ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مشاوره سربازی نظام وظیفه + پاسخ آنلاین به سوالات

مشاوره نظام وظیفه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دریافت کسری خدمت سربازی، خرید خدمت سربازی، انواع معافیت های پزشکی، شرایط هر فرد برای دریافت معافیت های مختلف و … همه و همه جزو مواردی هستند که همواره مورد پرسش مشمولین به خدمت سربازی قرار می گیرند، این موارد هرگر برای هم افراد یکسان نخواهد بود و افراد بسته به شرایط زندگی و جسمی خود می توانند از شرایط و معافیت های متفاوتی بهره مند شوند که اطلاع از نحوه دریافت معافیت ها صرفا با استفاده از خدمات مشاوره سربازی نظام وظیفه امکان پذیر است.

نبود منبع مناسب و معتبر در کنار تبصره های متعدد و قوانین مختلف درحوزه خدمت سربازی همواره دلیلی برای گمراهی و حتی اشتباه های متعدد از سوی مشمولان به خدمت بوده است، حتی گاها و در مواردی افرادی که معافیت به آن ها تعلق میگرفته به دلیل عدم اطلاع از تبصره ها و قوانین موجود به اشتباه به خدمت اعزام شده و مجبور به سپری کردن ۲ سال خدمت شده اند! از همین جهت توصیه می کنیم تا قبل از اعزام به خدمت سربازی با برقراری تماسی تلفنی از طریق شماره ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تمام شرایط اعزام به خدمت خود را مورد بررسی قرار دهید.

 

 

فهرست محتوا

دریافت مشاوره آنلاین سربازی

در تمامی ایران مشمولانی هستند که برای انجام امور سربازی نظام وظیفه خود سردرگم هستند و هنوز هم نمی دانند که باید چه اقداماتی را برای این امر انجام دهند.

دقیق تر بگوییم که بسیاری از این افراد اطلاعی از نحوه دریافت دفترچه خدمت نظام وظیفه، نحوه اعزام به پادگان ها جهت شروع دوران خدمت سربازی، دریافت معافیت تحصیلی یا هر نوع معافیت دیگر، دریافت کسری خدمت جبهه پدر، کسری خدمت ایثارگران، جانبازان و یا هر نوع معافیت دیگری را ندارند.

حال تصورش را بکنید که این افراد در شهرها و روستاهای دوردست هم زندگی کنند و امکان دریافت مشاوره حضوری از بهترین مشاوران را نیز نداشته باشند.

راهکار مناسب و منطقی چیست؟ در این مواقع استفاده از خدمات مشاوره آنلاین سربازی از طریق موبایل و مشاوره نظام وظیفه با تلگرام نیز می تواند برای افراد مختلف بسیار کارساز و مؤثر باشد.

حتی ممکن است به دلیل شلوغی خط ها امکان دریافت به موقع و درست اطلاعات از مسئولین سازمان نظام وظیفه وجود نداشته باشد.

اینجاست که در اختیار داشتن تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هم نمی تواند چندان مؤثر و کارآمد باشد.  

این گونه است که هر فرد مشمول می تواند با دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه از مشاوران در قالب مشاوره نظام وظیفه با موبایل یا مشاوره نظام وظیفه با تلگرام با تمامی قوانین و ضوابط خدمت نظام وظیفه آشنایی لازم را پیدا کند.

 

مشاوره آنلاین خدمت سربازی

مشاوره آنلاین خدمت سربازی

 

 

در صورت عدم دسترسی به مشاوره حضوری از مشاوره آنلاین خدمت سربازی مجموعه ایران تحصیل استفاده کرده و پاسخ تمامی سؤالات خود را دریافت نمایید

 

 

سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه

سن قانونی سربازی، پس از 18 سالگی، و بدو ورود به نوزده سالگی می باشد. جوانان مشمول بایستی حداکثر تا 6 ماه پس از تمام شدن 18 سالگی، خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.

در این میان به دلیل تعداد زیاد اعزام، ترخیص و آماده به خدمت همواره متناسب با شرایط هر کدام از مشمولان، سوالات و شبهاتی پیش می آید. از سوی دیگر قوانین این سازمان دارای تبصره ها و بندهای بسیار زیادی است.

همین امر باعث شده است که گاهی جوانان عزیز دچار سردرگمی هایی شوند و حتی برای دریافت پاسخ و راهنمایی ندانند که به چه ارگان یا سازمانی مراجعه نمایند.

تمامی این عوامل، نیاز به مشاوره نظام وظیفه را زنده می کند تا روند انجام کارهای مربوط به این حوزه سریعتر و راحت تر شود. سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل عهده دار این مورد است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم. برای اینکه با این سامانه بیشتر آشنا شوید می توانید از روش مشاوره نظام وظیفه با تلگرام و یا تماس با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه استفاده کنید.

 

اهمیت دریافت مشاوره سربازی چیست؟

همه می دانیم که خدمت سربازی، یک دوره حدودا دو ساله است که آقایان موظف به گذراندن آن می باشند. اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و هر مشمولی ممکن است شرایط خاصی داشته باشد و نیازمند یک استثنا و یا حالت قانونی آن، تبصره باشد.

برای مثال برخی بنا به دلایل مختلف به دنبال کسب معافیت سربازی هستند و نمی دانند شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی یا سایر معافیت ها چیست.

عده ایی دیگر می خواهند به جای خدمت در پادگان ها، امریه بگیرند و تعدادی جویای خرید و یا کسری خدمت می باشند. همه این ها قوانین خاصی را می طلبد که که البته دارای پیچیدگی های خاص خود است.
اغلب مشمولان عزیز با پیچ و خم های این ضوابط آشنایی ندارند و برای انجام امورات اداری دچار مشکل می شوند. اینجاست که مشاوره سربازی به یک ضرورت تبدیل می شوند و می تواند راهنمای بسیار خوبی برای این افراد باشد.
همین موضوع باعث شد تا سایت ایران تحصیل، یک سامانه مشاوره کلیه امور سربازی را تدارک ببیند تا هر کدام از مشمولان عزیز به مشکل یا مسئله ایی برخورد کرد، با فراغ بال آن را مطرح و پاسخ مناسب را دریافت نماید.
خدماتی که در بالاترین کیفیت ممکن و به وسیله افرادی کاردان و حرفه ای، خدمت افراد ارائه می شوند و تمامی اطلاعات روز را به دوستان عزیز ارائه می دهد. ما در ایران تحصیل به صورت آنلاین مشاوره نظام وظیفه با تلگرام را ارائه می دهیم. همچنین امکان تماس با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه نیز میسر می باشد.

 

 

جهت اطلاع از نحوه استعلام معافیت تحصیلی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

 

 

سامانه مشاوره تلفنی سربازی

شرایط و قوانین وضع شده برای خدمت نظام وظیفه پیچیدگی های خاص خودش را دارد و بسیار گسترده هست و ممکن است از سالی تا سال دیگر تغییر هم بکنند.
مشاوره سربازی بر همه این قوانین اشراف دارد و اطلاعات دقیق و موثق در رابطه با مهم ترین موارد پیش روی سربازان را در اختیار مشمولان عزیز قرار می دهد. در ادامه بیشتر به این مورد می پردازیم.
مشاوره نظام وظیفه با تلگرام

مشاوره انواع معافیت و سوالات متداول

انواع معافیت سربازی

اخذ معافیت یکی از که بیشترین درخواست های مطرح شده در نظام وظیفه را به خود اختصاص می‌دهد و به یک نوع ختم نمی شود. برای مثال افرادی که دچار عارضه های جسمی شده اند، می توانند از معافیت پزشکی استفاده کنند.

البته باید بگوییم که این سازمان طبق لیست بیماری های اعلام شده با درخواست معافیت پزشکی موافقت خواهد کرد. علاوه بر این، هر کدام از این بیماری ها خود دارای شرایط خاصی می باشند.

به همین دلیل بندهایی در این قوانین وجود دارد که همه افراد نمی توانند از آن آگاه باشند. معافیت فرزندان ایثارگران یک نوع دیگر از معافیت می باشد.

حال وقتی میگوییم ایثارگر منظورمان چه کسانی است؟ مدت خدمت والد چقدر باید بوده باشد تا فرزند وی گیرنده این تسهیلات گردد؟ و در چه صورتی معافیت دائم، موقت و یا معاف از رزم داده می شود؟ این سوالات و بسیاری دیگر همواره توسط مشمولان پرسیده و دارای ابهام است.

از سوی دیگر معافیت های دیگری به نام معافیت سربازی نیز به برخی مشمولان اختصاص داده شده است. اما آیا می دانیم منظور از کفالت چیست؟ به چه افرادی کفیل گفته می شود و مفهوم چه کسی است؟ و یا معافیت تک پسری چگونه است؟

همه اینها جز مواردی سوال های بسیاری را بر می انگیزد و مشاوره به همین منظور پاسخ دقیقی به این سوالات ارائه دهد روند کارهای اداره را تسهیل کند.

جهت اطلاع از  انواع معافیت های سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

مشاوره نظام وظیفه درباره انواع معافیت

معافیت از سربازی همواره دغدغه بسیاری از مشمولان به خدمت بوده است و برخی بنا به دلایلی به دنبال آگاهی از شرایط بهره مندی از آن است.
البته سازمان نظام وظیفه بنا به اوضاع خاص حاکم بر کشور، می تواند هر آن این قوانین را دستخوش تغییر نماید. به همین دلیل توصیه می کنیم که اطلاعات به روز را از مشاوره نظام وظیفه دریافت نمایید تا دچار سردرگمی نشوید. اما انواع معافیت کدامند؟

معافیت و سنوات تحصیلی

بسیار طبیعی است که بسیاری از جوانان در طلایی ترین سال های زندگی به دنبال کسب علم و دانش باشند. اما از آنجا که خدمت سربازی طبق گفته بالا، پس از 18 سالگی اجباری می شود، چاره ایی جز گذراندن این دوره مقدس نیست.

حال سازمان نظام وظیفه قوانینی را برای اینگونه افراد تنظیم کرده است، تا بتوانند به ادامه تحصیل بپردازند. حال سوال این است که چگونه معافیت تحصیلی بگیریم ؟ شرایط لازم چیست؟

طبق اعلام سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل دارند حداکثر تا سن بیست سالگی می توانند از امکان معافیت استفاده کنند.
البته این مهلت برای شرایط غیر معمول هم پا برجاست. برای مثال، اگر دانش آموازی قبل از 18 سالگی فارغ التحصیل شود و یا ترک تحصیل، اخراج و انصراف داشته باشد، باز هم مانند سایر دانش آموزان، پس از سن قانونی مشمول سربازی می شود.
از سوی دیگر، حداکثر زمان تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی دیپلم، تا سن 20 سالگی می باشد. اما در مورد مقاطع تحصیلی دیگر چگونه است؟
حداکثر سن مجاز تحصیلی برای مقاطع دیگر چه میزان است؟ آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می شود؟ آیا می توان هم زمان با خدمت، تحصیل کرد؟ برای پاسخ این سوالات و چندین سوال دیگر در زمینه معافیت تحصیلی می توانید از مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل استفاده کنید.
جهت اطلاع از خرید خدمت سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

معافیت پزشکی سربازی

یکی دیگر از گزینه های بهره مندی از معافیت، به عدم سلامت جسمانی در چند ناحیه از بدن مربوط می شود که معافیت پزشکی نامیده می شود.
طبق قوانین سازمان وظیفه، اگر فردی در زمان اعزام به خدمت، دچار برخی بیماری ها باشد، از خدمت سربازی معاف می شود. این بیماری ها، نخست باید توسط پزشک اولیه تایید گردد. سپس شورای پزشکی بیمارستان و در نهایت توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی به تایید برساند.

به طور کلی 17 نوع بیماری شامل معافیت پزشکی می گردند. به طور مثال برخی از آن ها عبارتند از معافیت پزشکی قلب، بیماری های عمومی، بیماری های غدد مترشحه و داخلی، اعصاب و روان، بیماری های استخوان، شکم، دستگاه گوارش و جراحی های عمومی و چندین نوع بیماری دیگر که می توانید از طریق سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه

معافیت کفالت

اگر فردی به سن مشمولیت رسیده باشد و تنها نگهدارنده مکفول، یعنی پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ باشد، جزء موارد معافیت کفالت محسوب می شود.
حال اگر این شخص، برادر بزرگتری یعنی بیشتر از سن 18 داشته باشد، از این نوع معافیت مستثنی می شود. علاوه بر این، اگر فرد ازدواج کند، مهاجرت نماید و یا بردار یا بردارانی را در زندان داشته باشد نیز از این قانون مستثنی می گردد و موظف است که به سربازی برود.
طبق مشاوره نظام وظیفه، هر یک از افرادی که در بالا ذکر شد تنها در صورت برخورداری شرایط خاصی، می تواند از قانون معافیت کفالت سربازی برخوردار شود.
برای مثال، منظور از کفالت خواهر این است که خواهر فاقد پدر، همسر (همسرش فوت شده یا طلاق گرفته باشد)، و فرزند باشد. به عبارتی، تنها برادر تنی سرپرست وی باشد. برای آگاهی سایر موارد از قبیل پدر، مادر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ نیز می توانید با ما تماس بگیرید.
جهت ورود به سامانه سخا نظام وظیفه بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

مشاوره اخذ معافیت ایثارگران

در جای دیگری از قانون نیروهای مسلح، درباره معافیت ایثارگران مواردی ذکر شده است. در این قانون، تمامی فرزندان شهدا و جاوید الاثران از خدمت دوره سربازی معاف می گردند.
البته این موارد تا زمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، این موارد را تایید کند، معافیت فرزندان ایثارگر به قوت خودش باقی می ماند. در غیر این صورت ممکن است قوانین خاص سربازی شامل حال فرزندان این عزیزان شود. البته این قانون تنها مختص به فرزندان ایثارگران نمی باشد.
برای مثال اگر شهید یا ایثارگر دارای فرزند پسر نباشد، آنگاه در صورت تایید و درخواست این بنیاد، یکی از برادران ( تاکید می شود فقط یکی از برادران) می تواند از سربازی معاف شود.
البته موارد دیگری مانند، جانباز 10 درصد و بالاتر، معافیت فرزند خوانده قانونی جانباز، معافیت مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر ازدواج نموده اند نیز از جمله بندهای ذکر شده است که برای اطلاع از شرایط خاص هر کدام می توانید از مشاوره نظام وظیفه استفاده کنید.
جهت بهره مندی از این نوع معافیت، مشمولان بایستی پس از مراجعه به پلیس + 10 و دریافت دفترچه اعزام به خدمت، محل مربوط به ایثارگران را با دقت مطالعه و فرم های مربوطه را تکمیل کند.
پس از ارسال و فرم مدارک مورد نیاز، فرد مشمول باید ظرف مدت یک هفته با همراه داشتن اصل مدارک، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نماید تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد.
جهت مشاهده کارت پایان خدمت معاف از رزم بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

مشاوره اخذ معافیت رهبری ( معافیت موارد خاص)

این نوع معافیت که بخشودگی سنی نیز نام دارد هر ساله طبق دستور رهبری به بعضی افراد داده می شود، که این نوع معافیت نیز دارای شرایط خاصی است و به میزان سن و تحصیلات فرد بستگی دارد.
البته ذکر این نکته ضروری است که افراد بالای پنجاه سال، به هیچ کدام از موارد معافیت نیازی ندارند و به طور خودکار از خدمت سربازی معاف می گردند. البته این اشخاص نیز باید برای روشن شدن وضعیت وظیفه خود، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نمایند.
ممکن است بپرسید معافیت موارد خاص چیست؟ 5 گروه می توانند از معافیت موارد خاص که همان معافیت رهبری است استفاده کنند. برای مثال، افرد زير ديپلم، ديپلم، فوق ديپلم که از متولدین پایه 1354 را شامل می شود.
غیر از این چهار گروه دیگر در مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد، دکتری غیر پزشکی، دکتری پزشکی و دامپزشکی نیز شامل این قسم معافیت می شوند که در مشاوره نظام وظیفه مدارک و شرایط لازم به شما گفته خواهد شد.

 

 

مشاوره اخذ انواع معافیت های سربازی

در مجموع می توان گفت که دو نوع معافیت خدمت نظام وظیفه برای سربازان و مشمولان ملزم به خدمت وجود دارد. یکی از آن ها معافیت دائم است و دیگری تحت عنوان معافیت موقت نامیده می شود.

البته ناگفته نماند که بسیاری از افرادی که واجد شرایط دریافت معافیت دائم یا موقت نیستند شاید بتوانند از معافیت از رزم استفاده کنند و فعالیت های رزمی را در طول خدمت نظام وظیفه انجام ندهند.

در ادامه برای آشنایی هر چه بیشتر شما با انواع معافیت های موجود با ذکر شماری از آن ها و ارائه توضیحاتی در مورد هر یک در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

معافیت کفالت مشمولین خدمت نظام وظیفه

همواره این امکان برای سربازان و مشمولان وجود دارد که آن ها سرپرست خانوار باشند و وظیفه سرپرستی خانواده را به عهده داشته باشند.

در این موارد هر فرد می تواند برای دریافت معافیت کفالت برای هر یک از افراد خانواده اقدامات لازم و ضروری را البته در صورت داشتن شرایط لازم اقدام کند.

 

 

جهت اطلاع از شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

 

 

معافیت پزشکی مشمولین خدمت نظام وظیفه

در صورتی که فرد مشمول دارای مشکلی از جهت روحی و یا جسمی باشد به وی معافیت پزشکی به صورت دائمی و با موقت داده می شود تا وی بتواند از مزایای آن نهایت استفاده را ببرد.

اما قبل از هر کاری برای دریافت معافیت پزشکی اطلاع از شرایط این نوع معافیت معمول و متداول، زمان ارائه درخواست برای گرفتن معافیت پزشکی و مواردی از این قبیل در رابطه با این نوع از معافیت ضروری و مهم به نظر می رسد.

اما نگران نباشید با دریافت مشاوره نظام وظیفه با موبایل و یا مشاوره نظام وظیفه با تلگرام و هر فرد می تواند از این موارد اطلاعات دقیق و موثقی را بدست آورد و دیگر نگرانی بابت عدم اطلاع از این موارد مهم نداشته باشد.

 

 

معافیت تحصیلی مشمولین خدمت نظام وظیفه

در صورتی که هنوز مشغول به تحصیل در مدرسه و یا دانشگاه هستید و به دلیل گذراندن دوره تحصیلات خود تمایلی به رفتن به خدمت سربازی را ندارید در صورت داشتن شرایط لازم می توانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

اما قبل از هر چیز از طریق مشاوره آنلاین نظام وظیفه از شرایط و ضوابط و قوانین اعلام شده برای دریافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه اطلاع حاصل کنید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام اینترنتی اعزام به خدمت سربازی و بهترین زمان پست دفترچه سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

 

مشاوره آنلاین اخذ انواع کسری سربازی

 

مدت دوره سربازی در کشور ما تا چندی پیش 21 ماه بود، اما سازمان نظام وظیفه به تازگی از قانون جدیدی مبنی بر افزایش این زمان به 24 ماه خبر داد. حال در این میان، بسیاری از مشمولان به دنبال کمتر شدن این مدت به دلایل مختلف می باشند.
اگر به سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری و امریه مراجعه کنید، با انواع قوانین این حوزه به طور کامل آشنا خواهید شد. در ادامه برخی این موارد را بررسی می کنیم.
یک دسته از افرادی که می توانند از کسر خدمت استفاده نمایند، محققینی می باشند که در زمینه مسائل دفاعی و امنیتی پروژه ها و تحقیقات ارزشمندی را ارائه دهند.
این افراد به شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می توانند، از 2 تا 19 ماه کسر خدمت دریافت کنند. هدف ستاد نیروهای مسلح جذب نیروی انسانی نخبه به این سمت این سازمان و همچنین تشویق نخبگان برای ارتقا سطح امنیت ملی است.

گروه دیگر به فرزندان جانبازان و ایثارگران مربوط می شود، طبق این قانون فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه خدمت والدینشان، یک ماه کسری خدمت ایثارگران دریافت می کنند.

اگر والد مشمولی 24 ماه خدمت را گذارنده باشد، فرزند وی از خدمت سربازی معاف می شود. البته ظرفیت محدودی برای این قشر در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن و همچنین سایر گروههای مشمول کسر خدمت می توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

 

جهت اطلاع از اضافه خدمت غیبت سربازی بر روی لینک قرمز لینک نمایید

 

 

 

مشاوره سربازی اخذ انواع امریه سربازی

اگر در جستجوی گرفتن امریه سربازی هستید، باید بگوییم که از چند طریق امکان برخورداری از چنین موقعیتی وجود دارد. اما قبل از توضیح بیشتر، بد نیست تعریف دقیق از امریه داشته باشیم.

امریه عبارت است خدمت سربازی که به جای سپری شدن در پادگان ها، در سازمان های اداری سپری می شود. بسیاری از مشمولان به دلیل استفاده نکردن مشاوره نظام وظیفه و عدم آگاهی به جای کار در وزارت خانه ها و ادارات، به پادگان ها اعزام می شوند.

برای مثال، امریه سربازی علوم پزشکی یکی از بهترین و مشهورترین انواع امریه است که در صورت داشتن شرایط می توانید از این امکان استفاده کنید. البته شرایط بهره مندی از امریه پزشکی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شود.

یکی از نکات قابل توجه برای گرفتن امریه پزشکی این است که مجرد نباشید. به این معنی که تنها در صورت متاهل بودن می توانید به امریه پزشکی درآیید، در غیر این صورت منتفی خواهد بود.

از جمله شرایط اختصاصی نیز این است که دانشگاه یا مرکز پزشکی مورد نظر، اعلام نیاز کند و برای بکارگیری این عزیزان جای خالی داشته باشد. البته این ها تنها موارد بسیار مختصری از شرایط عمومی و اختصاصی بودند.

برای اطلاع دقیق از تمام جزئیات این قوانین و دیگر انواع امریه همچون شرایط و مراحل اخذ امریه وزارت دفاع، پیام آوران بهداشت و فراخوان نخبگان می توانید از سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل استفاده کنید.

 

 

مشاوره نظام وظیفه با موبایل

 

 

در مورد اضافه خدمت سربازی چه می دانید؟

اگر فردی در مدت زمان قانونی برای معرفی خود به سازمان نظام وظیفه به عنوان یک سرباز اقدام نکرده باشد و یا در طول دوران خدمت به دلیل بی انضباطی، عدم رعایت قوانین و یا هر دلیل دیگری از طرف مسئول پادگان جریمه شود باید مدت طولانی تری در مقایسه با بقیه در خدمت سربازی باشد. به این مدت زمان بیشتر از زمان قانونی در نظر گرفته شده اصطلاحاً اضافه خدمت می گویند.

 

 

در مورد دوره خدمت چه می دانید؟

دقیقاً بلافاصله بعد از تمام شدن دوره آموزشی دوره خدمت سربازی در پادگان های نظام وظیفه آغاز می شود.

در حقیقت، هر فرد بعد از اتمام دوران آموزشی با توجه به میزان تحصیلات خود که رنج از زیر دیپلم تا فوق دکتری را شامل می شود می تواند درجه نظامی اخذ کند و برای شروع دوران خدمت سربازی به پادگان های موجود در سراسر کشور برود.

 

 

در مورد دوره آموزشی سربازی چه می دانید؟

در مجموع دوره سربازی به دو دوره مختلف یعنی دوره آموزشی 2  الی 3 ماهه و دوره خدمت در پادگان های انواع ارگان های نظامی تقسیم بندی می شود.

هر فرد سرباز در طول دوران آموزشی با مواردی از جمله یافتن میسر در روز و یا شب و همین طور اسلحه شناسی آشنایی لازم را پیدا می کند.

در صورت استفاده از جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه امکان کسب اطلاعات و جزئیاتی مفصل در رابطه با دوره آموزشی سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد.

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آیین نامه مرخصی سربازان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

اخذ مشاوره نظام وظیفه برای دریافت امریه

امریه از جمله راه هایی است که هر فرد برای فرار از شرکت در فعالیت های رزمی می تواند به آن روی بیاورد.

از طرفی، پذیرش در دوره امریه سربازی دوران خدمت را آسان تر و بهتر می کند.

 اما دقت داشته باشید که دریافت امریه انواع ارگان های نظامی در صورت داشتن شرایطی چند برای هر فرد مشمول فراهم می شود.

شرایطی که هر فرد مشمول لزوماً باید از آن برخوردار باشد و به آن ها توجه لازم را مبذول دارد.

شما دوست عزیز می توانید به جای تماس با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه و معطل شدن پشت خط های شلوغ، از خدمات مشاوره آنلاین نظام وظیفه بهره مند شوید تا کلیه اطلاعات لازم را در این باره بدست آورید.

تازه تصورش را هم بکنید که مشاوری که با وی صحبت می کنید خودش قبلاً موفق به دریافت امریه سربازی شده باشد. این دیگر واقعاً نور علی نور است و وی می تواند اطلاعات بسیار دقیق و موثقی را در رابطه با زمان، نحوه و شرایط دریافت امریه سربازی در انواع ارگان های مختلف در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهد.

البته اطلاع از مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه سربازی را فراموش نکنید که با شرکت در جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه می توانید اطلاعات دقیق و موثقی را در رابطه با آن بدست آورید. به علاوه می توانید با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه نیز تماس بگیرید.

 

 

در مورد زمان اعزام به خدمت نظام وظیفه چه می دانید؟

هر ساله شاهد اعزام شمار زیادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه به انواع پادگان های ارتش، نیروی انتظامی و غیره هستیم.

اعزام سربازان به هر کدام از پادگان ها با توجه به مدارک تحصیلی شان در زمان ها و اوقات مختلفی صورت می گیرد.

در واقع افرادی با داشتن مدارک فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم در یک زمان و افرادی با مدارک کارشناسی، دکتری و همین طور کارشناسی ارشد در یک زمان دیگر مشغول به خدمت می شوند. برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید از مشاوره نظام وظیفه با تلگرام استفاده کرده و یا با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه تماس بگیرید.

 

 

در صورت نرفتن به خدمت سربازی چه کاری باید انجام داد؟

از جمله سؤالاتی که ممکن است برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه مطرح شود این است که اگر به خدمت سربازی نروم ممکن است چه اتفاقی بیفتد.

شاید این سؤال مهم از جمله سؤالات مطرح شده برای شما عزیزان هم باشد.

سؤالی که در صورت یافتن پاسخی منطقی برای آن از طریق دریافت مشاوره تلفنی سربازی و یا مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا حتی تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هر طور هست برای رفتن به سربازی اقدام می کنید.

مگر این که مشمول دریافت معافیت و یا کسری خدمت باشید که در این صورت اوضاع کاملاً فرق می کند.

برای یافتن پاسخ این سؤال مهم به جز تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید از مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا مشاوره تلفنی سربازی تیم حرفه ای ایران تحصیل استفاده کنید. به علاوه می توانید از مشاوره نظام وظیفه با تلگرام نیز استفاده نمایید.

اگر به خدمت سربازی نروید این مشکلات برایتان پیش می آید:

 • نمی توانید کاندید شورای اسلامی و یا مجلس شوید.
 • اگر قصد راه اندازی کسب و کاری آزاد را داشته باشید امکان دریافت پروانه کسب را به هیچ وجه ندارید.
 • در صورت نرفتن به سربازی به هیچ وجه نمی توانید برای دریافت وام های مختلف اقدام کنید.
 • اگر از رفتن به خدمت سربازی سرباز بزنید به هیچ وجه نمی توانید برای استخدام در ارگان ها و سازمان های دولتی اقدام کنید.

 

 

 

 

جهت ورود به سامانه استعلام غیبت سربازی با کد ملی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

قوانین و شرایط خرید سربازی چیست؟

با وجود الزامی بودن خدمت در نظام وظیفه، همواره برخی از افراد به دنبال خرید سربازی بوده و هستند. در سال های اخیر تصمیمات متغیری در این زمینه گرفته شده و همین باعث سردرگمی مشمولان عزیز گشته است.

برای مثال، سوالات پر تکراری همچون اینکه آیا خرید خدمت سربازی امکان پذیر است یا خیر؟ چه شرایطی برای خرید سربازی لازم است؟ همواره در سامانه مشاوره تلفنی ما پرسیده می شود.

باید بگویم که در گذشته قوانینی مبنی بر خرید سربازی برای غایبین 8 سال خدمت تحت شرایط خاصی وجود داشت، اما در سال جاری این قانون لغو شد.

رئیس سازمان نظام وظیفه به تازگی اعلام کرده است که کارت پایان خدمت اهمیت فوق العاده ایی در کشور ما دارد. همچنین بسیاری از سازمان ها، ادارات و نهادها برای استخدام، داشتن کارت پایان خدمت را الزامی می دانند. بنابراین گذراندن این دوره از واجبات است.

یکی از موارد مبهم که در مشاوره سربازی مشمولان زیادی به دنبال اطلاعات در مورد آن هستند، شرایط خرید خدمت سربازی برای متاهلین است.

در چند ماه اخیر تغییرات محسوسی در روند قوانین خرید سربازی به ویژه در میان متاهلین ایجاد شد که برای اطلاع از آن ها می توانید به سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ایران تحصیل مراجعه کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید. برای روش سریع تر می توانید از مشاوره نظام وظیفه با تلگرام استفاده کنید. به علاوه تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه نیز در دسترس می باشد.

 

حقوق سربازی چقدر است؟

میزان و مبلغ حقوق سربازان بسته به چند عامل می تواند برای هر سرباز محاسبه شود. برای مثال یکی از فاکتورهای مهم، نوع مدرک تحصیلی اعم از دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

بالطبع هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد، میزان حقوق نیز افزایش می یابد. همچنین اینکه مجرد یا متاهل باشید نیز می تواند حقوق شما را بالا و پایین کند. البته برای متاهلین بسته به تعداد فرزندان میزان حقوق دریافتی تغییر می کند.

غیر از موارد گفته شده، سرباز امریه بودن، دوره آموزشی، سرباز عضو هیئت علمی، مکان و محل خدمت، سرباز معلم بودن، تحت پوشش بودن یا نبودن کمیته امداد، خدمت در ارگان مورد نظر و چند عامل دیگر، همگی در تعیین حقوق نقش دارند.
چنانچه جزء هر کدام از این موارد هستید و قصد اطلاع از میزان دقیق حقوق سربازی خود را دارید، می توانید با سامانه مشاوره سربازی ما در تماس باشید و یا از روش مشاوره نظام وظیفه با تلگرام استفاده کنید. به علاوه تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه نیز در دسترس می باشد.

 

 

جهت اطلاع از معافیت سربازی خالکوبی بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

چگونه از مشاوره سربازی استفاده کنیم؟

سامانه ایران تحصیل به طور معمول از سه طریق آنلاین، تلفنی و حضوری به همه متقاضیان عزیز مشاوره می دهد. هر کدام از این روش های مزایای خود را دارد. اما بهترین راهی که بتوان از طریق آن مشاوره سربازی گرفت، تماس تلفنی می باشد. البته برخی مشاوره نظام وظیفه با تلگرام را نیز ترجیح می دهند.

این روش باعث می شود که حتی آن دسته از عزیزانی که در نقاط دور دست زندگی می کنند و امکان مراجعه حضوری یا استفاده از اینترنت را ندارند، به راحتی تماس بگیرند.

و اما در مورد اینکه مشاوره معافیت سربازی چه مواردی را در بر می گیرد، باید بگوییم که همه دوستان می توانند هر گونه سوالی در هر زمینه از ابتدای معرفی به خدمت تا گرفتن کارت پایان خدمت را مطرح نمایند. مشاورین ما در گفتگویی صمیمانه آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیران می باشند. به علاوه می توانید از روش مشاوره نظام وظیفه با تلگرام نیز استفاده کنید.

 

 

جهت دانلود مقاله مشاوره سربازی آنلاین بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا شرایط مشاوره نظام وظیفه و مشاوره نظام وظیفه با موبایل و همچنین مشاوره نظام وظیفه با تلگرام را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص شرایط مشاوره نظام وظیفه برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره نظام وظیفه آنلاین  با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

4.4/5 - (14 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه چه کاری باید انجام دهم؟ 

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه استفاده از مشاوره سربازی چیست؟

مشمولان عزیز می توانند از طریق شماره های مندرج در سایت به صورت تلفنی با مشاورین ما تماس گرفته و همه سوالات خود را مطرح بفرمایند.

چگونه می توان معافیت یا کسری خدمت گرفت؟

اخذ معافیت یا کسری خدمت تحت شرایط خاصی امکانپذیر است. تمام این شرایط در سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ذکر می شود.

آیا می تون سربازی را خرید؟ قیمت آن چقدر است؟

قوانین خرید سربازی در سال های اخیر دچار تغییراتی شده است. سازمان نظام وظبفه به تازگی ضوابط خاصی را تعیین کرده است که در مشاوره سربازی قابل دریافت است.

نظرات

 1. Reza
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

  سلام بزرگوار میگم یعنی با کارت پایان خدمت سپاه واقعا ممکن نیست به المان و فرانسه سفر کرد؟ یعنی اصلا نمیشه؟

  • مشاور رضایی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۸

   سلام وقت بخیر برخی کشور هایی که پیمان تحریم دارند امکان ورود به کشور مورد نظر را به وظیفه های سپاه را نمیدهند

 2. Reza
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام با کارت پایان خدمت ارتش میشه تمام کشورهایی مثل فرانسه و بلژیک و المان و تایلند راحت سفر کرد ؟ آیا میشه؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام وقت بخیر
   بله نسبت به سپاه راحت تر خواهد بود .

 3. Reza
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام چرا سفر کردن به کشورهایی مثل فرانسه و المان و تایلند با کارت پایان خدمت سپاه سخت است مشکلش چیه؟

  • rahdar
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام وقت بخیر.
   چون برای گرفتن ویزا ممکن است مشکل ایجاد کند

 4. Reza
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام وقت بخیر ؛ آیا میشه با کارت پایان خدمت سپاه به کشور هایی مثل فرانسه، کانادا و تایلند سفر کرد ؟؟ آیا میشه؟؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

   سلام وقت بخیر
   بسیار سخت می باشد

 5. Reza
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام وقت بخیر من لیسانس حسابداری دارم از دانشگاه علمی کاربردی آیا ممکنه داخل سربازی پست ضعیفی بهم داده بشه؟

  • مشاور حمامی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برا دریافت امریه سربازی باید مورد برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

  • tahmasebi
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام دوست عزیز تقسیم وظایف در یگان خدمتی بر اساس توانمندیهای شما و مدرک تحصیلیتون خواهد بود.

 6. سامان
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام وقت بخیر
  مرسی از توضیحات عالی و ‌کاملتون
  یه سوال داشتم:
  برادر بزرگتر من معافیت کفالت پدرم رو دارد و از خدمت معاف شده می‌خواستم بدانم در صورت ازدواج ایشان من می‌توانم کفالت پدرم را اخذ کنم یا خیر.

  • مشاور حمامی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقتتون بخیر خیر نمیتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر برای دریافت معافیت های دیگر با ما تماس بفرمایید

 7. سروش
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام و عرض خسته نباشید،
  من از پرسنل وظیفه ارتش هستم.
  پدر بنده از پرسنل ناجا بوده و دارای 37 ماه سابقه عملیاتی (از سال ۷۵ تا سال ۷۸) در شهر اشنویه آذربایجان غربی می باشد ولی تا به امروز اعلام شده که مناطق عملیاتی بعد قطعنامه فقط تا مهر 1375 قابل قبول است.اما در سایت شما درج شده که مناطق عملیاتی از سال 59 تا 77 مورد تایید است.می خواستم بپرسم که احیاناً قانون مناطق عملیاتی تغییر کرده و پایان مهلت آن از 75 به 77 تغییر کرده؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام اگر از طرف یگان خدمتی پدرتون تاییدیه داشته باشید میتوانید اقدام به دریافت ایثارگری پدر کنید

 8. Kmn
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام خسته نباشید من دوسال پیش ۱۵روزاموزشی بودم اومدم مرخصی دیگه برنگشتم آموزشی .الان شنیدم سرباز های ک از آموزشی اومدن یا فرار کردن دوسال پیش از اول باید برن پلیس +۱۰دفترچه پست کنن این حرف درسته بعد جای ک آموزشی بودیم همون مرکز آموزشی میوفتیم یا جامون عوض میشه یه مرکز آموزشی دیگه میوفتیم ممنون میشم راهنمایی مون کنید.؟

  • tahmasebi
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام دوست عزیز تکرار شرایط آموزشی برای سربازان فراری 3 سال میباشد و شما نیازی به گذراندن شرایط از صفر ندارید و میتونید به محل قبلی مراجعه کنید.

 9. Reza
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام آیا دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی قابلیت ترجمه داره؟

  • مشاور محمدی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقت به خیر
   مدرک علمی کاربردی سطح علمی پایینی دارد و غیرقابل ترجمه است.

 10. Reza
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

  سلام خب اگر کار با حسابداری رو کامل بلد باشم ولی اعتبار مدرکم پایین باشه شرکت خصوصی استخدام نمیکنن خب ؟

  • مشاور محمدی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

   سلام وقت به خیر
   برای استخدام در مراکز خصوصی به شرایط استخدامی ان مجموعه استعلام بگیرید.

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام شما از دانشگاه های معتبر زیر نظر وزارت علوم یا بهداشت فارغ التحصیل شده باشید مشکلی برای استخدام ندارید

 11. Reza
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

  سلام خب اگر کار با حسابداری رو کامل بلد باشم ولی اعتبار مدرکم پایین باشه شرکت خصوصی استخدام نمیکنن خب ؟ پس این جوری به درد نمیخوره

  • rahdar
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام وقت بخیر .
   مهارت مهم تر است دوست عزیز و مقطع تحصیلی.
   دانشگاه شما اهمیتی نخواهد داشت اگر در کارتان حرفه ای باشید

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام وقتتون بخیر
   اچه مدرکی دارید؟

 12. Reza
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

  سلام من که خیلی ناراحت شدم چون لیسانس حسابداری دارم از علمی کاربردی پس این جوری به فنا رفتم هم شرکت خصوصی و دولتی استخدام کنن با این مدرک پس این مدرک لیسانس من هیچ به درد نمیخوره که 😥😥

  • مشاور جوادی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای ورود به بازار کار باید کار حسابداری رو به خوبی بلد باشین
   مهم ترین مسئله اینه که کار بلد باشین.

 13. Reza
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام وقت بخیر ؛ دوست عزیز منظورتون از جاهای غیر دولتی شرکت های خصوصی هستش؟

  • rahdar
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

   سلام وقت بخیر
   بله درست است

 14. امیرحسین بابازاده
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام و عرض ادب و احترام بنده در سن 13 سالگی در ناحیه چپ سرم یه تومور دراومده بود بعد عملش کردن ایا جزع معافیت داعم هستش؟؟؟

  • rahdar
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام وقت بخیر
   بله موارد منجر به عمل جراحی احتمال خیلی زیاد معافیت دائم بهشون تعلق میگیرد.

 15. علی
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

  با سلام بنده لیسانس هستم.اخر های بهمن درخواست اعزام به خدمت میدهم. کی فراخوان اعزام انجام میشه؟فروردین یا اردیبهشت؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که شما اقدام به پست کردن دفترچه انجام دهید نهایت 3الی 4هفته بعد اعرزام شما مشخص میشود

 16. Reza
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

  سلام وقت بخیر ؛ ممکنه بگید کدام مراکز برای استخدام مدرک علمی کاربردی رو قبول نمیکنن؟

  • tahmasebi
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام دوست عزیز اکثر مراکز دولتی و مراکز غیردولتی بنام این نوع مدرک را برای استخدام نمیپذیرند.

 17. Reza
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام برای استخدام در شرکت های خصوصی کارت پایان خدمت لازم است؟

  • مشاور صادقی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام بستگی به شرکت مد نظرتون داره
   اما دریافت کارت پایان خدمت از ضروریات است

 18. Reza
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام وقت عالی بخیر ؛ برای استخدام در شرکت های خصوصی کارت پایان خدمت لازم است؟

  • مشاور جوادی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بسته به شرایط یه سری از مراکز کارت پایان خدمت میخوان.

 19. Reza
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام من ۲۳ سالمه لیسانس حسابداری دارم از دانشگاه علمی کاربردی اهواز ؛ ایا شرکت های خصوصی برای استخدام مدرک علمی کاربردی رو قبول میکنن؟

  • مشاور محمدی
   ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت به خیر
   مدرک دانشگاه علمی علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم بوده و قابل استعلام می باشد.برخی از مراکز مدرک صادره از این دانشگاه را تایید نمیکنند.

   • Reza
    ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

    کجاها مثلا تاییدش نمیکنن؟میشه بگید کجا؟

   • Reza
    ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

    کجاها مثلا؟؟

   • Reza
    ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

    کجاها مثلا؟

 20. Reza
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۳

  سلام ممکنه بگید ایا واسه استخدام با مدرک لیسانس علمی کاربردی قبول میکنن یا خیررر؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت بخیر
   مدارک علمی کاربردی مورد تایید وارت علوم می باشد اما مدارک دانشگاه های دیگر در اولویت جذب هستند

   • Reza
    ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

    خب با این حال مدرک علمی کاربردی رو واسه استخدام قبول میکنن؟

    • مشاور ذوالنورنیا
     ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

     سلام وقت بخیر
     مانعی ندارد .

 21. Reza
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  سلام دوست عزیز اگه ممکنه جواب سوالم رو واضح بدین .بگید که ایا مدرک علمی کاربردی واسه صنایع فولاد اهواز معتبر هستش؟

  • مشاور رضایی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام وقت بخیر مدرک علمی کاربردی از اعتبار علمی پایین تری نسبت به دانشگاه های سراسری و ازاد دازد

 22. Reza
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام وقت بخیر ایا مدرک دانشگاه علمی کاربردی جامعه اسلامی کارگران اهواز برای صنایع فولاداهواز و شرکت نفت اهواز واقعا معتبرهستش؟

  • مشاور محمدی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

   سلام وقت به خیر
   اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی از تمامی دانشگاه های ایران پایین تر و غیر قابل ترجمه است.

 23. Reza
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام ؛ وقت تون بخیر ایا مدرک دانشگاه علمی کاربردی جامعه اسلامی کارگران اهواز معتبر هستش ؟ اعتبار مدرک این دانشگاه چقد هست ؟

  • مشاور محمدی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

   سلام وقت به خیر
   اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی از تمامی دانشگاه های ایران پایین تر و غیر قابل ترجمه است.

 24. مهران
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام و عرض ادب
  ببخشید یه سوال داشتم پدر من سال 67 تا 68 (بعد قطعنامه) اهواز بود منطقه دارخوین
  میخواستم ببینم این منطقه عملیاتی محسوب میشه تو این سال؟؟
  و برای من کسری تعلق میگیره یا نه؟؟؟

  • مشاور حمامی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید دریافت کسری باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 25. Reza
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام من لیسانس حسابداری دارم از دانشگاه علمی کاربردی ایا ممکنه داخل سربازی پست ضعیفی بدن؟؟ چون اعتبار علمی کاربردی خیلیییی پایینه

  • rahdar
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

   سلام وقت بخیر.
   مقطع تحصیلی شما مهم است دوست عزیز

 26. محسن
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام من 40سالمه سال 83 چهارده ماه خدمت کردم مادرم فوت کرد دگه نرفتم الآنم دوتا بچه دارم چکار باید بکنم راهی داره برای معافیت

  • tahmasebi
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام دوست عزیز برای گرفتن معافیت باید شرایطخاص داشته باشید که نیاز هست سوالات مربوطه از شما پرسیده شود، میتونید با شماره ایران تحصیل داخلی 108 در تماس باشید.

 27. Reza
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام من مشغول لیسانس هستم رشته حسابداری ایا با مدرک لیسانس از دانشگاه علمی کاربردی داخل سربازی پست خوبی میدن؟

  • tahmasebi
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

   سلام دوست عزیز، داشتن پست مشخص در دوره ی خدمت از قبل تعیین نمیشود و بستگی به یگان مربوطه و پادگان دارد.

 28. Reza
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام میگم اگه کسی مدرک لیسانس حسابداری داشته باشه ایا لازمه مدرک رو نشون نظام وظیفه بده؟؟

  • مشاور حمامی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام وقتتون بخیر بله مدرک تحصیلی باید ارائه داده شود

 29. علی رضایی
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام خسته نباشید.
  برای اقدام به معافیت کفالت باید از شهر و استان محل سکونت اقدام کنیم یا میتوانیم از شهر و استان دیگری هم اقدام کنیم؟

  • tahmasebi
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام دوست عزیز میتونید از شهر و یا استان دیگری هم اقدام کنید. مانعی ندارد.

  • rahdar
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر .
   از استان و شهرستان محل سکونت خود اقدام بفرمایید.

 30. محمد
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۰

  سلام من خرداد ۱۴۰۲ بیست سالم میشه میخواستم بدونم میتونم کنکور تیرماه شرکت کنم یا نه؟

  • مشاور اقازاده
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام وقت بخیر
   شما درصورتی که معافیت تحصیلیتون به اتمام نرسیده باشد میتوانید نیازه مراجعه داشته باشید به پلیس +10

 31. Sajjad
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

  سلام خسته نباشد
  من متولد 83/6/31 هستم دیپلمم رو قبل از هجده سالگی در خرداد ۱۴۰۱ گرفتم کنکور ۱۴۰۱ رو دادم
  الان برای کنکور تیرماه ۱۴۰۲ مشکل معافیت تحصیلی نخواهم داشت؟

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما وارد دوره غیبت خواهید شد جهت کسب اطلاعات بیشتر و روند اقدام با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 32. امید
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  با عرض سلام و تشکر بابت مطلب بسیار مفیدتون
  ببخشید اگر قبل از خدمت سربازی، فرد سابقه کار داشته باشه ، یعنی بیمه براش رد شده باشه ، آیا تاثیری در خدمت سربازی داره ؟ از مدت زمانش کسر می‌کنه ؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱

   سلام خیر داشتن سوابق بیمه برای مدت زمان دوره سربازی هیچ تاثیری ندارد

 33. حسین حسنی آباد
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام من پاسداربودم ومردادامسال بازخرید شدم برام اضافه خدمت سربازی خورده باید چیکارکنم ؟

  • rahdar
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت بخیر .
   باید به اداره نظام وظیفه مراجعه کنید دوست عزیز

 34. امیرحسین عامری
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

  سلام وقت بخیر
  من ۲ سوال دارم در مورد سربازی

  سوال اول:
  من کارشناسی روانشناسی دارم میخونم ترم آخرم
  میخوام بعدش که تموم شد برم کاردانی فتوگرافیک بخونم
  برای سربازی مشکلی پیش میاد؟
  یعنی به من معافیت میدن دوباره؟
  دانشگاه آزاد هستم

  سوال دوم:
  من نوه شهید هستم
  پدربزرگ و عموم شهید شدن
  هنوز سربازی نرفتم ممکنه معاف بشم یا حداقل سربازی من کم بشه؟
  پدرم هم جبهه بوده و من پسر بزرگ خانواده من هستم تک پسرم و یک خواهر دارم

  • مشاور رضایی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام وقت بخیر معافیت تحصیلی برای شما صادر نمیگردد

 35. مهدی
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام ..وقتتون به خیر…یه سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید ….من مهر ماه امسال از دانشگاه پیام نور انصراف دادم…میخواستم بدونم اگه برم سربازی و از انجا اقدام به شرکت در کنکور کنم…در صورت قبولی از دانشگاه مثل فرهنگیان میتونم ادامه تحصیل بدم یا نه؟؟….ممنون از سایت خوبتون

  • tahmasebi
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام دوست عزیز بله شما محدودیتی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان با انصراف قبلی ندارید.

 36. محمد
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام متولد ۷۳ هستم ۲۷ سالمه تو ۱۸ سالگی رفتم سربازی و بعد آموزشی فرار کردم و نرفتم خدمت برو نیستم میتونم خدمت ام رو بخرم خدمت لطفا راهنمایی کنید

  • rahdar
   ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام وقت بخیر .
   در حال حاضر هیچگونه طرح خرید خدمتی وجود ندارد دوست عزیز و راهی برای خرید خدمت ندارید.

 37. Hamid
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

  با سلام وقت بخیر خدمت شما اقای حمامی .. چجوری میتونم با مشاور تماس بگیریم… شماره تماس با مشاور میزنم بوق نمیخوره

  • مشاور ملکی
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید از سایت ایران تحصیل بسته تهیه کنید.

 38. Hamid
  ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  با سلام و وقت بخیر .. خدمت شما عزیزان. من تو قبل از سربازی یه غلطی کردیم … اومدم یه پرونده واسه قبل داشتم .اومدم اونه ارائه دادم .. البته به حرف دیگران .. کردم .الان خیلی ناراحتم. منو معاف از رزم کردن ..به خدا بعدا فهمیدم . تو چه دردسری افتادم الانم . هر جا میرم و رفتم تا حالا منو رد کردن .فقط به خاطر کاری که کردم … 😔😔😢😢.. نمیشه برداری من به خدا مشکلی ندارم .لطفا کمکم کنین.. آینده خراب شده .سنم داره میره بالا . 😭. کمکم کنید باید چیکار کنم… به خدا من مشکلی ندارم😭😭…

  • مشاور حمامی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باد تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت مشاوره با ما تماس بفرمایید

   • Hamid
    ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

    چجوری میتونم با مشاور تماس بگیرم شماره مشاور چیه . .. و این شماره که زنگ نمیخوره .ممنون از شما

    • مشاور ملکی
     ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

     سلام وقت بخیر
     شما می توانید از سایت ایران تحصیل بسته مشاوره ای تهیه کنید.

   • Hamid
    ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

    با سلام خدمت شما اقای حمامی عزیز .. چجوری میتونم تماس بگیرم این شماره زنگ نمیخوره…

    • مشاور ملکی
     ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

     باسلام وقت شما بخیر
     شما می توانید سایت ایران تحصیل را در اینترنت سرچ کنید و روی گزینه ایران تحصیل کلیک کنید قسمت شارزینگ انلاین را انتخاب کنید.
     درمرحله بعد بسته مشاوره ای تهیه کنید.

 39. امیر
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

  سلام و وقت بخیر؛ من برادر دو قلو دارم و بعد از اتمام دو ماه آموزشی من، خدمت سربازی برادرم هم شروع میشه. چنین امکانی وجود داره که یکی از ما دو نفر بتونیم در شهر محل سکونت خودمون خدمت کنیم؟ چون از یک خانواده هم زمان دو پسر سرباز هستن.
  و اگر چنین امکانی وجود داره چه کاری باید انجام بدیم؟
  ممنون

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر
   قانونی در این باره وجود ندارد و طبق تجربه ممکن است این اتفاق بیفتد

 40. کاوه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

  سلام وقتتون بخیر باشه
  ببخشید میخواستم بدونم دستگاه پخش کننده موزیک(mp3 player)جزو وسایل مجاز محسوب میشه؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت بخیر
   خیر شما مجاز نیستید

 41. رضا
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  ید
  من سال ۹۶ دانشگاه خرم اباد شبانه قبول شدم در مقطع کارشناسی
  بعد‌ از یک ترم انصراف دادم و رفتم دانشگاه ازاد ( با سوابق تحصیلی و بدون کنکور )
  بعد الان درسم تموم شده و میخوام کنکور ارشد بدم
  ولی برنامم اینجوری بود که امسال کنکور بدم هردانشگاهی نوبت شبانه قبول شدم ثبت نام کنم که زمانی که فراغت از تحصیلم تموم میشه دانشجو باشم و اشتغال به تحصیلم تمدید بشه و غیبت نخورم و بعد بخونم و برای دوره ی بعدی باز کنکور ارشد شرکت کنم و از دانشگاه قبول شده سال قبل انصراف بدم و به دانشگاهی که جدید قبول شدم برم
  خواستم بدونم این کار امکان پذیره ؟چون یک بار توی دوره ی کارشناسیم انصراف دادم باز هم میتونم توی دوره ی ارشدم کنکور مجدد بدم و اگر جای بهتر قبول شدم از دانشگاهی که دارم توش ارشد میخونم انصراف بدم و دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

  • مشاور حمامی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام وقتتون بخیر شما تنها یکبار میتوانید انصراف بدهید و انصراف مجدد مصادف با سرباز شدن شما است اما برای برسی شرایط و مشاوره ی دقیق تر با ما تماس بفرمایید

 42. علیرضا
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

  پدر من در سال ۶۹ سربازیش شروع میشه آموزشی صفر پنج کرمان بعدش به لشکر ارومیه میره و از اونجا به دیوان دره اعزام میشه و تمام طول خدمتش رو اونجا میگذرونه میخواستم بدونم که آیا به من کسری تعلق میگیره یا نه اگر میگیره باید به کدام یک از مراکز مراجعه کنم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی حضور داشتند بعد از سال 69 در صورت تایید بنیاد میتوانید برای دریافت کسری خدمت اقدام نمایید.

 43. یونس
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام خسته نباشید
  من معافیت تحصیلی دارم و از قانون معافیت بند6 بهزیستی باخبر نبودم الان میتونم اقدام کنم

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

   سلام وقت بخیر در صورتیکه غیبت سربازی ندارید میتوانید از معافیت برای عضویت بهزیستی استفاده کنید

 44. مهدی
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

  با سلام
  آیا کسی که تحت پوشش بهزیستی میباشد امکان داره محل خدمتش شهر خودش باشه

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام وقت بخیر
   بله امکان دارد.

 45. مهدی
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

  با سلام
  من تحت پوشش بهزیستی هستم میخ استم بدونم امکان داره محل خدمتم شهر خودم باشد
  با تشکر

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد.

 46. مهدی
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

  با سلام
  من تحت پوشش بهزیستی هستم میخواستم بدونم ایا امکان داره محل خدمتم شهر خودم باشد

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان وجود دارد.

 47. علیرضا
  ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

  سلام وقت بخیر
  در روند معافیت سربازی هستم
  ۲۷ ساله و مدرک لیسانس دارم
  در فرم معاینه پزشک معتمد دوم مشکلات چشم من که شامل گلوکوم و انحراف چشم و همچنین مجموع ضعیفی هر دو چشم که همراه با آستیکمات میشه ۸ ذکر شده
  به نظر شما معافیت دائم میتونم بگیرم؟
  چونکه گلوکوم فارغ از هر بیماری و هر مدرک تحصیلی طبق آیین نامه معافیت دائم رو داره..

  • مشاور رضایی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

   سلام و قت بخیر برای معافیت پزشکی چشم نمره چشم برای لیسانس باید 8 از 10 باشد

 48. ابوالفضل
  ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

  با سلام
  من بیماریه اعصاب و روان پانیک دارم و به این علت ۷ ماه بعد از خدمت سربازی به کمسیون مراجعه کردم و ۶ ماه ایست خدمت ثبت کردن بعد از ۶ ماه دوباره به کمسیون مراجعه کردم و ۶ ماه دیگر ایست خدمت برای من ثبت شد. میخواستم بدونم بعد از این ۱ سال ایست خدمت چی در انتظارمه میتونم به خدمت برگردم یا معاف هستم

  • مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   باسلام و احترام باید بررسی شود که برای شما معافیت صادر کردن یا صرفا به جهت طول درمان به شما معافیت موقت دادند

 49. علی
  ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

  سلام،وقت بخیر
  من ماه اینده(بهمن)پایان اعتبار معافیت تحصیلیم هست(در مقطع کاردانی)بعد اتمام چقدر فرصت دارم برا مشخص کردن وضعیت خدمتم؟(بنده نتونستم قبول بشم مقطع کاردانی رو، و ماه اینده اتمام معافیتم هست)

  • مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   با سلام و احترام شما پس از اخذ مدرک خود یکسال فرصت دارید جهت رفتن به مقطع تحصیلی بعد یا مراجعه به نظام وظیفه

 50. محسن
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام وخسته نباشید من 40سال سن دارم ومتاهل دارای دوتا بچه ،اون موقع نتونستم برم خدمت الان هم گرفتار زندگی وخرج ودخل خونه شدم نمیدونم تواین اوضاع هم برم خدمت سربازی ایا راهی هست پایان خدمت بگیرم ممنون میشم توضیح بدین

  • مشاور رضایی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

   باسلام واحترام در معافیت نظام وظیفه باید تمامی شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد جهت مشاوره بیشتر تماس حاصل بفرمایید

 51. علی
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۲

  ایا معاف از رزم روی برگه سبز خدمت نشان داده میشود؟؟

  • tahmasebi
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام دوست عزیز، بله معاف از رزم ذکر میشود.

 52. محمد مهدی
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام. از بهداری پادگان من رو فرستادن بیمارستان ارتش تا برام کمیسیون پزشکی تشکیل بشه، ولی در بیمارستان ارتش بدون این که حتی به مدارک پزشکی و بستری شدنم برای بیماری اعصاب و روان نگاه کنن یک تست نوشتاری از من گرفتن و بعد یک نامه مهر و موم شده بهم دادن تا تحویل پادگان بدم. حتی روانپزشک هم با من ملاقات نکرد. الان باید چیکار کنم؟ اون نامه چیه؟ مگه قرار نبود که برای من کمیسیون پزشکی تشکیل بشه پس چرا حتی بدون بررسی کردن مدارک پزشکیم من رو پس فرستادن پادگان؟

  • مشاور جوادی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید بررسی بشه که محتوای نامه چی بوده

 53. علی
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۱

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ هستم ولی فراموش کردم معافیت تحصیلی خودم رو بگیرم از سایت درخواست دادم ولی نوشته مهلت شما تمام شده .راهکاری هست که من معافیتم رو بگیرم؟؟ از دانشگاه فعلیم باید نامه ای چیزی بگیرم؟؟

  • tahmasebi
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳

   سلام دوست عزیز بله شما حتما باید نامه ی معافیت تحصیلی رو دریافت کنید و در ابتدا باید از دانشگاه برگه ی اشتغال به تحصیل رو بگیرید.

 54. سجاد
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

  با سلام من خدمتمو تموم کردم کارتم نیومده هنوز رفتم پلیس +10 گفته وضیعت پایان خدمت زده یعنی تمومه منتظر کارت بمونم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

   سلام وقت بخیر بله یعنی تمام شده باید از سازمان وظیفه عمومی شهرتون پیگیری کنید

 55. سالار
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  با سلام من خدمتمو تموم کردم کارتم نیومده هنوز رفتم پلیس +10 گفته وضیعت پایان خدمت زده یعنی تمومه منتظر کارت بمونم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

   سلام بله یعنی سربازی را به اتمام رساندید باید از نظام وظیفه شهرتون اقدام کنید

 56. مهدی
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

  سلام وقت بخیر من ۱ ساله فراری هستم 6 ماه هم سنواتی دارم الان میخوام معرفی کنم پدرم ۲۷ ماه ۲۱ روز ایثارگری داره میتونم از کسریش استفاده کنم ؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

   سلام وقت بخیر اگر سرباز نیروی انتظامی بوده باشید میتونید اقدام کنید ولی باید جریمه فرار از سربازی را پرداخت کنید

 57. مهدی
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام وقت بخیر من ۱ ساله فراری هستم الان میخوام معرفی کنم پدرم ۲۷ ماه ۲۱ روز ایثارگری داره میتونم از کسریش استفاده کنم ؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

   سلام باید اول جریمه فرار از خدمتی را پرداخت کنید بعدا کمیسیون برای دریافت کسری ایثارگری شما تصمیم خواهد گرفت

 58. رضا
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۴

  سلام من آماده به خدمت اعزام کردم و پیگیر پذیرش سربازی رفتم تو سوالات مشاوره صادقانه جواب دادم پرسید پرخاشگری منم گفتم آره گاهی سوالی ازم نپرسید منم ادامه ندادم در صورتی که مشکل من و پاسخ هام صرفا به علت مشکلات روانی و خانوادگی من هست یکی از خانواده کل خانواده رو مریض کرده سوال من اینه مهم نیس برام گروه ب بزنن یا نه مهم هم نیس که پذیرش بشم یا نه میخواستم بدونم ممکنه گروه ب بخورم؟و ممکنه از این وضعیت راحت بشم خسته شدم از این همه فشار روانی از طرف اون شخص

  • tahmasebi
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۸

   سلام دوست عزیز سوال شما ابهام دارد لطفا برای دریافت مشاوره تخصصی با داخلی 108 تماس بگیرید.

 59. ابوالفضل
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

  سلام وقت بخیر بنده تک فرزند وپدرمادرم فوت کرده اندودانشجوومددجوی کمیته امداد امام خمینی ره و سرپرست خانوار هستم آیا برای بنده معافیتی وجود دارد

  • مشاور فتح اللهی
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام وقت بخیر با توجه به شرایط گفته شده در متن در صورت نداشتن غیبت میتوانید کارت معافیت دائم دریافت کنید

 60. روهام جوکار
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

  سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید ، بنده آلرژی غذایی بسیار شدیدی دارم به طوریکه به غذاهای زیادی از جمله گندم و .. آلرژی نشان میدهم و دستام اگزما دارن ! آیا میتونم برای معافیت اقدام کنم؟ و در صورت گرفتن معافیت ممکنه در آینده شغلیم تاثیر زیادی داشته باشه؟ یا ارگان های کمی به این مسئله حساسیت دارند؟ سپاسگذارم

  • مشاور حمامی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۴

   سلام وقتتون بخیر بیماری شما باید تحت بررسی مشاور قرار بگیرد با ما تماس بفرمایید

 61. علی
  ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام من دوره تکمیلی سپاه را دارم وروی برگه معرفی نوشته کفایت از آموزش ومحل را سپاه محل سکونت مشمول نوشته ولی رفتم و به سپاه استان دیگر انتقال دادند آیا امکان برگشت به سپاه محل سکونت وجود دارد

  • مشاور حمامی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقتتون بخیر مسیله ی شما باید تحت برسی مشاور قرار گیرد با ما تماس بفرمایید

 62. آرش
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

  سلام وقت بخیر میبخشید من به خاطر استرس و اضطراب نامه دادن که برم بیمارستان ارتش برای تست. الان دوره اموزشی هستم. اگر گروه ب تشخیص داده بشم برای ادامه تحصیل و گرفتن گذرنامه دچار مشکل نمیشم؟

  • rahdar
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر
   برای ثتب نام در دانشگاه و ادامه تحصیل مشکلی ندارید و در روند گرفتن گذرنامه بحث نظام وظیفه ی شما مهم است که میتوانید جهت اطلاعات بیشتر در این رابطه با ما تماس بگیرید.

 63. آریان
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

  سلام خسته نباشید من دانشگاه فرهنگیان برای ترم بهمن قبول شدم من یه بار دانشگاه آزاد انصراف زدم بعد برگشت به تحصیل زدم به رشته خودم الان فرهنگیان قبول شدم برای ورودی بهمن آک انصراف بدم باید برم سربازی ؟ قانونی هست تو نظام وظیفه میگه اونایی که فرهنگیان قبول میشن معاف از سربازی میشن معافیت برام صادر میشه ؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   سلام وقت بخیر
   چون مشکل نظام وظیفه خواهید داشت و در صورت انصراف دوم مشمول خواهید شد پس بهتره دیگه دومین انصراف را درخواست نکنید

 64. Mahdi
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام من ۱۹ سالمه و قصد رفتن به سربازی رو ندارم . میتونم خونه و ماشین به اسمم بزنم . یا چک بگیرم و از این قبیل محدودیت هایی هم وجود داره

  • rahdar
   ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیر
   شما محدودیتی برای ثبت سند ماشین یا خونه به نام خود ندارید و محدودیت هایی که برای شما به وجود میاورد در رابطه با خروج از کشور و ادامه تحصیل و کسب جواز میتواند باشد.

 65. Mahdi
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام من ۱۹ سالمه و اصلا قصد رفتن به سربازی رو ندارم . آیا میتونم خونه و ماشین به اسمم بزنم . یا چک بگیرم و از این قبیل محدودیت هایی هم وجود داره

  • مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام وقت بخیر قطعا عدم داشتن کارت پایان خدمت محدودیت هایی را برای شما بوجود میاره

 66. احمد
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

  سلام تاریخ اعزام من مشخص شده میخوام از مشاوره سربازی نظام وظیفه بپرسم آیا میتونم تاریخ اعزامم را تغییر بدهم؟

  • rahdar
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقتتون بخیر
   بعله شما میتوانید زمان اعزام خود را با مراجعه به پلیس +10 به تعیوق بیندازید.

 67. بهرام
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام از مشاوره سربازی ایران تحصیل کمک و راهنمایی میخوام. اگر قبل از اعزام معافیت پزشکی بگیرم در ابتدای کار غیبت اولیه برایم رد میشود؟

  • ariya iranikhah
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت بخیر، برای طبق نظر مشاره سربازی نظام وظیفه در این مجموعه در صورت دریافت معافیت پزشکی در هر برههه زمانی غیبتی برای شما لحاظ نمی شود.

 68. احسان
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

  با سلام.من مشکل درچه قلب دارم.پزشکان متخصص نظام وظیفه که 2بار پیش 2نفر متفاوت برای بررسی وضعیتم رفتم با قاطعیت به من گفتن که معافیت دائم میگیرم با توجه به وضعیت قلبم.ایا امکان داره کمسیون پزشکی این نظر را قبول نداشته باشن و به من معاف از رزم بدن؟از طرفی چونefقلبم70 هست و معافیت به زیر50 داده میشود و گویا شرایط دیگه ای دارم که پزشک متخصص گفتن معافیت میگیرم.منتظر پاسخ شما هستم.

  • مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای بحث معافیت به طور دقیق نمیشه اظهار نظر کرد
   ولی تا سه بیماری حاد رو میتونید برای معافیت اعلام کنید.

 69. Mr.C
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

  سلام
  من آموزشیم آموزشگاه شهید مدرس کرج بوده و محل ارسال دفترچه تهران
  رشته تحصیلیم هم علوم آزمایشگاهی (پیراپزشکی)
  اما از اونجایی که محل زندگی همسرم اهواز هست درخواست دادم یگان خدمتیم به شهر اهواز باشه
  اگر به اهواز منتقل بشم و از اونجایی که داوطلبانه درخواست دادم که به اهواز (منطقه عملیاتی غیر درگیر و بد آب و هوا) برم آیا طول خدمت من به عنوان یک غیر بومی 19 ماه حساب خواهد شد؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام وقت بخیر چون درخواست خودتون برای خدمت اهواز میباشد امکان برخورداری از شرایط مناطق بد آب و هوا را ندارید ولی تصمیم گیرنده نیروی انسانی میباشد

 70. احمدرضا
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

  سلام
  من 1سال مهلت معرفی اعزام به خدمت داشتم چون که دانشگاه انصراف دادم تو این بازه زمانی
  درجه داری نیروی انتظامی قبول شدم و انصراف دادم
  الان وضعیت سربازی من چطوره میشه دانشگاه ثبت نام کنم؟
  لطفا اگه اطمینان دارین بهم بگین چیکار کنم لطفا لطفا لطفا.

  • tahmasebi
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام شما باید برای گرفتن معافیت تحصیلی مجدد به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و حتما از دانشگاه فعلیتون انصراف قطعی داده باشید. وضعیت سربازی شما مجدد در سنوات تحصیلی قرار خواهد گرفت.

   • احمدرضا
    ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

    تو پادگان درجه داریمون بهم گفتن 1ماه مهلت معرفی اعزام به خدمت داری گفت اگه تو این یه ماه معرفی نکنی غیبت میکنی این کاری که شما می گین میشه توی (این یه ماه یعنی تا9دی)انجام داد در واقع ثبت نام دانشگاه تا این موقع میتونم بشم؟؟؟

    • مشاور کریمی
     ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس تماس بگیرید

 71. Pooya
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام من تک فرزند هستم یکی از عموم شهید شده و خانواده شهید محسوب می‌شوم و یکی هم جانبازه آیا امکان معافیت سربازی وجود دارد ؟

  • مشاور محمدی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت شهادت،جانبازی و یا ایثارگری پدرتان امکان استفاده از سهمیه و کسری خدمت را داشتید.

 72. علی
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

  با سلام . ایا داوطلبان غایب میتوانند از طرح صیاد شیرازی نخبگان استفاده کنند؟خواهشمندم کامل توضیح دهید

  • مشاور کریمی
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام شانستون خیلی پایینه برای اطلاعات بیشتربگیرید

 73. محمد
  ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

  سلام خسته نباشید خوب هستین من ۱۸سال دارم ودفترچه خدمت پست کردم ویک سال معافیت تحصیلی داشتم تاریخ اعزامم یک نه بوده که به خاطر مسائلی نمیخوام برم خدمت ومیخوام دوباره معافیت تحصیلیم رو به کار بندازم به نظرتون میشه واگه میشه باید چکار کنم متولد ۸۳هستم

  • مشاور عیسائی
   ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط استفاده از ایست خدمت را ندارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 74. عرفان
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

  سلام به کمکتون نیاز دارم
  بنده شهریور امسال از پیام نور انصراف دادم و حدود یه هفته بعد فرهنگیانی که قبول شده بودم ثبتنام کردم
  امسال میتونم اگه رتبه بهتری آوردم تو کنکور دانشگاه روزانه دیگه ای برم؟؟؟
  میگن نمیشه دوبار انصراف داد وگرنه باید بعدش بری سربازی
  در حالی که من از فرصت یه ساله ای که هر دانشجو بعد انصراف داره استفاده نکردم!!!
  اگه نشد، میشه برم سربازی و بلافاصله ایست سربازیمو بزنم و بیام دانشگاهی که تو کنکور ۱۴۰۲ قبول شدم ثبتنام کنم؟؟؟؟
  واقعا به کمکتون احتیاج دارم تو بعد شرایطی هستم

  • مشاور عباسیان
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت مشاوره دقیق نظام وظیفه و انصراف دانشگاه با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 75. پرهام موسوی کازرونی
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۱

  شرایط اداره بهزیستی مخصوص سربازی چیست ؟؟ شرایط چطوره؟؟

  • مشاور کریمی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام امریه میخوایدبگیریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 76. رضا
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام خسته نباشی یه سوال داشتم خدمتون من امریه آمورزش پرورش گرفتم الان یکسال گذراندم اما واسه سال آخر می خواهم برگردم پادگان می خواستم بدون چطوری حساب می کنند باید تو پادگان چند ماه خدمت کنم در تمام بشه اگر راهنمایی کنید ممنونه میشم

  • behrozi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 77. پرهام موسوی کازرونی
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۱

  من در سال ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ اعزام شدم الان سرباز صنایع دفاع هستم آیا سال ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ ۲۴ ماه حساب میشه یا ۲۱ ماه؟؟ کدام ؟؟

  • tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام، مدت کل سربازی با دوره ی آموزشی 24 ماهه میباشد، در سال 99 مدت دوره ی آموزشی 45 روزه بوده است.

 78. mohammad
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۵

  سلام وقتتون بخیر
  بنده میگرن چشم دارم ونزدیک9ساله دارو مصرف میکنم
  نورتریپتیلن25ودپاکین500
  غذای هاادویه دار مثل فلفل تامصرف کنم سردردمیگیرم.
  در حالت فعالیت ضربان قلبم بالا میره بدنم عرق میکنه حالت تهوع میگیرم و چشمام سیاهی میره وسریع تشنج میکنم.بیهوش میشم
  وهرشب وصبح هم باید دارو مصرف کنم.و زود دچار اضطراب میشم بدنم بخصوص دستام ب لرزش میان.
  و کوتاهی آشیل هم دارم.
  حال معافیت شامل حالم میشه خواهشا جواب بدید.

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید براتون کمسیون تشکیل بشه

 79. میلاد
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

  سلام من دسترسی به تلفن ثابت ندارم چطوری میتونم تماس بگیرم؟؟

  • abbasi
   ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   میتوانید از داخل سایت قسمت شارژینگ انلاین بسته مکالمه خریداری کنید . مشاوران متخصص مرکز با تلفن همراه شما تماس میگیرند .

 80. میلاد
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام
  وقت بخیر
  من مشاوره آنلاین میخواستم از چه طریقی میتونم اقدام کنم؟؟

  • mansuri
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت بخیر تماس بکیرید

 81. ابوالفضل
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام وقت بخیر من متولد ۸۲.۹.۹ هستم امسال ۳۱ خرداد فارغ التحصیل شدم و در برگه معافیت تحصیلی دانش اموزیم زده حداکثر مهلت برای فراغت تا یک مهر ۱۴۰۱ و اگر مشمول به تحصیل تمایل داشته باشه از مهلت یکساله پس از اتمام تحصیل کسر میشه
  من امسال کنکور نتیجه ی دلخواهم رو نگرفتم میتونم برای سال اینده بخونم و تا کِی معافیت دارم؟ ممنون میشم پاسخ بدید خیلی سردرگمم

 82. حسین
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  باسلام من سرباز در شیراز هستم سه ما از خدمتم گذشته است تحت پوشش بهزیستی هستم و استشاد محلی هم آوردم بهم گفتن نامتو زدیم تهران الان یک ماه گذشته خبری نشده من خودم برم تهران بهم انتقالی می‌دهند و پدرمم از کار افتاده است این رو بهزیستی استانم هم تایید کرده است انتقالی برای سیستان

  • JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی این موضوع رو باید از طریق فرمانده پادگان پیگیری کنبد.

 83. سامان
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

  سلام. بنده دوبار از دانشگاه انصراف دادم و تا یکسال فرجه برای اعزام به خدمت دارم. آیا اگر معافیت دو ساله(با نامه اشتغال به خدمت برادر بزرگتر) داشته باشم میتوانم در کنکور شرکت کنم.
  سوال دیگر این که من میتوانم از ایست خدمت استفاده کنم با شرایط دو بار انصرافی؟

  • JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شما دوبار انصراف دادین دیگه فرصت یکساله ندارین.
   باید برای سربازی اقدام کنید.

 84. علی
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

  سلام من آموزشی رو تموم کردم افتادم یگان ویژه ناجا نمیدونم کجا برم خودمو معرفی کنم ؟؟کسی اطلاعی داره؟؟

  • karimi
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام مراجعه کنیدبه نظام وظیفه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 85. دادخدایی
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

  ممنون میشم جواب منو بدهید زودتر اهل رودبار جنوب هستم آموزشی کرج زندان کچویی افتادم آیا میتونم برم کهنوج پست بدم یا خیر

  • JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی آموزشی رو به هیچ وجه نمیشه تغییر داد.

 86. دادخدایی
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام من اهل رودبار جنوب هستم آموزشی کرج کچویی زندان افتادم پستم کجا هستش دیگه شهر خودمون

 87. حسین
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  با سلام من شیراز خدمت میکنم خونم هم سیستان هست الان چهار پنج ما هم از خدمتم گذشته است به من می گویند نامتو زدیم تهران صبر کن به نظرتون من بیام تهران بهم نامه ای انتقالی می‌دهند. تحت پوشش بهزیستی هستم و پدرمم از کار افتاده می باشد استشاد محلی هم داشتم امام جمعه ای شهر ام مهر کرده و تایید کرده

  • isaei
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲

   سلام باید معاونت نیروی انسانی محل خدمتتون بهتون نتیجه انتقالی را اعلام کند

 88. مبین
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام من ۱۸ سالمه مشمول سربازی هستم .از مدرسه فارغ التحصیل شدم تو کنکور شرکت کردم اما نتیجه خوبی به دست نیاوردم میخام دوباره کنکور شرکت کنم میخاستم بدونم معافیت تحصیلی به من تعلق میگیره؟اگه میگیره باید چیکار کنم؟
  ممنون

  • JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام وقت بخیر
   اگر امسال دیپلم گرفتین بله.

 89. مبین
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام وقت بخیر
  من 18 سالمه و از مدرسه فارغ التحصیل شدم تو کنکور نتیجه خوبی به دست نیاوردم و میخام دوباره برای کنکور شرکت کنم میخاستم بدونم به عنوان پشت کنکوری معافیت تحصیلی بهم تعلق میگیره یا نه و اگه تعلق میگیره باید چیکار کنم
  ممنون

  • JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام روزبخیر
   اگر امسال دیپلم گرفته باشین بله.

 90. اصفهان
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

  چه کار کنم‌ که خدمت زود بگذاره تمام شه؟؟؟

  • abbasi
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام الان مشغول خدمتید؟

   • اصفهان
    ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

    آره الان مشغول خدمت هستم چه کار کنم زود بگذاره ؟؟تمام شه

    • behrouzi
     ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

     سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

   • اصفهان
    ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

    الان جواب بدید انلاین شید

    • behrouzi
     ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

     سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

   • اصفهان
    ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

    الان مشغول خدمت هستم چه کار کنم که زود بگذاره که مثل شرین تمام شه؟؟ آقای عباسی کارشناس گل راهنمایی کنید

    • behrouzi
     ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

     سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

  • پرهام موسوی کازرونی
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

   من سرباز معاف رزم هستم تلفن گویا به رکن وصل است استعلام‌گرفتم تاریخ ترخیص بهم گفته
   آیا تلفن گویا تاریخ ترخیصم گفته درسته،؟؟؟

 91. محمد
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

  سلام خسته نباشید بنده با مدرک لیسانس و متاهل هستم میخوام فقط بدونم حقوق سربازی برام به چه شکل هست؟ مزایای خدمت برای من به چه شکل هست…مخصوصا حقوقش…و اینکه برای تاهل ممکنه در شهر محل سکونتم بیفتم؟ حتی برای آموزشی؟

  • isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 92. پرهام موسوی کازرونی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  من سرباز معاف رزم هستم پادگان تا خانه ۱۷۰ کیلومتر هست آیاپایان دوره سربازی 3 ماه کم بشود ؟؟؟

  • isaei
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   سلام خیر طول خدمت سربازی معاف از رزم ها همانند سربازان عادی میباشد

  • انگلیستان
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲

   پادگانم‌تا خانه ۱۷۰ کیلومتر هست آیا غیربومی حساب میشم یا بومی ؟؟

   • karimi
    ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 93. پرهام موسوی کازرونی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

  برگ اعلام‌ نیاز سربازی یعنی چه توضیح دهید ؟؟؟

  • JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸

   سلام روزبخیر
   احتمالا برای مقطع آموزشیه.

 94. کاربر
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام وقت بخیر
  کسی که برگه سبز سربازی رو گرفته میتونه برای معافیت تحصیلی اقدام کنه و دانشگاه بره؟

  • abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

   سلام وقت بخیر . بله به احتمال زیا مجازید

 95. کاربر
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

  سلام وقت بخیر
  ببخشید کسی که برگه سبز سربازی رو گرفته هم میتونه دانشگاه ثبت نام کنه و معافیت تحصیلی بگیره؟
  ممنون میشم جواب بدید.

  • abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

   سلام وقت بخیر به احتمال زیاد بله میتوانید

 96. سهیل تیموری
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام و وقت بخیر. تیموری امسال دیپلم انسانی رو گرفتم و کنکور دادم اما قبول نشدم الان میخوام بدونم میتونم یک دفعه دیگه کنکور بدم یا نه؟

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

   سلام بله میتونید مجدد کنکور سراسری شرکت کنی و پذیرش دانشگاه بشید

 97. میلاد
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام
  دانشجوی معماری بودم لیسانس گرفتم اما بجای اینکه چهارترمه درس تموم کنم ۵ترمه تموم کردم آخرین امتحانم ۲۰بهمن ۱۴۰۰بود و ماه گذشته هم رفتم تمام کارهای فارغ التحصیلی رو انجام دادم
  حالا شنیدم کسی که درس تموم کنه تا یک سال بعد
  تحصیل میتونه نره سربازی آیا شامل من میشه یا نه؟؟؟؟ بیزحمت پاسخ بدید

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   سلام احتمال زیادبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 98. Mehdiii
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام پدر بنده طی سال ۶۳ تا ۶۵ در خرم اباد خدمت کرده و کارت ایثارگری داره
  من الان سرباز دادگستری هستم میخواستم بدونم اگه برای کسری اقدام کنم شامل بنده میشه

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

   سلام وقت بخیر باید مدارک ایثار پدرتان را به یگان خود ارایه دهید

 99. پرهام موسوی
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

  تاریخ ترخیص کجا باید پیگیری کرد ؟؟؟

  • behrouzi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام روزتون بخیر جهت اطلاع از نحوه ترخیص مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 100. فواد
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

  سلام وقت بخیر
  بنده سال ۹۱-۹۲ بخاطر فشار روحی اقدام به خودکشی به قرص کردم و در بیمارستان بستری بودم
  بعد از اون مدتی گذشت با چاقو محکم زدم رو دستم که رگم پاره شه راحت شم اما نشد ولی جاش هست مجددا سعی کردم با تیغ رگمو ببرم که بریدم اما جلومو گرفتن
  از سال ۹۳تا۹۵ چندبار قرص خوردم اما بستری نشدم و بردنم درمونگاه محلی مداوا شدم
  سال ۹۶به قدری فشار روحیم بالا بود ترامادول خوردم و از شهر خودم منو به مرکز استان منقل کردن چون علائم حیاتی نداشتم و ۵روز تو کما بودم
  سال ۹۹مادرم و ۱۴۰۰پدرم فوت شدند و الان دفترچه خدمت با وضعیت سالم پست کردم و سه ماه خدمتم انقد فشار رومه حتی تو پادگانم یبار قرص خوردم و بیمارستانی شدم
  ایا میتونم معافیت دائم بگیرم یا نه
  چون با این وجود پیش بره اخرش خودمو خلاص میکنم
  ممنون میشم جوابمو بدین

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • پرهام موسوی
    ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

    تاریخ ترخیص سربازی کجاپیگیری کنم ؟؟؟

    • gholizadegan
     ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

     سلام وقت بخیر ، جهت اطلاع از ترخیص سربازی لطفا به نیروی انسانی اخرین یگان خود مراجعه کنید .

  • پرهام موسوی
   ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

   تاریخ ترخیص کجا باید پیگیری کنیم؟؟؟

   • JAVADI
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

    سلام وقت بخیر
    دوست گرامی شما باید با فرمانده پادگان صحبت کنید.

 101. ابوالفضل
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱

  سلام خسته نباشید ‘ حقوق سرباز های معاف رزم تفاوت داره با بقیه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 102. Mohammad
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام
  من اگه دوم مهر ماه پست کنم میوفتم واسه ۱هشت یا ۱نه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت بخیر بعد از ارسال دفترچه برای خدمت تقریبا دو ماه بعد عازم میشوید

  • behrouzi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام روزتون بخیر یک ماه بعد از زمان پست کردن

 103. حسین
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام وقت بخیر
  میگم که من پشت کنکوری بودم و معافیتم تا آخر همین ماه یعنی تا آخر شهریوره ولی هنوز جوابای کنکور نیومده و اگر هم بیاد ثبت نام دانشگاه من میفته توی مهرماه
  میخاسم ببینم که شرایط من چجوریه اونوقت

  • isaei
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقتتون بخیر
   جوابای کنکور نهایتا تا سه شنبه میاد

   • حسین
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

    خب درسته
    منظور من اینه که ثبت نام دانشگاهم میوفته توی مهر بعد سوالم اینه که مشکلی پیش نمیاد؟

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما بعد اومدن نتایج سریعا باید با برگه قبولی به پلیس +10 مراجعه کنید.
   اگر در بازه شهریور نتایج اعلام نشد باید قبل از 31 شهریور برای تعیین تکلیف به نظام وظیفه مراجعه کنید

   • حسین
    ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

    آها ممنون

    • karimi
     ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

     خواهش

    • mansuri
     ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

     خواهش میکنم دوست عزیز

 104. Morteza
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

  سلام خسته نباشید ایا حین خدمت دیپلم بگیریم دیپلم در خدمت اعمال میشود

  • behrouzi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام روزتون بخیر امکان تحصیل در حین خدمت وجود ندارد

  • hedayati
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر ، نمیشه حین خدمت دیپلم گرفت .

 105. مهدی
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام وقت بخیر
  من دو سال پیش در یک سانحه رانندگی ضربه مغزی شدم و استخوان جمجمه ام هفت میلی متر وارد مرکز بینایی ام میشه و عارضه ای که از اون موقع تا حالا دارم اینکه از دو چشم نیمه بینا شدم یعنی نیمه پایین میدان دیدم سیاه است.
  الان به سختی تونستم فارق‌التحصیل بشم از دانشگاه چون گفته بودند باید فارق‌التحصیل بشی و بعد اقدام کنی.
  ۲۴ سالم هست آیا می توانم معافیت دائم بگیرم؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنید.

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست

 106. محمد حسین
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

  در صورتی که تاریخ فارغ التحصیلی از مقطع ارشد اسفند ماه1400 باشد و در اواسط بهمن 1401 برای سربازی اقدام شود، در صورتی که تاریخ اعزام 1 اردیبهشت مشخص شود، با توجه به اینکه تاریخ مصاحبه های دکتری دانشگاه ها در خرداد ماه است آیا می توان با دلیل شرکت در کنکور دکتری اعزام به سربازی را دو ماه عقب انداخت و به 1 تیر منتقل کرد؟
  آیا در حین دوره آموزشی مرخصی برای شرکت در مصاحبه کنکور دکتری داده می شود؟
  میشه لطفا در مورد فاصله تاریخ درخواست و تاریخ اعزام توضیح دهید؟

  • abbasi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود .
   برای دریافت مشاوره نظام وظیفه میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 107. محمد
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام من می‌خواهم از دانشگاه انصراف بدم ولی قبلش میخوام گواهنامه موتور رو بگیرم آیت از وقتی انصراف دادم چه موقعی وارد غیبت میشم؟

  • javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام روزبخیر
   اگر برای بار اول انصراف بدین تا یکسال مهلت دارین.

 108. حسین
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام جناب هفت روز دیگه اعزام به خدمتم نیرودریایی ارتش سیرجان یک روز پیش گل کشیدم تی اچ سی وارد ادرارم شده گفتن اونجا تست اعتیاد میگیرن واسه گل هم تجدید دوره میکنن؟ نمیدونم باید چیکار کنم اگه میشه لطفا راهنماییم کنید❤

  • isaei
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقتتون بخیر
   جهت مشاوره اعتیاد با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 109. احسان
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۴

  سلام وقتتون بخیر
  بنده میگرن چشم دارم موقع فعالیت بدنی دچار سردرد،سرگیجه.حالت تهوع.سیاهی چشم ودرنهایت تشنج وبیهوش میشم.
  هرشب هم باید دارومصرف کنم دپاکین500ونورتریپتیلن 25وگرنه سردرد شدیدی میگیرم.به جز اون چیزایی ک گفتم بالا
  حال معافیت شامل حالم میشه یا ن.خواهشا توضیح بدید

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقتتون بخیر
   امکان دارد معاف از رزم بشوید

 110. اشکان
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام پدر من در منطقه سرپل ذهاب و قصرشیرین خدمت کرده سال ۶۷تا ۶۹ ارتش کسری شامل من میشود؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 111. پرهام
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

  خلا خدمتی یعنی چه ؟؟

  • javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام روزبخیر
   به معنی کسر درجه هست.

  • isaei
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات کامل با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • پرهام موسوی
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

   چگونه اعتراض شورا پزشکی انجام بدم؟؟

   • karimi
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 112. پرهام
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶

  من سرباز هستم در حین خدمت هستم میتوانم غیبت نظام وظیفه پاک نمایم ؟؟
  غیبت توجیه کنم ؟؟

  • behrouzi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام روزتون بخیر برای اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه کنید یا تماس بگیرید

 113. Ali
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام من چند سال پیش ساق دست راستم شکست و الان دو تا پلاتین تو دستمه جسم سنگین برمیدارم درد میکنه و خیلی اوقات خود به خود درد داره بنظرتون معاف از رزم یا معافیت دائم به من تعلق میگیره؟ باتشکر

  • karimi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام شانس شماپایین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 114. مجید
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام من چند سال پیش ساق دست راستم شکست و الان دو تا پلاتین تو دستمه جسم سنگین برمیدارم درد میکنه و خیلی اوقات خود به خود درد داره بنظرتون معاف از رزم یا معافیت دائم به من تعلق میگیره؟ باتشکر

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود .
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • پرهام موسوی
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   چگونه اعتراض کمیسیون پزشکی انجام بدم ؟؟

   • karimi
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 115. ابوالفضل
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من بخاطر تیروئید پرکار و گریوزی که دارم یکی از چشمام بزرگتر شده ( اگزوفتالمی ) و سوزش و این چیزا داره به نظرتون از طریق میتونم معافیت دائم بگیرم؟

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقتتون بخیر
   معافیت شما بسته به شدت و نوع بیماری دارد
   جهت بررسی بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

  • abbasian
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

   سلاموقت بخیر ، وضعیت پزشکی شما نیاز به بررسی دقیق تر داره . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 116. پرهام موسوی
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

  منابع انسانی پادگان یعنی چه؟؟

  • behrouzi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام مطلب داخل مقاله را مطالعه کنید

  • پرهام موسوی
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

   نتیجه شورا عالی پزشکی ارسال میشه به منابع انسانی(دفتر نیروی انسانی ) ؟؟؟

   • karimi
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 117. علیرضا
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام خسته نباشید
  من مشکل شنوایی یک گوش دارم
  رفتم دکتر نظام وظیفه گفتن معافیت داره
  ولی دیپلم می‌خواد برای معافیت و من دیپلم ندارم
  بنظرتون چیکار کنم که که معافیت رو بگیرم بدون دیپلم
  اگه دیپلم نداشته باشم معافیت نمی دن؟؟
  اگه معافیت نگیرم باید برم سربازی؟حتی با اینکه تایید شده که معافیت دارم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرک مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید ویا ایین نامه معافیت پزشکی را با دقت مطالعه فرمایید

   • پرهام موسوی
    ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

    نتیجه شورا عالی پزشکی ارسال میشه روی سیستم منابع انسانی پادگان [[دفتر نیروی انسانی پادگان]] ارسال میشه؟؟؟

    • karimi
     ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 118. پرهام موسوی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴

  نتیجه شورا عالی پزشکی چند روز ارسال میشه به یگان خدمتی ؟؟ معافیت بیمارستان نظامی

  • behrouzi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام با توجه به مقاله بستگی به نوع بیماری و دوره برسی پزشکی دارد

 119. پرهام موسوی
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

  نتیجه شورا پزشکی چند روزه ارسال میشه به یگان خدمتی ؟؟ معافیت

  • بگن نتیجه شورا عالی پزشکی ۱۰ یا ۱۴ ننیجه ارسال میشه به یگان خدمتی من رفتم پیگیری کردم هنوز روی سیستم نیماده باید چه کار کنم ؟؟؟
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

   بگن نتیجه شورا عالی پزشکی ۱۰ یا ۱۴ ننیجه ارسال میشه به یگان خدمتی من رفتم پیگیری کردم هنوز روی سیستم نیماده باید چه کار کنم ؟؟؟
   تالی ۲۴ روز گذشت هنوز خبری نیست
   معافیت دائم
   بیمارستان ودجا

   • karimi
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 120. پرهام موسوی
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

  ایا نتیجه شورا پزشکی ارسال میشه به یگان خدمتی؟؟

  • bahraii
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام درحین خدمتین یاخیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • پرهام موسوی
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

   بگن نتیجه شورا عالی پزشکی ۱۰ یا ۱۴ ننیجه ارسال میشه به یگان خدمتی من رفتم پیگیری کردم هنوز روی سیستم نیماده باید چه کار کنم ؟؟؟
   تالی ۲۴ روز گذشت هنوز خبری نیست
   معافیت دائم
   بیمارستان ودجا

   • karimi
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 121. mehdi
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام وقت بخیر.
  پدر من۷۲ ساله هستند و زانو هاشو تازه عمل کرده ولی آخر درد داره و کمتر میتونه راه بره. مادرم هم بیماری اعصاب و روان داره. آیا من میتونم کفالت پدرم رو بگیرم؟؟
  پدرم حقوق بگیره و سه تا برادر بزرگتر از خودم هم دارم.

  • gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام روزتان بخیر کی از شراط کفالت این است که نباید برادر بزرگتر داشته باشید

  • پرهام موسوی
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   منابع انسانی پادگان یعنی چه؟؟ توضیح دهید

   • mohammadi
    ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

    سلام وقت به خیر
    منابع انسانی یک بخش اداری مربوط به پیگیری وضعیت افراد حاضر در مرکز هست.

 122. حسن
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

  سلام وقتتون بخیر
  من سه ماهه که دارم خدمت میکنم
  برادر کوچک ترم دفترچه پست کرده و برج هشت اعزام میشه
  آیا من میتونم معافیت موقت دو برادری بگیرم و ایست خدمتی بزنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت بخیر تحصیلات سن و وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا حهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایان تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 123. Ali
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام خسته نباشید من عمل هیدوکسل کردم بعد یی مدت عود کرد بعد رفتم دکتر گفت فورا باید دوباره عملد کنم بعد الان بهم میگن در صورتی که عود کنه عمل نکرده باشه معافی خواستم ببینم الان دیگه معافیت شامل من میشه یا نه ممنون میشم زودتر پاسخ بدید

  • obeidavi obeidavi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر از معافیت پزشکی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرد.

 124. miad
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام خسته نباشید من در تاریخ 1400/07/14 فارغ تحصیل شدم و یک برگه از دانشگاه بعنوان برگه اعلام آخرین وضعیت تحصیلی دانشجویان برای وظیفه عمومی دریافت کردم سوال من اینجاست داخل برگه ذکر شده یک سال پس از فارغ تحصیلی بنده مشمول هستم و از اون تاریخ به بعد وارد غیبت سربازی میشم، بعد من برای دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم ارشد بدون آزمون میخوام بدونم مشکلی نداره؟ دانشگاه در صورت قبولی بنده میتونه معافیت تحصیلی برای بنده رد کند یا خیر. استعلام در سایت epolice.ir گرفتم برای وظیفه عمومی نوشته بود پایان زمان معافیت تحصیلی شما 1401/06/31 آیا به مشکل نمیخورم اگر آزمون داخل مهر بود و یک ماه این وسط غیبت بخورم ؟

  • maleki
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • پرهام موسوی
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

   بگن نتیجه شورا عالی پزشکی ۱۰ یا ۱۴ ننیجه ارسال میشه به یگان خدمتی من رفتم پیگیری کردم هنوز روی سیستم نیماده باید چه کار کنم ؟؟؟
   بیمارستان ودجا
   معافیت سربازی دائم
   باید چه کار کنم؟؟

   • karimi
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 125. Ali
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام خسته نباشید من سال ۹۲ عمل هیدوکسل کردم بعد یی مدت عود کرده بعد رفتم نظام وظیفه بهم میگم تو مشمول خدمت نبودی اون زمان الان که مشول خدمتی باید بری بیمارستان نظامی عمل کنی اگه بعد ۶ ماه عود کرد که معافی اگر نتایج معاف نیستی خواستم ببینم من که عمل کردم پرونده پزکشیم هست معافیت شامل من میشه یا نه واریکوسل گرید ۳ دارم ممنون میشم زوترد پاسخ بدید

  • mansuri
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت بخیر در صورتی که بعد از عمل جراحی اود کند معافیت تعلق میگیرد

  • alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام روزبخیر
   احتمالا باید کمسیون پزشکی تشکیل بشه

  • Ali
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   ممنون فقط چه مدت بعد عمل عود کنه معافیت شامل میشه

   • mansuri
    ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

    سلام وقت بخیر ربطی به بازه زمانی ندارد

  • Ali
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام خسته نباشید من عمل هیدوسل کردم بعد عود کرده رفتم عمل کردم میگن تو که بعد عود کردن رفتی عمل کردی معافیت شامل نمیشه چون وقتی که عود کرده باید اقدام میکردی برای معافیت نباید سر خود عمل میکردی پرونده پزشکیم هست آیا معافیت الان شامل من میشه یا نه ممنون میشم پاسخ بدید

   • abbasi
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

    سلام وقتتون بخیر
    شرایط موثر باید بررسی شود .
    برای دریافت مشاوره تخصصی سربازی نظام وظیفه و معافیت پزشکی بهتر است با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

  • Ali
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

   سلام خسته نباشید من عمل هیدوسل کردم بعد عود کرده رفتم عمل کردم میگن تو که بعد عود کردن رفتی عمل کردی معافیت شامل نمیشه چون وقتی که عود کرده باید اقدام میکردی برای معافیت نباید سر خود عمل میکردی پرونده پزشکیم هست آیا معافیت الان شامل من میشه یا نه ممنون میشم پاسخ بدید

   • obeidavi obeidavi
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

    سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 126. رضا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام وقت بخیر
  بنده 18سالم دیپلم گرفتم
  مشکل دید
  چشم دارم یه بار عمل قوز قرنیه داشتم برای بار دوم هم باید قوز قرنیه عمل کنم هردوتا چشم معاف میشم یا نه ممنونم

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام بله باتوجه به شرایط شما احتمال دارد

 127. امیرمحمد
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

  سلام من زمان آموزشی ایست زدم اومدم دانشگاه حالا فعالیت بسیج برام حساب میشه

  • mansuri
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام وقت بخیر بله اگر کارت بسیج فعال داشته باشید سابقه بسیج برای شما به عنوان کسری خدمت لحاظ خواهد شد

 128. محمد
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام بنده پدرم جانباز است و از خدمت معافم و 17 سال دارم حالا پدرم میگوید تو باید بروی سربازی…. خواستم ببینم معاف بودن بنده به رضایت دادن پدرم بستگی دارد یا ربطی ندارد؟؟؟؟

  • gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام روز بخیر خیر ارتباطی ندارد

 129. حمید
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

  سلام
  ببخشيد من زودتر از 18 سال دیپلم گرفتم چون جهشی خوندم!(سال 00 فارغ التحصیل شدم و مرداد 01 شده 18 سالم)
  19 مرداد شده 18 سالم الان تا چه زمانی وقت دارم که دفترچه پست کنم و غیبت نخورم!
  الان برای دریافت اون 6 ماه معافیت تحصیلی باید چیکار بکنم؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 130. پارسا
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

  سلام من برگه اعزام گرفتم سپاه گفت برو بهداری رفتم بهداری گفتن صد و پنجاه هزار تومان نقد باید بدی این هزینه رسمیه ؟ چرا نقد چرا از کارت نکشیدن ؟

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام روزبخیر
   بله هزینه دریافتی بابت معاینات انجام شده می باشد.

 131. رقیه محمدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام خسته نباشیدشوهرمن سال87رفته خدمت به خاطرمشکل مالی دیگه نرفته الان متاهل وبچه 5ساله داریم شوهرمن کلیشوچندسال پیش اهداکرده به خانوادش الان به مشکل خورده وازکارافتاده مشکل بیضه وفتخ دوطرفه ولگن وکمرشم مشکل داره ارومیه خدمت میکردبرگرده خدمت معافش میکنن

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام شرایطش را لحاظ کنید ببینید میپذیرند یا خیر

 132. مهدی مهرابزاده
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

  سلام وقتتون بخیر.. من ترم دو مردود شدم دیگه ادامه ندادم تحصیلم رو به دلایلی.. 

  برای خدمت گفتن اخرین وضعیت تحصیلیم رو بگیرم… برا تسویه باید برم دانشگاه یا همین مدرک دیپلم باید کفایت میکنه؟ چون مدرکی از دانشگاه نگرفتم

  • haghipor
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام وقت بخیر
   انصراف شما از دانشگاه برای اعزام به خدمت لازم است

  • behrouzi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   بخش اموزش دانشگاه مراجعه کنید

 133. امین
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

  با سلام من دیابت نوع دو دارم دو تا شرطی که برای قند خون بالای ۱۲۶ باa1c بالای هفت رو دارم مدرکم لیسانس هست.الان سابقه بستری ندارم.اگر برای معافیت اقدام کنم بستریم می کنند تا بررسی شود یا اصلا بررسی نمیشه چون سابقه بستری ندارم؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 134. محمد ابراهیمی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۲

  من متولد 79 هستم و کنکوری 98
  برای معافیت تحصیلی در سال 99 در پیام نور ثبت نام کردم و 1400 انصراف دادم
  قصد دارم دوباره در کنکور 1402 شرکت کنم و
  امسال در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل بشم .

  آیا سال دیگه من در یک رشته دانشگاه دولتی قبول بشم میتونم از آزاد انصراف و در دولتی مشغول به تحصیل بشم یا باید کار دیگه ای بکنم ؟
  نظام وظیفه چه قانونی در این مورد داره ؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

   • محمد ابراهیمی
    ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱

    عذر میخام ینی هیچ راهی نداره؟ممنون میشم کوچکترین راهی داره بهم بگید

    • gholizadegan
     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

     سلام روزبخیر لطفا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 135. امیر
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۱

  سلام وقت بخیر
  من ورودی ۹۹ دانشگاه دولتی هستم دانشگاه بعد از ۴ ترم به من میگه معافیت تحصیلی ندارم
  من موقع ثبت نام در دانشگاه برگه درخواست معافیت تحصیلی رو دادم و الان دارم اما در قسمت کسری مدارک نظام وظیفه چیزی ننوشته است چیکار کنم ؟
  ممکنه من رو از تحصیل محروم کنن؟
  تو آن ۲ سال پیام کی از وظیفه عمومی بابت معرفی و غیبت سربازی هم دریافت نکردم

  • hedayati
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقت بخیر
   باید طبق یک سری شرایط از نظام وظیفه اقدام فرمایید.

 136. ایمان
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

  با عرض سلام و خسته نباشی ،بنده کارت معافیت دارم

  نامه ای اعزام به خدمت مجدد و ابطال کارت فرستادم به ریاست جمهوری ‘ جهت ابطال و اعزام

  در حال حاضر پس از تایید و موافقت سازمان
  ریاست جمهوری + مدیریت بازرسی کل کشور + بازرسی استانمون + نیروی انتظامی =
  الان پرونده درخواست
  ثبت در سازمان ۱۱۱ شده و رفته نظام وظیفه الان ،
  برای اقدام ؟

  چه جوابی خواهند داد به اینجانب نظام وظیفه
  باتوجه به تاییدی در این سازمان ها و دستورات لازم توسط این مقامات بالایه کشور ؟
  بنده متاهل
  سن ۴۲ دارای یک فرزند پسر که ایشون هم سرباز هستند ‘
  ثابقه ۱۰ ماه خدمت در ارتش دارم ،نیروی زمینی ”
  ‘ نو ع درخواست { اعزام به خدمت مجدد } ابطال کارت معافیت ‘ بوده از مقامات کشور !
  ضمنا نامه درخواست بنده
  همراه با معرفی سپاه لشگر عملیاتی بعنوان عضو فعال عملیاتی میباشد ؟
  آیا بنده به خدمت اعزام خواهم شد یا خیر ؟
  آیا به یگان جدید منتقل میشم یاخیر به یگان قبلیم ؟
  آیا شرایط متاهل بودن تاثیری دراعزام به شهری که باید خدمت کنم داره یانه ؟
  آیا امکان داره معرفی به سپاه بشم جهت سربازی یا خیر ؟
  بطور کل نظام وظیفه با توجه به موافقت مقامات و دستورات بزرگان کشور
  چه تصمیمی خواهد گرفت ؟ کلن جواب چند روز طول میکشه بیاد معمولن چندروز باید صبرکرد ؟
  در ۴ م همین ماه پیامک اومده که ثبت شده درخواست قانونن و که پرونده رفته به نظام وظیفه استان ؟
  : تمامیه محتوای درخواست تایید و وموافقت شد توسط چند سازمان بزرگ و مهم ‘ نامه ازمدیریت بازرسی کل کشور به چند سازمان انتقال داده شده پس از موافقت ،
  حالا نظام وظیفه چه چیزی رو اعلام میکنه ؟
  تقاضای عاجزانه میکنم
  به من بگید وضعیت و نتیجه به نظر کارشناسی شما چه خواهد بود ؟

 137. ایمان
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  با عرض سلام و خسته نباشی ،بنده کارت معافیت دارم
  بخش ۳۲ بند ۲۱
  اختلال شخصیت ‘
  نامه ای اعزام به خدمت مجدد و ابطال کارت فرستادم به ریاست جمهوری ‘ جهت ابطال و اعزام

  خلاصه کنم

  در حال حاضر پس از تایید و موافقت سازمان
  ریاست جمهوری + مدیریت بازرسی کل کشور + بازرسی استانمون + نیروی انتظامی =
  الان پرونده درخواست
  ثبت در سازمان ۱۱۱ شده و رفته نظام وظیفه الان ،
  برای اقدام ؟

  چه جوابی خواهند داد به اینجانب نظام وظیفه
  باتوجه به تاییدی در این سازمان ها و دستورات لازم توسط این مقامات بالایه کشور ؟
  بنده متاهل
  سن ۴۲ دارای یک فرزند پسر که ایشون هم سرباز هستند ‘
  ثابقه ۱۰ ماه خدمت در ارتش دارم ،نیروی زمینی ”
  ‘ نو ع درخواست { اعزام به خدمت مجدد } ابطال کارت معافیت ‘ بوده از مقامات کشور !
  ضمنا نامه درخواست بنده
  همراه با معرفی سپاه لشگر عملیاتی بعنوان عضو فعال عملیاتی میباشد ؟
  آیا بنده به خدمت اعزام خواهم شد یا خیر ؟
  آیا به یگان جدید منتقل میشم یاخیر ؟
  آیا شرایط متاهل بودن تاثیری دراعزام به شهری که باید خدمت کنم داره یانه ؟
  آیا امکان داره معرفی به سپاه بشم جهت سربازی یا خیر ؟
  بطور کل نظام وظیفه با توجه به موافقت مقامات و دستورات بزرگان کشور
  چه تصمیمی خواهد گرفت ؟
  در ۴ م همین ماه پیامک اومده که ثبت شده درخواست قانونن و که پرونده رفته به نظام وظیفه استان ؟
  : تمامیه محتوای درخواست تایید و وموافقت شد توسط چند سازمان بزرگ و مهم ‘ نامه ازمدیریت بازرسی کل کشور به چند سازمان انتقال داده شده پس از موافقت ،
  حالا نظام وظیفه چه چیزی رو اعلام میکنه ؟
  تقاضای عاجزانه میکنم
  به من بگید وضعیت و نتیجه به نظر کارشناسی شما چه خواهد بود ؟

 138. حامد بیرانوند
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام، پدر من قبل از انقلاب در سپاه ترویج خدمت کرده، الان برای ثبت سابقه بیمه تامین اجتماعی باید مدارک پایان خدمت ببره که متاسفانه چون سپاه ترویج دیگه وجود نداره نمیدونه باید سابقه خدمتش رو از کجا پیدا کنه. تمام مراکز آموزشی خدمتش هم الان دیگه تعطیل شدن

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   باید از طریق ارتش و سپاه سابقشون را پیگیری کنن

 139. حنیف
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام من امسال1401/04/04دیپلم گرفتم ومتولد1380/06/01هستم معافیتم 1400/06/01تموم شده وتا 1401/06/01فرصت دارم خودمو معرفی کنم کنکور دادم فرهنگیان قبول میشم اگه من دفترچه پست کنم برام ایست خدمت میزنند ی ن آیا من شرایط شو دارم ؟

  • isaei
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت بخیر
   بله امکان تعلق وجود دارد.
   جهت بررسی اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • علی
   ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۸

   اگر کسی از مرخصی تحصیلی هر دوترمش استفاده وقتی از دانشگاه فارغ التحصیل شد یا حالا انصراف بده بازم اون یکسال فراغت از تحصیل رو داره؟؟؟؟

   • karimi
    ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 140. محمد زارع
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام من تا پنجم همین ماه اجازه خروج از کشور داشتم اما سفر کنسل شد و دو سه هفته پیش کنسلی رو اعلام کردیم و گفتن که وثیقه هم روز دهم به حسابتون میاد اما الان پیامک اومده که مهلت مجوز خروج شما به اتمام رسیده با مدارک به وظیفه عمومی مراجعه کنید میخواستم ببینم مشکلی پیش اومده که این پیامک اومده ؟ چون من کنسلی رو اعلام کردم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

 141. پوریا
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۳

  باسلام‌من ۲۳ سالمه.کاردانی مو تموم کردم وبیماری کم کاری تیروئید دارم به گفته پزشک تیروئیدم سمی هست قرص تیروکسین مصرف میکنم پزشکم گفته تا آخر عمرت باید مصرف کنی. اختلالات حسی و حرکتی دارم.روبدنم هم لکه های ویتیلیگو بوجود آمده.به طور مثل یکم قدم هامو سریع تر برمیدارم پاهام سست میشه و فشارم میوفته و نفسم بالا نمیاد.میخواستم بدونم من معافیت پزشکی میشم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام روزبخیر
   باید توسط پزشک ارتش تایید بشه.

 142. مهدی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام خسته نباشید
  من قوس کمر دارم برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی به نتیجه ای نرسید
  به احتمال خیلی زیاد تو دوره خدمتم به مشکل بر میخورم اعزامم ۱ مرداد هستش و دوره اموزشی بنده نیروی انتظامی پایگاه شهید دستغیب هستش و خیلی نگرانم .
  ایا امکان داره تو همون دوره اموزشی وقتی ناتوانی بنده نمایان بشه
  برا معافیت پزشکی تشکیل بدن؟

  • gholizadegan
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام باید برید پزشک معتمد چک کند و بستگی به شدتش دارد

 143. سید صالح
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۱

  سلام یه سوال فنی
  برای کفالت مادری که ۱) یکسال از تاریخ طلاقش میگذره ۲ ) کمتر از یک سال عضو کمیته هست ۳) یه پسر ۱۸ ساله و یه پسر ۲۳ داره که جفتشون سربازی نرفتن بدون غیبت
  ایا شرایط معافیت داعم یا موقت هست برای یکی از فرزندان؟!
  البتع پرسیدم قبلا از نظام وظیفه هرکدوم یه چیزی گفتن
  که باید سه سال از تاریخ طلاق بگذره ولی سایت نظام وظیفه رو نگاه کردم همچین تبصره ای نداشت جدیدا برای مددجویان ؛ ایا این بندش حذف شده ؟! و اگر حذف نشده ایا میتوان یکی از فرزندان کفالت موقت مادر رو بگیره تا سه سال تموم بشه ؛ باتوجه به این که مادر عضو کمیته هست و یه فرزند۱۸ ساله دیگر هم دارد . خیلی پیگیر این مطلبم جوابب درستی هم نگرفتم از جایی . ممنون از سایت کاملتون

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام روزبخیر
   برای معافیت طلاق باید 30 ماه از زمان طلاق گذشته باشه.

 144. مهدی
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰

  سلام من دانشجو هستم چند روزه به سن مجاز رسیدم و به علت تعطیلی دانشگاه ۱۰ روز هستش که نتونستم به معافیت تحصیلی اقدام کنم آیا واسه من اضافه خدمت ثبت میشه؟

  • isaei
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر
   شما شامل غیبت میشوید باید اقدام به توجیه خدمت نمایید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • فرشاد
   ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

   سلام ، مدت اموزشی وزارت دفاع برای کسی ک معاف از رزم چقدره ؟

   • gholizadegan
    ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

    سلام احتمالا 45روز برای اطلاعات بیشتر با مشاوران تماس بگیرید

 145. علی
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۹

  سلام وقت بخیربنده بدلیل بستری بودن دربیمارستان نتوانستم روز اعزام حاضرشوم وغیبت خوردم والان مدارکی پزشکی رابردم نظام وظیفه استان میگن اول باید بری آموزشی وتموم کنی گواهی اشتغال به خدمت بیاری تاما مدارکو برسی کنیم اگه درست بود توجیه غیبت شی بنظرشما برم مرکز نظام وظیفه تهران ازکی این قانون اومده که باید رفت وگواهی اشتغال به خدمت گرفت

  • isaei
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت بخیر
   شما باید به قسمت آموزشیتون مراجعه کنید واشتغال به خدمت بگیرید و بابت توجیه خدمت به یگان محل خدمت مراجعه نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 146. علیرضا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام من سرباز فراری بودم والان دوباره شروع ب خدمت میکنم دوسوال داشتم اول اینکه من قبلا مجرد بودم ک فرار کردم والان متاهلم الان من دوران اموزشی رو میگذرونم و لازم ب ذکر است دردوران اموزشی فرارم کردم ایا بعد یگانم میوفته شهر خودم من بچه هم دازم؟ وسوال دومم ایا سرباز کارتم را میتوانم دریافت کنم یاتوجه اینکه قبلا فرار کردم ودرزمان قبل من هیچ وجهی دریافت نکرذم

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام روزبخیر
   باید مدارک تاهل خودتون رو به پادگان ارایه بدین.
   خیر کارت تعلق نمیگیره.

 147. رامین
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

  سلام
  یه پرستار معاف از رزم میتونه به استخدام وزارت بهداشت در بیاد ؟

  • ekhlasi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

   سلام وقت بخیر شرایط استخدامی وزارت بهداشت باید از سلامت کامل برخوردار باشید

 148. مصطفی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام، وقت‌تون بخیر.
  برای من در سامانه سخا در قسمت “امریه و جذب” یک امریه در فاصله ۱۵ روزی به تاریخ اعزامم ثبت شده اما نمی‌دونم چه کسی این کارو کرده و واسه کجا هست.!

  نوشته شده:
  سازمان: جذبی الکترونیکی
  وضعیت: تنظیم شده
  نوع: مشمولان خاص

  البته لازم به ذکره که من سابقه خدمتی دارم و در سال ۹۸ حدود ۳ ماه در پدافند هوایی ارتش خدمت کردم و به علت قبولی در دانشگاه ترخیص شدم. معاف از رزم نیستم و اعزامی یک مرداد هستم. کد مرکز آموزشم در قسمت وضعیت اعزام همچنان “گروه پدافند سمنان” هستش و تغییری نکرده. به گمانم باید یکم مرداد دوباره به همام یگان اعزام بشم.

  ممنون میشم بهم بگید قضیه چیه. البته من در یک سازمانی داشتم امریه میشدم که در نهایت نشد و آن سازمان هم درخواستش رو نداد؛ و دیگه جایی درخواست امریه ندادم. و اینکه آیا این احتمال وجود داره که خود به خود از طرف سازمان وظیفه عمومی و یا ارتش به سربازان مقطع فوق‌ لیسانس که ایست خدمتی زده بودند امریه اختصاص پیدا کنه؟ مثلاََ امریه نظامی پدافند هوایی خاتم الانبیاء؟ یا هر نوع امریه دیگه‌ای؟ چند روزیه همه‌چیز رو زیر ذره‌بین گذاشتم اما به جمع‌بندی نرسیدم و هر کاری میکنم ابهامات واسم رفع نمیشه.

  ممنون از سایت خوب‌تون. این سوال شاید به درد یک سری از دوستان بخوره.

 149. علی
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام من لیسانس دارم تقسیم شدم افتادم مرکز اموزشی شهدا مهندسی بروجرد ک ۹۰۰ کیلومتر از شهرمون دورتره با درجه گروهبان دومی رسته ترابری میخواستم بدونم ایا دوره کد شدم

  • karimi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 150. حامد
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام ، وقتتون بخیر ، آیا فردی که بعد از سن 18 سالگی برای معافیت تحصیلی ( پلیس 10+ و … ) اقدام کرده باشد و موفق به کسب معافیت تحصیلی شده باشد ، تا چه موقع میتواند از معافیت تحصیلی بهره و یا استفاده ببرد ( یعنی تا چه سنی نیاز نیست به سربازی بروند ) ؟؟؟ من در برخی از سایت ها دیدم که نوشته بودند تا سن 20 سالگی می توانند معافیت تحصیلی داشته باشند !

  • soleimani
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

   سلام. بستگی به دوره ای داره که براش معافیت تحصیلی گرفتید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 151. احمد
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۳

  با سلام و عرض ادب
  یک سوال داشتم
  دانشجو ای که کارشناسی حقوق میخواند اگر نتواند کاردانی خود را در سنوات اولیه (۲.۵)پاس بکند (مثلا مرخصی گرفته باشه
  یا و….) باید به نظام وظیفه مراجعه بکنه و سنوات ارفاقی بگیرد ؟
  یا خیر از سنوات مخصوص کارشناسی میتونه استفاده بکنه

  تشکر از پاسختان

  • haghipor
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت بخیر
   برای کارشناسی پیوسته بعد از این مدت زمان نیازی به مراجعه به نظام وظیفه نیست
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 152. امین منیری
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴

  سلام خسته نباشید خواستم بدونم پدر من تو ارگان خودش ک سپاه 25 درصد جانبازی داره ولی تو بنیاد شهید 10 درصد داره الان واسه معافیت سربازی کدومشون لحاظ میکنن و چقدم کم میشه

  • soleimani
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام. اشتباه میکنید. رجوع کنید به بنیاد شهید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 153. امیرضا
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  میخواستم بدونم به جدید الورودی های یگان مرخصی ورود به یگان میدن

  • karimi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • پادگان
    ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

    کمیسیون سربازی برای معافیت دائم چند روز نتیجه ییاد ؟؟

    • alizadeh
     ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

     سلام وقت بخیر . بستگی به شرایط شما دارد یک هفته تا یک ماه حدودا

 154. محمد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۹

  با عرض سلام پدرم جانباز 25 درصد است و بنده هم 17 سال دارم و خب معافم اما پدر میگوید تو باید حتما به سربازی بروی و اینا و اذیت میکند و اصلا همکاری نمیکند…
  من بدون رضایت پدر یا بدون اطلاع پدر میتوانم معافیتم را بگیرم؟؟! یا حتما باید پدرمم هم راضی باشد و رضایت بدهد؟؟؟

  • hedayati
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر جهت معافیت و استفاده از امتیاز جانبازی نیاز به یک سری شرایط هست که شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

 155. میلاد
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۱

  سلام، تک فرزندم و شاخص توده‌ی بدنیم ۴۳ هستش.
  می‌تونم معافیت دائم بگیرم؟
  پدرم ۴۷ سال سن داره.

  • ekhlasi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

   سلام وقت بخیر اضافه وزن معافیت دائم تعلق نمیگیرد

   • موسوی
    ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸

    اگر بیمارستان معافیت تایید شود نامه معافیت دایم مستقیم ببریم یگان خدمتی یا پلیس +۱۰؟؟ کدام کدام؟؟؟

    • soleimani
     ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

     سلام. برای معافیت پزشکی باید کمیسیون تشکیل بشه. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

  • موسوی
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۶

   سلام چرا من سرباز هستم پاسپورت تا ۱۴۰۳ فعال است ؟؟

   • bagheri
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

    با سلام سایت سخا دیر ابدیت میکند

   • امین
    ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

    سلام خسته نباشید
    ی سوال داشتم کسایی که معافیت تحصیلی ۱ ساله دارن
    قبولی خرداد هستن باید برن خدمت
    چند جا پرسیدم بخش نامه اومده رفته برای برج ۶
    آیا درسته؟

    • haghipor
     ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

     سلام وقت بخیر
     زمان دقیق معافیت تحصیلی شما باید بررسی شود.
     به طور معمول تا پایان برج 6 معافیت تحصیلی صادر میشود.
     برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 156. موسوی
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

  دفترچه سربازی در حین خدمت کی فعال میشود ؟؟

  • fathollahi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام منظورتون از دفترچه سربازی چیه؟

 157. محمد
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام ببخشيد من نميدونم به كجا بايد مراجعه كنم واسه بيماريم دست و پام ب شدت عرق ميكنه لطف كنيد بگيد ب كجا بايد مراجعه كنم واسه معاف ار رزم مرسي

  • haghipor
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   در هنگام مراجعه برای اعزام به خدمت شما توسط پزشک اولیه معاینه میشوید

 158. علی
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام ممنون بخاطر صبر و شکیبایی و پاسخگویی درست شما
  من سربازم . یه سوالی داشتم از خدمتون . معذرت میخوام کارت خدمت هوشمند اطلاعات نظامی داخلش ثبت میشه ؟ و اینکه برای استخدام در سازمانهای دولتی مهمه یا نه ؟ مثلا من چند روز داخل پادگان سپاه بعنوان تمرد از دستور بازداشت بودم . ایا ثبت شده و برای آینده و استخدام دولتی مهمه ؟
  ممنون میشم جواب بدین . روزتون خوش

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

   سلام وقت بخیر در اکثر ارگان ها این اطلاعات شما مد نظرشان نیست برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات داخل سایت رجوع شود

 159. امیر
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام وقت به خیر من سال 99 دیپلم گرفتم و سال 1400 وارد دانشگاه ازاد شدم و 3بار کنکور دادم برای 1402 اگر بخوام کنکور بدم و از دانشگاه در بهمن 1401 انصراف بدم ایا میتونم در صورت قبولی در 1402 ایا میشه دوباره مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی بشم؟؟؟و برام معافیت مجدد صادر میشه؟؟

  • mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف مدت یکسال فرصت دارید و وارد غیبت نشدید.در صورت ثبت نام مجدد معافیت تحصیلی از اول برای شما صادر می شود.

 160. خشایار
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام وقت بخیر
  برای سال دوم کنکور ( یعنی یک سال بعد فارغ التحصیلی ) عین سال اول میشه کنکور داد و رفت دانشگاه
  اما اگر سال اول فقط کنکور ثبت نام کرده باشم ولی سرجلسه نرفته باشم ، بازم میتونم سال دوم شرکت بکنم و وارد دانشگاه بشم ؟
  مشکلی نداره ؟

  • mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت به خیر
   بعد از فارغ التحصیلی در هر مقطع به مدت یکسال فرصت دارید.

 161. .....
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

  سلام وقت بخیر جناب من تک پسر هستم و چشم پدرم ضعیفه هر کدومش 13 و برای کار کردن پارسال گیر بهشون دادن و طب کار ایشون رو رد کردن و اجازه کار ندادن بهشون الان هم بخاطر اینکه بیمش کامل بشه یکی از اقوام داره براشون رد میکنه خواستم ببینم با این شرایط میشه من اقدام به معافیت بکنم

  • ....
   ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

   خودم متولد 80 هستم و دانشجو کاردانی هستم

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام وقت بخیر باید شرایطتون بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 162. شایسته فرد
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

  با عرض سلام و خسته نباشید پسر اینجانب متولد سال 1376 بوده در مهر سال 1394 در دانشگاه پذیرفته شد که با تغییر رشته ای که در زمان تحصیل داشت نهایتا در دی ماه 1400 فارغ التحصیل شد و در حال حاضر به خدمت اعزام و در حال گدراندن دوره دو ماهه آموزشی سربازی میباشد. با توجه به سنوات معافیت استفاده شده تحصیلی و با توجه به آزمون ارشد که شرکت نموده در صورت قبولی ایشان ایا امکان ادامه تحصیل ایشان وجود دارد

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 163. علی
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام متولد ۸۲ هستم درسم تموم شده تا کی فرصت دارم نرم سربازی

  • aghazade
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت بخیر
   شما 1سال بعد از زمان فارغ التحصیلی فرجه دارید برای خدمت سربازی اقدام کنید

   • علی
    ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۰

    مگه تا ۲۰ سالگی نیس؟

    • karimi
     ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 164. علی
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام متولد ۸۲ هستم درسمم تموم شده تا چه سنی وقت دارم به سربازی نرم؟

  • aghazade
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام
   شما یک سال بعد از خدمت سربازی فرجه دارید برای نظام وظیفه

 165. محمد
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

  سلام من پدرم فوت كرده و مادرم خيلي مريض احوال هستن همه ي داداشام هم كارت پايان خدمت دارند و من ميتونم به عنوان سرپرست كارت معافي بگيرم؟

  • haghipor
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت بخیر
   امکان دریافت معافیت کفالت مادر به طور مستقیم برای شما وجود ندارد.
   برای بررسی نحوه گرفتن معافیت برای شخص شما میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 166. علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت

 167. یاشار
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

   • محمد
    ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

    سلام
    در مورد معافیت
    من یه برادر کوچک تر دارم که به خاطر چشمش تحت پوشش بهزیستی است و پدرم سرپرست ش است و خانواده فقط دو تا پسر و خواهر هستیم معافیت می دن؟خودم 20 سالم است و دانشجو هستم

    • bagheri
     ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

     با سام امکان معافیت کفالت برادر کوچک را اگر پدر در قید حیات نباشد دارید

 168. Majid
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 169. حمید
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام لطفا جواب بدین، من دوترم پیام نور خوندم و انصراف دادم ینی مدرک تحصیلیم دیپلم و پیش دانشگاهیه میخام بدونم توی فرم وضعیت مشمول بنویسم فارغ التحصیل یا انصرافی؟ و اینکه مدرکمو بنویسم دیپلم یا پیش دانشگاهی؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

   سلام شما باید انصرافی را بزنید و مدرک تحصیلی دیپلم

 170. Hamid
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

  سلام من بیستوسه سالمه پیش دانشگاهی نظام قدیم دارم توی دفترچه فرم مدرک تحصیلی بنویسم دیپلم یا پیش؟ و اینکه به من چهارتا فرم دادن تو بعضی سایتا نوشته پنج تا هستن مشکلی پیش نمیاد؟

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

   با سلام مشکلی نیست برای نظام وظیفه

 171. pedram
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام خسته نباشید، من یک ترم ارشد خوندم و بعد انصراف دادم، حالا میخوام دفترچه م رو پست کنم اما برگه آخرین مدرک تحصیلیم رو ندارم، و فقط برگه فراغت از تحصیلم موجود هست اونو ارائه بدم کفایت میکنه ؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

   سلام وقت بخیر به واحد اموزش دانشگاه مقطع لیسانس خود مراجعه فرمایید برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 172. بهنام
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام وقت بخیر
  من مهر قراره دانشگاه ثبت نام کنم مقطع ارشد

  تا اخر تیر معافیت دوره یکسالم‌ تموم میشه
  نمیتونم که به اموزشی برم
  چیکار کنم مرداد و شهریور غیبت نخورم؟
  راهی هست که با ارائه مدرک ثبت نام کنکور این دوماه رو برام تمدید کنن؟
  یا میتونم دفترچه پست کنم و تعویق بزنم؟به چه دلیلی تمدید یا تعویق رو برام انجام میدن؟

  • bagheri
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

   با سلام وارد غیبت نشید و سربازی برید ایست خدمت بزنین

   • بهنام
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

    راهی هست که اصلا سربازی رو تا مهر ماه عقب بندارم و مهر ماه دانشگاه ثبت نام کنم و معافیت بگیرم؟
    قصد دارم بعد از ارشد برای امریه اقدام کنم و نباید سربازی رو شروع کنم تا بعد از ارشد

    • alizadeh
     ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

     سلام وقت بخیر سن خود را ذکر کنید

     • بهنام
      ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

      سلام
      من متولد ۱۳۷۸/۲۲/۲۲ هستم و اخر تیر ۱۴۰۰ توی مقطع کارشناسی فارق تحصیل شدم..
      دوره یکساله بعد از فارق تحصیلیم اخر تیر امسال به پایان میرسه
      کنکور ارشد شرکت کردم.برام تفاوتی نداره کجا قبول بشم یا نشم..به هر حال یک دانشگا ثبت نام میکنم..از جایی که ثبت نام دانشگاه ها اواخر شهریور شروع میشه.من ماه های مرداد و شهریور رو غیبت میخورم..
      لطفا یه راهی به من نشون بدید که غیبت نخورم و سربازیم هم شروع نکنم.

     • alizadeh
      ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴

      سلام وقت بخیر از طریق تنظیم نامه درخواست تمدید معافیت به پلیس +10 اقدام نمایید

     • بهنام
      ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

      تاریخ تولد من تپی پاسخ قبلی اشتباه ذکر شد
      من متولد 1378/02/22 هستم.. بیست و دوم اردیبهشت .هفتاد هشت

     • بهنام
      ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

      من یه مشکل دارم که راه حل دقیقی براش پیدا نمیکنم
      بنده اخر متولد اردیبهشت ۷۸ هستم تیر ۱۴۰۰ مقطع لیسانس کامپیوتر فارق تحصیل شدم
      تا اخر تیر ۱۴۰۱ یعنی ماه اینده
      دوره یکساله مهلت بعد از تحصیلم تموم میشه.
      قصد دارم مهر ارشد ثبت نام کنم کنکور هم دادم که جواب نهایی قبولی اواسط شهریور میاد..
      من چیکار کنم که مرداد و شهریور رو غیبت نخورم..و ایست خدمتی هم استفاده نکنم..
      ایا قانونی در نظر گرفته شده؟

     • bagheri
      ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

      با سلام شما دفترچه را پست کنید و بع از قبولی ایست خدمت بگیرید

 173. محمد
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  باسلام من تسویم21.3 هست که توی سایتی که توی منابع سرباز نیروی انسانی دیدم تاریخ تسویم درست بود کاملا اما اون قسمت سایت که برای حقوقه تاریخ تاریخ حقوقم و زده بود12.3 یعنی 9 روز کمتر سوال کردم مسول انسانی نمیدونست و میگفت که فکر میکنه درست بشو هم نیست گویا و ب اندازه همون 12 روز میریزن برات این داستانش چیه؟ در ضمن من اضاف هم نداشتم

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت بخیر . برای مشکلات اضافه خدمت و واریزی حقوق سربازی به نظام وظیفه مراجعه کنید

 174. فرهاد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  باسلام
  ببخشید میخواستم بدونم میشه کاری انجام دادکه خدمت سربازی در نیروی انتظامی یا ارتش افتاد؟من نمی خوام خدمت سربازی در سپاه پاسداران بیفتد آیا میشه کارهایی انجام داد که در ارتش یا نیروی انتظامی خدمت کرد آیا موافقت میکنند؟یا همه چی به شانس و چیزهایی که از دست من خارج هستش مربوطه؟
  لطفا جواب بدید سوال خیلی مهمی برام هستش
  ممنون

  • ekhlasi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام وقت بخیر دوست عزیز یگان وظیفه شما را خود ستاد مشخص میکند و هیچ چیزی در دست شما نیست

 175. امین
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام. من میخوام از کشور خارج بشم یک مسافرت گردشی در یک ماه آینده منتها هنوز بلیط نگرفتم و نمیدونم که کی بشه بگیرم. در سایت ها نوشتن که باید از یکماه قبل تاریخ خروج رو زدش. میخواستم ببینم که کلیت کار چجوریه؟ اگر مثال یک سفر زودهنگام جور بشه من بخوام برای 5 روز دیگه از کشور خارج بشم و یک مسافرت برم امکانش هستش یا نیستش؟
  توضیحات خودمم اینکه: دانشجوی ارشد هستم ترم تابستون و این چیزا هم ندارم. یعنی الان که دارم این سوال رو میپرسم ترم فعالی ندارم تا مهر ماه. معافیت تحصیلیم هم تا 1402 هستش.

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   سلام وقت بخیر . برای خروج از کشور بحث نظام وظیفه مطرح است باید از طریق دانشگاه محل تحصیل گواهی اشتغال به تحصیل دریافت کنید و به نظام وظیفه مراجعه کنید .

 176. علی
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام آقا تو را خدا کسی نمیدونه جواب بده من این ماه یعنی تیر میخواستم برم خدمت اما تغییر دادم به برج 6 و موافقت شده حالا مشکلم حل شده میشه تیر ماه برم

 177. arsh
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

  سلام خسته نباشید ی سوال داشتم اونم اینکه ایا میشه خواهر به کلانتری شکایت کنه بخاطر نرفتن سربازی برادرش و اینکه کلانتری اقدام کنه؟ لطفا درصورت پاسخ یک ایمیل اطلاع رسانی برام بزنید تشکر

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

   با سلام خیر شکایتی نمیتواند ثبت کند

 178. آراد خدارحیم
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام وقت بخیر من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه آزاد ورودی بهمن 99 پذیرش سوابق تحصیلی معدل هستم و کنکور کارشناسی ارشد شرکت نکردم تا به حال آیا میتوانم در کنکور کارشناسی ارشد 1402 شرکت کنم؟ و آیا میتوانم تا زمانی که پذیرش نشدم از این دانشگاه انصراف ندهم؟

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

   با سلام اگر ارشد را روزانه نخونید میتوانید همزمان کنکور هم ئهید و اگر انصراف بار دوم نباشد میتواندی داتنشجو شوید

 179. علی
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام.من 1400/3/31 فارغ التحصیل شدم و مدرک دیپلمم رو گرفتم.میخواستم بدونم تا چه زمانی وقت دارم برای پست دفترچه سربازی؟!

  • ekhlasi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز از زمان فارغ التحصیلی به مدت یک سال فراغت از تحصیل دارید

   • علی
    ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

    آخه من از خود نظام وظیفه ام حضوری رفتم پرسیدم گفتن که تا برج 6 وقت دارم جریانش چیه؟؟؟

    • fathollahi
     ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

     سلام اگر به تایید نظام وظیفه رسیده باشه و تایید کنه مشکلی ندارید

 180. علی
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام من تاریخی که واسه خدمت میخواستم برم تغییر دادم و حالا موافقت هم شده ولی می‌خوام همون تاریخ قبلی خودمو برم که اول ماه بعد هست میشه کاری کرد

  • fathollahi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام شما برای تمدید یا تعجیل در اعزام به خدمت فقط یکبار قادر هستید درخواست بدید و دو بار امکان نداره

 181. میلاد
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶

  سلام خداقوت من برادرم خدمتش توسیستان بلوچستان بوده نقطه صفرمرزی الان منم خدمتم سیستان بلوچستان میخواستم بدونم میشه ازاین طریق که یه فرزنداون منطقه خدمت کرده فرزنددوم انتقالی بگیره ممنون

  • fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام باید درخواست انتقالی خودتون رو از منابع انسانی پادگان انجام دهید

 182. امیر
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام پدرم جانباز 25 درصد است و من هم 17 سال دارم و تک فرزندم و میدانم که از خدمت معافم…. اما سوالم این است که جدای اون معافیت باید دوره آموزشی رو برم یا کلا نیاز نیست و معافم؟؟؟!!

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

   با سلام افرادی که معاف دايم میشوند نیازی به اموزش ندارند

 183. امیر
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام پدرم جانباز 25 درصد است و من هم 17 سال دارم و تک فرزندم و میدانم که از خدمت معافم…. اما سوالم این است که جدای اون معافیت باید دوره آموزشی رو برم یا کلا نیاز نیست و معافم؟؟؟!!

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   با سلام کسی که معاف دايم میشود اموزش ندارد

 184. علی
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام بنده حدود 6 ماه از زمان یک سال فارغ التحصیلی که داشتم مونده و در این مدت یک بار هم تارخ اعزام را تغییر دادم و هنوز وقت دارم ممکنه یک بار دیگه هم بشه تاریخ اعزام را تغییر داد با توجه به اینکه وقت دارم و غیبتی ندارم

  • ranjbar
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقتتون بخیر
   1 الی 2 بار میتوان تاریخ اعزام را تغییر داد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 185. Mahdi sh
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام من خدمت را تموم کردم و یه برج رد شده حقوق گرفتم آیا باز هم میگیرم حقوق تا زمانی که کارت بیاد و بعد باید پس بدم

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

   سلام خیر از زمانیکه با یگان تسویه میکنید حقوق براتون واریز نمیشه

 186. علی
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام بنده سال 99 پیام نور ثبت نام کردم و سال 1400 انصراف دادم و دانشگاه روزانه ثبت نام کردم
  اگر از دانشگاه روزانه انصراف بدهم مهلت یک سال معرفی به نظام وظیفه شامل من می شود؟
  و اگر در حین خدمت دانشگاه قبول بشوم میتوانم تقاضای ایست خدمت کنم؟
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۶

   سلام شما اگر یکبار دیگر انصراف بزنید مشمول میشوید ولی میتونید در حین خدمت اگر پذیرش دانشگاه گرفتید تقاضای ایست خدمت کنید

 187. محمود
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

  سلام
  من ورودی کارشناسی ۹۶ و فارغ‌التحصیل شهریور ۱۴۰۰ هستم. تا پایان شهریور ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم. فاصله یک‌ساله از فارغ‌التحصیلی برای کنکور مجدد رو استفاده کردم. امسال کنکور ارشد شرکت کردم و می‌خواستم بدونم آیا این امکان داره که برای شبانه ارشد ثبت‌نام کنم و سال بعد انصراف بدم و یک‌بار دیگه کنکور ارشد بدم؟ غیبت نداشتم و در کارشناسی تابه‌حال انصراف ندادم.

  • abbasi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره دقیق نظام وظیفه با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 188. حسین
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام خسته نباشید
  من امروز کمیسیون پزشکی داشتم و رای به 6 ماه معافیت موقت دادن که برم عمل کنم
  میخواستم بدونم میتونم این معافیت رو لغو کنم و اعزام بشم
  من نه هزینه این عمل رو دارم و اینکه باید تا ماه دیگه اعزام بشم این خیلی برام ضروریه ولی نمی دونم این 6 ماه رو چیکار کنم.

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

   با سلام این امکان وجود ندارد

 189. معافیت پزشگی
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام بنده ۵ ماه اومدم سربازی و برای درد پام به بیمارستان خانواده ارتش مراجعه کردم دکتر اونجا گفت روماتیسم مفصلی دو طرفه پا داری ک سمت راست شدید است و گفت معافی و خدمت هم نباید می رفتی و بهم نوبت شورا داد
  خواستم بدونم امکان معافیتم چند درصد است

  • karimi
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   اگه کمسیون نظام وظیفه گفته باش صددرصد

   • معافیت پزشگی
    ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

    یعنی من ۲۸ همین ماه نوبت شواری پزشکی ویژه وظیفه دارم بهم معافیت رو میدن
    دکتری ک بهم گفت معاف میشی یکی از دکترهای ارتوپدی بیمارستان خانواده ارتش هس

    • karimi
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶

     برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

 190. میلاد
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

  سلام خسته نباشید من مادرم سکته مغزی کرده بوده پدرم در قید حیاته یه برادر بزرگترم دارم که یه جا دیگه زندگی میکنه الان یه دست و یه پای مادرم درست کار نمیکنه و داره میره زیر پوشش کمیته میخواستم بدونم اگه بره زیر پوشش کمیته میتونم معافیت کفالت بگیرم

  • bagheri
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

   با سلام امکان معافیت کفالت به خاطر برادر بزرگ تر امکان ندارد ولی اگر برادر شما دارای شرایطی باشد امکان گرفتن کفالت است 1:ازدواج کرده باشد
   3:سربازی رفتهدباشد
   3: محل زندگی ایشان از والدین 50 الی 60 km فاصله داشته باشد

   • میلاد
    ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

    منظورتون یکی از شرایطه یا باید هر 3 شرطو داشته باشه بعدشم من تو نت خوندم اگه مادرم بره زیر پوشش کمیته بخاطر این سکته مغزی برادر بزرگتر مانع معافیت نیس دسته؟

 191. محمد
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام وقت بخیر ، آیا کسانی که خدمت سربازی سپاه یا ارتش بوده اند ، نمیتوانند اقامت امریکا داشته باشند؟

  • aghazade
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت بخیر
   بعله باتوجه به ارگانی که خدمت کردید برای بحث خروج از کشور شما محدودیت دارید

 192. قاسم
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام آیا هنوزم این قانون که اگرم از سربازی معاف بشی دوده اموزشی رو باید طی کنی تا کارت معافیت بگیری به جز معافیت پزشکی

  • heydari
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر
   خیر در صورت معافیت دائم نیازی به گذراندن دوره ی آموزشی سربازی ندارین

 193. محمدرضا
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام من ۲۳ سالم هست و فوق دیپلم هستم. عمو دارم مجرد و معلول هست برای انجام کارهاش ب یکی نیاز داره د مادربزرگ و پدربزرگم فوت شدن چندسال پیش ایا میتونم با سرپرستی گرفتن عموم معافیت سربازی بگیرم؟

  • bahraii
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقت بخیر .با توجه به قوانین نظام وظیفه این امکان وجود ندارد

 194. صوفی
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۷

  سلام خسته نباشید من پرستار هستم و امریه وزارت بهداشت شرکت کردم و کارت سبز رو هم دارم آیا با وجود داشتن برگه سبز باید آموزشی برم؟

  • karimi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

   سلام بله

 195. سید بهنام کریم پور
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام و عرض ادب
  بنده دفترچه رو پست کردم و تاریخ اعزام ۱۴۰۱/۰۴/۱ هست الان اتفاقی که برای من افتاد اینه که با موتور تصادف کردم و مچ دست راستم شکسته و امروز دستم رو گچ گرفتم الان تکلیف من چیه یعنی من الان وضعیتم چجوریه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید سپاس

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانین سازمان نظام وظیفه میتوانید با مراجعه به پلیس +10 تاریخ اعزام به سربازی را به تعویق بیاندازید.

 196. سارا
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  با سلام
  میشه لطف کنید در مورد بخشش اضافه خدمت سنواتی بگید اخرین قانون چیه؟؟
  شوهر من ۱۲ ماه سرباز مرزبانیه و ۱۰ تیر تموم میشه، سه ماه اضافه خدمت سنواتی داره گفتن بخشیده میشه الان میگن نه باید اونم خدمت کنه آیا این درسته؟؟

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام فرماندتون بایدببخشه

 197. محسن
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

  لطفا کامل توضیح دهید طرح سرباز ماهر چیست؟

  • abbasi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی و دریافت مشاوره دقیق سریازی نظام وظیفه با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 198. علی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام
  من سال ۹۹ برای سربازی پیام نور ثبت نام کردم و کنکور ۱۴۰۰ رشته روزانه پذیرش شدم
  با توجه به این که هنوز در سیستم نظام وظیفه معافیت صادر شده از پیام نور هست و معافیت جدید از رشته روزانه صادر نشده اگر از رشته روزانه انصراف بدهم چون انصراف دوم هست مستقیما به خدمت اعزام می شوم یا چون معافیت جدید صادر نشده که لغو بشود و معافیت قبلی موجود هست انصراف دوم محسوب نمی شود و معاف از خدمت هستم؟
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • mohammadi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع و انصراف از تحصیل در کل سنوات تحصیلی یکبار امکان پذیر است .
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 199. علی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

  سلام بنده مشکل مادرزادی ستون فقرات دارم.مشکلاتم هم شامل دیسک کمر ،دیسک گردن،تنگی کانال نخاعی و تنگی کانال گردنی،اسکولیوز کمر،ارتروز شانه ،صافی کف پا،و در اثر فوتبال پارگی پارشیل رباط پا دارم ک همه موارد گفته شده خفیف هستن ‌.میخواستم ببینم معافیت دائم شامل من میشه ؟

  • bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

   طبق رای کمسیون پزشکی باید اقدام کنید به احتمال بالا میتوانید معافیت بگیرید

 200. ارمین
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

  باعرض سلام میخواستم بپرسم مدت اموزش ارتش خرداد ماه امسال چند روز هست؟

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقت بخیر
   طبق قوانین جدید نظام وظیفه مدت آموزشی تمامی سربازان وظیفه 45 روز است.

 201. ملکی
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام
  من یکبار در مقطع کارشناسی درون دانشگاه تغییر رشته دادم
  آیا تغییر رشته انصراف از تحصیل محسوب میشود؟

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت به خیر
   انصراف از تحصیل با تغییر رشته متفاوت است.تغییر رشته در همان مقطع و سنوات تحصیلی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 202. امیرمحمد
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

  با سلام.بنده ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ از دانشگاه انصراف دادم ولی مدیر آموزشگاه گفته که باید یکماه بشه حتما تا انصرافت تایید بشه میخواستم بدونم که آیا بنده الان میتونم برگه اعزام به خدمت را پست کنم یا ن؟ ممنون میشم جواب بدین

  • fathollahi
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام اگر از دانشگاه انصرافتون تایید بشه و نامه برای نظام وظبفه بدن بهتون میتونید دفترچه اعزام به خدمت را تکمیل کنید

 203. ملکی
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

  سلام
  من یکبار در مقطع کارشناسی درون خود دانشگاه، تغییر رشته دادم
  از دانشکده فنی رفتم دانشکده مدیریت
  این انصراف از تحصیل محسوب میشه؟

  • heydari
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقت بخیر
   بله

 204. رضا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام من پسری هستم 20 ساله تقریبا 3 ماه که دارم خدمت میکنم
  من با مادرم که 12 سال هست از پدرم طلاق گرفته زندگی میکنم تک پسر هستم مادرم از یک پدر دیگه که چند سال قبل ازدواج کرده بود یک پسر دیگه که برادر ناتنی بنده میشه که 35 سالش هست داره ولی سالهاست که هیچ ارتباطی نداره با پسرش میخواستم ببنیم میشه کفالت منو گرفت متشکر؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام یکی از شرایط کفالت مادر تک پسر بودن و یا تک پسر بالای هجده سال بودن است.

   • علی
    ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

    سلام خسته نباشید روز ب خیر.بنده مادر زادی مشکل ستون فقرات دارم ب دلیل ازدواج فامیلی.مشکلاتم هم شامل آرتروز شانه،صافی کف پا ،دیسک گردن،دیسک کمر،تنگی کانال نخاعی و تنگی کانال گردنی،اسکولیوز کمر و در اثر فوتبال هم پارگی پارشیل رباط پا دارم.ک همه ی این موارد خفیف هستن ‌‌.میخواستم ببینم معافیت دائم شامل من میشه ؟

    • bagheri
     ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

     طبق رای کمسیون پزشکی اقدام کنید و احتمال معافیت است

 205. مرتضی مقدم
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام
  من قبل از ۱۸ سالگی دیپلم رو گرفتم بعد معافیت تحصیلی نگرفتم
  بعد رفتم مدرسه گفتن تو فارغ تحصیل شدی
  من پشت کنکوری موندم میخواستم بدونم تا کنکور بدم نتایج هم بیاد من اضاف خدمت به من تعلق میگیره اصلا میتونم وارد داشنگاه بشم ….
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

   از زمان گرفتن دیپلم دقیقا یک سال معافیت تحصیلی دارید بریا اگاهی از زمان دقیق به بجه پلیس +10 مراجعه کنید

 206. آرش
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام وقتتون بخیر . من خدمت رو 9 ماهی هست که تموم کردم ولی هنوز کارت دستم نرسیده و دنبال کارای پاسپورتمم. میخواستم بدونم بدون کارت امکان گرفتن پاسپورت هست؟ برگه منقضی هم دارم ولی اعتبارش 3 ماه بوده که گذشته اونم. با تشکر

  • mohammadi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری کارت پایان خدمت خود از طریق یگان خدمتی اقدام نمایید.

 207. محسن
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل ارشدم و یکسال معافیت تحصیلی دارم اما زودتر دفترچه ارسال کردم و تاریخ پیشنهادی دادم که برای یک اردیبهشت قراره اعزام بشم (یک هفته دیگه ) با توجه به اینکه هنوز حدود ۶,۷ ماه از معافیت تحصیلی من مونده میتونم اردیبهشت نرم واسه اعزام ؟ غیبت نمیخورم ؟

  • mohammadi
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت به خیر
   با توجه به شرایط شما میتوانید درخواست تعویق سربازی را داشته باشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 208. قاسم
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام من معافیت سه خواهری کمیته امداد گرفتم میخواستم بدونم اموزشی هم باید برم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   اگر معافیت گرفته باشید اموزشی ندارید

 209. علی
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام وقت بخیر من اسمم رو برای یگان ویژه شیراز نوشتن میخواستم بدونم جاش خوبه و سخت هست یا نه و اینکه مرخصیش چگونه هست و گوشی اجازه میدن یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام خیرنمیتونین

 210. قاسم
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام بنده معافیت سه خواهری کمیته امدا گرفتم آیا دوره اموزشی باید برم ؟

 211. حسین
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام
  من سال ۹۶ دوماه دوره ی آموزشیم تموم شد و تقسیم که شدیم خدمتم افتاد تهران
  سه ماه هم بعد از آموزشی خدمت کردم بعدش فرار کردم تا الان
  خواستم بدونم اگه برگردم به خدمت بازم باید برم آموزشی و بازم ممکنه تقسیم بشیم و مثلا بیفتم یه پادگان یا یه شهر دیگه یا نه همون برمیگردونمون پادگانی که بودیم خدمت رو ادامه میدیم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   سلام اول بایدبریددادگاه وقاضی جریمه روبراتون لحاظ کنه که جریمه شامل زندان مالی واضافه خدمت هستش

 212. محسن
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

  من الان خدمت سربازی در داخل استان کرمانشاه هستم و ساکن یکی از شهرستانهای کرمانشاه و غیربومی کرمانشاه هستم و چون کرمانشاه جزو مناطق عادی محسوب میشه برای بومی ها ۲4 ماه خدمت و برای غیربومی ها 21 ماه خدمت است با این حساب خواستم بدانم کسری خدمت که بگیرم از 24 ماه برام کسر میشه یا 21 ماه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام چون شما ساکن کرمانشاه هستید بومی محسوب میشید که از 24 ماه براتون کسر میشه

 213. علی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

  سلام. من پدرم فوت کرده و برادر بزرگترم هم خدمت سربازی رفته و تموم شده . من میتونم معافیت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر . در قوانین کفالت فرد متقاضی باید تنها فرزند ذکور بالای 18 سال خانواده باشد مگر اینکه از طریق ماده 6 اقدام کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 214. مصطفی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  با سلام وقت بخیر
  برای وزارت دفاع در حال انجام پروژه کسری هستم. بعد از جلسه دفاع پروژه، دوره آموزشی و مابقی خدمت رو الزاما باید در وزارت دفاع بگذرونم یا امکانش هست از شهر محل زندگیمون هم پذیرش بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام
   مکان خدمتی شما هنوز مشخص نشده ولی دوره ی آموزشی برای شما اجباری میباشد

 215. حسین
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام وقت شمابخیر ، حدود ۶ ماه و دو روز از ۱۸ سالم گذشته ، امروز که رفتم پلیس +۱۰ کار های معافی تحصیلی رو انجام بدم ، گفتن که تاریخ دریافت معافی برای شما به اتمام رسیده و من رو ارجاع دادن به کلانتری تا شاید اونجا بشه کاری کرد. حالا فکر میکنید کارام راه میوفته و میتونم معافی تحصیلی دریافت کنم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وفت بخیر با توجه به شرایط قعلی معافیت تحصیلی امکان پذیر نمیباشد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

   • حسین
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

    یعنی میگید هیچ راهی نداره ؟! باید برم سربازی و نمیتونم ادامه تحصیل بدم؟!

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

     بله

 216. میلاد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۸

  با سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  دانشجوی کارشناسی ارشد ترم آخر ۲۵ ساله هستم.
  بنده به چشم پزشکی مراحعه کردم بیماری رتینیت پیگمنتوزا رو تشخیص دادن(ضعف شبکیه کوری)،مشکل مگس پران و جرقه زدن هم دارم،
  میخواستم از شما بپرسم شرایط معافیت و اینکه آیا میتونم معافیت دائم بگیرم؟
  ممنون میشم اگر ممکن هست بنده رو راهنمایی بفرمایید
  تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

   بله بیماری شما جزو بیماری های دارای معافیت است

   • میلاد
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

    با سلام و احترام ممنونم از اینکه پاسخ دادین.
    فقط سوالی که برای من پیش آماده آیا معافیت دائم هستم؟
    و اینکه اگر کارت معافیت دریافت کردم عنوان بیماری نوشته میشه؟
    سپاسگزارم

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

     در معافیت پزشکی عوان بیماری درج میشود

 217. محسن
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

  با سلام
  بنده مدرک لیسانس دارم و الان سربازی هستم من کارت بسیج فعال با ده سال سابقه دارم و برگ سبز ندارم خواستم بدانم چقدر کسری بسیج به من تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام . کسری بسیج تا حداکثر 6ماه از خدمت سربازی کسری اخذ کنید

 218. آرش حسینی
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام وقت شما بخیر.
  من متولد اردیبهشت ۱۳۸۳، دانش آموز پایه دوازدهم و داوطلب آزمون سراسری ۱۴۰۱ هستم.
  خواستم بپرسم در صورت عدم کسب نتیجه مطلوب در کنکور امسال آیا مجاز به شرکت در کنکور ۱۴۰۲ هم هستم؟
  از این جهت میپرسم که بعد از اتمام ۱۸ سال صرفا یک سال جهت معرفی به خدمت وجود داره و این یعنی من باید در ادیبهشت ۱۴۰۲ خودم رو معرفی کنم که این تاریخ قبل از کنکور ۱۴۰۲ یعنی تیر ماه هست.
  ممنون از راهنماییتون.

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام . شما 1 سال پس از اخذ دیپلم فرصت شرکت در کنکور سراسری را دارید و مشمول به خدمت نمیشوید

 219. محسن
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  با سلام
  من سرباز پلیس اطلاعات استان هستم و الان میخوام با یک سرباز پاسگاه شهرستان همان استان جابجا بشوم الان برای جابجایی چکار باید بکنم آیا باید از یگان خودم درخواست بدم یا از کارگزینی استان؟ و اینکه جابجایی چقدر طول می‌کشد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام طبق اعلام سازمان نظام وظیفه امکان جابجایی در مواردی که دو سرباز هم رسته نیستند وجود ندارد .

 220. حسن
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۸

  سلام خدا قوت
  بنده متولد 1374 هستم و لیسانس دارم و غیبت سربازی ندارم ستا برادر از خودم بزرگتر دارم و پدر بنده به رحمت خدا رفته عضویت کمیته امداد هستیم و برادران بنده پایان خدمت دارند رفتم کمیته امداد محله خودمون به من گفتن باید برم سربازی آیا میتوانم کفالت مادرم را بگیرم اگر امکانش هست راهنمایی کنید سپاسگزار.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

   خیر چون تک پسر بالای 18 خانواده نیستید کفال مادر شرایطتش را ندارید

   • حسن
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

    سپاسگذار از اینک جواب دادی بله درست می‌فرماید ولی من شرایط معافیت کمیته امداد را خوانده بودم که که یک پسر به انتخاب مادر میتواند معاف شود ولی باید عضو کمیته امداد باشند.

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

     سلام
     کفالت مادر فقط در صورتی است که مادر طلاق گرفنه باشد یا پدر فوت شده باشد

 221. محسن
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

  با سلام
  من سرباز نیروی انتظامی هستم و در استان خدمت میکنم و حالا برای جابجا شدن به شهرستان خودم یک نفر پیدا کردم حالا باید برای جابجایی چکاری انجام بدم و چند روز طول میکشه جابجایی انجام بشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   از منابع انسانی درخواست دهید و زمان انتقالی متقییر است

 222. مرتضی
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام
  مدرک فنی واقعا اجباریه و منی که بزودی تسویمه و سازمان کلاسی تشکیل نمیده و میگه مثلا برج 5 تشکیل میشه و من 4 تسویمه باید چکاری انجام بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام بله

 223. عباس
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۹

  باسلام،من متولد اردیبهشت 1382 هستم و در خرداد 1400 دیپلم گرفتم، برای دانشگاه انتظامی امین اقدام کردم مراحل گزینش با موفقیت انجام شده و با تآیید نهایی در مرداد یا شهریور 1400 از دانشگاه در مهر 1401 مشغول به تحصیل میشوم ، از آنجا که فرصت یکساله من بعد از اخذ دیپلم در خرداد 1401 تمام میشود آیا تا مهر 1401 مشمول غیبت نمی‌شوم؟ ، البته از نظام وظیفه حضوری سوال کردم گفتند طبق قانون جدید تا پایان شهریور 1401 فرصت دارم و غیبت نمی‌خورم. ولی گزینش نظر دیگری دارد لطفاً راهنمایی فرمایید، با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام وقت بخیر
   بعد از قبولی در دانشگاه برای شما معافیت تحصیلی لحاظ میشود

 224. ارمان
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

  سلام
  من سرباز ناجا هستم
  طی ماموریتی اسیب دیدم و در کمیسیون 140 ناجا جانباز شدم/الان مدارکمو برای تعیین درصد فرستادم کمیسیون ناجا
  اینم بگم هنوز پرونده رو نبردم بنیاد شهید تا تایید کنه فعلا جانباز داخلی ناجا هستم
  میخواستم بپرسم که اگه بنیاد جانبازیمو تایید نکرد میتونم از همین جانبازی درون سازمانی یا همون جانباز ناجا برای کسری خدمت استفاده کنم????

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام میتونید مدارک تون رو برای نظام وظیفه ارسال کنید در صورت تایید به شما کسری تعلق میگیرد

 225. علی سودانی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام وقت بخیر بنده علی سودانی از اهواز مزاحمتون میشم غرض از مزاحمت اینکه پدر من به 18 سال حبس تعزیری محکوم به حکم قطعی شده است و تقریبا 8 سال داره کیفر سپری میکنه بنده هم تک پسرم و 3تا خواهر دارم 2 تا از خواهرام ازدواج کردن و درحال حاضر منو مادرم باخواهر کوچیکم در منزل هستیم بغیر از این من بتازگی فارغ التحصیل شدم (کارشناسی حقوق بامعدل 18:21 )غیبتی چیزی هم ندارم بعلاوه و بر توضییحات فوق چشمام هم ضعیفه اما نمیخوام به معافیت پزشکی اقدام کنم آیا باتوجه به شرایط پدرم میتونم معافیت کفالیت دائم پدرم رو بگیرم؟
  من موقت نمیخوام اگر دائم باشه که بفرمایید وگرنه بازهم بگید درجریان باشم
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام
   وقت بخیر
   جناب سودانی عزیز قوانین مربوط به کفالت به طور کلی قطعی نیستند
   شما طبق یکسری از شرایط میتونید اقدام به کفالت مادر کنید ولی همه چی به نظر قاضی نظام وظیفه داره
   برای اطلاع از شرایط ویژه ای که دارین با مشاورین ما تماس بگیرین

 226. محسن
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱

  سلام وقت بخیر من سرباز ارتشم و از سال ۹۴فراری بودم بعد الان میخوام برم ولی لباس سربازی ندارم. اگه بالباس شخصی برم اونجا اجازه ورود میدن بهم که برم از انباری لباس بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام . بعد از معرفی خود به یگان محل خدمت باید برای تهیه لباس از مراکز فروش لباس اقدام نمایید

 227. مصطفی علیزاده78
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۰

  سلام
  من تک فرزند هستم پدرم چند سال پیش سکته کردن که بعد از انژیو دکتر گفتن یکی از رگای قلبش گشاد شده و 2 تا از رگای قلبش فنر زدن. الانم فشارشون همیشه پایین هست. بنظرتون برای کفالت پدر اقدام کنم معافیت میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره سربازی نظام وظیفه وهمچنین بررسی شرایط کفالت پدر با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 228. محسن
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام قانون جدیدی درباره تغییر میزان و نحوه محاسبه کسری خدمت سربازی در سال 1400 اومده یا ن؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام
   هیچ مورد جدیدی نیامده

 229. محسن
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام
  بخشنامه جدیدی درباره میزان کسری خدمت سربازی و نحوه محاسبه کسری خدمت سربازی در سال 1400 نوشته شده است یا خیر؟

 230. محسن
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  با سلام
  من سربازی نیروی انتظامی هستم و در استان کرمانشاه در پلیس اطلاعات خدمت میکنم من میتونم انتقالی به منطقه مرزی یکی از شهرستان های کرمانشاه بگیرم؟
  و اگر به اونجا منتقل شدم میتونم از سه ماه کسری منطقه مرزی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر
   اگر بهتون انتقالی بدن بله

 231. سپهر
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

  سلام خسته نباشید برادر من درخواست کسری خدمت ایثارگری پدرم رو داده و برای کل ۹ ماهی که تعلق میگیره از ارتش تهران درخواست داده امکان این هست که مقدار کسری خدمت رو ویرایش زد یا عوضش کرد و بین من و برادرم تقسیم بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام. خیر امکانش وجود ندارد.

 232. سارا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام وقتتون بخیر
  میشه لطف کنید در مورد بخشش اضافه خدمت پشت دفترچه راهنمایی کنید که به چه صورت است؟
  من ۳ ماه اضافه خدمت سنواتی دارم،فرزند ایثارگر و آزاده و متاهل هستم امکان داده بخشیده بشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام
   فرمانده یگانه شما میتواند این 3 ماه اضافه خدمت شما را ببخشد

 233. علیرضا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۶

  سلام خدمت شما دوست عزیز
  بنده ۲۰ سالمه تازه با مدرک فوق دیپلم فارغ تحصیل شدم و تک پسر هستم و یک خواهر کوچیک دارم
  سن پدرم هم ۴۹ ساله و دارای معلولیت متوسط هستن و تحت پوشش بهزیستی هستن خودم هم چشمام یکیش نمرش ۲.۷۵ یکیش هم ۲ آیا بنده میتونم معافیت بگیرم یا خیر 🙏🏻بسیار ممنون از پاسخ گویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

   با سلام.میتوانید برای کفالت پدر خود اقدام کنید.

 234. محمدرضا
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  باسلام خدمت شما
  سوالم اینه که توی برگ اماده به خدمت من قسمت مشخصات تاریخ تزریق واکسن رو به جای سال ۱۴۰۱ زده ۱۴۰۰ مشکلی از این بابت پیش میاد؟ یا مانعی نداره ممنون میشم جواب بدین.
  تاریخ دقیق تزریق واکسنم ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ هستش.

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام. خیر مشکلی پیش نمیاد.

 235. محمد
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

  با سلام و عرض ادب و احترام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات.
  سوال بنده این است ک اگر بنده دفترچه اعزام به خدمت را پر کنم(به علت عدم ثبت غیبت)
  ولی تا قبل از تاریخ اعزام برادر بنده که خود نیز سرباز است از یگان خود نامه بیاورد ایا میتوان از قانون دو برادری استفاده کرد و برگه اعزام بنده ابطال شود و بنده تا موقعی که برادرم در حال خدمت باشد مشمول محسوب نشوم.
  خوشحال میشوم اگر پاسخ دهید.

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   با سلام.بله امکان ان وجود دارد.

 236. ناشناس
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

  با سلام اگر سرباز داخل استان خدمت میکنه چگونه از استان به شهرستان مرخصی بگیره ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام . مرخصی استحقاقی ماهی 2/5 روز میباشد

 237. محمدرضا هاشمی
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

  من مشکل کوتاه بودن تاندم اشیل پا دارم
  شاید معاف از رزم باشم
  اما نمیخوام معاف از رزم بشم
  چیکار کنم میخوام کامل سربازی مو برم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   با سلام.دفترچه اعزام به خدمت خود را پست کنید.

 238. امیر
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام وقتتون بخیر
  من دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم ۱ اردیبهشت هستش و بعد از اون دانشگاه ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی هم گرفتم ، میخواستم بدونم چطوری اعزام به خدمت رو باطل کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   به دفاتر پلیس به اضافه ده مراجعه کنید.

 239. علی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

  سلام خسته نباشید
  من در حال خدمت سربازی هستم و میخوام در حال خدمت کنکور بدم و دانشگاه فرهنگیان قبول بشم
  آیا مشکلی برای قبولی پیش نمی آد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام
   شرایط تحصیلی شما باید بررسی بشه

 240. علی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام دوره آموزشی حقوق دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر
   هرسال متغیر است ولی تقریبا اندازه حقوق دوران خدمت

 241. حسن
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام من الان سربازم ميخوام حين خدمت كنكوربدم سوالم اينه كه كنكوربرج٤هستش بعد نتايج برج ٦ميات برج ٧هم كه رفتن به دانشگاست من برج٦تموم ميكنم ميخوام بدونم اينجا برام مشكلي پيش نميات ميتونم برسم به دانشگاه
  كمكم كنيد لطفا

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام . اگر تا پایان 31/6 خدمت خود را به اتمام برسانید میتوانید به دانشگاه برسید

 242. حسام
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من الان دانشجوی کارشناسی ترم ۸ هستم به دلیل مشکل جسمی پیش آمده میخاستم این ترم خودم رو حذف و ۹ ترمه بشم ، اما من در دوران کنکور سراسری سه بار کنکور دادم یکبار در پیش دانشگاهی یکبار پشت کنکور موندم با فرصت یکساله و یکبار هم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و انصراف دادم . الان میخاستم سوال کنم که من میتونم ۹ ترمه بشم یا خیر باید مهرماه برای کارشناسی ارشد دانشگاه برم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام . طبق آیین نامه ترمی شما میتوانید 9 ترمه شوید و مشکلی ندارد

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام . شما طبق قانون و آیین نامه دانشگاهی میتوانید 9 ترمه شوید

 243. دریا
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  اگر پرونده داخل بیمارستان دارم ۲روز رفتم دنبالش و یک سال نرفتم دنبال بعد ماه رمضان برم دنبالش پرونده داخل اتاق بایگانی میشه ؟؟ داخل سیستم بزن کد ملی بزنند پرونده بایگانی شده؟؟
  بیمارستان ارتش معافیت دائم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   با سلام.لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 244. ایران
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

  اگر پرونده داخل بیمارستان دارم ۲روز رفتم دنبالش و یک سال نرفتم دنبال بعد ماه رمضان برم دنبالش پرونده داخل اتاق بایگانی میشه ؟؟ داخل سیستم بزن کد ملی بزنند پرونده بایگانی شده؟؟

 245. فارس
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  سربازی در عید نور‌وز چگونه هستش؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام
   دو شیفت هستند 1تا 6 فروردین و7تا14هستند

  • رشت رشت
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   بازگشت به فرار داخل سیستم اعزام به خدمت ثبت میشه؟؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

    فرار از سربازی ثبت میشه

 246. گلستان گلستان
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

  سربازی در ماه رمضان چگونه هستش ؟؟

 247. شیراز کازرون
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

  اضافه خدمت یعنی چه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   یعنی مدت زمانی اضافه بر زمان خدمت باید سپری کنید اگر یک سری کارها خلاف قانون پادگان انجام بدید یا غیره بهتون اضافه خدمت تعلق میگیره.اضافه خدمت زمان های متفاوتی داره شاید چند روز باشه شاید 1 ماه یا بیشتر.

 248. تهران تهران
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  خلاء خدمتی چیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقت بخیرخلا خدمتی یعنی زمانی که شما در حین خدمت 1 روز رو غیبت میکنید 1 روز باید اضافه تر در پادگان بمانید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 249. مبین
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰

  چی شد پس؟ پول دادم زنگ بزنید راهنمایی. پولمو خوردید

 250. علی
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام من سربازم و میخوام در حین خدمت امتحان بدم و تربیت معلم قبول شم ایا میشه در حیت خدمت تربیت معلم قبول شد یا مشکلی داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام وقت بخیر بله می توانید ولی بستگی باید شرایط داشته باشید

 251. یادگار
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته هستم و یک بار از دانشگاه ازاد انصراف دادم در مقطع کارشناسی
  و الان مشغول کنکور ارشد هستم وتا تاریخ ۳۰/۱۱/۱۴۰۱ معافیط دارم ایا برای اون ۶ماه که لازم دارم تا بتونم در کنکور ارشد۱۴۰۲ شرکت کنم میتونم در دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و انصراف بدم

 252. یادگار
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام من ترم بهمن از مقطع کارشناسی ناپیوسته فارغالتحصیل شدم و تا تاریخ 30/11/1401 معافیط تحصیلی دارم ایا می تونم در کنکور ارشد1402 شرکت کنم من در طول دوران کارشناسی(ناپیوسته)یک بار از دانشگاه ازاد انصراف دادم ( 1 ترم در اونجا تحصیل کردم و بعد کنکور کاردانی به کارشناسی دادم و به دانشگاه دولتی رفتم)ایا راه حلی برای من وجود داره ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور ارشد باید در بازه زمانی معافیت تحصیلی اقدام نمایید.بعد از اتمام معافیت وارد غیبت شده و از شرکت در کنکور و ثبت نام در مقطع بعدی منع میشوید.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 253. آرش
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۰

  بیست سالمه و با وجود اینکه رسما شامل معافیت کفالت میشم ، اما به دلیل نداشت اطلاعات اقدامی نکردم… الان که 20 سالمه میتونم برای معافیت اقدام کنم یا باید برم؟
  (در سن 18 سالگی هم گواهی کفالت شاملم میشد و در حال حاظر مشغول به کار هستم نه تحصیل)

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره سربازی نظام وظیفه و مشاوره تخصصی کفالت حتما با شماره 9099075307 تماس بگیرید .

 254. عبدالله
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام خسته نباشيد. بنده چهل سال دارم وداراي چهار فرزند هستم
  وهرچه به نظام وظيفه و پليس 10+ مراجعه مي كنم مي گويند اسمي از شما در نظام وظيفه ثبت نشده است وبه ثبت احوال مراجعه مي كنم مي گويند به نظام وظيفه مراجعه كن لطفا مرا راهنمايي كنيد

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری این مورد به صورت حضوری به اداره نظام وظیفه مراجعه نمایید.

 255. محمد
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

  سلام من گوشم مشکل داره برم خدمت عمل کنم هزینه اش پای پادگان هستش

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام . اگر حین خدمت برای شما این مشکل پیش بیاید نظام هزینه را تقبل می کند

 256. محسن قنبری
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام من سربازم هنگام خدمت یه شب پام بدون هیچ ضربه و دلیل خاصی درد شدیدی گرفت بعد از اینکه رفتم پیش دکتر گفتن ۲هفته باید داخل گچ باشه بعد از اینکه از گچ درآوردم نوار عضله از پام گرفتن و گفتن عصب های پام آسیب شدیدی وارد شده و حالا نمیتونم مچ پام تکون بدم ینی پام از مچ ب پایین فلجه میتونم اقدام کنم برای معافیت یا دیه و جانبازی؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام . شما میتوانید از طریق بهداری یگان اقدام کنید برای معافیت پزشکی و کمیسیون

 257. جمشید
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۰

  سلام.پدر بنده جانباز ۵ درصد دارای ۶ ماه حضور در جبهه و ۲ سال خدمت سربازی خود رو هم در جبهه گذرانده و ۱۳ ماه بسیجی دارد، برادرم‌ یک بار به صورت کسری استفاده کرده ، ایا منم الان میتونم استفاده کنم و یا معاف بشم؟
  ممنونم اگه جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

   با سلام.باقی مانده مقدار استفاده شده توسط برادرتان را استفاده کنید.

 258. محمد
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۵

  سلام و درود
  من ارتش خدمت می کردم، برای ادامه تحصیل ایست خدمتی گرفتم، حالا مدارک را برای پذیرش سپاه تحویل دادم، آیا امکان دارد که نظام وظیفه به علت سابقه خدمت من پذیرش سپاه را قبول نکند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   با سلام.احتمال ان کم است.

   • محمد
    ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

    سپاس از پاسخگویی شما، برای مشاوره بهترین هستید. تارنما(سایت) شما را به همه معرفی می کنم.

 259. مبین
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام من متولد 81/01/10هستم و تا 1401/01/10معافیت تحصيلی دارم و 1400/10/30دیپلم گرفتم…. آیا کنکور 401میتونم شرکت کنم؟

 260. سروش نبی زاده
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام خسته نباشید
  من برای کفالت مادر اقدام کردم که وسط کار ایشون بخاطر سرطان فتح کردن … قابل پیگیری نیست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام . طبق قانون کفالت شما لغو می شود . برای کفالت شخص دیگر از اعضای خانواده اقدام کنید

 261. علی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۹

  سلام ،پدر من سال ۷۰ تا ۷۲ جزیره بوموسی سرباز بوده ایا کسری منطقه ی عملیاتی پدر شامل من میشود ؟ و سوال دوم اگه میشه حدود چند ماه هست با تشکر

 262. امین
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام خسته نباشید
  بنده الان بامدرک پدرم ک محجوراست کفیل پدرم هستم درحال حاضر برج ۷اعزام ب خدمت شدم والانبخاطردیرکردی ک دارم میگن ک نمیتونی اقدام کنی برای کفالت
  بنده۱سال غیبت دارم ک ۶ماه اضاف سنواتی برام زدن الان ۴ماهش بخشیده شد عفع رهبری خوردوموند۲ماه میخواستم بدونم اگراین دوماه اضاف سنواتی بخشیده ش میتونم اقدام کنم ومحافیت کفالت روبگیرم یا ن بخاطراون یک سال بازهم گیرمیدن ومیگو این۶ماه هم بخشیده ش ربطی ب اون ی سال دیرکردنداره؟یعنی این۶ماه بخشیده ک دوماهش مونده اون یک سال هم ازسیستم نظام وظیفه پاک میش؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴

   با سلام.از بین رفتن بخشی از اضافه خدمت شما ارتباطی به دوره غیبت شما ندارد.جهت اقدام برای معافیت کفالت ابتدا باید غیبت خود را توجیه کنید و پس از ان برای معافیت کفالت اقدام کنید.

 263. آرشام
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم ببینم کسری جبه ی پدری برای همه متولدین شامل میشود؟
  و این که میخواستم معرفی نامه برای کسری پدری بگیرم، از کجا بفهمم پدرم دقیقا کجا خدمت کرده؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام . مراجعه پدر به یگان محل خدمت خود و دریافت مدارک از یگان محل خدمت . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   بله.به سن شما بستگی ندارد و محل خدمت را میتوانید از ارگان اعضامی ایشان استعلام بگیرید.

 264. آرشام
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم ببینم کسری جبه ی پدری برای همه متولدین شامل میشود؟
  و این که میخواستم معرفی نامه برای کسری پدری بگیرم، از کجا بفهمم پدرم دقیقا کجا خدمت کرده؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام . مراجعه پدر به یگان محل خدمت خود و دریافت مدارک . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 265. محسن
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۱

  سلام خسته نباشید من ورودی ۹۷ کارشناسی پیوسته هستم این ترم ترم آخرمه و خرداد ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم اما در کنکور ارشد ۱۴۰۱ شرکت نکردم و میخوام در کنکور ارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم خواستم بدونم با توجه به اینکه تا یکسال پس از فارغ التحصیلی مهلت دارم اگر ارشد ۱۴۰۲ خرداد ماه برگزار شه من به مشکلی بر میخورم یعنی غیبت میخورم و نمیتونم برم دانشگاه اگر بله چه اقداماتی باید بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام
   اگر وارد دوره غیبت میشین در زمان آزمون دفترچه اعزام به خدمت خود را پست کنید بعد از قبولی در مقطع ارشد ایست خدمت بزنید

 266. امیرحسین
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

  ببخشین چرا تماس نگرفتین با من؟ من هزینه رو دادم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام
   فامیلی و شماره تماس بزارید پیگیری میکنیم

 267. امیرحسین
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

  چرا با من تماس گرفته نشد؟

 268. مسلم
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام.برادر من 22 ساله و معلول ذهنی شدید و اوتیسم هم هست و گفتار هم ندارد.پدرم 56 ساله و به مشکلات استخوان و مفاصل دچار است و مادر هم مشکلات روحی دارد.فعلا از معافیت تحصیلی برخوردارم.آیا میتوانم از معافیت کفالت برای حمایت از برادرم و خانواده استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیردر صورتی که وضعیت بیماری پدر شدید باشد و نیاز به کفیل باشه بله امکانش هست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 269. محمدعلی
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  با سلام؛ پدر بنده ۱۳ ماه سابقه داشته که ۷ ماه رو در گذشته برادرم استفاده کرده، در حال حاضر سوابق پدر بنده به ۲۸ ماه افزایش پیدا کرده؛
  سوال اول اینکه آیا کسری به بنده تعلق می گیرد؟!
  و دوم اگر تعلق میگیرد تقریبا چقدر خواهد بود؟!
  تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   با سلام.به ازای هر ماه دوازده روز تعلق میگیرد.

 270. سارا
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

  با سلام.قانون در مورد بیشتر شدن مدت خدمت برای سربازان معاف از رزم صحت داره؟؟
  برای اعزامی های تاریخی اعمال میشه؟؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام . افزایش زمان خدمت برای سربازان معاف از رزم هنوز از طرف ستاد کل تصویب نشده است

 271. سرباز
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۳

  باسلام خسته نباشید.
  قانون جدید اضافه شدن مدت خدمت در مورد سربازان معاف رزم صحت داره؟؟
  اگر راسته شامل اعزانی های چه تاریخی میشه؟؟
  ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام خیرفعلاچیزی تصویب نشده

 272. حسام
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام
  وقتتون بخیر
  سوالی داشتم
  آیا فردی که بعد از 18 سال شدن برای معافیت تحصیلی ( پلیس +10 و …) اقدام کرده باشد و موفق به کسب معافیت تحصیلی شده باشد ، تا چه موقع میتواند از معافیت تحصیلی بهره و یا استفاده کند (یعنی تا چه سنی نیاز نیست به سربازی بروند ) ؟؟؟
  من در برخی از سایت ها دیدم که نوشته بودند تا سن 20 سالگی می توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

   تا 20 سالگی و اگر قبل 167 دیپلم خود را بگیرید 6 ماه معافیت بین 18 تا 20 1 سال معافیت تحصیلی داده میشود برای اطلاعات و نکات معافیت تحصیلی با مرکز تماس حاصل فرمایید

 273. حسام
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام
  وقتتون بخیر
  سوالی داشتم.
  آیا فردی که بعد از 18 سال شدن برای معافیت تحصیلی ( پلیس +10 و …) اقدام کرده باشد و موفق به کسب معافیت تحصیلی شده باشد ، تا چه موقع میتواند از معافیت تحصیلی بهره و یا استفاده کند (یعنی تا چه سنی نیاز نیست به سربازی بروند ) ؟؟؟
  من در برخی از سایت ها دیدم که نوشته بودند تا سن 20 سالگی می توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

   حداکثرا یک سال پس از گرقتن مدرک دیپلم تا حداکصرا 20 سالگی برای سربازی نظام وظیفه میتواند معافیت بگیرد

 274. محمدعلی
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۹

  با سلام، پدر بنده ۱۳ ماه سابقه داشتن و برای برادرم ۷ ماه کسری گرفتن، طی چند سال اخیر سابقه پدر بنده به ۲۸ ماه افزایش پیدا کرده…
  سوال اول اینکه آیا کسری شامل بنده می شود؟!
  و سوال دوم اینکه اگر شامل بنده شود تقریبا به چه میزان خواهد بود؟!
  تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به شرایط سربازی و نظام وظیفه بله شامل شما هم میشود و به ازای هرماه 12 روز کسری خدمت محسوب میشود
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید

 275. سامان
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

  با سلام من به خاطر جدا شدن پدر و مادرم در سال ۹۳،کارت معافیت کفالت دارم.بعد از این مدتی که حدود ۷ سال جدا شدند.اگه مادرم بخواد مجدد ازدواج داشته باشه وضعیت معافیت من چجوری میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر اگر معافیت دائم دارید مشکلی پیش نمی آید

 276. پویان
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۹

  سلام من دانشجوی رشته کاردانی ام و معافیت تحصیلیم تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ است ولی بدلیل کرونا و تعطیلی های مکرر امتحانات عقب افتادن و فارغ التحصیلیم عقب می افته اگه یک ماه بعد فارغ التحصیلیم بیاد غیبت این بین من از بین میره یا باید دفترچه پست کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر به دانشگاه مراجعه کنید که کمیسیون برای تان تشکیل دهند و به نظام وظیفه اطلاع دهند

 277. امیر .ش
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من ۱۶ سال دارم ،یک جا خوندم اگر برای معافیت بالای ۱۸ سال اقدام کنید هر مشکلی هم داشته باشید درجا به سربازی اعظام میشوید.
  من چشمم ضعیفه و پدرمم طلاق گرفته،میتونم هم برای ضعیفی چشم اقدام کنم هم برای کفالت؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر بله می توانید کفالت مادر بگیرید

 278. قادری
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۴

  سلام وقت بخیر
  آیا خدمت در منطقه‌ محروم و بد آب و هوا شامل کسر سنوات میشه غیر بومی هم باشی

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام وقت بخیر
   بله شامل میشه برای مشاوره سربازی تماس بگیرین

 279. رشید
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۴

  سلام وقت بخیر
  با انصراف دوم از دانشگاه چقدر مهلت هست برای معرفی به نظام وظیفه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر
   بعد از انصراف دوم هم 1سال فرجه رو دارید بعد از ان باید اقدام به سربازی کنید

 280. امیر حسین ق
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام وقت بخیر
  من تا ۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی دارم،یعنی سی ام بهمن،
  الانم برای معافیت کفالت اقدام کردم و منتطر جواب هستم،
  میخواستم بدونم اگه تا بعد سی ام که معافیت دارم جواب معافیت اصلیم نیاد مشکلی برای من پیش میاد یا درخواست معافیتم باطل میشه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام وقت بخیر
   بهتر است قبل از تاریخ 30/11 اقدام به پست کردن دفترچه کنید تا از لحاظ زمانی وارد غیبت نشوید .

 281. مجید
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۹

  سلام خسته نباشید من بدلیل بعضی مشکلات میخام داوطلب به خدمت برو سنم ۱۷ هس آیا میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت بخیر
   برای نظام وظیفه حداقل سن 18 سال تمام هستش

 282. امیر حسین
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۸

  سلام وقت بخیر
  من تا ۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی دارم،یعنی سی ام بهمن،
  الانم برای معافیت کفالت اقدام کردم و منتطر جواب هستم،
  میخواستم بدونم اگه تا بعد سی ام که معافیت دارم جواب معافیت اصلیم نیاد مشکلی برای من پیش میاد یا درخواست معافیتم باطل میشه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام . باید از طرف نظام وظیفه درخواست معافیت موقت بدهید تا وارد غیبت نشوید

 283. محمد
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام من چندسال پیش توی آموزشی فرار کردم حالا میخاستم بدون میشه از طریق پلیس10+ واسه معافیت پزشکی اقدام کنم یا ن

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر بله می توانید

 284. محمد
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۶

  سلام من ۱۸ سالمه و پدرم متولد۱۳۳۶ هستش که من نون آور خانوادمم دوتا برادر دارم یکیش متاهله یکیشم بخاطر نبود درآمد خارج از شهر خودمون کار میکنه یه خواهرم دارم‌که متاهله حالا به نظر شما چیزی میشه کرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما برای نظام وظیفه نیاز به بررسی داره اما با داشتن دو برادر بعید به نظر میرسه

 285. علی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام خسته نباشید ی سوال داشتم من ۱۷ ساله هستم آیا میشه داوطلب ب خدمت برم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت بخیر
   حداقل سن 18 میباشد
   برای مشاوره سربازی نظام وظیفه و پاسخ به سوالات سازمان میتونین با مشاوران ما تماس بگیرین

 286. حمید
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵

  سلام من سال ۹۳ توی آموزشی از سربازی فرار کردم حالا خواستم بدونم میشه توی شهر خودم از طریق پلیس+۱۰ اقدام کنم واسه معافیت پزشکی

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   بله باید خودتون رو معرفی بکنین
   برای مشاوره سربازی نظام وظیفه وپاسخ انلاین به سوالات سازمان نظام وظیفه
   میتونین تماس بگیرین

 287. محمد
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۸

  باسلام
  دست راست هستم دستم شکستگی استخوان بلندی و ارنج بعد از جراحی پلاتین که اوردم بیرون دستم باز نمیشه کاملا ایا شرایط معافیت دایم دارم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت بخیر
   نظر کمیسیون پزشکی مشخص میکند . برای بررسی دقیق شرایط تون میتوانید تماس بگیرید .

 288. رضا حسینی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام بنده شرایط معاف از رزم دارم ایا میشه از معافیت رزم استفاده نکنم مثل سرباز معمولی برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   منعی برای شما وجود ندارد .میتوانید برای بررسی دقیق شرایط با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 289. حسین
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام و خسته نباشید
  بنده27دی ماه از پیام نور انصراف دادم
  حالا میخواستیم بدونم اگه رشته ای که کنکور1401قبول میشم ورودی بهمن باشه از نظر نظام وظیفه به مشکل نمیخورم؟
  ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام وقت بخیر از زمان انصراف به مدت یکسال فرجه دارید قبل از وارد شدن به غیبت باید دفترچه تون رو پست کنید و در صورت قبولی ایست خدمت میگیرید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 290. امیر
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام خسته نباشید
  بنده چند سال پیش بلندی استخوان شکسته و آرنج دستم پلاتین بیرون اوردم بعد ۲سال الان دستم کاملا باز نمیشه تو همون حالت مونده و مثل قبل یکم بسته هم نمیشه ایا شرایط معافیت دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید توسط پزشک بررسی شود به احتمال در صورت حاد بود معافیت دایم اگر نباشد معاف از رزم میشوید

 291. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام خسته نباشین من ۲۴سالمه مادرم فوت کرده پدرمم مارو ول کرده یه آبجی ۱۸ساله دارم کار میکنم خرج خودمونو در میارم میخوام بدونم میتونم معاف بشم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر بله شامل شرایط شما میشود ولی باید از طریق نظام وظیقه اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 292. علی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام خسته نباشید
  بند۱۸سالمه ارنج دست راست شکسته پیچ پلاتین کردم بعد ۱سال پلاتین پیچ اوردم بیرون الان دست راستم کاملا بازنمیشه راست نمیشه فیزوتراپی چندین جلسه رقتم نتیجه ای نگرفتم دکتر رفتم گفت دوتا پیج تو ارنج شکسته بیرون نمیان دستم راست نمیشه کاملا ایامعاف دایم میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   بستگی به نظر کمیسیون پزشکی دارد.ولی به احتمال زیاد معاف از رزم میشوید.

   • مجید
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

    سلام خسته نباشید من بدلیل بعضی مشکلات میخام داوطلب به خدمت برو سنم ۱۷ هس آیا میشه

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

     سلام . برای اعزام به خدمت سربازی باید 18 سال تمام باشید

 293. محمدرضا
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام خسته نباشید من برای معافیت کفالت مادرم اقدام کردم مادرم طلاق گرفته و سه تا خواهر به سن شش و نه و هجده ساله و برادرم 12سالشه پدرم بیمار اعصاب و روان هستش برای طلاق مادرم مجبور شدم سرپرست مادرم بشم که توی محضر بجای پدرم امضا کنم الان نظام وظیفه شهرستان خودم که اقدام کردم کومیسیونشون درخواست من رو رد کرده در ضمن من دانشجو هستم به این هم گیر دادن من هزینه دانشگاه رو ندارم بدم سه ترم افتادم اگه انصراف بدم با مشکل خانوادگی و مالی که دارم نمیتونم برم سربازی سربازی نرم اضافه خدمت میخورم نمیدونم چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم یعنی میشه تجدید نظر کنن

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت بخیر اگر از جدایی مادرتون 30 ماه میگذره امکان دریافت کفالت مادر رو دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 294. امیرحسین
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۸

  یعنی امکانش هست معاف بشم؟

 295. Mohammad
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

  با سلام. من ورودی کارشناسی ارشد ۱ مهر ۱۳۹۶ هستم و از سنوات معمول و ارفاقی استفاده کردم و در مهلت معرفی در ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ فارغ التحصیل میشم( معافیت تحصیلیم در سایت پلیس +۱۰ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ قید شده). بعد از فارغ التحصیلی چقدر مهلت برای اقدامات شروع سربازی دارم؟ یک سال یا ۶ ماه؟ سپاسگزارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام
   برای مقطع ارشد یک معافیت تحصیلی 3 ساله از شروع ترم اولتون براتون لحاظ میشه

 296. امیرحسین
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه ۶ ماه از خدمتم گذشته عمل واریکسل انجام دادم پدرم هم فوت کرده مادرم هم ازدواج کرد و شهر دیگه زندگی میکنه و قیومم پدر بزرگمه که اون هم شهرستان زندگی میکنه و تنهام.از پس زندگیم ب زور بر میام خواستم بدونم راهی برای معافیت هست چون واقعا اذیت میشم خیلی ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   به دفتر مرکزی نظام وظیفه استان خود رفته و تشکیل پرونده دهید.

   • امیرحسین
    ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

    یعنی معاف میشم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

     لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 297. محمود
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام من ۲۸سالمه سال دیگه۲۹سالم میشه متاهل هستم دوفرزند دارم طرح معاف رایگان۱۴۰۱شامل من میشه یاخیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   باید سن سی سالگی را رد کنید.

 298. محمود
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام من ۲۸سالمه متاهل هستم دوفرزند دارم سال دیگه ۲۹سالم میشه طرح معاف رایگان ۱۴۰۱شامل من میشه یاخیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام
   خیر
   البته این طرح هنوز تصویب نشده است

 299. محمود
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۳

  سلام علیکم من ۲۸سالمه سال دیگه ۲۹سالم میشه دوتا فرزندهم دارم این طرح۱۴۰۱ معافیت رایگان شامل من میشه
  یانه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   باید سن سالگی را رد کنید.

 300. احمد
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

  سلام
  بنده 17سال 11ماه سن دارم مجردم تک فرزند هستم ازطرف مادرم ،مادرم طلاق گرفته و پدرم منو ول کرده رفته مادرم ازدواج مجدد کرده شوهر ایشون 80سال سن دارن و حقوق بگیر است پسراش ایشون هم ازدواج کردن رفتن و خدمات خونه رو من انجام میدم ایا شرایط معافیت کفالت رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر شما شرایط کفالت مادر رو ندارین

 301. آرش آتشگاهی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام وقت بخیر
  من اسفند 95 اعزام شدم به خاطر قبولی در دانشگاه ایست خدمتی زدم و دی ماه امسال یعنی 1400 دوباره اعزام شدم شهریور 1400 هم ازدواج کردم می خواستم ببینم کسری ازدواج به من تعلق می گیره؟

 302. امیر
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۰

  سلام وقتتون بخیر بنده کاردانی میخونم تیر ۱۴۰۱ فوق دیپلمم را میگیرم و تا اسفند ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم میخوام کنکور شرکت کنم با اینکه نمیتوان حین خدمت در کنکور شرکت کرد باید ادامه تحصیل داده و کارشناسی بخونم ولی برای اونم معافیت تحصیلی باید گرفت . اگه تونستم در دانشگاه مورد نظر (فرهنگیان) قبول بشم آیا در نظام وظیفه برای من مشکل پیش میاد یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   با توجه به اینکه معافیت تحصیلی برای دوره در دوره کاردانی صادر و استفاده شده دیگر برای دانشگاه فرهنگیان معافیت صادر نمیشود

   • سارا
    ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۷

    سلام.
    همسرم ۱۰ ماه خدمت در مرزانی هستش.
    شهر ما سرباز مرزبانی نداره.چون متاهل هستش چگونه می تونه در شهر خودش خدمت کنه؟تغییر رسته می شه به نیروی انتظامی یا سپاه؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

     سلام خیردرخواست انقالی بدین

 303. دریکوند
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام من از مددجویان بهزیستی هستم ومعلولیتم خفیف جسمی حرکتی است پسرم دیپلم گرفته میتوانم معافش کنم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام
   باید شرایط دیگه ی شما بررسی بشه برای کفالت پدر یا مادر

 304. محسن فتاحی
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۹

  باسلام وعرض ادب ،من غیبت سربازی دارم الان ۲۶سالمه ومتاهلم و پدرم جانبازه ک یگی برادرامومعاف کرده ولی من شامل معافیت نشدم، وقتی ک اموزشی من تمام شد درحین خدمت میتوانم در سپاه پاسداران خودمو استخدام کنم یعنی هم خدمتمو بکنم وهم برای سپاه هم خدمت بکنم ؟ خواهش میکنم راهنماییم کنین وتوضیح دهید باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید بررسی دقیق شود . میتوانید با مشاورن مرکز تماس بگیرید .

 305. Saba
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

  سلام.به سربازان متاهل عیدی تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر بستگی به ارگان خدمتی تون داره

   • Saba
    ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

    سرباز متاهل که در بخش اداری نیروی انسانی در بخش نیروی مسلح سپاه مشغول به خدمت است.مشمول عیدی میشود؟عیدی برابر حقوق است؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

     سلام
     بله
     مبلغ عیدی برای درجه های مختلف متفاوت

 306. mostafa
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۷

  سلام.من قبل از سربازی 10سال بیمه مشاغل ازاد داشتم والان 21ماه خدمت سربازی روانجام دادم دوباره بعد از سربازی خودم رو بیمه مشاغل ازاد کردم می خواستم بپرسم دوسال سربازی بیمه رو باید پول بپردازم یا نیازی نیست چون هرکسی یک حرف میزند لطفا جواب دهید.باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام
   خیر نیازی نیست شما در زمان سربازی بیمه هستین

 307. پیمان
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام وقت بخیر
  من بیماری روماتیسم ستون فقرات دارم که اسم پزشکیش اسپوندیلیت انکلوزان هست و یک ساله هم تحت درمانم و مرتب دارو مصرف میکنم و زیر نظر دکتر هستم،فوق دیپلم هم دارم
  واسه معافیت اقدام کردم ولی هنوز نوبت کمیسیون پزشکیم نشده،خواستم ببینم معاف میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر شرایط و دریافت مشاوره سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 308. saeed
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام من در منطقه بومی خدمت میکنم 24 ماه هم هستم اما بعد از تایم اداری به ما مرخصی نمیدهند وقتی علت 24 ماه خدمت را سوال میکنم جوابی نمیدهند.آیا 3 ماه اضاف تر خدمت کردن به این منظور نیست که بعد از تایم اداری بتونم از ستاد فرماندهی خارج بشم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام . بستگی به ستاد و رسته و عنوان خدمت شما دارد

 309. محمدرضا
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

  با عرض سلام و احترام خدمت کارشناس محترم ، ببخشید فردی که متولد 18/04/1381 هست و تا به حال هیچگونه معرفی به نظام وظفیه نشده ( مثلا از طریق دبیرستان معرفی بشه به عنوان مشغول به تحصیل) آیا تا امروز غیبتی هم خورده ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام الان مشغول به تحصیلین؟اگرنباشین بله یامعافیعت تحصیلی نداشته باشین

 310. حمید
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام مدارک تحصیلی واسه سربازی استعلام میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام
   بله

 311. بلال
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام خدمت سربازی۲۱ماه شده در زاهدان شامل اونایی که تو خدمت هستند هم میشود

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام .بله

   • reza
    ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

    سلام.وقت بخیر.یک سوالی داشتم با توجه به اینکه عجیبه معمولا جایی توضیح ندادن و میخواستم اگر مطمئن هستید درمورد این سوال راهنماییم کنید .فردی مثلا 22 ساله که خدمت سربازی خودش رو با موفقیت تموم کرده باشه و کارت چایان خدمت گرفته باشه؟ مجددا و بصورت داوطلبانه میتونه درخواست اعزام بده و مجددا خدمت کنه؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

     سلام وقت بخیر امکان موافقت بسیار کم هستش چون برای دولت هزینه دارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 312. بلال
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام خدمت سربازی ۲۴ماه شده

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر از دی ماه سال 1400 خدمت سربازی مدتش 24 ماه شده است

 313. 09352785751
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۳

  سلام من ۱۷ ما خدمت کردم بعد فرار کردم پارسال از ناحیه ارنج دچار خردشدگی الوکرانون و رادیوس و الونا شدم داخل ارنج ام الان دوتا پیچ با یه پین هست ارنج ام دچار محدودیت شده تا زاویه ۴۵ بیشتر باز نمیشه چرخش هم نداره آیا من میتونم بقیع خدمت ام رو معافیت پزشکی بگیرم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام .بله

 314. Ahmad
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام من معاف موقت حین خدمت شدم و حدود دوسال پیش هم از رشته تحصیلی ام در دانشگاه انصراف دادم الان دانشگاه روزانه قبول شدم خواستم بدونم از نظر نظام وظیفه مشکلی نداره؟(جون وارد سامانه سخا میشم میگه شما به دلیل سپری شدن یکسال از تاریخ انصراف از تحصیل مجاز به دریافت معافیت تحصیلی نمی باشید )

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

   سلام .خیر مشکلی ندارد

 315. امیرحسین
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

  سلام خسته نباشین
  کلاس دوازدهم 3 تا تجدید آوردم
  الان میخوام دفترچه پر کنم برم خدمت
  باید ترک تحصیل کنم برگشتم دوباره دوازدهم بخونم یا که راهی هست برگشتم همین 3 امتحان بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

   سلام . همین 3 درس را آزمون میدهید

 316. مهدی
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام من پدرم مشولیت بهزیستی و سه تا خواهر دارم وتک پسر هم هستم بعد رفتم برای معافیت به بهزیستی گفته باید سن پدرتون بالای 60باشه بعد خود داخل سایت چیزی از سن نگفته الان کدمشون درست هست

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام. سن بالای 60 سال است

 317. جمشید
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۱

  من در شهر زاهدان در حال خدمت سربازی هستم البته غیر بومی هستم خدمت سربازی من چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام. 21 ماه

 318. Hossein
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  باسلام در قوانین سال 1400نوشته شده بود که آستیگماتیسم چشم بالای 5 معاف دائم، من چشم راستم 5ونیم آستیگمات و 1درجه ضعیفی وچشم چپم 5و25صدم و 1درجه ضعیفی دارد میتوانم برای معافیت اقدام کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام .بله

 319. آرمین
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام ببخشید اما توی کامنتا خوندم دارندگان معادل کاردانی می تونند کار انی به کارشناسی ثبت نام کنند ولی تو سایت نوشته فقط تا ۲.۵ سال باید کاردانی معادل رو گرفته باشند و بیشتر باشه باید برن سربازی بعپگد بیان الان گیج شده ام کدوم درسته مرسی از سایت خوبتون با تشکر.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۱

   با سلام وقت بخیر دوست عزیز با اخد مجوز از وزارت علوم امکان پذیر میباشد

 320. محمددد
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام .من ۲۶ سالمه منتها متاسفانه کارت معافیت دارم البته پزشکی نیست .پشیمونم الان میخوام برم خدمتمو که حقمه رو انجام بدم باید چیکار کنم که بتونم برم خدمت؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام وقت بخیر
   در رابطه با این موضوع میتونید با نظام وظیفه صحبت کنید

 321. نیما
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۲

  سلام
  میخواستم بدونم اگه ترم ۷ با مدرک معادل فوق دیپلم از دانشگاه سراسری انصراف بدیم. فرجه یکساله داریم یا نه ؟ و میشه توی این مدت مسافرت سیاحتی رفت؟ چند روز؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی در هر مقطع یک سال فرصت دارید تاتکلیف خود را مشخص کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 322. محمد مهدی بطحاییان
  ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام من دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته (شروع از مهر ماه ۹۵ الی اسفند ماه ۹۹) بودم به دلیل پاره ای از مسائل نتوانستم لیسانس اخذ کنم و ترجیج دادم در پایان ترم ۹ با اخذ مدرک معادل فوق دیپلم(کاردانی)( انصراف داده ) فارغ التحصیل شوم آیا راهی برای ادامه تحصیل قبل از رفتن به خدمت برای من وجود دارد؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت به خیر
   شرط اولیه ثبت نام در دانشگاه نداشتن غیبت سربازی است در صورت داشتن غیبت معافیت تحصیلی برای شخص صادر نمی شود.بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی به مدت یکسال فرصت دارید که برای سربازی اقدام نمایید و یا مجددا به تحصیل بپردازید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 323. حسین
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۸

  باسلام من جفت چشمام آستیگمات 5به بالا هست و درحال تحصیل برای کارشناسی هستم آیا با انصراف ازدانشگاه میتوانم برای معافی اقدام کنم؟ پدرم جانباز هستش و 5ماه کسری هم دارم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر
   شما بعد از فارغ التحصیلی میتونین درخواست بدین برای کسری خدمت تا شرایطتون بررسی بشه .

   • حسین
    ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

    درقانون آستیگمات چشم یک چشم بالای 5معافیت دائم ثبت شده آیا این قانون برداشته شده؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

     سلام وقت به خیر
     برای معافیت پزشکی بعد از تشکیل پرونده باید شرایط شما بررسی شود.
     برای با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 324. علی
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام خسته نباشید من پشت کنکوریم چگونه باید معافیت سربازی را بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر باید با نظام وظیفه صحبت کنین

 325. مرتضی ریگی
  ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

  باسلام
  بنده کاهش دید و قوز قرنیه دارم آیا شرایط معافیت است برام؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر وضعیت پزشکی شما نیاز به بررسی بیشتری دارد برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 326. حسین
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

  با سلام – من دیپلمه و مشمول هستم و میخواهم برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی از کشور خارج شوم. با توجه به قوانین جدید با مدرک تحصیلی دیپلم برای ادامه تحصیل نمیشود از کشور خارج شد. از طرفی برای تحصیل در رشته های پزشکی باید از مقطع دیپلم اقدام کرد. لطفا راهنمایی فرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر اگر مشمول باشین حق خروج از کشور رو ندارین

 327. اشکان رضایی
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام ببخشید من اعزامی ۱۳۹۹/۱۱/۰۱هستم
  الان یه بخشنامه جدید اومده انگار برای مدت زمان سربازی من تو شهرستان سقز استان کردستان سپاه پاسداران خدمت میکنم ترددی هستم و بومی
  چند ماه باید خدمت کنم؟
  این بخشنامه تصویب شده؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام وقت بخیر اگر بومی هستید 24 ماه

 328. حامدانور
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  باسلام پدرو مادر من درسال 90 ازهم دیگه جداشده اند ودادگاه خوهر 3ساله ام را به مادرم دادن من را هم به پدرم ازون موقعه پدرم اومد زن گرفت ومن هم خانه مادربزرگ پدریم ماندمو سخت کارکردم تا خرج خواهرو مادرم را بدهم و از اون طرفم پدرمتو خونه اجاره ای بود به اجاره اون هم کمک میکردم والانم هم نزدیک 7 ماهه مادرم شهر کرده خواهرمم داده به مادرش اینا نگه میدارن ومن هم بزرگ ترین اشتباه رو کردم که رفتم سربازی الان 5 ماه خدمتم از وقتی رفتم سربازی نتونستم کارکنم با حقوق سربازی +قرض از اینو اون هم خرج خواهرمو میدم هم کمک خرج پدرم هستم به قران نمیتونم دیگه سربازی رو ادامه بدم تا الانشم فقط 13 میلیون بدهی اوردم بالا لطفا کمکم کنید اگه راهی هست واسه معافیت یا کفالیت سرپرستی خواهر بهم بگید بگیرم ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر اگر مادرتان شوهر کرده است نمی توانید معافیت بگیرید ولی برای انتقالی می توانید اقدام کنید

 329. شیرزاد صفری
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۴

  سلام وقت بخیر
  من حافظ 20جز از 30جز قرآنم و 6سال فعالی بسیج دارم به من کسری و تشویقی تعلق میگیره؟باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام وقت به خیر
   برای محاسبه کسری خدمت باید به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه کرده و شرایط شمارا بررسی کند.
   میتوانید برای مشاوره با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 330. منصور
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

  با سلام بنده سال88رفتم خدمت چهار ماه بعد از خدمت ازدواج کردم و به دلایل برخی مشکلات نتوانستم برگردم همان سال هم کلیه خودم رو اهدا کردم چند بار رفتم برای معافیت میگن باید برگردی محل خدمت خواستم ببینم اگه راه دیگه ای هست راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت بخیر راه دیگه ای نیست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 331. کفالت
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۱

  سلام ببخشید من تازه ۱۸ سالم شده اما هنوز دبیرستان رو تموم نکردم و دیپلم رو نگرفتم شرایط معافیت کفالت رو دارم می خوام بدونم الان می تونم واسه کفالت اقدام کنم یا باید دیپلمم رو حتما بگیرم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر میتونید اقدام بکنید

   • سید مهدی موسوی
    ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

    آیا سربازان فراری می‌توانند معافیت پزشکی بگیرند؟ باید چه کار کنم؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶

     سلام وقت بخیر بله میتونن

 332. مهدی پرتون
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵

  سلام وقت بخیربنده 4 ماهه که درحال خدمت سربازی هستم وقبل از اعزام بنده روجزگروه b اعصاب روان اعلام کردنددرحین خدمت درزمان مرخصی نیز دچاربیماری روحی شدم وتحت درمان قرارگرفتم وپرونده پزشکی دارم وحالت روحی خوبی ندارم آیا معافیت پزشکی به بنده تعلق میگیرد؟باتلفن ثابت نشدارتباط بگیرم خواهشا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقتتون بخیر به بهداری یگان خدمتی مراجعه کنید و درخواست کمیسیون برای معافیت پزشکی دهید

 333. محسن صفرزاده
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام بنده دیپلم دارم
  چشم راست۵/۵+ ضعیفی و ۵/۷۵- آستیگمات
  داره معاف دائم میشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقت به خیر
   برای معافیت پزشکی تمامی شرایط شما از طریق کمسیون پزشکی بررسی می شود.در صورت بالا بودن درجه و ایجاد مشکل در خدمت معافیت برای شما صادر می شود.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 334. محمد رضا
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴

  سلام من یک سوال خیلی مهم و حیاتی دارم
  من یکبار از دانشگاه انصراف دادم و مجددا معافیت تحصیلی گرفتم و الان مشعول به تحصیل در رشته جدید هستم
  می خواستم بدونم می تونم با یکسال مرخصی گرفتن از دانشگاه و خواندن برای کنکور سراسری از دانشگاه فعلی دوباره انصراف بدم و پس از قبولی معافیت تحصیلی بگیرم
  چون با وجود اینکه گفته می شه نمیشه برای بار دوم انصراف داد و مجدد معافیت تحصیلی گرفت اما در قانون مثل اینکه چنین چیزی قطعی وجود نداره . جواب این سوال برای من خیلی مهمه . ممنون بابت پاسخگویی

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام وقت بخیر
   بخاطر موضوع نظام وظیفه شما 1بار اجازه انصراف از دانشگاه را دارید ودر حین تحصیل میتوانید ایست خدمت بزنید

 335. علی
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام من ساکن کرج و از کرج دفترچه پست کردم محل خدمتم ارتش تو لویزان تهران هست.مدت خدمت ۲۱ ماه محاسبه میشه یا ۲۴ ماه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر اگر بیش از 50کیلومتر از محل سکونتتون باشه 21 ماه محاسبه میشود برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 336. میلاد
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام، من سال 97 دانشگاه قبول شدم ثبت نام کردم و همون موقع انصراف دادم به 1 ماه هم نرسید و بعدش دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم، الان میخوام انصراف بدم ولی دیدم که فقط 1 بار میشه انصراف داد بعدش باید رفت خدمت میخواستم بدون الان اون انصرف اول حساب میشه یعنی نمیشه کاریش کرد؟ اخه شنیدم بعضیا تونستن 2 بار انصراف بدن و برن دانشگاه

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر یک بار میتونین انصراف بدین در هر مقطع برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز میتونین تماس بگیرید

 337. مهدی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من پدرم مشمولیت بهزستی هست منم تک پسر خانواده هستم سه تا خواهر دارم بعد رفتم برا معافیت سه خواهری گفتن که باید سن پدرتون بالای 60سال باشه بعد داخل طرح سه خواهری نگفته سن پدر رو

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام وقتتون بخیر یه سری از قوانین نظام وظیفه در سال 97 حذف شده جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 338. تهران تهران
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

  سلام من سرباز فراری هستم داخل پلیس +10 فرار از خدمت سربازی زده نیروهای انتظامی کی بیاد دنبال سرباز فراری؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر خیلی احتمالش کمه بیان دنبالتون درب منزل برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 339. علی
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام وقت بخیر من پارسال ۱۳ دی از دانشگاه انصراف دادم و مهلت یکسالم تا ۱۳ دی امسال هست من میخوام کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم راهی داره کاری کنم سربازیم عقب بیوفته و بتونم بیشتر درس بخونم چون تو خدمت نمیشه درس خوند خواهش میکنم بگین راه حلی وجود داره؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام .خیر نمیتوانید و غیبت میخورید

 340. سپهر
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام من چهار بیماری دارم که هر کدوم موجب معافیت از رزم میشه . ممکنه این چهار بیماری با هم موجب معافیت داعم بشن ؟
  بیماری ها = ۱- پارگی رباط صلیبی و مینیسک که عمل جراحی شده
  ۲- پای ضبدری با فاصله ۸ سانت
  ۳- ضعیفی چشم دوربین با نمره ۳.۵
  ۴- کیست مویی که مکرر عفونت میکنه
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقتتون بخیر بستگی به نظر کمیسیون دارد در خواست خود را در پلیس + 10 ثبت کنید

 341. محمد
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 3 ارشد هستم. 2 سال هست که مشکل خونریزی و دل درد های مکرر دارم و برای همین به پزشک مراجعه کردم و کولونسکوپی و آندوسکوپی انجام دادم که مشخص شد زخم منفرد رکتوم دارم و مورد تایید پاتولوژی قرار گرفت.
  میخواستم ببینم شرایط معافیت رو دارم طبق بند 5 یا 22
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   سلاموقت بخیر باید با مدارکتون برید نظام وظیفه احتمالش هست ولی باید به تایید پزشک نظام وظیفه برسه

 342. رضا
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۷

  من امروز تاریخ اعزامم بود.یک روز قبل از اعزامم درخواست تمدید اعزام خود را ارسال کردم ولی هنوز جوابش نیومده بود به همین خاطر امروز خودم سربازی نرفتم آیا وارد غیبت خواهم شد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت بخیر باید از پلیس +10استعلام بگیرید

 343. علی عدالت
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۴

  سلام وعرض ادب وقت بخیر
  جواب درخواست تمدید تاریخ اعزام از زمان درخواست چند روز ‌طول میکشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت بخیر حدو