ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور ریاضی و تجربی

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور ریاضی و تجربی

جهت دریافت مشاوره در مورد روش های مطالعه نفرات برتر کنکورتکنیک های تست زنی کنکور _ مشاوره تحصیلی تلفنی رایگان و برنامه ریزی تحصیلی کنکور و یا بهره مندی از دیگر خدمات مشاوره ایران تحصیل از سراسر کشور با ما تماس بگیرید

شماره  9099075307 و در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران)  پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور شاید امروز ذهن خیلی از شما داوطلبان عزیز را درگیر خود کرده باشد مخصوصا امروز که دیگر ثبت نام کنکور را هم تکمیل کرده و در حال آماده شدن برای آزمون هستند با توجه به اینکه هر ساله افراد زیادی در کنکورهای سراسری که در کل کشور برگزار می شود شرکت می کنند اما تنها عده ای از آن ها در کنکور جزو نفرات برتر کنکور می شوند و به جرات می توان گفت این یک مساله اتفاقی نیست پس سوال اینجاست که راز موفقیت آن ها در کنکور چیست؟
برخی این موفقیت را برآمده از استعداد ذاتی آن ها می پندارند اما طبق گفته همان نفرات برتر لازم است بدانیم استعداد تنها 10 درصد از کل مسیر موفقیت را شامل می شود. برای اینکه متوجه شوید تلاش و کوشش چه تاثیر بسزایی در موفقیت در کنکور دارد بهتر است به روش های مطالعه نفرات برتر کنکور مراجعه کرده و نظر هر یک را بررسی کنیم.

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور – روش درس خواندن رتبه های برتر تجربی و ریاضی

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور یک میانبر عالی برای رسیدن به هدف با توجه به تجربه های داوطلبان موفق در کنکور می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.
ابتدا سخنان رتبه دوم کنکور ریاضی فیزیک کشور سال 96، محمد کاظم فقیه خراسانی را بررسی می کنیم که در این راستا درباره روش های مطالعه نفرات برتر کنکور با او گفتگو نمودیم. محمد می گوید که مطالعه جدی خود را از سال دوم دبیرستان شروع کرده است.
از او درباره ساعات مطالعاتی اش نیز پرسیدیم او بیان کرد: روزهای عادی 6 ساعت و در ایام تعطیل 10 الی 12 ساعت مطالعه می کردم ، من تلاش های زیادی کردم ولی فکرش را هم نمی کردم که دوم شوم.
از او درباره رشته مورد علاقه اش پرسیدیم وی گفت علاقه به تحصیل در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی را دارد.

همانطور که می بینید این رتبه برتر کنکور ، موفقیت خود را حاصل تلاش های خود می داند به طوری که نتیجه به دست آمده از تلاش هایش او را متعجب کرده است.

در این بخش روش های مطالعه نفرات برتر کنکور تجربی را بررسی می کنیم.

نفر بعدی امیر حسین قویدل صحرایی است که درباره روش های مطالعه نفرات برتر کنکور تجربی با او به گفتگو می نشینیم.
او که رتبه دوم کنکور سراسری علوم تجربی سال 96 را در کارنامه دارد نیز درباره ساعات مطالعاتی خود گفت روزانه 10 ساعت درس می خوانده و از سال سوم دبیرستان تصمیم جدی خود را گرفته است. پس تا اینجا بخوبی متوجه شدیم که نفرات برتر کنکور برخلاف داوطلبان عادی، برنامه ریزی چندساله برای تلاش جهت موفقیت و قبولی در کنکور سراسری را پایه ریزی کرده اند. آنها از سال آخر شروع به مطالعه کنکور نمی کنند بلکه از سال های قبل اقدام می نمایند.

درباره روش های مطالعه نفرات برتر کنکور از آرمین گلچین که هفتمین نفر کنکور علوم تجربی سال 95 است پرسیدیم و او توضیحاتی دقیق تر را ارائه داد. وی رمز موفقیت خود را برنامه ریزی هفتگی و همچنین مشاوره گرفتن از معلمان خود به منظور اختصاص دادن زمانی برای نقاط ضعف خود می داند. او گفت با توجه به نقاط ضعفی که در هر درس داشتم از معلمان خود خاستم تا مرا راهنمایی کنند که برای هر درس چه میزان زمان در روز، هفته و ماه اختصاص دهم.
او نیز میزان مطالعه اش را تا قبل از نوروز 8 الی 9 ساعت و بعد از 10 الی 11 ساعت گفته است.

داوطلبان محترم پیشنهاد می کنیم حتما 9 روش طلایی برنامه ریزی کنکور را که از تجربه رتبه های برتر سال های گذشته گردآوری شده مطالعه کنید

 

جهت دریافت مشاوره موفقیت در کنکور مطابق با روش های مطالعه نفرات برتر کنکور هستید ، با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

تلفن تماس مرکز ایران تحصیل : 9099075307 و در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران)

روش در خواندن رتبه های برتر کنکور – انسانی

بهتر است کمی هم از اظهارات نفرات برتر در کنکور انسانی را بشنویم و روش های مطالعه نفرات برتر کنکور انسانی را بررسی کنیم.
سجاد قاسمی، رتبه دوم کنکور انسانی سال 95 را دارا می باشد. او نیز می گوید از سوم دبیرستان اقدام به مطالعه جدی و با کیفیت کرده است و این ساعات مطالعه روزانه را در سال چهارم افزایش داده است به طوری که در روزهایی که به مدرسه می رفته است 3 تا 4 ساعت و در روزای دیگر 9 الی 10 ساعت مطالعه می کرده است.

طبق بررسی های صورت گرفته و مصاحبه های انجام شده از نفرات برتر کنکور سال های اخیر چند نکته وجود دارد که در تمام یا بیشتر روش های مطالعه نفرات برتر کنکور به چشم می خورد. نکات را در متن ذیل به صورت اجمالی توضیح داده ایم:

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور –  یک ماه آخر مطالب جدید ممنوع

اگر در برنامه ریزیتان بعضی از مباحث را به خرداد ماه منتقل کردید این کار اشتباه محض است خرداد ماه تنها زمان مرور و جمع بندی کنکور در یک ماه است. سعی کنید کل مباحث را تا آخر اردیبهشت به اتمام برسانید. ماه آخر فرصت بسیار کم است و احتمال زیاد آن است که مطالب جدید جهت یادگیری، بدلیل فرصت اندک، به پایان نرسد. تمام مباحث را تا قبل از خرداد ماه به پایان برسانید. یکی از اصول مهم در روش های مطالعه نفرات برتر کنکور همین است.

از ثبت نام کنکور جا مانده اید؟؟! اصلا جای نگرانی نیست برای ثبت نام مجدد کنکور یا ویرایش اطلاعات کنکور اینجا کلیک کنید

روش های مطالعه نفرات برتر کنکورهدف های بزرگ را به قسمت های کوچک تقسیم کنید تا بهتر نتیجه بگیرید.

این کار را که تقریبا در تمام روش های مطالعه نفرات برتر کنکور می توان دید به ماه های نزدیک به کنکور یعنی ادریبهشت و خرداد ماه مربوط است. اگر در این ماه ها احساس ضعف در مبحثی را داشتید به جای اینکه چند ساعت را پشت سر هم به آن مبحث اختصاص دهید، روزی 20 الی 30 دقیقه را روزانه اختصاص دهید. هنگامی که به طور مکرر و روزانه به مبحثی برای مدتی کوتاه بپردازید بسیار بیشتر از یک باره خواندن مطالب نتیجه می گیرید. بطور مثال : اگر در مبحثی از قواعد عربی مشکل دارید، روزی بیست دقیقه تا نیم ساعت برایش وقت بگذارید تا نتیجه شگفت انگیزش را خود مشاهده نمایید.

آزمون های جامع بهترین راه برای سنجش خود و دانسته هایتان

توصیه می کنیم در ماه های انتهایی در آزمون های جامع یکی از موسساتی که آزمون های جامع برگزار می کنند و آزمونشان از جامعه آماری بالایی برخوردار است شرکت کنید. این کار قسمتی مهم از روش های مطالعه نفرات برتر کنکور را در بر می گیرد.

در خرداد ماه خودتان از خودتان آزمون بگیرید.

طبق گفته های نفرات برتر کنکور تجربی و ریاضی و بررسی های انجام شده در روش های مطالعه نفرات برتر کنکور ، آزمون های سراسری ۷ سال گذشته بهترین منبع سوالات کنکور در ماه خرداد (ماه جمع بندی) است. در آزمون هایی که خودتان برگزار می کنید می بایست همان جو و وضعیت کنکور را پیاده کنید و با لباس رسمی آزمون دهید. شما باید خود را سر جلسه کنکور تصور کرده و با تلقین آن شرایط، آزمون را آغاز کنید. بعد از آزمون دادن می بایست زمانی را برای رفع مشکلات با تجزیه و تحلیل دقیق قرار دهیم بهترین زمان برای آزمون با توجه به محاسبه کردن زمانی برای رفع اشکال ۳ روز در میان است. این نیز یکی از روش های مطالعه نفرات برتر ایران است.

 

اگر از برنامه مطالعاتی خود جا مانده اید اصلا نگران نباشید چون برنامه ریزی شروع کنکور از عید را برای شما آماده کرده ایم به امید موفقیت شما در این آزمون بزرگ
کانال اطلاع رسانی روش های مطالعه نفرات برتر کنکور

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور

مطالب مرتبط :

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

روش های مطالعه رتبه برترهای کنکور سراسری چگونه است؟

تمام رتبه برتر ها برای رسیدن به موفقیت یک روش موثری را دنبال کرده اند .در این مقاله با ما همراه باشید.

ساعات مطالعه رتبه برتر ها در روز چقدر است؟

نمیتوان برای تمام افراد ساعات مطالعه واحدی را در روز در نظر گرفت بلکه برای تمام افراد ساعات مطالعه روزانه متفاوت است.

نقطه مشترک تمام رتبه برتر ها در روش مطالعه چیست؟

نقطه مشترک تمام رتبه برتر ها در روش مطالعه بالا بودن ساعات مطالعه، خلاصه نویسی و یا حاشیه نویسی است.

آیا داشتن مشاوره و برنامه ریزی درسی کمکی به رتبه برتر شدن میکند؟

مشاوران و کارشناسان برنامه ریزی درسی به علت تجربه زیاد در برنامه ریزی کنکور، کمک شایانی به شما میکنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • روش تورق سریع

  روش تورق سریع | جمع بندی کنکور در چند دقیقه

  روش تورق سریع یکی از روش‌های کارآمد برای مطالعه در کمترین زمان است. بسیاری از افراد که پشت کنکوری هستند، با اطلاع از تورق سریع می‌توانند مطالب کنکور را در چند دقیقه جمع‌بندی کنند. این روش برای افراد مناسب است...
 • تکنیک زمان های نقصانی

  تکنیک زمان های نقصانی | مزایا و معایب + نکات طلایی

  تکنیک زمان های نقصانی، برای افراد در کنکور و دیگر آزمون‌ها برای ورود به دانشگاه یا کار بسیار مورد توجه است. این تکنیک می‌تواند یک روش موثر و کاربردی برای آزمون مهمی مانند کنکور باشد. می‌دانیم یکی که از اصلی‌ترین...
 • مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید

  مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید! تلفنی 24 ساعته | irantahsil

  ایران تحصیل به عنوان یکی از بهترین وب سایت‌های مشاوره تحصیلی رایگان است که به دلیل کیفیت بالای مشاوره و قیمت مناسب تا به حال توانسته بخش اعظمی از داوطلبان کنکور و دانش آموزان را به خود جذب کند. به...
 • مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  دریافت مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس جهت کسب آمادگی برای آزمون‌های مختلف و برنامه‌ریزی درست، بسیار مهم و حیاتی است. مشاوره تحصیلی مدرسه، دانشگاهی و نظام وظیفه در حال حاضر نقش بسیار پررنگ‌تری نسبت به گذشته دارد و بیشتر مورد...
تماس با مشاور