تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

سوالات آزمون سراسری به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. با توجه به زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور و تعداد آن ها داوطلبان باید بتوانند مدیریت زما درستی داشته باشند. با توجه به اینکه نوع سوالات و زمان پاسخدهی برای هر سوال متفاوت می باشد، لذا بررسی زمان تست هر درس در کنکور یکی از قدم های مهم شما برای موفقیت در کنکور خواهد بود. به طور تقریبی می توان گفت زمان تست هر درس در کنکور مشخص می باشد و هر یک از داوطلبان می توانند در زمان تخصیص یافته به آن پاسخ دهند.

تفاوتی ندارد شما در کدام یک از گروه های آزمایشی شرکت نمایید. در هر یک از گروه ها که شرکت کنید، زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور به دفترچه عمومی یکسان می باشد. اما برای پاسخدهی به سوالات اختصاصی هر یک از داوطلبان به دفترچه سوالات اختصاصی با توجه به نوع رشته تحصیلی شما می تواند متفاوت باشد. لذا دقت و توجه لازم به نحوه پاسخدهی از جمله موارد بسیار مهمی است که توجه به آن ضروری می باشد.

 

 

برای مشاوره در رابطه با نحوه مدیریت زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور به صورت اصولی و درست با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور برای تمامی دروس عمومی در همه رشته ها یکسان می باشد.

 

 

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور را چگونه تنظیم نماییم؟

 

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور را چگونه تنظیم نماییم؟

 

یکی از سوالات بسیار مهمی که اغلب داوطلبان ممکن است در این رابطه داشته باشند این است که چگونه زمان را تنظیم کنیم؟ اینکه شما بتوانید در زمان مقرر به سوالات پاسخ دهید، مشروط به چندین عامل می باشد که از جمله آن ها می توان به مطالعه عمیق شما در درس ها و مطالعه آن اشاره نمود. هر چقدر شما بتوانید مطالعه عمیق تر و دقیق تری داشته باشید، بازیابی اطلاعات برای شما راحت تر خواهد بود و می توانید زمان کمتری را برای پاسخگویی در نظر بگیرید.

یکی دیگر از تکنیک هایی که می توان برای تنظیم زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور  پیشنهاد داد این است که سوالات کنکور سال های گذشته را به همراه تست های تالیفی و سنجشی به خوبی مطالعه و تحلیل نمایید. به عنوان مثال، ممکن است تکنیک هایی برای پاسخدهی به سوالات نیاز باشد که شما با تحلیل و تمرین بتوانید به خوبی از عهده آن بر بیایید. اما در صورت کم تجربگی و عدم تمرین مناسب، نتوانید به سوالات به خوبی پاسخ دهید.

اگر شما یک دونده مسابقه باشید اما به هنگام تمرین کردن و انجام مسابقات، زمان سنجی نکنید و زمان خود را در نظر نگیرید، هر بار که شما زمان سنجی می کنید، انگیزه بیشتری برای پاسخ دهی سریع تر به سوالات دارید. بنابراین به هنگام تمرین تکنیک های تست زنی کنکور ، تلاش کنید تا زمان سنجی کنید و با توجه به زمان در نظر گرفته شده برای هر سوال، به خوبی بدان پاسخ دهید. بنابراین برای اینکه متوجه بشوید آیا موفق به مطالعه دقیق و اصولی شده اید، یکی از بهترین راه حل هایی که می توانیم ارائه دهیم همین زمان سنجی مناسب است.

 

برای اطلاع از اینکه چگونه زیست را 100 بزنیم؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

 

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور دروس عمومی

تعداد کل سوالات عمومی در هر یک از دفترچه ها 100 سوال می باشد. دروس عمومی در واقع شامل چهار درس ادبیات، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی می باشد. تعداد هر یک از سوالات عمومی 25 سوال می باشد. مدت زمان پاسخدهی به هر یک از سوالات با توجه به زمانبر بودن سوالات و همچنین نوع درس می تواند متفاوت باشد. در جدول زیر ما زمان اختصاص داده شده برای پاسخدهی به هر یک از سوالات را ارائه نموده ایم.

دروس عمومی
ردیفعنوان درستعداد سوالاز شمارهتا شمارهمدت زمان پاسخگویی بر اساس دقیقه
1زبان و ادبیات فارسی2512518
2عربی25265020
3دین و زندگی25517517
4زبان انگلیسی257610020
5مجموع سوالات عمومی کنکور سراسری100110075

برای داوطلبان اقلیت های مذهبی که به سوالاتی غیر از معارف اسلامی پاسخ خواهند داد. همانند (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) زمان آن ها 17 دقیقه می باشد. همچنین آن دسته از داوطلبانی که به سوالاتی غیر از زبان خارجه انگلیسی پاسخ خواهند داد، زبان هایی همانند فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و روسی، زمان تقریبی 20 دقیقه در نظر گرفته شده است.

 

 

برای مسلط شدن بر روش و تکنیک نحوه مطالعه ریاضی کنکور برای زدن 100 درصد بر روی لینک کلیک کنید

 

 

زمان تست هر درس در کنکور ریاضی

کل سوالات اختصاصی رشته ریاضی در چهار درس خلاصه می شود. برای پاسخ دهی به سوالات درس ریاضی، فیزیک، شیمی می باشد. تعداد سوالات هر یک از این دروس متفاوت می باشد و زمان پاسخدهی به هر یک از سوالات نیز به طبع آن متفاوت خواهد بود. در جدول زیر تعداد سوالات و همچنین مدت پاسخدهی به هر یک از سوالات را ارائه خواهیم نمود. همچنین به زمان تست هر درس در کنکور به صورت تقریبی اشاره خواهیم نمود.

 

نام درستعداد سوالاتزمان پاسخگویی به کل سوالاتزمان پاسخگویی به هر سوال
ریاضیات5585 دقیقه92 ثانیه
فیزیک4555 دقیقه73 ثانیه
شیمی3535 دقیقه1 دقیقه

 

نکته مهم : زمان تعیین شده برای پاسخدهی به هر یک از سوالات به صورت تقریبی می باشد ولی نمی توان گفت شما در زمان کمتری نسبت به این زمان نخواهید توانست به سوالات پاسخ دهید و یا اینکه بیشتر از این زمان، به یک تست پاسخ دهید. زمانبندی و تمامی این موارد بسته به شرایط و همچنین نحوه مطالعه می تواند متفاوت باشد. توصیه اکید ما به داوطلبان کنکور ریاضی این است که تلاش کنید تا بتوانید سوالات را در زمان کمتری پاسخ دهید و این مورد به دست نخواهد آمد مگر اینکه بتوانید تکنیک های حل سریع محاسبات ریاضی را آموزش ببینید.

 

 

برای اطلاع از روش های تست زنی سریع بر روی لینک کلیک کنید

 

 

بررسی زمان تست هر درس در کنکور تجربی

 

بررسی زمان تست هر درس در کنکور تجربی

 

همانند سایر کنکور های گروه های دیگر، شما برای زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور هر یک از دروس و سوالات آن، زمان متفاوتی را در اختیار خواهید داشت. دروس اختصاصی رشته تجربی شامل ریاضی و فیزیک، زیست شناسی، فیزیک و شیمی می باشد. تعداد کل سوالات رشته علوم تجربی شامل 175 سوال به مدت 145 دقیقه مدت زمان برای پاسخگویی به سوالات در نظر گرفته شده است.

در صورتی که شما به سوالات زمین شناسی پاسخ ندهید و یا تمایلی به پاسخدهی به سوالات آن نداشته باشید، این زمان را می توانید بین سوالات دیگر اختصاصی خود تقسیم نمایید. اما با توجه به بالا بودن ضریب زمین شناسی در برخی از رشته ها برای کنکور می توان گفت که درصد بالا با توجه  ضریب این درس ضروری می باشد. چنانچه برنامه ای برای پاسخدهی به سوالات زمین شناسی ندارید، توصیه ما به شما داوطلبان عزیز این است که حتما با مشاوران ما در این زمینه ابتدا مشورت نمایید.

 

بررسی زمان تست هر درس در کنکور تجربی

نام درستعداد سوالاتزمان پاسخگویی به کل سوالاتمیانگین زمان پاسخگویی به هر سوال
زمین شناسی25 (از سوال 101 تا 125)20 دقیقه48 ثانیه
ریاضیات30 (از سوال 126 تا 155)47 دقیقه94 ثانیه
زیست شناسی50 (از سوال 156 تا 205)36 دقیقه1 دقیقه
فیزیک30 (از سوال 206 تا 235)37 دقیقه74 ثانیه
شیمی35 (از سوال 236 تا 270)35 دقیقه1 دقیقه

 

 

برای انجام تسلط بر دفتر برنامه ریزی روزانه کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

 

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور کنکور انسانی

بررسی زمان تست هر درس در کنکور به دلیل تعداد زیاد دروس رشته علوم انسانی امری به مراتب سخت و در عین حال آسان می باشد. سختی آن این است که ذهن برای بازیابی اطلاعات از تمامی حافظه و لایه های آن امری دشوار است که بازیابی را دچار مشکل می نماید. اما آسانی آن از این جهت خواهد بود که شما نیازی به حل فرمول های خاصی ندارید و در صورت مطالعه عمیق و  همچنین تست زنی و تمرین زیاد، می توانید به راحتی به سوالات پاسخ دهید.

یکی از اشتباهاتی که اغلب داوطلبان در پاسخدهی به سوالات دارند این است که تصور می نمایند برای سوالات بسیار سخت باید مدت زمان بیشتری را اختصاص دهند زیرا بسیاری از داوطلبان نخواهند توانست به آن پاسخ دهند. این درحالی است که همین مسئله موجب می شود تا زمان کافی برای پاسخدهی به سوالات را از دست بدهند. یکی از هنرهای مهم شما این است که بتوانید زمان بندی درستی برای پاسخدهی به سوالات داشته باشید.

 

زمان تست هر درس در کنکور انسانی

نام درستعداد سوالاتزمان پاسخگویی به کل سوالاتمیانگین زمان پاسخگویی به هر سوال
ریاضی20 (از سوال 101 تا 120)25 دقیقه75 ثانیه
اقتصاد15 (از سوال 121 تا 135)10 دقیقه40 ثانیه
زبان و ادبیات فارسی30 (از سوال 136 تا 165)30 دقیقه1 دقیقه
زبان عربی20 (از سوال 166 تا 185)20 دقیقه1 دقیقه
تاریخ15 (از سوال 186 تا 200)25 دقیقه50 ثانیه
جغرافیا15 (از سوال 201 تا 215)
علوم اجتماعی20 (از سوال 216 تا 235)15 دقیقه45 ثانیه
روانشناسی25 (از سوال 236 تا 260)15 دقیقه60 ثانیه
فلسفه و منطق20 (از سوال 261 تا 280)25 دقیقه45 ثانیه

 

 

برای مشاوره در رابطه با اینکه چگونه رتبه برتر شویم؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

 

زمان تعیین شده برای پاسخدهی به سوالات کنکور زبان

تنوع سوالات کنکور زبان نسبت به سایر کنکورهای دیگر کمتر می باشد. کل سوالات در نظر گرفته شده برای هر یک از زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی 105 دقیقه خواهد بود. تعداد کل سوالات 70 سوال می باشد. سوالات اختصاصی برای این گروه در دفترچه دوم  به شرح زیر می باشد.

زمان بندی سوالات اختصاصی کنکور زبان

نام درستعداد سوالاتزمان پاسخگویی به کل سوالات
زبان انگلیسی70 (از سوال 101 تا 170)105 دقیقه
زبان فرانسه70 (از سوال 101 تا 170)105 دقیقه
زبان آلمانی70 (از سوال 101 تا 170)105 دقیقه

 

 

برای انجام برنامه ریزی کنکور برای افراد شاغل بر روی لینک کلیک کنید

 

 

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور هنر

کنکور هنر نیز از جمله رشته های شناور می باشد که داوطلبان در رشته های مختلف می توانند در آن تحصیل نمایند. دروس این رشته شامل درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی فیزیک، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی و خواص مواد می باشد. 165 دقیقه زمان در مجموع برای پاسخگویی به این سوالات در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه منابع کنکور هنر به وضوح مشخص نمی باشد، یکی از مهم ترین موارد برای افزایش سرعت زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور تمرین و تست زنی زیاد است.

 

تعداد سوالات آزمون اختصاصی کنکور هنر و مدت زمان پاسخگویی به آن
ردیفدرستعدادسوالمدت پاسخگویی بر اساس دقیقه
1درک عمومی هنر3025
2درک عمومی ریاضی فیزیک3040
3ترسیم فنی2026
4خلاقیت تصویری و تجسمی2024
5خلاقیت نمایشی2013
6خلاقیت موسیقی2020
7خواص مواد2017
8مجموع سوالات دفترچه اختصاصی کنکور هنر160165

 

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور ارائه نماییم. برای بررسی زمان تست هر درس در کنکور در هر یک از رشته ها اطلاعاتی را به شما ارائه نمودیم. برای تنظیم زمان تست هر درس در کنکور توصیه ما این است که با کارشناسان و مشاوران رتبه های برتر ارتباط برقرار نمایید تا اطلاعات لازم را در این زمینه ارائه نمایند. مشاوران مجرب ایران تحصیل همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارایه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

 

 

برای داشتن یک برنامه ریزی درست بر اساس زمان پاسخ دادن به سوالات دفترچه عمومی و اختصاصی کنکور ،  با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

بودجه بندی آمار و احتمال کنکور

زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور

 

آیا زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور دروس عمومی برای تمامی رشته ها یکسان می باشد؟

بله. با توجه به اینکه تعداد سوالات و همچنین ضرایب دروس عمومی در تمامی گروه های آزمایشی یکسان می باشد، لذا زمانبندی یکسانی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

چگونه می توان به بررسی زمان تست هر درس در کنکور به هنگام مطالعه پرداخت؟

توصیه ما این است که برای پاسخدهی به هر سوال به هنگام مطالعه زمان سنجی کنید.

آیا می توان زمان تست هر درس در کنکور را تغییر داد؟

شما می توانید زمان کمتر و یا بیشتری برای هر سوال در نظر بگیرد اما منظور از این زمانبندی این است که بتوانید تنظیم درست تری داشته باشید.

چگونه می توان به صورت خودکار زمان پاسخ دادن به سوالات کنکور را رعایت نمود؟

هر چقدر تمرین بیشتری داشته باشید، امکان زمانبدنی خودکار شما بیشتر خواهد بود.

 

 

نظرات

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

ایران تحصیل
تماس با مشاور