تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد 1401 + نرخ جدید ثابت و متغیر

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد موضوعی است که ما در این مطلب بررسی خواهیم کرد. اگر به رشته های پزشکی علاقه مند هستید و رتبه و یا شرایط تحصیل در دانشگاه های سراسری را کسب نکرده اید و دانشگاه آزاد انتخاب شماست، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را بدست آورید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، شهریه رشته های پیراپزشکی و نرخ شهریه پزشکی آزاد داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از شهریه رشته های پیراپزشکی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهریه دانشگاه آزاد وارد شوید.

 

جزییات شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

با ما در این قسمت همراه باشید تا جزییات شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد را بررسی کنیم. دانشگاه آزاد مرکزی است که زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات است و بیش از 100 واحد در استان ها و شهرهای مختلف دارد. شهریه این مرکز هر سال توسط مرکز سنجش و پذیرش تعیین می شود. هر سال هم معمولاً بین 10 الی 15 درصد افزایش خواهد داشت. شهریه این مرکز شامل دو بخش ثابت و متغیر است و اصولاً شهریه متغیر است که تغییر می کند، شهریه ثابت تغییری نخواهد داشت.

رشته های پزشکی و زیرشاخه های آن در تمامی مقاطع تحصیلی در دانشگاه آزاد ارائه شده و هزینه تحصیل در این رشته ها نیز نسبت به سایر رشته ها بیشتر است.

در خصوص نرخ شهریه پزشکی آزاد برای رشته دکترای حرفه ای، می تواند گفت بین 8 الی 10 میلیون برای 20 واحد هزینه خواهد داشت.

برای دکترای حرفه ای دندان پزشکی بین 8 الی 10 میلیون در هر ترم هزینه دارد. در دکترای حرفه ای داروسازی بین 8 الی 10 میلیون و دکترای حرفه ای دامپزشکی نیز بین 8 الی 20 میلیون هزینه دارد. در مقطع کاردانی برای رشته هایی همچون دامپزشکی، بهداشت عمومی و غیره بین 2 و نیم تا 3 میلیون در هر ترم هزینه دارد. در مقطع کارشناسی برای رشته هایی همچون پرستاری، مامایی و هوشبی بین 4 الی 5 میلیون هزینه دارد. در مقطع ارشد برای رشته های علوم پزشکی بین 8 الی 9 میلیون هزینه دارد. در خصوص نحوه محاسبه هزینه ها نیز لازم است بدانید که شهریه ثابت مقطع کارشناسی تقریباً 1 میلیون و مقطع ارشد 1 میلیون و 200 هزار تومان و در مقطع دکتری حرفه ای 2 میلیون و دکتری تخصصی 3 میلیون تومان است.

 

 

شهریه رشته های پیراپزشکی

 

 

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد در حالت خودگردان

در خصوص اطلاع از نرخ شهریه پزشکی آزاد به صورت خودگردان در این قسمت همراه ما باشید. در ابتدا توضیحاتی را در رابطه با ظرفیت خودگردان دانشگاه آزاد ارائه می دهیم. ظرفیت خودگردان، همان دانشگاه آزاد است که دانشجویان ورودی از طریق کنکور سراسری پذیرش می شوند. تمامی امکانات دانشگاه آزاد در حالت خودگردان با دانشجویان حالت عادی برابر است. در حالت خودگردان دانشگاه از رشته هایی همچون پزشکی، دندان پزشکی، مامایی و پرستاری پذیرش دارد. اما شهریه در این حالت دو برابر حالت عادی است.

شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد، در حالت خودگردان برای دکترای حرفه ای پزشکی، بین 16 الی 20 میلیون برای هر ترم، برای دکترای حرفه ای دندان پزشکی بین 18 الی 20 میلیون و برای دکترای حرفه ای داروسازی بین 16 الی 20 میلیون است.

در رشته های پرستاری، مامایی وهوشبری در مقطع کارشناسی شهریه واحدخودگردان بین 8 الی 10 میلیون تومان است.

 

 

جدول هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه آزاد

در جدول زیر می توانید به صورت خلاصه هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد را ملاحظه کنید.

 

 

شهریه پزشکی دانشگاه آزاد
رشته تحصیلی تعداد واحد شهریه ثابت تومان شهریه متغیر تومان شهریه ثابت و متغیر

(ریال)

پزشکی 18 واحد 13440000 3000000 16440000
پزشکی – خودگردان 18 واحد 20640000

تعیین محدوده شهریه پزشکی دانشگاه آزاد

اگر در خصوص  نحوه محاسبه و تعیین محدوده شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد سوال دارید، در این قسمت همراه ما باشید. به صورت کلی باید به شما بگوییم که شهریه یک ترم تحصیلی براساس تعداد واحدهایی که دانشجویان برداشته اند، محاسبه خواهد شد. از فرمول زیر می توانید برای تعیین محدوده شهریه پزشکی دانشگاه آزاد استفاده کنید.

شهریه یک ترم تحصیلی = شهریه ثابت + ( شهریه متغیر نظری * 18 )

 

 

راهنمای نحوه پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد برای پرداخت شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد، موظف هستند پس از انتخاب رشته شهریه ثابت را پرداخت نمایند. پس از پرداخت شهریه ثابت، افراد مجاز به انتخاب رشته خواهند بود. سپس تا زمان امتحانات پایان ترم فرصت دارند که شهریه متغیر را نیز پر کنند. اگر فردی شهریه متغیر راتا زمان امتحانات پرداخت نکند، نمی تواند در جلسه امتحان حضور پیدا نماید زیرا کارت برای او صادر نخواهد شد.

اگر در پرداخت هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه آزاد مشکل پیدا کردید، لازم نیست نگران باشید زیرا تمامی واحدها سعی می کنند همکاری لازم را با دانشجویان داشته باشند. در واقع اکثر دانشگاه ها از روش هایی همچون قسط بندی، وام و تخفیفات شهریه استفاده می کنند.

پرداخت شهریه کلیه واحدها نیز از طریق سامانه سیدا انجام خواهد شد. در این سامانه افراد پس از وارد شدن به پورتال دانشجویان می توانند از قسمت امورمالی وارد بخش پرداخت شهریه شوند.

 

 

جزئیات تخفیف شهریه دانشگاه آزاد

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا برای پرداخت شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد، آیا تخفیف هم در نظر گرفته می شود؟ در این خصوص باید به شما بگوییم که تخفیف ها به صورت کلی برای سه دسته از دانشجویان در نظر گرفته می شود که شامل دانشجویان برتر، بی بضاعت و یا دانشجویان با معدل بالا هستند. جدول میزان تخفیف نیز به شرح زیر است:

 

 

تخفیف نرخ شهریه پزشکی آزاد برای دانشجویان با رتبه برتر
گروه آموزشی دوره تخفیف 25 درصد تخفیف 15 درصد
فنی کارشناسی نفرات اول تا پانزدهم نفرات 16 تا 30
تجربی کارشناسی و دکتری حرفه‌ای نفرات اول تا دهم نفرات 16 تا 30
انسانی کارشناسی نفرات اول تا دهم نفرات 11 تا 20
زبان کارشناسی نفرات اول تا دهم نفرات 11 تا 20
هنر کارشناسی نفرات اول تا دهم نفرات 11 تا 20
پزشکی دکتری حرفه‌ای نفرات اول تا پنجم نفرات 6 تا 10

 

 

در این قسمت تخفیف هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه آزاد برای دانشجویان کم درآمد را بررسی خواهیم کرد.

 

 

تخفیف شهریه دانشجویان کم درآمد
کاردانی و کارشناسی تا سقف 20 درصد
کارشناسی ارشد تا سقف 15 درصد
دکتری تا سقف 10 درصد

 

 

در قسمت آخر نیز تخفیف هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه آزاد برای دانشجویان با بیماری های خاص را برسی خواهیم کرد.

 

 

تخفیف شهریه دانشجویان بیماران خاص
کاردانی تا سقف 25 درصد
کارشناسی تا سقف 25 درصد
کارشناسی ارشد تا سقف 15 درصد
دکتری تا سقف 10 درصد

 

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام وام ازدواج دانشجویی وارد شوید.

 

 

وام دانشجویی دانشگاه آزاد

همانطور که گفته بودیم برای  پرداخت شهریه رشته های پیراپزشکی و شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد، وام نیز در نظر گفته شده است. در این قسمت همراه ما باشید تا از جزییات مربوط به وام اطلاعات لازم را بدست آورید.

وام برای افرادی است که مشکل مالی دارند و به این افراد پرداخت می شود تا به دلیل مشکلات مالی از ادامه تحصیل محروم نشوند. این که چه مقدار وام به دانشجویان داده شود، بستگی به میزان شهریه دارد. از آنجایی که شهریه مقطع دکتری بیشتر است، طبیعی است که به دانشجویان این مقطع، وام بیشتری داده خواهد شد. این وام از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بوده و با کارمزد 4 درصد ارائه می شود. دانشجویان برای بازپرداخت وام نیز تا 60 ماه پس از فراغت از تحصیل فرصت خواهند داشت.جزییات مبلغ وام نیز به شرح زیر است.

 

 

وام دانشگاه آزاد با کارمزد 4 درصد
مقطع مبلغ
کاردانی 500 هزار تومان
کارشناسی 500 هزار تومان
ارشد 1میلیون تومان
دکتری حرفه ای 1میلیون و صد و پنجاه هزار تومان

 

 

دانشگاه آزاد وام دیگری نیز دارد که از منبع بانک ملی پرداخت شده و با کارمزد 14 درصد در نظر گرفته می شود. پرداخت اقساط این وام نیز 60 ماهه می باشد.

 

 

 

وام دانشگاه آزاد با کارمزد 14 درصد
مقطع مبلغ
کارشناسی 2500 هزارتومان
ارشد 5 میلیون تومان
دکتری 10 میلیون تومان

 

 

نرخ شهریه پزشکی آزاد

 

 

شرایط دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد

در این قسمت همراه ما باشید تا از شرایط دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را بدست آورید. این وام به افراد واجد شرایط داده خواهد شد. در ادامه ما این شرایط را بررسی خواهیم کرد. ازجمله عمومی ترین شرایط دریافت وام، می توان به عدم اشتغال به جز کار دانشجویی، داشتن اولویت نیازمالی، و عدم استفاده از بورسیه تحصیلی تعیین شده است. همچنین برای دریافت این وام، ارائه ضامن معتبر الزامی است.

شرایط آموزشی که برای تعیین وام مشخص شده است شامل موارد زیر می شود:

این که افراد در دو ترم قبلی مشروط نشده اشند.

دانشجویان در حداقل تعداد واحدهای مشخص شده ثبت نام کرده باشند.

دانشجویان ورودی جدید نیمسال های اول و دوم بدون در نظر گرفتن معدل شامل دریافت وام می شوند.

اگر فردی مشروط شده باشد، نصف وام به او تعلق می گیرد.

 

 

برای اطلاع از نحوه مطالعه نفرات برتر کنکور وارد شوید

 

 

افزایش شهریه دانشگاه آزاد

همانطور که می دانید شهریه دانشگاه آزاد هر سال مقداری افزایش را تجربه می کند. این مقدار افزایش شهریه شامل 20 الی 25 درصد افزایش خواهد بود. شهریه متغیر دانشجویان سال های قبل کمتر از 20 درصد و شهریه دانشجویان جدید بین 20 تا 25 درصد افزایش می یابد.

میزان شهریه ثابت برای دانشجویان جدید الورود افزایشی نخواهد داشت. این افراد تا زمانی که فارغ التحصیل شوند، شهریه ثابت را بدون افزایش پرداخت خواهند کرد.

 

 

هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه آزاد

 

 

پرداخت شهریه از سایت آموزشیار دانشگاه آزاد چگونه است؟

در این قست همراه ما باشید تا نحوه پرداخت شهریه از سایت آموزشیار دانشگاه آزاد را بررسی کنیم.

برای پراخت این شهریه لازم است افراد به سامانه آموزشیا دانشگاه آزاد که درآدرس edu.iau.ac.ir واقع شده است، مراجعه نمایند. در این سامانه میزان بدهی افراد مشخص شده است که می توانند برای پرداخت آن اقدام نمایند. لازم است در خصوص پرداخت شهریه رشته های پیراپزشکی و پزشکی دانشگاه آزاد بدانید که تا زمانی که این شهریه پرداخت نشده، مجاز به انتخاب واحد نخواهید بود. تنها زمانی می توانید این کار را انجام دهید که با امور مالی دانشگاه توافق کرده باشید. تمامی دانشجویان تا زمان امتحانات پایان ترم برای تسویه زمان خواهند داشت.

نحوه پرداخت شهریه در این سامانه نیز بدین صورت است که ابتدا دانشجویان وارد سامانه شده و نام کاربری و رمزعبور خود را وارد می کنند. نام کاربردی شامل، شماره دانشجویی به علاوه کد دانشگاه است. رمز عبور نیز شامل شماره دانشجویی به علاوه کد دانشگاه است.

جهت پرداخت شهریه باید از منوی سمت راستی، روی قسمت ثبت نام دروس دانشجو کلیک کنید.

بعد روی گزینه مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو می روید. از قسمت تراز، مبلغ بدهی را زده و پرداخت الکترونیکی شهریه را انتخاب می کنید.

در این قسمت بانک صادرات و ایران کیش برای پرداخت مشخص شده است.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد بپردازیم. ما شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد را به صورت عادی و به صورت خودگردان بررسی کردیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، شهریه رشته های پیراپزشکی و نرخ شهریه پزشکی آزاد برای رشته های خاص داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

 مطالب مرتبط

نرخ شهریه دانشگاه آزاد

مبلغ وام دانشجویی

ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 

شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد 

شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد

نرخ جدید شهریه دانشگاه آزاد

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا شهریه ثابت دانشگاه آزاد هر سال تغییر می کند؟

این شهریه برای هر دانشجو از زمان ورود تا زمان پایان تحصیل ثابت است.

میزان افزایش شهریه متغیر دانشگاه آزاد چقدر است؟

متفاوت است اصولاً بین 10 الی 15 درصد می باشد.

آیا امکات معاف شدن دانشجو از شهریه دانشگاه آزاد هست؟

امکان معاف شدن خیر، اما تخفیف برای برخی در نظر گرفته می شود.

آیا وام نیز برای شهریه دانشگاه آزاد پرداخت می شود؟

بله این مرکز برای دانشجویان وام نیز در نظر گرفته است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. حورا
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

  رشته گفتار و شنوایی چنده ?

  • حورا
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   این دانشگاه مجازی ? یعنی در خانه ای من درس می خوانم ?

   • کارشناس ارشد
    ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

    سلام
    بله ولی ممکنه طبق نظر دانشگاه برخی امتحانا به صورت حضوری برگذار شود

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام
   شما بازه 4 تا 5 میلیون به ازای هر ترم پرداختی خواهید داشت

ایران تحصیل
تماس با مشاور