تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
معافیت اعصاب و روان

معافیت سربازی اعصاب و روان + مراحل و شرایط دریافت | ایران تحصیل

معافیت اعصاب و روان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

معافیت اعصاب و روان به عنوان یکی از شناخته شده ترین و مهم ترین معافیت ها برای سربازان و مشمولان خدمت نظام وظیفه شناخته شده است. به همین دلیل اطلاع از مراحل معافیت اعصاب و روان بسیار مهم است.

قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان، اطلاع از مراحل معافیت اعصاب و روان برای هر فردی الزامی به نظر می رسد.

در این جا ممکن است این سؤال در ذهن شما دوستان و عزیزان ایجاد شود که محدودیت های این معافیت چیست؟ معایب کارت معافیت می تواند شامل چه مواردی شود؟ آیا معافیت خودزنی هم وجود دارد؟ در مورد معافیت سربازی افسردگی چه؟ آیا می توانم معافیت سربازی افسردگی را دریافت کنم؟

در این نوشته، با موضوع معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم و سعی در پاسخگویی به تمامی سؤالات مطرح شده در بالا را برای شما عزیزان داریم.

 

 

برای آشنایی با مراحل معافیت اعصاب و روان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

فهرست محتوا

دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان چیست؟

دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان تحت شرایطی برای هر فرد انجام می شود. به عبارت دیگر، هر فرد سرباز بدون داشتن شرایط دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان نمی تواند اقدامی برای اخذ آن کند.

آیا می دانید شرایط دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان چیست و چه شرایطی برای این نوع از معافیت در نظر گرفته شده است؟

در ابتدا باید عرض کنیم که بیماری هایی همچون وسواس، اختلال پانیک، فوبیا، اختلال اضطرابی و سایر اختلال های روحی و روانی دیگر می تواند زمینه ساز دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان برای شما دوست عزیز مشمول خدمت نظام وظیفه شود.

اما دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان تنها در صورتی امکان پذیر است که هر فرد از شرایطی خاص برخوردار باشد.

به بیان دیگر، این نوع از معافیت سربازی به هر فردی داده نمی شود و داشتن شرایطی خاص برای هر فرد مبتلا به بیماری های روحی و روانی الزامی به نظر می رسد.

این شرایطی که کمی هم سخت گیرانه هستند به دلیل امکان ایجاد تقلب برای دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان از طرف سازمان نظام وظیفه برای افراد مشمول وضع شده است.

شرایط لازم جهت دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان 

 • داشتن رفتارهای نابهنجار و ضد اجتماعی
 • شرط دیگر مهم برای دریافت این نوع از معافیت سربازی چیزی نیست به جز مصرف انواع و اقسام داروهای اعصاب و روان
 • مورد مهم دیگر به عنوان یکی از شرایط اساسی دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان این است که فرد اقدام به خودکشی کرده باشد.
 • فرد به دلیل مشکل روانی و حاد بودن شرایط روحی اش چندین بار در بیمارستان های روانی بستری شده باشد.

اگر علاوه بر توضیحات داده شده در بالا به دنبال دریافت اطلاعاتی دقیق تر و بهتر در رابطه با شرایط در نظر گرفته شده برای دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان دارید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت معافیت اطلاع از مراحل معافیت اعصاب و روان بسیار مهم است.

 

مراحل معافیت اعصاب و روان

 • هر فرد مشمول جهت پر کردن و تکمیل انواع فرم های مختلف باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کند.
 • واریز هزینه ها و مبالغ اعلام شده به شماره حساب اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه
 • پس از واریز مبلغ مشخص شده هر فرد مشمول باید فرم های مربوطه را از سازمان نظام وظیفه سربازی دریافت کند و کلیه مدارک ضروری به اضافه مدارک مورد نیاز پزشکی را به سازمان نظام وظیفه عمومی تحویل دهد.
 • در مرحله بعدی از طرف سازمان نظام وظیفه برای فرد مشمول ارسال می شود که در آن از وی درخواست می گردد که برای انجام معاینات و آزمایشات لازم به بیمارستانی که نام آن در نامه ذکر شده است مراجعه بفرماید.
 • هر فرد مشمول بعد از دریافت این نامه باید جهت معاینه ها و آزمایش های لازم برای حضور در بیمارستان آماده شود.
 • به طور معمول بعد از دو الی سه هفته فرد مشمول خدمت نظام وظیفه می تواند از جواب آزمایشات و معاینه های خود از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی مطلع شود.
 • بعد از این که نتایج معاینات و آزمایش ها به فرد متقاضی ارسال شد نوبت به تشکیل کمیسیون پزشکی برای وی می رسد. کمیسیونی که در مکان شورای پزشکی نظام وظیفه تشکیل می شود و هر فرد ملزم به حضور در آن است.
 • در انتها رأی نهایی برای فرد مشمول براساس نظر شورای پزشکی نظام وظیفه به وی اعلام می شود و تکلیف دریافت یا عدم دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان وی مشخص می شود.

 

 

جزییات معافیت اعصاب و روان

 

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان

 • تحویل اصل مدرک فراغت از تحصیل و یا گواهی نامه موقت نشان دهنده اتمام دوره
 • باز کردن حساب بانکی در بانک سپه و ارائه شماره حساب مربوطه
 • تحویل عکس پرسنلی که زمینه آن سفید رنگ باشد.
 • تحویل مدارک شناسایی همچون شناسنامه و کارت ملی به سازمان نظام وظیفه عمومی
 • ارائه برگه تکمیل شده مربوط به واکسیناسیون فرد متقاضی دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان
 • تحویل برگه معاینه اولیه که به وسیله دکتر امضا و مهر شده است و نشان دهنده سلامت جسم و روان فرد مشمول است.
 • ارائه برگه وضعیت مشمولان که نشان دهنده نوع درخواست وی بعنی دریافت معافیت سربازی اعصاب و روان است.

البته به جز مدارک ارائه شده در بالا هر فرد مشمول باید مدارکی هم مبنی بر سوابق بیماری خود را به سازمان نظام وظیفه تحویل دهد.

از میان این مدارک می توان به مدارک نشان دهنده سابقه بیماری فرد مشمول، از جمله سابقه مصرف دارو و یا بستری شدن وی در بیمارستان های روانی اشاره کرد.

البته توجه داشته باشید که این مدارک لزوماً باید از قبل به تأیید مراکز درمانی دانشگاه ها و نیروهای مسلح و همین طور بیمارستان های معتبر برسد.

 

لیست بیماری های روانی مشمول دریافت معافیت

بر طبق لیستی از بیماری هایی که توسط سازمان نظام وظیفه اعلام شده فرد مشمول خدمت نظام وظیفه، می تواند معافیت موقت یا دائم بگیرد. در ادامه لیستی از این بیماری ها را برای شما ذکر می کنیم.

اگر سوالی در مورد هر یک از این بیماری ها داشتید می توانید با مشاورین خبره ما تماس حاصل فرمایید.

 

بند اول: پسيكوزها 

الف) اختلالات هذيانی، پسيكوزهای آتيپيك مزمن، اسكيزوفرنی و اسكيزوافكتيو: معاف دائم
ب) اختلال سايكوز گذرا: 6 ماه معافیت به صورت موقت

بند دوم: اختلالات خلقی

الف) ابتلا به بيماری دوقطبی نوع اول در هر مرحله و فاز: معافیت به صورت دائم
ب) اختلال افسردگی: معافیت به صورت دائم

ج) اختلال خلقی دو قطبی نوع دوم (هايپومانيا) در صورتی كه با دارو تحت كنترل بوده و يا تهديد كننده خود و اطرافيان نباشد، انواع اختلال خلقی افسردگی خفيف (ديس و سايكلو تايمی): معافیت از خدمات رزمی

د) در صورتيکه حداقل شش ماه از حمله حاد(اولين حمله حاد مانيا) و افسردگی گذشته باشد و هيچگونه علامتی نداشته باشد: معاف از خدمات رزمی

بند سوم: انواع اختلالات شخصيتی

الف) انواع بیماری های سايكوپات(ضداجتماعی)، اسكيزوتايپال، مرزی، پارانوئيد و اسكيزوئيد: معافیت به صورت دائم

ب) انواع ديگر اختلالات شخصيتی در صورتيكه ناتوان كننده نباشد: معافیت از خدمات رزمی

بند چهارم: اختلال های اضطراب، پانيك، وسواس (OCD)، فوبيا يا PTSD:

الف) نوع شديد هر کدام از این بیماری ها که مقاوم به درمان هستند: معافیت به صورت دائم
ب) نوع خفيف بیماری های ذکر شده: معافیت از خدمات رزمی

بندهای بسیار زیادی در رابطه با بیماری ها وجود دارد که به وسیه ی آن ها می توان معافیت دائم، موقت یا معافیت از رزم را گرفت.

جهت دریافت اطلاعاتی در رابطه با انواع بندهای بیماری های اعصاب و روان که به وسیله ی آنها می توان معافیت را اخذ کرد، می توانید با مشاوران ما تماس گرفته یا به سامانه نظام وظیفه به آدرس vazifeh.police.ir مراجعه کنید.

 

 

شرایط معافیت اعصاب و روان

 

 

آیا امکان دریافت معافیت اعصاب در طول دوران خدمت سربازی هم میسر است؟

شاید این سؤال مهم به ذهن شما عزیزان هم رسیده باشد که آیا امکان دریافت معافیت اعصاب و روان در طول دوران خدمت نظام وظیفه هم برای فرد وجود دارد؟

بله. هر فرد در صورت داشتن شرایط لازم می تواند برای دریافت معافیت، از طریق سازمان نظام وظیفه اقدامات لازم را انجام دهد.

دریافت معافیت اعصاب و روان در طول دوران خدمت نظام وظیفه، مخصوص سربازانی است که در طول دوران خدمت به یکی از بیماری های اعصاب و روان مبتلا شده اند و یا بیماری آن ها در طول این زمان دوباره عود می کند.

در نتیجه، توانی برای اتمام دوران خدمت برای این دسته از سربازان باقی نمی ماند و دیگر نمی توانند مابقی دوران خدمت سربازی را طی کنند.

اما آیا با روند لازم برای دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان آشنایی دارید؟ آیا می دانید برای دریافت این نوع از معافیت باید چه کارهایی انجام دهید و چگونه اقدام کنید؟

 

 

 مراحل معافیت اعصاب و روان در حین خدمت سربازی

اگر در طول دوران خدمت سربازی هستید و به دلیل مشکل اعصاب و روان خود نیاز به دریافت معافیت نظام وظیفه اعصاب و روان در طول دوران خدمت را دارید باید بدانید که در ابتدا باید به بهداری موجود در یگان خدمتی خودتان مراجعه بفرمایید.

در این بهداری معاینات لازم بر روی شما جهت تشخیص بیماری انجام می شود. در انتها نتیجه این معافیت به وسیله شورای نیرو مشخص می گردد و به اطلاع فرد می رسد.

در صورتی که طول دوران بهبود و درمان فرد کمتر از شش ماه ارزیابی شود وی مشمول دریافت معافیت موقت می شود.

البته این دوره شش ماهه جزء دوره خدمت سربازی به حساب می آید و از طول مدت حضور وی در پادگان کم می شود.

اما در صورتی که مشکل فرد حادتر و شدیدتر از این حرف ها باشد و مشکل در طول شش ماه قابل حل نباشد به وی معافیت دائم از خدمت سربازی داده می شود و دیگر به هیچ وجه نیازی به حضور وی در خدمت نظام وظیفه نیست.

 

معایب کارت معافیت اعصاب چیست؟

دوستان عزیز شاید هر فرد با داشتنن مشکل اعصاب و روان دیگر نیازی به حضور در خدمت سربازی نداشته باشد و بتواند از شر گذراندن این دوران سخت راحت شود.

اما این نوع معافیت و دریافت کارت معافیت سربازی اعصاب و روان محدودیت هایی را نیز برای وی به همراه دارد.

در واقع، معایب کارت معافیت اعصاب و روان گریبان فرد را می گیرد و محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان مشکلاتی را برای وی به وجود می آورد.

آیا اطلاعی از معایب کارت معافیت اعصاب و روان دارید؟ آیا می دانید محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان شامل چه مواردی می شوند؟

در ادامه به طور مفصل در رابطه با معایب معافیت اعصاب و روان و ارائه اطلاعاتی در رابطه با محدودیت های معافیت سربازی در خدمت شما یاران همیشه همراه هستیم و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می دهیم.

 

 

مراحل معافیت اعصاب و روان

 

 

محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و گرفتن گواهی نامه رانندگی

آیا تا به حال به ارتباط بین محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان و گرفتن گواهی نامه رانندگی فکر کرده اید؟

آیا می دانید که ایجاد مشکلاتی در اخذ گواهی نامه رانندگی یکی از معایب کارت معافیت اعصاب و روان است؟

باید عرض کنیم که ارتباط بین محدودیت های معافیت سربازی اعصاب و روان این است که هر فرد در زمان دریافت گواهی نامه راهنمایی و رانندگی باید برای تأیید سلامت روانی خود به کمیسیون های روان پزشکی و تخصصی پزشکی برای انجام معاینات لازم ارجاع داده شود.

در صورتی که این مورد برای مابقی افراد وجود ندارد. حال اگر بعد از معاینات انجام تشخیص داده شود که فرد مشکلی ندارد و کاملاً بهبود پیدا کرده است که گواهی نامه بدون هیچ مشکلی به وی داده می شود.

اما در صورت عدم تأیید بهبودی کامل فرد و مشاهده اثری از بیماری روانی در وی به هیچ وجه امکان دریافت گواهی نامه را ندارد.

به طور معمول، تقریباً نیمی از افراد دارای مشکلات روحی و روانی امکان دریافت گواهی نامه رانندگی را ندارند و این موضوع را می توان یکی از معایب کارت معافیت اعصاب و روان دانست.

این موضوع را می توان به توانایی فرد برای کنترل درست و به موقع اتومبیل ربط دارد.

 

محدودیت های معافیت سربازی اعصاب هنگام استخدام

معافیت های سربازی اعصاب و روان در مجموع محدودیت هایی را برای فرد مشمول ایجاد می کند و نگرانی هایی را برایش به وجود می آورد.

حتی سؤالات بسیاری هم در این زمان برای وی مطرح می شود. از جمله این سوالات می توان به این موضوع اشاره کرد که آیا برای استخدام فرد دارنده کارت معافیت سربازی اعصاب و روان هم مشکلی پیش می آید؟

در پاسخ به این سؤال باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که راستش را بخواهید شماری از ارگان ها و سازمان های غیر دولتی و دولتی در زمان استخدام و به کارگیری افراد در پست های مختلف شرایط و ضوابطی را نیز اعلام می کنند.

به طور معمول یکی از این شرایط نداشتن کارت معافیت پزشکی علی الخصوص کارت معافیت سربازی اعصاب و روان برای فرد مایل به استخدام است.

در نتیجه، به شما جوانان توصیه می کنیم که جهت دریافت معافیت اقدام به هر کاری نکنید. زیرا نتیجه بد و عواقب آن در آینده گریبان گیر خودتان می شود.

 

آیا امکان دریافت معافیت سربازی افسردگی برای من وجود دارد؟

همه می دانیم که یکی از بیماری های شایع و رایج روانی بیماری افسردگی است که از قضا به علت سخت بودن شرایط سربازی در بین سربازان هم رایج است.

در این میان این سؤال برای هر یک از افراد مطرح می شود که آیا امکان گرفتن معافیت سربازی افسردگی برای من وجود دارد؟

در صورت امکان دریافت معافیت سربازی افسردگی انجام این کار طی چه مراحلی انجام می شود؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت سربازی افسردگی چیست؟ اصلاً‌ فرد تحت چه شرایطی می تواند برای دریافت معافیت سربازی افسردگی اقدام کند؟

برای یافتن پاسخ تمامی این سؤالات در مورد معافیت سربازی افسردگی با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا پاسخ سؤالات خود را در این رابطه دریافت کنید.

 

در مورد معافیت خودزنی چه می دانید؟

خودزنی حرکتی غیر معمول است که برخی از افراد مبتلا به بیماری های روحی و روانی به آن روی می آورند. اما آیا امکان گرفتن معافیت خودزنی برای هر فرد مشمول وجود دارد؟

آیا نظام وظیفه معافیت خودزنی را نیز در میان لیست دیگر معافیت ها قرار داده است؟ 

آیا در صورت امکان پذیر بودن معافیت خودزنی به آسانی می توان برای دریافت معافیت خودزنی اقدام کرد؟

در صورت نیاز به کسب اطلاعاتی در رابطه با معافیت خودزنی می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا پاسخ سؤالات خود را در رابطه با معافیت خودزنی بدست آورید.

مشاوران ما می توانند در صورت وجود معافیت خودزنی شما را از قوانین و ضوابط در نظر گرفته شده برای اخذ معافیت خودزنی و شرایط ضروری دریافت این نوع از معافیت یعنی معافیت خودزنی آگاه کنند.

 

 

مدارک لازم معافیت پزشکی اعصاب و روان کدامند؟

در این قسمت همراه ما باشید تا مدارک مربوط به دریافت معافیت پزشکی را بیشتر بررسی کنیم.

مدارک شامل موارد زیر می شود:

یکی از این مدارک ارائه برگه وضعیت مشمول است که مربوط به نوع درخواست او می شود.

مورد بعدی برگه معاینه اول مشمول است که باید توسط پزشک تایید شود و دارای مهر و امضا باشد.

مورد بعدی برگه واکسیناسیون است.

مدارک شناسایی و هویتی نیز باید ارائه شود.

عکس با کیفیت پرسنلی که در سال جاری گرفته شده است نیز مهم است.

باید در بانک سپه حسابی جاری افتتاح شده و شماره حساب ارائه شود.

اصل مدرک تحصیلی یا گواهینامه موقت پایان دوره تحصیلی نیز از جمله مدارک دیگری است که باید ارائه شود.

به علاوه همه این مدارک، باید مواردی که شامل مصرف دارو و بستری شدن فرد و یا هرمورد دیگری که مربوط به بیماری وی می شود نیز ارائه گردد.

 

 

مشاوره معافیت بیماری های اعصاب

اگر برای دریافت معافیت بیماری های اعصاب و روان تصمیم خود را گرفته اید می توانید از خدمات مشاوره این بیماری نیز استفاده نمایید تا مراحل بدون هیچ مشکلی طی شود. در مشاوره به شما کمک می شود تا بدون مشکل و تاخیر مدارک را آماده کرده و پرونده شما کم و کسری نداشته باشد.

 

 

کارت قرمز سربازی چیست؟

کارت قرمز سربازی نوعی اصطلاح است که مربوط به دریافت کارت معافیت پزشکی اعصاب و روان می شود.

 

 

معافیت اعصاب و روان سربازی و گرفتن پاسپورت

یکی از محدودیت های دریافت کارت معافیت اعصاب و روان مربوط به گرفتن پاسپورت است. بسته به اینکه بیماری شما در چه مرحله ای بوده و چه شدتی داشته باشد، ممکن است شما با مشکلاتی رو به رو شوید.

 

 

ابطال کارت معافیت اعصاب و روان

یکی از سوالات متعددی که در رابطه با کارت معافیت اعصاب و روان پرسیده می شود، مربوط به ابطال کارت است. اگر بیماری شما به صورت کامل بهبود یافته باشد، می توانید برای ابطال کارت خود اقدام نمایید. نکته ای که در این مورد وجود دارد، این است که بعد از ابطال کارت دیگر نمی توانید از سایر معافیت ها استفاده نمایید.

از جمله شرایط ابطال کارت معافیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرط سنی
 • بهبودی کامل
 • امضای تعهدنامه مبنی بر اعزام به خدمت سربازی
 • رسیدگی به پرونده در شورای عالی پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی

 

 

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

جهت اطلاع از انواع بیماری های مشمول معافیت  و مراحل معافیت اعصاب و روان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

3.2/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا دریافت معافیت اعصاب و روان برای هر فرد مشمولی امکان پذیر است؟ 

خیر دریافت این نوع از معافیت تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد شرایط لازم را داشته باشد.

مراحل معافیت اعصاب و روان چیست؟ 

برای اطلاع از مراحل معافیت اعصاب و روان با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

معایب کارت معافیت اعصاب و روان چیست؟ 

دریافت کارت معافیت اعصاب و روان با محدودیت هایی در زمینه های همچون استخدام یا دریافت گواهی نامه رانندگی همراه است.

برای اطلاع دقیق از محدودیت های معافیت سربازی با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

نظرات

 1. ALI
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۶

  سلام من ۶ ماه قبل به علت وسواس فکری و مصرف قرص فلووکسامین ۱۰۰ و آلپرازولام و کلومیپرامین معاف موقت شدم ولی سابقه بستری نداشتم در صورتی که دکترم می‌گفت بستری کنن ولی من مقاومت میکردم و سابقه دادگاه منافی عفت و نامه کلانتری به علت شکستن وسایل داشتم و ۶ سال غیبت داشتم و دانشگاه هم مردود شدم و دیپلم دارم الان بعد چند روز دوباره کمسیون دارم تو این ۶ ماه ۴ ماه مداوم رفتم بیمارستان امام سجاد هر ماه و معاینه شدم توسط چند تا پزشک اونا نظر پزشک خودمو خواستن و دکترم نوشته بود وسواس فکری ، افسردگی شدید و عصبانیت و داروهام تو این ۶ ماه زیاد شده و فلووکسامین ۲۰۰ شده و لیتیوم ۳۰۰ و ترانکوپین ۱۰۰ و پروپانولول ۱۰ هم بهشون اضافه شده دکترم آخرین بار بهم گفت میخای بستری بشی گفتم نمیخام وقتی میرفتم بیمارستان امام سجاد دو تا دکتر اول فقط باهام صحبت کردن دکتر سوم و چهارم فقط پرونده رو می‌خوندن و نگام میکردن و میگفتن برو تا ماه بعد نمیدونم چرا معاینه نمی‌کردن ! حالم اصلا مساعد نیست زندگی روزمره خودمو به زور میگذرونم میخام ببینم با این وضعیت که داروهام زیاد شده میتونن منو بفرستن خدمت ؟ در هر صورت برام فرق نداره چون مثل تمام سال هایی که نرفتم بازم نمیرم حتی یک هفته من به هیچکس خدمت نمیکنم فقط میخام بدونم اگه میتونن منو بفرستن خدمت کلا کمسیون رو نرم

  • مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت به خیر
   در صورت تایید بیماری شما توسط پزشکان نظام وظیفه معافیت دائم صادر می شود.

 2. پویا
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام بنده ۶ ماه موقت شدم الان رفتم کمسیون پرسیدن چن موقع ۶ ماه شدی یعنی امکانش هس بازم شش ماه بدن

 3. پویا
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۹

  سلام بنده قبل از اعزام معاف از رزم اعصاب روان شده بودم در یگان بعد یک ماه بیماریم عود کرد معاف موقت دادن کلا تو نامه های یگانیم هم نوشته شده بود اصلا بهره خدمتی ندارد ۷ ساله هم تحت درمان روانپزشک هستم پرونده بیمارستانم دارم بعد شش ماه معاف میکنن؟

  • isaei
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام وقت بخیر
   در صورت تشخیص پزشک معتمد بله ممکن است.

 4. علی
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام
  من اضطراب شدید دارم؛ چند ساله دکتر های مختلف رقتم و الان هم تحت نظر روان پزشک دارو میخورم؛ البته بعد نقشه مغزی توسط ایشون گفتن بیماری من افسردگیه
  گاهی بی دلیل و اکثر اوقات هم تحت شرایطی دچار تپش قلب شدید میشم.. اونقدر که درست نمیتونم فکر کنم
  ۲۶ سالمه و بعلت همین استرس پایان نامه م رو نتونستم ارائه بدم و ارشدم رو ول کردم
  کلاسای گواهینامه رو رفتم اما نتونستم پیش افسر برای ازمون عملی برم
  حتی واسه برگ سبز اقدام کردم ولی نتونستم ادامه بدم
  خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید
  آیا امکان معافیت هست؟

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام روزبخیر
   این مشکل باید توسط پزشک ارتش مورد تایید قرار بگیره.

 5. محمدرضا
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

  سلام ضمن عرض خسته نباشید من بیماری‌ خوابگردی دارم و هر شب از خواب بیدار و خواب های وحشتناک میبینم به نظر شما امکان معافیت هست

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام احتمال دارد باید شرایطتون بررسی شود

  • heydari
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام احتمال معاف وجود دارد

 6. Ali
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

  سلام
  من اگر مدارک پزشکی اعصاب و روان از پزشک خودم رو برای بیمارستان ببرم ممکنه اون ها تشخیص یک بیماری دیگه به جز نظر پزشک خودم رو بدن ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام
   احتماش ممکنه اما تشخیص دکترا اصولا نزدیک به هم میباشد

   • ali
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

    سلام
    به من معافیت موقت ۶ ماهه دادن چقدر احتمال داره بعد ۶ ماه دائمش کنن ؟
    من سابقه بستری و خودکشی نداشتم ولی درگیری فیزیکی و شکستن وسایل ، ۲ بار انصراف از دانشگاه و رفتارهای نابهنجار داشتم من واقعا تحمل آدمارو ندارم حتی با فکر اینکه ی نفر به من دستور بده چه بزرگتر چه کوچیکتر میخام فکشو بیارم پایین و به علت مشکلات گذشته از محیط های نظامی و افراد نظامی متنفرم برای اینکه دائم ش بهتره برم بستری شم یا چیکار کنم ؟
    مشکل من OCD و اضطراب بود که نمیدونم بیمارستان امام سجاد چی نوشتن این مشکل خودم بود

    • alizadeh
     ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

     سلام وقت بخیر . بستگی به نظز پزشک نظام وظیفه دارد که شما معاف شوید یا خیر . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 7. رضا
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۴

  من الان 5 ساله فراری هستم یه سال خدمت کردم مشکل اعصاب دارم نمتونم خدمت کنم یه بار از طرف پادگان اعزام بهی شدم دفترچه تاریخ نداشت بستری نشدم چکار کنم باید از کجا پیگری کرد پادگان یا حوزه نظام وضیفه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

   سلام . باید خود را معرفی کنید به یگان و بعد از بهداری برای کمیسیون آماده شوید

 8. پارسا
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

  سلام. خسته نباشید من یه سوال داشتم خدمتتون.
  من حدود 17 روز در کمیسیون پزشکی نظام وظیفه معافیت موقت برای اعصاب روان را گرفتم. و به من گفتن که شما برو بیمارستان 505 ارتش و به من نگفتن کی و چجوری میتونم بفهمم که چجوری میتونم از ساعت و روزش که کی قراره برم مطلع بشم. حالا سوال من اینکه من چجوری میتونم بفهمم. پیام میاد یا نامه یا چجوری؟ خیلی ممنون میشم من را درجریان بگذارید. ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

   سلام اطلاع رسانی کمیسیون پزشکی از طریق پیامک ارسال میشود در غیر اینصورت باید مراجعه حضوری کنید

 9. شیراز
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۶

  سلام وقتتون بخیر
  من تیرماه سال ۹۸ برای آموزشی اعزام شدم به پادگان شهید کچویی کرج (سازمان زندانها). من سابقه تحت درمان روانپزشک بودن رو دارم ولی بدلیل لجبازی با خانواده، قبل از اعزام حرفی از بیماریم ب پزشکهای نظام وظیفه نزدم. بعد از گذروندن ۳۵ روز از دوره آموزشی، عصب پای چپم یکم مشکل براش پیش اومده بود و از لحاظ روحی و روانی هم خیلی بهم ریخته بودم! البته سالهای ۹۴ تا ۹۷ هم زیر نظر روانپزشک بودم و حتی هنوز نسخه هایی که دارو برام تجویز شده بود رو هم دارم! خلاصه در نهایت من رو ۶ماه معاف موقت کردن! ولی بخاطر اینکه نسبت به معافیت اعصاب و روان دل چرک بودم، دنبال معافیت نرفتم! میخواستم ببینم الان میتونم مجدد برم دنبالش برای معاف شدن؟
  مدرک دیپلم فنی و حرفه ای دارم و در زمان دانشجویی هم ۲بار انصراف از تحصیل دادم!
  سابقه آسیب رسوندن ب خودم رو هم دارم (جای بخیش رو دستم هست)

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره دقیق در خصوص معافیت سربازی اعصاب و روان با شماره 9099075307 تماس بگیرید .

 10. شیراز
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸

  سلام وقتتون بخیر
  من تیرماه سال ۹۸ برای آموزشی اعزام شدم به پادگان شهید کچویی کرج. من سابقه تحت درمان روانپزشک بودن(بیماری وسواس فکری) رو دارم ولی بدلیل لجبازی با خانواده، قبل از اعزام حرفی از بیماریم ب پزشکهای نظام وظیفه نزدم. بعد از گذروندن ۳۵ روز از دوره آموزشی، عصب پای چپم یکم مشکل براش پیش اومده بود و از لحاظ روحی و روانی هم خیلی بهم ریخته بودم! البته سالهای ۹۴ تا ۹۷ هم زیر نظر روانپزشک بودم و حتی هنوز نسخه هایی که دارو برام تجویز شده بود رو هم دارم! خلاصه در نهایت من رو ۶ماه معاف موقت کردن! ولی بخاطر اینکه نسبت به معافیت اعصاب و روان دل چرک بودم، دنبال معافیت نرفتم! میخواستم ببینم الان میتونم مجدد برم دنبالش برای معاف شدن؟
  مدرک دیپلم فنی و حرفه ای دارم و در زمان دانشجویی هم ۲بار انصراف از تحصیل دادم!

 11. حسن
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام خسته نباشید من سرباز هستم و معاف موقت 6 ماه شدم آیا این 6 ماه معاف موقت جز خدمت سربازی حساب میشه

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام
   خیر جزو سربازی شما نیست شما معافیت سربازی دارید

   • حسن
    ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۵

    بله من سرباز هستم قراره چند هفته دیگه منو به خدمت سربازی برمیگردن ولی چجوری این 6 ماه معاف موقت جز خدمت حساب نکردن تعجب کردم

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

     سلام
     طبق قانون نظام وظیفه معافیت جزو خدمت به حساب نمیاد

   • حسن
    ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۰

    و یک سوال داشتم پدرم 15 ماه جبهه دارد خب بنظرتون میتونم از این 15 ماه جبهه چند ماه کسری خدمت بگیرم

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

     سلام وقت به خیر
     در صورت داشتن کارت ایثارگری به ازای هر ماه 12 روز کسری خدمت به فرزند رزمنده تعلق میگیرد.

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام وقت بخیر
   خیر جزو خدمت سربازی محسوب نمیشه

 12. حسن
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۴

  سلام من سرباز هستم و خواستم بدونم که آیا معاف موقت 6 ماهه جز خدمت سربازی حساب میشه من 4 ماه خدمت کردم و 6 ماه منو معاف کردن بعلت اعصاب و روان این 6 ماه حساب میشه

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام . معافیت موقت برای نظام وظیفه جزو دوره خلا محسوب میشود و باید 6ماه بیشتر خدمت کنید

 13. ارش
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

  سلام من ٣٤ سالمه متاهل
  فوق ديپلم
  بعد ٨ سال غيبت دفترچه پست كردم و به خاطر تتو زياد معاف از رزم شدم
  دوره اموزشى گذراندم و بعد سرباز كلانترى شدم .١ سال قبل واسه تمديد كواهينامه اقدام كردم اما چون تو كميسيون دعوام شد با يه سرباز منو تا سال ١٤٩٩ گواهينامم باطل كردن
  كلانترى كه متوجه اين قضيه شد منو فرستاد بهدارى و كميسيون كه معاف ٦ ماه شدم
  تو اين ٦ ماه ٨ روز بيمارستان روانى بسترى بودم و زير نظر دكتر دارو ميخورم .امروز بعد از ٦ ماه مجدد كميسيون شدم و گفتن ٤٠ روزه ديگه برو نظام وظيفه واسه جواب .پرونده ماهانه و بسترى هم تحويل دادم
  به نظرتون معاف دائم ميدن يا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳

   بله معاف دائم میتوانید بشوید

 14. arash
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام من بعد ٨ سال غيبت دفترچه پست كردم و به خاطر تتو زياد معاف از رزم شدم
  دوره اموزشى گذراندم و بعد سرباز كلانترى شدم .١ سال قبل واسه تمديد كواهينامه اقدام كردم اما چون تو كميسيون دعوام شد با يه سرباز منو تا سال ١٤٩٩ گواهينامم باطل كردن
  كلانترى كه متوجه اين قضيه شد منو فرستاد بهدارى و كميسيون كه معاف ٦ ماه شدم
  تو اين ٦ ماه ٨ روز بيمارستان روانى بسترى بودم و زير نظر دكتر دارو ميخورم .امروز بعد از ٦ ماه مجدد كميسيون شدم و گفتن ٤٠ روزه ديگه برو نظام وظيفه واسه جواب .پرونده ماهانه و بسترى هم تحويل دادم
  به نظرتون معاف دائم ميدن يا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

   بله می توانند به ایشان معافیت بدهند

 15. محمد
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام من به خاطر افسردگی گوشی گیری وسواس خودکشی از اونجایی که دوره آموزش سربازی میدیدم اعزام سدم از اونجا به بیمارستان ۵۰۵ اعصاب و روان تهران میخوام بدونم میتونم معافیت بگیرم یا نه و اینکه مدارک گفتن تا روز شورا ببرم نمی‌دونم از کجا مدارکم تهیه کنم: مدارک : 1. اصل و 2سری کپی شناسنامه +اصل و 2سری کپی کارت ملی+6قطعه عکس نظامی 2. برگه اعزام جدید به تاریخ روز(عکس دار) + کپی همین برگه 3. فرم تعیین تکلیف خدمتی مخصوص پرسنل پایور ( 2 برگه نظریه فرماندهی + 2 برگه بهداری) 4 استشهاد یگانی در قالب فرم پیوستی( مخصوص پرسنل وظیفه) 5. دفترچه بیمه خدمات درمانی6. برگه معرفی‌نامه مشمولین به مراکز آموزشی نیروهای مسلح از پلیس +10 ( 2 سری) ممنون میشم کمکم کنید

 16. محمد
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام من به خاطر افسردگی گوشی گیری وسواس خودکشی از اونجایی که دوره آموزش سربازی میدیدم اعزام سدم از اونجا به بیمارستان ۵۰۵ اعصاب و روان تهران میخوام بدونم میتونم معافیت بگیرم یا نه و اینکه مدارک گفتن تا روز شورا ببرم نمی‌دونم از کجا مدارکم تهیه کنم: مدارک : 1. اصل و 2سری کپی شناسنامه +اصل و 2سری کپی کارت ملی+6قطعه عکس نظامی 2. برگه اعزام جدید به تاریخ روز(عکس دار) + کپی همین برگه 3. فرم تعیین تکلیف خدمتی مخصوص پرسنل پایور ( 2 برگه نظریه فرماندهی + 2 برگه بهداری) 4 استشهاد یگانی در قالب فرم پیوستی( مخصوص پرسنل وظیفه) 5. دفترچه بیمه خدمات درمانی6. برگه معرفی‌نامه مشمولین به مراکز آموزشی نیروهای مسلح از پلیس +10 ( 2 سری)

 17. سرباز
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۸

  سلام خسته نباشید
  من سه ماهه سربازم و در طول خدمت اختلالات خواب . تکلم . فراموشی .افسردگی و سردرد دارم.. قبل از خدمتم بمدت ۶ سال زیر نظر دکتر بودم و بخاطر همین معاف از سلاح شدم. میخواستم ببینم میشه از این طریق معاف شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت بخیر اگر مقاوم به درمان باشد امکان معافیت وجود دارد

 18. پیام
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام خسته نباشید بنده بخاطره چند تا خط ب کمسیون پزشکی ارجاع داده بودن که بعد که رفتم نظام وظیفه بهم گفتن که شیش ماه معافیت موقت دادن حالا در نامه گفته شده که معافیت من بند۲ ماده۴۴ قانونو ماده ۵ جز ب ایین نامه بنده هیچ بیماری یا مصرف دارو ای ندارم یا بستری شدن در بیمارستان روانی ندارم لطفا راهنمایی کنید بنده بیماری ندارم و نمی خوام معافیت بدن با تشکر و خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید .

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

   سلام
   احتمالا در خدمت سربازی شامل بند ب بشین

 19. علی
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام خسته نباشید
  6ماه معافیت دائم بهم دادن یعنی چی؟
  و گفتن باید ۳۰روزه دیگه برم شورای عالی نزاجا
  میشه زودتر جواب بدید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام
   معافیت شما موقت هستش برای بررسی پرونده پزشکی شما
   بعد از بررسی بهتون میگن که شما معاف دائم میشین یا معاف از رزم

 20. علی
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام خسته نباشید
  من رفتم کمیسیون تو برگه نوشته بود 6ماه معافیت دائم
  منظورشون چیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره دقیق در خصوص معافیت سربازی با مرکز تماس گرفته و به داخلی 104 وصل شوید .

 21. امری
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۷

  سلام من سه بار بستری شدم هرکدام به مدت ۱۰الی ۱۵ روز خوزنی هم دارم چن بارم خواستم خودم دار بزنم دارو مصرف میکنم پزشک اولیه برای من بند۱ الف زده(پیسکویزها) ایا امکان معافیت دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست میتونین درخواست معافیت بکنین

 22. سورنا
  ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام،معافیت اعصاب روان(بخش۵ بند۱) دارم برای گواهی نامه پایه دوم اقدام کردم و با گواهی سلامت و عدم استفاده از دارو از پزشک معالج کمیسیون تهران رفتم و الان درخواست منو رد کردن، باید چکاری کنم؟ ایا شکایت به دیوان عالی اداری کارساز هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام وقت به خیر
   برای پیگیری معافیت سربازی و دریافت نامه به نظام وظیفه مراجعه نمایید.

 23. آرمان
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام وقت بخیر
  من معافیت موقت شش ماهه اعصاب و روان گرفتم و میخوام کنکور بدم ، میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی این معافیت موقت برام مشکل ایجاد میکنه یا نه؟ باتشکر از سایت خوبتون ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام وقت بخیر معافیت سربازی اعصاب روان امکان کنکور دارید ولی پذیرش نمیکنن با توجه به شرایط برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 24. علی
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۵

  سلام خسته نباشی پدرم معافیت اعصاب روان دارد نمی‌تواند زندگی روز مره خود را بگذراند من میتوانم از طریق آن معاف شوم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر.برای معافیت سربازی اعصاب و روان و معافیت کفالت پدر اگر در کمیسیون تشخیص داده بشه که پدرتون از کار افتاده هستند میتونید معافیت بگیرید.

   • محمد
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

    سلام من به خاطر افسردگی گوشی گیری وسواس خودکشی از اونجایی که دوره آموزش سربازی میدیدم اعزام سدم از اونجا به بیمارستان ۵۰۵ اعصاب و روان تهران میخوام بدونم میتونم معافیت بگیرم یا نه و اینکه مدارک گفتن تا روز شورا ببرم نمی‌دونم از کجا مدارکم تهیه کنم: مدارک : 1. اصل و 2سری کپی شناسنامه +اصل و 2سری کپی کارت ملی+6قطعه عکس نظامی 2. برگه اعزام جدید به تاریخ روز(عکس دار) + کپی همین برگه 3. فرم تعیین تکلیف خدمتی مخصوص پرسنل پایور ( 2 برگه نظریه فرماندهی + 2 برگه بهداری) 4 استشهاد یگانی در قالب فرم پیوستی( مخصوص پرسنل وظیفه) 5. دفترچه بیمه خدمات درمانی6. برگه معرفی‌نامه مشمولین به مراکز آموزشی نیروهای مسلح از پلیس +10 ( 2 سری)

 25. احسان
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۱ سالم هست، لکنت زبان دارم. میخواستم بدونم آیا معاف از رزم بشم بهتره یا معاف دائم ؟
  چون میگن اگر دارای معافیت دائم اعصاب و روان باشی ، تو پاسپورتت ذکر میشه و هر کشوری بری با اون شرایط و محدودیت های اون بیماری بهت کار میدن.
  مثلاً من رشته ام عمران هست ، آیا برای استخدام دچار مشکل میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقت به خیر
   معافیت سربازی اعصاب و روان محدودیت هایی برای شما ایجاد میکند،امکان دارد هر ارگانی پذیرش و استخدام شما را انجام ندهد.

   • امیر
    ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۷

    سلام خسته نباشید من اختلال دو قطبی دارم و همینطور پارگی دوطرفه aclزانوو یدونه مینیسک زانوم امکان دریافت معافیت دائم دارم اختلال وسواسم دارم

    • fathollahi
     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

     سلام باید برای یکی از موارد میتونید اقدام کنید که باید طبق اعلام پزشک متخصص اقدام کنید

 26. مرتضی
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۹

  سلام خسته نباشید من بیماری اعصاب روان دارم شبها تو خواب راه میرم جیغ میکشم آیا معافیت دائم به من تعلق میگیرد چند روز پیش آموزشو تموم کردم

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقت بخیر برای معافیت در صورت تایید پزشک و تشکیل کمسیون پزشکی و بررسی شرایط شما در صورت تایید شما معاف خواهید شد و از پلیس +10 اقدام کنید برای پیگیری موفق باشید

   • مرتضی
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

    من تازی آموزشو تموم کردم الان میخوام بیرم یگان
    الان از یگان اقدام کنم یا پلیس +۱۰ چند درصد داری کمیسیون تایید

 27. امیرمحمد
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۱

  درود
  من افسردگی دارم. این سه سال اخیر اوضاعم خیلی بدتر شده. سر هیچ کدام از کلاسهای دانشگاهم نرفتم و احتمالا اخراجم ولی برام دیگه مهم نیست. خیلی از نظر روحی تو جای تاریکی هستم. چندین بار تو این ساله هر وقت فرصتی پیدا میکردم دست به خودکشی میزدم ولی هیچوقت جرأت تموم کردنش رو نداشتم. اصلا توان تحمل سربازی رو ندارم حتی فکرشم باعث میشه بهم بریزم و به خودم آسیب برسونم. خیلی عصبی میشم و بی دلیل ناراحت شدید. کنترلم رو دارم از دست میدم. چجوری میتونم معافیت بگیرم؟ دیگه خسته شدم از این زندگی ای که دارم. کمکم کنین.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام امیرمحمد جان
   اگر مشکل روانی داری باید درخواست معاقیت سربازی اعصاب و روان بدی که اگه پزشک معتمد تایید کرد یا معاف دایم میشی یا معاف از رزم یا معافیت موقت شامل حالت میشه و اینها بستگی به شدت بیماری شما داره

 28. میرزایی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

  چه انتظاری ازبیماراعصاب روان میرود

 29. ......
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۹

  با سلام , Mdd و خودکشی برایم ثبت شده , برای کمیسیون معاف میشوم ؟

 30. Sajad
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۷

  سلام من دو ساله ک بخواتر مشکل اعصاب روان از پادگان فرار کردم تو بیمارستانم بستری شدم
  ۱ سال تحت نظر دکترم بیماری اعصاب روان مرزی دارم ک داروهم مصرف میکنم باز جوابمو نمیده برم داد سرانظام بفرسته کمیسیون پزشکی معاف میشم ؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

   سلام اگر با دارو درمان نشده به تشخیص پزشک کمیسیون بهتون معافیت موفت داشده میشه

 31. سارنگ
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام خسته نباشید. من بیماری اعصاب و روان دارم و ریشه در خانواده داره، دکتر ها برای من دوقطبی و بعضی ها شخصیت مرزی تشخیص دادن اگه معاف بشم از سربازی امکان گرفتن پاسپورت دارم?

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام سارنگ
   بله شما میتونین پاسپورت بگیرین

 32. علی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

  سلام،من میخوام معافیت پزشکی از طریق چشم بگیرم،چشمم اینقدر ضعیف هست ک معافیت بگیرم،میخواستم بدونم توی استخدام کار در اینده مشکلی پیش میاد برام؟؟؟در صورتی ک من تجربی میخوانم و به احتمال بالا پرستاری پزشکی چیزی قبول میشم و توی درمانگاه بیمارستان باید کار کنم،مشکلی پیش میاد؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام معمولا بعضی ارگان ها برای استخدام شرط سللامت جسمانی و روانی رو دارند

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور