تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
سایت نهاد

سایت نهاد | Ec.nahad.ir + ورود مستقیم | ایران تحصیل

سایت نهاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سایت نهاد، سامانه ای است که هدف آن، فراهم کردن خدمات آموزشی در 24 ساعت برای دانشجویان بوده است. در سامانه ec.nahad.ir که سایت نهاد نام دارد، کلیه منابع درسی و غیردرسی به صورت آنلاین در دسترس بوده و افراد مختلف می توانند از آن استفاده کنند. این سایت فعالیت رسمی خود را از سال 93 آغاز کرده و در آن انواع دوره های آموزشی اعم ازدروس معارف، مهارتی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تدریس و ارائه می شود. در این سامانه خدمات برای تمامی مراکز از جمله سایت نهاد دانشگاه آزاد نیز ارائه می شود. در ادامه همراه ما باشید تا از این سامانه و امکانات آن به علاوه ec.nahad.ir سایت ثبت نام بیشتر بدانید.

سایت نهاد از سال 93 راه اندازی شده بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در این روزها فعالیت بسیار بیشتر  گسترده تری داشته و در آن تمامی دانشجویان از از تمامی مقاطع فعالیت دارند.

همانطور که اشاره کرده بودیم در این سامانه تمامی دانشجویان سراسری، آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور فعالیت دارند.

سایت نهاد برای تمامی دانشجویان امکان دسترسی به تمام منابع درسی و غیردرسی به علاوه معارف اسلامی، سیاسی، مهارتی، فرهنگی و اجتماعی را فراهم کرده است.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایت نهاد دانشگاه آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

معرفی سایت نهاد ec.nahad.ir

سایت نهاد، همان سامانه آموزش دانشگاهیان است. تفاوتی ندارد که دانشجوی مراکز دانشگاهی آزاد، سراسری و … باشید. در هر صورت می توانید از خدمات این وبسایت بهره مند شده و از خدمات آن استفاده کنید. از سامانه نهاد به آدرس، ec.nahad.ir علاوه بر دانشجویان، کلیه اساتید و کارکنان نیز می توانند استفاده نمایند. افراد عادی نیز امکان استفاده از خدمات سامانه نهاد را خواهند داشت.

 

 

راهنمای ورود به سایت نهاد ec.nahad.ir +  راهنمای تصویری

برای ورود به سامانه نهاد در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا مراحل آن را بررسی کنیم.

برای ثبت نام و ورود به سایت نهاد به نشانی ec.nahad.ir باید وارد شوید. سپس از منوی بالای صفحه روی گزینه ورود دانشجویان کلیک کنید.

 

 

ورود به نهاد

 

 

پس از کلیک روی گزینه دانشجویان باید گزینه ثبت نام کلیک کنید.

برای وارد شدن ثبت کد ملی خود را وارد کرده و سپس بررسی اطلاعات را بزنید.

 

 

ثبت نام در نهاد

 

 

نحوه ثبت نام در سایت نهاد

ما در این قسمت قصد داریم به بررسی نحوه ثبت نام در ec.nahad.ir سایت ثبت نام نهاد بپردازیم. همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، سایت نهاد برای تمامی دانشجویان، کارکنان و حتی افراد عادی در دسترس است تا این افراد بتوانند در زمینه هایی همچون، معارف، مهارت های زندگی، فرهنگ و سیاست دوره های آموزشی رایگان را ببنند. برای ثبت نام در این سامانه، لازم است ابتدا به سایت نهاد در آدرس اشاره شده، مراجعه کنید.

سپس از نوار بالا گزینه ای به نام ورود دانشجویان را انتخاب می کنید.

 

 

سایت نهاد دانشگاه آزاد

 

 

در این مرحله همانند تصویر زیر روی عبارت ثبت نام کلیک کنید.

 

 

ec.nahad.ir سایت ثبت نام

 

 

پس از درج کردن، کد ملی نیز روی گزینه بررسی اطلاعات کلیک کنید تا اگر اطلاعات شما تایید شده باشد، به مراحل بعدی هدایت شوید.

 

 

سامانه نهاد

 

 

برای نام نویسی در سایت نهاد، لازم است ابتدا فرم اینترنتی را تکمیل کرده و اطلاعاتی همچون، نام، نام خانوادگی، پست الکترونیک، تلفن همراه، جنسیت، استان و غیره را تکمیل کنید.

 

 

آموزش ورود به نهاد

 

 

در نهایت تیک مربوط به موافقیت با قوانین را زده و گزینه ثبت اطلاعات را می زنید.

پس از ثبت شدن اطلاعات دوباره به صفحه ورود بیایید، تا با وارد کردن کد ملی و رمز عبور وارد سایت شوید.

هنگامی که وارد پنل شخصی خود می شوید، می توانید تعهدنامه را بخوانید که در آن یک سری قوانین نوشته شده است. لازم است تمامی ثبت نام کنندگان، تیک موافقیت با این قوانین را فعال نمایند.

 

 

ec.nahad.ir سایت ثبت نام

 

 

اسامی اساتید و نام دوره های درسی نیز در همین قسمت درج خواهد شد.

اگر دوره خاصی مد نظر شماست، پس از انتخاب آن دوره باید روی گزینه ثبت نام بزنید.

بعد از ثبت نام می توانید به مشاهده تعداد جلسات، ظرفیت دروس و دیگر موارد بپردازید.

 

 

برای دریافت پاسخ سوال چرا سایت نهاد بازنمیشه، کلیک کنید.

 

 

شرکت در آزمون های نهاد به چه صورت است؟

تمامی افرادی که در سامانه نهاد ثبت نام می کنند، می توانند پس از گذراندن دوره آموزشی، در آزمون های دروس نیز شرکت کنند.

اگر فرد حد نصاب نمره را کسب کرده باشد، می تواند گواهی پایان دوره را نیز دریافت کند. در غیر این صورت لازم است مجدد برای شرکت در آزمون اقدام نمایند.

مراحل شرکت در آزمون های سامانه نهاد به صورت زیر است:

ابتدا به سامانه آموزش مجازی nahad.ir وارد شوید.

سپس برای ورود به پروتال شخصی، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

سپس لازم است روی گزینه آزمون جدید کلیک نید. اگر برای بار دوم است که قصد شرکت در آزمون را دارید، این گزینه به صورت اتوماتیک فعال خواهد شد.

 

 

امکانات نهاد شامل چه مواردی است؟

بیشترین خدمت این سایت مربوط به، آموزش مجاری است. عمده آموزش ها در حوزه معارف اسلامی، دروس سیاسی و دروس فرهنگی است.

از مهم ترین امکانات این سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات آموزش در معارف اسلامی
 • برگزاری دوره های مجازی رشد و توسعه فردی
 • برگزاری دوره ضمن خدمت کارکنان
 • برگزاری دوره ارتقا اساتید

دانشجویان و اساتیدی که از این سامانه استفاده می کنند باید به نکات زیر توجه داشته باشند:

برای استفاده از هر امکانی در سایت، لازم است پروفایل برای خودتان ایجاد کرده باشید.

دانشجویان برای جستجوی خدمات دانشگاه خود به صورت اختصاصی، باید دانشگاه محل تحصیل را جستجو نمایند.

به طور مثال اگر دانشگاه شما فرهنگیان است، باید این سایت را جستجو کنید.

 

 

برای آشنایی با مشکلات سامانه نهاد کلیک کنید.

 

 

نحوه دریافت گواهینامه از سامانه آموزش مجازی

ما در این قسمت قصد داریم به بررسی نحوه دریافت گواهی نامه از این سایت بپردازیم، در ادامه همراه ما باشید. در ابتدا لازم است دوره های آموزشی را گذرانده، آزمون داده و نمره قابل قبول را در آزمون کسب کرده باشید. پس از این مراحل، می توانید برای دریافت گواهی نامه از این سامانه اقدام کنید.

جهت دریافت گواهی نامه از سایت نهاد، ابتدا وارد سایت ec.nahad.ir شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. پس از وارد کردن نام کاربری و رمزعبور می توانید برای ورود اقدام کنید.

حالا باید نام استاد خود را از میان لیست آورده شده در پنل کاربری بیابید و روی آن کلیک نمایید.

در صفحه جدیدی که باز می شود می توانید روی نام استاد خود کلیک کنید.

حالا باید تیک دریافت گواهی را زده و روی صفحه جدیدی که باز می شود، روی صدور گواهی  کلیک کنید.

صفحه جدیدی برای شما باز می شود که لازم است در این صفحه روی «صدور گواهی پایانی» کلیک کنید.

البته مراحل به این جا ختم نمی شود، حالا باید نوع گواهینامه را خود انتخاب کنید.

در نهایت پس از انتخاب نوع گواهینامه و استادتان، می توانید روی گزینه دریافت فایل پی دی اف کلیک کنید.

 

 

برای اینکه بدانید آزمون نهاد چیست، کلیک کنید.

 

 

بررسی مشکلات سامانه آموزش مجازی به هنگام صدور گواهی‌نامه

بسیاری از دانشجویان هنگام دریافت گواهی نامه از سامانه نهاد، با مشکل رو به رو می شوند. ما در ادامه قصد داریم این مشکلات را بررسی کنیم.

گاهی یکی از مشکلات مربوط به عدم درج نمره توسط اساتید می شود. در این حالت تنها کاری که لازم است انجام دهید، صبر است تا نمره شما ثبت شود. زیرا تا وقتی که نمره شما ثبت نشده، امکان دریافت گواهی نامه وجود ندارد.

بروزرسانی سایت

گاهی با اینکه نمره درج شده است نیز، شما نمی توانید گواهینامه خود را بگیرید. در این حالت یکی از دلایل ممکن است مربوط به بروزرسانی سایت باشد. تمامی وبسایت های آنلاین دوره هایی را صرف به روزرسانی وبسایت خود می کنند که کاملاً طبیعی است. در اینگونه مواقع، باید صبر کنید تا این دوره تمام شود.

عدم تکمیل ثبت‌نام دانشجو و دروس

از جمله علل دیگر عدم ارائه گواهی نامه در سامانه نهاد، مربوط به ناقص بودن اطلاعات ثبت نام است. پس به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از اقدام برای دریافت گواهی نامه، ابتدا اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کرده باشید.

عدم اتمام دوره آموزشی و دریافت گواهینامه

برای شرکت در کلاس، آزمون و دریافت گواهی نامه همیشه تاریخ های معینی مشخص می شود. تمامی افراد موظف هستند، در این تاریخ ها به سامانه نهاد مراجعه نمایند. در غیر این صورت افراد باید منتظر اعلام تاریخ های بمانند تا برای این موارد اقدام کنند.

بازبینی آزمون نهایی

یکی از دلایل مشکلات سامانه نهاد قطعی اینترنت است. زیرا اگر افراد در حین شرکت در آزمون و یا پاسخ به سوالات دچار قطعی اینترنت شوند، نمره آن ها صفر در نظر گرفته خواهد شد. مورد بعدی مربوط به عدم ثبت نمره است. دانشجویان باید هنگام شرکت در آزمون، ثبت نمره را زده باشند. در غیر این صورت نمره شما ثبت نشده و در نتیجه گواهی نامه ای نیز صادر نخواهد شد.

 پیدا نشدن دوره‌های اساتید دروس مختلف

این مشکل یعنی پیدا نشدن دوره های اساتید دروس مختلف، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به طور مثال ممکن است، هنوز دوره های مد نظر شما تعریف نشده باشد.

هنگامی که ثبت نام می کنید، لازم است دانشگاه خود را درست انتخاب کرده باشید. بدین شکل که اگر درست انتخاب نکرده باشید، لازم است آن را اصلاح کنید.

اگر مشکلات دیگری نیز برای استفاده از خدمات سایت نهاد دارید، لازم است با کارشناسان در ارتباط باشید تا مشکلات شما برطرف شود.

 

 

فراموشی نام کاربری و رمز عبور در سایت نهاد

اگر در سامانه نهاد، نام کاربری و رمزعبور را فراموش کردید، لازم است مراحل زیر را طی کنید. همانطور که می دانید، در صورت عدم دسترسی به نام کاربری و رمزعبور، نمی توانید از خدمات این سامانه بهره مند شوید.

برای به دست آوردن دوباره نام کاربری و رمزعبور، ابتدا به سامانه ec.nahad.ir  وارد شده  و سپس روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک کنید.

در این مرحله از شما خواسته می شود که برای بازیابی به آدرس el@nahad.ir، مواردی همچون نام خانوادگی، کدملی، پست الکترونیک و شماره موبایل را بفرستید.

در عنوان ایمیل می توانید فراموشی رمز عبور را درج نمایید.

 

 

سایت نهاد فرهنگیان چیست؟

منظور از سایت نهاد فرهنگیان همان سایت نهاد است که در تب آخر منوی سایت با عنوان دوره ضمن خدمت کارکنان نشان داده می شود. با کلیک روی این عبارت به صورت کلی وارد صفحه ای دیگر خواهید شد که در آن تمامی اطلاعات مربوط به کارکنان آمده و سامانه ضمن خدمت فرهنگیان است. منظور از این اطلاعات، دوره های ضمن خدمتی است که برای فرهنگیان استفاده می شود و می توانند از آن ها برای افزایش امتیاز و رتبه خود استفاده نمایند.

 

 

آخرین اخبار مرتبط با سایت نهاد آموزش مجازی دانشگاهیان 

در این قسمت با ما همراه باشید تا آخرین اخبار مرتبط با سایت نهاد را بررسی کنیم.

10 خرداد 1401

در تاریخ دهم خرداد، اعلام شد دانشجویان امکان مشاهده فیلم تدریس اساتید را در این سامانه خواهند داشت. حتی امکان شرکت در آزمون نیز برای آن ها وجود دارد. اگر افراد حداقل سوالات را به درستی پاسخ داده باشند، برای آن ها گواهی نامه نیز صادر خواهد شد.

3 خرداد 1401

در تاریخ سوم خرداد، اعلام شد که تمامی دانشجویان از مراکز فرهنگیان، فنی و حرفه ای و غیره می توانند پس از شرکت در دوره های آموزشی، مدرک پایان دوره خود را نیز دریافت کنند. البته افراد باید حد نصاب نمره را کسب کرده باشند.

2 خرداد 1401

در تاریخ دوم خرداد، سایت نهاد اعلام کرد که دانشگاهیان می توانند برای گذراندن دروس معارف از این سامانه استفاده نمایند.

 

 

سایت نهاد دانشگاه آزاد

برخی از دانشجویان در رابطه با نحوه استفاده از خدمات سایت نهاد دانشگاه آزاد می پرسند. در این خصوص باید به شما بگوییم که این سامانه برای دانشگاه آزاد به صورت مجزا تعریف نشده است. در واقع شما تنها کاری که لازم است انجام دهید، انتخاب دانشگاه آزاد در این سامانه است.

 

 

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی جزییات سایت نهاد و نحوه استفاده از خدمات در آدرس ec.nahad.ir بپردازیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، سامانه نهاد و یا سایت نهاد دانشگاه آزاد داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در رابطه با ec.nahad.ir سایت ثبت نام نیز اطلاعاتی کافی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ec.nahad.ir سایت ثبت نام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا سامانه نهاد مخصوص دانشگاه خاصی است؟

خیر این سامانه برای مرکز خاصی نیست و یک سامانه جامع است.

آیا امکان شرکت در دوره آموزشی وجود دارد؟

بله شما می توانید با استفاده از این سامانه می توانید در انواع دوره های آموزشی شرکت کنید.

آیا امکان استفاده از این سامانه برای افراد عادی وجود دارد؟

بله افراد عادی نیز می توانند از این سامانه استفاده کنند.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  آلما
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

  سلام من اسم وفامیلم اشتباه وارد کردم چطور میشه ویرایشش کرد پشتیبان جواب تماس نموده یا همش خاموش

  • Avatar photo
   karimi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام تماس بگیریدبه مرکزمشاوزه ایران تحصیل راهنماییتون میکنیم

 2. Avatar photo
  محمدجواداسماعیلی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام خدمت شما. من برای پرداخت کردن ازمون مجدد تلاش زیادی کردم و هر بارم با خطای انجام تراکنش مربوطه توسط دارنده کارت مجاز نمی باشد مواجه میشم. و جلوی هر پرداختی من نوشته ناموفق یا در انتظار پرداخت ایا مشکلی ایجاد خواهد شد؟! واینکه چرا پرداخت با موفقت انجام نمیشه.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر
   مشکل از درگاه بانکی است .

 3. Avatar photo
  احمدرضا فرکوش
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام من نمیتونم وارد سایت بشم چون رمز عبور جدید برام کدش نمیاد و شماره ای هم که گذاشتید فقط با تلفن ثابت میشه زنگ زد ؟ خوب منی که تلفن ثابت ندارم‌چیکار کنم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

 4. Avatar photo
  Sahar
  ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من میخوام وارد سایت نهادبشم رمزم رو فراموش کردمه وقتی قسمت فراموشی رمز میرم و کدملی رو وارد میکنم و ارسال کد رو میزنم هیچ کدی برای من نمیاد چندین بار هم امتحان کردم اما کدی برای من نیومده لطفا راهنمایی کنید که چطور مشکلم رو برطرف کنم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر سایت نهاد یه مقدار دچارمشکل هست در طی روزهای اتی مجددا چک کنید

 5. Avatar photo
  سهیلا
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴

  سلام وقت بخیر ببخشید من شماره ای که قبلا باهاش تو نهاد ثبتنام کردم الان ندارم که کد ارسال بشه
  چجوری با شماره جدید ثبتنام کنم؟؟
  خواهش میکنم جواب بدید ضروریه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقتتون بخیر با پشتیبانی سایت ارتباط برقرار کنید

 6. Avatar photo
  AR
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام کی وقت ثبت نام نهاد میشه ؟ الان که میگه صفحه در دسترس نیست

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

   سلام سامانه نهاد بخاطر اختلالتی که دارد به مشکل خورده در اسرع وقت حل خواهد شد

 7. Avatar photo
  مهساالبوغبیش
  ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۳

  سلام خسته نباشید. هر چقدر میخوام ثبت نام سایت نهاد انجام بده با خطاا مواجه میشه و میگه در حال حاظر ثبت نام امکان پذیر نیست و تا چند روز اینده دوباره تلاش کنید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام فعلاامکانش نیست

   • Avatar photo
    جواد گودرزی
    ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

    سلام خسته نباشید ما هرچی نام کاربری ورمز عبور میزنیم وارد سایت نمیشیم هم جور امتحان کردیم ولی وارد نشدیم

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

     سلام
     برای بازیابی کلمه عبور و نام کاربری خود با مشاوران ما تماس بگیرید

ایران تحصیل
تماس با مشاور