معافیت سربازی اعصاب و روان

معافیت سربازی اعصاب و روان به عنوان یکی از شناخته شده ترین و مهم ترین معافیت ها برای سربازان و مشمولان خدمت نظام وظیفه شناخته شده است. اما قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان اطلاع از مراحل معافیت اعصاب و روان الزامی به نظر می رسد. اما در این جا ممکن است این سؤال در ذهن شما دوستان و عزیزان ایجاد شود که محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان چیست؟ معایب کارت معافیت اعصاب و روان می تواند شامل چه مواردی شود؟ آیا معافیت خودزنی هم وجود دارد؟ در مورد معافیت سربازی افسردگی چه؟ آیا می توانم معافیت سربازی افسردگی را دریافت کنم؟

 

در این نوشته، با موضوع معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم و سعی در پاسخگویی به تمامی سؤالات مطرح شده در بالا را برای شما عزیزان داریم. سؤالاتی که به مراتب در صورت نیاز به دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان یافتن پاسخی برای آن ها می تواند بسیار برایتان کمک کننده باشد.

 

 

برای آشنایی با نحوه دریافت معافیت انواع بیماری های اعصاب و رواناز سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مراحل معافیت اعصاب و روان

 

 

شرایط دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان چیست؟

دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان تحت شرایطی برای هر فرد انجام می شود. به عبارت دیگر، هر فرد سرباز بدون داشتن شرایط دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان نمی تواند اقدامی برای اخذ آن کند.

اما آیا می دانید شرایط دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان چیست و چه شرایطی برای این نوع از معافیت در نظر گرفته شده است؟

در ابتدا باید عرض کنیم که بیماری هایی همچون وسواس، اختلال پانیک، فوبیا، اختلال اضطرابی و سایر اختلال های روحی و روانی دیگر می تواند زمینه ساز دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان برای شما دوست عزیز مشمول خدمت نظام وظیفه شود.

اما دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان تنها در صورتی امکان پذیر است که هر فرد از شرایطی خاص برخورداری باشد.

به بیان دیگر، این نوع از معافیت سربازی به هر فردی داده نمی شود و داشتن شرایطی خاص برای هر فرد مبتلا به بیماری های روحی و روانی الزامی به نظر می رسد.

این شرایطی که کمی هم سخت گیرانه هستند به دلیل امکان ایجاد تقلب برای دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان از طرف سازمان نظام وظیفه برای افراد مشمول وضع شده است.

در ادامه با ذکر شرایط و ضوابط لازم وضع شده برای دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان برای سربازان و مشمولان نظام وظیفه در خدمت شما دوستان عزیز همیشه همراه با مطالب سایت ایران تحصیل هستیم.

. از جمله مهم ترین شرایط دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان می توان به داشتن رفتارهای نابهنجار و ضد اجتماعی اشاره کرد.

. شرط دیگر مهم برای دریافت این نوع از معافیت سربازی چیزی نیست به جز مصرف انواع و اقسام داروهای اعصاب و روان توسط فرد مشمول خدمت نظام وظیفه

. مورد مهم دیگر به عنوان یکی از شرایط اساسی دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان این است که فرد اقدام به خودکشی کرده باشد.

. آخرین شرط در نظر گرفته شده برای دادن معافیت سربازی اعصاب و روان به افراد مشمول خدمت نظام وظیفه این است که فرد به دلیل مشکل روانی و حاد بودن شرایط روحی اش چندین بار در بیمارستان های روانی بستری شده باشد.

اگر علاوه بر توضیحات داده شده در بالا به دنبال دریافت اطلاعاتی دقیق تر و بهتر در رابطه با شرایط در نظر گرفته شده برای دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان دارید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

 

 

دریافت معافیت های مربوط به اعصاب و روانطی مراحلی و با داشتن شرایطی برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه در قالب معافیت دائم و موقت انجام می گیرد.

 

 

آیا با مراحل معافیت اعصاب و روان آشنایی کافی را دارید؟

باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که در دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان با مراحلی برای هر فرد مشمول همراه است.

به بیان دیگر، هر فرد برای دریافت این نوع از معافیت باید مراحل معافیت اعصاب و روان را نیز طی کند.

اما قبل از هر چیز آشنایی دقیق و کامل با مراحل معافیت اعصاب و روان الزامی به نظر می رسد.

در ادامه این نوشته با ذکر مراحل معافیت اعصاب و روان برای کلیه سربازان و مشمولان خدمت نظام وظیفه در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

. اولین مرحله از سری مراحل معافیت اعصاب و روان این است که هر فرد مشمول باید جهت پر کردن و تکمیل انواع فرم های مختلف باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کند.

. در دومین مرحله از سری مراحل معافیت اعصاب و روان نوبت به واریز هزینه ها و مبالغ اعلام شده به شماره حساب اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه می رسد.

. پس از واریز مبلغ مشخص شده هر فرد مشمول باید فرم های مربوطه را از سازمان نظام وظیفه سربازی دریافت کند و کلیه مدارک ضروری به اضافه مدارک مورد نیاز پزشکی را به سازمان نظام وظیفه عمومی تحویل دهد.

. در مرحله بعدی از سری مراحل معافیت اعصاب و روان نامه ای از طرف سازمان نظام وظیفه برای فرد مشمول ارسال می شود که در آن از وی درخواست می گردد که برای انجام معاینات و آزمایشات لازم به بیمارستانی که نام آن در نامه ذکر شده است مراجعه بفرماید.

. هر فرد مشمول بعد از دریافت این نامه باید جهت معاینه ها و آزمایش های لازم برای حضور در بیمارستان آماده شود.

. به طور معمول بعد از دو الی سه هفته فرد مشمول خدمت نظام وظیفه می تواند از جواب آزمایشات و معاینه های خود از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی مطلع شود.

. بعد از این که نتایج معاینات و آزمایش ها به فرد متقاضی ارسال شد نوبت به تشکیل کمیسیون پزشکی برای وی می رسد.

. در قدم بعدی از سری مراحل معافیت اعصاب و روان نوبت به تشکیل کمیسیون پزشکی می رسد. کمیسیونی که در مکان شورای پزشکی نظام وظیفه تشکیل می شود و هر فرد ملزم به حضور در آن است.

. در انتها رأی نهایی برای فرد مشمول براساس نظر شورای پزشکی نظام وظیفه به وی اعلام می شود و تکلیف دریافت یا عدم دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان وی مشخص می شود.

 

 

برای دریافت معافیت اعصاب و روان به چه مدارکی نیاز دارید؟

دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان به تهیه و جمع آوری مدارکی نیز از طرف فرد مشمول نیاز دارد.

مدارکی که بدون تحویل آن ها نمی توان هیچ گونه اقدامی برای دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان انجام داد.

در این بخش، با ذکر مدارک لازم برای دریافت معافیت اعصاب و روان در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

. تحویل اصل مدرک فراغت از تحصیل و یا گواهی نامه موقت نشان دهنده اتمام دوره

. باز کردن حساب بانکی در بانک سپه و ارائه شماره حساب مربوطه

. تحویل عکس پرسنلی که زمینه آن سفید رنگ باشد.

. تحویل مدارک شناسایی همچون شناسنامه و کارت ملی به سازمان نظام وظیفه عمومی

. ارائه برگه تکمیل شده مربوط به واکسیناسیون فرد متقاضی دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان

. تحویل برگه معاینه اولیه که به وسیله دکتر امضا و مهر شده است و نشان دهنده سلامت جسم و روان فرد مشمول است.

. ارائه برگه وضعیت مشمولان که نشان دهنده نوع درخواست وی بعنی دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان است.

البته به جز مدارک ارائه شده در بالا هر فرد باید مشمول باید مدارکی هم مبنی بر سوابق بیماری خود را به سازمان نظام وظیفه تحویل دهد.

از میان این مدارک می توان به مدارک نشان دهنده سابقه بیماری هر فرد مشمول دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان از جمله سابقه مصرف دارو و یا بستری شدن وی در بیمارستان های روانی می شود.

البته توجه داشته باشید که این مدارک لزوماً باید از قبل به تأیید مراکز درمانی دانشگاه ها و نیروهای مسلح و همین طور بیمارستان های معتبر برسد.

 

 

آیا از لیست بیماری های روانی مشمول دریافت معافیت اطلاعی دارید؟

دوستان عزیز قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان باید از لیست بیماری های اعصاب و روان که مشمول دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان می شود اطلاع پیدا کرد.

آیا از لیست بیماری های روانی مشمول دریافت معافیت اعصاب و روان اطلاعی دارید؟ آیا می دانید این بیماری ها چه مواردی را در بر می گیرد؟

اگر به دنبال اطلاع از لیست بیماری های روانی مشمول دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان هستید و اطلاع از این موضوع برایتان مهم است در این رابطه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا هر آن چه را که نیاز دارید را در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز قرار دهند.

 

 

آیا امکان دریافت معافیت اعصاب و روان در طول دوران خدمت سربازی هم میسر است؟

شاید این سؤال مهم به ذهن شما عزیزان هم رسیده باشد که آیا امکان دریافت معافیت اعصاب و روان در طول دوران خدمت نظام وظیفه هم برای فرد وجود دارد؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که بله هر فرد در صورت داشتن لازم می تواند برای دریافت معافیت اعصاب و روان از طریق سازمان نظام وظیفه اقدامات لازم را انجام دهد.

اما دقت داشته باشید که دریافت این نوع از معافیت روند مختص خودش را دارد و با طی فرآیندهایی برای فرد مشمول انجام می شود.

در واقع، دریافت معافیت اعصاب و روان در طول دوران خدمت نظام وظیفه مخصوص سربازانی است که متأسفانه در طول دوران خدمت نظام وظیفه به یکی از بیماری های اعصاب و روان مبتلا شده اند و یا بیماری آن ها در طول این زمان دوباره عود می کند.

در نتیجه، توانی برای اتمام دوران خدمت برای این دسته از سربازان باقی نمی ماند و دیگر نمی توانند مابقی دوران خدمت سربازی را طی کنند.

اما آیا با روند لازم برای دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان آشنایی دارید؟ آیا می دانید برای دریافت این نوع از معافیت باید چه کارهایی انجام دهید و چگونه اقدام کنید؟

در ادامه با ذکر روند دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 

 

 

معایب کارت معافیت اعصاب و روان

 

 

مراحل لازم برای دریافت معافیت اعصاب و روان در حین خدمت سربازی

اگر در طول دوران خدمت سربازی هستید و به دلیل مشکل اعصاب و روان خود نیاز به دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان در طول دوران خدمت را دارید باید بدانید که در ابتدا باید به بهداری موجود در یگان خدمتی خودتان مراجعه بفرمایید.

در این بهداری معاینات لازم بر روی شما جهت تشخیص بیماری انجام می شود. در انتها نتیجه این معافیت به وسیله شورای نیرو مشخص می گردد و به اطلاع فرد می رسد.

در صورتی که طول دوران بهبود و درمان فرد کمتر از شش ماه ارزیابی شود وی مشمول دریافت معافیت موقت می شود.

البته این دوره شش ماهه جزء دوره خدمت سربازی به حساب می آید و از طول مدت حضور وی در پادگان کم می شود.

اما در صورتی که مشکل فرد حادتر و شدیدتر از این حرف ها باشد و مشکل وب در طول شش ماه قابل حل نباشد به وی معافیت دائم از خدمت سربازی داده می شود و دیگر به هیچ وجه نیازی به حضور وی در خدمت نظام وظیفه نیست.

 

 

معایب کارت معافیت اعصاب و روان چیست؟

دوستان عزیز شاید هر فرد با داشتنن مشکل اعصاب و روان دیگر نیازی به حضور در خدمت سربازی نداشته باشد و بتواند از شر گذراندن این دوران سخت راحت شود.

اما این نوع معافیت و دریافت کارت معافیت سربازی اعصاب و روان محدودیت هایی را نیز برای وی به همراه دارد.

در واقع، معایب کارت معافیت اعصاب و روان گریبان فرد را می گیرد و محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان مشکلاتی را برای وی به وجود می آورد.

آیا اطلاعی از معایب کارت معافیت اعصاب و روان دارید؟ آیا می دانید محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان شامل چه مواردی می شوند؟

در ادامه به طور مفصل در رابطه با معایب معافیت اعصاب و روان و ارائه اطلاعاتی در رابطه با محدودیت های معافیت سربازی در خدمت شما یاران همیشه همراه هستیم و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می دهیم.

 

 

محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان و گرفتن گواهی نامه رانندگی

آیا تا به حال به ارتباط بین محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان و گرفتن گواهی نامه رانندگی فکر کرده اید؟

آیا می دانید که ایجاد مشکلاتی در اخذ گواهی نامه رانندگی یکی از معایب کارت معافیت اعصاب و روان است؟

باید عرض کنیم که ارتباط بین محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان این است که هر فرد در زمان دریافت گواهی نامه راهنمایی و رانندگی باید برای تأیید سلامت روانی خود به کمیسیون های روان پزشکی و تخصصی پزشکی برای انجام معاینات لازم ارجاع داده شود.

در صورتی که این مورد برای مابقی افراد وجود ندارد. حال اگر بعد از معاینات انجام تشخیص داده شود که فرد مشکلی ندارد و کاملاً بهبود پیدا کرده است که گواهی نامه بدون هیچ مشکلی به وی داده می شود.

اما در صورت عدم تأیید بهبودی کامل فرد و مشاهده اثری از بیماری روانی در وی به هیچ وجه امکان دریافت گواهی نامه را ندارد.

به طور معمول، تقریباً نیمی از افراد دارای مشکلات روحی و روانی امکان دریافت گواهی نامه رانندگی را ندارند و این موضوع را می توان یکی از معایب کارت معافیت اعصاب و روان دانست.

این موضوع را می توان به توانایی فرد برای کنترل درست و به موقع اتومبیل ربط دارد.

 

 

محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان و استخدام

معافیت های اعصاب و روان در مجموع محدودیت هایی را برای فرد مشمول ایجاد می کند و نگرانی هایی را برایش به وجود می آورد.

حتی سؤالات بسیاری هم در این زمان برای وی مطرح می شود. از جمله این سوالات می توان به این موضوع اشاره کرد که آیا برای استخدام فرد دارنده کارت معافیت اعصاب و روان هم مشکلی پیش می آید؟

در پاسخ به این سؤال باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که راستش را بخواهید شماری از ارگان ها و سازمان های غیر دولتی و دولتی در زمان استخدام و به کارگیری افراد در پست های مختلف شرایط و ضوابطی را نیز اعلام می کنند.

به طور معمول یکی از این شرایط نداشتن کارت معافیت پزشکی علی الخصوص کارت معافیت اعصاب و روان برای فرد مایل به استخدام است.

در نتیجه، به شما جوانان توصیه می کنیم که جهت دریافت معافیت اقدام به هر کاری نکنید. زیرا نتیجه بد و عواقب آن در آینده گریبان گیر خودتان می شود.

 

 

آیا امکان دریافت معافیت سربازی افسردگی برای من وجود دارد؟

همه می دانیم که یکی از بیماری های شایع و رایج روانی بیماری افسردگی است که از قضا به علت سخت بودن شرایط سربازی در بین سربازان هم رایج است.

در این میان این سؤال برای هر یک از افراد مطرح می شود که آیا امکان گرفتن معافیت سربازی افسردگی برای من وجود دارد؟

در صورت امکان دریافت معافیت سربازی افسردگی انجام این کار طی چه مراحلی انجام می شود؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت سربازی افسردگی چیست؟ اصلاً‌ فرد تحت چه شرایطی می تواند برای دریافت معافیت سربازی افسردگی اقدام کند؟

برای یافتن پاسخ تمامی این سؤالات در مورد معافیت سربازی افسردگی با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا پاسخ سؤالات خود را در این رابطه دریافت کنید.

 

 

در مورد معافیت خودزنی چه می دانید؟

خودزنی حرکتی غیر معمول است که برخی از افراد مبتلا به بیماری های روحی و روانی به آن روی می آورند. اما آیا امکان گرفتن معافیت خودزنی برای هر فرد مشمول وجود دارد؟

آیا نظام وظیفه معافیت خودزنی را نیز در میان لیست دیگر معافیت ها قرار داده است؟

آیا در صورت امکان پذیر بودن معافیت خودزنی به آسانی می توان برای دریافت معافیت خودزنی اقدام کرد؟

در صورت نیاز به کسب اطلاعاتی در رابطه با معافیت خودزنی می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا پاسخ سؤالات خود را در رابطه با معافیت خودزنی بدست آورید.

مشاوران ما می توانند در صورت وجود معافیت خودزنی شما را از قوانین و ضوابط در نظر گرفته شده برای اخذ معافیت خودزنی و شرایط ضروری دریافت این نوع از معافیت یعنی معافیت خودزنی آگاه کنند.

 

 

جهت اطلاع از انواع بیماری های مشمول معافیت سربازی اعصاب و رواناز سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج فعال و عادی

پروژه کسری خدمت چیست؟

کسری خدمت فرزندان ایثارگر

معافیت کفالت مادر مطلقه

fish.medu.ir – سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

معافیت سربازی اعصاب و روان

آیا دریافت معافیت اعصاب و روان برای هر فرد مشمولی امکان پذیر است؟

خیر دریافت این نوع از معافیت تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد شرایط لازم را داشته باشد.

مراحل معافیت اعصاب و روان چیست؟

برای اطلاع از مراحل معافیت اعصاب و روان با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

معایب کارت معافیت اعصاب و روان چیست؟

دریافت کارت معافیت اعصاب و روان با محدودیت هایی در زمینه های همچون استخدام یا دریافت گواهی نامه رانندگی همراه است.

برای اطلاع دقیق از محدودیت های معافیت سربازی با مشاوران ما تماس بگیرید.

آیا امکان دریافت معافیت خودزنی و یا معافیت سربازی افسردگی برای هر فرد مشمول وجود دارد؟

برای کسب اطلاعاتی دقیق در این رابطه با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.