ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان

قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هرساله برای ورود دانش آموزان با انگیزه درس‌خوان و مستعد، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برگزار می‌گردد و به همین خاطر قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان دغدغه بسیاری از دانش آموزان می‌باشد.

دانش آموزان علاقمند به تحصیل در این مدارس می توانند از طریق شرکت در آزمون ورودی و پذیرفتن شدن در آن، اقدام نمایند اما مواردی نیز برای قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم. با ایران تحصیل همراه باشید‌.

 

 

در صورت داشتن تمامی شرایط لازم جهت ثبت نام در این آزمون، متقاضیان تحصیل در هر یک پایه های هفتم و دهم مدارس تیزهوشان می توانند در مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir مراحل ثبت نام خود در آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲ تکمیل نمایند.

 

 

 

قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان

مدارس تیزهوشان و سمپاد، جزو مدارس دولتی می‌باشند که هدف آن شناسایی و جذب دانش آموزان با استعداد و تیزهوش می‌باشد تا زمینه شکوفایی استعدادهای آن ها را فراهم آورند. با رعایت مواردی که در ادامه به آن می‌پردازیم و همچین مشاوره با کارشناسان خبره و با تجربه مجموعه ایران تحصیل، قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان را از آن خود کنید.

 

 

7 گام مهم رتبه های برتر تیزهوشان

7 گام مهم رتبه های برتر تیزهوشان

 

 

7 گام مهم رتبه های برتر تیزهوشان

گام اول) خوب یاد گرفتن ریاضی

از درس های مهم و اصلی برای دانش آموزان ششم درس ریاضی است. در آزمون تیزهوشان ضریب این درس 3 می باشد. در نتیجه یادگیری آن نیاز به تمرین و تکرار دارد.

گام دوم) شناسایی دقیق کتاب‌های کمک درسی مناسب

● کتاب 100 تست استعداد تحلیلی تیزهوشان:

این کتاب از تنوع سوالات چندگزینه ای و نمونه سوالات آزمون های تیزهوشان سال های قبل برای ششمی ها و نهمی هایی که قصد قبولی در آزمون تیزهوشان دارند، برخوردار می‌باشد.

● کتاب های تیزهوشان قلم چی:

تست های دشوار و نمونه سوالات آزمون تیزهوشان و پاسخنامه کامل تشریحی از ویژگی های بارز این کتاب است.

گام سوم) آموختن تکنیک‌های آزمون دادن و حل تست

نکات مهم دروس را در روزهای نزدیک به روز آزمون مرور کنید. آرامش خود را در طول آزمون حفظ کنید. مدیریت زمان را در آزمون فراموش نکنید.

برای پاسخگویی بهتر به سوالات تستی باید در دروس مختلف تست های زیادی را حل کنید. تمرین و تکرار در تست زنی باعث موفقیت و مدیریت زمان می شود. تست های غلط خود را علامت زده و پاسخنامه تشریحی کتاب درسی خود را به خوبی مطالعه نمایید.

 

 

 

جهت دانلود نمونه سوالات آزمون تیزهوشان و بخش نامه آزمون تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

گام چهارم) شرکت در آزمون‌های آزمایشی تیزهوشان

دانش آموزان موفق، روش های قبولی در آزمون تیزهوشان را مطالعه کرده و به حل تست می پردازند. در نتیجه بعد از گذشت هفته ها و ماه ها به همین‌ روال، باید آموخته های خود را ارزیابی کنید. در آزمون ها شرکت کرده و از میزان پیشرفت خود مطلع شوید.

گام پنجم) پیشخوانی کردن

با روخوانی درس ها پیش از کلاس بسیاری از مطالب در حال تدریس برای شما آشنا می‌باشد. متن جدید را به صورت ساده یک مرتبه روخوانی کنید و سعی کنید نکات مهم آن را به خاطر بسپارید.

گام ششم) برنامه‌ریزی کردن

برنامه ریزی یکی از روش های رسیدن به موفقیت است چرا که باعث می‌شود یک برنامه مشخص برای درس خواندن داشته و دچار سردرگمی نشوید.
برنامه ریزی موجب می‌شود تا خود را موظف کرده که طبق برنامه پیش بروید و از درس خواندن خسته نشوید. ساعت های مطالعه هر درس را مشخص کرده و در پایان هر هفته و هر ماه برنامه درسی خود را بررسی نمایید.

گام هفتم) بالا بردن خودباوری

برای موفقیت در هر زمینه ای باید به توانایی های خود باور داشته باشید. سعی کنید هر روز یک پیشرفت کوچک داشته باشید، برای مثال یک ساعت بیشتر درس بخوانید.

 

 

 

جهت اطلاع از ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و برنامه ریزی قبولی در آزمون تیزهوشان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

آمادگی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

آمادگی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

بهترین کتاب های آمادگی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

مهم ترین و بهترین کتاب های آمادگی برای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم عبارتند از:

■ کتاب 1000 تست استعداد تحلیلی ششم و نهم تیزهوشان مهروماه

مولف: مصطفی باقری

هدف اصلی این کتاب، تقویت هوش غیر کلامی دانش آموزان و استعداد تحلیلی آن ها برای کسب آمادگی لازم جهت حضور در آزمون استعدادهای درخشان می باشد.

این کتاب با ارائه راهنما به همراه حل مثال های گوناگون می تواند دانش آموزان را در پاسخ گویی به سوالات یاری نموده و با دارا بودن پاسخ نامه ای کامل برای تمامی پرسش ها، موجبات لازم را برای درک هر چه بهتر مفاهیم فراهم سازد.  

■ کتاب سنجش هوش و استعداد ششم IQ گاج

مولفان: علیرضا مزرعتی، سید علی حسینی و مهدی پورمطلب روشنده

این کتاب از سه بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول آن با هدف آشنایی و تسلط هر چه بیشتر دانش آموزان با سوالات هوش زبانی و انواع معماها طراحی شده است.

بخش دوم این کتاب دارای سوالات استدلال غیر کلامی و استعداد تحلیلی به همراه درسنامه ای کوتاه ارائه شده اند که مطالعه آن ها تاثیر بسزایی در تقویت قدرت استدلال و تحلیل دانش آموزان دارد.

بخش سوم این کتاب دربردارنده سوالات استعداد تحلیلی آزمون های دوره های گذشته می باشد که با مرور آن ها می توانید با سبک و سیاق طراحی سوالات آشنا شوید.

 

 

 

 

جهت مشاهده دفترچه تیزهوشان نهم به دهم و دفترچه تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

 

■ کتاب هوش و استعداد تحلیلی ششم ابتدایی اندیشمند

مولفان: امید فتحی و محمد مهدی کاوه

این کتاب شامل تست هایی است که هوش کلامی و هوش غیر کلامی دانش آموزان را به چالش می کشد. هوش کلامی مختص آن دسته از توانایی های ذهنی است که نیازمند درک زبان می باشد و هوش غیر کلامی نیز می تواند در تشخیص ارتباط معنادار بین تصاویر، الگوهای خاص و حجم ها موثر باشد. بنابراین مطالعه این کتاب می تواند موجب حضور توانمند شما در آزمون تیزهوشان گردد.  

■ کتاب آموزش هوش و استعداد غیر کلامی مهروماه

مولفان: بهنام بناپور و نیما نام آوری

این کتاب از دو بخش “الگوها” و “تیپ ها” تشکیل شده است. قسمت اول شامل ارائه الگوهایی می باشد که برای حل سوالات استعداد تحلیلی نیاز است و در قسمت دوم، به طرح سوالاتی از آزمون های استعداد تحلیلی پرداخته شده و در قالب تیپ ها و زیرتیپ ها توضیحاتی ارائه شده است.

این کتاب با بیانی شیوا و رسا می تواند سطح آمادگی دانش آموزان را برای شرکت در آزمون تیزهوشان افزایش دهد.

■ کتاب هوش فرازمینی ET پنجم و ششم گامی تا فرزانگان

مولف: علی قصاب

این کتاب یکی از کامل‌ترین کتب در زمینه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می باشد و منطبق با آخرین تغییرات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می باشد.

کتاب هوش فرازمینی ET پنجم و ششم گامی تا فرزانگان ویژه دانش آموزان سال پنجم و ششم بوده و دانش آموزان این پایه ها می توانند از آن بهره مند شوند.
مطالبی که در این کتاب مورد بررسی قرار می گیرد، شامل هوش زبانی، هوش ریاضی، هوش شهودی، هوش طبیعی و استعداد دقت و تمرکز بوده که هر یک از آن ها شامل زیر شاخه های فراوانی می باشد که به تفصیل در کتاب توضیح داده شده است.
در ویرایش جدید این کتاب بیش از 285 مبحث و 4000 تست از مباحث ذکر شده وجود دارد.  

■ کتاب هوش کمپلکس پنجم و ششم دبستان مهروماه

مولف: مصطفی باقری

کتاب هوش کمپلکس مهروماه نیز یکی از کاملترین منابع برای شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است.

این کتاب که مخصوص دانش آموزان مقاطع پنجم و ششم است، در ویرایش ۱۴۰۲ خود شامل بخش های هوش و استعداد غیر کلامی (استعداد تحلیلی)، هوش و استعداد کلامی، هوش ریاضی، هوش فنی، سرعت و دقت و تمرکز و خلاقیت می باشد که هر یک از این بخش ها خود شامل مباحث جزئی تر می شوند.

 

 

 

جهت نحوه پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان و سامانه ثبت نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

■ کتاب هوش مالتیپل ششم به هفتم خیلی سبز

مولفان: بهنام بناپور و سعید هادیان

این کتاب شامل فصل هایی از قبیل هوش تصویری- فضایی، هوش کلامی- زبانی، هوش منطقی، هوش ریاضی، هوش اجتماعی، هوش فنی- مکانیکی، استعداد تحلیلی، کفایت داده ها و هوش واگرا–هوش هیجانی می باشد.  

■ کتاب های استعداد تحلیلی (هوش غیر کلامی) و استعداد تحلیلی (هوش کلامی) قلم چی

مولفان: هیئت مولفان کانون

این کتاب‌ها مکمل یکدیگر می باشند. کتاب استعداد تحلیلی شامل بخش هایی از قبیل یافتن شکل ناهماهنگ، الگویابی، جایگاه نقاط و شکل، تجسم فضایی و پرسش های ترکیبی می باشد.

کتاب دوم نیز شامل سر فصل هایی از جمله هوش ادبی و زبانی، هوش منطقی و ریاضی، هوش تمرکز و سرعت عمل و چهار آزمون جمع بندی می باشد و هر یک از بخش‌های کتاب هوش کلامی شامل تعداد زیادی زیر شاخه می باشد که به تفصیل به مطالب مربوطه پرداخته اند.

 

 

 

جهت انتخاب بهترین مدارس تیزهوشان و مشاوره قبولی آزمون مدارس تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

ویژگی های مدارس تیزهوشان و سمپاد

ویژگی‌های مهم مدارس سمپاد عبارتند از:

▪︎معلمان نمونه و با سابقه
▪︎مجهز به وسایل آزمایشگاهی پیشرفته و کارگاهی برای یادگیری بهتر دروس
▪︎فعالیت گروهی و ایجاد حس رقابت با سایر نخبگان و استعدادهای برتر
▪︎کتابخانه های مناسب برای ارتقا سطح علمی دانش آموزان
▪︎آموزش نکات برتر برای قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری و المپیادهای علمی
▪︎توجه ویژه کادر مدرسه به پروسه درسی دانش آموزان
▪︎سالن های ورزشی مجهز و کارگاه فنی

 

 

 

جهت انتخاب اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی هفتم و دهم و ویرایش ثبت نام آزمون سمپاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

آزمون ورودی مدارس سمپاد و تیزهوشان نهم و ششم

از آنجاییی که برای ورود به مدارس سمپاد و شرکت در کلاس های تیزهوشان ششم و نهم درخواست های زیادی وجود دارد، مسئولان این مدارس هر ساله از طریق برگزاری آزمو برای گزینش دانش آموزان اقدام می نمایند.

این آزمون به ارزیابی سطح علمی، هوش و استعداد تحلیلی دانش آموزان می پردازد. دانش آموزان می بایست برای تحصیل در این مدارس نمره لازم و قابل قبول را کسب کنند.

آزمون تیزهوشان در سال های اخیر به صورت تستی برگزار شده و ۸۰ درصد مطالب آن مربوط به مطالب درسی دانش آموزان پایه های ششم و نهم بوده است.

از سال گذشته آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان به دلیل اثرات مخربی که بر روی بچه‌های ابتدایی داشت و همچنین یک فرآیند بسیار استرس زا و پر هزینه بود، به یک آزمون تماما با سوالات هوش و استعداد تحلیلی تبدیل شد.

آزمون وردی پایه نهم صرفا در جهت تکمیل ظرفیت برگزار می‌گردد. ۲۰ درصد سوالات نیز برای هوش و استعداد تحصیلی دانش آموزان است تا از این طریق بتوان دانش آموزان باهوش و مستعد را متمایز کرد.

 

 

 

جهت انتخاب نحوه تمدید ثبت نام آزمون تیزهوشان و نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

آمادگی برای آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی و نهم

برای شرکت در آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و سمپاد نکات زیر را رعایت نمایید:

▪︎از همین حالا درس خواندن را شروع کرده تا از رقیب ‌های خود پیشی بگیرید.
▪︎به صورت هدفمند تلاش کنید.
▪︎از مهمترین عوامل موفقیت، توکل به خدا، آرامش، اعتماد به نفس، پشتکار و برنامه ریزی است.
▪︎در زمان مطالعه خود را به جای معلم قرار داده و سوالات را به صورت امتحانی طرح نمایید.
▪︎مطالعه عمیق و دقیق موضوعات درسی و ایجاد ارتباط ذهنی بین مطالب موجب یادگیری بهتر دروس خواهد داشت.
▪︎تمام حواس خود را برای مطالعه قرار داده و در خود تمرکز ایجاد کنید.

 

 

 

قبولی تضمینی تیزهوشان ششم به هفتم

قبولی تضمینی تیزهوشان ششم به هفتم

 

 

قبولی تضمینی تیزهوشان ششم به هفتم

گزینش دانش آموزان برای ورود به مدارس سمپاد با توجه به تغییرات ایجاد شده در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم، از طریق آزمونی که به صورت تلفیقی از سنجش هوش و استعداد می باشد، انجام می‌گیرد.

به همین منظور شرکت در کلاس های آمادگی و آشنایی با تست های هوش استاندارد و بین المللی به منظور بالا بردن مهارت های دانش آموزان در آزمون سنجش هوش و در پاسخگویی به سوالات هوش در آزمون تیزهوشان هفتم کمک شایانی برای موفقیت در این آزمون می نماید.

کلاس های آمادگی تیزهوشان پایه ششم به هفتم باید دارای تدریس مباحث آموزشی آزمون تیزهوشان و همچنین حل نمونه سوالات تیزهوشان و آزمون ها و تست های هوش مرتبط با این آزمون باشد که در این راه می‌توانید از مشاوره رایگان مجموعه ایران تحصیل بهره مند شوید.

 

 

 

جهت اتصال به سامانه سنجش و پذیرش تکمیل ظرفیت هشتم سمپاد و شرایط ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

قبولی تضمینی تیزهوشان نهم

همچون سالیان گذشته، آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم متوسطه با سوالات مبتنی بر رویکرد هوش برگزار می شود.
بسیاری از دانش آموزان با توجه به آزمون کنکور سراسری در پایان دوره متوسطه تمایل دارند تا برای برخورداری از شرایط بهتر آموزشی در مدارس سمپاد و تیزهوشان مشغول ادامه تحصیل شده و به همین خاطر قبولی در آزمون تیزهوشان سال نهم برای ورود به پایه دهم متوسطه برای دانش آموزان و خانواده های آن‌‌ها امری مهم به شمار نی رود‌.

جهت موفقیت در آزمون استعدادهای درخشان پایه نهم به دهم لازم است تا دانش آموزان از تسلط کافی بر مطالب آزمون و نحوه صحیح تست زنی در آزمون تیزهوشان برخوردار باشند، بنابراین انتخاب کلاس تیزهوشان پایه نهم که شامل تدریس مباحث مرتبط و کاربردی در آزمون سمپاد در دروس ریاضی و علوم و همچنین حل تست ها و نمونه سؤالات آزمون های تیزهوشان در سال‌های گذشته باشد، امری مهم است که با استفاده از تجربه و مشاوره رایگان کارشناسان ایران تحصیل می‌توانید بهترین انتخاب و برنامه‌ریزی برای موفقیت را داشته باشید.

 

 

 

قبولی تضمینی تیزهوشان نهم

قبولی تضمینی تیزهوشان نهم

 

 

نکات قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان

▪︎رعایت کردن تعادل

دانش آموزان موفق، متعادل درس می خوانند چرا که به همه مباحث اهمیت داده و به حذف مبحثی نمی‌پردازند. سوالات تشریحی را برای یادگیری بهتر مطالب حل کرده و سپس به سراغ سوال‌های تستی می روند.

پس از ماهر شدن در حل سوالات تشریحی، پاسخ به سوالات تستی وقت کمتری می‌گیرد بنابراین مطالب کتاب های درسی را کاملا یاد گرفته و تمرین های کتاب را حل کنید. وقتی مطالب را یاد گرفتید و تمرین تشریحی را حل کردید، حتما تست بزنید.

▪︎ داشتن پشتکار

شما باید با اشتیاق درس خوانده و نکات مهم و جدید را بشناسید و یادداشت کنید چرا که دانش آموزان موفق از درس خواندن لذت می برند.

در ادامه این نکات را تکرار کرده تا فراموش نشوند. پس با برنامه ریزی درسی و تلاش موفقیت را از آن خود کنید.

▪︎خواندن درس به روش خودتان

هر فردی تکنیک‌های مطالعه مخصوص به خود را دارد. برخی با یادداشت برداری و خلاصه نویسی بهتر یاد می گیرند و برخی دیگر با صدای بلند درس می خوانند.

همه دانش آموزان می دانند که برای درک مفاهیم درسی و یادگیری، متن کتاب را باید کاملا یاد گرفته و سپس برای تکمیل یادگیری خود، تمرین تشریحی و یا تستی حل می کنند اما در نهایت هر کس باید مطابق با روش مطالعه خود پیش برود.

▪︎ تشویق کردن خودتان

خودتان را با یک جمله برای هرکار مثبتی که انجام می دهید، تشویق کنید. به عنوان مثال اگر طبق برنامه ریزی درسی پیش رفتید و مطالب را یاد گرفتید، به خود بگویید: من دانش آموز موفقی هستم، چون درس‌هایم را طبق برنامه ریزی مطالعه کرده و از مطالعه ام لذت بردم.

 

 

 

دروس ریاضی و علوم ضریب بالاتری دارند و می توانند تراز دانش آموز را افزایش دهند اما به دلیل آشنا نبودن خیلی از دانش آموزان با سوالات تستی فارسی و دینی، از اهمیت این دروس نیز نباید غافل شد.

 

 

 

 

اخبار آزمون تیزهوشان 

  • آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای پایه های هفتم و دهم به صورت جداگانه برگزار می گردد. سوالات تیزهوشان ششم به هفتم این آزمون ها، سوالات تحلیلی بوده و آزمون دانش آموزان پایه دهم دارای سوالات تحلیلی و تحصیلی می باشد.
  • زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان اواسط فروردین ماه آغاز خواهد شد به عبارتی تاریخ ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲ از 16 لغایت 25 فروردین ماه صورت می گیرد.

 

 

 

جهت دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان + 7 گام مهم رتبه های برتر را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان و قبولی تضمینی تیزهوشان نهم برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بهترین کتاب های آمادگی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم کدام است؟

مهم ترین و بهترین کتاب های آمادگی برای آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در متن مقاله معرفی شده اند.

7 گام مهم رتبه های برتر تیزهوشان برای قبولی در آزمون چیست؟

7 گام اساسی قبولی در مقاله به طور مفصل شرح داده شده است.

قبولی تضمینی در آزمون تیزهوشان چگونه است؟

جهت اطلاع از نکات تضمینی قبولی در تیزهوشان به متن مقاله مراجعه کرده و یا برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور