تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اساسی ترین و اولین مورد جهت یافتن شغل مناسب در آینده انتخاب رشته مورد علاقه در دانشگاه است. در نتیجه، این موضوع که کدام رشته تحصیلی را جهت ادامه تحصیل آکادمیک انتخاب کنیم اهمیت فراوانی دارد. در این جا نقش مشاور تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی بیشتر از گذشته مطرح می شود.

 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی با مشاوری که از هر نظر توانایی هدایت ما به سمت مسیر درست و منطقی را داشته باشد. اگر امکان داشتن مشاوره حضوری را ندارید نگران نباشید. زیرا می توانید به وسیله تلفن مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی خود را از مشاوران متخصص ایران تحصیل بدون هیچ مشکلی دریافت کنید.

 

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی و بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

تلفن مشاوره انتخاب رشته دانشگاه

 

بهترین مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی چیست؟

 در رابطه با بهترین مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی باید بگوییم که یک انتخاب رشته اصولی و درست، انتخاب رشته ای خواهد بود که منطبق با شخصیت، علایق و استعدادهای افراد باشد.

بنابراین، تنها توجه به کارنامه کنکور و رتبه داوطلب در هر یک از زیر گروه ها کافی نیست.

یک مشاور خبره، ابتدا از هر داوطلب آزمون های شخصیت، استعداد و رغبت می گیرد. در این آزمون ها مشخص می شود که فرد در چه رشته هایی می تواند مؤفقیت لازم را به دست آورد.

همین عدم توجه یک مشاور به بحث علاقه و استعداد است که موجب انصراف افراد بسیاری به دلیل عدم علاقه به رشته قبولی در دانشگاه می شود. 

 

 

انتخاب رشته در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی بر اساس علاقه و استعداد داوطلبان صورت خواهد پذیرفت.

 

موارد مورد بررسی در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی چند مورد بسیار مهم باید مورد بررسی قرار بگیرند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 

 

نظر پدر و مادر داوطلب

درست است که انتخاب رشته در نهایت به خود شما مربوط است ولی همواره به این نکته توجه داشته باشید که نظر پدر و مادرتان نیز باید توسط مشاور در زمان دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

پدر و مادر با توجه به داشتن شناخت دقیق از شما می توانند اطلاعات خوبی را در اختیار مشاورتان قرار دهند و در زمینه داشتن انتخاب رشته ای معقول برای شما مؤثر باشند.

 

 

تحصیل در شهر دیگر و دوری از خانواده

از دیگر موارد قابل بررسی در زمان دریافت مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی بحث امکان یا عدم امکان تحصیل داوطلب در شهر دیگری غیر از شهر محل سکونت وی است.

شاید برخی از داوطلبان تحمل دوری از خانواده و زندگی در شهر دیگر را نداشته باشند. از طرف دیگر، در مورد تحصیل در شهر دیگر مسائلی همچون عدم آشنایی با آداب و رسوم مردم آن منطقه، مسائل رفت و آمد و امنیت و همین طور بحث مالی را نیز باید در نظر گرفت.

 

 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

 

 

 مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه سراسری

دانشگاه های سراسری با توجه به تعداد بالای متقاضیان آن ، از میزان تقاضای بیشتری برای پذیرش برخوردارند. به همین دلیل قبولی در این دانشگاه ها شرایط سخت تر و پیچیده تری خواهد داشت. همچنین پذیرش در دانشگاه های سراسری با شرایطی همراه خواهد بود که عدم اطلاع از این شرایط می تواند موجب هدایت داوطلبان به رشته هایی که مدنظر آنان نیست هدایت شوند.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشد که چنانچه در هر یک از رشته های دانشگاه های روزانه پذیرفته شوند اما به هر دلیلی در دانشگاه ثبت نام ننمایند، یکسال محرومیت از کنکور خواهند داشت. و حتی در صورت شرکت در کنکور و کسب رتبه عالی ، اجازه انتخاب رشته را نخواهند داشت. ضوابط و موارد مذکور در دفترچه انتخاب رشته را به صورت دقیق قبل از انتخاب رشته مطالعه نمایید.

در مشاور تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه ، بر اساس معیارهای داوطلبان به صورت یک به یک به اولویت بندی هر یک از رشته ها خواهیم پرداخت. همچنین براساس همین اولویت با توجه به سهمیه داوطلبان ، ظرفیت کنکور ، رتبه کسب شده در هر یک از زیر گروه ها ، کد رشته محل را به ترتیب در فرم انتخاب رشته وارد خواهیم نمود تا داوطلبان در بهترین رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند .

 

 

انتخاب رشته رایگان دانشگاهی

استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه اهمیت فوق العاده ی برای داوطلبان دارد.

با توجه به هزینه های بالای خدمات مشاوره برای اکثریت افراد جامعه ، اشتیاق و شوق این افراد برای انجام انتخاب رشته رایگان می تواند به آنان کمک کند تا سرنوشت خود را تعیین نمایند و هر گونه اشتباهی در این زمینه می تواند سرنوشت آنان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

یکی از سوالات مطرح شده به وسیله داوطلبان در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی به موضوع تاثیر سهمیه ها باز می گردد.

به عنوان مثال به چه میزان یک سهمیه برای دو فرد با رتبه یکسان می تواند در قبولی آن ها در رشته های انتخابی تاثیر گذار باشد؟

و یا از جمله سوالاتی که مطرح می نمایند مربوط به صحیح یا غلط بودن انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت و موکول نمودن برخی از رشته ها به زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری است.

 

 

آیا امکان انتخاب رشته مجدد دانشگاه سراسری بعد از پذیرش در شهریور ماه وجود دارد؟

دفترچه دانشگاه های سراسری در مرداد ماه منتشر می شود. در این زمان، کلیه داوطلبان می توانند هر یک از رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

علاوه بر آن در مرحله تکمیل ظرفیت نیز برخی از دانشگاه های دولتی به دو صورت شبانه و روزانه در برخی از رشته ها امکان پذیرش را برای کلیه متقاضیان فراهم می کند. البته برگزاری این مرحله در کنکور سال آینده هنوز مشخص نیست. 

 

 

در صورت پذیرفته شدن در نوبت دوم شبانه آیا امکان مجدد ثبت نام در کنکور را خواهیم داشت ؟

دانشگاه های دولتی در دو نوبت روزانه و شبانه داوطلبان را پذیرش می نمایند. پذیرفته شدگان دوره های شبانه می توانند همزمان با دوران تحصیل خود در کنکور سراسری شرکت نمایند و در این زمینه منعی برای آن ها وجود نخواهد داشت.

 

 

برای داشتن مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی به صورت غیرحضوری با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کانال اطلاع رسانی مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

کانال اطلاع رسانی مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

 

مطالب مرتبط 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته آنلاین

تحصیل مجدد در رشته های پیراپزشکی

مشاوره تحصیلی تلفنی برای انتخاب رشته

من امکان داشتن مراجعه حضوری برای انتخاب رشته را ندارم چکار کنم؟ 

نگران نباشید. تنها با یک تلفن مشاوره انتخاب رشته دانشگاه خود را از مشاوران ایران تحصیل دریافت کنید.

بهترین مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی چه شخصی است؟ 

تمامی مشاوران سامانه انتخاب رشته تلفنی ایران تحصیل جزو اساتید برترین دانشگاه ها و رتبه ها برتر هستند نگران نباشید.

شماره تماس مستقیم مشاور انتخاب رشته را از کجا پیدا کنیم؟

با توجه به حجم بالای تماس ها و تداخل امور مشاوران فقط از طریق سامانه خدمات رسانی می کنند.

بهترین رشته در زیر گروه تجربی که بیشترین درآمد را داشته باشد چیست؟

جهت اولویت بندی فرم انتخاب رشته و پیشنهاد رشته مناسب شما مراحل زیادی باید طی شود اولین مرحله تماس با مرکز می باشد.

 

 

نظرات

 1. سلام متاسفانه نمیتونم با شماره ای که در سایت گذاشتین تماس بگیرم
  چکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ تیر ۰۰

   سلام وقت بخیر برای ارتباط با مشاورین مرکز برای مشاوره تحصیلی و رشته دانشگاهی بدون گرفتن پیش کد از طریق شماره ثابت اقدام به شماره گیری مرکز کنید موفق باشید

 2. ستاره
  ۲۶ فروردین ۰۰

  سلام وقت بخیر.من دانشجوی ترم ۴ قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته از دانشگاه غیر انتفاعی (با آزمون) هستم. برای رشته دومم، همزمان، کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی پیام نور میتونم شرکت کنم؟؟باید از دانشگاه اجازه بگیرم؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۰۰

   سلام ستاره
   ن متاسفانه شما نمیتونید همزمان با ارشدتون کارشناسی هم بخونین

 3. سلام وخسته نباشید.من کارشناسی رشته مددکاری اجتماعی ازدانشگاه علمی کاربردی دارم میخام ارشد بخونم ولی واقعا خیییلی خیلی سردرگمم از بس فکرمیکنم و ب نتیجه ای نمیرسم. نمیدونم بین روانشناسی و مشاوره کدومو بخونم مشاوره گرفتم از چند نفر ازاستادام گفتن مددکاری ک رشته خودته ب مشاوره نزدیکتره وراحتر ولی من واقعا تو دوراهی شدیدم هدفم اینه اگ روانشناسی میخونم بالینی بخونم اگرم مشاوره بخونم بین گرایش خانواده و مدرسه(تحصیلی)موندم بعلاوه من دارای سهمیه۲۵٪ میباشم هرکسی یجور راهنماییم میکنه الانم وقتم کمه چند روز دیگ ثبت نام شروع میشه و من موندم ک کدوم رشته رو انتخاب کنم. نکنه روانشناسی انتخاب کنم بالینی نیارم یا اینکه مشاوره انتخاب کنم خوب نباشه توذهنم رشته روانشناسیه از یطرفم مشاوره میخام حداقل اینده شغلی بهتری داشته باشم علاقه هم نمیدونم هست یا ن فقط تو فکرمه روانشناسی بعلاوه از سخت بودنش میترسم پایان نامش و..ممنون میشم راهنماییم کنیدک کدوم رشته بهتر اینده بهتری داره

 4. رویا یوسفی
  ۱۰ آبان ۹۹

  با سلام درصورت لغو انتخاب رشته برا سال دیگه سهمیه من که پنج درصدها از بین نمی ره من امسال علوم مهندسی محیط زیست دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شدم ولی می خوام دوباره کنکور بدم سهمیم از بین نمی ره

 5. سلام من اصفهانی دخترم هستم نمیدونم چیکار کنم و به چی علاقه دارم راستش من تقریبا همه چی دوست دارم تست شخصیت که دادمistjشدم اما بازم‌نفهمیدم کدوم قسمت شخصیتم بیشتر بلده چیکار باید بکنم تنها چیزی که ازش مطمعنم اینه حد اکثر تلاشم واسه هر چی مخصوصا اگه دوست داشته باشم میکنم اما یکم سرسخت و انعطاف ناپذیر در مورد همه چیز تحقیق میکنم دوستم ندارم زیر پام بلغزه رشته مهندسی صنایع غذایی نوشتم و چون هم امکان کار دولتی داره هم به زیر گروهم که تجربی هم یکمی انعطاف پذیر و کار تو کار خونه و کرایه مدرکم میشه داد این کارو کردم حقوقم ساید بتونم برم اما فقط تو زمینه کاری و بین الملل شاید بانکی اینا یعنی داخل دادگستری یا طلاق و اینا نمیتونم و فک میکنم تو بازار کار دست و پام و می بنده و چون دخترم هستم فک میکنم جدیم نمیگیرن اما به هرکی بگی وکیل زنگ خطر روشن میشه که خوبه مامایی ام دوست دارم به خاطر لحظه تولد بچه تا قبل کرونا این دیو و نداشتم اما میخوام وارد رشته شم که دوره ای نباشه و همیشه باشه یعنی ور شکسته نشه اما خیلی جاها رو دیدم که یهو ور شکسته شدن دوست ندارم اینطوری باشه راستش با اینکه سر و زبون دارم اما اعتماد به نفسم کمه میترسم جلو قاضی زبانم بند بیاد و دوست دارم باعث خیر باشم البته اصلا قصد توهین ندارم خیلی چیزا هست من اصلا به رشته حقوق فک نکرده بودم اما خب زمانی که نظرات دانشجو داخل گوگل خوندم کمترین شاکی داشت اصلا آروم نیستم صبورم نیستم اما نمیدونم چیکار کنم اگه شرایط طبیعی بود میرفتم بیمارستان یا پیش یه وکیل یا تو یه کار خونه اما الان نمیدونم همچین ترم افزاری هست که بتونه این کارو انجام بده دنبال جایگاهم هستم اما بیشتر دنبال پول حلال زیادم البته نزنیدم از منتظر موندم خسته شدم الان نمیدونم چیکار کنم دو تا سوال ازتون داشتم من باتوجه شرایط کدومو بزنم البته من دوست ندارم وارد یه کار اشباع بشم بازار کار بعد از فارغ التحصیلی میخوام و الان چیکار کنم میخوام اگه شد بدم کلاس زبان بعد یه رشته ای بخونم شاید کنکورم بدن اما کلاس زبانو میرم یا اینکه برم سر کار اما دوست ندارم یه رشته الکی بخونم چون شرایط نا معلومه پشت کنکورم نمیتونم بمونم بخاطر همین میگم راستش دوست دارم مستقل شم اما با شرایط،نمیدونم به نظر شما با شرایط مو جود چیکار کنم خیلییییییییی گیجم از هرکی یه حرف میشنوم نمیدونم به حرف کی گوش بدم موقع تصمیم گیری برا خودمم خیلی بررسی میکنم مثلا من از قبل انتخاب رشته تا حالا دارم تحقیق میکنم اما نتیجه نگرفتم با تو جه به چیزایی که گفتم به نظرتون چه رشته ای انتخاب کنم و کدوم قسمت شخصیتم بیشتر بلده اصلا توجهی داشته باشم بش تست شخصیت که دادم سه تا ش توش بود اما بازم نفهمیدم و تا اعلام نتایج چیکار کنم به نظر شما صبر کنم یا یه کاری بکنم دوست داشتم یه مشاوره حضوری بدم اما نمیشه

  • مشاور ارشد
   ۰۶ آبان ۹۹

   سلام وقت بخیر با توجه به موارد فوق الذکر شما نیاز مبرم به مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی دارید تا بتونید بهترین رشته رو نسبت به شرایط و علایق انتخاب نمایید با توجه به شرایط به وجود آمده (کرونا ) متاسفانه امکان مشاوره حضوری میسر نیست ولی شما می توانید با خطوط موسسه از ساعت 8 صبح تا 12 شب تماس بگیرید تا کاملا شمارو راهنمایی کنیم .

ایران تحصیل
تماس با مشاور