ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۳

بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۰
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

درس آمار فقط برای داوطلبای تجربی و یا ریاضی نیست. میشه گفت آمار یکی از دروس عمومی ریاضی محسوب میشه. تفاوت بین گروه های آزمایشی در این درس، در واقع، تفاوت در بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۳ هست. اگه 10 نکته طلایی برای 100٪ آمار در کنکور رو یاد بگیرد، میتونید درصد ریاضی خودتون رو بالا ببرید.البته یکم فصول مهم آمار در کنکور برای رشته انسانی بیشتر از ریاضی و تجربی هست. جواب دادن به نکات مهم آمار در کنکور راحت تر از گروه های دیگه هست. بهتون میگیم که چطور باید دروس مهم آمار و احتمالات در کنکور رو بخونید تا بتونید درصد خوبی داشته باشید.

 

 

برای دریافت مشاوره در رابطه با بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۳– انجام برنامه ریزی کنکور ریاضی و تجربی و همچنین کسب رتبه برتر کنکور با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

جدول بودجه بندی آمار و احتمال کنکور

 

جدول بودجه بندی آمار و احتمال کنکور

جدول بودجه بندی آمار و احتمال کنکور

 

هر ساله سوالات کنکور از مباحث خاصی بیشتر طرح می شوند. به همین دلیل است که گاها بودجه بندی ها با یکدیگر متفاوت می شوند. نحوه طرح سوالات برای هر سال ممکن است متفاوت از سال های گذشته باشد. اما به طور کلی برخی از مباحث هستند که همیشه طراحان سوال، نگاه ویژه ای به آن ها دارند و به همین دلیل است که می توانید به برخی از مباحث توجه بیشتری داشته باشید. اگر نگاهی به جدول زیر بیندازید، حتما بهتر می توانید با این مباحث مهم آشنا شوید.

 

سال کنکور اندازه گيري و مدلسازي جامعه و نمونه متغيرهاي تصادفي دسته بندي داده ها و جدول فراواني نمودارها و تحليل داده ها شاخص هاي مركزي شاخص هاي پراكندگي
96 0 سوال 0 سوال 0 سوال 1 سوال 1 سوال 0 سوال 1 سوال
95 0 سوال 0 سوال 0 سوال 1 سوال 1 سوال 0 سوال 1 سوال
94 0 سوال 0 سوال 0 سوال 1 سوال 1 سوال 0 سوال 1 سوال
93 0 سوال 0 سوال 1 سوال 1 سوال 0 سوال 1 سوال 0 سوال
92 0 سوال 1 سوال 0 سوال 0 سوال 1 سوال 1 سوال 0 سوال
91 0 سوال 0 سوال 0 سوال 0 سوال 1 سوال 1 سوال 1 سوال
90 1 سوال 0 سوال 0 سوال 1 سوال 0 سوال 0 سوال

آنچه در این جدول ملاحظه شد، مربوط به سال های گذشته می باشد، برای اطلاع دقیق از تمامی جزئیات  بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۳ و سال های اخیر، با مشاوران ما به شمارهای 9099075307 – تماس از سراسر کشور و 9099075307 – تماس از استان تهران از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

آیا بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۳ برای همه رشته ها همینه؟

مسلما رشته ریاضی همونطور که از اسمش پیداست، بیشترین مباحثش ریاضی هست. به همین دلیل نحوه حل سوالات آمار برای این رشته کمی سخت تر هست و همچنین تعداد سوالات آمار این رشته نیز به تبع کم تر هست. البته اینطور نباید تصور کنید که آمار را رو باید از منابع مطالعه کنکور خودتون حذف کنید. حتی اگه فقط چندتا تست از اون مطرح بشه، باز هم میتونه کمک کنه درصد شما بالا بره و ضمن اینکه پیچیدگی حل سوالات آمار به پیچیدگی بقیه درسای محاسباتی نیست.

برای رشته تجربی میشه گفت تقریبا بودجه بندی آمار و احتمال کنکور شبیه به همین جدولی هست که ارائه دادیم. خب ممکنه داوطلبان نظام جدید بگن که این مربوط به سال های قبل میشه و برای داوطلبای نظام قدیمه. نه اینطور نیست. البته که توی سال های اخیر تغییراتی به وجود هم اومده . به همین دلیله که ما اصلا اینجا هستیم که هر سوالی دارید از ما بپرسید. این جدول فقط برای آشنایی کلی برای شما هست. میتونید با ما تماس بگیرید که بر اساس کنکور نظام جدید شما رو راهنمایی کنیم. (ارائه مشاوره برای همه گروه های آزمایشی یکسان هست).

داوطلبای محترم علوم انسانی اگر بانک سوالات کنکور انسانی رو دانلود کرده باشن، حتما متوجه خواهند شد که سوالات آمار برای این رشته بیشتر خواهد بود. یه خوبی که برای داوطلبای کنکور انسانی داره اینکه خیلی از سوالات در برخی از سال ها به صورت حفظی بودن و به همین دلیل میتونید به راحتی اگر کتاب رو خوب خونده باشید، بهشون جواب بدید. قطعا سوالای محاسباتی هم خواهید داشت. اما اونم اگر تمرین داشته باشید، میتونید راحت بهشون جواب بدید. تقریبا میشه گفت حدود 20 درصد و شایدم بیشتر، با خوندن آمار میتونید جواب بدید.

 

 

فصول مهم آمار در کنکور

 

همیشه یکی از مواردی که میشه در رابطه با فصول مهم آمار در کنکور نمودار ها و روش های حل جداول فراوانی هست و میشه گفت جزو مباحث آسان ریاضی در کنکور هستن. خب طبیعی هست که نمیشه سوالات و تست های مربوط به این مباحث رو به همون سادگی آورد. یکم سوال ها رو میپیچونن. خصوصا برای بچه های گروه ریاضی و فیزیک. حتی گاهی ممکنه این سوالا رو جوری بیارن که با خیلی از مباحث دیگه مرتبط بشن و به خاطر همین اگر شما بلد نباشید باقی مباحث رو، نمیتونید بهشون جواب بدین.

تعاریف رو خوب خوب بخونید. خصوصا اون تعاریف مربوط به متغیرهای اسمی، فاصله ای و ترتیبی و… باشه. همیشه یکی از نکات مهم بودجه بندی آمار و احتمال کنکور همین هست. البته ممکنه تو سال های اخیر این سوالات کم تر شده باشه و یا طراحان سوال در برخی از سال ها، اصلا این سوالا رو نیارن. اما چون یکی از مباحث مهم آمار هست. خصوصا برای بچه های انسانی که بعدها باید کارای تحقیقاتی انجام بدن و اگر اینا رو بلد نباشن دیگه امکان یادگیری مابقی روش تحقیق رو نخواهند داشت، طراحان توجه ویژه ای به این مباحث دارن. مابقی دروس مهم آمار و احتمالات در کنکور رو هم میشه از جدول و هم از بانک سوالات متوجه بشید.

 

 

چطور باید نکات مهم آمار در کنکور رو حفظ کنیم؟

 

چطور باید نکات مهم آمار در کنکور رو حفظ کنیم؟

چطور باید نکات مهم آمار در کنکور رو حفظ کنیم؟

 

یکی از سخت ترین سوالا ، جواب دادن به نحوه مطالعه نکات مهم آمار در کنکور هست. درس آمار نه مثل درس های کاملا حفظی هست که شما نه میتونید با حفظ کردن کامل اون به جواب رسید، و نه میتونید مثل درسای محاسباتی هست که فقط فرمول ها رو حفظ کنید . آمار یه درس کاملا فرار هست. بخاطر همین توصیه می کنیم اگه میخواید روی فصول مهم آمار در کنکور مسلط بشید، جمع بندی و خلاصه برداری ، حاشیه نویسی و … رو فراموش نکنید. خوبی این درس اینه که شما میتونید توی چند صفحه خیلی از نکات مهم رو یادداشت کنید و بهشون مسلط بشید.

برای مباحثی که بر اساس بودجه بندی آمار و احتمال کنکور سوالای زیادی ازش مطرح میشه و حفظی هستن، میتونید از خودتون مثال دربیارید. سعی کنید اینقدر تکرارشون کنید که تشخیص اونا براتون آسون بشه و بتونید به راحتی تشخیص بدید که چطور هستن. جزوه هایی هم وجود داره که آمار رو خیلی خلاصه و با جمع بندی کامل بخونید. خصوصا برای زمان جمع بندی ، این جزوه های میتونه خیلی کمک کنه. اگر بتونید خودتون بر اساس 10 نکته طلایی برای 100٪ آمار در کنکور این جزوه رو تهیه کنید که خیلی بهتر هم میشه.

 

 

برای مسلط شدن به دروس مهم آمار و احتمالات در کنکور باید چیکار کرد؟

مسلط شدن بر هر کدوم از بودجه بندی آمار و احتمال کنکور فصول مهم آمار در کنکور بدون تست زدن غیر ممکنه. پس اگر فکر میکنید که خوندن یه جزوه به تنهایی میتونه کمک کنه که شما به سوالای آمار در سر جلسه کنکور جواب بدید، باید بگیم که این پنبه رو از گوشتون در بیارید و به این موضوع اصلا فکر نکنید. ببینید بعضی از داوطلبا این اشتباه رو میکنن و فقط با خوندن یه جزوه سر جلسه میرن و به سوالای آمار جواب میدن و اشتباه به سوالات جواب میدن. بدون اینکه تست بزنید و تحلیل کنید، هیچ وقت نمیشه این اطمینان رو داشته باشید که درست جواب بدید به سوالات.

تثبیت ذهنی بدون ابزاری به نام تست زدن غیر ممکن هست. پس تست بزنید و سوالا رو خوب تحلیل کنید و سعی کنید به همشون جواب بدید و اگر جایی هم نیاز به مشاوره داشتید، حتما مشاوره بگیرید تا بتونید مسلط بشید بر اون مباحث و همچنین برنامه ریزی کنکور رو توسط مشاوران ما داشته باشید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۳ مطالبی را ارئه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در رابطه با 10 نکته طلایی برای 100٪ آمار در کنکور هستید، میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. دریافت لیست دروس و فصول مهم آمار در کنکور پس از برقراری ارتباط با مشاوران ما در ارتباط باشید.دریافت فیلم تدریس دروس مهم آمار و احتمالات در کنکور پس از برقراری تماس با ما امکان پذیر خواهد بود. همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهیم بود.

 

 

مطالب مرتبط

دانلود سوالات ریاضی کنکور

بودجه بندی کنکور انسانی ۱۴۰۳

بودجه بندی کنکور ریاضی ۱۴۰۳

10 نکته طلایی برای 100٪ آمار در کنکور

فصول مهم آمار در کنکور
نکات مهم آمار در کنکور
دروس مهم آمار و احتمالات در کنکور

بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۳

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا بودجه بندی آمار و احتمال کنکور نسبت به سال های گذشته تغییر یافته است؟

با توجه به تغییرات ایجاد شده در نحوه طراحی سوالات و همچنین محتوای کتب درسی، امکان اینکه این بودجه بندی تغییر یابد زیاد خواهد بود.

 

چگونه می توانم بر 10 نکته طلایی برای 100٪ آمار در کنکور تسلط یابم؟

برای اطلاع از فصول مهم آمار در کنکور و همچنین نکات مهم آمار در کنکورمی توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود است، تماس حاصل نمایید.

 

آیا تشخیص دروس مهم آمار و احتمالات کنکور در همین بودجه بندی مشخص می شود؟

قطعا مباحثی که از اهمیت بیشتری برخودار هستند، سوالات بیشتری را به خود اختصاص می دهند. اما این بدان معنا نخواهد بود که اگر مبحثی حاوی این سوالات نباشد، سال آینده هیچ سوالی از آن مطرح نمی شود.

 

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «بودجه بندی آمار و احتمال کنکور ۱۴۰۳»

 1. Avatar photo سامان گفت:

  سلام می خواستم بدونم حدودا چند سوال از امار و احتمال در کنکور ریاضی میاد؟

  1. Avatar photo moshaverarshad گفت:

   سلام بودجه بندی برای امار معمولا 4 یا 5 سوال هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع کنکور سراسری

  منابع کنکور سراسری 1403 | بهترین منابع درسی کنکور سراسری

  پیرو اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور منابع کنکور سراسری 1403 اعلام گردید. کلیه داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه با توجه به منابع مطالعه کنکور باید نسبت به خرید کتب مورد نیاز اقدام نمایند....
 • بهترین منابع عربی کنکور

  بهترین منابع عربی کنکور ۱۴۰۳

  آیا تا به حال این فکر به ذهنتان خطور کرده است که در صورت عدم انتخاب منبعی مناسب برای دروس مختلف کنکور از جمله درس عربی چه بلایی ممکن است بر سر رتبه شما در کنکور بیاید؟ چگونه می توان...
 • رشته کارگردانی

  رشته کارگردانی + بازار کار، دروس، رتبه و شهریه

  رشته کارگردانی، یکی از رشته‌های پرطرفدار سینما است که معمولاً افراد زیادی به آن علاقه دارند. در این رشته بازیگران و کلیه عوامل سینما را هدایت می‌کنند و نقش پررنگی در صنعت سینما ایران دارد. بازار کار رشته کارگردانی بسیار...
 • منابع کنکور هنر

  منابع کنکور هنر ۱۴۰۳ + معرفی بهترین منبع سوالات

  لیست منابع کنکور هنر ۱۴۰۳ اعلام شد. کلیه افراد و داوطلبان مایل به شرکت در کنکور این گروه آزمایشی الزاماً باید اطلاعات لازم را در رابطه با کتاب های کنکور هنر بدست آورند و در ادامه اقدامات لازم را برای...
تماس با مشاور