ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

زمان برگزاری امتحان نهایی دی ۱۴۰۲ + برنامه و تاریخ

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴
زمان برگزاری امتحان نهایی دی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307
زمان برگزاری امتحان نهایی دی ۱۴۰۲ منتشر شد. بر اساس برنامه امتحانات نهایی دی ماه، دانش آموزان و همچنین داوطلبان کنکوری که قصد ترمیم معدل دارند می بایست خود را برای شرکت در این امتحان ها آماده نمایند. گفتنی است طبق اطلاعیه های مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی تاریخ امتحان نهایی دی ماه از ۱۴۰۲/10/3 لغایت ۱۴۰۲/10/26 می باشد که تمامی دانش آموزان مردود در امتحانات خرداد و شهریور می توانند مطابق با زمان اعلام شده برای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 لازم به ذکر است مطابق بند ۵ ماده واحده تکمیل و اصلاح سیاست‌ ها و ضوابط ساماندهی سنجش، کلیه دانش آموزان پایه دوازدهم روزانه، آموزش از راه دور، داوطلبان آزاد رشته های نظری دوره دوم متوسطه و بزرگسالان برای شرکت در امتحان مجاز می باشند تا به سوالات امتحان که به صورت مفهومی و منطبق با اهداف برنامه درسی طراحی شده اند، پاسخ دهند. با توجه به اهمیت نمره امتحانات نهایی در انتخاب رشته و کنکور سراسری پیشنهاد می کنیم از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید و از مشاوران کارآزموده ایران تحصیل مشاوره تحصیلی دریافت نمایید تا با این کار قبولی با نمره بالای خود را تضمین کنید.

برنامه امتحانات نهایی دی ماه ۱۴۰۲

برنامه امتحانات نهایی دی ماه مختص هریک از رشته های تحصیلی برای مشاهده شما دانش آموزان عزیز در جدول زیر قرار داده شده است.
برنامه امتحانات نهایی دی ماه پایه دوازدهم ۱۴۰۲
زمان برگزاری : ساعت 9:30 صبح
رشته / تاریخ ریاضی – فیزیک علوم تجربی                 ادبیات و علوم انسانی      علوم و معارف اسلامی
شنبه ۱۴۰۲/10/03 ریاضیات گسسته   ریاضی 3  ریاضی و آمار 3    ریاضی و آمار 3
دوشنبه ۱۴۰۲/10/05    تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن)  تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن)    تعلیمات دینی 3 (دینی، اخلاق و قرآن) علوم و معارف قرآنی 3
چهارشنبه ۱۴۰۲/10/07   شیمی 3   شیمی 3   عربی 3 (زبان تخصصی رشته) تاریخ 3 (تخصصی رشته)
شنبه ۱۴۰۲/10/10 حسابان 2   زیست شناسی 3  علوم و فنون ادبی 3  علوم و فنون ادبی 3
دوشنبه ۱۴۰۲/10/12    عربی، زبان قرآن 3  عربی، زبان قرآن 3 جغرافیا 3    اصول و عقاید 3
چهارشنبه ۱۴۰۲/10/14  سلامت و بهداشت  سلامت و بهداشت  سلامت و بهداشت  سلامت و بهداشت 
شنبه ۱۴۰۲/10/17 فیزیک 3 فیزیک 3 تاریخ 3  عربی 3 (زبان تخصصی رشته)
دوشنبه ۱۴۰۲/10/19  فارسی 3 فارسی 3 فارسی 3 فارسی 3
چهارشنبه ۱۴۰۲/10/21 هندسه 3  _ فلسفه 2 فلسفه 2
شنبه ۱۴۰۲/10/24 زبان خارجه 3 زبان خارجه 3 زبان خارجه 3 زبان خارجه 3
دوشنبه ۱۴۰۲/10/26 علوم اجتماعی علوم اجتماعی جامعه شناسی 3 احکام 3
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بارم بندی امتحانات نهایی دوازدهم تجربی کلیک کنید.
برنامه امتحانات نهایی دی ماه

زمان برگزاری امتحان نهایی دی ۱۴۰۲

در خصوص زمان برگزاری امتحان نهایی دی ماه ۱۴۰۲ لازم است بگوییم با توجه به جدول برنامه ها، تاریخ امتحان نهایی دی ماه از ۱۴۰۲/10/3 تا ۱۴۰۲/10/26 است.
البته لازم به ذکر است بر اساس برنامه امتحانات نهایی دی ماه، امتحان درس ادیان الهی (3) که ویژه اقلیت های دینی است در روز دوشنبه ۱۴۰۲/10/05 برگزار می شود. همچنین امتحان زبان 3 دانش آموزان آسیب دیده شنوایی و زبان های خارجی آن ها  روز شنبه ۱۴۰۲/10/24 برگزار خواهد شد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد حذفیات امتحان نهایی کلیک کنید.

مشاوره امتحان نهایی دی ماه

همانطور که می دانید امتحانات نهایی برای دانش آموزان به ویژه دانش آموزانی که در پایه دوازدهم هستند بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا برای ورود به یک رشته و دانشگاه عالی، ۲۵ درصد مربوط به سوابق تحصیلی دانش آموزان و معدل کتبی آنها است. همچنین با توجه به تاثیر سوابق تحصیلی، دانش آموزانی که معدل آن ها پایین تر از ۱۵ باشد شانس موفقیت خود را در رشته و دانشگاه های درجه یک دست می دهند و در صورت قبولی در کنکور نیز باید مجدداً در آن شرکت نمایند. بنابراین پیشنهاد می شود دانش آموزان عزیز از مطالعه کافی و با دقت دروس غافل نشوند. 
نکته مهم دیگر اینکه از آنجا که داشتن آرامش و اعتماد به نفس قبل از حضور در جلسه امتحان یکی از کلیدی ترین عوامل کسب موفقیت به حساب می آید بهتر است دانش آموزان حدود نیم ساعت قبل از جلسه امتحان در حوزه امتحانی خود حضور داشته باشند.
علاوه بر این تمامی دانش آموزان برای شرکت در امتحانات نهایی می بایست کارت ورود به جلسه خود را چند روز قبل از شروع امتحان ها دریافت کنند و به طور دقیق به زمان، ماده امتحانی و حوزه برگزاری امتحان توجه نمایند.
لازم به یادآوری است برنامه امتحانات نهایی دی ماه بزرگسالان و دانش آموزان مدارس از راه دور مشابه دانش آموزان روزانه است و این امتحانات به صورت هماهنگ برگزار می گردند.
دانش آموزانی که که قصد ترمیم معدل خود در کنکور سال جاری را دارند می‌ توانند پس از مراجعه به سازمان آموزش و پرورش یا مدارس بزرگسالان در آزمون ثبت نام نمایند و از زمان برگزاری امتحان نهایی دی ماه مطلع شوند. شایان ذکر است این کار برای بهبود سوابق تحصیلی در کنکور سراسری انجام می شود.  
📢 اطلاعیه 📢
کلیه افراد شرکت کننده در امتحانات نهایی می توانند برنامه مطالعاتی مخصوص به خود را از مشاوران ایران تحصیل دریافت نمایند.
تاریخ امتحان نهایی دی ماه

اخبار پیرامون امتحانات نهایی

✅ زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی 
به طور معمول اعلام نتایج، نهایتا تا یک ماه پس از اتمام امتحانات از طریق کارنامه دانش آموزان قابل مشاهده است. این کارنامه در سایت پادا و به صورت حضوری قابل دریافت می باشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بارم بندی امتحانات نهایی دوازدهم ریاضی کلیک کنید.
خلاصه مطلب 📝
در مقاله فوق در خصوص زمان برگزاری امتحان نهایی دی ماه صحبت کردیم و یادآور شدیم تاریخ امتحان نهایی دی ماه سوم تا بیست و ششم این ماه می باشد. 
علاوه بر این برنامه امتحانات نهایی دی ماه ۱۴۰۲ را در جدولی برای مشاهده دانش آموزان عزیز قرار دادیم. 
امیدواریم تمامی دانش آموزان کوشا و پرتلاش در امتحانات نهایی نمره خوبی کسب نمایند. شما دانش آموز کوشا چنانچه می خواهید 20 بگیرید می توانید از طریق برقراری تماس با شماره 9099075307 از تلفن ثابت با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید و با دریافت برنامه مطالعاتی مخصوص به خود نقاط قوت تحصیلی تان را تقویت و نقاط ضعف را برطرف نمایید.
برای دریافت فایل پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه برگزاری امتحانات نهایی دی ماه به چه صورت است؟

امتحانات نهایی دی ماه به صورت حضوری در حوزه های اعلام شده برگزار می گردند.

تاریخ برگزاری امتخانات نهایی دی ماه ۱۴۰۲ چیست؟

سوم تا بیست و شش دی ماه برای برگزاری امتحانات نهایی در نظر گرفته شده است.

نتایج امتحانات نهایی در چه زمانی اعلام می شوند؟

به طور معمول اعلام نتایج، نهایتا تا یک ماه پس از اتمام امتحانات از طریق کارنامه دانش آموزان قابل مشاهده است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  قادر
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام وقتتون بخیر، من برای ترمیم معدل کنکورم به دنبال شرکت در امتحانات نهایی دی هستم، میخواستم بدونم که زمان برگذاری امتحانات نهایی دی ماه برای من هم با تاریخ اعلامی برای سایر دانش آموزان یکسان می باشد؟

  • Avatar photo
   ariya iranikhah
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام وقتتون بخیر، بله در صورتی که متقاضی ترمیم معدل برای کنکور باشید هم زمان برگزاری امتحان نهایی دی ماه با بقیه برای شما یکسان خواهد بود.

 2. Avatar photo
  عبدالله ناصری
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام وقتتون بخیر، میخواستم بدونم زمان برگذاری امتحانات نهایی دی ماه برای رشته های مختلف یکسان هست؟ یعنی آیا این رشته های مختلف امتحانات نهایی ثلث اولشون توی یک زمان ثابت به اتمام میرسه؟

  • Avatar photo
   ariya iranikhah
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

   سلام وقت بخیر، زمان برگزاری امتحانات نهایی دی ماه طبیعتا به دلیل متفاوت بودن واحد های درسی و تعداد آن ها در روز های برگذاری متفاوت می باشد، اما به صورت حدودی تارید شروع و اتمام آنها یکسان می باشد.

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)