ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته مهندسی بهداشت محیط از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. مطابق با آنچه در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری وجود دارد، پذیرش در رشته مهندسی بهداشت محیط در دانشگاه های دولتی روزانه، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان انجام می گیرد. دانشگاه های سراسری معروف که در دوره روزانه در رشته مهندسی بهداشت محیط پذیرش دانشجو دارند، شامل: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی اصفهان، علوم پزشکی تبریز، علوم پزشکی شیراز، علوم پزشکی البرز – کرج، علوم پزشکی اردبیل و … می باشند.

مهندسی بهداشت محیط

گروه آزمایشی علوم تجربی یکی از ۵ گروه آزمایشی کنکور سراسری به حساب می آید که رشته های آن در ۵ زیرگروه مختلف تقسیم بندی شده و ضرایب دروس هر زیرگروه از سایر زیرگروه ها متفاوت می باشد و رشته مهندسی بهداشت محیط به عنوان یکی از پر متقاضی ترین رشته ها و در زیر گروه یک این گروه آزمایشی قرار دارد.
اطلاع از جزئیات کارنامه داوطلبان کنکوری سال های گذشته پیش از برگزاری کنکور در جهت دادن به برنامه مطالعاتی داوطلب و مشخص کردن حداقل درصد اکتسابی هر درس کمک شایانی می کند. از سوی دیگر پس از برگزاری کنکور سراسری و انتشار دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور ۱۴۰۰ داوطلب می تواند با محاسبه درصد دروس خود و وارد کردن آن در نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری، تراز تقریبی خود را با توجه به آمار سال گذشته مشاهده کرده و با کارنامه قبولی رشته مهندسی بهداشت محیط سال گذشته مقایسه نماید.

 

برای اطلاع از رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

عمده ترین زمان استفاده از کارنامه قبولی سال های گذشته زمان انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد زیرا داوطلب پس از بررسی جزئیات کارنامه خود می تواند به مشاهده این کارنامه ها پرداخته و از احتمال قبولی در رشته مورد علاقه اش مطلع گردد. به دلیل اهمیت بررسی کارنامه قبولی داوطلبان سال های گذشته و اطلاع از حداقل درصدها و تراز قبولی افراد، در ادامه این مقاله کارنامه و حداقل درصد و رتبه لازم قبولی مهندسی بهداشت محیط به عنوان یکی از پرمتقاضی ترین رشته ها قرار داده شده است.

 

برای مشاهده نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401 کلیک نمایید.

رتبه لازم قبولی مهندسی بهداشت محيط در دانشگاه سراسری

در این مقاله رتبه لازم قبولی مهندسی بهداشت محيط در دانشگاه سراسری کنکور ۱۴۰۰ را در اختیار داوطلبان کنکور قرار داده ایم. داوطلبان با اطلاع از رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی بهداشت محيط و مشاهده نمونه کارنامه قبولی فیزویوتراپی می توانند برای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ کدرشته های انتخابی خود را اولویت بندی کنند. داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ نیز با توجه به این اطلاعات می توانند برای مطالعه و برنامه ریزی قبولی در کنکور اقدام کنند.
مهندسی بهداشت محیط از زیرمجموعه های علوم کاربردی و شاخه‌ای از مهندسی محیط زیست محسوب می شود. این رشته تمرکز بر روی جنبه‌ های بهداشتی و انسانی محیط زیست دارد. رشته مهندسی محیط، گرایش بهداشت است. مهندسی بهداشت محیط بر طیف وسیعی از علوم مانند: مهندسی، فیزیک، شیمی و میکروبیولوژی بنا شده ‌است.
مهندسی بهداشت محیط عبارت است از: شناسایی، ارزیابی و اصلاح معضلات زیست‌محیطی که تأثیر محسوسی بر بهداشت عمومی دارند. ایده اصلی رشته مهندسی بهداشت محیط نیز بر این مبنا بنا شده‌ است که بسیاری از تهدیدات بر سلامتی انسان وابسته به محیط زیست بوده و مؤثرترین روش برای کاهش این مخاطرات، جلوگیری یا حذف آن مشکلات زیست ‌محیطی می ‌باشد.

در این بخش رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی بهداشت محيط در دانشگاه های علوم پزشکی را مشاهده می کنید.

● رتبه قبولی رشته مهندسی بهداشت محيط در دانشگاه دولتی روزانه / کنکور تجربی / دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي – تهران

● رتبه قبولی رشته مهندسی بهداشت محيط در دانشگاه دولتی روزانه / کنکور تجربی / دانشگاه علوم پزشکي البرز – کرج

آخرین رتبه قبولی بهداشت محیط دانشگاه های دولتی کنکور سراسری

همان گونه که می دانید، رتبه ای که در کنکور مهم می باشد، در واقع رتبه شما در سهمیه است! رتبه در سهمیه بدین منظور که کارنامه شما در کنکور فقط و فقط با داوطلبانی مقایسه می گردد که سهمیه آن ها با شما یکسان بوده است. پس شما برای اطلاع از آخرین رتبه قبولی بهداشت محیط باید کارنامه کساتی را مورد بررسی قرار دهید که سهمیه آن ها با شما برابر می باشد. به عنوان مثال اگر سهمیه منطقه ۱ را دارید، باید کارنامه و رتبه های منطقه ۱ رشته بهداشت محیط سال های قبل را بررسی نمایید.

برای اطلاع از رشته های تجربی دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط پردیس کنکور

آخرین رتبه‌ های پذیرفته شدگان  محیط دانشگاه پردیس همانند دانشگاه روزانه بر اساس سهمیه مناطق به صورت جداگانه بررسی می‌شوند. بنابراین افرادی که مایل به قبول شدن در رشته مهندسی بهداشت محیط هستند، مطابق با سهمیه منطقه‌ای خود باید رتبه مناسبی کسب کنند. گفتنی است افرادی که دوره سه سال آخر دبیرستان را در کلان‌ شهرها، مراکز استان‌ها غیر از کلان‌شهرها و در شهرستان‌ های کوچک سپری کرده‌اند، به ترتیب از سهمیه منطقه ۱، ۲ و ۳ برخوردار هستند.

آخرین رتبه قبولی رشته بهداشت محیط دولتی در سهمیه منطقه ۱ :

سهمیه منطقه ۱ شامل کسانی می شود که ۳ سال آخر دیپلم خود را در شهر های بزرگی مانند: تهران، اصفهان، مشهد و … خوانده اند.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 16875
دانشگاه علوم پزشکی مازندران _ ساری 14365

 

آخرین رتبه قبولی رشته بهداشت محیط دولتی در سهمیه منطقه ۲ :

سهمیه منطقه ۲ به طور معمول شامل مرکز استان ها به غیراز کلان شهرها و شهرستان های بزرگ می باشد.

 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 33315
دانشگاه علوم پزشکی مازندران _ ساری 28908
دانشگاه علوم پزشکی همدان 21598

 

آخرین رتبه قبولی رشته بهداشت محیط دولتی در سهمیه منطقه ۳ :

سهمیه منطقه ۳ معمولا شامل کسانی می شود که ۳ سال آخر دبیرستان خود را در شهر های دور افتاده و محروم گذرانده اند‌.

 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 20895
دانشگاه علوم پزشکی البرز _ کرج 23584

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰، برای انتخاب رشته کنکور سراسری مجاز شده اند می توانند با توجه به دفترچه انتخاب رشته برای تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند. برای قبولی در رشته مهندسی بهداشت محيط و اطلاع از میزان ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه های پذیرنده، میزان تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور و …، با مشاوران تحصیلی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

برای اطلاع از رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

رشته بهداشت محیط بدون کنکور 1401

رشته های دانشگاه علوم تحقیقات

رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

رشته های کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401

دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت 

رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط

1/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

۱) آخرین رتبه قبولی برای رشته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه روزانه چه رتبه ای است؟

آخرین رتبه‌های قبول شدگان مهندسی بهداشت محیط دانشگاه روزانه بر اساس سهمیه مناطق به سه دسته تقسیم می‌شود. در متن مقاله به چندین مورد از این رشته اشاره شد.

۲) آخرین رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط چه تاثیری در انتخاب رشته داوطلبان دارد؟

آخرین رتبه می‌تواند داوطلب را در نحوه اولویت‌ بندی کد رشته‌ها در مرحله انتخاب راهنمایی کند تا بیشترین شانس قبولی را داشته باشد.

۳) رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط چه تاثیری می‌تواند در برنامه‌ریزی برای مطالعه کنکور داشته باشد؟

بررسی آخرین رتبه‌ های قبول شدگان موجب می‌شود تا داوطلب هدف خود را شناسایی کرده و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کند. این رتبه‌ها به داوطلب جزئیات بیشتری ارائه می‌دهد تا یک برنامه‌ریزی با کیفیت برای مطالعه داشته باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور