تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱۱۵
شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا از شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل  آگاهی دارید؟ برای ادامه تحصیل چه باید کرد و به کجا مراجعه کنیم؟ آیا امکان ادامه تحصیل بعد از 10 سال وجود دارد؟ آن دسته از عزیزانی که قصد دارند تا از ابتدا شروع کنند و یا به علت ترک تحصیل مایل هستند تا مجددا برای ادامه تحصیل راهنمایی یا دبیرستان اقدام کنند، می توانند در این مقاله با ما همراه باشند تا با شرایط لازم جهت ادامه تحصیل برای گرفتن مدرک سیکل یا دیپلم آشنا شوند. 

در این مقاله ما اطلاعات کاملی نسبت به شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدارس ابتدایی، در مدار رهنمایی برای گرفتن سیکل، برای اخذ دیپلم در دوره دبیرستان و حتی بازگشت به دانشگاه را در اختیار شما قرار خواهیم داد. از سوی دیگر مواردی در مورد دیپلم در آموزش از راه دور هم ذکر خواهیم کرد. اگر قصد دارید اطلاعات کافی نسبت به موارد ذکر شده به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدرسه دارای شرایط سنی میباشد که میتوانید شرایط سنی هر پایه را در مقاله مطالعه کنید

 

آیا ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل امکانپذیر است؟

اهمیت سواد داشتن بر هیچ کسی پوشیده نیست و هر کشوری به دنبال اعتلای سطح دانش افراد جامعه خود می باشد. در کشور ما نیز گام های بزرگی در جهت بالا بردن سطح تحصیلات انجام شده است. اما مطمئنا در هر جامعه ایی افرادی وجود دارند که به دلایل مختلفی نتوانسته اند به مدرسه راه یابند و یا بعد از گذراندن یک دوره در مدرسه ترک تحصیل کرده اند.

عدالت آموزشی ایجاب می کند که فرصتی برای ادامه تحصیل اینگونه افراد نیز فراهم شود. اما منظور از ترک تحصیل چیست؟ و برای ادامه تحصیل چه باید کرد ؟ ترک تحصیل را می توان در موارد زیر جای داد: دانش آموز در مدرسه یا واحد آموزشی ثبت نام نکند، دانش آموز به میل خود یا خانواده از ادامه تحصیل انصراف دهد، یا دانش آموز به دلایل خاصی مطابق با قانون از تحصیل محروم شود.

به طور کلی، افرادی که نیازمند یادگیری سواد یا ادامه تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی هستند، می توانند در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنند. این افراد بسته به سن و سطح سواد خود می توانند در یکی از مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان درس بخوانند. در ادامه خواهیم دید که برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟ و چه شرایطی دارد.

 

 

به منظور دریافت مشاوره ادامه تحصیل در سنین بالا بر روی لینک قرمز کلیک فرمایید

 

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدرسه ابتدایی

اگر بخواهیم سوادآموزان را تقسیم بندی کنیم، آن ها را می توان در سه دسته بی سواد مطلق، کم سواد، یا تحکیم سواد ( حفظ، سواد خواندن و نوشتن) جای داد. اما همانطور که اشاره شد یکی شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل یا ثبت اولیه بزرگسالان، رعایت شرایط سنی است. اما آن دسته از افرادی که سواد ابتدایی را نداشته و یا به صورت مختصر دارند، می بایست در مقطع ابتدایی ادامه تحصیل دهند. برای این منظور، یک سری شرایط سنی وجود دارد. در جدول زیر می توانید حداقل و حداکثر سن مجاز برای ثبت نام در هر کدام از پایه های مقطع ابتدایی را مشاهده فرمایید. بنابراین، چنانچه سن فردی از حداقل سن مجاز تجاوز کرده باشد، لازم به شرکت در دوره های بزرگسالان است.

 

عنوان پایه حداقل سن مجاز حداکثر سن در مدارس شهری حداکثر سن در مدارس روستا
کلاس اول 6 سال تمام 8 سال تمام 10 سال تمام
کلاس دوم 7 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس سوم 8 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس چهارم 9 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس پنجم 10 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس ششم 11 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام

 

به منظور آشنایی با نحوه دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی لینک قرمز را لمس کنید

 

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

شرایط ادامه تحصیل راهنمایی برای گرفتن سیکل

آن دسته از افرادی که به دنبال ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل هستند، می توانند به دو روش شرکت در آزمون جامع آموزش و پرورش و مدارس راهنمایی شبانه اقدام کنند. همانند آنچه که در بند پیش ذکر شد، افرادی که مطابق با جدول زیر، سن آن ها از حداکثر سن مجاز فراتر باشد، باید به صورت بزرگسال ادامه تحصیل دهند. بدین ترتیب، شرایط ادامه تحصیل راهنمایی پس از ترک تحصیل به شرح زیر می باشد.

 • اگر فرد دارای مدرک ابتدایی و پایه ششم باشد، می توانند در مدارس شبانه ثبت نام نموده و 105 واحد را به صورت ترم به ترم در مدت 2/5 یا نهایتا 3 ترم بگذارنند.
 • چنانچه فرد در پایه نهم شرکت کرده و مردود شده باشند، در صورت داشتن حداقل سن 16 سال تمام، قادر به شرکت مجدد در دروس مردود شده خواهند بود.
 • افرادی که مدرک پایه پنجم ابتدایی را داشته و قصد ادامه تحصیل راهنمایی را دارند، در صورت داشتن حداقل سن 18 سال تمام می توانند در آزمون خردادماه که توسط آموزش و پرورش برگزار می شوند، شرکت نموده و همه دروس راهنمایی را امتحان دهند. مزیت این کار در آن است که ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل در کمترین زمان اتفاق می افتد.
عنوان پایه حداقل سن مجاز حداکثر سن در مدارس حداکثر سن در مدارس
هفتم 12 سال تمام 15 سال تمام 16 سال تمام
هشتم 13 سال تمام 17 سال تمام 18 سال تمام
نهم 14 سال تمام 17 سال تمام 18 سال تمام

 

 

 جهت اطلاع از آیین‌نامه انتقال دانش‌آموزان بر روی لینک کلیک کنید.

 

برای ادامه تحصیل و اخذ دیپلم چه باید کرد 

از عمده ترین سوالاتی که در مورد ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل مطرح می شود، این است که برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه به کجا مراجعه کنیم؟ و یا اینکه چگونه دیپلم خود را اخذ نماییم؟ نکته مهم در باب این گروه از متقاضیان آن است که آموزش آن ها به صورت از راه دور می باشد. این افراد در دو گروه لازم التعلیم ( یعنی افرادی که دارای معلولیت، متاهل و افرادی که نمی توانند به مدرسه بروند)، و فاقد شرایط سنی که مجاز به ثبت نام در مدارس عادی نیستند. در این روش، کلاس ها به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شوند. در جدول زیر می توانید حداقل و حداکثرشرایط سنی مجاز برای ثبت نام را مشاهده نمایید.

پایه حداقل سن مجاز برای ثبت نام حداکثر سن مجاز جهت ورود به مقطع متوسطه دوم، 18 سال سن تمام می باشد.

حداکثر سن مجاز برای ادامه تحصیل دانش آموزان پسر به شرط رعایت قوانین مقررات نظام وظیفه 20 سال و برای دختران 22 سال تمام است.

دهم 15 سال تمام
یازدهم 16 سال تمام
دوازدهم 17 سال تمام

سواد آموزان ابتدایی از چند طریق می توانند ثبت نام کنند؟

 • چنانچه فردی از سواد خواندن و نوشتن برخوردار بود اما مدرک ابتدایی را نداشت، مجاز خواهد بود تا به شکل داوطلب آزاد نام نویسی کرده و ضمن شرکت در امتحانات خرداد، مدرک پایه ششم را دریافت نماید.
 • اگر فرد اصلا قادر به خواندن و نوشتن نبوده و مایل است این مهارت ها را کسب نماید، می بایست به مرکز نهضت سوادآموزی محل سکونت خود مراجعه کرده و ادامه تحصیل دهد.
 • افرادی که مدرک پایه اول تا پنجم را نداشته و در امتحانات پایه ششم نظام قدیم هم قبول نشده اند، بایستی به عنوان داوطلب آزاد در پایه ششم ابتدایی شرکت کنند. اگر این سواد آموزان موفق به قبولی در امتحانات پای مذکور شوند مجاز به ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل خواهند بود.

 

برای ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان وارد لینک قرمز شوید

 

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

حال که با شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل آشنا شدیم، بایستی به این سوال که برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟ پاسخ داده شود. همانطور که ذکر شد، افرادی که هیچ گونه سوادی ندارند، می بایست به یکی از دفاتر نهضت سوادآموزی محل زندگی خود مراجعه کنند. و سایر متقاضیان مدرسه ابتدایی می توانند به شکل داوطلب آزاد مراحل نام نویسی را اننجام دهند.

اما ادامه تحصیل راهنمایی و دبیرستان اندکی متفاوت است و غالبا به صورت آموزش از راه دور می باشد. بدین منظور، سایتی در نظر گرفته شده است که متقاضیان می توانند از طریق ورود به آن، لیست مدارس آموش از راه دور را مشاهده و بر اساس آن در نزدیکترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام نمایند. برای اطلاع از نام و مشخصات این سایت می توانی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

اطلاعیه

حداکثر سن مجاز جهت ورود به مقطع متوسطه دوم، 18 سال سن تمام می باشد.

 

برای ادامه تحصیل و اخذ دیپلم در آموزش از راه دور چه باید کرد

 • متقاضیان بایستی ثبت نام را به صورت حضوری انجام دهند
 • اگر دانش آموز ادامه تحصیل راهنمایی را انجام داده و مدرک دیپلم را داشته باشد می تواند برای پایه دهم ثبت نام کند.
 • سن فرد بایستی حداقل 18 سال تمام باشد.
 • دانش آموزانی که مشمول خدمت سربازی هستند، چنانچه در مدارس غیر حضوری نام نویس کنند، مجاز به اخذ معافیت تحصیلی خواهند بود.

 

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

 

به منظور کسب آگاهی از راهنمای گام به گام اصلاح ترک تحصیل در سناد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

مشاوره ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل

آیا میدانستید نداشتن سواد می تواند بر زندگی فردی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر فردی تاثیرگذار باشد؟ ادامه تحصیل حتی بعد از 10 سال نیز یک امر ضروری به نظر می رسد. اما به دلیل اینکه قوانین شروع مجدد تحصیل برای بسیاری از افراد ناآشنا است. اغلب این سوال مطرح می شود که هزینه ادامه تحصیل به چه نحوی است؟ آیا امکان نقل و انتقال وجود دارد؟ و بسیاری از پرسش های دیگر که پاسخ به آن ها مسلتزم آگاهی از ضوابط و آیین نامه های جدید است.

یک نکته مهم در مورد ادامه تحصیل ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان آن است که هزینه چندان بالایی را ندارد. به همین دلیل هم متقاضیان می توانند با هزینه اندک نیز ثبت نام کنند. علاوه بر این، سازمان آموزش و پرورش مهلت های مشخصی را جهت نام نویسی در نظر می گیرد که داوطلبان بایستی در تاریخ های مقرر مدارک خود را ارائه دهند. این مدارک برای مدارس آموزش از راه دور، عبارتند از، کپی شناسنامه و کارت ملی دانش آموز، 6 قطعه عکس 4*3، گواهی سال سوم راهنمایی، پرونده کامل سنوات گذشته دانش آموزش، کارنامه اول تا سوم راهنمایی.

 

اگر می خواهید از شرایط جدید معافیت کفالت سربازی آگاه شوید، وارد لینک شوید

 

شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی

در این بخش از مقاله به تصمیم داریم به سراغ شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی برویم. این نکته را در نظر داشته باشید دانشجویان در گام اول بهتر است بدانید که زمان زیادی نباید بین انصراف و بازگشت وجود داشته باشد. در واقع دانشگاه ها تا ۵ سال فاصله را قبول می کنند.

در گام دوم بهتر است بدانید که اگر دانشجویی به علت بیماری از دانشگاه انصراف دهد می تواند بعد از چهار ترم به دانشگاه باز گردد. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که برای این دسته از دانشجویان کمیسیون پزشکی برگزار می شود.

مرحله بعد مربوط به امکان ثبت درخواست بازگشت به تحصیل می باشد. در واقع این امکان برای تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که دانشجویان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده و بعد دانشگاه بازگردند.

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

 

اطلاعیه

حداکثر سن مجاز برای ادامه تحصیل دانش آموزان پسر به شرط رعایت قوانین مقررات نظام وظیفه 20 سال و برای دختران 22 سال تمام است

 

 

اخرین اخبار پیرامون شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل

افرادی که قصد دارند به داشنگاه بازگردند میتوانند از تاریخ اول مهر ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ برای ثبت مرخصی بدون احتساب در سنوات اقدام کنند.

آقایان که شرایط نظام وظیفه مشخصی ندارند نمی توانند بازگشت به تحصیل را انجام دهند.

محدودیت های سنی برای بازگشت به تحصیل باید قبل اقدام برای ثبت نام در نظر گرفته شود.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به ادامه تحصیل بعد از ترک تحصیل در اختیار شما قرار داده شده است و شما در حال حاضر از محدودیت های سنی و شرایط ادامه تحصیل بعد از ترک تحصیل در مقطع ابتدایی مطلع هستید. از سوی دیگر ما در این مقاله شرایط ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی برای گرفتن مدرک سیکل، در مقطع دبیرستان برای گرفتن دیپلم و در دانشگاه برای گرفتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ذکر کرده ایم. در نهایت امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله به ادامه تحصیل بپردازید.

3/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

این مسئله به میزان سواد داوطلب بستگی دارد، اما در مجموع پیشنهاد می کنیم در یکی از مدارس و یا دفاتر نهضت سوادآموزی محل زندگی خود مراجعه کنند.

برای ادامه تحصیل بعد از 10 سال چه باید کرد؟

برای کسب آگاهی از تمامی قوانین لازم جهت ادامه تحصیل می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا بزرگسالان می توانند به صورت غیر حضوری ادامه تحصیل دهند؟

بله. در حال حاضر آموزش از راه دور برای بزرگسالانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان دارند ، در نظر گرفته شده است.

 

نظرات

 1. Amirali
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام خسته نباشید
  من کلاس دهم رو تمام کردم و سال بعدش در کلاس یازدهم ثبت نام کردم ولی ادامه ندادم و به مدت دو سال ترک تحصیل کردم و الان تازه هیجده سالم شده میتونم در پایه یازدهم در مدرسه عادی ثبت نام کنم یا خیر ؟

  • mohammadi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده تحصیلی به آموزش و پرورش ناحیه محل سکونت مراجعه نمایید.

 2. فرشید خسروی بابادی
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۵

  سلام خسته نباشید من تا سوم راهنمایی درس خوندم ولی ب خاطر وضیعت مالی دیگ نتونستم ادامه بدم و ترک تحصیل و ۳ سال از این ماجرا میگذرع و الا ۱۸ سالمه برای رفتن ب دبیرستان چ کار باید بکنم

  • mansuri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر باید مدارس بزرگسالان ثبت نام کنید و واحد های باقی مانده را بگذرانید

  • maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر
   بله.امکان پذیر هست .جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 3. رضا
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۳

  سلام من بیست و شش سالمه و تا سوم راهنمایی خوندم،اما سیکل نگرفتم،الان میخوام ادامه تحصیل بدم،میخوام شرایطشو بدونم،ممنونم.

  • isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 4. فاطمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام وقت بخیر من تا دهم خوندم رشته ریاضی فیزیک دو سال آخرو نخوندم الان میخوام کاردانش بخونم در زمینه هنر(عکاسی) میتونم بدون خوندن دوسال آخر کنکور بدم وارد دانشگاه بشم یا نه و ۳ ساله نخوندم

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام وقت بخیر . اگر کمی فکر کنید به نتیجه می رسید که مجاز به ورود به دانشگاه نمی باشید بدون دیپلم . برای اطلاعات بیشتر به مقالات سایت مراجعه نمایید

 5. شیما
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام ببخشید من کلاس شیشم رو خوندم و دیگح شرایطشو تداشتم
  ترک تحصیل کردم الان18 سالمه و میخام ادامه بدم یعنی پنج سالح نخوندم الا باید چیکار کنم..؟ ممنون

  • mohammadi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده تحصیل خود به صورت حضوری به مدارس بزرگسالان مراجعه نمایید.

  • bahraii
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام وقتتون بخیر لطفا مقاله شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401 را با دقت مطالعه کنید

 6. زينب دواني
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام خوبین ببخشین یه سوال داشتم.میخواستم بپرسم وقتی دیپلممو گرفته باشم بعد ۴سال ترک تحصیل کرده باشم چجوری باید برم دانشگاه؟ باید چیکار کنم دقیقا؟؟

  • fathollahi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   سلام اگر دیپلم داشته باشید میتونید هم از طریق کنکور و هم از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه بشید

 7. متین
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام من دهم را تمام و ترم اول یازدهم را نیز تمام کردم بنا به دلایل کرونا نتونستم ادامه بدم و میخام دیپلم بگیرم چی کار کنم؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

   سلام برین مدرسه بزرگسال اگه دیگه شرایط عادی رونداریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 8. نوید
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

  خیلی ممنون ، فقط مدرک موقت رو باید آموزش و پرورش بگیرن

 9. نوبد
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام وقت بخیر کسی در حال گذراندن سال دوازدهم است و محل کارش برای قرارداد مجدد تقاضای مدرک دیپلم را کرده است و هنوز مدرک تحصیلی آماده نیست ، باید چیکار کند ؟

  • aghazade
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید مدرک موقت ارایه کنید تازمانی که مدرک اصل شما اماده شود یا اینکه از محل کارتون فرجه بگیرید

 10. یگانه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام من تاکلاس اول دبیرستان خواندم دیگه نخواندن حالا پشیمونم میشه ادامه تحصیل بدم چه جوری

  • ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقتتون بخیر
   بله ادامه تحصیل شما از طریق ثبت نام در مدارس بزرگسال امکان پذیر است .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 11. سهیل
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  سلام وقت خوش. من دیپلم انسانی دارم. و میخوام تغییر رشته بدم به تجربی. آیا میشه در مدارس بزرگ سال ثبت نام کرد و دوباره دوره متوسطه دوم را خوند

  • ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقتتون بخیر
   بله شما میتوانید برای اخذ مدرک دیپلم تجربی از طریق مراجعه به اموزش و پرورش استان خود اقدام بفرمایید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 12. Ali
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام، من سال 62 امتحان نهایی سوم راهنمایی مردود شدم و ترک تحصیل کردم ، الان بخوام سیکل رو بگیرم آیا فقط از درس هایی که نمره نیاوردم دوباره باید امتحان بدم ؟ یا باید کلا تمام درس ها رو امتحان بدم؟ و لطفا بگید چه زمان هایی امتحان میگیرن
  ممنون میشم توضیح بدید

  • heydari
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   اون درس هایی که مردود شدید رو باید امتحان بدید

 13. Mohammad
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

  با سلام من تا کلاس پنجم ابتدایی خوندم قبول شدم برای ششم دیگه نخوندم الانم ۱۷سالمه میخوام از دوباره ادامه تحصیل بدم میگن میتونم متفرقه بخونم آیا میشه از دوباره بخونم لطفا راهنمایی کنید🙏

  • fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲

   سلام برای ادامه تحصیل باید به آموزش پرورش ناحیه تون مراجعه کنید و پذیرش بگیرید

 14. Mohammad
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  با سلام من تا کلاس پنجم ابتدایی خوندم قبول شدم برای ششم دیگه نخوندم الانم ۱۶سالمه دارم میرم ۱۷ میخوام ادامه تحصیل بدم میگن میتونم متفرقه بخونم آیا میتونم بازم بخونم لطفا راهنمایی کنید 🙏

  • fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   سلام باید برای ادامه تحصیل به اموزش و پرورش شهرتون مراجعه کنید و تشکیل پرونده بدید

 15. بخشی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من سال پیش ترک تحصیل کردم دوم دبیرستان بودم و رشتم تجربی بود
  میخواستم بپرسم الان من برای تحصیل در فنی حرفه ای و رشته برق باید چکاری انجام بدم و اگه برق بخونم ایا باید از اول دبیرستان شروع کنم و چجوریه
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام وقت بخیر . دروس تخصصی فنی حرفه ای را باید قبول شوید و وارد رشته برق شوید برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   با سلاممیتوانید کاردانی ناپیوسته اگر شرایطه داخل دفترچه رو داشته باشید مدارک مجاز ثبت نام میتوانید شرکت کنید

 16. مبینا پودینه
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

  سلام من پارسال تا قبل ترم یک پایه یازدهم تجربی درس میخوندم و ترک تحصیل کردم راهنمایی کنید برای تکرار پایه باید چه مراحلی طی کنم

  • bagheri
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   با سلام از اموزش پرورش اقدام کنید تا مشخص شود برای بطزرگسالان باید بروید یا عادی

 17. م.بابایی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام من دوم راهنمایی که حدودا ۲۷سال پیش بود ترک تحصیل کردم الان میخوام دوباره ادامه تحصیل بدم لطفا راهنمایی کنید.
  کرج زندگی میکنم

  • bagheri
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

   با سلام ایشون باید طبق شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401 از طریق اموزش پرورش اقدام کند

 18. مهسا.امینی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۷

  سلام
  من ۵.۶ سال پیش
  سوم دبیرستان بعد از امتحان خرداد که تجدید داشتم
  ترک تحصیل کردم
  چجوری اقدام کنم برای دیپلم؟
  چند ماه طول میکشه دیپلم بگیرم؟
  برای کار احتیاج به دیپلم دارم

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

   سلام وقت خوش . از طریق مدارس بزرگسالان برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 19. مهسا.امیری.
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام
  وقت بخیر
  من ۵.۶ سال پیش
  سوم دبیرستان بعد از امتحان خرداد که تجدید داشتم
  ترک تحصیل کردم
  چجوری اقدام کنم برای دیپلم؟
  چند ماه طول میکشه دیپلم بگیرم؟

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام وقت خوش .از طریق ثبت نام در مدارس بزرگسالان میتوانید

 20. ملیکا
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۶

  سلام من سال هشتم درسو ول کردم الان چند سالی هست می‌خوام جهشی بخونم چی کار باید بکنم

  • fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام باید جهت ادامه تحصیل در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنید

 21. farnaz
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  با سلام… من سال هشتم رو جهشی خواندم سال نهم رو خوندم و موقع انتخاب رشته ترک تحصیل کردم به سالی میشه من الان چجوری میتونم دهم رو تو تابستون بخونم و مهر برم یازدهم.

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   با سلام وقت بخیر با مراجعه به آموزش و پرورش درخواست ادامه تحصیل خود را ثبت کنید

   • farnaz
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

    پس ایا امکانش هس که دهم رو تابستون بخونم و مهر یازدهم بخونم!

    • alizadeh
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

     سلام وقت بخیر . شما باید حالت جهشی تحصیل کنید . برای این امر به مدیریت مدرسه مراجعه کنید

 22. هستی
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام روزتون بخیر، من 23سالمه، سال دوم دبیرستان ترک تحصیل کردم و امتحان ندادم، یعنی مدرک اول دبیرستان دارم، الان که نظام جدید شده از چه مقطعی باید ادامه بدم؟؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر اگر دوم دبیرستانتان تمام نشده باید از پایه 11 ام اقدام کنید به ادامه تحصیل برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 23. مهدی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام من کلاس یازدهم تجربی هستم و الان امتحانات خرداد را 6تا را دادم. و می خواهم که سال دیگر یازدهم را مجدد بخوانم باید چکار کنم

  • ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   سلام وقت بخیر . باید برای تحصیل مجدد به اداره آموزش و پرورش منطقه محل سکونت خود مراجعه کنید

 24. یاس
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام من رشته تذهیب تشعیر هنر ایرانی خوندم الا اگه بخام ادامه تحصیل بدم زیر شاخه رشته خودم طلا سازی هست باید چکا کنم و مشهد رشته طلا سازی دانشگاه داره؟؟؟

  • یاس
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

   منظورم طراحی طلا و جواهی هستش

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   برای مشاوره در این رشته تحصیلی با مرکز تماس بگیرید

 25. جعفری
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام خسته نباشید
  بنده تا سال 12 رشته ریاضی فیزیک خواندم متاسفانه امتحانات خرداد قبول نشدم برای شهریور ماه هم کم کاری کردم و نخوندم و قید ادامه تحصیل را زدم الان یک سالی هست که ترک تحصیل کردم.
  الان میخام ادامه بدم ولی نمی‌دونم کجا باید برم و از کجا شروع کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید❤️

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   شما اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید باید از اموزش پرورش یا مدارس بزرگسالان اقدام کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتوانید از اموزش پرورش یا مذدارس بزرگسالان اقدام متنید

 26. فاطمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام خسته نباشید
  من یازدهم انسانی هستم ولی ترک تحصیل کردم چون به این رشته علاقه نداشتم. حالا میخواهم به رشته کامپیوتر فنی حرفه ای برم چیکار باید بکنم. من باید از دهم دوباره شروع کنم و یا باید یازدهم رو بخونم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده ی خود به صورت حضوری به آموزش و پرورش ناحیه محل سکونت مراجعه نمایید.

 27. عبدالملکی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام من کلاس ۱۱ رو ثبت نام کردم نوبت اول هم ۴ یا ۵ امتحان رفتم
  سال بعد ۱۱ رو میتونم بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر
   شما بله میتونین جهت ادامه تحصیل سال بعد 11 هم رو بخونین

 28. فرزانه
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من الان دهم انسانی هستم من اصلن علاقه ای به این رشته ندارم و برای تغییر رشته هم اقدام کردم ولی به علت هاشور خوردن رشته تجربی نمیتونم برم
  میخاستم بدونم اگه برم مدرسه غیر انتفاعی میتونم رشته عوض کنم
  اصلن راهی داره؟
  اگه لطف کنید و راهنماییم کنید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام بله برای آزمون میان پایه دهم به یازدهم برای تغییر رشته اقدام کنید

 29. امید
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷

  سلام وقت بخیر…
  ببخشید من از سال 95 ترک تحصیل کردم دبیرستان رشته انسانی و تجربی با ریاضی فیزیک رو آوردم سال بعدش ادامه تحصیل ندادم بعد دوباره سال آیندش رفتم دبیرستان که به دلایلی راه ندادن مدرسه و رفتم کار و دانش اونجاهم که علاقه نداشتم به رشته هاش یکم تحصیل کردم بعد شد که ترک تحصیل کردم وسط درس آیا امکانش هس که من دوباره برم و یکی از رشته تجربی یا انسانی رو ادامه بدم و دیپلم رو بگیرم ؟
  میشه راهنمای کنین ممنون میشم از لطفتون …♥️

 30. مهدی
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام من سال هشتمو تموم کردم و میخواستم برم نهم دیگه نخوندم یکسال اگه بخوام ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام
   به اموزش و پرورش مراجعه کنید

   • امید
    ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷

    سلام وقت بخیر…
    ببخشید من از سال 95 ترک تحصیل کردم دبیرستان رشته انسانی و تجربی با ریاضی فیزیک رو آوردم سال بعدش ادامه تحصیل ندادم بعد دوباره سال آیندش رفتم دبیرستان که به دلایلی راه ندادن مدرسه و رفتم کار و دانش اونجاهم که علاقه نداشتم به رشته هاش یکم تحصیل کردم بعد شد که ترک تحصیل کردم وسط درس آیا امکانش هس که من دوباره برم و یکی از رشته تجربی یا انسانی رو ادامه بدم و دیپلم رو بگیرم ؟
    میشه راهنمای کنین ممنون میشم از لطفتون …♥️

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

     سلام شرایط سنی و شرایط نظام وظیفه تون باید بررسی بشه

 31. Kosar
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۳

  سلام خسته نباشید چهارسال پیش کلاس هفتم بعد از امتحانات ترک تحصیل کردم و الان 17سالمه میتونم توی مدرسه عادی ادامه بدم؟؟و اینکه اصلا درس رو یادم نیست چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد .برای اطلاع از شرایط ادامه تحصیل با مشاوران مرکزتماس بگیرید .

 32. Kosar
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۴

  سلام من تا کلاس هفتم درس خوندم و الان 4ساله ترک تحصیل کردم الان تقریبا17سالمه میتونم توی مدرسه عادی ادامه بدم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام
   خیر باید برای مدارس بزرگسال اقدام کنید

 33. سحر
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۴

  سلام من ۸ساله ترک تحصیل کردم با مدرک سیکل الان ۲۲ سالمه میتونم غیر حضوری ادامه بدم

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام
   بعله امکانش هست باید مراجعه به اموزش و پرورش داشت باشید به مراه اخرین مدارک تحصیلیتون

 34. سحر
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام من ۸ ساله که ترک تحصیل کردم مدرک سیکل گرفتم میشه دوباره ادامه بدم اونم غیر حضوری؟

 35. لک لک
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام،میخواستم بدونم با دیپلم مدرسه بزرگسالان میشه کنکور شرکت کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام . اگر دیپلم نظام جدید دارید. بله میتونید شرکت کنید.

 36. ابوالفضل
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام من پارسال ترک تحصیل کردم ۱۱ انسانی الان میخوام ادمه تحصیل بدم و تغییر رشته میتونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید ولی باید بقیه شرایط شما بررسی شود.

 37. احمدرضا
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام بر شما ، بنده ۱۷ سالم تموم شده و سال گذشته مدرک دهم رو در رشته تجربی بدست آوردم و بعدش در تابستان سال گذشته امتحان فیزیک و هندسه برای تغییر رشته دادم و حدود سه ماه از سال تحصیلی تا آذرماه رو هم سپری کردم ولی بعدش بنا به دلایلی ترک تحصیل کردم تا برای سال تحصیلی جدیدی که پاییز شروع میشه ثبت نام کنم ، میخواستم بدونم میشه در تابستون دوباره در آزمون تغییر رشته ثبت نام کنم و به فنی حرفه ای برم یا حتما باید همین رشته خودم که ریاضی هست رو ادامه بدم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام . شما باید به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید برای ادامه تحصیل . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 38. ناشناس
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام من پایه دهم تجربی هستم و میخوام بعد از اتمام این پایه ترک تحصیل کنم و دو پایه بعدی رو بعد از ۱۸ سالگی در مدارس شبانه یا به صورت غیر حضوری بگذرونم و دیپلم بگیرم. آیا همچین کاری برای من ممکن هست؟ اگر هست آیا با این دیپلم میتونم در کنکور و دانشگاه شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر باید مدارس بزرگسالان برید که ممکنه از نظر سطح تدریس مثل مدارس عادی نباشه ولی در صورت اتمام میتونید کنکور شررکت کنید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 39. ناشناس
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

  سلام وقتتون بخیر
  من سال یازدهم انسانی هستم نمی خوام این رشته رو ادامه بدم می خوام برم تجربی و نمی تونم همراه با درس های انسانی درس های تجربی رو هم بخونم می خواستم بدونم میشه امسال رو ترک تحصیل کنم و سال بعد تو همون مقطع ولی رشته تجربی ثبت نام کنم؟
  یا مثلا مرخصی تحصیلی بگیرم زمان باقی مونده رو فقط به درس های تجربی اختصاص بدم ؟ اصلا به دخترا مرخصی تحصیلی میدن؟
  اصلا نمی خوام انسانی رو ادامه بدم
  لطفاً راهنماییم کنید🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام
   شما میتوانید آزمون میان پایه بدین و برای سال دوازدهم در رشته ی تجربی ادامه تحصیل بدین

 40. شهناز
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام، من تو کلاس پنجم ابتدایی ترک تحصیل کردم الان ۲۴سال سن دارم میخوام ادامه تحصیل بدم قبل از همه چیز باید ب کجا مراجعه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.🙏

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت بخیر برای ادامه تحصیل باید به مدارس امئوزش از راه دور بزرگسالان مراجعه کنید که در ابتدا به اموزش پرورش استان مربوطه مراجعه کنید و از اونجا پیگیری کنید

   • Parham
    ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

    سلام من ۱۶سالمه دهم هستم امسال سره یه سری مشکلات نخوندم ساله بعد میتونم دوباره ثبته نام کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

     سلام وقت بخیر برای ائامه تحصیا میتونید به مدرسه مربوطه مراجعه کنید و ادئامه بدید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 41. رامین
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام خسته نباشید من 28 سالمه دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم از رشته انسانی دارم ایا میتونم ادامه بدم برای دانشگاه

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   باید شرایط نظام وظیفه شما چک بشه

  • Parham
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام من کلاسه دهم هستم وامسال سره یه سری مشکلات نخوندم ساله بعد میتونم دوباره ثبته نام کنم؟

 42. سارا
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من ۱۷ سالمه و امسال دوازدهم انسانی بودم ولی بعد ترم اول مجبور شدم ترک تحصیل کنم سال بعد امکانش هست تو ی مدرسه دولتی عادی درس بخونم و بتونم کنکور بدم یا باید برم بزرگسال و نمی تونم کنکور ثبت نام کنم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷

   با سلام.به اموزش و پرورش مراجعه کنید و سپس میتوانید در مدرسه عادی پایه دوازدهم را مجددا بخوانید.جهت بررسی دقیق تر شرایط با مرکز مشاوره ایران تحصل تماس بگیرید.

 43. سبا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۶

  سلام من سوم دبیرستان نظام قدیم رو نصفه رها کردم و الان که حدود ۶سال گذشته میخوام دیپلم بگیرم چه اقداماتی باید انجام بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

   اولویت با نظام وظیفه اس بعد از طریق اموزش پرورش اقدام کنید

 44. Jme
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام من تادوم راهنمایی را خواندم ولی در میان سال به علت مشکلات نتونستم ادامه دهم والان سنم نزدیک 40است آیا میتوانم به صورت جهشی دیپلم بگیرم بازار راهنمایی جناب عالی تشکر میکنم.

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   با سلام.به اموزش و پرورش منطقه زندگی مراجعه کرده و واحد های مورد نیاز برای گرفتن دیپلم را اخذ کنید.

 45. رقیه حسینی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام درباره این مطلب لطفا بیشتر توضیح بدید
  )اگر فرد دارای مدرک ابتدایی و پایه ششم باشد، می توانند در مدارس شبانه ثبت نام نموده و 105 واحد را به صورت ترم به ترم در مدت 2/5 یا نهایتا 3 ترم بگذارنند.)

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

   با سلام .شما میتوانید مدارس شبانه ثبت نام کنید ولی اگر قصد دیپلم گرفتن دارید باید ازپایه هفتم تا دوازدهم را کامل مطالعه بفرمایید .با تشکر.برای اطلاع بیشتر تماس بگیرید

 46. فاطمه
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام
  من سال دوازدهم خرداد شهریور امتحان ندادم افتادم امسال پاییز بزرگسالان ثبت نام کردم دی ماه ولی امتحان ندادم الان میخوام خرداد ماه امتحان بدم میتونم برا کنکور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت فارغ التحصیلی تا شهریور 1401 میتوانید در کنکور سراسری شرکت نمایید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 47. EN
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  سلام وقتتون بخیر
  من کلاس یازدهم تجربی هستم بعد اینکه امتحانات نوبت اول شروع شد من چند تا از دروس را امتحان دادم اما ۵ تای آخر فعلا مونده به علت بیماری بایدتا بهار ۱۴۰۱ استراحت کنم و نمیتونم برم مدرسه
  وضعیت امتحانات نوبت دومم چجوری میشه میتونم تو خرداد امتحان بدم یا باید بمونم برای شهریور؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام
   باید از طریق آموزش و پرورش درخواست مرخصی تحصیلی بدین

 48. مبینا
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال پایه یازدهم ترک تحصیل کردم ولی تاقبل ترم مدرسه میرفتم
  چطور میتونم مجدد سال بعد یازدهمو بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقت بخیر با مدرسه یا اموزش و پرورش صحبت بکنین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرین

 49. سحر
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام من یازدهم هستم و واقعا این رشته برام سنگین هست تجربی هستم و معدل پارسالم با اینکه مجازی بود خیلیپایین شد میخام رشتمو الان تغییر بدم و تا تابستان رشته تربیت کودک را بخوانم ک امتحان بدهم و وارد رشته بشم و واقعا نمیتوانم درس های تجربی را بخوانم میخوام مثل مرخصی تحصیلی داشته باشم و زمان باقی مانده را صرف خواندن تربیت کودک کنم اما مدیر مدرسه میگویند ن باید امسال را بخوانی ولی خب من نمیخواهم تجربی را بخوانم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر چون الان میانسال هست یه مقدار تغییر رشته و انصراف سخت هستش و باید اخر ترم وسال تحصیلی انجام بشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 50. رویا
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام
  من دهم تجربی رو خوندم
  امسال باید یازدهم تجربی رو میخوندم
  پدرم فوت کرد ترک تحصیل کردم
  سال اینده میتونم در مدارس بزگسالان ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام وقتتون بخیربله

 51. حسن
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  درود به شما
  خسته نباشید
  من سال نهم معدلم پایین شد و شدم 14
  از رشته های نظری فقط ریاضی رو اووردم
  الان دهمم رشته ی کامپیوتر
  ولی از شرایط مدرسه و رشته اصلا راضی نیستم
  اگر امسال که دهمم در رشته ی کامپیوتر ترک تحصیل کنم
  میتونم سال بعد دوباره دهم رو در رشته ی ریاضی در دبیرستان غیر انتفاعی ثبت نام کنم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر شما می توانید تغییر رشته دهید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

   • مریم
    ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

    سلام اگه پایه دهم رو تموم کرده باشیم و وسط سالی که یازدهم میخونیم ترک تحصیل کنیم مهرماه آتی میتونیم از یازدهم شروع کنیم یا باید بریم دهم دوباره؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

     سلام . مهر آینده یازدهم

    • شهناز
     ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۲

     سلام، من تو کلاس پنجم ابتدایی ترک تحصیل کردم الان ۲۴سال سن دارم میخوام ادامه تحصیل بدم قبل از همه چیز باید ب کجا مراجعه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.🙏

     • کارشناس ارشد
      ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

      سلام وقت بخیر باید به مدارس اموزش از راه دور مراجعه کنید

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور