ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ {8 نکته مهم } | ایران تحصیل

انتخاب رشته کنکور سراسری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ بعد از صدور کارنامه اولیه آغاز می شود. کلیه داوطلبان کنکور سراسری تا 10 روز فرصت دارند پس از مطالعه راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور سراسری و بررسی قوانین، ظرفیت ها، با توجه به رتبه و تراز خود فرم انتخاب رشته در سامانه سنجش آموزش کشور را تکمیل کنند.برای این کار لازم است بعد از ثبت اطلاعات هویتی و تحصیلی خود ثبت کرده و چیدمان 150 انتخاب رشته خود را انجام دهند. تعیین رشته کنکور سراسری، مرحله ای حساس است، زیرا عدم آگاهی از این بازه زمانی باعث می شود افراد از تکمیل فرم انتخاب رشته جا مانده و در رشته مورد علاقه خود قبول نشوند. افرادی که بر طبق کارنامه اولیه کنکور ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیرروزانه شدند، می توانند فرایند انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی در سامانه سنجش انجام دهند. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری برای نوبت اول و دوم عموماً در اواسط مرداد ماه می باشد و داوطلبان می توانند براساس ظرفیت دانشگاه ها، دست به انتخاب بزنند. 

اگر شما عزیزان نیز می خواهید انتخاب رشته کنید، بهتر است در زمان مقرر با توجه به راهنمایی های مشاوران، نسبت به این کار اقدام نمایید. مشاوران زبده ایران تحصیل تمامی نکات مربوط به کارنامه شما را بررسی کرده و اقدامات لازم جهت انتخاب رشته موفق را طی 13 مرحله تخصصی انجام می دهند. برای ارتباط با مشاورین ما کافی است با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس حاصل فرمایید.

 

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

انتخاب رشته کنکور سراسری مرحله ای بسیار مهم و سرنوشت ساز برای داوطلبان است و در صورتی که انتخاب رشته درستی انجام دهید، مسیر موفقیت شما برای ادامه تحصیل در رشته دلخواه هموارتر خواهد شد. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید وضعیت علمی خود را مورد بررسی قرار دهند. آنها  بعد از تحلیل کارنامه اولیه کنکور سراسری و مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور خود، رشته محل های مورد علاقه خود را اولویت بندی نمایند.

در این مرحله برای هر داوطلب امکان انتخاب 150 کد رشته محل وجود دارد که نحوه چینش این انتخاب ها اساسی ترین و حساس ترین بخش انتخاب رشته به شمار می آید. اگر اشتباهی در اولویت بندی تعیین رشته کنکور سراسری صورت بگیرد، ممکن است داوطلب شانس قبولی و ورود به دانشگاه مورد علاقه خود را از دست بدهد که این موضوع در این بازه زمانی قابل جبران نخواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره انتخاب رشته کنکور کلیک کنید.

برای موفقیت در انتخاب رشته صحیح و اصولی اطلاع از مواردی از جمله نحوه انتخاب رشته، نحوه اولویت بندی انتخاب ها، تحلیل صحیح کارنامه اولیه کنکور سراسری و … بسیار حائز اهمیت است. هر داوطلب با اطلاع از این موارد می تواند فرم انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ را به بهترین نحو ممکن تکمیل کند و در نهایت نتیجه مطلوب را کسب نماید. با توجه به محدود بودن زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در ادامه توضیحات جامعی پیرامون زمان، شرایط و نحوه چینش انتخاب ها ارائه خواهد شد.

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور سراسری

🔔 اطلاعیه 🔔

انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ بر اساس اعلام سازمان سنجش از 17 مرداد آغاز شده و تا 22 مرداد ادامه خواهد داشت. لذا افرادی که بر اساس کارنامه اولیه خود در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شدند، می توانند در این تاریخ وارد سایت سنجش شوند و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند. 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

همزمان با اعلام نتایج، سازمان سنجش اطلاعیه ای را در سامانه خود منتشر می کند که در آن زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری بیان شده است. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، کارنامه داوطلبان در کنکور سال جاری احتمالا در دهه اول مرداد ماه در اختیارشان قرار گیرد. بر اساس روال معمول، پس از دو روز فرایند انتخاب رشته شروع می شود. در سال گذشته، به متقاضیان 3 الی 4 روز برای ثبت انتخاب های خود مهلت داده شد. امسال نیز داوطلبان می توانند از تاریخ 17 الی 22 مرداد، فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری را انجام دهند.

البته احتمال می رود این مهلت برای افرادی که به هر دلیلی انتخاب رشته نکردند، تمدید شود، اما توصیه می کنیم که تکمیل فرم مربوطه را به روزهای پایانی واگذار نکنید، زیرا ممکن  است مشکلاتی از قبیل ترافیک بالای داوطلبان، اتصال اینترنت و یا مراجعه به سایت پیش بیاید. لازم به ذکر است تا بدانید که اگر به هر دلیلی در این مدت موفق به انتخاب رشته نشدید دیگر امکان اعتراض نخواهید داشت. توصیه می شود در این مسیر از مشاوره انتخاب رشته دولتی غافل نشوید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 

برای اطلاع از زمان برگزاری کنکور سال جاری و تاریخ و ساعت آزمون تمام رشته‌ها کلیک کنید.

تمدید انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

اگر به دلایل مختلفی نتوانستید در زمان مقرر و اعلام شده برای تعیین رشته کنکور سراسری اقدام نمایید می توانید در زمان تمدید مهلت که پس از اتمام زمان اصلی می باشد برای فرآیند انتخاب رشته اقدام نمایید. 

همچنین اگر اطلاعات خود را به اشتباه وارد کرده باشید، این زمان می توانید برای ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید. هر ساله بازه زمانی تمدید شود که انتظار می رود در کنکور امسال نیز این زمان تمدید گردد. به محض اطلاع از زمان تمدید انتخاب رشته در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

تمدید انتخاب رشته کنکور سراسری

تحلیل کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۲

پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری، اطلاعات بسیار دقیق و مفیدی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد به صورتی که باعث می شود یک انتخاب رشته دقیق و بی نقص انجام دهند. افراد متقاضی با استفاده از این اطلاعات از وضعیت پاسخگویی به سوالات کنکور ۱۴۰۲ مانند رتبه، تراز و وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن در دوره های روزانه و غیر روزانه مطلع خواهند شد.

بر همین اساس تحلیل و بررسی درست کلیه بخش های این کارنامه در انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ تأثیر به سزایی دارد که جهت رفاه حال داوطلبان بخش های مختلف این کارنامه شرح داده شده است. کارنامه کنکور سراسری از چند قسمت تشکیل شده که هر بخش به بررسی یک سری از اطلاعات می پردازد. در این قسمت به این بخش ها اشاره کرده ایم:

مشخصات ثبت نامی داوطلب

اطلاعات گروه آزمایشی امتحانی

وضعیت مجاز به انتخاب رشته در هر دوره

وضعيت رتبه و نمره كل نهایی کنکور داوطلب

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

افراد متقاضی باید برای انتخاب رشته دانشگاه به مواردی مثل رتبه در سهمیه، رتبه زیر گروه و همچنین تراز زیر گروه خود دقت نمایند و با توجه به آن ها انتخاب رشته کنکور سراسری را انجام دهند. علاوه بر این مشاوره انتخاب رشته دولتی می تواند به شما کمک شایانی در فرایند انتخاب رشته بکند. 

جهت اطلاع از رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور کلیک کنید.

در قسمت اطلاعات ثبت نام و آزمونی کارنامه، استان بومی، ناحیه بومی و قطب بومی داوطلب هم درج شده که می توان گفت توجه به این اطلاعات مانند رتبه و تراز داوطلبان، در محل قبولی بسیار اهمیت دارد و باعث می شود هر داوطلب در بوم مربوط به خود شانس قبولی بیشتری نسبت به داوطلبان خارج آن بوم داشته باشد. به گونه ای که دانشگاه ها بر اساس این سهمیه در رشته های کم طرفدار 80 درصد ظرفیت کد رشته ها را به داوطلبان بومی و 20 درصد دیگر ظرفیت کد رشته ها را به داوطلبان غیر بومی اختصاص خواند داد و در رشته های پر طرفدار مثل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی این میزان به 60 درصد کاهش می یابد و 40 درصد از داوطلبان غیر بومی پذیرش خواهند شد.

در بخش سهمیه های تعیین شده کنکور سراسری، یکی از سهمیه های ایثارگران 5 و 25 درصدی، رزمندگان، خانواده شهدا و مناطق 1، 2 و 3 درج شده است. پس از تأیید سهمیه، هر داوطلب در گروه مربوط به سهمیه خود قرار می گیرد و نسبت به افراد آن گروه سنجیده می شود.

کلیه داوطلبانی که شامل سهمیه های ایثارگران و سهمیه رزمندگان کنکور ۱۴۰۲ هستند و سهمیه آن ها از طرف ارگان مربوطه تأیید شده است در این قسمت، سهمیه آن ها درج خواهد شد و طبق آن وضعیت داوطلب بررسی خواهد شد.

اما اگر می خواهید بدانید کدام بخش این کارنامه برای انتخاب رشته کنکور سراسری اهمیت دارد؟ باید گفت افراد متقاضی برای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ می بایست به رتبه در سهمیه در زیر گروه های مختلف و علاوه بر آن تراز زیر گروه اکتسابی خود دقت نمایند و با توجه به این اطلاعات وارد فرایند انتخاب رشته شوند. 

🔔 اطلاعیه 🔔

رشته های هر گروه آزمایشی با توجه به ضریب دروس اختصاصی به چند دسته تقسیم می شوند و سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج اولیه برای هر زیر گروه آزمایشی یک رتبه و تراز اعلام می کند که این اطلاعات کمک به سزایی به داوطلبان برای قبولی در رشته دلخواه می کند.

تحلیل کارنامه اولیه کنکور سراسری

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

مقدمه انجام انتخاب رشته کنکور سراسری، دانلود دفترچه انتخاب رشته 1402 و مطالعه دقیق آن است. این دفترچه هر ساله 2 الی 3 روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. بر این اساس، همه متقاضیانی که در یکی از رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان خارجه شرکت کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت نموده اند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش با دانلود دفترچه انتخاب رشته 1402 آن را مطالعه نمایند.

اگر از مشاوره انتخاب رشته دولتی برخوردار هستید، در این مسیر به داوطلبان عزیز اکیدا توصیه می شود که قبل از هر گونه انتخابی، ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را با دقت مطالعه کرده و سپس با اشراف بر مفاد آن، اولویت های خود را در فرم مربوطه به ثبت برسانند. در دفترچه انتخاب رشته کنکور، اطلاعات مهمی از قبیل سهمیه بندی ها و تاثیر آن ها، نحوه گزینش، شرایط پذیرش دانشجو، لیست رشته ها و دانشگاه ها به همراه ظرفیت پذیرش ذکر شده است. به دلیل آنکه هنوز تاریخ دقیق اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری مشخص نشده است، در حال حاضر نمی توان در مورد زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسر تاریخ معینی را معرفی کرد. البته طبق جدیدترین اطلاعیه ها، کارنامه در دهه اول مرداد منتشر خواهد شد و بنابراین می توان انتظار داشت که دفترچه نیز در همین حوالی در اختیار داوطلبان قرار بگیرد.

برای اطلاع از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و کد رشته محل ها کلیک کنید.

دقت کنید در این دفترچه داوطلبانی که در کنکور سراسری ۱۴۰۲ نوبت اول در دی ماه ۱۴۰۱ شرکت کردند به همراه داوطلبانی که در کنکور ۱۴۰۲ در تیر ماه سال جاری شرکت خواهند کرد می توانند انتخاب رشته کنند. لذا این کنکور در دو تاریخ مجزا برگزار شده و داوطلبان می توانند در یک نوبت آن هم در مرداد ماه ۱۴۰۲ انتخب رشته کنند.

📎 دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1401 دانلود دفترچه
📎 دفترچه انتخاب رشته کنکور علوم تجربی 1401 دانلود دفترچه
📎 دفترچه انتخاب رشته کنکور علوم انسانی 1401 دانلود دفترچه
📎 دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر و زبان های خارجی 1401 دانلود دفترچه
📎  پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری   دانلود دفترچه
📎  دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1402
به محض انتشار این لینک فعال خواهد شد.

 

برای اطلاع از اعتراض به طرح سوالات کنکور سراسری روی لینک کلیک کنید.

 

نحوه انتخاب رشته آزمون سراسری

از آنجا که بسیاری از داوطلبان با نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری آشنایی کاملی ندارند، در ادامه به طور تصویری مراحل مورد نیاز جهت انجام این کار را شرح خواهیم داد.

❇️ آدرس اینترنتی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد کرده و بر روی گزینه سراسری کلیک نمایید.

انتخاب رشته کنکور

❇️ صفحه بعد گزینه انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری را  برای تعیین رشته کنکور سراسری لمس کنید. در صفحه مربوطه می توانید اطلاعاتی همچون مهلت زمانی در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته و همچنین شماره تماس به منظور رفع مشکلات احتمالی را مشاهده نمایید. متقاضیانی که در کارنامه مجاز به انتخاب دوره های پیام نور غیر انتفاعی یا دانشگاه فرهنگیان هستند،  اما در فرم نام نویسی علاقمندی خود را برای این دوره ها اعلام نکرده اند، می توانند با کلیک بر روی لینک خرید کارت و پرداخت هزینه آن جهت انتخاب این دوره‌ها نیز اقدام نمایند.

تعیین رشته کنکور سراسری

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

❇️ در مرحله بعد با کلیک بر روی بند ”  اطلاعیه ها و  من دفترچه راهنما را مطالعه کرده‌ام”  وارد سیستم انتخاب رشته خواهید شد.

❇️ حال می‌توانید از طریق سه روش وارد سیستم انتخاب رشته شوید. بسته به اطلاعاتی که در دست دارید می توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب نموده و اطلاعات را وارد کنید.

سه روش وارد سیستم انتخاب رشته

❇️ در صفحه بعد اطلاعات شخصی متقاضی درج شده است که باید با دقت آن ها را بررسی کرده در صورت درست بودن به مرحله بعد بروید. قابل ذکر است که چنانچه معدل کتبی دیپلم عنوان دیپلم شما به درستی قید نشده باشد می توانید آن را اصلاح نمایید. 

❇️ در صورتی که قصد انتخاب دوره های پیام نور، انتفاعی و یا دانشگاه فرهنگیان را داشته و هزینه آن را در مراحل قبلی واریز کرده اید، می بایست سریال پرداخت هر کدام از این دوره ها را وارد کنید. توجه داشته باشید که چنانچه قبلاً در فرم ثبت نام این دوره ها را انتخاب نموده اید دیگر نیازی به وارد کردن موارد ذکر شده نیست.

❇️ در فرم اصلی دو ستون را مشاهده خواهید کرد که یکی از آنها به ترتیب اولویت و دیگری کد رشته محل ها اختصاص دارد. پس از اینکه کد عددی رشته مورد نظر خود را وارد کردید، عنوان رشته، دوره و نام دانشگاه به طور خودکار برایتان به نمایش در خواهد آمد.  از این رو توصیه می شود کدهای مربوطه را با دقت وارد کنید. همچنین، کد رشته محل در گروه آزمایشی شما وجود نداشته باشد با پیغامی تحت عنوان ” کد رشته محل‌های مجاز شما با این کد رشته محل یافت نشد” مواجه خواهید شد.

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه صنعتی اصفهان و شرایط قبولی در آن ها کلیک کنید.

نکته: در صورتی که  پیغام ” اگر در كد و عنوان رشته ها يا ترتیب آنها اشتباهی مشاهده می كنيد، می توانيد اشتباهات را اصلاح كنيد” را مشاهده کردید بدین مفهوم است که تعیین رشته کنکور سراسری شما در گروهی  است که در آن  نام نویسی نکرده اید.

❇️ بعد از اتمام و  چک کردن همه کد رشته محل های مورد نظر، با لمس گزینه تایید، رسید انتخاب رشته که حاوی اطلاعات فردی و فهرست رشته های انتخابی شما است، به نمایش در خواهد آمد.

❇️ حتماً شماره پرونده و شماره رسید انتخاب رشته خود را که ۱ کد ۱۵ رقمی می باشد تا مرحله پذیرش نزد خود نگه دارید. دریافت نکردن این کد به منزله عدم اتمام انتخاب رشته شما است. بهتر است که از رسید ذکر شده پرینت بگیرید.

اگر در انجام مراحل ذکر شده تعیین رشته کنکور سراسری دچار مشکل هستید می توانید با تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ این مراحل را به دست کارشناسان ایران تحصیل بسپارید.

اهمیت انتخاب رشته کنکور سراسری

کنکوری های عزیزی که در طول یک سال خود را برای یک رقابت سنگین آماده کرده و در جلسه آزمون حاضر شده بودند، در این روزها باید یکی دیگر از مهمترین مراحل زندگی، یعنی انتخاب رشته کنکور سراسری را پشت سر بگذارند. حساسیت این مرحله از آن جهت که می تواند مسیر زندگی شخص را تغییر دهد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

چرا که اگر تصمیم یا انتخابی به غلط اتخاذ شود، می تواند باعث پشیمانی یا حسرتی بزرگی در آینده شود. از سوی دیگر، بسیار مشاهده می شود که فرد به دلیل عدم آشنایی با تکنیک ها و یا در نظر گرفتن فاکتورهای لازم، نتوانسته در رشته یا دانشگاهی که سزاوار آن بوده پذیرفته شود. البته قطعا با ایجاد رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری راه برای ورود به دانشگاه ها در هر یک از گروه های آزمایشی باز کرده اند، اما این موضوع بدین معنا نمی باشد که دانشگاه های سراسری از اهمیت کمی برخوردار باشند.

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری، بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری و تفاوت هایی که با سایر انتخاب رشته های دیگر دارد موجب شده است که این تفاوت ها باعث سردرگمی داوطلبان شود و همین مسئله بر قبولی در انتخاب رشته و همچنین نحوه انتخاب رشته تاثیرگذار می باشد. به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم تا همه اطلاعات و نکات لازم جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته 1402 و انتخاب رشته را در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به انتخاب رشته کنکور دست بزنید و در همان رشته ای که آرزوی آن را داشتید، پذیرفته شوید.

اهمیت انتخاب رشته کنکور سراسری

انواع سهمیه در انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲

یکی از مواردی که  در انتخاب رشته کنکور سراسری بسیار اهمیت دارد توجه به سهمیه های مختلف است.  اگر به کارنامه خود دقت کنید، در بندهای آن رتبه در سهمیه ذکر شده است. از آنجا که آشنایی مفهوم و تاثیر این سهمیه ها در تعیین رشته کنکور سراسری، نقش مهمی در قبولی فرد دارد، ادامه به طور اجمالی در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

💢 سهمیه مناطق:  تمامی داوطلبان کنکور که در هنگام نام نویسی سهمیه مناطق را انتخاب نموده اند، در یکی از سهمیه های مناطق 1، 2، 3 قرار می‌گیرند. ملاک اصلی تعیین سهمیه، محل اخذ مدرک تحصیلی متقاضی است. به عنوان مثال، محل دریافت مدرک سه سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام جدید، محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان برای داوطلبان نظام قدیم، محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر دبیرستان یا هنرستان برای داوطلبان نظام قدیم می تواند تعیین کننده نوع سهمیه باشد. همچنین بندهای دیگری در مورد تعیین سهمیه مناطق در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری قید شده است که در اینجا مجال ذکر همه آنها نیست.

💢 سهمیه مناطق محروم: بر اساس قوانین موجود، حدود 40 درصد از ظرفیت پذیرش همه رشته محل های ناحیه ای، قطبی و کشوری دوره های روزانه به داوطلبان بومی استان های ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختياری، سیستان و بلوچستان، كردستان، كرمانشاه، كهگيلويه و بوير احمد، لرستان و هرمزگان تعلق می گیرد. برای اطلاع از ظرفیت پذیرش این سهمیه می‌توانید دفترچه انتخاب رشته کنکور را مطالعه فرمایید. 

💢 سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا: به طور کلی 25 درصد از ظرفیت پذیرش رشته محل های  قید شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور به سهمیه رزمندگان ایثارگران و خانواده شهدا اختصاص دارد.  افرادی که همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان، همسر و فرزندان دارندگان سهمیه 25 درصد ایثارگر به شمار می روند، مشمول بهره مندی از این سهمیه خواهند بود. سهمیه 5 درصد ایثارگران نیز به جانبازان کمتر از 25 درصد، همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان (با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه) تعلق می گیرد. نکته قابل ذکر آن است که، ایثارگران بایستی حداقل 70% نمره گزینه آزاد را در رشته محل مورد نظر کسب کرده باشند. 

برای اطلاع از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور چقدر است؟ روی لینک آبی کلیک کنید.

انواع سهمیه در انتخاب رشته آزمون سراسری

8 اصل مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

برای همه افرادی که در کنکور سراسری شرکت نموده و قصد تعیین رشته کنکور سراسری دارند، یک سری اصول و نکات مشترک وجود دارد که می بایست به آن ها توجه نمایند. قبل از اینکه با نحوه انتخاب رشته آشنا شویم، بهتر است که از این نکات مطلع شوید.

همه داوطلبان (تفاوت نمی کند در آزمون یک رشته یا بیشتر شرکت کرده باشند) بایستی انتخاب های خود را تنها در یک فرم درج نمایند. حداکثر تعداد مجاز انتخاب ها 150 رشته محل می باشد.

قبل از اینکه کد رشته محلی را وارد کنید، حتما در دفترچه از ظرفیت پذیرش، نوع دوره اعم (روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و … ) مطلع شوید.

توصیه می شود قبل از تکمیل فرم در سامانه سنجش، ابتدا اولویت های خود را به همراه کدهای مورد نظر، در فرم پیش نویسی که در آخر دفترچه راهنما آورده شده است وارد نموده تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری به عمل آورید.

ملاک قبولی داوطلب، بر اساس ترتیب اولویت بندی هایی که در فرم وارد شده است، نمی باشد. بلکه این اولویت بندی ها تنها نشان دهنده علاقه مندی وی خواهد بود. بنابراین، حتما معیار چینش را علاقه و هدف خود قرار دهید نه احتمال پذیرش.

چنانچه احتمال قبولی در چند رشته بالا باشد، قبولی در رشته ایی خواهد بود که قبل از سایرین باشد.

متقاضیان این امکان را دارند که تا پایان مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ، انتخاب های خود را در چندین نوبت (در سال گذشته 8 نوبت بود) ویرایش نمایند.

با پایان یافتن مهلت انتخاب رشته دیگر به هیچ وجه امکان تغییر یا اصلاح فرم وجود ندارد.

بعد از اعلام نتایج نهایی، به هیچ وجه نمی توان رشته پذیرفته شده را تغییر دهید.

🔔 اطلاعیه 🔔

داوطلبانی که در بازه زمانی بین 14 و 15 تیر ماه در کنکور سراسری شرکت می کنند، کارنامه اولیه خود را در مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت خواهند نمود. آنها می بایست در زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ در صورتی که واجد شرایط انجام این فرآیند باشند، اقدام نمایند.

9 نکته طلایی انتخاب رشته موفق

اگر می خواهید نتیجه زحمات خود را ببینید و یا اینکه در رابطه با تمامی تلاش هایی که داشته اید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید، حتما باید اصولی را رعایت نمایید. این اصول با توجه به تمامی انتخاب رشته های موفق تهیه شده است و به همین دلیل در صورت رعایت تمامی مواردی که در رابطه با دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ذکر شده است می توانید به بهترین شکل ممکن در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوید.

آنچه در ادامه ذکر خواهد شد شامل تمامی موارد نمی باشد. ما برخی از موارد را که شما لازم است رعایت نمایید را ذکر نموده ایم و سایر موارد چندین نکته طلایی انتخاب رشته سراسری موفق را می توان اموری دانست که مشاوران انتخاب رشته سراسری به انجام می رسانند. به همین دلیل بخش مهمی از کار شما به مشاوران واگذار می شود که یکی از مهم ترین آنها انجام تست های شخصیت برای انتخاب یک رشته متناسب با شخصیت شما می باشد.

9 نکته طلایی انتخاب رشته موفق

 

☑️ علایقتان را در نظر بگیرید

یکی از نکات مهمی که باید برای انتخاب رشته مد نظر قرار دهید توجه به علایقتان است، برخی از داوطلبان بدون توجه به علایقشان تنها به قبولی در دانشگاه فکر می کنند. این موضوع زمانی بروز می کند که شما در همان رشته پذیرفته شده اید و هیچ علاقه ای به رشته خود ندارید و نتیجه آن همین مدارکی است که بسیاری از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی دریافت می کنند و هیچ اطلاع و تخصصی در رشته خود ندارند.

 

☑️ به نحوه پذیرش رشته مورد نظر توجه کنید

همانطور که می دانید شرایط پذیرش در هر یک از رشته ها متفاوت می باشد. به عنوان مثال نحوه گزینش برای برخی از رشته ها به صورت کشوری می باشد و برای برخی دیگر از رشته ها به صورت قطبی و ناحیه ای می باشد. در هر صورت باید توجه داشته باشید که تراز و نمره شما در زیر گروه مربوطه و همچنین سهمیه مربوطه چند است و آیا می توانید در اولویت پذیرش برای رشته مورد نظر قرار گیرید؟

جهت ویرایش انتخاب رشته سراسری و راهنمای کامل آن کلیک کنید.

☑️ زمان را مدیریت کنید

همانطور که می دانید مهلت در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته محدود است. به همین دلیل امکان انتخاب رشته با تمامی حساسیت ها تنها تا زمان مقرر امکان پذیر خواهد بود. منظور ما از زمان، زمانی است که شما باید برای مطالعه دفترچه داشته باشید. همچنین زمانی که برای مشورت و وارد نمودن کدها در سامانه سنجش و آموزش کشور را باید در نظر بگیرید و در این کار به هیچ عنوان تعلل نکنید.

 

☑️ دفترچه را به صورت دقیق مطالعه کنید

همانطور که در اطلاعیه ها و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ذکر شده است، رعایت تمامی قوانین و اصول برای انتخاب رشته ضروری است. با توجه به اینکه هر ساله برخی از رشته ها به صورت جدید وارد دفترچه می شوند و یا اینکه برخی از شرایط تغییر می کنند، به همین دلیل در صورت عدم اطلاع شما از این شرایط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین سازمان سنجش هیچ گونه تعهدی در قبال این موضوع نخواهند داشت. به همین دلیل مسئولیت آن متوجه شخص داوطلب می باشد. در این مسیر می توانید برای رفع ابهامات خود از مشاوره انتخاب رشته دولتی بهره ببرید.

☑️ بازار کار انتخاب رشته کنکور سراسری را بررسی کنید 

در گذشته ادامه تحصیل یک ضرورت محسوب نمی شود. به همین دلیل افرادی که به دنبال ادامه تحصیل بودند، تنها هدف آنان یافتن کاری در آینده که شرایط بهتر و زحمت کمتر را موجب شود، بودند، اما امروزه شرایط کاملا تغییر نموده است. ولی باز هم با همین اوصاف شما در صورتی خواهید توانست موفقیت لازم را به دست آورید که پس از فارغ التحصیلی در رشته مرتبط با خود مشغول به کار شوید.

 بازار کار انتخاب رشته کنکور سراسری را بررسی کنید

☑️ از چارت درسی رشته مورد نظر مطلع شوید

برخی از رشته ها ممکن است با توجه به عنوان، ظاهر و نام آنها نوع خاصی از معنا را برای داوطلبان تداعی نمایند. به همین دلیل داوطلبان انتخاب رشته کنکور سراسری نیز همین رشته ها را انتخاب نمایند، ولی پس از ورود به دانشگاه متوجه این تناقض و تضاد در این مورد شوند. به همین دلیل این موضوع با گذشت زمان آنان را دچار مشکل خواهد نمود. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است که قبل از پذیرش از چارت درسی رشته انتخابی خود اطلاع یابید.

برای مشاوره انتخاب رشته تجربی و تکنیک های الماسی آن کلیک کنید.

☑️ از دانشگاه های شرایط خاص اطلاع یابید

برخی از دانشگاه ها مانند شهید رجایی و دانشگاه هایی که وابسته به وزارت اطلاعات و یا نیروی انتظامی هستند، شرایطی را برای پذیرش و همچنین استخدام و تحصیل داوطلبان در نظر می گیرند که می تواند این دانشگاه ها را جزو دانشگاه های دارای شرایط خاص دانست. به عنوان مثال یکی از شرایط تعیین شده برای پذیرفته شدگان در برخی از این دانشگاه ها عدم نیاز به گذراندن خدمت سربازی برای آقایان و اعطای حقوق به داوطلبان می باشد.

 

☑️ چک لیست داشته باشید

با توجه به اینکه وارد نمودن کدها در سامانه سنجش کشور بسیار حساس می باشد و یک اشتباه می تواند موجب شود تا شما از قبولی در رشته مورد نظر خود دور شوید، به همین دلیل توصیه می نماییم  پس از اینکه از لیست خود اطمینان یافتید و نوبت به وارد نمودن کد رشته های موجود شد، تلاش نمایید تا هر یک از رشته ها را به درستی در سامانه سنجش و آموزش کشور درج کنید و پس از آن این کدها را در سامانه مورد نظر وارد نمایید تا دچار اشتباه نشوید.

چنانچه انتخاب رشته خود را در کافی نت ها انجام می دهید حتما دقت عمل بیشتری داشته باشید، زیرا این مراکز معمولا به علت شلوغی ممکن است دچار خطا شوند. به همین دلیل ما انجام انتخاب رشته را در این مراکز توصیه نمی کنیم، زیرا متاسفانه در سال های گذشته برخی از داوطلبان دچار مشکلاتی شده اند که موجب تغییر مسیر زندگی آنان گردیده است. به همین دلیل برای انجام انتخاب رشته می توانید با مشاوران کنکور سراسری ما در ارتباط باشید.

 

☑️ از یک مشاور خوب کمک بگیرید

یکی از ویژگی های انسان های باهوش این است که در هر کاری مشورت می نمایند. منظور از مشورت دو وجه دارد یکی از این وجوه مربوط به مشورت با یک مشاور در مرحله انتخاب رشته و یا پس از تصمیم گیری در رابطه با انتخاب کد رشته های انتخابی می باشد. یک مشاور با توجه به اطلاعاتی که در رابطه با دفترچه انتخاب رشته کنکور و نحوه انتخاب و پذیرش دارد، می تواند به شما این اطمینان را بدهد که آیا شما می توانید در این رشته پذیرفته شوید یا خیر؟

نکته مثبتی که در رابطه با مشورت با یک مشاور خوب همچون ایران تحصیل برای انتخاب رشته کنکور می تواند وجود داشته باشد این است که شما با اطمینان و اعتماد بیشتری می توانید رشته و یا شغل مورد نظر خود را انتخاب نمایید. تجربه ای که یک مشاور در انتخاب رشته دارد، کمک می نماید تا شما حتی با وجود رتبه بالا بتوانید در رشته مورد علاقه و همچنین مورد نظر خود پذیرفته شوید. در واقع این مورد با توجه استفاده از 20 نکته طلایی انتخاب رشته سراسری موفق امکان پذیر است.

از یک مشاور خوب کمک بگیرید

🔔 اطلاعیه 🔔

در صورتی که قصد انتخاب دانشگاه های شهریه پرداز را دارید، لازم است حتما از هزینه ای که باید در ابتدای هر ترم بپردازید، آگاه شده و به نسبت بودجه ای که برای تحصیل خود در نظر گرفته اید، به ادامه تحصیل در این قبیل دانشگاه ها اقدام کنید.

نکات انتخاب رشته دانشگاه سراسری ۱۴۰۲

مشاوره تعیین رشته کنکور سراسری تأثیر بسیار زیادی در آینده تحصیلی و شغلی دارد. در فرانید انتخاب رشته، داوطلبان می توانند با آگاهی از دوره های (روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان) که در آن مجاز به انتخاب رشته شدند و  رشته های بدون کنکور حداکثر  150 کد رشته محل متناسب با گروه آزمایشی امتحانی خود را انتخاب کنند، اما مهم ترین مسئله، نحوه چینش انتخاب ها است. در این امر می توان از بهترین مشاوره انتخاب رشته دولتی بهره برد.

در فرایند مشاوره انتخاب رشته دولتی به دواطلبان توصیه می شود که چنانچه انتخاب های مطلوب تر را در انتخاب های پایین تر قرار دهند، امکان دارد درصد قبولی خود را در این رشته محل ها از دست بدهند، زیرا نرم افزار سازمان سنجش انتخاب های داوطلب را به ترتیب از اول بررسی کرده و به محض قبولی داوطلب در یک رشته محل انتخاب های بعدی او را بررسی نمی کند.

به عنوان نمونه فرض کنید داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی با رتبه 80 شانس قبولی در دانشگاه های علوم پزشکی تهران یا شهید بهشتی را دارد. اگر این داوطلب دانشگاه علوم پزشکی البرز را با هدف افزایش شانس قبولی در اولویت قرار دهد، همین رشته محل به عنوان محل قبولی او اعلام خواهد شد و انتخاب های بعدی وی مورد توجه قرار نمی گیرند. 

علاوه بر این در مسیر مشاوره انتخاب رشته دولتی تأکید می شود داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی امتحانی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) و شناور (هنر و زبان) شرکت کرده و در هر سه رشته مجاز شدند، می توانند انتخاب های خود را به صورت ترکیبی از رشته محل های هر سه رشته قرار دهند.

در مسیر مشاوره انتخاب رشته دولتی، اکیداً توصیه می شود برای کسب قبولی در رشته دلخواه در اعلام نتایج کنکور سراسری حتما انتخاب های خود را بر اساس چهار فاکتور علاقه، هزینه، مسیر و کیفیت انجام دهید. به این منظور بهتر است رشته محل های انتخابی خود را در سه دسته ایده آل، خوش بینانه و منطقی قرار دهند. به این صورت که:

جهت راهنمای انتخاب رشته دانشگاه پردیس خودگردان توسط رتبه های برتر کلیک کنید.

دسته اول را به انتخاب رشته محل هایی اختصاص دهید که به نوعی درصد قبولی کمی دارید، اما در عین حال انتخاب های ایده آل برای شما به حساب می آیند.

دسته دوم را به رشته محل هایی اختصاص دهید که بر اساس کارنامه های قبولی سال های گذشته به صورت منطقی شانس قبولی در آن رشته محل ها را دارید، در واقع انتخاب هایی را داشته باشید که با رتبه های نزدیک به رتبه شما در این رشته محل ها قبول شدند.

دسته سوم رشته محل هایی باشند که قبولی شما در آن ها قطعی و صد در صدی است و با رتبه های خیلی بالاتر از رتبه شما، سال های قبل در آن قبول شدند. انتخاب این رشته محل ها به شما اطمینان قبولی می دهد. 

نکات انتخاب رشته دانشگاه سراسری

جدیدترین اخبار پیرامون انتخاب رشته کنکور سراسری

🔊 تعیین رشته کنکور سراسری از اواسط مرداد

رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه کنکور سراسری در اواسط مرداد منتشر می شود و انتخاب رشته از دهه سوم مرداد انجام خواهد شد.

🔊 نتایج اولیه کنکور سراسری اوایل مرداد اعلام می‌شود/ انتخاب رشته داوطلبان از اواسط مرداد

پورعباس درباره پیش بینی زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲ گفت: پیش بینی می شود نتایج اولیه در اواسط مرداد اعلام شوند و کارنامه و دفترچه انتخاب رشته کنکور منتشر شود. انتخاب رشته هم از دهه سوم مرداد انجام گیرد و نتایج نهایی اواخر شهریور اعلام شود.

🔊  برگزاری کنکور سراسری نوبت دوم در تیر ماه 1402

طبق گزارش های سازمان سنجش آزمون سراسری کنکور نوبت دوم سال 1402 در روزهای 14 و 15 تیر ماه 1402 مصادف با روزهای چهار شنبه و پنج شنبه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

🔔 اطلاعیه 🔔
برای اطلاع متقاضیان آزمون ها، اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، منحصرا از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام می گردد.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش کردیم تا با ارائه توضیحاتی در مورد راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ و مشاوره انتخاب رشته دولتی، ملاک های یک انتخاب درست، شرایط و اصول لازم، راهنمای جامع را در اختیار داوطلبان عزیز قرار دهیم. برای تعیین رشته کنکور سراسری خوب و درست و مشاوره، بهتر است که از یک مشاور با تجربه و ماهر، کمک بگیرید. در واقع، چنانچه شما می خواهید متناسب با رتبه خود در یکی از بهترین دانشگاه ها و رشته های مورد نظرتان پذیرفته شده و بدانید که کدام رشته با شخصیت و شرایط شما سازگاری بیشتری دارد، می توانید با مشاوران ایران تحصیل با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ در ارتباط باشید. همکاران ما در همه روزهای کاری هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های زیر پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید

 

 

 

4.5/5 - (15 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته کنکور سراسری چه زمانی آغاز می شود؟

هنوز اطلاعیه ای مبنی بر شروع انتخاب رشته آزمون سراسری سال جاری منتشر نشده است.

برای انتخاب رشته کنکور سراسری به کجا باید مراجعه کرد؟

متقاضیان بایستی در زمان های مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری چگونه است؟

نحوه انتخاب رشته به صورت مرحله به مرحله در مقاله بیان شده است، لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

نظرات

 1. Ghazal
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۷

  سلام
  با معدل 18و کنکور خوب امکان قبولی رشته فیزیو تراپی و رتبه زیر 10000هست ؟

  • rezai
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۰

   سلام وقت بخیر . برای رشته فیزیوتراپی رتبه زیر 10000 مناسب نیست

 2. شیدا.
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد امسال همزان برگزار میشه و برای آزاد باید همین مراحل طی نماییم؟

  • مشاور اقازاده
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱

   وقت بخیر
   بله

 3. سعیدی.
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام وقت بخیر. آیا برای انتخاب رشته کنکور سراسری را باید هزینه جدایی پرداخت کنیم؟

  • مشاور اقازاده
   ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۰

   وقت بخیر
   بعد از پرداخت شهریه میتوانید انتخاب واحد انجام دهید

 4. شیوا
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

  سلام یه سوال اگه کسی تودانشگاه یه رشته روزانه تحصیل کنه میتونه توانتخاب رشته باسوابق تحصیلی برای یه رشته روزانه دیگه انتخاب رشته کنه؟بعد اگه توانتخاب رشته قبول شد ازدانشگاه انصراف بده؟

  • javadi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز برای دانشگاه روزانه دیگه نمیتونید انتخاب رشته کنید.

 5. Zahra.N
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

  سلام وقتتون بخیر
  من رتبه مورد نظر رو نیاوردم و می‌خوام برای سال دیگه بخونم و روزانه مجاز نشدم ، اگر کلا انتخاب رشته نکنم نیازی به ویرایش معدل دارع؟! مشکلی بوجود میاد ؟!

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام بستگی دارد احتمالا مشکلی پیش نمیاید

 6. Zahra.N
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

  سلام وقتتون بخیر
  من رتبه ی مورد نظر رو نیاوردم و برای روزانه هم مجاز نشدم می‌خوام سال دیگه بخونم، اگر کلا انتخاب رشته نکنم نیازی هست ویرایش معدل ؟! و مشکلی بوجود میاد؟!

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام خیر مشکلی پیش نمیاید

 7. شهرام
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

  با رتبه 6200 منطقه 3 پزشکی پردیس یا آزاد قبول میشم ؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 8. Ahmad
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام با رتبه ۴۳۰۰ منطقه ۳ میشه پزشکی آزاد یا پردیس اورد؟

  • gholizadegan
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام روزتون بخیر برای قبولی رشته های پزشکی باید 9000 به بالا باشید

   • احمد
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

    منظورتون رتبه هست

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 9. ستاره
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

  سلام. با رتبه 2400 منطقه سه میشه پزشکی روزانه دانشگاه بوشهر رو آورد؟

  • bahraii
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   سلام وقتتون بخیر برای برسی دقیق تر با داخلی 111 تماس بگیرید

   • ملکی
    ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰

    سلام وقت بخیر من معدلم را نتوانستم وارد کنم چه اتفاقی می افتد؟

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 10. احمد
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام. با رتبه ۴۳۰۰ منطقه ۳ پزشکی آزاد قبول میشم؟

  • maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   شانس پذیرش متوسط رو پایینی دارید.

 11. مریم
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام با ۹۵۰۰ زیر گروه یک میشه پزشکی تعهدی و یا آزاد آورد؟

  • maleki
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر بله شانس قبولی متوسط رو به بالا داربد.

 12. حمید
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۱

  سلام و درود من سال ۱۴۰۰ با مشاوران ایران تحصیل انتخاب رشته کنکور سراسری رو انجام دادم و اولین انتخابم قبول شدم ممنون

 13. بخشی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶

  سلام من می خوام انتخاب رشته کنکور سراسری انجام بدم چی کار کنم???

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با عرض پوزش به دلیل حجم بالای پیام ها و تماس ها متاسفانه در حال حاضر زمان انتخاب رشته به اتمام رسیده است موفق باشید

 14. مهدیه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۴

  سلام برای انتخاب رشته کنکور سراسری در مرکز مشاوره ایران تحصیل چه اقداماتی لازم است؟

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام جهت انتخاب رشته کنکور سراسری با مرکز تماس میگیرید و کارتون انجام میشه

   • Ghazal
    ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۶

    با معدل 18و کنکور خوب امکان قبولی فیزیو تراپی و رتبه زیر 10000است؟

    • rezai
     ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۶

     سلام وقت بخیر . رتبه زیر 1000 تقیربا امکان قبولی دارد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور