رشته های جامع علمی کاربردی
رشته های جامع علمی کاربردی

جهت اطلاع از رشته های جامع علمی کاربردی 98 – 97 و رشته های بدون آزمون مهر و بهمن علمی کاربردی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

لیست رشته های جامع علمی کاربردی 98 – 97

رشته های جامع علمی کاربردی به دلیل تنوع زیادی که دارند باعث شده است که داوطلبان را برای شرکت و ادامه تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی راغب کند. همان‌طور که می‌دانید، دانشگاه علمی کاربردی دانشجویان خود را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی و در دو نیمسال اول مهر و نیمسال دوم بهمن جذب می‌نماید. داوطلبانی که در ترم مهر ثبت نام و انتخاب رشته کرده‌اند، می‌توانند در مهر ماه همان سال وارد دانشگاه شوند. و دانشجویان ترم بهمن نیز، می‌توانند در بهمن ماه مشغول به تحصیل شوند. رشته های جامع علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور با یکدیگر متفاوت می‌باشند. همچنین رشته‌های بدون آزمون مهر و بهمن علمی کاربردی نیز، کمی با یکدیگر به لحاظ تنوع و تعداد رشته متفاوت می‌باشند. در این مقاله سایت ایران تحصیل ، قصد داریم در رابطه با رشته های جامع علمی کاربردی و همچنین رشته‌های بدون آزمون مهر و بهمن علمی کاربردی مطالبی را به شما داوطلبان عزیز، ارائه دهیم.

رشته های بدون آزمون مهر و بهمن علمی کاربردی

همان‌طور که می‌دانید دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌هایی است که دانشجویان خود را بدون کنکور پذیرش می‌کند و در این پذیرش شرط معدلی را برای داوطلبان در نظر می‌گیرد. قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با رشته‌های بدون آزمون مهر و بهمن علمی کاربردی برای شما سخن بگوییم، لازم است ابتدا در رابطه با تفاوت‌های زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 97-98 و همچنین تنوع این رشته‌ها صبحت کوتاهی داشته باشیم. دانشگاه بدون کنکور علمی کاربردی دو فرصت ثبت نام و دو زمان برای پذیرش دانشجو دارد. ابتدا در ترم مهر یا همان نیمسال اول که دانشجویان پذیرفته‌شده در این زمان در مهر ماه مشغول به تحصیل می شوند. و دوم در ترم بهمن یا همان نیمسال دوم که پذیرفته شدگان در بهمن در دانشگاه ثبت نام و ادامه تحصیل می‌دهند. اما در رابطه با رشته های جامع علمی کاربردی باید بگوییم نباید انتظار داشته باشید که تعداد رشته‌ها و تنوعی که در مهر وجود دارد در بهمن نیز، وجود داشته باشد. زیرا اگر به هر دانشگاهی که بدون کنکور دانشجویان خود را جذب می نماید و حتی در مرحله تکمیل ظرفیت که در دانشگاه‌های سراسری صورت می گیرد نیز، تنوع بسیار کمتری نسبت به انتخاب رشته مهر وجود دارد. اکثر داوطلبان مایلند در ترم مهر وارد دانشگاه شوند. و همچنین دانشگاه‌ها نیز، این زمان را آمادگی بیشتری برای پذیرش و انجام کارهای دانشجویان خود دارند. به همین دلیل رشته های جامع علمی کاربردی در نیمسال دوم، تنوع کمتری نسبت به نیمسال اول دارد. اما در رابطه با زمان ثبت نام در ترم مهرماه باید بگوییم. دانشگاه علمی کاربردی در نیمه دوم مرداد ماه می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و مدت زمان مشخصی را جهت ثبت نام، این دانشگاه در نظر می‌گیرد. لیست رشته های جامع علمی کاربردی را می‌توانید در زمان ثبت نام ملاحظه نمایید. و برای ورودی‌های نیمسال دوم نیز، ثبت نام در بهمن آغاز می‌گردد.

 

جدول رشته های جامع علمی کاربردی

نام رشتهگروهمقطعپودمان / ترمی
آبخیزداریکشاورزیکاردانیترمی
آتش نشانی و خدمات ایمنی گرایش اطفای حریقمدیریت و خدمات اجتماعیکاردانیترمی
آتش نشانی و خدمات ایمنی گرایش نجاتمدیریت و خدمات اجتماعیکاردانیترمی
آزمایشگاه صنایع سرامیکصنعتکاردانیترمی
آشپزیمدیریت و خدمات اجتماعیکاردانیپودمانی
آفریقا شناسی اجتماعی و فرهنگی(یک دوره اجرا)مدیریت و خدمات اجتماعیکاردانیترمی
آموزش زبان انگلیسیمدیریت و خدمات اجتماعیکاردانیپودمانی
اپتیکصنعتکاردانیترمی
آواز گروهی جهانیفرهنگ و هنرکاردانیترمی
تکنولوژی شیر و فرآورده های لبنیکشاورزیکارشناسیترمی
تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطرکشاورزیکارشناسیپودمانی
چاپ و نشرفرهنگ و هنرکارشناسیترمی
حسابداری گرایش دولتیمدیریت و خدمات اجتماعیکارشناسیپودمانی
حسابداری گرایش دولتیمدیریت و خدمات اجتماعیکارشناسیترمی
حقوق قضایی گرایش علوم ثبتیمدیریت و خدمات اجتماعیکارشناسیترمی
خبرنگاریفرهنگ و هنرکارشناسیترمی
خبرنگاری گرایش اقتصادفرهنگ و هنرکارشناسیترمی
روابط عمومیمدیریت و خدمات اجتماعیکارشناسیترمی
روابط عمومیفرهنگ و هنرکارشناسیپودمانی
آلودگی محیط زیستصنعتکارشناسیترمی
ارتباط تصویریفرهنگ و هنرکارشناسیترمی
کارشناسی حرفه ای انیمیشن-کارگردانیفرهنگ و هنرکارشناسیپودمانی
تعمیر و نگهداری خودروصنعتکاردانیترمی
تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین گرایش برق و الکترونیکصنعتکاردانیترمی
تعمیرات سخت افزار کامپیوترصنعتکاردانیپودمانی
تعمیرات مکانیکیصنعتکاردانیپودمانی
تعمیرات مکانیکیصنعتکاردانیترمی
تکنولوژی گیاه پزشکیکشاورزیکاردانیپودمانی

لیست رشته های علمی کاربردی مهر و بهمن بسیار متنوع و فراوان می‌باشند و ذکر تمامی آن‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد. در دانشگاه علمی کاربردی تعداد رشته ها به 1533 رشته می‌رسد. و در دو مقطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور این دانشجویان را پذیرش می‌کند. همان‌طور که در جدول ملاحظه می‌نمایید. رشته های جامع علمی کاربردی به دو صورت پودمانی و ترمی می‌باشد. که تفاوت‌هایی بین این دو صورت وجود دارد. هم در ترم‌های دانشگاهی و هم در شهریه‌های دریافتی. تصور کنید که رشته های جامع علمی کاربردی در چند گروه تقسیم می شوند و هر گروه نیز گرایش‌های خاص خود را دارد. هر رشته نیز به دو صورت دانشجو را پذیرش می نماید. از طرف دیگر، هر دانشگاهی ممکن است برخی از این رشته‌ها را داشته باشد و برخی دیگر را نداشته باشد. بنابراین هیچ سایتی نمی‌تواند تمام این اطلاعات را برای شما گردآوری نماید و رشته های جامع علمی کاربردی را به صورت کامل و جامع در اختیار شما قرار دهد. پیشنهاد ما به شما متقاضیان این است که برای اطلاع کامل در رابطه با رشته‌ های بدون آزمون مهر و بهمن علمی کاربردی و همچنین رشته های جامع علمی کاربردی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. تا با توجه به گرایش و دانشگاه مدنظر شما، لیست رشته‌های جامع علمی کاربردی را در اختیار شما قرار دهند.

 

جهت اطلاع از رشته های جامع علمی کاربردی 98 – 97 و رشته های بدون آزمون مهر و بهمن علمی کاربردی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9092305587 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اطلاع رسانی رشته های جامع علمی کاربردی
کانال اطلاع رسانی رشته های جامع علمی کاربردی

مطالب مرتبط :

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال اول

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

آیا دانشگاه علمی کاربردی رشته داروسازی دارد؟

لیست رشته های جامع علمی کاربردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.