تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
نتایج آزمون تیزهوشان

نتایج آزمون تیزهوشان | ورود به سامانه مشاهده نتایج هفتم و دهم | سمپاد ایران تحصیل

نتایج آزمون تیزهوشان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

هر ساله اعلام نتایج آزمون تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق سامانه همگام و مراکز استعدادهای درخشان اعلام می شود. دانش آموزان عزیز پس از مشاهده نتایج آزمون، می توانند به مدرسه ای که در آن پذیرفته شده اند مراجعه نموده و مدارک خود را به صورت حضوری ارائه دهند.

امروزه یکی از دغدغه های والدین دانش آموزان، قبولی فرزندانشان در آزمون تیزهوشان پایه نهم و ادامه تحصیل در این مدارس است زیرا این مدارس جزء بهترین مدارس کشور محسوب می شوند.

این سازمان هر ساله به دلیل تعداد تقاضای زیاد و پذیرش محدود این مدارس، آزمونی را برگزار می کند و از بین دانش آموزانی که از استعداد بالایی برخوردار هستند پذیرش می نماید.

 

 

 

برای زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1401 فعلا تاریخ دقیقی از طرف سازمان استعدادهای درخشان اعلام نشده است.

 

 

 

نتایج آزمون تیزهوشان

پیرو اطلاعیه سازمان سمپاد به اطلاع می رسانیم نتایج آزمون تیزهوشان در پایه های نهم به دهم و ششم به هفتم منتشر شد، کلیه دانش آموزان و اولیای گرامی میتوانند جهت اطلاع از نتایج آزمون تیزهوشان با مرکز تماس حاصل نموده و از طریق سامانه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نسبت به مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان اقدام نمایند.

لذا به اطلاع می رسانیم جهت اطلاع از اعلام نتایج تیزهوشان پایه هفتم از سراسر کشور با شماره های 9099075307 ( استان تهران) تماس حاصل نماید.

نتایج آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان تیز هوشی که قصد تحصیل در این مدارس را دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آزمون تیز هوشان هرساله در اردیبهشت ماه بصورت هماهنگ کشوری برگزار می شود.

در سال 98 آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی (ششم به هفتم) با حضور دویست و بیست هزار داوطلب و در آزمون تیزهوشان نهم به دهم حدود نود و نه هزار داوطلب شرکت کرده اند.

از این تعداد داوطلب شرکت کننده، حدود 16000 نفر در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و 8000 نفر در آزمون تیزهوشان نهم به دهم پذیرش شدند.

این آزمون هرسال در سراسر کشور به منظور شناسایی دانش آموزان تیزهوش برای تحصیل در مدارس تیزهوشان (استعداد درخشان یا سمپاد) برگزار می‌شود.

 

 

 

 

نحوه ی ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی، یکی از مهم ترین و پرتکرارترین سوالات دانش آموزان است. لذا به اطلاع می رسانیم آدرس سایت همگام هدایت تحصیلی به نشانی hamgam.medu.ir می باشد.

 

 

 

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان

با توجه به تغییرات جدید اعمال شده در دفترچه آزمون تیزهوشان و همچنین ادغام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی زمان اعلام نتایج تیزهوشان همانند سال های گذشته که بعد از مدارس نمونه اعلام می گشت نخواهد بود.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان سمپاد از طریق سامانه ثبت نام و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان به نشانی hoosh.medu.ir برای پایه هفتم و برای پایه دهم به آدرس azmoon.medu.ir انجام خواهد گرفت.

لذا داوطلبان گرامی در پایه های مختلف می توانند با استفاده از این سامانه ها، به مشاهده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان اقدام نمایند.

 

 

جهت دریافت نمونه سوالات آزمون تیزهوشان و درصد های لازم برای قبولی در تیزهوشان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

راهنمای تصویری مشاهده نتایج در پایه ششم به هفتم

از طریق سامانه hoosh.medu.ir نتایج آزمون ششم به هفتم قابل مشاهده است که ما در ادامه به صورت تصویری نحوه مشاهده نتایج را به شما آموزش می دهیم.

 

ابتدا به سایت hoosh.medu.ir وارد شده و در صفحه ای که به شما نشان داده می شود کدملی و رمز عبور پورتال همگام را در کادرهای مربوطه وارد نموده و سپس بر روی “ورود” کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری مشاهده نتایج در پایه ششم به هفتم

راهنمای تصویری مشاهده نتایج در پایه ششم به هفتم

 

بعد از ورود در صفحه به نمایش درآمده، نقش خود و سازمان را مشخص نمایید.

 

 

 نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم

نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم

 

 

در مرحله ی بعد اطلاعات دانش آموز به صورت کامل برای شما نشان داده می شود که می توانید کارنامه مربوط به نتیجه آزمون را در این بخش مشاهده کرده و آن را دانلود کنید.

 

 

 

 

سایت hoosh.medu.ir

سایت hoosh.medu.ir

 

 

 

راهنمای تصویری مشاهده نتایج در پایه نهم به دهم

اطلاع از قبولی در رشته های انتخابی و قبول شدن در این آزمون برای پایه نهم به دهم از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه ما راهنمای تصویری مشاهده نتایج این پایه را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

ابتدا به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کرده و بعد از وارد نمودن نام کاربری و رمز سایت همگام در کادرهای مربوطه بر روی گزینه ی “ورود” کلیک کنید.

 

 

راهنمای تصویری مشاهده نتایج در پایه نهم به دهم

راهنمای تصویری مشاهده نتایج در پایه نهم به دهم

 

 

در صفحه ای که به شما نشان داده می شود نقش خود و سازمان را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.

 

 

مشاهده نتایج تیزهوشان پایه نهم به دهم

مشاهده نتایج تیزهوشان پایه نهم به دهم

 

 

حالا وارد مرحله بعدی می‌شویم و در آنجا اطلاعات هویتی دانش آموز و وضعیت پذیرش او در آزمون مشخص شده است.

در زیر ستون “وضعیت قبولی” می‌توانید ببینید که آیا در آزمون پذیرفته شده‌اید یا خیر. در ضمن روی آیکونی که زیر ستون مدیریت قرار دارد کلیک کنید تا کارنامه خود را مشاهده نمایید.

 

 

 

جهت دریافت بخش نامه آزمون تیزهوشان و برنامه ریزی قبولی در آزمون تیزهوشان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

در این کارنامه داوطلبانی هم که پذیرفته نشده‌اند می‌توانند تعداد سوالات صحیح و غلط و یا نزده را در هر درس مشاهده کنند، همچنین تراز آخرین نفر قبول شده در مدارس انتخابی هم در آنجا قابل مشاهده است.

البته برای داوطلبانی که پذیرفته شده‌اند، نام مدرسه‌ای که در آن پذیرفته شده‌اند نمایش داده شده است.

 

 

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

 

 

 

حالا یک سری جزئیات را درباره اعلام نتایج آزمون تیزهوشان خدمت شما عزیزان بیان می‌کنیم:

1- نتایج آزمون تیزهوشان طبق روال هر ساله در یک مرحله مشخص اعلام می شود و این بدین معنی است که هر دانش آموز یا بطور قطعی قبول شده است و یا نتوانسته که تراز قبولی تیزهوشان را کسب نماید.

2- برای تجدید نظر و اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان باید به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کنید که فقط در این سایت ثبت و رسیدگی می‌شود.

3 داوطلبن باید دقت کنند که در سایت Azmoon.medu.ir چیزی به عنوان لیست اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان – اسامی قبول شدگان تیزهوشان 97 – وجود ندارد وبرای مشاهده قبولی باید به پنل شخصی خود مراجعه نمایند.

برای داوطلبانی که در آزمون تیزهوشان قبول شده‌اند فقط نام مدرسه‌ای که در آن پذیرفته شده‌اند درج می‌شود و برای داوطلبانی که موفق نشده‌اند رتبه قبولی را کسب نمایند حداکثر تا یک هفته بعد از اعلام نتایج، کارنامه عدم قبولی‌شان که شامل تراز هر درس، تراز کل آزمون، تراز آخرین نفر قبولی مدارس منتخب و تعداد پاسخ‌های صحیح و غلط و نزده منتشر می‌شود.

 

 

 

جهت دریافت  دفترچه تیزهوشان نهم به دهم و دفترچه تیزهوشان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

4 در سال گذشته در بخشنامه‌ای اعلام شده که اگر یکی از دو نفری که باهم دوقلوی هم جنس هستند، در آزمون تیزهوشان قبول شود، با ثبت نام آن دوقولوی همجنس نیز موافقت می‌شود به شرطی که او اگر در پایه ششم است نمره همه دروسش خیلی خوب باشد و اگر در پایه نهم است باید معدلش بالای 19.80 باشد و در صورتی که حداقل شصد درصد تراز آخرین نفر قبولی را کسب نموده باشد.

5- آخرین مهلت ثبت نام نهایی مدارس تیزهوشان برای کسانی که بصورت قطعی قبول شده‌اند تا پایان مرداد ماه می باشد و بعد از این تاریخ، ثبت نام مجاز نیست.

 

 

 

جهت دریافت بهترین کتب قبولی تیزهوشان و برنامه ریزی قبولی در آزمون سمپاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

اخبار آزمون تیزهوشان

ماجرای سؤالات اشتباه در آزمون سمپاد سال 99 و پیگیری خانواده‌ها در این خصوص هنوز به سرانجام نرسیده است که شنیده‌ها حاکیست در آزمون‌های امسال سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، باز هم سؤالات اشتباه و کپی پیست مشاهده شده است. علی امرایی عضو کمیسیون آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت کشور در این خصوص اظهار کرد: گزارشی از مدال‌آوران المپیادهای شیمی دریافت کردیم که 16 سؤال از المپیاد ملی شیمی مورد نقد این نخبگان قرار دارد. سمپاد هم کلید سؤالات را داده است که در آن 5 سؤال را حذف کرده است و پاسخ 2 سؤال را تغییر داده است؛ یعنی در یک آزمون دارای 50 سؤال به تأیید سمپاد 7 سؤال و به تأیید نخبگان و مدال‌آوران شیمی، 16 سؤال اشکال دارد. این اتفاق باعث تأسف است و نشان از غیرعلمی بودن و غیرکارشناسی بودن طراحی آزمون است.

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت کشور با ارسال نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار رسیدگی به اعتراض داوطلبان محق تیزهوشان شد. گزارش کارگروه تخصصی آموزش در سازمان مردم‌نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت»، پیرامون پذیرش بدون آزمون دانش‌آموزان تیزهوشان پایه نهم به دهم در مدارس استعداد‌های درخشان و همچنین تخلفات متعدد و جهت‌دار در آزمون تیزهوشان متوسطه اول در سال ۱۳۹۹ با نتایج ناعادلانه، ارسال می‌شود.

 

 

 

جهت دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا نتایج آزمون تیزهوشان و ورود به سامانه مشاهده نتایج هفتم و دهم را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص مشاهده نتایج تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

 

 

کانال نتایج آزمون تیزهوشان

3.7/5 - (48 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در چه تاریخی نتایج آزمون تیزهوشان 1401 اعلام خواهد شد؟

هر ساله نتایج این آزمون بعد از 4 الی 6 هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود.

از چه طریقی می توان نتایج آزمون را مشاهده کرد؟

اعلام نتایج و پذیرفته شدگان از طریق سامانه سازمان استعدادهای درخشان قابل مشاهده است.

بعد از اینکه نتایج آزمون اعلام شد نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان چگونه است؟

بعد از اینکه نتایج پذیرفته شدگان در آزمون اعلام شد، آن ها باید با در دست داشتن مدارک به مدرسه ای که در آن پذیرفته شده اند مراجعه کرده و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

جهت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

همه داوطلبان عزیز جهت ثبت اعتراض به نتایج، می توانند به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه نمایند.

 

مطالب مرتبط

نظرات

  1. irantahsil
    ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶

    جهت مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان 97-98 عضو کانال تلگرامی ایران تحصیل شوید به محض اعلام نتایج در کانال تلگرامیمون میزاریم

ایران تحصیل
تماس با مشاور