ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل ۱۴۰۲

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا از شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل  آگاهی دارید؟ برای ادامه تحصیل چه باید کرد و به کجا مراجعه کنیم؟ آیا امکان ادامه تحصیل بعد از 10 سال وجود دارد؟ آن دسته از عزیزانی که قصد دارند تا از ابتدا شروع کنند و یا به علت ترک تحصیل مایل هستند تا مجددا برای ادامه تحصیل راهنمایی یا دبیرستان اقدام کنند، می توانند در این مقاله با ما همراه باشند تا با شرایط لازم جهت ادامه تحصیل برای گرفتن مدرک سیکل یا دیپلم آشنا شوند. 

در این مقاله ما اطلاعات کاملی نسبت به شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدارس ابتدایی، در مدار رهنمایی برای گرفتن سیکل، برای اخذ دیپلم در دوره دبیرستان و حتی بازگشت به دانشگاه را در اختیار شما قرار خواهیم داد. از سوی دیگر مواردی در مورد دیپلم در آموزش از راه دور هم ذکر خواهیم کرد. اگر قصد دارید اطلاعات کافی نسبت به موارد ذکر شده به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدرسه دارای شرایط سنی میباشد که میتوانید شرایط سنی هر پایه را در مقاله مطالعه کنید.

 

آیا ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل امکانپذیر است؟

اهمیت سواد داشتن بر هیچ کسی پوشیده نیست و هر کشوری به دنبال اعتلای سطح دانش افراد جامعه خود می باشد. در کشور ما نیز گام های بزرگی در جهت بالا بردن سطح تحصیلات انجام شده است. اما مطمئنا در هر جامعه ایی افرادی وجود دارند که به دلایل مختلفی نتوانسته اند به مدرسه راه یابند و یا بعد از گذراندن یک دوره در مدرسه ترک تحصیل کرده اند.

عدالت آموزشی ایجاب می کند که فرصتی برای ادامه تحصیل اینگونه افراد نیز فراهم شود. اما منظور از ترک تحصیل چیست؟ و برای ادامه تحصیل چه باید کرد ؟ ترک تحصیل را می توان در موارد زیر جای داد: دانش آموز در مدرسه یا واحد آموزشی ثبت نام نکند، دانش آموز به میل خود یا خانواده از ادامه تحصیل انصراف دهد، یا دانش آموز به دلایل خاصی مطابق با قانون از تحصیل محروم شود.

به طور کلی، افرادی که نیازمند یادگیری سواد یا ادامه تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی هستند، می توانند در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنند. این افراد بسته به سن و سطح سواد خود می توانند در یکی از مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان درس بخوانند. در ادامه خواهیم دید که برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟ و چه شرایطی دارد.

 

 

به منظور دریافت مشاوره ادامه تحصیل در سنین بالا بر روی لینک قرمز کلیک فرمایید.

 

شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل در مدرسه ابتدایی

اگر بخواهیم سوادآموزان را تقسیم بندی کنیم، آن ها را می توان در سه دسته بی سواد مطلق، کم سواد، یا تحکیم سواد ( حفظ، سواد خواندن و نوشتن) جای داد. اما همانطور که اشاره شد یکی شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل یا ثبت اولیه بزرگسالان، رعایت شرایط سنی است. اما آن دسته از افرادی که سواد ابتدایی را نداشته و یا به صورت مختصر دارند، می بایست در مقطع ابتدایی ادامه تحصیل دهند. برای این منظور، یک سری شرایط سنی وجود دارد. در جدول زیر می توانید حداقل و حداکثر سن مجاز برای ثبت نام در هر کدام از پایه های مقطع ابتدایی را مشاهده فرمایید. بنابراین، چنانچه سن فردی از حداقل سن مجاز تجاوز کرده باشد، لازم به شرکت در دوره های بزرگسالان است.

عنوان پایه حداقل سن مجاز حداکثر سن در مدارس شهری حداکثر سن در مدارس روستا
کلاس اول 6 سال تمام 8 سال تمام 10 سال تمام
کلاس دوم 7 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس سوم 8 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس چهارم 9 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس پنجم 10 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام
کلاس ششم 11 سال تمام 14 سال تمام 15 سال تمام

به منظور آشنایی با نحوه دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی لینک قرمز را لمس کنید

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

شرایط ادامه تحصیل راهنمایی برای گرفتن سیکل

آن دسته از افرادی که به دنبال ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل هستند، می توانند به دو روش شرکت در آزمون جامع آموزش و پرورش و مدارس راهنمایی شبانه اقدام کنند. همانند آنچه که در بند پیش ذکر شد، افرادی که مطابق با جدول زیر، سن آن ها از حداکثر سن مجاز فراتر باشد، باید به صورت بزرگسال ادامه تحصیل دهند. بدین ترتیب، شرایط ادامه تحصیل راهنمایی پس از ترک تحصیل به شرح زیر می باشد.

 • اگر فرد دارای مدرک ابتدایی و پایه ششم باشد، می توانند در مدارس شبانه ثبت نام نموده و 105 واحد را به صورت ترم به ترم در مدت 2/5 یا نهایتا 3 ترم بگذارنند.
 • چنانچه فرد در پایه نهم شرکت کرده و مردود شده باشند، در صورت داشتن حداقل سن 16 سال تمام، قادر به شرکت مجدد در دروس مردود شده خواهند بود.
 • افرادی که مدرک پایه پنجم ابتدایی را داشته و قصد ادامه تحصیل راهنمایی را دارند، در صورت داشتن حداقل سن 18 سال تمام می توانند در آزمون خردادماه که توسط آموزش و پرورش برگزار می شوند، شرکت نموده و همه دروس راهنمایی را امتحان دهند. مزیت این کار در آن است که ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل در کمترین زمان اتفاق می افتد.
عنوان پایه حداقل سن مجاز حداکثر سن در مدارس حداکثر سن در مدارس
هفتم 12 سال تمام 15 سال تمام 16 سال تمام
هشتم 13 سال تمام 17 سال تمام 18 سال تمام
نهم 14 سال تمام 17 سال تمام 18 سال تمام

 

 جهت اطلاع از آیین‌نامه انتقال دانش‌آموزان بر روی لینک کلیک کنید.

 

برای ادامه تحصیل و اخذ دیپلم چه باید کرد 

از عمده ترین سوالاتی که در مورد ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل مطرح می شود، این است که برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه به کجا مراجعه کنیم؟ و یا اینکه چگونه دیپلم خود را اخذ نماییم؟ نکته مهم در باب این گروه از متقاضیان آن است که آموزش آن ها به صورت از راه دور می باشد. این افراد در دو گروه لازم التعلیم ( یعنی افرادی که دارای معلولیت، متاهل و افرادی که نمی توانند به مدرسه بروند)، و فاقد شرایط سنی که مجاز به ثبت نام در مدارس عادی نیستند. در این روش، کلاس ها به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شوند. در جدول زیر می توانید حداقل و حداکثرشرایط سنی مجاز برای ثبت نام را مشاهده نمایید.

پایه حداقل سن مجاز برای ثبت نام حداکثر سن مجاز جهت ورود به مقطع متوسطه دوم، 18 سال سن تمام می باشد.

حداکثر سن مجاز برای ادامه تحصیل دانش آموزان پسر به شرط رعایت قوانین مقررات نظام وظیفه 20 سال و برای دختران 22 سال تمام است.

دهم 15 سال تمام
یازدهم 16 سال تمام
دوازدهم 17 سال تمام

سواد آموزان ابتدایی از چند طریق می توانند ثبت نام کنند؟

 • چنانچه فردی از سواد خواندن و نوشتن برخوردار بود اما مدرک ابتدایی را نداشت، مجاز خواهد بود تا به شکل داوطلب آزاد نام نویسی کرده و ضمن شرکت در امتحانات خرداد، مدرک پایه ششم را دریافت نماید.
 • اگر فرد اصلا قادر به خواندن و نوشتن نبوده و مایل است این مهارت ها را کسب نماید، می بایست به مرکز نهضت سوادآموزی محل سکونت خود مراجعه کرده و ادامه تحصیل دهد.
 • افرادی که مدرک پایه اول تا پنجم را نداشته و در امتحانات پایه ششم نظام قدیم هم قبول نشده اند، بایستی به عنوان داوطلب آزاد در پایه ششم ابتدایی شرکت کنند. اگر این سواد آموزان موفق به قبولی در امتحانات پای مذکور شوند مجاز به ادامه تحصیل برای گرفتن سیکل خواهند بود.

 

برای ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان وارد لینک قرمز شوید.

 

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

حال که با شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل آشنا شدیم، بایستی به این سوال که برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟ پاسخ داده شود. همانطور که ذکر شد، افرادی که هیچ گونه سوادی ندارند، می بایست به یکی از دفاتر نهضت سوادآموزی محل زندگی خود مراجعه کنند. و سایر متقاضیان مدرسه ابتدایی می توانند به شکل داوطلب آزاد مراحل نام نویسی را اننجام دهند.

اما ادامه تحصیل راهنمایی و دبیرستان اندکی متفاوت است و غالبا به صورت آموزش از راه دور می باشد. بدین منظور، سایتی در نظر گرفته شده است که متقاضیان می توانند از طریق ورود به آن، لیست مدارس آموش از راه دور را مشاهده و بر اساس آن در نزدیکترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام نمایند. برای اطلاع از نام و مشخصات این سایت می توانی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

اطلاعیه

حداکثر سن مجاز جهت ورود به مقطع متوسطه دوم، 18 سال سن تمام می باشد.

 

برای ادامه تحصیل و اخذ دیپلم در آموزش از راه دور چه باید کرد

 • متقاضیان بایستی ثبت نام را به صورت حضوری انجام دهند
 • اگر دانش آموز ادامه تحصیل راهنمایی را انجام داده و مدرک دیپلم را داشته باشد می تواند برای پایه دهم ثبت نام کند.
 • سن فرد بایستی حداقل 18 سال تمام باشد.
 • دانش آموزانی که مشمول خدمت سربازی هستند، چنانچه در مدارس غیر حضوری نام نویس کنند، مجاز به اخذ معافیت تحصیلی خواهند بود.
برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

 

 

به منظور کسب آگاهی از راهنمای گام به گام اصلاح ترک تحصیل در سناد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مشاوره ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل

آیا میدانستید نداشتن سواد می تواند بر زندگی فردی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر فردی تاثیرگذار باشد؟ ادامه تحصیل حتی بعد از 10 سال نیز یک امر ضروری به نظر می رسد. اما به دلیل اینکه قوانین شروع مجدد تحصیل برای بسیاری از افراد ناآشنا است. اغلب این سوال مطرح می شود که هزینه ادامه تحصیل به چه نحوی است؟ آیا امکان نقل و انتقال وجود دارد؟ و بسیاری از پرسش های دیگر که پاسخ به آن ها مسلتزم آگاهی از ضوابط و آیین نامه های جدید است.

یک نکته مهم در مورد ادامه تحصیل ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان آن است که هزینه چندان بالایی را ندارد. به همین دلیل هم متقاضیان می توانند با هزینه اندک نیز ثبت نام کنند. علاوه بر این، سازمان آموزش و پرورش مهلت های مشخصی را جهت نام نویسی در نظر می گیرد که داوطلبان بایستی در تاریخ های مقرر مدارک خود را ارائه دهند. این مدارک برای مدارس آموزش از راه دور، عبارتند از، کپی شناسنامه و کارت ملی دانش آموز، 6 قطعه عکس 4*3، گواهی سال سوم راهنمایی، پرونده کامل سنوات گذشته دانش آموزش، کارنامه اول تا سوم راهنمایی.

 

اگر می خواهید ازشرایط جدید معافیت کفالت سربازی آگاه شوید، وارد لینک شوید.

 

شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی

در این بخش از مقاله به تصمیم داریم به سراغ شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی برویم. این نکته را در نظر داشته باشید دانشجویان در گام اول بهتر است بدانید که زمان زیادی نباید بین انصراف و بازگشت وجود داشته باشد. در واقع دانشگاه ها تا ۵ سال فاصله را قبول می کنند.

در گام دوم بهتر است بدانید که اگر دانشجویی به علت بیماری از دانشگاه انصراف دهد می تواند بعد از چهار ترم به دانشگاه باز گردد. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که برای این دسته از دانشجویان کمیسیون پزشکی برگزار می شود.

مرحله بعد مربوط به امکان ثبت درخواست بازگشت به تحصیل می باشد. در واقع این امکان برای تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که دانشجویان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده و بعد دانشگاه بازگردند.

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

برای ادامه تحصیل چه باید کرد

 

 

اطلاعیه

حداکثر سن مجاز برای ادامه تحصیل دانش آموزان پسر به شرط رعایت قوانین مقررات نظام وظیفه 20 سال و برای دختران 22 سال تمام است.

 

اخرین اخبار پیرامون شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل

افرادی که قصد دارند به داشنگاه بازگردند میتوانند از تاریخ اول مهر ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برای ثبت مرخصی بدون احتساب در سنوات اقدام کنند.

آقایان که شرایط نظام وظیفه مشخصی ندارند نمی توانند بازگشت به تحصیل را انجام دهند.

محدودیت های سنی برای بازگشت به تحصیل باید قبل اقدام برای ثبت نام در نظر گرفته شود.

خلاصه مطالب

در این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به شرایط ادامه تحصیل بعد از ترک تحصیل در اختیار شما قرار داده شده است و شما در حال حاضر از محدودیت های سنی و شرایط ادامه تحصیل بعد از ترک تحصیل در مقطع ابتدایی مطلع هستید. از سوی دیگر ما در این مقاله شرایط ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی برای گرفتن مدرک سیکل، در مقطع دبیرستان برای گرفتن دیپلم و در دانشگاه برای گرفتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ذکر کرده ایم. در نهایت امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله به ادامه تحصیل بپردازید.

3.9/5 - (28 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ادامه تحصیل به کجا مراجعه کنیم؟

این مسئله به میزان سواد داوطلب بستگی دارد، اما در مجموع پیشنهاد می کنیم در یکی از مدارس و یا دفاتر نهضت سوادآموزی محل زندگی خود مراجعه کنند.

برای ادامه تحصیل بعد از 10 سال چه باید کرد؟

برای کسب آگاهی از تمامی قوانین لازم جهت ادامه تحصیل می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

آیا بزرگسالان می توانند به صورت غیر حضوری ادامه تحصیل دهند؟

بله. در حال حاضر آموزش از راه دور برای بزرگسالانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان دارند ، در نظر گرفته شده است.

 

نظرات

 1. Avatar photo
  ....
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام .
  من در سال هشتم (۱۴۰۰.۱۴۰۱)به علت کرونا امتحان ها رو آنلاین دادم و به مدرسه ترفتم(حتی مدیر هم بالا سر بنده بود تا تقلب نشه)ولی خب بهم کارنامه ندادن . منم الان نهم رو نخوندم و به سن دهم رسیدم .
  آیا می تونم با تجدیدی ها که تو شهریور امتحانش برگزار میشه امتحان بدم برای تعیین رشته تا برم دهم ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت به خیر
   از طریق آموزش پرورش پیگیری نمایید.

 2. Avatar photo
  ....
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام .
  من در سال هشتم (۱۴۰۰.۱۴۰۱)به علت کرونا امتحان ها رو آنلاین دادم و به مدرسه ترفتم(حتی مدیر هم بالا سر بنده بود تا تقلب نشه)ولی خب بهم کارنامه ندادن . منم الان نهم رو نخوندم و به سن دهم رسیدم .
  آیا می تونم با تجدیدی ها که تو شهریور امتحانش برگزار میشه امتحان بدم برای تعیین رشته تا برم دهم ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت به خیر
   از طریق آموزش پرورش پیگیری نمایید.

 3. Avatar photo
  نیما
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۹

  من سال دوازدهم هستم و میخاستم بدونم میشه وقتی مدرسه بزرگ سالان ثبت نام کردم میشه تغییر رشته داد و رشته رو از ریاضی به کامپیوتر تغییر بدم ؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام
   تکت شرایطی بله امکانش وجود دارد

 4. Avatar photo
  امیر رضا
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۷

  باسلام خدمت شما ایا برای ادمه تحصیل برای کسی که از درس ریاضی در سال اخر تجدید شده و معافیت تحصیلی ندارد وجود دارد لطفا راهنمای کنید

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام بستگی به شرایط تون داره

 5. Avatar photo
  محیا
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام من سوم راهنمایی رو سال 83 تموم کردم الان دوست دارم ادامه تحصیل بدم باید دهم رو بخونم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت به خیر
   با مدارک تحصیلی و هویتی به صورت حضوری به مدارس بزرگسالان مراجعه نمایید.

 6. Avatar photo
  مریم
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۴

  سلام برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان، بصورت آموزش از راه دور باید وارد چه سایتی بشم برای ثبت نام؟ میشه سایت بفرستید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام دوست عزیز سایت خاصی ندارد و باید از طریق مدارس بزرگسالان اقدام کنید.

 7. Avatar photo
  فاطمه
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام خسته نباشید فاطمه حمزه هستم ۲۹ ساله میخواستم بدونم من تا کلاس پنجم ابتدای بیشتر نخوندم خواستم ببینم می توانم ادامه تحصیل بدهم

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام
   بله
   به اموزش پرورش مراجعه فرمایید

 8. Avatar photo
  مائده
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۸

  سلام من پایه دهم تجربی هستم بخاطر استرسم میخوام یک سال نخونم بعد میتونم دوباره تو مدرسه ای که بودم ثبت نام بشم مدرسه عادی همون دولتی

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام بله

 9. Avatar photo
  fati
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام
  من ۱۶ سالمه هشتم رو خوندم قبول شدم اما نهم رو ادامه ندادم میتونم برای شهریور امتحانات نهم رو بدم و انتخاب رشته کنم از همین مدارس عادی بریم و امتحان بدم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۱

   وقت بخیر
   امکان پذیر میباشد اما نیازه اموزش وپرورش هم تایید کند

 10. Avatar photo
  fatemeh
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۴۳

  سلام من کلا یه سال ترک تحصیل کردم به دلیل استرس زیاد مدرسه در جریانه
  الان مهر میتونم دوباره دهم مدرسه عادی ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام دوست عزیز بصورت قانونی میتونید ثبت نام کنید اما باید با نظر مدیر مدرسه پیش برید.

 11. Avatar photo
  رها
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۴

  سلام من پیارسال نهم رو تجدید شدم یه بار دیگه خوندم ولی نصفه
  الان پشیمونم چیکار باید بکنم

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۳

   سلام وقت بخیر
   به اموزش و پرورش محل سکونت خود مراجعه ذاشته باسبد.

 12. Avatar photo
  بهار
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۳۸

  من ۱۶ سالمه نهم رو خوندم امتحان دادم ۳ تاشو افتادم نرفتم
  سال بعدش رفتم مدرسه تا نصفه ولش کردم الان پشیمونم باید چیکار کنم

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام
   برای ادامه تحصیل از طریق اموزش پرورش اقدام کنید

 13. Avatar photo
  روژین
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام وقت بخیر من ۱۸ سالمه و به دلیل ی سری مشکلات و نداشتن امکانات نتونستم درسم رو ادامه بدم تا ششم خوندم اما تمام نکردم اما الان میخوام ادامه بدم چطوری باید انجامش بدم ؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۳

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما مراجعه حضوری به آموزش و پرورش داشته باشید برای بررسی سطح تحصیلی شما و معرفی مدارس بزرگسالان

 14. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۵

  سلام
  من کلاس یازدهمم و امتحانات نوبت دومو هنوز ندادم ، بنا ب دلایلی نمیخوام امتحانات رو بدم و تا یسال هم نمثخوام مدرسه برم…
  میخواستم بدونم بعد یسال یازدهممو باید از اول بخونم یا میتونم برم دوازدهم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۲

   وقت بخیر
   در صورتی ک فارغ التحصیل نباشید نمیتوانید برای سال بعد اقدام کنید

 15. Avatar photo
  صبا
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام من پایه ی دهم هستم میشه سال تحصیلی جدید ینی مهر ۱۴۰۲ دهم رو دوباره تو مدرسه ی عادی بخونم؟!

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام وقت بخیر
   بله باید از طریق مدرسه مورد نظر اقدام کنید.

 16. Avatar photo
  Donya
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام عرض ادب
  من دهم و یازدهم رشته گرافیک رایانه ای خوندم و میخام دوازدهم تجربی بخونم ایا میتونم دوازدهم تغییر رشته از گرافیک بدم ب تجربی؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۶

   وقت بخیر
   درصورتی ک شما این رشته رو در هدایت تحصیلی خود آورده باشید و به نوع مدرسه هم بستگی دارد و بقیه شکت کنند ها ک نیازه با مدرسه صحبت کنید ک شرایط بررسی شود

 17. Avatar photo
  امیر
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۱

  من تا کلاس هشتم خوندم کلاس نهم دوماه خوندم ترک تحصیل کردم الان ۱۹ سالمه خرداد میرم تو ۲۰ سال میخواستم ببینم میتوم مدرسه بزرگسالان درس بخونم ؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۲

   وقت بخیر
   بعله میتوانید مراجعه داشته باشید

 18. Avatar photo
  سارامافی۲۸ سال
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۸

  سلام سارامافی هستم ۲۸ سالمه
  سال ۸۸ ازدواج کردم و تا سوم راهنمایی درسم رو خوندم و دیگه ادامه ندادن الان قصد ادامه تحصیل دارم آیا امکانش هست؟
  باید چه جوری اقدام به ادامه تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام
   از طریق اموزش پرورش درخواست دهید

 19. Avatar photo
  زهره معصومی
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام وقت بخیر من ۱۸ سالم هست و رک تحصیل کردم پایه دهم رو دو ماه خوندم و نرفتم دیگه رشتم انیمیشن بود، برای رشته تجربی هم نمره نیاوردم. میخواستم بدونم شرایطی هست که من بتونم تجربی بخونم

  • Avatar photo
   rezai
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۰

   سلام وقت بخیر . میتوانید از ماده 5 تغییر رشته استفاده کنید

 20. Avatar photo
  حسین
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۴۲

  سلام ببخشید من تا نهم بیشتر نخوندم 18 سالمم هست
  بعد الان بخوام غیر حضوری بخونم میتونم دیپلم بگیرم؟!
  و اینکه شرایط خاصی داره؟!

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت به خیر
   با پرونده تحصیلی به مدارس بزرگسالان مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

 21. Avatar photo
  فاروق
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام خسته نباشید من ۳۷ سالمه سال ۱۳۸۲ سوم دبیرستان چنتا درسم موند دیگه ادامه ندادم رشتم ریاضی فیزیک بود چجوری میتونم اونارو پاس کنم دیپلم بگیرم برا اداره لازم دارم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت به خیر
   از طریق ثبت نام در مدارس بزرگسالان و پاس کردن امتحان های پایان ترم امکان گرفتن دیپلم وجود دارد.

 22. Avatar photo
  امیرحسین سلیمی
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام عذر میخوام من خواهرم 40 سالشه و در پنجم ابتدایی ترک تحصیل کرده. سواد کامل و فهم خوبی دارا میباشد. ایشان قصد ادامه تحصیل دارند ولی پرونده پنجم را گم کرده اند. چگونه و در چه روش میتوانند دوباره ادامه تحصیل دهند؟ و در رشته تجربی در سریع ترین زمان دیپلم را اخذ نمایند؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام دوست عزیز باید به آموزش و پرورش منطقه خودتون مراجعه کنید. اگر بدنبال دیپلم سرع هستند باید با مرکز اخذ دیپلم در ارتباط باشید.

  • Avatar photo
   Callay
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۱ ام تجربی هستم ولی میخوام دیپلم هنر بگیریم میشه که سال ۱۲ ام رو ترک تحصیل بزنم ولی خرداد همون سال برم امتحانای هنر ۱۲ ام بدم و دیپلم هنر بگیرم؟

   • Avatar photo
    مشاور ابراهیمی
    ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۹

    سلام
    برای پیگیری این مورد باید به اموزش پرورش مراجعه بفرمایید

 23. Avatar photo
  علی
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام خسته نباشید من ۲۰سالمه و ورودی بهمن ۱۴۰۰وارد دانشگاه رشته نقشه کشی صنعتی شدم بعد دو ترم اخراج شدم میتونم بعد سربازی بیام تو یه رشته دیگ ادامه تحصیل بدم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت به خیر
   بعد از اتمام سربازی هیچ محدویتی از جهت ادامه تحصیل ندارید.

 24. Avatar photo
  علی
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام خسته نباشید من تو دانشگاه دو ترم رشته نقشه کشی خوندم ولی نتونستم ادامه بدم اخراج شدم الان میتونم بعد سربازی بیام رشته دیگ ادامه تحصیل بدم ورودی بهمن ۱۴۰۰بودم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۱

   وقت بخیر
   درصورتی ک اخراج شما از دانشگاه ممنوعیت برگشت نداشته باشد بعد اپایان خدمت سربازی میتوانید اقدام به تحصیل داشته باشید

 25. Avatar photo
  پری
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام ممنون از پاسختون
  من اواسط کلاس هشتم بنا به دلایلی دیگه ادامه تحصیل ندادم الان ۱۹سالمه و می‌خوام ادامه تحصیل بدم و اینکه امکانش هست غیرحضوری ادامه بدم ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل از طریق مدارس بزرگسالان اقدام نمایید.

 26. Avatar photo
  سعید
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام علیکم.
  بنده پایه دهم رو قبول شدم و چند ماه در پایه یازدهم تحصیل کردم، امّا بنا به دلایلی تحصیل رو رها کردم.
  من 5 ماه دیگه 19 سالم کامل میشه و وارد 20 سالگی میشم، آیا امکان ادامه تحصیل برای من وجود داره؟.

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید برای مدارس بزرگسالان اقدام کنید ودرصورتی که نظام وظیفه تایید مند و شما وارد مرحله غیبت نشده باشید

 27. Avatar photo
  فرانک
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۷

  من ۱۸سالمه و کلاس ششم ترک تحصیل کردم بخاطر یسری مسائل الان میخام درست بخونم ولی اینکه شش سال عقبم خیلی اذیتم میکنه میتونم توی تایم کمتری دیپلم گ بگیرم یعنی راهی هست بنده نمره هامم از پایه خوب بود همیشه

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۷

   سلام وقت بخیر
   اگر نکاتی را رعایت نمایید امکان پذیر میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 28. Avatar photo
  ایمان محمدی
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۱۲

  سلام .من ۴۰ سالمه ورشته انسانی دیپلم ردی هستم.پیش ن فتم الان که نظام عوص شده وحذف شده میشه ادامه تحصیل داد.واینکه کتاب‌ها تغیر کرده کتاب‌های نظام جدید رو باید بخونیم.واگه بخوایم تغیر رشته انسانی به تجربی بدیم میشه
  ممنون

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام دوست عزیز بله شما باید دروس نظام جدید رو پاس کنید و برای تغییر دیپلم هم باید از ابتدا شروع کنید و از پایه ی دهم ثبت نامتون رو انجام بدید.

 29. Avatar photo
  پارسا
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۲

  سلام من متولد تیر ماه ۱۳۸۱ هستم میخواستم بدونم با اینکه مشمول سربازی هستم ایا میتونم برای خذ دیپلم اقدام کنم؟؟؟(برای دیپلم فقط یک درس را باید پاس کنم)

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که وارد مرحله غیبت نشده باشید و خود نظا وظیفه این اجازه رو به شما بدهد

 30. Avatar photo
  مدیا
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۴۰

  سلام من ١٧سالمه تاکلاس نهم درس خوندم بعدبدلیل شرایطی نتونستم ادامه تحصیل بدم من میتونم توی مدارس عادی دوباره ثبت نام کنم واین سه سالی که عقب موندم روتوی یه سال درمدارس عادی جبران کنم به صورت غیرحضوری وفقط برای امتحانات حضورپیداکنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر
   خیر شما بعد از 18 سالگی باید برای مدارس بزرگسال اقدام کنید

 31. Avatar photo
  مدیا
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۲

  سلام من ١٧سالمه تاکلاس نهم درس خوندم بعدبدلیل شرایطی نتونستم ادامه تحصیل بدم من میتونم توی مدارس عادی دوباره ثبت نام کنم واین سه سالی که عقب موندم روتوی یه سال توی مدارس عادی جبران کنم؟امکانش هست

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام وقت به خیر
   با توجه به شرایط باید مدارس بزرگسالان ثبت نام نمایید.

 32. Avatar photo
  حسن
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام وقت بخیر
  من در حین تحصیل در کلاس هفتم با کرونا مصادف شد و ترک تحصیل کردم الان ۱۴ سالمه آیا میتونم شهریورماه ۱۴۰۲ در امتحانات کلاس هفتم شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام
   به اموزش پرورش مراجعه کرده ودرخواست دهید

 33. Avatar photo
  ابوالفضل
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام من 2سال دیر تر به مدرسه رفتم و یه سالم رد شدم الان کلاس هشتم هستم و 17سالمه چگونه جبران این عفت تحصیلی که داشتم رو بکنم و الانم مدرسه نمیرم فقط برای امتحانا ترم میرن بدم میاد برم ولی ناچارم… کمکم کنید

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام
   برای بررسی دقیق شرایط تان و راهنمایی بهتر تماس بگیرید

 34. Avatar photo
  تمنایی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۴

  سلام جناب من امسال نهم هستم میخوام امسال که خوندم یه سال برم کار کنم ببینم چجوره بعد سال دیگه که باید یازدهم باشم برم به دهم ثبت نام کنم مدرسه عادی نه بزرگسال میتونم؟؟
  راهم میدن؟یا باید برم بزرگسالان؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۱

   سلام وقت بخیر
   باید به مدارس بزرگسالان مراجعه نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 35. Avatar photo
  Barana
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۴

  سلام، خواهر من الان 20سالشونه و حدود 7 سال پیش اواسط پایه هفتم بودن که به دلایلی ترک تحصیل کردن و پرونده تحصیلی و … ندارن. الان میشه درساشونو تو خونه بخونن و این 6 سال متوسطه رو تو یک سال امتحان بدن و بعد برای کنکور اقدام کنن؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام
   معمولا در یک سال امکانش نیست اما می توانند فشرده امتحانات را بگذرانند

 36. Avatar photo
  فانیل
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام روزتون بخیر…
  دانش اموز پایه یازدهم ریاضی که دوست داره به گرافیک تغییر رشته بده و از نو دهم بخونه راهی برای تغییر رشته اش هست؟
  اگر ممنوعه، میتونه با ترک تحصیل این کارو بکنه؟
  با ترک تحصیل تو رشته ریاضی، میتونه بصورت عادی تو مدارس روزانه فنی ثبت نام کنه یا باید بره بزرگسالان؟
  ممنونم بابت وقتی که میذارید.

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای تغییر رشته باید تحت برسی مشلاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

  • Avatar photo
   مخمد
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۴

   ببخشید مزاحم میشم بنده معافیت کفالت دارم و 18سالمه من سال دهم رو به مدرسه رفتم از سال یازدهم نرفتم رشته فنی حرفه ای خواندم ممکنه من بتونم تغییر رشته بدم به انسانی
   وباید چه کتاب های رو بخونم

   • Avatar photo
    مشاور اقازاده
    ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۳

    سلام وقت بخیر
    منظور شما معافیت تحصیلی میباشد؟
    واینکه در صورت تایید مدرسه وبررسی نمرات شما امکان پذیر میباشد

 37. Avatar photo
  ابوالفضل اکبری
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۶

  سلام خسته نباشید ،کسی دوبار در شهریور،ودی ماه مردود شده باشد امکان امتحان مجدد در خرداد ماه وجود دارد،و این فردایااحتیاج به پایان خدمت دارد

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۹

   سلام دوست عزیز بله میتونن مجدد در خرداد ماه شرکت کنند. اگر در سن مشمولی باشند ویا وارد دوره ی غیبت سربازی شده باشند مجاز به ادامه ی تحصیل نیستند.

 38. Avatar photo
  امیر مهدی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۵

  سلام خوب هستید. من بعد از پایه نهم ترک تحصیل کردم به دوره متوسط دوم نرفتم الان نوزده سالمه چطوری میتونم دیپلم بگیرم ؟ بعد باید سه سال باز درس بخونم نمیتونم زود تر بگیرم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۴

   سلام ممنون وقتتون بخیر
   باید به مدارس بزرگسالان مراجعه نمایید. امکان کسب دیپلم سریعتر از 3 سال هم امکان پذیر خواهد بود . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 39. Avatar photo
  سهیل
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام من کلاس ۸ ترک تحصیل کردم الان ۱۹ سالم هست میتونم به مدرسه بزرگ سالان برم برای گواهی اشتغال تحصیل

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت به خیر
   میتوانید با مراجعه به مدارس بزرگسالان و ثبت نام به ادامه تحصیل و گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل اقدام نمایید.

 40. Avatar photo
  رامش ارتیانی
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام من مدرک دیپلم 6 سال پیش گرفتم ولی دانشگاه نرفتم میخواستم بدونم برای این ک کنکور بدم بهترین راه چیه؟!کلاس های کنکوری بهتره یا مدرسه ی بزرگسالان؟!

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۵

   سلام وقت به خیر
   برای موفقیت در کنکور باید در کلاس های آمادگی کنکور شرکت نمایید و مدارس بزرگسالان کمکی به شما نمیکنند.

 41. Avatar photo
  Zahra
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۴۶

  سلام من بخاطر افسردگی شدیدی ک داشتم سال ۹۹ ترک تحصیل کردم آیا افسردگیم دلیل موجه ای هست واسه ادامه تحصیل تو مدرسه عادی؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام دوست عزیز شما از نظر شرایط ادامه تحصیل باید فقط در مدارس بزرگسالان ثبت کنید.

 42. Avatar photo
  نرگس
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۲

  سلام خسته نباشید من دهم هستم و مشهد درس می‌خواندم و به دلایلی پرونده رو گرفتم یعنی از 7 ام اسفند نرفتم مدرسه تا الان و الان به خام ثبت نام کنم مشکلی پیش میاد
  یعنی منظورم نباید از اول دهم رو بخونم ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر.
   بستگی به نظر و سطح مدرسه ای که انتخاب کردید دارد.

 43. Avatar photo
  طاها
  ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام وقت بخیر من حدوده یک ماهو نیم غیبت داشتم از 15بهمن تا انتهای اسفند برای دریافت مدرک دیپلم مشکلی پیش میاره؟(دوازدهم هستم)

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۴

   سلام وقت بخیر
   به موافقت مدرسه بستگی دارد

 44. Avatar photo
  ندا
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال نهم هستم و غیر حضوری میخونم اگه بعد از نهم دیگه نرم
  کی میتونم برای دیپلم غیر حضوری اقدام کنم؟
  و حدودا چقدر طول میکشه؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام
   به هیچ وجه ترک تحصیل کنید دوست عزیز

 45. Avatar photo
  محمد مهدی احمدی راعی
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۹

  سلام ببخشید بنده ۱۵ سالمه و امسال باید میرفتم دهم و رفتم و بعد از دو روز از به دلیل مسائل شخصی از مدرسه اومدم بیرون، رشته ام هم هنر بود، خواستم بدونم میشه سال تحصیلی جدید (مهر ۱۴۰۲ ) تویه مدارس عادی درس بخونم یا مدارس غیر حضوری؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام بله مشکلی نیست

 46. Avatar photo
  معصومه ترکی زاده
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام من28سالم هستش و ورودی سال 92 دانشگاه بودم که وسط درسم ازدواج کردم و کلن قید دانشگاهو زدم و الان بعد گذشت ده سال میتونم ادامه تحصیل بدم یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام
   می توانید از ابتدا برای با کنکور یا بدون کنکور اقدام کنید

 47. Avatar photo
  محمد مهدی احمدی راعی
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۶

  با سلام و خسته نباشید ، بنده ۱۵ سالمه و سال تحصیلی جدید کلاس دهم ثبت نام کردم بدون هیچی مشکلی و مثل افراد عادی. ولی بعد از ۲ بار مدرسه رفتن، به دلیل شرایط جسمی و روحی بد، اومدم بیرون از مدرسه کلا، خواستم بدونم اگه بخوام سال تحصیلی بعدی (یعنی مهر ۱۴۰۲) برای مدرسه اقدام کنم، میتونم تویه مدارس عادی شرکت کنم یا مدارس غیر حضوری؟

  • Avatar photo
   محمد مهدی احمدی راعی
   ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۸

   سال تحصیلی بعدی میشم ۱۶ سال

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت صدور مجور از سوی اموزش پرورش مشکلی از جهت ادامه تحصیل وجود ندارد.

 48. Avatar photo
  رضا
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  من الان 2ماهه نرفتم مدرسه و هفتمم آیا دوباره برم مدرسه مشکلی پیش نمیاد ؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام
   باید برای مدرسه دلیل قابل توجیه داشته باشید

 49. Avatar photo
  پدرام
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام خسته نباشید

  من 17 سالمه و به دلایل خانوادگی مجبور شدم کلاس ششم ترک تحصیل کنم الان باید چگونه ادامه تحصیل بدم ؟ میتونم دوباره از اول بخونم یا نه ؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام وقت بخیر
   اگر آقا هستید ابتدا تکلیف نظام وظیفه خود را مشخص کنید وبعد آزن نیازه شما با تعیین سطح مراجعه به مدارس بزرگسالانت مراجعه کنید

 50. Avatar photo
  ناصر
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

  سلام خوبین خسته نباشید
  بنده از همون اول درس نخوندم الان ۲۲ سالمه و میخوام شروع کنم سوادم هم خوبه به نظرتون باید چیکار کنم؟؟؟
  خیلی ممنون از پاسختون

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

   سلام وقت بخیر . اگر از لحاظ نظام وظیفه مشکلی ندارید باید به مدارس بزرگسال مراجعه بفرمایید

 51. Avatar photo
  محراب مهدوی
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

  سلام !من سال ۱۳۸۶ تو رشته ی تجربی نتونستم دیپلم بگیرم(دیپلم ردی هستم).رفتم سربازی رو تموم کردم !الان میخوام ادامه بدم! باید چی کار کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام
   هیچ مشکلی نداره میتونید ادامه بدید
   برای بررسی دقیق وضعیت تون میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید
   داخلی 105

 52. Avatar photo
  الهه
  ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۹

  سلام عرض ادب
  من امسال یازدهم باشم ولی ب دلایلی نتونستم این چنده ماه رو برم مدرسه میتونم برم ادامه بدم
  دهم کاردانش دارم
  چون من میخام از رشته کاردانش ب تجربی تغییر بدم رشته مو میشه؟
  چیکار باید کنم میتونم الان برم مدرسه؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام وقتتون بخیر شرایط تحصیلی شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 53. Avatar photo
  Sadaf
  ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام من از راه دور کلاس دهم خوندم و الان میخام یازدهم رو مدرسه روزانه بخونم
  در واقع من باید دوازدهم بودم امسال
  چیکار کنم بنظرتون؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید به صورت حضوری به آموزش و پرورش مراجعه فرمایید.

 54. Avatar photo
  مهسا
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام خسته نباشید من بیست و پنج سالمه تا نصفه های هشتم خوندم و میخوام توی آزمون جامع خرداد ماه برای گرفتن سیکل شرکت کنم باید چطوری ثبت نام کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام حضوری مراجعه کنید آموزش پرورش

 55. Avatar photo
  رحمان
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام من سال82 دیپلم ریاضی گرفتم کنکور قبثل نشدم رفتم سربازی بعدسربازی ازدواج و تشکیل خانواده دیگه از تحصیل دور افتادم الان 37 سالمه ایا میتونم ادامه تحصیل بدم؟؟ برم دانشگاه

  • Avatar photo
   rahdar
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر .
   بله 100 درصد میتوانید در دانشگاه چه با کنکور و چه بدون کنکور ادامه تحصیل دهید.

 56. Avatar photo
  محمد طاها
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام وقتتون بخیر من امسال دوازدهم رشته ریاضی هستم معدل کل ترم اولم دوازده شد من بره دیپلم خرداد نمی‌رسم درس بخونم به احتمال زیاد هم بیفتم و دوباره باید شهریور برم، من سوال دارم اونم اینه که می‌خوام از مدرسه بیام بیرون آیا من میتوانم نهایی شهریور و دی ۱۴۰۲ بدم؟ چون اگه حالت عادی هم مدرسه بمونم بیوفتم باید شهریور برم بدم

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام
   دوست عزیز بهتره داخل همون مدرسه ادامه تحصیل بدید

 57. Avatar photo
  هانیه
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام وقت بخیر
  من ۱۶سالمه،پایه دهم بودم ازدواج کردم ترک تحصیل کردم الان بخوام ادامه بدم باید کجا برم؟میتونم به صورت غیر حضوری بخونم
  میتونم از همین الان شروع کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقت بخیر
   به آموزش و پرورش استان تحصیل سال دهم خود مراجعه فرمایید .

  • Avatar photo
   رضا
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام من هفتمم و الان 2ماهه چیزی میشه نرفتم مدرسه اگه دوباره برم مشکلی پیش نمیاد لطفا زود بدید

   • Avatar photo
    مشاور ابراهیمی
    ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

    سلام
    به مدرسه مراجعه کنید

 58. Avatar photo
  Mahshid
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

  دیپلم فوری تجربی چقد طول میکشه؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت به خیر
   اخذ مدرک دیپلم تنها از طریق آموزش و پرورش امکان پذیر است.

 59. Avatar photo
  حدیث
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام خسته نباشید 7سال پیش پیش دانشگاهیمو تموم کردم دوتا از درسامو قبول نشدم الان بعد اینمدت بخوام برم برای امتحان اونم بااین نظام اموزشی جدید چیکاربایدبکنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام
   به اموزش پرورش مراجعه حضوری داشته باشید

 60. Avatar photo
  Sarakamali
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام خسته نباشید من کلاس دهم ترک تحصیل کردم الان دوازدهم باشم میتونم مدرسه روزانه بخونم؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام
   با اموزش پرورش رای زنی کنید

 61. Avatar photo
  Sahar
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام روز بخیر
  من امسال تموم شه سومین سالیه ک بخاطر افسردگی ک داشتم نتونستم مدرسه برم
  میتونم همین ماه اسفند امتحان های پایه دهم و یازدهم بدم و برم پایه دوازدهم بخونم چون من امسال اگ میرفتم سال آخر بودم

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام دوست عزیز خیر شما امکان گذراندن تمام واحدهای پایه ی دهم و یازدهم رو ندارید.

 62. Avatar photo
  Donya
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام
  من امسال پایه دوازدهم باشم
  کلاس دهم و دوازدهم نخوندم میتونم امتحان های دو تا پایه قبلی بدم امسال دوازدهم بخونم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی خیلی احتمالش ضعیفه که موافقت بکنن
   ضمنا خیلی هم سخت میشه براتون چون یه سری از دروس پیشنیاز هستن.
   به صورت حضوری به آموزش و پرورش مراجعه فرمایید.

 63. Avatar photo
  پریا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

  سلام این سال سومی ک مدرسه نرفتم بنابه مشکلات خاصی ک داشتم الان خیلی دلم میخاد سه سال دبیرستان مدارس روزانه بخونم از سال بعد مثلا من ۱۸ سالمه شروع کنم از دهم بخونم
  من الان ۱۸ سالمه باید دوازدهم باشم ک از تحصیل جا موندم نشد ک برم نمیشه کاریش کرد؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

   سلام وقت بخیر میبایست به مدارس بزرگسال جهت ثبت نام مراجعه بفرمایید

 64. Avatar photo
  shiva
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام وقت بخیر من سال ۹۵ سوم تجربی خوندم امتحانات نهایی رو نرفتم ، امکانش هست الان ادامه بدم ؟ بخوام کنکور بدم باید دروس نظام جدید رو بخونم؟؟ شرایط سنی نداره رشته تجربی؟؟ لطفا جوابمو بدید

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام دوست عزیز
   بله می توانید ادامه دهید. خیر مشکلی از لحاظ سن وجود ندارد
   برای اطلاعات بیشتر و راهنمای دقیق تر تماس بگیرید

 65. Avatar photo
  Zeynab
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

  سلام
  وقتتون بخیر…
  من سال دهم هستم
  و مدرسه نمیرم و خودم درسم رو توی خونه میخونم
  آیا میتونم توی امتحانات پایانی سال دهم شرکت کنم ؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام
   با آموزش پرورش رای زنی کنید

 66. Avatar photo
  Zeynab
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام
  وقتتون بخیر…
  من دانش آموز سال دهم هستم
  ولی مدرسه نرفتم و خودم توی خونه درس میخونم
  آیا میتونم در امتحانات خرداد (پایانی) سال دهم شرکت کنم؟
  و سال بعد یازدهم رو بخونم؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

   سلام وقت بخیر
   در صورت موافقت مدرسه می توانید شرکت کنید

 67. Avatar photo
  عسل
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

  سلام خسته نباشید عصرتون بخیر
  سال دوازدهم نمیشه تغییر رشته داد؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

   سلام وقت بخیر بعد از پایان تحصیلات میتوانید دیپلم تطبیقی دریافت کنید

 68. Avatar photo
  شیما
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام میشه الان مدارس دبیرستان ثبت نام کرد؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام وقت بخیر
   باید با آموزش و پرورش استان هماهنگی های لازمه را انجام دهید .

 69. Avatar photo
  آيسن
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸

  سلام من سال ٨٩ با مدرك سيكل ترك تحصيل كردم پنج سال بعد باز در بزرگسالان براي اول دبيرستان ثبت نام كردم اما بنا به دلايلي باز نشد برم بخونم حالا دوباره رفتم ميگن بايد امتحان طرح جامع نهم بدي ، تا بتوني براي دهم بخوني ، اما اصلا نميدونم چي رو بخونم نميشه بدون دادن امتحان برم براي دهم ؟ لطفا راهنمايي ميكنيد

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام وقت بخیر
   خیر متاسفانه شما باید تمام مراحل ثبت نامی را انجام دهید ودرصورت تعیین سطح میتوانید ورود به مقطع داشته باشید

 70. Avatar photo
  مینا
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

  سلام وقت بخیر
  من چندسالی هست ترک تحصیل کردم دیپلم دارم ولی پیش دانشگاهی رو نخوندم میخاستم ببینم الان باید چیکار کنم ک نظام امورشی فرق کرده و پیش دانشگاهی برداشته شده رشته ی تحصیلیمم تجربی بود.
  خیلی ممنون

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت به خیر
   با مدارک و پرونده تحصیلی خود به آموزش و پرورش مراجعه نمایید و درخواست تطبیق مدرک به نظام جدید بدهید.

 71. Avatar photo
  سایه
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام من امسال یازدهمم و ترک تحصیل کردم سال دیگه که بخوام دوباره درس بخونم باید ازاول یازدهم رو بخونم؟یا باید دوازدهم رو بخونم و یازدهم رو شهریورش امتحان بدم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

   سلام وقت بخیر .
   میتوانید به صورت فشرده تحصیل کنید.

 72. Avatar photo
  شالو
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام من 38 سال سن دارم و مدرک تحصیلی سوم راهنمایی دارم و میخوام ادامه بدم باید چیکار کنم راهنمایی بکنید ممنون میشم

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام دوست عزیز
   ابتدا مراجعه کنید به اداره اموزش و پرورش استان محل زندگی تان
   و سپس ثبت نام در یکی از مدارس بزرگسالان منطقه زندگی

 73. Avatar photo
  بهار
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام من متولد ۱۳۸۳٫۷٫۲ هستم امسال کلاس دوازدهم باشم فعلن کلاس دهم رشته کاردانش دارم میخاستم تغییر رشته بدم ب نظری میتونم شنبه برم مدرسه عادی ثبت نام کنم کلاس دوازدهم بخونم یازدهم تابستون پاس کنم چون هنوز سال تحصیلی من تموم نشده بخاطر اون میگم

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام دوست عزیز سوال شما کمی مبهم هست لطفا با داخلی 108 تماس بگیرید تا راهنمایی دقیقتری برای شما انجام شود.

 74. Avatar photo
  سارا
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام دوسال مدرسه نرفتم بخاطر اختلافات شدید خانوادگی. امسال باید دوازدهم باشم اما من فقط کلاس دهم دارم ی رشته کاردانش
  الان میخام تغییر رشته بدم ب انسانی پیش دوستام بیشتر بخاطر اونا چون خیلی تنهام آیا من میتونم مدرسه عادی سال دوازدهم نظری مثلا انسانی بخونم تابستون یازدهم پاس کنم حس عقب ماندگی بهم دست داده توروخدا بگید چیکار کنم سرم تازه خورده ب سنگ ک چ غلطی کردم حس میکنم الان همه مو چی باختم و ته خط زندگی رسیدم

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقت بخیر
   با آموزش و پرورش استان خود هماهنگی هارا انجام دهید تا بتوانید دیپلم فوری بگیرید و یا با مشاوران ما برای راهنمایی های بیشتر از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید .

   • Avatar photo
    سارا
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

    دیپلم فوری نمیخام دوست دارم مدارس روزانه بخونم چون امسال همه سنام سال آخری ان

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

     سلام وقت بخیر
     شما باید با در دست داشتن مدارک و کارنامه ها به نزدیک ترین آموزش و پرورش منطقه مراجعه فرمایید.

   • Avatar photo
    سارا
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

    ببخشید من نمیخام دیپلم فوری بگیرم دوست دارم روزانه درس بخونم

    • Avatar photo
     مشاور ذوالنورنیا
     ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

     سلام وقت بخیر
     باید ابتدا دیپلم بگیرید تا بتوانید در مقاطع بالاتر تحصیل کنید .

 75. Avatar photo
  Saeed
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

  من تا نهم خوندم معدلم هم خوب شد دوسال نرفتم مدرسه الان ۱۷ سال ام تقریبا میخوام برگردم چی کار کنم بعد میشه امسال امتحان دهم بدم

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام
   از طریق آموزش و پرورش پیگیری کنید

 76. Avatar photo
  محمد
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام من شهریور سال ۹۶ فوق دیپلمم رو از دانشگاه دولتی گرفتم (ناپیوسته)
  بعدش رفتم سربازی ، الان بخوام ادامه بدم میشه؟ میخوام یه رشته دیگه ای رو بخونم، چیکار باید کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام شما الان میتونید برای کارشناسی ناپیوسته اقدام به تحصیل کنید

   • Avatar photo
    ندا رفاقی
    ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

    سلام وقتتون بخیر من دهم رو نصفه خوندم و نتونستم بخونم کمرم عمل کردم الان باید یازدهم میبودم میتونم امتحانای دهم رو امسال تابستون بدم و سال دیگ یازدهم بخونم؟

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

     سلام وقت بخیر . با موافقت آموزش و پرورش بله امکان پذیر میباشد

 77. Avatar photo
  روژینا
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۹

  من امسال دهم هستم و ترک کردم ممکنه سال بعد تابستون به مدرسه مراجعه کنم و امتحانات 1 1 و 10 ام رو با هم بدم؟تا عقب نمونم؟چون الان نمی تونم واقعا برم مدرسه.

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز شما ابتدا باید پایه ی دهم را امتحان بدهید وبعد پایه ی یازدهم را امتحان شرکت کنید .لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیت تحصیلیتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Avatar photo
    بهناز
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

    سلام عرض ادب
    من امسال باید آخر سال می‌بودم (دوازدهم)
    دو سال مدرسه نرفتم ولی در حال حاضر کلاس دهم پاس کردم و مونده یازدهم ک برای خرداد هستش پاس کنم مدرسه غیر حضوری میخونم از راه دور
    خیلی دلم میخاد امسال سال آخری برم مدرسه عادی پیش رفیقام
    بنظرتون الان میشه مدرسه عادی ثبت نام کرد من چون یک سال از تحصیلیم هنوز مونده میشه مثلا امسال دوازدهم بخونم بعد تابستون یازدهم پاس کنم امکان پذیره؟

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

     سلام دوست عزیز
     با آموزش پرورش رای زنی کنید
     و برای بررسی دقیق تر میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

   • Avatar photo
    بهناز
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

    سلام عرض ادب
    من امسال باید آخر سال می‌بودم (دوازدهم)
    دو سال مدرسه نرفتم ولی در حال حاضر کلاس دهم پاس کردم و مونده یازدهم ک برای خرداد هستش پاس کنم مدرسه غیر حضوری میخونم از راه دور
    خیلی دلم میخاد امسال سال آخری برم مدرسه عادی پیش رفیقام
    بنظرتون الان میشه مدرسه عادی ثبت نام کرد من چون یک سال از تحصیلیم هنوز مونده میشه مثلا امسال دوازدهم بخونم بعد تابستون یازدهم پاس کنم امکان پذیره؟

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

     سلام دوست عزیز
     با آموزش پرورش رای زنی کنید

  • Avatar photo
   بهناز
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام عرض ادب
   من امسال باید آخر سال می‌بودم (دوازدهم)
   دو سال مدرسه نرفتم ولی در حال حاضر کلاس دهم پاس کردم و مونده یازدهم ک برای خرداد هستش پاس کنم مدرسه غیر حضوری میخونم از راه دور
   خیلی دلم میخاد امسال سال آخری برم مدرسه عادی پیش رفیقام
   بنظرتون الان میشه مدرسه عادی ثبت نام کرد من چون یک سال از تحصیلیم هنوز مونده میشه مثلا امسال دوازدهم بخونم بعد تابستون یازدهم پاس کنم امکان پذیره؟

   • Avatar photo
    مشاور صادقی
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

    سلام دوست عزیز
    با آموزش پرورش رای زنی کنید

 78. Avatar photo
  روژینا
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  وقت بخیر…..من 15 سالمه و دانش آموز دهم بودم و امتحانات دی دهم ام رو هم دادم.اما الان به دلایلی شرایط ادامه رو ندارم.خواستم بدونم اگر پرونده مو بگیرم و شاید برای 1 تا 2 سال بعد بتونم برگردم موقعی که 17 سالمه می تونم جایی امتحان بدم سال هایی که نرفتم رو؟یا باید صبر کنم 18 ساله بشم و برم مدرسه بزرگسالان؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

   سلام
   هر زمانی بخواید میتونید تحصیل تون رو ادامه بدید

 79. Avatar photo
  زهرا
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام در رابطه با تکمیل پست قبلی در دانشگاه پیام نور تحصیل می کردم.

 80. Avatar photo
  زهرا
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

  سلام در رابطه با تکمیل پست قبلی بنده سال ۸۸ در دانشگاه پیام نور تحصیل می کردم که به دلیل قبول نکردن انتقالی ترک تحصیل کردم ۷۷ واحد هم پاس کرده بودم .امکان ادامه تحصیل در رشته‌ی قبلی هست؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت به خیر
   در صورتی واحد آموزش دانشگاه اجازه برگشت به تحصیل را دهد میتوانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

   • Avatar photo
    بهناز
    ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

    سلام عرض ادب
    من امسال باید آخر سال می‌بودم (دوازدهم)
    دو سال مدرسه نرفتم ولی در حال حاضر کلاس دهم پاس کردم و مونده یازدهم ک برای خرداد هستش پاس کنم مدرسه غیر حضوری میخونم از راه دور
    خیلی دلم میخاد امسال سال آخری برم مدرسه عادی پیش رفیقام
    بنظرتون الان میشه مدرسه عادی ثبت نام کرد من چون یک سال از تحصیلیم هنوز مونده میشه مثلا امسال دوازدهم بخونم بعد تابستون یازدهم پاس کنم امکان پذیره؟

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

     سلام دوست عزیز
     با آموزش پرورش رای زنی کنید

 81. Avatar photo
  زهرا
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

  سلام خیر دانشگاه پیام نور تحصیل می کردم

 82. Avatar photo
  زهرا
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

  خیر دانشگاه پیام نور بود

 83. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

  عرض ادب
  بنده مدرک سیکل دارم و تا دوم دبیرستان هم رفتم اما ادامه ندادم و مدک دیپلم نگرفتم الان که ۳۲ سالمه میخوام ادامه تحصیل بدم و حتی وارد دانشگاه بشم سوالم اینه آیا ادامه تحصیل بنده از دوم دبیرستان صورت میگیره یا از سیکل به بعد و دوباره بایستی از دبیرستان شروع کنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

   سلام وقت بخیر
   به آموزش و پرورش استان خود مراجعه نمایید تا معادل سازی دروس با نظام آموزشی حال حاضر انجام گردد بعد از این فرآیند مشخص خواهد شد .

 84. Avatar photo
  شریف
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  با سلام و عرض ادب و ارادت .
  بنده سال 82 دیپلم پیش دانشگاهی در رشته علوم انسانی رو گرفتم.و متاسفانه دیگر ادامه تحصیل ندادم.میخواستم بدونم که امکان تغییر رشته به ریاضی و تحصیل در رشته مهندسی مکانیک را خواهم داشت؟با تشکر از شما

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با تحصیل مجدد اصلا مشکلی نیست شما میتوانید ادامه تحصیل دررشته دلخواهتان را داشته باشید اما با توجه به قوانین وشرایط جدید سازمان سنجش یکسری شرایط شخص شما باید بررسی شود لطفا جهت اطلاع از شرایط وقوانین جدید ساز مان سنجش وبررسی دقیق تر شرایط تحصیلیتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 85. Avatar photo
  محمدرضا شریف
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  با سلام و عرض ادب و ارادت .
  بنده سال 82 دیپلم پیش دانشگاهی در رشته علوم انسانی رو گرفتم.و متاسفانه دیگر ادامه تحصیل ندادم.میخواستم بدونم که امکان تغییر رشته به ریاضی و تحصیل در رشته مهندسی مکانیک را خواهم داشت؟با تشکر از شما

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میتوانید نسبت به ادامه تحصیل خود اقدام نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشنر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 86. Avatar photo
  زهرا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

  سلام وقت بخیر بنده سال ۸۸ ازدواج کردم و دانشجوی رشته ی روانشناسی بودم بهم انتقالی ندادن منم به دلیل دور بودن محل تحصیل ادامه ندادم در حالی که نزدیک به ۷۰ واحد رو پاس کرده بودم می خواستم بدونم که آیا الان میتونم همون رشته رو ادامه بدم تا واحدهایی که مونده رو پاس کنم شرایطش وجود داره ؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقت بخیر اگر تحصیل شما در دانشگاه آژاد بوده باشد معمولا موافقت میگردد

   • Avatar photo
    زهرا
    ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲

    خیر دانشگاه پیام نور بود

 87. Avatar photo
  نیما
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام وقت بخیر من ۲۰ سالمه تا سوم راهنمایی کامل خوندم دیگه نتونستم بدلیل مشکلات خانوادگی ادامه تحصیل بدم الان میخوام دیپلم بگیرم برای ثبت نام ایا نیاز به کارت پایان خدمت هست یا بدون کارت پایان خدمت هم میشه در مدرسه بزرگسالان ادامه تحصیل داد

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

   سلام وقت به حیر
   از نظر نظام وظیفه در صورت داشتن گواهی اشتغال به تحصیل معافیت تا حداکثر 20 سالگی برای شما اعمال می شود.

 88. Avatar photo
  غزل
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام وقت بخیر من کلاس نهمم و میخوام رشته تجربی بردارم یه مشکلی پیش اومد نتونستم ترم اولو خوب امتحان بدم بخاطر همین میخوم از همین الان ترک تحصیل کنم تا بتونم سال بعد تجربی بردارم اگه سال دیگه دوباره بخونم باید مدرسه شبانه برم نمیشه تو مدرسه عادی بخونم???

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر
   دو درس تجربی و ریاضی در 3 سال با ضریب خاصی محاسبه می شود و به عوامل مختلفی از جمله ازمون رغبت سنجی نیز بستگی دارد . پس پیشنهاد می کنیم ادامه تحصیل بدید . مدارس غیر انتفاعی شما را با هر نتیجه ای ثبت نام می کنند .

 89. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام وقت بخیر من تا سوم راهنمایی درس خوندم و الان سه سال هست که ترک تحصیل کردم و متاهلم میتونم دوباره به مدارس عادی برم

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام
   شما باید در مدارس بزرگسالان (شبانه) ادامه تحصیل بدهید.
   ابتدا از طریق اموزش و پرورش اقدام بفرمایید

 90. Avatar photo
  مریم بخشی
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  با سلام. من تا دوم راهنمایی درس خوندم و ترک تحصیل کردم الان ۳۱ سالمه امکان ادامه تحصیل هست برای من؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

   سلام وقت بخیر باید مدارس بزرگسال جهت ادامه تحصیل ثبت نام بفرمایید

 91. Avatar photo
  عبدالملکی
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام ببخشید ۲۰ سال تمام یعنی چی؟
  یعنی ۲۰ سال ۱۲ ماه یا ۱۹ سال ۱۲ ماه؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت بخیر
   19سال و12 ماه 20سال تمام

   • Avatar photo
    امیر
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

    سلام وقت بخیر دوستی دارم 16 سالشه 11 مکانیک هنرستان می خونه 3 هفته از مدرسه رو رفته بعد ول کرده و نوبت اول هم تمامی امتحانات رو پاس کرده اما می ترسه بره مدرسه که بهش بگن ترک تحصیل خورده خانوادهه اش خیلی حساسا لطفاً راهنمایی کنید

    • Avatar photo
     مشاور اقازاده
     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

     سلام وقت بخیر
     دوست عزیزنباید اجازه دهید وقفه تحصیلی شما طولانی شود شما باید بامدرسه صحبت کنید تا شمارامجدد پذیرش کنند احتمال قوی ازشما تعهد میگیرند

 92. Avatar photo
  ro
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام ،من تا پنجم دبستان درس خوندم و الان ۲۷ ساله هستم ،می توانم ادامه تحصیل بدهم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام
   بله حضوری تشریف ببرید آموزش پرورش منطقه محل سکونت تون که مدرسه ی مناسب تون رو بهتون معرفی کند

 93. Avatar photo
  behi
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۵

  سلام وقتتون بخیر،من سال ۹۶-۹۷ مقطع پیش دانشگاهی رشته ریاضی درس انتگرال و فیزیک مردود شدم و از تک ماده استفاده نکردم،باقی دروش رو پاس شدم الان بعد از ۴-۵ سال بخوام برای دو درس اقدام کنم ک مدرک دیپلم بگیرک باید دوباره پیش دانشگاهی بزرگسالان بخونم یا میتونم فقط اون دو درس رو امتحان بدم؟و با توجه به اینکه من نظام قدیم بودم باسد دروس نظام جدید رو یخونم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقتتون بخیر خیر لازم به گزراندن مقطع پیش دانشگاهی نیست و فقط تبدیل دیپلم باید انجام دهید شرایط شما باید تحت برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 94. Avatar photo
  behi
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۸

  سلام وقتتون بخیر،من سال ۹۶-۹۷ مقطع پیش دانشگاهی رشته ریاضی درس انتگرال و فیزیک مردود شدم و از تک ماده استفاده نکردم،باقی دروش رو پاس شدم الان بعد از ۴-۵ سال بخوام برای دو درس اقدام کنم ک مدرک دیپلم بگیرک باید دوباره پیش دانشگاهی بزرگسالان بخونم یا میتونم فقط اون دو درس رو امتحان بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت به خیر
   برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی میتوانید با گذراندن دروس باقی مانده مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کنید.

 95. Avatar photo
  فرشاد ز
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

  خیلی ممنون ببخشید یه سوال دیگه اینکه میتونم غیر حضوری مدرسه رو پیش ببرم و دیپلم بگیرم؟ و کلا اینکه به نظرتون خوبه که مرخصی تحصیلی بگیرم؟ چون فشار درس ها و کنکور روح و جسمم رو تحت تاثییر قرار داده و میخواستم کلا یه مدت از فضای درس دور باشم به نظرتون کار درستیه؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام
   وقت بخیر بهتره که حضوری فارق التحصیل بشید
   اما برای بررسی بیشتر و گرفتن برنامه میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 96. Avatar photo
  فرشاد
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

  خیلی ممنون ببخشید یه سوال دیگه اینکه میتونم غیر حضوری مدرسه رو پیش ببرم و دیپلم بگیرم؟ و کلا اینکه به نظرتون خوبه که مرخصی تحصیلی بگیرم؟ چون فشار درس ها و کنکور روح و جسمم رو تحت تاثییر قرار داده و میخواستم کلا یه مدت از فضای درس دور باشم به نظرتون کار درستیه؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام وقت بخیر تحصیل در مدارس بزرگسال در مقطع دبیرستان امکان پذیر میباشد

 97. Avatar photo
  فرشاد
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸

  سلام وقت شما بخیر بنده امسال دوازدهم هستم و میخوام مرخصی تحصیلی بگیرم این امکان وجود داره؟ و اینکه اگر بخوام سال بعد برم مدرسه باید برم مدرسه بزرگسالان؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام دوست عزیز امکان گرفتن مرخصی تحصیلی برای شما وجود دارد اما برای دریافت مرخصی باید از طریق آموزش پرورش منطقه تون اقدام کنید و برای ادامه تحصیل در سال بعد نیازی به ثبت نام در مدرسه بزرگسالان وجود ندارد و میتونید در مدرسه نام نویسی کنید.

 98. Avatar photo
  فاطمه
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۹

  سلام من تا سال دوازدهم ترم اول قبول وترم دوم مردود شدم وادامه ندادم الان برای ادامه باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما به اموزش وپرورش منطقه مراجعه کنید راهنماییتون میکنند

 99. Avatar photo
  دیانا
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

  سلام ببخشید
  من تا پنجم دبستان خواندم نشد ک ادامه تحصیل بدم
  الان ۲۳ سالمه میتونم ادامه تحصیل بدهم؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام وقت بخیر باید نهضت سواد اموزی ثبت نام بفرمایید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام دوست عزیز بله شما محدودیتی برای ادامه تحصیلتون ندارید. میتونید در مدرسه ی بزرگسالان ثبت نام کنید و شروع به ادامه دادن کنید.

 100. Avatar photo
  مهتاب
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام و عرض ادب
  من دانشجوی رشته نرم افزار دانشگاه فنی بودم. ورودی مهر ۹۵.
  ۳ ترم رو گذروندمیعنی مهر ۹۶ رو هم تموم کردم ولی بخاطر شرایطم، نتونستم ادامه بدم.
  از دانشگاه گفتن که توی سایت واسم دانشجوی بلاتکلیف زده.
  خواستم بدونم الان بعد از ۵ سال، امکان داره بتونم همون یه ترم یا واحد هایی که مونده رو پاس کنم تو همون دانشگاه بدون این که انصراف بدم؟
  لطفا راهنمایی کنید خواهشا

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت به خیر
   بازگشت به تحصیل بستگی به دانشگاه محل تحصیل شما دارد.در صورت تایید دانشگاه مشکلی از جهت ادامه تحصیل شما وجود ندارد.

   • Avatar photo
    مهتاب
    ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

    سلام ممنون بابت پاسخگویی شما
    گفتن که چون کد رشته‌م منسوخ شده نمیتونم برم متاسفانه.

    آیا با در دست داشت مدرک اصلی دیپلم میتونم برم بازم کنکور بدم و در همون رشته ادامه تحصیل بدم و هزینه انصراف ندم؟!
    دانشنامه اصلی دیپلم پیش خودمه

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

     سلام وقت بخیر
     شما باید رشته قبلی را به نتیجه برسانید تا مجاز به شرکت در کنکور و اقدام به ثبت نام مجدد نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 101. Avatar photo
  مهتاب
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام و عرض ادب
  من دانشجوی رشته نرم افزار دانشگاه فنی بودم. ورودی مهر ۹۵.
  ۳ ترم رو گذروندمیعنی مهر ۹۶ رو هم تموم کردم ولی بخاطر شرایطم، نتونستم ادامه بدم.
  از دانشگاه گفتن که توی سایت واسم دانشجوی بلاتکلیف زده.
  خواستم بدونم الان بعد از ۵ سال، امکان داره بتونم همون یه ترم یا واحد هایی که مونده رو پاس کنم تو همون دانشگاه بدون این که انصراف بدم؟
  لطفا راهنمایی کنید خواهشا

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت به خیر
   بازگشت به تحصیل بستگی به دانشگاه محل تحصیل شما دارد.در صورت تایید دانشگاه مشکلی از جهت ادامه تحصیل شما وجود ندارد.

 102. Avatar photo
  سما
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام وقت بخیر ببخشید اگه من بخوام کلاس دهم یازدهم و دوزادهم را غیر حضوری بخونم یعنی برم این سه سال رو جایی غیر ایران و خودم تو خونه بخونم بعدش ک تموم کنم و درس هارو بخونم میشه تو کنکور شرکت کنم و امتحان بدم همون رشته یی رو ک انتخاب کردم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام دوست عزیز بله شما امکان غیر حضوری رو دارید و برای اخذ هر مدرک تحصیلی باید در امتحانات پایان ترم شرکت کنید و نمره ی قبولی کسب کنید.

 103. Avatar photo
  سادات
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام وقت بخیر یکی از دوستان تا سوم راهنمایی خونده و بعد ترک تحصیل کرده و ادامه نداده چطور باید ادامه بده؟؟ البته سال ۷۷،۷۸مدرک سیکلش رو گرفته.

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز ایشون باید به صورت حضوری به آموزش و پرورش مراجعه کنید.

  • Avatar photo
   سام
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

   سلام وقت بخیر من از سوم ابتدایی ترک تحصیل کردم بخاطر مشکلات الان ۳۱ سالمه چطوری ادامه بدم

  • Avatar photo
   سام
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

   سلام وقت بخیر من از سوم ابتدایی ترک تحصیل کردم بخاطر مشکلات الان ۳۱ سالمه چطوری ادامه بدم لطفا راهنمایم کنید

   • Avatar photo
    مشاور اقازاده
    ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

    سلام وقت بخیر
    درحال حاظر اقدام شما باید برای مدارس بزرگسالان باشد وبرای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه حضوری داشته باشید به اداره اموزش وپرورش

 104. Avatar photo
  امیر
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  با سلام بنده ۱۴۰۰ بخاطر مشکلات و مریضی مادرم کلاس نهم را نصف کاره ول کردم تورو خدا راهنماییم کنید نمیخوام دوسال از زندگیم بیفتم عقب میتونیم تا خرداد ۱۴۰۲ هم نهم رو پاس کنم هم دهم رو راهنمایی کنید لطفا

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید اما با برنامه ریزی و بودجه بندی دروس موفق میشوی برای دریافت مشاوره و برنامه درسی با ما تماس بفرمایید

 105. Avatar photo
  سیدعلی
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

  با سلام
  بنده در سال 92 در مقطع سوم متوسطه (هنرستان فنی ) در رشته ساخت و تولید مشغول به تحصیل بودم ، اما در سه درس ریاضی و محاسبات فنی و رسم فنی نمره لازم را
  کسب نموده و مردود شدم ، لذا بدون خاتمه این مقطع را رها و به سربازی رفته و سپس وارد بازار کار شدم ، اکنون جهت ادامه و اخذ دیپلم چه باید کرد ؟ با تشکر از راهنمایی شما

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

   سلام وقت بخیر .
   باید به اموزش و پرورش مراجعه کرده و در مدارس بزرگسالان شرکت کنید تا پایه های مانده را بگذرانید.

 106. Avatar photo
  سیدعلی حسینی ناظر
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷

  با سلام
  بنده در سال 92 در مقطع سوم متوسطه (هنرستان فنی ) در رشته ساخت و تولید مشغول به تحصیل بودم ، اما در سه درس ریاضی و محاسبات فنی و رسم فنی نمره لازم را
  کسب نموده و مردود شدم ، لذا بدون خاتمه این مقطع را رها و به سربازی رفته و سپس وارد بازار کار شدم ، اکنون جهت ادامه و اخذ دیپلم چه باید کرد ؟ با تشکر از راهنمایی شما

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشن پرونده تحصیلی به صورت حضوری به یکی از مدارس بزرگسالان مراجعه کرده و برای دروس باقی مانده ثبت نام و امتحانات را شرکت کنید.

 107. Avatar photo
  ثنا
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام خسته نباشین من 17 سالم کلاس نهم ترک و تحصیل کردم و پارسال به دلیل مشکلات خانوادگی نتونستم برم الان دوباره میتونم ادامه بدم از دهم

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   باسلام و احترام بله میتوانید به مدارس جهت ثبت نام مراجعه بفرمایید

 108. Avatar photo
  مریم
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

  سلام من برادری دارم ۱۴ ساله حدود ۵سال پیش از تحصیل دل زده شد و به مدرسه نرفت با وجود همه ی کارها و تلاش هایی که کردیم الان ۱ سالی هست که به شدت دوست دارد به تحصیل ادامه بده ولی ما هر جا پیگیری کردیم چه آموزش و پرورش و چه مدرسه شبانه و یا نهضت نتوانستند مشکل ما رو حل کنند میگفتند کد ملی ش ثبت نشده یا مدرسه شبانه باید به حد نصاب برسه که نرسیده و… الان بردار من به شدت علاقه داره و پشیمون از اشتباه گذشتش برای این جور آدم‌ها چرا راه بستس اگر میتونید لطفا راهنماییم کنید 🙏🙏

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

   سلام و قت بخیر برای ثبت نام میبایست به مدارس بزرگسال محل خودتون مراجعه بفرمایید

   • Avatar photo
    سادات
    ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

    سلام وقت بخیر یکی از دوستان تا سوم راهنمایی خونده و بعد ترک تحصیل کرده و ادامه نداده چطور باید ادامه بده؟؟ البته سال ۷۷،۷۸مدرک سیکلش رو گرفته.

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

     سلام وقت به خیر
     با دردست داشتن مدارک تحصیلی و هویتی به مدارس بزگسالان مراجعه کرده و ثبت نام را انجام دهند.

 109. Avatar photo
  ali
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام من 27 سالمه و اول دبیرستان ترک تحصیل کردم،خدمت سربازی هم نرفتم؟الان من مجاز به ادامه تحصیل نیستم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر .
   اگر غیبت خورده باشید که خورده اید اجازه ادامه تحصیل ندارید مگر بعد از پایان خدمت.

 110. Avatar photo
  ملینا
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام ببخشید من 17سالمه تو کلاس هشتمم می‌خوام درک تحصیل کنم اما بعدن میترسم پشیمون بشم. خواستم ی سال نرم مدرسه
  بعد ی سال میشه رفت مدرسه برا ادامه‌ تحصیل ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام دوست عزیز، بله شما در صورتیکه ترک تحصیل کنید بعد از 1 سال مجاز به ادامه تحصیل هستید.

 111. Avatar photo
  Narges
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

  سلام ببخشید من 17سالمه تو کلاس هشتمم می‌خوام درک تحصیل کنم اما بعدن میترسم پشیمون بشم. خواستم ی سال نرم مدرسه
  بعد ی سال میشه رفت مدرسه برا ادامه‌ تحصیل ؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام
   برای بررسی دقیق شرایط تون و راهنمایی دقیق با ما تماس بگیرید

 112. Avatar photo
  آوا
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  سلام
  من کلاس هفتم ترک تحصیل کردم والان 21 سالمه چجوری میتونم ادامه تحصیل بدم وآیا امکانش هست

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

   سلام دوست عزیز، بله شما امکان تحصیل مجدد دارید و باید در مدرسه بزرگسالان در پایه ی تحصیلی جدید ثبت نام کنید.

 113. Avatar photo
  Fatemeh
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام من هجده سالمه ساکن اصفهان و سال یازدهم وتمام کردم امسال باید دوازدهم میرفتم ولی ترک تحصیل کردم معدلم خوب نشده و سال یازدهم چندتایی از درساموافتاده بودم امکانش هست سال یازدهم رادوباره بخوانم

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام بله امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد و باید از طریق اموزش و پرورش شهرتون اقدام به ثبت نام در مدارس بزرگسال کنید

 114. Avatar photo
  fatima
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام من سال سوم دبیرستانم رو یک ماه قبل از امتحانات نهایی ترک کردم
  حالا می خوام بدونم چکار میتونم بکنم باید نظام جدید بخونم ؟؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام دوست عزیز بله شما باید مجدد در مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنید و در امتحانات نهایی شرکت کنید. برای مشاوره ی بیشتر با داخلی 108 تماس بگیرید.

 115. Avatar photo
  T. N
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

  سلام وقت بخیر . من دهم تجربیم و رشتم رو دوس ندارم بخاطر اینکه دلم پیش طراحی دوخته و روحیه درس خوندن ندارم .
  فکر میکردم تجربیم هنر داره وگرنه اصلاااا نمیومدم نظری . الانم امتحانا شروع شده و واقعا از تخصصیا هیچی نفهمیدم و میترسم امتحانارو خراب کنم . رشته مورد علاقم طراحی دوخته و خیلییی بهش علاقه دارم و آدم خلاقیم و استعداد دارم همکلاسیا نهمم میگفتن تو فقط باید بری هنر بری تجربی حیف میشی . ولی یادم رفت آزمون وروردی هنرستانرو بدم و نتونستم برم بعد که دیدم مجبورم رفتم تجربی به امید اینکه دندونپزشک بشم ولی نمیدونستم که تو تجربی رقابت انقدر بالاست و اصن چی به چیه . این سه چهار ماهه افسردگی گرفتم و تو بلا تکلیفی موندم حتی حوصله کلاس زبانم ندارم 🙂 میتونم امسالو نرم یا حدقل تخصصیارو امتحان ندم و سال بعد طراحی دوخت رو تکرار پایه کنم ؟ امسالم برم کلاس خیاطی و طراحی لباس

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت موافقت مدرسه و آموزش و پرورش می توانید رشته ی خود را تغییر دهید، راه دیگر این است در مقطع کارشناسی یا کاردانی رشته ی مورد علاقه ی خود را با کنکور یا بدون کنکور وارد شوید .

 116. Avatar photo
  علی توکلی
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام من ۱۸ ساله هستم و از پایه ششم ترک تحصیل کردم و مدرک دیپلم جهاد دانشگاهی تکنسین دارم چجوری ادامه بدم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام دوست عزیز شما برای ادامه تحصیل باید در مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنید

 117. Avatar photo
  مریم
  ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام وقت بخیر
  من 36 سالمه، سال 86 دانشگاه پیام نور قبول شدم و تا 90 دانشگاه رفتم، بعد بخاطر یک سری مشکلات ترک تحصیل بدون اطلاع به دانشگاه کردم.
  الان میتونم برم ادامه بدم و لیسانسم رو بگیرم؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

   با سلام و احترام از زمان ترک تحصیل شما خیلی گذشته مجدد باید پذیرش بشوید

 118. Avatar photo
  Zahra
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام سیکل ردی هستم میخوام بعد از ۱۶ سال ادامه تحصیل بدم برای این اقدام باید کجا برم و چیکار کنم
  البته به طور غیر حضوری میخوام برای گرفتن سیکل اقدام کنم.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۶

   سلام دوست عزیز شما باید تشریف ببرید مدرسه بزرگسالان و در مقطع هشتم ثبت نام کنید و ادامه تحصیل بدید.

 119. Avatar photo
  سیاوش
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۷ با پاس کردن حدود ۷۰ واحد در رشته مهندسی پلیمر دانشگاه آزاد شیراز،، مقطع کارشناسی پیوسته ،مدرک معادل کاردانی گرفتم و انصراف دادم، میخواستم بپرسم الان میتونم با همین مدرک در همین رشته برای گرفتن مدرک کارشناسی اقدام کنم؟ کارت پایان خدمت هم دارم

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با ادامه تحصیل باید یکسری شرایط شخص شما بررسی شود از جمله نوع دیپلم .معدل دیپلم .مدرک دانشگاه .معدل کاردانی .کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته .سال اخذ دیپلم و…. باید بررسی شود .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 120. Avatar photo
  حسین
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام من از پایه هفتم ترک تحصیل کردم و الان ۱۶ سالمه میتونم جهشی درس هامو بخونم تا به جایی که هم سن هام هستن برسم؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

   سلام وقت بخیر
   پس از مراجعه به مدرسه به عنوان یک دانش آموز معمولی می توانید فقط پایه ی هشتم را با موافقت مدیر مدرسه به صورت جهشی تحصیل کنید .

 121. Avatar photo
  هانیه_هسدم
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام خسته نباشید
  من ۱۶ سالمه و تا دهم رشته تجربی خوندم اما امسال ترک تحصیل کردم
  برای ادامه تحصیل میتونم یازدهم رو جهشی بخونم و مهر برای دوازدهم ثبت نام کنم
  نمیخام از دوستام عقب بمونم
  خواهش میکنم راهنمایی کنید
  به مدیر مدرسه زنگ بزنم که تابستون شهریور برای امتحان های یازدهم برم و بعد ماه مهر دوازدهم ثبت نام کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

   باسلام و احترام با توجه به شرایط ادامه تحصیل اگر موافقت صورت بگیرد میتوانید

 122. Avatar photo
  مهدیس۶۳
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام بنده دیپلم انسانی را در سال ۸۵ گرفتم و ادامه ندادم چگونه میتونم ادامه دهم ،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام
   می تونید ادامه بدید. برای ادامه تحصیل نیاز به برنامه ریزی درست دارید
   جهت راهنمایی کامل با مشاورین تماس بگیرید

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت بررسی قرار گیرد جهت دریافت اطلاعات با ما تماس بفرمایید

  • Avatar photo
   rahdar
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام وقت بخیر
   شما برای ادامه تحصیل چند مجموعه دانشگاه مثل پیام نور و آزاد و … را دارید و همینطور راه ورودی به هرکدام متفاوت است و باید شرایط شما بررسی شود تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

 123. Avatar photo
  حسن
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام خسته نباشید.من سی و پنج سالمه و دیپلم ردی هستم.از کجا باید شروع کنم و چکار باید بکنم؟رشته انسانی بودم و حدودا سی واحد پاس نکردم از دوم و سوم دبیرستان.ممنون

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام دوست عزیز، اگه مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتونید در قدم اول مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنید و از پایه ی یازدهم شروع به ادامه تحصیل نمایید.

 124. Avatar photo
  محمد
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  سلام
  من سال ۸۰ ترک تحصیل کردم و دوباره میخوام شروع به درس خوندن کنم مشکلی که دارم مدارک تحصیلمو ندارم در واقع بعد از سوم راهنمایی که تموم کردم اخرین جایی که درس خوندم شبانه بود.میخواستم بدونم باید از کجا مدارکمو بگیرم.با تشکر

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام وقت بخیر.
   به مدرسه و اموزش پرورش منطقه مراجعه کنید

 125. Avatar photo
  اتی
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

  سلام ببخشید من ۱۷ سالمه و سال دهم رو چون تو امتحانام مردود شدم ترک تحصیل کردم الانم پشیمونم و میخوام دوباره برم ادامه تحصیل بدم باید از دهم برم یا برم یازدهم
  کلن راهنمایی کنید ممنون‌

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقت بخیر
   اگر دهم را به اتمام نرسانده باشید اجازه شرکت در پایه بالاتر را ندارید.

 126. Avatar photo
  شیوا
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۱

  سلام من ۱۷ سالمه و سال دوم دبیرستان رشته تجربی درس میخونم
  مدرسه شبانه روزی بودم درسام عالی بودن‌کنکوری درس میخوندم
  متاسفانه دچار افسردگی شدم استرس بیش از حد داشتم و مجبور شدم ترک تحصیل کنم
  بخاطر استرس امتحاناتمو نمینوشتم الان هم خونه م و افسردگیم بیشتر شده بخاطر مدرسه ام ک
  خواهش میکنم کمکم کنید چون واقعا به هیچ چیز جز خودکشی فکر نمیکنم
  امسال رو نتونستم اگه میشه کمکم کنید خوب شم سال بعد ادامه بدم

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

   سلام
   عزیزجان شما باید انگیزه های جدید برای خودتون ایجاد کنید
   درسته درس یکی از جنبه های زندگیه اما همه چیز نیست
   من مطمئن باشید هیچ وقت برای شروع دوباره دیر نیست
   تا وقتی میشه به زیبایی تمام زندگی کرد چرا به چیز های بد فکر کنیم؟
   اگر مایل بودید میتونید با مرکز تماس بگیرید تا با متخصص مربوطه صحبت کنید داخلی 105

 127. Avatar photo
  حسین
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷

  سلام من سال 1385 تعداد ۵ درس از دروس سال سوم متوسطه رو افتادم حالا باتوجه به اینکه نظام آموزشی در ایران تغییر کرده ودیگر سال سوم وجود نداره تنها راه من چیه که بتونم دیپلم نظام قدیم را اخذ کنم، من چند جا پرسیدم که میگن باید تطبیق بدی درس هاتو با پایه دوازدهم نظام جدید ولی من برای کنکور لازم ندارم دیپلم رو فقط همون دیپلم نظام قدیم خودمو میخوام واگه میتونید کمکم کنید زیاد عجله دارم آیا تنها راه من برای اخذ دیپلم چیه من خیلی به این مدرک نیاز دارم و واقعا باید بگیرمش توروخدا راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

   سلام وقت بخیر دوست گرامی
   شما باید برای ادامه تحصیل با مدارک آخرین مقطع تحصیلی خود و مدارک شخصی به آموزش و پرورش منطقه مراجعه و برای ادامه تحصیل اقدام کنید.

 128. Avatar photo
  رحمان
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام خسته نباشید خدمت شما من کلاس هشتم ادامه تحصیل کردم الآنم 20سالم هست میشه دوباره ترک تحصیل داد باید کجا برم برای ادامه تحصیل

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز برای ادامه تحصیل مجدد بایددر مدرسه بزرگسالان ثبت نام انجام بدهید البته باید یکسری شرایط هم بررسی شود وبعد اقدام بفرمایید .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 129. Avatar photo
  رحمان
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام خسته نباشید خدمت شما من کلاس هشتم ترک تحصیل کردم الآنم 20سالم هست میشه دوباره ترک تحصیل داد باید کجا برم برای ادامه تحصیل

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

   سلام وقت بخیر
   با آخرین مدارک تحصیلی تون برید آموزش پرورش منطقه محل سکونت تون

 130. Avatar photo
  آرتی
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۶

  سلام وقت بخیر، من این خرداد 15 سالگیم تموم میشه و امسال باید سوم راهنمایی میبودم، من به دلایلی از اول مهر نتونستم به کلاسام مراجعه کنم، مدیر مدرسه از شرایط من خبر داره و لطف کردن راه اومدن و من رو اخراج نکردن، ولی دیگه وقتی برام نمونده یا این دوشنبه باید در مدرسه حضور پیدا کنم یا توی پیرونده م ترک تحصیل زده میشه
  میخواستم بدونم اگه نتونم ادامه بدم شرایط برای من چجوری میشه اگه بخوام سال دیگه ادامه بدم، ممنون میشم جواب بدید.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام دوست عزیز شما اگر با دلیل مشخص قادر به حضور در کلاس و یا ادامه تحصیل نباشید و کل سال تحصیلی باشد جزو ترک تحصیلیها محسوب میشوید و سال بعد مجدد باید در همان پایه ثبت نام کنید. اما اگر قادر به پاس کردن واحد ها در امتحانات پایان ترم باشید بعد از قبولی در پایه ی جدید ثبت نام میشوید.

 131. Avatar photo
  Zaynab
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

  سلام خسته نباشيد
  من تا كلاس هشتم تو مدرسه اتباع خارجه كه يك مدرسه كويتي بود درس خوندم ( البته ايراني هستم ) بعد از اون به خاطر مشكلاتي ترك تحصيل كردم الان ده سال كه ميگذره و قصد دارم دوباره ادامه بدم و ديپلم رو بگيرم اما هيچ اگاهي و معلوماتي در اين زمينه ندارم و نميدونم بايد از كجا شروع كنم و به كجا مراجعه كنم اگر لطف بفرماييد بنده رو راهنمايي كنيد

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شما باید با آخرین مدرک تحصیلیتون و با در دست داشتن مدارک شخصی به آموزش و پرورش منطقه ورود کنید

 132. Avatar photo
  الهه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام وقت بخیر من تانیمه سوم دبیرستان رشته انسانی(نظام قدیم )خوندم و نذاشتن ادامه بدم .الان۳۲سالمه وتقریبا ۲۴سال از درس ومدرسه و کتاب دور بودم ولی الان میخوام ادامه تحصیل بدم.چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام
   برای گرفتن مشاوره دقیق و بررسی شرایطتون تماس بگیرید

 133. Avatar photo
  زهرا
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام من مدرک سیکل دارم و چند ساله که ترک تحصیل کردم الان دوباره میخوام ادامه تحصیل بدم باید کجا مراجعه کنم مدرسه‌ یا اموزش و پرورش.؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید با مدارک شخصی و همچنین با در دست داشتن آخرین مدرک یا کارنامه تحصیلی به آموزش و پرورش منطقه مراجعه بفرمایید.

 134. Avatar photo
  Donya
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام من ۱۶ سالم خرداد ۱۴۰۲ تموم میشه الان وسط ساله میخواستم بدونم من دهم ترک تحصیل کردم الان باید یازدهم باشم باید مدرسه عادی درس بخونم یا شبانه ممنون میشم زود جواب بدید

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 135. Avatar photo
  احسان
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۶

  سلام من سوم دبیرستان فنی حرفه ای بودم که ترک تحصیل کردم و الان که ۲۲ سالمه میخام ادامه تحصیل بدم میشه دوباره فنی حرفه ای برم؟ ممنون

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکان ادامه تحصیل مجدد رو شما دارید اما یکسری شرایط وضوابط دارد که باید در رابطه با خود شما بررسی شود لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی ونظام وظیفه شما بزرگوار با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام روز بخیر
   بله مانعی وجود نداره
   البته بهتره با آموزش پرورش منطقه محل سکونت تون رای زنی کنید

 136. Avatar photo
  عبدالحنان
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام،من توسوم دبیرستان ترک تحصیل کردم یعنی تجدیداوردم،والان ۲۴سالمه رشته انسانی بودم،امکانش هست ادامه تحصیل بدم،باتشکر

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام دوست عزیز، بله شما در هر زمان که مایل باشید میتونید ادامه تحصیل بدید و محدودیتی ندارید.

 137. Avatar photo
  علی اصغر
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام بزرگوار،بنده بعد از کسب مدرک سیکل ترک تحصیل کردم و الآن ۲۵ساله هستم و میخوام ادامه تحصیل بدم،سربازی هم رفتم، سوالم این هست ک آیا میشه دبیرستان رو جهشی بخونم مثلا ۲پایه تحصیلی در یک سال ،وباید ب کجا مراجعه کنم؟لطفا در مورد جهش دقیق توضیح بدید

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقتتون بخیر بله میشود و باید به اموزش پرورش منطقه تان مراجعه بفرمایید

 138. Avatar photo
  محمد جواد
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

  سلام من کلاس 9 رو پاس کردم شدم 10 ولی اصلا به مدرسه نرفتم و ایا میتونم دوباره 10رو بخونم و بتونم دیپلمم رو بگیرم؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام وقتتون بخیر .
   لطفا با اموزش وپرورش منطقه ی تحصیلیتون رای زنی کنید

 139. Avatar photo
  عباس شیرینی
  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام من الان ۳۲ سالمه تو دوران راهنمایی ترک تحصیل کردم چجوری میتونم ادامه بدم و دیپلم بگیرم ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام،شما باید تو مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنید.

 140. Avatar photo
  اعظم
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام من ۳۳سالمه دیپلم حسابداری فنی حرفه ۱۷سالم بود گرفتم وبعددانشگاه ادامه ندادم. والان میخوام کاردانی رو نرم کارشناسی شرکت کنم باید چیکار کنم تغیر رشته بدم یا پیش دانشگاهی را بخونم میتونم کارشناسی برم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که پیش دانشگاهی داشته باشین میتونید

   • Avatar photo
    یعنی برم مقطع پیش دانشگاهی بزرگسالان بگیرم بعد برم کارشناسی .و این که آیا میتونم توی نصف سال مدرک پیش دانشگاهی را بگیرم
    ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

    یعنی برم مقطع پیش دانشگاهی بزرگسالان بگیرم بعد برم کارشناسی .و این که آیا میتونم توی نصف سال مدرک پیش دانشگاهی را بگیرم

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی بله باید کارشناسی بگیرین.
     بستگی به خودتون داره که بتونید.

 141. Avatar photo
  ناشناس
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

  سلام من امسال دهمم رشته انسانی اگه امسال مدرسه نرم میتونم سال دیگ دهم رو بخونم مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

   جهت دریافت اطلاعات مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید یا با سامانه تماس حاصل فرمایید

 142. Avatar photo
  ...
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام من امسال دهمم رشته انسانی اگه امسال مدرسه نرم سال دیگ میتونم دهم رو بخونم و ادامه بدم مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام روزتون بخیر بله امکانش هست برای اطلاع از شرایط مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 143. Avatar photo
  زهرا محمدی
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام.من ۲۱ سالمه و تا کلاس هشتم خوندم و بعد ترک تحصیل کردم میخاستم بدونم آیا امکانش هست دوباره بتونم ادامه بدم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   جهت دریافت اطلاعات مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید یا با سامانه تماس حاصل فرمایید

 144. Avatar photo
  مشاوره تحصیلب
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰

  سلام وقت بخیر من سوم راهنمایی نظام قدیم با معدل ۱۳/۹۸هستم میتونم ترمیم معدل کنم
  وبرای ادامه تحصیل از چ مقطعی باید شروع کنم ۳۲سالم و حدودا ۱۸ساله ک از درس دورم و دلم میخواد تو رشته های نظری دیپلم بگیرم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل از طریق ثبت نام درمدارس بزرگسالان اقدام نمایید.

 145. Avatar photo
  Fatima
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

  سلام من سال 98 ترک تحصیل کردم و فقط دوازدهم مونده از دهمو یازدهم چند تا تجدید دارم میخاستم دیپلممو بگیرم الان میخاستم بدونم دی و خرداد امتحان بدم میتونم دیپلم بگیرم یا بیشتر طول میکشه؟!
  ممنون از پاسخ دهی

  • Avatar photo
   مشاور کریمی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام شمابایدبریدمدرسه بزرگسالان مجدداشروع کنیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 146. Avatar photo
  Sh
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام خسته نباشید . من امسال در حال گذراندن کلاس دوازدهم تجربی هستم و ۱۷ ساله هستم ولی به علت یک سری دلایل قادر به ادامه تحصیل نمی باشم با این وجود اگر سال دیگر بخواهم اقدام به تحصیل کنم شرایط چگونه است ؟ در دوره های شهریور میتوانم ادامه بدهم یا باید به مدرسه بزرگسالان مراجعه کنم ؟ با تشکر .

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید

 147. Avatar photo
  آیدا
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام وقتتون بخیر بنده ۱۷ سالمه و دهم و یازدهم تجربی رو خوندم و با معدل بالا پاس شدم ولی امسال بخاطر شرایطی ثبت نام کردم ولی بعد یه ماه دیگه مدرسه نرفتم بنظرتون راهی هست که امسال بتونم خرداد امتحان بدم و دیپلم بگیرم یا باید بمونه برا سال دیگه؟
  اگه سال دیگه بخوام بخونم باید برم مدرسه عادی یا بزرگسالان؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقتتون بخیر به اموزش و پرورش منطقه مراجعه بفرمایید

 148. Avatar photo
  Arsam
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام وقتتون بخیر من الان دهم تجربی هستم میتونم امسال نخونم دوباره از سال بعد دهم رو بخونم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی از لحاظ نظام وظیفه به مشکل میخورید

 149. Avatar photo
  محبوبه
  ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام خسته نباشید
  من تا دوازدهم رشته علوم انسانی خوندم سال تحصیلی ۹۸_۹۹ و چندتا درس هم تجدید شدم ک پاس کردم در تابستان ولی نتایجش رو دیگه نگاه نکردم چون ترک تحصیل کردم و متولد ۸۰ هستم و الان متاهلم چجوری میتونم دوباره شروع کنم میخوام دانشگاه برم؟؟ممنونم از راهنماییتون

  • Avatar photo
   isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 150. Avatar photo
  آیدا
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی تربیت بدنی بودم توی دانشگاه دولتی و ترم دوم رو تا تیر ماه همین امسال گذروندم اما بدون اینکه انصراف بدم یا ثبت نام کنم کلا ترم سوم رو نرفتم .
  آیا میتونم سال بعد مهر ماه ثبت نام کنم ؟
  اگه شرایطش وجود داشت آیا باید ترم هامو از اول بگذرونم یا اینکه همونارو ادامه بدم ؟!

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام وقت به خیر
   از طریق واحد آموزش دانشگاه پیگیری نمایید.

 151. Avatar photo
  میلاد
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام
  من در کلاس هفتم دبیرستان ترک تحصیل کردم الان. الان اگه بخوام ادامه بدم شرایطش چجوریه؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام به آموزش و پرورش ناحیه سکونی تون مراجعه میکنید و درخواست ادامه تحصیل کنید

 152. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  😐چ. ربطی داره این همه دانش آموز متاهل تو دبیرستان درس میخونن
  اگه میدونید بگید اگه نمیدونید خواهشاً الکی نگید 🙏

 153. Avatar photo
  ادریس
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

  سلامو وقت بخیر، من خواهرم معلوله و ۱۶سالشه و داره استثنایی هفتم میخونه از وضعیتش خوشم نمیاد، امکان این هست که راهنمایی رو یه جا پاس کنه سال بعد بره دبیرستان؟ دختر زرنگیه ،ممنونتون میشم جواب من رو بدین

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

   سلام احتمالش خیلی پایینه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 154. Avatar photo
  مصطفی
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام من ۳۳ ساله هستم و دوم دبیرستان ترک تحصیل کردم ایا دوباره میتونم درس بخونم

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 155. Avatar photo
  عقیل
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

  سلام من تا اول رهنمایی خوندم ترک تحصیل کردم الان 31 سالمه خیلی پشیمونم می خوام ادامه تحصيل بدم آیا امکان هست؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام وقت بخیر بله رجوع کنید به مدارس بزرگسالان

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

   سلام وقت بخیر رجوع کنید به مدارس بزرگسالان

 156. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من تازه وارد 15شدم امسال باید میرفتم دهم رشته ریاضی ولی چون متاهل بودم خانوادم نیومدن برا ثبت نام حتی تو مدرسه نمونه هم قبول شدم
  می‌خوام بدونم سال بعد ب دبیرستان عادی مراجعه کنم ثبت نامم میکنن؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام روزبخیر
   اگر متاهل هستین باید در مدرسه بزرگسالان تحصیل کنید.

   • Avatar photo
    فاطمه
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

    😐چ. ربطی داره این همه دانش آموز متاهل تو دبیرستان درس میخونن
    اگه میدونید بگید اگه نمیدونید خواهشاً الکی نگید 🙏

 157. Avatar photo
  مجتبی
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام من تا کلاس دهم رشته کامپیوتر خوندم،الان ۲۰ سالمع،برای ادامه تحصیل و گرفتن دیپلم باید دوسال دیگه حضوری بخونم یا میشع به روشی این مدت رو کوتاه تر کرد؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام روزبخیر
   باید از لحاظ نظام وظیفه بررسی بشه.اگر معاف باشین میتونید.

   • Avatar photo
    مجتبی
    ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

    من همراهش سرکار هم میرم،راهی هست شبانع باشع یا بشه غیر حضوریش کرد اموزش رو؟

    • Avatar photo
     JAVADI
     ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

     در برخی از مراکز میشه به صورت غیر حضوری ادامه داد.بستگی به مرکز مورد نظر داره.

 158. Avatar photo
  حسین
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  من در ۱۲ تجربی ترک تحصیل کردم و الان قصد ادامه تحصیل دارم الان من ۲۳ دارم و سربازی هم رفتم ایا میتوانم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقت بخیر شرایط شما برای ادامه تحصیل پس ترک را باید برسی کنیم جهت کسب اطلاع بیشتر از ادامه تحصیل خود با مرکز مشاوره ایان تحصیل تماس حاصل فرمایید

 159. Avatar photo
  مطهره حسینی
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام لطفا پاسخ بدین❤
  من یک سال مدرسه نمونه دهم انسانی خوندم و میخوام برم و دهم تجربی بخونم
  ایا امکانش هست من یک سال تو خونه با کلاسای خصوصی دهم تجربی رو بخونم و تابستونش آزمون تغییر رشته به تجربی شرکت کنم بعدتو یه مدرسه ی دیگه یازدهم تجربی بشینم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت بخیر شما شرایط تحصیل در خانه را ندارید

  • Avatar photo
   haghipor
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   بریا اطلاع دقیق به آموزش پرورش منطقه تون مراجعه کنبد و مسئله تون رو بفرمایید

 160. Avatar photo
  Y
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام
  وقتتون بخیر
  فکر کنم قبلا هم یه بار زیر یکی از مطالب سایت شما کامنت گذاشتم اما فراموش کردم کدوم لینک بود
  پس با اجازتون دوباره سوالم رو مطرح میکنم
  من چندسال به علت بیماری ترک تحصیل کردم و آخرین پایه ای که امتحان دادم پایه ی هشتم بود
  در طول پایه هفتم و پایه هشتم چند بار مدرسه عوض کردم و بین این دو هم کلی وقفه افتاد به این صورت که من یک بار نصف هفتم (ترم اول) رو امتحان دادم و به علت بیماری دیگه نتونستم ادامه تحصیل بدم و بعد از مدت نسبتا طولانی ای دوباره مدرسه ی جدید ثبت نام کردم و از اول هفتم رو خوندم اما نمره هام خیلی افت کرد ولی معدلم خیلی پایین نبود و قابل قبول بود
  کلاس هشتم هم نسبتا به همین صورت گذشت اما نمرات پایانی هشتمم بهتر از سال قبل بود
  مشکل اینجاست که الان که میخوام بعد از چند سال دوباره ادامه تحصیل بدم باید بعد از امتحانات نهم انتخاب رشته کنم و قصد دارم تجربی بخونم اما با مطالعه کردن یه سری مطالب متوجه شدم برای انتخاب رشته نمرات پایه هفتم و هشتم هم موثرن
  حالا سوالی که برام ایجاد شده اینه که امکانش هست من بتونم نمرات این دو پایه رو ترمیم کنم و دوباره امتحان بدم؟
  قصد دارم نهم رو با تمام قوا و به بهترین شکل بخونم تا نمرات عالی کسب کنم اما میترسم برای انتخاب رشته فقط این پایه رو در نظر نگیرن و باعث بشه نتونم رشته ای که میخوام رو بخونم
  من از همون سالها به علت بیماری تحت پوشش بهزیستی هم بودم و از مدرسه هم یه سری مدارک دارم که علتِ حضور نداشتنم در مدرسه رو توضیح دادن و اون ها رو موجه دونستن.
  من همیشه دانش آموز منضبطی بودم و نمراتم عالی بوده ولی این دو پایه رو در بدترین شرایط جسمی و روحی و مالی گذروندم و واقعا نمیخوام نمراتی که اون دوران ثبت شده رو انتخاب رشتم تاثیر منفی بذاره
  با یک نفر مشورت کردم و گفت نهایتا اگه تجربی قبول نشدی انسانی میخونی (تا جایی که میدونم برای قبولی در رشته انسانی نمرات ادبیات و عربی خیلی مهم هستن که خوشبختانه هم در پایه هفتم و هم در پایه هشتم تو این دو درس نمرات خوبی کسب کردم) اما نمره ی پایانی ریاضیم در پایه هفتم خیلی پایین بود و در پایه هشتم حدودا 20 بود، از طرفی هم نمره پایانی علوم هفتمم از هشتم بهتر بود. الان اگر من نهم رو خیلی خوب امتحان بدم امکانش هست اون نمرات پایین علوم هشتم و ریاضی هفتم رو کاور کنه و بتونم تجربی بخونم؟
  ببخشید که انقدر کامنتم طولانی شد ولی واقعا دستم به جز اینترنت به جایی بند نیست
  لطفا اگر براتون مقدوره همینجا من رو راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت بخیر خیر امکان ترمیم معدل وجود ندارد از طریق مدرسه محل تحصیل خود اقدام بفرمایید

 161. Avatar photo
  .
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۰

  سلام
  وقتتون بخیر
  من به علت بیماری چند سال از درس عقب افتادم و آخرین پایه ای که خوندم پایه ی هشتم بود اما چون وضعیت جسمانی وحشتناکی داشتم و در مدرسه برای یادگیری حضور نداشتم مجبور شدم خودم بدون داشتن معلم همه درس ها رو بدون کمک کسی بخونم و به همین دلیل نمرات خوبی کسب نکردم (قابل قبول هستن اما ازشون رضایت ندارم)
  من الان قصد ادامه تحصیل دارم و میخوام برای پایه ی نهم اقدام کنم اما از اونجایی که در پایان این دوره باید انتخاب رشته کنم یکم نگران شدم چون متوجه شدم که نمرات پایه هفتم و هشتم هم به غیر از نمرات نهم روی انتخاب رشته موثر هستن
  من قصد دارم رشته ی تجربی بخونم و میترسم که این نمرات برای انتخاب رشته کافی نباشن و قبول نشم
  سوالی که دارم اینه که آیا امکانش هست من بتونم دوباره این دو پایه رو امتحان بدم و نمره های قبلیم رو ترمیم کنم؟
  لطفا اگه براتون مقدوره همینجا پاسخ بدید.

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 162. Avatar photo
  pegah
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام من ۳۰ سال دارم و دیپلم کامپیوتر دارم( فنی حرفه ای)
  دانشگاه قبول شده بودم ولی نرفتم الان دوست دارم ادامه تحصیل بدم و مدرکمو بگیرم باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 163. Avatar photo
  مهسا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام من 28 سالمه, دوره پیش دانشگاهی(رشته ریاضی فیزیک) سال 92 در امتحانات نهایی خردادماه سه تا درس دیفرانسیل و فیزیک و هندسه رو تجدید آوردم و تا الان پاس نکردم. میخواستم امسال این 3 تا درس رو در دی ماه امتحان بدم و مدرک پیش دانشگاهی مو بگیرم چون برای ورود به دانشگاهه لازمه , و همه شونو به کل فراموش کردم بعد این همه سال.. چطور میتونم این 3 تا رو پاس کنم و مدرک پیش رو بگیرم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقت به خیر
   شرط ادامه تحصیل خواندن کتاب های درسی مربوط به همان درس است.

 164. Avatar photo
  سارا
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

  سلام من دهم تجربی رو مدرسه نمونه تموم کردم
  امسال به یه سری دلایل نمی تونم یازدهم تجربی رو بخونم و می خوام
  امسال مدرسه نرم
  میشه سال بعد یازدهم و مدرسه خودم یا کلا یه مدرسه عادی بخونم؟
  یا باید مدرسه بزرگسالان برم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 165. Avatar photo
  فردین
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام من 29 سالمه تا کلاس پنجم ابتدایی خوندم آیا میتوان

  درخانه درسم را ادامه دهم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت به خیر
   میتوانید از طریق مدارس بزرگسالان غیر حضوری اقدام نمایید.

   • Avatar photo
    هانی رحیمی
    ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

    سلام میگم من دهم،یازدهم،دوازدهم رو خوندم اما دوازدهم رو نتونستم دیپلم بگیرم میتونم از دوباره در مدرسه بزرگسالان دهم،یازدهم و دوازدهم تجربی البته بخونم و 18 سالمه و در آخر دیپلم تجربی بهم میدن

    • Avatar photo
     mohammadi
     ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

     سلام وقت به خیر
     در صورت اجازه اموزش و پرورش میتوانید برای ثبت نام اقدام نمایید.

 166. Avatar photo
  رقیه
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام .اگرشخصی تاپنجم ابتدایی سوادداشته باشد ولی درسایت بی سوادنشان داده شود ودرکلاس سوادآموزی ثبت نام کندومدرک سوادآموزی بگیرد میتوانددوباره بامدرک پنجم ابتدایی وکارنامه اش که دارد برای راهنمایی ثبت نام کند یااینکه باشرکت درکلاس سوادآموزی مدرک پنجمش باطل میشود؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 167. Avatar photo
  رشیدی
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام
  من متولد ۸۳.۲۳.۱۰ هستم و تا کلاس دهم مدرک دارم.آیا میتونم بصورت غیر حضوری و فقط با انجام امتحانات نهایی مدرک دیپلم رو بگیرم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام روزبخیر
   تحت شرایطی امکان پذیره
   باید به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنید.

 168. Avatar photo
  علیرضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام من ۱۸سالمه خوب از کلاس هفتم خودم نرفتم الان دوباره بخوام برم باید برم بزگ سالان بعد کلاس هفتمو تموم کردم درسمم سوم کلاس بودم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام روزتان بخیر بله شما باید برید دانشگاه دولتی از مقطعی که نخواندید ادامه تحصیل دهید

 169. Avatar photo
  باران
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام، من 30 سالمه، پیشدانشگاهی دوتا درس رو تجدید آوردم نیمه دوم سالو بعد اون ترک تحصیل کردم الان بخوام ادامه بدم باید چیکار کنم؟ واینکه آیا باید کل کتابو امتحان بدم یا فقط دروس نیمه دوم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام روزبخیر
   باید اون دوتا درسی که تجدید شدین
   کل کتاب رو امتحان بدین.

 170. Avatar photo
  مدیری
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام ، من یک خانم ۴۰ ساله هستم ، که دیپلم حسابداری دارم ، میخوام ادامه تحصیل بدم ، ولی عاشق رشته ی کامپیوترم ، دوست دارم مدرک دانشگاهی کامپیوتر داشته باشم . الان باید چیکار کنم و کجا برم ؟ تلفن ثابت هم ندارم که با مشاوره تماس بگیرم ، لطفا راهنمایی کنید 🙏🏻

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر ار نظام قدیم هستید باید برای مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنید تا بتونید دانشگاه بدون کنکور کامپیوتر بخونید

   • Avatar photo
    مدیری
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

    ممنونم ، حالا من باید به کجا مراجعه کنم ؟
    و اینکه من مدرک دیپلم کارودانش حسابداری دارم ، پیش دانشگاهی نداره که !

    • Avatar photo
     karimi
     ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 171. Avatar photo
  محمد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام
  پسرم کلاس سوم ابتدایی هستش
  حالا به دلایلی سال دیگه رو نمیخوام بفرستم
  ینی یکسال توقف داشته باشه بعد از یکسال ادامه بده ایا مدرسه روزانه میتونه ادامه بده
  فقط یکسال ترک کنه سال دیگ ادامه میده..
  الان هم که کلاس سوم هستش یک سال از همکلاسی ها بزرگتره

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام روز بخیر من توصیه نمیکنم اما میتوانید

 172. Avatar photo
  مریم
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

  سوال من و جواب ندادین..

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 173. Avatar photo
  مریم
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۰

  سلام وقتتون بخیر من دانش آموز پایه یازدهم تجربی هستم و سال دیگه کنکور دارم ولی خیلی درس هام ضعیف هست…. میخواستم بدونم اگه سال دیگه ترک تحصیل کنم و درس بخونم میتونم سال بعدش پایه ب دوازدهم برم؟ یا نمیشه؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت دریافت مشاوره جهت ادامه تحصیل با مرکز تماس بگیرید.

 174. Avatar photo
  شیما
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام وقتتون بخیر. من سال یازدهم رشته کارودانش هستم ولی قبل از سال نوروز ترک تحصیل کردم و هنوز پروندم در مدرسه هست
  برا رفتن به سال دوازدهم باید تمامی دروس یازدهم را امتحان بدم؟
  و امکانش هست که به پایه دوزادهم برم و دروس یازدهم را بعدا امتحان بدم؟
  لطفا یه راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام بله یازدهم ومجددابایدبخونیدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 175. Avatar photo
  مهناز
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

  باسلام
  مدرک سیکل بزرگسالان با مدرک سیکل مدرسه عادی چه فرقی داره؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام روزتون بخیر فرق زیادی ندارد در صورت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

 176. Avatar photo
  مهدیه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام
  من ۱۸ سالمه همین امسال مدرک سیکلمو گرفتم میتونم کلاس دهمو مدرسه عادی برم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام روزتون بخیر راستش باید ئدر صورت قبول نکردن مدرسه خودتان مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنید

 177. Avatar photo
  مانی
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۹

  سلام
  من 15سال سن دارم و سیکل گرفتم و نمیخوام برم دهم ایا میتوانم در اموزشگاه کامپیوتر دیپلم بگیرم

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 178. Avatar photo
  Amirali
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام خسته نباشید
  من کلاس دهم رو تمام کردم و سال بعدش در کلاس یازدهم ثبت نام کردم ولی ادامه ندادم و به مدت دو سال ترک تحصیل کردم و الان تازه هیجده سالم شده میتونم در پایه یازدهم در مدرسه عادی ثبت نام کنم یا خیر ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده تحصیلی به آموزش و پرورش ناحیه محل سکونت مراجعه نمایید.

 179. Avatar photo
  Amir
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام خسته نباشید
  من کلاس دهم رو تمام کردم و سال بعدش در کلاس یازدهم ثبت نام کردم ولی ادامه ندادم و به مدت دو سال ترک تحصیل کردم و الان تازه هیجده سالم شده میتونم در پایه یازدهم در مدرسه عادی ثبت نام کنم یا خیر ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 180. Avatar photo
  فرشید خسروی بابادی
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۵

  سلام خسته نباشید من تا سوم راهنمایی درس خوندم ولی ب خاطر وضیعت مالی دیگ نتونستم ادامه بدم و ترک تحصیل و ۳ سال از این ماجرا میگذرع و الا ۱۸ سالمه برای رفتن ب دبیرستان چ کار باید بکنم

  • Avatar photo
   mansuri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر باید مدارس بزرگسالان ثبت نام کنید و واحد های باقی مانده را بگذرانید

  • Avatar photo
   maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر
   بله.امکان پذیر هست .جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 181. Avatar photo
  رضا
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۳

  سلام من بیست و شش سالمه و تا سوم راهنمایی خوندم،اما سیکل نگرفتم،الان میخوام ادامه تحصیل بدم،میخوام شرایطشو بدونم،ممنونم.

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 182. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام وقت بخیر من تا دهم خوندم رشته ریاضی فیزیک دو سال آخرو نخوندم الان میخوام کاردانش بخونم در زمینه هنر(عکاسی) میتونم بدون خوندن دوسال آخر کنکور بدم وارد دانشگاه بشم یا نه و ۳ ساله نخوندم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام وقت بخیر . اگر کمی فکر کنید به نتیجه می رسید که مجاز به ورود به دانشگاه نمی باشید بدون دیپلم . برای اطلاعات بیشتر به مقالات سایت مراجعه نمایید

 183. Avatar photo
  شیما
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام ببخشید من کلاس شیشم رو خوندم و دیگح شرایطشو تداشتم
  ترک تحصیل کردم الان18 سالمه و میخام ادامه بدم یعنی پنج سالح نخوندم الا باید چیکار کنم..؟ ممنون

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده تحصیل خود به صورت حضوری به مدارس بزرگسالان مراجعه نمایید.

  • Avatar photo
   bahraii
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام وقتتون بخیر لطفا مقاله شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401 را با دقت مطالعه کنید

 184. Avatar photo
  زينب دواني
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام خوبین ببخشین یه سوال داشتم.میخواستم بپرسم وقتی دیپلممو گرفته باشم بعد ۴سال ترک تحصیل کرده باشم چجوری باید برم دانشگاه؟ باید چیکار کنم دقیقا؟؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   سلام اگر دیپلم داشته باشید میتونید هم از طریق کنکور و هم از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه بشید

 185. Avatar photo
  متین
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

  سلام من دهم را تمام و ترم اول یازدهم را نیز تمام کردم بنا به دلایل کرونا نتونستم ادامه بدم و میخام دیپلم بگیرم چی کار کنم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

   سلام برین مدرسه بزرگسال اگه دیگه شرایط عادی رونداریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 186. Avatar photo
  نوید
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

  خیلی ممنون ، فقط مدرک موقت رو باید آموزش و پرورش بگیرن

 187. Avatar photo
  نوبد
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام وقت بخیر کسی در حال گذراندن سال دوازدهم است و محل کارش برای قرارداد مجدد تقاضای مدرک دیپلم را کرده است و هنوز مدرک تحصیلی آماده نیست ، باید چیکار کند ؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید مدرک موقت ارایه کنید تازمانی که مدرک اصل شما اماده شود یا اینکه از محل کارتون فرجه بگیرید

 188. Avatar photo
  یگانه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام من تاکلاس اول دبیرستان خواندم دیگه نخواندن حالا پشیمونم میشه ادامه تحصیل بدم چه جوری

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقتتون بخیر
   بله ادامه تحصیل شما از طریق ثبت نام در مدارس بزرگسال امکان پذیر است .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 189. Avatar photo
  سهیل
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  سلام وقت خوش. من دیپلم انسانی دارم. و میخوام تغییر رشته بدم به تجربی. آیا میشه در مدارس بزرگ سال ثبت نام کرد و دوباره دوره متوسطه دوم را خوند

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقتتون بخیر
   بله شما میتوانید برای اخذ مدرک دیپلم تجربی از طریق مراجعه به اموزش و پرورش استان خود اقدام بفرمایید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 190. Avatar photo
  Ali
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام، من سال 62 امتحان نهایی سوم راهنمایی مردود شدم و ترک تحصیل کردم ، الان بخوام سیکل رو بگیرم آیا فقط از درس هایی که نمره نیاوردم دوباره باید امتحان بدم ؟ یا باید کلا تمام درس ها رو امتحان بدم؟ و لطفا بگید چه زمان هایی امتحان میگیرن
  ممنون میشم توضیح بدید

  • Avatar photo
   heydari
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   اون درس هایی که مردود شدید رو باید امتحان بدید

 191. Avatar photo
  Mohammad
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

  با سلام من تا کلاس پنجم ابتدایی خوندم قبول شدم برای ششم دیگه نخوندم الانم ۱۷سالمه میخوام از دوباره ادامه تحصیل بدم میگن میتونم متفرقه بخونم آیا میشه از دوباره بخونم لطفا راهنمایی کنید🙏

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲

   سلام برای ادامه تحصیل باید به آموزش پرورش ناحیه تون مراجعه کنید و پذیرش بگیرید

 192. Avatar photo
  Mohammad
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  با سلام من تا کلاس پنجم ابتدایی خوندم قبول شدم برای ششم دیگه نخوندم الانم ۱۶سالمه دارم میرم ۱۷ میخوام ادامه تحصیل بدم میگن میتونم متفرقه بخونم آیا میتونم بازم بخونم لطفا راهنمایی کنید 🙏

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   سلام باید برای ادامه تحصیل به اموزش و پرورش شهرتون مراجعه کنید و تشکیل پرونده بدید

 193. Avatar photo
  بخشی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من سال پیش ترک تحصیل کردم دوم دبیرستان بودم و رشتم تجربی بود
  میخواستم بپرسم الان من برای تحصیل در فنی حرفه ای و رشته برق باید چکاری انجام بدم و اگه برق بخونم ایا باید از اول دبیرستان شروع کنم و چجوریه
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام وقت بخیر . دروس تخصصی فنی حرفه ای را باید قبول شوید و وارد رشته برق شوید برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت را مطالعه فرمایید

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   با سلاممیتوانید کاردانی ناپیوسته اگر شرایطه داخل دفترچه رو داشته باشید مدارک مجاز ثبت نام میتوانید شرکت کنید

 194. Avatar photo
  مبینا پودینه
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

  سلام من پارسال تا قبل ترم یک پایه یازدهم تجربی درس میخوندم و ترک تحصیل کردم راهنمایی کنید برای تکرار پایه باید چه مراحلی طی کنم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   با سلام از اموزش پرورش اقدام کنید تا مشخص شود برای بطزرگسالان باید بروید یا عادی

 195. Avatar photo
  م.بابایی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام من دوم راهنمایی که حدودا ۲۷سال پیش بود ترک تحصیل کردم الان میخوام دوباره ادامه تحصیل بدم لطفا راهنمایی کنید.
  کرج زندگی میکنم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

   با سلام ایشون باید طبق شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401 از طریق اموزش پرورش اقدام کند

 196. Avatar photo
  مهسا.امینی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۷

  سلام
  من ۵.۶ سال پیش
  سوم دبیرستان بعد از امتحان خرداد که تجدید داشتم
  ترک تحصیل کردم
  چجوری اقدام کنم برای دیپلم؟
  چند ماه طول میکشه دیپلم بگیرم؟
  برای کار احتیاج به دیپلم دارم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

   سلام وقت خوش . از طریق مدارس بزرگسالان برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 197. Avatar photo
  مهسا.امیری.
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۶

  سلام
  وقت بخیر
  من ۵.۶ سال پیش
  سوم دبیرستان بعد از امتحان خرداد که تجدید داشتم
  ترک تحصیل کردم
  چجوری اقدام کنم برای دیپلم؟
  چند ماه طول میکشه دیپلم بگیرم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام وقت خوش .از طریق ثبت نام در مدارس بزرگسالان میتوانید

 198. Avatar photo
  ملیکا
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۶

  سلام من سال هشتم درسو ول کردم الان چند سالی هست می‌خوام جهشی بخونم چی کار باید بکنم

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام باید جهت ادامه تحصیل در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنید

 199. Avatar photo
  farnaz
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  با سلام… من سال هشتم رو جهشی خواندم سال نهم رو خوندم و موقع انتخاب رشته ترک تحصیل کردم به سالی میشه من الان چجوری میتونم دهم رو تو تابستون بخونم و مهر برم یازدهم.

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   با سلام وقت بخیر با مراجعه به آموزش و پرورش درخواست ادامه تحصیل خود را ثبت کنید

   • Avatar photo
    farnaz
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

    پس ایا امکانش هس که دهم رو تابستون بخونم و مهر یازدهم بخونم!

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

     سلام وقت بخیر . شما باید حالت جهشی تحصیل کنید . برای این امر به مدیریت مدرسه مراجعه کنید

 200. Avatar photo
  هستی
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام روزتون بخیر، من 23سالمه، سال دوم دبیرستان ترک تحصیل کردم و امتحان ندادم، یعنی مدرک اول دبیرستان دارم، الان که نظام جدید شده از چه مقطعی باید ادامه بدم؟؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر اگر دوم دبیرستانتان تمام نشده باید از پایه 11 ام اقدام کنید به ادامه تحصیل برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 201. Avatar photo
  مهدی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام من کلاس یازدهم تجربی هستم و الان امتحانات خرداد را 6تا را دادم. و می خواهم که سال دیگر یازدهم را مجدد بخوانم باید چکار کنم

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   سلام وقت بخیر . باید برای تحصیل مجدد به اداره آموزش و پرورش منطقه محل سکونت خود مراجعه کنید

 202. Avatar photo
  یاس
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام من رشته تذهیب تشعیر هنر ایرانی خوندم الا اگه بخام ادامه تحصیل بدم زیر شاخه رشته خودم طلا سازی هست باید چکا کنم و مشهد رشته طلا سازی دانشگاه داره؟؟؟

  • Avatar photo
   یاس
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

   منظورم طراحی طلا و جواهی هستش

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   برای مشاوره در این رشته تحصیلی با مرکز تماس بگیرید

 203. Avatar photo
  جعفری
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام خسته نباشید
  بنده تا سال 12 رشته ریاضی فیزیک خواندم متاسفانه امتحانات خرداد قبول نشدم برای شهریور ماه هم کم کاری کردم و نخوندم و قید ادامه تحصیل را زدم الان یک سالی هست که ترک تحصیل کردم.
  الان میخام ادامه بدم ولی نمی‌دونم کجا باید برم و از کجا شروع کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید❤️

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   شما اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید باید از اموزش پرورش یا مدارس بزرگسالان اقدام کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتوانید از اموزش پرورش یا مذدارس بزرگسالان اقدام متنید

 204. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام خسته نباشید
  من یازدهم انسانی هستم ولی ترک تحصیل کردم چون به این رشته علاقه نداشتم. حالا میخواهم به رشته کامپیوتر فنی حرفه ای برم چیکار باید بکنم. من باید از دهم دوباره شروع کنم و یا باید یازدهم رو بخونم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل با پرونده ی خود به صورت حضوری به آموزش و پرورش ناحیه محل سکونت مراجعه نمایید.

 205. Avatar photo
  عبدالملکی
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام من کلاس ۱۱ رو ثبت نام کردم نوبت اول هم ۴ یا ۵ امتحان رفتم
  سال بعد ۱۱ رو میتونم بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر
   شما بله میتونین جهت ادامه تحصیل سال بعد 11 هم رو بخونین

 206. Avatar photo
  فرزانه
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من الان دهم انسانی هستم من اصلن علاقه ای به این رشته ندارم و برای تغییر رشته هم اقدام کردم ولی به علت هاشور خوردن رشته تجربی نمیتونم برم
  میخاستم بدونم اگه برم مدرسه غیر انتفاعی میتونم رشته عوض کنم
  اصلن راهی داره؟
  اگه لطف کنید و راهنماییم کنید ممنون میشم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام بله برای آزمون میان پایه دهم به یازدهم برای تغییر رشته اقدام کنید

 207. Avatar photo
  امید
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷

  سلام وقت بخیر…
  ببخشید من از سال 95 ترک تحصیل کردم دبیرستان رشته انسانی و تجربی با ریاضی فیزیک رو آوردم سال بعدش ادامه تحصیل ندادم بعد دوباره سال آیندش رفتم دبیرستان که به دلایلی راه ندادن مدرسه و رفتم کار و دانش اونجاهم که علاقه نداشتم به رشته هاش یکم تحصیل کردم بعد شد که ترک تحصیل کردم وسط درس آیا امکانش هس که من دوباره برم و یکی از رشته تجربی یا انسانی رو ادامه بدم و دیپلم رو بگیرم ؟
  میشه راهنمای کنین ممنون میشم از لطفتون …♥️

 208. Avatar photo
  مهدی
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام من سال هشتمو تموم کردم و میخواستم برم نهم دیگه نخوندم یکسال اگه بخوام ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام
   به اموزش و پرورش مراجعه کنید

   • Avatar photo
    امید
    ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۷

    سلام وقت بخیر…
    ببخشید من از سال 95 ترک تحصیل کردم دبیرستان رشته انسانی و تجربی با ریاضی فیزیک رو آوردم سال بعدش ادامه تحصیل ندادم بعد دوباره سال آیندش رفتم دبیرستان که به دلایلی راه ندادن مدرسه و رفتم کار و دانش اونجاهم که علاقه نداشتم به رشته هاش یکم تحصیل کردم بعد شد که ترک تحصیل کردم وسط درس آیا امکانش هس که من دوباره برم و یکی از رشته تجربی یا انسانی رو ادامه بدم و دیپلم رو بگیرم ؟
    میشه راهنمای کنین ممنون میشم از لطفتون …♥️

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

     سلام شرایط سنی و شرایط نظام وظیفه تون باید بررسی بشه

 209. Avatar photo
  Kosar
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۳

  سلام خسته نباشید چهارسال پیش کلاس هفتم بعد از امتحانات ترک تحصیل کردم و الان 17سالمه میتونم توی مدرسه عادی ادامه بدم؟؟و اینکه اصلا درس رو یادم نیست چیکار کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد .برای اطلاع از شرایط ادامه تحصیل با مشاوران مرکزتماس بگیرید .

 210. Avatar photo
  Kosar
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۴

  سلام من تا کلاس هفتم درس خوندم و الان 4ساله ترک تحصیل کردم الان تقریبا17سالمه میتونم توی مدرسه عادی ادامه بدم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام
   خیر باید برای مدارس بزرگسال اقدام کنید

 211. Avatar photo
  سحر
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۴

  سلام من ۸ساله ترک تحصیل کردم با مدرک سیکل الان ۲۲ سالمه میتونم غیر حضوری ادامه بدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام
   بعله امکانش هست باید مراجعه به اموزش و پرورش داشت باشید به مراه اخرین مدارک تحصیلیتون

 212. Avatar photo
  سحر
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام من ۸ ساله که ترک تحصیل کردم مدرک سیکل گرفتم میشه دوباره ادامه بدم اونم غیر حضوری؟

 213. Avatar photo
  لک لک
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام،میخواستم بدونم با دیپلم مدرسه بزرگسالان میشه کنکور شرکت کرد؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام . اگر دیپلم نظام جدید دارید. بله میتونید شرکت کنید.

 214. Avatar photo
  ابوالفضل
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام من پارسال ترک تحصیل کردم ۱۱ انسانی الان میخوام ادمه تحصیل بدم و تغییر رشته میتونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید ولی باید بقیه شرایط شما بررسی شود.

 215. Avatar photo
  احمدرضا
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام بر شما ، بنده ۱۷ سالم تموم شده و سال گذشته مدرک دهم رو در رشته تجربی بدست آوردم و بعدش در تابستان سال گذشته امتحان فیزیک و هندسه برای تغییر رشته دادم و حدود سه ماه از سال تحصیلی تا آذرماه رو هم سپری کردم ولی بعدش بنا به دلایلی ترک تحصیل کردم تا برای سال تحصیلی جدیدی که پاییز شروع میشه ثبت نام کنم ، میخواستم بدونم میشه در تابستون دوباره در آزمون تغییر رشته ثبت نام کنم و به فنی حرفه ای برم یا حتما باید همین رشته خودم که ریاضی هست رو ادامه بدم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام . شما باید به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید برای ادامه تحصیل . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 216. Avatar photo
  ناشناس
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام من پایه دهم تجربی هستم و میخوام بعد از اتمام این پایه ترک تحصیل کنم و دو پایه بعدی رو بعد از ۱۸ سالگی در مدارس شبانه یا به صورت غیر حضوری بگذرونم و دیپلم بگیرم. آیا همچین کاری برای من ممکن هست؟ اگر هست آیا با این دیپلم میتونم در کنکور و دانشگاه شرکت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر باید مدارس بزرگسالان برید که ممکنه از نظر سطح تدریس مثل مدارس عادی نباشه ولی در صورت اتمام میتونید کنکور شررکت کنید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

   • Avatar photo
    ریحانه
    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۴

    سلام وقتتون بخیر
    من سال ۱۳۸۴ دیپلم تجربی گرفتم چطور میتونم ادامه تحصیل بدم

    • Avatar photo
     مشاور ملکی
     ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۲

     سلام وقت بخیر
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل در تماس باشید.

 217. Avatar photo
  ناشناس
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

  سلام وقتتون بخیر
  من سال یازدهم انسانی هستم نمی خوام این رشته رو ادامه بدم می خوام برم تجربی و نمی تونم همراه با درس های انسانی درس های تجربی رو هم بخونم می خواستم بدونم میشه امسال رو ترک تحصیل کنم و سال بعد تو همون مقطع ولی رشته تجربی ثبت نام کنم؟
  یا مثلا مرخصی تحصیلی بگیرم زمان باقی مونده رو فقط به درس های تجربی اختصاص بدم ؟ اصلا به دخترا مرخصی تحصیلی میدن؟
  اصلا نمی خوام انسانی رو ادامه بدم
  لطفاً راهنماییم کنید🙏

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام
   شما میتوانید آزمون میان پایه بدین و برای سال دوازدهم در رشته ی تجربی ادامه تحصیل بدین

 218. Avatar photo
  شهناز
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام، من تو کلاس پنجم ابتدایی ترک تحصیل کردم الان ۲۴سال سن دارم میخوام ادامه تحصیل بدم قبل از همه چیز باید ب کجا مراجعه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.🙏

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت بخیر برای ادامه تحصیل باید به مدارس امئوزش از راه دور بزرگسالان مراجعه کنید که در ابتدا به اموزش پرورش استان مربوطه مراجعه کنید و از اونجا پیگیری کنید

   • Avatar photo
    Parham
    ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

    سلام من ۱۶سالمه دهم هستم امسال سره یه سری مشکلات نخوندم ساله بعد میتونم دوباره ثبته نام کنم؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

     سلام وقت بخیر برای ائامه تحصیا میتونید به مدرسه مربوطه مراجعه کنید و ادئامه بدید منعی ندارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 219. Avatar photo
  رامین
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام خسته نباشید من 28 سالمه دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم از رشته انسانی دارم ایا میتونم ادامه بدم برای دانشگاه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   باید شرایط نظام وظیفه شما چک بشه

  • Avatar photo
   Parham
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام من کلاسه دهم هستم وامسال سره یه سری مشکلات نخوندم ساله بعد میتونم دوباره ثبته نام کنم؟

 220. Avatar photo
  سارا
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من ۱۷ سالمه و امسال دوازدهم انسانی بودم ولی بعد ترم اول مجبور شدم ترک تحصیل کنم سال بعد امکانش هست تو ی مدرسه دولتی عادی درس بخونم و بتونم کنکور بدم یا باید برم بزرگسال و نمی تونم کنکور ثبت نام کنم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷

   با سلام.به اموزش و پرورش مراجعه کنید و سپس میتوانید در مدرسه عادی پایه دوازدهم را مجددا بخوانید.جهت بررسی دقیق تر شرایط با مرکز مشاوره ایران تحصل تماس بگیرید.

 221. Avatar photo
  سبا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۶

  سلام من سوم دبیرستان نظام قدیم رو نصفه رها کردم و الان که حدود ۶سال گذشته میخوام دیپلم بگیرم چه اقداماتی باید انجام بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

   اولویت با نظام وظیفه اس بعد از طریق اموزش پرورش اقدام کنید

 222. Avatar photo
  Jme
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام من تادوم راهنمایی را خواندم ولی در میان سال به علت مشکلات نتونستم ادامه دهم والان سنم نزدیک 40است آیا میتوانم به صورت جهشی دیپلم بگیرم بازار راهنمایی جناب عالی تشکر میکنم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   با سلام.به اموزش و پرورش منطقه زندگی مراجعه کرده و واحد های مورد نیاز برای گرفتن دیپلم را اخذ کنید.

 223. Avatar photo
  رقیه حسینی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام درباره این مطلب لطفا بیشتر توضیح بدید
  )اگر فرد دارای مدرک ابتدایی و پایه ششم باشد، می توانند در مدارس شبانه ثبت نام نموده و 105 واحد را به صورت ترم به ترم در مدت 2/5 یا نهایتا 3 ترم بگذارنند.)

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

   با سلام .شما میتوانید مدارس شبانه ثبت نام کنید ولی اگر قصد دیپلم گرفتن دارید باید ازپایه هفتم تا دوازدهم را کامل مطالعه بفرمایید .با تشکر.برای اطلاع بیشتر تماس بگیرید

 224. Avatar photo
  فاطمه
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام
  من سال دوازدهم خرداد شهریور امتحان ندادم افتادم امسال پاییز بزرگسالان ثبت نام کردم دی ماه ولی امتحان ندادم الان میخوام خرداد ماه امتحان بدم میتونم برا کنکور ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت فارغ التحصیلی تا شهریور 1401 میتوانید در کنکور سراسری شرکت نمایید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 225. Avatar photo
  EN
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  سلام وقتتون بخیر
  من کلاس یازدهم تجربی هستم بعد اینکه امتحانات نوبت اول شروع شد من چند تا از دروس را امتحان دادم اما ۵ تای آخر فعلا مونده به علت بیماری بایدتا بهار ۱۴۰۱ استراحت کنم و نمیتونم برم مدرسه
  وضعیت امتحانات نوبت دومم چجوری میشه میتونم تو خرداد امتحان بدم یا باید بمونم برای شهریور؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام
   باید از طریق آموزش و پرورش درخواست مرخصی تحصیلی بدین

 226. Avatar photo
  مبینا
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال پایه یازدهم ترک تحصیل کردم ولی تاقبل ترم مدرسه میرفتم
  چطور میتونم مجدد سال بعد یازدهمو بخونم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقت بخیر با مدرسه یا اموزش و پرورش صحبت بکنین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرین

 227. Avatar photo
  سحر
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام من یازدهم هستم و واقعا این رشته برام سنگین هست تجربی هستم و معدل پارسالم با اینکه مجازی بود خیلیپایین شد میخام رشتمو الان تغییر بدم و تا تابستان رشته تربیت کودک را بخوانم ک امتحان بدهم و وارد رشته بشم و واقعا نمیتوانم درس های تجربی را بخوانم میخوام مثل مرخصی تحصیلی داشته باشم و زمان باقی مانده را صرف خواندن تربیت کودک کنم اما مدیر مدرسه میگویند ن باید امسال را بخوانی ولی خب من نمیخواهم تجربی را بخوانم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر چون الان میانسال هست یه مقدار تغییر رشته و انصراف سخت هستش و باید اخر ترم وسال تحصیلی انجام بشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • Avatar photo
    ریحانه
    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۳

    سلام وقتتون بخیر
    من سال ۱۳۸۴ دیپلم تجربی گرفتم چطور میتونم ادامه تحصیل بدم

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۶

     سلام وقت به خیر
     برای ادامه تحصیل میتوانید از طریق کنکور و یا پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی اقدام نمایید.

 228. Avatar photo
  رویا
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام
  من دهم تجربی رو خوندم
  امسال باید یازدهم تجربی رو میخوندم
  پدرم فوت کرد ترک تحصیل کردم
  سال اینده میتونم در مدارس بزگسالان ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام وقتتون بخیربله

 229. Avatar photo
  حسن
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  درود به شما
  خسته نباشید
  من سال نهم معدلم پایین شد و شدم 14
  از رشته های نظری فقط ریاضی رو اووردم
  الان دهمم رشته ی کامپیوتر
  ولی از شرایط مدرسه و رشته اصلا راضی نیستم
  اگر امسال که دهمم در رشته ی کامپیوتر ترک تحصیل کنم
  میتونم سال بعد دوباره دهم رو در رشته ی ریاضی در دبیرستان غیر انتفاعی ثبت نام کنم؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر شما می توانید تغییر رشته دهید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

   • Avatar photo
    مریم
    ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

    سلام اگه پایه دهم رو تموم کرده باشیم و وسط سالی که یازدهم میخونیم ترک تحصیل کنیم مهرماه آتی میتونیم از یازدهم شروع کنیم یا باید بریم دهم دوباره؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

     سلام . مهر آینده یازدهم

    • Avatar photo
     شهناز
     ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۲

     سلام، من تو کلاس پنجم ابتدایی ترک تحصیل کردم الان ۲۴سال سن دارم میخوام ادامه تحصیل بدم قبل از همه چیز باید ب کجا مراجعه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.🙏

     • Avatar photo
      کارشناس ارشد
      ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

      سلام وقت بخیر باید به مدارس اموزش از راه دور مراجعه کنید

     • Avatar photo
      Yeganeh
      ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

      سلام مادر من ۳۲ سال سن دارن بعد مدرک سیکلشونو گرفتن الان برای ادامه تحصیل اول باید چه اقدامی بکنند؟

     • Avatar photo
      مشاور ابراهیمی
      ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

      سلام
      باید به مدرسه بزرگسالان مراجعه کنند
      برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور