ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته ی هوشبری

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته ی هوشبری یکی از شاخه های پزشکی است غالبا کسانی که در این رشته موفق می شوند در بیمارستانها ازکار آمدترین اشخاص محسوب می شوند. رشته ی هوشبری (فارغ التحصیلان این رشته) در اتاق عمل به عنوان دستیار جراح ایفای نقش می کنند و همه ی علاوم حیاتی بیمار را زیر نظر می گیرند رشته ی هوشبری یکی از رشتهای است که هر مقطعی باشند  محل کارشان در یک جای مشخص ( مراکز درمانی ) است.

رشته ی هوشبری جزو جدایی نا پذیر حلقه ی پزشکی است که جهت رفاه حال بیمار و کنترول هوشیاری بیمار است محصلان این رشته در مقاطع مختلف به آموزش شناسایی و به کار گیری تجهیزات اندازه گیری خون و سایر دستگاه ها و کاربرد آن ها در جای مختلف خود و استریلیزاسیوناین تجهیزات بیهوش کردن بیمار در حضور متخصصین و مراقبت های قلب و بی حس کردن قسمتی از بدن بیمار که جراحی در آن بخش انجام می شود در ادامه به کاربرد رشته ی هوشبری و رشته های مرتبط با این رشته و نحوه ی قبولی در این رشته و بازار کار می پردازیم. شماره تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره : 9099075307 – 9099075307 ( استان تهران) تماس همه روزه از ۸ صبح تا ۱ شب.

یکی از رشته هایی که اکثر داوطلبان رشته ی تجربی برای قبولی در آن تلاش می کنند رشته ی هوشبری است. رشته ی هوشبری از مجموعه ی رشته های علوم پزشکی _پیراپزشکی می باشد که دانشجویان این رشته نقش مراقبتی و بالینی از بیمار را عهده دار هستند.

رشته های مرتبط با رشته ی هوشبری

رشته هوشبری دارای محبوبیت فراوانی بین رشته های تحصیلی است که سبب شده برخی دانشگاه های کشور اقدام به پذیرش بدون کنکور این رشته تحصیلی کنند. هوشبری بدون کنکور در چند سال اخیر در دانشگاه ها ارائه می‌شود. افرادی که در رشته ی هوشبری به مقاطع عالی دانشگاهی می‌رسند می‌توانند از طریق رشته های کارشناسی بیهوشی و پرستاری ثبت نام کنند و کسانی که مقطع کارشناسی را به اتمام رسانده اند در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند در رشته های فیزیولوژی، پرستاری، آناتومی و رشته های دیگر علوم پزشکی ادامه تحصیل دهند.

بنابراین در صورت قبولی در هر یک از رشته‌های کارشناسی ارشد بنا به رشته ی مورد نظر وظایفشان تعغیر می‌کند و کاملا تخصصی‌تر در رشته ی مورد نظر ادامه تحصیل می دهند هر یک از شاخه های کارشناسی ارشد نقش به خصوصی را ایفا می کنند در ادامه به دروسی که در این رشته باید در دانشگاه گذراند.

درس آناتومی _ درس معرفی بیمار_ میکرون شناسی _ درس کارآموزی در عرصه _ درس فورماکولوژی 1 و2 _ درس درس فیزیولوؤی 1و2 _ درس روش بی هوشی 1و2و3و4 _ درس احیاءقلب و ریوی _ درس رفتار در اتاق عمل _ درس بیمار شناسی _ درس رفتار در اتاق عمل _ درس اصول پرستاری _ درس اصطلاحات هوشبری و دروس عمومی دانشگاه

بازار کار رشته ی هوشبری

محصلان و کارشناسان رشته ی هوشبری در هر مقطعی که باشند محل کار و فعالیتشان در بیمارستان ها و مراکز درمانیست رشته ی هوشبری یکی از عضو های جداناپذیر حلقه ی درمانی و تیم جراهی است بنابر این هر مرکز درمانی به این رشته نیاز مبرمی دارند پس می توان گفت بازار کار خوبی دارد به شرط این که در دانشگاه خوب تحصیل کرده باشید و کاملا در این رشته مجرب باشید تا در آزمونها و ورودی های بیمارستان موفق شوید

کارشناشان رشته ی هوشبری می توانند :

  1. در مراکز درمانی و کلنیک های احیای قلب و بیماری های کلیوی و ….برای بی حس کردن ناحیه ای که جراحی و یا عمل پزشکی انجام می شود کنار متخصصین هوشبری نقش مهمی را ایفا می کنند
  2. تجهیزات اندازه گیری خون و سایر دستگاه ها که کاربرد آن ها متناسب با عمل جراحی مهم است را تنظیم می کنند و به کار گیرند
  3. می توانند با مطالعه پرونده پزشکی بیمار و تسلط بر روحیات و شخصیت شناسی بیمار از بیمار پرستاری کنند
  4. زیر نظر متخصص بی هوشی می توانند بیهوش کردن بیمار را شروع کنند و از بیمار مراقبت های قلبی و .. به عمل بیاوند

 

4/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور