ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته کامپیوتر

رشته کامپیوتر
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته کامپیوتر از جمله رشته‌های موردعلاقه و پردرآمد گروه علوم ریاضی و فیزیک می‌باشد. امروزه می توانیم این رشته را جزو پردآمدترین رشته‌های ریاضی و فیزیک بدانیم. زیرا افزایش سرعت تکنولوژی موجب می‌شود تا افراد به استفاده از آن علاقه و رغبت بیشتری نشان دهند. به همین دلیل لازم است برای پذیرش از ضرایب دروس ریاضی در این زیرگروه اطلاع دقیق یابید.

پذیرش در رشته کامپیوتر زمانی امکان‌پذیر می‌باشد که داوطلبان همه چیز درباره کنکور ریاضی را بدانند و همچنین از روش مطالعه ریاضی  اطلاعات کافی و لازم را کسب نمایید. داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی می‌توانند با استفاده از روش‌های نوین مطالعه کنکور آمادگی بیشتری را برای قبولی در آزمون داشته باشند. درآمد این رشته موجب علاقه‌مندی داوطلبان بدان می‌گردد.

رشته کامپیوتر واحدهای دانشگاهی مختلفی دارد. برخی از دروس رشته کامپیوتر ، خصوصاً در واحدهای ابتدایی دانشگاه ، را می‌توان از جمله دروس ریاضی و فیزیک دانست. به علت واحدهای برنامه نویسی بعدی که داوطلبان در ادامه خواهند داشت، لازم است ابتدا با منطق ریاضی هر یک از رشته‌ها آگاه شوند و پس از آن بتوانند به ادامه ترم‌های بعدی بپردازند. بنابراین در انتخاب رشته کنکور لازم است نهایت دقت عمل را به خرج دهید.

در ادامه به ارائه اطلاعات مختلف در رابطه با رشته کامپیوتر خواهیم پرداخت. اما چنانچه مایل به مشاوره قبولی در این رشته می‌باشید یا آنکه در رابطه با آینده شغلی و درآمد رشته کامپیوتر سوالاتی دارید، این سؤالات را با متخصصین ایران تحصیل با برقراری ارتیاط با شماره تلفن‌های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع دقیق از رشته کامپیوتر ، درآمد رشته کامپیوتر ، مشاوره قبولی در دانشگاه های معتبر، آگاهی از آینده شغلی این رشته با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید 

9099075307 سراسر کشور  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

معرفی رشته کامپیوتر 

 

معرفی رشته کامپیوتر

معرفی رشته کامپیوتر

 

اگر بخواهیم به معرفی رشته کامپیوتر بپردازیم ، باید بگوییم که از جمله رشته‌های پرطرفدار در سال‌های اخیر می‌باشد. قطعاً قبل از اینکه به درآمد رشته کامپیوتر فکر کنید، بهتر است نگاهی به ویژگی‌های شخصیتی برای پرداختن به این رشته بپردازید. اینکه آیا دروس تخصصی و همچنین بازار کارف شرایط شغلی آن ، با خصوصیات شخصیتی شما هماهنگ باشد؟

کامپیوتر در مقطع کارشناسی که با عنوان مهندسی شناخته شده است در ابتدا می توان به تحصیل در آن پرداخت. بنابراین کلیه داوطلبان عزیزی که در این رشته پذیرفته می‌شوند، باید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام نمایند. درواقع این رشته را می‌توان ترکیبی از ریاضی و برنامه نویسی دانست. البته شاخه علوم کامپیوتر آنف مهندسی محسوب نمی گردد.

یکی از باورهای غلطی که برخی از داوطلبان به هنگام ورود به این ر دارند، به موضوع ایجاد آمادگی و یادگیری در این رشته باز می‌گردد. برای مثال داوطلبان ممکن است این‌گونه تصور نمایند که پس از ورود به دانشگاه از ابتدا قرار است کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینند. اما حقیقت این است که داوطلبان باید از همان ابتدا بی مقدمه در دروس عملی به برنامه نویسی بپردازند.

 

 

پذیرش در رشته کامپیوتر در تمامی دانشگاه های سراسری ، آزاد ، پیام نور و همچنین غیر انتفاعی از واجدین شرایط صورت می پذیرد.

 

 

بازار کار رشته کامپیوتر 

 

بازار کار رشته کامپیوتر

بازار کار رشته کامپیوتر

 

بازار کار رشته کامپیوتر ، بسته به مهارت شما در این رشته دارد. برخی از فارغ التحصیلان این رشته بدون اینکه در دوران دانشجویی خود تلاشی برای این رشته نموده باشند و یا اینکه سعی در بالا بردن مهارت های خود نموده باشند انتظار موفقیت در کار خود را دارند. مهارت و تخصص در تمامی رشته های دانشگاهی حرف اول را می زند. بنابراین مهم نیست با چه معدلی فارغ التحصیل می شوید. مهم این است چقدر مهارت دارید.

با توجه به افزایش سرعت تکنولوژی و همچنین افزایش نیاز افراد جهت استفاده این تکنولوژی ، بازار کاری خوبی برای متخصصین کامپیوتر باز شده است. خوشبختانه برخلاف تمامی رشته ها، شما می توانید در منزل و بدون هیچ گونه نگرانی به انجام کار مورد نظر خود بپردازید. برنامه نویسی و در منار آن داشتن خلاقیت، یکی از مواردی است که می تواند به شما بسیار در جهت پیشرفت کمک نماید.

 

جدول دروس تخصصی گرایش نرم افزار

 

همانطور که می دانید، رشته کامپیوتر دو گرایش با نام های سخت افزار و نرم افرار دارد. هر دو این گرایش دروس مربوط به خود را دارد و همچنین به صورت کارکرد جداگانه ای در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال یک مهندس سخت افزار بیشتر با قطعات و نحوه کارکرد  همچنین ساخت آن ها آشنا می گردد. اما یک متخصص نرم افزار ، به برنامه نویسی و همچنین ساخت نرم افزارهای مختلف می پردازند.

 

 • رياضي 1و 2
 • آمار و احتمالات مهندسي
 • معادلات ديفرانسيل
 • فيزيك 1و 2
 • آزمايشگاه فيزيك 2
 • طراحی کامپیوتری سیستم های دیجیتال
 • ریز پردازنده و زبان اسمبلی
 • شبکه های کامپیوتری
 • هوش مصنوعی و سیستم های خبره
 • اصول طرحی کامپایلر
 • آزمايشگاه سیستم های عامل
 • آزمايشگاه مدارهای منطقی و معماری کامپیوتر
 • آز ریزپرازنده
 • آزمايشگاه مدارهای منطقی و معماری کامپیوتر
 • آز ریزپرازنده
 • آز شبکه های کامپیوتری
 • رياضيات گسسته
 • مباني كامپيوتر و برنامه سازي
 • ساختمان داده ها
 • مدارهاي الکتریکی
 • مدارهای منطقی
 • برنامه سازي پيشرفته
 • زبان تخصصی
 • نظريه زبان ها و ماشين ها
 • روش پژوهش و ارائه
 • ریاضیات مهندسی
 • معماری کامپیوتر
 • سیستم های عامل
 • طراحی الگوریتم ها
 • سیگنال ها و سیستم ها

زیر شاخه های رشته کامپیوتر

 

زیر شاخه های رشته کامپیوتر

زیر شاخه های رشته کامپیوتر

 

زیر شاخه های رشته کامپیوتر خوشبختانه متعدد می باشد. به همین دلیل داوطلبان با توجه به کارکرد هر یک از رشته ها و همچنین با توجه به درآمد تخصص کامپیوتر ، دست به انتخاب در هر یک از زیرشاخه های کامپیوتر می زنند. کلیه متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که هر یک از این زیر شاخه ها در آینده و پس از فارغ التحصیلی کارکرد و تخصص های مختلفی را خواهند داشت.

یکی از گرایش ها و زیر شاخه های رشته کامپیوتر، نرم افزار می باشد که راه را برای خلاقیت داوطلبان کاملا باز می نماید. خوشبختانه آشنایی با زبان های مختلف برنامه نویسی می تواند بسیار برای ایجاد و ساخت نرم افزارهای مختلف داوطلبان را کمک نماید. یکی دیگر از رشته هایی که به آن باید اشاره نماییم. در رابطه با رشته علوم کامپوتر می باشد. که بیس و اصول این رشته بیشتر برگرفته از ریاضیات می باشد.

 

شرایط ورود به رشته کامپیوتر

 

شرایط ورود به رشته کامپیوتر با توجه به دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. به عنوان مثال دانشگاه های دولتی و سطح یک کشور، لازم است داوطلبان از رتبه بسیار خوبی برای پذیرش برخودار باشند و همچنین مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های مختلف شده باشند. و پس از آن اقدام به انتخاب رشته نمایند. همچنین ورود به دانشگاه برای دانشجویان دانشگاه آزاد نیز می تواند متفاوت باشد.

برای کسب اطلاع دقیق در رابطه با شرایط ورود به رشته کامپیوتر ، دروس تخصصی این رشته در تمامی گرایش ها و همچنین رتبه های قبولی در هریک از دانشگاه ها، می توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه رو زکه مایل باشید، در ارائه خدمات به شما آماده خواهند بود. شماره های زیر، منحصر به تمامی داوطلبان می باشند.

 

جهت اطلاع دقیق از رشته کامپیوتر ، درآمد رشته کامپیوتر ،مشاوره قبولی در دانشگاه های معتبر، آگاهی از آینده شغلی این رشته با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 سراسر کشور  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

کانال اطلاع رسانی رشته ی کامپیوتر

کانال اطلاع رسانی رشته ی کامپیوتر

بیشتر بدانید

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور سراسری

ضرایب دروس کنکور انسانی

مشاوره رایگان کنکور ریاضی 98

موفقیت در کنکور در کمترین زمان

بهترین ساعات مطالعه کنکور

مصاحبه با نفرات برتر کنکور

جمع بندی کنکور در یک ماه

روش مطالعه فیزیک کنکور

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
 • آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی

  ثبت نام آزمون مشاوره ای هدایت تحصیلی 1403 + ورود my.medu.ir

  شاید تا به حال نام آزمون هدایت تحصیلی را شنیده باشید اما ندانید که چیست و چه کاربردی دارد. آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی، برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می شوند. در واقع، این آزمون ها به دانش...
 • رشته‌های قطبی کنکور

  رشته‌های قطبی کنکور ۱۴۰۳ + دانشگاه ها و شرایط پذیرش

  لیست رشته‌های قطبی کنکور ۱۴۰۳ اعلام شد. داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته می‌باشند، بایستی توجه داشته باشند که اگر رشته مورد نظر آن‌ها به صورت گزینش بومی قطبی است، برای افزایش احتمال قبولی...
تماس با مشاور