ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

پذیرش دانشجوی مهمان در دانشگاه سراسری 1402 + هزینه | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۷۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
میهمانی دانشگاه سراسری۱
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هر ساله عده زیادی از دانشجویان به دلایل متعدد تصمیم به تغییر موقت یا دائم دانشگاه محل تحصیل خود می کنند. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور این امکان را برای برخی دانشجویان واجد شرایط فراهم کرده است تا درخواست میهمانی خود را در سامانه سامانه جامع امور دانشجویان یا به اختصار سجاد، به آدرس portal.saorg.ir ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست توسط دانشجو، شرایط همه داوطلبان بررسی و به نتیجه نهایی به دانشجویان اطلاع داده خواهد شد. در این مقاله شرایط میهمانی دانشگاه سراسری به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین دانشجویان می توانند صفر تا صد فرآیند ثبت درخواست میهمانی دانشگاه سراسری خود را از طریق تماس با شماره 9099075307 به مشاورین مجرب ایران تحصیل بسپارند.

 

انواع میهمانی دانشگاه سراسری

پذیرش میهمانی دانشگاه سراسری، به دانشجویان این فرصت را می دهد که با رفتن و تحصیل در یک دانشگاه دیگر بصورت موقت یا دائم، بتوانند تجربه جدید از محیط آموزشی و فرصتی جدید تحقیقاتی و پژوهشی بهره مند شوند. ما در ادامه مطلب به توضیح انواع میهمانی ها و سپس تشریح شرایط اخد مهمانی دانشگاه های سراسری پرداخته ایم.

میهمانی موقت  در این نوع میهمانی دانشجو تصمیم میگیرد تا به صورت موقت و برای چند نیمسال تحصیلی(ترم)، محل تحصیل خود را تغییر دهد.

میهمانی دائم در این نوع از میهمانی دانشجویان محل تحصیل خود و تمام واحد های درسی باقی مانده شان را در دانشگاه دیگری می گذرانند. قابل توجه است که مدرک فارغ التحصیلی این افراد توسط دانشگاه مبدا صادر می شود.

میهمانی مبنا در صورتی که محرز شود خانواده دانشجو در شهری نزدیک به دانشگاه مقصد به صورت دائم، ساکن هستند، دانشجو می تواند در شرایط خاصی و طبق قوانین و مقررات موجود نسبت به ثبت درخواست انتقالی، اقدام کند.

 

 

شرایط اخذ میهمانی دانشگاه سراسری

بنر کال تو اکشن

 

شرایط اخذ میهمانی دانشگاه سراسری

علاوه بر توضیحاتی که تاکنون داده شد، بهتر است بدانیم که در مبحث مهمانی در دانشگاه دو واژه به نام دانشگاه مبدأ و مقصد وجود دارد. دانشگاه مبدأ همان دانشگاهی است که دانشجو در آن در حال تحصیل است و دانشگاه مقصد دانشگاهی است که به آن منتقل یا در آن مهمان می‌شود. البته هر کدام این دانشگاه‌ها می‌توانند روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی، علمی کاربردی و آزاد باشند. بنابراین مهمانی مختص به دانشگاه خاصی نیست.

یکی از شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری این است که اگر دانشجویی بخواهد به دانشگاه مقصد برود، باید حتما حداقل یک ترم را در دانشگاه مبدأ گذرانده باشد و معدل او کمتر از 13 نباشد. حال مدت زمان این مهمانی برای مقطع کارشناسی سه ترم و در مقطع کاردانی دو ترم می‌باشد. پس از سپری شدن این مدت دانشجو موظف است به دانشگاه مبدأ بازگردد.

حال طبق شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری، چنانچه دانشجو در طی این مدت معدلی بالاتر معدل میانگین ورودی‌های همان سال و رشته دانشگاه مقصد کسب کند ،می‌تواند به‌عنوان مهمان دائم در این دانشگاه ادامه تحصیل دهد. البته پس فارغ‌التحصیلی مدرک توسط دانشگاه مبدأ صادر می‌شود که برای توضیحات بیشتر و رفع ابهام در این زمینه می‌توانید از مشاورین ما راهنمایی‌های لازم را کسب کنید.

همان‌طور که گفته شد مهمان شدن در یک دانشگاه مستلزم پرداخت هزینه می‌باشد و هزینه مهمانی در دانشگاه سراسری به تعرفه و تصمیم گیری هر دانشگاه بستگی دارد. ولی به‌طورکلی و طبق آیین‌نامه مهمانی و انتقال دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، این شهریه برای دانشجویان روزانه و شبانه متفاوت است.

فرق مهمانی با اخذ انتقالی چیست؟، با ما همراه باشید.

شرایط دریافت میهمانی موقت دانشگاه سراسری

همانطور که در قسمت های پیش توضیح داده شد، یکی از انواع مهمانی ها، درخواست میهمانی موقت دانشگاه سراسری است. شرایط درخواست این نوع میهمانی، به شرح زیر می باشد:

☑️ دانشجویان متقاضی میهمانی موقت باید حداقل یک ترم ( یک نیمسال تحصیلی) را در دانشگاه خود طی کنند و چنانچه میانگین معدل آنها حداقل 13 باشد، می توانند نسبت به درخواست میهمانی موقت اقدام کنند.

☑️ دانشجویان مهمان باید انتخاب واحد های درسی خود را با تایید دانشگاه مبدا به انجام برسانند. دقت کنید که شرایط انتخاب واحد طبق شرایط دانشگاه مقصد خواهد بود.

☑️ طبق قوانین و مقررات، دانشجویان مقطع لیسانس حداکثر 4 ترم و دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی حداکثر 2 ترم، مجاز به درخواست میهمانی موقت هستند.

☑️ واحد های گذرانده شده توسط دانشجوی میهمان و همچنین نمرات کسب شده توسط وی، در کارنامه صادر شده توسط دانشگاه مبدا به ثبت خواهد رسید.

☑️ قابل توجه است که مدرک فارغ التحصیلی دانشجویانی که مهمان هستند، توسط دانشگاه مبدا صادر می شود.

☑️ درخواست میهمانی از موسسات و مراکز آموزشی غیردولتی به مراکز فنی و حرفه ای ممنوع می باشد. همچنین دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیر دولتی مجاز به اخذ مهمانی به مراکز علمی کاربردی را ندارند.

☑️ دقت کنید که ثبت درخواست هر نوع میهمانی، در شرایطی که دانشگاه های مبدا و مقصد در یک شهر باشند، ممنوع می باشد. به استثنای دروس تک درس.

☑️ نکته دیگر در خصوص میهمانی موقت، شهریه آن است. دانشجویانی که در دوره های روزانه تحصیل می کنند، در صورت ثبت درخواست مهمانی، بایستی شهریه برابر با نوبت دوم یا دوره شبانه را پرداخت نمایند.

☑️ حداکثر ظرفیت پذیرش متقاضیان مهمانی دانشگاه های دولتی، برابر است با 20 درصد تعداد کل دانشجویان ورودی آن سال.

☑️ حداکثر ظرفیت پذیرش متقاضیان مهمانی دانشگاه های غیردولتی، برابر است با 15 درصد تعداد کل دانشجویان ورودی آن سال.

 

شرایط دریافت میهمانی دائم دانشگاه سراسری

برای آشنایی با شرایط انتقالی دانشگاه سراسری روی لینک کلیک کنید.

شرایط دریافت میهمانی دائم دانشگاه سراسری

☑️ در میهمانی دائم، همانند میهمانی موقت، مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان توسط دانشگاه مبدا صادر می شود.

☑️ دانشجویانی که به صورت دائم به دانشگاه دیگری میهمان شده اند، ملزم به مراجعه در هر ترم به دانشگاه مبدا برای دریافت کارنامه نمی باشند. کارنامه دانشجو در پایان هر ترم توسط دانشگاه مقصد به دانشگاه مبدا ارسال می شود.

☑️ چنانچه در زمان گزینش دانشجویان، شرایط کلی دسته ای از افراد، برابر با هم باشد، مواردی مطرح می شود که بر اساس آنها دانشجویان اولویت بندی می شوند. این ملاک ها عبارتند از:

🔶 دانشجویان دختر در اولویت هستند.

🔶 افرادی که بیماری خاص، صعب العلاج و نادر دارند در صورت تایید مراجع دارای صلاحیت، در اولویت گزینش هستند.

🔶 اگر دانشجوی دختر در زمان تحصیل ازدواج کند و صاحب فرزند باشد و همچنین محل اشتغال دائم همسرش در نزدیکی دانشگاه مقصد باشد، در اولویت گزینش برای پذیرش درخواست میهمانی دائم می باشد.

🔶 دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد از اولویت بالا تری نسبت به سایر افراد برخوردارند.

🔶 دانشجویانی که تحت پوشش سازمان بهزیستی باشند و یا معلولیت موثر در زمان دانشجویی داشته باشند.

🔶 دانشجویان پسر در صورتی که در زمان دانشجویی ازدواج کنند و همسرشان نیز دانشجو باشند، نسبت به سایر افراد اولویت دارند.

🔶 دانشجویانی که بر اساس تایید مراجع ذی صلاح، کفیل خانواده محسوب می شوند در شرایط برابر با دیگر افراد، در اولویت قرار می گیرند. همچنین در صورتی که سرپرست خانواده دانشجو فوت و یا معلول شود و یا پدر و مادر وی در دوران دانشجویی دچار از کارافتادگی شوند نیز شرایط ذکر شده برای دانشجو صادق خواهد بود.

 

⁉️ چگونه می توان مهمانی موقت را به مهمانی دائم تبدیل کرد؟

دانشجویان مقطع کارشناسی در صورتی که موفق به کسب حداقل معدل 13 در 4 ترم در دانشگاه مقصد شوند، می توانند تبدیل به مهمان دائم شوند. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی نا پیوسته و کاردانی چنانچه بتوانند حداقل معدل 13 را در 2 ترم کسب کنند می توانند مهمانی موقت خود را به مهمانی دائم تبدیل کنند.

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست انتقالی، در سامانه portal.saorg.ir، کلیک کنید.

ثبت درخواست انتقالی در دانشگاه سراسری

در این قسمت از مقاله، به توضیح شرایط و قوانین ثبت درخواست انتقالی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

☑️ در گام اول باید توجه کنید که دانشجویان حداقل باید یک ترم را در دانشگاه مبدا گذرانده باشند تا مجاز به ثبت درخواست انتقالی باشند.

☑️ هر دانشجو در هر مقطع از طول تحصیل خود فقط مجاز است یک بار نسب به ثبت نام در نقل و انتقالات اقدام کند.

☑️ دانشجویانی که صرفا با سوابق تحصیلی در دانشگاه پذیرفته شدند امکان ثبت درخواست نقل و انتقال را ندارند.

☑️ میانگین معدل دانشجو باید بالاتر از میانگین معدل دانشجویان ورودی همان سال تحصیلی و در همان رشته دانشگاه مقصد باشد.

☑️ مدرک فارغ التحصیلی دانشجویانی که انتقالی گرفته اند، توسط دانشگاه مقصد صادر می شود.

☑️ توجه داشته باشید که ثبت درخواست انتقال، در شرایطی که دانشگاه های مبدا و مقصد در یک شهر باشند، ممنوع می باشد. به استثنای دروس تک درس.

☑️ طبق قوانین وضع شده، دانشجویان مقطع لیسانس حداکثر 4 ترم و دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی حداکثر 2 ترم، مجاز به درخواست نقل و انتقالات هستند.

☑️ تمام ریز نمراتی که دانشجو در دانشگاه مقصد کسب می کند، در کارنامه وی ثبت می شود و این نمرت در معدل کل وی تاثیرگذار خواهد بود.

☑️ دانشجویی که خواستار ثبت درخواست تغییر رشته و انتقالی به طور همزمان هستند، باید نسبت به ارائه درخواست خود به صورت تبی به دانشگاه مبدا اقدام کنند و در صورت بررسی و موافقت هر دو دانشگاه مبدا و مقصد، دانشجو می تواند در رشته و دانشگاه مورد نظر مشغول به تحصیل شود.

☑️ انتقالی از دانشگاه پیام نور به دوره های روزانه و شبانه، انتقال از دوره شبانه به روزانه، انتقال از دانشگاه غیر دولتی به دولتی و از مراکز غیر دولتی به دانشگاه های فنی و حرفه و علمی کاربردی مجاز نمی باشد.

دانشجویان عزیز میتوانند برای کسب اطلاع در خصوص ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری مقاله مربوطه را مطالعه نمایند.

هزینه دریافت میهمانی دانشگاه سراسری

 

هزینه دریافت میهمانی دانشگاه سراسری

بر اساس شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری، دانشجویانی که در دانشگاه‌های دیگر به‌صورت مهمان جابجا می‌شوند، متقبل هزینه‌هایی می‌شوند. دانشجویان دوره روزانه در صورت ثبت درخواست هر نوع میهمانی دانشگاه سراسری، ملزم به پرداخت شهریه طبق تعرفه دوره نوبت دوم(شبانه) هستند. دانشجویانی که طبق نمرات کسب شده در آزمون کنکور سراسری، موفق به کسب نمره قبولی در دوره روزانه دانشگاه مقصد شده اند از پرداخت شهریه معاف می باشند. دانشجویان دوره شبانه در صورت ثبت درخواست انتقالی و یا هر نوع میهمانی دانشگاه سراسری، ملزم به پرداخت شهریه ثابت و دانشگاه مبدا و کل شهریه اعم از ثابت و متغیر به دانشگاه مقصد می باشند.

البته گاهی با تبصره‌های موجود دانشجویان می‌توانند از هزینه مهمانی در دانشگاه سراسری، معاف شوند. برای مثال یکی از نمونه‌های معافیت از پرداخت شهریه مهمانی مبتلا شدن به بیماریهای صعب‌العلاج است. بدین‌صورت که اگر دانشجویی در حین تحصیل به بیماری صعب‌العلاجی دچار شود، دانشگاه او را از پرداخت شهریه مهمانی معاف می‌کند.

کال تو اکشن تماس

سامانه اطلاع از شرایط اخد مهمانی دانشگاه های سراسری

به دلیل اینکه قوانین و شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری و هزینه مهمانی در دانشگاه سراسری دارای پیچیدگی‌های خاصی است، به‌طورمعمول دانشجویان در این‌ بین دچار مشکلاتی می‌شوند. سایت ایران تحصیل که به‌طور تخصصی در تمامی زمینه‌های تحصیلی حضور فعال دارد و دارای مجرب‌ترین کارشناسان و مشاوران تحصیلی می‌باشد، خوشبختانه در تمامی مراحل کمک‌رسان دانشجویان گرامی بوده است.

از سوی دیگر از آنجا که قوانین نقل و انتقال و مهمانی دارای بندها، ماده‌ها و تبصره‌ها و بندهای فراوانی است، و بعلاوه پیوسته دچار تغییر می‌شود، بر اساس تجربه و به احتمال زیاد دانشجو را دچار سردرگمی می‌کنند. دانشجویان می توانند با مراجعه به سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد)، به آدرس portal.saorg.ir نسبت به اطلاع از قوانین و مقررات نقل و انتقالات و شرایط شرایط اخد مهمانی دانشگاه های سراسری اقدام کنند. در ادامه فایل آخرین تغییرات آیین نامه نقل و انتقالات جهت دسترسی آسان شما عزیزان قرار داده شده است.

📥 جهت دانلود فایل آیین نامه شرایط اخذ مهمانی دانشگاه های سراسری، کلیک کنید. 📥

برای دریافت جدیدترین تغییرات و راهنمایی های لازم جهت ثبت درخواست میهمانی دانشگاه سراسری، کافیست از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید. همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل سوالات شما را در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ می دهند.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام میهمانی دانشگاه آزاد، کلیک کنید.

اخبار پیرامون شرایط اخد مهمانی دانشگاه های سراسری

«شرایط انتقال دانشجویان ایرانی با شروع تحصیل از ژانویه 2019 اعلام شد.»

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، شرایط و ضوابط جدید دانشجویانی که در دانشگاه های مورد تایید وزارت در خارج از کشور مشغول به تحصیل بودند و خواستار دریافت انتقالی به دانشگاه های داخل کشور هستند را اعلام کرد. قابل توجه است که این آیین نامه مختص به دانشجویانی است که تحصیل خود را از از ابتدای ژانویه 2019 شروع کرده اند. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت mohed.behdasht.gov.ir/Transition، و ارائه مدارک لازم، نسبت به ثبت درخواست انتقالی، اقدام کنند.

«سامانه انتقال دانشجویان علوم پزشکی از 4 اردیبهشت فعال می شود.»

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت خبر داد: سامانه انتقال دانشجویان علوم پزشکی کشور از تاریخ دوشنبه 4 اردیبهشت الی چهارشنبه 31 خرداد ماه 1402، فعال خواهد بود. دانشجویان باید در موعد مقرر نسبت ارائه مدارم لازم و ثبت درخواست خود اقدام کنند.

 

 

خلاصه مطلب

بسیار مشاهده‌ شده است که دانشجویی پس از قبولی در یک دانشگاه به علت‌های متعدد تصمیم به جابجایی به دانشگاه دیگری می‌گیرد. این جابجایی یا می‌تواند به‌صورت انتقالی و یا به‌صورت مهمانی باشد. ما در اینجا قصد داریم شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری را بررسی کنیم. بهتر است قبل از هر چیز تعریف مهمان شدن در یک دانشگاه را بدانیم.

مهمان شدن به این معنی است که دانشجو از یک دانشگاه خود را به دانشگاه دیگر با همان رشته، همان دوره و همان مقطع تحصیلی تغییر دهد. با توجه به اینکه نقل و انتقال در دانشگاه آزاد و سراسری متفاوت است، لذا متقاضیان عزیز دانشگاه بایستی با توجه به ضوابط  دانشگاه مبدا و مقصد سراسری و دانشجویان دانشگاه آزاد با توجه به شرایط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدام به جابجایی و مهمانی کنند. ما در این مقاله شرایط دریافت میهمانی دانشگاه سراسری پرداختیم.

متأسفانه به دلیل پیچیدگی شرایط مهمان شدن در دانشگاه سراسری، اغلب دانشجویان عزیز با مشکلاتی مواجه می‌شوند و خوشبختانه سایت ایران تحصیل، سامانه انتقال و مهمانی دانشگاه های سراسری  را به منظور خدمت‌رسانی به دانشجویان عزیز فراهم کرده است و در تمامی مراحل نقل و انتقال و مهمان شدن یاری‌رسان دانشجویانی است که با مشکل روبرو می‌شوند. شما می توانید سوالات خود در خصوص شرایط اخد مهمانی دانشگاه های سراسری را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

برای دریافت پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

 

2.8/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط اخذ مهمانی دانشگاه های سراسری چیست؟

با توجه به نوع میهمانی درخواستی، شرایط پذیرش نیز متفاوت می باشد. برای اطلاع از لیست کامل شرایط دریافت میهمانی، مطلب فوق را مطالعه کنید.

آیا امکان دریافت میهمانی از یک شهر به دانشگاه دیگری در همان شهر امکان پذیر است؟

خیر، به جز موارد استثنا مانند اخذ دروس تک درس، دریافت انتقالی یا مهمانی به دانشگاه شهر محل تحصیل مجاز نمی باشد.

انوع میهمانی های دانشگاه سراسری کدامند؟

انواع میهمانی ها عبارتند از مهمانی موقت، دائم و مبنا که جزئیات هر یک در مقاله بالا آورده شده است.

نظرات

 1. دانشجو
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۱

  ببخشید منظورتون رو دقیق متوجه نشدم یعنی مهمان بشم باید شهریه بدم ولی انتقالی بگیرم نیازی نیست شهریه بدم؟

  • مشاور صادقی
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام بله

 2. دانشجو
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۲

  سلام ببخشید آیا به دلیل ابتلای یکی از والدین به بیماری امکان داره دانشگاه مقصد ازمون شهریه نگیره؟؟
  برای مهمانی دانشگاه سراسری

  • tahmasebi
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام دوست عزیز اگر سوالتون راجب شهریه هست خیر این امکان وجود ندارد ولی اگر تصمیم به انتقالی دارید بله میتونید اقدام کنید.

 3. شیوا
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام دانشجو مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان من کلا دو ترم خوندم ترم پیش بخاطر شرایط نتونستم بیشتر از ۸ واحد پاس کنم
  و درس هایی که افتادم دروس اختصاصی بودن
  اگه این ترم معدل الف بشم میتونم مهمان بشم به تهران ؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت بخیر
   در صورت داشتن دلیل منطقی بله

   • شیوا
    ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۷

    پس یعنی معدل این ترمم رو حساب میکنن برای ترم بعدی درسته ؟
    دلیل دارم تنها فرزند خانواده هستم باید پرستاری بکنم از مادرم 🙂

    • مشاور ملکی
     ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۸

     سلام وقت بخیر
     ترم چند هستید؟

 4. محممد رضا
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۰

  سلام میخواستم بدونم چون ترم 1 معدل خوبی نداشتم و ترم دو معدل خوبی میگیرم اگر الان سامانه سجاد ثبت نام کنم برای مهمانی کارنامه ترم دوم هم چک میکنند یا فقط ترم 1 چک میشه ؟
  و اینکه فقط یکبار حق استفاده از سامانه سجاد تو کل 4 سال داریم ؟؟؟

  • مشاور محمدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در سامانه سجاد معدل کل و معدل ترم ثبت می شود.سامانه سالانه یکبار برای درخواست مهمانی یا انتقالی باز می شود.

 5. محمدرضا
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۸

  سلام دانشجوی مهندسی ترم۲ازدانشگاه یاسوج مهندسی طبیعت هستم معدلم ۱۲.۳۷و۱۳واحدپاس کردم اگه برای دانشکده کشاورزی شیراز درخواست بدم میپذیرند؟

  • مشاور محمدی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت به خیر
   برای نقل و انتقالات نمره و تراز قبولی،رنکینگ دانشگاه مبدا و مقصد و … اهمیت دارد.

 6. سینا
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام من دندونپزشکی یاسوج میخونم میخوام برای شیراز درخواست مهمانی بدم ، چقدر امکان داره قبول بشه ؟ واینکه من ترم پیش دو درس رو با نمره زیر ۱۲ پاس کردم … اگر مهمانی بگیرم باز باید این دو درس رو پاس کنم؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   مهمانی و انتقالی گرفتن به خیلی موارد دیگر بستگی دارد ک نیاز به بررسی دارد اما برای این پرسش بله نمره شما نباید این باشد

 7. آرمین
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۴۴

  سلام وقت بخیر من سال قبل از طریق سجاد دو ترم مهمانی گرفتم و الان ترم دومم هست و برای تمدید مهمانی تو سایت شرط معدل کل بالا ۱۳ هست ولی متاسفانه معدل کل من ۱۲.۹۲ هست میخواستم بدونم از این طریق اقدام کنم دوباره موافقت میشه یا رد میشه بخاطر معدلم یا اینکه از طریق کمیسیون موارد خاص اقدام کنم؟

  • tahmasebi
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام دوست عزیز بله این قانون وجود دارد بنظر من شما اقدام کنید و در صورت رد شدن درخواستتون با واحد دانشگاه برای موارد خاص صحبت کنید.

 8. محمد
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۶

  سلام. ببخشید من پزشکی دانشگاه تهران رو میخونم. اگر درخواست مهمانی به دانشگاه شیراز بدم امکان پذیرش داره؟ و اینکه مشمول شهریه هست؟ سوال اخرمم درباره خوابگاه برای دانشجویان مهمان هستش که بهشون تعلق میگیره یا خیر؟

  • tahmasebi
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام دوست عزیز شما محدودیتی بریا مهمانی ندارید و باید درخواست خودتون رو ثبت کنید. اگر دانشجوی روزانه باشید که شهریه ندارید. مسئله یخوابگاه هم باید با مسولین دانشگاه صحبت کنید.

 9. پویا
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام
  دانشجوی پرستاری ترم دو روزانه سراب هستم.
  آیا با مهمانی تو دانشگاه تبریز موافقت میکنن یا برای این هم مثل انتقالی شرایط و محدودیت گذاشتن؟(مثل سرپرستی، ایثارگری و..(

  • مشاور ملکی
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   باید شرایط و تراز دانشگاه شما مورد بررسی قرار گیرد.

 10. رضا
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام یک سوال داشتم
  من یک ترم مشروطی داشتم درحالی که ترم قبلی معدلم ۱۷.۰۷ شد
  می‌خوام برای ترم بعدی مهمان بشم آیا مشروطی من حسابه ؟ یا معدل ترم قبل من رو لحاظ میکنن؟؟
  (ترم دوم مشروط شدم و ترم سوم معدل الف شدم و احتمال اینکه این ترمم معدل خوبی بگیرم زیاد هست)

  • مشاور اقازاده
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۶

   وقت بخیر
   امکانش هست بررسی شود به واحد مربوطه بستگی دارد

 11. صنم
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳

  سلام خداقوت
  شرایط مهمانی برای کسانی که یک بار از دانشگاه سراسری انتقالی گرفتم به چه ترتیب هست؟؟؟

  • tahmasebi
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام دوست عزیز سوال شما کلی میباشد و نیاز به توضیح دارد لطفا با شماره مجموعه ایران تحصیل در تماس باشید.

 12. matilda
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۲

  برای این که تو یه دانشگاه سراسری مهمان شیم حتما باید در دانشگاه سراسری روزانه دیگه ای درس بخونیم؟
  من شبانه تبریز میخونم میخوام انتقالی بگیرم تهران

  • tahmasebi
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام دوست عزیز از شرط مهم انتقالی رعایت همترازی هر دو دانشگاه میباشد. متاسفانه تبریز و تهران هم ترازی ندارند.

 13. سجاد
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام من دانشجوی روزانه دانشگاه دولتی ام. آیا می‌تونم به دانشگاه آزاد مهمانی بگیرم؟

  • rezai
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۷

   سلام وقت بخیر . خیر امکان پذیر نمیباشد

 14. فرید نماینده
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۴

  شرایطدربافت وام مهمان دانشگاه سراسری چگونه است؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۸

   وقت بخیر
   ابتدا با مدیر گروه دانشگاه صحبت کنید

 15. محسن مولایی
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۱

  خیلی وقته برا مهمان شدن در دانشگاه سراسری اصفهان تقاضا دادم چرا جواب نمیاد؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۰

   وقت بخیر دربازده زمانی خاص پاسخگو هستند در زمان درست اقدام کنید

 16. روژان
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۴

  سلام من دانشجوی ترم دو روزانه دانشگاه دولتی سنندج هستم اگر ب عنوان مهمان در دانشگاه دیگری مشغول به تحصیل بشم آیا برای غذای سلف هم مث شبانه ها محسوب میشم ؟

  • rezai
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام وقت بخیر . بله طبق مصوبه شبانه محاسبه میگردد

 17. ماهان
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۶

  سلام من دانشجوی مهندسی کامپیوتر ترم دو دانشگاه دولتی لرستان هستم معدل ترم اول ۱۸ شد
  میخواستم بدونم آیا امکانش هست برای یکی از دانشگاه های تهران مثل دانشگاه تهران یا امیرکبیر .. مهمانی بگیرم ؟؟
  با تشکر

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام
   در ابتدا باید با دانشگاه مبدا و مقصد صحبت کرده و موافقت شان را جلب کنید

 18. ارسطو
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام وقت بخیر
  کسی که مهمان باشه معدلش در دانشگاه مقصد زیر ۱۵ بشه اتفاقی میفته؟ برش میگردونن دانشگاه مبدا؟

  • tahmasebi
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام دوست عزیز خیر معدل تاثیری در وضعیت انتقالی و مهمان شما نخواهد داشت.

 19. ارسطپ
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام وقت بخیر، اگه معدل مهمان در دانشگاه مقصد زیر ۱۵ بشه چه اتفاقی میفته؟ ریجکتش میکنن؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر
   به رشته تحصیلی وواحد دانشگاهی شما دارد نیازه با مدیر آموزش خود بررسی کنید

  • محمدرضا
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۴۵

   سلام دانشجوی مهندسی طبیعت ترم2ازدانشگاه یاسوج هستم معدل کلم۱۲.۳۷و۱۳واحدپاس کردم اگه برای دانشکده کشاورزی شیراز درخواست مهمانی بدم میپذیرند یا اینکه میگن همترازنیستند وردش میکنند درخواستو

   • مشاور عیسائی
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۹

    سلام وقت بخیر
    شما به دلیل اینکه معدل پایینی دارید امکان رد درخواست وجود دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 20. رضا
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۳

  سلام من دانشجوی ترم 4 مکانیک هستم و سرپرست خانواده هستم می خواستم بدونم امکان داره بتونم مهمانی بگیرم برای تهران یا نه و اینکه شهریه باید پرداخت کنم یا خیر

  • مشاور صادقی
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام
   بله با دانشگاه رای زنی کنید

 21. زهرا
  ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام. من دانشجوی ترم ۲ کارشناسی دانشگاه آزاد تهرانم. آیا می‌تونم به دانشگاه دولتی مهمانی بگیرم؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۵

   سلام وقت بخیر
   خیر ، امکان انتقالی و مهمانی از دانشگاه های آزاد به دانشگاه های دولتی ممنوع می باشد

 22. حسین
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۲

  سلام برای مهمان شدن باید همه ی درسهامونو پاس کنیم؟اگه پاس نشدیم اونجایی که مهمان شدیم میتونیم اون واحد رو برداریم

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام در صورت موافقت دانشگاه مقصد میتوانید واحد ها را انجا پاس کنید

 23. Arta
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

  سلام وقتتون بخیر
  من برای رشته های بدون کنکور ثبت نام کردم و مترجمی زبان روزانه دانشگاه بم قبول شدم و هنوز ثبت نام نکردم،میخواستم بدونم در صورت ثبت نام میشه در دانشگاه هایی مثل اهواز یا کرمانشاه یا همدان به صورت مهمان درس بخونم؟و اینکه اگه میشه هزینش چطوریه؟لطفا جواب بدین چون دانشگاه بم خیلی دوره از محل زندگیم؛ممنونم.

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۰

   سلام وقت بخیر بله امکان مهمانی در دانشگاه های سراسری وجود دارد ولی باید ترم اول را همین دانشگاهی که پذیرش شده اید تحصیل کنید

 24. نیکشا
  ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

  سلام، من دانشجوی فرهنگیان اهواز هستم میخواستم ببینم بدون داشتن هیچکدوم از شرایط مثل ازدواج و بیماری و… میتونم برای حداقل 1 ترم به پردیس های شیراز یا اصفهان مهمان بگیرم؟ یا حتما باید دلیلی برای مهمان گرفتن وجود داشته باشه؟

  • مشاور حمامی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت انتقالی شرایط دانشگاه مبدا رشته های موجود و تایید دانشگاه مبدا و مقصد حائز اهمیت است و باید برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل بفرمایید

 25. سجاد
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

  سلام ،من دانشجویی کارشناسی ارشد دولتی و روزانه بدون سهمیه هستم میخواستم بدونم چقدر هزینه میهمانی ترمی برای یک نیم سال تحصیلی (1402_1401)(نیم سال دوم) به دانشگاه دولتی مقصد باید پرداخت کنم ؟
  آیا هزینه داره ،خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر…

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت بخیر
   باید شرایط مهمانی دایم یا مبنا را داشته باشید و هزینه ی مهمانی به اندازه ی شهریه ی نوبت دوم یا شبانه ی همان رشته و همان دانشگاه می باشد .

 26. D
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

  سلام وقت بخیر مهمان شدن در دانشگاه های دولتی و آزاد چند بار میشه بگیریم؟ میشه زود جواب بدین؟

  • abbasi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   شرایط دانشگاه و رشته شما باید بررسی شود .

 27. D
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام وقت بخیر مهمان شدن در دانشگاه های دولتی و آزاد چند بار میشه بگیریم؟

 28. D
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام وقت بخیر مهمان شدن در دانشگاه های دولتی و آزاد چند بار میشه؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • اتنا
   ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقتتون بخیر من رشته ریاضی کاربردی در دانشگاه زنجان میخونم الان به دلیل متاهل شدنم می‌خوام انتقالی بگیرم تهران بنظرتون کدوم دانشگاه راحت تر پذیرش داره؟

   • karimi
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 29. زهرا
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام وقت بخیر چند بار میشه مهمان شد در دانشگاه های دولتی و ازاد؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   بسته به موافقت دانشگاه داره

 30. رها
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام وقتتونبخیر من دانشجوی روزانه دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم هزینه‌ی میهمان شدن برای یه ترم در دانشگاه تبریز چقدر است پیراپزشکی هستم؟تقریبا چقدر میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام هرترم متفاوته

 31. مریم
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  ببخشید من میخواستم از دانشگاه علم و فناوری بهشهر انتقالی بگیرم به فناوری های نوین آمل ، با اموزش دانشگاه امل صحبت کردم گفتن منو میگیرن ، درخواست دادم برای انتقالی ممکنه رد بشه؟ و اینکه الان ترم دومم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت بخیر برای انتقالی در دانشگاه های سراسری شما باید تاییدیه دانشگاه مبدا و مقصد و شرایط انتقالی را داشته باشید و درخواست خود را در سامانه سجاد ثبت نمایید.

 32. رها
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام وقت بخیر، من دانشجوی ترم۲ دانشگاه فردوسی مشهد هستم روزانه، میتونم بعنوان مهمان مدتی در یکی از دانشگاه‌های دولتی تهران منتقل بشم؟ چه مدت(چند ترم) میتونم بعنوان مهمان اونجا بمونم؟ آیا لازمه هزینه‌ای هم پرداخت کنم؟و اینکه انتقالی بعنوان مهمان فقط یک بار در سال هست یا یکبار تو کل دوره کارشناسی؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   با سلام.مهمانی برای دو نیم سال متوالی و نهایت چهار نیم سال امکان پذیر است.

 33. منصوره
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰

  سلام چرا شماره رو میگیرم تماس قطع میشه؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۴

   سلام با شماره ثابت بدون گرفتن پیش شماره

 34. Mahdiyeh514
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۰۸

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  سوال من این هست که اگر کسی از دانشگاه دندانپزشکی روزانه بخواد به دندانپزشکی روزانه دیگری مهمان دائم بشه،باید همون هزینه پردیس رو بپردازه؟یا کمتر؟ممنون

مطالب مرتبط

تماس با مشاور