روش مطالعه فیزیک کنکور

روش مطالعه فیزیک کنکور
روش مطالعه فیزیک کنکور

جهت آموزش و مشاوره جهت روش مطالعه فیزیک کنکور سراسری به همراه سه گام طلایی در یادگیری فیزیک مخصوص تست زنی با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

یکی از درس های اختصاصی کنکور درس فیزیک است که بالطبع نسبت به دروس عمومی از دشواری بالایی برخوردار است البته محتوای حفظی و آسان هم دارد و تنها مباحث پیچیده و محاسباتی ندارد. اما همین دروس سخت اگر تمرین و تکرار زیاد پشتش باشد، آسان و راحت خواهد شد و موجب افزایش تراز کنکور و افزایش رتبه کنکور می شود.

روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور تفاوت اساسی با روش مطالعه دروس عمومی کنکور دارد و شما باید روش های نوین مطالعه کنکور را بیاموزید. کارشناسان ما در مرکز مشاوره کنکور ایران تحصیل برای موفقیت در کنکور سراسری، برنامه ریزی های جامع و کاملی ارائه می دهند که شما عزیزان می توانید با تماس با مرکز آنها را دریافت کنید. در این مقاله به مبحث ” روش مطالعه فیزیک کنکور ” می پردازیم.

 

 روش مطالعه فیزیک کنکور با 3 گام کلیدی در یادگیری فیزیک

در این مبحث سعی می کنیم تا شما عزیزان را با نحوه مطالعه فیزیک کنکور بصورت کارآمد و دقیق آشنا نماییم.

اولین گام در یادگیری فیزیک کنکور

خلاصه نویسی جزء بهترین و کارآمد ترین روش های مطالعه کنکور است که به فهم فیزیک کمک زیادی خواهد کرد. قبل از خلاصه نویسی از نکات کلیدی و مهم دروس فیزیک، ابتدا باید مبحث مطالعاتی را کامل بخوانید و بفهمید و سپس اقدام به خلاصه نویسی نمایید. شیوه خلاصه نویسی را از مشاوران ایران تحصیل بخواهید. شما می توانید خلاصه نکات مهم دروس فیزیک را بعد از عید مدام مرور نمایید.

اگر تمایل دارید می توانید مقاله بهترین روش مطالعه زیست شناسی کنکور را نیز مطالعه نمایید.

 

دومین گام مرور و تست زنی

زمانی که یک مطلب را کامل درک می کنید و خلاصه نکات مهمش را یادداشت می کنید، نوبت به مرور خلاصه نویسی ها می رسد و بعد از مرور می توانید به تست زنی فیزیک کنکور بپردازید. توصیه می کنیم که زیاد کتاب تست تهیه نکنید زیرا موجب گیج شدن شما می شود. تعداد تست ها اگر زیاد است بخش بندی کنید و هرابر یک بخش را انجام دهید. تا می توانید تست بزنید تا مرتب تسلط شما نسبت به دروس فیزیک بیشتر شود.

برای مطالعه فیزیک می توانید از روش PQR5 استفاده کنید که جزء بهترین روش مطالعه فیزیک کنکور است. این روش برای تمامی دروس کاربرد دارد و اختصاصی دروس خاصی نمی باشد.

سومین گام افزایش سرعت تست زنی فیزیک

گام سوم در روش مطالعه فیزیک کنکور مربوط به افزایش سرعت تست زنی کنکور در درس فیزیک خواهد بود که این مورد نیز بسیار مهم و حیاتی است زیرا در صورتی که تست های محاسباتی فیزیک را از روی حوصله بزنید، زمان خود را سر جلسه کنکور از دست خواهید داد. سعی نمایید یک روز در میان حدود 50 تست را انجام دهید که هم مرور کرده باشید و هم سرعت خود را در تست زدن بالا ببرید.

دقت داشته باشید کتاب فیزیک پیش 1 باید جدی تر تمرین شود زیرا بطور تقریبی تست های کنکور فیزیک بیشتر از این کتاب می آید. بطور مثال سعی کنید هر چند روز حدود بیست دقیقه به مرور فرمول ها و خلاصه نویسی های آن بپردازید و سپس یک ساعت از زمان خود را صرف تست های مضربی از کتاب تست مضربی کنید.

کتاب فیزیک 2 پیش هم چون بیشتر حفظیات است، مو به مو و دقیق مطالعه و حفظ شود. البته همیشه خلاصه نویسی انجام شود.

جهت مطالعه درباره افزایش سرعت تست زنی کنکور کلیک نمایید.

 

در این بخش از روش مطالعه فیزیک کنکور می پردازیم به روش حل مسئله های فیزیک :

 

1- ابتدا ببنید مسئله مربوط به کدام بخش فیزیک است و بطور دقیق از شما چه می خواهد.

2- گاهی کشیدن شکل در حل یک مساله کمک زیادی به حل آن می کند.

3- اگر فرمول های فیزیک را به درستی یادگرفته باشید ، در اینجا بدرد می خورد، سعی کنید فرمولی که داده ها و مجهولات مساله با آن متناسب است پیدا کنید.

4-  گاهی نیاز می شود فرم اصلی فرمول را تغییر دهید. پس این کار را انجام دهید.

5- دقت کنید که گاهی لازم است داده ها و مقادیر موجود در مساله را تبدیل واحد نمایید.

6- بعد از انجام تمام مراحل، داده ها را در فرمول قرار دهید و جواب را بدست آورید.

خوب در این بخش از ” روش مطالعه فیزیک کنکور ” نکات مهم مربوط به حل مسائل فیزیک را آموختیم.

اگر تست زنی را زیاد تمرین کنید و سرعت خود را بصورت اصولی افزایش دهید و در این بین تمرکزتان بهم نخورد، کم کم سرعت تست زنی شما در فیزیک بالا می رود. برخی از داوطلبان کنکور تست های فیزیک را، به ویژه تست های کنکورهای قبل را چند بار انجام میدهند تا این تکرار و تمرین روی تسلط و سرعتشان تاثیر مثبت بگذارد. این نیز یک روش مطالعه فیزیک کنکور است و شما باید آن را پیاده سازید.

 

داوطلبان گرامی جهت دریافت برنامه ریزی کنکور سراسری و اطلاع از تکنیک های تست زنی کنکور با کارشناسان مجرب و مطرح مرکز مشاره کنکور ایران تحصیل تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

چند توصیه مهم در این روش مطالعه فیزیک کنکور

در سر جلسه کنکور و در بخش سوالات فیزیک، سوالی که زمانبر و وقت گیر است را با یک علامت، نشانه گذاری نمایید و در آخر اگر فرصت اضافه داشتید، مجدد به آن مراجعه نمایید. پس وقتتاتن را برای سوالات وقت گیر هدر ندهید که پشیمانی سودی ندارد.

چند نکته مهم و طلایی در روش مطالعه فیزیک کنکور به صورت تستی

1- زمانی که تست های کنکور را تمرین می کنید، هرگز ماشین حساب به کار نبرید. محاسبات را تا آخر با ذهن خود و با نوشتن انجام دهید. باید تمرین کنید و سرعت محاسبه خود را افزایش دهید.

2- یکی از اصول روش مطالعه فیزیک کنکور این است که تا زمانی که مطلب را مطالعه نکرده اید و در فهم آن مشکل دارید، سراغ حل تمرینات کتاب و نیز مثال های موجود در کتاب نروید.

3- باز هم تاکید می کنیم که بعد از مطالعه کامل، خلاصه نویسی نکات مهم را انجام دهید و سپس سراغ تست ها بروید و روزانه تعداد مشخص و زمان مشخصی را به تست زنی اختصاص دهید تا به مرور تسلط شما و سرعت شما افزایش یابد.

4- تکرار کردن تست های محاسباتی یک فایده مهم دارد و آن این است که تسلط و سرعت عمل شما افزایش می یابد. اما یادتان باشد محاسبات را حتما انجام دهید و از حفظ جواب ندهید.

5- یک توصیه مفید به شما این است که داخل کتاب های کمک آموزشی، دنبال فرمول های متفرقه نباشید، این کار فقط موجب سردرگمی شما می شود. فرمول های اصلی را با تمرین و تست زدن بسیار، یاد بگیرید و در آنها مسلط شوید.

 

نکته ای کلیدی در مورد روش مطالعه فیزیک کنکور : نگران نباشید هر کار سخت و پیچیده ای با تمرینات متعد آسان و روان می شود، افزایش سرعت محاسبات ریاضی که کلید اصلی روش های مطالعه فیزیک در کنکور است گرچه در ابتدا سخت به نظر می رسد اما مشاوران ما روش هایی را برای شما آماده نموده اند که بتوانید سرعت محاسبات ریاضی حود را به چندبرابر افزایش دهید پس توصیه می کنیم تا زمان را از دست نداده اید جهت آشنایی با روش مطالعه کنکوری فیزیک و افزایش سرعت محاسبات ریاضی با مرکز مشاوره کنکور ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

کانال روش مطالعه فیزیک کنکور
کانال روش مطالعه فیزیک کنکور

 

جهت آموزش و مشاوره جهت روش مطالعه فیزیک کنکور سراسری به همراه سه گام طلایی در یادگیری فیزیک مخصوص تست زنی با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی خطوط 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط :

3 نظر برای «روش مطالعه فیزیک کنکور با سه گام طلایی در یادگیری فیزیک»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب

باکس تبلیغات