سایت همگام انتخاب رشته نهم

هر دانش آموز مشغول به تحصیل در پایه نهم تحصیلی باید برای انتخاب رشته در این مقطع به سایت همگام انتخاب رشته نهم مراجعه کند. البته قبل از هر چیز دانش آموز باید از نحوه ورود به سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش و اینکه چگونه انتخاب رشته کنیم در نهم ؟ اطلاعاتی را بدست آورد. در واقع، بعد از ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته به این سامانه وی باید با طی مراحلی انتخاب رشته را انجام دهد.

 

در این نوشته، با بحثی در رابطه با سایت همگام انتخاب رشته نهم و نحوه انتخاب رشته در آن در خدمت شما هستیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله به پاسخ سؤال خود یعنی چگونه انتخاب رشته کنیم در نهم ؟ بعد از ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته به این سامانه برسید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه ورود به سامانه همگام انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

انتخاب رشته پایه نهم تحصیلی در سایتی به نامهمگامو با توجه به شرایطی از طرف فرد دانش آموز صورت می گیرد

اساس انتخاب رشته در سایت همگام انتخاب رشته نهم چیست؟

همان طور که بالاتر خدمت شما عرض کردیم دانش آموز برای انجام انتخاب رشته دبیرستانخود باید به سایت همگام انتخاب رشته نهم مراجعه کند.

اما آیا می دانید که این انتخاب رشته بر چه اساسی در سایت همگام انتخاب رشته نهم انجام می شود؟

باید بگوییم که ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته و تکمیل فرم اولویت بندی رشته های تحصیلی براساس موارد مختلفی همچون علاقه و استعداد دانش آموز، نمرات وی در امتحانات و آزمون های هدایت تحصیلی انجام می شود.

 

 

چگونه می توان برای ورود به سایت همگام انتخاب رشته نهم اقدام کرد؟

از آن جایی که هر دانش آموز الزاماً باید از نحوه ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته اطلاع داشته باشد تا بدین ترتیب بتواند انتخاب رشته خود را به خوبی انجام دهد در این بخش قصد داریم تا پاسخگوی این سؤال برای شما یعنی چگونه انتخاب رشته کنیم در نهم ؟ باشیم.

با یافتن پاسخ دقیق این پرسش یعنی چگونه انتخاب رشته کنیم در نهم ؟ دیگر مشکلی از بابت نحوه ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته و شیوه استفاده از این سامانه ندارید.

در این بخش با راهنمای تصویری نحوه ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته در خدمت شما هستیم تا بدین ترتیب بتوانید به جواب این سؤال یعنی چگونه انتخاب رشته کنیم در نهم ؟ برسید.

. در قدم اول برای ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته هر فرد باید آدرس سایت همگام یعنی hamgam.medu.ir را در مرورگر گوگل خود تایپ کند.

. مرحله بعدی درج رمز ورود و کد ملی در فیلدهای تعبیه شده در سایت همگام است.

 

 

چگونه انتخاب رشته کنیم در نهم؟

 

 

 

. با ورود به صفحه شخصی خود در سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش نوبت به کلیک بر روی گزینه ای به نام هدایت تحصیلی می رسد.

 

 

سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش

 

 

. با کلیک بر روی گزینه مذکور در سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش در صفحه باز شده باید بر روی گزینه ای به نام تکمیل فرم هدایت تحصیلی کلیک بفرمایید.

 

 

سامانه همگام

 

 

 

. با ورود به بخش فرم هدایت تحصیلی در سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش الزاماً باید گزینه نشان داده شده در زیر را بزنید.

 

 

همگام

 

 

. در قدم بعدی از آن جایی که باید انتخاب های شما براساس اولویت در سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش درج شود جهت اولویت بندی آن ها بر روی شکل نشان داد شده در تصویر زیر کلیک کنید.

 

 

سایت همگام

 

 

. در صفحه بعدی باز شده بعد از گزینش و انتخاب دقیق رشته های مورد نظر و درج آن ها در سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش باید کلید سبز رنگی به نام ذخیره چیدمان را بزنید.

 

 

چیدمان رشته ها در همگام

 

 

. در انتهای کار و پس از انجام کلیه اقدامات لازم برای انتخاب رشته با کلیک بر روی شکل به نمایش درآمده در زیر برای دریافت فرم انتخاب رشته خود در سامانه همگام اقدام کنید.

 

 

انتخاب رشته

 

 

در این قسمت، به پاسخ سؤال خود یعنی چگونه انتخاب رشته کنیم در نهم ؟ رسیدید.

اما باز هم در صورت نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

هدف از راه اندازی سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش چیست؟

سازمان آموزش و پرورش کشور جهت ایجاد هماهنگی های لازم بین نیازهای جامعه حاضر و خصوصیات فردی هر دانش آموز با برنامه های آموزشی مدارس اقدام به طراحی و راه اندازی سایت همگام انتخاب رشته نهم کرده است.

در این بخش، با ذکر اهداف اساسی آموزش و پرورش از ایجاد سایت همگام انتخاب رشته نهم به طور مفصل در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

. یاری رساندن به دانش آموزان جهت هدایت متوازن و موازی آن ها به سمت انواع و اقسام رشته های تحصیلی ارائه شده بر طبق تمامی سیاست های توسعه ای در نظر گرفته شده در کشور

. کمک به هر کدام از دانش آموزان جهت داشتن انتخاب رشته ای حرفه ای و تعیین مسیر کار و تحصیل وی در مدرسه و دانشگاه

. تشخیص دقیق تمامی استعدادها، توانایی ها و همین طور علایق دانش آموز پایه نهم جهت داشتن بهترین انتخاب رشته در دوران دبیرستان

 

 

چه عوامل و عناصری در انتخاب رشته فرد دانش آموز نقش دارند؟

شاید این سؤال برای شما هم مطرح شود که چه عناصر و عواملی در انتخاب رشته فرد دانش آموز نقش مهمی را ایفا می کنند؟

به دلیل اهمیت داشتن اطلاعات و آگاهی در رابطه با این موضوع در این قسمت قصد ارائه اطلاعات لازم را در رابطه با عوامل و عناصر مهم در انتخاب رشته دانش آموز را برای شما دوستان عزیز داریم.

این عناصر آن قدر مهم هستند که بدون توجه به آن ها مطمئناً نمی توان انتظار انجام انتخاب رشته ای معقول و منطقی را از شخص دانش آموز داشت.

. اولین مورد نقش بسیار مهم هدایت تحصیلی در انتخاب رشته فرد در سایت همگام انتخاب رشته نهم فرد است.

این هدایت تحصیلی شامل مواردی همچون امتیاز اختصاص داده شده از طرف معلم و مشاور به دانش آموز، نمره های فرد در انواع دروس دوره اول متوسطه، کسب حداقل نمره و امتیاز مورد نیاز در انواع درس های تخصصی و عمومی، اجرای نظرسنجی جداگانه از هر کدام از دانش آموزان در رابطه با رشته تحصیلی مورد علاقه و مواردی از این قبیل می شود.

مورد دوم داشتن مهارت و استعداد لازم برای ورود به رشته تحصیلی است که قصد ورود به آن را دارید.

دوستان خوبم تا زمانی که از داشتن استعداد در رشته ای مطمئن نشدید برای انتخاب آن اقدام نکنید.

با این کار فقط استرس زیادی به خود وارد می کنید و آینده را با دستان خودتان نابود می کنید.

این کار مثل این است که هیچ گونه استعدادی در بازی والیبال یا بسکتبال نداشته باشید و صرف داشتن علاقه بخواهید به صورت حرفه ای بازی کنید.

خب زمانی که استعداد لازم را ندارید چطور انتظار دارید که بازیکنی حرفه ای در یکی از این دو بازی باشید؟

تازه این گونه فقط زمان و هزینه خود را هدر می دهید.

پس اگر هیچ استعدادی در رشته پزشکی ندارید لطفاً برای ورود به این شغل رشته تجربی را انتخاب کنید.

. مورد سوم توجه هر فرد در زمان انتخاب رشته به نیازهای جامعه است. به این صورت که، هر دانش آموز در زمان انتخاب رشته باید این موضوع را هم در نظر بگیرد که نیازهای جامعه از جهت شغلی چیست؟

به این معنا که، در صورتی که جامعه نیاز به افرادی تحصیل کرده در رشته هایی همچون پزشکی و یا پیراپزشکی دارد بهترین کار برای دانش آموزان ورود به رشته تجربی و بعد هم وارد شدن به بازار کار در یکی از رشته های مذکور است.

از طرف دیگر، شاید جامعه به استخدام افراد تحصیل کرده در رشته های گروه مهندسی نیاز بیشتری در مقایسه با رشته های گروه تجربی همچون پیراپزشکی و پزشکی دارد.

اینجاست که بهترین راه روی آوردن دانش آموزان به رشته های گروه ریاضی و ادامه تحصیل در آن هاست.

البته دوستان عزیز دقت داشته باشید که تمامی این انتخاب رشته ها و روی آوردن دانش آموزان به انتخاب و ادامه تحصیل در آن ها تنها در صورت داشتن علاقه و همین طور استعداد لازم در انتخاب آن ها صورت می گیرد.

در غیراینصورت به جز صدمه روحی به فرد دانش آموز و اذیت شدن وی نتیجه دیگری را برای وی به همراه ندارد.

. مورد مهم دیگر، نمره هایی است که داوطلب مؤفق به اخذ آن ها در سال اول متوسطه شده است.

در واقع، هر فردی نمی تواند به هر رشته ای که مورد نظرش است وارد شود. این فرد دانش آموز الزاماً‌ باید نمرات لازم را برای ورود به رشته تحصیلی مورد نظرش بدست آورد.

به عنوان نمونه، دانش آموز گروه تجربی باید در درس ریاضی نمره 13 و در درس علوم تجربی نمره 14 را بدست آورده باشد.

مثال دیگر، رشته علوم انسانی است که فرد باید در درس عربی حداقل نمره 12، در درس مطالعات اجتماعی 13 و در درس زبان و ادبیات فارسی باید نمره 14 را بدست آورده باشد.

 

 

برای ورود بهسامانه انتخاب رشته دبیرستانبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

موانع مهم در انتخاب رشته صحیح پایه نهم شامل چه مواردی می شوند؟

دوستان عزیز دقت داشته باشید که مواردی هم وجود دارند که به عنوان موانعی مهم در داشتن انتخاب رشته ای مؤفق در پایه نهم به شمار می روند.

در ادامه با ذکر این موانع مهم در زمان انتخاب رشته پایه نهم تحصیلی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

 

 

. چشم و هم چشمی با دوستان و فامیل مانعی مهم در داشتن انتخاب رشته مؤفق

یکی از موانع بسیار مهم در زمان انتخاب رشته تحصیلی در پایه نهم چشم و هم چشمی با دوستان و فامیل و اطرافیان است.

این چشم و هم چشمی آن قدر بد است که می تواند زندگی و آینده فرد را به تباهی بکشاند.

دوستان عزیز باور کنید چون فلان فامیل یا دوست شما برای تحصیل در رشته علوم تجربی اقدام کرده شما هم نباید به این رشته وارد شوید.

باور کنید قرار نیست همه در فامیل دکتر شوند. اگر علاقه ای به رشته علوم تجربی ندارید نباید از سر چشم و هم چشمی به رشته تجربی وارد شوید.

تازه تصورش را هم بکنید که علاقه ای هم به درس های رشته تجربی نداشته باشید. آن وقت دیگر چند سال تمام باید درس هایی را که کوچکترین علاقه ای به مطالعه آن ها ندارید را بخوانید.

این واقعاً عذاب آور و اذیت کننده است.

 

 

. اجبار پدر و مادرها برای ادامه تحصیل فرزندانشان در رشته تحصیلی خاص

مانع بزرگ دیگری که بر سر راه انتخاب رشته مؤفق دانش آموزان وجود دارد اجبار پدر و مادرها برای ورود فرزندانشان به رشته تحصیلی است که آن ها می خواهند.

به نظر من هیچ چیز بدتر از این نیست که به زور و اجبار دیگران مخصوصاً والدین به تحصیل در رشته ای روی بیاورید.

بسیاری از والدین چون خودشان نتوانسته اند به تحصیل در رشته ای خاص مانند مهندسی مکانیک یا مهندسی برق بپردازند فرزندان خود را مجبور به تحصیل در آن ها می کنند.

اما این کار فقط نابود کردن آرزوهای دانش آموز و آینده وی است. این که چند سال رشته تحصیلی را بخوانید که هیچ علاقه ای به آن ندارید واقعاً سخت است.

 

 

جهت دانلود تست علاقمندی به رشته تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

توجه نداشتن به مهارت ها و توانایی های لازم برای انتخاب رشته

افراد بسیاری هستند که هنوز هم فکر می کنند تنها باید به علاقه در انتخاب رشته توجه کرد و اصلاً‌بحث داشتن مهارت و توانایی های لازم هیچ اهمیتی ندارد.

اما باید عرض کنیم که از قضا بحث داشتن مهارت و توانایی در زمان ورود به رشته ای خاص بسیار مهم است و در صورت عدم توجه به آن عواقب خوبی در انتظار فرد نیست.

 

 

برای آشنایی با نحوه انتخاب رشته در سایت انتخاب رشته همگام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم

اولویت بندی انتخاب رشته نهم

نکات مهم در انتخاب رشته نهم

سایت همگام انتخاب رشته نهم

برای انتخاب رشته در پایه نهم باید چگونه اقدام کرد؟

برای انتخاب رشته در پایه نهم باید به سایت همگام انتخاب رشته نهم وارد شوید و مراحل لازم برای انتخاب رشته را در آن طی کنید.

چگونه انتخاب رشته کنیم در نهم؟

برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته در پایه نهم و همین طور نحوه ورود کاربر سایت همگام انتخاب رشته با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش چه نام دارد؟

سایت انتخاب رشته نهم آموزش و پرورش سایت همگام نام دارد.