان 

ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه هفتم همانند سال‌های گذشته، به صورت اینترنتی می‌باشد و نیازی به مراجعه حضوری در هیچ یک از مدارس تیزهوشان و یا اداره آموزش و پرورش استان وجود نخواهد داشت. داوطلبانی که مایل به ثبت اعتراض و همچنین بررسی مجدد کارنامه خود می‌ باشند، می‌ توانند در زمان مقرر، اقدامات لازم را انجام دهند. دانش آموزانی که با اعتراضشان موافقت شود، امکان ورود به مدارس نمونه دولتی را خواهند داشت. متقاضیان محترم جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان می‌ توانند با استفاده از این سامانه، هم از مشاوره لازم جهت توافق با اعتراض خود استفاده نمایند و هم بدون نیاز به ورود سایت‌ های جداگانه هر استان، به راحتی با استفاده از شماره‌ های مندرج، اعتراض خود را ثبت نمایند.

لازم به ذکر است تا بدانید که سامانه ثبت اعتراض به نتیجه آزمون تیزهوشان، برای پایه هفتم و دهم متفاوت می باشد. در واقع، دانش آموزان پایه هفتم برای ثبت اعتراض خود باید به سامانه hoosh.medu.ir مراجعه کنند. اما، دانش آموزان پایه دهم برای ثبت اعتراض خود باید به سامانه دیگری به نام azmoon.medu.ir مراجعه نمایند. پس از مراجعه به سایت های مربوطه، تمامی دانش آموزان باید اقداماتی را انجام دهند که در ادامه تمامی آن ها را به صورت مرحله به مرحله بیان خواهیم کرد. 

 

برای ورود به سایت azmoon.medu.ir بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 

همان طور که بیان شد، دانش آموزان عزیز برای ثبت اعتراض خود در پایه های مختلف، باید به سایت های مرتبط مراجعه نمایند. سپس، اقداماتی را به درستی و مرحله به مرحله انجام داده تا اعتراض آن ها ثبت گردد. دانش آموزان می توانند این اقدام را خودشان انجام داده و یا از مشاوران ما در ایران تحصیل، کمک گیرند. اگر که تصمیم دارند تا خودشان اعتراضشان را ثبت کنند، باید مراحلی را با دقت و به درستی انجام دهند که این مراحل در پایه هفتم و دهم، شامل موارد زیر می باشند: 

برای کسب اطلاع از نحوه ورود به سایت پادا به آدرس pada.medu.ir وری لینک مربوطه کلیک نمایید.

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم 

دانش آموزان عزیزی که در این پایه برای آزمون استعدادهای درخشان شرکت کرده اند، جهت ثبت اعتراض خود می توانند به سامانه hoosh.medu.ir مراجعه نموده و در بازه زمانی مشخص شده، با انجام مراحلی، اعتراض خود را ثبت نمایند. در مرحله اول، آن ها باید پس از ورود به سایت مربوطه، کد ملی و رمز عبور خود را وارد نموده و سپس بر روی کلمه “ورود” کلیک نمایند.

 

 

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم 

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم

 

 

در مرحله دوم، دانش آموزان باید در صفحه ای که به آن ها نشان داده می شود، نقش خود ( دانش آموز ) و عنوان سازمان ( نام مدرسه ای که هم اکنون در آن درس می خوانند) را وارد نمایند. سپس، بر روی گزینه « تایید » کلیک کنند. 

 

 

راهنمای اعتراض به نتایج تیزهوشان

راهنمای اعتراض به نتایج تیزهوشان

 

 

در مرحله سوم، آن ها وارد پنل کاربری خود خواهند شد که در این قسمت باید مطابق عکس زیر، بر روی گزینه « مدیریت » کلیک کرده و اعتراض خود را به نتیجه آزمون ثبت نمایند.

 

 

نحوه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان

نحوه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان

 

 

 

در مرحله آخر صفحه ای به دانش آموزان نشان داده می شود که باید تمامی موارد خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و آن ها را تکمیل کنند. آن ها باید در دو مرحله دلایل قانع کننده ارائه دهند تا اعتراضشان مورد قبول قرار بگیرد. لازم به ذکر است تا بدانید که بخش اول اعتراض شامل، خطا در تعداد پاسخ ها، خطا در محاسبه نمره کل آزمون و مطابقت نداشتن الویت های مندرج در کارنامه با الویت های درج شده در کارت ورود به جلسه می باشد. بخش دوم فرم تجدید نظر نیز شامل مواردی مانند اعمال نشدن ضابطه پذیرش دوقلوها، سایر موارد و پیشنهادات و نظرات اصلاحی خواهد بود. اگر دلیل اعتراض آن ها یکی از موارد گفته شده باشد، می توانند هر یک از موارد ذکر شده را انتخاب کرده و در قسمت توضیحات اعتراض خود را ثبت نمایند.

پس از اینکه تمامی مراحل فوق را با موفقیت پشت سر گذاشتند، سیستم به آن ها کد رهگیری را خواهد داد که آن را زمان اعلام نتایج اعتراض، نزد خود تا  نگهدارند. به یاد داشته باشید که هر فردی تنها یک بار فرصت اعتراض به نتایج آزمون را دارد، پس دانش آموزان باید سعی کنند تا فرم را با نهایت دقت تکمیل نمایند. هر داوطلب نیز می تواند نهایتاً سه دلیل قانع کننده داشته باشند و برای هر مورد می تواند حداکثر 4 خط توضیح وارد نماید.

 

جهت از زمان و نحوه دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان، کلیک کنید. 

 

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه نهم به دهم 

دانش آموزان عزیز پایه دهم، جهت ثبت اعتراض خود در این پایه باید به سامانه Azmoon.medu.ir مراجعه نموده و اعتراض خود را در سامانه مورد نظر ثبت نمایند. در مرحله اول، آن ها باید پایه تحصیلی خود را مطابق تصویر زیر انتخاب نمایند. 

 

 

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه نهم به دهم 

راهنمای تصویری اعتراض به نتایج تیزهوشان پایه نهم به دهم

 

 

 

در مرحله دوم آن ها باید کد ملی و رمز عبور خود را به درستی وارد نموده و سپس، بر روی گزینه « ورود » ، کلیک کنند. 

 

 

راهنمای اعتراض به نتایج تیزهوشان دهم

راهنمای اعتراض به نتایج تیزهوشان دهم

 

 

در این مرحله باید نام سازمان و عنوان خود را به درستی انتخاب کرده و وارد پنل کاربری خود شوند. پس از ورود به پنل کاربری خود باید بعد از ورود به قسمت پیشخوان، باید از بخش مدیریت، گزینه “ثبت درخواست تجدید نظر استعداد درخشان” را انتخاب کرده و نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

 

راهنمای گام به گام به نتایج تیزهوشان دهم

راهنمای گام به گام به نتایج تیزهوشان دهم

موارد قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان

هر یک از داوطلبان جهت ثبت اعتراض خود باید دلایل قابل قبولی داشته باشند تا بتوانند اعتراض خود را ثبت نمایند. در غیر این صورت، اعتراض آن ها ثبت نخواهد شد. برخی از مهم ترین موارد قابل قبول برای ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان، شامل موارد زیر می باشند: 

  • اعمال نشدن قانون مربوط به پذیرش چند قلوها و دوقلوها
  • مطابقت نداشتن اولویت هایی که در کارنامه داوطلب ثبت شده و برگه ورود به جلسه
  • اشتباه در محاسبه نمره کل
  • بین تعداد پاسخ های درست و غلط و جواب نداده در کارنامه داوطلب با توجه به برگه ای که در سایت وجود دارد تطابقی وجود نداشته باشد. 

راهنمای تصویری مشاهده نتایج اعتراضات به جواب آزمون تیزهوشان

اگر به دنبال این هستید تا از نتایج اعتراضات آزمون تیزهوشان مطلع شوید بهتر است بدانید ما در این بخش مقاله تصمیم داریم با استفاده از متن و تصویر این مبحث را به شما اموزش بدهیم در نتیجه پیشنهاد می کنیم تمام مراحل را گام به گام با مقاله پیش بروید.

وارد وب سایت شوید

اولین گام برای مشاهده نتایج اعتراضات به جواب آزمون تیزهوشان وارد شدن به وب سایت مربوط به پایه تحصیلی است. توجه داشته باشیم در مرحله اول به سراغ پایه هفتم میرویم برای مشاهده نتایج اعتراضات به جواب آزمون تیزهوشان پایه هفتم باید وارد وب سایت https://hoosh.medu.ir/ شوید و برای مشاهده نتایج اعتراضات به پاسخ آزمون تیزهوشان پایه دهم باید به سراغ وب سایت https://azmoon.medu.ir/ بروید. در ادامه باید کد ملی و رمز همگان خود را در قسمتی که در تصویر زیر با کادر قرمز مشخص شده است وارد کنیم

وارد وب سایت شوید

وارد وب سایت شوید

در این مرحله از کار باید نقش دانش آموزش و عنوان سازمانی را وارد کنید.

چگونه از نتایج آزمون تیزهوشان مطلع شویم

چگونه از نتایج آزمون تیزهوشان مطلع شویم

بعد از گزراندن دو مرحله قبل می توانید پاسخ اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان مشاهده کنید.

چگونه به نتایج آزمون تیزهوشان اعتراض کنیم

چگونه به نتایج آزمون تیزهوشان اعتراض کنیم

 

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان

این آزمون در روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ ۲۶ و ۲۷ خرداد با وجود 435 هزار دانش آموز برگزار شد.

رئیس اداره استعداد‌های درخشان آموزش و پرورش کردستان گفت: آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعداد‌های درخشان روز پنج شنبه ۲۶ خرداد و آزمون ورودی پایه دهم روز جمعه ۲۷ خرداد همزمان با سراسر کشور با شرکت ۶ هزار و ۲۳۶ دانش آموز کردستانی در مدارس استان برگزار شد.

داوطلبان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – 1402 حدودا یک ماه بعد از برگزاری آزمون تیزهوشان برای دریافت نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲ خود اقدام می نمایند. زمان احتمالی برای اعلام نتایج توسط سازمان ملی استعداد های درخشان برای آزمون سمپاد در هر دو پایه تحصیلی اوایل مرداد ماه می باشد.

 

 

 

اطلاعیه

یک هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه عدم قبولی داوطلبان صادر می گردد و آن ها در صورت دارا بودن دلایل موجه می توانند نسبت به یکی از مواردی که در قسمت فوق اشاره کردیم اعتراض ثبت کنند. 

 

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با زمان و نحوه ثبت اعتراض به نتایج تیزهوشان، آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای ثبت اعتراض خود حتما باید یکی از موارد قابل قبول ذکر شده در مقاله را دارا باشید. زیرا، در غیر این صورت، شکایت شما ثبت نخواهد گردید. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که برای ثبت اعتراض خود حتما باید به سایت مربوط به پایه تحصیلی خود مراجعه نمایید. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا به کمک احتیاج دارید، با ما تماس گرفته و یا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در ایران تحصیل، در کم ترین زمان ممکن به شما پاسخ داده و شما را کمک خواهند کرد. 

 

برای دانلود فایل PDF اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

5/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبان جهت ثبت اعتراض نتایج تیزهوشان باید به چه سامانه ای مراجعه نمایند؟

داوطلبان در پایه دهم می توانند جهت ثبت اعتراض خود به نتایج تیزهوشان، به سامانه azmoon.medu.ir و داوطلبان پایه هفتم باید به سامانه hoosh.medu.ir مراجعه نمایند.

داوطلبان به چه صورت می توانند اعتراض خود را نسبت به نتیجه آزمون تیزهوشان ثبت کنند؟

داوطلبان جهت ثبت اعتراض باید به سامانه ملی استعدادهای درخشان مراجعه کنند که در این مقاله نحوه ثبت اعتراض به صورت کامل و تصویری توضیح داده شده است.

چه زمانی می توانیم اعتراض خود را به نتایج آزمون تیزهوشان ثبت نماییم؟

معمولا 2 الی 3 روز بعد از مشخص شدن نتایج آزمون، امکان ثبت اعتراض وجود دارد.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)