ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا از شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل  آگاهی دارید؟ برای ادامه تحصیل چه باید کرد و به کجا مراجعه کنیم؟ آیا امکان ادامه تحصیل بعد از 10 سال وجود دارد؟ آن دسته از عزیزانی که قصد دارند تا از ابتدا شروع کنند و یا به علت ترک تحصیل مایل هستند تا مجددا برای ادامه تحصیل راهنمایی یا دبیرستان اقدام کنند، می توانند در این مقاله با ما همراه باشند تا با شرایط لازم جهت ادامه تحصیل برای گرفتن مدرک سیکل یا دیپلم آشنا شوند. 

در این مقاله ما اطلاعات کاملی نسبت به شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدارس ابتدایی، در مدار رهنمایی برای گرفتن سیکل، برای اخذ دیپلم در دوره دبیرستان و حتی بازگشت به دانشگاه را در اختیار شما قرار خواهیم داد. از سوی دیگر مواردی در مورد دیپلم در آموزش از راه دور هم ذکر خواهیم کرد. اگر قصد دارید اطلاعات کافی نسبت به موارد ذکر شده به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدرسه دارای شرایط سنی میباشد که میتوانید شرایط سنی هر پایه را در مقاله مطالعه کنید.

 

آیا ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل امکانپذیر است؟

اهمیت سواد داشتن بر هیچ کسی پوشیده نیست و هر کشوری به دنبال اعتلای سطح دانش افراد جامعه خود می باشد. در کشور ما نیز گام های بزرگی در جهت بالا بردن سطح تحصیلات انجام شده است. اما مطمئنا در هر جامعه ایی افرادی وجود دارند که به دلایل مختلفی نتوانسته اند به مدرسه راه یابند و یا بعد از گذراندن یک دوره در مدرسه ترک تحصیل کرده اند.

عدالت آموزشی ایجاب می کند که فرصتی برای ادامه تحصیل اینگونه افراد نیز فراهم شود. اما منظور از ترک تحصیل چیست؟ و برای ادامه تحصیل چه باید کرد ؟ ترک تحصیل را می توان در موارد زیر جای داد: دانش آموز در مدرسه یا واحد آموزشی ثبت نام نکند، دانش آموز به میل خود یا خانواده از ادامه تحصیل انصراف دهد، یا دانش آموز به دلایل خاصی مطابق با قانون از تحصیل محروم شود.

به طور کلی، افرادی که نیازمند یادگیری سواد یا ادامه تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی هستند، می توانند در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنند. این افراد بسته به سن و سطح سواد خود می توانند در یکی از مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان درس بخوانند. در ادامه خواهیم دید که برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟ و چه شرایطی دارد.

 

 

به منظور دریافت مشاوره ادامه تحصیل در سنین بالا بر روی لینک قرمز کلیک فرمایید.

 

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدرسه ابتدایی

اگر بخواهیم سوادآموزان را تقسیم بندی کنیم، آن ها را می توان در سه دسته بی سواد مطلق، کم سواد، یا تحکیم سواد ( حفظ، سواد خواندن و نوشتن) جای داد. اما همانطور که اشاره شد یکی شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل یا ثبت اولیه بزرگسالان، رعایت شرایط سنی است. اما آن دسته از افرادی که سواد ابتدایی را نداشته و یا به صورت مختصر دارند، می بایست در مقطع ابتدایی ادامه تحصیل دهند. برای این منظور، یک سری شرایط سنی وجود دارد. در جدول زیر می توانید حداقل و حداکثر سن مجاز برای ثبت نام در هر کدام از پایه های مقطع ابتدایی را مشاهده فرمایید. بنابراین، چنانچه سن فردی از حداقل سن مجاز تجاوز کرده باشد، لازم به شرکت در دوره های بزرگسالان است.

عنوان پایه حداقل سن مجاز حداکثر سن در مدارس شهری حداکثر سن در مدارس روستا
کلاس اول 6 سال تمام 8 سال تمام 10 سال تمام
کلاس دوم 7 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس سوم 8 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس چهارم 9 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس پنجم 10 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس ششم 11 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام

به منظور آشنایی با نحوه دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی لینک قرمز را لمس کنید

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

شرایط ادامه تحصیل راهنمایی برای گرفتن سیکل

آن دسته از افرادی که به دنبال ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل هستند، می توانند به دو روش شرکت در آزمون جامع آموزش و پرورش و مدارس راهنمایی شبانه اقدام کنند. همانند آنچه که در بند پیش ذکر شد، افرادی که مطابق با جدول زیر، سن آن ها از حداکثر سن مجاز فراتر باشد، باید به صورت بزرگسال ادامه تحصیل دهند. بدین ترتیب، شرایط ادامه تحصیل راهنمایی پس از ترک تحصیل به شرح زیر می باشد.

 • اگر فرد دارای مدرک ابتدایی و پایه ششم باشد، می توانند در مدارس شبانه ثبت نام نموده و 105 واحد را به صورت ترم به ترم در مدت 2/5 یا نهایتا 3 ترم بگذارنند.
 • چنانچه فرد در پایه نهم شرکت کرده و مردود شده باشند، در صورت داشتن حداقل سن 16 سال تمام، قادر به شرکت مجدد در دروس مردود شده خواهند بود.
 • افرادی که مدرک پایه پنجم ابتدایی را داشته و قصد ادامه تحصیل راهنمایی را دارند، در صورت داشتن حداقل سن 18 سال تمام می توانند در آزمون خردادماه که توسط آموزش و پرورش برگزار می شوند، شرکت نموده و همه دروس راهنمایی را امتحان دهند. مزیت این کار در آن است که ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل در کمترین زمان اتفاق می افتد.
عنوان پایه حداقل سن مجاز حداکثر سن در مدارس حداکثر سن در مدارس
هفتم 12 سال تمام 15 سال تمام 16 سال تمام
هشتم 13 سال تمام 17 سال تمام 18 سال تمام
نهم 14 سال تمام 17 سال تمام 18 سال تمام

 

 جهت اطلاع از آیین‌نامه انتقال دانش‌آموزان بر روی لینک کلیک کنید.

 

برای ادامه تحصیل و اخذ دیپلم چه باید کرد 

از عمده ترین سوالاتی که در مورد ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل مطرح می شود، این است که برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه به کجا مراجعه کنیم؟ و یا اینکه چگونه دیپلم خود را اخذ نماییم؟ نکته مهم در باب این گروه از متقاضیان آن است که آموزش آن ها به صورت از راه دور می باشد. این افراد در دو گروه لازم التعلیم ( یعنی افرادی که دارای معلولیت، متاهل و افرادی که نمی توانند به مدرسه بروند)، و فاقد شرایط سنی که مجاز به ثبت نام در مدارس عادی نیستند. در این روش، کلاس ها به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شوند. در جدول زیر می توانید حداقل و حداکثرشرایط سنی مجاز برای ثبت نام را مشاهده نمایید.

پایه حداقل سن مجاز برای ثبت نام حداکثر سن مجاز جهت ورود به مقطع متوسطه دوم، 18 سال سن تمام می باشد.

حداکثر سن مجاز برای ادامه تحصیل دانش آموزان پسر به شرط رعایت قوانین مقررات نظام وظیفه 20 سال و برای دختران 22 سال تمام است.

دهم 15 سال تمام
یازدهم 16 سال تمام
دوازدهم 17 سال تمام

سواد آموزان ابتدایی از چند طریق می توانند ثبت نام کنند؟

 • چنانچه فردی از سواد خواندن و نوشتن برخوردار بود اما مدرک ابتدایی را نداشت، مجاز خواهد بود تا به شکل داوطلب آزاد نام نویسی کرده و ضمن شرکت در امتحانات خرداد، مدرک پایه ششم را دریافت نماید.
 • اگر فرد اصلا قادر به خواندن و نوشتن نبوده و مایل است این مهارت ها را کسب نماید، می بایست به مرکز نهضت سوادآموزی محل سکونت خود مراجعه کرده و ادامه تحصیل دهد.
 • افرادی که مدرک پایه اول تا پنجم را نداشته و در امتحانات پایه ششم نظام قدیم هم قبول نشده اند، بایستی به عنوان داوطلب آزاد در پایه ششم ابتدایی شرکت کنند. اگر این سواد آموزان موفق به قبولی در امتحانات پای مذکور شوند مجاز به ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل خواهند بود.

 

برای ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان وارد لینک قرمز شوید.

 

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

حال که با شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل آشنا شدیم، بایستی به این سوال که برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟ پاسخ داده شود. همانطور که ذکر شد، افرادی که هیچ گونه سوادی ندارند، می بایست به یکی از دفاتر نهضت سوادآموزی محل زندگی خود مراجعه کنند. و سایر متقاضیان مدرسه ابتدایی می توانند به شکل داوطلب آزاد مراحل نام نویسی را اننجام دهند.

اما ادامه تحصیل راهنمایی و دبیرستان اندکی متفاوت است و غالبا به صورت آموزش از راه دور می باشد. بدین منظور، سایتی در نظر گرفته شده است که متقاضیان می توانند از طریق ورود به آن، لیست مدارس آموش از راه دور را مشاهده و بر اساس آن در نزدیکترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام نمایند. برای اطلاع از نام و مشخصات این سایت می توانی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

اطلاعیه

حداکثر سن مجاز جهت ورود به مقطع متوسطه دوم، 18 سال سن تمام می باشد.

 

برای ادامه تحصیل و اخذ دیپلم در آموزش از راه دور چه باید کرد

 • متقاضیان بایستی ثبت نام را به صورت حضوری انجام دهند
 • اگر دانش آموز ادامه تحصیل راهنمایی را انجام داده و مدرک دیپلم را داشته باشد می تواند برای پایه دهم ثبت نام کند.
 • سن فرد بایستی حداقل 18 سال تمام باشد.
 • دانش آموزانی که مشمول خدمت سربازی هستند، چنانچه در مدارس غیر حضوری نام نویس کنند، مجاز به اخذ معافیت تحصیلی خواهند بود.
برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

 

 

به منظور کسب آگاهی از راهنمای گام به گام اصلاح ترک تحصیل در سناد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مشاوره ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل

آیا میدانستید نداشتن سواد می تواند بر زندگی فردی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر فردی تاثیرگذار باشد؟ ادامه تحصیل حتی بعد از 10 سال نیز یک امر ضروری به نظر می رسد. اما به دلیل اینکه قوانین شروع مجدد تحصیل برای بسیاری از افراد ناآشنا است. اغلب این سوال مطرح می شود که هزینه ادامه تحصیل به چه نحوی است؟ آیا امکان نقل و انتقال وجود دارد؟ و بسیاری از پرسش های دیگر که پاسخ به آن ها مسلتزم آگاهی از ضوابط و آیین نامه های جدید است.

یک نکته مهم در مورد ادامه تحصیل ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان آن است که هزینه چندان بالایی را ندارد. به همین دلیل هم متقاضیان می توانند با هزینه اندک نیز ثبت نام کنند. علاوه بر این، سازمان آموزش و پرورش مهلت های مشخصی را جهت نام نویسی در نظر می گیرد که داوطلبان بایستی در تاریخ های مقرر مدارک خود را ارائه دهند. این مدارک برای مدارس آموزش از راه دور، عبارتند از، کپی شناسنامه و کارت ملی دانش آموز، 6 قطعه عکس 4*3، گواهی سال سوم راهنمایی، پرونده کامل سنوات گذشته دانش آموزش، کارنامه اول تا سوم راهنمایی.

 

اگر می خواهید ازشرایط جدید معافیت کفالت سربازی آگاه شوید، وارد لینک شوید.

 

شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی

در این بخش از مقاله به تصمیم داریم به سراغ شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی برویم. این نکته را در نظر داشته باشید دانشجویان در گام اول بهتر است بدانید که زمان زیادی نباید بین انصراف و بازگشت وجود داشته باشد. در واقع دانشگاه ها تا ۵ سال فاصله را قبول می کنند.

در گام دوم بهتر است بدانید که اگر دانشجویی به علت بیماری از دانشگاه انصراف دهد می تواند بعد از چهار ترم به دانشگاه باز گردد. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که برای این دسته از دانشجویان کمیسیون پزشکی برگزار می شود.

مرحله بعد مربوط به امکان ثبت درخواست بازگشت به تحصیل می باشد. در واقع این امکان برای تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که دانشجویان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده و بعد دانشگاه بازگردند.

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

 

 

اطلاعیه

حداکثر سن مجاز برای ادامه تحصیل دانش آموزان پسر به شرط رعایت قوانین مقررات نظام وظیفه 20 سال و برای دختران 22 سال تمام است.

 

اخرین اخبار پیرامون شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل

افرادی که قصد دارند به داشنگاه بازگردند میتوانند از تاریخ اول مهر ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ برای ثبت مرخصی بدون احتساب در سنوات اقدام کنند.

آقایان که شرایط نظام وظیفه مشخصی ندارند نمی توانند بازگشت به تحصیل را انجام دهند.

محدودیت های سنی برای بازگشت به تحصیل باید قبل اقدام برای ثبت نام در نظر گرفته شود.

خلاصه مطالب

در این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به شرایط ادامه تحصیل بعد از ترک تحصیل در اختیار شما قرار داده شده است و شما در حال حاضر از محدودیت های سنی و شرایط ادامه تحصیل بعد از ترک تحصیل در مقطع ابتدایی مطلع هستید. از سوی دیگر ما در این مقاله شرایط ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی برای گرفتن مدرک سیکل، در مقطع دبیرستان برای گرفتن دیپلم و در دانشگاه برای گرفتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ذکر کرده ایم. در نهایت امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله به ادامه تحصیل بپردازید.

4.1/5 - (12 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

این مسئله به میزان سواد داوطلب بستگی دارد، اما در مجموع پیشنهاد می کنیم در یکی از مدارس و یا دفاتر نهضت سوادآموزی محل زندگی خود مراجعه کنند.

برای ادامه تحصیل بعد از 10 سال چه باید کرد؟

برای کسب آگاهی از تمامی قوانین لازم جهت ادامه تحصیل می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا بزرگسالان می توانند به صورت غیر حضوری ادامه تحصیل دهند؟

بله. در حال حاضر آموزش از راه دور برای بزرگسالانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان دارند ، در نظر گرفته شده است.

 

نظرات

 1. Donya
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام من ۱۶ سالم خرداد ۱۴۰۲ تموم میشه الان وسط ساله میخواستم بدونم من دهم ترک تحصیل کردم الان باید یازدهم باشم باید مدرسه عادی درس بخونم یا شبانه ممنون میشم زود جواب بدید

  • مشاور عیسائی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. احسان
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۶

  سلام من سوم دبیرستان فنی حرفه ای بودم که ترک تحصیل کردم و الان که ۲۲ سالمه میخام ادامه تحصیل بدم میشه دوباره فنی حرفه ای برم؟ ممنون

  • مشاور براتی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکان ادامه تحصیل مجدد رو شما دارید اما یکسری شرایط وضوابط دارد که باید در رابطه با خود شما بررسی شود لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی ونظام وظیفه شما بزرگوار با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • مشاور صادقی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام روز بخیر
   بله مانعی وجود نداره
   البته بهتره با آموزش پرورش منطقه محل سکونت تون رای زنی کنید

 3. عبدالحنان
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام،من توسوم دبیرستان ترک تحصیل کردم یعنی تجدیداوردم،والان ۲۴سالمه رشته انسانی بودم،امکانش هست ادامه تحصیل بدم،باتشکر

  • tahmasebi
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام دوست عزیز، بله شما در هر زمان که مایل باشید میتونید ادامه تحصیل بدید و محدودیتی ندارید.

 4. علی اصغر
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام بزرگوار،بنده بعد از کسب مدرک سیکل ترک تحصیل کردم و الآن ۲۵ساله هستم و میخوام ادامه تحصیل بدم،سربازی هم رفتم، سوالم این هست ک آیا میشه دبیرستان رو جهشی بخونم مثلا ۲پایه تحصیلی در یک سال ،وباید ب کجا مراجعه کنم؟لطفا در مورد جهش دقیق توضیح بدید

  • مشاور حمامی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقتتون بخیر بله میشود و باید به اموزش پرورش منطقه تان مراجعه بفرمایید

 5. محمد جواد
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

  سلام من کلاس 9 رو پاس کردم شدم 10 ولی اصلا به مدرسه نرفتم و ایا میتونم دوباره 10رو بخونم و بتونم دیپلمم رو بگیرم؟

  • مشاور براتی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام وقتتون بخیر .
   لطفا با اموزش وپرورش منطقه ی تحصیلیتون رای زنی کنید

 6. عباس شیرینی
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام من الان ۳۲ سالمه تو دوران راهنمایی ترک تحصیل کردم چجوری میتونم ادامه بدم و دیپلم بگیرم ؟

  • tahmasebi
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام،شما باید تو مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنید.

 7. اعظم
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام من ۳۳سالمه دیپلم حسابداری فنی حرفه ۱۷سالم بود گرفتم وبعددانشگاه ادامه ندادم. والان میخوام کاردانی رو نرم کارشناسی شرکت کنم باید چیکار کنم تغیر رشته بدم یا پیش دانشگاهی را بخونم میتونم کارشناسی برم

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که پیش دانشگاهی داشته باشین میتونید

   • یعنی برم مقطع پیش دانشگاهی بزرگسالان بگیرم بعد برم کارشناسی .و این که آیا میتونم توی نصف سال مدرک پیش دانشگاهی را بگیرم
    ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

    یعنی برم مقطع پیش دانشگاهی بزرگسالان بگیرم بعد برم کارشناسی .و این که آیا میتونم توی نصف سال مدرک پیش دانشگاهی را بگیرم

    • مشاور جوادی
     ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی بله باید کارشناسی بگیرین.
     بستگی به خودتون داره که بتونید.

 8. ناشناس
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

  سلام من امسال دهمم رشته انسانی اگه امسال مدرسه نرم میتونم سال دیگ دهم رو بخونم مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • مشاور بهروزی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

   جهت دریافت اطلاعات مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید یا با سامانه تماس حاصل فرمایید

 9. ...
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام من امسال دهمم رشته انسانی اگه امسال مدرسه نرم سال دیگ میتونم دهم رو بخونم و ادامه بدم مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • مشاور بهروزی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام روزتون بخیر بله امکانش هست برای اطلاع از شرایط مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 10. زهرا محمدی
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام.من ۲۱ سالمه و تا کلاس هشتم خوندم و بعد ترک تحصیل کردم میخاستم بدونم آیا امکانش هست دوباره بتونم ادامه بدم؟؟

  • مشاور بهروزی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   جهت دریافت اطلاعات مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید یا با سامانه تماس حاصل فرمایید

 11. مشاوره تحصیلب
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰

  سلام وقت بخیر من سوم راهنمایی نظام قدیم با معدل ۱۳/۹۸هستم میتونم ترمیم معدل کنم
  وبرای ادامه تحصیل از چ مقطعی باید شروع کنم ۳۲سالم و حدودا ۱۸ساله ک از درس دورم و دلم میخواد تو رشته های نظری دیپلم بگیرم

  • مشاور محمدی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل از طریق ثبت نام درمدارس بزرگسالان اقدام نمایید.

 12. Fatima
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

  سلام من سال 98 ترک تحصیل کردم و فقط دوازدهم مونده از دهمو یازدهم چند تا تجدید دارم میخاستم دیپلممو بگیرم الان میخاستم بدونم دی و خرداد امتحان بدم میتونم دیپلم بگیرم یا بیشتر طول میکشه؟!
  ممنون از پاسخ دهی

  • مشاور کریمی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام شمابایدبریدمدرسه بزرگسالان مجدداشروع کنیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 13. Sh
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام خسته نباشید . من امسال در حال گذراندن کلاس دوازدهم تجربی هستم و ۱۷ ساله هستم ولی به علت یک سری دلایل قادر به ادامه تحصیل نمی باشم با این وجود اگر سال دیگر بخواهم اقدام به تحصیل کنم شرایط چگونه است ؟ در دوره های شهریور میتوانم ادامه بدهم یا باید به مدرسه بزرگسالان مراجعه کنم ؟ با تشکر .

  • مشاور جوادی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید

 14. آیدا
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام وقتتون بخیر بنده ۱۷ سالمه و دهم و یازدهم تجربی رو خوندم و با معدل بالا پاس شدم ولی امسال بخاطر شرایطی ثبت نام کردم ولی بعد یه ماه دیگه مدرسه نرفتم بنظرتون راهی هست که امسال بتونم خرداد امتحان بدم و دیپلم بگیرم یا باید بمونه برا سال دیگه؟
  اگه سال دیگه بخوام بخونم باید برم مدرسه عادی یا بزرگسالان؟

  • مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقتتون بخیر به اموزش و پرورش منطقه مراجعه بفرمایید

 15. Arsam
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام وقتتون بخیر من الان دهم تجربی هستم میتونم امسال نخونم دوباره از سال بعد دهم رو بخونم

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی از لحاظ نظام وظیفه به مشکل میخورید

 16. محبوبه
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام خسته نباشید
  من تا دوازدهم رشته علوم انسانی خوندم سال تحصیلی ۹۸_۹۹ و چندتا درس هم تجدید شدم ک پاس کردم در تابستان ولی نتایجش رو دیگه نگاه نکردم چون ترک تحصیل کردم و متولد ۸۰ هستم و الان متاهلم چجوری میتونم دوباره شروع کنم میخوام دانشگاه برم؟؟ممنونم از راهنماییتون

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 17. آیدا
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی تربیت بدنی بودم توی دانشگاه دولتی و ترم دوم رو تا تیر ماه همین امسال گذروندم اما بدون اینکه انصراف بدم یا ثبت نام کنم کلا ترم سوم رو نرفتم .
  آیا میتونم سال بعد مهر ماه ثبت نام کنم ؟
  اگه شرایطش وجود داشت آیا باید ترم هامو از اول بگذرونم یا اینکه همونارو ادامه بدم ؟!

  • mohammadi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام وقت به خیر
   از طریق واحد آموزش دانشگاه پیگیری نمایید.

 18. میلاد
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام
  من در کلاس هفتم دبیرستان ترک تحصیل کردم الان. الان اگه بخوام ادامه بدم شرایطش چجوریه؟

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام به آموزش و پرورش ناحیه سکونی تون مراجعه میکنید و درخواست ادامه تحصیل کنید

 19. فاطمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  😐چ. ربطی داره این همه دانش آموز متاهل تو دبیرستان درس میخونن
  اگه میدونید بگید اگه نمیدونید خواهشاً الکی نگید 🙏

 20. ادریس
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

  سلامو وقت بخیر، من خواهرم معلوله و ۱۶سالشه و داره استثنایی هفتم میخونه از وضعیتش خوشم نمیاد، امکان این هست که راهنمایی رو یه جا پاس کنه سال بعد بره دبیرستان؟ دختر زرنگیه ،ممنونتون میشم جواب من رو بدین

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

   سلام احتمالش خیلی پایینه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 21. مصطفی
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام من ۳۳ ساله هستم و دوم دبیرستان ترک تحصیل کردم ایا دوباره میتونم درس بخونم

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 22. عقیل
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

  سلام من تا اول رهنمایی خوندم ترک تحصیل کردم الان 31 سالمه خیلی پشیمونم می خوام ادامه تحصيل بدم آیا امکان هست؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام وقت بخیر بله رجوع کنید به مدارس بزرگسالان

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

   سلام وقت بخیر رجوع کنید به مدارس بزرگسالان

 23. فاطمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من تازه وارد 15شدم امسال باید میرفتم دهم رشته ریاضی ولی چون متاهل بودم خانوادم نیومدن برا ثبت نام حتی تو مدرسه نمونه هم قبول شدم
  می‌خوام بدونم سال بعد ب دبیرستان عادی مراجعه کنم ثبت نامم میکنن؟

  • JAVADI
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام روزبخیر
   اگر متاهل هستین باید در مدرسه بزرگسالان تحصیل کنید.

   • فاطمه
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

    😐چ. ربطی داره این همه دانش آموز متاهل تو دبیرستان درس میخونن
    اگه میدونید بگید اگه نمیدونید خواهشاً الکی نگید 🙏

 24. مجتبی
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام من تا کلاس دهم رشته کامپیوتر خوندم،الان ۲۰ سالمع،برای ادامه تحصیل و گرفتن دیپلم باید دوسال دیگه حضوری بخونم یا میشع به روشی این مدت رو کوتاه تر کرد؟

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام روزبخیر
   باید از لحاظ نظام وظیفه بررسی بشه.اگر معاف باشین میتونید.

   • مجتبی
    ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

    من همراهش سرکار هم میرم،راهی هست شبانع باشع یا بشه غیر حضوریش کرد اموزش رو؟

    • JAVADI
     ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

     در برخی از مراکز میشه به صورت غیر حضوری ادامه داد.بستگی به مرکز مورد نظر داره.

 25. حسین
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  من در ۱۲ تجربی ترک تحصیل کردم و الان قصد ادامه تحصیل دارم الان من ۲۳ دارم و سربازی هم رفتم ایا میتوانم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقت بخیر شرایط شما برای ادامه تحصیل پس ترک را باید برسی کنیم جهت کسب اطلاع بیشتر از ادامه تحصیل خود با مرکز مشاوره ایان تحصیل تماس حاصل فرمایید

 26. مطهره حسینی
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام لطفا پاسخ بدین❤
  من یک سال مدرسه نمونه دهم انسانی خوندم و میخوام برم و دهم تجربی بخونم
  ایا امکانش هست من یک سال تو خونه با کلاسای خصوصی دهم تجربی رو بخونم و تابستونش آزمون تغییر رشته به تجربی شرکت کنم بعدتو یه مدرسه ی دیگه یازدهم تجربی بشینم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت بخیر شما شرایط تحصیل در خانه را ندارید

  • haghipor
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   بریا اطلاع دقیق به آموزش پرورش منطقه تون مراجعه کنبد و مسئله تون رو بفرمایید

 27. Y
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام
  وقتتون بخیر
  فکر کنم قبلا هم یه بار زیر یکی از مطالب سایت شما کامنت گذاشتم اما فراموش کردم کدوم لینک بود
  پس با اجازتون دوباره سوالم رو مطرح میکنم
  من چندسال به علت بیماری ترک تحصیل کردم و آخرین پایه ای که امتحان دادم پایه ی هشتم بود
  در طول پایه هفتم و پایه هشتم چند بار مدرسه عوض کردم و بین این دو هم کلی وقفه افتاد به این صورت که من یک بار نصف هفتم (ترم اول) رو امتحان دادم و به علت بیماری دیگه نتونستم ادامه تحصیل بدم و بعد از مدت نسبتا طولانی ای دوباره مدرسه ی جدید ثبت نام کردم و از اول هفتم رو خوندم اما نمره هام خیلی افت کرد ولی معدلم خیلی پایین نبود و قابل قبول بود
  کلاس هشتم هم نسبتا به همین صورت گذشت اما نمرات پایانی هشتمم بهتر از سال قبل بود
  مشکل اینجاست که الان که میخوام بعد از چند سال دوباره ادامه تحصیل بدم باید بعد از امتحانات نهم انتخاب رشته کنم و قصد دارم تجربی بخونم اما با مطالعه کردن یه سری مطالب متوجه شدم برای انتخاب رشته نمرات پایه هفتم و هشتم هم موثرن
  حالا سوالی که برام ایجاد شده اینه که امکانش هست من بتونم نمرات این دو پایه رو ترمیم کنم و دوباره امتحان بدم؟
  قصد دارم نهم رو با تمام قوا و به بهترین شکل بخونم تا نمرات عالی کسب کنم اما میترسم برای انتخاب رشته فقط این پایه رو در نظر نگیرن و باعث بشه نتونم رشته ای که میخوام رو بخونم
  من از همون سالها به علت بیماری تحت پوشش بهزیستی هم بودم و از مدرسه هم یه سری مدارک دارم که علتِ حضور نداشتنم در مدرسه رو توضیح دادن و اون ها رو موجه دونستن.
  من همیشه دانش آموز منضبطی بودم و نمراتم عالی بوده ولی این دو پایه رو در بدترین شرایط جسمی و روحی و مالی گذروندم و واقعا نمیخوام نمراتی که اون دوران ثبت شده رو انتخاب رشتم تاثیر منفی بذاره
  با یک نفر مشورت کردم و گفت نهایتا اگه تجربی قبول نشدی انسانی میخونی (تا جایی که میدونم برای قبولی در رشته انسانی نمرات ادبیات و عربی خیلی مهم هستن که خوشبختانه هم در پایه هفتم و هم در پایه هشتم تو این دو درس نمرات خوبی کسب کردم) اما نمره ی پایانی ریاضیم در پایه هفتم خیلی پایین بود و در پایه هشتم حدودا 20 بود، از طرفی هم نمره پایانی علوم هفتمم از هشتم بهتر بود. الان اگر من نهم رو خیلی خوب امتحان بدم امکانش هست اون نمرات پایین علوم هشتم و ریاضی هفتم رو کاور کنه و بتونم تجربی بخونم؟
  ببخشید که انقدر کامنتم طولانی شد ولی واقعا دستم به جز اینترنت به جایی بند نیست
  لطفا اگر براتون مقدوره همینجا من رو راهنمایی کنید

  • mansuri
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت بخیر خیر امکان ترمیم معدل وجود ندارد از طریق مدرسه محل تحصیل خود اقدام بفرمایید

 28. .
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۰

  سلام
  وقتتون بخیر
  من به علت بیماری چند سال از درس عقب افتادم و آخرین پایه ای که خوندم پایه ی هشتم بود اما چون وضعیت جسمانی وحشتناکی داشتم و در مدرسه برای یادگیری حضور نداشتم مجبور شدم خودم بدون داشتن معلم همه درس ها رو بدون کمک کسی بخونم و به همین دلیل نمرات خوبی کسب نکردم (قابل قبول هستن اما ازشون رضایت ندارم)
  من الان قصد ادامه تحصیل دارم و میخوام برای پایه ی نهم اقدام کنم اما از اونجایی که در پایان این دوره باید انتخاب رشته کنم یکم نگران شدم چون متوجه شدم که نمرات پایه هفتم و هشتم هم به غیر از نمرات نهم روی انتخاب رشته موثر هستن
  من قصد دارم رشته ی تجربی بخونم و میترسم که این نمرات برای انتخاب رشته کافی نباشن و قبول نشم
  سوالی که دارم اینه که آیا امکانش هست من بتونم دوباره این دو پایه رو امتحان بدم و نمره های قبلیم رو ترمیم کنم؟
  لطفا اگه براتون مقدوره همینجا پاسخ بدید.

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 29. pegah
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام من ۳۰ سال دارم و دیپلم کامپیوتر دارم( فنی حرفه ای)
  دانشگاه قبول شده بودم ولی نرفتم الان دوست دارم ادامه تحصیل بدم و مدرکمو بگیرم باید چیکار کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 30. مهسا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام من 28 سالمه, دوره پیش دانشگاهی(رشته ریاضی فیزیک) سال 92 در امتحانات نهایی خردادماه سه تا درس دیفرانسیل و فیزیک و هندسه رو تجدید آوردم و تا الان پاس نکردم. میخواستم امسال این 3 تا درس رو در دی ماه امتحان بدم و مدرک پیش دانشگاهی مو بگیرم چون برای ورود به دانشگاهه لازمه , و همه شونو به کل فراموش کردم بعد این همه سال.. چطور میتونم این 3 تا رو پاس کنم و مدرک پیش رو بگیرم؟

  • mohammadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقت به خیر
   شرط ادامه تحصیل خواندن کتاب های درسی مربوط به همان درس است.

 31. سارا
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

  سلام من دهم تجربی رو مدرسه نمونه تموم کردم
  امسال به یه سری دلایل نمی تونم یازدهم تجربی رو بخونم و می خوام
  امسال مدرسه نرم
  میشه سال بعد یازدهم و مدرسه خودم یا کلا یه مدرسه عادی بخونم؟
  یا باید مدرسه بزرگسالان برم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 32. فردین
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام من 29 سالمه تا کلاس پنجم ابتدایی خوندم آیا میتوان

  درخانه درسم را ادامه دهم

  • mohammadi
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت به خیر
   میتوانید از طریق مدارس بزرگسالان غیر حضوری اقدام نمایید.

   • هانی رحیمی
    ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

    سلام میگم من دهم،یازدهم،دوازدهم رو خوندم اما دوازدهم رو نتونستم دیپلم بگیرم میتونم از دوباره در مدرسه بزرگسالان دهم،یازدهم و دوازدهم تجربی البته بخونم و 18 سالمه و در آخر دیپلم تجربی بهم میدن

    • mohammadi
     ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

     سلام وقت به خیر
     در صورت اجازه اموزش و پرورش میتوانید برای ثبت نام اقدام نمایید.

 33. رقیه
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام .اگرشخصی تاپنجم ابتدایی سوادداشته باشد ولی درسایت بی سوادنشان داده شود ودرکلاس سوادآموزی ثبت نام کندومدرک سوادآموزی بگیرد میتوانددوباره بامدرک پنجم ابتدایی وکارنامه اش که دارد برای راهنمایی ثبت نام کند یااینکه باشرکت درکلاس سوادآموزی مدرک پنجمش باطل میشود؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 34. رشیدی
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام
  من متولد ۸۳.۲۳.۱۰ هستم و تا کلاس دهم مدرک دارم.آیا میتونم بصورت غیر حضوری و فقط با انجام امتحانات نهایی مدرک دیپلم رو بگیرم؟

  • javadi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام روزبخیر
   تحت شرایطی امکان پذیره
   باید به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنید.

 35. علیرضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام من ۱۸سالمه خوب از کلاس هفتم خودم نرفتم الان دوباره بخوام برم باید برم بزگ سالان بعد کلاس هفتمو تموم کردم درسمم سوم کلاس بودم

  • gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام روزتان بخیر بله شما باید برید دانشگاه دولتی از مقطعی که نخواندید ادامه تحصیل دهید

 36. باران
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام، من 30 سالمه، پیشدانشگاهی دوتا درس رو تجدید آوردم نیمه دوم سالو بعد اون ترک تحصیل کردم الان بخوام ادامه بدم باید چیکار کنم؟ واینکه آیا باید کل کتابو امتحان بدم یا فقط دروس نیمه دوم؟

  • javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام روزبخیر
   باید اون دوتا درسی که تجدید شدین
   کل کتاب رو امتحان بدین.

 37. مدیری
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام ، من یک خانم ۴۰ ساله هستم ، که دیپلم حسابداری دارم ، میخوام ادامه تحصیل بدم ، ولی عاشق رشته ی کامپیوترم ، دوست دارم مدرک دانشگاهی کامپیوتر داشته باشم . الان باید چیکار کنم و کجا برم ؟ تلفن ثابت هم ندارم که با مشاوره تماس بگیرم ، لطفا راهنمایی کنید 🙏🏻

  • bahraii
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر ار نظام قدیم هستید باید برای مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنید تا بتونید دانشگاه بدون کنکور کامپیوتر بخونید

   • مدیری
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

    ممنونم ، حالا من باید به کجا مراجعه کنم ؟
    و اینکه من مدرک دیپلم کارودانش حسابداری دارم ، پیش دانشگاهی نداره که !

    • karimi
     ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 38. محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام
  پسرم کلاس سوم ابتدایی هستش
  حالا به دلایلی سال دیگه رو نمیخوام بفرستم
  ینی یکسال توقف داشته باشه بعد از یکسال ادامه بده ایا مدرسه روزانه میتونه ادامه بده
  فقط یکسال ترک کنه سال دیگ ادامه میده..
  الان هم که کلاس سوم هستش یک سال از همکلاسی ها بزرگتره

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام روز بخیر من توصیه نمیکنم اما میتوانید

 39. مریم
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

  سوال من و جواب ندادین..

  • isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 40. مریم
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۰

  سلام وقتتون بخیر من دانش آموز پایه یازدهم تجربی هستم و سال دیگه کنکور دارم ولی خیلی درس هام ضعیف هست…. میخواستم بدونم اگه سال دیگه ترک تحصیل کنم و درس بخونم میتونم سال بعدش پایه ب دوازدهم برم؟ یا نمیشه؟

  • hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت دریافت مشاوره جهت ادامه تحصیل با مرکز تماس بگیرید.

 41. شیما
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام وقتتون بخیر. من سال یازدهم رشته کارودانش هستم ولی قبل از سال نوروز ترک تحصیل کردم و هنوز پروندم در مدرسه هست
  برا رفتن به سال دوازدهم باید تمامی دروس یازدهم را امتحان بدم؟
  و امکانش هست که به پایه دوزادهم برم و دروس یازدهم را بعدا امتحان بدم؟
  لطفا یه راهنمایی کنید

  • karimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام بله یازدهم ومجددابایدبخونیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 42. مهناز
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

  باسلام
  مدرک سیکل بزرگسالان با مدرک سیکل مدرسه عادی چه فرقی داره؟

  • gholizadegan
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام روزتون بخیر فرق زیادی ندارد در صورت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 43. مهدیه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام
  من ۱۸ سالمه همین امسال مدرک سیکلمو گرفتم میتونم کلاس دهمو مدرسه عادی برم؟

  • gholizadegan
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام روزتون بخیر راستش باید ئدر صورت قبول نکردن مدرسه خودتان مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنید

 44. مانی
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۹

  سلام
  من 15سال سن دارم و سیکل گرفتم و نمیخوام برم دهم ایا میتوانم در اموزشگاه کامپیوتر دیپلم بگیرم

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 45. Amirali
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام خسته نباشید
  من کلاس دهم رو تمام کردم و سال بعدش در کلاس یازدهم ثبت نام کردم ولی ادامه ندادم و به مدت دو سال ترک تحصیل کردم و الان تازه هیجده سالم شده میتونم در پایه یازدهم در مدرسه عادی ثبت نام کنم یا خیر ؟

  • mohammadi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده تحصیلی به آموزش و پرورش ناحیه محل سکونت مراجعه نمایید.

 46. Amir
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام خسته نباشید
  من کلاس دهم رو تمام کردم و سال بعدش در کلاس یازدهم ثبت نام کردم ولی ادامه ندادم و به مدت دو سال ترک تحصیل کردم و الان تازه هیجده سالم شده میتونم در پایه یازدهم در مدرسه عادی ثبت نام کنم یا خیر ؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 47. فرشید خسروی بابادی
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۵

  سلام خسته نباشید من تا سوم راهنمایی درس خوندم ولی ب خاطر وضیعت مالی دیگ نتونستم ادامه بدم و ترک تحصیل و ۳ سال از این ماجرا میگذرع و الا ۱۸ سالمه برای رفتن ب دبیرستان چ کار باید بکنم

  • mansuri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر باید مدارس بزرگسالان ثبت نام کنید و واحد های باقی مانده را بگذرانید

  • maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر
   بله.امکان پذیر هست .جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 48. رضا
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۳

  سلام من بیست و شش سالمه و تا سوم راهنمایی خوندم،اما سیکل نگرفتم،الان میخوام ادامه تحصیل بدم،میخوام شرایطشو بدونم،ممنونم.

  • isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 49. فاطمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام وقت بخیر من تا دهم خوندم رشته ریاضی فیزیک دو سال آخرو نخوندم الان میخوام کاردانش بخونم در زمینه هنر(عکاسی) میتونم بدون خوندن دوسال آخر کنکور بدم وارد دانشگاه بشم یا نه و ۳ ساله نخوندم

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام وقت بخیر . اگر کمی فکر کنید به نتیجه می رسید که مجاز به ورود به دانشگاه نمی باشید بدون دیپلم . برای اطلاعات بیشتر به مقالات سایت مراجعه نمایید

 50. شیما
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام ببخشید من کلاس شیشم رو خوندم و دیگح شرایطشو تداشتم
  ترک تحصیل کردم الان18 سالمه و میخام ادامه بدم یعنی پنج سالح نخوندم الا باید چیکار کنم..؟ ممنون

  • mohammadi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده تحصیل خود به صورت حضوری به مدارس بزرگسالان مراجعه نمایید.

  • bahraii
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام وقتتون بخیر لطفا مقاله شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401 را با دقت مطالعه کنید

 51. زينب دواني
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام خوبین ببخشین یه سوال داشتم.میخواستم بپرسم وقتی دیپلممو گرفته باشم بعد ۴سال ترک تحصیل کرده باشم چجوری باید برم دانشگاه؟ باید چیکار کنم دقیقا؟؟

  • fathollahi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   سلام اگر دیپلم داشته باشید میتونید هم از طریق کنکور و هم از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه بشید

 52. متین
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام من دهم را تمام و ترم اول یازدهم را نیز تمام کردم بنا به دلایل کرونا نتونستم ادامه بدم و میخام دیپلم بگیرم چی کار کنم؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

   سلام برین مدرسه بزرگسال اگه دیگه شرایط عادی رونداریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 53. نوید
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

  خیلی ممنون ، فقط مدرک موقت رو باید آموزش و پرورش بگیرن

 54. نوبد
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام وقت بخیر کسی در حال گذراندن سال دوازدهم است و محل کارش برای قرارداد مجدد تقاضای مدرک دیپلم را کرده است و هنوز مدرک تحصیلی آماده نیست ، باید چیکار کند ؟

  • aghazade
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید مدرک موقت ارایه کنید تازمانی که مدرک اصل شما اماده شود یا اینکه از محل کارتون فرجه بگیرید

 55. یگانه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام من تاکلاس اول دبیرستان خواندم دیگه نخواندن حالا پشیمونم میشه ادامه تحصیل بدم چه جوری

  • ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقتتون بخیر
   بله ادامه تحصیل شما از طریق ثبت نام در مدارس بزرگسال امکان پذیر است .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 56. سهیل
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  سلام وقت خوش. من دیپلم انسانی دارم. و میخوام تغییر رشته بدم به تجربی. آیا میشه در مدارس بزرگ سال ثبت نام کرد و دوباره دوره متوسطه دوم را خوند

  • ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقتتون بخیر
   بله شما میتوانید برای اخذ مدرک دیپلم تجربی از طریق مراجعه به اموزش و پرورش استان خود اقدام بفرمایید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 57. Ali
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام، من سال 62 امتحان نهایی سوم راهنمایی مردود شدم و ترک تحصیل کردم ، الان بخوام سیکل رو بگیرم آیا فقط از درس هایی که نمره نیاوردم دوباره باید امتحان بدم ؟ یا باید کلا تمام درس ها رو امتحان بدم؟ و لطفا بگید چه زمان هایی امتحان میگیرن
  ممنون میشم توضیح بدید

  • heydari
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   اون درس هایی که مردود شدید رو باید امتحان بدید

 58. Mohammad
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

  با سلام من تا کلاس پنجم ابتدایی خوندم قبول شدم برای ششم دیگه نخوندم الانم ۱۷سالمه میخوام از دوباره ادامه تحصیل بدم میگن میتونم متفرقه بخونم آیا میشه از دوباره بخونم لطفا راهنمایی کنید🙏

  • fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲

   سلام برای ادامه تحصیل باید به آموزش پرورش ناحیه تون مراجعه کنید و پذیرش بگیرید

 59. Mohammad
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  با سلام من تا کلاس پنجم ابتدایی خوندم قبول شدم برای ششم دیگه نخوندم الانم ۱۶سالمه دارم میرم ۱۷ میخوام ادامه تحصیل بدم میگن میتونم متفرقه بخونم آیا میتونم بازم بخونم لطفا راهنمایی کنید 🙏

  • fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   سلام باید برای ادامه تحصیل به اموزش و پرورش شهرتون مراجعه کنید و تشکیل پرونده بدید

 60. بخشی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من سال پیش ترک تحصیل کردم دوم دبیرستان بودم و رشتم تجربی بود
  میخواستم بپرسم الان من برای تحصیل در فنی حرفه ای و رشته برق باید چکاری انجام بدم و اگه برق بخونم ایا باید از اول دبیرستان شروع کنم و چجوریه
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام وقت بخیر . دروس تخصصی فنی حرفه ای را باید قبول شوید و وارد رشته برق شوید برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   با سلاممیتوانید کاردانی ناپیوسته اگر شرایطه داخل دفترچه رو داشته باشید مدارک مجاز ثبت نام میتوانید شرکت کنید

 61. مبینا پودینه
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

  سلام من پارسال تا قبل ترم یک پایه یازدهم تجربی درس میخوندم و ترک تحصیل کردم راهنمایی کنید برای تکرار پایه باید چه مراحلی طی کنم

  • bagheri
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   با سلام از اموزش پرورش اقدام کنید تا مشخص شود برای بطزرگسالان باید بروید یا عادی

 62. م.بابایی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام من دوم راهنمایی که حدودا ۲۷سال پیش بود ترک تحصیل کردم الان میخوام دوباره ادامه تحصیل بدم لطفا راهنمایی کنید.
  کرج زندگی میکنم

  • bagheri
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

   با سلام ایشون باید طبق شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401 از طریق اموزش پرورش اقدام کند

 63. مهسا.امینی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۷

  سلام
  من ۵.۶ سال پیش
  سوم دبیرستان بعد از امتحان خرداد که تجدید داشتم
  ترک تحصیل کردم
  چجوری اقدام کنم برای دیپلم؟
  چند ماه طول میکشه دیپلم بگیرم؟
  برای کار احتیاج به دیپلم دارم

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

   سلام وقت خوش . از طریق مدارس بزرگسالان برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 64. مهسا.امیری.
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام
  وقت بخیر
  من ۵.۶ سال پیش
  سوم دبیرستان بعد از امتحان خرداد که تجدید داشتم
  ترک تحصیل کردم
  چجوری اقدام کنم برای دیپلم؟
  چند ماه طول میکشه دیپلم بگیرم؟

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام وقت خوش .از طریق ثبت نام در مدارس بزرگسالان میتوانید

 65. ملیکا
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۶

  سلام من سال هشتم درسو ول کردم الان چند سالی هست می‌خوام جهشی بخونم چی کار باید بکنم

  • fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام باید جهت ادامه تحصیل در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنید

 66. farnaz
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  با سلام… من سال هشتم رو جهشی خواندم سال نهم رو خوندم و موقع انتخاب رشته ترک تحصیل کردم به سالی میشه من الان چجوری میتونم دهم رو تو تابستون بخونم و مهر برم یازدهم.

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   با سلام وقت بخیر با مراجعه به آموزش و پرورش درخواست ادامه تحصیل خود را ثبت کنید

   • farnaz
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

    پس ایا امکانش هس که دهم رو تابستون بخونم و مهر یازدهم بخونم!

    • alizadeh
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

     سلام وقت بخیر . شما باید حالت جهشی تحصیل کنید . برای این امر به مدیریت مدرسه مراجعه کنید

 67. هستی
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام روزتون بخیر، من 23سالمه، سال دوم دبیرستان ترک تحصیل کردم و امتحان ندادم، یعنی مدرک اول دبیرستان دارم، الان که نظام جدید شده از چه مقطعی باید ادامه بدم؟؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر اگر دوم دبیرستانتان تمام نشده باید از پایه 11 ام اقدام کنید به ادامه تحصیل برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 68. مهدی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام من کلاس یازدهم تجربی هستم و الان امتحانات خرداد را 6تا را دادم. و می خواهم که سال دیگر یازدهم را مجدد بخوانم باید چکار کنم

  • ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   سلام وقت بخیر . باید برای تحصیل مجدد به اداره آموزش و پرورش منطقه محل سکونت خود مراجعه کنید

 69. یاس
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام من رشته تذهیب تشعیر هنر ایرانی خوندم الا اگه بخام ادامه تحصیل بدم زیر شاخه رشته خودم طلا سازی هست باید چکا کنم و مشهد رشته طلا سازی دانشگاه داره؟؟؟

  • یاس
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

   منظورم طراحی طلا و جواهی هستش

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   برای مشاوره در این رشته تحصیلی با مرکز تماس بگیرید

 70. جعفری
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام خسته نباشید
  بنده تا سال 12 رشته ریاضی فیزیک خواندم متاسفانه امتحانات خرداد قبول نشدم برای شهریور ماه هم کم کاری کردم و نخوندم و قید ادامه تحصیل را زدم الان یک سالی هست که ترک تحصیل کردم.
  الان میخام ادامه بدم ولی نمی‌دونم کجا باید برم و از کجا شروع کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید❤️

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   شما اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید باید از اموزش پرورش یا مدارس بزرگسالان اقدام کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتوانید از اموزش پرورش یا مذدارس بزرگسالان اقدام متنید

 71. فاطمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام خسته نباشید
  من یازدهم انسانی هستم ولی ترک تحصیل کردم چون به این رشته علاقه نداشتم. حالا میخواهم به رشته کامپیوتر فنی حرفه ای برم چیکار باید بکنم. من باید از دهم دوباره شروع کنم و یا باید یازدهم رو بخونم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده ی خود به صورت حضوری به آموزش و پرورش ناحیه محل سکونت مراجعه نمایید.

 72. عبدالملکی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام من کلاس ۱۱ رو ثبت نام کردم نوبت اول هم ۴ یا ۵ امتحان رفتم
  سال بعد ۱۱ رو میتونم بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر
   شما بله میتونین جهت ادامه تحصیل سال بعد 11 هم رو بخونین

 73. فرزانه
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من الان دهم انسانی هستم من اصلن علاقه ای به این رشته ندارم و برای تغییر رشته هم اقدام کردم ولی به علت هاشور خوردن رشته تجربی نمیتونم برم
  میخاستم بدونم اگه برم مدرسه غیر انتفاعی میتونم رشته عوض کنم
  اصلن راهی داره؟
  اگه لطف کنید و راهنماییم کنید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام بله برای آزمون میان پایه دهم به یازدهم برای تغییر رشته اقدام کنید

 74. امید
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷

  سلام وقت بخیر…
  ببخشید من از سال 95 ترک تحصیل کردم دبیرستان رشته انسانی و تجربی با ریاضی فیزیک رو آوردم سال بعدش ادامه تحصیل ندادم بعد دوباره سال آیندش رفتم دبیرستان که به دلایلی راه ندادن مدرسه و رفتم کار و دانش اونجاهم که علاقه نداشتم به رشته هاش یکم تحصیل کردم بعد شد که ترک تحصیل کردم وسط درس آیا امکانش هس که من دوباره برم و یکی از رشته تجربی یا انسانی رو ادامه بدم و دیپلم رو بگیرم ؟
  میشه راهنمای کنین ممنون میشم از لطفتون …♥️

 75. مهدی
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام من سال هشتمو تموم کردم و میخواستم برم نهم دیگه نخوندم یکسال اگه بخوام ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام
   به اموزش و پرورش مراجعه کنید

   • امید
    ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷

    سلام وقت بخیر…
    ببخشید من از سال 95 ترک تحصیل کردم دبیرستان رشته انسانی و تجربی با ریاضی فیزیک رو آوردم سال بعدش ادامه تحصیل ندادم بعد دوباره سال آیندش رفتم دبیرستان که به دلایلی راه ندادن مدرسه و رفتم کار و دانش اونجاهم که علاقه نداشتم به رشته هاش یکم تحصیل کردم بعد شد که ترک تحصیل کردم وسط درس آیا امکانش هس که من دوباره برم و یکی از رشته تجربی یا انسانی رو ادامه بدم و دیپلم رو بگیرم ؟
    میشه راهنمای کنین ممنون میشم از لطفتون …♥️

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

     سلام شرایط سنی و شرایط نظام وظیفه تون باید بررسی بشه

 76. Kosar
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۳

  سلام خسته نباشید چهارسال پیش کلاس هفتم بعد از امتحانات ترک تحصیل کردم و الان 17سالمه میتونم توی مدرسه عادی ادامه بدم؟؟و اینکه اصلا درس رو یادم نیست چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد .برای اطلاع از شرایط ادامه تحصیل با مشاوران مرکزتماس بگیرید .

 77. Kosar
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۴

  سلام من تا کلاس هفتم درس خوندم و الان 4ساله ترک تحصیل کردم الان تقریبا17سالمه میتونم توی مدرسه عادی ادامه بدم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام
   خیر باید برای مدارس بزرگسال اقدام کنید

 78. سحر
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۴

  سلام من ۸ساله ترک تحصیل کردم با مدرک سیکل الان ۲۲ سالمه میتونم غیر حضوری ادامه بدم

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام
   بعله امکانش هست باید مراجعه به اموزش و پرورش داشت باشید به مراه اخرین مدارک تحصیلیتون

 79. سحر
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام من ۸ ساله که ترک تحصیل کردم مدرک سیکل گرفتم میشه دوباره ادامه بدم اونم غیر حضوری؟

 80. لک لک
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام،میخواستم بدونم با دیپلم مدرسه بزرگسالان میشه کنکور شرکت کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام . اگر دیپلم نظام جدید دارید. بله میتونید شرکت کنید.

 81. ابوالفضل
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام من پارسال ترک تحصیل کردم ۱۱ انسانی الان میخوام ادمه تحصیل بدم و تغییر رشته میتونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید ولی باید بقیه شرایط شما بررسی شود.

 82. احمدرضا
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام بر شما ، بنده ۱۷ سالم تموم شده و سال گذشته مدرک دهم رو در رشته تجربی بدست آوردم و بعدش در تابستان سال گذشته امتحان فیزیک و هندسه برای تغییر رشته دادم و حدود سه ماه از سال تحصیلی تا آذرماه رو هم سپری کردم ولی بعدش بنا به دلایلی ترک تحصیل کردم تا برای سال تحصیلی جدیدی که پاییز شروع میشه ثبت نام کنم ، میخواستم بدونم میشه در تابستون دوباره در آزمون تغییر رشته ثبت نام کنم و به فنی حرفه ای برم یا حتما باید همین رشته خودم که ریاضی هست رو ادامه بدم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام . شما باید به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید برای ادامه تحصیل . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 83. ناشناس
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام من پایه دهم تجربی هستم و میخوام بعد از اتمام این پایه ترک تحصیل کنم و دو پایه بعدی رو بعد از ۱۸ سالگی در مدارس شبانه یا به صورت غیر حضوری بگذرونم و دیپلم بگیرم. آیا همچین کاری برای من ممکن هست؟ اگر هست آیا با این دیپلم میتونم در کنکور و دانشگاه شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر باید مدارس بزرگسالان برید که ممکنه از نظر سطح تدریس مثل مدارس عادی نباشه ولی در صورت اتمام میتونید کنکور شررکت کنید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 84. ناشناس
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

  سلام وقتتون بخیر
  من سال یازدهم انسانی هستم نمی خوام این رشته رو ادامه بدم می خوام برم تجربی و نمی تونم همراه با درس های انسانی درس های تجربی رو هم بخونم می خواستم بدونم میشه امسال رو ترک تحصیل کنم و سال بعد تو همون مقطع ولی رشته تجربی ثبت نام کنم؟
  یا مثلا مرخصی تحصیلی بگیرم زمان باقی مونده رو فقط به درس های تجربی اختصاص بدم ؟ اصلا به دخترا مرخصی تحصیلی میدن؟
  اصلا نمی خوام انسانی رو ادامه بدم
  لطفاً راهنماییم کنید🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام
   شما میتوانید آزمون میان پایه بدین و برای سال دوازدهم در رشته ی تجربی ادامه تحصیل بدین

 85. شهناز
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام، من تو کلاس پنجم ابتدایی ترک تحصیل کردم الان ۲۴سال سن دارم میخوام ادامه تحصیل بدم قبل از همه چیز باید ب کجا مراجعه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت بخیر برای ادامه تحصیل باید به مدارس امئوزش از راه دور بزرگسالان مراجعه کنید که در ابتدا به اموزش پرورش استان مربوطه مراجعه کنید و از اونجا پیگیری کنید

   • Parham
    ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

    سلام من ۱۶سالمه دهم هستم امسال سره یه سری مشکلات نخوندم ساله بعد میتونم دوباره ثبته نام کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

     سلام وقت بخیر برای ائامه تحصیا میتونید به مدرسه مربوطه مراجعه کنید و ادئامه بدید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 86. رامین
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام خسته نباشید من 28 سالمه دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم از رشته انسانی دارم ایا میتونم ادامه بدم برای دانشگاه

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   باید شرایط نظام وظیفه شما چک بشه

  • Parham
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام من کلاسه دهم هستم وامسال سره یه سری مشکلات نخوندم ساله بعد میتونم دوباره ثبته نام کنم؟

 87. سارا
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من ۱۷ سالمه و امسال دوازدهم انسانی بودم ولی بعد ترم اول مجبور شدم ترک تحصیل کنم سال بعد امکانش هست تو ی مدرسه دولتی عادی درس بخونم و بتونم کنکور بدم یا باید برم بزرگسال و نمی تونم کنکور ثبت نام کنم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷

   با سلام.به اموزش و پرورش مراجعه کنید و سپس میتوانید در مدرسه عادی پایه دوازدهم را مجددا بخوانید.جهت بررسی دقیق تر شرایط با مرکز مشاوره ایران تحصل تماس بگیرید.

 88. سبا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۶

  سلام من سوم دبیرستان نظام قدیم رو نصفه رها کردم و الان که حدود ۶سال گذشته میخوام دیپلم بگیرم چه اقداماتی باید انجام بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

   اولویت با نظام وظیفه اس بعد از طریق اموزش پرورش اقدام کنید

 89. Jme
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام من تادوم راهنمایی را خواندم ولی در میان سال به علت مشکلات نتونستم ادامه دهم والان سنم نزدیک 40است آیا میتوانم به صورت جهشی دیپلم بگیرم بازار راهنمایی جناب عالی تشکر میکنم.

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   با سلام.به اموزش و پرورش منطقه زندگی مراجعه کرده و واحد های مورد نیاز برای گرفتن دیپلم را اخذ کنید.

 90. رقیه حسینی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام درباره این مطلب لطفا بیشتر توضیح بدید
  )اگر فرد دارای مدرک ابتدایی و پایه ششم باشد، می توانند در مدارس شبانه ثبت نام نموده و 105 واحد را به صورت ترم به ترم در مدت 2/5 یا نهایتا 3 ترم بگذارنند.)

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

   با سلام .شما میتوانید مدارس شبانه ثبت نام کنید ولی اگر قصد دیپلم گرفتن دارید باید ازپایه هفتم تا دوازدهم را کامل مطالعه بفرمایید .با تشکر.برای اطلاع بیشتر تماس بگیرید

 91. فاطمه
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام
  من سال دوازدهم خرداد شهریور امتحان ندادم افتادم امسال پاییز بزرگسالان ثبت نام کردم دی ماه ولی امتحان ندادم الان میخوام خرداد ماه امتحان بدم میتونم برا کنکور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت فارغ التحصیلی تا شهریور 1401 میتوانید در کنکور سراسری شرکت نمایید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 92. EN
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  سلام وقتتون بخیر
  من کلاس یازدهم تجربی هستم بعد اینکه امتحانات نوبت اول شروع شد من چند تا از دروس را امتحان دادم اما ۵ تای آخر فعلا مونده به علت بیماری بایدتا بهار ۱۴۰۱ استراحت کنم و نمیتونم برم مدرسه
  وضعیت امتحانات نوبت دومم چجوری میشه میتونم تو خرداد امتحان بدم یا باید بمونم برای شهریور؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام
   باید از طریق آموزش و پرورش درخواست مرخصی تحصیلی بدین

 93. مبینا
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال پایه یازدهم ترک تحصیل کردم ولی تاقبل ترم مدرسه میرفتم
  چطور میتونم مجدد سال بعد یازدهمو بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقت بخیر با مدرسه یا اموزش و پرورش صحبت بکنین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرین

 94. سحر
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام من یازدهم هستم و واقعا این رشته برام سنگین هست تجربی هستم و معدل پارسالم با اینکه مجازی بود خیلیپایین شد میخام رشتمو الان تغییر بدم و تا تابستان رشته تربیت کودک را بخوانم ک امتحان بدهم و وارد رشته بشم و واقعا نمیتوانم درس های تجربی را بخوانم میخوام مثل مرخصی تحصیلی داشته باشم و زمان باقی مانده را صرف خواندن تربیت کودک کنم اما مدیر مدرسه میگویند ن باید امسال را بخوانی ولی خب من نمیخواهم تجربی را بخوانم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر چون الان میانسال هست یه مقدار تغییر رشته و انصراف سخت هستش و باید اخر ترم وسال تحصیلی انجام بشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 95. رویا
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام
  من دهم تجربی رو خوندم
  امسال باید یازدهم تجربی رو میخوندم
  پدرم فوت کرد ترک تحصیل کردم
  سال اینده میتونم در مدارس بزگسالان ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام وقتتون بخیربله

 96. حسن
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  درود به شما
  خسته نباشید
  من سال نهم معدلم پایین شد و شدم 14
  از رشته های نظری فقط ریاضی رو اووردم
  الان دهمم رشته ی کامپیوتر
  ولی از شرایط مدرسه و رشته اصلا راضی نیستم
  اگر امسال که دهمم در رشته ی کامپیوتر ترک تحصیل کنم
  میتونم سال بعد دوباره دهم رو در رشته ی ریاضی در دبیرستان غیر انتفاعی ثبت نام کنم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر شما می توانید تغییر رشته دهید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

   • مریم
    ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

    سلام اگه پایه دهم رو تموم کرده باشیم و وسط سالی که یازدهم میخونیم ترک تحصیل کنیم مهرماه آتی میتونیم از یازدهم شروع کنیم یا باید بریم دهم دوباره؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

     سلام . مهر آینده یازدهم

    • شهناز
     ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۲

     سلام، من تو کلاس پنجم ابتدایی ترک تحصیل کردم الان ۲۴سال سن دارم میخوام ادامه تحصیل بدم قبل از همه چیز باید ب کجا مراجعه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.🙏

     • کارشناس ارشد
      ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

      سلام وقت بخیر باید به مدارس اموزش از راه دور مراجعه کنید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور