irtextbook.ir

برای خرید اینترنتی کتاب ابتدا با ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دانش آموزان به سامانه irtextbook.ir وارد شوید. فروش و توزیع کتب درسی دانش آموزان به صورت اینترنتی و همچنین حضوری امکان پذیر است. سامانه ثبت نام کتاب درسی همیشه در دسترس می باشد. اما تنها زمانی می توانید برای سفارش کتاب در سایت Www.irtextbook.com اقدام نمایید که در مهلت تعیین شده و قرار داده شده طبق جدول زمانی باشد.

 

 

برای ورود به سامانه irtextbook.ir ، انجام خرید و دریافت راهنمایی های لازم برای ورود به سامانه و رفع مشکلات از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 –تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

سامانه irtextbook.com

مطابق با اطلاعیه هایی که وزارت آموزش و پرورش منتشر نموده است، تنها در زمان تعیین شده می توانید برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دانش آموزان از طریق سامانه Www.irtextbook.ir و همچنین از طریق اپلیکیشن موبایل امکان پذیر است. برای سفارش کتاب به صورت فردی و گروهی ابتدا وارد سامانه شوید و پس از آن برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. در غیر این صورت امکان وورد به سامانه را نخواهید داشت.

دانش آموزان و اولیای محترمی که در گذشته در سامانه ثبت نام کتاب درسی به نشانی irtextbook.ir ثبت نام نموده اند، در حال حاضر می توانند رمز عبور و همچنین کد ملی را وارد نموده و به راحتی وارد سامانه مورد نظر شوند. چنانچه قبلا ثبت نام نموده اید اما حال موفق به ورود به سامانه نمی شوید، می توانید بر روی گزینه “رمز عبور خود را فراموش نموده ام” کلیک کنید و برای بازیابی رمز عبور اقدام نمایید. در صورتی که نمی توانید خودتان رمز عبور را دریافت نمایید می توانید با شماره های 9099072952 ( از سراسر کشور ) و 9099072952 ( از استان تهران ) از خطوط ثابت ، در هر ساعت از شبانه روز تماس حاصل نمایید.

در مرحله ثبت و سفارش در سایت Www.irtextbook.com می توانید سفارش خود را ثبت نمایید. خوشبختانه پیگیری سفارش انجام شده به صورت الکترونیک و با استفاده از پیگیری مرسوله پستی امکان پذیر است. پرداخت هزینه مربوط سفارش کتاب ها با استفاده از رمز دوم اینترنتی و همچنین رمز پویا امکان پذیر است. توجه داشته باشید که پس از انجام خرید و سفارش کتاب، حتما شماره پیگیری سفارش را دریافت نموده و آن را یادداشت نمایید تا بتوانید برای پیگیری مرسوله خود اقدام نمایید.

 

 

سوالات متداول ثبت سفارش در سامانه Www.irtextbook.com

 

سوالات متداول ثبت سفارش در سامانه Www.irtextbook.com
سوالات متداول ثبت سفارش در سامانه Www.irtextbook.com

 

 • چه تفاوتی بین سفارش فردی و سفارش گروهی وجود دارد؟
  • سفارش فردی مختص به دانش آموزان است و سفارش گروهی توسط مدیران مدارس صورت می پذیرد. اما در رابطه با سفارش انجام شده هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد و هر دو سفارش به مدارس تحویل داده می شود.
 • دانش آموزانی که هنوز در پایه تحصیلی مورد نظر پذیرش آنان مشخص نیست چگونه می توانند برای ثبت سفارش اقدام نمایند که از ثبت نام نیز جا نمانند؟
  • با توجه به اینکه زمانبندی در نظر گرفته شده برای ثبت سفارش محدود می باشد، لذا بهتر است فرض را بر قبولی دانش آموز در نظر بگیریم و در صورتی که دانش آموز نتوانست موفقیت لازم را به دست آورد، در زمان تعیین شده برای اصلاح سفارش اقدام نمایند.
 • با توجه به اینکه سفارش برای هر پایه تحصیلی بر اساس مدارس ثبت نام شده می باشد، در صورتی که بخواهیم محل سکونت خود را تغییر دهیم چگونه می توانیم در irtextbook.ir اقدام نماییم؟
  • تمامی دانش آموزان و اولیای آنان می توانند برای انجام سفارش در زمان مقرر اقدام نمایند و با توجه به مهلت در نظر گرفته شده برای انجام اصلاحات ، برای ثبت نام در مدارس جدید اقدام نمایید تا تمامی کتب در زمان تعیین شده به مدارس مورد نظر تحویل داده شود.
 • بنده فرزند خود را می خواهم در مدارس دیگری در ترم های بعدی ثبت نام نمایم. چه زمانی باید برای سفارش کتب درسی اقدام نمایم؟
  • جدول زمانی برای انجام ثبت نام و همچنین ثبت سفارش تعیین شده است. به همین دلیل با توجه به زمان تعیین شده می توانید اقدام نمایید. چنانچه دانش آموز در مدارس دیگری اقدام به ثبت نام نمایند، به صورت خودکار سیستم مورد نظر برای آنان مدرسه را به روز رسانی خواهد نمود.
 • چگونه می توانیم برای پرداخت وجه شتابی در سامانه اقدام نماییم؟
  • پرداخت وجه مورد نظر به صورت الکترونیک در سامانه Www.irtextbook.com و با توجه به کارت های عضو شبکه شتاب صورت می پذیرد.

 

 

سوالات متداول ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دانش آموزان

 

سوالات متداول ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دانش آموزان
سوالات متداول ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دانش آموزان

 

 • در سامانه فروش و توزیع کتب درسی دانش آموزان آیا می توانیم با استفاده از تلفن های هوشمند و یا تبلت اقدام به ثبت نام نماییم؟
  • برای خرید و سفارش کتاب می توانید از طریق نرم افزار تحت سیستم عامل اندروید اقدام به خرید نمایید.
 • آیا برای ورود به سامانه irtextbook.ir می توانیم از هر مرورگری استفاده نماییم؟
  • می توانید از هر نوع مرورگر استفاده نمایید اما بهتر است از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده نمایید.
 • برای ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟
  • برای ورود به سامانه کافی است شماره ملی و همچنین شماره سریال دانش آموزی را وارد نمایید.
 • من کد شماره سریال شناسنامه را به صورت صحیح وارد نموده ام اما امکان ورود به سامانه را ندارم علت چیست؟
  • مشکل به وچود آمده ممکن است به یکی از دلایل زیر اتفاق افتاده باشد.
   • ممکن است ثبت نام شما به صورت صحیح صورت نپذیرفته باشد که در این صورت دانش آاموز باید به محل تحصیل خود مراجعه نموده و برای ثبت نام اقدام نمایید.
   • ممکن است شمار سریال دانش آموز را به صورت صحیح وارد ننموده باشید. که در این صورت ابتدا بار دریگر شماره مورد نظر را وارد نمایید و در صورتی که باز هم با همین مشکل روبه رو شدید، شاید نیاز به دریافت مجدد شماره از مدرسه باشید.
   • در صورتی که دوره تحصیلی دانش آموزان در پایه های متوسطه دوم یا دوره اول متوسطه مدارس استعدادهای درخشان (پایه های ۷ و ۸ و ۹) می باشد.
 • نحوه ورود برای دانش آموزان اتباع خارجی چگونه است؟
  • دانش آموزان اتباع خارجی به جای کد ملی، کد اتباع در سامانه سناد و به جای شماره سریال شناسنامه، 6 رقم یک (111111) وارد نمایند.
 • آیا دانش آموزان تمامی دوره ها می توانند برای ثبت نام در irtextbook.ir اقدام نمایند؟
  • دانش آموزان پایه های تحصیلی 7 ، 8 و 9 دوره متوسطه اول نمی توانند اقدام نمایند.
  • کلیه دانش آموزان برای خرید کتاب های درسی می توانند در شهریور ماه 1398 در کتاب فروشی های سراسر کشور اقدام نمایند.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دانش آموزان به نشانی irtextbook.ir مطالبی را به شما ارائه نماییم. سوالات مربوط به سامانه فروش و توزیع کتب درسی دانش آموزان را به شما ارائه نماییم. در صورتی که با مشکلی در رابطه با نحوه ورود به سامانه Www.irtextbook.com مواجه می باشید و یا اینکه مایل به خرید و سفارش کتاب توسط کارشناسان ما می باشید، می توانید با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

ثبت نام مدارس راهیان کوثر

ثبت نام مدارس انرژی اتمی پایه دوم

ثبت نام دبیرستان البرز پایه دهم

ثبت نام مدارس فصلی خلاقیت

سامانه ثبت نام آزمون دبیرستان انرژی اتمی دوره اول و دوم

 

آیا می توان برای ورود به سامانه irtextbook.ir از تبلت و یا گوشی تلفن همراه استفاده نماییم؟

ورود به سامانه از طریق اپلیکیشن تلفن همراه در نظر گرفته شده برای ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی امکان پذیر است.

 

آیا می توان در سامانه Www.irtextbook.com برای خرید تک کتاب اقدام نمود؟

بله. در قسمت فروش و توزیع کتب درسی دانش آموزان بخشی برای خرید کتب تکی در نظر گرفته شده است.

 

ما اطلاعات مربوط به دانش آموز را در سامانه Www.irtextbook.ir به درستی وارد می نماییم اما نمی توانیم وارد سامانه شویم علت چیست؟

این موضوع علت های متفاوتی می تواند باشد که برای اطلاع از علت دقیق به وجود آمدن مشکل می توانید از خطوط ثابت با شماره های 9099072952 ( از سراسر کشور ) و 9099072952 ( از استان تهران ) تماس حاصل نمایید.