ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ظرفیت مدارس نمونه دولتی

ظرفیت مدارس نمونه دولتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

قبولی در مدارس نمونه دولتی ، منوط به دارا بودن شرایط شرکت در آزمون و کسب رتبه و تراز لازم برای قبولی در این مدارس است و ظرفیت مدارس نمونه دولتی  و ظرفیت مدارس تیزهوشان نیز تاثیر زیادی در قبولی دانش آموزان خواهد داشت. لذا آن دسته از داوطلبانی که تراز بالاتری داشته باشند ، می توانند با توجه به ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم  پذیرفته شوند. داوطلبان و اولیای محترم آنان توجه داشته باشند ، که ظرفیت در هر یک از این مدارس استان های مختلف متفاوت می باشد. در این مقاله از سایت ایران تحصیل علاوه بر پرداختن به موضوع ظرفیت مدارس نمونه دولتی در رابطه با شرایط و ضوابط پذیرش در این مدرسه سخن خواهیم گفت.

 

شرایط پذیرش در مدارس نمونه دولتی چیست؟

چگونه برای نمونه دولتی درس بخوانیم ؟

آیا سهمیه شاهد و ایثارگران برای پذیرش مدارس نمونه دولتی منظور می گردد؟

آیا می توان پس از قبولی در مدارس نمونه دولتی تغییر رشته داد؟

 

جهت اطلاع دقیق از ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99 و ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

[button color=”orange” link=”https://irantahsil.org/downloads/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%af%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%b3/” size=”bigger” align=”center”]جهت دانلود نمونه سوالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی کلیک کنید[/button]

 

ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99

 

ظرفیت مدرسه های نمونه دولتی در سال های مختلف متفاوت می باشد. به احتمال بسیار زیاد ثبت نام نمونه دولتی هفتم 98  را برای سال جاری نخواهیم داشت، لذا در رابطه با ظرفیت پذیرش در این مقطع نمی توان اظهار نظر نمود. اما چنانچه همانند سال های گذشته برای دبیرستان متوسطه اول آزمون ورودی داشته باشیم ، قبولی هر یک از دانش آموزان ، منوط به کسب تراز و نمره لازم خواهد بود.

با توجه به شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی  برای پایه نهم، آن دسته از داوطلبانی که بتوانند در این آزمون نمره و تراز لازم را کسب نمایند،خواهند توانست در این آزمون موفقیت لازم را بدست آورند. برای متقاضیان ورود به هنرستان ها شرایط قبولی برای ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99 بدون لحاظ نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

با توجه به اینکه ظرفیت مدارس نمونه دولتی از پیش تعیین شده است و داوطلبان موفق به کسب تراز آزمون را بر اساس همین ظرفیت پذیرش خواهند نمود، لذا شرایط انتقالی برای پذیرفته شدگان مدارس نمونه دولتی با شرایط ویژه ای همراه خواهد بود. لذا برای عشایر کوچ رو که دائما در حال سفر می باشند ، داوطلبان در سطح استان امکان ثبت نام و پذیرش را خواهند داشت.

 

 

ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99 برای هر یک از مدارس و هر استان متفاوت می باشد و آنچه موجب قبولی داوطلبان با توجه به این ظرفیت می گردد، نمره و تراز لازم برای قبولی در این آزمون خواهد بود.

 

 

 

شرایط و ضوابط پذیرش در مدارس نمونه دولتی

 

شرایط و ضوابط پذیرش در مدارس نمونه دولتی

شرایط و ضوابط پذیرش در مدارس نمونه دولتی

 

1.ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم برای هر شهرستان با در نظر گرفتن مناطق تحت پوشش و بر اساس پیشنهاد اداره کل آموزش و پرورش استان و با تائید مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و دفاتر ذیربط معاونت آموزش و پرورش تعیین شده است که در هنگانم ثبت نام الکترونیکی و از طریق سامانه ثبت نام به اطلاع داوطلبان می رسد.

2.در رابطه با تغییر ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ، مدیران هیچ گونه مجوزی برای افزایش ظرفیت پذیرش این مدارس نخواهند داشت. همچنین در رابطه با تعداد و افزایش مدارس نمونه دولتی نیز ، هرگونه افزایش بدون مجوز غیر قانونی خواهد بود. لذا داوطلبان بر اساس ظرفیت مدارس نمونه دولتی پذیرفته خواهند شد.

3. چنانچه تعداد داوطلبانی که در آزمون نمونه دولتی ثبت نام می نمایند، کمتر از ظرفیت مدارس نمونه دولتی باشند، و یا تعداد دانش آموزانی که موفق به کسب حداقل نمره و حد نصاب و تراز لازم نشده باشند، می توانند با توجه به تشخیص مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان پذیرفته شدگان در رشته مذکور ، به رشته دیگری هدایت خواهند شد.

4.پذیرش در مقطع متوسطه دوم برای کلیه دانش آموزان در هر یک از رشته ها با توجه به نتایج نمونه دولتی نهم 98-99 صورت خواهد پذیرفت. همچنین پذیرفته شدگان نهایی مدارس نمونه دولتی که در رشته های (علوم تجربي، رياضي فيزيک و ادبيات و علوم انساني، شاخۀ فني و حرفه اي) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق با آیین نامه هدایت تحصیلی است.

5. هیچ یک از پذیرفته شدگان در هر یک از رشته های ذکر شده در سال اول حق تغییر رشته را نخواهند داشت. بنابراین تغییر رشته در سال اول اکیدا ممنوع خواهد بود. آن دسته از داوطلبانی که مایل به تغییر رشته می باشند ف لازم است بنا بر مقررات و آیین نامه های موجود در زمان مقرر نسبت به تغییر رشته اقدام نمایند.

6.آن دسته از داوطلبانی که شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی را نداشته باشند اما مطابق با ظرفیت این مدارس در آزمون ورودی این مدرسه پذیرفته شده باشند، مطابق ضوابط هدايت تحصيلي، قبولي داوطلب در آزمون لغو و بياثر خواهد بود. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم در همان ابتدای ثبت نام تعیین می گردد. لذا داوطلبان عزیز در زمان ثبت نام نمونه دولتی خواهند توانست از وضعیت پذیرش آگاه شوند.

 

 

 

برای اطلاع از تفاوت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی کلیک کنید.

 

 

 

 

ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم

 

ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم هیچ ارتباطی به حوزه امتحانی شما نخواهد داشت. تعیین حوزه امتحانی به انتخاب داوطلبان صورت خواهد پذیرفت و هر یک از داوطلبان با توجه به علاقه مندی خود،  می توانند نسبت به تعیین حوزه امتحانی اقدام نمایند. اما در رابطه با ثبت نام در مدارس مربوطه ، داوطلبان ملزم به تبغینت از قوانین خواهند بود.

با توجه به اینکه پذیرش در نمونه دولتی بر اساس تراز کلیه داوطلبان تعیین می شود و لذا درصدهای لازم برای قبولی در نمونه دولتی تا حدود زیادی تعیین کننده پذیرش و یا عدم پذیرش شما خواهد بود. ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم  در سال های مختلف با تغییراتی روبه رو بوده است. البته این ظرفیت برای هنرستان ها با توجه به اولویت بندی پذیرش تعیین خواهد شد و شرایط متفاوت تری را به همراه خواهد داشت.

چگونه می توانم از ظرفیت مدارس استان خود اطلاع یابم؟

ظرفیت مدارس نمونه دولتی در سال های مختلف متفاوت می باشد. این ظرفیت با توجه به درخواست آموزش و پرورش تعیین خواهد گردید. چنانچه مایل به اطلاع دقیق از ظرفیت مدرسه مورد نظر خود می باشید، می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا کلیه اطلاعات را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

حداقل معدل قبولی برای آزمون نمونه دولتی چند است؟

حداقل معدلی که برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی لازم است، معدل 17 می باشد. اما این بدین معنا نخواهد بود که شما با دارا بودن این معدل در این آزمون پذیرفته خواهید شد. بلکه معیار و ملاک قبولی شما در این آزمون تراز و نمره کسب شده خواهد بود.
آیا مدارس نمونه دولتی همانند مدارس تیزهوشان تکمیل ظرفیت خواهد داشت؟
امکانات مدارس نمونه دولتی بهتر است یا مدارس تیزهوشان؟
آیا مدارس نمونه دولتی برای ادامه تحصیل شهریه اخذ می نمایند؟
شرایط ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی چیست؟
آیا می توان در مدارس نمونه دولتی تغییر رشته داد؟
 برای کسب اطلاع بیشتر و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل با توجه به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط :

برنامه ریزی قبولی در مدارس نمونه دولتی نهم

راه قبولی در آزمون نمونه دولتی

ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی

ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99

2/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. م
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام ظرفیت تجربی برای استان تبریز چقدر هست؟

  • mohammadi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت به خیر
   ظرفیت پذیرش مدارس در زمان ثبت نام داخل سایت اعلام می شود.

 2. pashiesevinj@gmail.com
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام ببخشید مدرسه نمونه دولتی البرز شهریار در رشته تجربی چن نفر ظرفیت قبولی داده ؟؟

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام وقت بخیر هنوز اعلام نشده ، برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 3. pashiesevinj@gmail.com
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام ببخشید مدرسه نمونه دولتی البرز شهریار چن نفر ظرفیت قبولی داده ؟؟

 4. D
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در تهران منطقه ۲ به طور متوسط چند نفر ظرفیت قبولی داره

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر
   مقاله های داخل سایت در خصوص ظرفیت مدارس نمونه را مطالعه کنید .

 5. س
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۴

  تعداد قبولی در رشته ی ریاضی و تجربی نمونه دولتی هر ساله در مازندران در بهشهر چند تاست؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام.ظرفیت ها هر ساله متفاوت است.جهت کسب اطلاعات در خصوص نحوه پذیرش مدارس نمونه دولتی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 6. سالاری
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

  سلام وقت بخیر دختر من چند سوال ریاضی رو جواب داده و نصف علوم بقیه دروس رو عالی زده امکان قبولیش در نمونه دولتی شیراز ناحیه یک هست؟؟؟معدل هشتمش۲۰ نهم ۱۹/۹۵ ….چقدر شانس قبولی داره برای تجربی؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر بستگی به عملکرد بقیه بچه ها داره ولی در حالت کلی شانسشون متوسط رو به پایین است

 7. فاطیما
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام ظرفیت مدارس نمونه دولتی نهم به دهم تجربی مازندران چن نفره؟

  • moshaverarshad
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۳

   سلام ظرفیت مدارس نمونه دولتی مازندران همه سال در حال تغییر موقع ثبت نام در سایت مشخص میشه

 8. ftm
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۳

  سلام ظرفیت مدارس نمونه دولتی نهم به دهم رشته تجربی تقریبا هرسال اطراف چند نفر میشه؟ استان اذربایجان شرقی

  • moshaverarshad
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام و وقت بخیر معمولا ظرفیت مدارس نمونه دولتی برای رشته تجربی 12 تا 14 نفر

   • فرزاد
    ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

    ریاضی چی

    • moshaverarshad
     ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰

     ریاضی هم همینطور برای نمونه دولتی

     • hlma
      ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۲

      یعنی هر مدرسه برای رشته ریاضی فقط و فقط 14 نفر برمیداره ؟

     • moshaverarshad
      ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

      بستگی به منطقه داره که نمونه دولتی کجا باشه

 9. dr-naqizade
  ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام
  با توجه به تعداد زیاد ثبت نام دانش اموزان ممکن سطح سوالا بالا باشد.

 10. محمدی
  ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام . خسته نباشید
  پارسال در کل چه تعداد دانش آموز در مدارس نمونه دولتی تهران قبول شدند ؟
  یعنی ظرفیت مدارس نمونه ی تهران در کل چند نفره ؟

  • dr-naqizade
   ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۱۹

   سلام ممنون
   ظرفیت مدارس نمونه دولتی چه پایه ای؟

 11. ...
  ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۳

  سلام.به نظرتون امسال سوالات راحت تره؟به خاطر شرایط

  • dr-naqizade
   ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۲

   سلام
   امسال تعداد شرکت کنند گان بیشتر که ممکن سطح سوالات نسبت به سال های قبل بالا باشه

 12. ملیکا تقوی
  ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۷

  سلام این سال به خاطر کرونا ۵۰٪با معدل برمیدارن
  ظرفیت پذیرش مدرسه نمونه دولتی الزهرا در شهر تبریز ورودی دهم چند نفره ؟

  • dr-naqizade
   ۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۰

   سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از ظرفیت مدارس نمونه دولتی با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 13. فاطمه
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۸

  سلام. ظرفیت رشته تجربی مدارس نمونه چندنفر است؟

  • dr-naqizade
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام
   ظرفیت مدارس نمونه دولتی برا کدوم استان؟کدوم شهر؟

   • آریان
    ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

    هرمزگان بستک

    • moshaverarshad
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

     سلام مدارس نمونه دولتی ظرفیتش موقع ثبت نام مشخص خواهد شد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)