تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
شهریه دکتری دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد 1401 + جدول کامل شهریه

شهریه دکتری دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شهریه دکتری دانشگاه آزاد 1401 چقدر است؟ برای ثبت‌نام در دانشگاه آزاد در مقطع دکتری چه زمانی باید اقدام نمود؟ هزینه مقطع دکتری در دانشگاه آزاد چه میزانی است؟ این‌ها سوالاتی است که در ذهن داوطلبینی که قصد شرکت در مقطع دکتری دارند نقش می بندد.

در سایت ایران تحصیل ما آماده پاسخگویی به این سوالات شما داوطلبین عزیز می‌باشیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به پاسخ مناسبی برای پرسش‌های خود دست‌یابید. ضمن اینکه مشاورین ما در جهت پاسخگویی به سوالات شما آماده می‌باشند. مشاورین ما در هر ساعت از شبانه‌روز حتی ایام تعطیل آماده خدمت‌رسانی به شما خواهند بود. کافیست با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد شهریه دکتری دانشگاه آزاد، هزینه مقطع دکتری در دانشگاه آزاد و میزان شهریه دانشگاه آزاد برای شما سخن بگوییم.

 

جهت اطلاع از شهریه دکتری دانشگاه آزاد 1401، زمان ثبت نام در دانشگاه آزاد دکتری، نحوه واریز شهریه دکتری آزاد، شهریه ثابت دانشگاه آزاد، شهریه متغیر دکتری آزاد و تخفیف در شهریه دکتری آزاد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

زمان ثبت‌نام آزمون دکتری آزاد

چند سالی است که سازمان سنجش و دانشگاه آزاد طبق توافقی که صورت گرفته بین این دو سازمان به‌صورت مشترک ثبت‌نام را انجام می‌دهند. به این معنا که اگر شما قصد ثبت نام در آزمون دانشگاه آزاد را دارید، نیازی به ثبت‌نام جداگانه برای این آزمون وجود ندارد. هنگام شرکت در کنکور سراسری مقطع دکتری، در دانشگاه آزاد نیز ثبت‌نام انجام‌شده است. اما آیا شهریه دکتری آزاد در زمان ثبت‌نام درج می‌شود؟ و داوطلبین می‌توانند در هنگام ثبت‌نام از هزینه مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اطلاع یابند؟ زمان ثبت‌نام مقطع دکتری ، 1 آذرماه تا 7 آذر زمان ثبت‌نام خواهد بود. داوطلبینی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، اقدام به ثبت‌نام نمایند. در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام ثبت‌نام، و یا سوالات مربوط به شهریه دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید تا به شما در جهت رفع مشکلاتتان کمک نمایند.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون دکتری و ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری بر روی لینک قرمز کلیک کنید.

 

 

مشاوره در شهریه دانشگاه آزاد مقطع دکتری

مشاوره در شهریه دانشگاه آزاد مقطع دکتری

 

شرایط ثبت‌نام در مقطع دکتری

همان‌طور که اطلاع دارید آزمون دکتری در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله کتبی و مرحله مصاحبه. داوطلبینی که در شهریور سال 1401 فارغ‌التحصیل شوند می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. همانند ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد، تنها داوطلبینی که در در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده باشند می‌توانند اقدام به ثبت‌نام نمایند. غیر از این شرایط برای داوطلبینی که قصد شرکت در آزمون مقطع دکتری دارند، می‌توانند برای اطلاع کامل از شرایط ثبت‌نام ، با تلفن مشاورین ما تماس حاصل نمایند تا به‌صورت کامل از این شرایط آگاهی کامل یابند. مشاوره انتخاب رشته دکتری مجموعه ایران تحصیل در هر مرحله با شما همراه خواهند بود تا بتوانید پاسخ مناسبی برای سوالات خود بیابید. فقط کافیست که با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل نمایید. و هرگونه سوالی در مورد شهریه دکتری آزاد برایتان پیش‌آمده از مشاورین ما پاسخ مناسب را دریافت نمایید. همچنین مشاورین ما به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید عملکرد بهتری در مصاحبه دکتری داشته باشید و با سوالاتی که در هنگام مصاحبه از شما پرسیده می شود، آشنا شوید.

 

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

میزان شهریه دانشگاه آزاد نسبت به سال‌های قبل تغییراتی در جهت افزایش خواهد داشت. هر ساله مقدار هزینه مقطع دکتری در دانشگاه آزاد افزوده می‌شود. معمولاً در هر سال حدود 10 الی 15 درصد به این مبلغ افزوده می‌شود. اما این مبلغ و شهریه دکتری آزاد  در دو حالت شهریه ثابت و شهریه متغییر می‌باشد. همچنین شهریه دکتری آزاد به میزان زیادی به رشته موردنظر شما مربوط می‌شود. رشته‌های مختلف ، هزینه‌های متفاوتی برای دریافت شهریه دارند. این هزینه‌ها در شهریه ثابت همان هزینه‌های انتخاب واحد می‌باشند. . شهریه دکتری غیرانتفاعی  معمولاً در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم پایه شهریه دکتری آزاد بالاتر از رشته‌های علوم انسانی می‌باشند که در زیر  به عنوان  مثال شهریه فنی مهندسی را با انسانی مقایسه می کنیم:

 

 

جهت اطلاع از میزان شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک کنید.

 

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

 

 

 

شهریه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد سال تحصیلی 1401 – 1401 (ریال)
رشته تحصیلی تعداد واحد شهریه ثابت (ریال) شهریه متغیر (ریال) شهریه ثابت و متغیر (ریال)
فنی و مهندسی 8 واحد نظری 133,100,000 76,230,000 209,330,000
علوم انسانی 8 واحد نظری 88,330,000 76,230,000 164,560,000

 

البته خوب است بدانید که شهریه رشته‌هایی که واحدهای عملی بیشتری را دارا می‌باشند، بالاتر از شهریه دانشگاه آزاد در رشته‌های بدون واحد عملی است . اما برای این موضوع باید شما اطلاع دقیقی از شهریه دکتری آزاد  و همچنین به‌صورت کلی هزینه مقطع دکتری در آزاد داشته باشید. حال شما جهت به دست آوردن آخرین اطلاعات شهریه دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل از طریق شماره تماس های بالا در ارتباط باشید.

 

تخفیف در شهریه دکتری آزاد

دانشگاه آزاد با توجه به شرایط و امتیازات دانشجویان برای آن ها در شهریه تخفیف می دهد. این تخفیف ها می تواند تا سقف 50 درصد باشند. بنابراین اگر شما در یکی از رشته های کم‌تقاضا یا فاقد تقاضا تحصیل کنید، با هماهنگی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد می توانید تخفیف خوبی بگیرید. همچنین اگر جزو خانواده شاهد و جانباز (شامل فرزندان، همسرو خود جانباز)  باشید دانشگاه آزاد تخفیف خوبی رابرای شما در نظر گرفته است.

 

شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرداخت نکردن شهریه دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

معمولا دانشجویان درخواست تخفیف در شهریه خود را می توانند در صندوق رفاه دانشگاه مطرح کنند تا آن ها درخواست دانشجویان  را در کمیته متشکل از دو نفر از اعضای شوراهای برنامه‌ریزی، اداری مالی و آموزشی (در مجموع 6 نفر) بررسی و نتیجه را تصویب کنند.

 

تخفیف در شهریه دکتری آزاد

تخفیف در شهریه دکتری آزاد

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

دانشگاه آزاد شهریه خود را چگونه تقسیط می کند؟

قبل از سال 1399 دانشگاه آزاد شهریه ثابت و متغیر خود را به صورت یکجا از دانشجویان دریافت می کرد. اما در حال حاضر با در نظر گرفتن شرایط دانشجویان آن را در چند قسط متفاوت دریافت می کند. بنابراین  دانشجویان به هنگام ثبت نام در ترم جدید تنها شهریه ثابت خود را  واریز می کنند و مابقی آن  را در چند قسط مختلف در آخر هر ماه  به صندوق رفاه دانشگاه می دهند.

 

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد

میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد

 

شما جهت شهریه ثابت و متغیر چیست؟ روی لینک کلیک کنید.

 

جهت اطلاع از شهریه دکتری دانشگاه آزاد 1401، تخفیف در شهریه دانشگاه آزاد مقطع دکتری، تخفیف در شهریه، زمان واریز شهریه دکتری آزاد، زمان ثبت نام در دانشگاه دکتری آزاد، مجازات پرداخت نکردن شهریه آزاد، شهریه ثابت و متغیر دکتری آزاد و راهنمایی در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مشاوره شهریه دکتری دانشگاه آزاد 1401

یکی از مهم ترین مواردی که دانشجویان دکتری در انتخابات خود باید مدنظر قرار دهند، میزان شهریه آن ها است. داوطلبان زمانی می توانند در دانشگاه  ها  ثبت نام کنند که  بتوانند شهریه آن را پرداخت کنند. در غیر این صورت نمی توانند در امتحانات پایان ترم و غیره شرکت کنند. از آن جا که شهریه ثابت دکتری آزاد تا پایان سنوات مجاز دانشجو ثابت است. بنابراین آن ها باید بیشتر تمرکز خود را روی شهریه متغیر انجام دهند. خوب است بدانید که  شهریه یک ترم  دانشجو در دانشگاه آزاد مقطع دکتری از طریق فرمول زیر محاسبه میشود:

 شهریه یک ترم = شهریه ثابت + ( شهریه متغیر نظری * تعداد واحد اخذ شده )

حال برای این که شما انتخاب درستی داشته باشید بهتر است به  اطلاعات جامعی در مورد شهریه ثابت و متغیر آزاد دکتری برسید که کارشناسان ایران تحصیل می توانند به شما کمک کنند. 

 

مطالب مرتبط :

azmoon.org

شهریه ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

پیگیری ثبت نام آزمون دکتری

ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

سوالات آزمون دکتری

سهمیه های موثر در آزمون دکتری

بازیابی شماره پرونده و داوطلبی آزمون دکتری

اعلام نتایج آزمون دکتری

شهریه دکتری دانشگاه آزاد 1401

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت‌نام مقطع دکتری دانشگاه ازاد چه زمانی است؟

ثبت نام مقطع دکتری احتمالا همانند سال گذشته نیمه اول آذر ماه باشد.

شرایط ثبت‌نام مقطع دکتری دانشگاه ازاد چگونه است؟

برای ثبت نام مقطع دکتری دانشگاه ازاد باید از شرایطی دارا باشید که در مقاله به آن اشاره شده است.

شهریه مقطع دکتری دانشگاه آزاد به چه میزانی است؟

معمولاً در هر سال حدود 10 درصد به این مبلغ افزوده می‌شود بهتر است با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا ثبت نام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد همرمان است؟

بله، ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد همزمان است.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور