ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ | ایران تحصیل

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ کلیه مشمولین خدمت سربازی که به دنبال کسری و خرید خدمت نظام وظیفه می باشند ، می توانند در صورت اطلاع از مناطق عملیاتی برای کسر خدمت سربازی اقدام نمایند.  در ادامه به پاسخ سوال مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ خواهیم پرداخت.

خدمت در مناطق عملیاتی برای کسر خدمت چه تاثیری خواهد داشت؟

کدام مناطق از کشور جز مناطق عملیاتی سربازی محاسبه می شوند؟

چگونه می توانیم در مناطق عملیاتی سربازی خدمت کنیم؟

حداکثر کسری که میتوان برای مناطق عملیاتی گرفت چند ماه است؟

 

جهت اطلاع دقیق از مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ و مناطق عملیاتی برای کسر خدمت ، نحوه اخذ پروژه برای کسری خدمت سربازی با مشاورین و متخصصین سازمان نظام وظیفه تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مناطق عملیاتی چیست؟

 

مناطق عملیاتی چیست؟ سازمان نظام وظیفه عمومی مناطق مختلفی را تقسیم بندی می نماید و با استفاده از این تقسیم بندی، مشمولین خدمت سربازی که در این مناطق خدمت خود را می گذرانند ، می توانند واجد شرایط کسر خدمت سربازی شوند. کسری خدمت سربازی راه های مختلفی دارد که یکی از این راه ها مربوط به مناطق عملیاتی سربازی می باشد.

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ منطق عملیاتی شامل دو منطقه می باشد. یک نوع از مناطق شامل مناطق محروم و بد آب و هوا می باشد و نوع دوم مناطق عملیاتی و جنگی امنیتی خواهند بود. بنابراین تمامی سربازان که خدمت سربازی خود را در این مناطق بگذارنند ، مشمول کسر خدمت سربازی می شوند. شایان ذکر است که مناطق مختلف با توجه به جدید ترین تغییرات خدمت سربازی تعیین می گردد.

مشمولین عزیز توجه داشته باشند که توضیحاتی که در رابطه با مناطق عملیاتی چیست و همچنین مناطق مشمول کسری خدمت ارائه می گردد ، برای مشمولین خدمت سربازی غیر بومی خواهد بود. مناطق عملیاتی برای کسر خدمت شامل مناطقی می باشند که بد آب و هوا بوده و یا مناطق مرزی در کنار کشورهای همایسه می باشند.

 

 

 

 

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ مناطق عملیاتی سربازی شامل دو منطقه به صورت کلی می باشد که هر یک از این مناطق به چندین شاخه و منطقه قابل تقسیم می باشند.

 

 

 

 

لیست مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟

 

کسری خدمت برای مناطق عملیاتی و جنگی نیز 3 ماه می باشد. بنابراین کل مدت خدمت سربازی برای این دسته از افراد 18 ماه خواهد بود. با توجه به جدیدترین جزئیات خدمت نظام وظیفه ، کلیه مشمولینی که در این مناطق در حال خدمت سربازی می باشند ، می توانند از این معافیت ها استفاده نمایند. لازم به ذکر است که اطلاع دقیق از این شرایط را می توان از جمله الزامات قبل از دریافت دفترچه ثبت نام خواهد بود.

همانطور که ذکر گردید ، مناطق عملیاتی شامل مناطق با آب و هوای بد می باشند. در رابطه با اینکه به چه میزان گذراندن سربازی در این مناطق می تواند موجب کسری خدمت سربازی شود به منطقه ای که شما در آن مشغول خدمت می باشید وابسته خواهد بود. به عنوان مثال مدت کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا دو ماه می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در سربازی برای آن دسته از داوطلبانی که در این مناطق مشغول به خدمت می باشند نیز شرایط مخصوص به خود را خواهد داشت.

مشمولین عزیز توجه داشته باشد که با توجه به سنوات موجود، برخی از رشته ها در سازمان های مختلف چنانچه بتوانند پروژه ای را بر عهده گیرند و به انجام برسانند ، خواهند توانست مشمول کسری خدمت سربازی گردند. با توجه به مشاوره رایگان نظام وظیفه می توانند از کلیه شرایط کسری و معافیت خدمت سربازی آگاه شوند و به اطلاعات جامعی در این زمینه دست یابند.

 

 

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت

 

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت

 

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت برای هر منطقه، با تعداد ماه های متفاوتی اقدام به کسر خدمت سربازی می نماید که برای آشنایی شما مشمولین عزیز و گرامی در جدول زیر تعداد ماه های کسر خدمت برای عملیات مختلف را ارائه خواهیم نمود. شایان ذکر است که مناطق عملیاتی از پیش مشخص شده است و سربازانی که در این مناطق قرار خواهند گرفت مشمول این طرح خواهند گردید.

 

درصد جانبازی میزان کسر خدمت
5 الی 10 درصد 2 ماه
11 الی 15 درصد 4 ماه
16 الی 20 درصد 5 ماه
21 الی 24 درصد 8 ماه

 

 

برای اطلاع از آیین نامه جدید معافیت پزشکی کلیک کنید.

 

کسری خدمت جبهه

مدت سابقه جبهه میزان کسر خدمت
6 تا 8 ماه 2 ماه
9 تا 11 ماه 3 ماه
12 تا 14 ماه 4 ماه

 

در رابطه با اینکه مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ باید بگوییم شامل مناطق زیادی در هر استان می باشد و این موضوع بستگی به استان و محلی است که شما باید خدمت خود را در آنجا بگذاریند. بنابراین مناطق عملیاتی برای کسر خدمت تنها شامل این لیست نخواهد شد. همچنین این لیست شامل لیست کاملی از کسر خدمت نمی باشد.

چنانچه مایل به اطلاع دقیق از مناطق عملیاتی برای کسر خدمت در سراسر کشور می باشید، می توانید با استفاده از شماره تلفن های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات جامع و کاملی در این رابطه دست یابید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط سرباز معلم کلیک کنید.

 

کسر خدمت

 

کسر خدمت

کسر خدمت

 

کسر خدمت برای سربازی دارای شرایطی است که مطابق با قوانین سازمان نظام وظیفه برای افراد با شرایط زیر ، می توانند از طرح مذکور استفاده نمایند.

کسر خدمت ایثارگران : آن دسته از مشمولینی که قبل از سال 90 به سن مشمولیت رسیده اند ولی بنا به دلایل قانونی همانند معافیت تحصیلی، نسبت به اخد دفترچه سربازی اقدام ننموده اند، شامل این طرح می گردند و می توانند با توجه به ضوابط موجود ، از کسری خدمت و اعزام استفاده نمایند.

 

 

جهت استفاده از مشاوره تخصصی نظام وظیفه راهنمای اخذ معافیت کلیک کنید.

 

 

کسر خدمت فرزند : برای سربازان متاهلی که دارای فرزند می باشند نیز، به ازای هر فرزند از سه ماه کسر خدمت برخوردار خواهند شد. برای این دسته از افراد تفاوتی در رابطه با خدمت در مناطق عملیاتی و غیره وجود نخواهد داشت. به همین دلیل چنانچه واجد شرایط و ضوابط باشند، خواهند توانست نسبت به دریافت این کسری اقدام نمایند.

کسر خدمت خدمت نخبگان نیز با توجه به دستور مقام معظم رهبری که با توجه به آن، آن دسته از علم آموزانی که عضو بنیاد نخبگان می باشند و شامل سرمایه انسانی می باشند ،می توانند از کسر خدمت بهره مند گردند. لازم به ذکر است که این شرایط در طرح مناطق عملیاتی قرار نخواهد گرفت.

 

طرح های پژوهشی برای استفاده از کسر خدمت سربازی توسط چه کسانی نظارت می شود؟

طرح های پژوهشی در هر  رشته و متناسب با هر سازمانی متفاوت خواهد بود. پس از دریافت طرح های مورد نظر و انجام آن ها، طرح ها توسط کارفرماهای مربوطه بررسی و نظارت خواهند گردید و پس از تائید ، به انجمن علمی نخبگان برای بررسی بیشتر ارسال خواهد شد.

من در حال نوشتن پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد می باشم و موضوع پایان نامه بنده بسیار تازه و جدید می باشد. آیا می توانم از طرح کسری پروژه استفاده نمایم؟

نوشتن پایان نامه در صوزتی شامل این طرح می گردد که دانشجو و یا مشمول خدمت ، موضوع پایان نامه خود را با سازمان مربوطه هماهنگ نموده باشد. ولی پایان نامه های از پیش نوشته شده و آماده شامل این طرح نخواهد گردید.

آیا می توان همزمان برای امریه ثبت نام نمود و همچنین از طرح های پژوهشی برای کسر خدمت سربازی استفاده کرد؟

آیا در پاسخ مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ بین سازمان های مختلفی تفاوتی وجود دارد؟

مدارک لازم برای تشکیل پرونده نخبگان چیست؟

 من در یکی از رشته های مهندسی تحصیل نموده ام. آیا می توانم با استفاده از طرح های مذکور و انجام پروژه های تحقیقاتی ، از کسری خدمت سربازی استفاده نمایم؟

چگونه می توانم به لیست تمامی مناطق عملیاتی برای کسر خدمت سربازی دست یابم؟

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟  و همچنین یافتن پاسخ سوالات خود می توانید با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات جامعی در این زمینه دست یابید.

 

 

مطالب مرتبط

معافیت سربازی کفالت

تحصیل در سربازی

تاریخ اعزام به خدمت با مدرک لیسانس

سنوات مجاز تحصیل در دانشگاه

امریه سربازی

ثبت نام آزمون استخدامی شرکت نفت

مناطق عملیاتی برای کسر خدمت

حداکثر کسری خدمت سربازی برای خدمت در مناطق عملیاتی چند ماه است؟

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟

2.5/5 - (11 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. سروش
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مشاورین محترم ایران تحصیل،
  لطفاً در مورد زمان ابلاغ قانون جدید مجلس مبنی بر افزایش زمان مناطق عملیاتی از سال 75 به سال 77 توضیح بفرمائید.
  با سپاس

  • مشاور جوادی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانینی که در حال حاضر وجود هنوز چیزی در این باره ذکر نشده.

 2. عرفان
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام و وقت بخیر پدر من سال ۶۸ زاهدان خدمت کرده است ایا کسری برای من تعلق میگرید با اینکه ۶ ماه سنوات دارم

  • rahdar
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقت بخیر .
   بله تعلق میگیرد، لطفا برای برررسی دقیق شرایطتون با ما تماس حاصل کنید

 3. امیرحسین
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام
  پدر بنده۲۶ماه۰۸خاش خدمت کرده ارتش هم بوده،اردیبهشت سال۷۲خدمتش تموم میشه. آیا کسری خدمت به من میخوره،وکارت ایثارگری بهش تعلق میگیره؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام
   کل 26 ماه در مناطق عملیاتی بودن؟
   برای بررسی دقیق تر شرایط تون تماس بگیرید

   • امیرحسین
    ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

    بله جناب

 4. امیرحسین
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

  پدرمن۲۶ماه۰۸خاش بوده آیا منطقه جنگی به حساب میاد؟و کسری به من طعلق میگیره یا نه؟ اردیبهشت سال۷۲خدمتشُ تموم کرده فک کنم۲۵درصد هم ایثارگری بهش تعلق گرفته.

  • مشاور حمامی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت کسری ایثار اطلاعات شما باید برسی شود و امتیازات شما باید محاسبه شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 5. مهدی
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۶

  با سلام
  پدر من از سال ۷۰تا ۷۲ در منطقه عملیاتی اهواز و دزفول سرباز بوده، ایا کسری به من تعلق میگیرد؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

   سلام
   تا سال 75 هم امکانش هست که کارت ایثار بدن اما شرایط پدر باید دقیق بررسی بشه
   برای راهنمایی دقیق ترتماس بگیرید

 6. محمد
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام خدمت در هنگ مرزی زاهدان چند ماه است؟

  • مشاور جوادی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی معمولا برای مناطق بد آب و هوا حدودا 2-3 ماه حداکثر کسری لحاظ میشه.

 7. حسین
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام پدر من سال ۷۵ در لشگر ۶۴ اورمیه خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیره

  • مشاور اقازاده
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام وقت بخیر
   این زمان بعد از صلح نامه هستش وتعلق نمگیرد چون عملیاتی ودرگیر نبوده است

 8. مهرشاد
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام خسته نباشید پدرم اهواز در سال ۶۳ خدمت کرده ایا به من کسری تعلق میگیره

  • مشاور عیسائی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایط را داشته باشند حتما تعلق خواهد گرفت جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. عرفان
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام وقتتون بخیر پدر بنده سال ۶۹ تا ۷۱ در لشکر زرهی ۸۱ سر پل ذهاب خدمت کرده است آیا کسری به من تعلق میگیرد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در مناطق عملیاتی در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 خدمت کرده باشند.بعد از زمان جنگ باید منطقه خدمتی به تایید بنیاد و نظام وظیفه برسد.

 10. اسفندیاری
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

  پدر من در سالهای ۶۳ تا۶۵در ژاندارمری بهبهان حدود بیست روز به صورت ماموریت. برای مقابله با حمله بعثی در جبهه زبیدات عراق خدمت کرده ایا کسری خدمت شامل من میشه ؟کارت ایثارگری یا امتیاز ایثارگری به پدرم؟
  سپاس

  • مشاور محمدی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال های 59 تا 67 به مدت حداقل 45 روز در مناطق عملیاتی حضور دارند.

 11. فردین
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام وقتتون بخیر
  پدر بنده سال ۷۵ در چابهار خدمت کردند و اون زمان هم درگیری بوده آیا به بنده کسری خدمت تعلق میگیره

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقت بخیر
   باید مراجعه حضوری به بنیاد امور ایثارگران یا یگان محل خدمت صورت بگیرد.

 12. احمد
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

  سلام
  پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در قصر شیرین خدمت کرده آیا شامل طرح امام حسن مجتبی میشه؟توی بعضی از سوالات به بعد از جنگ گفتید بله و به بعضی گفتین نه!

  • مشاور محمدی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا شهریور 67 در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.بعد از این تاریخ باید پادگان و شرایط خدمتی بررسی شود.

   • علیرضا
    ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

    سلام
    پدر بنده سال ۷۲ تا ۷۴ در زاهدان در نیروی انتظامی خدمت کرده آیا طرح امام حسن مجتبی شامل من هم می شود؟

    • مشاور رضایی
     ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

     باسلام و احترام طرح امام حسن مجتبی شامل شما نمیگردد

 13. محسن
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

  سلام پدر من از سال 59تا 61در تایباد خدمت کردند آیا به من کسری خدمت تعلق میگیره
  اگر تعلق میگیره چند ماه تعلق میگره؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام وقت بخیر
   اگر از یگان خدمتی ایثارگر نامه تاییدیه داشته باشید میتونید به ازای هرماه 12 روز کسری دریافت کنید

 14. مهدی
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام خواهش دارم جوابمو بدین پدرم بین سال های 63 الی 65 در نیرو هوایی بوشهر خدمت کردن ولی رفتن برای کسری ها رفتن گفتن بهشون که بین سالهای 59 الی 61 کسری داره خواستم بپرسم آیا درسته این حرف و برای دریافت کسری ها چه باید کنم چون زمان خدمت پدرم در جنگ بوده مرسی

  • مشاور فتح اللهی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام برای دریافت کسری ایثارگری باید نامه تاییدیه یگان خدمتی ایثارگر را داشته باشید

 15. علی
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام و عرض ادب، پدرم از سال ۱۸/۰۹/۱۳۶۷ تا ۱۸/۰۹/۱۳۶۹ بغیر از ۳ ماه اول آموزشی که در جهرم بوده است، مابقی خدمت خود را نیمی از آن را در پاسگاه گُشت سراوان در روستای گُشت و نیم دیگر را در پاسگاه زابلی در روستای زابلی در سیستان و بلوچستان گذرانده است. طبق بخشنامه امام حسن مجتبی، آیا کسری خدمت بعد از قطعنامه به من که الان سرباز هستم تعلق میگیرد یا خیر؟
  سوال دوم اینکه آیا اضاف خدمت ایشان هم جزء مدت حضور بعد از مدت قانونی سربازی ایشون محاسبه میشه یا نه برای کسری؟
  ممنونم اگر امکانش هست پاسخ بدین. تشکر

  • مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای بررسی مناطق جنگی باید حضوری به بنیاد امور ایثار گران مراجعه کنید.
   اگر سربازیتون جزء مناطق باشه بله حساب میشه.

 16. فاطمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام.پدر بنده ۲۷ ماه در منطقه خاش که عملیاتی هست سرباز بودند طی سال های ۶۵تا۶۷.میخواستم بدونم که ایا من میتونم شامل طرح تبدیل و ضعیت بشم؟

  • مشاور بهروزی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام روزتون بخیر میتوانید کسری برای خدمت بگیرید

 17. رضا
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام
  پدر من از سال 66 تا 68 در شهرستان خوزستان به مدت 17 ماه سرباز بودند آیا به من کسری خدمت تعلق میگیرد بعد از قطعنامه ؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت اطلاع از شرایط کسری خدمت فرزند ایثارگران با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 18. رضا
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام
  پدر من از سال 66 تا 67 در شهرستان خوزستان به مدت 17 ماه سرباز بودند آیا به من کسری خدمت تعلق میگیرد بعد از قطعنامه ؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت اطلاع از شرایط کسری خدمت فرزند ایثارگران با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 19. روح اله
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

  با سلام کسی از سربازی در زندان و کسری اطلاعی داره ؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام وقت بخیر
   جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 20. امیر محمد
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقت بخیر
  برای دریافت تاییدیه کسری خدمت ایثارگری پدر باید به لویزان (تهران)مراجعه کرد حتما یا قرارگاه عملیاتی غرب کرمانشاه هم تاییدیه میدن ؟(بنده خرم آباد لرستان هستم )

 21. امیر
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

  سلام ،پدر من در سال ۶۸تا ۷۰،بعد جنگ در منطقه زیوه ک مرز با ترکیه است و از توابع شهرستان ارومیه است خدمت کرده است خواستم بدونم این منطقه(زیوه) جزو مناطق عملیاتی است یا خیر…

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام مناطق عملیاتی بعد از بازه زمانی جنگ از طریق بنیاد امور ایثارگران اقدام نمایید.

 22. علی
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

  سلام پدرم سال ۶۶تا۶۸ جزیره خارک خدمت کرده میخواستم ببینم کسری به من تعلق میگیره؟ اگه تعلق میگیره چه مدت؟

  • مشاور محمدی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به سربازانی تعلق میگیرد که پدرانشان در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 23. علیرضا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقت بخیر، من خودم الان سرباز هستم و در سپاه خدمت میکنم پدرم از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۷ سرباز سپاه در تیپ انصارالرسول جوانرود بوده میخواستم بدونم بهم کسری تعلق میگیره؟؟؟

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام وقت بخیر
   اگر منطقه عملیاتی باشین بله تعلق میگیره

 24. عباس
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱

  سلام وقتتون بخیر
  پدر من ۳۰ ماه از مهر ۶۷ تا ۷۰ سرباز لشکر ۶۴ ارومیه بودن
  اما کارت ایثارگری ندارن
  آیا جزو طرح امام حسن مجتبی میشن
  ک من تک پسرم کسری خدمت بگیرم
  ممنونم پاسخ بدید

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر منطقه عملیاتی بوده باشن بله.

   • علی صادقی
    ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

    سلام.پدر من سال ۶۸تا ۷۰ تیپ ۹۲ارتش اهواز تویه طلاییه و جفیر خدمت کرده به منم کسری تعلق میگیره؟؟؟؟

    • مشاور صادقی
     ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

     سلام
     کارت احتیاط دارند؟

 25. رضا
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام وقت بخیر من در منطقه عملیات سربازم وده ماه کسر پدر وبسیج دارم چه مدت باید خدمت کنم؟؟؟؟

  • JAVADI
   ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقت بخیر
   چند ماه بسیج فعال بودین؟

 26. کاظم
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام، بنده از سال 1384 تا 1386 در پلیس راهنمایی و رانندگی اهواز خدمت خود را انجام داده ام؛ در ضمن بنده کارمند دانشگاه شهرکرد هستم، محل اقامتم نیز شهرکرداست؛ آیا تسهیلاتی شامل بنده می شود؟

  • mohammadi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام وقت به خیر
   سهیمه اثارگری به افرادی تعلق میگیرد که دربازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 27. کاظم
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

  سلام، بنده از سال 1384 تا 1386 در پلیس راهنمایی و رانندگی اهواز خدمت خود را انجام داده ام؛ در ضمن بنده کترمند دانشگاه شهرکرد هستم، محل اقامتم نیز شهرکرداست؛ آیا تسهیلاتی شامل بنده می شود؟

  • mohammadi
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام وقت به خیر
   سهیمه اثارگری به افرادی تعلق میگیرد که دربازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 28. Amir
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام پدر من سال 67 ت زهدان خدمت کرده تو پادگان شهید محمدی منتظری خدمت کرده خاستم ببینم میتونم کسری بگیرم

  • JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام روزبخیر
   پدر منطقه عملیاتی بودن؟

 29. مهدی موسوی
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام خسته نباشید من پدرم موقع سربازیش ۶ ماه آخر جنگو اهواز بوده میخواستم بدونم اون ۱۸ ماه منطقه جنگی شو که بعد قطعنامه بوده کسری کامل میدن؟

  • mohammadi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت بعد از بازه زمانی جنگ متفاوت است.

 30. رامین
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  خدمت در زاهدان چند ماه است ؟ استان فارسی هستم

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام روزتون بخیر دوره یگان 21 ماه هست

 31. سالار
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

  با سلام.پدر من از سال ۷۲ تا ۷۴ در قرارگاه (سپاه) مرکزی حمزه سیدالشهدا ارومیه خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیره یا اصلا جز منطقه عملیاتی محسوب نمیشه؟

  • isaei
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا جهت کسب اطلاعات با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 32. محمد
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام،پدر من بین سال های ۷۲ تا ۷۴ به مدت ۲۴ ماه در تیپ ۳۵ تکاوران نیروی زمینی ارتش در جیران بلاغ کرمانشاه خدمت کرده،میخواستم بدونم کسری خدمت به من تعلق می گیرد یا خیر.

  • mohammadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری وکسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطقه عملیاتی خدمت کردند.بعد از بازه زمانی جنگ باید به تایید بنیاد و نظام وظیفه برسد.

  • karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام بستگی داره درگیری باعراق بوده یان وکدوم منطقه بودیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 33. شهرام
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  ممنون بابت مطالب مفید سایت
  پدر بنده از سال 69 تا 71 در بستان آباد استان آذربایجان شرقی به مدت 24 ماه خدمت کرده اند (سه ماه در ژاندارمری و بقیه نیروی انتظامی)
  آیا برای بنده کسری شامل میشود؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام شما شرایطتان را توضیح دهید در پلیس به اضافه ده ایشالا که موافقت میکنند

  • نوید
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر
   پدر من سال ۶۶ تا ۶۷ در ژاندارمری بهبان خدمت کرده آیا کسری به من تعلق میگیره؟

   • isaei
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

    سلام اگر یگان خدمتی پدرتون تایید کرده باشد میتونید اقدام کنید

 34. Emmi
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام خسته نباشید ، پدر بنده از سال ۷۴ تا ۷۶ در منطقه عملیاتی مشکین شهر سرباز بودند، آیا به بنده کسری خدمت تعلق میگیرد؟

  • isaei
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعاتتان با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 35. سيد حسين
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

  باسلام و احترام
  بنده از آبان سال 67 الي آبان 69 به مدت 24 ماه در سپاه كردستان شهرستان سقز خدمت كردم. آيا كسري خدمت به فرزندم تعلق مي گيرد ؟

  • mohammadi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ درمناطق عملیاتی خدمت کردند.

 36. مهدی
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

  ببخشید این تابستان ۱۴۰۱. مناطق عملیاتی جدیدی قرار ابلاغ شود پنج استان غربی منطقه جنگی شود ؟؟؟

  • mohammadi
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت به خیر
   استعلام مناطق عملیاتی را مستقیما از بنیاد امور ایثارگران بگیرید.

 37. محمد
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام پدر بنده از اواخر سال ۷۰تا اوایل سال ۷۳در پادگانه گلمانخانه ارومیه خدمت کرده آیا به بنده کسری خدمت تعلق میگیرد؟

  • mohammadi
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.بعد از بازه زمانی جنگ در صورتی که منطقه خدمتی به تایید نظام وظیفه برسد کسری خدمت تعلق میگیرد.

 38. Faraz
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۳

  سلام. اسامی مناطق عملیاتی رو از کجا پیدا کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از مناطق عملیاتی سربازی از طریق سامانه مورد نظر با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 39. امیرحسین
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام
  پدر من از سال۶۸تا۶۹به مدت۱۶ماه تو مریوان کردستان خدمت کرده
  ایا کسری به من تعلق میگیره؟

  • eshghabadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقتتون بخیر..احتمال زیاد بله..به ارگان مربوطه در شهر مراجعه کنید و کارت ایثار کری دریافت کنید

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام بله خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • یزدان
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام من کرج هستم یگان ارتشم مریوان افتاده خواستم بپرسم که کسری خدمت چند ماه بهم تعلق میگیره ؟؟؟

   • مشاور کریمی
    ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 40. نیما
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

  سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال داشتم پدر بنده سال ۶۹تا ۷۱ در لشکر زرهی ۱۶قزوین ارتش در مهران خدمت کرده بعد الان جدیدن میگن نامه اومده ک مهران بعد قطعنامه هم کسری خدمت تعلق میگیره نظام وظیفه هم سوال کردم گفتن بله درست بخشنامه اومده برید پیگیری کنید درسته یا نه؟

  • soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام سلامت باشید. در صورت خدمت در مناطق عملیاتی (جنگی) باید از طریق ستاد نیروی زمینی ارتش پیگیر بشید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 41. خواجوی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام پدر من از تاریخ ۷۲/۱/۱۸ به مدت ۲۰ ماه در سردشت آذربایجان غربی خدمت کرده و کارمند دولت است
  ایا کسری خدمت یا ایثارگری شاملش میشود؟؟؟؟؟؟

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   با سلام اگر در مانطق عملیاتی سربازی بودید و قبل از قعطنامه بودید بهتون دادهع میشد ولی چون بعد قطعنامه هستید باید از یگان خود اقدام کنید

 42. خواجوی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام پدر من از زمان ۷۲/۱/۱۸ به مدت ۲۰ ماه در سردشت اذربایجان غربی خدمت کرده و جز کارکنان دولت است
  ایا ایثارگری شاملشان میشود؟؟؟؟؟

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   با سلام اگر در مانطق عملیاتی سربازی بودید و قبل از قعطنامه بودید بهتون دادهع میشد ولی چون بعد قطعنامه هستید باید از یگان خود اقدام کنید

   • Amin
    ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

    سلام خسته نباشید
    پدر من در سال ۶۷٫۵٫۱۸ تا ۶۹٫۵٫۱۸ در ارتش جنوب فکه منطقه اندیمشک اعملیاتی خدمت کرده
    آیا به من کسر خدمت شامل میشه ….

    • obeidavi obeidavi
     ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

     سلام وقت بخیر ابتدا شما باید برای گرفتن تشکیل پرونده جهت کارت ایثارگری اقدام کنید.

 43. مهدی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام.پدر من سال ۷۰ تا ۷۲ ۸ماه در سرپل ذهاب و۱۶ماه در نفت شهر خدمت کرده آیا کسری ب من تعلق میگیره؟؟

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

   سلام وقت بخیر . به شما تعلق نمیگیرد . باید 8 سال دفاع مقدس می بودند

 44. امیر
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام من در منطقه عملیاتی خدمت می کنم به ما گفتن به ازای هر ماه حضور تو منطقه 9 روز کسری می گیرید. ما 45 روز حضور داریم و 15 روز مرخصی. و گفتن مرخصی کسری نداره. ما اینطوری بیست ماه خدمت می شیم نه هجده یا هفده… چه جوری حساب میشه کسری بالای 50 کیلومتر هم گفتن نداریم. هر چند خونه ما 500 کیلومتر دورتره!!!

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام مرخصی کسری نداره درسته استفاده هم نکنی سوخت میشه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 45. سینا
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۶

  پدر بنده از سال ۷۱.۴.۱تا ۷۲.۱۲.۱لشگر ۸۱ذرهی کرمانشاه قسمت پاکسازی مین خدمت کرده خواستم بدونم ایا کسری بهم تعلق میگیره یا خیر ؟لطفا پاسخ بدین

  • mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.افرادی که بعد از بازه زمانی جنگ خدمت کردند منطقه عملیاتی باید به تایید بنیاد و نظام وظیفه برسد.

 46. سینا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

  سلام و عرض ادب
  پدر بنده در سال ۷۱.۱.۴تا ۷۲.۱۲.۱در لشگر 81ذرهی باختران خدمت قسمت پاکسازی مین
  میخواستم بدونم آیا شامل کسری خدمت میشه یا خیر؟
  لطفا پاسخ بدین

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   با سلام چون بعد از قطعنامه است باید از یگان خود اقدام کنید

 47. سینا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام و عرض ادب
  پدر من از تاریخ 71.4.1تا 72.12.1تو لشگر 81ذره ای باختران (سر پل ذهاب) تو قسمت پاکسازی مین بودند؟آیا کسری به بنده تعلق میگیره؟

  • fathollahi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

   سلام در صورت تایید یگان خدمتی پدرتون میتونید از سهمیه ایثارگری استفاده کنید

 48. محمدرضا
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

  با عرض سلام و درود

  پدر من از تاریخ مهرماه سال 67 به مدت 27 ماه در مناطق بستان هویزه سوسنگرد خدمت کرده
  میخواستم بدونم آیا کسری سربازی به من تعلق میگیره؟

  بنده خودم در حال حاضر سرباز هستم

  • mohammadi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی مورد تایید بنیاد و نظام وظیفه حضور داشته باشند.

 49. محمد
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام وقت بخیر
  آیا پاوه سال 70 تا 72 جز مناطق عملیاتی بوده یا خیر؟

  • mohammadi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام مناطق عملیاتی بعد از تاریخ قطعنامه به صورت حضوری به بنیاد امور ایثارگران مراجعه نمایید.

 50. لقمان
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  من درسال 72تا74درلشکر 92زرهی اهواز دربوستان خدمت کردم ایا این منطقه شامل کسرخدمت برای پسرم خواهد شد؟

  • bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

   باید از طریق یگان خدمت خود استعلام بگیرید

 51. علی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

  پدر من در سال ۶۷ برج ۱۱ تا ۶۹ در ارتش قصر شیرین گیلان غرب خدمت کرده ایا کسری خدمت بنده را شامل میشود

  • mohammadi
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به فرزندانی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی به صورت داوطلبانه یا سربازی خدمت کردند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 52. حسین
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام
  کرمانشاه تا چه سالی جز‌مناطق عملیاتی بوده؟

  سال۷۰ تا۷۲ جز مناطق عملیاتی محسوب میشه!؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام بایددرگیری باعراق داشته باشید

 53. علی رضا داوری
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام پدر از سال 69تا71 داخل پایگاه ششم شکاری ارتش خدمت کرده ایا کسری تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

   سلام درگیری باعراق داشتن تومنطقه عملیاتی باشن بله

 54. علی رضا داوری
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام پدر بنده در سال 69تا 71 داخل پایگاه ششم شکاری خدمت کرده ایا کسری به من تعلق میگیره

 55. مهدی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام وقت بخیر
  پدر من از سال ۶۷تا۶۹ در یگان مادر ۴۱۱ مهندسی رزمی بروجرد بودن ک این مدت از اونجا ب آبادان و دهلران فرستادن آیا کسری شامل من میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی حضور داشتند.

 56. امیر محمد
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام وقت بخیر . من مادرم سال ۶۱ تا ۶۴ توی مناطق جنگی کارمند دولت بوده و بسیج هم گواهی ۲۵ ماه خدمت در مناطق جنگی رو براش صادر کرده .خواستم بدونم با توجه به اینکه کارمند دولت بوده کسری شامل من میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام اگر از یگان خدمتی تایید شده باشه میتونید

   • امیر محمد
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۱

    ممنونم منظورتون از تایید یگان خدمتی چیه؟ و اینکه مقدارش همون ماهی ۱۲ روز هست؟ یعنی با توجه به ۲۵ ماه ، ۱۰ ماه کسری به من تعلق میگیره؟ با تشکر

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

     بله

     • امیر محمد
      ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

      ممنونم اخه ببخشید از یک مشاور پرسیدم خیلی جدی گفتن برای کارمندان دولت که کار دولتی داشتن ۵۰ درصد مدت حضور حساب میشه . یعنی ۲۵ ماه حدودا ۱۲ ماه و به ازای ۱۲ ماه ماهی ۱۲ روز . شما دقیق اطلاع دارین ؟
      با تشکر

     • bagheri
      ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

      سلام اگر از یگان خدمتی تایید شده باشه میتونید

     • امیر محمد
      ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

      با تشکر از راهنماییتون فقط سوال منو جواب دادین تایید شده از یکان خدمتی فقط نمیدونم صد درصد مدت حضورو حساب میکنن یا ۵۰ درصد . چون از چند جا پرسیدم گفتن کارمندا دولت مناطق جنگی ۵۰ درصدش حساب و از چند جا دیگه پرسیدم گفتن ربطی نداره اون ۵۰ درصد برای مناطق امنیتی و همون صد درصد برات حساب میشه . الان نمیدونم کدوم از ایناس

     • bagheri
      ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

      با سلام اگر کارکنان یا نظام وظیفهخ شما در مناطق عملیاتی بوده 3/4 ان به صورت داوطلبانه حساب میشود

 57. محمد
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

  با سلام.. پدر بنده در سال 68 حدود 27 ماه در همدان خدمت کرده آیا کسری خدمت به من تعلق میگیرد

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

   سلام وقت بخیر برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله های در سایت مراجعه فرمایید ولی برای شرایط کسری سربازی حدودا 1 سال تعلق میگیرد موفق باشید

 58. محمد
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام. مدت زمان خدمت در ارتش ، در شهر زاهدان چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام
   با آموزشی 21 ماه

 59. alireza
  ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

  با سلام خسته نباشد
  پدر بنده از سال۷۲تا ۷۴ در پادگان مرزی پیرانشهر خدمت کرده
  ایا کسری تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

   سلام وقت بخیر
   بله شرایط تعلق گرفتن کسری را دارید.

 60. امیر
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

  سلام پدر من برج ۸ سال ۶۹ اعزام شده و ۲۴ ماه خدمت کرده از پادگان پرندک تهران اعزام شده و توی سومارو نفت شهر منطقه عملیاتی مین خنثی کردن کسری بهم تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری و کسری خدمت به افرادی که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.

   • امیر
    ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۸

    خوب الان برج ۸ سال ۶۹ رفته تا سال ۷۱ و ۲۴ ماه خدمت کرده اونم تو مناطق عملیاتی به من تعلق میگیره یا ن

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

     سلام
     این در دوره احتیاط میباشد باید در ارگان مربوطه بررسی شود

 61. Sa2t
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام پدر من از سال 56 تا 84 در کامیاران کارمند بوده و اونجا کار کرده است ایا مشمول کسری مناطق عملیاتی میشوم؟؟؟ (آیا شهر کامیاران در استان کردستان جزو مناطق عملیاتی برای کسری خدمت محسوب میشود؟)

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کردند.

 62. کامیار
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۴

  سلام وقت بخیر
  پدرم سال ۷۰ تا ۷۲ ارتش، قرارگاه غرب کرمانشاه سومار خدمت کرده، کسری شامل میشه بعنوان مناطق عملیاتی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   با سلام.به دفاتر ارتش منطقه زندگی خود مراجعه کنید.

 63. ملودین
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۷

  سلام پدر من در مرز کرمانشاه غراق خدمت کرده در سال 71 تا 73 کسری میگره منو؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر
   پدرتون در دوره احتیاط خدمت کردند .بستگی به منطقه عملیاتی و یگان خدمتی ایشون داشته.برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام . دوره ای که پدر شما خدمت کرده است دوره احتیاط می باشد و برای دوره احتیاط کسری تعلق نمیگیرد

 64. علی
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

  سلام.
  پدر من سال ۶۶ تا ۶۸ تو اهواز خدمت کرده.نصفش قبل قطعنامه بوده نصفش بعدش.کسری بهم تغلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر
   تا شهریور ماه سال 67 کسری بهتون تعلق میگیره بعدش هم بسنگی به منطقه عملیاتی و سمت و یگان خدمتی داره.برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره هیوا تماس بگیرید.

  • هادی
   ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام پدر من در پسوه پیرانشهر خدمت کرده در سال 75 تا 77 کسری خدمت واسه من تعلق میگیره یا نه؟

   • bagheri
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

    سلام وقت بخیر جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 65. صباح
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام‌ پدرم سال ۷۲تا۷۴ توی ارومیه خدمت کرده کسری میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر بله طرح امام حسن مجتبی بهتون تعلق میگیره که به ازای هر ماه 9 روز از شما کم میشه

 66. حسین
  ۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۳

  سلام وقت بخیر پدرم سال ۷۰تا۷۹ در نیروی هوایی بوشهر بوده
  کسری خدمت به من تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیربعد از سال 67 و بعد قطع نامه در صورتی که در منطقه عملیاتی خدمت کرده باشن بله تعلق میگیرد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 67. مهدی
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خسته نباشید یدرم سرباز وظیفه سال 71 در شهر بانه سباه بوده الان کسزی برا منم شامل میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   با سلام.احتمال ان خیلی کم است./

 68. هادی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۴

  سلام خسته نباشید.من میتونم داوطلبانه بیفتم مرز؟اموزشی ام افتادم سپاه کرمانشاه

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   این مورد رو در نظام وظیفه درخواست بدید اما انتخابی نیست خودشون مشخص میکنند

 69. مهدی هیزجی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲

  سلام پدر بنده سال ۷۰ تا ۷۲ نیروانتظامی خوی قوشجی ارومیه خدمت کرده آیا کسری چیزی به بنده تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وقت بخیر اگر جزو مناطق عملیاتی باشه بله حساب میشود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 70. مصطفی پارسایی
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

  با سلام. پدر بنده در سال 63 تا 65 به خدمت سربازی رفت. سه ماه دوره آموزشی در جهرم فارس بود و سپس به بندر دیلم بوشهر رفت و در یگان ساحلی آن مشغول به خدمت شد. ارگان وی ژاندارمری بود و 23 ماه در آنجا خدمت کرد. آیا به بنده کسر خدمت تعلق می گسیرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

   بله.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 71. محمد
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام، پدر من تیپ48فتح یاسوج بوده سال 72تا 74،ایا کسری بهم تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر
   خیر سهمیه ای به شما تعلق نمیگیرد.

 72. رضا
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام پدر من سال ۶۸،۶۹،۷۰ تیپ ۴۵ شوش بوده میرفتن مین خنثی میکردن کلان هم تو چادر بودن
  کسری تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر
   لازمه که ایشون توی منطقه ای که حضور داشتند چه در زمان جنگ چه بعد از جنگ گه دوره احتیاط نام گذاری شده عملیاتی و یا تا حدودی در کیر باشد تا کسری لحاظ شود
   لازمه که شرایط شما بیشتر بررسی شود با مشاورین ما تماس بگیرید

  • علی
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۴

   سلام پدر من 4ماه سابقه جبهه داره. آیا کسری تعلق میگیره؟

   • کارشناس ارشد
    ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

    سلام وقت بخیر
    پدر شما باید حاقل 6ماه حضور مستمر در جبهه داشته باشند که به شما کسری تعلق بگیرد

 73. حامد
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

  پدرم سال های ۶۹ تا ۷۱ در پادگان لشکر ۲۷ محمدرسول الله دوکوهه خدمت سربازی بوده ایا کسری برای من تعلق میگیرد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام وقتتون بخیر اگر مناطق جنگی بوده باشند و تایید شده باشد بله تعلق می گیرد به یگان ترخیصی پدر مراجعه کنید

   • سالار
    ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۳

    با سلام.پدر من از سال ۷۲ تا ۷۴ در قرارگاه (سپاه) مرکزی حمزه سیدالشهدا ارومیه خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیره یا اصلا جز منطقه عملیاتی محسوب نمیشه؟

 74. امید
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام پدرم سال ۷۰تا ۷۲ در اهواز خدمت کرده آیا شامل کسری خدمت میشود؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت به خیر مدت زمان جنگ از سال 59-67 بوده سال 70-72 دوران جنگ نبوده.

 75. غلامرضا آسیابانی
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۵

  سلام..آیا سیستان بلوچستان زاهدان منطقه عملیاتی است و کارت ایثار تعلق میگیرد

 76. مصطفی
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۲

  سلام پدر من درسال ۷۳ سرباز بود در کرمانشاه سرپل ذهاب منطقه عملیاتی بوده کسری شامل من میشه

 77. مهران
  ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۰

  سلام. پدرم نفت شهر کرمانشاه سال ۶۸ خدمت کرده. کارت ایثارگری هم داره.. آیا من کسری میگیرم؟

 78. اقبال
  ۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۳۲

  من پدرم ۱۴ ماه جبهه بوده الانم در همدان خدمت می کنم گفتم ایا همدان ۲۱ ماه خدمته برام یا ۱۹ اهل کردستانم

مطالب مرتبط

تماس با مشاور