ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ساده ترین راه معافیت سربازی در سال ۱۴۰۲

ساده ترین راه معافیت سربازی در سال 99
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با توجه به سختی های رفتن به خدمت نظام وظیفه اکثر قریب به اتفاق مشمولین در فکر یافتن ساده ترین راه معافیت سربازی  هستند. روشی مطمئن که به وسیله آن از شر خدمت سربازی راحت شوند و معافیت خدمت از خدمت سربازی خود را بگیرند. باید عرض کنیم که به طور صدرصدی و دقیق نمی توان رأی به یکی از شگردهای معافیت سربازی به عنوان ساده ترین راه معافیت سربازی در سال پیش رو داد.

 

در واقع با قرار گرفتن فرد در لیست مشمولین نظام وظیفه وی براساس مقررات و قوانین مشخص شده در دفترچه نظام وظیفه می تواند با استفاده از یکی از راه های معافیت از سربازی دوره دو ساله خدمت نظام وظیفه را نرود. دقت داشته باشید که پذیرش در هر کدام از راه های معافیت از سربازی شرایط خاص خود و همین طور آسانی و سختی مختص خود را دارد.

 

 

جهت مشاوره ساده ترین و بهترین راه برای گرفتن معافیت سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

معافیت از سربازی

ساده ترین راه معافیت سربازی چیست؟ 

با توجه به شرایط هر فرد راه هایی را می توان به عنوان ساده ترین راه معافیت معرفی کرد. اما در مجموع می توان ساده ترین راه های معافیت از سربازی را در روش های زیر خلاصه کرد.

. معافیت کفالت سربازی

. معافیت موارد خاص سربازی

. معافیت تحصیلی سربازی

. معافیت پزشکی سربازی

 

 

ابهاماتی در رابطه با ساده ترین راه معافیت سربازی 

در رابطه با ساده ترین راه معافیت با توجه به شرایط فرد مشمول همواره ابهاماتی وجود دارد. در میان این ابهامات موجود می توان از نحوه انجام این کار، شرایط، مراحل و مدارک لازم برای گرفتن معافیت اشاره کرد. 

 

 

معافیت پزشکی نظام وظیفه

از معافیت پزشکی سربازی می توان به عنوان ساده ترین راه معاف شدن یاد کرد. هر فرد برای استفاده از این روش که شاید به عنوان ساده ترین راه معافیت سربازی در سال آینده نیز شناخته شود باید از شرایط خاصی برخوردار باشد.

افراد مبتلا به بیماری های عفونی، بیماری های غدد متوشحه و داخلی، مشکلات فک، دهان و دندان و بیماری مربوط به حوزه اعصاب و روان امکان دریافت معافیت پزشکی را دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با معافیت پزشکی خدمت نظام وظیفه که احتمالاً می تواند ساده ترین راه معافیت در نظر گرفته شود می توانید از کمک مشاوری خهبره در حوزه نظام وظیفه بهره بگیرید.

 

 

معافیت تحصیلی خدمت نظام وظیفه

از دیگر راه های معافیت از سربازی که شاید ساده ترین راه معافیت از سربازی نیز باشد معافیت تحصیلی است. معافیت تحصیلی خدمت نظام وظیفه تحت قوانینی به فرد تعلق می گیرد.

 اما این قوانین برای دانش آموزان، دانشجویان، طلاب حوزه علمیه و مشمولان خارج از کشور متفاوت است.

اگر به دنبال اطلاع و شناخت این قوانین و شرایط دریافت معافیت پزشکی هستید و یا نیاز به شناخت مدارک لازم برای گرفتن این معافیت دارید می توانید از مشاوری آگاه و خبره در این زمینه استفاده کنید.

 

 

جهت اطلاع از کلیه شرایط، مدارک و نحوه دریافت معافیت خدمت نظام وظیفه از کمک مشاوری آگاه در این زمینه استفاده کنید

 

 

معافیت موارد خاص خدمت نظام وظیفه

معافیت موارد خاص خدمت نظام وظیفه از دیگر شگردهای معافیت سربازی است که شاید با توجه به شرایط و وضعیت شماری از داوطلبان به عنوان ساده ترین راه معافیت در سال جاری شناخته شود.

افرادی می توانند از معافیت موارد خاص به عنوان یک روش معافیت از خدمت استفاده کنند که شرایط ویژه ای در خانواده خود داشته باشند و از ملاک ها و شرایط معافیت برخوردار باشند.

از میان موارد معافیت موارد خاص می توان به بخشیدگی سنی اشاره کرد که این قبیل از افراد با توجه به مدرک تحصیلی خود ( دامپزشکی و دکتری پزشکی، دکتری غیرپزشکی، کارشناسی ارشد، کارشناسی، فوق دیپلم، دیپلم و پایین تر از دیپلم در 5 دسته قرار می گیرند.

اما آیا از دیگر موارد معافیت موارد خاص به عنوان یکی از شگردهای معافیت سربازی اطلاع دارید؟ آیا با روند رسیدگی و دریافت این معافیت آشنایی دارید؟

مشاوران ایران تحصیل با داشتن آگاهی و تجربه می توانند در این زمینه کمک و راهنمای خوبی برای شما دوستان عزیز باشند.

 

 

 

شگردهای معافیت سربازی

معافیت کفالت از خدمت نظام وظیفه

معافیت کفالت را شاید بتوان ساده ترین راه معافیت سربازی در سال آینده در نظر گرفت. باید عرض کنیم که، معافیت کفالت خدمت موارد مختلفی را شامل می شود.

اخذ این نوع معافیت کفالت خدمت موارد مختلفی را شامل می شود. این موارد شامل معافیت کفالت جد، برادر، خواهر، مادر و پدر می شوند.

اخذ این نوع معافیت به تهیه مدارکی نیز نیازمند است که در زیر اشاره ای مختصر به آن ها می کنیم.

 

 

مدارک دریافت معافیت کفالت مادر

از جمله راه های معافیت از سربازی از طریق کفالت معافیت کفالت مادر است. گرفتن این معافیت با تهیه مدارکی از جانب فرد متقاضی همراه است.

از میان این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

. کپی شناسنامه کلیه خواهران و برادران فرد مشمول

. کپی شناسنانه پدر فرد مشمول دریافت معافیت ( البته در صورت مطلقه شدن مادر)

 

 

جهت دریافت مشاوره انواع راه های گرفتن معافیت خدمت نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

قوانین جدید معافیت سربازی در سال ۱۴۰۲

معافیت سربازی

انواع معافیت سربازی

معافیت سربازی کفالت

4.1/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ساده ترین راه معافیت سربازی در سال ۱۴۰۲ چیست؟ 

ساده ترین راه معافیت سربازی در سال ۱۴۰۲ به شرایط فرد مشمول بستگی دارد و نمی توان راهی را به عنوان ساده ترین شگرد معافیت سربازی معرفی کرد.

راه های معافیت از سربازی چیست؟ 

از جمله راه های معافیت از سربازی می توان به معافیت تحضیلی، کفالت و معافیت پزشکی اشاره کرد.

معافیت از خدمت سربازی در موارد خاص شامل چه افرادی می شود؟ 

شامل افرادی که از شرایط خاصی در خانواده خود برخوردار باشند. برای اطلاع از این شرایط با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

 1. امیر
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام وقت بخیر من یک برادر 26 ساله فلج مغزی دارم و خودم 29 ساله هستم پدر به مدت 14 سال هست که با ما زندگی نمیکنن اما از مادرم طلاق نگرفتن چطوری میتونم برای معافیت درخواست بدم به خاطر برادر یا مادرم و اینکه در این مدت 14 سال استشهادیه های مختلف تهیه کردیم از عدم حضور پدر . ممنون

  • مشاور حمامی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقتتون بخیر برای معافیت کفالت و موارد خاص باید مراحل مختص ان را طی بفرمایید برای دریافت مشاوره با ما تماس بفرمایید

 2. بلوچ
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

  سلام عرض ادب دارم از شما عزیزان بنده ۴۲ سال سن دارم ۵ فرزند درحال تدرسن وآدم کارگرم تو شرکت کار می‌کردم نگهبانی بابت معافی اخراجم کرده دیگه کار نمیتوانم بیماری اعصاب دارم از بچگی داشته ام مثل تشنج مرا گرفته سمت راست از مدرسه بابت مریضی ترک تحصیل شدم آخر مشهد دکتر ی رضا حائریان گفت مشکل از اعصاب است قرص وآمپول خیلی زیاد بعم داد بهتر شدم الان از همان مریضی سنم بالاتر باشه بدتر میشم دستهام میلرزند و خیلی استرس دارم افسردگی سال ۸۱ رفتم معافی پزشکی بگیرم معاف رزم شدم چند بار از تان سوال جواب ندادی راهنمایم کنید سال ۷۶ مریض شده ام به قرآن خیلی گرفتاریم راهی برایمان باز کنید از خدا

  • مشاور ملکی
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی شرایط دقیق شما با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 3. محمد خوزستانی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام وقت بخیر بنده ۲۳ سالم هستش مجردم و تک پسر خانواده چند سال پیش دفترچه پست کردم افتادم ارتش نیروهایی اما به پادگان آموزشی مراجعه نکردم

  مادرم فوت کرده چندین سال هستش دو خواهر دارم اما متاهل هستن و جدا زندگی میکنن من با پدرم زندگی میکنم مستعجر هستیم و پدرم هیچ بیمه ای نداره و یا پس اندازی بیکار هم هستش ۶۵ سالشه اما ناتوانه بخاطر بدن دردش و شرایط دیگش نمیتونه کار کنه من دارم خرجش میدم آیا معاف میشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 4. ناصر
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۶

  سلام خسته نباشید من متولد ۸۱ میخوام برم خدمت ولی از بچگی پای راستم بیماری پرتس داشته و یه پام دو سانت کوتاهه وقتی کوچیک تر بودم دکتر رفتم گفت نه باید چرخ سواری کنم نه باید بدوم نه زیاد راه برم به خاطر کوتاهی پام مچ پایی که کوتاهه انگار ساییدگی داره و نمیتونم زیاد بشینم اگه کفی کفش هم بزارم که دوسانت جبران بشه از ناحیه لگن درد سوزنی خیلییی بدی دارم میخواسم بدونم معافم یا کلا نرم چون اصلا نمیتونم کاری انجام بدم چون اشنا هایی که رفتن میگن از اونایی که معاف از رزم هستن زیاد کار میکشن میخواسم بدونم معافم یا نه؟؟؟

  • isaei
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی دقیق تر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام من برای معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت از طریق ماده6بهزیستی استفاده کردم پدرم معلولیت ذهنی شدید دارد بیماری اعصاب وروان داردکارت معافیت از خدمت زیر پرچم داردکمیسیون پزشکی بیمارستان سیدالشهدا استان کرمان تایید کرده است کمیسیون پزشکی اداره کل بهزیستی استان کرمان تایید کرده است ولی معاونت وظيفه عمومي شهرستان سیرجان تایید نکرده است به علت اینکه ضریب هوشی پدرت50هست مشکلی نداردسالم هسته پرونده پزشکی کفالت پدرم را رئیس نظام وظیفه شهرستان شهربابک به معاونت وظيفه عمومي استان کرمان برای بررسی مجددپرونده فرستاده است به کمیسیون شورای عالی پزشکی تایید می کند کمیسیون شورای عالی پزشکی معافیت کفالت پدرم راتایید می کند برادرم9سال داردمعافیت تحصیلی دانش آموزی داخلی گرفتم تاریخ پایان معافیت تحصیلی دانش آموزی داخلی ام تا1400/10/09است معافیت تحصیلی دانشجویی داخلی گرفتم از دانشگاه انصراف دادم تاریخ پایان معافیت تحصیلی دانشجویی داخلی ام تا1404/04/31است غیبت خوردم

 6. احمد
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

  سلام خدمت‌رفتم‌لباسها‌رو‌که‌دادن‌دیگه‌نرفتم‌چند‌وقت‌بعد‌معتاد‌به‌تزریق‌شدم‌حالا‌چند‌سال‌پیش‌با‌داماد‌میرفتیم‌زیارت‌که‌با‌سرعت‌رفت‌داخل‌گارد‌ریل‌ومن‌از‌ناحیه‌دو‌طرف‌کندیل‌صورت‌وچانه‌صورتم‌پلاتین‌هست‌و۱۲‌تا‌پیچ‌داخلش‌هست‌وشبها‌قرص‌اعصاب مصرف‌میکنم‌ومستاجر‌هستم‌۴۱‌سالمه‌و۳تا دختر‌دارم‌وتنها‌نان‌آور‌خانه‌مادر‌پیرم‌هم‌پیش‌ما‌هستش‌تو‌رو‌به‌خدا‌من‌چطور‌میتوانم‌کارتم‌رو‌بگیرم‌یه‌کارخانه‌کار‌کنم‌که‌بیمه‌بشم‌تو‌به‌خدا‌جوابم‌رو‌بدید

  • haghipor
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط گرفتن معافیت پزشکی را دارید مشکل پزشکی و وضعیت خدمت شما باید به طور تخصصی بررسی شود.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 7. احمد
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

  با عرض سلام وادب خدمت شما عزیز بنده درسال ۸۲به خدمت اعزام شدم ووقتی لباسها رو دادن دیگه نرفتم ومعتاد شدم آن هم از نوع تزریق چند وقت با دامادمون به زیارت میرفتیم که با سرعت رفت داخل گارد ریل و من از ناحیه فک کندیل دو طرف وچانه صورتم خورد شد که ۱۲ پیچ داخلش هست الان هم۴۱ سالمه و۳ تا فرزند دختر ومستاجر هستم وشبی ۱۰ تا قرص آلپروزلام مصرف میکنم واعتیاد به متادون دارم آیا بنده معاف میشوم تو رو خدا جوابم رو بدید

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   با سلام اگر شما فرار از سربازی داشته باشید معافیتی به شما تعلق نمیگیرد

 8. احمد
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

  با عرض سلام وادب خدمت شما عزیز بنده درسال ۸۲به خدمت اعزام شدم ووقتی لباسها رو دادن دیگه نرفتم ومتادون شدم آن هم از نوع تزریق چند وقت با دامادمون به زیارت میرفتیم که با سرعت رفت داخل گارد ریل و من از ناحیه فک کندیل دو طرف وچانه صورتم خورد شد که ۱۲ پیچ داخلش هست الان هم۴۱ سالمه و۳ تا فرزند دختر ومستاجر هستم وشبی ۱۰ تا قرص آلپروزلام مصرف میکنم واعتیاد به متادون دارم آیا بنده معاف میشوم تو رو خدا جوابم رو بدید

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   با سلام اگر شما فرار از سربازی داشته باشید معافیتی به شما تعلق نمیگیرد

 9. احمد
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

  با عرض سلام وادب خدمت شما عزیز بنده درسال ۸۲به خدمت اعزام شدم ووقتی لباسها رو دادن دیگه نرفتم ومعادن شدم آن هم از نوع تزریقات چند وقت با دامادمون بازیافت میرفتیم که با سرعت رفت داخل گارد ریل و من از ناحیه فک کندی دو طرف وخانه صورتم خورد شد که ۱۲ پیچ داخلش هست الان هم۴۱ سالمه و۳ تا فرزند دختر ومستاجر هستم وشبی ۱۰ تا قرص آلپروزلام مصرف میکنم واعتیاد به متادون دارم آیا بنده معاف میشوم تو رو خدا جوابم رو بدید

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   با سلام اگر شما فرار از سربازی داشته باشید معافیتی به شما تعلق نمیگیرد

 10. محمد
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

  سلام من متولده ۶۸ هستم یک فرزند دارم گارگر هستم اجاره نشینم تو روستا ماهی دوملیون اجاره میدم سرپرست هستم میخوام کارت معافیت بگیرم راهنمایی کنید ممنون

  • haghipor
   ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت بخیر
   مدرک تحصیلی و افرادی که شما کفالت آنهارا بر عهده دارید باید مورد بررسی قرار بگیرد
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 11. محمد
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام خسته نباشید من متولد ۶۸ هستم یک فرزنددارم گارگر هستم هیچ حقوقی ندارم اجاره نشین هستم ماهی دوملیون پول اجاره میدم میخوام کارت معافیت بگیرم راهنمایی کنیدممنون

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

   سلام وقت بخیر باید از کار افتادگی شما احراز شود و به پلیس +10 رجوع فرمایید

 12. Epidmic
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

  سلام وقت بخیر
  من پدرم 2 بار سکته کرده و مشکل قلبی داره برادرم هم ازدواج کرده و خیلی دوره تو یک شهر دیگه زندگی میکنه پدرم ایثارگره برا کارت جانبازی هم اقدام کرده و تایید شده ایا من میتونم کفالت بگیرم؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام وقت بخیر در صورتی که برادر ارشد هستید میتوانید برای کفالت اقدام کتید

 13. آرش
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام من ۱۹ ساله هستم و می خواهم کنکور بدهم برای سومین بار آیا میشه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم تا از سربازی معاف شوم وبعدش درس بخونم برای کنکور؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقت به خیر
   در صورت دانشجو بودن و برقراری معافیت تحصیلی میتوانید در کنکور شرکت کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 14. aghrr1881
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام
  من 20 سالم هست و پدر و مادرم حدود 8 سال هست که طلاق گرفته اند ولی گه گداری پدرم در هفته می اید و به من سر میزند؛ از طرفی شنیدم که برای کفالت مادر میانو از همسایه ها پرسوجو میکنن! نمیدونم درست هست یا نه ولی اگر اینطور باشه با وجود اینکه این دو از هم طلاق گرفته اند ولی به دلیل اینکه پدرم گه گداری به من سر میزند همسایه ها هم پدرم رو دیدند و با این تفاسیر چه شرایطی پیش میاد؟ ایا اصلا درسته که میان پرسجو؟
  البته من یک مشکل دیگه هم دارم که کف دست و پام هم عرق شدیدی میکنه بدون هیچ علتی!

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت به خیر
   برای گرفتن معافیت کفالت باید حداقل 30 ماه از طلاق پدر و مادر گذشته باشد و برای تایید ادعای شما تحقیقات میدانی و محلی انجام می شود.

 15. ارش
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام وقت بخیر..من مشکل اعصاب و روان دارم..ب شدت پرخاشگر و منزوی و بی حوصله و کمخواب هستم..یکسال پیش زیر نظر ی روانپزشک دارو مصرف میکردم..الان دوماهه دکترمو عوض کردم و داروهای جدید بهم داده ولی بازم هیچ تاثیری نزاشته روم..۳۰ سالمه و مدرک دیپلم دارم..میتونم معافیت اعصاب و روان بگیرم ؟

  • aghazade
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام
   معافیت پزشکی اعصاب و روان از مهم ترین معافیت های پزشکی است که امروزه مشمولین می توانند از طریق آن کارت معافیت پزشکی دریافت کنند.اما در رابطه با شما نیازه مشکل و اختلال خود را کامل تر بیان کنید تا بنده راهنماییتون کنم که شامل معافیت هستید یا خیر.

 16. مهدی
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام ببخشید من دانشجوی سال آخر حقوق مقطع کارشناسی هستم.بنده در سن ۲۴ سالگی میتونم آزمون وکالت بدم منوط به اینکه کارت پایان خدمت داشته باشم و اگر بعد از لیسانس خدمت برم مطالب درسی رو متاسفانه فراموش میکنم. نمره عینک چشمم هم ۵ هست امکان معافیت دائمی خدمت دارم جهت دریافت کارت یا خیر؟تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام
   نمره چشم 5 با این مدرک تحصیلی معافیت ندارد

 17. امیر
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۲

  من پدرم لگن پاش ۹ ساله که تعویضه
  انحراف چشم . کوتاه بلندی دست . قارچ پوستی داره پاهاش .قندو چربی با تو دوره خدمت خودش طبق ماده ۳۹ بند ۴ از خدمت معاف شد من میتونم از دادگاه با این مشکلاتش کفالت بگیرم ؟تک پسرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام
   اگر سن پدر بالای 75 باشه یا پدر عضو بهزیستی یا کمیته امداد باشد بله

   • میلاد
    ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

    سلام من پدرم کمر درد شدید داره دکتر هم رفته اسراحت براش داده تحت پوشش کمیته هم هست تک پسرم هستن احتمال معافیت داره؟

    • abbasi
     ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

     سلام وقت بخیر
     برای بررسی شرایط معافیت سربازی میتوانید با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید .

   • رضا
    ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۸

    با سلام
    بنده مشکل آسم دارم و اهل روستا هستم ولی از اونجایی که نمیدونستم که برای اسم معافیت دائم میدن هیچ مدارک و سابقه ای جمع نکردم.ایا داشتن سابقه پزشکی لازمه و اگر لازمه چطور میتونم جمع اوری کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 18. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

  درود
  من 28سال دارم و تقریبا 5سال هست که دانشگاه نمیرم. شرایط معافیت ندارم ولی میخوام با کمیسیون پزشکی معاف بشم.
  اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم
  09121730272

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

   بستگی به مشکل جسمی و یا روحی شما دارد.

 19. مجید
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

  من یازده ساله فرار از خدمت دارم 31 ساله متاهل هستم دارای دو فرزند مادرم هم پیشمه پدرم فوت کرده سه تا برادر دارم اونا ازدواج کردن رفتن دوتا خواهر هم دارم اونا هم ازدواج کردن رفتن چطوری میتونم معافیت بگیرم لطفا توضیح کامل بدین ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام.راه های متعددی برای اخذ معافیت وجود دارد.جهت کسب ذقیق تر شرایط با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 20. سعید
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۳

  سلام من مشکل واریس واریکوسل گرید ۳ و کوتاهی تاندون دارم ب طوری ک نمیتونم روی کف پا بشینم و اگه بشینم میافتم ممنون میسم ک ب من کمک کنید لیسانس دارم و تا برج ۷ ۱۴۰۱ وقت دارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

   سلام
   بریا معافیت سربازی 1400 و جهت اطلاع از شرایط معافیت پزشکی( واریگوسیل گرید 3) متن داخل مقاله با دقت مطالعه فرمایید.

 21. علیرضا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام من 22 سالمه یکسال دیگه دوره کارشناسی رو تموم میکنم میخوام ببینم اگه پوکی استخوان داشته باشم میتونم معافیت بگیرم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر برای اطلاعات درباره مشکل تان با مرکز تماس بگیرید

 22. میلاد
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

  سلام من زن و بچه دارم کارگرم اگه برم سربازی زندگیم نابود میشه میتونم معافیت بگیرم؟
  دخترم۱سالشه

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت به خیر
   راه های مختلفی برای معافیت سربازی وجود دارد.
   برای اطلاع از راه های معافیت با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • بینام
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام من زنگ میزنم ولی کسی جواب نمیده.
   پدرم عمل قلب بصورت باز انجام داده
   بالای ۶۲ سالشه
   خودمم دندونام سه تاش نیس بقیشم درد شدید داره دس بزنی میریزن زمین.
   اعصابمم یهویی بد جور قاطی میشه.وسط بحث قندون پرت میکنم ب این و اون.خودمم پام شکسته پین داره عمل شده.دستامم برق گرفته تو بچگی.
   چطور میتونم با شما ارتباط حاصل کنم.هر چی زنگ میزنم یه صدای پیانو میاد ولی کسی ج نمیده

   • کارشناس ارشد
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

    سلام وقت به خیر
    با توجه به شرایط شما میتوانید از طریق معافیت پزشکی و یا معافیت کفالت اقدام نمایید.
    برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 23. امیر
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام من دانشجوی اخراجی هستم میخواستم بدونم آیا این امکان وجود داره که من در دروره آموزشی چون واقعا بیماری خاصی ندارم ولی میتونم به جای رژه رفتن بستن سلاح چون واقعا نمیتونم انجام بدم در دوره آموزشی کار هایی دیگری مثل شستن ظرف تمیز کردن خوابگاه ها تمیز کردن محوطه یا کارهای دفتری انجام بدم ایا میشه چنین کاری کرد چون واقعا نمیتونم رژه بستن تفنگ انجام بدم میشه خواهش کنم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر باید با قرمانده تون صحبت کنید نمیشه بطور قطع گفت

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام بله قابل انجامه

 24. رضا
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام من از دانشگاه اخراج شدم آیا الان میتونم برم کلاس های تعلیم رانندگی را میخواستم بدونم گواهینامه میتونم بگیرم یا باید بدم خدمت بعد گواهی نامه بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقتتون بخیر بعد از تاریخ اخراجی یک سال معافیت دارید که اقدام کنید برای سربازی

 25. فرید
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۸

  سلام آیا من میتونم چون دانشگاه نمیرم میتونم گواهینامه بگیرم یا باید خدمت برم

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقتتون بخیر مشکلی برای گرفتن گواهی نامه ندارید

 26. میلاد پرمو
  ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

  سلام من اقای میلاد پرمو هستم
  من مریضی تروئید دارم پرکار هست
  من کارهای معافیت پزشکی رو انجام دادم
  قدم کوتاه هست ۲۱سالمه به من گفتن معاف عز رزم شدی یعنی چی

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقتتون بخیر معاف از رزم به معنی معافیت افراد با توانایی کم ، از انجام فعالیت های نظامی و سخت میباشد یعنی کار های سخت و سنگین بع شما داده نمی شود ولی باید سربازی برید

 27. جواد
  ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام
  خسته نباشید
  من دی ماه 98 درسم به پایان رسیده و طبق قانون تا یک سال فرجه دارم. قبل از تموم شدن فرجه من کنکور ارشد ثبت نام کردم و حالا هم دانشگاه قبول شدم. راهی هست بتونم معافیت تحصیلی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت بخیر بله الان میتونید معاقیت تحصیلی بگیرید

 28. جواد
  ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام. خسته نباشید
  من دی ماه 98 درسم تموم شده و تا دی ماه 99 یک سال فرجه داشتم. قبل از اتمام فرجه، کنکور ارشد ثبت نام کردم الانم قبول شدم. ولی میگن شما غیبت خوردی معافیت تحصیلی نمیتونی بگیری. الان چی کار میتونم بکنم برای گرفتن معافیت تحصیلی؟راهی هست که سربازی نرم؟ ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام برای اطلاع از ساده ترین راه معافیت سربازی در سال 1400 با ما تماس بگیرید.

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقتتون بخیر باید به نظام وظیفه مراجعه کنید

 29. حسین
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۴

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من سه تا خواهر دارم
  معاف میشم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲

   پاسخ داده شد

 30. komeil
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام من برای معافیت تحصیلی دانشجویی به پلیس +10 مراجعه کردم بعد گفت اینترنتی انجام شده برای گذر نامه ک رفتم ظاهرا تایید پرداخت نزده بود و معافیت دانشجویی من اوکی نشد دوباره رفتم بهش گفتم تایید کرد و گفت تمامه اما الان تو سامانه سخا میرم چیزی به اسم معافیت دانشجویی تو قسمت استعلام نمیبینم باید چکار کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت به خیر
   چند روزی زمان میبرد که داخل سامانه ثبت شود،پرتال نظام وظیفه را چک کنید اگر ثبت نشده بود به صورت حضوری به پلیس+10 مراجعه نمایید

 31. عرفان پورایمانی
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام من 20 سالمه تک پسرم ودوتا خواهر دارم معاف میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام جناب چه معافیتی مد نظرتون هست

 32. محمد جواد
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام خدمت شما بنده ۲۲سالمه پدرم ۵۷سالشه و دیسک کمر دارند ومادر هم دیسک کمر تک فرزند هستم و پدرم تحت پوشش کمیته امداد هست و ۲۴ماه حضور در جبهه ایا معافیت تک فرزندی یا کفالت میتوانم بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام پدرسن بالاکه نیازبه پرستاری دارد

   • بعمن
    ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۶

    آیا اگه جمجمه در قسمت پیشانی به میزان زیاد شکسته شده باشد امکان معافیت وجود دارد

    • کارشناس ارشد
     ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

     سلام وقت به خیر
     مورد شما باید بررسی شود درصورت تایید کمسیون پزشکی و پزشک معتمد معافیت برای شما صادر می شود.

 33. ابوالقضل
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام پدرم صرع داره و ۲۰ساله دارو مصرف میکنه آیا کفالت بهم تعلق میگیره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰

   سلام آقای ابوالفضل
   اگر از کار افتاده تلقی بشن معافیت شامل حال شما خواهد شد

   • حسین
    ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۶

    سلام خسته نباشید
    ببخشید من سه تا خواهر دارم
    معاف میشوم یا نه؟

    • کارشناس ارشد
     ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

     سلام وقت بخیر برای معاقیت سربازی باید پدر بالای 65 ال و دچار ازکار اقتادگی باشند و تک پسر باشید

 34. نظیر
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام خسته نباشید من ۲۲سالمه پدرم فوت کرده مادرم مریضی اعصاب داره برادری دارم دانشجو هستش دو خواهر کوچک دارم برادرم ازم کوچکترها میخواستم بدونم معاف از خدمت میشم یا نه در ضمن خواهر کوچیکم دیابت داره

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت به خیر
   تنها مورد قابل پیگیری کفالت مادر فقدان شوهر برای وی میباشد و مشمول باید تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال تمام ایشان باشد.
   درصورت وجود برادر دیگر باید شرایط ایشان بررسی شود.

 35. نظیر
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام خسته نباشید من ۲۲سالمه پدرم فوت کرده مادرم مریضی اعصاب داره برادری دارم دانشجو هستش دو خواهر کوچک دارم برادرم ازم کوچکترها میخواستم بدونم معاف از خدمت میشم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت به خیر
   تنها مورد قابل پیگیری کفالت مادر فقدان شوهر برای وی میباشد و مشمول باید تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال تمام ایشان باشد.
   در صورت وجود برادر دیگر باید شرایط ایشان بررسی شود.

 36. محمود ترکی
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

  سلام خوبی خسته نباشید من مشکل زانو دارم زانو چپم خم نمیشه و الان درحال خدمت هستم میخوام خودم را معاف کنم امکان هست معاف دایم بشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقت بخیر باید برای معافیت پزشکی مشکل جسمانی شما به تایید شورا و کمیسیون پزشکی نظام برسد

 37. عرفان
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید ببخشید من درخواست معافیت تحصیلی اینترنتی دانشگاه پیام نور رو که تازه امسال قبول شدم دیروز داخل سایت epolice.ir دادم ولی الان داخل استعلام‌ وضعیت زده نقص اطلاعات این یعنی چی و باید چکارکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

   سلام باید حتما نقص مدرک را از دانشگاه بپرسید

 38. علی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام ، من ۱۹ سالمه و دست هام میلرزه ، وقتی به پزشک متخصص اورژانس مراجعه کردم بعد از یه آزمایش تشخیصشون این بود که این یک بیماری ارثی بدون درمانه .
  حتی وقتی به متخصص مغزواعصاب مراجعه کردم برای من داروی زد تشنج تجویز کردن ، میخواستم بدونم من دارای شرایط معافیت پزشکی هستم!؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت به خیر مسئله ای که شما میفرمایید باید در کمسیون پزشکی که تشکیل می شوند توسط پزشک معتمد مورد بررسی قرار گیرد و پس از بررسی های انجام شده مشخص می شود که مشکل شما در چه حد هست و اگر مسئله حاد بود معافیت شما صادر می شود.

 39. حسین
  ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

  سلام. من یه برادر سندروم دان دارم و پدرم ناراحتی اعصاب داره و خواهرم بعلت کار شوهرش یه شهر دیگه هستن آیا میتونم بخاطر برادرم کفالت بگیرم و اگه میشه کجا باید برم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقتتون بخیر.
   درصورت نداشتن غیبت میتونید از طریق پلیس +10 درخواستتون را برای کفالت اعلام نمایید.

   • محمد
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

    سلام‌
    من واریکوسل گرید ۳ و دیسک کمر دارم
    چند درصد امکانش هست پزشکی معافیت بگیرم ؟

 40. سجاد
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۵

  سلام من تک پسر هستم و هر دوتا پام هر کدوم ۳تا از انگشتام ب هم چسبیده ویکی از پا هام انگشت اضافه داره ،معاف میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقتتون بخیر.
   جهت بررسی معافیت پزشکیتون با ما تماس بگیرید و مدارک پزشکیتون را ارسال بفرمایید.

 41. وهاب
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام خوبی ببخشید من یه برادر۱۵ساله نابینا دارم و عضو بهزیستی هستش و پدرم کمیته امداد۵۵سالشه میتونم از طریق برادم معافیت بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقتتون بخیر خیر نمیتونید چون پدرتون شرایط برای نگه داری از ایشون رو دارید

  • سجاد
   ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۳

   سلام من هر دوتا پام ۳تا از انگشتام ب هم چسبیدن و پای راستم انگشت اضافه داره شرایط معافیت شامل من میشه؟

 42. Pedram
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام من ۱۶سالمه نمره هرکدوم از چشمام ۴هست وهیج جارو نمیبینم بدون عینک تک فرزندم و مشکل تمرکز هم دارم قوز هم دارم معاف میشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام باید براتون پرونده پزشکی تشکیل بشه اونجا خبر نهایی رو بهتون بدن

 43. مهران
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

  من جناق سینه دارم نفس کشیدن واسم مشکله معاف میشم

  • مشاور ارشد
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام بهرمندی از معافیت سربازی در سال ۱۴۰۰ رو باید پزشکان نظام تشخیص دهند .

 44. کریم
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۵

  سلام من سه فرزند دارم و فرزندبزرگم یک ماه به سربازی رفته خودم میتونم معافیت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

   سلام برای گرفتن معافیت اگر بالای 45 سال داشته باشید میتونید و مانعی وجود نداره

 45. رضا
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴

  سلام من ۲۵ سال دارم مشکل التهاب روده گوارارشی دارم و از کودکی ساییدگی زانو و واریس دارم آیا امکانش هست معاف بشم از سربازی الانم یک ساله زخم روده گوارشی گرفتم ممنون میشم جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۵

   سلام اگر مشکلت حاد هستش و با درمان و دارو نمیشه کاری کرد احتمال زیاد معاف میشی

 46. طاها
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۳

  سلام خسته نباشین من ۳۲ سالمه خدمت نرفتم ۲تا پسر دارم که دومی از پا مادر زادی ناقص است و پروتز است ببخشید میتونم معافیت بگیرم راهی است

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام بله میتونید بدلیل معلولیت یک فرزند درخواست معافیت بدید

 47. رضا
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

  سلام من 9سال زندان بودم به جرم قتل عمد با اسلحه آیا از سربازی معاف هستم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام بله معافیت سربازی شامل میشود

 48. زهرا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام،ببخشید من تک فرزندم وجز اون کسی رو ندارم وپدرش 52سال سن دارد وتحت پوشش بهزیستی هس بهزیستی ازنظر بینایی متوسط زده.سوال من این هس که آیا راهی وجود دارد که پسر من به سربازی نرود ممنونم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام اگه تحت پوشش بهزیستی هستید راحت میتونید نامه بگیرید ببرید کمیسیون و درخواست کفالت مادر یا پدر کنید

 49. ناشناس
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۱

  سلام پسرمن چن سالی است که دچار لرزش خفیف دست است مواقعی که خیلی استرس داره این لرزش بیشتر میشه ودکتر مغز و اعصاب هم میگه قابل درمان نیست میتونه معافیت بگیره؟

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام اره اگر به تایید کمیسیون پزشکی نیروهای مسلح برسه میتونه معافیت پزشکی رو بگیره

 50. یاسین
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

  سلام و عرض خسته نباشید ببخشید بنده کور رنگی دارم واین تست رو در تست پزشکی نیرو انتظامی فهمیدم آیا بنده معاف میشوم یا خیر؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام یاسین
   طبق تشخیص کمسیون پزشکی شامل معافیت میتونین باشین

 51. رضا
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۳

  من فاویسم دارم آیا معاف میشوم ؟؟

 52. حسین مرادی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۹

  سلام من سه تا خواهر دارم معاف میشوم یا نه

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام اگر تک برادر بالای 18 سال خاهرات باش یمیتونی کفالت بگیری

 53. مینا
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام پسر من تک فرزند خانواده هیچ خواهر و برادری ندارد ۲۳ ساله هست وپدرش ۵۰ ساله بخاطر نداشتن کارت پایان خدمت از دانشگاه وزندگیش عقب افتاد میخواستم بدونم ایا شرایطی وجود دارد برای معافیت بدون طلاق سوری پدر ومادر از هم باتشکر

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام اره اگه غیبت سربازی نداشته باشی وپدر از کار افتادگی داشته باشه میتونی کفالت بگیری

 54. جلال
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام من بیماری بی اختیاری ادراری دارم آیا امکان معاف شدن هست

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام بله میتونی از این طریق معاف بشی بشرطی که قابل درمان نباشد

   • عبدالسلام رجائی
    ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

    سلام، من ۴ سال هست فلج صورت دارم وچندین مرحله رفتم فیزیوتراپی ، و هنوز هم فلجی لب و کمی بی حسی صورت مونده آیا جزء معافیت میشم؟

    • moshaverarshad
     ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

     سلام بله اگه با عمل جراحی یا فیزیوتراپی درست بشه بهتون معافیت موفت میدن ولی اگه به تایید کمیسیون پزشکی برسه معافیت سربازی رو میتونید بگیرید

     • حسین
      ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

      سلام وعرض ادب خدمت شما بزرگوار
      من چندسال پیش توخدمت مجروح شدم ودستم ازکار افتاد ودیگه به خدمت نرفتم بعد دوستا داداشم خاوربهش میزنه وفوت میکنه وبعد دوسالش پدرمم سکته میکنه وفقط من ومادرم میمونیم آیا به من معافیت میدن یانه

     • haghipor
      ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

      سلام وقت بخیر
      شما امکان گرفتن معافیت هایی از جمله معافیت پزشکی و معافیت کفالت مادر را دارید
      برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور