تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
مشاوره سربازی

مشاوره سربازی آنلاین + پاسخ به کلیه سوالات نظام وظیفه

مشاوره سربازی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
سراسر کشور : 909 9072952

دریافت مشاوره سربازی برای تمامی سربازان و مشمولان خدمت نظام وظیفه امری واجب و ضروری به نظر می رسد. علت این امر آن است که قوانین نظام وظیفه مدام در حال تغییر است و فرد سرباز باید با دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه از قوانین جدید اطلاع پیدا کند.

هر سرباز یا مشمول خدمت در صورت عدم دسترسی به مشاور حضوری می تواند از مشاوره نظام وظیفه با موبایل استفاده کند. به طور مثال مشاوره نظام وظیفه با استفاده از تلگرام.

البته به جز دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه، امکان استفاده از مشاوره سربازی با دسترسی به تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه برای افراد و مشمولان خدمت نظام وظیفه وجود دارد.

 

خدمات مشاوره سربازی آنلاین در تمامی زمینه ها از جمله اخذ کسری خدمت – معافیت – انتقالی و خرید خدمت ارائه می شود کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

 

مشاوره آنلاین سربازی

مشاوره آنلاین سربازی

 

برای آشنایی با نحوه دریافت مشاوره آنلاین خدمت سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه

فهرست محتوا

دریافت مشاوره آنلاین سربازی

در تمامی ایران مشمولانی هستند که برای انجام امور سربازی نظام وظیفه خود سردرگم هستند و هنوز هم نمی دانند که باید چه اقداماتی را برای این امر انجام دهند.

دقیق تر بگوییم که بسیاری از این افراد اطلاعی از نحوه دریافت دفترچه خدمت نظام وظیفه، نحوه اعزام به پادگان ها جهت شروع دوران خدمت سربازی، دریافت معافیت تحصیلی یا هر نوع معافیت دیگر، دریافت کسری خدمت جبهه پدر، کسری خدمت ایثارگران، جانبازان و یا هر نوع معافیت دیگری را ندارند.

حال تصورش را بکنید که این افراد در شهرها و روستاهای دوردست هم زندگی کنند و امکان دریافت مشاوره حضوری از بهترین مشاوران را نیز نداشته باشند.

راهکار مناسب و منطقی چیست؟ در این مواقع استفاده از خدمات مشاوره آنلاین سربازی از طریق موبایل و مشاوره نظام وظیفه با تلگرام نیز می تواند برای افراد مختلف بسیار کارساز و مؤثر باشد.

حتی ممکن است به دلیل شلوغی خط ها امکان دریافت به موقع و درست اطلاعات از مسئولین سازمان نظام وظیفه وجود نداشته باشد.

اینجاست که در اختیار داشتن تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هم نمی تواند چندان مؤثر و کارآمد باشد.  

این گونه است که هر فرد مشمول می تواند با دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه از مشاوران در قالب مشاوره نظام وظیفه با موبایل یا مشاوره نظام وظیفه با تلگرام با تمامی قوانین و ضوابط خدمت نظام وظیفه آشنایی لازم را پیدا کند.

 

در صورت عدم دسترسی به مشاوره حضوری از مشاوره آنلاین خدمت سربازی ما استفاده کنید و پاسخ تمامی سؤالات خود را بگیرید.   

 

سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه

 

مشاوره سربازی آنلاین

سن قانونی سربازی، پس از 18 سالگی، و بدو ورود به نوزده سالگی می باشد. جوانان مشمول بایستی حداکثر تا 6 ماه پس از تمام شدن 18 سالگی، خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.

در این میان به دلیل تعداد زیاد اعزام، ترخیص و آماده به خدمت همواره متناسب با شرایط هر کدام از مشمولان، سوالات و شبهاتی پیش می آید. از سوی دیگر قوانین این سازمان دارای تبصره ها و بندهای بسیار زیادی است.

همین امر باعث شده است که گاهی جوانان عزیز دچار سردرگمی هایی شوند و حتی برای دریافت پاسخ و راهنمایی ندانند که به چه ارگان یا سازمانی مراجعه نمایند.

تمامی این عوامل، نیاز به مشاوره نظام وظیفه را زنده می کند تا روند انجام کارهای مربوط به این حوزه سریعتر و راحت تر شود. سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل عهده دار این مورد است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

 

اهمیت دریافت مشاوره سربازی چیست؟

 

اهمیت دریافت مشاوره سربازی

همه می دانیم که خدمت سربازی، یک دوره حدودا دو ساله است که آقایان موظف به گذراندن آن می باشند. اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و هر مشمولی ممکن است شرایط خاصی داشته باشد و نیازمند یک استثنا و یا حالت قانونی آن، تبصره باشد.

برای مثال برخی بنا به دلایل مختلف به دنبال کسب معافیت سربازی هستند و نمی دانند شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی یا سایر معافیت ها چیست.

عده ایی دیگر می خواهند به جای خدمت در پادگان ها، امریه بگیرند و تعدادی جویای خرید و یا کسری خدمت می باشند. همه این ها قوانین خاصی را می طلبد که که البته دارای پیچیدگی های خاص خود است.
اغلب مشمولان عزیز با پیچ و خم های این ضوابط آشنایی ندارند و برای انجام امورات اداری دچار مشکل می شوند. اینجاست که مشاوره سربازی به یک ضرورت تبدیل می شوند و می تواند راهنمای بسیار خوبی برای این افراد باشد.
همین موضوع باعث شد تا سایت ایران تحصیل، یک سامانه مشاوره کلیه امور سربازی را تدارک ببیند تا هر کدام از مشمولان عزیز به مشکل یا مسئله ایی برخورد کرد، با فراغ بال آن را مطرح و پاسخ مناسب را دریافت نماید.
خدماتی که در بالاترین کیفیت ممکن و به وسیله افرادی کاردان و حرفه ای، خدمت افراد ارائه می شوند و تمامی اطلاعات روز را به دوستان عزیز ارائه می دهد.

 

برای اطلاع از قوانین و شرایط معافیت سربازی خالکوبی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

سامانه مشاوره تلفنی سربازی

 

مشاوره تلفنی نظام وظیفه

شرایط و قوانین وضع شده برای خدمت نظام وظیفه پیچیدگی های خاص خودش را دارد و بسیار گسترده هست و ممکن است از سالی تا سال دیگر تغییر هم بکنند.
مشاوره سربازی بر همه این قوانین اشراف دارد و اطلاعات دقیق و موثق در رابطه با مهم ترین موارد پیش روی سربازان را در اختیار مشمولان عزیز قرار می دهد. در ادامه بیشتر به این مورد می پردازیم.

مشاوره انواع معافیت و سوالات متداول

اخذ معافیت یکی از که بیشترین درخواست های مطرح شده در نظام وظیفه را به خود اختصاص می‌دهد و به یک نوع ختم نمی شود. برای مثال افرادی که دچار عارضه های جسمی شده اند، می توانند از معافیت پزشکی استفاده کنند.

البته باید بگوییم که این سازمان طبق لیست بیماری های اعلام شده با درخواست معافیت پزشکی موافقت خواهد کرد. علاوه بر این، هر کدام از این بیماری ها خود دارای شرایط خاصی می باشند.

به همین دلیل بندهایی در این قوانین وجود دارد که همه افراد نمی توانند از آن آگاه باشند. معافیت فرزندان ایثارگران یک نوع دیگر از معافیت می باشد.

حال وقتی میگوییم ایثارگر منظورمان چه کسانی است؟ مدت خدمت والد چقدر باید بوده باشد تا فرزند وی گیرنده این تسهیلات گردد؟ و در چه صورتی معافیت دائم، موقت و یا معاف از رزم داده می شود؟ این سوالات و بسیاری دیگر همواره توسط مشمولان پرسیده و دارای ابهام است.

از سوی دیگر معافیت های دیگری به نام معافیت سربازی نیز به برخی مشمولان اختصاص داده شده است. اما آیا می دانیم منظور از کفالت چیست؟ به چه افرادی کفیل گفته می شود و مفهوم چه کسی است؟ و یا معافیت تک پسری چگونه است؟

همه اینها جز مواردی سوال های بسیاری را بر می انگیزد و مشاوره به همین منظور پاسخ دقیقی به این سوالات ارائه دهد روند کارهای اداره را تسهیل کند.

مشاوره نظام وظیفه درباره انواع معافیت

معافیت از سربازی همواره دغدغه بسیاری از مشمولان به خدمت بوده است و برخی بنا به دلایلی به دنبال آگاهی از شرایط بهره مندی از آن است.
البته سازمان نظام وظیفه بنا به اوضاع خاص حاکم بر کشور، می تواند هر آن این قوانین را دستخوش تغییر نماید. به همین دلیل توصیه می کنیم که اطلاعات به روز را از مشاوره نظام وظیفه دریافت نمایید تا دچار سردرگمی نشوید. اما انواع معافیت کدامند؟

معافیت و سنوات تحصیلی

بسیار طبیعی است که بسیاری از جوانان در طلایی ترین سال های زندگی به دنبال کسب علم و دانش باشند. اما از آنجا که خدمت سربازی طبق گفته بالا، پس از 18 سالگی اجباری می شود، چاره ایی جز گذراندن این دوره مقدس نیست.

حال سازمان نظام وظیفه قوانینی را برای اینگونه افراد تنظیم کرده است، تا بتوانند به ادامه تحصیل بپردازند. حال سوال این است که چگونه معافیت تحصیلی بگیریم ؟ شرایط لازم چیست؟

طبق اعلام سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل دارند حداکثر تا سن بیست سالگی می توانند از امکان معافیت استفاده کنند.
البته این مهلت برای شرایط غیر معمول هم پا برجاست. برای مثال، اگر دانش آموازی قبل از 18 سالگی فارغ التحصیل شود و یا ترک تحصیل، اخراج و انصراف داشته باشد، باز هم مانند سایر دانش آموزان، پس از سن قانونی مشمول سربازی می شود.
از سوی دیگر، حداکثر زمان تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی دیپلم، تا سن 20 سالگی می باشد. اما در مورد مقاطع تحصیلی دیگر چگونه است؟
حداکثر سن مجاز تحصیلی برای مقاطع دیگر چه میزان است؟ آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می شود؟ آیا می توان هم زمان با خدمت، تحصیل کرد؟ برای پاسخ این سوالات و چندین سوال دیگر در زمینه معافیت تحصیلی می توانید از مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل استفاده کنید.

معافیت پزشکی سربازی

یکی دیگر از گزینه های بهره مندی از معافیت، به عدم سلامت جسمانی در چند ناحیه از بدن مربوط می شود که معافیت پزشکی نامیده می شود.
طبق قوانین سازمان وظیفه، اگر فردی در زمان اعزام به خدمت، دچار برخی بیماری ها باشد، از خدمت سربازی معاف می شود. این بیماری ها، نخست باید توسط پزشک اولیه تایید گردد. سپس شورای پزشکی بیمارستان و در نهایت توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی به تایید برساند.

به طور کلی 17 نوع بیماری شامل معافیت پزشکی می گردند. به طور مثال برخی از آن ها عبارتند از معافیت پزشکی قلب، بیماری های عمومی، بیماری های غدد مترشحه و داخلی، اعصاب و روان، بیماری های استخوان، شکم، دستگاه گوارش و جراحی های عمومی و چندین نوع بیماری دیگر که می توانید از طریق سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

معافیت کفالت

اگر فردی به سن مشمولیت رسیده باشد و تنها نگهدارنده مکفول، یعنی پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ باشد، جزء موارد معافیت کفالت محسوب می شود.
حال اگر این شخص، برادر بزرگتری یعنی بیشتر از سن 18 داشته باشد، از این نوع معافیت مستثنی می شود. علاوه بر این، اگر فرد ازدواج کند، مهاجرت نماید و یا بردار یا بردارانی را در زندان داشته باشد نیز از این قانون مستثنی می گردد و موظف است که به سربازی برود.
طبق مشاوره نظام وظیفه، هر یک از افرادی که در بالا ذکر شد تنها در صورت برخورداری شرایط خاصی، می تواند از قانون معافیت کفالت سربازی برخوردار شود.
برای مثال، منظور از کفالت خواهر این است که خواهر فاقد پدر، همسر (همسرش فوت شده یا طلاق گرفته باشد)، و فرزند باشد. به عبارتی، تنها برادر تنی سرپرست وی باشد. برای آگاهی سایر موارد از قبیل پدر، مادر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

معافیت ایثارگران

در جای دیگری از قانون نیروهای مسلح، درباره معافیت ایثارگران مواردی ذکر شده است. در این قانون، تمامی فرزندان شهدا و جاوید الاثران از خدمت دوره سربازی معاف می گردند.
البته این موارد تا زمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، این موارد را تایید کند، معافیت فرزندان ایثارگر به قوت خودش باقی می ماند. در غیر این صورت ممکن است قوانین خاص سربازی شامل حال فرزندان این عزیزان شود. البته این قانون تنها مختص به فرزندان ایثارگران نمی باشد.
برای مثال اگر شهید یا ایثارگر دارای فرزند پسر نباشد، آنگاه در صورت تایید و درخواست این بنیاد، یکی از برادران ( تاکید می شود فقط یکی از برادران) می تواند از سربازی معاف شود.
البته موارد دیگری مانند، جانباز 10 درصد و بالاتر، معافیت فرزند خوانده قانونی جانباز، معافیت مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر ازدواج نموده اند نیز از جمله بندهای ذکر شده است که برای اطلاع از شرایط خاص هر کدام می توانید از مشاوره نظام وظیفه استفاده کنید.
جهت بهره مندی از این نوع معافیت، مشمولان بایستی پس از مراجعه به پلیس + 10 و دریافت دفترچه اعزام به خدمت، محل مربوط به ایثارگران را با دقت مطالعه و فرم های مربوطه را تکمیل کند.
پس از ارسال و فرم مدارک مورد نیاز، فرد مشمول باید ظرف مدت یک هفته با همراه داشتن اصل مدارک، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نماید تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد.

معافیت رهبری ( معافیت موارد خاص)

این نوع معافیت که بخشودگی سنی نیز نام دارد هر ساله طبق دستور رهبری به بعضی افراد داده می شود، که این نوع معافیت نیز دارای شرایط خاصی است و به میزان سن و تحصیلات فرد بستگی دارد.
البته ذکر این نکته ضروری است که افراد بالای پنجاه سال، به هیچ کدام از موارد معافیت نیازی ندارند و به طور خودکار از خدمت سربازی معاف می گردند. البته این اشخاص نیز باید برای روشن شدن وضعیت وظیفه خود، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نمایند.
ممکن است بپرسید معافیت موارد خاص چیست؟ 5 گروه می توانند از معافیت موارد خاص که همان معافیت رهبری است استفاده کنند. برای مثال، افرد زير ديپلم، ديپلم، فوق ديپلم که از متولدین پایه 1354 را شامل می شود.
غیر از این چهار گروه دیگر در مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد، دکتری غیر پزشکی، دکتری پزشکی و دامپزشکی نیز شامل این قسم معافیت می شوند که در مشاوره نظام وظیفه مدارک و شرایط لازم به شما گفته خواهد شد.

 

انواع معافیت های سربازی

در مجموع می توان گفت که دو نوع معافیت خدمت نظام وظیفه برای سربازان و مشمولان ملزم به خدمت وجود دارد. یکی از آن ها معافیت دائم است و دیگری تحت عنوان معافیت موقت نامیده می شود.

البته ناگفته نماند که بسیاری از افرادی که واجد شرایط دریافت معافیت دائم یا موقت نیستند شاید بتوانند از معافیت از رزم استفاده کنند و فعالیت های رزمی را در طول خدمت نظام وظیفه انجام ندهند.

در ادامه برای آشنایی هر چه بیشتر شما با انواع معافیت های موجود با ذکر شماری از آن ها و ارائه توضیحاتی در مورد هر یک در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

معافیت کفالت مشمولین خدمت نظام وظیفه

همواره این امکان برای سربازان و مشمولان وجود دارد که آن ها سرپرست خانوار باشند و وظیفه سرپرستی خانواده را به عهده داشته باشند.

در این موارد هر فرد می تواند برای دریافت معافیت کفالت برای هر یک از افراد خانواده اقدامات لازم و ضروری را البته در صورت داشتن شرایط لازم اقدام کند.

 

معافیت پزشکی مشمولین خدمت نظام وظیفه

در صورتی که فرد مشمول دارای مشکلی از جهت روحی و یا جسمی باشد به وی معافیت پزشکی به صورت دائمی و با موقت داده می شود تا وی بتواند از مزایای آن نهایت استفاده را ببرد.

اما قبل از هر کاری برای دریافت معافیت پزشکی اطلاع از شرایط این نوع معافیت معمول و متداول، زمان ارائه درخواست برای گرفتن معافیت پزشکی و مواردی از این قبیل در رابطه با این نوع از معافیت ضروری و مهم به نظر می رسد.

اما نگران نباشید با دریافت مشاوره نظام وظیفه با موبایل و یا مشاوره نظام وظیفه با تلگرام و هر فرد می تواند از این موارد اطلاعات دقیق و موثقی را بدست آورد و دیگر نگرانی بابت عدم اطلاع از این موارد مهم نداشته باشد.

 

معافیت تحصیلی مشمولین خدمت نظام وظیفه

در صورتی که هنوز مشغول به تحصیل در مدرسه و یا دانشگاه هستید و به دلیل گذراندن دوره تحصیلات خود تمایلی به رفتن به خدمت سربازی را ندارید در صورت داشتن شرایط لازم می توانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

اما قبل از هر چیز از طریق مشاوره آنلاین نظام وظیفه از شرایط و ضوابط و قوانین اعلام شده برای دریافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه اطلاع حاصل کنید.

 

مشاوره آنلاین اخذ انواع کسری سربازی

 

مشاوره نظام وظیفه با تلگرام

 

مدت دوره سربازی در کشور ما تا چندی پیش 21 ماه بود، اما سازمان نظام وظیفه به تازگی از قانون جدیدی مبنی بر افزایش این زمان به 24 ماه خبر داد. حال در این میان، بسیاری از مشمولان به دنبال کمتر شدن این مدت به دلایل مختلف می باشند.
اگر به سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری و امریه مراجعه کنید، با انواع قوانین این حوزه به طور کامل آشنا خواهید شد. در ادامه برخی این موارد را بررسی می کنیم.
یک دسته از افرادی که می توانند از کسر خدمت استفاده نمایند، محققینی می باشند که در زمینه مسائل دفاعی و امنیتی پروژه ها و تحقیقات ارزشمندی را ارائه دهند.
این افراد به شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می توانند، از 2 تا 19 ماه کسر خدمت دریافت کنند. هدف ستاد نیروهای مسلح جذب نیروی انسانی نخبه به این سمت این سازمان و همچنین تشویق نخبگان برای ارتقا سطح امنیت ملی است.

گروه دیگر به فرزندان جانبازان و ایثارگران مربوط می شود، طبق این قانون فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه خدمت والدینشان، یک ماه کسری خدمت ایثارگران دریافت می کنند.

اگر والد مشمولی 24 ماه خدمت را گذارنده باشد، فرزند وی از خدمت سربازی معاف می شود. البته ظرفیت محدودی برای این قشر در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن و همچنین سایر گروههای مشمول کسر خدمت می توانید با ما تماس بگیرید.

 

مشاوره سربازی اخذ انواع امریه سربازی

اگر در جستجوی گرفتن امریه سربازی هستید، باید بگوییم که از چند طریق امکان برخورداری از چنین موقعیتی وجود دارد. اما قبل از توضیح بیشتر، بد نیست تعریف دقیق از امریه داشته باشیم.

امریه عبارت است خدمت سربازی که به جای سپری شدن در پادگان ها، در سازمان های اداری سپری می شود. بسیاری از مشمولان به دلیل استفاده نکردن مشاوره نظام وظیفه و عدم آگاهی به جای کار در وزارت خانه ها و ادارات، به پادگان ها اعزام می شوند.

برای مثال، امریه سربازی علوم پزشکی یکی از بهترین و مشهورترین انواع امریه است که در صورت داشتن شرایط می توانید از این امکان استفاده کنید. البته شرایط بهره مندی از امریه پزشکی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شود.

یکی از نکات قابل توجه برای گرفتن امریه پزشکی این است که مجرد نباشید. به این معنی که تنها در صورت متاهل بودن می توانید به امریه پزشکی درآیید، در غیر این صورت منتفی خواهد بود.

از جمله شرایط اختصاصی نیز این است که دانشگاه یا مرکز پزشکی مورد نظر، اعلام نیاز کند و برای بکارگیری این عزیزان جای خالی داشته باشد. البته این ها تنها موارد بسیار مختصری از شرایط عمومی و اختصاصی بودند.

برای اطلاع دقیق از تمام جزئیات این قوانین و دیگر انواع امریه همچون شرایط و مراحل اخذ امریه وزارت دفاع، پیام آوران بهداشت و فراخوان نخبگان می توانید از سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل استفاده کنید.

 

در مورد اضافه خدمت سربازی چه می دانید؟

اگر فردی در مدت زمان قانونی برای معرفی خود به سازمان نظام وظیفه به عنوان یک سرباز اقدام نکرده باشد و یا در طول دوران خدمت به دلیل بی انضباطی، عدم رعایت قوانین و یا هر دلیل دیگری از طرف مسئول پادگان جریمه شود باید مدت طولانی تری در مقایسه با بقیه در خدمت سربازی باشد. به این مدت زمان بیشتر از زمان قانونی در نظر گرفته شده اصطلاحاً اضافه خدمت می گویند.

 

در مورد دوره خدمت چه می دانید؟

دقیقاً بلافاصله بعد از تمام شدن دوره آموزشی دوره خدمت سربازی در پادگان های نظام وظیفه آغاز می شود.

در حقیقت، هر فرد بعد از اتمام دوران آموزشی با توجه به میزان تحصیلات خود که رنج از زیر دیپلم تا فوق دکتری را شامل می شود می تواند درجه نظامی اخذ کند و برای شروع دوران خدمت سربازی به پادگان های موجود در سراسر کشور برود.

 

در مورد دوره آموزشی سربازی چه می دانید؟

در مجموع دوره سربازی به دو دوره مختلف یعنی دوره آموزشی 2  الی 3 ماهه و دوره خدمت در پادگان های انواع ارگان های نظامی تقسیم بندی می شود.

هر فرد سرباز در طول دوران آموزشی با مواردی از جمله یافتن میسر در روز و یا شب و همین طور اسلحه شناسی آشنایی لازم را پیدا می کند.

در صورت استفاده از جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه امکان کسب اطلاعات و جزئیاتی مفصل در رابطه با دوره آموزشی سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد.

 

اخذ مشاوره نظام وظیفه برای دریافت امریه

امریه از جمله راه هایی است که هر فرد برای فرار از شرکت در فعالیت های رزمی می تواند به آن روی بیاورد.

از طرفی، پذیرش در دوره امریه سربازی دوران خدمت را آسان تر و بهتر می کند.

 اما دقت داشته باشید که دریافت امریه انواع ارگان های نظامی در صورت داشتن شرایطی چند برای هر فرد مشمول فراهم می شود.

شرایطی که هر فرد مشمول لزوماً باید از آن برخوردار باشد و به آن ها توجه لازم را مبذول دارد.

شما دوست عزیز می توانید به جای تماس با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه و معطل شدن پشت خط های شلوغ، از خدمات مشاوره آنلاین نظام وظیفه بهره مند شوید تا کلیه اطلاعات لازم را در این باره بدست آورید.

تازه تصورش را هم بکنید که مشاوری که با وی صحبت می کنید خودش قبلاً موفق به دریافت امریه سربازی شده باشد. این دیگر واقعاً نور علی نور است و وی می تواند اطلاعات بسیار دقیق و موثقی را در رابطه با زمان، نحوه و شرایط دریافت امریه سربازی در انواع ارگان های مختلف در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهد.

البته اطلاع از مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه سربازی را فراموش نکنید که با شرکت در جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه می توانید اطلاعات دقیق و موثقی را در رابطه با آن بدست آورید.

 

در مورد زمان اعزام به خدمت نظام وظیفه چه می دانید؟

هر ساله شاهد اعزام شمار زیادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه به انواع پادگان های ارتش، نیروی انتظامی و غیره هستیم.

اعزام سربازان به هر کدام از پادگان ها با توجه به مدارک تحصیلی شان در زمان ها و اوقات مختلفی صورت می گیرد.

در واقع افرادی با داشتن مدارک فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم در یک زمان و افرادی با مدارک کارشناسی، دکتری و همین طور کارشناسی ارشد در یک زمان دیگر مشغول به خدمت می شوند.

 

در صورت نرفتن به خدمت سربازی چه کاری باید انجام داد؟

از جمله سؤالاتی که ممکن است برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه مطرح شود این است که اگر به خدمت سربازی نروم ممکن است چه اتفاقی بیفتد.

شاید این سؤال مهم از جمله سؤالات مطرح شده برای شما عزیزان هم باشد.

سؤالی که در صورت یافتن پاسخی منطقی برای آن از طریق دریافت مشاوره تلفنی سربازی و یا مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا حتی تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هر طور هست برای رفتن به سربازی اقدام می کنید.

مگر این که مشمول دریافت معافیت و یا کسری خدمت باشید که در این صورت اوضاع کاملاً فرق می کند.

برای یافتن پاسخ این سؤال مهم به جز تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید از مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا مشاوره تلفنی سربازی تیم حرفه ای ایران تحصیل استفاده کنید. 

اگر به خدمت سربازی نروید این مشکلات برایتان پیش می آید:

 • نمی توانید کاندید شورای اسلامی و یا مجلس شوید.
 • اگر قصد راه اندازی کسب و کاری آزاد را داشته باشید امکان دریافت پروانه کسب را به هیچ وجه ندارید.
 • در صورت نرفتن به سربازی به هیچ وجه نمی توانید برای دریافت وام های مختلف اقدام کنید.
 • اگر از رفتن به خدمت سربازی سرباز بزنید به هیچ وجه نمی توانید برای استخدام در ارگان ها و سازمان های دولتی اقدام کنید.

 

قوانین و شرایط خرید سربازی چیست؟

با وجود الزامی بودن خدمت در نظام وظیفه، همواره برخی از افراد به دنبال خرید سربازی بوده و هستند. در سال های اخیر تصمیمات متغیری در این زمینه گرفته شده و همین باعث سردرگمی مشمولان عزیز گشته است.

برای مثال، سوالات پر تکراری همچون اینکه آیا خرید خدمت سربازی در سال 99امکان پذیر است یا خیر؟ چه شرایطی برای خرید سربازی لازم است؟ همواره در سامانه مشاوره تلفنی ما پرسیده می شود.

باید بگویم که در گذشته قوانینی مبنی بر خرید سربازی برای غایبین 8 سال خدمت تحت شرایط خاصی وجود داشت، اما در سال جاری این قانون لغو شد.

رئیس سازمان نظام وظیفه به تازگی اعلام کرده است که کارت پایان خدمت اهمیت فوق العاده ایی در کشور ما دارد. همچنین بسیاری از سازمان ها، ادارات و نهادها برای استخدام، داشتن کارت پایان خدمت را الزامی می دانند. بنابراین گذراندن این دوره از واجبات است.

یکی از موارد مبهم که در مشاوره سربازی مشمولان زیادی به دنبال اطلاعات در مورد آن هستند، شرایط خرید خدمت سربازی برای متاهلین است.

در چند ماه اخیر تغییرات محسوسی در روند قوانین خرید سربازی به ویژه در میان متاهلین ایجاد شد که برای اطلاع از آن ها می توانید به سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ایران تحصیل مراجعه کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

حقوق سربازی چقدر است؟

 

حقوق سربازان

 

میزان و مبلغ حقوق سربازان بسته به چند عامل می تواند برای هر سرباز محاسبه شود. برای مثال یکی از فاکتورهای مهم، نوع مدرک تحصیلی اعم از دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

بالطبع هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد، میزان حقوق نیز افزایش می یابد. همچنین اینکه مجرد یا متاهل باشید نیز می تواند حقوق شما را بالا و پایین کند. البته برای متاهلین بسته به تعداد فرزندان میزان حقوق دریافتی تغییر می کند.

غیر از موارد گفته شده، سرباز امریه بودن، دوره آموزشی، سرباز عضو هیئت علمی، مکان و محل خدمت، سرباز معلم بودن، تحت پوشش بودن یا نبودن کمیته امداد، خدمت در ارگان مورد نظر و چند عامل دیگر، همگی در تعیین حقوق نقش دارند.
چنانچه جزء هر کدام از این موارد هستید و قصد اطلاع از میزان دقیق حقوق سربازی خود را دارید، می توانید با سامانه مشاوره سربازی ما در تماس باشید.

 

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط و مراحل انتقالی سپاه و ارتش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

چگونه از مشاوره سربازی استفاده کنیم؟

سامانه ایران تحصیل به طور معمول از سه طریق آنلاین، تلفنی و حضوری به همه متقاضیان عزیز مشاوره می دهد. هر کدام از این روش های مزایای خود را دارد. اما بهترین راهی که بتوان از طریق آن مشاوره سربازی گرفت، تماس تلفنی می باشد.

این روش باعث می شود که حتی آن دسته از عزیزانی که در نقاط دور دست زندگی می کنند و امکان مراجعه حضوری یا استفاده از اینترنت را ندارند، به راحتی تماس بگیرند.

و اما در مورد اینکه مشاوره سربازی چه مواردی را در بر می گیرد، باید بگوییم که همه دوستان می توانند هر گونه سوالی در هر زمینه از ابتدای معرفی به خدمت تا گرفتن کارت پایان خدمت را مطرح نمایند. مشاورین ما در گفتگویی صمیمانه آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیران می باشند.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره سربازی آنلاین تلگرام و اطلاع از شرایط و ضوابط و آیین نامه های جدید نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه چه کاری باید انجام دهم؟ 

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه استفاده از مشاوره سربازی چیست؟

مشمولان عزیز می توانند از طریق شماره های مندرج در سایت به صورت تلفنی با مشاورین ما تماس گرفته و همه سوالات خود را مطرح بفرمایند.

چگونه می توان معافیت یا کسری خدمت گرفت؟

اخذ معافیت یا کسری خدمت تحت شرایط خاصی امکانپذیر است. تمام این شرایط در سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ذکر می شود.

آیا می تون سربازی را خرید؟ قیمت آن چقدر است؟

قوانین خرید سربازی در سال های اخیر دچار تغییراتی شده است. سازمان نظام وظبفه به تازگی ضوابط خاصی را تعیین کرده است که در مشاوره سربازی قابل دریافت است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. سپهر
  9 آذر 1400 ساعت 13:10

  سلام من چهار بیماری دارم که هر کدوم موجب معافیت از رزم میشه . ممکنه این چهار بیماری با هم موجب معافیت داعم بشن ؟
  بیماری ها = ۱- پارگی رباط صلیبی و مینیسک که عمل جراحی شده
  ۲- پای ضبدری با فاصله ۸ سانت
  ۳- ضعیفی چشم دوربین با نمره ۳.۵
  ۴- کیست مویی که مکرر عفونت میکنه
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   9 آذر 1400 ساعت 15:31

   سلام وقتتون بخیر بستگی به نظر کمیسیون دارد در خواست خود را در پلیس + 10 ثبت کنید

 2. محمد
  6 آذر 1400 ساعت 11:29

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 3 ارشد هستم. 2 سال هست که مشکل خونریزی و دل درد های مکرر دارم و برای همین به پزشک مراجعه کردم و کولونسکوپی و آندوسکوپی انجام دادم که مشخص شد زخم منفرد رکتوم دارم و مورد تایید پاتولوژی قرار گرفت.
  میخواستم ببینم شرایط معافیت رو دارم طبق بند 5 یا 22
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   7 آذر 1400 ساعت 15:13

   سلاموقت بخیر باید با مدارکتون برید نظام وظیفه احتمالش هست ولی باید به تایید پزشک نظام وظیفه برسه

 3. رضا
  2 آذر 1400 ساعت 03:57

  من امروز تاریخ اعزامم بود.یک روز قبل از اعزامم درخواست تمدید اعزام خود را ارسال کردم ولی هنوز جوابش نیومده بود به همین خاطر امروز خودم سربازی نرفتم آیا وارد غیبت خواهم شد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   4 آذر 1400 ساعت 14:06

   سلام وقت بخیر باید از پلیس +10استعلام بگیرید

 4. علی عدالت
  2 آذر 1400 ساعت 03:54

  سلام وعرض ادب وقت بخیر
  جواب درخواست تمدید تاریخ اعزام از زمان درخواست چند روز ‌طول میکشه؟

  • کارشناس ارشد
   4 آذر 1400 ساعت 14:06

   سلام وقت بخیر حدودا دوهفته تا 1 ماه

 5. sajad
  1 آذر 1400 ساعت 09:23

  سلام من یه بار از دانشگاه انصراف دادم الان دانشجوی دانشگاه ازاد هستم میخواستم بدونم اگه دوباره انصراف بدم و دفترچه خدمت پست کنم در صورت قبولی در کنکور میتونم ایست خدمت بگیرم یا نه ممنون میشم اگه جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   4 آذر 1400 ساعت 18:10

   سلام بله در صورت قبولی در دانشگاه اگر یگان خدمتی موافقت کند میتونید ایست خدمت بگیرید

 6. اسماعیل
  30 آبان 1400 ساعت 14:04

  سلام خسته نباشی پدرمن سال۶۹تا۷۱تواهوازسربازبوده خواستم ببینم بهم کسری میدن یاخیر

  • کارشناس ارشد
   1 آذر 1400 ساعت 15:56

   سلام وقتتون بخیر در صورت خضور داشتن ایشان در مناطق جنگی و درگیر عملیات بعد جنگ در صورت تایید ارگان مربوطه به شما کسری تعلق می گیرد

 7. بهزاد سعیدی
  30 آبان 1400 ساعت 01:49

  با سلام و عرض ادب، ببخشید پدر بنده فرهنگی بازنشسته هستش و اینکه با توجه به منطقه ی ما که شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی هستش وقتی که از این خبر مطلع شدیم برای کسر خدمت اقدام کردیم و بعد از چند ماه در تاریخ 97/11/13این نامه از بسيج مستضعفین دریافت کردیم که به شرح زیر میباشد:
  [بنا بر بازگشت به نامه شماره____مورخ 25/7/97به استناد بند9سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان هیئت محترم وزیران گواهی می‌شود. برادر___به مدت هشت ماه و 18روز موظفی از تاریخ 66/7/13تا67/3/31 در شهرها و مناطق جنگی حضور داشته و مشمول برخورداری از امتیازات سند راهبردی رزمندگان قرار می‌گیرد.
  توضیحات :با توجه به اینکه خدمت نامبرده بصورت موظف میباشد. سوابق قابل انتقال به هیچ یک از نواحی مقاومت و سپاه های استانی نمی‌باشد.]
  سوالات بنده این هستش که آیا با توجه به این نامه به من که اعزامی برج 11 سال 140‪0هستم کسر خدمت تعلق می‌گیرد یا خیر؟؟؟ و اگر تعلق می‌گیرد به چه میزان میباشد؟
  و اینکه چون تاریخ نامه مربوط به سال 97هستش مشکلی بابت اعتبار آن وجود دارد یا خیر؟ منظورم این هستش که آیا این طرح هنوز وجود دارد یا خیر؟
  ببخشید طولانی شد ممنون بابت پاسخگوییتون🙏🌺🌺

  • کارشناس ارشد
   2 آذر 1400 ساعت 20:34

   سلام .کسری لحاظ میشود

 8. امیر
  29 آبان 1400 ساعت 22:32

  سلام بنده برگه معرفیو دریافت کردم بعد اموزشی تو فرم نوشته ستاد نیروی زمینی سپاه پادگان شهید صفوی الان من داخل همون پادگان سرباز میشم یا جای دیگه تقسیم میشم استرس بیرون افتادن از تهرانو دارم اگه میشه جواب بدید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   30 آبان 1400 ساعت 12:17

   سلام وقتتون بخیر در رابطه با یگان خدمتی هیچ چیز مشخص نیست که کجا می افتید

 9. ایمان
  29 آبان 1400 ساعت 10:04

  سلام، من پایه خدمتی مهر 1400 هستم، بعد 57 روز آموزشی تموم شد، مرزبانی نیروی انتظامی، حالا خدمتم افتاده سیستان و بلوچستان میرجاوه، میخواستم بدونم میشه انتقالی گرفت؟ اگه نمیشه، معاف از رزم بشم، شرایطش چطوریه

  • کارشناس ارشد
   1 آذر 1400 ساعت 16:35

   سلام وقت بخیر برای انتقالی باید از طریق درخواست به بگان که در حال حاض در حال خدمت هستید اقدام کنید

 10. سید مهدی موسوی
  28 آبان 1400 ساعت 09:32

  من سرباز فراری هستم ولی گذر نامه دارم اگه بخوام از کشور
  مرز زمینی خارج بشم به مشکل بر میخورم؟

  • کارشناس ارشد
   1 آذر 1400 ساعت 17:58

   سلام
   بله

 11. امیر
  26 آبان 1400 ساعت 17:09

  سلام

  دوتا سوال امکان باطل کردن معافیت از رزم اعصاب و روان وجود دارد ؟ معافیت از رزم نه دائم.

  کارت معافیت از رزم اعصاب و روان با کارت معافیت از رزم سایر بیماری ها فرق داره؟

  خوااهشا راهنمایی کنید خیلی گیجم

  • کارشناس ارشد
   27 آبان 1400 ساعت 16:38

   سلام وقت بخیر اگر معافیت موقت هستش بله امکانش هست

 12. میلاد
  26 آبان 1400 ساعت 09:44

  سلام. من نزدیک ۲۰ روز هست که خدمتم تمام شده ولی هنوز کارت پایان خدمتم صادر نشده. برای دوستانم که چند روز بعد از من ترحیص شده کارتشون ۱۰ روزه صادر شده و رسیده دستشون. علت اینکه کارت من صادر نشده چیه وچیکار باید بکنم و آیا تا الان باید صادر میشد؟ چون گفته بودن ۱۰ روزه صادر میشه.

  • کارشناس ارشد
   26 آبان 1400 ساعت 14:56

   سلام وقتتون بخیر به پلیس +10 مراجعه کنید.

 13. علیرضا
  25 آبان 1400 ساعت 22:57

  سلام…بنده پدرم براثرکرونا فوت کرده..ی برادر بالای۱۸سال دارم ک متاهل و درحین خدمت سربازی هستن..ایا بنده شرایط دریافت کفالت دائم مادر و خواهر زیر۱۸سال خود را دارا هستم یا خیر؟؟؟
  بنده بالای۱۸سال سن دارم و هنوز ب خدمت اعزام نشدم….

  • کارشناس ارشد
   27 آبان 1400 ساعت 22:04

   سلام
   احتمالا با کفالت شما موافقت نکنن

 14. مهرداد
  24 آبان 1400 ساعت 12:53

  سلام وقت بخیر
  من سی سالمه و غیبت سربازی دارم میتونم معافیت پزشکی بگیرم یا غیبت دارم دیگ کلا نمیشه کاریش کرد؟

  • کارشناس ارشد
   25 آبان 1400 ساعت 19:03

   سلام
   در صورت داشتن غیبت برای معافیت صرفا پزشکی میتوانید اقدام کنید

 15. نوید
  23 آبان 1400 ساعت 23:01

  سلام شبتون بخیر
  من اعزامی ۱۴۰۰/۹/۱ هستم اگه بخوام نرم ویه هفته غیبت کنم بخوام دوباره برم خدمت باید دوباره دفترچع بگیرم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   25 آبان 1400 ساعت 20:47

   سلام بله باید دوباره از پلیس 10+ درخواست تکمیل دفترچه اعزام به خدمت را باید انجام دهید

 16. محمد
  12 آبان 1400 ساعت 20:28

  سلام وقت بخیر
  شعبه افتتاح کننده حساب سرباز کارت بانک سپه خورده قوچان آیا این به این معنی هست که من خدمتم افتاده قوچان ؟ اعزامی 09/01 مدرک لیسانس
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   13 آبان 1400 ساعت 12:04

   سلام وقت بخیر.برای دریافت مشاوره نظام وظیفه انلاین و پاسخ به کلیه سوالات سربازی میتونید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 17. محمد
  10 آبان 1400 ساعت 12:11

  با سلام
  من محروم از تحصیل شدم (اخراج اموزشی) و تا شهریور ۱۴۰۰ سنوات داشتم اما قبل از پایان سنوات محروم از تحصیل شدم میخواستم بدونم میتونم کارشناسی رشته ی دیگه ثبت نام کنم و یا یک سال فرصت مثل دانشجوهای انصرافی داده میشه؟

  • کارشناس ارشد
   10 آبان 1400 ساعت 12:16

   سلام وقت بخیر.برای مشاوره نظام وظیفه انلاین با ما تماس بگیرید.

 18. علیرضا
  9 آبان 1400 ساعت 17:26

  اگر دانشجویی داخل کشور مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی گرفته باشه و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور (آلمان) رفته باشه برای مقطع ارشد
  و بعد از دانشگاه انصراف داده باشه
  و با معافیت تحصیلی ۳ ساله رفته باشه
  اگه برگرده امکان تحصیل در مقطع ازشد داخل کشور دوباره داره؟

  • کارشناس ارشد
   10 آبان 1400 ساعت 13:50

   سلام وقت به خیر
   در کل سنوات تحصیل یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید،در صورت نداشتن غیبت میتوانید پس از بازگشت به کشور برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

 19. نظام ریسی
  5 آبان 1400 ساعت 17:44

  باسلام من الان ده ماه خدمتم و گرو ب اعصاب روانم میشه دوباره باطل کرد؟یا اگ نشد اینده مشکلی برا دانشگاه واستخدام پیش میاد؟

  • کارشناس ارشد
   12 آبان 1400 ساعت 15:07

   سلام وقت به خیر
   اگر معافیت برای شما صادر شده باشد امکان لغو و باطل کردن آن وجود ندارد.در آینده برای استخدام عمدتا ارگان های دولتی و مواردی مانند صدور و تمدید گواهینامه با مشکل مواجه می شوید.

 20. جواد
  3 آبان 1400 ساعت 11:59

  با سلام.
  بنده شهریور امسال از ارشدم فارغ شدم. اتمام ارشد من شش ماه طول کشید. میخواستم بدونم من امسال بدون نگرانی از نظام وظیفه میتونم کنکور دکتری شرکت کنم دیگه؟ یعنی یک سال معافیت رو دارم؟
  و اگر امسال قبول نشدم، سال بعد اصلا نمیتونم شرکت کنم؟ اگر اقدام به سربازی کنم و وسط خدمت شرکت کنم چی؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   4 آبان 1400 ساعت 14:28

   سلام دوقتتون بخیر اگر در سنوات مجاز پاس کرده باشید از تاریخ فارع تحصیلی تا سال اینده به مدت یکسال زمان دارید یا برای دکترا یا برای سربازی اقدام کنید
   اگر حین خدمت بخوایید شرکت کنید در صورت قبولی دکترا می توانید ایست خدمتی بگیرید

 21. عرفان محمدزاده
  3 آبان 1400 ساعت 11:00

  سلام خسته نباشید من یک بار از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم و الان دانشجوی دانشگاه دولتیم و الان به من اطلاع دادن که از بهمن ماه میتونم به دانشگاه فرهنگیان برم من الان برای رفتن به فرهنگیان میتونم از این دانشگاه انصراف بدم یا کار دیگه ای باید انجام بدم ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   3 آبان 1400 ساعت 11:48

   سلام بایسری شرایط میتوانید

 22. رضا
  2 آبان 1400 ساعت 23:17

  سلام من معافیت دائم اعصاب روان بخاطر دوقطبی تو هجده سالگی گرفتم الان ۲۴ سالمه و بیماریم برطرف شده و داوطلب وکالتم آیا برای وکالت تو کانون مشکل ساز میشه واسم و باید معافیتمو ابطال کنم؟یا با معاینه و صرف گواهینامه سلامت روان کفایت میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   4 آبان 1400 ساعت 09:20

   سلام برای مشاوره نظام وظیفه انلاین و پاسخ به کلیه سوالات سربازی با ما تماس بگیرید.

 23. علی
  30 مهر 1400 ساعت 15:17

  سلام وقت بخیر.بنده سی سالمه و۴تابرادربزرگترازخودم دارم که ازدواج کردن ودوتاشون رفتن خدمت ،دوتادیگه هم خریدن ،ویه برادرکوچیکترازخودم که ۲۸سالشه ،درحال حاضرتنهاکسی که درخونه پیش مادرمه منم خواستم بدونم میتونم معافیت کفالت مادرم روبگیرم یانه ؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   1 آبان 1400 ساعت 11:28

   سلام وقتتون بخیر در صورت حایز شرایط بودن به شما تعلق می گیرد

   • محمد
    1 آبان 1400 ساعت 12:21

    سلام‌ببخشید بنده کارشناسی ارشد تهران قبول شدم و اشتباهی معافیت تحصیلی واسه دانشگاه دوره کارشناسیم گرفتم و رفتم نظام‌وظیفه و لغوش کردم
    امکانش هس مجدد درخواست معافیت تحصیلی واسه‌رفتن‌به دانشگاه جدید بدم.. با سپاس؟

    • moshaverarshad
     1 آبان 1400 ساعت 12:57

     سلام محمد
     در صورتی که غیبت نداشته باشی میتونی نسبت اخذ معافیت برای کارشناسی ارشد اقدام کنید

 24. امیر
  27 مهر 1400 ساعت 21:34

  سلام میشه زودتر جواب بدین چون از فردا دیگه گوشی دستم نیست من پدرم لگن پایه چپش ۸ سال پیش عمل شده و پیلاتز گذاشتن و الان متخصص ارتوپد بیمارستان اونو از کار افتاده اعلام کرد و گفت به پرستار نیاز داره و مادرم هم بدلیل ضربان قلب با تیروئید بالاش بیشتر اوقات که حرص میخوره یا عصبی میشه از هوش میره و کف میکنه من تنها پسر خانواده هستم و یه خواهر کوچکتر دارم من میتونم کفالت بگیرم و واسه معافی اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   28 مهر 1400 ساعت 16:46

   سلام وقتتون بخیر اگر پدر از کار افتادگی کامل داشته به شما کفالت تعلق می گیرد

  • کارشناس ارشد
   28 مهر 1400 ساعت 16:49

   سلام بلی ولی یسری شرایط وجوددارد

 25. امیر
  27 مهر 1400 ساعت 21:09

  سلام من پدرم سال ۹۲ لگن پاشو عمل کرده پلاتیم گذاشته و الان بعد از ۸ سال یکی از دکترای متخصص ارتوپد پدرمو از کار افتادگیشو اعلام کرد و مادرم هم بیماری قلبی داره موقع حرص خوردن یا استرس کف میکنه و از حال میره من میتونم واسه کفالت اقدام کنم بعدش واسه معافی اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   29 مهر 1400 ساعت 10:24

   سلام وقت به خیر
   سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی م یتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند
   پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند.

 26. حسین
  26 مهر 1400 ساعت 08:39

  سلام من برگه اعزام رو از پلیس ۱۰+ دریافت کردم
  و یکی از واکسن ها (دوگانه) رو زدم اما شرایطی برام پیش اومده که فعلا نمیتونم اعزام بشم برگه ها و مدارک رو هم تحویل ندادم اگه نرم آیا من فراری حساب میشم؟

  • کارشناس ارشد
   26 مهر 1400 ساعت 14:51

   سلام وقت بخیر.برای مشاوره نظام وظیفه انلاین و پاسخ به کلیه سوالات سربازی با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 27. دیپلم
  24 مهر 1400 ساعت 23:01

  سلام آیا امکان خرید کارت پایان خدمت وجود دارد من 22 سالمه

  • کارشناس ارشد
   25 مهر 1400 ساعت 09:40

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   25 مهر 1400 ساعت 09:40

   سلام وقتتون بخیر خرید سربازی تا سال 97 وجود داشت و الان این قانون برداشته شده است

 28. دیپلم
  24 مهر 1400 ساعت 16:53

  سلام آیا امکان خرید کارت پایان خدمت وجود دارد

  • کارشناس ارشد
   25 مهر 1400 ساعت 15:49

   سلام
   در حال حاضر طرح خرید فعالی موجود نیست

 29. میلاد
  19 مهر 1400 ساعت 18:43

  سلام وقت بخیر من اعزام آبان هستم پلیس رفتم بپرسم کجا افتادم گفتن 26 مهر بیا. رفتم بانک سرباز کارتم بگیرم داخل سیستم زده بود ارگان درخواست کننده.پادگان هوایی شیراز. یعنی محل آموزشی شده ارتش شیراز ممنون میشم که جواب بدین؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 15:09

   سلام وقتتون بخیر با داشتن کد سخا هم در پروتالتان در نظام وظیفه می توانید چک کنید

 30. حسین
  19 مهر 1400 ساعت 15:44

  سلام من حین خدمت به پزشک و کمیسیون مراجعه کردم برا گشادی خفیف دریچه قلب که گفتن معاف از رزم میتونی بشی ، کمیسون شرکت کردم بعدش گفتن جوابش تا یه فته ده روز میاد که اصلا نیومد جوابش و متعاقبش بعد چند ماه کسری خورد و معاف شدم ، میخواستم ببینم ممکنه تو اطلاعات کارتم معاف از رزم خورده باشه ؟ چون جوابش هیچوقت از بیمارستان نیومد یگان

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 15:43

   سلام وقت بخیر از بگان خدمتی باید پیگیری بفرمایید

 31. سید مهدی موسوی
  19 مهر 1400 ساعت 13:54

  سلام خسته نباشید میگم پدرم معلولیت جسمی داره پسرش درحین خدمت هستش آیا میشه سرباز ورزات دفاع به سرباز ارتش داد؟؟ یعنی جابه جا شد؟؟

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 15:28

   سلام وقت بخیر متاسفانه امکان جابجایی وجود ندارد

   • Ziya
    24 مهر 1400 ساعت 10:21

    سلام، استعلام اصالت کارت پایان خدمت خواستم، میتونم حضوری برم نظام وظیفه تهران بگیرم؟

    • کارشناس ارشد
     24 مهر 1400 ساعت 16:11

     سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیریدممنون

 32. رسول
  19 مهر 1400 ساعت 08:21

  سلام وقت بخیر،بنده مدرک لیسانس رو پارسال دریافت کردم و تا تاریخ ۲ شهریور سال ۱۴۰۰ معافیت داشتم، ولی دیر اقدام کردم و وقتی به پلیس ۱۰ شهر مراجعه کردم گفتن که نامه جدید اومده که اونایی که کنکور ارشد ثبتنام کردند و منتظر جواب نهایی هستند تا ۳۰ مهر ماه وقت دارن برای اعزام،میخواستم بدونم حقیقت داره و غیبت نمیخورم؟
  و سوال دوم‌اینکه اگه تا قبل ۳۰‌مهر دفترچه پست کنم و بعد جواب قبولی م بیاد میتونم اعزام رو لغو کنم؟
  سوال سوم اگه مثلا ۲۰ مهر دفترچه پست کنم چه ماهی اعزام ‌من‌میفته؟
  سپاسگزارم

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 16:45

   سلام وقت بخیر از ززمان ارسال دفترچه حدودا دوماهی طول میکششه تا اعلام نتایج و اعزام و اینکه در صورت قبولی با دست داشتن مدارک مربوط به پذبرشتون میتونید پلیس +10 مراجعه کنید

 33. رامین اسدی نتاج
  17 مهر 1400 ساعت 09:46

  سلام وقت بخیر . بنده یه بار در سال ۹۷ معافیت تحصیلی برای کارشناسی گرفتم و الان فارغ التحصیل شدم و در حال اعزام به خدمت هستم . ایا امکانش هست مجددا حین خدمت معافیت تحصیلی برای مثلا دانشگاه فرهنگیان در صورت قبولی صادر بشه ؟!تشکر

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 15:24

   سلام وقت به خیر معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار برای شما صادر می شود و اجازه تحصیل مجدد در یک مقطع را از نظر نظام وظیفه ندارید.

 34. سید مهدی موسوی
  14 مهر 1400 ساعت 14:54

  سلام خسته نباشید میگم پدرم معلولیت داره پسرش درحین خدمت هستش آیا معافیت دائم بشه ممنون جواب بدید؟؟

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 19:21

   سلام اگر تنها پسر بالای 18 سال پدر هستسد بله میتونید معافیت کفالت بگیرید

 35. بابک
  14 مهر 1400 ساعت 13:25

  وقت عالی بخیر
  بنده دوباره کنکور دادم و جزو رتبه های برتر کنکور سراسری شدم،امکانش هست با مراجعه به بنیاد نخبگان و تکمیل مدارک ، سربازی من تبدیل به حالت پروژه بشه؟؟ البته با در نظر گرفتن غیبت سربازی که الان دارم
  متشکرم

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 19:47

   سلام اگر غیبت سربازی داشته باشید سخت میشه ولی در حالت عادی میشه پروزه گرفت

 36. Ali
  14 مهر 1400 ساعت 07:57

  سلام.من دانشجوی ارشد بودم که حدود 3 سال پیش ترک تحصیل کردم و آخرین مدرک تحصیلیم لیسانس هست.آیا برای گرفتن معافیت پزشکی، غیبت و مدرک تحصیلم میتونه مشکل ساز بشه؟؟؟؟
  چون در توضیحات معافیت پزشکی نوشته بودید که هرچه مدرک بالاتر باشه گرفتن معافیت پزشکی سخت تر میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید🌹

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 19:27

   سلام درسته برای گرفتن معافیت پزشکی مدرک تحصیلی مهمه ولی داشتن غیبت سربازی برای گرفتن معافیت پزشکی خیلی مهم نیست

 37. سید مهدی موسوی
  12 مهر 1400 ساعت 17:15

  کارت پایان خدمت کجا صادر میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   17 مهر 1400 ساعت 18:07

   سلام ازیگان خدمتیتون صادر میشود

 38. ابوالفضل
  10 مهر 1400 ساعت 13:20

  با سلام من چشمم ضعیفه تنگی نفس دارم و کم خونی شدید آیا از خدمت معاف دائم میشم

  • کارشناس ارشد
   17 مهر 1400 ساعت 17:54

   سلام
   بستگی به نظر پزشک معتمد نظام وظیفه داره

 39. فواد
  9 مهر 1400 ساعت 00:24

  با سلام من حالا پیام نور شرکت کردم و مرخصیی تحصیلی گرفتم معافیت دانشجویی دارم و میخام دیپلم مجدد بگیرم ولی اجازه نمیدهم میخام به دیوان عدالت اداری نامه بنویسم و خواستار 3ماه فرصت به بنده برا اخذ دیپلم بشن آیا بنظرتون بهم کمک کننن؟

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 21:30

   سلام میتونی از سازمان وظیقه عمومی درخواست کنی و اجازه تحصصیل را بگیرید

 40. یوسف
  7 مهر 1400 ساعت 14:43

  سلام من متولد ۲۱مهر ۱۳۸۱هستم ودیپلم را امسال گرفتم و یک معافیت گرفتم آیا باز هم میتوان معافیت بگیرم برای پشت کنکور

  • کارشناس ارشد
   8 مهر 1400 ساعت 12:39

   سلام وقت بخیر برای دریافت معافیت سربازی بعد از فارغ التحصیلی 1 سال فرصت برای ادامه تحصیل دارید و در صورت اتمام وارد غیبت میشوید اگر که ورود به دانشگاه نداشته باشید و معافیت مجدد صادر نمیشود

   • یوسف
    8 مهر 1400 ساعت 14:53

    من قبل از فارغ تحصیلی معافیت گرفتم آیا باز هم میتوانم ۱۹ سالم الان است

    • کارشناس ارشد
     14 مهر 1400 ساعت 19:09

     سلام برای گرفتن اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

   • رضا
    12 مهر 1400 ساعت 20:35

    سلام ینی بعد از فارغ تحصیلی ک لیسانس گرفته بشه یک سال وقت داریم
    اگ در این یک سال دانشگاه فرهنگیان قبول بشم میتونم ادامه بدم در حالی ک معافم

    • کارشناس ارشد
     19 مهر 1400 ساعت 21:01

     سلام میتوانید از مشاوره نظام وظیفه رایگان ما استفاده کنید.

 41. محمد جواد
  7 مهر 1400 ساعت 14:34

  خواهشمندم به این سوال من👇 بصورت کامل جواب دهید من از نظر روحی کاملا به هم ریختم و کنکور امسال رو بخاطر یک اتفاق بسیار بد از دست دادم یک نطر از شما زندگی من را عوض میکند خیلی ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   8 مهر 1400 ساعت 10:57

   سلام وقت بخیر برای مشاوره بهتر با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 42. محمد جواد
  7 مهر 1400 ساعت 14:25

  سلام من متولد ۱۳۸۲٫۲٫۲۱هستم و برای اولین بار در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم و در رشته مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه صنعتی سهند تبریز مجازی دولتی قبول شدم و نمیخواهم این رشته را بخونم و میخواهم پشت کنکور بمانم و سال بعد یعنی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برای تکمیل ظرفیت بهمن ماه امسال ثبت نام کنم من معافیت تحصیلی نگرفتم چون خبر نداشتم آیا سازمان نظام وظیفه مهلت یکساله به من میدهد تا در کنکور سال بعد شرکت کنم یا نه

  • کارشناس ارشد
   8 مهر 1400 ساعت 11:08

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما بعد از فارغ التحصیلی دیپلم خود 1 سال فرصت ورود به دانشگاه دارید و م بدون کنکور ها بهمن شرکت کنید و در صورت قبولی ادامه تحصیل دهیدو مشکل نظام وظیفه پیدا نخواهید کرد ولی بردون دانشجو شدن نمیتوانید برای کنکور سال بعد شرکت کنید چون وارد غیبت میشوید موفق باشید

 43. یوسف
  7 مهر 1400 ساعت 14:23

  سلام من متولد ۲۱مهر ۱۳۸۱ هستم ودر ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ دیپلم رو گرفتم ویک بار معافیت تحصیلی گرفتم آیا میتوانم بازم معافیت بگیرم و پشت کنکور بشینم

  • کارشناس ارشد
   8 مهر 1400 ساعت 11:10

   سلام وقت بخیر دوست عزیز از زمان فارغ التحصیلی شما 1 سال فرصت برای ورود به دانشگاه دارید و بعد از این تاریخ وارد غیبت میشوید و مشکل نظام وظیفه پیدا میکنید موفق باشید

 44. علی
  29 شهریور 1400 ساعت 22:49

  سلام وقتتون بخیر ممنون میشم سوال منم جواب بدین من دانشجوی کارشناسی پیام نور بودم و با۲۳ واحد پاس شده در ترم ۹ انصراف دادم قصد دارم دی ۱۴۰۰ دفترچه پست کنم چون مدت یکسالم از دی ۹۹ تا دی ۱۴۰۰ هست و حین سربازی کنکور بدم وایست خدمت بزنم برم دانشگاه مبخواستم بدونم با توجه به اینکه ۹ ترم ۲۳ واحد گذروندم و انصراف دادم بعنی واحد کم پاس کردم میخوام ابست خدمت بزنم مشکلی پیش نمیاد آیا قبول میکنن و دوباره بهم برای رشته جدید معافیت میدن؟

  • کارشناس ارشد
   1 مهر 1400 ساعت 15:45

   سلام وقت بخیر در صورتی که نظام وظیفه غیبت نداشته باشید میتوانید که ایست خدمت برایتان لحاظ شود

  • کارشناس ارشد
   1 مهر 1400 ساعت 15:50

   سلام وقتتون بخیر مشکلی وجود نداره با توجه به اینکه انصراف دادید و به علت کم پاس کردن واحد و تعلق نگرفتن مدرک معادل کاردانی به شما مشکلی وجود ندارد و شما فقط در مقطع کارشناسی پیوسته در صورت قبولی در کنکور به شما ایست خدمتی داده می شود.

 45. رستم
  29 شهریور 1400 ساعت 22:23

  سلام شب بخیر پسر من در حین خدمت هستن ارتش نیروی زمینی هستن لطفا راهنمایی کنید چون پسرمن با مادر بزرگش زندگی ومراقبت میکنه چون مادرم ۸۵ سالش و مریض هستن وناتوان راه رفتن وفقط پسرم سرباز با ایشان زندگی میکنه خواستم بدونم میتونه کفالت مراقبت از مادر بزرگش دریافت کنه باتشکر از کارشناسان محترم

  • مشاور ارشد
   30 شهریور 1400 ساعت 15:15

   سلام خیر معافیت کفالت از مادربزگ امکان پذیر نیست.

 46. رستم
  28 شهریور 1400 ساعت 15:05

  سلام پسر من درحین خدمت دو ماه از خدمتش میگذره وازنظر وزن چاقی ۱۶۰ کیلو هستن واز نظرناف نیاز به عمل جراحی نیاز داره از مشاورین محترم لطفا راهنمایی کنن چطور پیگیر معاف ایشان بشم باتشکر ازشما

  • کارشناس ارشد
   28 شهریور 1400 ساعت 15:14

   سلام وقت بخیر باید ابتدا به پلیس 10 مراجعه کنید و در ادامه به پزشک مربوطه و در صورت تایید به کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه ترجاع داده میشوید و در ادامه در صورت تایید معاف میشوید.

 47. reza
  28 شهریور 1400 ساعت 09:57

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم مدرکم دیپلمه
  رفتم ثبت نام دانشگاه کنم گفتن سایت بسته شده تا ۱۰ مهر باز نمیشه من تا اون موقع صبر کنم آیا غیبت میخورم؟یا نه غیبت نمیخورم و طبق خبر اعلام شده من تا ۳۱مهر مهلت دارم ؟

  • کارشناس ارشد
   28 شهریور 1400 ساعت 11:13

   سلام وقتتون بخیر باید دقیق استعلام بگیرید از پلیس +10 ببینید تا کی معافیت دارید

 48. M.r
  24 شهریور 1400 ساعت 15:02

  سلام خسته نباشین من برای معافیت سوال داشتم من درحال حاضر سرباز سرپل ذهاب میباشم مادر بنده طلاق گرفته است دو خواهر کوچکتر دارم و تک پسر و فرزند ارشد خانواده میباشم و پدر بنده نیز از سال ۹۵ در زندان میباشد تا سال ۱۴۰۵ میتوانم معافیت بگیرم؟
  بنده سرباز معاف از رزم اعصاب روان میباشم گروه ب و هر شب و هر روز در پاسگاه بدون اصلحه پست میدهم و گشت میرم ایا افسر نگهبان میتواند معاف از رزم را قانونی پست بگزارد؟

  • کارشناس ارشد
   1 مهر 1400 ساعت 15:57

   سلام وقت به خیر شرایط کفالت مادر به دلیل طلاق )باید ۳۰ ماه از تاری طلاق گذشته باشد در غیر این صورت مشمول معافیت موقت میشود( یا فوت همسر تنها باشد. تنها مورد قابل پیگیری کفالت مادر فقدان
   شوهر برای وی میباشد و مشمول باید تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال تمام ایشان باشد.

 49. سینا
  19 شهریور 1400 ساعت 11:10

  سلام من تا ۹ تیر سال بعد معافیت تحصیلی دارم اگر ۲ ماه هم تمیدید بشه میشه ۹ شهریور حالا اگر من ارشد سال بعد دادم و برای دانشکاه خاص مصاحبه داشتم ایا در دوره اموزشی مرخصی میدهند و ایا اصلا میشود تاریخ اعزام من یک مهر بیفته

  • کارشناس ارشد
   22 شهریور 1400 ساعت 09:22

   سلام وقت بخیر.
   اگر در دانشگاه پذیرفته شوید، برای شما معافیت دانشجویی صادر خواهد شد و یا بعد از گذروندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمت استفاده کنید.

 50. عزیزی
  14 شهریور 1400 ساعت 12:06

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ سالمه و معافیت تحصیلی یکساله دارم . پدرم ۳ سال پیش فوت شدن و سه برادر دارم که همگی ازدواج کردن .. یه برادر شهرستان هستش و دو برادر تهران .. من و مادر به همراه خواهرم در تهران ساکنیم و ضمنا مادرم سرپرست هستش .. راهی برای گرفتن معافیت هست ؟

  • کارشناس ارشد
   14 شهریور 1400 ساعت 12:16

   سلام وقتتون بخیر.
   اگر برادر بزرگتر دارید، نمیتونید اقدام کنید ولی اگر بزرگترین فرزند هستید میتونید از طریق نظام وظیفه درخواست معافیت کفالت را بدید.

 51. محمد
  13 شهریور 1400 ساعت 18:18

  سلام وقتتون بخیر باشه،بنده تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و پدرم دیسک کمر از نوع حاد داره یعنی ۵تا از مهره هاش بیرون زدگی داره که ۳تاش وضعیتش حاده و اینکه حتی برای سرویس رفتن نیاز به کمک دارن.و هیچ غیبتی هم ندارم.آیا بنده میتونم برای کفالت اقدام کنم. و اینکه بنده تک پسر ایشون هستم.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   14 شهریور 1400 ساعت 11:29

   سلام وقتتون بخیر.
   شما میتونید با ارائه مدارک پزشکی پدرتون به سازمان نظام وظیفه، برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کنید.

 52. امید
  11 شهریور 1400 ساعت 15:56

  سلام من ۳۰ سالمه ۶ سال غیبت کردم بعد از آموزشی نرفتم یگان بخاطر مشکلاتم و دوری از شهر خودم پدرم ۷۱ سال دو برادرم ازدواج کرده و جدا دو سوال دارم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم ؟ و آیا با داشتن شرایط معافیت غیبت یا فراری بخشیده میشود ؟

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 21:26

   سلام امید معافیت کفالت پدر در صورتی شامل حال شما میشه که غیبت سربازی نداشته باشید

   • محمد
    12 شهریور 1400 ساعت 21:04

    سلام وقت بخیر من پدرم توی پاهاش پلاتین هست پاهای راست و خم نمیشود و سنش 53سال هست و من تک پسر هستم اما خواهر دارم آیا میشه معافیت کفالت گرفت؟

    • کارشناس ارشد
     13 شهریور 1400 ساعت 15:40

     سلام وقتتون بخیر.
     اگر پدرتون شرایط نگهداری از خودشان را ندارند شما میتونید مدارک پزشکی ایشون را به نظام وظیفه ارائه بدید و درخواست کفالت بدهید.

   • علی
    14 شهریور 1400 ساعت 01:39

    سلام… تو جدول 1400 نوشته شده که به استوار یکم یک میلیون و ششصد حقوق میدن … حقیقت داره 😂😂😂😂😂😂
    تو ایران عجیبه واقعا برام

    • کارشناس ارشد
     14 شهریور 1400 ساعت 11:21

     سلام وقت بخیر.
     بله حقیقت دارد.

     • علی
      14 شهریور 1400 ساعت 14:03

      از یکی از رفقا پرسیدم گفتش بعد عید شده 900 اینا … گفتش که دروغه … چ شرایطی رو در نظر میگیرن اخه تو جدول حداقل و حداکثر نوشته بودن

 53. pouya
  7 شهریور 1400 ساعت 13:30

  سلام بنده بهمن ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم در رشته ی فوریت پزشکی،و مجددا کنکور دادم در کنکور ۱۴۰۰،آیا مجددا معافیت تحصیلی به من تعلق میگیرد؟با توجه به رای دیوان عدالت در خصوص ابطال یکبار معافیت در یک مقطع

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 21:23

   سلام خیرمعافیت تحصیلی فقط برای مقطع بالاتر امکان پذیر هستش

  • محمد
   12 شهریور 1400 ساعت 21:04

   سلام وقت بخیر من پدرم توی پاهاش پلاتین هست پاهای راست و خم نمیشود و سنش 53سال هست و من تک پسر هستم اما خواهر دارم آیا میشه معافیت کفالت گرفت؟

   • کارشناس ارشد
    13 شهریور 1400 ساعت 10:04

    سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط معافیت در صورتی که پدر ناتوان در امور کار کردن باسه و در واقع امکان کار کردن ندارند و شما نان اور خانواده باشید در صورت بررسی شرایط شما مشخص میشه موفق باشید

 54. محمد
  6 شهریور 1400 ساعت 21:54

  سلام من خودم پرسنل رسمی با ۲۸سال خدمت در یکی از یگانهای ارتش هستم ولی پسرم در یگان مرزبانی ناجا تحت آموزش خدمت سربازی هست برای اینکه در محل سکونتم تقسیم و خدمت کنه باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • کارشناس ارشد
   7 شهریور 1400 ساعت 21:06

   سلام از طریق محل خدمتتون باید پیگیری کنید

 55. نيك نفس
  6 شهریور 1400 ساعت 11:27

  دوستان و مشاوران عزيز
  پسر من در تاريخ ١٥ آبان ١٤٠٠ مشمول ( ١٨ سال تمام ) و در سال تحصيلي جديد پايه دوازدهم را آغاز مي كند .
  داراى پاسپورت معتبر و تاريخ دار هم ميباشد.
  شنيده ام يكماه قبل از تاريخ مشمولي ممنوع خروج مي گردد درسته ؟
  محبت كنيد بفرماييد با توجه به اينكه پليس +١٠ فقط اطلاعات در مورد دانش جويان دارد نه دانش آموزان
  در صورتيكه بخواهد در اوايل آبان ماه ( يعني دقيق در همين يكماه ممنوع خروجى ) سفر برود
  مراحل انجام دريافت مجوز به چه صورتي است
  با تشكر

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 20:11

   سلام باید از سازمان وظیفهعمومی براشون وثیقه بزارید تا بتونه بعد از 18سالگی خارجاز کشور سفر کند

 56. عرفان ن
  2 شهریور 1400 ساعت 10:07

  سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

 57. پرواز
  30 مرداد 1400 ساعت 15:28

  سلام پسرمن ۵ترم دانشگاه دولتی خوندواخراج شدرفت سربازی بدون غیبت حتی معافیت تحصیلی هم مونده است
  الان هرروزوزتوشهرخودمون سربازهست وساعت ۶تا۲ عصرمیادخونه
  ۱-میتونه دانشگاه پیام نوربدون کنکورغیرحضوری شرکت کنه وحین خدمت درس بخونه چون وقت آزادداره
  ۲- دانشگاه آزادچطور؟

  • کارشناس ارشد
   30 مرداد 1400 ساعت 15:35

   سلام وقت به خیر در حین خدمت سربازی امکان ادامه تحصیل وجود ندارد.اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشند میتوانند از ایست خدمت استفاده کرده و بعد از آن برای ادامه خدمت سربازی اقدام کنند.

 58. Parham
  19 مرداد 1400 ساعت 01:24

  سلام من سرباز فراری هستم چگونه درخواست عفو رهبری بدم باید چه کار کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   23 مرداد 1400 ساعت 13:35

   سلام وقتتون بخیر.
   با توجه سوالتون در زمینه نظام وظیفه، چند وقت هست که سرباز فراری هستید؟
   برای اطلاع بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمایید.

 59. هادی
  10 مرداد 1400 ساعت 13:13

  ممنون

 60. هادی
  9 مرداد 1400 ساعت 09:41

  سلام
  من امسال آزمون ارشد شرکت کردم و طبق اعلامیه سازمان سنجش نتایج
  نهایی آزمون تا اواخر مهر ماه اعلام میشه
  من تا آخر شهریور 1400 معافیت تحصیلی دارم
  باید چیکار کنم که غیبت نخورم و برای ثبت نام دانشگاه به مشکل نخورم ؟؟

  • moshaverarshad
   9 مرداد 1400 ساعت 20:55

   سلام معمولا چون سنجش خودش تاخیر داشته این اجازه رو میده بهتون ولی از نظام وظیفه شهرتون بپرسید بهتره

 61. حسن
  6 مرداد 1400 ساعت 00:07

  سلام .بله من متولد شهریور ماه هستم .از چندجا پرسیدم گفتن یکسال بعد دیپلم اما چنتا سایت میبینم نوشته کسانی که قبل ۱۸ سال تمام دیپلم گرفتن شش ماه مهلت دارند یعنی منم که دوماه قبل ۱۸ تمام گرفتم شاملش هستم؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • moshaverarshad
   6 مرداد 1400 ساعت 09:42

   سلام حسن
   یکسال شما مهلت دارین از معافیت تحصیل خودتون استفاده کنید

   • عرفان ن
    2 شهریور 1400 ساعت 10:07

    سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

 62. حسن
  5 مرداد 1400 ساعت 13:11

  سلام.من خرداد امسال دیپلم گرفتم و متولد شهریور ۸۲ هستم و می‌خوام سال آینده کنکور بدم آیا من هم ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال لطفاً راهنمایی کنید توروخدا چند باره کامنت میزارم ولی جواب نمی‌دید ممنون

  • کارشناس ارشد
   5 مرداد 1400 ساعت 19:11

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما متولد چه ماهی هستید و ایا 18 سال تمام هستید یا خیر ؟و دوم اینکه دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت )قبل از 18 سالگي تمام( موفق به دريافت ديپلم نظام آموزشي
   جديد 3- 3- 6 شده باشند، به شرط نداشتن غيبت؛
   توضيح: دانش آموزاني كه در سن 17 سالگي و قبل از سن مشموليت موفق به دريافت ديپلم م يشوند، چنانچه
   حداكثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشموليت ) 18 سا الگي تمام( وارد دانشگاه شوند، مجاز به ادامه
   تحصيل م يباشند؛ در غير اين صورت به دليل ورود به غيبت، مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود؛ مگر اينكه در
   مهلت شش ماه، خود را معرفي کرده و بدون غيبت به خدمت اعزام و يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.
   موفق باشید

 63. علیرضا محسنی
  4 مرداد 1400 ساعت 20:18

  سلام وقت بخیر
  این قانون فارغ تحصیل شدن قبل مشمولیت شامل چه کسایی هست من متولد شهریور ۸۲ هستم و خرداد ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم آیا من هم شامل این قانون هستم و ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال ممنون

  • moshaverarshad
   5 مرداد 1400 ساعت 15:15

   سلام شما تا تاریخ سی و یکم شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارید

 64. افشین
  4 مرداد 1400 ساعت 18:27

  سلام. افشین هستم 40 ساله. سال 82 ترک خدمت کردم. آیا معافیت شامل من میشه یا نه؟ در ضمن تک فرزند هستم و پدرم 63 ساله هستش. مرسی.

  • moshaverarshad
   5 مرداد 1400 ساعت 12:00

   سلام خیر اول باید تکلیف فرار از خدمتتون روشن بشه بعد بتونید برای معافیت کاری انجام دهید

 65. علیرضا محسنی
  4 مرداد 1400 ساعت 13:03

  سلام و عرض ادب
  این قانون فارغ تحصیل شدن قبل مشمولیت شامل چه کسایی هست یعنی من که همین امسال که متولد شهریور هستم و خرداد دیپلم گرفتم ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال ممنون میشم راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   6 مرداد 1400 ساعت 10:24

   سلام علیرضا
   پس از فارغ التحصیبی شما یکسال معافیت تحصیلی دارین

 66. محسن منظری
  1 مرداد 1400 ساعت 09:27

  سلام خسته نباشید
  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟

  • moshaverarshad
   2 مرداد 1400 ساعت 11:24

   سلام میتونی براساس شرط معدل انتخاب رشته دانشگاه انجام بدی فعلا وارد دانشگاه بشی تا سال دیگه که کنکور بدی

 67. محسن منظری
  1 مرداد 1400 ساعت 00:09

  سلام خسته نباشید
  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟
  ممنونم

  • moshaverarshad
   2 مرداد 1400 ساعت 11:56

   سلام بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که ادامه تحصیل بدید

 68. محسن منظری
  1 مرداد 1400 ساعت 00:04

  سلام خسته نباشید

  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟
  ممنون

  • moshaverarshad
   2 مرداد 1400 ساعت 12:03

   سلام بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که ادامه تحصیل بدید

 69. B sh
  31 تیر 1400 ساعت 13:10

  سلام
  وقتتون بخیر
  منظور از یگانه فرزند مراقب مادر چیه
  مادرم بیماری قلبی داره و ۶۸سالشه، خودم ۲۸و دانشجوی کارشناسی ارشدم، و دوتا برادر بزرگتر از خودم دارم ک ازدواج کردن و سرپرست مادرم هستم ، میخواستم بدونم این ماده شامل من هم میشه و میتونم کفالت مادرم بگیرم؟؟؟!!!

  • moshaverarshad
   2 مرداد 1400 ساعت 13:24

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 70. سهيل
  30 تیر 1400 ساعت 14:29

  سلام كسى كه دفترچه پست مى كنه ولى سر موعد سربازى نره غايب محسوب ميشه يا فرارى ؟

  • کارشناس ارشد
   2 مرداد 1400 ساعت 14:01

   سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر بعد از پست کردن دفترچه در تاریخ اعزام مراجعه نکنید به عنوان غیبت محاسبه میشود موفق باشید

 71. پوريا ظفرى
  30 تیر 1400 ساعت 11:49

  سلام من سال ٩٨ از دانشگاه انصراف دادم و از يكسال مهلت معرفى خودم استفاده كردم و در سال ٩٩ وارد دانشگاه در رشته ى ديگرى شدم حالا سوال من اينجاست اگر فارق التحصيل بشم يا مجددا انصراف بدم دوباره يكسال مهلت معرفى رو دارم؟؟؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   2 مرداد 1400 ساعت 14:04

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه اقایون 1 بار حق انصراف از تحصیل را دارند و برای بار دوم امکان پذیر نیست و باید برای سربازی اقدام شود موفق باشید

 72. si
  29 تیر 1400 ساعت 12:43

  بردار بزرگ ترم چند سال بیش معاف شد و الان اعتیاد داره و کار نمی کنه خرجش هم با ماست شوهر مادرمم زندانیه می خواستم بدونم من می تونم معافیت بگیرم

  • moshaverarshad
   29 تیر 1400 ساعت 15:40

   سلام ارهاگه غیبت نداشته باشی و برادر بزرگترت صلاحیت سرپرستی نداشته باشه اره میتونی معافیت کفالت رو بگیری

 73. احمد
  28 تیر 1400 ساعت 18:35

  با عرض ادب من سابقا یکبار انصراف داده ام و الان در رشته مدیریت دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی دانشجو هستم قصد دارم ۲ ترم مرخصی بگیرم و برای کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا می توانم اگر در رشته پزشکی قبول شدم از معافیت تحصیلی استفاده کنم با توجه به این یکبار قبلا انصراف داده ام؟

  • moshaverarshad
   29 تیر 1400 ساعت 11:04

   سلام چون شما یکبار انصراف داده اید مجددا نمیتونید انصراف داده و مشغول به تحصیل در دانشگاه دیگه و رشته دیگه ای بشید

   • رضا
    29 تیر 1400 ساعت 15:34

    اينكه گفته مى شود دانشجويان انصرافى يكسال مهلت معرفى دارند براى تعيين تكليف (منظور از تعيين تكليف صرفا معرفى و درخواست اوليه براى اعزام به خدمت است يا بايد قبل از يكسال برگه سبز بگيرند ؟؟؟) اصلا درخواست اوليه و درخواست اعزام مگر با هم تفاوتى دارند ؟؟

    • moshaverarshad
     3 مرداد 1400 ساعت 13:02

     سلام رضا
     یعنی اینک قبل از اینک یکسال تموم بشه دفترجه سربازی پر کنه

 74. امیر
  26 تیر 1400 ساعت 22:17

  باسلام
  بنده به تازگی مقطع لیسانس رو به پایان رسانده ام.حدودا 4 سال هست که درگیر بیماری وسواس فکری (OCD) و افسردگی خفیف شده ام و همچنان تحت درمان و زیر نظر روانپزشک هستم؛ البته سابقه بستری ندارم.
  داروهای مصرفی شامل زولپیدم،کلومیپرامین،پروپرانولول،کلردیازپوکساید و اورلپت هستند و درصورت قطع کردن داروها دچار مشکل میشوم.
  آیا برای این مورد معافیتی پیش بینی شده است؟در اینصورت باید برای کدام تبصره/بند اقدام به معافیت پزشکی کنم؟
  باتشکر

  • moshaverarshad
   29 تیر 1400 ساعت 16:40

   سلام اگر با مصرف دارو امکان داشته باشه که بحالت طبیعی برگردید ممکنه معافیت موفت بگیری

 75. محمدامين
  26 تیر 1400 ساعت 20:51

  سلام من قبلا يكبار دفترچه پست كردم و به دليل صدور معافيت تحصيلى ابطال شده الان هم چون از دانشگاه انصراف داده ام و مى خواهم در رشته ى ديگر تحصيل كنم و مجبورم بعد از ٣ سال دوباره دفترچه پست كنم كه غيبت نخورم حالا سوال من اينه آيا مشكلى پيش نمياد؟ يعنى دوباره ابطال ميشه كه بتونم از معافيت تحصيلى استفاده كنم؟

  • کارشناس ارشد
   27 تیر 1400 ساعت 13:08

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله برای نظام وظیفه و سربازی با توجه به اینکه غیبت ندارید و شرایط گفته شده مشکلی پیش نمیاد ولی بهتر است که برای مشخص شدن دقیق از پلیس +10 راهنمایی بگیرید موفق باشید

   • عرفان ن
    2 شهریور 1400 ساعت 10:07

    سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

    • moshaverarshad
     2 شهریور 1400 ساعت 10:33

     سلام عرفان
     ن متاسفانه شما نمیتونید تا نیمسال دوم منتطر بمونید
     سنوات تحصیلی شما به پایان میرسه

 76. Parham
  25 تیر 1400 ساعت 08:58

  سلام خسته نباشید اگر در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم؟؟

  • moshaverarshad
   26 تیر 1400 ساعت 16:31

   سلام خیر در حین خدمت سربازی یا فرار از خدمت نمیشه مجدد دفترچه ارسال کنید.

 77. Younes
  24 تیر 1400 ساعت 18:19

  سلام خسته نباشید. معافیت تحصیلی برای دانشجویان دو بار انصراف برای ثبت نام در دانشگاه افسری چطور هست؟

  • کارشناس ارشد
   2 مرداد 1400 ساعت 16:38

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه امکان دریافت معافیت تخصیلی با توجه به 2 بار انصراف وجود ندارد موفق باشید

 78. رضامیربلوکی
  22 تیر 1400 ساعت 11:44

  بنده می خواهم درخواست معافیت پزشکی ثبت کنم در شهریور ماه امسال ولی هدفم اینه در مهر دانشگاه ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم
  اگر در حین مراحل معافیت پزشکی دانشگاه قبول شوم می توانیم درخواست معافیت پزشکی را لغو و از معافیت تحصیلی استفاده کنیم؟

  • moshaverarshad
   22 تیر 1400 ساعت 13:18

   سلام اره تا موقع مشمولیت اگر قبول شدی میتونی ادامه تحصیل کنی

 79. امیرحسین
  19 تیر 1400 ساعت 22:23

  سلام خسته نباشید
  پدر بنده برج ۵ سال۶۹ تا ۷۱ سیستان بلوچستان
  گروهان مرکزی لار پاسگاه مرکزی بوک
  میل ۶ تا ۲۱ مرزی خدمت میکرده
  میخام بدونم کسری منطقه عملیاتی به من تعلق میگیره یا نه

  • moshaverarshad
   20 تیر 1400 ساعت 09:31

   سلام اگه جز مناطق عملیاتی بودن بله ولی باید از امور ایثارگران اقدام کنی

  • فرزین
   26 تیر 1400 ساعت 22:54

   سلام خسته نباشید!من دو سال پیش بخاطر ارنج دستم ک تو تصادف شکست محدویت حرکتی داشتم و معاف ازرزم شدم!ولی بخاطر شرایط جسمانی خوبی که نداشتم نرفتم سر خدمت.و تازگی هم دیسک کمر عمل کردم ۳ ماه ازش میگذره ولی متاسفانه وضعیتم از قبل عمل بدتره و درد زیاد دارم. ارتروز گردن هم دارم . خواستم بدونم با وجود غیب و.. ک داشتم و حاضر نشدم سر خدمت و الان شرایط جسمانی ک دارم بنظر شما اقدام کنم معافیت دائم شاملم میشه ؟!ممنون میشم راهنمایی کنید.

 80. امیرحسین
  19 تیر 1400 ساعت 22:02

  ببخشید . پدر بنده سال برج ۵ سال ۶۹ تا ۷۱ سیستان بلوچستان خدمت میکرده
  گروهان مرکزی لار پاسگاه مرکزی بوک میل ۶ تا ۲۱ مرزی
  میخواستم بدونم ایا کسری تعلق میگیره به من

 81. محسن
  18 تیر 1400 ساعت 16:32

  سلام من 29شهریور ماه معافیت تحصیلیم تمام میشه و میخوام ارشد بخونم از اونجایی ک جواب ارشد اواسط آبان میاد میخوام راهی پیدا کنم تا اعزامم رو تا آذر عقب بیاندازم راهی میدونید؟ من 20 شهریور دفترچه پست کنم یک مهر اعزام میشم؟ خواهشا جواب کاملی بدید. تو خیلی از سایت ها پرسیدن ولی جواب مبهمی گرفتم. ممنون

  • moshaverarshad
   22 تیر 1400 ساعت 14:18

   سلام چون ازمون سراسری ارشد رو خود سازمان عقب انداخته بخاطر همین معافیت تحصیلی هم برای داوطلبان تمدید میشه

 82. محسن
  18 تیر 1400 ساعت 02:57

  سلام. امیدوارم از این سایت جواب روشنی بگیرم. من 29 شهریور امسال مهلت یکسالم تمام میشه و میخوام مرداد ماه کنکور ارشد بدم و جوابش احتمالا آبان بیاد.من اگر 20 شهریور دفترچه ارسال کنم امکانش هست یک مهر منو بزنن اعزام؟ آیا راهی نیست بتونم اعزام رو تا جواب نهایی کنکور ب تعویق بیاندازم.؟ راهی هست برای تمدید یک ماهه اعزام تا تکلیف دانشگاهم مشخص بشه؟ ممنون میشم اگر جواب روشنی بدید. مچکر

  • کارشناس ارشد
   24 تیر 1400 ساعت 16:02

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله مستوانید که دفترجه پست کنید و سربازی رو وقتی که تاریخ اعزام اومد به تعویق بندازید و تا 1 بار امکان پذیر است ولی به هیچ عنوان نگذارید که در غیبت قرار بگیرید موفق باشید

 83. محمد
  17 تیر 1400 ساعت 11:57

  سلام
  آیا دوماه بسیجی فعال میتونم برای کسری خدمت اقدام کنم؟

  آیا نوه شهید بودن و تک پسری بودن مزایایی در خدمت من داره؟

 84. محمدتقی
  14 تیر 1400 ساعت 22:05

  ببخشید… من26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه…. جواب بدید لطفا.. ممنون مرسی

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 13:25

   سه ماه

 85. محمد تقی
  14 تیر 1400 ساعت 22:00

  ببخشید… من 26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه.. جواب بدید ممنون میشم…

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 13:25

   سلام همون سه ما رو شامل میشه برات

 86. محمدتقی
  14 تیر 1400 ساعت 21:54

  ببخشید… من اول برج26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه…. جواب بدید لطفا.. ممنون مرسل

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 15:31

   3 ماه

 87. سینا رئوفی
  14 تیر 1400 ساعت 19:50

  سلام من قبلا سوالی پرسیدم ولی جواب مشخصی نگرفتم ببینید من دانشجوی انصرافی هستم و ۴شهریور امسال مهلت معرفی یکساله ام تمام میشود اگر بخواهم غیبت نخورم و برگ سبز بگیرم باید ۱۰ روز قبل اقدام کنم برای فرآیند اعزام به خدمت سوال اصلی من این بود آیا برای اینکه درخواست اعزام من سریعتر ثبت بشه و برگ سبز بگیرم باید وضعیت خودم رو سالم معرفی کنم که پروسه طولانی نشه و زودتر تاریخ اعزام برام بزنن یا اینکه می تونم ۲ درخواست همزمان یعنی (درخواست اعزام به خدمت و گرفتن برگ سبز + درخواست معافیت پزشکی ) ثبت کنم چون اگر تنها یک درخواست ثبت کنن مثلا درخواست معافیت پزشکی و نتونم برگ سبز بگیرم و پروسه طولانی بشه وارد غیبت میشم لطفا سوالم را با دقت بخوانید و پاسخ دهید ممنون

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 15:30

   سلام نه تو قبل از اون تاریخ که مشمول میشی اقدام کنی مشکلی نداره حالا اگه پروسه کمیسیون معافیت پزشکی تونم طول بکشه مهم نیس یعنی تاریخ مراجعه به دفتر پلیس +10 و ارسال دفترچه مهمه

 88. سعید
  12 تیر 1400 ساعت 00:22

  من برادرم به دلیل اینکه پدر و مادرم معلولیت داشت معاف شد اما سانحه ای پیش اومد ۴ انگشت دستش رو از دست داد 
  من میتونم معاف بشم؟

  • moshaverarshad
   12 تیر 1400 ساعت 14:29

   سلام اره بشرطی که برادر دیگت صلاحیت سرپرستی رو نداشته باشه

 89. amir
  11 تیر 1400 ساعت 20:12

  سلام بنده ۲۶ سالمه یه واحد مونده فوق دیپلم روانشناسی بگیرم تحت پوشش کمیته امداد هم هستم برادرم معاف شده بنده میتونم امریه خدمت بگیرم یا کفالت مادرم رو ک معاف بشم

  • moshaverarshad
   13 تیر 1400 ساعت 11:10

   سلام از کمیته امداد فقط یک نفر میتونه معاف میشه اگه مادرت بدون سرپرست باشه میتونی ولی چون یک برادر بالای18 سال داری سخت میشه

 90. amir
  11 تیر 1400 ساعت 02:41

  سلام بنده دیپلم دارم و دانشگاه رشته روانشناسی رفتم به واحد مونده ب فوق دیپلم دانشگاه نرفتم و تحت پوشش کمیته هم هستم الان میشه امریه خدمت بگیرم

  • moshaverarshad
   14 تیر 1400 ساعت 16:34

   سلام اره امریه امتیاز میده برای کمیته امداد فقط بستگی به بقیه هم داره

 91. شاهين ادركنى
  10 تیر 1400 ساعت 22:36

  چگونه مى توان اعزام خود را يكسال به تعويق انداخت؟؟؟ مثلا مى شود تاريخ پيشنهادى اعزام را يكسال به تعويق انداخت

  • moshaverarshad
   13 تیر 1400 ساعت 16:11

   سلام خیر فقط یک دوره میشه اعزام رو تمدید کرد اونم اگه لیسانس به بالا باشی

  • محسن
   31 تیر 1400 ساعت 21:05

   با سلام
   کسانی که مدرک لیسانس دارند در چه ماه هایی از سال به خدمت اعزام می شوند؟و اینکه دفترچه سربازی ارسال بشه بعد چند روز جواب تاریخ اعزام به خدمت میاد؟

   • moshaverarshad
    2 مرداد 1400 ساعت 12:17

    سلام یکم ماه های زوج..یک و نیم ماه بعد

  • کارشناس ارشد
   9 شهریور 1400 ساعت 11:24

   در حد یکی دو ماه براتون تمدید میکنن ولی یکسال خیر

 92. علی
  10 تیر 1400 ساعت 10:20

  سلام خسته نباشید  .سوال اول:من فارغ التحصیل خرداد ماه 1400 هستم.5تیرماه1400 بیست سالگیم کامل میشه.ایا میتونم یک سال معافیت بگیرم یا نه؟؟؟سوال دوم:ایا میتونم کنکوری که 9تیرماه1401 برگزار میشه شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  • moshaverarshad
   10 تیر 1400 ساعت 14:19

   سلام علی
   از زمانی که فارغ التحصیل شدین یکسال میتونین استفاده کنید از معافیت سربازی

 93. سینا رئوفی
  10 تیر 1400 ساعت 00:02

  ثبت شدن (درخواست اعزام) به صورت همزمان با (درخواست معافیت پزشکی) امکان پذیره؟
  یا اینکه تنها یک درخواست میتوان ثبت کرد مثلا فقط (درخواست معافیت پزشکی) و بعد از طی شدن مراحل کامل معافیت پزشکی می توان درخواست بعدی یعنی (درخواست اعزام) ثبت کرد و برگ سبز گرفت ؟

  چون ممکنه فردی ۱۰ روز قبل از اتمام معافیت تحصیلیش نتونه ۲ درخواست ثبت کنه وتنها یک درخواست معافیت پزشکی ثبت کنه و از طرفی فرآیند معافیت پزشکی طول بکشه و آخر معاف نشه (مثلا سرباز یا معاف از رزم شناخته بشه) و بخواد دومرتبه درخواست اعزام بزنه و برگ سبز بگیره اما به خاطر طولانی شدن فرآیند معافیت پزشکی که قبلا طی کرده ۲ یا ۳ ماه غیبت بخوره

  من خودم دانشجوی انصرافی هستم و مهلت یکساله ام (۲۰ شهریور) تموم میشه قصدم ورود مجدد به دانشگاه و گرفتن معافیت تحصیلیه اما به من گفتند باید ۱۰ روز قبل از تموم شدن مهلتت درخواست اعزامت ثبت بشه و برگه سبز بگیری از طرفی می خواهم برای معافیت پزشکی هـــم اقدام کنم اما نگرانم اگر ۱۰ روز قبل از تمام شدن مهلتم نتونتم ۲ تا درخواست یعنی (اعزام به خدمت و معافیت پزشکی ) در پلیس+ ۱۰ ثبت کنم و مجبور شوم فقط یک درخواست یعنی مثلا معافیت پزشکی ثبت کنم و این پروسه طول بکشه غیبت بخورم و نتونم دانشگاه ثبت نام کنم در مهرماه

  چون گرفتن برگه سبز و تعیین شدن تاریخ اعزام به منزله تعیین تکلیف خدمته و اگه ثبت نشه غیبت خورده میشه

  بسیار نگرانم ممنون میشم به سوالم پاسخ کامل بدهید

  • moshaverarshad
   10 تیر 1400 ساعت 10:42

   سلام سینا
   شما بله 10 روز مونده دفترچتونو پست میکنید اعزامتون 3 الی 4 ماه معمولا طول میکشه تا خدمت سربازی برین در این زمان شما میتونید هم دانشگاه هم نسبت به معافیت اقدام کنید

 94. محسن
  9 تیر 1400 ساعت 15:29

  سلام من کارشناسیمو شهریور پارسال تموم کردم و امسال 29 شهریور معافیت تحصیلیم تموم میشه. از اونجای ک کنکور ارشد با تعویق مواجهه شده و 5و6 مرداد هست و جوابش قطعا بعد شهریور میاد من باید چیکار کنم؟ آیا جواب اولیه ک میاد ملاک هست برای نظام وظیفه یا جواب نهایی بعد انتخاب رشته؟ باید 29 شهریور حتما دفترچه پست کنم؟ ممنون میشم مشاوران خوب سایت راهنماییم کنند.

  • moshaverarshad
   10 تیر 1400 ساعت 14:31

   سلام محسن
   شما ده روز مونده دفترچه سربازیتونو پست کنید بعد اینک پست کند 3 الی 4 ماه طول میکشه که اعزام بشین تا اونموقع هم شما میتونین نتایج ارشدتون میبینید

 95. احمد یونسی
  8 تیر 1400 ساعت 16:48

  با عرض سلام من از دانشگاه درمقطع کارشناسی انصراف داده ام و مدرک معادل نگرفته ام و از مهلت یکساله معرفی من ۲ ماه باقیمانده است . قصد دارم در کنکورسراسری سال آینده (یعنی ۱۴۰۱) شرکت کنم و مجدداً وارد دانشگاه شوم و از معافیت تحصیلی استفاده کنم چگونه می توانم سربازی خود را یکسال به تعویق بیاندازم . یعنی از ۲ ماه دیگر که مهلت یکساله معرفی ام تمام میشود تا مهر سال آینده (۱۴۰۱)

  • moshaverarshad
   9 تیر 1400 ساعت 16:06

   سلام کلا بعد از انصراف یکسال زمان داری تا خودتو به نظام وظبفه معرفی کنی در غیر اینصورت مشمول میشی مگه اینکه بیماری داشته باشی که بخاطرش نتونی سرموقع خودتو. معرفی کنی

 96. یونس هیکلی نژاد
  5 تیر 1400 ساعت 20:22

  سلام.
  بنده سرباز معلم هستم. از تاریخ 1398/4/1شروع خدمتم هست پایانش هم 1400/4/1…. اما قرارداد با آموزش پرورش تا 1400/6/1هست
  آیا الان می تونم نسبت به گرفتن کارت پایان خدمت اقدام کنم؟!

  • moshaverarshad
   7 تیر 1400 ساعت 10:45

   سلام یونس
   تا زمانی که قراردتون تموم نشه نمیتونین پایان خدمت بگیرین

   • امید
    11 شهریور 1400 ساعت 15:57

    سلام من ۳۰ سالمه ۶ سال غیبت کردم بعد از آموزشی نرفتم یگان بخاطر مشکلاتم و دوری از شهر خودم پدرم ۷۱ سال دو برادرم ازدواج کرده و جدا دو سوال دارم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم ؟ و آیا با داشتن شرایط معافیت غیبت یا فراری بخشیده میشود ؟

    • کارشناس ارشد
     14 شهریور 1400 ساعت 10:36

     سلام وقتتون بخیر.
     برای گرفتن کفالت نباید غیبت داشته باشید و این شرایط به شما تعلق نمیگیرد.

 97. رهام
  5 تیر 1400 ساعت 19:28

  سلام خسته نباشید  .سوال اول:من فارغ التحصیل خرداد ماه 1400 هستم.5تیرماه1400 بیست سالگیم کامل میشه.ایا میتونم یک سال معافیت بگیرم یا نه؟؟؟سوال دوم:ایا میتونم کنکوری که 9تیرماه1401 برگزار میشه شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  • moshaverarshad
   15 تیر 1400 ساعت 16:07

   سلام شما چون بیست سال دارید وارد مشمولیت شدید و بعد از گرفتن دیپلم سرباز محسوب میشید

 98. نادر پیرزاده
  1 تیر 1400 ساعت 00:39

  آیا می شود به صورت همزمان ۲ درخواست در پلیس + ۱۰ ثبت کرد به طور مثال ( درخواست اعزام و درخواست معافیت پزشکی ) ؟

  • moshaverarshad
   1 تیر 1400 ساعت 15:29

   سلام نادر پیرزاده
   موقعی که شما دفترچه خدمت پر میکند قسمت معافیت هم پر کنید دوتاشو باهم

 99. سهراب رضایی منش
  30 خرداد 1400 ساعت 15:30

  سلام من دانشجوی انصرافی هستم و مهلت معرفی یکساله من ۴ شهریور تمام میشود / می خواهم مجددا در مهر ماه وارد دانشگاه شوم :
  ۱- آیا باید دفترچه پست کنم ؟
  ۲ـ اگر بخواهم برای معافیت پزشکی اقدام کنم از یک هفته به پایان مهلت باید اقدام کنم یعنی مثلا ۲۵ مرداد یا باید از ۲ماه قبل اقدام کنم یعنی مثلا از تیرماه ؟؟ که تا ۴ شهریور ۲ ماه فرصت باشد
  ۳- میشه برای اینکه مشکلی پیش نیاد . یک هفته مانده به ۴ شهریور درخواست اعزام بزنم و همزمان درخواست معافیت پزشکی یعنی ۲ درخواست همزمان که مشکلی برای غیبت خوردن نداشته باشم ؟؟

  لطفا به ۳ سوال من جواب بدهید ممنون از شما

  • moshaverarshad
   30 خرداد 1400 ساعت 16:10

   سلام میتونی مرداد بر ااساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنی و بدون کنکور از مهر وارد دانشگاه بشی..برای معافیت فقط این مهمه که قبل از اتمام معافیت موقتت اقدام کنی حالا چه سه روز مونده یا دوماه مونده فرقی نداره..میتونی دفترچه پست کنی درخواست کمیسیون پزشکی بدی که قبل از اعزام بری برای مغافیت پزشکس شرکت کنی

 100. نیما
  26 خرداد 1400 ساعت 15:54

  سلام ، من دو ترم دانشجوام ولی به دلیل شرایطی هنوز نتونستم معافیت تحصیلی دانشجویی بگیرم ، اگه الان اقدام کنم دردسری برام پیش میاد یا اومده؟؟

  • moshaverarshad
   29 خرداد 1400 ساعت 15:55

   سلام نیما
   شما موقع ثبت نام در صورتی که از پلیس +10 برگه معافیت تحصیلیتونو برا دانشگاه ارایه نداده باشین براتون مشکل سربازی میخوره

  • رضا
   31 تیر 1400 ساعت 15:01

   سلام خسته نباشید
   امروز دیدم شرایط جدید معافیت کفالت جدید اومده
   من سوالم این بود ک با توجه به این جمله شرایط معافیت یگانه مراقب یا نگهدارنده مادر فاقد شوهر
   من پدرم فوت شده و برادرم ۱۱سال پیش معافیت کفالت گرفته الان ازدواج کرده و رفته من الان با مادرم هستم منم میتونم برای معافیت اقدام کنم یا امکان پذیر نیست؟

   • moshaverarshad
    2 مرداد 1400 ساعت 13:17

    سلام معمولا ففط به یک برادر معافیت کفالت مادر داده میشود ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی را نداشته باشد شما میتونید درخواست بدید

 101. مهدی
  24 خرداد 1400 ساعت 10:31

  سلام من ورودی مهر ۹۷ پیام‌ نورم تا الان ۶۰ واحد پاس کردم قصد دارم بهمن ۱۴۰۰ ک میشم اواخر ترم نه انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم .در صورت قبولی اجازه ثبت نام بهم میدن یا نه؟ در ضمن اولین انصرافم هست و‌معافیتم تا مهر ۱۴۰۱

  • moshaverarshad
   24 خرداد 1400 ساعت 14:34

   سلام در طول تحصیل یکبار میتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی باید پیش از کنکور انصراف بدید

ایران تحصیل
تماس با مشاور