تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
پرداخت شهریه آموزشیار

پرداخت شهریه آموزشیار + راهنما تصویری و رفع مشکل سایت | ایران تحصیل

پرداخت شهریه آموزشیار
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

پرداخت شهریه آموزشیار یکی از الزامات مهم دانشجویان دانشگاه آزاد است. زیرا آن‌ها باید به موقع شهریه خود را پرداخت کنند تا بتوانند برنامه امتحانی خود را مشاهده کنند و کارت امتحانات را دریافت کنند. حال ممکن است به دلیل جدیدالاحداث بودن سامانه آموزشیار برخی از دانشجویان با مشکل پرداخت شهریه آموزشیار مواجه باشند که مسلما آن‌ها به دنبال راهنما پرداخت شهریه آموزشیار خواهند بود.

به همین دلیل در زیر قصد داریم در مورد پرداخت شهریه آموزشیار بری دانشجویان دانشگاه آزاد صحبت کنیم. ابتدا در مورد سامانه آموزشیار و اهمیت واریز شهریه صحبت خواهیم کرد. سپس به نحوه واریز آن و راهنما پرداخت شهریه آموزشیار کاملا تصویری اشاره خواهیم کرد. در نهایت نیز برخی از مشکلات پرداخت شهریه آموزشیار را بررسی خواهیم کرد.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد پرداخت شهریه آموزشیار، راهنما تصویری و رفع مشکل سایت پرداخت شهریه دانشگاه آزاد، مشکل پرداخت شهریه آموزشیار و راهنما پرداخت شهریه آموزشیار با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

اطلاعیه
 دانشجویان دانشگاه آزاد می‌توانند برای شرکت در کرسی‌های آزاداندیشی 2 دانشگاه آزاد با محورهای کلی رویداد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در خردادماه 1401 حضور داشته باشند. مهلت ثبت‌نام در این کرسی آزاداندیشی 2 از 15 مهر تا 25 آبا 1401 بود که در این رویداد ملی به تیم‌های منتخب استانی و کشوری جوایز نفیس اهدا خواهد شد.

 

 

دانشگاه آزاد و انواع شهریه

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه‌های شهریه پرداز کشور است. به طوری که دانشجویان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه باید شهریه ثابت و متغیر پرداخت کنند. میزان این شهریه‌ها با توجه به مقطع تحصیلی آن‌ها و نوع رشته دانشجویان متفاوت خواهد بود.

 

 

برای نحوه تقسیط شهریه دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

مشکل پرداخت شهریه آموزشیار

مشکل پرداخت شهریه آموزشیار

 

شهریه ثابت در طول سنوات تحصیلی دانشجو ثابت است و این شهریه برای هر نیم سال تحصیلی جداگانه دریافت می‌شود. اما شهریه متغیر، بر اساس واحدهای درسی اخذ شده دانشجو دریافت می‌گردد که مقدار آن‌ها در هر سال تحصیلی بین 10 الی 15 درصد افزایش می‌یابد.

دانشجویان آزاد در حال حاضر برای انجام امور مختلفی مانند آموزشی، مالی، پرداخت شهریه، فارغ‌التحصیلی، پژوهشی و غیره به سامانه آموزشیار مراجعه می‌کنند. در واقع آن‌ها برای پرداخت شهریه آموزشیار نیاز به مراجعه حضوری ندارند و می‌توانند به صورت آنلاین آن را انجام دهند. حال ممکن است برخی از دانشجویان در مورد راهنما پرداخت شهریه آموزشیار سوال هایی داشته باشند که در ادامه آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

سامانه آموزشیار و مشکل پرداخت شهریه آن

سامانه آموزشیار یکی از سامانه‌های جدید دانشگاه آزاد است که با اهداف ارائه خدمات آموزشی و رفاهی بیشتر به دانشجویان احداث شده است. لذا دانشجویان برای انجام اکثر امور خود به این سامانه باید مراجعه می‌کنند. یکی از مهم‌ترین اهداف ایجاد سامانه آموزشیار واریز شهریه می‌باشد که برای انجام کلیه امور خود به سایت آموزشیار به نشانی اینترنتی edu.iau.ac.ir مراجعه کنند. در صورتی که آن‌ها در تاریخ مقرر شده نتوانند شهریه خود را پرداخت کنند قادر نخواهند بود وارد این سامانه شوند. بنابراین به صورت کلی دانشجویانی که شهریه خود را به موقع در آموزشیار پرداخت نکنند فرآیندهای آموزشی از قبیل رویت برنامه امتحانی، اخذ کارت ورود به جلسه امتحان و غیره برای آن‌ها محدود می‌شود.

 

راهنمای تصویری پرداخت شهریه آموزشیار

پرداخت شهریه دانشگاه آزاد بسیار آسان است و هر دانشجویی می‌تواند این کار را انجام دهد. حال در زیر قصد داریم برای ارائه اطلاعات بیشتر راهنما پرداخت شهریه آموزشیار را به صورت تصویری بیان کنیم:

  • دانشجویان در مرحله اول باید وارد پورتال دانشجویی خود در سامانه edu.iau.ac.ir شوند.
  • گزینه «مدیریت مالی نیم سال‌های تحصیلی دانشجو» را از منوی «ثبت‌نام دروس دانشجو» انتخاب کنند.

 

 

برای اطلاع از قوانین حذف و اضافه دانشگاه آزاد  کلیک کنید.

 

 

راهنمای تصویری پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

راهنمای تصویری پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

 

  • در صفحه جدید باز شده دو روش پرداخت الکترونیکی و پرداخت الکترونیک شهریه برای دانشجویان نمایش داده می‌شود که دانشجو با انتخاب یکی از آن‌ها می‌تواند شهریه خود را واریز کند. خوب است بدانید که دانشجویان در روش پرداخت الکترونیکی مبلغ دلخواهی را برای پرداخت شهریه در نظر می‌گیرند. اما در روش پرداخت الکترونیک شهریه، کل مبلغ بدهی نیم سال تحصیلی را واریز می‌کنند.

 

راهنما پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

راهنما پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهریه ارشد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

  • پس از انتخاب گزینه مناسب صفحه پرداخت بانکی نمایش داده می‌شود که دانشجویان باید بر روی آن کلیک کنند.

 

راهنمای تصویری پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

راهنمای تصویری پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

 

  • سپس آن‌ها با وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود می‌توانند به راحتی پرداخت شهریه آموزشیار را انجام دهند.

 

راهنمای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

راهنمای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

 

حال اگر دانشجویان به هنگام انجام مراحل بالا به هر گونه مشکل پرداخت شهریه آموزشیار برخورد کردند می‌توانند برای حل آن در کمترین زمان ممکن با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند.

 

میزان شهریه دانشگاه آزاد 1401-1401

دانشگاه آزاد از جمله دانشگاه‌های شهریه پرداز کشور است که با شروع تحصیلات از دانشجویان خود شهریه دریافت می‌کند. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه آزاد باید شهریه ثابت و متغیر پرداخت کنند که این رقم برای سال تحصیلی مختلف با مقطع تحصیلی متفاوت فرق دار‌د. در زیر میزان شهریه مقاطع تحصیلی مختلف سال 1401 را بیان کردیم. این رقم برای سال تحصیلی 1401 نیز به میزان 10 الی 15 درصد افزایش می‌یابد. بنابراین دانشجویان بهتر است قبل از ثبت‌نام در دانشگاه آزاد از شهریه ثابت و متغیر آن را بدانند که کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در این مورد آن‌ها را بیشتر راهنمایی کنند.

 

 

برای تفاوت دانشگاه غیر انتفاعی و آزاد کلیک کنید.

 

 

مقطع تحصیلی تعداد واحد حداقل شهریه ثابت و متغیر حداکثر شهریه ثابت و متغیر
کاردانی ناپیوسته 18 واحد 34,017,315 ریال 64,057,709 ریال
کاردانی پیوسته 18 واحد 12,585,375 ریال 13,885,171 ریال
کارشناسی ناپیوسته 18 واحد 16,229,361 ریال 34,900,978 ریال
کارشناسی پیوسته 18 واحد 14,745,614 ریال 22,683,647 ریال
کارشناسی ارشد 18 واحد 17,989,640 ریال 66,240,000 ریال
دکترای حرفه‌ای 18 واحد 103,854,808 ریال 109,346,559 ریال
دکترای تخصصی 18 واحد 133,854,607 ریال 174,625,029 ریال

 

آخرین مهلت پرداخت شهریه آموزشیار

شاید برای برخی از دانشجویان سوال پیش بیاید که آخرین مهلت پرداخت شهریه دانشگاه آزاد کی است؟

در این مورد می‌توان بیان کرد که آخرین مهلت پرداخت شهریه ثابت دانشگاه آزاد قبل از انتخاب واحد نیم سال می‌باشد. در واقع دانشجویان تا زمانی که شهریه ثابت خود را پرداخت نکنند سامانه انتخاب واحد آموزشیار برای آن‌ها فعال نمی‌شود.

آخرین مهلت پرداخت شهریه متغیر نیز از زمان شروع سال تحصیلی تا زمان امتحانات پایان‌ترم می‌باشد. یعنی دانشجویان در طول نیمسال تحصیلی مهلت دارند، شهریه متغیر خود را پرداخت کنند.

 

رفع مشکل پرداخت شهریه آموزشیار

برخی از دانشجویان به هنگام کار با سیستم دانشگاه آزاد به مشکلاتی برخورد می‌کنند. به همین دلیل قصد داریم به شایع‌ترین مشکل پرداخت شهریه دانشگاه آزاد و راه‌حل آن‌ها اشاره کنیم تا دانشجویان به راحتی بتوانند آن‌ها را رفع کنند:

 

 

راهنما پرداخت شهریه آموزشیار

راهنما پرداخت شهریه آموزشیار

 

رفع مشکل لاگین در سامانه آموزشیار

هر چند که روش‌های رفع مشکل لاگین به هنگام پرداخت شهریه دانشگاه آزاد متفاوت باشد. اما عمده‌ترین روش آن زبان کیبورد می‌باشد. زیرا در اکثر مواقع دانشجویان با زبان کیبورد فارسی وارد سامانه می‌شوند که ارور می‌دهد.

 

 

برای پرداخت نکردن شهریه دانشگاه آزاد روی لینک آبی کلیک کنید.

 

 

رفع مشکل ارور  403 در سامانه آموزشیار

در صورتی که دانشجویان به هنگام پرداخت شهریه دانشگاه آزاد با ارور 403 مواجه شوند می‌توانند با خاموش کردن فیلترشکن (vpn) یا بروز بودن مرورگر خود وارد سامانه شوند.

 

رفع مشکل اشتباهات مالی آموزشیار

در برخی مواقع مشاهده شده است که دانشجو به هنگام پرداخت شهریه دانشگاه آزاد به مشکل برخورد کرده است. به طوری که از حساب بانک او مبلغی کسر شده است؛ ولی در سیستم اعمال نمی‌شود. در این صورت آن‌ها می‌توانند مدت 72 ساعت صبر کنند تا مبلغ سر شده به حساب آن‌ها بازگردد. در غیر این صورت بعد 72 ساعت می‌توانند برای رفع مشکل پرداخت شهریه دانشگاه آزاد از کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند.

 

رفع مشکل عدم ورود به سایت آموزشیار

دانشجویانی که با آدرس الکترونیکی http://edu.iau.ac.ir نمی‌توانند وارد سایت آموزشیار شوند. می‌توانند از طریق لینک http://stdn.iau.ac.ir/Student/Pages/acmstd/loginPage.jsp اقدام کنند.

حال اگر دانشجویان مشکل پرداخت شهریه دانشگاه آزاد دیگری به هنگام کار با این سامانه داشته باشند می‌توانند برای رفع آن‌ها با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند تا آن‌ها راهنما پرداخت شهریه دانشگاه آزاد را برای دانشجویان انجام دهند.

 

برخی نکات راهنما پرداخت شهریه آموزشیار

  • دانشجویان برای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد خود می‌توانند از کلیه سیستم‌عامل‌های اندروید، ویندوز و آیفون استفاده کنند. اما به دلیل حساس بودن این مرحله بهتر است از سیستم‌عامل ویندوز استفاده کنند و تا حتی‌الامکان از سیستم‌عامل آیفون استفاده نکنند.
  • دانشجویان بهتر است از درگاه بانکی «سپهر صادرات» استفاده کنند.
  • بعد از پرداخت شهریه دانشگاه آزاد بهتر است گزینه «انتقال به سایت اصلی» را کلیک کنند تا مجددا وارد سایت آموزشیار شوند و پیغام «پرداخت با موفقیت انجام شد» را مشاهده کنند.

 

 

جهت اطلاع از شهریه دکتری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

راهنمای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

راهنمای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

 

 

اطلاعیه
 مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی در تاریخ 15 اسفند 1401 در راس ساعت 14 برگزار خواهد شد. در این آزمون داوطلبان باید کتاب صعود چهل ساله (دستاوردهای انقلاب اسلامی) را مطالعه کرده و در آزمون آنلاین آن شرکت کنند. در این آزمون برای 5 نفر اول برای هر نفری جایزه 30 میلیون ریالی در نظر گرفته شده است که این رقم برای 5 نفر دوم و 5 نفر سوم به ترتیب 20 میلیون و 10 میلیون ریال خواهد بود. در این مسابقه کلیه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد می‌توانند شرکت کنند.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد پرداخت شهریه آموزشیار، راهنما تصویری و رفع مشکل سایت پرداخت شهریه دانشگاه آزاد، مشکل پرداخت شهریه آموزشیار و راهنما پرداخت شهریه آموزشیار با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

خلاصه مطلب

در این سایت از مقاله ایران تحصیل در مورد دانشگاه آزاد و شهریه‌های آن صحبت کردیم. به طوری که دانشجویان درک کاملی در مورد عواقب عدم تسویه‌حساب با دانشگاه آزاد را فهمیده باشند. در ادامه نیز به راهنما پرداخت شهریه آزاد اشاره کردیم که دانشجویان به هر گونه مشکلی در مورد آن‌ها برخورد کردند می‌توانند بر اساس مطالب مندرج در سایت آن‌ها را برطرف کنند. در غیر این صورت می‌توانند در 24 ساعت شبانه روز با 9099075307 بگیرید.

 

 

برای دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

پرداخت شهریه آموزشیار به چند روش مختلف انجام می‌گیرد؟

معمولا دانشجویان می‌توانند شهریه خود را به دو روش پرداخت الکترونیکی و پرداخت الکترونیکی شهریه انجام دهند که مراحل پرداخت آن‌ها را در بالا مشخص کردیم.

مشکل پرداخت شهریه آموزشیار را چگونه برطرف کنیم؟

در حال حاضر شما برای حل هر گونه مشکل پرداخت آموزشیار می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید. آن‌ها در اسرع وقت پاسخگوی سوالات و ابهامات شما خواهند بود.

مهلت پرداخت شهریه ثابت و متغیر دانشگاه آزاد کی است؟

دانشجویان برای پرداخت شهریه خود می‌توانند به راهنما پرداخت شهریه آموزشیار مراجعه کنند که در سایت دانشگاه آزاد قرار دارد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور