تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مشاوره انتخاب رشته کنکور

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

مشاوره انتخاب رشته کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 به زودی اعلام می شود. متقاضیان عزیزی که در آزمون سراسری سال جاری شرکت داشته اند، در صورتی که پس از دریافت نتایج مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته و مطالعه دقیق شرایط آن، برای تکمیل فرم و وارد نمودن کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند. متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که تنها در مهلت مقرر مجاز به انتخاب رشته خواهند بود و پس از اتمام آن دیگر امکان انجام یا ویرایش فرم مربوطه وجود نخواهد داشت.

چنانچه می خواهید با توجه به رتبه خود، بهترین انتخاب را داشته و احتمال قبولی خود را بالا ببرید، می توانید با مشاوران ایران تحصیل در تماس بوده و از یک انتخاب رشته موفق داشته باشید. همکاران ما با شناخت بالایی که از تمامی رشته های، موارد درسی، موقعیت تحصیلیف ظرفیت های پذیرش، و دانشگاه ها دارند، می توانند شما را در این مسیر یاری دهند.

 

 

برای دریافت انتخاب رشته رایگان کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

 

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی جهت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 توسط اساتید برتر کشور – مشاوره انتخاب رشته موفق با آزمون استعدادیابی تحصیلی و شغلیبا مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

موفقیت شما را در انتخاب رشته تضمین می کنیم، انتخاب رشته تضمینی تخصص مشاوران مرکز ایران تحصیل است.

 

اهمیت انتخاب رشته کنکور سراسری

 

اهمیت انتخاب رشته کنکور سراسری

 

کنکوری های عزیزی که در طول یک سال خود را برای یک رقابت سنگین آماده کرده و در جلسه آزمون حاضر شده بودند، در این روزها باید یکی دیگر از مهمترین مراحل زندگی، یعنی انتخاب رشته کنکور سراسری را پشت سر بگذارند. حساسیت این مرحله از آن جهت که می تواند مسیر زندگی شخص را تغییر دهد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

چرا که اگر تصمیم یا انتخابی به غلط اتخاذ شود، می تواند باعث پشیمانی یا حسرتی بزرگی در آینده شود. از سوی دیگر، بسیار مشاهده می شود که فرد به دلیل عدم آشنایی با تکنیک ها و یا در نظر گرفتن فاکتورهای لازم، نتوانسته در رشته یا دانشگاهی که سزاوار آن بوده پذیرفته شود. البته قطعا با ایجاد رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری راه برای ورود به دانشگاه ها در هر یک از گروه های آزمایشی باز شد. اما این موضوع بدین معنا نمی باشد که دانشگاه های سراسری از اهمیت کمی برخوردار باشند.

شرایط و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری و تفاوت هایی که با سایر انتخاب رشته های دیگر دارد موجب شده است که این تفاوت ها باعث سردرگمی داوطلبان شود و همین مسئله بر قبولی در انتخاب رشته و همچنین نحوه انتخاب رشته تاثیر گذار می باشد.

به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم تا همه اطلاعات و نکات لازم جهت انتخاب رشته را در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به انتخاب رشته کنکور دست بزنید و در همان رشته ای که آرزوی آن را داشته اید پذیرفته شوید.

 

 

 اگر می خواهید از تست استعدادیابی برای انتخاب رشته بهره مند شوید، وارد لینک مربوطه شوید

 

 

زمان و نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

مقدمه انجام انتخاب رشته کنکور سراسری ، دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه دقیق آن است. این دفترچه هر ساله 2 الی 3 روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. بر این اساس، همه متقاضیانی که در یکی از رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان خارجه شرکت کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت نموده اند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای دانلود این دفترچه اقدام کنند.

به داوطلبان عزیز اکیدا توصیه می شود که قبل از هر گونه انتخابی، ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را با دقت مطالعه کرده و سپس با اشراف بر مفاد آن، اولویت های خود را در فرم مربوطه به ثبت برسانند. در این دفترچه، اطلاعات مهمی از قبیل سهمیه ها بندی ها و تاثیر آن ها، نحوه گزینش، شرایط پذیرش دانشجو، لیست رشته ها و دانشگاه ها به همراه ظرفیت پذیرش ذکر شده است.

به دلیل آنکه هنوز تاریخ دقیق اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری مشخص نشده است، در هر حال حاضر نمی توان در مورد زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری یک تاریخ معین را معرفی کرد. البته طبق جدیدترین اطلاعیه ها، کارنامه در دهه اول مرداد منتشر خواهد شد و بنابراین می توان انتظار داشت که دفترچه نیز در همین حوالی در اختیار داوطلبان قرار بگیرد.

 

 

به منظور دسترسی به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 

همزمان با اعلام نتایج، سازمان سنجش اطلاعیه ایی را در سامانه خود منتشر می کند که در آن زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری بیان شده است.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، کارنامه داوطلبان در کنکور سال جاری احتمالا در دهه اول در اختیارشان قرار گیرد. بر اساس روال معمول، پس از دو روز فرایند انتخاب رشته شروع می شود. در سال گذشته، به متقاضیان 3 الی 4 روز برای ثبت انتخاب های خود مهلت داده شد.

البته احتمال می رود که این مهلت برای افرادی که به هر دلیلی انتخاب رشته نکرده اند، تمدید گردد، اما توصیه می کنیم که تکمیل فرم مربوطه را به روزهای پایانی واگذار نکنید. چرا که ممکن  است به دلیل ترافیک بالای داوطلبان، مشکلات اینترنتی و یا مراجعه به سایت پیش بیاید.

نکته: اگر به هر دلیلی داوطلبان عزیز نتوانند در این مدت انتخاب رشته خود را انجام دهند دیگر امکان اعتراض نخواهند داشت.

 

 

چنانچه می خواهید از مشاوره تلفنی کنکور سراسری و آزاد بهره مند شوید، وارد لینک مربوطه شوید

 

 

از اصول انتخاب رشته چه می دانید؟

برای همه افرادی که در کنکور سراسری شرکت نموده و قصد انتخاب رشته دارند، یک سری اصول و نکات مشترک وجود دارد که می بایست به آن ها توجه نمایند. قبل از اینکه با نحوه انتخاب رشته آشنا شویم، بهتر است که از این نکات مطلع شوید.

 

 • همه داوطلبان ( تفاوتی نمی کند که در ازمون یک رشته شرکت کرده یا بیشتر) بایستی انتخاب های خود را تنها در یک فرم درج نمایند. حداکثر تعداد مجاز انتخاب ها حداکثر 150 رشته محل می باشد.

 

 • قبل از اینکه کد رشته محلی را وارد کنید، حتما در دفترچه از ظرفیت پذیرش، نوع دوره اعم (روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و … ) مطلع شوید.

 

 • توصیه می شود که قبلا از تکمیل فرم در سامانه سنجش، ابتدا اولویت های خود را به همراه کد های مورد نظر، در فرم پیش نویسی که در آخر دفترچه راهنما آورده شده است وارد نموده تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

 

 • ملاک قبولی داوطلب، بر اساس ترتیب اولویت بندی هایی که در فرم وارد می کند نمی باشد. بلکه این اولویت بندی ها تنها نشان دهنده علاقه مندی وی خواهد بود. بنابراین، حتما معیار چینش را علاقه و هدف خود قرار دهید نه احتمال پذیرش.

 

 • چنانچه احتمال قبولی در چند رشته بالا باشد، قبولی در رشته ایی خواهد بود که قبل از سایرین باشد.

 

 • متقاضیان این امکان را دارند که تا پایان مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ، انتخاب های خود را در چندین نوبت ( در سال گذشته 8 نوبت بود) ویرایش نمایند.

 

 • با پایان یافتن مهلت انتخاب رشته دیگر به هیچ وجه امکان تغییر یا اصلا فرم وجود ندارد.

 

 • بعد از اعلام نتایج نهایی، به هیچ وجه نمی توان رشته پذیرفته شده را تغییر داد.

 

 

جهت دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی و مشاوره وارد لینک شوید

 

 

راهنمای تصویری انتخاب رشته آزمون سراسری

از انجا که بسیاری از داوطلبان با نحوه انتخاب رشته آشنایی کاملی ندارند، در ادامه به طور تصویری مراحل مورد نیاز جهت نجام این کار را شرح خواهیم داد.

 

 • آدرس اینترنتی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد کرده و بر روی گزینه سراسری که در منوی سمت راست صفحه اول به رنگ قرمز نشان داده شده است کلیک نمایید.

 

راهنمای تصویری انتخاب رشته آزمون سراسری

 

 

 • صفحه بعد گزینه انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری را  لمس کنید. در صفحه مربوطه می توانید اطلاعاتی همچون مهلت زمانی در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته و همچنین شماره تماس به منظور رفع مشکلات احتمالی را مشاهده نمایید.
 • متقاضیانی که در کارنامه مجاز به انتخاب دوره های پیام نور غیر انتفاعی یا دانشگاه فرهنگیان هستند،  اما در فرم نام نویسی علاقمندی خود را برای این دوره ها اعلام نکرده اند، می توانند با کلیک بر روی لینک خرید کارت  و پرداخت هزینه آن جهت انتخاب این دوره‌ها نیز اقدام نمایند.
 • در مرحله بعد با کلیک بر روی بند ”  اطلاعیه ها و  من دفترچه راهنما را مطالعه کرده‌ام”  وارد سیستم انتخاب رشته خواهید شد.

 

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 

 

 

 • حال می‌توانید  از طریق سه روش وارد سیستم انتخاب رشته شوید. بسته به اطلاعاتی که در دست دارید می توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب نموده و اطلاعات را وراد کنید.

 

 

شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری 

 

 

 • در صفحه بعد اطلاعات شخصی متقاضی درج شده است است که باید با دقت آن ها را بررسی کرده در صورت درست بودن به مرحله بعد بروید. قابل ذکر است که چنانچه معدل کتبی دیپلم عنوان دیپلم شما به درستی قید نشده باشد می توانید آن را اصلاح نمایید. 
 • در صورتی که قصد انتخاب  دوره های پیام نور انتفاعی و یا دانشگاه فرهنگیان را  داشته و و هزینه آن را در مراحل قبلی واریز کرده اید، می بایست سریال پرداخت هر کدام از از این دوره ها را وارد کنید. توجه داشته باشیم که چنانچه قبلاً در فرم ثبت نام این دوره ها را انتخاب نموده اید دیگر نیازی به وارد کردن موارد ذکر شده نیست.

 

 

 

 

 • در فرم اصلی دو ستون را مشاهده خواهید کرد که یکی از آنها به ترتیب اولویت و دیگری کد رشته محل ها اختصاص دارد. پس از اینکه کد عددی رشته مورد نظر خود را وارد کردید، عنوان رشته،  دوره و نام دانشگاه به طور خودکار برایتان به نمایش در خواهد آمد.  از این رو توصیه می شود که کدهای مربوطه را با دقت وارد کنید.  همچنین،  چنانچه در گروه آزمایشی شما وجود نداشته باشد با پیغامی تحت عنوان ”   کد رشته محل‌های مجاز شما با این کد رشته محل یافت نشد” مواجه خواهید شد.

نکته: در صورتی که  پیغام ” اگر در كد و عنوان رشته ها يا ترتيب آنها اشتباهي مشاهده مي كنيد، مي توانيد اشتباهات را اصلاح كنيد” را مشاهده کردیم بدین مفهوم است رشته انتخابی شما در گروهی  است که در آن  نام نویسی نکرده اید.

 

 

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 

 

 

 • بعد از اتمام و  دوباره کردن همه کد رشته محل های مورد نظر، با لمس گزینه تایید، رسید انتخاب رشته که حاوی اطلاعات فردی و فهرست رشته های انتخابی شماست، به نمایش در خواهد آمد.

 

 

 • حتماً شماره پرونده از شماره رسید انتخاب رشته که ۱ کد ۱۵ رقمی می باشد را تا تا این مرحله پذیرش نزد خود نگه دارید.  دریافت نکردن این کد به منزله عدم اتمام انتخاب رشته شما می باشد.  بهتر است که  رسید ذکر شده پرینت بگیرید.

 

 

برای ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری وارد لینک مربوطه شوید

 

 

شرایط انجام انتخاب رشته پس از اعلام نتایج کنکور

 • میزان سوابق تحصیلی برای آن دسته از داوطلبانی که در هر یک از رشته های نظری دیپلم نظام جدید دیپلم دریافت کرده اند، بر اساس معدل کسب شده در امتحانات نهایی 30 درصد می باشد.
 • متقاضیانی که در نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی سال 1384 به بعد، یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی بوده است، تاثیر سوابق تحصیلی آن ها 25 درصد خواهد بود.
 • دارندگان مدرک پیش دانشگاهی که مدرک خود را از سال 90-91 دریافت نموده و یک یا چند امتحان آن ها نهایی بوده است، از تاثیر 5 درصدی سوابق تحصیلی بهره خواهند برد.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد به لینک قرمز مراجعه فرمایید

 

 

انواع سهمیه در انتخاب رشته آزمون سراسری

یکی از مواردی که  در انتخاب رشته کنکور سراسری بسیار اهمیت دارد توجه به سهمیه های مختلف است.  اگر به کارنامه خود دقت کنید، در بندهای آن رتبه در سهمیه ذکر شده است. از آنجا که آشنایی مفهوم و تاثیر این سهمیه ها نقش مهمی در قبولی فرد دارد، ادامه به طور اجمالی در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

 

 • سهمیه مناطق:  تمامی داوطلبان کنکور که در هنگام نام نویسی سهمیه مناطق را انتخاب نموده اند، در یکی از سهمیه های   مناطق ۱،  2، 3  می‌گیرند. ملاک اصلی تعیین سهمیه، محل اخذ اخذ مدرک تحصیلی متقاضی می باشد. به عنوان مثال، محل دریافت مدرک سه سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام جدید، محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام قدیم، محل اهواز مدرک تحصیلی سال آخر دبیرستان یا هنرستان برای داوطلبان نظام قدیم می تواند تعیین کننده نوع سهمیه باشد. همچنین بندهای دیگری در مورد تعیین سهمیه مناطق در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری قید شده است که در اینجا مجال ذکر همه آنها نیست.

 

 • سهمیه مناطق محروم: بر اساس قوانین موجود،  حدود ۴۰ درصد از ظرفیت پذیرش همه رشته محل های ناحیه ای، قطبی و کشوری دوره های روزانه به داوطلبان بومی استانهای ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختياري، سیستان و بلوچستان، كردستان، كرمانشاه، كهگيلويه و بويراحمد، لرستان و هرمزگان تعلق می گیرد. برای اطلاع از ظرفیت پذیرش این سهمیه می‌توانید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه فرمایید. 

 

 • سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا: به طور کلی ۲۵ درصد از ظرفیت پذیرش رشته محل های  قید شده در دفترچه به سهمیه رزمندگان ایثارگران و خانواده شهدا اختصاص دارد.  افرادی که همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان، همسر و فرزندان دارندگان سهمیه 25 درصد ایثارگر به شمار می روند، مشمول بهره مندی از این سهمیه خواهند بود. سهمیه 5 درصد ایثارگران نیز به جانبازان کمتر از 25 درصد، همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان (با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) تعلق می گیرد. نکته قابل ذکر آن است که، ایثارگران بایستی حداقل ۷۰% نمره گزینه  آزاد را در رشته محل مورد نظر کسب کرده باشند. 

 

 

به منظور دریافت مشاوره کنکور سراسری 1401 توسط تیم رتبه های برتر وارد لینک قرمز شوید

 

 

نکات طلایی انتخاب رشته سراسری موفق

 

نکات طلایی انتخاب رشته سراسری موفق

 

 

اگر می خواهید نتیجه زحمات خود را ببینید و یا اینکه در رابطه با تمامی تلاش هایی که داشته اید به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید، حتما باید اصولی را رعایت نمایید.

این اصول با توجه به تمامی انتخاب رشته های موفق تهیه شده است و به همین دلیل در صورت رعایت تمامی مواردی که در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری ذکر شده است می توانید به بهترین شکل ممکن در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوید.

آنچه در ادامه ذکر خواهد شد شامل تمامی موارد نمی باشد. ما برخی از موارد را که شما لازم است رعایت نمایید را ذکر نموده ایم و سایر موارد 20 نکته طلایی انتخاب رشته سراسری موفق را می توان اموری دانست که مشاوران انتخاب رشته سراسری به انجام می رسانند به همین دلیل بخش مهمی از کار شما به مشاوران واگذار می شود که یکی از مهم ترین آنها انجام تست های شخصیت برای انتخاب یک رشته متناسب با شخصیت شما می باشد.

 

 

برای تعیین رشته کنکور سراسری کلیک کنید.

 

 

1. علایقتان را در نظر بگیرید

 

یکی از نکات مهمی که باید برای انتخاب رشته مد نظر قرار دهید توجه به علایقتان می باشد، برخی از داوطلبان بدون توجه به علایقشان تنها به قبولی در دانشگاه فکر می کنند.

این موضوع زمانی نمود می یابد که شما در همان رشته پذیرفته می شوید و هیچ علاقه ای به رشته خود ندارید و نتیجه آن همین مدارکی است که بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی دریافت می کنند و هیچ اطلاع و تخصصصی در رشته خود ندارند.

 

 

برای اطلاع دقیق از رتبه لازم برای دبیری زیست شناسی کلیک کنید

2. به نحوه پذیرش رشته مورد نظر توجه کنید

همانطور که می دانید شرایط پذیرش در هر یک از رشته ها متفاوت می باشد. به عنوان مثال نحوه گزینش برای برخی از رشته ها به صورت کشوری می باشد و برای برخی دیگر از رشته ها به صورت قطبی و ناحیه ای می باشد.

در هر صورت باید توجه داشته باشید که تراز و نمره شما در زیر گروه مربوطه و همچنین سهمیه مربوطه چند است و آیا می توانید در اولویت پذیرش برای رشته مورد نظر قرار گیرید؟

 

 

برای اطلاع دقیق از دانشگاه های آزاد دارای رشته فیزیوتراپی کلیک کنید.

3. زمان را مدیریت کنید

همانطور که می دانید مهلت در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته محدود می باشد. به همین دلیل امکان انتخاب رشته با تمامی حساسیت ها تنها تا زمان مقرر امکان پذیر خواهد بود.

منظور ما از زمان زمانی است که شما باید برای مطالعه دفترچه داشته باشید. همچنین زمانی که برای مشورت و وارد نمودن کد ها در سامانه سنجش و آموزش کشور را باید در نظر بگیرید و در این کار به هیچ عنوان تعلل نکنید.

 

برای اطلاع از نحوه پذیرش رشته داروسازی بدون کنکور کیش کلیک کنید.

4. دفترچه را به صورت دقیق مطالعه کنید

همانطور که در اطلاعیه ها و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ذکر شده است، رعایت تمامی قوانین و اصول برای انتخاب رشته ضروری است .

با توجه به اینکه هر ساله برخی از رشته ها به صورت جدید وارد دفترچه می شوند و یا اینکه برخی از شرایط تغییر می نمایند، به همین دلیل در صورت عدم اطلاع شما از این شرایط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین سازمان سنجش هیچ گونه تعهدی در قبال این موضوع نخواهند داشت و به همین دلیل مسئولیت آن متوجه شخص داوطلب می باشد.

 

 

برای برقراری ارتباط با مشاوره تلفنی کنکور کلیک کنید

5. بررسی بازار کار مهم ترین قسم انتخاب رشته کنکور سراسری

 

 

در گذشته ادامه تحصیل یک ضرورت محسوب نمیشد و به همین دلیل افرادی که به دنبال ادامه تحصیل بودند، تنها هدف آنان یافتن کاری در آینده که شرایط بهتر و زحمت کمتر را موجب شود بود.

اما امروزه شرایط کاملا تغییر نموده است. ولی باز هم با همین اوصاف شما در صورتی خواهید توانست موفقیت لازم را به دست آورید که پس از فارغ التحصیلی در رشته مرتیط با خود مشغول به کار شوید.

 

 

جهت برقراری ارتباط با مشاوره تلفنی کنکور تجربی کلیک کنید

6. از چارت درسی رشته مورد نظر مطلع شوید

برخی از رشته ها ممکن است با توجه به عنوان و ظاهری و نام آنها نوع خاصی از معنا را برای داوطلبان تداعی نمایند و به همین دلیل داوطلبان انتخاب رشته کنکور سراسری نیز همین رشته ها را انتخاب نمایند.

اما پس از ورود به دانشگاه متوجه این تناقض و تضاد در این مورد می شوند. به همین دلیل این موضوع با گذشت زمان آنان را دچار مشکل خواهد نمود. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است که قبل از پذیرش از چارت درسی رشته انتخابی خود اطلاع یابید.

 

 

برای اطلاع دقیق از ثبت نام بدون کنکور رشته موسیقی تهران کلیک کنید.

7. از دانشگاه های شرایط خاص اطلاع یابید

برخی از دانشگاه ها مانند شهید رجایی و دانشگاه هایی که وابسته به وزارت اطلاعات و یا نیروی انتظامی هستند، شرایطی را برای پذیرش و همچنین استخدام و تحصیل داوطلبان در نظر می گیرند که می توان این دانشگاه ها را جزو دانشگاه های دارای شرایط خاص دانست.

به عنوان مثال یکی از شرایط تعیین شده برای پذیرفته شدگان عدم نیاز به گذراندن خدمت سربازی برای آقایان و همچنین اعطای حقوق به داوطلبان می باشد.

 

 

برای برقراری ارتباط با مشاوره کنکور آنلاین کلیک کنید.

8. چک لیست داشته باشید

 

 

با توجه به اینکه وارد نمودن کدها در سامانه سنجش کشور بسیار حساس می باشد و یک اشتباه می تواند موجب شود تا شما از قبولی در رشته مورد نظر دور شوید، به همین دلیل توصیه می نماییم که پس از اینکه از لیست خود اطمینان یافتید و نوبت به وارد نمودن کد رشته های موجود شد، تلاش نمایید تا هر یک از رشته ها را به درستی در سامانه سنجش و آموزش کشور وارد نمایید و پس از آن این کدها را در سامانه مورد نظر وارد نمایید تا دچار اشتباه نشوید.

چنانچه انتخاب رشته خود را در کافی نت ها به انجام می رسانید دقت عمل بیشتری داشته باشید زیرا این مراکز معمولا به علت شلوغی ممکن است دچار خطا شوند.

به همین دلیل ما انجام انتخاب رشته را در این مراکز توصیه نمی نماییم زیرا متاسفانه در سال های گذشته برخی از داوطلبان دچار مشکلاتی شده اند که موجب تغییر مسیر زندگی آنان گردیده است به همین دلیل برای انجام انتخاب رشته می توانید با مشاوران کنکور سراسری ما در ارتباط باشید.

 

 

برای اطلاع از لیست رشته های مرکز دانشگاهی شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

 

9. مهم ترین رکن انتخاب رشته کنکور سراسری مشاور خوب است

یکی از ویژگی های انسان های باهوش این است که در هر کاری مشورت می نمایند. منظور از مشورت دو وجه دارد یکی از این وجوه مربوط به مشورت با یک مشاور در مرحله انتخاب رشته و یا پس از تصمیم گیری در رابطه با انتخاب کد رشته های انتخابی می باشد.

یک مشاور با توجه به اطلاعاتی که در رابطه با نحوه انتخاب رشته و همچنین پذیرش دارد، می تواند به شما این اطمینان را بدهد که آیا شما می توانید در این رشته پذیرفته شوید یا خیر؟

نکته مثبتی که در رابطه با مشورت با یک مشاور برای انتخاب رشته سراسری می تواند وجود داشته باشد این است که شما با اطمینان و اعتماد بیشتری می توانید رشته و یا شغل مورد نظر خود را انخاب نمایید.

تجربه ای که یک مشاور در انتخاب رشته دارد، کمک می نماید تا شما حتی با وجود رتبه بالا بتوانید در رشته مورد علاقه و همچنین مورد نظر خود پذیرفته شوید. در واقع این مورد با توجه استفاده از 20 نکته طلایی انتخاب رشته سراسری موفق امکان پذیر است.

 

برای ثبت نام رشته ی پرستاری بدون کنکور کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا با ارائه توضیحاتی درمورد زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، ملاک ها انتخاب، شرایط و اصول لازم، راهنمای جامع را در اختیار داوطلبان عزیز قرار دهیم.

چنانچه شما دوست گرامی می خواهید متناسب با رتبه خود در یکی از بهترین دانشگاه ها و رشته های مورد نظرتان پذیرفته شده و بدانید که کدام رشته با شخصیت و شرایط شما سنخیت بیشتری دارد، می توانید با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید. همکاران ما در همه روزهای کاری هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های زیر پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

 

منظور اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری و آشنایی با ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و رشته های مختلف مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دندانپزشکی بدون کنکور تهران

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

شهریه پردیس پزشکی خودگردان

مشاوره تحصیلی تلفنی شبانه روزی

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

انتخاب رشته کنکور سراسری

4.2/5 - (5 امتیاز)

انتخاب رشته کنکور سراسری چه زمانی آغاز می شود؟

هنوز اطلاعیه ایی مبنی بر شروع انتخاب رشته آزمون سراسری سال جاری منتشر نشده است. اما به محض مشخص شدن تاریخ دقیق از طریق این سامانه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

برای انتخاب رشته کنکور سراسری به کجا باید مراجعه کرد؟

متقاضیان بایستی در زمان های مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

چگونه می توان یک انتخاب رشته موفق داشت؟

داوطلبان گرامی می توانند برای کسب مشاوره تخصصی انتخاب رشته کنکور سراسری و بالا بردن احتمال قبولی، با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرند.

آیا برای انتخاب رشته کنکور سراسری پرداخت هزینه لازم است؟

خیر. انتخاب رشته آزمون سراسری نیازی به پرداخت هزینه ندارد. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور