ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نحوه مطالعه فیزیک کنکور و 3 تکنیک طلایی برای درصد 100

نحوه مطالعه فیزیک کنکور و 3 تکنیک طلایی برای درصد 100
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

درس فیزیک یکی از دروس مهم برای رشته تجربی و ریاضی می باشد و به همین دلیل نحوه مطالعه فیزیک کنکور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پس از مصاحبه با نفرات برتر، 3 تکنیک روش مطالعه طلایی رتبه های تک رقمی برای 100٪ فیزیک را ارائه نموده ایم که با توجه بدان می توانید به درصد تفرات اول برسید. یکی از سوالات داوطلبان این است که چگونه فیزیک را 100٪ بزنیم ؟ شاید در پاسخ باید بگوییم که روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر را باید رعایت نمایید.

 

 

برای دریافت مشاوره در رابطه با نحوه مطالعه فیزیک کنکور – انجام برنامه ریزی کنکور ریاضی و تجربی و همچنین کسب رتبه برتر کنکور با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه مطالعه فیزیک کنکور برای داوطلبان تجربی

 

نحوه مطالعه فیزیک کنکور برای داوطلبان تجربی

نحوه مطالعه فیزیک کنکور برای داوطلبان تجربی

 

با توجه به اینکه اکثر دروس کنکور تجربی شامل دروسی هستند که به طور معمول حفظی می باشند، به همین دلیل درسی همانند فیزیک یکی از دروسی است که شاید داوطلبان تجربی نتوانند ارتباط مناسبی با آن برقرار نمایند. اما هرگز اینگونه تصور نکنید. اولا فرمول های فیزیک بسیار کمتر از ریاضی می باشند و شاید بتوان گفت ما کاربرد آن را در زندگی روزمره خود می توانیم به وفور مشاهده نماییم. همچنین تعداد مجهول ها در فرمول های ریاضی کم می باشد و به همین دلیل می توانید بسیار سریع تر و راحت تر به پاسخ برسید.

هنگام مطالعه بهترین کتاب فیزیک کنکور تجربی توصیه می نماییم که فرمول های مورد نظر در کتاب را به صورت دقیق مطالعه نمایید. برخی از فرمول ها و پارامترها در کتاب های درسی موجود می باشند و برخی دیگر نیز در کتاب وجود ندارند و شما باید این فرمول ها را از کتاب های تستی و کمک آموزشی را یادداشت نمایید و هر یک از آن ها را به کار ببرید. هنگام نوشتن فرمول ها چند خط زیر آن را خالی بگذارید تا در هنگام مطالعه بعدی به صورت دقیق آن را تمرین کنید تا یادگیری خود را عمقی تر و معنا دارتر نمایید.

با توجه به اینکه می توان گفت حل معادلات ریاضی همپوشانی زیادی با حل معادلات فیزیک خواهد داشت. به همین دلیل برای انجام و حل این معادلات، توصیه می نماییم که تمرین های ریاضی خود را به صورت کامل به انجام برسانید. اگر دانش آموز هستید، می توانید زمان کافی را برای دروس و مباحثی که بر آن تسلطی ندارید بگذارید. در برنامه ریزی خود بهتر است هر روز زمانی را بری حداقل مرور نکات و همچنین نکات تستی و یا فرمول هایی که برای شما فررار می باشند و ممکن است زود آن را از خاطر ببرید را یادداشت نمایید.

 

 

روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر

علی سیفی در سال 94 موفق به درصد 100 فیزیک کنکور ریاضی شده است در مصاحبه ای که با وی شد، نحوه مطالعه فیزیک کنکور را اینگونه توضیح می دهد:

برای مطالعه فیزیک، مهم این است مطلب را متوجه بشوید و پس از اینکه مطلب را به خوبی متوجه شدید، حال به سراغ مطلب بعدی بروید. توصیه این داوطلب موفق کنکور این است که در صورتی ک دانش آموز می باشید، توصیه می نماییم که پس از تدریس معلم، همان شب مطلب را به خوبی مطالعه نمایید. پس از مطالعه دقیق مطلب مورد نظر، تعداد زیادی تست را حل کنید تا اطلاعات کلی در رابطه با محتوای مورد نظر داشته باشید. بهتر است حتما سوالات سخت را حل کنید تا بتوانید محک بهتری برای خود داشته باشید.

یکی از روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر این است که مباحثی را که آموزش دیده اید را برای دانش آموز دیگری توضیح دهید با این روش، علاوه بر اینکه خودتان موفق به یادگیری مطلبی شده اید، می توانید علم خود را تثبیت نمایید و همچنین یادگیری خود را نیز افزایش داده اید. با توجه به اینکه ممکن است دانش آموزی که شما به او آموزش می دهید بر مطلب مسلط نشود و سوالاتی از شما بپرسد، این مسئله موجب می شود تا شما تلاش بیشتری برای مبحث مورد نظر داشته باشید.

 

نحوه مطالعه فیزیک کنکور رتبه 71 منطقه یک

 

نحوه مطالعه فیزیک کنکور رتبه 71 منطقه یک

نحوه مطالعه فیزیک کنکور رتبه 71 منطقه یک

 

یکی از 3 تکنیک روش مطالعه طلایی رتبه های تک رقمی برای 100٪ فیزیک که توسط داوطلب بالا ذکر شد، همانند آقای سیفی، ایشان نیز به این موضوع تاکید داشتند که بهتر است مطالب را در همان روزی که معلم تدریس می نماید را مطالعه نمایید. یک نکته دیگری که ایشان در رابطه با نحوه مطالعه فرمودند این است که تمام تلاش ایشان این بود که مبحث ارائه شده در کلاس درس را در همان زمان متوجه بشوند و نیازی به مطالعه مجدد برای فهم آن نباشد. البته مطالعه کتاب درسی را در همان شب برای رفع ابهامات به کار می برند.

روش پیشنهادی ایشان در رابطه با زدن تست ها و نحوه مطالعه فیزیک کنکور این بود که تنها از یک کتاب تست استفاده نمایید و کتاب تست را به طور کامل حل نمایید و پس از آن مجددا کتاب را مرور کنید و برای فهم بهتر مطلب، از درس نامه های موجود در کتاب استفاده نمایید. 100 تست اول کتاب های تستی از نظر ایشان به طور معمول، مهم ترین تست های هر کتاب بودند که گرچه ممکن بود زمان زیادی صرف آن می گردید، اما باز هم از زمان های تعطیلات تمرکز بیشتری بر تمام مباحث تستی داشتند.

 

 

تکنیک مطالعه فیزیک کنکور رتبه 2 منطقه 2

از تکنیک مطالعه فیزیک کنکور توصیه شده این داوطلب این است که ابتدا مطلب کتاب درسی را به خوبی مطالعه نمایید و بر آن تسلط لازم را پیدا کنید. بعد از اینکه مطالب کتاب رو به خوبی مطالعه کردید، مثال های موجود در کتاب رو حل کنید و مثال های اون رو به خوبی یاد بگیرید. من پس از انجام این کار، شروع به تست زنی می کردم تا بتوانم بر مطالب مورد نظر تسلط لازم را داشته باشم. پس از اینکه پاسخ های تشریحی را حل می نمودم، یک فصل کامل را مجددا مطالعه می نمودم.

برای حل تست های ارائه شده در جدول، تلاش می نمودم تا اطلاعات را به گونه ای حل کنم که شروع به تست زنی کنم و تست ها را به صورت مضربی حل می نمودم نه اینکه یک فصل یک فصل پیش بروم. و با این روش توانستم به پاسخ اینکه چگونه فیزیک را 100٪ بزنیم برسم. من یادداشت برداری را از نکات مهم می دانم.

 

خلاصه برداری یکی از نکات مهم نحوه مطالعه فیزیک کنکور 

اگر بانک سوالات کنکور تجربی را به خوبی مطالعه نموده باشید، حتما این موضوع را متوجه شده اید که نمی توانید تمام نکات و همچنین همه فرمول ها را به خاطر بسپارید مگر اینکه خلاصه برداری کنید. همین مسئله موجب می شود تا مطلب اولا بسیار بهتر در ذهن شما تثبیت شود. دوما : شما برای مطالعه هر یک از مباحث و یا فصول درس فیزیک، ممکن است نیاز به زمان زیادی داشته باشید. اما در صورتی که این خلاصه برداری را انجام دهید، دیگر نیازی به تنظیم همان زمان اولیه برای پاسخدهی به مطلب مورد نظر نخواهید داشت و می توانید در زمان کمتری مطالب را مطالعه نمایید.

 

مرور را خیلی مهم در نظر بگیرید

بدیهی است نحوه مطالعه فیزیک کنکور بدون در نظر گرفتن زمانی برای مرور قطعا ناقص خواهد بود. قطعا هرچه ما نسبت به یک موضوع تمرین و تکرار بیشتری داشته باشیم، راحت تر خواهیم توانست بر آن تسلط لازم را داشته باشیم. همچنین این موضوع موجب می شود تا مطلب مورد نظر در ذهن ما به خوبی تثبیت شود و مطابق با روانشناسی یادگیری، ذهن ما مطالب خوب یادگرفته شده را بهتر به یاد می آورد و بازیابی راحت تری برای آن خواهد داشت. در مرور خود ، می توانید برنامه کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت داشته باشید تا مطالعه برای شما راحت تر باشد.

 

 

چگونه فیزیک را 100٪ بزنیم ؟

 

چگونه فیزیک را ۱۰۰٪ بزنیم ؟

چگونه فیزیک را ۱۰۰٪ بزنیم ؟

 

یکی از تکنیک های مطالعه کنکور  این است که برای مطالعه مباحث و کتب درسی می توانید آن را به چند قسمت ساده، متوسط و دشوار تقسیم نمایید. گاهی ممکن است مطلبی که برای شما بسیار دشوار باشد، برای فرد دیگری بسیار آسان باشد. بنابراین همیشه این نوع تقسیم بندی برای همه داوطلبان یکسان نخواهد بود. اما با این کار شما موفق می شوید تا از دروسی که نسبت به آن تسلط کمتری دارید آغاز نمایید و کم کم شروع به مطالعه نمایید. با این کار حداکثر استفاده را از مان خود داشته اید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه مطالعه فیزیک کنکور ارائه نماییم. برای مصاحبه با رتبه های برتر در رابطه با 3 تکنیک روش مطالعه طلایی رتبه های تک رقمی برای 100٪ فیزیک می توانید با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونه فیزیک را ۱۰۰٪ بزنیم و یا روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر با همین تماس امکان پذیر خواهد بود. در صورتی می توانید در کنکور درصد بالایی داشته باشید که به تمامی تکنیک مطالعه فیزیک کنکور عمل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

3 تکنیک روش مطالعه طلایی رتبه های تک رقمی برای 100٪ فیزیک

چگونه فیزیک را 100٪ بزنیم
روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر
تکنیک مطالعه فیزیک کنکور

نحوه مطالعه فیزیک کنکور 

 

1/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا نحوه مطالعه فیزیک کنکور برای داوطلبای ریاضی و تجربی متفاوت است؟

با توجه به اینکه درس فیزیک یکی از دروس کنکور ریاضی می باشد، قطعا تلاش و انرژی که داوطلبان کنکور تجربی می گذارند باید بیشتر از سایر داوطلبان تجربی باشد. اما در رابطه با نحوه مطالعه هیچ تفاوتی وجود ندارد.

۳ تکنیک روش مطالعه طلایی رتبه های تک رقمی برای 100٪ فیزیک چیه؟

برای اینکه تکنیک مطالعه فیزیک کنکور رو رعایت کنید، اول باید روی مبحث کتاب مطالعه عمیق داشته باشید 2. کتاب کمک آموزشی رو خوب بخونید و نکات تستیش رو خوب یاد بگیرید. 3.یادداشت برداری و حاشیه نویسی کنید و تمرین کافی برای فرمول ها داشته باشید.

چگونه فیزیک را 100٪ بزنیم ؟

برای اینکه بتونید در درس فیزیک رو 100 درصد بزنید، باید نکات زیادی از جمله روش مطالعه فیزیک رتبه های برتر رو رعایت کنید. برای کسب اطلاعات کامل میتونید وارد شایت بشید و این مقاله ما رو مطالعه کنید.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور