تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
مشاوره سربازی آنلاین

مشاوره سربازی نظام وظیفه + پاسخ آنلاین به سوالات | سازمان نظام وظیفه| ایران تحصیل

مشاوره سربازی آنلاین
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

دریافت مشاوره سربازی برای تمامی سربازان و مشمولان خدمت نظام وظیفه امری واجب و ضروری به نظر می رسد. علت این امر آن است که قوانین نظام وظیفه مدام در حال تغییر است و فرد سرباز باید با دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه از قوانین جدید اطلاع پیدا کند.

هر سرباز یا مشمول خدمت در صورت عدم دسترسی به مشاور حضوری می تواند از مشاوره سربازی نظام وظیفه با موبایل استفاده کند.

مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل راهنما مشمولان گرامی در تمامی امور مربوطه به خدمت سربازی از جمله اخد کسری در موارد مختلف، اخذ معافیت های پزشکی، کفالت و موارد خاص، جابجایی یگان و تمامی امور مربوطه به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

خدمات مشاوره سربازی آنلاین در تمامی زمینه ها از جمله اخذ کسری خدمت – معافیت – انتقالی و خرید خدمت ارائه می شود کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

 

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره سربازی آنلاین و آشنایی با نحوه دریافت مشاوره آنلاین خدمت سربازی از سراسر کشور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

فهرست محتوا

دریافت مشاوره آنلاین سربازی

در تمامی ایران مشمولانی هستند که برای انجام امور سربازی نظام وظیفه خود سردرگم هستند و هنوز هم نمی دانند که باید چه اقداماتی را برای این امر انجام دهند.

دقیق تر بگوییم که بسیاری از این افراد اطلاعی از نحوه دریافت دفترچه خدمت نظام وظیفه، نحوه اعزام به پادگان ها جهت شروع دوران خدمت سربازی، دریافت معافیت تحصیلی یا هر نوع معافیت دیگر، دریافت کسری خدمت جبهه پدر، کسری خدمت ایثارگران، جانبازان و یا هر نوع معافیت دیگری را ندارند.

حال تصورش را بکنید که این افراد در شهرها و روستاهای دوردست هم زندگی کنند و امکان دریافت مشاوره حضوری از بهترین مشاوران را نیز نداشته باشند.

راهکار مناسب و منطقی چیست؟ در این مواقع استفاده از خدمات مشاوره آنلاین سربازی از طریق موبایل و مشاوره نظام وظیفه با تلگرام نیز می تواند برای افراد مختلف بسیار کارساز و مؤثر باشد.

حتی ممکن است به دلیل شلوغی خط ها امکان دریافت به موقع و درست اطلاعات از مسئولین سازمان نظام وظیفه وجود نداشته باشد.

اینجاست که در اختیار داشتن تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هم نمی تواند چندان مؤثر و کارآمد باشد.  

این گونه است که هر فرد مشمول می تواند با دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه از مشاوران در قالب مشاوره نظام وظیفه با موبایل یا مشاوره نظام وظیفه با تلگرام با تمامی قوانین و ضوابط خدمت نظام وظیفه آشنایی لازم را پیدا کند.

 

مشاوره آنلاین خدمت سربازی

مشاوره آنلاین خدمت سربازی

 

 

در صورت عدم دسترسی به مشاوره حضوری از مشاوره آنلاین خدمت سربازی مجموعه ایران تحصیل استفاده کرده و پاسخ تمامی سؤالات خود را دریافت نمایید

 

 

سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه

سن قانونی سربازی، پس از 18 سالگی، و بدو ورود به نوزده سالگی می باشد. جوانان مشمول بایستی حداکثر تا 6 ماه پس از تمام شدن 18 سالگی، خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.

در این میان به دلیل تعداد زیاد اعزام، ترخیص و آماده به خدمت همواره متناسب با شرایط هر کدام از مشمولان، سوالات و شبهاتی پیش می آید. از سوی دیگر قوانین این سازمان دارای تبصره ها و بندهای بسیار زیادی است.

همین امر باعث شده است که گاهی جوانان عزیز دچار سردرگمی هایی شوند و حتی برای دریافت پاسخ و راهنمایی ندانند که به چه ارگان یا سازمانی مراجعه نمایند.

تمامی این عوامل، نیاز به مشاوره نظام وظیفه را زنده می کند تا روند انجام کارهای مربوط به این حوزه سریعتر و راحت تر شود. سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل عهده دار این مورد است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

 

اهمیت دریافت مشاوره سربازی چیست؟

همه می دانیم که خدمت سربازی، یک دوره حدودا دو ساله است که آقایان موظف به گذراندن آن می باشند. اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و هر مشمولی ممکن است شرایط خاصی داشته باشد و نیازمند یک استثنا و یا حالت قانونی آن، تبصره باشد.

برای مثال برخی بنا به دلایل مختلف به دنبال کسب معافیت سربازی هستند و نمی دانند شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی یا سایر معافیت ها چیست.

عده ایی دیگر می خواهند به جای خدمت در پادگان ها، امریه بگیرند و تعدادی جویای خرید و یا کسری خدمت می باشند. همه این ها قوانین خاصی را می طلبد که که البته دارای پیچیدگی های خاص خود است.
اغلب مشمولان عزیز با پیچ و خم های این ضوابط آشنایی ندارند و برای انجام امورات اداری دچار مشکل می شوند. اینجاست که مشاوره سربازی به یک ضرورت تبدیل می شوند و می تواند راهنمای بسیار خوبی برای این افراد باشد.
همین موضوع باعث شد تا سایت ایران تحصیل، یک سامانه مشاوره کلیه امور سربازی را تدارک ببیند تا هر کدام از مشمولان عزیز به مشکل یا مسئله ایی برخورد کرد، با فراغ بال آن را مطرح و پاسخ مناسب را دریافت نماید.
خدماتی که در بالاترین کیفیت ممکن و به وسیله افرادی کاردان و حرفه ای، خدمت افراد ارائه می شوند و تمامی اطلاعات روز را به دوستان عزیز ارائه می دهد.

 

 

جهت اطلاع از نحوه استعلام معافیت تحصیلی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

 

 

سامانه مشاوره تلفنی سربازی

شرایط و قوانین وضع شده برای خدمت نظام وظیفه پیچیدگی های خاص خودش را دارد و بسیار گسترده هست و ممکن است از سالی تا سال دیگر تغییر هم بکنند.
مشاوره سربازی بر همه این قوانین اشراف دارد و اطلاعات دقیق و موثق در رابطه با مهم ترین موارد پیش روی سربازان را در اختیار مشمولان عزیز قرار می دهد. در ادامه بیشتر به این مورد می پردازیم.
دریافت مشاوره آنلاین سربازی

دریافت مشاوره آنلاین سربازی

مشاوره انواع معافیت و سوالات متداول

اخذ معافیت یکی از که بیشترین درخواست های مطرح شده در نظام وظیفه را به خود اختصاص می‌دهد و به یک نوع ختم نمی شود. برای مثال افرادی که دچار عارضه های جسمی شده اند، می توانند از معافیت پزشکی استفاده کنند.

البته باید بگوییم که این سازمان طبق لیست بیماری های اعلام شده با درخواست معافیت پزشکی موافقت خواهد کرد. علاوه بر این، هر کدام از این بیماری ها خود دارای شرایط خاصی می باشند.

به همین دلیل بندهایی در این قوانین وجود دارد که همه افراد نمی توانند از آن آگاه باشند. معافیت فرزندان ایثارگران یک نوع دیگر از معافیت می باشد.

حال وقتی میگوییم ایثارگر منظورمان چه کسانی است؟ مدت خدمت والد چقدر باید بوده باشد تا فرزند وی گیرنده این تسهیلات گردد؟ و در چه صورتی معافیت دائم، موقت و یا معاف از رزم داده می شود؟ این سوالات و بسیاری دیگر همواره توسط مشمولان پرسیده و دارای ابهام است.

از سوی دیگر معافیت های دیگری به نام معافیت سربازی نیز به برخی مشمولان اختصاص داده شده است. اما آیا می دانیم منظور از کفالت چیست؟ به چه افرادی کفیل گفته می شود و مفهوم چه کسی است؟ و یا معافیت تک پسری چگونه است؟

همه اینها جز مواردی سوال های بسیاری را بر می انگیزد و مشاوره به همین منظور پاسخ دقیقی به این سوالات ارائه دهد روند کارهای اداره را تسهیل کند.

جهت اطلاع از  انواع معافیت های سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

مشاوره نظام وظیفه درباره انواع معافیت

معافیت از سربازی همواره دغدغه بسیاری از مشمولان به خدمت بوده است و برخی بنا به دلایلی به دنبال آگاهی از شرایط بهره مندی از آن است.
البته سازمان نظام وظیفه بنا به اوضاع خاص حاکم بر کشور، می تواند هر آن این قوانین را دستخوش تغییر نماید. به همین دلیل توصیه می کنیم که اطلاعات به روز را از مشاوره نظام وظیفه دریافت نمایید تا دچار سردرگمی نشوید. اما انواع معافیت کدامند؟

معافیت و سنوات تحصیلی

بسیار طبیعی است که بسیاری از جوانان در طلایی ترین سال های زندگی به دنبال کسب علم و دانش باشند. اما از آنجا که خدمت سربازی طبق گفته بالا، پس از 18 سالگی اجباری می شود، چاره ایی جز گذراندن این دوره مقدس نیست.

حال سازمان نظام وظیفه قوانینی را برای اینگونه افراد تنظیم کرده است، تا بتوانند به ادامه تحصیل بپردازند. حال سوال این است که چگونه معافیت تحصیلی بگیریم ؟ شرایط لازم چیست؟

طبق اعلام سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل دارند حداکثر تا سن بیست سالگی می توانند از امکان معافیت استفاده کنند.
البته این مهلت برای شرایط غیر معمول هم پا برجاست. برای مثال، اگر دانش آموازی قبل از 18 سالگی فارغ التحصیل شود و یا ترک تحصیل، اخراج و انصراف داشته باشد، باز هم مانند سایر دانش آموزان، پس از سن قانونی مشمول سربازی می شود.
از سوی دیگر، حداکثر زمان تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی دیپلم، تا سن 20 سالگی می باشد. اما در مورد مقاطع تحصیلی دیگر چگونه است؟
حداکثر سن مجاز تحصیلی برای مقاطع دیگر چه میزان است؟ آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می شود؟ آیا می توان هم زمان با خدمت، تحصیل کرد؟ برای پاسخ این سوالات و چندین سوال دیگر در زمینه معافیت تحصیلی می توانید از مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل استفاده کنید.
جهت اطلاع از خرید خدمت سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

معافیت پزشکی سربازی

یکی دیگر از گزینه های بهره مندی از معافیت، به عدم سلامت جسمانی در چند ناحیه از بدن مربوط می شود که معافیت پزشکی نامیده می شود.
طبق قوانین سازمان وظیفه، اگر فردی در زمان اعزام به خدمت، دچار برخی بیماری ها باشد، از خدمت سربازی معاف می شود. این بیماری ها، نخست باید توسط پزشک اولیه تایید گردد. سپس شورای پزشکی بیمارستان و در نهایت توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی به تایید برساند.

به طور کلی 17 نوع بیماری شامل معافیت پزشکی می گردند. به طور مثال برخی از آن ها عبارتند از معافیت پزشکی قلب، بیماری های عمومی، بیماری های غدد مترشحه و داخلی، اعصاب و روان، بیماری های استخوان، شکم، دستگاه گوارش و جراحی های عمومی و چندین نوع بیماری دیگر که می توانید از طریق سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

مشاوره سربازی آنلاین

مشاوره سربازی آنلاین

معافیت کفالت

اگر فردی به سن مشمولیت رسیده باشد و تنها نگهدارنده مکفول، یعنی پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ باشد، جزء موارد معافیت کفالت محسوب می شود.
حال اگر این شخص، برادر بزرگتری یعنی بیشتر از سن 18 داشته باشد، از این نوع معافیت مستثنی می شود. علاوه بر این، اگر فرد ازدواج کند، مهاجرت نماید و یا بردار یا بردارانی را در زندان داشته باشد نیز از این قانون مستثنی می گردد و موظف است که به سربازی برود.
طبق مشاوره نظام وظیفه، هر یک از افرادی که در بالا ذکر شد تنها در صورت برخورداری شرایط خاصی، می تواند از قانون معافیت کفالت سربازی برخوردار شود.
برای مثال، منظور از کفالت خواهر این است که خواهر فاقد پدر، همسر (همسرش فوت شده یا طلاق گرفته باشد)، و فرزند باشد. به عبارتی، تنها برادر تنی سرپرست وی باشد. برای آگاهی سایر موارد از قبیل پدر، مادر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ نیز می توانید با ما تماس بگیرید.
جهت ورود به سامانه سخا نظام وظیفه بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

مشاوره اخذ معافیت ایثارگران

در جای دیگری از قانون نیروهای مسلح، درباره معافیت ایثارگران مواردی ذکر شده است. در این قانون، تمامی فرزندان شهدا و جاوید الاثران از خدمت دوره سربازی معاف می گردند.
البته این موارد تا زمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، این موارد را تایید کند، معافیت فرزندان ایثارگر به قوت خودش باقی می ماند. در غیر این صورت ممکن است قوانین خاص سربازی شامل حال فرزندان این عزیزان شود. البته این قانون تنها مختص به فرزندان ایثارگران نمی باشد.
برای مثال اگر شهید یا ایثارگر دارای فرزند پسر نباشد، آنگاه در صورت تایید و درخواست این بنیاد، یکی از برادران ( تاکید می شود فقط یکی از برادران) می تواند از سربازی معاف شود.
البته موارد دیگری مانند، جانباز 10 درصد و بالاتر، معافیت فرزند خوانده قانونی جانباز، معافیت مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر ازدواج نموده اند نیز از جمله بندهای ذکر شده است که برای اطلاع از شرایط خاص هر کدام می توانید از مشاوره نظام وظیفه استفاده کنید.
جهت بهره مندی از این نوع معافیت، مشمولان بایستی پس از مراجعه به پلیس + 10 و دریافت دفترچه اعزام به خدمت، محل مربوط به ایثارگران را با دقت مطالعه و فرم های مربوطه را تکمیل کند.
پس از ارسال و فرم مدارک مورد نیاز، فرد مشمول باید ظرف مدت یک هفته با همراه داشتن اصل مدارک، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نماید تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد.
جهت مشاهده کارت پایان خدمت معاف از رزم بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

مشاوره اخذ معافیت رهبری ( معافیت موارد خاص)

این نوع معافیت که بخشودگی سنی نیز نام دارد هر ساله طبق دستور رهبری به بعضی افراد داده می شود، که این نوع معافیت نیز دارای شرایط خاصی است و به میزان سن و تحصیلات فرد بستگی دارد.
البته ذکر این نکته ضروری است که افراد بالای پنجاه سال، به هیچ کدام از موارد معافیت نیازی ندارند و به طور خودکار از خدمت سربازی معاف می گردند. البته این اشخاص نیز باید برای روشن شدن وضعیت وظیفه خود، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نمایند.
ممکن است بپرسید معافیت موارد خاص چیست؟ 5 گروه می توانند از معافیت موارد خاص که همان معافیت رهبری است استفاده کنند. برای مثال، افرد زير ديپلم، ديپلم، فوق ديپلم که از متولدین پایه 1354 را شامل می شود.
غیر از این چهار گروه دیگر در مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد، دکتری غیر پزشکی، دکتری پزشکی و دامپزشکی نیز شامل این قسم معافیت می شوند که در مشاوره نظام وظیفه مدارک و شرایط لازم به شما گفته خواهد شد.

 

 

مشاوره آنلاین اخذ انواع کسری سربازی

مشاوره آنلاین اخذ انواع کسری سربازی

 

 

مشاوره اخذ انواع معافیت های سربازی

در مجموع می توان گفت که دو نوع معافیت خدمت نظام وظیفه برای سربازان و مشمولان ملزم به خدمت وجود دارد. یکی از آن ها معافیت دائم است و دیگری تحت عنوان معافیت موقت نامیده می شود.

البته ناگفته نماند که بسیاری از افرادی که واجد شرایط دریافت معافیت دائم یا موقت نیستند شاید بتوانند از معافیت از رزم استفاده کنند و فعالیت های رزمی را در طول خدمت نظام وظیفه انجام ندهند.

در ادامه برای آشنایی هر چه بیشتر شما با انواع معافیت های موجود با ذکر شماری از آن ها و ارائه توضیحاتی در مورد هر یک در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

معافیت کفالت مشمولین خدمت نظام وظیفه

همواره این امکان برای سربازان و مشمولان وجود دارد که آن ها سرپرست خانوار باشند و وظیفه سرپرستی خانواده را به عهده داشته باشند.

در این موارد هر فرد می تواند برای دریافت معافیت کفالت برای هر یک از افراد خانواده اقدامات لازم و ضروری را البته در صورت داشتن شرایط لازم اقدام کند.

 

 

جهت اطلاع از شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

 

 

معافیت پزشکی مشمولین خدمت نظام وظیفه

در صورتی که فرد مشمول دارای مشکلی از جهت روحی و یا جسمی باشد به وی معافیت پزشکی به صورت دائمی و با موقت داده می شود تا وی بتواند از مزایای آن نهایت استفاده را ببرد.

اما قبل از هر کاری برای دریافت معافیت پزشکی اطلاع از شرایط این نوع معافیت معمول و متداول، زمان ارائه درخواست برای گرفتن معافیت پزشکی و مواردی از این قبیل در رابطه با این نوع از معافیت ضروری و مهم به نظر می رسد.

اما نگران نباشید با دریافت مشاوره نظام وظیفه با موبایل و یا مشاوره نظام وظیفه با تلگرام و هر فرد می تواند از این موارد اطلاعات دقیق و موثقی را بدست آورد و دیگر نگرانی بابت عدم اطلاع از این موارد مهم نداشته باشد.

 

 

معافیت تحصیلی مشمولین خدمت نظام وظیفه

در صورتی که هنوز مشغول به تحصیل در مدرسه و یا دانشگاه هستید و به دلیل گذراندن دوره تحصیلات خود تمایلی به رفتن به خدمت سربازی را ندارید در صورت داشتن شرایط لازم می توانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

اما قبل از هر چیز از طریق مشاوره آنلاین نظام وظیفه از شرایط و ضوابط و قوانین اعلام شده برای دریافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه اطلاع حاصل کنید.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام اینترنتی اعزام به خدمت سربازی و بهترین زمان پست دفترچه سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید

 

 

 

 

مشاوره آنلاین اخذ انواع کسری سربازی

 

مدت دوره سربازی در کشور ما تا چندی پیش 21 ماه بود، اما سازمان نظام وظیفه به تازگی از قانون جدیدی مبنی بر افزایش این زمان به 24 ماه خبر داد. حال در این میان، بسیاری از مشمولان به دنبال کمتر شدن این مدت به دلایل مختلف می باشند.
اگر به سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری و امریه مراجعه کنید، با انواع قوانین این حوزه به طور کامل آشنا خواهید شد. در ادامه برخی این موارد را بررسی می کنیم.
یک دسته از افرادی که می توانند از کسر خدمت استفاده نمایند، محققینی می باشند که در زمینه مسائل دفاعی و امنیتی پروژه ها و تحقیقات ارزشمندی را ارائه دهند.
این افراد به شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می توانند، از 2 تا 19 ماه کسر خدمت دریافت کنند. هدف ستاد نیروهای مسلح جذب نیروی انسانی نخبه به این سمت این سازمان و همچنین تشویق نخبگان برای ارتقا سطح امنیت ملی است.

گروه دیگر به فرزندان جانبازان و ایثارگران مربوط می شود، طبق این قانون فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه خدمت والدینشان، یک ماه کسری خدمت ایثارگران دریافت می کنند.

اگر والد مشمولی 24 ماه خدمت را گذارنده باشد، فرزند وی از خدمت سربازی معاف می شود. البته ظرفیت محدودی برای این قشر در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن و همچنین سایر گروههای مشمول کسر خدمت می توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

 

جهت اطلاع از اضافه خدمت غیبت سربازی بر روی لینک قرمز لینک نمایید

 

 

 

مشاوره سربازی اخذ انواع امریه سربازی

اگر در جستجوی گرفتن امریه سربازی هستید، باید بگوییم که از چند طریق امکان برخورداری از چنین موقعیتی وجود دارد. اما قبل از توضیح بیشتر، بد نیست تعریف دقیق از امریه داشته باشیم.

امریه عبارت است خدمت سربازی که به جای سپری شدن در پادگان ها، در سازمان های اداری سپری می شود. بسیاری از مشمولان به دلیل استفاده نکردن مشاوره نظام وظیفه و عدم آگاهی به جای کار در وزارت خانه ها و ادارات، به پادگان ها اعزام می شوند.

برای مثال، امریه سربازی علوم پزشکی یکی از بهترین و مشهورترین انواع امریه است که در صورت داشتن شرایط می توانید از این امکان استفاده کنید. البته شرایط بهره مندی از امریه پزشکی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شود.

یکی از نکات قابل توجه برای گرفتن امریه پزشکی این است که مجرد نباشید. به این معنی که تنها در صورت متاهل بودن می توانید به امریه پزشکی درآیید، در غیر این صورت منتفی خواهد بود.

از جمله شرایط اختصاصی نیز این است که دانشگاه یا مرکز پزشکی مورد نظر، اعلام نیاز کند و برای بکارگیری این عزیزان جای خالی داشته باشد. البته این ها تنها موارد بسیار مختصری از شرایط عمومی و اختصاصی بودند.

برای اطلاع دقیق از تمام جزئیات این قوانین و دیگر انواع امریه همچون شرایط و مراحل اخذ امریه وزارت دفاع، پیام آوران بهداشت و فراخوان نخبگان می توانید از سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل استفاده کنید.

 

 

اضافه خدمت سربازی

اضافه خدمت سربازی

 

 

 

در مورد اضافه خدمت سربازی چه می دانید؟

اگر فردی در مدت زمان قانونی برای معرفی خود به سازمان نظام وظیفه به عنوان یک سرباز اقدام نکرده باشد و یا در طول دوران خدمت به دلیل بی انضباطی، عدم رعایت قوانین و یا هر دلیل دیگری از طرف مسئول پادگان جریمه شود باید مدت طولانی تری در مقایسه با بقیه در خدمت سربازی باشد. به این مدت زمان بیشتر از زمان قانونی در نظر گرفته شده اصطلاحاً اضافه خدمت می گویند.

 

 

در مورد دوره خدمت چه می دانید؟

دقیقاً بلافاصله بعد از تمام شدن دوره آموزشی دوره خدمت سربازی در پادگان های نظام وظیفه آغاز می شود.

در حقیقت، هر فرد بعد از اتمام دوران آموزشی با توجه به میزان تحصیلات خود که رنج از زیر دیپلم تا فوق دکتری را شامل می شود می تواند درجه نظامی اخذ کند و برای شروع دوران خدمت سربازی به پادگان های موجود در سراسر کشور برود.

 

 

در مورد دوره آموزشی سربازی چه می دانید؟

در مجموع دوره سربازی به دو دوره مختلف یعنی دوره آموزشی 2  الی 3 ماهه و دوره خدمت در پادگان های انواع ارگان های نظامی تقسیم بندی می شود.

هر فرد سرباز در طول دوران آموزشی با مواردی از جمله یافتن میسر در روز و یا شب و همین طور اسلحه شناسی آشنایی لازم را پیدا می کند.

در صورت استفاده از جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه امکان کسب اطلاعات و جزئیاتی مفصل در رابطه با دوره آموزشی سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد.

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آیین نامه مرخصی سربازان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

اخذ مشاوره نظام وظیفه برای دریافت امریه

امریه از جمله راه هایی است که هر فرد برای فرار از شرکت در فعالیت های رزمی می تواند به آن روی بیاورد.

از طرفی، پذیرش در دوره امریه سربازی دوران خدمت را آسان تر و بهتر می کند.

 اما دقت داشته باشید که دریافت امریه انواع ارگان های نظامی در صورت داشتن شرایطی چند برای هر فرد مشمول فراهم می شود.

شرایطی که هر فرد مشمول لزوماً باید از آن برخوردار باشد و به آن ها توجه لازم را مبذول دارد.

شما دوست عزیز می توانید به جای تماس با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه و معطل شدن پشت خط های شلوغ، از خدمات مشاوره آنلاین نظام وظیفه بهره مند شوید تا کلیه اطلاعات لازم را در این باره بدست آورید.

تازه تصورش را هم بکنید که مشاوری که با وی صحبت می کنید خودش قبلاً موفق به دریافت امریه سربازی شده باشد. این دیگر واقعاً نور علی نور است و وی می تواند اطلاعات بسیار دقیق و موثقی را در رابطه با زمان، نحوه و شرایط دریافت امریه سربازی در انواع ارگان های مختلف در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهد.

البته اطلاع از مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه سربازی را فراموش نکنید که با شرکت در جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه می توانید اطلاعات دقیق و موثقی را در رابطه با آن بدست آورید.

 

 

در مورد زمان اعزام به خدمت نظام وظیفه چه می دانید؟

هر ساله شاهد اعزام شمار زیادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه به انواع پادگان های ارتش، نیروی انتظامی و غیره هستیم.

اعزام سربازان به هر کدام از پادگان ها با توجه به مدارک تحصیلی شان در زمان ها و اوقات مختلفی صورت می گیرد.

در واقع افرادی با داشتن مدارک فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم در یک زمان و افرادی با مدارک کارشناسی، دکتری و همین طور کارشناسی ارشد در یک زمان دیگر مشغول به خدمت می شوند.

 

مشاوره معافیت سربازی

مشاوره معافیت سربازی

 

 

 

 

در صورت نرفتن به خدمت سربازی چه کاری باید انجام داد؟

از جمله سؤالاتی که ممکن است برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه مطرح شود این است که اگر به خدمت سربازی نروم ممکن است چه اتفاقی بیفتد.

شاید این سؤال مهم از جمله سؤالات مطرح شده برای شما عزیزان هم باشد.

سؤالی که در صورت یافتن پاسخی منطقی برای آن از طریق دریافت مشاوره تلفنی سربازی و یا مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا حتی تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هر طور هست برای رفتن به سربازی اقدام می کنید.

مگر این که مشمول دریافت معافیت و یا کسری خدمت باشید که در این صورت اوضاع کاملاً فرق می کند.

برای یافتن پاسخ این سؤال مهم به جز تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید از مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا مشاوره تلفنی سربازی تیم حرفه ای ایران تحصیل استفاده کنید. 

اگر به خدمت سربازی نروید این مشکلات برایتان پیش می آید:

 • نمی توانید کاندید شورای اسلامی و یا مجلس شوید.
 • اگر قصد راه اندازی کسب و کاری آزاد را داشته باشید امکان دریافت پروانه کسب را به هیچ وجه ندارید.
 • در صورت نرفتن به سربازی به هیچ وجه نمی توانید برای دریافت وام های مختلف اقدام کنید.
 • اگر از رفتن به خدمت سربازی سرباز بزنید به هیچ وجه نمی توانید برای استخدام در ارگان ها و سازمان های دولتی اقدام کنید.

 

 

 

 

جهت ورود به سامانه استعلام غیبت سربازی با کد ملی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

قوانین و شرایط خرید سربازی چیست؟

با وجود الزامی بودن خدمت در نظام وظیفه، همواره برخی از افراد به دنبال خرید سربازی بوده و هستند. در سال های اخیر تصمیمات متغیری در این زمینه گرفته شده و همین باعث سردرگمی مشمولان عزیز گشته است.

برای مثال، سوالات پر تکراری همچون اینکه آیا خرید خدمت سربازیامکان پذیر است یا خیر؟ چه شرایطی برای خرید سربازی لازم است؟ همواره در سامانه مشاوره تلفنی ما پرسیده می شود.

باید بگویم که در گذشته قوانینی مبنی بر خرید سربازی برای غایبین 8 سال خدمت تحت شرایط خاصی وجود داشت، اما در سال جاری این قانون لغو شد.

رئیس سازمان نظام وظیفه به تازگی اعلام کرده است که کارت پایان خدمت اهمیت فوق العاده ایی در کشور ما دارد. همچنین بسیاری از سازمان ها، ادارات و نهادها برای استخدام، داشتن کارت پایان خدمت را الزامی می دانند. بنابراین گذراندن این دوره از واجبات است.

یکی از موارد مبهم که در مشاوره سربازی مشمولان زیادی به دنبال اطلاعات در مورد آن هستند، شرایط خرید خدمت سربازی برای متاهلین است.

در چند ماه اخیر تغییرات محسوسی در روند قوانین خرید سربازی به ویژه در میان متاهلین ایجاد شد که برای اطلاع از آن ها می توانید به سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ایران تحصیل مراجعه کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

 

سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی

سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی

حقوق سربازی چقدر است؟

میزان و مبلغ حقوق سربازان بسته به چند عامل می تواند برای هر سرباز محاسبه شود. برای مثال یکی از فاکتورهای مهم، نوع مدرک تحصیلی اعم از دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

بالطبع هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد، میزان حقوق نیز افزایش می یابد. همچنین اینکه مجرد یا متاهل باشید نیز می تواند حقوق شما را بالا و پایین کند. البته برای متاهلین بسته به تعداد فرزندان میزان حقوق دریافتی تغییر می کند.

غیر از موارد گفته شده، سرباز امریه بودن، دوره آموزشی، سرباز عضو هیئت علمی، مکان و محل خدمت، سرباز معلم بودن، تحت پوشش بودن یا نبودن کمیته امداد، خدمت در ارگان مورد نظر و چند عامل دیگر، همگی در تعیین حقوق نقش دارند.
چنانچه جزء هر کدام از این موارد هستید و قصد اطلاع از میزان دقیق حقوق سربازی خود را دارید، می توانید با سامانه مشاوره سربازی ما در تماس باشید.

 

 

جهت اطلاع از معافیت سربازی خالکوبی بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

 

 

چگونه از مشاوره سربازی استفاده کنیم؟

سامانه ایران تحصیل به طور معمول از سه طریق آنلاین، تلفنی و حضوری به همه متقاضیان عزیز مشاوره می دهد. هر کدام از این روش های مزایای خود را دارد. اما بهترین راهی که بتوان از طریق آن مشاوره سربازی گرفت، تماس تلفنی می باشد.

این روش باعث می شود که حتی آن دسته از عزیزانی که در نقاط دور دست زندگی می کنند و امکان مراجعه حضوری یا استفاده از اینترنت را ندارند، به راحتی تماس بگیرند.

و اما در مورد اینکه مشاوره معافیت سربازی چه مواردی را در بر می گیرد، باید بگوییم که همه دوستان می توانند هر گونه سوالی در هر زمینه از ابتدای معرفی به خدمت تا گرفتن کارت پایان خدمت را مطرح نمایند. مشاورین ما در گفتگویی صمیمانه آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیران می باشند.

 

 

جهت دانلود مقاله مشاوره سربازی آنلاین بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا شرایط مشاوره نظام وظیفه و مشاوره نظام وظیفه با موبایل را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص شرایط مشاوره نظام وظیفه برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره نظام وظیفه آنلاین با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره سربازی آنلاین و اطلاع از شرایط و ضوابط و آیین نامه های جدید نظام وظیفه از سراسر کشور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

4.7/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه چه کاری باید انجام دهم؟ 

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه استفاده از مشاوره سربازی چیست؟

مشمولان عزیز می توانند از طریق شماره های مندرج در سایت به صورت تلفنی با مشاورین ما تماس گرفته و همه سوالات خود را مطرح بفرمایند.

چگونه می توان معافیت یا کسری خدمت گرفت؟

اخذ معافیت یا کسری خدمت تحت شرایط خاصی امکانپذیر است. تمام این شرایط در سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ذکر می شود.

آیا می تون سربازی را خرید؟ قیمت آن چقدر است؟

قوانین خرید سربازی در سال های اخیر دچار تغییراتی شده است. سازمان نظام وظبفه به تازگی ضوابط خاصی را تعیین کرده است که در مشاوره سربازی قابل دریافت است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. علی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

  سلام بنده مشکل مادرزادی ستون فقرات دارم.مشکلاتم هم شامل دیسک کمر ،دیسک گردن،تنگی کانال نخاعی و تنگی کانال گردنی،اسکولیوز کمر،ارتروز شانه ،صافی کف پا،و در اثر فوتبال پارگی پارشیل رباط پا دارم ک همه موارد گفته شده خفیف هستن ‌.میخواستم ببینم معافیت دائم شامل من میشه ؟

  • bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

   طبق رای کمسیون پزشکی باید اقدام کنید به احتمال بالا میتوانید معافیت بگیرید

 2. رضا
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام من پسری هستم 20 ساله تقریبا 3 ماه که دارم خدمت میکنم
  من با مادرم که 12 سال هست از پدرم طلاق گرفته زندگی میکنم تک پسر هستم مادرم از یک پدر دیگه که چند سال قبل ازدواج کرده بود یک پسر دیگه که برادر ناتنی بنده میشه که 35 سالش هست داره ولی سالهاست که هیچ ارتباطی نداره با پسرش میخواستم ببنیم میشه کفالت منو گرفت متشکر؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام یکی از شرایط کفالت مادر تک پسر بودن و یا تک پسر بالای هجده سال بودن است.

   • علی
    ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

    سلام خسته نباشید روز ب خیر.بنده مادر زادی مشکل ستون فقرات دارم ب دلیل ازدواج فامیلی.مشکلاتم هم شامل آرتروز شانه،صافی کف پا ،دیسک گردن،دیسک کمر،تنگی کانال نخاعی و تنگی کانال گردنی،اسکولیوز کمر و در اثر فوتبال هم پارگی پارشیل رباط پا دارم.ک همه ی این موارد خفیف هستن ‌‌.میخواستم ببینم معافیت دائم شامل من میشه ؟

    • bagheri
     ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

     طبق رای کمسیون پزشکی اقدام کنید و احتمال معافیت است

 3. مرتضی مقدم
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام
  من قبل از ۱۸ سالگی دیپلم رو گرفتم بعد معافیت تحصیلی نگرفتم
  بعد رفتم مدرسه گفتن تو فارغ تحصیل شدی
  من پشت کنکوری موندم میخواستم بدونم تا کنکور بدم نتایج هم بیاد من اضاف خدمت به من تعلق میگیره اصلا میتونم وارد داشنگاه بشم ….
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

   از زمان گرفتن دیپلم دقیقا یک سال معافیت تحصیلی دارید بریا اگاهی از زمان دقیق به بجه پلیس +10 مراجعه کنید

 4. محسن
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل ارشدم و یکسال معافیت تحصیلی دارم اما زودتر دفترچه ارسال کردم و تاریخ پیشنهادی دادم که برای یک اردیبهشت قراره اعزام بشم (یک هفته دیگه ) با توجه به اینکه هنوز حدود ۶,۷ ماه از معافیت تحصیلی من مونده میتونم اردیبهشت نرم واسه اعزام ؟ غیبت نمیخورم ؟

  • mohammadi
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت به خیر
   با توجه به شرایط شما میتوانید درخواست تعویق سربازی را داشته باشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 5. قاسم
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام من معافیت سه خواهری کمیته امداد گرفتم میخواستم بدونم اموزشی هم باید برم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   اگر معافیت گرفته باشید اموزشی ندارید

 6. علی
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام وقت بخیر من اسمم رو برای یگان ویژه شیراز نوشتن میخواستم بدونم جاش خوبه و سخت هست یا نه و اینکه مرخصیش چگونه هست و گوشی اجازه میدن یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام خیرنمیتونین

 7. قاسم
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام بنده معافیت سه خواهری کمیته امدا گرفتم آیا دوره اموزشی باید برم ؟

 8. حسین
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام
  من سال ۹۶ دوماه دوره ی آموزشیم تموم شد و تقسیم که شدیم خدمتم افتاد تهران
  سه ماه هم بعد از آموزشی خدمت کردم بعدش فرار کردم تا الان
  خواستم بدونم اگه برگردم به خدمت بازم باید برم آموزشی و بازم ممکنه تقسیم بشیم و مثلا بیفتم یه پادگان یا یه شهر دیگه یا نه همون برمیگردونمون پادگانی که بودیم خدمت رو ادامه میدیم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   سلام اول بایدبریددادگاه وقاضی جریمه روبراتون لحاظ کنه که جریمه شامل زندان مالی واضافه خدمت هستش

 9. محسن
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

  من الان خدمت سربازی در داخل استان کرمانشاه هستم و ساکن یکی از شهرستانهای کرمانشاه و غیربومی کرمانشاه هستم و چون کرمانشاه جزو مناطق عادی محسوب میشه برای بومی ها ۲4 ماه خدمت و برای غیربومی ها 21 ماه خدمت است با این حساب خواستم بدانم کسری خدمت که بگیرم از 24 ماه برام کسر میشه یا 21 ماه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام چون شما ساکن کرمانشاه هستید بومی محسوب میشید که از 24 ماه براتون کسر میشه

 10. علی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

  سلام. من پدرم فوت کرده و برادر بزرگترم هم خدمت سربازی رفته و تموم شده . من میتونم معافیت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت بخیر . در قوانین کفالت فرد متقاضی باید تنها فرزند ذکور بالای 18 سال خانواده باشد مگر اینکه از طریق ماده 6 اقدام کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 11. مصطفی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵

  با سلام وقت بخیر
  برای وزارت دفاع در حال انجام پروژه کسری هستم. بعد از جلسه دفاع پروژه، دوره آموزشی و مابقی خدمت رو الزاما باید در وزارت دفاع بگذرونم یا امکانش هست از شهر محل زندگیمون هم پذیرش بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام
   مکان خدمتی شما هنوز مشخص نشده ولی دوره ی آموزشی برای شما اجباری میباشد

 12. حسین
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام وقت شمابخیر ، حدود ۶ ماه و دو روز از ۱۸ سالم گذشته ، امروز که رفتم پلیس +۱۰ کار های معافی تحصیلی رو انجام بدم ، گفتن که تاریخ دریافت معافی برای شما به اتمام رسیده و من رو ارجاع دادن به کلانتری تا شاید اونجا بشه کاری کرد. حالا فکر میکنید کارام راه میوفته و میتونم معافی تحصیلی دریافت کنم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وفت بخیر با توجه به شرایط قعلی معافیت تحصیلی امکان پذیر نمیباشد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

   • حسین
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

    یعنی میگید هیچ راهی نداره ؟! باید برم سربازی و نمیتونم ادامه تحصیل بدم؟!

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

     بله

 13. میلاد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۸

  با سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  دانشجوی کارشناسی ارشد ترم آخر ۲۵ ساله هستم.
  بنده به چشم پزشکی مراحعه کردم بیماری رتینیت پیگمنتوزا رو تشخیص دادن(ضعف شبکیه کوری)،مشکل مگس پران و جرقه زدن هم دارم،
  میخواستم از شما بپرسم شرایط معافیت و اینکه آیا میتونم معافیت دائم بگیرم؟
  ممنون میشم اگر ممکن هست بنده رو راهنمایی بفرمایید
  تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

   بله بیماری شما جزو بیماری های دارای معافیت است

   • میلاد
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

    با سلام و احترام ممنونم از اینکه پاسخ دادین.
    فقط سوالی که برای من پیش آماده آیا معافیت دائم هستم؟
    و اینکه اگر کارت معافیت دریافت کردم عنوان بیماری نوشته میشه؟
    سپاسگزارم

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۹

     در معافیت پزشکی عوان بیماری درج میشود

 14. محسن
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

  با سلام
  بنده مدرک لیسانس دارم و الان سربازی هستم من کارت بسیج فعال با ده سال سابقه دارم و برگ سبز ندارم خواستم بدانم چقدر کسری بسیج به من تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام . کسری بسیج تا حداکثر 6ماه از خدمت سربازی کسری اخذ کنید

 15. آرش حسینی
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام وقت شما بخیر.
  من متولد اردیبهشت ۱۳۸۳، دانش آموز پایه دوازدهم و داوطلب آزمون سراسری ۱۴۰۱ هستم.
  خواستم بپرسم در صورت عدم کسب نتیجه مطلوب در کنکور امسال آیا مجاز به شرکت در کنکور ۱۴۰۲ هم هستم؟
  از این جهت میپرسم که بعد از اتمام ۱۸ سال صرفا یک سال جهت معرفی به خدمت وجود داره و این یعنی من باید در ادیبهشت ۱۴۰۲ خودم رو معرفی کنم که این تاریخ قبل از کنکور ۱۴۰۲ یعنی تیر ماه هست.
  ممنون از راهنماییتون.

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام . شما 1 سال پس از اخذ دیپلم فرصت شرکت در کنکور سراسری را دارید و مشمول به خدمت نمیشوید

 16. محسن
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  با سلام
  من سرباز پلیس اطلاعات استان هستم و الان میخوام با یک سرباز پاسگاه شهرستان همان استان جابجا بشوم الان برای جابجایی چکار باید بکنم آیا باید از یگان خودم درخواست بدم یا از کارگزینی استان؟ و اینکه جابجایی چقدر طول می‌کشد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام طبق اعلام سازمان نظام وظیفه امکان جابجایی در مواردی که دو سرباز هم رسته نیستند وجود ندارد .

 17. حسن
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۸

  سلام خدا قوت
  بنده متولد 1374 هستم و لیسانس دارم و غیبت سربازی ندارم ستا برادر از خودم بزرگتر دارم و پدر بنده به رحمت خدا رفته عضویت کمیته امداد هستیم و برادران بنده پایان خدمت دارند رفتم کمیته امداد محله خودمون به من گفتن باید برم سربازی آیا میتوانم کفالت مادرم را بگیرم اگر امکانش هست راهنمایی کنید سپاسگزار.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

   خیر چون تک پسر بالای 18 خانواده نیستید کفال مادر شرایطتش را ندارید

   • حسن
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷

    سپاسگذار از اینک جواب دادی بله درست می‌فرماید ولی من شرایط معافیت کمیته امداد را خوانده بودم که که یک پسر به انتخاب مادر میتواند معاف شود ولی باید عضو کمیته امداد باشند.

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

     سلام
     کفالت مادر فقط در صورتی است که مادر طلاق گرفنه باشد یا پدر فوت شده باشد

 18. محسن
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

  با سلام
  من سرباز نیروی انتظامی هستم و در استان خدمت میکنم و حالا برای جابجا شدن به شهرستان خودم یک نفر پیدا کردم حالا باید برای جابجایی چکاری انجام بدم و چند روز طول میکشه جابجایی انجام بشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   از منابع انسانی درخواست دهید و زمان انتقالی متقییر است

 19. مرتضی
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام
  مدرک فنی واقعا اجباریه و منی که بزودی تسویمه و سازمان کلاسی تشکیل نمیده و میگه مثلا برج 5 تشکیل میشه و من 4 تسویمه باید چکاری انجام بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام بله

 20. عباس
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۹

  باسلام،من متولد اردیبهشت 1382 هستم و در خرداد 1400 دیپلم گرفتم، برای دانشگاه انتظامی امین اقدام کردم مراحل گزینش با موفقیت انجام شده و با تآیید نهایی در مرداد یا شهریور 1400 از دانشگاه در مهر 1401 مشغول به تحصیل میشوم ، از آنجا که فرصت یکساله من بعد از اخذ دیپلم در خرداد 1401 تمام میشود آیا تا مهر 1401 مشمول غیبت نمی‌شوم؟ ، البته از نظام وظیفه حضوری سوال کردم گفتند طبق قانون جدید تا پایان شهریور 1401 فرصت دارم و غیبت نمی‌خورم. ولی گزینش نظر دیگری دارد لطفاً راهنمایی فرمایید، با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام وقت بخیر
   بعد از قبولی در دانشگاه برای شما معافیت تحصیلی لحاظ میشود

 21. ارمان
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

  سلام
  من سرباز ناجا هستم
  طی ماموریتی اسیب دیدم و در کمیسیون 140 ناجا جانباز شدم/الان مدارکمو برای تعیین درصد فرستادم کمیسیون ناجا
  اینم بگم هنوز پرونده رو نبردم بنیاد شهید تا تایید کنه فعلا جانباز داخلی ناجا هستم
  میخواستم بپرسم که اگه بنیاد جانبازیمو تایید نکرد میتونم از همین جانبازی درون سازمانی یا همون جانباز ناجا برای کسری خدمت استفاده کنم????

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام میتونید مدارک تون رو برای نظام وظیفه ارسال کنید در صورت تایید به شما کسری تعلق میگیرد

 22. علی سودانی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام وقت بخیر بنده علی سودانی از اهواز مزاحمتون میشم غرض از مزاحمت اینکه پدر من به 18 سال حبس تعزیری محکوم به حکم قطعی شده است و تقریبا 8 سال داره کیفر سپری میکنه بنده هم تک پسرم و 3تا خواهر دارم 2 تا از خواهرام ازدواج کردن و درحال حاضر منو مادرم باخواهر کوچیکم در منزل هستیم بغیر از این من بتازگی فارغ التحصیل شدم (کارشناسی حقوق بامعدل 18:21 )غیبتی چیزی هم ندارم بعلاوه و بر توضییحات فوق چشمام هم ضعیفه اما نمیخوام به معافیت پزشکی اقدام کنم آیا باتوجه به شرایط پدرم میتونم معافیت کفالیت دائم پدرم رو بگیرم؟
  من موقت نمیخوام اگر دائم باشه که بفرمایید وگرنه بازهم بگید درجریان باشم
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام
   وقت بخیر
   جناب سودانی عزیز قوانین مربوط به کفالت به طور کلی قطعی نیستند
   شما طبق یکسری از شرایط میتونید اقدام به کفالت مادر کنید ولی همه چی به نظر قاضی نظام وظیفه داره
   برای اطلاع از شرایط ویژه ای که دارین با مشاورین ما تماس بگیرین

 23. محسن
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱

  سلام وقت بخیر من سرباز ارتشم و از سال ۹۴فراری بودم بعد الان میخوام برم ولی لباس سربازی ندارم. اگه بالباس شخصی برم اونجا اجازه ورود میدن بهم که برم از انباری لباس بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام . بعد از معرفی خود به یگان محل خدمت باید برای تهیه لباس از مراکز فروش لباس اقدام نمایید

 24. مصطفی علیزاده78
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۰

  سلام
  من تک فرزند هستم پدرم چند سال پیش سکته کردن که بعد از انژیو دکتر گفتن یکی از رگای قلبش گشاد شده و 2 تا از رگای قلبش فنر زدن. الانم فشارشون همیشه پایین هست. بنظرتون برای کفالت پدر اقدام کنم معافیت میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره سربازی نظام وظیفه وهمچنین بررسی شرایط کفالت پدر با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 25. محسن
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام قانون جدیدی درباره تغییر میزان و نحوه محاسبه کسری خدمت سربازی در سال 1400 اومده یا ن؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام
   هیچ مورد جدیدی نیامده

 26. محسن
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام
  بخشنامه جدیدی درباره میزان کسری خدمت سربازی و نحوه محاسبه کسری خدمت سربازی در سال 1400 نوشته شده است یا خیر؟

 27. محسن
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  با سلام
  من سربازی نیروی انتظامی هستم و در استان کرمانشاه در پلیس اطلاعات خدمت میکنم من میتونم انتقالی به منطقه مرزی یکی از شهرستان های کرمانشاه بگیرم؟
  و اگر به اونجا منتقل شدم میتونم از سه ماه کسری منطقه مرزی استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر
   اگر بهتون انتقالی بدن بله

 28. سپهر
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

  سلام خسته نباشید برادر من درخواست کسری خدمت ایثارگری پدرم رو داده و برای کل ۹ ماهی که تعلق میگیره از ارتش تهران درخواست داده امکان این هست که مقدار کسری خدمت رو ویرایش زد یا عوضش کرد و بین من و برادرم تقسیم بشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام. خیر امکانش وجود ندارد.

 29. سارا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام وقتتون بخیر
  میشه لطف کنید در مورد بخشش اضافه خدمت پشت دفترچه راهنمایی کنید که به چه صورت است؟
  من ۳ ماه اضافه خدمت سنواتی دارم،فرزند ایثارگر و آزاده و متاهل هستم امکان داده بخشیده بشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام
   فرمانده یگانه شما میتواند این 3 ماه اضافه خدمت شما را ببخشد

 30. علیرضا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۶

  سلام خدمت شما دوست عزیز
  بنده ۲۰ سالمه تازه با مدرک فوق دیپلم فارغ تحصیل شدم و تک پسر هستم و یک خواهر کوچیک دارم
  سن پدرم هم ۴۹ ساله و دارای معلولیت متوسط هستن و تحت پوشش بهزیستی هستن خودم هم چشمام یکیش نمرش ۲.۷۵ یکیش هم ۲ آیا بنده میتونم معافیت بگیرم یا خیر 🙏🏻بسیار ممنون از پاسخ گویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

   با سلام.میتوانید برای کفالت پدر خود اقدام کنید.

 31. محمدرضا
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  باسلام خدمت شما
  سوالم اینه که توی برگ اماده به خدمت من قسمت مشخصات تاریخ تزریق واکسن رو به جای سال ۱۴۰۱ زده ۱۴۰۰ مشکلی از این بابت پیش میاد؟ یا مانعی نداره ممنون میشم جواب بدین.
  تاریخ دقیق تزریق واکسنم ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ هستش.

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام. خیر مشکلی پیش نمیاد.

 32. محمد
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

  با سلام و عرض ادب و احترام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات.
  سوال بنده این است ک اگر بنده دفترچه اعزام به خدمت را پر کنم(به علت عدم ثبت غیبت)
  ولی تا قبل از تاریخ اعزام برادر بنده که خود نیز سرباز است از یگان خود نامه بیاورد ایا میتوان از قانون دو برادری استفاده کرد و برگه اعزام بنده ابطال شود و بنده تا موقعی که برادرم در حال خدمت باشد مشمول محسوب نشوم.
  خوشحال میشوم اگر پاسخ دهید.

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   با سلام.بله امکان ان وجود دارد.

 33. ناشناس
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

  با سلام اگر سرباز داخل استان خدمت میکنه چگونه از استان به شهرستان مرخصی بگیره ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام . مرخصی استحقاقی ماهی 2/5 روز میباشد

 34. محمدرضا هاشمی
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

  من مشکل کوتاه بودن تاندم اشیل پا دارم
  شاید معاف از رزم باشم
  اما نمیخوام معاف از رزم بشم
  چیکار کنم میخوام کامل سربازی مو برم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   با سلام.دفترچه اعزام به خدمت خود را پست کنید.

 35. امیر
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام وقتتون بخیر
  من دفترچه پست کردم و تاریخ اعزامم ۱ اردیبهشت هستش و بعد از اون دانشگاه ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی هم گرفتم ، میخواستم بدونم چطوری اعزام به خدمت رو باطل کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   به دفاتر پلیس به اضافه ده مراجعه کنید.

 36. علی
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

  سلام خسته نباشید
  من در حال خدمت سربازی هستم و میخوام در حال خدمت کنکور بدم و دانشگاه فرهنگیان قبول بشم
  آیا مشکلی برای قبولی پیش نمی آد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام
   شرایط تحصیلی شما باید بررسی بشه

 37. علی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام دوره آموزشی حقوق دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر
   هرسال متغیر است ولی تقریبا اندازه حقوق دوران خدمت

 38. حسن
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام من الان سربازم ميخوام حين خدمت كنكوربدم سوالم اينه كه كنكوربرج٤هستش بعد نتايج برج ٦ميات برج ٧هم كه رفتن به دانشگاست من برج٦تموم ميكنم ميخوام بدونم اينجا برام مشكلي پيش نميات ميتونم برسم به دانشگاه
  كمكم كنيد لطفا

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام . اگر تا پایان 31/6 خدمت خود را به اتمام برسانید میتوانید به دانشگاه برسید

 39. حسام
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من الان دانشجوی کارشناسی ترم ۸ هستم به دلیل مشکل جسمی پیش آمده میخاستم این ترم خودم رو حذف و ۹ ترمه بشم ، اما من در دوران کنکور سراسری سه بار کنکور دادم یکبار در پیش دانشگاهی یکبار پشت کنکور موندم با فرصت یکساله و یکبار هم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و انصراف دادم . الان میخاستم سوال کنم که من میتونم ۹ ترمه بشم یا خیر باید مهرماه برای کارشناسی ارشد دانشگاه برم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام . طبق آیین نامه ترمی شما میتوانید 9 ترمه شوید و مشکلی ندارد

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام . شما طبق قانون و آیین نامه دانشگاهی میتوانید 9 ترمه شوید

 40. دریا
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  اگر پرونده داخل بیمارستان دارم ۲روز رفتم دنبالش و یک سال نرفتم دنبال بعد ماه رمضان برم دنبالش پرونده داخل اتاق بایگانی میشه ؟؟ داخل سیستم بزن کد ملی بزنند پرونده بایگانی شده؟؟
  بیمارستان ارتش معافیت دائم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   با سلام.لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 41. ایران
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

  اگر پرونده داخل بیمارستان دارم ۲روز رفتم دنبالش و یک سال نرفتم دنبال بعد ماه رمضان برم دنبالش پرونده داخل اتاق بایگانی میشه ؟؟ داخل سیستم بزن کد ملی بزنند پرونده بایگانی شده؟؟

 42. فارس
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  سربازی در عید نور‌وز چگونه هستش؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام
   دو شیفت هستند 1تا 6 فروردین و7تا14هستند

  • رشت رشت
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   بازگشت به فرار داخل سیستم اعزام به خدمت ثبت میشه؟؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

    فرار از سربازی ثبت میشه

 43. گلستان گلستان
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

  سربازی در ماه رمضان چگونه هستش ؟؟

 44. شیراز کازرون
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

  اضافه خدمت یعنی چه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   یعنی مدت زمانی اضافه بر زمان خدمت باید سپری کنید اگر یک سری کارها خلاف قانون پادگان انجام بدید یا غیره بهتون اضافه خدمت تعلق میگیره.اضافه خدمت زمان های متفاوتی داره شاید چند روز باشه شاید 1 ماه یا بیشتر.

 45. تهران تهران
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  خلاء خدمتی چیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقت بخیرخلا خدمتی یعنی زمانی که شما در حین خدمت 1 روز رو غیبت میکنید 1 روز باید اضافه تر در پادگان بمانید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 46. مبین
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰

  چی شد پس؟ پول دادم زنگ بزنید راهنمایی. پولمو خوردید

 47. علی
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام من سربازم و میخوام در حین خدمت امتحان بدم و تربیت معلم قبول شم ایا میشه در حیت خدمت تربیت معلم قبول شد یا مشکلی داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام وقت بخیر بله می توانید ولی بستگی باید شرایط داشته باشید

 48. یادگار
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته هستم و یک بار از دانشگاه ازاد انصراف دادم در مقطع کارشناسی
  و الان مشغول کنکور ارشد هستم وتا تاریخ ۳۰/۱۱/۱۴۰۱ معافیط دارم ایا برای اون ۶ماه که لازم دارم تا بتونم در کنکور ارشد۱۴۰۲ شرکت کنم میتونم در دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و انصراف بدم

 49. یادگار
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام من ترم بهمن از مقطع کارشناسی ناپیوسته فارغالتحصیل شدم و تا تاریخ 30/11/1401 معافیط تحصیلی دارم ایا می تونم در کنکور ارشد1402 شرکت کنم من در طول دوران کارشناسی(ناپیوسته)یک بار از دانشگاه ازاد انصراف دادم ( 1 ترم در اونجا تحصیل کردم و بعد کنکور کاردانی به کارشناسی دادم و به دانشگاه دولتی رفتم)ایا راه حلی برای من وجود داره ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور ارشد باید در بازه زمانی معافیت تحصیلی اقدام نمایید.بعد از اتمام معافیت وارد غیبت شده و از شرکت در کنکور و ثبت نام در مقطع بعدی منع میشوید.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 50. آرش
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۰

  بیست سالمه و با وجود اینکه رسما شامل معافیت کفالت میشم ، اما به دلیل نداشت اطلاعات اقدامی نکردم… الان که 20 سالمه میتونم برای معافیت اقدام کنم یا باید برم؟
  (در سن 18 سالگی هم گواهی کفالت شاملم میشد و در حال حاظر مشغول به کار هستم نه تحصیل)

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره سربازی نظام وظیفه و مشاوره تخصصی کفالت حتما با شماره 9099072952 تماس بگیرید .

 51. عبدالله
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام خسته نباشيد. بنده چهل سال دارم وداراي چهار فرزند هستم
  وهرچه به نظام وظيفه و پليس 10+ مراجعه مي كنم مي گويند اسمي از شما در نظام وظيفه ثبت نشده است وبه ثبت احوال مراجعه مي كنم مي گويند به نظام وظيفه مراجعه كن لطفا مرا راهنمايي كنيد

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری این مورد به صورت حضوری به اداره نظام وظیفه مراجعه نمایید.

 52. محمد
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

  سلام من گوشم مشکل داره برم خدمت عمل کنم هزینه اش پای پادگان هستش

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام . اگر حین خدمت برای شما این مشکل پیش بیاید نظام هزینه را تقبل می کند

 53. محسن قنبری
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام من سربازم هنگام خدمت یه شب پام بدون هیچ ضربه و دلیل خاصی درد شدیدی گرفت بعد از اینکه رفتم پیش دکتر گفتن ۲هفته باید داخل گچ باشه بعد از اینکه از گچ درآوردم نوار عضله از پام گرفتن و گفتن عصب های پام آسیب شدیدی وارد شده و حالا نمیتونم مچ پام تکون بدم ینی پام از مچ ب پایین فلجه میتونم اقدام کنم برای معافیت یا دیه و جانبازی؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام . شما میتوانید از طریق بهداری یگان اقدام کنید برای معافیت پزشکی و کمیسیون

 54. جمشید
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۰

  سلام.پدر بنده جانباز ۵ درصد دارای ۶ ماه حضور در جبهه و ۲ سال خدمت سربازی خود رو هم در جبهه گذرانده و ۱۳ ماه بسیجی دارد، برادرم‌ یک بار به صورت کسری استفاده کرده ، ایا منم الان میتونم استفاده کنم و یا معاف بشم؟
  ممنونم اگه جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

   با سلام.باقی مانده مقدار استفاده شده توسط برادرتان را استفاده کنید.

 55. محمد
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۵

  سلام و درود
  من ارتش خدمت می کردم، برای ادامه تحصیل ایست خدمتی گرفتم، حالا مدارک را برای پذیرش سپاه تحویل دادم، آیا امکان دارد که نظام وظیفه به علت سابقه خدمت من پذیرش سپاه را قبول نکند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   با سلام.احتمال ان کم است.

   • محمد
    ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۸

    سپاس از پاسخگویی شما، برای مشاوره بهترین هستید. تارنما(سایت) شما را به همه معرفی می کنم.

 56. مبین
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام من متولد 81/01/10هستم و تا 1401/01/10معافیت تحصيلی دارم و 1400/10/30دیپلم گرفتم…. آیا کنکور 401میتونم شرکت کنم؟

 57. سروش نبی زاده
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام خسته نباشید
  من برای کفالت مادر اقدام کردم که وسط کار ایشون بخاطر سرطان فتح کردن … قابل پیگیری نیست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام . طبق قانون کفالت شما لغو می شود . برای کفالت شخص دیگر از اعضای خانواده اقدام کنید

 58. علی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۹

  سلام ،پدر من سال ۷۰ تا ۷۲ جزیره بوموسی سرباز بوده ایا کسری منطقه ی عملیاتی پدر شامل من میشود ؟ و سوال دوم اگه میشه حدود چند ماه هست با تشکر

 59. امین
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام خسته نباشید
  بنده الان بامدرک پدرم ک محجوراست کفیل پدرم هستم درحال حاضر برج ۷اعزام ب خدمت شدم والانبخاطردیرکردی ک دارم میگن ک نمیتونی اقدام کنی برای کفالت
  بنده۱سال غیبت دارم ک ۶ماه اضاف سنواتی برام زدن الان ۴ماهش بخشیده شد عفع رهبری خوردوموند۲ماه میخواستم بدونم اگراین دوماه اضاف سنواتی بخشیده ش میتونم اقدام کنم ومحافیت کفالت روبگیرم یا ن بخاطراون یک سال بازهم گیرمیدن ومیگو این۶ماه هم بخشیده ش ربطی ب اون ی سال دیرکردنداره؟یعنی این۶ماه بخشیده ک دوماهش مونده اون یک سال هم ازسیستم نظام وظیفه پاک میش؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴

   با سلام.از بین رفتن بخشی از اضافه خدمت شما ارتباطی به دوره غیبت شما ندارد.جهت اقدام برای معافیت کفالت ابتدا باید غیبت خود را توجیه کنید و پس از ان برای معافیت کفالت اقدام کنید.

 60. آرشام
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم ببینم کسری جبه ی پدری برای همه متولدین شامل میشود؟
  و این که میخواستم معرفی نامه برای کسری پدری بگیرم، از کجا بفهمم پدرم دقیقا کجا خدمت کرده؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام . مراجعه پدر به یگان محل خدمت خود و دریافت مدارک از یگان محل خدمت . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   بله.به سن شما بستگی ندارد و محل خدمت را میتوانید از ارگان اعضامی ایشان استعلام بگیرید.

 61. آرشام
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم ببینم کسری جبه ی پدری برای همه متولدین شامل میشود؟
  و این که میخواستم معرفی نامه برای کسری پدری بگیرم، از کجا بفهمم پدرم دقیقا کجا خدمت کرده؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام . مراجعه پدر به یگان محل خدمت خود و دریافت مدارک . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 62. محسن
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۱

  سلام خسته نباشید من ورودی ۹۷ کارشناسی پیوسته هستم این ترم ترم آخرمه و خرداد ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم اما در کنکور ارشد ۱۴۰۱ شرکت نکردم و میخوام در کنکور ارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم خواستم بدونم با توجه به اینکه تا یکسال پس از فارغ التحصیلی مهلت دارم اگر ارشد ۱۴۰۲ خرداد ماه برگزار شه من به مشکلی بر میخورم یعنی غیبت میخورم و نمیتونم برم دانشگاه اگر بله چه اقداماتی باید بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام
   اگر وارد دوره غیبت میشین در زمان آزمون دفترچه اعزام به خدمت خود را پست کنید بعد از قبولی در مقطع ارشد ایست خدمت بزنید

 63. امیرحسین
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

  ببخشین چرا تماس نگرفتین با من؟ من هزینه رو دادم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام
   فامیلی و شماره تماس بزارید پیگیری میکنیم

 64. امیرحسین
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

  چرا با من تماس گرفته نشد؟

 65. مسلم
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام.برادر من 22 ساله و معلول ذهنی شدید و اوتیسم هم هست و گفتار هم ندارد.پدرم 56 ساله و به مشکلات استخوان و مفاصل دچار است و مادر هم مشکلات روحی دارد.فعلا از معافیت تحصیلی برخوردارم.آیا میتوانم از معافیت کفالت برای حمایت از برادرم و خانواده استفاده کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیردر صورتی که وضعیت بیماری پدر شدید باشد و نیاز به کفیل باشه بله امکانش هست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 66. محمدعلی
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  با سلام؛ پدر بنده ۱۳ ماه سابقه داشته که ۷ ماه رو در گذشته برادرم استفاده کرده، در حال حاضر سوابق پدر بنده به ۲۸ ماه افزایش پیدا کرده؛
  سوال اول اینکه آیا کسری به بنده تعلق می گیرد؟!
  و دوم اگر تعلق میگیرد تقریبا چقدر خواهد بود؟!
  تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

   با سلام.به ازای هر ماه دوازده روز تعلق میگیرد.

 67. سارا
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

  با سلام.قانون در مورد بیشتر شدن مدت خدمت برای سربازان معاف از رزم صحت داره؟؟
  برای اعزامی های تاریخی اعمال میشه؟؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام . افزایش زمان خدمت برای سربازان معاف از رزم هنوز از طرف ستاد کل تصویب نشده است

 68. سرباز
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۳

  باسلام خسته نباشید.
  قانون جدید اضافه شدن مدت خدمت در مورد سربازان معاف رزم صحت داره؟؟
  اگر راسته شامل اعزانی های چه تاریخی میشه؟؟
  ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام خیرفعلاچیزی تصویب نشده

 69. حسام
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام
  وقتتون بخیر
  سوالی داشتم
  آیا فردی که بعد از 18 سال شدن برای معافیت تحصیلی ( پلیس +10 و …) اقدام کرده باشد و موفق به کسب معافیت تحصیلی شده باشد ، تا چه موقع میتواند از معافیت تحصیلی بهره و یا استفاده کند (یعنی تا چه سنی نیاز نیست به سربازی بروند ) ؟؟؟
  من در برخی از سایت ها دیدم که نوشته بودند تا سن 20 سالگی می توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

   تا 20 سالگی و اگر قبل 167 دیپلم خود را بگیرید 6 ماه معافیت بین 18 تا 20 1 سال معافیت تحصیلی داده میشود برای اطلاعات و نکات معافیت تحصیلی با مرکز تماس حاصل فرمایید

 70. حسام
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام
  وقتتون بخیر
  سوالی داشتم.
  آیا فردی که بعد از 18 سال شدن برای معافیت تحصیلی ( پلیس +10 و …) اقدام کرده باشد و موفق به کسب معافیت تحصیلی شده باشد ، تا چه موقع میتواند از معافیت تحصیلی بهره و یا استفاده کند (یعنی تا چه سنی نیاز نیست به سربازی بروند ) ؟؟؟
  من در برخی از سایت ها دیدم که نوشته بودند تا سن 20 سالگی می توانند معافیت تحصیلی بگیرند.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

   حداکثرا یک سال پس از گرقتن مدرک دیپلم تا حداکصرا 20 سالگی برای سربازی نظام وظیفه میتواند معافیت بگیرد

 71. محمدعلی
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۹

  با سلام، پدر بنده ۱۳ ماه سابقه داشتن و برای برادرم ۷ ماه کسری گرفتن، طی چند سال اخیر سابقه پدر بنده به ۲۸ ماه افزایش پیدا کرده…
  سوال اول اینکه آیا کسری شامل بنده می شود؟!
  و سوال دوم اینکه اگر شامل بنده شود تقریبا به چه میزان خواهد بود؟!
  تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به شرایط سربازی و نظام وظیفه بله شامل شما هم میشود و به ازای هرماه 12 روز کسری خدمت محسوب میشود
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید

 72. سامان
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

  با سلام من به خاطر جدا شدن پدر و مادرم در سال ۹۳،کارت معافیت کفالت دارم.بعد از این مدتی که حدود ۷ سال جدا شدند.اگه مادرم بخواد مجدد ازدواج داشته باشه وضعیت معافیت من چجوری میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر اگر معافیت دائم دارید مشکلی پیش نمی آید

 73. پویان
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۹

  سلام من دانشجوی رشته کاردانی ام و معافیت تحصیلیم تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ است ولی بدلیل کرونا و تعطیلی های مکرر امتحانات عقب افتادن و فارغ التحصیلیم عقب می افته اگه یک ماه بعد فارغ التحصیلیم بیاد غیبت این بین من از بین میره یا باید دفترچه پست کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر به دانشگاه مراجعه کنید که کمیسیون برای تان تشکیل دهند و به نظام وظیفه اطلاع دهند

 74. امیر .ش
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام وقت بخیر
  من ۱۶ سال دارم ،یک جا خوندم اگر برای معافیت بالای ۱۸ سال اقدام کنید هر مشکلی هم داشته باشید درجا به سربازی اعظام میشوید.
  من چشمم ضعیفه و پدرمم طلاق گرفته،میتونم هم برای ضعیفی چشم اقدام کنم هم برای کفالت؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر بله می توانید کفالت مادر بگیرید

 75. قادری
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۴

  سلام وقت بخیر
  آیا خدمت در منطقه‌ محروم و بد آب و هوا شامل کسر سنوات میشه غیر بومی هم باشی

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام وقت بخیر
   بله شامل میشه برای مشاوره سربازی تماس بگیرین

 76. رشید
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۴

  سلام وقت بخیر
  با انصراف دوم از دانشگاه چقدر مهلت هست برای معرفی به نظام وظیفه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر
   بعد از انصراف دوم هم 1سال فرجه رو دارید بعد از ان باید اقدام به سربازی کنید

 77. امیر حسین ق
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام وقت بخیر
  من تا ۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی دارم،یعنی سی ام بهمن،
  الانم برای معافیت کفالت اقدام کردم و منتطر جواب هستم،
  میخواستم بدونم اگه تا بعد سی ام که معافیت دارم جواب معافیت اصلیم نیاد مشکلی برای من پیش میاد یا درخواست معافیتم باطل میشه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام وقت بخیر
   بهتر است قبل از تاریخ 30/11 اقدام به پست کردن دفترچه کنید تا از لحاظ زمانی وارد غیبت نشوید .

 78. مجید
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۹

  سلام خسته نباشید من بدلیل بعضی مشکلات میخام داوطلب به خدمت برو سنم ۱۷ هس آیا میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت بخیر
   برای نظام وظیفه حداقل سن 18 سال تمام هستش

 79. امیر حسین
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۸

  سلام وقت بخیر
  من تا ۱۱/۳۰ معافیت تحصیلی دارم،یعنی سی ام بهمن،
  الانم برای معافیت کفالت اقدام کردم و منتطر جواب هستم،
  میخواستم بدونم اگه تا بعد سی ام که معافیت دارم جواب معافیت اصلیم نیاد مشکلی برای من پیش میاد یا درخواست معافیتم باطل میشه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام . باید از طرف نظام وظیفه درخواست معافیت موقت بدهید تا وارد غیبت نشوید

 80. محمد
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام من چندسال پیش توی آموزشی فرار کردم حالا میخاستم بدون میشه از طریق پلیس10+ واسه معافیت پزشکی اقدام کنم یا ن

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر بله می توانید

 81. محمد
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۶

  سلام من ۱۸ سالمه و پدرم متولد۱۳۳۶ هستش که من نون آور خانوادمم دوتا برادر دارم یکیش متاهله یکیشم بخاطر نبود درآمد خارج از شهر خودمون کار میکنه یه خواهرم دارم‌که متاهله حالا به نظر شما چیزی میشه کرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما برای نظام وظیفه نیاز به بررسی داره اما با داشتن دو برادر بعید به نظر میرسه

 82. علی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام خسته نباشید ی سوال داشتم من ۱۷ ساله هستم آیا میشه داوطلب ب خدمت برم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت بخیر
   حداقل سن 18 میباشد
   برای مشاوره سربازی نظام وظیفه و پاسخ به سوالات سازمان میتونین با مشاوران ما تماس بگیرین

 83. حمید
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵

  سلام من سال ۹۳ توی آموزشی از سربازی فرار کردم حالا خواستم بدونم میشه توی شهر خودم از طریق پلیس+۱۰ اقدام کنم واسه معافیت پزشکی

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   بله باید خودتون رو معرفی بکنین
   برای مشاوره سربازی نظام وظیفه وپاسخ انلاین به سوالات سازمان نظام وظیفه
   میتونین تماس بگیرین

 84. محمد
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۸

  باسلام
  دست راست هستم دستم شکستگی استخوان بلندی و ارنج بعد از جراحی پلاتین که اوردم بیرون دستم باز نمیشه کاملا ایا شرایط معافیت دایم دارم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت بخیر
   نظر کمیسیون پزشکی مشخص میکند . برای بررسی دقیق شرایط تون میتوانید تماس بگیرید .

 85. رضا حسینی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام بنده شرایط معاف از رزم دارم ایا میشه از معافیت رزم استفاده نکنم مثل سرباز معمولی برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   منعی برای شما وجود ندارد .میتوانید برای بررسی دقیق شرایط با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 86. حسین
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام و خسته نباشید
  بنده27دی ماه از پیام نور انصراف دادم
  حالا میخواستیم بدونم اگه رشته ای که کنکور1401قبول میشم ورودی بهمن باشه از نظر نظام وظیفه به مشکل نمیخورم؟
  ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام وقت بخیر از زمان انصراف به مدت یکسال فرجه دارید قبل از وارد شدن به غیبت باید دفترچه تون رو پست کنید و در صورت قبولی ایست خدمت میگیرید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 87. امیر
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام خسته نباشید
  بنده چند سال پیش بلندی استخوان شکسته و آرنج دستم پلاتین بیرون اوردم بعد ۲سال الان دستم کاملا باز نمیشه تو همون حالت مونده و مثل قبل یکم بسته هم نمیشه ایا شرایط معافیت دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید توسط پزشک بررسی شود به احتمال در صورت حاد بود معافیت دایم اگر نباشد معاف از رزم میشوید

 88. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام خسته نباشین من ۲۴سالمه مادرم فوت کرده پدرمم مارو ول کرده یه آبجی ۱۸ساله دارم کار میکنم خرج خودمونو در میارم میخوام بدونم میتونم معاف بشم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر بله شامل شرایط شما میشود ولی باید از طریق نظام وظیقه اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 89. علی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام خسته نباشید
  بند۱۸سالمه ارنج دست راست شکسته پیچ پلاتین کردم بعد ۱سال پلاتین پیچ اوردم بیرون الان دست راستم کاملا بازنمیشه راست نمیشه فیزوتراپی چندین جلسه رقتم نتیجه ای نگرفتم دکتر رفتم گفت دوتا پیج تو ارنج شکسته بیرون نمیان دستم راست نمیشه کاملا ایامعاف دایم میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   بستگی به نظر کمیسیون پزشکی دارد.ولی به احتمال زیاد معاف از رزم میشوید.

   • مجید
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

    سلام خسته نباشید من بدلیل بعضی مشکلات میخام داوطلب به خدمت برو سنم ۱۷ هس آیا میشه

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

     سلام . برای اعزام به خدمت سربازی باید 18 سال تمام باشید

 90. محمدرضا
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام خسته نباشید من برای معافیت کفالت مادرم اقدام کردم مادرم طلاق گرفته و سه تا خواهر به سن شش و نه و هجده ساله و برادرم 12سالشه پدرم بیمار اعصاب و روان هستش برای طلاق مادرم مجبور شدم سرپرست مادرم بشم که توی محضر بجای پدرم امضا کنم الان نظام وظیفه شهرستان خودم که اقدام کردم کومیسیونشون درخواست من رو رد کرده در ضمن من دانشجو هستم به این هم گیر دادن من هزینه دانشگاه رو ندارم بدم سه ترم افتادم اگه انصراف بدم با مشکل خانوادگی و مالی که دارم نمیتونم برم سربازی سربازی نرم اضافه خدمت میخورم نمیدونم چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم یعنی میشه تجدید نظر کنن

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت بخیر اگر از جدایی مادرتون 30 ماه میگذره امکان دریافت کفالت مادر رو دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 91. امیرحسین
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۸

  یعنی امکانش هست معاف بشم؟

 92. Mohammad
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

  با سلام. من ورودی کارشناسی ارشد ۱ مهر ۱۳۹۶ هستم و از سنوات معمول و ارفاقی استفاده کردم و در مهلت معرفی در ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ فارغ التحصیل میشم( معافیت تحصیلیم در سایت پلیس +۱۰ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ قید شده). بعد از فارغ التحصیلی چقدر مهلت برای اقدامات شروع سربازی دارم؟ یک سال یا ۶ ماه؟ سپاسگزارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام
   برای مقطع ارشد یک معافیت تحصیلی 3 ساله از شروع ترم اولتون براتون لحاظ میشه

 93. امیرحسین
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه ۶ ماه از خدمتم گذشته عمل واریکسل انجام دادم پدرم هم فوت کرده مادرم هم ازدواج کرد و شهر دیگه زندگی میکنه و قیومم پدر بزرگمه که اون هم شهرستان زندگی میکنه و تنهام.از پس زندگیم ب زور بر میام خواستم بدونم راهی برای معافیت هست چون واقعا اذیت میشم خیلی ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   به دفتر مرکزی نظام وظیفه استان خود رفته و تشکیل پرونده دهید.

   • امیرحسین
    ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

    یعنی معاف میشم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

     لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 94. محمود
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۹

  سلام من ۲۸سالمه سال دیگه۲۹سالم میشه متاهل هستم دوفرزند دارم طرح معاف رایگان۱۴۰۱شامل من میشه یاخیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   باید سن سی سالگی را رد کنید.

 95. محمود
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام من ۲۸سالمه متاهل هستم دوفرزند دارم سال دیگه ۲۹سالم میشه طرح معاف رایگان ۱۴۰۱شامل من میشه یاخیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام
   خیر
   البته این طرح هنوز تصویب نشده است

 96. محمود
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۳

  سلام علیکم من ۲۸سالمه سال دیگه ۲۹سالم میشه دوتا فرزندهم دارم این طرح۱۴۰۱ معافیت رایگان شامل من میشه
  یانه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   باید سن سالگی را رد کنید.

 97. احمد
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

  سلام
  بنده 17سال 11ماه سن دارم مجردم تک فرزند هستم ازطرف مادرم ،مادرم طلاق گرفته و پدرم منو ول کرده رفته مادرم ازدواج مجدد کرده شوهر ایشون 80سال سن دارن و حقوق بگیر است پسراش ایشون هم ازدواج کردن رفتن و خدمات خونه رو من انجام میدم ایا شرایط معافیت کفالت رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر شما شرایط کفالت مادر رو ندارین

 98. آرش آتشگاهی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام وقت بخیر
  من اسفند 95 اعزام شدم به خاطر قبولی در دانشگاه ایست خدمتی زدم و دی ماه امسال یعنی 1400 دوباره اعزام شدم شهریور 1400 هم ازدواج کردم می خواستم ببینم کسری ازدواج به من تعلق می گیره؟

 99. امیر
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۰

  سلام وقتتون بخیر بنده کاردانی میخونم تیر ۱۴۰۱ فوق دیپلمم را میگیرم و تا اسفند ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم میخوام کنکور شرکت کنم با اینکه نمیتوان حین خدمت در کنکور شرکت کرد باید ادامه تحصیل داده و کارشناسی بخونم ولی برای اونم معافیت تحصیلی باید گرفت . اگه تونستم در دانشگاه مورد نظر (فرهنگیان) قبول بشم آیا در نظام وظیفه برای من مشکل پیش میاد یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   با توجه به اینکه معافیت تحصیلی برای دوره در دوره کاردانی صادر و استفاده شده دیگر برای دانشگاه فرهنگیان معافیت صادر نمیشود

   • سارا
    ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۷

    سلام.
    همسرم ۱۰ ماه خدمت در مرزانی هستش.
    شهر ما سرباز مرزبانی نداره.چون متاهل هستش چگونه می تونه در شهر خودش خدمت کنه؟تغییر رسته می شه به نیروی انتظامی یا سپاه؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

     سلام خیردرخواست انقالی بدین

 100. دریکوند
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام من از مددجویان بهزیستی هستم ومعلولیتم خفیف جسمی حرکتی است پسرم دیپلم گرفته میتوانم معافش کنم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام
   باید شرایط دیگه ی شما بررسی بشه برای کفالت پدر یا مادر

 101. محسن فتاحی
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۹

  باسلام وعرض ادب ،من غیبت سربازی دارم الان ۲۶سالمه ومتاهلم و پدرم جانبازه ک یگی برادرامومعاف کرده ولی من شامل معافیت نشدم، وقتی ک اموزشی من تمام شد درحین خدمت میتوانم در سپاه پاسداران خودمو استخدام کنم یعنی هم خدمتمو بکنم وهم برای سپاه هم خدمت بکنم ؟ خواهش میکنم راهنماییم کنین وتوضیح دهید باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید بررسی دقیق شود . میتوانید با مشاورن مرکز تماس بگیرید .

 102. Saba
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

  سلام.به سربازان متاهل عیدی تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر بستگی به ارگان خدمتی تون داره

   • Saba
    ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

    سرباز متاهل که در بخش اداری نیروی انسانی در بخش نیروی مسلح سپاه مشغول به خدمت است.مشمول عیدی میشود؟عیدی برابر حقوق است؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

     سلام
     بله
     مبلغ عیدی برای درجه های مختلف متفاوت

 103. mostafa
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۷

  سلام.من قبل از سربازی 10سال بیمه مشاغل ازاد داشتم والان 21ماه خدمت سربازی روانجام دادم دوباره بعد از سربازی خودم رو بیمه مشاغل ازاد کردم می خواستم بپرسم دوسال سربازی بیمه رو باید پول بپردازم یا نیازی نیست چون هرکسی یک حرف میزند لطفا جواب دهید.باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام
   خیر نیازی نیست شما در زمان سربازی بیمه هستین

 104. پیمان
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام وقت بخیر
  من بیماری روماتیسم ستون فقرات دارم که اسم پزشکیش اسپوندیلیت انکلوزان هست و یک ساله هم تحت درمانم و مرتب دارو مصرف میکنم و زیر نظر دکتر هستم،فوق دیپلم هم دارم
  واسه معافیت اقدام کردم ولی هنوز نوبت کمیسیون پزشکیم نشده،خواستم ببینم معاف میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر شرایط و دریافت مشاوره سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 105. saeed
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام من در منطقه بومی خدمت میکنم 24 ماه هم هستم اما بعد از تایم اداری به ما مرخصی نمیدهند وقتی علت 24 ماه خدمت را سوال میکنم جوابی نمیدهند.آیا 3 ماه اضاف تر خدمت کردن به این منظور نیست که بعد از تایم اداری بتونم از ستاد فرماندهی خارج بشم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام . بستگی به ستاد و رسته و عنوان خدمت شما دارد

 106. محمدرضا
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

  با عرض سلام و احترام خدمت کارشناس محترم ، ببخشید فردی که متولد 18/04/1381 هست و تا به حال هیچگونه معرفی به نظام وظفیه نشده ( مثلا از طریق دبیرستان معرفی بشه به عنوان مشغول به تحصیل) آیا تا امروز غیبتی هم خورده ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام الان مشغول به تحصیلین؟اگرنباشین بله یامعافیعت تحصیلی نداشته باشین

 107. حمید
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام مدارک تحصیلی واسه سربازی استعلام میشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام
   بله

 108. بلال
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام خدمت سربازی۲۱ماه شده در زاهدان شامل اونایی که تو خدمت هستند هم میشود

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام .بله

   • reza
    ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

    سلام.وقت بخیر.یک سوالی داشتم با توجه به اینکه عجیبه معمولا جایی توضیح ندادن و میخواستم اگر مطمئن هستید درمورد این سوال راهنماییم کنید .فردی مثلا 22 ساله که خدمت سربازی خودش رو با موفقیت تموم کرده باشه و کارت چایان خدمت گرفته باشه؟ مجددا و بصورت داوطلبانه میتونه درخواست اعزام بده و مجددا خدمت کنه؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

     سلام وقت بخیر امکان موافقت بسیار کم هستش چون برای دولت هزینه دارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 109. بلال
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام خدمت سربازی ۲۴ماه شده

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر از دی ماه سال 1400 خدمت سربازی مدتش 24 ماه شده است

 110. 09352785751
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۳

  سلام من ۱۷ ما خدمت کردم بعد فرار کردم پارسال از ناحیه ارنج دچار خردشدگی الوکرانون و رادیوس و الونا شدم داخل ارنج ام الان دوتا پیچ با یه پین هست ارنج ام دچار محدودیت شده تا زاویه ۴۵ بیشتر باز نمیشه چرخش هم نداره آیا من میتونم بقیع خدمت ام رو معافیت پزشکی بگیرم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام .بله

 111. Ahmad
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام من معاف موقت حین خدمت شدم و حدود دوسال پیش هم از رشته تحصیلی ام در دانشگاه انصراف دادم الان دانشگاه روزانه قبول شدم خواستم بدونم از نظر نظام وظیفه مشکلی نداره؟(جون وارد سامانه سخا میشم میگه شما به دلیل سپری شدن یکسال از تاریخ انصراف از تحصیل مجاز به دریافت معافیت تحصیلی نمی باشید )

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

   سلام .خیر مشکلی ندارد

 112. امیرحسین
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

  سلام خسته نباشین
  کلاس دوازدهم 3 تا تجدید آوردم
  الان میخوام دفترچه پر کنم برم خدمت
  باید ترک تحصیل کنم برگشتم دوباره دوازدهم بخونم یا که راهی هست برگشتم همین 3 امتحان بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

   سلام . همین 3 درس را آزمون میدهید

 113. مهدی
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام من پدرم مشولیت بهزیستی و سه تا خواهر دارم وتک پسر هم هستم بعد رفتم برای معافیت به بهزیستی گفته باید سن پدرتون بالای 60باشه بعد خود داخل سایت چیزی از سن نگفته الان کدمشون درست هست

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام. سن بالای 60 سال است

 114. جمشید
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۱

  من در شهر زاهدان در حال خدمت سربازی هستم البته غیر بومی هستم خدمت سربازی من چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

   سلام. 21 ماه

 115. Hossein
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

  باسلام در قوانین سال 1400نوشته شده بود که آستیگماتیسم چشم بالای 5 معاف دائم، من چشم راستم 5ونیم آستیگمات و 1درجه ضعیفی وچشم چپم 5و25صدم و 1درجه ضعیفی دارد میتوانم برای معافیت اقدام کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام .بله

 116. آرمین
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام ببخشید اما توی کامنتا خوندم دارندگان معادل کاردانی می تونند کار انی به کارشناسی ثبت نام کنند ولی تو سایت نوشته فقط تا ۲.۵ سال باید کاردانی معادل رو گرفته باشند و بیشتر باشه باید برن سربازی بعپگد بیان الان گیج شده ام کدوم درسته مرسی از سایت خوبتون با تشکر.

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۱

   با سلام وقت بخیر دوست عزیز با اخد مجوز از وزارت علوم امکان پذیر میباشد

 117. محمددد
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام .من ۲۶ سالمه منتها متاسفانه کارت معافیت دارم البته پزشکی نیست .پشیمونم الان میخوام برم خدمتمو که حقمه رو انجام بدم باید چیکار کنم که بتونم برم خدمت؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام وقت بخیر
   در رابطه با این موضوع میتونید با نظام وظیفه صحبت کنید

 118. نیما
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۲

  سلام
  میخواستم بدونم اگه ترم ۷ با مدرک معادل فوق دیپلم از دانشگاه سراسری انصراف بدیم. فرجه یکساله داریم یا نه ؟ و میشه توی این مدت مسافرت سیاحتی رفت؟ چند روز؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام وقت به خیر
   بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی در هر مقطع یک سال فرصت دارید تاتکلیف خود را مشخص کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 119. محمد مهدی بطحاییان
  ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام من دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته (شروع از مهر ماه ۹۵ الی اسفند ماه ۹۹) بودم به دلیل پاره ای از مسائل نتوانستم لیسانس اخذ کنم و ترجیج دادم در پایان ترم ۹ با اخذ مدرک معادل فوق دیپلم(کاردانی)( انصراف داده ) فارغ التحصیل شوم آیا راهی برای ادامه تحصیل قبل از رفتن به خدمت برای من وجود دارد؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت به خیر
   شرط اولیه ثبت نام در دانشگاه نداشتن غیبت سربازی است در صورت داشتن غیبت معافیت تحصیلی برای شخص صادر نمی شود.بعد از انصراف و یا فارغ التحصیلی به مدت یکسال فرصت دارید که برای سربازی اقدام نمایید و یا مجددا به تحصیل بپردازید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 120. حسین
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۸

  باسلام من جفت چشمام آستیگمات 5به بالا هست و درحال تحصیل برای کارشناسی هستم آیا با انصراف ازدانشگاه میتوانم برای معافی اقدام کنم؟ پدرم جانباز هستش و 5ماه کسری هم دارم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر
   شما بعد از فارغ التحصیلی میتونین درخواست بدین برای کسری خدمت تا شرایطتون بررسی بشه .

   • حسین
    ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۷

    درقانون آستیگمات چشم یک چشم بالای 5معافیت دائم ثبت شده آیا این قانون برداشته شده؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

     سلام وقت به خیر
     برای معافیت پزشکی بعد از تشکیل پرونده باید شرایط شما بررسی شود.
     برای با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 121. علی
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷

  سلام خسته نباشید من پشت کنکوریم چگونه باید معافیت سربازی را بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقت بخیر باید با نظام وظیفه صحبت کنین

 122. مرتضی ریگی
  ۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

  باسلام
  بنده کاهش دید و قوز قرنیه دارم آیا شرایط معافیت است برام؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام وقت بخیر وضعیت پزشکی شما نیاز به بررسی بیشتری دارد برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 123. حسین
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

  با سلام – من دیپلمه و مشمول هستم و میخواهم برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی از کشور خارج شوم. با توجه به قوانین جدید با مدرک تحصیلی دیپلم برای ادامه تحصیل نمیشود از کشور خارج شد. از طرفی برای تحصیل در رشته های پزشکی باید از مقطع دیپلم اقدام کرد. لطفا راهنمایی فرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر اگر مشمول باشین حق خروج از کشور رو ندارین

 124. اشکان رضایی
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام ببخشید من اعزامی ۱۳۹۹/۱۱/۰۱هستم
  الان یه بخشنامه جدید اومده انگار برای مدت زمان سربازی من تو شهرستان سقز استان کردستان سپاه پاسداران خدمت میکنم ترددی هستم و بومی
  چند ماه باید خدمت کنم؟
  این بخشنامه تصویب شده؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام وقت بخیر اگر بومی هستید 24 ماه

 125. حامدانور
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  باسلام پدرو مادر من درسال 90 ازهم دیگه جداشده اند ودادگاه خوهر 3ساله ام را به مادرم دادن من را هم به پدرم ازون موقعه پدرم اومد زن گرفت ومن هم خانه مادربزرگ پدریم ماندمو سخت کارکردم تا خرج خواهرو مادرم را بدهم و از اون طرفم پدرمتو خونه اجاره ای بود به اجاره اون هم کمک میکردم والانم هم نزدیک 7 ماهه مادرم شهر کرده خواهرمم داده به مادرش اینا نگه میدارن ومن هم بزرگ ترین اشتباه رو کردم که رفتم سربازی الان 5 ماه خدمتم از وقتی رفتم سربازی نتونستم کارکنم با حقوق سربازی +قرض از اینو اون هم خرج خواهرمو میدم هم کمک خرج پدرم هستم به قران نمیتونم دیگه سربازی رو ادامه بدم تا الانشم فقط 13 میلیون بدهی اوردم بالا لطفا کمکم کنید اگه راهی هست واسه معافیت یا کفالیت سرپرستی خواهر بهم بگید بگیرم ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر اگر مادرتان شوهر کرده است نمی توانید معافیت بگیرید ولی برای انتقالی می توانید اقدام کنید

 126. شیرزاد صفری
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۴

  سلام وقت بخیر
  من حافظ 20جز از 30جز قرآنم و 6سال فعالی بسیج دارم به من کسری و تشویقی تعلق میگیره؟باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام وقت به خیر
   برای محاسبه کسری خدمت باید به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه کرده و شرایط شمارا بررسی کند.
   میتوانید برای مشاوره با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 127. منصور
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

  با سلام بنده سال88رفتم خدمت چهار ماه بعد از خدمت ازدواج کردم و به دلایل برخی مشکلات نتوانستم برگردم همان سال هم کلیه خودم رو اهدا کردم چند بار رفتم برای معافیت میگن باید برگردی محل خدمت خواستم ببینم اگه راه دیگه ای هست راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت بخیر راه دیگه ای نیست برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 128. کفالت
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۱

  سلام ببخشید من تازه ۱۸ سالم شده اما هنوز دبیرستان رو تموم نکردم و دیپلم رو نگرفتم شرایط معافیت کفالت رو دارم می خوام بدونم الان می تونم واسه کفالت اقدام کنم یا باید دیپلمم رو حتما بگیرم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر میتونید اقدام بکنید

   • سید مهدی موسوی
    ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

    آیا سربازان فراری می‌توانند معافیت پزشکی بگیرند؟ باید چه کار کنم؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶

     سلام وقت بخیر بله میتونن

 129. مهدی پرتون
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵

  سلام وقت بخیربنده 4 ماهه که درحال خدمت سربازی هستم وقبل از اعزام بنده روجزگروه b اعصاب روان اعلام کردنددرحین خدمت درزمان مرخصی نیز دچاربیماری روحی شدم وتحت درمان قرارگرفتم وپرونده پزشکی دارم وحالت روحی خوبی ندارم آیا معافیت پزشکی به بنده تعلق میگیرد؟باتلفن ثابت نشدارتباط بگیرم خواهشا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقتتون بخیر به بهداری یگان خدمتی مراجعه کنید و درخواست کمیسیون برای معافیت پزشکی دهید

 130. محسن صفرزاده
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام بنده دیپلم دارم
  چشم راست۵/۵+ ضعیفی و ۵/۷۵- آستیگمات
  داره معاف دائم میشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقت به خیر
   برای معافیت پزشکی تمامی شرایط شما از طریق کمسیون پزشکی بررسی می شود.در صورت بالا بودن درجه و ایجاد مشکل در خدمت معافیت برای شما صادر می شود.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 131. محمد رضا
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴

  سلام من یک سوال خیلی مهم و حیاتی دارم
  من یکبار از دانشگاه انصراف دادم و مجددا معافیت تحصیلی گرفتم و الان مشعول به تحصیل در رشته جدید هستم
  می خواستم بدونم می تونم با یکسال مرخصی گرفتن از دانشگاه و خواندن برای کنکور سراسری از دانشگاه فعلی دوباره انصراف بدم و پس از قبولی معافیت تحصیلی بگیرم
  چون با وجود اینکه گفته می شه نمیشه برای بار دوم انصراف داد و مجدد معافیت تحصیلی گرفت اما در قانون مثل اینکه چنین چیزی قطعی وجود نداره . جواب این سوال برای من خیلی مهمه . ممنون بابت پاسخگویی

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام وقت بخیر
   بخاطر موضوع نظام وظیفه شما 1بار اجازه انصراف از دانشگاه را دارید ودر حین تحصیل میتوانید ایست خدمت بزنید

 132. علی
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام من ساکن کرج و از کرج دفترچه پست کردم محل خدمتم ارتش تو لویزان تهران هست.مدت خدمت ۲۱ ماه محاسبه میشه یا ۲۴ ماه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر اگر بیش از 50کیلومتر از محل سکونتتون باشه 21 ماه محاسبه میشود برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 133. میلاد
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام، من سال 97 دانشگاه قبول شدم ثبت نام کردم و همون موقع انصراف دادم به 1 ماه هم نرسید و بعدش دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم، الان میخوام انصراف بدم ولی دیدم که فقط 1 بار میشه انصراف داد بعدش باید رفت خدمت میخواستم بدون الان اون انصرف اول حساب میشه یعنی نمیشه کاریش کرد؟ اخه شنیدم بعضیا تونستن 2 بار انصراف بدن و برن دانشگاه

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر یک بار میتونین انصراف بدین در هر مقطع برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز میتونین تماس بگیرید

 134. مهدی
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام من پدرم مشمولیت بهزستی هست منم تک پسر خانواده هستم سه تا خواهر دارم بعد رفتم برا معافیت سه خواهری گفتن که باید سن پدرتون بالای 60سال باشه بعد داخل طرح سه خواهری نگفته سن پدر رو

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام وقتتون بخیر یه سری از قوانین نظام وظیفه در سال 97 حذف شده جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 135. تهران تهران
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

  سلام من سرباز فراری هستم داخل پلیس +10 فرار از خدمت سربازی زده نیروهای انتظامی کی بیاد دنبال سرباز فراری؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر خیلی احتمالش کمه بیان دنبالتون درب منزل برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 136. علی
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام وقت بخیر من پارسال ۱۳ دی از دانشگاه انصراف دادم و مهلت یکسالم تا ۱۳ دی امسال هست من میخوام کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم راهی داره کاری کنم سربازیم عقب بیوفته و بتونم بیشتر درس بخونم چون تو خدمت نمیشه درس خوند خواهش میکنم بگین راه حلی وجود داره؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام .خیر نمیتوانید و غیبت میخورید

 137. سپهر
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام من چهار بیماری دارم که هر کدوم موجب معافیت از رزم میشه . ممکنه این چهار بیماری با هم موجب معافیت داعم بشن ؟
  بیماری ها = ۱- پارگی رباط صلیبی و مینیسک که عمل جراحی شده
  ۲- پای ضبدری با فاصله ۸ سانت
  ۳- ضعیفی چشم دوربین با نمره ۳.۵
  ۴- کیست مویی که مکرر عفونت میکنه
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقتتون بخیر بستگی به نظر کمیسیون دارد در خواست خود را در پلیس + 10 ثبت کنید

 138. محمد
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 3 ارشد هستم. 2 سال هست که مشکل خونریزی و دل درد های مکرر دارم و برای همین به پزشک مراجعه کردم و کولونسکوپی و آندوسکوپی انجام دادم که مشخص شد زخم منفرد رکتوم دارم و مورد تایید پاتولوژی قرار گرفت.
  میخواستم ببینم شرایط معافیت رو دارم طبق بند 5 یا 22
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   سلاموقت بخیر باید با مدارکتون برید نظام وظیفه احتمالش هست ولی باید به تایید پزشک نظام وظیفه برسه

 139. رضا
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۷

  من امروز تاریخ اعزامم بود.یک روز قبل از اعزامم درخواست تمدید اعزام خود را ارسال کردم ولی هنوز جوابش نیومده بود به همین خاطر امروز خودم سربازی نرفتم آیا وارد غیبت خواهم شد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت بخیر باید از پلیس +10استعلام بگیرید

 140. علی عدالت
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۴

  سلام وعرض ادب وقت بخیر
  جواب درخواست تمدید تاریخ اعزام از زمان درخواست چند روز ‌طول میکشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت بخیر حدودا دوهفته تا 1 ماه

 141. sajad
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۳

  سلام من یه بار از دانشگاه انصراف دادم الان دانشجوی دانشگاه ازاد هستم میخواستم بدونم اگه دوباره انصراف بدم و دفترچه خدمت پست کنم در صورت قبولی در کنکور میتونم ایست خدمت بگیرم یا نه ممنون میشم اگه جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام بله در صورت قبولی در دانشگاه اگر یگان خدمتی موافقت کند میتونید ایست خدمت بگیرید

 142. اسماعیل
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام خسته نباشی پدرمن سال۶۹تا۷۱تواهوازسربازبوده خواستم ببینم بهم کسری میدن یاخیر

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقتتون بخیر در صورت خضور داشتن ایشان در مناطق جنگی و درگیر عملیات بعد جنگ در صورت تایید ارگان مربوطه به شما کسری تعلق می گیرد

 143. بهزاد سعیدی
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۹

  با سلام و عرض ادب، ببخشید پدر بنده فرهنگی بازنشسته هستش و اینکه با توجه به منطقه ی ما که شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی هستش وقتی که از این خبر مطلع شدیم برای کسر خدمت اقدام کردیم و بعد از چند ماه در تاریخ 97/11/13این نامه از بسيج مستضعفین دریافت کردیم که به شرح زیر میباشد:
  [بنا بر بازگشت به نامه شماره____مورخ 25/7/97به استناد بند9سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان هیئت محترم وزیران گواهی می‌شود. برادر___به مدت هشت ماه و 18روز موظفی از تاریخ 66/7/13تا67/3/31 در شهرها و مناطق جنگی حضور داشته و مشمول برخورداری از امتیازات سند راهبردی رزمندگان قرار می‌گیرد.
  توضیحات :با توجه به اینکه خدمت نامبرده بصورت موظف میباشد. سوابق قابل انتقال به هیچ یک از نواحی مقاومت و سپاه های استانی نمی‌باشد.]
  سوالات بنده این هستش که آیا با توجه به این نامه به من که اعزامی برج 11 سال 140‪0هستم کسر خدمت تعلق می‌گیرد یا خیر؟؟؟ و اگر تعلق می‌گیرد به چه میزان میباشد؟
  و اینکه چون تاریخ نامه مربوط به سال 97هستش مشکلی بابت اعتبار آن وجود دارد یا خیر؟ منظورم این هستش که آیا این طرح هنوز وجود دارد یا خیر؟
  ببخشید طولانی شد ممنون بابت پاسخگوییتون🙏🌺🌺

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۴

   سلام .کسری لحاظ میشود

 144. امیر
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام بنده برگه معرفیو دریافت کردم بعد اموزشی تو فرم نوشته ستاد نیروی زمینی سپاه پادگان شهید صفوی الان من داخل همون پادگان سرباز میشم یا جای دیگه تقسیم میشم استرس بیرون افتادن از تهرانو دارم اگه میشه جواب بدید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام وقتتون بخیر در رابطه با یگان خدمتی هیچ چیز مشخص نیست که کجا می افتید

 145. ایمان
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام، من پایه خدمتی مهر 1400 هستم، بعد 57 روز آموزشی تموم شد، مرزبانی نیروی انتظامی، حالا خدمتم افتاده سیستان و بلوچستان میرجاوه، میخواستم بدونم میشه انتقالی گرفت؟ اگه نمیشه، معاف از رزم بشم، شرایطش چطوریه

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر برای انتقالی باید از طریق درخواست به بگان که در حال حاض در حال خدمت هستید اقدام کنید

  • محمد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

   سلام بعد انصراف از دانشگاه چقدر فرصت داریم دانشگاه دیگه ثبت نام کنیم؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

    سلام وقت به خیر
    بعداز فارغ التحصیلی یا انصراف از تحصیل به مدت یکسال فرصت دارید تا برای ادامه تحصیل یا خدمت سربازی اقدام نمایید.
    برای مشاوره بیشتر میتوانید با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 146. سید مهدی موسوی
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

  من سرباز فراری هستم ولی گذر نامه دارم اگه بخوام از کشور
  مرز زمینی خارج بشم به مشکل بر میخورم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

   سلام
   بله

 147. امیر
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۹

  سلام

  دوتا سوال امکان باطل کردن معافیت از رزم اعصاب و روان وجود دارد ؟ معافیت از رزم نه دائم.

  کارت معافیت از رزم اعصاب و روان با کارت معافیت از رزم سایر بیماری ها فرق داره؟

  خوااهشا راهنمایی کنید خیلی گیجم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر اگر معافیت موقت هستش بله امکانش هست

 148. میلاد
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام. من نزدیک ۲۰ روز هست که خدمتم تمام شده ولی هنوز کارت پایان خدمتم صادر نشده. برای دوستانم که چند روز بعد از من ترحیص شده کارتشون ۱۰ روزه صادر شده و رسیده دستشون. علت اینکه کارت من صادر نشده چیه وچیکار باید بکنم و آیا تا الان باید صادر میشد؟ چون گفته بودن ۱۰ روزه صادر میشه.

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقتتون بخیر به پلیس +10 مراجعه کنید.

 149. علیرضا
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۷

  سلام…بنده پدرم براثرکرونا فوت کرده..ی برادر بالای۱۸سال دارم ک متاهل و درحین خدمت سربازی هستن..ایا بنده شرایط دریافت کفالت دائم مادر و خواهر زیر۱۸سال خود را دارا هستم یا خیر؟؟؟
  بنده بالای۱۸سال سن دارم و هنوز ب خدمت اعزام نشدم….

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

   سلام
   احتمالا با کفالت شما موافقت نکنن

 150. مهرداد
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من سی سالمه و غیبت سربازی دارم میتونم معافیت پزشکی بگیرم یا غیبت دارم دیگ کلا نمیشه کاریش کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

   سلام
   در صورت داشتن غیبت برای معافیت صرفا پزشکی میتوانید اقدام کنید

   • محمد مهدی محزون
    ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۳

    سلام علیکم و رحمة الله و برکاة ضمن عرض خسته نباشید خدمت تمامی کارکنان مجموعه زحمت کش وبسایت ایران تحصیل خواسته بنده حقیر این بود که بدانم با وجود اخراج با ۵ ترم مشروطی (ورود به دانشگاه دولتی روزانه مهندسی عمران مهر ۹۵ الی اسفند ۹۹ (۹ ترم) با معدل ۱۲.۲۲ و معدل کتبی پیش دانشگاهی ۱۰.۱۲) توانستم مدرک معادل کاردانی خود را با پاس نمودن 68 واحد درسی اخذ نمایم آیا امیدی هست بتوانم بدون رفتن به خدمت مقدس سربازی ادامه تحصیل در پذیرش بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ ورودی بهمن دهم یا خیر متشکر در صورت پاسخگویی.

    • کارشناس ارشد
     ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

     سلام وقت به خیر
     در صورت نداشتن غیبت میتوانید برای مقطع کارشناسی ناپیوسته بر اساس سوابق تحصیلی اقدام نمایید.
     برای مشاور میتوانید با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

     • محمد مهدی محزون
      ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

      من کارشناسی پیوسته بودم و با معادل کاردانی فارغ التحصیل شدم بعضی از سایت ها نوشتهاند اگر معادل بگیرید دیگه نمیشه قبل از سربازی ادامه تحصیل بدید پس غلطه یا قانون عوض شده؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

      با سلام وقت بخیر دوست عزیز منعی برای ادامه تحصیل شما با یک بار انصراف وجود نخواهد داشت

 151. نوید
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام شبتون بخیر
  من اعزامی ۱۴۰۰/۹/۱ هستم اگه بخوام نرم ویه هفته غیبت کنم بخوام دوباره برم خدمت باید دوباره دفترچع بگیرم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

   سلام بله باید دوباره از پلیس 10+ درخواست تکمیل دفترچه اعزام به خدمت را باید انجام دهید

 152. محمد
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۸

  سلام وقت بخیر
  شعبه افتتاح کننده حساب سرباز کارت بانک سپه خورده قوچان آیا این به این معنی هست که من خدمتم افتاده قوچان ؟ اعزامی 09/01 مدرک لیسانس
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام وقت بخیر.برای دریافت مشاوره نظام وظیفه انلاین و پاسخ به کلیه سوالات سربازی میتونید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 153. محمد
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

  با سلام
  من محروم از تحصیل شدم (اخراج اموزشی) و تا شهریور ۱۴۰۰ سنوات داشتم اما قبل از پایان سنوات محروم از تحصیل شدم میخواستم بدونم میتونم کارشناسی رشته ی دیگه ثبت نام کنم و یا یک سال فرصت مثل دانشجوهای انصرافی داده میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقت بخیر.برای مشاوره نظام وظیفه انلاین با ما تماس بگیرید.

 154. علیرضا
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶

  اگر دانشجویی داخل کشور مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی گرفته باشه و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور (آلمان) رفته باشه برای مقطع ارشد
  و بعد از دانشگاه انصراف داده باشه
  و با معافیت تحصیلی ۳ ساله رفته باشه
  اگه برگرده امکان تحصیل در مقطع ازشد داخل کشور دوباره داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام وقت به خیر
   در کل سنوات تحصیل یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید،در صورت نداشتن غیبت میتوانید پس از بازگشت به کشور برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

 155. نظام ریسی
  ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  باسلام من الان ده ماه خدمتم و گرو ب اعصاب روانم میشه دوباره باطل کرد؟یا اگ نشد اینده مشکلی برا دانشگاه واستخدام پیش میاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت به خیر
   اگر معافیت برای شما صادر شده باشد امکان لغو و باطل کردن آن وجود ندارد.در آینده برای استخدام عمدتا ارگان های دولتی و مواردی مانند صدور و تمدید گواهینامه با مشکل مواجه می شوید.

 156. جواد
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

  با سلام.
  بنده شهریور امسال از ارشدم فارغ شدم. اتمام ارشد من شش ماه طول کشید. میخواستم بدونم من امسال بدون نگرانی از نظام وظیفه میتونم کنکور دکتری شرکت کنم دیگه؟ یعنی یک سال معافیت رو دارم؟
  و اگر امسال قبول نشدم، سال بعد اصلا نمیتونم شرکت کنم؟ اگر اقدام به سربازی کنم و وسط خدمت شرکت کنم چی؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام دوقتتون بخیر اگر در سنوات مجاز پاس کرده باشید از تاریخ فارع تحصیلی تا سال اینده به مدت یکسال زمان دارید یا برای دکترا یا برای سربازی اقدام کنید
   اگر حین خدمت بخوایید شرکت کنید در صورت قبولی دکترا می توانید ایست خدمتی بگیرید

 157. عرفان محمدزاده
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

  سلام خسته نباشید من یک بار از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم و الان دانشجوی دانشگاه دولتیم و الان به من اطلاع دادن که از بهمن ماه میتونم به دانشگاه فرهنگیان برم من الان برای رفتن به فرهنگیان میتونم از این دانشگاه انصراف بدم یا کار دیگه ای باید انجام بدم ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام بایسری شرایط میتوانید

 158. رضا
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۷

  سلام من معافیت دائم اعصاب روان بخاطر دوقطبی تو هجده سالگی گرفتم الان ۲۴ سالمه و بیماریم برطرف شده و داوطلب وکالتم آیا برای وکالت تو کانون مشکل ساز میشه واسم و باید معافیتمو ابطال کنم؟یا با معاینه و صرف گواهینامه سلامت روان کفایت میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۰

   سلام برای مشاوره نظام وظیفه انلاین و پاسخ به کلیه سوالات سربازی با ما تماس بگیرید.

 159. علی
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام وقت بخیر.بنده سی سالمه و۴تابرادربزرگترازخودم دارم که ازدواج کردن ودوتاشون رفتن خدمت ،دوتادیگه هم خریدن ،ویه برادرکوچیکترازخودم که ۲۸سالشه ،درحال حاضرتنهاکسی که درخونه پیش مادرمه منم خواستم بدونم میتونم معافیت کفالت مادرم روبگیرم یانه ؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقتتون بخیر در صورت حایز شرایط بودن به شما تعلق می گیرد

   • محمد
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

    سلام‌ببخشید بنده کارشناسی ارشد تهران قبول شدم و اشتباهی معافیت تحصیلی واسه دانشگاه دوره کارشناسیم گرفتم و رفتم نظام‌وظیفه و لغوش کردم
    امکانش هس مجدد درخواست معافیت تحصیلی واسه‌رفتن‌به دانشگاه جدید بدم.. با سپاس؟

    • moshaverarshad
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷

     سلام محمد
     در صورتی که غیبت نداشته باشی میتونی نسبت اخذ معافیت برای کارشناسی ارشد اقدام کنید

 160. امیر
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام میشه زودتر جواب بدین چون از فردا دیگه گوشی دستم نیست من پدرم لگن پایه چپش ۸ سال پیش عمل شده و پیلاتز گذاشتن و الان متخصص ارتوپد بیمارستان اونو از کار افتاده اعلام کرد و گفت به پرستار نیاز داره و مادرم هم بدلیل ضربان قلب با تیروئید بالاش بیشتر اوقات که حرص میخوره یا عصبی میشه از هوش میره و کف میکنه من تنها پسر خانواده هستم و یه خواهر کوچکتر دارم من میتونم کفالت بگیرم و واسه معافی اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقتتون بخیر اگر پدر از کار افتادگی کامل داشته به شما کفالت تعلق می گیرد

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام بلی ولی یسری شرایط وجوددارد

 161. امیر
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۹

  سلام من پدرم سال ۹۲ لگن پاشو عمل کرده پلاتیم گذاشته و الان بعد از ۸ سال یکی از دکترای متخصص ارتوپد پدرمو از کار افتادگیشو اعلام کرد و مادرم هم بیماری قلبی داره موقع حرص خوردن یا استرس کف میکنه و از حال میره من میتونم واسه کفالت اقدام کنم بعدش واسه معافی اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت به خیر
   سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی م یتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند
   پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند.

 162. حسین
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹

  سلام من برگه اعزام رو از پلیس ۱۰+ دریافت کردم
  و یکی از واکسن ها (دوگانه) رو زدم اما شرایطی برام پیش اومده که فعلا نمیتونم اعزام بشم برگه ها و مدارک رو هم تحویل ندادم اگه نرم آیا من فراری حساب میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر.برای مشاوره نظام وظیفه انلاین و پاسخ به کلیه سوالات سربازی با شماره 9099072952 تماس بگیرید.

 163. دیپلم
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام آیا امکان خرید کارت پایان خدمت وجود دارد من 22 سالمه

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام وقتتون بخیر خرید سربازی تا سال 97 وجود داشت و الان این قانون برداشته شده است

 164. دیپلم
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام آیا امکان خرید کارت پایان خدمت وجود دارد

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام
   در حال حاضر طرح خرید فعالی موجود نیست

 165. میلاد
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳

  سلام وقت بخیر من اعزام آبان هستم پلیس رفتم بپرسم کجا افتادم گفتن 26 مهر بیا. رفتم بانک سرباز کارتم بگیرم داخل سیستم زده بود ارگان درخواست کننده.پادگان هوایی شیراز. یعنی محل آموزشی شده ارتش شیراز ممنون میشم که جواب بدین؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقتتون بخیر با داشتن کد سخا هم در پروتالتان در نظام وظیفه می توانید چک کنید

 166. حسین
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام من حین خدمت به پزشک و کمیسیون مراجعه کردم برا گشادی خفیف دریچه قلب که گفتن معاف از رزم میتونی بشی ، کمیسون شرکت کردم بعدش گفتن جوابش تا یه فته ده روز میاد که اصلا نیومد جوابش و متعاقبش بعد چند ماه کسری خورد و معاف شدم ، میخواستم ببینم ممکنه تو اطلاعات کارتم معاف از رزم خورده باشه ؟ چون جوابش هیچوقت از بیمارستان نیومد یگان

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر از بگان خدمتی باید پیگیری بفرمایید

 167. سید مهدی موسوی
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام خسته نباشید میگم پدرم معلولیت جسمی داره پسرش درحین خدمت هستش آیا میشه سرباز ورزات دفاع به سرباز ارتش داد؟؟ یعنی جابه جا شد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر متاسفانه امکان جابجایی وجود ندارد

   • Ziya
    ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

    سلام، استعلام اصالت کارت پایان خدمت خواستم، میتونم حضوری برم نظام وظیفه تهران بگیرم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

     سلام باکارشناسان مرکزتماس بگیریدممنون

 168. رسول
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۱

  سلام وقت بخیر،بنده مدرک لیسانس رو پارسال دریافت کردم و تا تاریخ ۲ شهریور سال ۱۴۰۰ معافیت داشتم، ولی دیر اقدام کردم و وقتی به پلیس ۱۰ شهر مراجعه کردم گفتن که نامه جدید اومده که اونایی که کنکور ارشد ثبتنام کردند و منتظر جواب نهایی هستند تا ۳۰ مهر ماه وقت دارن برای اعزام،میخواستم بدونم حقیقت داره و غیبت نمیخورم؟
  و سوال دوم‌اینکه اگه تا قبل ۳۰‌مهر دفترچه پست کنم و بعد جواب قبولی م بیاد میتونم اعزام رو لغو کنم؟
  سوال سوم اگه مثلا ۲۰ مهر دفترچه پست کنم چه ماهی اعزام ‌من‌میفته؟
  سپاسگزارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقت بخیر از ززمان ارسال دفترچه حدودا دوماهی طول میکششه تا اعلام نتایج و اعزام و اینکه در صورت قبولی با دست داشتن مدارک مربوط به پذبرشتون میتونید پلیس +10 مراجعه کنید

 169. رامین اسدی نتاج
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۶

  سلام وقت بخیر . بنده یه بار در سال ۹۷ معافیت تحصیلی برای کارشناسی گرفتم و الان فارغ التحصیل شدم و در حال اعزام به خدمت هستم . ایا امکانش هست مجددا حین خدمت معافیت تحصیلی برای مثلا دانشگاه فرهنگیان در صورت قبولی صادر بشه ؟!تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت به خیر معافیت تحصیلی در هر مقطع یکبار برای شما صادر می شود و اجازه تحصیل مجدد در یک مقطع را از نظر نظام وظیفه ندارید.

 170. سید مهدی موسوی
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

  سلام خسته نباشید میگم پدرم معلولیت داره پسرش درحین خدمت هستش آیا معافیت دائم بشه ممنون جواب بدید؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۱

   سلام اگر تنها پسر بالای 18 سال پدر هستسد بله میتونید معافیت کفالت بگیرید

 171. بابک
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

  وقت عالی بخیر
  بنده دوباره کنکور دادم و جزو رتبه های برتر کنکور سراسری شدم،امکانش هست با مراجعه به بنیاد نخبگان و تکمیل مدارک ، سربازی من تبدیل به حالت پروژه بشه؟؟ البته با در نظر گرفتن غیبت سربازی که الان دارم
  متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام اگر غیبت سربازی داشته باشید سخت میشه ولی در حالت عادی میشه پروزه گرفت

 172. Ali
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷

  سلام.من دانشجوی ارشد بودم که حدود 3 سال پیش ترک تحصیل کردم و آخرین مدرک تحصیلیم لیسانس هست.آیا برای گرفتن معافیت پزشکی، غیبت و مدرک تحصیلم میتونه مشکل ساز بشه؟؟؟؟
  چون در توضیحات معافیت پزشکی نوشته بودید که هرچه مدرک بالاتر باشه گرفتن معافیت پزشکی سخت تر میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید🌹

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۷

   سلام درسته برای گرفتن معافیت پزشکی مدرک تحصیلی مهمه ولی داشتن غیبت سربازی برای گرفتن معافیت پزشکی خیلی مهم نیست

 173. سید مهدی موسوی
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۵

  کارت پایان خدمت کجا صادر میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام ازیگان خدمتیتون صادر میشود

 174. ابوالفضل
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

  با سلام من چشمم ضعیفه تنگی نفس دارم و کم خونی شدید آیا از خدمت معاف دائم میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام
   بستگی به نظر پزشک معتمد نظام وظیفه داره

 175. فواد
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

  با سلام من حالا پیام نور شرکت کردم و مرخصیی تحصیلی گرفتم معافیت دانشجویی دارم و میخام دیپلم مجدد بگیرم ولی اجازه نمیدهم میخام به دیوان عدالت اداری نامه بنویسم و خواستار 3ماه فرصت به بنده برا اخذ دیپلم بشن آیا بنظرتون بهم کمک کننن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام میتونی از سازمان وظیقه عمومی درخواست کنی و اجازه تحصصیل را بگیرید

 176. یوسف
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام من متولد ۲۱مهر ۱۳۸۱هستم ودیپلم را امسال گرفتم و یک معافیت گرفتم آیا باز هم میتوان معافیت بگیرم برای پشت کنکور

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام وقت بخیر برای دریافت معافیت سربازی بعد از فارغ التحصیلی 1 سال فرصت برای ادامه تحصیل دارید و در صورت اتمام وارد غیبت میشوید اگر که ورود به دانشگاه نداشته باشید و معافیت مجدد صادر نمیشود

   • یوسف
    ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

    من قبل از فارغ تحصیلی معافیت گرفتم آیا باز هم میتوانم ۱۹ سالم الان است

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۹

     سلام برای گرفتن اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

   • رضا
    ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۵

    سلام ینی بعد از فارغ تحصیلی ک لیسانس گرفته بشه یک سال وقت داریم
    اگ در این یک سال دانشگاه فرهنگیان قبول بشم میتونم ادامه بدم در حالی ک معافم

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱

     سلام میتوانید از مشاوره نظام وظیفه رایگان ما استفاده کنید.

 177. محمد جواد
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

  خواهشمندم به این سوال من👇 بصورت کامل جواب دهید من از نظر روحی کاملا به هم ریختم و کنکور امسال رو بخاطر یک اتفاق بسیار بد از دست دادم یک نطر از شما زندگی من را عوض میکند خیلی ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت بخیر برای مشاوره بهتر با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 178. محمد جواد
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام من متولد ۱۳۸۲٫۲٫۲۱هستم و برای اولین بار در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم و در رشته مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه صنعتی سهند تبریز مجازی دولتی قبول شدم و نمیخواهم این رشته را بخونم و میخواهم پشت کنکور بمانم و سال بعد یعنی کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و برای تکمیل ظرفیت بهمن ماه امسال ثبت نام کنم من معافیت تحصیلی نگرفتم چون خبر نداشتم آیا سازمان نظام وظیفه مهلت یکساله به من میدهد تا در کنکور سال بعد شرکت کنم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما بعد از فارغ التحصیلی دیپلم خود 1 سال فرصت ورود به دانشگاه دارید و م بدون کنکور ها بهمن شرکت کنید و در صورت قبولی ادامه تحصیل دهیدو مشکل نظام وظیفه پیدا نخواهید کرد ولی بردون دانشجو شدن نمیتوانید برای کنکور سال بعد شرکت کنید چون وارد غیبت میشوید موفق باشید

 179. یوسف
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام من متولد ۲۱مهر ۱۳۸۱ هستم ودر ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ دیپلم رو گرفتم ویک بار معافیت تحصیلی گرفتم آیا میتوانم بازم معافیت بگیرم و پشت کنکور بشینم

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز از زمان فارغ التحصیلی شما 1 سال فرصت برای ورود به دانشگاه دارید و بعد از این تاریخ وارد غیبت میشوید و مشکل نظام وظیفه پیدا میکنید موفق باشید

 180. علی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام وقتتون بخیر ممنون میشم سوال منم جواب بدین من دانشجوی کارشناسی پیام نور بودم و با۲۳ واحد پاس شده در ترم ۹ انصراف دادم قصد دارم دی ۱۴۰۰ دفترچه پست کنم چون مدت یکسالم از دی ۹۹ تا دی ۱۴۰۰ هست و حین سربازی کنکور بدم وایست خدمت بزنم برم دانشگاه مبخواستم بدونم با توجه به اینکه ۹ ترم ۲۳ واحد گذروندم و انصراف دادم بعنی واحد کم پاس کردم میخوام ابست خدمت بزنم مشکلی پیش نمیاد آیا قبول میکنن و دوباره بهم برای رشته جدید معافیت میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر در صورتی که نظام وظیفه غیبت نداشته باشید میتوانید که ایست خدمت برایتان لحاظ شود

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقتتون بخیر مشکلی وجود نداره با توجه به اینکه انصراف دادید و به علت کم پاس کردن واحد و تعلق نگرفتن مدرک معادل کاردانی به شما مشکلی وجود ندارد و شما فقط در مقطع کارشناسی پیوسته در صورت قبولی در کنکور به شما ایست خدمتی داده می شود.

 181. رستم
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام شب بخیر پسر من در حین خدمت هستن ارتش نیروی زمینی هستن لطفا راهنمایی کنید چون پسرمن با مادر بزرگش زندگی ومراقبت میکنه چون مادرم ۸۵ سالش و مریض هستن وناتوان راه رفتن وفقط پسرم سرباز با ایشان زندگی میکنه خواستم بدونم میتونه کفالت مراقبت از مادر بزرگش دریافت کنه باتشکر از کارشناسان محترم

  • مشاور ارشد
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام خیر معافیت کفالت از مادربزگ امکان پذیر نیست.

 182. رستم
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام پسر من درحین خدمت دو ماه از خدمتش میگذره وازنظر وزن چاقی ۱۶۰ کیلو هستن واز نظرناف نیاز به عمل جراحی نیاز داره از مشاورین محترم لطفا راهنمایی کنن چطور پیگیر معاف ایشان بشم باتشکر ازشما

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر باید ابتدا به پلیس 10 مراجعه کنید و در ادامه به پزشک مربوطه و در صورت تایید به کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه ترجاع داده میشوید و در ادامه در صورت تایید معاف میشوید.

 183. reza
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم مدرکم دیپلمه
  رفتم ثبت نام دانشگاه کنم گفتن سایت بسته شده تا ۱۰ مهر باز نمیشه من تا اون موقع صبر کنم آیا غیبت میخورم؟یا نه غیبت نمیخورم و طبق خبر اعلام شده من تا ۳۱مهر مهلت دارم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقتتون بخیر باید دقیق استعلام بگیرید از پلیس +10 ببینید تا کی معافیت دارید

 184. M.r
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشین من برای معافیت سوال داشتم من درحال حاضر سرباز سرپل ذهاب میباشم مادر بنده طلاق گرفته است دو خواهر کوچکتر دارم و تک پسر و فرزند ارشد خانواده میباشم و پدر بنده نیز از سال ۹۵ در زندان میباشد تا سال ۱۴۰۵ میتوانم معافیت بگیرم؟
  بنده سرباز معاف از رزم اعصاب روان میباشم گروه ب و هر شب و هر روز در پاسگاه بدون اصلحه پست میدهم و گشت میرم ایا افسر نگهبان میتواند معاف از رزم را قانونی پست بگزارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت به خیر شرایط کفالت مادر به دلیل طلاق )باید ۳۰ ماه از تاری طلاق گذشته باشد در غیر این صورت مشمول معافیت موقت میشود( یا فوت همسر تنها باشد. تنها مورد قابل پیگیری کفالت مادر فقدان
   شوهر برای وی میباشد و مشمول باید تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال تمام ایشان باشد.

 185. سینا
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام من تا ۹ تیر سال بعد معافیت تحصیلی دارم اگر ۲ ماه هم تمیدید بشه میشه ۹ شهریور حالا اگر من ارشد سال بعد دادم و برای دانشکاه خاص مصاحبه داشتم ایا در دوره اموزشی مرخصی میدهند و ایا اصلا میشود تاریخ اعزام من یک مهر بیفته

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام وقت بخیر.
   اگر در دانشگاه پذیرفته شوید، برای شما معافیت دانشجویی صادر خواهد شد و یا بعد از گذروندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمت استفاده کنید.

 186. عزیزی
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ سالمه و معافیت تحصیلی یکساله دارم . پدرم ۳ سال پیش فوت شدن و سه برادر دارم که همگی ازدواج کردن .. یه برادر شهرستان هستش و دو برادر تهران .. من و مادر به همراه خواهرم در تهران ساکنیم و ضمنا مادرم سرپرست هستش .. راهی برای گرفتن معافیت هست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقتتون بخیر.
   اگر برادر بزرگتر دارید، نمیتونید اقدام کنید ولی اگر بزرگترین فرزند هستید میتونید از طریق نظام وظیفه درخواست معافیت کفالت را بدید.

 187. محمد
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

  سلام وقتتون بخیر باشه،بنده تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و پدرم دیسک کمر از نوع حاد داره یعنی ۵تا از مهره هاش بیرون زدگی داره که ۳تاش وضعیتش حاده و اینکه حتی برای سرویس رفتن نیاز به کمک دارن.و هیچ غیبتی هم ندارم.آیا بنده میتونم برای کفالت اقدام کنم. و اینکه بنده تک پسر ایشون هستم.ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام وقتتون بخیر.
   شما میتونید با ارائه مدارک پزشکی پدرتون به سازمان نظام وظیفه، برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کنید.

 188. امید
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام من ۳۰ سالمه ۶ سال غیبت کردم بعد از آموزشی نرفتم یگان بخاطر مشکلاتم و دوری از شهر خودم پدرم ۷۱ سال دو برادرم ازدواج کرده و جدا دو سوال دارم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم ؟ و آیا با داشتن شرایط معافیت غیبت یا فراری بخشیده میشود ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۶

   سلام امید معافیت کفالت پدر در صورتی شامل حال شما میشه که غیبت سربازی نداشته باشید

   • محمد
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۴

    سلام وقت بخیر من پدرم توی پاهاش پلاتین هست پاهای راست و خم نمیشود و سنش 53سال هست و من تک پسر هستم اما خواهر دارم آیا میشه معافیت کفالت گرفت؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

     سلام وقتتون بخیر.
     اگر پدرتون شرایط نگهداری از خودشان را ندارند شما میتونید مدارک پزشکی ایشون را به نظام وظیفه ارائه بدید و درخواست کفالت بدهید.

   • علی
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۹

    سلام… تو جدول 1400 نوشته شده که به استوار یکم یک میلیون و ششصد حقوق میدن … حقیقت داره 😂😂😂😂😂😂
    تو ایران عجیبه واقعا برام

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

     سلام وقت بخیر.
     بله حقیقت دارد.

     • علی
      ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

      از یکی از رفقا پرسیدم گفتش بعد عید شده 900 اینا … گفتش که دروغه … چ شرایطی رو در نظر میگیرن اخه تو جدول حداقل و حداکثر نوشته بودن

 189. pouya
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام بنده بهمن ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم در رشته ی فوریت پزشکی،و مجددا کنکور دادم در کنکور ۱۴۰۰،آیا مجددا معافیت تحصیلی به من تعلق میگیرد؟با توجه به رای دیوان عدالت در خصوص ابطال یکبار معافیت در یک مقطع

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام خیرمعافیت تحصیلی فقط برای مقطع بالاتر امکان پذیر هستش

  • محمد
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۴

   سلام وقت بخیر من پدرم توی پاهاش پلاتین هست پاهای راست و خم نمیشود و سنش 53سال هست و من تک پسر هستم اما خواهر دارم آیا میشه معافیت کفالت گرفت؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

    سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط معافیت در صورتی که پدر ناتوان در امور کار کردن باسه و در واقع امکان کار کردن ندارند و شما نان اور خانواده باشید در صورت بررسی شرایط شما مشخص میشه موفق باشید

 190. محمد
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام من خودم پرسنل رسمی با ۲۸سال خدمت در یکی از یگانهای ارتش هستم ولی پسرم در یگان مرزبانی ناجا تحت آموزش خدمت سربازی هست برای اینکه در محل سکونتم تقسیم و خدمت کنه باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام از طریق محل خدمتتون باید پیگیری کنید

 191. نيك نفس
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

  دوستان و مشاوران عزيز
  پسر من در تاريخ ١٥ آبان ١٤٠٠ مشمول ( ١٨ سال تمام ) و در سال تحصيلي جديد پايه دوازدهم را آغاز مي كند .
  داراى پاسپورت معتبر و تاريخ دار هم ميباشد.
  شنيده ام يكماه قبل از تاريخ مشمولي ممنوع خروج مي گردد درسته ؟
  محبت كنيد بفرماييد با توجه به اينكه پليس +١٠ فقط اطلاعات در مورد دانش جويان دارد نه دانش آموزان
  در صورتيكه بخواهد در اوايل آبان ماه ( يعني دقيق در همين يكماه ممنوع خروجى ) سفر برود
  مراحل انجام دريافت مجوز به چه صورتي است
  با تشكر

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام باید از سازمان وظیفهعمومی براشون وثیقه بزارید تا بتونه بعد از 18سالگی خارجاز کشور سفر کند

 192. عرفان ن
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

  سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

 193. پرواز
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام پسرمن ۵ترم دانشگاه دولتی خوندواخراج شدرفت سربازی بدون غیبت حتی معافیت تحصیلی هم مونده است
  الان هرروزوزتوشهرخودمون سربازهست وساعت ۶تا۲ عصرمیادخونه
  ۱-میتونه دانشگاه پیام نوربدون کنکورغیرحضوری شرکت کنه وحین خدمت درس بخونه چون وقت آزادداره
  ۲- دانشگاه آزادچطور؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت به خیر در حین خدمت سربازی امکان ادامه تحصیل وجود ندارد.اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشند میتوانند از ایست خدمت استفاده کرده و بعد از آن برای ادامه خدمت سربازی اقدام کنند.

 194. Parham
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام من سرباز فراری هستم چگونه درخواست عفو رهبری بدم باید چه کار کنم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام وقتتون بخیر.
   با توجه سوالتون در زمینه نظام وظیفه، چند وقت هست که سرباز فراری هستید؟
   برای اطلاع بیشتر با شماره 9099072952 تماس حاصل فرمایید.

 195. هادی
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  ممنون

 196. هادی
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

  سلام
  من امسال آزمون ارشد شرکت کردم و طبق اعلامیه سازمان سنجش نتایج
  نهایی آزمون تا اواخر مهر ماه اعلام میشه
  من تا آخر شهریور 1400 معافیت تحصیلی دارم
  باید چیکار کنم که غیبت نخورم و برای ثبت نام دانشگاه به مشکل نخورم ؟؟

  • moshaverarshad
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام معمولا چون سنجش خودش تاخیر داشته این اجازه رو میده بهتون ولی از نظام وظیفه شهرتون بپرسید بهتره

 197. حسن
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۷

  سلام .بله من متولد شهریور ماه هستم .از چندجا پرسیدم گفتن یکسال بعد دیپلم اما چنتا سایت میبینم نوشته کسانی که قبل ۱۸ سال تمام دیپلم گرفتن شش ماه مهلت دارند یعنی منم که دوماه قبل ۱۸ تمام گرفتم شاملش هستم؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام حسن
   یکسال شما مهلت دارین از معافیت تحصیل خودتون استفاده کنید

   • عرفان ن
    ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

    سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

 198. حسن
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام.من خرداد امسال دیپلم گرفتم و متولد شهریور ۸۲ هستم و می‌خوام سال آینده کنکور بدم آیا من هم ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال لطفاً راهنمایی کنید توروخدا چند باره کامنت میزارم ولی جواب نمی‌دید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما متولد چه ماهی هستید و ایا 18 سال تمام هستید یا خیر ؟و دوم اینکه دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت )قبل از 18 سالگي تمام( موفق به دريافت ديپلم نظام آموزشي
   جديد 3- 3- 6 شده باشند، به شرط نداشتن غيبت؛
   توضيح: دانش آموزاني كه در سن 17 سالگي و قبل از سن مشموليت موفق به دريافت ديپلم م يشوند، چنانچه
   حداكثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشموليت ) 18 سا الگي تمام( وارد دانشگاه شوند، مجاز به ادامه
   تحصيل م يباشند؛ در غير اين صورت به دليل ورود به غيبت، مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود؛ مگر اينكه در
   مهلت شش ماه، خود را معرفي کرده و بدون غيبت به خدمت اعزام و يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.
   موفق باشید

 199. علیرضا محسنی
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام وقت بخیر
  این قانون فارغ تحصیل شدن قبل مشمولیت شامل چه کسایی هست من متولد شهریور ۸۲ هستم و خرداد ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم آیا من هم شامل این قانون هستم و ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال ممنون

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام شما تا تاریخ سی و یکم شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارید

 200. افشین
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام. افشین هستم 40 ساله. سال 82 ترک خدمت کردم. آیا معافیت شامل من میشه یا نه؟ در ضمن تک فرزند هستم و پدرم 63 ساله هستش. مرسی.

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام خیر اول باید تکلیف فرار از خدمتتون روشن بشه بعد بتونید برای معافیت کاری انجام دهید

 201. علیرضا محسنی
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام و عرض ادب
  این قانون فارغ تحصیل شدن قبل مشمولیت شامل چه کسایی هست یعنی من که همین امسال که متولد شهریور هستم و خرداد دیپلم گرفتم ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال ممنون میشم راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام علیرضا
   پس از فارغ التحصیبی شما یکسال معافیت تحصیلی دارین

 202. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام خسته نباشید
  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام میتونی براساس شرط معدل انتخاب رشته دانشگاه انجام بدی فعلا وارد دانشگاه بشی تا سال دیگه که کنکور بدی

 203. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام خسته نباشید
  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟
  ممنونم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که ادامه تحصیل بدید

 204. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام خسته نباشید

  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟
  ممنون

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که ادامه تحصیل بدید

 205. B sh
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام
  وقتتون بخیر
  منظور از یگانه فرزند مراقب مادر چیه
  مادرم بیماری قلبی داره و ۶۸سالشه، خودم ۲۸و دانشجوی کارشناسی ارشدم، و دوتا برادر بزرگتر از خودم دارم ک ازدواج کردن و سرپرست مادرم هستم ، میخواستم بدونم این ماده شامل من هم میشه و میتونم کفالت مادرم بگیرم؟؟؟!!!

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 206. سهيل
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام كسى كه دفترچه پست مى كنه ولى سر موعد سربازى نره غايب محسوب ميشه يا فرارى ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر بعد از پست کردن دفترچه در تاریخ اعزام مراجعه نکنید به عنوان غیبت محاسبه میشود موفق باشید

 207. پوريا ظفرى
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام من سال ٩٨ از دانشگاه انصراف دادم و از يكسال مهلت معرفى خودم استفاده كردم و در سال ٩٩ وارد دانشگاه در رشته ى ديگرى شدم حالا سوال من اينجاست اگر فارق التحصيل بشم يا مجددا انصراف بدم دوباره يكسال مهلت معرفى رو دارم؟؟؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه اقایون 1 بار حق انصراف از تحصیل را دارند و برای بار دوم امکان پذیر نیست و باید برای سربازی اقدام شود موفق باشید

 208. si
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

  بردار بزرگ ترم چند سال بیش معاف شد و الان اعتیاد داره و کار نمی کنه خرجش هم با ماست شوهر مادرمم زندانیه می خواستم بدونم من می تونم معافیت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام ارهاگه غیبت نداشته باشی و برادر بزرگترت صلاحیت سرپرستی نداشته باشه اره میتونی معافیت کفالت رو بگیری

 209. احمد
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

  با عرض ادب من سابقا یکبار انصراف داده ام و الان در رشته مدیریت دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی دانشجو هستم قصد دارم ۲ ترم مرخصی بگیرم و برای کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا می توانم اگر در رشته پزشکی قبول شدم از معافیت تحصیلی استفاده کنم با توجه به این یکبار قبلا انصراف داده ام؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام چون شما یکبار انصراف داده اید مجددا نمیتونید انصراف داده و مشغول به تحصیل در دانشگاه دیگه و رشته دیگه ای بشید

   • رضا
    ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

    اينكه گفته مى شود دانشجويان انصرافى يكسال مهلت معرفى دارند براى تعيين تكليف (منظور از تعيين تكليف صرفا معرفى و درخواست اوليه براى اعزام به خدمت است يا بايد قبل از يكسال برگه سبز بگيرند ؟؟؟) اصلا درخواست اوليه و درخواست اعزام مگر با هم تفاوتى دارند ؟؟

    • moshaverarshad
     ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

     سلام رضا
     یعنی اینک قبل از اینک یکسال تموم بشه دفترجه سربازی پر کنه

 210. امیر
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

  باسلام
  بنده به تازگی مقطع لیسانس رو به پایان رسانده ام.حدودا 4 سال هست که درگیر بیماری وسواس فکری (OCD) و افسردگی خفیف شده ام و همچنان تحت درمان و زیر نظر روانپزشک هستم؛ البته سابقه بستری ندارم.
  داروهای مصرفی شامل زولپیدم،کلومیپرامین،پروپرانولول،کلردیازپوکساید و اورلپت هستند و درصورت قطع کردن داروها دچار مشکل میشوم.
  آیا برای این مورد معافیتی پیش بینی شده است؟در اینصورت باید برای کدام تبصره/بند اقدام به معافیت پزشکی کنم؟
  باتشکر

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام اگر با مصرف دارو امکان داشته باشه که بحالت طبیعی برگردید ممکنه معافیت موفت بگیری

 211. محمدامين
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱

  سلام من قبلا يكبار دفترچه پست كردم و به دليل صدور معافيت تحصيلى ابطال شده الان هم چون از دانشگاه انصراف داده ام و مى خواهم در رشته ى ديگر تحصيل كنم و مجبورم بعد از ٣ سال دوباره دفترچه پست كنم كه غيبت نخورم حالا سوال من اينه آيا مشكلى پيش نمياد؟ يعنى دوباره ابطال ميشه كه بتونم از معافيت تحصيلى استفاده كنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله برای نظام وظیفه و سربازی با توجه به اینکه غیبت ندارید و شرایط گفته شده مشکلی پیش نمیاد ولی بهتر است که برای مشخص شدن دقیق از پلیس +10 راهنمایی بگیرید موفق باشید

   • عرفان ن
    ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

    سلام وقت بخیر من متولد اردیبهشت ۸۱ هستم سال ۹۹ دیپلم گرفتم امسال میخوام دانشگاه ازاد برم ولی نیم سال دوم یعنی بهمن ماه تا اون موقع مشکلی برای خدمتم پیش نمیاد؟؟ نباید کاری انجام بدم؟؟

    • moshaverarshad
     ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

     سلام عرفان
     ن متاسفانه شما نمیتونید تا نیمسال دوم منتطر بمونید
     سنوات تحصیلی شما به پایان میرسه

 212. Parham
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام خسته نباشید اگر در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام خیر در حین خدمت سربازی یا فرار از خدمت نمیشه مجدد دفترچه ارسال کنید.

 213. Younes
  ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام خسته نباشید. معافیت تحصیلی برای دانشجویان دو بار انصراف برای ثبت نام در دانشگاه افسری چطور هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه امکان دریافت معافیت تخصیلی با توجه به 2 بار انصراف وجود ندارد موفق باشید

 214. رضامیربلوکی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴

  بنده می خواهم درخواست معافیت پزشکی ثبت کنم در شهریور ماه امسال ولی هدفم اینه در مهر دانشگاه ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم
  اگر در حین مراحل معافیت پزشکی دانشگاه قبول شوم می توانیم درخواست معافیت پزشکی را لغو و از معافیت تحصیلی استفاده کنیم؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام اره تا موقع مشمولیت اگر قبول شدی میتونی ادامه تحصیل کنی

 215. امیرحسین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام خسته نباشید
  پدر بنده برج ۵ سال۶۹ تا ۷۱ سیستان بلوچستان
  گروهان مرکزی لار پاسگاه مرکزی بوک
  میل ۶ تا ۲۱ مرزی خدمت میکرده
  میخام بدونم کسری منطقه عملیاتی به من تعلق میگیره یا نه

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام اگه جز مناطق عملیاتی بودن بله ولی باید از امور ایثارگران اقدام کنی

  • فرزین
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام خسته نباشید!من دو سال پیش بخاطر ارنج دستم ک تو تصادف شکست محدویت حرکتی داشتم و معاف ازرزم شدم!ولی بخاطر شرایط جسمانی خوبی که نداشتم نرفتم سر خدمت.و تازگی هم دیسک کمر عمل کردم ۳ ماه ازش میگذره ولی متاسفانه وضعیتم از قبل عمل بدتره و درد زیاد دارم. ارتروز گردن هم دارم . خواستم بدونم با وجود غیب و.. ک داشتم و حاضر نشدم سر خدمت و الان شرایط جسمانی ک دارم بنظر شما اقدام کنم معافیت دائم شاملم میشه ؟!ممنون میشم راهنمایی کنید.

 216. امیرحسین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

  ببخشید . پدر بنده سال برج ۵ سال ۶۹ تا ۷۱ سیستان بلوچستان خدمت میکرده
  گروهان مرکزی لار پاسگاه مرکزی بوک میل ۶ تا ۲۱ مرزی
  میخواستم بدونم ایا کسری تعلق میگیره به من

 217. محسن
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام من 29شهریور ماه معافیت تحصیلیم تمام میشه و میخوام ارشد بخونم از اونجایی ک جواب ارشد اواسط آبان میاد میخوام راهی پیدا کنم تا اعزامم رو تا آذر عقب بیاندازم راهی میدونید؟ من 20 شهریور دفترچه پست کنم یک مهر اعزام میشم؟ خواهشا جواب کاملی بدید. تو خیلی از سایت ها پرسیدن ولی جواب مبهمی گرفتم. ممنون

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام چون ازمون سراسری ارشد رو خود سازمان عقب انداخته بخاطر همین معافیت تحصیلی هم برای داوطلبان تمدید میشه

 218. محسن
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۷

  سلام. امیدوارم از این سایت جواب روشنی بگیرم. من 29 شهریور امسال مهلت یکسالم تمام میشه و میخوام مرداد ماه کنکور ارشد بدم و جوابش احتمالا آبان بیاد.من اگر 20 شهریور دفترچه ارسال کنم امکانش هست یک مهر منو بزنن اعزام؟ آیا راهی نیست بتونم اعزام رو تا جواب نهایی کنکور ب تعویق بیاندازم.؟ راهی هست برای تمدید یک ماهه اعزام تا تکلیف دانشگاهم مشخص بشه؟ ممنون میشم اگر جواب روشنی بدید. مچکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله مستوانید که دفترجه پست کنید و سربازی رو وقتی که تاریخ اعزام اومد به تعویق بندازید و تا 1 بار امکان پذیر است ولی به هیچ عنوان نگذارید که در غیبت قرار بگیرید موفق باشید

 219. محمد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام
  آیا دوماه بسیجی فعال میتونم برای کسری خدمت اقدام کنم؟

  آیا نوه شهید بودن و تک پسری بودن مزایایی در خدمت من داره؟

 220. محمدتقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۵

  ببخشید… من26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه…. جواب بدید لطفا.. ممنون مرسی

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

   سه ماه

 221. محمد تقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

  ببخشید… من 26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه.. جواب بدید ممنون میشم…

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام همون سه ما رو شامل میشه برات

 222. محمدتقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  ببخشید… من اول برج26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه…. جواب بدید لطفا.. ممنون مرسل

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   3 ماه

 223. سینا رئوفی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من قبلا سوالی پرسیدم ولی جواب مشخصی نگرفتم ببینید من دانشجوی انصرافی هستم و ۴شهریور امسال مهلت معرفی یکساله ام تمام میشود اگر بخواهم غیبت نخورم و برگ سبز بگیرم باید ۱۰ روز قبل اقدام کنم برای فرآیند اعزام به خدمت سوال اصلی من این بود آیا برای اینکه درخواست اعزام من سریعتر ثبت بشه و برگ سبز بگیرم باید وضعیت خودم رو سالم معرفی کنم که پروسه طولانی نشه و زودتر تاریخ اعزام برام بزنن یا اینکه می تونم ۲ درخواست همزمان یعنی (درخواست اعزام به خدمت و گرفتن برگ سبز + درخواست معافیت پزشکی ) ثبت کنم چون اگر تنها یک درخواست ثبت کنن مثلا درخواست معافیت پزشکی و نتونم برگ سبز بگیرم و پروسه طولانی بشه وارد غیبت میشم لطفا سوالم را با دقت بخوانید و پاسخ دهید ممنون

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام نه تو قبل از اون تاریخ که مشمول میشی اقدام کنی مشکلی نداره حالا اگه پروسه کمیسیون معافیت پزشکی تونم طول بکشه مهم نیس یعنی تاریخ مراجعه به دفتر پلیس +10 و ارسال دفترچه مهمه

 224. سعید
  ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲

  من برادرم به دلیل اینکه پدر و مادرم معلولیت داشت معاف شد اما سانحه ای پیش اومد ۴ انگشت دستش رو از دست داد 
  من میتونم معاف بشم؟

  • moshaverarshad
   ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام اره بشرطی که برادر دیگت صلاحیت سرپرستی رو نداشته باشه

 225. amir
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام بنده ۲۶ سالمه یه واحد مونده فوق دیپلم روانشناسی بگیرم تحت پوشش کمیته امداد هم هستم برادرم معاف شده بنده میتونم امریه خدمت بگیرم یا کفالت مادرم رو ک معاف بشم

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام از کمیته امداد فقط یک نفر میتونه معاف میشه اگه مادرت بدون سرپرست باشه میتونی ولی چون یک برادر بالای18 سال داری سخت میشه

 226. amir
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام بنده دیپلم دارم و دانشگاه رشته روانشناسی رفتم به واحد مونده ب فوق دیپلم دانشگاه نرفتم و تحت پوشش کمیته هم هستم الان میشه امریه خدمت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام اره امریه امتیاز میده برای کمیته امداد فقط بستگی به بقیه هم داره

 227. شاهين ادركنى
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  چگونه مى توان اعزام خود را يكسال به تعويق انداخت؟؟؟ مثلا مى شود تاريخ پيشنهادى اعزام را يكسال به تعويق انداخت

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام خیر فقط یک دوره میشه اعزام رو تمدید کرد اونم اگه لیسانس به بالا باشی

  • محسن
   ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

   با سلام
   کسانی که مدرک لیسانس دارند در چه ماه هایی از سال به خدمت اعزام می شوند؟و اینکه دفترچه سربازی ارسال بشه بعد چند روز جواب تاریخ اعزام به خدمت میاد؟

   • moshaverarshad
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

    سلام یکم ماه های زوج..یک و نیم ماه بعد

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   در حد یکی دو ماه براتون تمدید میکنن ولی یکسال خیر

 228. علی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام خسته نباشید  .سوال اول:من فارغ التحصیل خرداد ماه 1400 هستم.5تیرماه1400 بیست سالگیم کامل میشه.ایا میتونم یک سال معافیت بگیرم یا نه؟؟؟سوال دوم:ایا میتونم کنکوری که 9تیرماه1401 برگزار میشه شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام علی
   از زمانی که فارغ التحصیل شدین یکسال میتونین استفاده کنید از معافیت سربازی

 229. سینا رئوفی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

  ثبت شدن (درخواست اعزام) به صورت همزمان با (درخواست معافیت پزشکی) امکان پذیره؟
  یا اینکه تنها یک درخواست میتوان ثبت کرد مثلا فقط (درخواست معافیت پزشکی) و بعد از طی شدن مراحل کامل معافیت پزشکی می توان درخواست بعدی یعنی (درخواست اعزام) ثبت کرد و برگ سبز گرفت ؟

  چون ممکنه فردی ۱۰ روز قبل از اتمام معافیت تحصیلیش نتونه ۲ درخواست ثبت کنه وتنها یک درخواست معافیت پزشکی ثبت کنه و از طرفی فرآیند معافیت پزشکی طول بکشه و آخر معاف نشه (مثلا سرباز یا معاف از رزم شناخته بشه) و بخواد دومرتبه درخواست اعزام بزنه و برگ سبز بگیره اما به خاطر طولانی شدن فرآیند معافیت پزشکی که قبلا طی کرده ۲ یا ۳ ماه غیبت بخوره

  من خودم دانشجوی انصرافی هستم و مهلت یکساله ام (۲۰ شهریور) تموم میشه قصدم ورود مجدد به دانشگاه و گرفتن معافیت تحصیلیه اما به من گفتند باید ۱۰ روز قبل از تموم شدن مهلتت درخواست اعزامت ثبت بشه و برگه سبز بگیری از طرفی می خواهم برای معافیت پزشکی هـــم اقدام کنم اما نگرانم اگر ۱۰ روز قبل از تمام شدن مهلتم نتونتم ۲ تا درخواست یعنی (اعزام به خدمت و معافیت پزشکی ) در پلیس+ ۱۰ ثبت کنم و مجبور شوم فقط یک درخواست یعنی مثلا معافیت پزشکی ثبت کنم و این پروسه طول بکشه غیبت بخورم و نتونم دانشگاه ثبت نام کنم در مهرماه

  چون گرفتن برگه سبز و تعیین شدن تاریخ اعزام به منزله تعیین تکلیف خدمته و اگه ثبت نشه غیبت خورده میشه

  بسیار نگرانم ممنون میشم به سوالم پاسخ کامل بدهید

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام سینا
   شما بله 10 روز مونده دفترچتونو پست میکنید اعزامتون 3 الی 4 ماه معمولا طول میکشه تا خدمت سربازی برین در این زمان شما میتونید هم دانشگاه هم نسبت به معافیت اقدام کنید

 230. محسن
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام من کارشناسیمو شهریور پارسال تموم کردم و امسال 29 شهریور معافیت تحصیلیم تموم میشه. از اونجای ک کنکور ارشد با تعویق مواجهه شده و 5و6 مرداد هست و جوابش قطعا بعد شهریور میاد من باید چیکار کنم؟ آیا جواب اولیه ک میاد ملاک هست برای نظام وظیفه یا جواب نهایی بعد انتخاب رشته؟ باید 29 شهریور حتما دفترچه پست کنم؟ ممنون میشم مشاوران خوب سایت راهنماییم کنند.

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام محسن
   شما ده روز مونده دفترچه سربازیتونو پست کنید بعد اینک پست کند 3 الی 4 ماه طول میکشه که اعزام بشین تا اونموقع هم شما میتونین نتایج ارشدتون میبینید

 231. احمد یونسی
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

  با عرض سلام من از دانشگاه درمقطع کارشناسی انصراف داده ام و مدرک معادل نگرفته ام و از مهلت یکساله معرفی من ۲ ماه باقیمانده است . قصد دارم در کنکورسراسری سال آینده (یعنی ۱۴۰۱) شرکت کنم و مجدداً وارد دانشگاه شوم و از معافیت تحصیلی استفاده کنم چگونه می توانم سربازی خود را یکسال به تعویق بیاندازم . یعنی از ۲ ماه دیگر که مهلت یکساله معرفی ام تمام میشود تا مهر سال آینده (۱۴۰۱)

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام کلا بعد از انصراف یکسال زمان داری تا خودتو به نظام وظبفه معرفی کنی در غیر اینصورت مشمول میشی مگه اینکه بیماری داشته باشی که بخاطرش نتونی سرموقع خودتو. معرفی کنی

 232. یونس هیکلی نژاد
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۲

  سلام.
  بنده سرباز معلم هستم. از تاریخ 1398/4/1شروع خدمتم هست پایانش هم 1400/4/1…. اما قرارداد با آموزش پرورش تا 1400/6/1هست
  آیا الان می تونم نسبت به گرفتن کارت پایان خدمت اقدام کنم؟!

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام یونس
   تا زمانی که قراردتون تموم نشه نمیتونین پایان خدمت بگیرین

   • امید
    ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

    سلام من ۳۰ سالمه ۶ سال غیبت کردم بعد از آموزشی نرفتم یگان بخاطر مشکلاتم و دوری از شهر خودم پدرم ۷۱ سال دو برادرم ازدواج کرده و جدا دو سوال دارم آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم ؟ و آیا با داشتن شرایط معافیت غیبت یا فراری بخشیده میشود ؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

     سلام وقتتون بخیر.
     برای گرفتن کفالت نباید غیبت داشته باشید و این شرایط به شما تعلق نمیگیرد.

 233. رهام
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام خسته نباشید  .سوال اول:من فارغ التحصیل خرداد ماه 1400 هستم.5تیرماه1400 بیست سالگیم کامل میشه.ایا میتونم یک سال معافیت بگیرم یا نه؟؟؟سوال دوم:ایا میتونم کنکوری که 9تیرماه1401 برگزار میشه شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام شما چون بیست سال دارید وارد مشمولیت شدید و بعد از گرفتن دیپلم سرباز محسوب میشید

 234. نادر پیرزاده
  ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

  آیا می شود به صورت همزمان ۲ درخواست در پلیس + ۱۰ ثبت کرد به طور مثال ( درخواست اعزام و درخواست معافیت پزشکی ) ؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام نادر پیرزاده
   موقعی که شما دفترچه خدمت پر میکند قسمت معافیت هم پر کنید دوتاشو باهم

 235. سهراب رضایی منش
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام من دانشجوی انصرافی هستم و مهلت معرفی یکساله من ۴ شهریور تمام میشود / می خواهم مجددا در مهر ماه وارد دانشگاه شوم :
  ۱- آیا باید دفترچه پست کنم ؟
  ۲ـ اگر بخواهم برای معافیت پزشکی اقدام کنم از یک هفته به پایان مهلت باید اقدام کنم یعنی مثلا ۲۵ مرداد یا باید از ۲ماه قبل اقدام کنم یعنی مثلا از تیرماه ؟؟ که تا ۴ شهریور ۲ ماه فرصت باشد
  ۳- میشه برای اینکه مشکلی پیش نیاد . یک هفته مانده به ۴ شهریور درخواست اعزام بزنم و همزمان درخواست معافیت پزشکی یعنی ۲ درخواست همزمان که مشکلی برای غیبت خوردن نداشته باشم ؟؟

  لطفا به ۳ سوال من جواب بدهید ممنون از شما

  • moshaverarshad
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام میتونی مرداد بر ااساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنی و بدون کنکور از مهر وارد دانشگاه بشی..برای معافیت فقط این مهمه که قبل از اتمام معافیت موقتت اقدام کنی حالا چه سه روز مونده یا دوماه مونده فرقی نداره..میتونی دفترچه پست کنی درخواست کمیسیون پزشکی بدی که قبل از اعزام بری برای مغافیت پزشکس شرکت کنی

 236. نیما
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام ، من دو ترم دانشجوام ولی به دلیل شرایطی هنوز نتونستم معافیت تحصیلی دانشجویی بگیرم ، اگه الان اقدام کنم دردسری برام پیش میاد یا اومده؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام نیما
   شما موقع ثبت نام در صورتی که از پلیس +10 برگه معافیت تحصیلیتونو برا دانشگاه ارایه نداده باشین براتون مشکل سربازی میخوره

  • رضا
   ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام خسته نباشید
   امروز دیدم شرایط جدید معافیت کفالت جدید اومده
   من سوالم این بود ک با توجه به این جمله شرایط معافیت یگانه مراقب یا نگهدارنده مادر فاقد شوهر
   من پدرم فوت شده و برادرم ۱۱سال پیش معافیت کفالت گرفته الان ازدواج کرده و رفته من الان با مادرم هستم منم میتونم برای معافیت اقدام کنم یا امکان پذیر نیست؟

   • moshaverarshad
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

    سلام معمولا ففط به یک برادر معافیت کفالت مادر داده میشود ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی را نداشته باشد شما میتونید درخواست بدید

 237. مهدی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام من ورودی مهر ۹۷ پیام‌ نورم تا الان ۶۰ واحد پاس کردم قصد دارم بهمن ۱۴۰۰ ک میشم اواخر ترم نه انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم .در صورت قبولی اجازه ثبت نام بهم میدن یا نه؟ در ضمن اولین انصرافم هست و‌معافیتم تا مهر ۱۴۰۱

  • moshaverarshad
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام در طول تحصیل یکبار میتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی باید پیش از کنکور انصراف بدید

ایران تحصیل
تماس با مشاور