ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ | ایران تحصیل

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ کلیه مشمولین خدمت سربازی که به دنبال کسری و خرید خدمت نظام وظیفه می باشند ، می توانند در صورت اطلاع از مناطق عملیاتی برای کسر خدمت سربازی اقدام نمایند.  در ادامه به پاسخ سوال مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ خواهیم پرداخت.

خدمت در مناطق عملیاتی برای کسر خدمت چه تاثیری خواهد داشت؟

کدام مناطق از کشور جز مناطق عملیاتی سربازی محاسبه می شوند؟

چگونه می توانیم در مناطق عملیاتی سربازی خدمت کنیم؟

حداکثر کسری که میتوان برای مناطق عملیاتی گرفت چند ماه است؟

 

جهت اطلاع دقیق از مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ و مناطق عملیاتی برای کسر خدمت ، نحوه اخذ پروژه برای کسری خدمت سربازی با مشاورین و متخصصین سازمان نظام وظیفه تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مناطق عملیاتی چیست؟

 

مناطق عملیاتی چیست؟ سازمان نظام وظیفه عمومی مناطق مختلفی را تقسیم بندی می نماید و با استفاده از این تقسیم بندی، مشمولین خدمت سربازی که در این مناطق خدمت خود را می گذرانند ، می توانند واجد شرایط کسر خدمت سربازی شوند. کسری خدمت سربازی راه های مختلفی دارد که یکی از این راه ها مربوط به مناطق عملیاتی سربازی می باشد.

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ منطق عملیاتی شامل دو منطقه می باشد. یک نوع از مناطق شامل مناطق محروم و بد آب و هوا می باشد و نوع دوم مناطق عملیاتی و جنگی امنیتی خواهند بود. بنابراین تمامی سربازان که خدمت سربازی خود را در این مناطق بگذارنند ، مشمول کسر خدمت سربازی می شوند. شایان ذکر است که مناطق مختلف با توجه به جدید ترین تغییرات خدمت سربازی تعیین می گردد.

مشمولین عزیز توجه داشته باشند که توضیحاتی که در رابطه با مناطق عملیاتی چیست و همچنین مناطق مشمول کسری خدمت ارائه می گردد ، برای مشمولین خدمت سربازی غیر بومی خواهد بود. مناطق عملیاتی برای کسر خدمت شامل مناطقی می باشند که بد آب و هوا بوده و یا مناطق مرزی در کنار کشورهای همایسه می باشند.

 

 

 

 

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ مناطق عملیاتی سربازی شامل دو منطقه به صورت کلی می باشد که هر یک از این مناطق به چندین شاخه و منطقه قابل تقسیم می باشند.

 

 

 

 

لیست مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟

 

کسری خدمت برای مناطق عملیاتی و جنگی نیز 3 ماه می باشد. بنابراین کل مدت خدمت سربازی برای این دسته از افراد 18 ماه خواهد بود. با توجه به جدیدترین جزئیات خدمت نظام وظیفه ، کلیه مشمولینی که در این مناطق در حال خدمت سربازی می باشند ، می توانند از این معافیت ها استفاده نمایند. لازم به ذکر است که اطلاع دقیق از این شرایط را می توان از جمله الزامات قبل از دریافت دفترچه ثبت نام خواهد بود.

همانطور که ذکر گردید ، مناطق عملیاتی شامل مناطق با آب و هوای بد می باشند. در رابطه با اینکه به چه میزان گذراندن سربازی در این مناطق می تواند موجب کسری خدمت سربازی شود به منطقه ای که شما در آن مشغول خدمت می باشید وابسته خواهد بود. به عنوان مثال مدت کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا دو ماه می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در سربازی برای آن دسته از داوطلبانی که در این مناطق مشغول به خدمت می باشند نیز شرایط مخصوص به خود را خواهد داشت.

مشمولین عزیز توجه داشته باشد که با توجه به سنوات موجود، برخی از رشته ها در سازمان های مختلف چنانچه بتوانند پروژه ای را بر عهده گیرند و به انجام برسانند ، خواهند توانست مشمول کسری خدمت سربازی گردند. با توجه به مشاوره رایگان نظام وظیفه می توانند از کلیه شرایط کسری و معافیت خدمت سربازی آگاه شوند و به اطلاعات جامعی در این زمینه دست یابند.

 

 

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت

 

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت

 

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت برای هر منطقه، با تعداد ماه های متفاوتی اقدام به کسر خدمت سربازی می نماید که برای آشنایی شما مشمولین عزیز و گرامی در جدول زیر تعداد ماه های کسر خدمت برای عملیات مختلف را ارائه خواهیم نمود. شایان ذکر است که مناطق عملیاتی از پیش مشخص شده است و سربازانی که در این مناطق قرار خواهند گرفت مشمول این طرح خواهند گردید.

 

درصد جانبازی میزان کسر خدمت
5 الی 10 درصد 2 ماه
11 الی 15 درصد 4 ماه
16 الی 20 درصد 5 ماه
21 الی 24 درصد 8 ماه

 

 

برای اطلاع از آیین نامه جدید معافیت پزشکی کلیک کنید.

 

کسری خدمت جبهه

مدت سابقه جبهه میزان کسر خدمت
6 تا 8 ماه 2 ماه
9 تا 11 ماه 3 ماه
12 تا 14 ماه 4 ماه

 

در رابطه با اینکه مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ باید بگوییم شامل مناطق زیادی در هر استان می باشد و این موضوع بستگی به استان و محلی است که شما باید خدمت خود را در آنجا بگذاریند. بنابراین مناطق عملیاتی برای کسر خدمت تنها شامل این لیست نخواهد شد. همچنین این لیست شامل لیست کاملی از کسر خدمت نمی باشد.

چنانچه مایل به اطلاع دقیق از مناطق عملیاتی برای کسر خدمت در سراسر کشور می باشید، می توانید با استفاده از شماره تلفن های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات جامع و کاملی در این رابطه دست یابید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط سرباز معلم کلیک کنید.

 

کسر خدمت

 

کسر خدمت

کسر خدمت

 

کسر خدمت برای سربازی دارای شرایطی است که مطابق با قوانین سازمان نظام وظیفه برای افراد با شرایط زیر ، می توانند از طرح مذکور استفاده نمایند.

کسر خدمت ایثارگران : آن دسته از مشمولینی که قبل از سال 90 به سن مشمولیت رسیده اند ولی بنا به دلایل قانونی همانند معافیت تحصیلی، نسبت به اخد دفترچه سربازی اقدام ننموده اند، شامل این طرح می گردند و می توانند با توجه به ضوابط موجود ، از کسری خدمت و اعزام استفاده نمایند.

 

 

جهت استفاده از مشاوره تخصصی نظام وظیفه راهنمای اخذ معافیت کلیک کنید.

 

 

کسر خدمت فرزند : برای سربازان متاهلی که دارای فرزند می باشند نیز، به ازای هر فرزند از سه ماه کسر خدمت برخوردار خواهند شد. برای این دسته از افراد تفاوتی در رابطه با خدمت در مناطق عملیاتی و غیره وجود نخواهد داشت. به همین دلیل چنانچه واجد شرایط و ضوابط باشند، خواهند توانست نسبت به دریافت این کسری اقدام نمایند.

کسر خدمت خدمت نخبگان نیز با توجه به دستور مقام معظم رهبری که با توجه به آن، آن دسته از علم آموزانی که عضو بنیاد نخبگان می باشند و شامل سرمایه انسانی می باشند ،می توانند از کسر خدمت بهره مند گردند. لازم به ذکر است که این شرایط در طرح مناطق عملیاتی قرار نخواهد گرفت.

 

طرح های پژوهشی برای استفاده از کسر خدمت سربازی توسط چه کسانی نظارت می شود؟

طرح های پژوهشی در هر  رشته و متناسب با هر سازمانی متفاوت خواهد بود. پس از دریافت طرح های مورد نظر و انجام آن ها، طرح ها توسط کارفرماهای مربوطه بررسی و نظارت خواهند گردید و پس از تائید ، به انجمن علمی نخبگان برای بررسی بیشتر ارسال خواهد شد.

من در حال نوشتن پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد می باشم و موضوع پایان نامه بنده بسیار تازه و جدید می باشد. آیا می توانم از طرح کسری پروژه استفاده نمایم؟

نوشتن پایان نامه در صوزتی شامل این طرح می گردد که دانشجو و یا مشمول خدمت ، موضوع پایان نامه خود را با سازمان مربوطه هماهنگ نموده باشد. ولی پایان نامه های از پیش نوشته شده و آماده شامل این طرح نخواهد گردید.

آیا می توان همزمان برای امریه ثبت نام نمود و همچنین از طرح های پژوهشی برای کسر خدمت سربازی استفاده کرد؟

آیا در پاسخ مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ بین سازمان های مختلفی تفاوتی وجود دارد؟

مدارک لازم برای تشکیل پرونده نخبگان چیست؟

 من در یکی از رشته های مهندسی تحصیل نموده ام. آیا می توانم با استفاده از طرح های مذکور و انجام پروژه های تحقیقاتی ، از کسری خدمت سربازی استفاده نمایم؟

چگونه می توانم به لیست تمامی مناطق عملیاتی برای کسر خدمت سربازی دست یابم؟

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟  و همچنین یافتن پاسخ سوالات خود می توانید با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات جامعی در این زمینه دست یابید.

 

 

مطالب مرتبط

معافیت سربازی کفالت

تحصیل در سربازی

تاریخ اعزام به خدمت با مدرک لیسانس

سنوات مجاز تحصیل در دانشگاه

امریه سربازی

ثبت نام آزمون استخدامی شرکت نفت

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت

حداکثر کسری خدمت سربازی برای خدمت در مناطق عملیاتی چند ماه است؟

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟

2.8/5 - (14 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

 1. Avatar photo
  ایمان
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام پدر بنده در سال 75تا76دراستان آذربایجان غربی شهرستان سلماس خدمت کرده میخواستم ببینم کسری شامل بنده میشه.

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید .

 2. Avatar photo
  محمد
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۷

  سلام پدرم در سال ۷۴تا۷۸در منطقه تایباد ماموریتی به عنوان نظامی خدمت کرده ایا منطقه تایباد کثر تعلق میگیره بهش ؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۱

   وقت بخیر
   احتمال ان بسیار پایین میباشد اما میتوانید از طریق ارگان مربوطه پیگیری کنید

 3. Avatar photo
  محمد
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام و وقت بخیر پدرم به مدت بالا ۶ماه در پنطفه تایباد بصورت ماموریت به عنوان نامی خدمت کرده میخواستم ببینم ایا کثری حدمت به منطقه(تایباد)تعلق میگیره چون گفتن بعد قطعنامه ۱۴۰۱تعلق میگیره میخواستم ببینم حقیقت داره و باید برای گرفتنش کجا برم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 4. Avatar photo
  آروین
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۵۶

  وقت بخیر
  من متاهل هستم و خانمم اهل یه استان دیگست.میخواستم محل خدمتم تو شهر خانمم باشه و برای این که تو اون شهر بیفتم ، تو پر کردن اطلاعات در پلیس +۱۰ باید ادرس اون شهر رو بدم؟
  چون به من گفتن ادرس خودت رو بده و این ربطی به محل خدمتت نداره و من هم ادرس شهر خودم رو دادم
  و این که اگه این قضیه اشتباه ضده باشه قابل ویرایش هست؟
  تاریخ اعزامم یک خرداد هستش

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت بخیر
   خیر قابل ویرایش نمیباشد جهت بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. Avatar photo
  شادمان
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۶

  سلام وقت بخیر پدر بنده سال ۶۸ تا ۷۰ در ارتش خدمت کرده منطقه دهلران و اهواز آیا کسر خدمت ب من تعلق میگیره ؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر
   خدمت ایشون برای بعد از قطعنامه میباشد میتوانند به ارگان مربوطه مراجعه کرده در صورتی که همچنان عملیاتی باشد ودر صورت تایید ازر جانب این ارگان برای کسری اقدام کنند

   • Avatar photo
    امیرحسین
    ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۲

    پدرمن سال۶۲تا۶۵کرمان بوده تعلق میگیره ایثارگری؟؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۸

     سلام وقت به خیر
     کارت ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند تعلق میگیرد.

 6. Avatar photo
  احمدرضا
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۲

  سلام وقت بخیر
  نمیدونم چرا پیامم پاک میشه
  پدر من ۶۸تا۷۰ منطقه فکه خدمت کرده (ارتش)
  کسر خدمت به من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال های 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

 7. Avatar photo
  احمدرضا
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام وقت بخیر
  پدر بنده از سال ۶۸تا۷۰ منطقه فکه خدمت کرده
  ارتش بوده آیا کسر خدمت به من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری و کسری خدمت به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

   • Avatar photo
    احمدرضا
    ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۹

    پس طرح امام حسن مجتبی چی؟

    • Avatar photo
     rahdar
     ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۳

     سلام وقت بخیر.
     متاسفانه طرح امام حسن مجتبی در حال حاضر ارائه نمیشود.

 8. Avatar photo
  غفاری
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام پدر من سال ۶۷/۱۱ تا ۶۸/۱۱ در منطقه مرزی قطور جزء شهرستان خوی خدمت کرده است ایا کسری به بنده تعلق میگیرد؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۵

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای دریافت امتیاز ایثار باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

   • Avatar photo
    احمدرضا
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۲

    سلام وقت بخیر
    پدر بنده از سال ۶۸تا۷۰ منطقه فکه خدمت کرده
    ارتش بوده آیا کسر خدمت به من تعلق میگیره؟

    • Avatar photo
     مشاور اقازاده
     ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۵

     سلام وقت بخیر
     اگر پدر در زمان جنگ ودر منطقه عملیاتی حضور داشته میتوانید به ارگان مربوطه مراجعه کنید

  • Avatar photo
   نیما
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام ببخشید پدر بنده سال ۷۱ تا ۷۳ در منطقه جنگی بانه خدمت کرده سرباز سپاه بوده ایا کسری شامل میگردد؟

   • Avatar photo
    tahmasebi
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۲

    سلام دوست عزیز اگر منطقه ی خدمت ایشون جزو مناطق جنگی و عملیاتی باشد بله جزو ایثارگران خواهند بود.

 9. Avatar photo
  طاها
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۸

  سلام پدر من سال 65 تا 67 در نیروهوایی ارتش امیدیه اهواز بودن
  ایا کارت ایثارگری شامل پدر من هم میشه؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۵

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

   • Avatar photo
    طاها
    ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۵

    امیدیه اهواز منطقه عملیاتی محسوب نمیشه؟؟

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۷

     سلام وقت بخیر . خیر جزو منطق امنیتی محسوب میگردد

 10. Avatar photo
  حمید
  ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام من پدرم جانباز ۱۰درصد هستش و ۲۴ماه در جبهه بوده است
  ولی برادرم توانسته که از کل ۲۴ماه استفاده کند و معافیت بگیرد
  آیا من میتوانم از این درصد استفاده کنم یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که اجازه استفاده داشته باشد میتوانید از بنیاد مربوطه اسعلام بگیرید اما درصورتی که برادر شما استفاده کرده احتمال استفاده بری شما پایین میباشد

 11. Avatar photo
  حسین
  ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۹

  سلام من یکم. اردیبهت اعزامم. مدرک کاردانی دارم بنظرتون چ ارگانی میوفتم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام وقت به خیر
   ارگان اعزامی از الان قابل تشخیص نیست.

 12. Avatar photo
  علی
  ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام .پدر من سال ۶۷ تا ۶۹‌ مهاباد خدمت کرده .کسری خدمتش بمن تعلق میگیره ؟اگه اره ماهی چند روز

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پدر در منطقه عملیاتی حضور داشته باشد میتوانید از شهر خود به ارگان مربوطه مراجعه کنید و در صورت تایید اقدام به کسری کنید ویا برای راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 13. Avatar photo
  رضا
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام من میخوام برم مرز خدمت کنم میتونم بگم بندازن مرز پارس اباد ایران آذربایجان یا برم خدمت بعدش انتقالی بگیرم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت به خیر
   انتقالی گرفتن در پادگان بستگی به شرایط دارد.
   برای بررسی شرایط با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 14. Avatar photo
  علیرضا محمدی
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  با سلام میخواستم ببینم امادگاه نیرو زمینی اصفهان جزو مناطق عملیاتی محسوب میشه پدرم اونجا خدمت کرده

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام
   خیر

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقتتون بخیر سابقه ی ایثار پدر باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 15. Avatar photo
  محمد
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

  پدرم سال ۶۸ تا ۷۰درمنطقه عملیاتی دهلران که مشغول پاکسازی بودند کنار همرزم شهید بودند حتی زمان شهادت نیز از شدت انفجار مین که باعث شهادت همرزمان شده بود بیهوش واز ناحیه گوش آسیب دیدند وبه بیمارستان نیاکی اهواز منتقل شدند ولی کارت ایثار ندارند لطفا منو راهنمایی کنید لطفا جواب دهید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام دوست عزیز برای دریافت کارت ایثار باید از یگانی که به جبهه اعزام شده اند پیگیری کنند تا تکلیف شرایط ایثارگری ایشون مشخص شود.

 16. Avatar photo
  علی
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

  سلام وقت بخیر
  پدر‌من در منطقه عملیاتی ارومیه منطقه سیلوانا در سال ۶۹تا ۷۱ خدمت کرده است ایا برای من هم کسری تعلق میگرد؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایط را دارا باشید تعلق خواهد گرفت.

 17. Avatar photo
  علی
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  باسلام پدر من سال ۷۰تا۷۲ در کرمانشاه قصر شیرین خدمت کرده آیا کسری خدمت بهم تعلق میگیره مناطق عملیاتی

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که در دوره احتیاط باشین بله تعلق میگیره
   ولی برای اطمینان حتما باید به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه فرمایید.

 18. Avatar photo
  سجاد
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  سلام پدر من از سال ۷۵تا۷۷ در پیرانشهر خدمت کرده آیا کسری او مرا شامل می شود

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت به خیر
   کسری به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.

 19. Avatar photo
  taherii2003@gmail.com
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام پدر بنده از سال ۶۸تا ۷۰ در نیرو انتظامی کردستان خدمت کرده به مدت ۲۴ماه ایا کسر خدمت شامل من میشود

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

   سلام
   ایشان کارت ایثارگری هم دارند؟
   اگر بنیاد تایید کرده است، به ازای هر یک ماه جبهه 12 روز گسری شامل می شود

   • Avatar photo
    مهرداد
    ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

    سلام وقت بخیر
    اگر همین تایم در کرمانشاه در نیروی انتظامی خدمت کرده باشن هم اصلا کسری تعلق میگیره؟
    اگر میگیره به ازای هر ماه چقدر محاسبه میشه؟
    ممنون میشم جواب بدین

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

     سلام دوست عزیز بستگی به نوع وظایف شما در خدمت ضرورت دارد، به ازای هر یک ماه 12 روز کسری تعلق خواهد گرفت.

 20. Avatar photo
  taherii2003@gmail.com
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام پدر بنده از سال ۶۸تا ۷۰در منطقه عملیاتی کردستان به ۲۴ماه خدمت کرده ایا کسری شامل من میشود

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر .
   بله 80 درصد از مدت خدمت پدر شما به عنوان سابقه ایثارگری ایشان در نظر گرفته میشود.

 21. Avatar photo
  امیر
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام
  من چشمام خیلی ضعیفه و درجه 4دوربین هستن ،ایا متونم معافیت بگیرم؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز معافیت پزشکی چشم برای ضعیفی یک چشم برای دیپلم به پایین 6میباشد وکاردانی به بالا هم 8 میباشد .

  • Avatar photo
   taherii2003@gmail.com
   ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام پدر بنده از سال ۶۸تا ۷۰در منطقه عملیاتی کردستان به ۲۴ماه خدمت کرده ایا کسری شامل من میشود

   • Avatar photo
    مشاور محمدی
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

    سلام وقت به خیر
    کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

 22. Avatar photo
  سروش
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مشاورین محترم ایران تحصیل،
  لطفاً در مورد زمان ابلاغ قانون جدید مجلس مبنی بر افزایش زمان مناطق عملیاتی از سال 75 به سال 77 توضیح بفرمائید.
  با سپاس

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانینی که در حال حاضر وجود هنوز چیزی در این باره ذکر نشده.

 23. Avatar photo
  عرفان
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام و وقت بخیر پدر من سال ۶۸ زاهدان خدمت کرده است ایا کسری برای من تعلق میگرید با اینکه ۶ ماه سنوات دارم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقت بخیر .
   بله تعلق میگیرد، لطفا برای برررسی دقیق شرایطتون با ما تماس حاصل کنید

 24. Avatar photo
  امیرحسین
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام
  پدر بنده۲۶ماه۰۸خاش خدمت کرده ارتش هم بوده،اردیبهشت سال۷۲خدمتش تموم میشه. آیا کسری خدمت به من میخوره،وکارت ایثارگری بهش تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام
   کل 26 ماه در مناطق عملیاتی بودن؟
   برای بررسی دقیق تر شرایط تون تماس بگیرید

   • Avatar photo
    امیرحسین
    ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

    بله جناب

 25. Avatar photo
  امیرحسین
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

  پدرمن۲۶ماه۰۸خاش بوده آیا منطقه جنگی به حساب میاد؟و کسری به من طعلق میگیره یا نه؟ اردیبهشت سال۷۲خدمتشُ تموم کرده فک کنم۲۵درصد هم ایثارگری بهش تعلق گرفته.

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت کسری ایثار اطلاعات شما باید برسی شود و امتیازات شما باید محاسبه شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 26. Avatar photo
  مهدی
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۶

  با سلام
  پدر من از سال ۷۰تا ۷۲ در منطقه عملیاتی اهواز و دزفول سرباز بوده، ایا کسری به من تعلق میگیرد؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

   سلام
   تا سال 75 هم امکانش هست که کارت ایثار بدن اما شرایط پدر باید دقیق بررسی بشه
   برای راهنمایی دقیق ترتماس بگیرید

 27. Avatar photo
  محمد
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام خدمت در هنگ مرزی زاهدان چند ماه است؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی معمولا برای مناطق بد آب و هوا حدودا 2-3 ماه حداکثر کسری لحاظ میشه.

   • Avatar photo
    طاهری محمد
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

    سلام پدر بنده از سال ۶۸تا ۸۰ در کردستان خدمت کرده به مدت ۲۴ماه ایا کسری شاملم میشود

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی در صورتی که در دوره احتیاط باشین بله تعلق میگیره.

 28. Avatar photo
  حسین
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام پدر من سال ۷۵ در لشگر ۶۴ اورمیه خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیره

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام وقت بخیر
   این زمان بعد از صلح نامه هستش وتعلق نمگیرد چون عملیاتی ودرگیر نبوده است

 29. Avatar photo
  مهرشاد
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام خسته نباشید پدرم اهواز در سال ۶۳ خدمت کرده ایا به من کسری تعلق میگیره

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایط را داشته باشند حتما تعلق خواهد گرفت جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 30. Avatar photo
  عرفان
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام وقتتون بخیر پدر بنده سال ۶۹ تا ۷۱ در لشکر زرهی ۸۱ سر پل ذهاب خدمت کرده است آیا کسری به من تعلق میگیرد؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در مناطق عملیاتی در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 خدمت کرده باشند.بعد از زمان جنگ باید منطقه خدمتی به تایید بنیاد و نظام وظیفه برسد.

 31. Avatar photo
  اسفندیاری
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

  پدر من در سالهای ۶۳ تا۶۵در ژاندارمری بهبهان حدود بیست روز به صورت ماموریت. برای مقابله با حمله بعثی در جبهه زبیدات عراق خدمت کرده ایا کسری خدمت شامل من میشه ؟کارت ایثارگری یا امتیاز ایثارگری به پدرم؟
  سپاس

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال های 59 تا 67 به مدت حداقل 45 روز در مناطق عملیاتی حضور دارند.

 32. Avatar photo
  فردین
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام وقتتون بخیر
  پدر بنده سال ۷۵ در چابهار خدمت کردند و اون زمان هم درگیری بوده آیا به بنده کسری خدمت تعلق میگیره

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقت بخیر
   باید مراجعه حضوری به بنیاد امور ایثارگران یا یگان محل خدمت صورت بگیرد.

 33. Avatar photo
  احمد
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

  سلام
  پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در قصر شیرین خدمت کرده آیا شامل طرح امام حسن مجتبی میشه؟توی بعضی از سوالات به بعد از جنگ گفتید بله و به بعضی گفتین نه!

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا شهریور 67 در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.بعد از این تاریخ باید پادگان و شرایط خدمتی بررسی شود.

   • Avatar photo
    علیرضا
    ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

    سلام
    پدر بنده سال ۷۲ تا ۷۴ در زاهدان در نیروی انتظامی خدمت کرده آیا طرح امام حسن مجتبی شامل من هم می شود؟

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

     باسلام و احترام طرح امام حسن مجتبی شامل شما نمیگردد

 34. Avatar photo
  محسن
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

  سلام پدر من از سال 59تا 61در تایباد خدمت کردند آیا به من کسری خدمت تعلق میگیره
  اگر تعلق میگیره چند ماه تعلق میگره؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام وقت بخیر
   اگر از یگان خدمتی ایثارگر نامه تاییدیه داشته باشید میتونید به ازای هرماه 12 روز کسری دریافت کنید

 35. Avatar photo
  مهدی
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام خواهش دارم جوابمو بدین پدرم بین سال های 63 الی 65 در نیرو هوایی بوشهر خدمت کردن ولی رفتن برای کسری ها رفتن گفتن بهشون که بین سالهای 59 الی 61 کسری داره خواستم بپرسم آیا درسته این حرف و برای دریافت کسری ها چه باید کنم چون زمان خدمت پدرم در جنگ بوده مرسی

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام برای دریافت کسری ایثارگری باید نامه تاییدیه یگان خدمتی ایثارگر را داشته باشید

 36. Avatar photo
  علی
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام و عرض ادب، پدرم از سال ۱۸/۰۹/۱۳۶۷ تا ۱۸/۰۹/۱۳۶۹ بغیر از ۳ ماه اول آموزشی که در جهرم بوده است، مابقی خدمت خود را نیمی از آن را در پاسگاه گُشت سراوان در روستای گُشت و نیم دیگر را در پاسگاه زابلی در روستای زابلی در سیستان و بلوچستان گذرانده است. طبق بخشنامه امام حسن مجتبی، آیا کسری خدمت بعد از قطعنامه به من که الان سرباز هستم تعلق میگیرد یا خیر؟
  سوال دوم اینکه آیا اضاف خدمت ایشان هم جزء مدت حضور بعد از مدت قانونی سربازی ایشون محاسبه میشه یا نه برای کسری؟
  ممنونم اگر امکانش هست پاسخ بدین. تشکر

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای بررسی مناطق جنگی باید حضوری به بنیاد امور ایثار گران مراجعه کنید.
   اگر سربازیتون جزء مناطق باشه بله حساب میشه.

 37. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام.پدر بنده ۲۷ ماه در منطقه خاش که عملیاتی هست سرباز بودند طی سال های ۶۵تا۶۷.میخواستم بدونم که ایا من میتونم شامل طرح تبدیل و ضعیت بشم؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام روزتون بخیر میتوانید کسری برای خدمت بگیرید

 38. Avatar photo
  رضا
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام
  پدر من از سال 66 تا 68 در شهرستان خوزستان به مدت 17 ماه سرباز بودند آیا به من کسری خدمت تعلق میگیرد بعد از قطعنامه ؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت اطلاع از شرایط کسری خدمت فرزند ایثارگران با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 39. Avatar photo
  رضا
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام
  پدر من از سال 66 تا 67 در شهرستان خوزستان به مدت 17 ماه سرباز بودند آیا به من کسری خدمت تعلق میگیرد بعد از قطعنامه ؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت اطلاع از شرایط کسری خدمت فرزند ایثارگران با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 40. Avatar photo
  روح اله
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

  با سلام کسی از سربازی در زندان و کسری اطلاعی داره ؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام وقت بخیر
   جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 41. Avatar photo
  امیر محمد
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقت بخیر
  برای دریافت تاییدیه کسری خدمت ایثارگری پدر باید به لویزان (تهران)مراجعه کرد حتما یا قرارگاه عملیاتی غرب کرمانشاه هم تاییدیه میدن ؟(بنده خرم آباد لرستان هستم )

 42. Avatar photo
  امیر
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

  سلام ،پدر من در سال ۶۸تا ۷۰،بعد جنگ در منطقه زیوه ک مرز با ترکیه است و از توابع شهرستان ارومیه است خدمت کرده است خواستم بدونم این منطقه(زیوه) جزو مناطق عملیاتی است یا خیر…

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام مناطق عملیاتی بعد از بازه زمانی جنگ از طریق بنیاد امور ایثارگران اقدام نمایید.

 43. Avatar photo
  علی
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

  سلام پدرم سال ۶۶تا۶۸ جزیره خارک خدمت کرده میخواستم ببینم کسری به من تعلق میگیره؟ اگه تعلق میگیره چه مدت؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به سربازانی تعلق میگیرد که پدرانشان در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 44. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقت بخیر، من خودم الان سرباز هستم و در سپاه خدمت میکنم پدرم از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۷ سرباز سپاه در تیپ انصارالرسول جوانرود بوده میخواستم بدونم بهم کسری تعلق میگیره؟؟؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام وقت بخیر
   اگر منطقه عملیاتی باشین بله تعلق میگیره

 45. Avatar photo
  عباس
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱

  سلام وقتتون بخیر
  پدر من ۳۰ ماه از مهر ۶۷ تا ۷۰ سرباز لشکر ۶۴ ارومیه بودن
  اما کارت ایثارگری ندارن
  آیا جزو طرح امام حسن مجتبی میشن
  ک من تک پسرم کسری خدمت بگیرم
  ممنونم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر منطقه عملیاتی بوده باشن بله.

   • Avatar photo
    علی صادقی
    ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

    سلام.پدر من سال ۶۸تا ۷۰ تیپ ۹۲ارتش اهواز تویه طلاییه و جفیر خدمت کرده به منم کسری تعلق میگیره؟؟؟؟

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

     سلام
     کارت احتیاط دارند؟

 46. Avatar photo
  رضا
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام وقت بخیر من در منطقه عملیات سربازم وده ماه کسر پدر وبسیج دارم چه مدت باید خدمت کنم؟؟؟؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقت بخیر
   چند ماه بسیج فعال بودین؟

 47. Avatar photo
  کاظم
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام، بنده از سال 1384 تا 1386 در پلیس راهنمایی و رانندگی اهواز خدمت خود را انجام داده ام؛ در ضمن بنده کارمند دانشگاه شهرکرد هستم، محل اقامتم نیز شهرکرداست؛ آیا تسهیلاتی شامل بنده می شود؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام وقت به خیر
   سهیمه اثارگری به افرادی تعلق میگیرد که دربازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 48. Avatar photo
  کاظم
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

  سلام، بنده از سال 1384 تا 1386 در پلیس راهنمایی و رانندگی اهواز خدمت خود را انجام داده ام؛ در ضمن بنده کترمند دانشگاه شهرکرد هستم، محل اقامتم نیز شهرکرداست؛ آیا تسهیلاتی شامل بنده می شود؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام وقت به خیر
   سهیمه اثارگری به افرادی تعلق میگیرد که دربازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 49. Avatar photo
  Amir
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام پدر من سال 67 ت زهدان خدمت کرده تو پادگان شهید محمدی منتظری خدمت کرده خاستم ببینم میتونم کسری بگیرم

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام روزبخیر
   پدر منطقه عملیاتی بودن؟

 50. Avatar photo
  مهدی موسوی
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام خسته نباشید من پدرم موقع سربازیش ۶ ماه آخر جنگو اهواز بوده میخواستم بدونم اون ۱۸ ماه منطقه جنگی شو که بعد قطعنامه بوده کسری کامل میدن؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت بعد از بازه زمانی جنگ متفاوت است.

 51. Avatar photo
  رامین
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  خدمت در زاهدان چند ماه است ؟ استان فارسی هستم

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام روزتون بخیر دوره یگان 21 ماه هست

 52. Avatar photo
  سالار
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

  با سلام.پدر من از سال ۷۲ تا ۷۴ در قرارگاه (سپاه) مرکزی حمزه سیدالشهدا ارومیه خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیره یا اصلا جز منطقه عملیاتی محسوب نمیشه؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا جهت کسب اطلاعات با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 53. Avatar photo
  محمد
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام،پدر من بین سال های ۷۲ تا ۷۴ به مدت ۲۴ ماه در تیپ ۳۵ تکاوران نیروی زمینی ارتش در جیران بلاغ کرمانشاه خدمت کرده،میخواستم بدونم کسری خدمت به من تعلق می گیرد یا خیر.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری وکسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطقه عملیاتی خدمت کردند.بعد از بازه زمانی جنگ باید به تایید بنیاد و نظام وظیفه برسد.

  • Avatar photo
   karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام بستگی داره درگیری باعراق بوده یان وکدوم منطقه بودیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 54. Avatar photo
  شهرام
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  ممنون بابت مطالب مفید سایت
  پدر بنده از سال 69 تا 71 در بستان آباد استان آذربایجان شرقی به مدت 24 ماه خدمت کرده اند (سه ماه در ژاندارمری و بقیه نیروی انتظامی)
  آیا برای بنده کسری شامل میشود؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام شما شرایطتان را توضیح دهید در پلیس به اضافه ده ایشالا که موافقت میکنند

  • Avatar photo
   نوید
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر
   پدر من سال ۶۶ تا ۶۷ در ژاندارمری بهبان خدمت کرده آیا کسری به من تعلق میگیره؟

   • Avatar photo
    isaei
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

    سلام اگر یگان خدمتی پدرتون تایید کرده باشد میتونید اقدام کنید

 55. Avatar photo
  Emmi
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام خسته نباشید ، پدر بنده از سال ۷۴ تا ۷۶ در منطقه عملیاتی مشکین شهر سرباز بودند، آیا به بنده کسری خدمت تعلق میگیرد؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعاتتان با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 56. Avatar photo
  سيد حسين
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

  باسلام و احترام
  بنده از آبان سال 67 الي آبان 69 به مدت 24 ماه در سپاه كردستان شهرستان سقز خدمت كردم. آيا كسري خدمت به فرزندم تعلق مي گيرد ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ درمناطق عملیاتی خدمت کردند.

 57. Avatar photo
  مهدی
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

  ببخشید این تابستان ۱۴۰۱. مناطق عملیاتی جدیدی قرار ابلاغ شود پنج استان غربی منطقه جنگی شود ؟؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت به خیر
   استعلام مناطق عملیاتی را مستقیما از بنیاد امور ایثارگران بگیرید.

 58. Avatar photo
  محمد
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام پدر بنده از اواخر سال ۷۰تا اوایل سال ۷۳در پادگانه گلمانخانه ارومیه خدمت کرده آیا به بنده کسری خدمت تعلق میگیرد؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.بعد از بازه زمانی جنگ در صورتی که منطقه خدمتی به تایید نظام وظیفه برسد کسری خدمت تعلق میگیرد.

 59. Avatar photo
  Faraz
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۳

  سلام. اسامی مناطق عملیاتی رو از کجا پیدا کنیم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از مناطق عملیاتی سربازی از طریق سامانه مورد نظر با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 60. Avatar photo
  امیرحسین
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام
  پدر من از سال۶۸تا۶۹به مدت۱۶ماه تو مریوان کردستان خدمت کرده
  ایا کسری به من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   eshghabadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقتتون بخیر..احتمال زیاد بله..به ارگان مربوطه در شهر مراجعه کنید و کارت ایثار کری دریافت کنید

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام بله خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   یزدان
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام من کرج هستم یگان ارتشم مریوان افتاده خواستم بپرسم که کسری خدمت چند ماه بهم تعلق میگیره ؟؟؟

   • Avatar photo
    مشاور کریمی
    ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 61. Avatar photo
  نیما
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

  سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال داشتم پدر بنده سال ۶۹تا ۷۱ در لشکر زرهی ۱۶قزوین ارتش در مهران خدمت کرده بعد الان جدیدن میگن نامه اومده ک مهران بعد قطعنامه هم کسری خدمت تعلق میگیره نظام وظیفه هم سوال کردم گفتن بله درست بخشنامه اومده برید پیگیری کنید درسته یا نه؟

  • Avatar photo
   soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام سلامت باشید. در صورت خدمت در مناطق عملیاتی (جنگی) باید از طریق ستاد نیروی زمینی ارتش پیگیر بشید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 62. Avatar photo
  خواجوی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام پدر من از تاریخ ۷۲/۱/۱۸ به مدت ۲۰ ماه در سردشت آذربایجان غربی خدمت کرده و کارمند دولت است
  ایا کسری خدمت یا ایثارگری شاملش میشود؟؟؟؟؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   با سلام اگر در مانطق عملیاتی سربازی بودید و قبل از قعطنامه بودید بهتون دادهع میشد ولی چون بعد قطعنامه هستید باید از یگان خود اقدام کنید

 63. Avatar photo
  خواجوی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام پدر من از زمان ۷۲/۱/۱۸ به مدت ۲۰ ماه در سردشت اذربایجان غربی خدمت کرده و جز کارکنان دولت است
  ایا ایثارگری شاملشان میشود؟؟؟؟؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   با سلام اگر در مانطق عملیاتی سربازی بودید و قبل از قعطنامه بودید بهتون دادهع میشد ولی چون بعد قطعنامه هستید باید از یگان خود اقدام کنید

   • Avatar photo
    Amin
    ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

    سلام خسته نباشید
    پدر من در سال ۶۷٫۵٫۱۸ تا ۶۹٫۵٫۱۸ در ارتش جنوب فکه منطقه اندیمشک اعملیاتی خدمت کرده
    آیا به من کسر خدمت شامل میشه ….

    • Avatar photo
     obeidavi obeidavi
     ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

     سلام وقت بخیر ابتدا شما باید برای گرفتن تشکیل پرونده جهت کارت ایثارگری اقدام کنید.

 64. Avatar photo
  مهدی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام.پدر من سال ۷۰ تا ۷۲ ۸ماه در سرپل ذهاب و۱۶ماه در نفت شهر خدمت کرده آیا کسری ب من تعلق میگیره؟؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

   سلام وقت بخیر . به شما تعلق نمیگیرد . باید 8 سال دفاع مقدس می بودند

 65. Avatar photo
  امیر
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام من در منطقه عملیاتی خدمت می کنم به ما گفتن به ازای هر ماه حضور تو منطقه 9 روز کسری می گیرید. ما 45 روز حضور داریم و 15 روز مرخصی. و گفتن مرخصی کسری نداره. ما اینطوری بیست ماه خدمت می شیم نه هجده یا هفده… چه جوری حساب میشه کسری بالای 50 کیلومتر هم گفتن نداریم. هر چند خونه ما 500 کیلومتر دورتره!!!

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام مرخصی کسری نداره درسته استفاده هم نکنی سوخت میشه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 66. Avatar photo
  سینا
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۶

  پدر بنده از سال ۷۱.۴.۱تا ۷۲.۱۲.۱لشگر ۸۱ذرهی کرمانشاه قسمت پاکسازی مین خدمت کرده خواستم بدونم ایا کسری بهم تعلق میگیره یا خیر ؟لطفا پاسخ بدین

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.افرادی که بعد از بازه زمانی جنگ خدمت کردند منطقه عملیاتی باید به تایید بنیاد و نظام وظیفه برسد.

 67. Avatar photo
  سینا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

  سلام و عرض ادب
  پدر بنده در سال ۷۱.۱.۴تا ۷۲.۱۲.۱در لشگر 81ذرهی باختران خدمت قسمت پاکسازی مین
  میخواستم بدونم آیا شامل کسری خدمت میشه یا خیر؟
  لطفا پاسخ بدین

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   با سلام چون بعد از قطعنامه است باید از یگان خود اقدام کنید

 68. Avatar photo
  سینا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام و عرض ادب
  پدر من از تاریخ 71.4.1تا 72.12.1تو لشگر 81ذره ای باختران (سر پل ذهاب) تو قسمت پاکسازی مین بودند؟آیا کسری به بنده تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

   سلام در صورت تایید یگان خدمتی پدرتون میتونید از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

 69. Avatar photo
  محمدرضا
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

  با عرض سلام و درود

  پدر من از تاریخ مهرماه سال 67 به مدت 27 ماه در مناطق بستان هویزه سوسنگرد خدمت کرده
  میخواستم بدونم آیا کسری سربازی به من تعلق میگیره؟

  بنده خودم در حال حاضر سرباز هستم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی مورد تایید بنیاد و نظام وظیفه حضور داشته باشند.

 70. Avatar photo
  محمد
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام وقت بخیر
  آیا پاوه سال 70 تا 72 جز مناطق عملیاتی بوده یا خیر؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام مناطق عملیاتی بعد از تاریخ قطعنامه به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 71. Avatar photo
  لقمان
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  من درسال 72تا74درلشکر 92زرهی اهواز دربوستان خدمت کردم ایا این منطقه شامل کسرخدمت برای پسرم خواهد شد؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

   باید از طریق یگان خدمت خود استعلام بگیرید

 72. Avatar photo
  علی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

  پدر من در سال ۶۷ برج ۱۱ تا ۶۹ در ارتش قصر شیرین گیلان غرب خدمت کرده ایا کسری خدمت بنده را شامل میشود

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به فرزندانی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی به صورت داوطلبانه یا سربازی خدمت کردند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 73. Avatar photo
  حسین
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام
  کرمانشاه تا چه سالی جز‌مناطق عملیاتی بوده؟

  سال۷۰ تا۷۲ جز مناطق عملیاتی محسوب میشه!؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام بایددرگیری باعراق داشته باشید

 74. Avatar photo
  علی رضا داوری
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام پدر از سال 69تا71 داخل پایگاه ششم شکاری ارتش خدمت کرده ایا کسری تعلق میگیره

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

   سلام درگیری باعراق داشتن تومنطقه عملیاتی باشن بله

 75. Avatar photo
  علی رضا داوری
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام پدر بنده در سال 69تا 71 داخل پایگاه ششم شکاری خدمت کرده ایا کسری به من تعلق میگیره

 76. Avatar photo
  مهدی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام وقت بخیر
  پدر من از سال ۶۷تا۶۹ در یگان مادر ۴۱۱ مهندسی رزمی بروجرد بودن ک این مدت از اونجا ب آبادان و دهلران فرستادن آیا کسری شامل من میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی حضور داشتند.

 77. Avatar photo
  امیر محمد
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام وقت بخیر . من مادرم سال ۶۱ تا ۶۴ توی مناطق جنگی کارمند دولت بوده و بسیج هم گواهی ۲۵ ماه خدمت در مناطق جنگی رو براش صادر کرده .خواستم بدونم با توجه به اینکه کارمند دولت بوده کسری شامل من میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام اگر از یگان خدمتی تایید شده باشه میتونید

   • Avatar photo
    امیر محمد
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۱

    ممنونم منظورتون از تایید یگان خدمتی چیه؟ و اینکه مقدارش همون ماهی ۱۲ روز هست؟ یعنی با توجه به ۲۵ ماه ، ۱۰ ماه کسری به من تعلق میگیره؟ با تشکر

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

     بله

     • Avatar photo
      امیر محمد
      ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

      ممنونم اخه ببخشید از یک مشاور پرسیدم خیلی جدی گفتن برای کارمندان دولت که کار دولتی داشتن ۵۰ درصد مدت حضور حساب میشه . یعنی ۲۵ ماه حدودا ۱۲ ماه و به ازای ۱۲ ماه ماهی ۱۲ روز . شما دقیق اطلاع دارین ؟
      با تشکر

     • Avatar photo
      bagheri
      ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

      سلام اگر از یگان خدمتی تایید شده باشه میتونید

     • Avatar photo
      امیر محمد
      ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

      با تشکر از راهنماییتون فقط سوال منو جواب دادین تایید شده از یکان خدمتی فقط نمیدونم صد درصد مدت حضورو حساب میکنن یا ۵۰ درصد . چون از چند جا پرسیدم گفتن کارمندا دولت مناطق جنگی ۵۰ درصدش حساب و از چند جا دیگه پرسیدم گفتن ربطی نداره اون ۵۰ درصد برای مناطق امنیتی و همون صد درصد برات حساب میشه . الان نمیدونم کدوم از ایناس

     • Avatar photo
      bagheri
      ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

      با سلام اگر کارکنان یا نظام وظیفهخ شما در مناطق عملیاتی بوده 3/4 ان به صورت داوطلبانه حساب میشود

 78. Avatar photo
  محمد
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

  با سلام.. پدر بنده در سال 68 حدود 27 ماه در همدان خدمت کرده آیا کسری خدمت به من تعلق میگیرد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

   سلام وقت بخیر برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله های در سایت مراجعه فرمایید ولی برای شرایط کسری سربازی حدودا 1 سال تعلق میگیرد موفق باشید

 79. Avatar photo
  محمد
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام. مدت زمان خدمت در ارتش ، در شهر زاهدان چقدر است؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام
   با آموزشی 21 ماه

 80. Avatar photo
  alireza
  ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

  با سلام خسته نباشد
  پدر بنده از سال۷۲تا ۷۴ در پادگان مرزی پیرانشهر خدمت کرده
  ایا کسری تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

   سلام وقت بخیر
   بله شرایط تعلق گرفتن کسری را دارید.

 81. Avatar photo
  امیر
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

  سلام پدر من برج ۸ سال ۶۹ اعزام شده و ۲۴ ماه خدمت کرده از پادگان پرندک تهران اعزام شده و توی سومارو نفت شهر منطقه عملیاتی مین خنثی کردن کسری بهم تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری و کسری خدمت به افرادی که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.

   • Avatar photo
    امیر
    ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۸

    خوب الان برج ۸ سال ۶۹ رفته تا سال ۷۱ و ۲۴ ماه خدمت کرده اونم تو مناطق عملیاتی به من تعلق میگیره یا ن

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

     سلام
     این در دوره احتیاط میباشد باید در ارگان مربوطه بررسی شود

 82. Avatar photo
  Sa2t
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام پدر من از سال 56 تا 84 در کامیاران کارمند بوده و اونجا کار کرده است ایا مشمول کسری مناطق عملیاتی میشوم؟؟؟ (آیا شهر کامیاران در استان کردستان جزو مناطق عملیاتی برای کسری خدمت محسوب میشود؟)

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 83. Avatar photo
  کامیار
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۴

  سلام وقت بخیر
  پدرم سال ۷۰ تا ۷۲ ارتش، قرارگاه غرب کرمانشاه سومار خدمت کرده، کسری شامل میشه بعنوان مناطق عملیاتی؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   با سلام.به دفاتر ارتش منطقه زندگی خود مراجعه کنید.

 84. Avatar photo
  ملودین
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۷

  سلام پدر من در مرز کرمانشاه غراق خدمت کرده در سال 71 تا 73 کسری میگره منو؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر
   پدرتون در دوره احتیاط خدمت کردند .بستگی به منطقه عملیاتی و یگان خدمتی ایشون داشته.برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام . دوره ای که پدر شما خدمت کرده است دوره احتیاط می باشد و برای دوره احتیاط کسری تعلق نمیگیرد

 85. Avatar photo
  علی
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

  سلام.
  پدر من سال ۶۶ تا ۶۸ تو اهواز خدمت کرده.نصفش قبل قطعنامه بوده نصفش بعدش.کسری بهم تغلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر
   تا شهریور ماه سال 67 کسری بهتون تعلق میگیره بعدش هم بسنگی به منطقه عملیاتی و سمت و یگان خدمتی داره.برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره هیوا تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   هادی
   ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام پدر من در پسوه پیرانشهر خدمت کرده در سال 75 تا 77 کسری خدمت واسه من تعلق میگیره یا نه؟

   • Avatar photo
    bagheri
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

    سلام وقت بخیر جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    بهرام
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

    تعلق گرفت؟؟

 86. Avatar photo
  صباح
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام‌ پدرم سال ۷۲تا۷۴ توی ارومیه خدمت کرده کسری میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر بله طرح امام حسن مجتبی بهتون تعلق میگیره که به ازای هر ماه 9 روز از شما کم میشه

 87. Avatar photo
  حسین
  ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۳

  سلام وقت بخیر پدرم سال ۷۰تا۷۹ در نیروی هوایی بوشهر بوده
  کسری خدمت به من تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیربعد از سال 67 و بعد قطع نامه در صورتی که در منطقه عملیاتی خدمت کرده باشن بله تعلق میگیرد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 88. Avatar photo
  مهدی
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خسته نباشید یدرم سرباز وظیفه سال 71 در شهر بانه سباه بوده الان کسزی برا منم شامل میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   با سلام.احتمال ان خیلی کم است./

 89. Avatar photo
  هادی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۴

  سلام خسته نباشید.من میتونم داوطلبانه بیفتم مرز؟اموزشی ام افتادم سپاه کرمانشاه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   این مورد رو در نظام وظیفه درخواست بدید اما انتخابی نیست خودشون مشخص میکنند

 90. Avatar photo
  مهدی هیزجی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲

  سلام پدر بنده سال ۷۰ تا ۷۲ نیروانتظامی خوی قوشجی ارومیه خدمت کرده آیا کسری چیزی به بنده تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وقت بخیر اگر جزو مناطق عملیاتی باشه بله حساب میشود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 91. Avatar photo
  مصطفی پارسایی
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

  با سلام. پدر بنده در سال 63 تا 65 به خدمت سربازی رفت. سه ماه دوره آموزشی در جهرم فارس بود و سپس به بندر دیلم بوشهر رفت و در یگان ساحلی آن مشغول به خدمت شد. ارگان وی ژاندارمری بود و 23 ماه در آنجا خدمت کرد. آیا به بنده کسر خدمت تعلق می گسیرد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

   بله.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 92. Avatar photo
  محمد
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام، پدر من تیپ48فتح یاسوج بوده سال 72تا 74،ایا کسری بهم تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر
   خیر سهمیه ای به شما تعلق نمیگیرد.

 93. Avatar photo
  رضا
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام پدر من سال ۶۸،۶۹،۷۰ تیپ ۴۵ شوش بوده میرفتن مین خنثی میکردن کلان هم تو چادر بودن
  کسری تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر
   لازمه که ایشون توی منطقه ای که حضور داشتند چه در زمان جنگ چه بعد از جنگ گه دوره احتیاط نام گذاری شده عملیاتی و یا تا حدودی در کیر باشد تا کسری لحاظ شود
   لازمه که شرایط شما بیشتر بررسی شود با مشاورین ما تماس بگیرید

  • Avatar photo
   علی
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۴

   سلام پدر من 4ماه سابقه جبهه داره. آیا کسری تعلق میگیره؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

    سلام وقت بخیر
    پدر شما باید حاقل 6ماه حضور مستمر در جبهه داشته باشند که به شما کسری تعلق بگیرد

 94. Avatar photo
  حامد
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

  پدرم سال های ۶۹ تا ۷۱ در پادگان لشکر ۲۷ محمدرسول الله دوکوهه خدمت سربازی بوده ایا کسری برای من تعلق میگیرد؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام وقتتون بخیر اگر مناطق جنگی بوده باشند و تایید شده باشد بله تعلق می گیرد به یگان ترخیصی پدر مراجعه کنید

   • Avatar photo
    سالار
    ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۳

    با سلام.پدر من از سال ۷۲ تا ۷۴ در قرارگاه (سپاه) مرکزی حمزه سیدالشهدا ارومیه خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیره یا اصلا جز منطقه عملیاتی محسوب نمیشه؟

 95. Avatar photo
  امید
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام پدرم سال ۷۰تا ۷۲ در اهواز خدمت کرده آیا شامل کسری خدمت میشود؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت به خیر مدت زمان جنگ از سال 59-67 بوده سال 70-72 دوران جنگ نبوده.

 96. Avatar photo
  غلامرضا آسیابانی
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۵

  سلام..آیا سیستان بلوچستان زاهدان منطقه عملیاتی است و کارت ایثار تعلق میگیرد

 97. Avatar photo
  مصطفی
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۲

  سلام پدر من درسال ۷۳ سرباز بود در کرمانشاه سرپل ذهاب منطقه عملیاتی بوده کسری شامل من میشه

 98. Avatar photo
  مهران
  ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۰

  سلام. پدرم نفت شهر کرمانشاه سال ۶۸ خدمت کرده. کارت ایثارگری هم داره.. آیا من کسری میگیرم؟

 99. Avatar photo
  اقبال
  ۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۳۲

  من پدرم ۱۴ ماه جبهه بوده الانم در همدان خدمت می کنم گفتم ایا همدان ۲۱ ماه خدمته برام یا ۱۹ اهل کردستانم

مطالب مرتبط

تماس با مشاور