تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مباحث مهم زیست در کنکور 1400

مباحث مهم زیست در کنکور 1400

مباحث مهم زیست در کنکور 1400
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

درس زیست شناسی همواره از با اهمیت ترین دروس از میان دروس گنجانده شده در گروه آزمایشی علوم تجربی محسوب می شود. درسی که اگر قصد قبولی در رشته هایی همچون داروسازی، پزشکی و یا رشته های گروه پیراپزشکی را دارید باید از مباحث مهم زیست در کنکور 1400 اطلاع حاصل کنید.

 

بعلاوه، اطلاع از مباحث آسان زیست موجب رسیدن به درصد منطقی در این درس می شود. توصیه ما این است که به علت اهمیت بالای درس زیست شناسی از مطالعه مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی غافل نشوید و تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور را بدانید. جهت آشنایی با فصل های مهم زیست شناسی نظام جدید و قدیم با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت دروس مهم درس زیست شناسی در پایه های مختلف تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

مباحث آسان زیست

 

اطلاع از مباحث مهم زیست در کنکور چه اهمیتی دارد؟

اطلاع هر داوطلب کنکور تجربی از مباحث مهم زیست حتی برای افرادی که می خواهند از صفر شروع کنند نیز بسیار مهم است.

بعلاوه، داوطلبانی که به دنبال تقویت خود در این درس مهم هستند. با اطلاع از مباحث مهم زیست در کنکور و مطالعه ریز به ریز نکات این مباحث می تواند به پیشرفت قابل توجهی در درس زیست شناسی برسند.

 

 

با اطلاع از مهم ترین فصول کتاب زیست شناسی به درصد بالایی در این درس رشته تجربی برسید

چگونه می توان از مباحث مهم زیست در کنکور مطلع شد؟

شناخت مباحث مهم زیست در کنکور به وسیله کمک گرفتن از مشاوران تحصیلی خبره و کارکشته در حوزه مسائل مربوط به کنکور سراسری برای افراد میسر است.

مشاورانی که می توانند مباحث مهم زیست را با توجه به سوالات مطرح شده در کنکورهای سال گذشته به شما معرفی کنند و شما در گرفتن درصد بالایی در درس زیست شناسی یاری کنند.

 

 

مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی

در این بخش از نوشته حاضر به ذکر مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی برای شما عزیزانی که به دنبال اطلاع از مباحث مهم  این درس هستید می پردازیم.

 

 

فصل های مهم زیست نظام جدید کدامند؟

در این قسمت قصد ارائه مباحث مهم زیست در کنکور نظام جدید را برای شما داوطلبان کنکوری داریم. در زیست شناسی سال دهم هفت فصل آورده شده است که پنج فصل 1، 2، 3، 4 و 5 بخش های مناسب و مهمی هستند.

در صورت داشتن شرایط مناسب و یا عالی پیش رفتن در مطالعه بد نیست اگر به سراغ فصل ششم و همین طور فصل هفتم تا پایان مبحث تغذیه گیاه هم بروید و آن ها را نیز مطالعه کنید.

در مورد زیست سال یازدهم باید عرض کنیم که از بین نه فصل موجود در کتاب فصول 1 تا 5 را می توان از مباحث مهم زیست تجربی دانست و می توان این دو فصل را از فصل های مهم زیست نظام جدید در سال یازدهم دانست.

بعد از فصول ذکر شده فصل ششم هم بسیار مهم است و بد نیست اگر آن را تا انتهای بخش میتوز مطالعه کنید. فصل هشتم زیست شناسی سال دوازدهم را نیز باید از مباحث مهم زیست در نظر گرفت.

مباحث این فصل در عین اهمیت از مباحث آسان زیست نیز محسوب می شود. در صورت مطالعه و یادگیری کامل قسمت تقسیم یافته تا بخش میتوز امکان پیش روی در فصول 1، 2، 5 و 6 را نیز بدون هیچ مشکلی دارید و می توانید به آسانی از عهده پاسخگویی به تست های این بخش ها در کنکور سراسری به عنوان مباحث مهم بربیایید.

 

 

 

فصل های مهم زیست نظام جدید

فصل های مهم زیست نظام جدید نظام قدیم کدام ها هستند؟

در رابطه با زیست شناسی سال دوم نظام قدیم باید عرض کنیم که کلیه فصول گنجانده شده در این کتاب از مباحث با اهمیت درس زیست شناسی به شمار می آیند.

اما در صورت داشتن مشکل با بخش گیاهی امکان حذف مباحث انتهایی فصول 8، 6 و 3 برایتان وجود دارد. اما توجه داشته باشید که در صورت انجام این کار نمی توانید چندان در مبحث شارش انرژی مانور بدهید.

توصیه ما این است که از مطالعه کامل زیست شناسی سال دوم غافل نشوید و کلیه فصل ها را کار کنید. مباحث این کتاب از مباحث مهم زیست در آزمون ورودی دانشگاه ها به شمار می روند.

علی الخصوص 4 فصل هشتم، هفتم، پنجم و چهارم که همواره از آن ها سوال مطرح می شود.

در مورد مباحث مهم زیست سال سوم باید عرض کنیم که هر سه فصل اول، دوم و سوم واقعاً ایده آل و مناسب به نظر می رسند. فصل چهارم از نظر اهمیت در مقایسه با سایر مباحث در رده متوسط قرار دارد.

ولی به خاطر داشته باشید که با مطالعه فصل چهارم می توانید یادگیری بهتری در فصل پنجم داشته باشید.

همچنین، با اتکا به فصول چهارم و پنجم می توانید مطالب گنجانده شده در فصل یازدهم زیست سال سوم نظام قدیم را به خوبی یاد بگیرید.

از دیگر مباحث مهم این درس فصول نهم، دهم و یازدهم زیست پیش دانشگاهی در دوران نظام قدیم است. پس از این فصول از مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی فصل هشتم کتاب زیست دوران پیش دانشگاهی است.

 

 

آیا اطلاعی از تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور دارید؟

مسلماً به عنوان یک داوطلب کنکور تجربی به جز اطلاع از مباحث مهم زیست شناسی باید از تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور نیز اطلاع کسب کنید.

جهت اطلاع از تعداد سوالات هر فصل زیست در کنکور می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت نحوه مطالعه درس زیست شناسی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

بازار کار رشته دبیری زیست شناسی

بهترین روش مطالعه زیست شناسی کنکور 

روش جمع بندی زیست

دانلود سوالات زیست کنکور 10 سال اخیر

چگونه زیست را مرور کنیم؟ 

مباحث آسان زیست کنکور

مباحث مهم زیست در کنکور

 

چگونه می توانم از مباحث مهم زیست در کنکور مطلع شوم؟ 

با استفاده از یک مشاور مجرب در حوزه تحصیلی می توانید از این مباحث مهم مطلع شوید و به درصد بالایی در زیست شناسی برسید.

آیا شناخت مباحث آسان زیست می توانم به درصد نسبتاً خوبی در این درس برسم؟ 

بله. در این مورد از کمک مشاوری خبره و حرفه ای استفاده کنید.

تعداد سوالات هر فصل زیست کنکور چندتاست؟

برای اطلاع از تعداد سوالات هر فصل زیست کنکور باید از بودجه بندی سوالات اطلاع پیدا کنید. با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

با شناخت مهم ترین فصل های زیست در کنکور تجربی می توانم در این درس خوب عمل کنم؟ 

بله حتماً. از کمک مشاور خود در شناخت این فصول غافل نشوید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. نرجس
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام من کلاس نهمی هستم. من بنا ب دلایلی دوست دارم یک پزشک بشم ولی نمیدونم ک ب این کار واقعا علاقه دارم یا نه فقط بخاطر اون دلیل هست ک دارم وارد این رشته میشم و اصلا نمیدونم ب چه چیزی علاقه دارم بعد تو این وضع کرونا واقعا دارم انگیز‌ام رو از دست میدم و واقعا این موضوع ذهنم رو کامل درگیر کرده و نمیتونم برای انتخاب رشته تصمیم بگیرم

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام برای دریافت مشاوره شغلی و تحصیلی مربوط به رشته تجربی باید تماس بگیری و با مشاور صحبت کنی

 2. سهند
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲

  من الان هشتم میخونم واز الان استرس کنکور دارم

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام خوبی شما نیاز به مشاوره تحصیلی دارید استرس بد ترین چیز در‌کنکور سراسری است باید از مشاوره روانشناسی هم بهرمند شوی.

 3. یا زهرا (س)
  ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام و عرض ادب خسته نباشین
  من یک دانش آموز پایه نهمی هستم و به رشته تجربی خیلی علاقه دارم یعنی واقعا عاشقش هستم اما از نظر مالی یه خورده سطح پایین هستیم حالا اگر من این رشته رو انتخاب کنم در این مورد با مشکل مواجه نمیشم؟؟؟
  چون واقعا در این مورد نگرانی هایی دارم و ممکنه نتونم در بعضی کلاس ها مثل کلاس های زبان انگلیسی و تست زنی شرکت کنم.

  و این حرفهایی که بعضیا میزنن در مورد اینکه خیلی از پزشکان ما الان بیکار هستن و یا اینکه اگر بری تجربی حتی تعطیلات آخر هفته هم نداری درسته؟؟؟

  و یک سوال دیگه هم از محضرتون دارم و اون اینه که هزینه مشاوره هاتون چقدره؟

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه بالا نیاز به هزینه ندارد و کسانی که در کنکور رتبه بالای دارند لزوما وضعیت مالی بالای ندارند رشته پزشکی بسیار رشته سختی است و برای رسیدن به این هدف مسلما باید از خیلی از تفریحات و کار ها گذشت .

 4. مینی
  ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۳

  این رشته ادمو خیلی فعال و پویا میکنه و به زندگی ادم هدف قاطع و برنامه میده
  چون خودم توی این رشته هستم به نظرم خوب اومد که بگم اگر فقط به در آمد و اسم و رسم باشه اگر هم با تلاش بهش بتونیم برسیم بازم پایداری نداره با یک هدف معنوی به ادم صد برابر حس بهتری میده
  هر رشته ای هم تلاش خودشو میطلبه سراغ دارم کسیروکه رتبه خوبی هم اورده اما پشیمون شده گفته هنر علاقه داشتم
  متتاسفانه منم هنر رو هدف خیلی جالبی نمیبینم چون قاطعیتی توی اینده نداره ،به دوبلوری علاقه دارم استعدادشم کمو بیش دارم اما کو انیمیشن ساز خخخخخخخ

 5. مبینا
  ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۴

  سلام من سال یازدهم رشته تجربی هستم و بخاطر کرونا تو درسم افت پیدا کردم و از خوندن دروس عمومی به شدت ازار میبینم و هم وقتمو میگیره و نمیتونم خوب به دروس تخصصیم رسیدگی کنم اونهایی که میخان بدونن که رشته تجربی مناسبشون هست یا نه باید بگم که واقعا تلاش فوق العاده و پشت کار میخادو قبولی تو یه رشته پر در امدو پر کار واقعا یک فضای رقابتی سخت داره طوری که ممکنه وسط راه خسته شید و دست از خوندن بر دارید مثل من ولی تسلیم نشید یکم استراحت کنین و دوباره برگردین تو میدون من از تحصیل تو اینرشته لذت میبرم اما نه تو خونه حال و هوای مدرسه به ادم انگیزه میده و هولت گیده جلو پیشنهادم برای اونهایی که میخان وارد این رشته بشن اینه که پیام های انگیزشی توی اتاقاتون بنویسین و بچسبونین به دیوار هاتون حتما قبل از ورودتون به این رشته روش های صحیح مطالعه و روش های اسون محاسباتی رو یاد بگیرین تا پیشرفت چشم گیری داشته باشید و اینکه دروس عمومی که خیلی روی رتبه کنکورتون اثر میزاره مسخره حال بهم زن و وقت گره و من ازشون متنفرمممممم

  • مشاور ارشد
   ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۴

   سلام مبینا خانم شما نیاز به مشاوره تحصیلی دارید واسه دریافت پکیج مشاوره تحصیلی ایران تحصیل و تکنیک های مطالعه تماس بگیرید

ایران تحصیل
تماس با مشاور