تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی 1401 + بررسی عوامل مختلف| ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اساسی ترین و اولین مورد جهت یافتن شغل مناسب در آینده انتخاب رشته مورد علاقه در دانشگاه است. در نتیجه، این موضوع که کدام رشته تحصیلی را جهت ادامه تحصیل آکادمیک انتخاب کنیم اهمیت فراوانی دارد. در این جا نقش مشاور تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی بیشتر از گذشته مطرح می شود.

 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی با مشاوری که از هر نظر توانایی هدایت ما به سمت مسیر درست و منطقی را داشته باشد. اگر امکان داشتن مشاوره حضوری را ندارید نگران نباشید. زیرا می توانید به وسیله تلفن مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی خود را از مشاوران متخصص ایران تحصیل بدون هیچ مشکلی دریافت کنید.

 

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی و بهترین مشاوره برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

 

بهترین مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی چیست؟

 در رابطه با بهترین مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی باید بگوییم که یک انتخاب رشته اصولی و درست، انتخاب رشته ای خواهد بود که منطبق با شخصیت، علایق و استعدادهای افراد باشد.

بنابراین، تنها توجه به کارنامه کنکور و رتبه داوطلب در هر یک از زیر گروه ها کافی نیست.

یک مشاور خبره، ابتدا از هر داوطلب آزمون های شخصیت، استعداد و رغبت می گیرد. در این آزمون ها مشخص می شود که فرد در چه رشته هایی می تواند مؤفقیت لازم را به دست آورد.

همین عدم توجه یک مشاور به بحث علاقه و استعداد است که موجب انصراف افراد بسیاری به دلیل عدم علاقه به رشته قبولی در دانشگاه می شود. 

 

 

انتخاب رشته در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی بر اساس علاقه و استعداد داوطلبان صورت خواهد پذیرفت.

 

اهمیت انتخاب رشته درست

انتخاب رشته یکی از مهم ترین بخش های تصمیم گیری در زندگی هر فردی است. این انتخاب سبب می‌شود تا آینده شغلی و درآمد زایی شما تغییرات بسیار خاصی داشته و درصورتی که به خوبی انجام نشود ممکن است آسیب های زیادی مانند عدم هماهنگی روحیات شما با شغل، سرخوردگی، افسردگی و درنهایت شکست در زندگی کاری ایجاد کند. ممکن است شما در طول زندگی با افراد زیادی که تحصیلاتشان با شغلی که دارند هماهنگ نیست یا رشته تحصیلی و شغل خود را دوست ندارند رو به رو شده اید. شاید در ذهن خود این سوال پیش بیاید که چرا این تناقض وجود دارد؟!

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که نمیخواهید با چنین تناقض و مشکلی رو به رو شوید باید قبل از آنکه وارد بازار کار شوید ابتدا رشته تحصیلی را انتخاب کنید که از همه جهت با شما هماهنگی داشته باشد. توجه داشته باشید که شما به عنوان یک انسان بیشتر عمر خود را صرف کار خواهید کرد و اگر رشته تحصیلی و کاری داشته باشید که هیچگونه هماهنگی با شما نداشته باشد چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد؟ آیا همیشه باید این شرایط را تحمل کنید؟ آیا باید همیشه در رشته تحصیلی و شغل خود احساس سرشکستی کنید؟

اندر این مقاله قصد داریم تا شما را با اهمیت این نکته کاملا آشنا کنیم. تا درصورت مواجهه با عواملی که شما را از رشته مورد نظر دور می کند چگونه رفتار کنید. اصل‌ل مهم‌ انتخاب رشته را آشنا شده و بر اساس همان اصول بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

عوامل مهمی که در انتخاب رشته باید به آن توجه داشت

قبل از آنکه به سراغ انتخاب رشته بروید ابتدا باید خود را از نظر روانی آماده کنید. باید عواملی که شما از دنیای نوجوانی خارج و وارد دنیای بزرگسال می‌کند را بدانید.

ابتدا برای زندگی خود برنامه ریزی دقیقی انجام دهید. هدف خود را از آینده بدانید. تذکر دهید دیگر نوجوان نبوده و باید وارد دنیای رقابت و‌مسئولیت بزرگسالی زندگی خود شوید. علاقه و توانایی هایی که دارید بشناسید. سعی کنید ابتدا استعداد و علاقه خود را در اولویت قرار دهید. هیچگاه نظر دیگران را بر زندگی خود تحمیل نکنید. زیرا این زندگی شما است. اگر تنها به خاطر علاقه یا حرف بقیه اقدام به انتخاب رشته کنید در آینده با مشکلات زیادی رو به رو می‌شوید. در باره ظوابط و شرایط انتخاب رشته حداقل اطلاعات را داشته باشید. سعی کنید درباره رشته های مورد علاقه خود اطلاعات کافی بدست آورید. اطلاعاتی مانند بازار کار، میزان تقاضا، مقدار هزینه تحصیلی و …. بعد از درنظر گرفتن این شرایط می‌توانید برای آنکه اطمینان کافی بدست آورید از یک مشاور تحصیلی نیز کمک بخواهید.

 

موارد مورد بررسی در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی چند مورد بسیار مهم باید مورد بررسی قرار بگیرند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

شناسایی علایق و استعداد شما توسط مشاور تحصیلی برای انتخاب رشته

زمانی که با یک مشاور تحصیلی در جهت انتخاب رشته شروع به صحبت کردن می‌کنید در واقع قدم بزرگی برای انتخاب رشته خوب برداشته اید. معمولا نوجوان های ۱۸ ساله توانایی کافی برای شناسایی علایق و استعداد های خود نداشته و ممکن است بر اساس جو یا حرف های دیگرا انتخاب های غلطی انجام دهند. یک مشاور تحصیلی در اولین قدم شروع به تجزیه و تحلیل شخصیت شما کرده و علایق و استعداد های شما را بررسی می‌کند. در این روش ابتدا از شما آزمون های شخصیت شناسی گرفته شده تا تایپ شخصیتی شما به خوبی نشان داده شود. در سال های اخیر متاسفانه در ایران زیاد به این موضع که هر فرد چه نوع شخصیتی دارد توجه نمی‌شد.

و همه معمولا بر اساس منافع وارد حیطه رشته های تحصیلی و کاری می‌شدند. اما در جهان غرب با توجه به این تست بیشتر کارمند ها، دانشجویان و…. تقسیم بندی شده و نتایج واقعا شگفت آوری را ایجاد خواهند کرد. بیایید به شمل دقیق تری این موضوع را مورد بحث قرار دهیم. فردی که بر اساس استعداد و تایپ شخصیتی خود انتخاب رشته کرده و وارد بازار کار شود درست مانند پازلی است که در جای خود قرار گرفته و موجب رشد و تکمیل شدن زندگی خود و اطرافیان خواهد شد. اما برعکس فردی که تنها بر اساس منافع یا حرف دیگران این کار را انجام دهد علاوه بر این که مشکلات روحی زیادی را پیش رو خواهد داشت هیچگاه درون کار خود‌ موفق نشده و همیشه یک قدم عقب تر از بقیه خواهد بود.

 

تست MBTI

یکی از معروف ترین تست های شخصیت شناسی است که در بیشتر جهان کاربرد زیادی داشته و در جهان کار و تحصیل از این تست کمک زیادی می‌گیرند. در واقعا با انجام این تست مشاور تحصیلی تمامی استعداد ها، علایق، رشته هایی که باعث پیشرفت شما می‌شود، حتی نوع رفتار و اخلاق و شخصیت شما را بازگو کرده و به نوعی به شناخت ذهن شما خواهد رسید. خوشبختانه در سال های اخیر این تست در ایران کاملا مستند علمی بوده و در بیشتر مراکز مشاوره از ام استفاده میشود.

نتایج کلی این آزمون در ۱۶ تایپ شخصیتی آمده است که استعداد یابی افراد را برعهده داشته و شما قادر هستید با استفاده از آن بهترین انتخاب رشته را داشته باشید. زیرا شما را دقیقا جایی می‌گذارد که باید باشید.

 

نکات مهمی که باید هنگام انتخاب رشته به آن توجه کنید

بعد از انجام انتخاب تست شخصیت شناسی مشاور تحصیلی اقدام به بررسی چندین نکته دیگر برای انتخاب رشته شما خواهد کرد. این نکات عبارت اند از:

 • علاقه( وابسته به استعداد و شناخت کافی درباره رشته ها)
 • بازار کار رشته ها( چقدر متقاضی و نیازمندی برای این رشته وجود دارد)
 • نیاز های اساسی کشور و رفع ان( سازمان ها ‌نهاد های دولتی یا مردم چقدر به این رشته نیازمند هستند)
 • شهر و محل تحصیل( بعضی از رشته ها در بهضی از مناطق کارایی بالا تری دارند)
 • وضعیت خانواده( نوع نگرش خانواده و فرهنگ آنها نسبت به انتخاب رشته چگونه است)

تمامی نکات بالا باید در انتخاب رشته مورد بررسی قرار بگیرد. اما باز هم این نکته را فراموش نکنید که تم‌ها خودتان و میزان توانایی شما باید اولین آلویت ها در انتخاب رشته مورد بحث قرار بگیرد. زیرا هیچ فردی جز خود شما از مسائل ریز تا درشت درونی شما خبر دار نبوده و درباره هیچ کدام که تا چه اندازه قادر است بر روزی زندگی شما تاثیر بگذارد خبر ندارند. یادتان باشد این زندگی خود شما است و نباید تنها به خاطر بعضی از نظر های بی ارزش آن را هدر بدهید و یک عمر در راهی غلط قرار بگیرید. وظیفه مشاور تحصیلی تنها جمع بندی این مسائل است و برای آنکه بتواند بهترین کمک را به شما کند باید صداقت داشته باشید و تمامی مسائل را با او در میان بگذارید. پس فکر آنکه بشینید و یک مشاور تحصیلی برای شما انتخاب رشته کند را از سر خود بیرون‌ کنید. توجه کنید این زندگی و آینده شما است. نگذارید چیزی از قلم بیوفتد و تمامی جوانب را با کمک مشاور مورد بررسی قرار دهید.

 

نظر پدر و مادر داوطلب

درست است که انتخاب رشته در نهایت به خود شما مربوط است ولی همواره به این نکته توجه داشته باشید که نظر پدر و مادرتان نیز باید توسط مشاور در زمان دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

پدر و مادر با توجه به داشتن شناخت دقیق از شما می توانند اطلاعات خوبی را در اختیار مشاورتان قرار دهند و در زمینه داشتن انتخاب رشته ای معقول برای شما مؤثر باشند.

 

 

تحصیل در شهر دیگر و دوری از خانواده

از دیگر موارد قابل بررسی در زمان دریافت مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی بحث امکان یا عدم امکان تحصیل داوطلب در شهر دیگری غیر از شهر محل سکونت وی است.

شاید برخی از داوطلبان تحمل دوری از خانواده و زندگی در شهر دیگر را نداشته باشند. از طرف دیگر، در مورد تحصیل در شهر دیگر مسائلی همچون عدم آشنایی با آداب و رسوم مردم آن منطقه، مسائل رفت و آمد و امنیت و همین طور بحث مالی را نیز باید در نظر گرفت.

 

 

 

 

 

 مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه سراسری

 

دانشگاه های سراسری با توجه به تعداد بالای متقاضیان آن ، از میزان تقاضای بیشتری برای پذیرش برخوردارند. به همین دلیل قبولی در این دانشگاه ها شرایط سخت تر و پیچیده تری خواهد داشت. همچنین پذیرش در دانشگاه های سراسری با شرایطی همراه خواهد بود که عدم اطلاع از این شرایط می تواند موجب هدایت داوطلبان به رشته هایی که مدنظر آنان نیست هدایت شوند.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشد که چنانچه در هر یک از رشته های دانشگاه های روزانه پذیرفته شوند اما به هر دلیلی در دانشگاه ثبت نام ننمایند، یکسال محرومیت از کنکور خواهند داشت. و حتی در صورت شرکت در کنکور و کسب رتبه عالی ، اجازه انتخاب رشته را نخواهند داشت. ضوابط و موارد مذکور در دفترچه انتخاب رشته را به صورت دقیق قبل از انتخاب رشته مطالعه نمایید.

در مشاور تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه ، بر اساس معیارهای داوطلبان به صورت یک به یک به اولویت بندی هر یک از رشته ها خواهیم پرداخت. همچنین براساس همین اولویت با توجه به سهمیه داوطلبان ، ظرفیت کنکور ، رتبه کسب شده در هر یک از زیر گروه ها ، کد رشته محل را به ترتیب در فرم انتخاب رشته وارد خواهیم نمود تا داوطلبان در بهترین رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند .

 

انتخاب رشته رایگان دانشگاهی

استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه اهمیت فوق العاده ی برای داوطلبان دارد.

با توجه به هزینه های بالای خدمات مشاوره برای اکثریت افراد جامعه ، اشتیاق و شوق این افراد برای انجام انتخاب رشته رایگان می تواند به آنان کمک کند تا سرنوشت خود را تعیین نمایند و هر گونه اشتباهی در این زمینه می تواند سرنوشت آنان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

یکی از سوالات مطرح شده به وسیله داوطلبان در مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی به موضوع تاثیر سهمیه ها باز می گردد.

به عنوان مثال به چه میزان یک سهمیه برای دو فرد با رتبه یکسان می تواند در قبولی آن ها در رشته های انتخابی تاثیر گذار باشد؟

و یا از جمله سوالاتی که مطرح می نمایند مربوط به صحیح یا غلط بودن انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت و موکول نمودن برخی از رشته ها به زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری است.

 

 

آیا امکان انتخاب رشته مجدد دانشگاه سراسری بعد از پذیرش در شهریور ماه وجود دارد؟

دفترچه دانشگاه های سراسری در مرداد ماه منتشر می شود. در این زمان، کلیه داوطلبان می توانند هر یک از رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

علاوه بر آن در مرحله تکمیل ظرفیت نیز برخی از دانشگاه های دولتی به دو صورت شبانه و روزانه در برخی از رشته ها امکان پذیرش را برای کلیه متقاضیان فراهم می کند. البته برگزاری این مرحله در کنکور سال آینده هنوز مشخص نیست. 

 

 

در صورت پذیرفته شدن در نوبت دوم شبانه آیا امکان مجدد ثبت نام در کنکور را خواهیم داشت ؟

دانشگاه های دولتی در دو نوبت روزانه و شبانه داوطلبان را پذیرش می نمایند. پذیرفته شدگان دوره های شبانه می توانند همزمان با دوران تحصیل خود در کنکور سراسری شرکت نمایند و در این زمینه منعی برای آن ها وجود نخواهد داشت.

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

برای داشتن مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی به صورت غیرحضوری با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کانال اطلاع رسانی مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

کانال اطلاع رسانی مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

من امکان داشتن مراجعه حضوری برای انتخاب رشته را ندارم چکار کنم؟ 

نگران نباشید. تنها با یک تلفن مشاوره انتخاب رشته دانشگاه خود را از مشاوران ایران تحصیل دریافت کنید.

بهترین مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی چه شخصی است؟ 

تمامی مشاوران سامانه انتخاب رشته تلفنی ایران تحصیل جزو اساتید برترین دانشگاه ها و رتبه ها برتر هستند نگران نباشید.

شماره تماس مستقیم مشاور انتخاب رشته را از کجا پیدا کنیم؟

با توجه به حجم بالای تماس ها و تداخل امور مشاوران فقط از طریق سامانه خدمات رسانی می کنند.

بهترین رشته در زیر گروه تجربی که بیشترین درآمد را داشته باشد چیست؟

جهت اولویت بندی فرم انتخاب رشته و پیشنهاد رشته مناسب شما مراحل زیادی باید طی شود اولین مرحله تماس با مرکز می باشد.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. !!!
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام خسته نباشید

  دانشگاه پیام نور شیراز چطور هست تدریس و.. برای تحصیل در رشته ادبیات فارسی؟ مدرکش برای استخدام آموزش و پرورش چقدر معتبره؟؟ ایا دانشگاه خوبی هست؟؟؟ هرکسی یچی ميگه میشه بگین ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه پیام نور دانشگاه نمونه دولتی است و نحوه تدریس در هر استان متفاوت و بستگی به واحد اموزش دانشگاه دارد مدرکشطمعتبر و تایید شده وزارت علوم و فناوری است از لحاظ رنکینگ در جایگاه پنجم قرار دارد

 2. .
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام من میخام تو آزمون استخدامی در رشته دبیری شرکت کنم و قراره ۱۵ تا کتابو بخونم‌و واقعا نمیدونم از کجا چجور و چقدر باید بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره تحصیلی میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید .

 3. عاطفه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴

  سلام متاسفانه نمیتونم با شماره ای که در سایت گذاشتین تماس بگیرم
  چکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴

   سلام وقت بخیر برای ارتباط با مشاورین مرکز برای مشاوره تحصیلی و رشته دانشگاهی بدون گرفتن پیش کد از طریق شماره ثابت اقدام به شماره گیری مرکز کنید موفق باشید

 4. ستاره
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام وقت بخیر.من دانشجوی ترم ۴ قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته از دانشگاه غیر انتفاعی (با آزمون) هستم. برای رشته دومم، همزمان، کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی پیام نور میتونم شرکت کنم؟؟باید از دانشگاه اجازه بگیرم؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۲

   سلام ستاره
   ن متاسفانه شما نمیتونید همزمان با ارشدتون کارشناسی هم بخونین

 5. Sahar
  ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۶

  سلام وخسته نباشید.من کارشناسی رشته مددکاری اجتماعی ازدانشگاه علمی کاربردی دارم میخام ارشد بخونم ولی واقعا خیییلی خیلی سردرگمم از بس فکرمیکنم و ب نتیجه ای نمیرسم. نمیدونم بین روانشناسی و مشاوره کدومو بخونم مشاوره گرفتم از چند نفر ازاستادام گفتن مددکاری ک رشته خودته ب مشاوره نزدیکتره وراحتر ولی من واقعا تو دوراهی شدیدم هدفم اینه اگ روانشناسی میخونم بالینی بخونم اگرم مشاوره بخونم بین گرایش خانواده و مدرسه(تحصیلی)موندم بعلاوه من دارای سهمیه۲۵٪ میباشم هرکسی یجور راهنماییم میکنه الانم وقتم کمه چند روز دیگ ثبت نام شروع میشه و من موندم ک کدوم رشته رو انتخاب کنم. نکنه روانشناسی انتخاب کنم بالینی نیارم یا اینکه مشاوره انتخاب کنم خوب نباشه توذهنم رشته روانشناسیه از یطرفم مشاوره میخام حداقل اینده شغلی بهتری داشته باشم علاقه هم نمیدونم هست یا ن فقط تو فکرمه روانشناسی بعلاوه از سخت بودنش میترسم پایان نامش و..ممنون میشم راهنماییم کنیدک کدوم رشته بهتر اینده بهتری داره

 6. رویا یوسفی
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۵

  با سلام درصورت لغو انتخاب رشته برا سال دیگه سهمیه من که پنج درصدها از بین نمی ره من امسال علوم مهندسی محیط زیست دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شدم ولی می خوام دوباره کنکور بدم سهمیم از بین نمی ره

 7. Iline
  ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام من اصفهانی دخترم هستم نمیدونم چیکار کنم و به چی علاقه دارم راستش من تقریبا همه چی دوست دارم تست شخصیت که دادمistjشدم اما بازم‌نفهمیدم کدوم قسمت شخصیتم بیشتر بلده چیکار باید بکنم تنها چیزی که ازش مطمعنم اینه حد اکثر تلاشم واسه هر چی مخصوصا اگه دوست داشته باشم میکنم اما یکم سرسخت و انعطاف ناپذیر در مورد همه چیز تحقیق میکنم دوستم ندارم زیر پام بلغزه رشته مهندسی صنایع غذایی نوشتم و چون هم امکان کار دولتی داره هم به زیر گروهم که تجربی هم یکمی انعطاف پذیر و کار تو کار خونه و کرایه مدرکم میشه داد این کارو کردم حقوقم ساید بتونم برم اما فقط تو زمینه کاری و بین الملل شاید بانکی اینا یعنی داخل دادگستری یا طلاق و اینا نمیتونم و فک میکنم تو بازار کار دست و پام و می بنده و چون دخترم هستم فک میکنم جدیم نمیگیرن اما به هرکی بگی وکیل زنگ خطر روشن میشه که خوبه مامایی ام دوست دارم به خاطر لحظه تولد بچه تا قبل کرونا این دیو و نداشتم اما میخوام وارد رشته شم که دوره ای نباشه و همیشه باشه یعنی ور شکسته نشه اما خیلی جاها رو دیدم که یهو ور شکسته شدن دوست ندارم اینطوری باشه راستش با اینکه سر و زبون دارم اما اعتماد به نفسم کمه میترسم جلو قاضی زبانم بند بیاد و دوست دارم باعث خیر باشم البته اصلا قصد توهین ندارم خیلی چیزا هست من اصلا به رشته حقوق فک نکرده بودم اما خب زمانی که نظرات دانشجو داخل گوگل خوندم کمترین شاکی داشت اصلا آروم نیستم صبورم نیستم اما نمیدونم چیکار کنم اگه شرایط طبیعی بود میرفتم بیمارستان یا پیش یه وکیل یا تو یه کار خونه اما الان نمیدونم همچین ترم افزاری هست که بتونه این کارو انجام بده دنبال جایگاهم هستم اما بیشتر دنبال پول حلال زیادم البته نزنیدم از منتظر موندم خسته شدم الان نمیدونم چیکار کنم دو تا سوال ازتون داشتم من باتوجه شرایط کدومو بزنم البته من دوست ندارم وارد یه کار اشباع بشم بازار کار بعد از فارغ التحصیلی میخوام و الان چیکار کنم میخوام اگه شد بدم کلاس زبان بعد یه رشته ای بخونم شاید کنکورم بدن اما کلاس زبانو میرم یا اینکه برم سر کار اما دوست ندارم یه رشته الکی بخونم چون شرایط نا معلومه پشت کنکورم نمیتونم بمونم بخاطر همین میگم راستش دوست دارم مستقل شم اما با شرایط،نمیدونم به نظر شما با شرایط مو جود چیکار کنم خیلییییییییی گیجم از هرکی یه حرف میشنوم نمیدونم به حرف کی گوش بدم موقع تصمیم گیری برا خودمم خیلی بررسی میکنم مثلا من از قبل انتخاب رشته تا حالا دارم تحقیق میکنم اما نتیجه نگرفتم با تو جه به چیزایی که گفتم به نظرتون چه رشته ای انتخاب کنم و کدوم قسمت شخصیتم بیشتر بلده اصلا توجهی داشته باشم بش تست شخصیت که دادم سه تا ش توش بود اما بازم نفهمیدم و تا اعلام نتایج چیکار کنم به نظر شما صبر کنم یا یه کاری بکنم دوست داشتم یه مشاوره حضوری بدم اما نمیشه

  • مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱

   سلام وقت بخیر با توجه به موارد فوق الذکر شما نیاز مبرم به مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی دارید تا بتونید بهترین رشته رو نسبت به شرایط و علایق انتخاب نمایید با توجه به شرایط به وجود آمده (کرونا ) متاسفانه امکان مشاوره حضوری میسر نیست ولی شما می توانید با خطوط موسسه از ساعت 8 صبح تا 12 شب تماس بگیرید تا کاملا شمارو راهنمایی کنیم .

ایران تحصیل
تماس با مشاور