مصاحبه دانشگاه افسری ارتش

پس از پذیرفته شدن در آزمون ، لازم است در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش شرکت نموده و به سوالات گزینش آن پاسخ دهند. از جمله موارد دیگر مورد نیاز، انجام معاینات پزشکی دانشگاه افسری ارتش می باشد. با توجه به اینکه تجربه شرکت در مصاحبه را ندارید، حتما توصیه می نماییم قبل از شرکت در گزینش به سوالات مصاحبه حضوری دانشگاه افسری ارتش دست یابید. با مشاوره قبولی دانشگاه افسری می توانید از راهنمایی های لازم بهره مند شوند.

 

برای اطلاع از مصاحبه دانشگاه افسری ارتش  دریافت سوالات مصاحبه ، اطلاع از فرم مربوط به مصاحبه و گزینش، دریافت لینک  از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9092305587 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مدارک مصاحبه دانشگاه افسری ارتش

 

مدارک مصاحبه دانشگاه افسری ارتش
مدارک مصاحبه دانشگاه افسری ارتش

 

قبل از شرکت در مصاحبه ، حتما ابتدا تمامی مدارک مورد نیاز را گردآوری نمایید و سپس در مکان تعیین شده برای پاسخگویی به سوالات مصاحبه حضوری دانشگاه افسری ارتش مراجعه نمایید. برای برخی از مدارک همانند کپی از شناسنامه و … حتما توصیه می نماییم که چند سری را تهیه نمایید تا در صورتی که برخی از آنها را گم کردید و یا دچار مشکلی شدید، روند مصاحبه شما دچار مشکل نشود.

  • ارائه اصل شناسنامه عکس دار و ارائه کارت ملی به همراه 5 صفحه کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی به صورت پشت و رو
  • دوازده قطعه عکس 4*3 که مربوطه به سال جاری داوطلب می باشد (تصاویر مورد نظر باید پشت نویسی شده باشد و به صورت تمام رخ باشد).
  • پذیرفته شدگانی که دارای گذرنامه می باشند، حتما گذرنامه خود را به همراه داشته باشند.
  • ارائه کپی و اصل مدرک دیپلم (به همراه داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای تمامی داوطلبان نظام قدیم الزامی است).
  • ارائه مدرک اصل نظام وظیفه
  • آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر دانشجو می باشند حتما باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را ارائه دهند.
  • متقاضیانی که دارای مدرک ثبت نام، دارای کارت بسیج فعال بوده و یا فرزند آزادگان یا جانبازان از کار افتاده کلی می باشند، می توانند از تخفیف در شرط معدل استفاده نمایند. ارائه این مدارک به هنگام ثبت نام الزامی می باشد.
  • آن دسته از پذیرفته شدگانی که موارد مربوط به حافظ قرآن ، قهرمانان ورزشی ، مخترعان ، دارندگان مدرک تافل ، فارغ التحصیلان مدارس تیزهوشان و دارندگان مدرک بنیاد ملی نخبگان را علامت زده اند، در زمان مصاحبه دانشگاه افسری ارتش حتما مدارک مذکور را به همراه داشته باشند.
  • با توجه به اینکه یکی از تست های اخذ شده از داوطلبان، مربوط به تست ورزش می باشد، به همین دلیل حتما به هنگام مصاحبه وسایل ورزشی را به همراه داشته باشید.
  • پرداخت فیش مربوط به معاینات پزشکی به مبلغ شصت هزار تومان برای تمامی داوطلبان الزامی است.

 

 

زمان و مکان مصاحبه دانشگاه افسری ارتش

داوطلبانی که به هنگام اعلام نتایج متوجه این مسئله می شوند که پذیرفته شده اند، پس از چند روز می توانند در همان سامانه اعلام نتایج، نسبت به زمان برگزاری مصاحبه اطلاعات لازم را به دست آورند. زمان مصاحبه برای تمامی داوطلبین از اوایل اسفند ماه می باشد.

انجام مصاحبه برای تمامی داوطلبان و پذیرفته شدگان دانشگاه های افسری امام علی (ع) ، خاتم الانبیا (ص) ، هوایی شهید ستاری ، علوم دریایی امام خمینی (ره) و فارابی الزامی می باشد و هر یک از داوطلبان لازم است در زمان مقرر در مکان های مورد نظر حضور یابند. مکان انجام مصاحبه واقع در مرکز مدیریت و استخدام نزاجا واقع در تهران، میدان حر، قبل از چهار راه کمالی می باشد.

 

سوالات مصاحبه دانشگاه افسری ارتش

 

سوالات مصاحبه دانشگاه افسری ارتش
سوالات مصاحبه دانشگاه افسری

 

سوالات مصاحبه دانشگاه را در واقع می توان به دو بخش تقسیم نمود. مصاحبه کتبی و مصاحبه شفاهی که برای هر یک از انواع این نوعی سوالات گزینش دانشگاه افسری ارتش را می توان در نظر گرفت. به عنوان مثال پس از اینکه مراحل مربوط به طی مراحل پزشکی را پشت سر گذاشتید، لازم است برای انجام مصاحبه اقدام نمایید. در واقع در مصاحبه عقیدتی بیشتر از سوال های سیاسی مطرح می شود.

سوالات گزینش دانشگاه افسری ارتش مربوط به مسائلی همچون : احکام، نظرات شما در رابطه با راهپیمایی ها، مسائل روز ایران و جهان، آخرین رخدادهای سیاسی و مذهبی اخیر، نماز های واجب و مستجب، اصول دین و فروع دین، سوالات مربوط به ولایت فقیه و همچنین مراجع عظام تقلید، مسائل سیاسی می باشد. توصیه مشاوره قبولی دانشگاه افسری ارتش به تمامی پذیرفته شدگان مرحله اول این است که در رابطه با سوالات مطرح شده نظر شخصی و همچننین حقیقی خود را مطرح کنید.

مصاحبه شفاهی شامل سه بخش می باشد : حفاظت، عقیدتی و فرماندهی . که به صورت مختصر به توضیج هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

حفاظت : بیشتر سوالات مصاحبه دانشگاه افسری مربوط به مسائل عقیدتی و همچنین فرماندهی می باشد. در رابطه با مسائلی همچون امنیت کشور، سفرهای خارج از کشور این سوالات پرسیده می شوند. البته این احتمال نیز وجود دارد که برخی از سوالات مربوط به مرحله قبلی نیز در همین مرجله پرسیده شوند. توصیه ما به تمامی عزیزان این است که از اعیاد مذهبی نیز اطلاع یابید.

فرماندهی : در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش برای فرماندهی معمولا سوالاتی در رابطه با خود فرد سوال می شود. همانند اینکه بزرگترین نقطه ضعف یا نقطه قوت شما چیست؟ همچنین برخی از سوالات ممکن است در رابطه با نحوه ارتباط شما با اعضای خانوادتان نیز باشد. پس از انجام تمامی مصاحبه ها، نوبت به شرکت در تست های مربوط به آمادگی جسمانی با همان تست ورزش می رسد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با مصاحبه دانشگاه افسری ارتش اطلاعاتی را ارائه نماییم. برای دریافت سوالات گزینش دانشگاه افسری ارتش جهت مصاجبه حضوری و همچنین دریافت تمامی سوالات می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در سایت موجود است تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

 

چه زمانی برای مصاحبه دانشگاه افسری ارتش دعوت می شویم؟

داوطلبانی که واجد شرایط تعیین شده جهت انجام ثبت نام می باشند و همچنین نمره کافی را در آزمون کسب نموده اند، می توانند در زمان تعیین شده برای مصاحبه حضور داشته باشند.

 

آیا سوالات مصاحبه دانشگاه افسری ارتش برای تمامی داوطلبان یکسان است؟

خیر سوالات مصاحبه به چند دسته تقسیم می شوند که به تناسب رشته شما می تواند سوالات مصاحبه حضوری دانشگاه افسری ارتش متفاوت باشد.

 

آیا در صورت عدم قبولی در معاینات پزشکی دانشگاه افسری ارتش نمی توانیم به دانشگاه راه یابیم؟

خیر. یکی از شرایط در نظر گرفته برای ورود به دانشگاه برخورداری از سلامت جسمانی است.