تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ظرفیت مدارس نمونه دولتی

ظرفیت مدارس نمونه دولتی

ظرفیت مدارس نمونه دولتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

قبولی در مدارس نمونه دولتی ، منوط به دارا بودن شرایط شرکت در آزمون و کسب رتبه و تراز لازم برای قبولی در این مدارس است و ظرفیت مدارس نمونه دولتی  و ظرفیت مدارس تیزهوشان نیز تاثیر زیادی در قبولی دانش آموزان خواهد داشت. لذا آن دسته از داوطلبانی که تراز بالاتری داشته باشند ، می توانند با توجه به ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم  پذیرفته شوند. داوطلبان و اولیای محترم آنان توجه داشته باشند ، که ظرفیت در هر یک از این مدارس استان های مختلف متفاوت می باشد. در این مقاله از سایت ایران تحصیل علاوه بر پرداختن به موضوع ظرفیت مدارس نمونه دولتی در رابطه با شرایط و ضوابط پذیرش در این مدرسه سخن خواهیم گفت.

 

شرایط پذیرش در مدارس نمونه دولتی چیست؟

چگونه برای نمونه دولتی درس بخوانیم ؟

آیا سهمیه شاهد و ایثارگران برای پذیرش مدارس نمونه دولتی منظور می گردد؟

آیا می توان پس از قبولی در مدارس نمونه دولتی تغییر رشته داد؟

 

جهت اطلاع دقیق از ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99 و ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

[button color=”orange” link=”https://irantahsil.org/downloads/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%af%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%b3/” size=”bigger” align=”center”]جهت دانلود نمونه سوالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی کلیک کنید[/button]

 

ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99

 

ظرفیت مدرسه های نمونه دولتی در سال های مختلف متفاوت می باشد. به احتمال بسیار زیاد ثبت نام نمونه دولتی هفتم 98  را برای سال جاری نخواهیم داشت، لذا در رابطه با ظرفیت پذیرش در این مقطع نمی توان اظهار نظر نمود. اما چنانچه همانند سال های گذشته برای دبیرستان متوسطه اول آزمون ورودی داشته باشیم ، قبولی هر یک از دانش آموزان ، منوط به کسب تراز و نمره لازم خواهد بود.

با توجه به شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی  برای پایه نهم، آن دسته از داوطلبانی که بتوانند در این آزمون نمره و تراز لازم را کسب نمایند،خواهند توانست در این آزمون موفقیت لازم را بدست آورند. برای متقاضیان ورود به هنرستان ها شرایط قبولی برای ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99 بدون لحاظ نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

با توجه به اینکه ظرفیت مدارس نمونه دولتی از پیش تعیین شده است و داوطلبان موفق به کسب تراز آزمون را بر اساس همین ظرفیت پذیرش خواهند نمود، لذا شرایط انتقالی برای پذیرفته شدگان مدارس نمونه دولتی با شرایط ویژه ای همراه خواهد بود. لذا برای عشایر کوچ رو که دائما در حال سفر می باشند ، داوطلبان در سطح استان امکان ثبت نام و پذیرش را خواهند داشت.

 

 

ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99 برای هر یک از مدارس و هر استان متفاوت می باشد و آنچه موجب قبولی داوطلبان با توجه به این ظرفیت می گردد، نمره و تراز لازم برای قبولی در این آزمون خواهد بود.

 

 

 

شرایط و ضوابط پذیرش در مدارس نمونه دولتی

 

شرایط و ضوابط پذیرش در مدارس نمونه دولتی

شرایط و ضوابط پذیرش در مدارس نمونه دولتی

 

1.ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم برای هر شهرستان با در نظر گرفتن مناطق تحت پوشش و بر اساس پیشنهاد اداره کل آموزش و پرورش استان و با تائید مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و دفاتر ذیربط معاونت آموزش و پرورش تعیین شده است که در هنگانم ثبت نام الکترونیکی و از طریق سامانه ثبت نام به اطلاع داوطلبان می رسد.

2.در رابطه با تغییر ظرفیت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ، مدیران هیچ گونه مجوزی برای افزایش ظرفیت پذیرش این مدارس نخواهند داشت. همچنین در رابطه با تعداد و افزایش مدارس نمونه دولتی نیز ، هرگونه افزایش بدون مجوز غیر قانونی خواهد بود. لذا داوطلبان بر اساس ظرفیت مدارس نمونه دولتی پذیرفته خواهند شد.

3. چنانچه تعداد داوطلبانی که در آزمون نمونه دولتی ثبت نام می نمایند، کمتر از ظرفیت مدارس نمونه دولتی باشند، و یا تعداد دانش آموزانی که موفق به کسب حداقل نمره و حد نصاب و تراز لازم نشده باشند، می توانند با توجه به تشخیص مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان پذیرفته شدگان در رشته مذکور ، به رشته دیگری هدایت خواهند شد.

4.پذیرش در مقطع متوسطه دوم برای کلیه دانش آموزان در هر یک از رشته ها با توجه به نتایج نمونه دولتی نهم 98-99 صورت خواهد پذیرفت. همچنین پذیرفته شدگان نهایی مدارس نمونه دولتی که در رشته های (علوم تجربي، رياضي فيزيک و ادبيات و علوم انساني، شاخۀ فني و حرفه اي) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق با آیین نامه هدایت تحصیلی است.

5. هیچ یک از پذیرفته شدگان در هر یک از رشته های ذکر شده در سال اول حق تغییر رشته را نخواهند داشت. بنابراین تغییر رشته در سال اول اکیدا ممنوع خواهد بود. آن دسته از داوطلبانی که مایل به تغییر رشته می باشند ف لازم است بنا بر مقررات و آیین نامه های موجود در زمان مقرر نسبت به تغییر رشته اقدام نمایند.

6.آن دسته از داوطلبانی که شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی را نداشته باشند اما مطابق با ظرفیت این مدارس در آزمون ورودی این مدرسه پذیرفته شده باشند، مطابق ضوابط هدايت تحصيلي، قبولي داوطلب در آزمون لغو و بياثر خواهد بود. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم در همان ابتدای ثبت نام تعیین می گردد. لذا داوطلبان عزیز در زمان ثبت نام نمونه دولتی خواهند توانست از وضعیت پذیرش آگاه شوند.

 

 

 

برای اطلاع از تفاوت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی کلیک کنید.

 

 

 

 

ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم

 

ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم هیچ ارتباطی به حوزه امتحانی شما نخواهد داشت. تعیین حوزه امتحانی به انتخاب داوطلبان صورت خواهد پذیرفت و هر یک از داوطلبان با توجه به علاقه مندی خود،  می توانند نسبت به تعیین حوزه امتحانی اقدام نمایند. اما در رابطه با ثبت نام در مدارس مربوطه ، داوطلبان ملزم به تبغینت از قوانین خواهند بود.

با توجه به اینکه پذیرش در نمونه دولتی بر اساس تراز کلیه داوطلبان تعیین می شود و لذا درصدهای لازم برای قبولی در نمونه دولتی تا حدود زیادی تعیین کننده پذیرش و یا عدم پذیرش شما خواهد بود. ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی هفتم و دهم  در سال های مختلف با تغییراتی روبه رو بوده است. البته این ظرفیت برای هنرستان ها با توجه به اولویت بندی پذیرش تعیین خواهد شد و شرایط متفاوت تری را به همراه خواهد داشت.

چگونه می توانم از ظرفیت مدارس استان خود اطلاع یابم؟

ظرفیت مدارس نمونه دولتی در سال های مختلف متفاوت می باشد. این ظرفیت با توجه به درخواست آموزش و پرورش تعیین خواهد گردید. چنانچه مایل به اطلاع دقیق از ظرفیت مدرسه مورد نظر خود می باشید، می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا کلیه اطلاعات را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

حداقل معدل قبولی برای آزمون نمونه دولتی چند است؟

حداقل معدلی که برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی لازم است، معدل 17 می باشد. اما این بدین معنا نخواهد بود که شما با دارا بودن این معدل در این آزمون پذیرفته خواهید شد. بلکه معیار و ملاک قبولی شما در این آزمون تراز و نمره کسب شده خواهد بود.
آیا مدارس نمونه دولتی همانند مدارس تیزهوشان تکمیل ظرفیت خواهد داشت؟
امکانات مدارس نمونه دولتی بهتر است یا مدارس تیزهوشان؟
آیا مدارس نمونه دولتی برای ادامه تحصیل شهریه اخذ می نمایند؟
شرایط ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی چیست؟
آیا می توان در مدارس نمونه دولتی تغییر رشته داد؟
 برای کسب اطلاع بیشتر و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل با توجه به شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط :

برنامه ریزی قبولی در مدارس نمونه دولتی نهم

راه قبولی در آزمون نمونه دولتی

ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی

ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98-99

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور