مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی
مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

آن دسته از داوطلبانی که مایل به ثبت نام در کنکور سراسری می باشند ، لازم است از مشاوره تحصیلی بهره مند گردند. پس از انتشار کارنامه های کنکور ، آنچه حائز اهمیت می باشد ، مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی خواهد بود. مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه کمک می نماید تا شما به بهترین انتخاب دست یابید . این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی ، بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری اختصاص داده ایم.

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی و بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری  با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

بهترین مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

 

بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری
بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری

 

اگر بخواهیم در رابطه با بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری توضیحی را ارائه نماییم، به این موضوع باید دقت کنید که یک انتخاب رشته اصولی و درست، انتخاب رشته ای خواهد بود که منطبق با شخصیت ، علایق و استعداد های افراد باشد. بنابراین تنها توجه به کارنامه کنکور سراسری و رتبه داوطلب در هر یک از زیر گروه ها نمی تواند معیار درستی باشد.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ابتدا از هر داوطلب آزمون های شخصیت ، استعداد و رغبت می گیرد. در این آزمون ها مشخص می شود که فرد در چه رشته هایی می تواند موفقیت لازم را به دست آورد. هر ساله شاهد داوطلبان پذیرفته شده بسیاری در رشته پزشکی داریم که به دلیل عدم علاقه این رشته را رها نموده اند و سرنوشت و آینده آن ها تحت تاثیر همین مساله قرار گرفته است.

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی باید به تمامی موارد و نکات لازم برای انتخاب رشته توجه نماید. کاری که یک مشاور انتخاب رشته انجام می دهد، تنها انتخاب رشته نخواهد بود. چرا که این کار را می توان با استفاده از انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش نیز به انجام رسایند. بهترین انتخاب را می توان انتخابی دانست که مطابق با تمام ویژگی های داوطلبان باشد.

 

 

 

انتخاب رشته در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی بر اساس علاقه و استعاد داوطلبان صورت خواهد پذیرفت.

 

 

خدمات مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری

 

مشاوره تحصیلی کنکور سراسری به شکل های مختلفی صورت می پذیرد. یکی از مسائلی که در مشاوره و برنامه ریزی بدان پرداخته می شود، موضوع مشاوره انتخاب رشته می باشد. کنکور سراسری در گروه های آزمایشی مختلفی می باشد و علاوه بر آن دو رشته شناور که امکان ورود داوطلبان را به رشته اصلی می دهد نیز وجود دارد.

در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی به چه مواردی توجه می شود؟ شاید در اطرافیان شما نیز افرادی باشند که با رتبه های بسیار خوب موفق به پذیرش در رشته های به اصطلاح تاپ دانشگاه نشده اند و عکس آن نیز افرادی را می توانید بیابید که با رتبه های بالا در بهترین رشته ها پذیرفته شده اند. بنظر شما تفاوت در چیست؟ تفاوت را می توان در استفاده و عدم استفاده از مشاوره تحصیلی دانست.

فنونی که در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی به کار برده می شود، موجب می شود که فرد با رتبه کسب شده ، در بهترین رشته ای که امکان آن را خواهد داشت ، پذیرفته شود. بنابراین مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور همانند مشاوره حضوری انتخاب رشته ، کمک می کند تا افراد بتوانند در شرایطی که دچار استرس می شوند بر استرس خود غلبه کنند.

 

 

انتخاب رشته رایگان دانشگاهی

 

استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی دانشگاهی اهمیت فوق العاده ی برای داوطلبان دارد. با توجه به هزینه های بالای خدمات مشاوره برای اکثریت افراد جامعه ، اشتیاق و شوق این افراد برای انجام انتخاب رشته رایگان می تواند به آنان کمک کند تا سرنوشت خود را تعیین نمایند و هر گونه اشتباهی در این زمینه می تواند سرنوشت آنان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

یکی از سوالاتی که داوطلبان در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی مطرح می نمایند، به موضوع تاثیر سهمیه ها باز می گردد. به عنوان مثال به چه میزان یک سهمیه برای دو فرد با رتبه یکسان می تواند در قبولی آن ها در رشته های انتخابی تاثیر گذار باشد؟ و یا از جمله سوالاتی که مطرح می نمایند مربوط به صحیح یا غلط بودن انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت و موکول نمودن برخی از رشته ها به زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری می باشد.

 

 

 مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه

 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه
مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه

 

دانشگاه های سراسری با توجه به تعداد بالای متقاضیان آن ، از میزان تقاضای بیشتری برای پذیرش برخوردارند. به همین دلیل قبولی در این دانشگاه ها شرایط سخت تر و پیچیده تری خواهد داشت. همچنین پذیرش در دانشگاه های سراسری با شرایطی همراه خواهد بود که عدم اطلاع از این شرایط می تواند موجب هدایت داوطلبان به رشته هایی که مدنظر آنان نیست هدایت شوند.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشد که چنانچه در هر یک از رشته های دانشگاه های روزانه پذیرفته شوند اما به هر دلیلی در دانشگاه ثبت نام ننمایند، یکسال محرومیت از کنکور خواهند داشت. و حتی در صورت شرکت در کنکور و کسب رتبه عالی ، اجازه انتخاب رشته را نخواهند داشت. ضوابط و موارد مذکور در دفترچه انتخاب رشته را به صورت دقیق قبل از انتخاب رشته مطالعه نمایید.

در مشاور تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه ، بر اساس معیارهای داوطلبان به صورت یک به یک به اولویت بندی هر یک از رشته ها خواهیم پرداخت. همچنین براساس همین اولویت با توجه به سهمیه داوطلبان ، ظرفیت کنکور ، رتبه کسب شده در هر یک از زیر گروه ها ، کد رشته محل را به ترتیب در فرم انتخاب رشته وارد خواهیم نمود تا داوطلبان در بهترین رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند .

 

 

آیا پس از پذیرش انتخاب رشته شهریور ماه باز هم می توان در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری شرکت نمود؟

دفترچه دانشگاه های سراسری در مرداد ماه منتشر می گردد. در این زمان کلیه داوطلبان می توانند هر یک از رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. علاوه بر آن در مرحله تکمیل ظرفیت نیز ، برخی از دانشگاه های دولتی به دو صورت شبانه و روزانه در برخی از رشته ها امکان پذیرش را برای کلیه متقاضیان فراهم می نمایند .

 

در صورت پذیرفته شدن در نوبت دوم شبانه آیا امکان مجدد ثبت نام در کنکور را خواهیم داشت ؟

دانشگاه های دولتی در دو نوبت روزانه و شبانه داوطلبان را پذیرش می نمایند. پذیرفته شدگان دوره های شبانه می توانند همزمان با دوران تحصیل خود در کنکور سراسری شرکت نمایند و در این زمینه منعی برای آن ها وجود نخواهد داشت .

 

کانال اطلاع رسانی مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی
کانال اطلاع رسانی مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

 

آیا کلاس های دوره های شبانه و روزانه در ساعت متفاوتی برگزار می شود؟

شهریه رشته های مختلف در دوره شبانه به چه میزان است؟

آیا با رتبه 1000 در رشته پزشکی پذیرفته خواهیم شد؟

با چه رتبه ای می توان در رشته حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شد؟

آیا به نسبت رشته های مختلف اعتبار دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد؟

شماره های مشاوره تحصیلی تلفنی سازمان سنجش چیست ؟

تفاوت رشته های نمیه متمرکز با رشته های متمرکز در چیست؟

آیا با استفاده از مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی می توان در رشته های تربیت معلم (دانشگاه فرهنگیان) پذیرفته شد؟

چگونه می توان از بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری استفاده نمود؟

 

 

برای کسب اطلاع دقیق از پاسخ سوالات مطرح شده می توانید با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و  9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط : 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته آنلاین

تحصیل مجدد در رشته های پیراپزشکی

رتبه لازم برای رشته پرستاری

مشاوره تحصیلی تلفنی برای انتخاب رشته

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه

بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی