تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مشاوره نظام وظیفه

سامانه مشاوره نظام وظیفه و سربازی آنلاین

مشاوره نظام وظیفه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دریافت مشاوره نظام وظیفه برای تمامی سربازان و مشمولان خدمت نظام وظیفه امری واجب و ضروری به نظر می رسد. علت این امر آن است که قوانین نظام وظیفه مدام در حال تغییر است و فرد سرباز باید با دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه از قوانین جدید اطلاع پیدا کند.

هر سرباز یا مشمول خدمت در صورت عدم دسترسی به مشاور حضوری می تواند از مشاوره نظام وظیفه با موبایل استفاده کند. به طور مثال مشاوره نظام وظیفه با استفاده از تلگرام.

البته به جز دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه، امکان استفاده از مشاوره سربازی با دسترسی به تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه برای افراد و مشمولان خدمت نظام وظیفه وجود دارد.

 

خدمات مشاوره نظام وظیفه آنلاین در تمامی زمینه ها از جمله اخذ کسری خدمت – معافیت – انتقالی و خرید خدمت ارائه می شود کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

 

مشاوره نظام وظیفه

 

برای آشنایی با نحوه دریافت مشاوره آنلاین خدمت سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه

فهرست محتوا

دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه 

در تمامی ایران مشمولانی هستند که برای انجام کارهای نظام وظیفه خود سردرگم هستند و هنوز هم نمی دانند که باید چه اقداماتی را برای این امر انجام دهند.

دقیق تر بگوییم که بسیاری از این افراد اطلاعی از نحوه دریافت دفترچه خدمت نظام وظیفه، نحوه اعزام به پادگان ها جهت شروع دوران خدمت سربازی، دریافت معافیت تحصیلی یا هر نوع معافیت دیگر، دریافت کسری خدمت جبهه پدر، کسری خدمت ایثارگران، جانبازان و یا هر نوع معافیت دیگری را ندارند.

حال تصورش را بکنید که این افراد در شهرها و روستاهای دوردست هم زندگی کنند و امکان دریافت مشاوره حضوری از بهترین مشاوران را نیز نداشته باشند.

راهکار مناسب و منطقی چیست؟ در این مواقع استفاده از مشاوره آنلاین نظام وظیفه به صورت مشاوره نظام وظیفه با موبایل و مشاوره نظام وظیفه با تلگرام نیز می تواند برای افراد مختلف بسیار کارساز و مؤثر باشد.

حتی ممکن است به دلیل شلوغی خط ها امکان دریافت به موقع و درست اطلاعات از مسئولین سازمان نظام وظیفه وجود نداشته باشد.

اینجاست که در اختیار داشتن تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هم نمی تواند چندان مؤثر و کارآمد باشد.  

این گونه است که هر فرد مشمول می تواند با دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه از مشاوران در قالب مشاوره نظام وظیفه با موبایل یا مشاوره نظام وظیفه با تلگرام با تمامی قوانین و ضوابط خدمت نظام وظیفه آشنایی لازم را پیدا کند.

 

در صورت عدم دسترسی به مشاوره حضوری از مشاوره آنلاین خدمت سربازی ما استفاده کنید و پاسخ تمامی سؤالات خود را بگیرید.   

 

سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه

 

مشاوره سربازی آنلاین

سن قانونی سربازی، پس از 18 سالگی، و بدو ورود به نوزده سالگی می باشد. جوانان مشمول بایستی حداکثر تا 6 ماه پس از تمام شدن 18 سالگی، خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند.

در این میان به دلیل تعداد زیاد اعزام، ترخیص و آماده به خدمت همواره متناسب با شرایط هر کدام از مشمولان، سوالات و شبهاتی پیش می آید. از سوی دیگر قوانین این سازمان دارای تبصره ها و بندهای بسیار زیادی است.

همین امر باعث شده است که گاهی جوانان عزیز دچار سردرگمی هایی شوند و حتی برای دریافت پاسخ و راهنمایی ندانند که به چه ارگان یا سازمانی مراجعه نمایند.

تمامی این عوامل، نیاز به مشاوره نظام وظیفه را زنده می کند تا روند انجام کارهای مربوط به این حوزه سریعتر و راحت تر شود. سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل عهده دار این مورد است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

 

اهمیت دریافت مشاوره سربازی چیست؟

 

اهمیت دریافت مشاوره سربازی

همه می دانیم که خدمت سربازی، یک دوره حدودا دو ساله است که آقایان موظف به گذراندن آن می باشند. اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و هر مشمولی ممکن است شرایط خاصی داشته باشد و نیازمند یک استثنا و یا حالت قانونی آن، تبصره باشد.

برای مثال برخی بنا به دلایل مختلف به دنبال کسب معافیت سربازی هستند و نمی دانند شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی یا سایر معافیت ها چیست.

عده ایی دیگر می خواهند به جای خدمت در پادگان ها، امریه بگیرند و تعدادی جویای خرید و یا کسری خدمت می باشند. همه این ها قوانین خاصی را می طلبد که که البته دارای پیچیدگی های خاص خود است.
اغلب مشمولان عزیز با پیچ و خم های این ضوابط آشنایی ندارند و برای انجام امورات اداری دچار مشکل می شوند. اینجاست که مشاوره سربازی به یک ضرورت تبدیل می شوند و می تواند راهنمای بسیار خوبی برای این افراد باشد.
همین موضوع باعث شد تا سایت ایران تحصیل، یک سامانه مشاوره کلیه امور سربازی را تدارک ببیند تا هر کدام از مشمولان عزیز به مشکل یا مسئله ایی برخورد کرد، با فراغ بال آن را مطرح و پاسخ مناسب را دریافت نماید.
خدماتی که در بالاترین کیفیت ممکن و به وسیله افرادی کاردان و حرفه ای، خدمت افراد ارائه می شوند و تمامی اطلاعات روز را به دوستان عزیز ارائه می دهد.

 

برای اطلاع از قوانین و شرایط معافیت سربازی خالکوبی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی

 

مشاوره تلفنی نظام وظیفه

شرایط و قوانین وضع شده برای خدمت نظام وظیفه پیچیدگی های خاص خودش را دارد و بسیار گسترده هست و ممکن است از سالی تا سال دیگر تغییر هم بکنند.
مشاوره سربازی بر همه این قوانین اشراف دارد و اطلاعات دقیق و موثق در رابطه با مهم ترین موارد پیش روی سربازان را در اختیار مشمولان عزیز قرار می دهد. در ادامه بیشتر به این مورد می پردازیم.

مشاوره انواع معافیت و سوالات متداول

اخذ معافیت یکی از که بیشترین درخواست های مطرح شده در نظام وظیفه را به خود اختصاص می‌دهد و به یک نوع ختم نمی شود. برای مثال افرادی که دچار عارضه های جسمی شده اند، می توانند از معافیت پزشکی استفاده کنند.

البته باید بگوییم که این سازمان طبق لیست بیماری های اعلام شده با درخواست معافیت پزشکی موافقت خواهد کرد. علاوه بر این، هر کدام از این بیماری ها خود دارای شرایط خاصی می باشند.

به همین دلیل بندهایی در این قوانین وجود دارد که همه افراد نمی توانند از آن آگاه باشند. معافیت فرزندان ایثارگران یک نوع دیگر از معافیت می باشد.

حال وقتی میگوییم ایثارگر منظورمان چه کسانی است؟ مدت خدمت والد چقدر باید بوده باشد تا فرزند وی گیرنده این تسهیلات گردد؟ و در چه صورتی معافیت دائم، موقت و یا معاف از رزم داده می شود؟ این سوالات و بسیاری دیگر همواره توسط مشمولان پرسیده و دارای ابهام است.

از سوی دیگر معافیت های دیگری به نام معافیت سربازی نیز به برخی مشمولان اختصاص داده شده است. اما آیا می دانیم منظور از کفالت چیست؟ به چه افرادی کفیل گفته می شود و مفهوم چه کسی است؟ و یا معافیت تک پسری چگونه است؟

همه اینها جز مواردی سوال های بسیاری را بر می انگیزد و مشاوره به همین منظور پاسخ دقیقی به این سوالات ارائه دهد روند کارهای اداره را تسهیل کند.

مشاوره نظام وظیفه درباره انواع معافیت

معافیت از سربازی همواره دغدغه بسیاری از مشمولان به خدمت بوده است و برخی بنا به دلایلی به دنبال آگاهی از شرایط بهره مندی از آن است.
البته سازمان نظام وظیفه بنا به اوضاع خاص حاکم بر کشور، می تواند هر آن این قوانین را دستخوش تغییر نماید. به همین دلیل توصیه می کنیم که اطلاعات به روز را از مشاوره نظام وظیفه دریافت نمایید تا دچار سردرگمی نشوید. اما انواع معافیت کدامند؟

معافیت تحصیلی

بسیار طبیعی است که بسیاری از جوانان در طلایی ترین سال های زندگی به دنبال کسب علم و دانش باشند. اما از آنجا که خدمت سربازی طبق گفته بالا، پس از 18 سالگی اجباری می شود، چاره ایی جز گذراندن این دوره مقدس نیست.

حال سازمان نظام وظیفه قوانینی را برای اینگونه افراد تنظیم کرده است، تا بتوانند به ادامه تحصیل بپردازند. حال سوال این است که چگونه معافیت تحصیلی بگیریم ؟ شرایط لازم چیست؟

طبق اعلام سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل دارند حداکثر تا سن بیست سالگی می توانند از امکان معافیت استفاده کنند.
البته این مهلت برای شرایط غیر معمول هم پا برجاست. برای مثال، اگر دانش آموازی قبل از 18 سالگی فارغ التحصیل شود و یا ترک تحصیل، اخراج و انصراف داشته باشد، باز هم مانند سایر دانش آموزان، پس از سن قانونی مشمول سربازی می شود.
از سوی دیگر، حداکثر زمان تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی دیپلم، تا سن 20 سالگی می باشد. اما در مورد مقاطع تحصیلی دیگر چگونه است؟
حداکثر سن مجاز تحصیلی برای مقاطع دیگر چه میزان است؟ آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می شود؟ آیا می توان هم زمان با خدمت، تحصیل کرد؟ برای پاسخ این سوالات و چندین سوال دیگر در زمینه معافیت تحصیلی می توانید از مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل استفاده کنید.

معافیت پزشکی سربازی

یکی دیگر از گزینه های بهره مندی از معافیت، به عدم سلامت جسمانی در چند ناحیه از بدن مربوط می شود که معافیت پزشکی نامیده می شود.
طبق قوانین سازمان وظیفه، اگر فردی در زمان اعزام به خدمت، دچار برخی بیماری ها باشد، از خدمت سربازی معاف می شود. این بیماری ها، نخست باید توسط پزشک اولیه تایید گردد. سپس شورای پزشکی بیمارستان و در نهایت توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی به تایید برساند.

به طور کلی 17 نوع بیماری شامل معافیت پزشکی می گردند. به طور مثال برخی از آن ها عبارتند از معافیت پزشکی قلب، بیماری های عمومی، بیماری های غدد مترشحه و داخلی، اعصاب و روان، بیماری های استخوان، شکم، دستگاه گوارش و جراحی های عمومی و چندین نوع بیماری دیگر که می توانید از طریق سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

معافیت کفالت

اگر فردی به سن مشمولیت رسیده باشد و تنها نگهدارنده مکفول، یعنی پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ باشد، جزء موارد معافیت کفالت محسوب می شود.
حال اگر این شخص، برادر بزرگتری یعنی بیشتر از سن 18 داشته باشد، از این نوع معافیت مستثنی می شود. علاوه بر این، اگر فرد ازدواج کند، مهاجرت نماید و یا بردار یا بردارانی را در زندان داشته باشد نیز از این قانون مستثنی می گردد و موظف است که به سربازی برود.
طبق مشاوره نظام وظیفه، هر یک از افرادی که در بالا ذکر شد تنها در صورت برخورداری شرایط خاصی، می تواند از قانون معافیت کفالت سربازی برخوردار شود.
برای مثال، منظور از کفالت خواهر این است که خواهر فاقد پدر، همسر (همسرش فوت شده یا طلاق گرفته باشد)، و فرزند باشد. به عبارتی، تنها برادر تنی سرپرست وی باشد. برای آگاهی سایر موارد از قبیل پدر، مادر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

معافیت ایثارگران

در جای دیگری از قانون نیروهای مسلح، درباره معافیت ایثارگران مواردی ذکر شده است. در این قانون، تمامی فرزندان شهدا و جاوید الاثران از خدمت دوره سربازی معاف می گردند.
البته این موارد تا زمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، این موارد را تایید کند، معافیت فرزندان ایثارگر به قوت خودش باقی می ماند. در غیر این صورت ممکن است قوانین خاص سربازی شامل حال فرزندان این عزیزان شود. البته این قانون تنها مختص به فرزندان ایثارگران نمی باشد.
برای مثال اگر شهید یا ایثارگر دارای فرزند پسر نباشد، آنگاه در صورت تایید و درخواست این بنیاد، یکی از برادران ( تاکید می شود فقط یکی از برادران) می تواند از سربازی معاف شود.
البته موارد دیگری مانند، جانباز 10 درصد و بالاتر، معافیت فرزند خوانده قانونی جانباز، معافیت مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر ازدواج نموده اند نیز از جمله بندهای ذکر شده است که برای اطلاع از شرایط خاص هر کدام می توانید از مشاوره نظام وظیفه استفاده کنید.
جهت بهره مندی از این نوع معافیت، مشمولان بایستی پس از مراجعه به پلیس + 10 و دریافت دفترچه اعزام به خدمت، محل مربوط به ایثارگران را با دقت مطالعه و فرم های مربوطه را تکمیل کند.
پس از ارسال و فرم مدارک مورد نیاز، فرد مشمول باید ظرف مدت یک هفته با همراه داشتن اصل مدارک، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نماید تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد.

معافیت رهبری ( معافیت موارد خاص)

این نوع معافیت که بخشودگی سنی نیز نام دارد هر ساله طبق دستور رهبری به بعضی افراد داده می شود، که این نوع معافیت نیز دارای شرایط خاصی است و به میزان سن و تحصیلات فرد بستگی دارد.
البته ذکر این نکته ضروری است که افراد بالای پنجاه سال، به هیچ کدام از موارد معافیت نیازی ندارند و به طور خودکار از خدمت سربازی معاف می گردند. البته این اشخاص نیز باید برای روشن شدن وضعیت وظیفه خود، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نمایند.
ممکن است بپرسید معافیت موارد خاص چیست؟ 5 گروه می توانند از معافیت موارد خاص که همان معافیت رهبری است استفاده کنند. برای مثال، افرد زير ديپلم، ديپلم، فوق ديپلم که از متولدین پایه 1354 را شامل می شود.
غیر از این چهار گروه دیگر در مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد، دکتری غیر پزشکی، دکتری پزشکی و دامپزشکی نیز شامل این قسم معافیت می شوند که در مشاوره نظام وظیفه مدارک و شرایط لازم به شما گفته خواهد شد.

 

انواع معافیت های نظام وظیفه عمومی

در مجموع می توان گفت که دو نوع معافیت خدمت نظام وظیفه برای سربازان و مشمولان ملزم به خدمت وجود دارد. یکی از آن ها معافیت دائم است و دیگری تحت عنوان معافیت موقت نامیده می شود.

البته ناگفته نماند که بسیاری از افرادی که واجد شرایط دریافت معافیت دائم یا موقت نیستند شاید بتوانند از معافیت از رزم استفاده کنند و فعالیت های رزمی را در طول خدمت نظام وظیفه انجام ندهند.

در ادامه برای آشنایی هر چه بیشتر شما با انواع معافیت های موجود با ذکر شماری از آن ها و ارائه توضیحاتی در مورد هر یک در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

معافیت کفالت مشمولین خدمت نظام وظیفه

همواره این امکان برای سربازان و مشمولان وجود دارد که آن ها سرپرست خانوار باشند و وظیفه سرپرستی خانواده را به عهده داشته باشند.

در این موارد هر فرد می تواند برای دریافت معافیت کفالت برای هر یک از افراد خانواده اقدامات لازم و ضروری را البته در صورت داشتن شرایط لازم اقدام کند.

 

معافیت پزشکی مشمولین خدمت نظام وظیفه

در صورتی که فرد مشمول دارای مشکلی از جهت روحی و یا جسمی باشد به وی معافیت پزشکی به صورت دائمی و با موقت داده می شود تا وی بتواند از مزایای آن نهایت استفاده را ببرد.

اما قبل از هر کاری برای دریافت معافیت پزشکی اطلاع از شرایط این نوع معافیت معمول و متداول، زمان ارائه درخواست برای گرفتن معافیت پزشکی و مواردی از این قبیل در رابطه با این نوع از معافیت ضروری و مهم به نظر می رسد.

اما نگران نباشید با دریافت مشاوره نظام وظیفه با موبایل و یا مشاوره نظام وظیفه با تلگرام و هر فرد می تواند از این موارد اطلاعات دقیق و موثقی را بدست آورد و دیگر نگرانی بابت عدم اطلاع از این موارد مهم نداشته باشد.

 

معافیت تحصیلی مشمولین خدمت نظام وظیفه

در صورتی که هنوز مشغول به تحصیل در مدرسه و یا دانشگاه هستید و به دلیل گذراندن دوره تحصیلات خود تمایلی به رفتن به خدمت سربازی را ندارید در صورت داشتن شرایط لازم می توانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

اما قبل از هر چیز از طریق مشاوره آنلاین نظام وظیفه از شرایط و ضوابط و قوانین اعلام شده برای دریافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه اطلاع حاصل کنید.

 

مشاوره آنلاین اخذ انواع کسری نظام وظیفه

 

مشاوره نظام وظیفه با تلگرام

 

مدت دوره سربازی در کشور ما تا چندی پیش 21 ماه بود، اما سازمان نظام وظیفه به تازگی از قانون جدیدی مبنی بر افزایش این زمان به 24 ماه خبر داد. حال در این میان، بسیاری از مشمولان به دنبال کمتر شدن این مدت به دلایل مختلف می باشند.
اگر به سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری و امریه مراجعه کنید، با انواع قوانین این حوزه به طور کامل آشنا خواهید شد. در ادامه برخی این موارد را بررسی می کنیم.
یک دسته از افرادی که می توانند از کسر خدمت استفاده نمایند، محققینی می باشند که در زمینه مسائل دفاعی و امنیتی پروژه ها و تحقیقات ارزشمندی را ارائه دهند.
این افراد به شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکترا می توانند، از 2 تا 19 ماه کسر خدمت دریافت کنند. هدف ستاد نیروهای مسلح جذب نیروی انسانی نخبه به این سمت این سازمان و همچنین تشویق نخبگان برای ارتقا سطح امنیت ملی است.

گروه دیگر به فرزندان جانبازان و ایثارگران مربوط می شود، طبق این قانون فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه خدمت والدینشان، یک ماه کسری خدمت ایثارگران دریافت می کنند.

اگر والد مشمولی 24 ماه خدمت را گذارنده باشد، فرزند وی از خدمت سربازی معاف می شود. البته ظرفیت محدودی برای این قشر در نظر گرفته شده که برای اطلاع از آن و همچنین سایر گروههای مشمول کسر خدمت می توانید با ما تماس بگیرید.

 

مشاوره سربازی اخذ انواع امریه نظام وظیفه

اگر در جستجوی گرفتن امریه سربازی هستید، باید بگوییم که از چند طریق امکان برخورداری از چنین موقعیتی وجود دارد. اما قبل از توضیح بیشتر، بد نیست تعریف دقیق از امریه داشته باشیم.

امریه عبارت است خدمت سربازی که به جای سپری شدن در پادگان ها، در سازمان های اداری سپری می شود. بسیاری از مشمولان به دلیل استفاده نکردن مشاوره نظام وظیفه و عدم آگاهی به جای کار در وزارت خانه ها و ادارات، به پادگان ها اعزام می شوند.

برای مثال، امریه سربازی علوم پزشکی یکی از بهترین و مشهورترین انواع امریه است که در صورت داشتن شرایط می توانید از این امکان استفاده کنید. البته شرایط بهره مندی از امریه پزشکی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شود.

یکی از نکات قابل توجه برای گرفتن امریه پزشکی این است که مجرد نباشید. به این معنی که تنها در صورت متاهل بودن می توانید به امریه پزشکی درآیید، در غیر این صورت منتفی خواهد بود.

از جمله شرایط اختصاصی نیز این است که دانشگاه یا مرکز پزشکی مورد نظر، اعلام نیاز کند و برای بکارگیری این عزیزان جای خالی داشته باشد. البته این ها تنها موارد بسیار مختصری از شرایط عمومی و اختصاصی بودند.

برای اطلاع دقیق از تمام جزئیات این قوانین و دیگر انواع امریه همچون شرایط و مراحل اخذ امریه وزارت دفاع، پیام آوران بهداشت و فراخوان نخبگان می توانید از سامانه راهنمای اخذ انواع معافیت، کسری، امریه ایران تحصیل استفاده کنید.

 

در مورد اضافه خدمت سربازی چه می دانید؟

اگر فردی در مدت زمان قانونی برای معرفی خود به سازمان نظام وظیفه به عنوان یک سرباز اقدام نکرده باشد و یا در طول دوران خدمت به دلیل بی انضباطی، عدم رعایت قوانین و یا هر دلیل دیگری از طرف مسئول پادگان جریمه شود باید مدت طولانی تری در مقایسه با بقیه در خدمت سربازی باشد. به این مدت زمان بیشتر از زمان قانونی در نظر گرفته شده اصطلاحاً اضافه خدمت می گویند.

 

در مورد دوره خدمت چه می دانید؟

دقیقاً بلافاصله بعد از تمام شدن دوره آموزشی دوره خدمت سربازی در پادگان های نظام وظیفه آغاز می شود.

در حقیقت، هر فرد بعد از اتمام دوران آموزشی با توجه به میزان تحصیلات خود که رنج از زیر دیپلم تا فوق دکتری را شامل می شود می تواند درجه نظامی اخذ کند و برای شروع دوران خدمت سربازی به پادگان های موجود در سراسر کشور برود.

 

در مورد دوره آموزشی چه می دانید؟

در مجموع دوره سربازی به دو دوره مختلف یعنی دوره آموزشی 2  الی 3 ماهه و دوره خدمت در پادگان های انواع ارگان های نظامی تقسیم بندی می شود.

هر فرد سرباز در طول دوران آموزشی با مواردی از جمله یافتن میسر در روز و یا شب و همین طور اسلحه شناسی آشنایی لازم را پیدا می کند.

در صورت استفاده از جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه امکان کسب اطلاعات و جزئیاتی مفصل در رابطه با دوره آموزشی سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد.

 

دریافت مشاوره نظام وظیفه برای دریافت امریه

امریه از جمله راه هایی است که هر فرد برای فرار از شرکت در فعالیت های رزمی می تواند به آن روی بیاورد.

از طرفی، پذیرش در دوره امریه سربازی دوران خدمت را آسان تر و بهتر می کند.

 اما دقت داشته باشید که دریافت امریه انواع ارگان های نظامی در صورت داشتن شرایطی چند برای هر فرد مشمول فراهم می شود.

شرایطی که هر فرد مشمول لزوماً باید از آن برخوردار باشد و به آن ها توجه لازم را مبذول دارد.

شما دوست عزیز می توانید به جای تماس با تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه و معطل شدن پشت خط های شلوغ، از خدمات مشاوره آنلاین نظام وظیفه بهره مند شوید تا کلیه اطلاعات لازم را در این باره بدست آورید.

تازه تصورش را هم بکنید که مشاوری که با وی صحبت می کنید خودش قبلاً موفق به دریافت امریه سربازی شده باشد. این دیگر واقعاً نور علی نور است و وی می تواند اطلاعات بسیار دقیق و موثقی را در رابطه با زمان، نحوه و شرایط دریافت امریه سربازی در انواع ارگان های مختلف در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهد.

البته اطلاع از مدارک مورد نیاز برای دریافت امریه سربازی را فراموش نکنید که با شرکت در جلسات مشاوره آنلاین نظام وظیفه می توانید اطلاعات دقیق و موثقی را در رابطه با آن بدست آورید.

 

در مورد زمان اعزام به خدمت نظام وظیفه چه می دانید؟

هر ساله شاهد اعزام شمار زیادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه به انواع پادگان های ارتش، نیروی انتظامی و غیره هستیم.

اعزام سربازان به هر کدام از پادگان ها با توجه به مدارک تحصیلی شان در زمان ها و اوقات مختلفی صورت می گیرد.

در واقع افرادی با داشتن مدارک فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم در یک زمان و افرادی با مدارک کارشناسی، دکتری و همین طور کارشناسی ارشد در یک زمان دیگر مشغول به خدمت می شوند.

 

در صورت نرفتن به خدمت سربازی چه کاری باید انجام داد؟

از جمله سؤالاتی که ممکن است برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه مطرح شود این است که اگر به خدمت سربازی نروم ممکن است چه اتفاقی بیفتد.

شاید این سؤال مهم از جمله سؤالات مطرح شده برای شما عزیزان هم باشد.

سؤالی که در صورت یافتن پاسخی منطقی برای آن از طریق دریافت مشاوره تلفنی سربازی و یا مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا حتی تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه هر طور هست برای رفتن به سربازی اقدام می کنید.

مگر این که مشمول دریافت معافیت و یا کسری خدمت باشید که در این صورت اوضاع کاملاً فرق می کند.

برای یافتن پاسخ این سؤال مهم به جز تماس با شماره تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید از مشاوره آنلاین نظام وظیفه و یا مشاوره تلفنی سربازی تیم حرفه ای ایران تحصیل استفاده کنید. 

اگر به خدمت سربازی نروید این مشکلات برایتان پیش می آید:

 • نمی توانید کاندید شورای اسلامی و یا مجلس شوید.
 • اگر قصد راه اندازی کسب و کاری آزاد را داشته باشید امکان دریافت پروانه کسب را به هیچ وجه ندارید.
 • در صورت نرفتن به سربازی به هیچ وجه نمی توانید برای دریافت وام های مختلف اقدام کنید.
 • اگر از رفتن به خدمت سربازی سرباز بزنید به هیچ وجه نمی توانید برای استخدام در ارگان ها و سازمان های دولتی اقدام کنید.

 

قوانین و شرایط برخورداری از خرید سربازی چیست؟

با وجود الزامی بودن خدمت در نظام وظیفه، همواره برخی از افراد به دنبال خرید سربازی بوده و هستند. در سال های اخیر تصمیمات متغیری در این زمینه گرفته شده و همین باعث سردرگمی مشمولان عزیز گشته است.

برای مثال، سوالات پر تکراری همچون اینکه آیا خرید خدمت سربازی در سال 99امکان پذیر است یا خیر؟ چه شرایطی برای خرید سربازی لازم است؟ همواره در سامانه مشاوره تلفنی ما پرسیده می شود.

باید بگویم که در گذشته قوانینی مبنی بر خرید سربازی برای غایبین 8 سال خدمت تحت شرایط خاصی وجود داشت، اما در سال جاری این قانون لغو شد.

رئیس سازمان نظام وظیفه به تازگی اعلام کرده است که کارت پایان خدمت اهمیت فوق العاده ایی در کشور ما دارد. همچنین بسیاری از سازمان ها، ادارات و نهادها برای استخدام، داشتن کارت پایان خدمت را الزامی می دانند. بنابراین گذراندن این دوره از واجبات است.

یکی از موارد مبهم که در مشاوره سربازی مشمولان زیادی به دنبال اطلاعات در مورد آن هستند، شرایط خرید خدمت سربازی برای متاهلین در سال 99است.

در چند ماه اخیر تغییرات محسوسی در روند قوانین خرید سربازی به ویژه در میان متاهلین ایجاد شد که برای اطلاع از آن ها می توانید به سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ایران تحصیل مراجعه کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

حقوق سربازی چقدر است؟

 

حقوق سربازان

 

میزان و مبلغ حقوق سربازان بسته به چند عامل می تواند برای هر سرباز محاسبه شود. برای مثال یکی از فاکتورهای مهم، نوع مدرک تحصیلی اعم از دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

بالطبع هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد، میزان حقوق نیز افزایش می یابد. همچنین اینکه مجرد یا متاهل باشید نیز می تواند حقوق شما را بالا و پایین کند. البته برای متاهلین بسته به تعداد فرزندان میزان حقوق دریافتی تغییر می کند.

غیر از موارد گفته شده، سرباز امریه بودن، دوره آموزشی، سرباز عضو هیئت علمی، مکان و محل خدمت، سرباز معلم بودن، تحت پوشش بودن یا نبودن کمیته امداد، خدمت در ارگان مورد نظر و چند عامل دیگر، همگی در تعیین حقوق نقش دارند.
چنانچه جزء هر کدام از این موارد هستید و قصد اطلاع از میزان دقیق حقوق سربازی خود را دارید، می توانید با سامانه مشاوره سربازی ما در تماس باشید.

 

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط و مراحل انتقالی سپاه و ارتش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

چگونه از مشاوره سربازی استفاده کنیم؟

سامانه ایران تحصیل به طور معمول از سه طریق آنلاین، تلفنی و حضوری به همه متقاضیان عزیز مشاوره می دهد. هر کدام از این روش های مزایای خود را دارد. اما بهترین راهی که بتوان از طریق آن مشاوره سربازی گرفت، تماس تلفنی می باشد.

این روش باعث می شود که حتی آن دسته از عزیزانی که در نقاط دور دست زندگی می کنند و امکان مراجعه حضوری یا استفاده از اینترنت را ندارند، به راحتی تماس بگیرند.

و اما در مورد اینکه مشاوره سربازی چه مواردی را در بر می گیرد، باید بگوییم که همه دوستان می توانند هر گونه سوالی در هر زمینه از ابتدای معرفی به خدمت تا گرفتن کارت پایان خدمت را مطرح نمایند. مشاورین ما در گفتگویی صمیمانه آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیران می باشند.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره سربازی آنلاین تلگرام و اطلاع از شرایط و ضوابط و آیین نامه های جدید نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه چه کاری باید انجام دهم؟ 

برای اطلاع از تلفن پاسخگویی سازمان نظام وظیفه می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه استفاده از مشاوره سربازی چیست؟

مشمولان عزیز می توانند از طریق شماره های مندرج در سایت به صورت تلفنی با مشاورین ما تماس گرفته و همه سوالات خود را مطرح بفرمایند.

چگونه می توان معافیت یا کسری خدمت گرفت؟

اخذ معافیت یا کسری خدمت تحت شرایط خاصی امکانپذیر است. تمام این شرایط در سامانه مشاوره تلفنی کلیه امور سربازی ذکر می شود.

آیا می تون سربازی را خرید؟ قیمت آن چقدر است؟

قوانین خرید سربازی در سال های اخیر دچار تغییراتی شده است. سازمان نظام وظبفه به تازگی ضوابط خاصی را تعیین کرده است که در مشاوره سربازی قابل دریافت است.

نظرات

 1. هادی
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  ممنون

 2. هادی
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

  سلام
  من امسال آزمون ارشد شرکت کردم و طبق اعلامیه سازمان سنجش نتایج
  نهایی آزمون تا اواخر مهر ماه اعلام میشه
  من تا آخر شهریور 1400 معافیت تحصیلی دارم
  باید چیکار کنم که غیبت نخورم و برای ثبت نام دانشگاه به مشکل نخورم ؟؟

  • moshaverarshad
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام معمولا چون سنجش خودش تاخیر داشته این اجازه رو میده بهتون ولی از نظام وظیفه شهرتون بپرسید بهتره

 3. حسن
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۷

  سلام .بله من متولد شهریور ماه هستم .از چندجا پرسیدم گفتن یکسال بعد دیپلم اما چنتا سایت میبینم نوشته کسانی که قبل ۱۸ سال تمام دیپلم گرفتن شش ماه مهلت دارند یعنی منم که دوماه قبل ۱۸ تمام گرفتم شاملش هستم؟ ممنون از پاسخگویی شما

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام حسن
   یکسال شما مهلت دارین از معافیت تحصیل خودتون استفاده کنید

 4. حسن
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام.من خرداد امسال دیپلم گرفتم و متولد شهریور ۸۲ هستم و می‌خوام سال آینده کنکور بدم آیا من هم ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال لطفاً راهنمایی کنید توروخدا چند باره کامنت میزارم ولی جواب نمی‌دید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز شما متولد چه ماهی هستید و ایا 18 سال تمام هستید یا خیر ؟و دوم اینکه دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت )قبل از 18 سالگي تمام( موفق به دريافت ديپلم نظام آموزشي
   جديد 3- 3- 6 شده باشند، به شرط نداشتن غيبت؛
   توضيح: دانش آموزاني كه در سن 17 سالگي و قبل از سن مشموليت موفق به دريافت ديپلم م يشوند، چنانچه
   حداكثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشموليت ) 18 سا الگي تمام( وارد دانشگاه شوند، مجاز به ادامه
   تحصيل م يباشند؛ در غير اين صورت به دليل ورود به غيبت، مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود؛ مگر اينكه در
   مهلت شش ماه، خود را معرفي کرده و بدون غيبت به خدمت اعزام و يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.
   موفق باشید

 5. علیرضا محسنی
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام وقت بخیر
  این قانون فارغ تحصیل شدن قبل مشمولیت شامل چه کسایی هست من متولد شهریور ۸۲ هستم و خرداد ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم آیا من هم شامل این قانون هستم و ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال ممنون

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام شما تا تاریخ سی و یکم شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارید

 6. افشین
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام. افشین هستم 40 ساله. سال 82 ترک خدمت کردم. آیا معافیت شامل من میشه یا نه؟ در ضمن تک فرزند هستم و پدرم 63 ساله هستش. مرسی.

  • moshaverarshad
   ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام خیر اول باید تکلیف فرار از خدمتتون روشن بشه بعد بتونید برای معافیت کاری انجام دهید

 7. علیرضا محسنی
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام و عرض ادب
  این قانون فارغ تحصیل شدن قبل مشمولیت شامل چه کسایی هست یعنی من که همین امسال که متولد شهریور هستم و خرداد دیپلم گرفتم ۶ ماه مهلت دارم یا یکسال ممنون میشم راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام علیرضا
   پس از فارغ التحصیبی شما یکسال معافیت تحصیلی دارین

 8. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام خسته نباشید
  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام میتونی براساس شرط معدل انتخاب رشته دانشگاه انجام بدی فعلا وارد دانشگاه بشی تا سال دیگه که کنکور بدی

 9. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام خسته نباشید
  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟
  ممنونم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که ادامه تحصیل بدید

 10. محسن منظری
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام خسته نباشید

  یک سال و نیم هست که فارغ‌التحصیل شدم ازمدرسه و متأسفانه بابت مسائلی از دانشگاه انصراف دادم به خاطر انصراف هم یک سال محروم شدم از کنکور
  معافیت تحصیلی م هم دی ماه تموم میشه
  میخواستم بدونم آیا میتونم دوباره معافیت تحصیلی م رو تمدید کنم و برا ۱۴۰۱ کنکور بدم یا امکانش نیست؟؟
  ممنون

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام بعد از انصراف یکسال فرصت دارید که ادامه تحصیل بدید

 11. B sh
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

  سلام
  وقتتون بخیر
  منظور از یگانه فرزند مراقب مادر چیه
  مادرم بیماری قلبی داره و ۶۸سالشه، خودم ۲۸و دانشجوی کارشناسی ارشدم، و دوتا برادر بزرگتر از خودم دارم ک ازدواج کردن و سرپرست مادرم هستم ، میخواستم بدونم این ماده شامل من هم میشه و میتونم کفالت مادرم بگیرم؟؟؟!!!

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 12. سهيل
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام كسى كه دفترچه پست مى كنه ولى سر موعد سربازى نره غايب محسوب ميشه يا فرارى ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر بعد از پست کردن دفترچه در تاریخ اعزام مراجعه نکنید به عنوان غیبت محاسبه میشود موفق باشید

 13. پوريا ظفرى
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام من سال ٩٨ از دانشگاه انصراف دادم و از يكسال مهلت معرفى خودم استفاده كردم و در سال ٩٩ وارد دانشگاه در رشته ى ديگرى شدم حالا سوال من اينجاست اگر فارق التحصيل بشم يا مجددا انصراف بدم دوباره يكسال مهلت معرفى رو دارم؟؟؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه اقایون 1 بار حق انصراف از تحصیل را دارند و برای بار دوم امکان پذیر نیست و باید برای سربازی اقدام شود موفق باشید

 14. si
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

  بردار بزرگ ترم چند سال بیش معاف شد و الان اعتیاد داره و کار نمی کنه خرجش هم با ماست شوهر مادرمم زندانیه می خواستم بدونم من می تونم معافیت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام ارهاگه غیبت نداشته باشی و برادر بزرگترت صلاحیت سرپرستی نداشته باشه اره میتونی معافیت کفالت رو بگیری

 15. احمد
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵

  با عرض ادب من سابقا یکبار انصراف داده ام و الان در رشته مدیریت دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی دانشجو هستم قصد دارم ۲ ترم مرخصی بگیرم و برای کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا می توانم اگر در رشته پزشکی قبول شدم از معافیت تحصیلی استفاده کنم با توجه به این یکبار قبلا انصراف داده ام؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام چون شما یکبار انصراف داده اید مجددا نمیتونید انصراف داده و مشغول به تحصیل در دانشگاه دیگه و رشته دیگه ای بشید

   • رضا
    ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

    اينكه گفته مى شود دانشجويان انصرافى يكسال مهلت معرفى دارند براى تعيين تكليف (منظور از تعيين تكليف صرفا معرفى و درخواست اوليه براى اعزام به خدمت است يا بايد قبل از يكسال برگه سبز بگيرند ؟؟؟) اصلا درخواست اوليه و درخواست اعزام مگر با هم تفاوتى دارند ؟؟

    • moshaverarshad
     ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

     سلام رضا
     یعنی اینک قبل از اینک یکسال تموم بشه دفترجه سربازی پر کنه

 16. امیر
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

  باسلام
  بنده به تازگی مقطع لیسانس رو به پایان رسانده ام.حدودا 4 سال هست که درگیر بیماری وسواس فکری (OCD) و افسردگی خفیف شده ام و همچنان تحت درمان و زیر نظر روانپزشک هستم؛ البته سابقه بستری ندارم.
  داروهای مصرفی شامل زولپیدم،کلومیپرامین،پروپرانولول،کلردیازپوکساید و اورلپت هستند و درصورت قطع کردن داروها دچار مشکل میشوم.
  آیا برای این مورد معافیتی پیش بینی شده است؟در اینصورت باید برای کدام تبصره/بند اقدام به معافیت پزشکی کنم؟
  باتشکر

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام اگر با مصرف دارو امکان داشته باشه که بحالت طبیعی برگردید ممکنه معافیت موفت بگیری

 17. محمدامين
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱

  سلام من قبلا يكبار دفترچه پست كردم و به دليل صدور معافيت تحصيلى ابطال شده الان هم چون از دانشگاه انصراف داده ام و مى خواهم در رشته ى ديگر تحصيل كنم و مجبورم بعد از ٣ سال دوباره دفترچه پست كنم كه غيبت نخورم حالا سوال من اينه آيا مشكلى پيش نمياد؟ يعنى دوباره ابطال ميشه كه بتونم از معافيت تحصيلى استفاده كنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله برای نظام وظیفه و سربازی با توجه به اینکه غیبت ندارید و شرایط گفته شده مشکلی پیش نمیاد ولی بهتر است که برای مشخص شدن دقیق از پلیس +10 راهنمایی بگیرید موفق باشید

 18. Parham
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام خسته نباشید اگر در حین انجام خدمت باشی یا سرباز فراری باشی نمیشه دوباره دفترچه ارسال کنیم؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام خیر در حین خدمت سربازی یا فرار از خدمت نمیشه مجدد دفترچه ارسال کنید.

 19. Younes
  ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام خسته نباشید. معافیت تحصیلی برای دانشجویان دو بار انصراف برای ثبت نام در دانشگاه افسری چطور هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه امکان دریافت معافیت تخصیلی با توجه به 2 بار انصراف وجود ندارد موفق باشید

 20. رضامیربلوکی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴

  بنده می خواهم درخواست معافیت پزشکی ثبت کنم در شهریور ماه امسال ولی هدفم اینه در مهر دانشگاه ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم
  اگر در حین مراحل معافیت پزشکی دانشگاه قبول شوم می توانیم درخواست معافیت پزشکی را لغو و از معافیت تحصیلی استفاده کنیم؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

   سلام اره تا موقع مشمولیت اگر قبول شدی میتونی ادامه تحصیل کنی

 21. امیرحسین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام خسته نباشید
  پدر بنده برج ۵ سال۶۹ تا ۷۱ سیستان بلوچستان
  گروهان مرکزی لار پاسگاه مرکزی بوک
  میل ۶ تا ۲۱ مرزی خدمت میکرده
  میخام بدونم کسری منطقه عملیاتی به من تعلق میگیره یا نه

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام اگه جز مناطق عملیاتی بودن بله ولی باید از امور ایثارگران اقدام کنی

  • فرزین
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام خسته نباشید!من دو سال پیش بخاطر ارنج دستم ک تو تصادف شکست محدویت حرکتی داشتم و معاف ازرزم شدم!ولی بخاطر شرایط جسمانی خوبی که نداشتم نرفتم سر خدمت.و تازگی هم دیسک کمر عمل کردم ۳ ماه ازش میگذره ولی متاسفانه وضعیتم از قبل عمل بدتره و درد زیاد دارم. ارتروز گردن هم دارم . خواستم بدونم با وجود غیب و.. ک داشتم و حاضر نشدم سر خدمت و الان شرایط جسمانی ک دارم بنظر شما اقدام کنم معافیت دائم شاملم میشه ؟!ممنون میشم راهنمایی کنید.

 22. امیرحسین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

  ببخشید . پدر بنده سال برج ۵ سال ۶۹ تا ۷۱ سیستان بلوچستان خدمت میکرده
  گروهان مرکزی لار پاسگاه مرکزی بوک میل ۶ تا ۲۱ مرزی
  میخواستم بدونم ایا کسری تعلق میگیره به من

 23. محسن
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام من 29شهریور ماه معافیت تحصیلیم تمام میشه و میخوام ارشد بخونم از اونجایی ک جواب ارشد اواسط آبان میاد میخوام راهی پیدا کنم تا اعزامم رو تا آذر عقب بیاندازم راهی میدونید؟ من 20 شهریور دفترچه پست کنم یک مهر اعزام میشم؟ خواهشا جواب کاملی بدید. تو خیلی از سایت ها پرسیدن ولی جواب مبهمی گرفتم. ممنون

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام چون ازمون سراسری ارشد رو خود سازمان عقب انداخته بخاطر همین معافیت تحصیلی هم برای داوطلبان تمدید میشه

 24. محسن
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۷

  سلام. امیدوارم از این سایت جواب روشنی بگیرم. من 29 شهریور امسال مهلت یکسالم تمام میشه و میخوام مرداد ماه کنکور ارشد بدم و جوابش احتمالا آبان بیاد.من اگر 20 شهریور دفترچه ارسال کنم امکانش هست یک مهر منو بزنن اعزام؟ آیا راهی نیست بتونم اعزام رو تا جواب نهایی کنکور ب تعویق بیاندازم.؟ راهی هست برای تمدید یک ماهه اعزام تا تکلیف دانشگاهم مشخص بشه؟ ممنون میشم اگر جواب روشنی بدید. مچکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله مستوانید که دفترجه پست کنید و سربازی رو وقتی که تاریخ اعزام اومد به تعویق بندازید و تا 1 بار امکان پذیر است ولی به هیچ عنوان نگذارید که در غیبت قرار بگیرید موفق باشید

 25. محمد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام
  آیا دوماه بسیجی فعال میتونم برای کسری خدمت اقدام کنم؟

  آیا نوه شهید بودن و تک پسری بودن مزایایی در خدمت من داره؟

 26. محمدتقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۵

  ببخشید… من26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه…. جواب بدید لطفا.. ممنون مرسی

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

   سه ماه

 27. محمد تقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

  ببخشید… من 26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه.. جواب بدید ممنون میشم…

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

   سلام همون سه ما رو شامل میشه برات

 28. محمدتقی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  ببخشید… من اول برج26برج 6میشم 15ماه خدمت توی جزیره ابوموسی 3ماه هم کسری بسیج دارم… آیا کسری جزیره 3ماه شاملم میشه یا چون 15ماه خدمت کردم توی جزیره از 3ماه کمتر شاملم میشه…. جواب بدید لطفا.. ممنون مرسل

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   3 ماه

 29. سینا رئوفی
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من قبلا سوالی پرسیدم ولی جواب مشخصی نگرفتم ببینید من دانشجوی انصرافی هستم و ۴شهریور امسال مهلت معرفی یکساله ام تمام میشود اگر بخواهم غیبت نخورم و برگ سبز بگیرم باید ۱۰ روز قبل اقدام کنم برای فرآیند اعزام به خدمت سوال اصلی من این بود آیا برای اینکه درخواست اعزام من سریعتر ثبت بشه و برگ سبز بگیرم باید وضعیت خودم رو سالم معرفی کنم که پروسه طولانی نشه و زودتر تاریخ اعزام برام بزنن یا اینکه می تونم ۲ درخواست همزمان یعنی (درخواست اعزام به خدمت و گرفتن برگ سبز + درخواست معافیت پزشکی ) ثبت کنم چون اگر تنها یک درخواست ثبت کنن مثلا درخواست معافیت پزشکی و نتونم برگ سبز بگیرم و پروسه طولانی بشه وارد غیبت میشم لطفا سوالم را با دقت بخوانید و پاسخ دهید ممنون

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام نه تو قبل از اون تاریخ که مشمول میشی اقدام کنی مشکلی نداره حالا اگه پروسه کمیسیون معافیت پزشکی تونم طول بکشه مهم نیس یعنی تاریخ مراجعه به دفتر پلیس +10 و ارسال دفترچه مهمه

 30. سعید
  ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲

  من برادرم به دلیل اینکه پدر و مادرم معلولیت داشت معاف شد اما سانحه ای پیش اومد ۴ انگشت دستش رو از دست داد 
  من میتونم معاف بشم؟

  • moshaverarshad
   ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام اره بشرطی که برادر دیگت صلاحیت سرپرستی رو نداشته باشه

 31. amir
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲

  سلام بنده ۲۶ سالمه یه واحد مونده فوق دیپلم روانشناسی بگیرم تحت پوشش کمیته امداد هم هستم برادرم معاف شده بنده میتونم امریه خدمت بگیرم یا کفالت مادرم رو ک معاف بشم

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام از کمیته امداد فقط یک نفر میتونه معاف میشه اگه مادرت بدون سرپرست باشه میتونی ولی چون یک برادر بالای18 سال داری سخت میشه

 32. amir
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام بنده دیپلم دارم و دانشگاه رشته روانشناسی رفتم به واحد مونده ب فوق دیپلم دانشگاه نرفتم و تحت پوشش کمیته هم هستم الان میشه امریه خدمت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام اره امریه امتیاز میده برای کمیته امداد فقط بستگی به بقیه هم داره

 33. شاهين ادركنى
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  چگونه مى توان اعزام خود را يكسال به تعويق انداخت؟؟؟ مثلا مى شود تاريخ پيشنهادى اعزام را يكسال به تعويق انداخت

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام خیر فقط یک دوره میشه اعزام رو تمدید کرد اونم اگه لیسانس به بالا باشی

  • محسن
   ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

   با سلام
   کسانی که مدرک لیسانس دارند در چه ماه هایی از سال به خدمت اعزام می شوند؟و اینکه دفترچه سربازی ارسال بشه بعد چند روز جواب تاریخ اعزام به خدمت میاد؟

   • moshaverarshad
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

    سلام یکم ماه های زوج..یک و نیم ماه بعد

 34. علی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام خسته نباشید  .سوال اول:من فارغ التحصیل خرداد ماه 1400 هستم.5تیرماه1400 بیست سالگیم کامل میشه.ایا میتونم یک سال معافیت بگیرم یا نه؟؟؟سوال دوم:ایا میتونم کنکوری که 9تیرماه1401 برگزار میشه شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام علی
   از زمانی که فارغ التحصیل شدین یکسال میتونین استفاده کنید از معافیت سربازی

 35. سینا رئوفی
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

  ثبت شدن (درخواست اعزام) به صورت همزمان با (درخواست معافیت پزشکی) امکان پذیره؟
  یا اینکه تنها یک درخواست میتوان ثبت کرد مثلا فقط (درخواست معافیت پزشکی) و بعد از طی شدن مراحل کامل معافیت پزشکی می توان درخواست بعدی یعنی (درخواست اعزام) ثبت کرد و برگ سبز گرفت ؟

  چون ممکنه فردی ۱۰ روز قبل از اتمام معافیت تحصیلیش نتونه ۲ درخواست ثبت کنه وتنها یک درخواست معافیت پزشکی ثبت کنه و از طرفی فرآیند معافیت پزشکی طول بکشه و آخر معاف نشه (مثلا سرباز یا معاف از رزم شناخته بشه) و بخواد دومرتبه درخواست اعزام بزنه و برگ سبز بگیره اما به خاطر طولانی شدن فرآیند معافیت پزشکی که قبلا طی کرده ۲ یا ۳ ماه غیبت بخوره

  من خودم دانشجوی انصرافی هستم و مهلت یکساله ام (۲۰ شهریور) تموم میشه قصدم ورود مجدد به دانشگاه و گرفتن معافیت تحصیلیه اما به من گفتند باید ۱۰ روز قبل از تموم شدن مهلتت درخواست اعزامت ثبت بشه و برگه سبز بگیری از طرفی می خواهم برای معافیت پزشکی هـــم اقدام کنم اما نگرانم اگر ۱۰ روز قبل از تمام شدن مهلتم نتونتم ۲ تا درخواست یعنی (اعزام به خدمت و معافیت پزشکی ) در پلیس+ ۱۰ ثبت کنم و مجبور شوم فقط یک درخواست یعنی مثلا معافیت پزشکی ثبت کنم و این پروسه طول بکشه غیبت بخورم و نتونم دانشگاه ثبت نام کنم در مهرماه

  چون گرفتن برگه سبز و تعیین شدن تاریخ اعزام به منزله تعیین تکلیف خدمته و اگه ثبت نشه غیبت خورده میشه

  بسیار نگرانم ممنون میشم به سوالم پاسخ کامل بدهید

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام سینا
   شما بله 10 روز مونده دفترچتونو پست میکنید اعزامتون 3 الی 4 ماه معمولا طول میکشه تا خدمت سربازی برین در این زمان شما میتونید هم دانشگاه هم نسبت به معافیت اقدام کنید

 36. محسن
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام من کارشناسیمو شهریور پارسال تموم کردم و امسال 29 شهریور معافیت تحصیلیم تموم میشه. از اونجای ک کنکور ارشد با تعویق مواجهه شده و 5و6 مرداد هست و جوابش قطعا بعد شهریور میاد من باید چیکار کنم؟ آیا جواب اولیه ک میاد ملاک هست برای نظام وظیفه یا جواب نهایی بعد انتخاب رشته؟ باید 29 شهریور حتما دفترچه پست کنم؟ ممنون میشم مشاوران خوب سایت راهنماییم کنند.

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام محسن
   شما ده روز مونده دفترچه سربازیتونو پست کنید بعد اینک پست کند 3 الی 4 ماه طول میکشه که اعزام بشین تا اونموقع هم شما میتونین نتایج ارشدتون میبینید

 37. احمد یونسی
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

  با عرض سلام من از دانشگاه درمقطع کارشناسی انصراف داده ام و مدرک معادل نگرفته ام و از مهلت یکساله معرفی من ۲ ماه باقیمانده است . قصد دارم در کنکورسراسری سال آینده (یعنی ۱۴۰۱) شرکت کنم و مجدداً وارد دانشگاه شوم و از معافیت تحصیلی استفاده کنم چگونه می توانم سربازی خود را یکسال به تعویق بیاندازم . یعنی از ۲ ماه دیگر که مهلت یکساله معرفی ام تمام میشود تا مهر سال آینده (۱۴۰۱)

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام کلا بعد از انصراف یکسال زمان داری تا خودتو به نظام وظبفه معرفی کنی در غیر اینصورت مشمول میشی مگه اینکه بیماری داشته باشی که بخاطرش نتونی سرموقع خودتو. معرفی کنی

 38. یونس هیکلی نژاد
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۲

  سلام.
  بنده سرباز معلم هستم. از تاریخ 1398/4/1شروع خدمتم هست پایانش هم 1400/4/1…. اما قرارداد با آموزش پرورش تا 1400/6/1هست
  آیا الان می تونم نسبت به گرفتن کارت پایان خدمت اقدام کنم؟!

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام یونس
   تا زمانی که قراردتون تموم نشه نمیتونین پایان خدمت بگیرین

 39. رهام
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام خسته نباشید  .سوال اول:من فارغ التحصیل خرداد ماه 1400 هستم.5تیرماه1400 بیست سالگیم کامل میشه.ایا میتونم یک سال معافیت بگیرم یا نه؟؟؟سوال دوم:ایا میتونم کنکوری که 9تیرماه1401 برگزار میشه شرکت کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام شما چون بیست سال دارید وارد مشمولیت شدید و بعد از گرفتن دیپلم سرباز محسوب میشید

 40. نادر پیرزاده
  ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

  آیا می شود به صورت همزمان ۲ درخواست در پلیس + ۱۰ ثبت کرد به طور مثال ( درخواست اعزام و درخواست معافیت پزشکی ) ؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام نادر پیرزاده
   موقعی که شما دفترچه خدمت پر میکند قسمت معافیت هم پر کنید دوتاشو باهم

 41. سهراب رضایی منش
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام من دانشجوی انصرافی هستم و مهلت معرفی یکساله من ۴ شهریور تمام میشود / می خواهم مجددا در مهر ماه وارد دانشگاه شوم :
  ۱- آیا باید دفترچه پست کنم ؟
  ۲ـ اگر بخواهم برای معافیت پزشکی اقدام کنم از یک هفته به پایان مهلت باید اقدام کنم یعنی مثلا ۲۵ مرداد یا باید از ۲ماه قبل اقدام کنم یعنی مثلا از تیرماه ؟؟ که تا ۴ شهریور ۲ ماه فرصت باشد
  ۳- میشه برای اینکه مشکلی پیش نیاد . یک هفته مانده به ۴ شهریور درخواست اعزام بزنم و همزمان درخواست معافیت پزشکی یعنی ۲ درخواست همزمان که مشکلی برای غیبت خوردن نداشته باشم ؟؟

  لطفا به ۳ سوال من جواب بدهید ممنون از شما

  • moshaverarshad
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام میتونی مرداد بر ااساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنی و بدون کنکور از مهر وارد دانشگاه بشی..برای معافیت فقط این مهمه که قبل از اتمام معافیت موقتت اقدام کنی حالا چه سه روز مونده یا دوماه مونده فرقی نداره..میتونی دفترچه پست کنی درخواست کمیسیون پزشکی بدی که قبل از اعزام بری برای مغافیت پزشکس شرکت کنی

 42. نیما
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام ، من دو ترم دانشجوام ولی به دلیل شرایطی هنوز نتونستم معافیت تحصیلی دانشجویی بگیرم ، اگه الان اقدام کنم دردسری برام پیش میاد یا اومده؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام نیما
   شما موقع ثبت نام در صورتی که از پلیس +10 برگه معافیت تحصیلیتونو برا دانشگاه ارایه نداده باشین براتون مشکل سربازی میخوره

  • رضا
   ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام خسته نباشید
   امروز دیدم شرایط جدید معافیت کفالت جدید اومده
   من سوالم این بود ک با توجه به این جمله شرایط معافیت یگانه مراقب یا نگهدارنده مادر فاقد شوهر
   من پدرم فوت شده و برادرم ۱۱سال پیش معافیت کفالت گرفته الان ازدواج کرده و رفته من الان با مادرم هستم منم میتونم برای معافیت اقدام کنم یا امکان پذیر نیست؟

   • moshaverarshad
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷

    سلام معمولا ففط به یک برادر معافیت کفالت مادر داده میشود ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی را نداشته باشد شما میتونید درخواست بدید

 43. مهدی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام من ورودی مهر ۹۷ پیام‌ نورم تا الان ۶۰ واحد پاس کردم قصد دارم بهمن ۱۴۰۰ ک میشم اواخر ترم نه انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم .در صورت قبولی اجازه ثبت نام بهم میدن یا نه؟ در ضمن اولین انصرافم هست و‌معافیتم تا مهر ۱۴۰۱

  • moshaverarshad
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام در طول تحصیل یکبار میتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی باید پیش از کنکور انصراف بدید

ایران تحصیل
تماس با مشاور