ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نرم افزار انتخاب رشته کنکور 1401

نرم افزار انتخاب رشته کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نرم افزار انتخاب رشته کنکور برای تمامی گروه های کنکور اعم از: تجربی، انسانی، هنر، زبان‌ های خارجی و ریاضی طراحی شده است و از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. نرم افزار انتخاب رشته بر اساس درصد به نوعی احتمال قبولی داوطلبین را در کلیه کد رشته های دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش به طور درصدی اعلام می کند. در ادامه همراه ما باشید تا از جزییات نحوه کارکرد نرم افزار تخمین رتبه کنکور بیشتر بدانید.

نرم افزار انتخاب رشته کنکور برای مرتب کردن کد رشته محل‌های دفترچه انتخاب رشته در نظر گرفته شده است تا کلیه داوطلبان بتوانند با بهره‌ گیری از این نرم افزار تخمین رتبه همچنین تخمین رشته قبولی را به درستی انجام دهند. در نرم افزار انتخاب رشته می‌توانید کلیه سهمیه‌های که در دفترچه و شرایط آن لحاظ شده و انتخاب داوطلبان را با توجه به علاقه هر فرد و همچنین مسافت و رتبه بندی دانشگاه انجام دهید. الگوریتم طراحی شده در این نرم افزار تمامی نکات مهم را طبق نظر مشاورین مجرب در حوزه انتخاب رشته انجام می‌دهند، پس داوطلبان می‌توانند با آسودگی به خروجی که به واسطه نرم افزار تخمین رتبه کنکور صورت می‌ گیرد اعتماد کنند.

مهم ترین مرحله بعد از داشتن یک عملکرد مثبت در کنکور انتخاب رشته درست می باشد، از جایی که انتخاب رشته امریست که اغلب افراد فقط یکبار در زندگی خود آن را انجام می دهند بهتر است تا برای انجام آن از شخصی خبره و با تجربه در این کار کمک بگیرند، آکادمی ایران تحصیل به کمک رتبه های برتر سال های پیشین و مشاورین انتخاب رشته با رزومه ای درخشان آماده ارائه خدمات انتخاب رشته بر اساس اولویت های دانش آموز می باشند، برای کسب اطلاع از هزینه و نحوه استفاده از این خدمات کافیست تا روی لینک زیر کلیک کنید.

نرم افزار انتخاب رشته کنکور

 

معرفی نرم افزار انتخاب رشته کنکور

نرم افزاری که برای انتخاب رشته کنکور در نظر گرفته شده است متشکل از دسته بندی رشته‌ های مختلف می باشد، شما می‌ توانید با انتخاب سهمیه مورد نظر خود و رتبه‌ ایی که در کنکور سراسری کسب کرده‌ اید، رشته محل‌هایی که شانس قبولی را در آن دارید را مشاهده کنید.

این نرم افزار تا به حال، با رشته‌ محل‌هایی که داوطلبین معرفی کرده‌اند، حدودا 86 درصد شانس قبولی شما را تضمین خواهند کرد، به صورت کلی نرم افزار انتخاب رشته کنکور، از 3 دسته بندی متنوع که متشکل از موارد زیر است تشکیل شده است که عبارت است از:

 • رشته محل هایی که به صورت بد بینانه در آن ها شانس قبولی دارید. 
 • رشته محل هایی که به صورت منطقی در آن ها شانس قبولی دارید.  
 • رشته محل هایی که به صورت خوش بینانه در آن ها شانس قبولی دارید.

معرفی نرم افزار انتخاب رشته کنکور

 

شما پس از بررسی کد محل دانشگاه می‌توانید در بهترین دانشگاه ثبت نام کنید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ های این نرم افزار دقت بسیار بالای آن در پیش بینی‌های محل قبولی داوطلبین کنکور سراسری سال پیش بوده است. در حقیقت انتخاب رشته سازمان سنجش توانسته تا حد زیادی نگرانی داوطلب را از انتخاب رشته راحت کند. در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل و جامع به بررسی و آشنایی با نرم افزار انتخاب رشته کنکور می‌پردازیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد چه رشته ای انتخاب کنم؟ وارد شوید.

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری

در سیستم نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری داوطلبان در ابتدا رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید که بعد از انتخاب رشته تحصیلی خود در کنکور سراسری رتبه کشوری و رتبه منطقه خود را وارد می‌کنند. بعد از وارد کردن رتبه‌ های کشوری و منطقه داوطلبین می‌ بایست اولویت بندی رشته‌ ها و مراکز دانشگاهی را طبق علاقه خود به سیستم نرم افزاری انتخاب رشته کنکور سراسری معرفی کنند.

با سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل، می توانید با نرم افزارهای انتخاب رشته آشنا شده و با کمک بهترین مشاوران در ایران تحصیل، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. برای ورود به سامانه، روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

نحوه استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور

 

انتخاب رشته کنکور تجربی با نرم افزار انتخاب رشته

با در نظر گرفتن اینکه تعداد داوطلبین آزمون سراسری در رشته تجربی در سال‌ های اخیر زیاد شده است، سیستم نرم افزار انتخاب رشته تجربی ایران تحصیل با مشاوره تلفنی و حضوری برای تمامی داوطلبین عزیز آزمون سراسری صورت می‌گیرد. فرآیند انتخاب رشته تجربی داوطلبان بدین صورت است که در ابتدا داوطلبان به صورت تلفنی یا حضوری با مشاوری مجموعه ایران تحصیل در خصوص مسیر و رشته موردعلاقه خود صحبت کنند.

بعد از آن داوطلبان با کمک مشاورین مرکز با بهره‌گیری از نرم افزار انتخاب رشته تجربی انتخاب و علایق خود را تعیین کنند، در مرحله بعد داوطلبان می‌بایست طبق انتخاب‌های بدست آمده از نرم افزار انتخاب رشته تجربی و همچنین نظر مشاورین مرکز به صورت دستی انتخاب‌های خود را ویرایش کنند.

 

آشنایی با فرآیند استفاده از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

نرم افزار انتخاب رشته ریاضی و انسانی

در جلسات مشاوره زمانی هم برای والدین تعیین خواهد شد، بهترین فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری برای داوطلبان انجام می‌شود. در فرآیند انتخاب رشته های انسانی و ریاضی به این شیوه صورت می‌گیرد و از نرم افزار انتخاب رشته انسانی و نرم افزار انتخاب رشته ریاضی استفاده می‌شود. در تمامی مراحل انتخاب رشته ویرایش اطلاعات انتخاب رشته به واسطه مشاورین مجرب ایران تحصیل صورت می‌گیرد.

از آنجاییکه در فرآیند انتخاب رشته با نرم افزار انتخاب رشته در برخی مواقع احتمال اشتباه وارد کردن اطلاعات وجود دارد. مشاورین ایران تحصیل همواره پس از اینکه فرآیند انتخاب رشته مجازی به واسطه نرم افزار انتخاب رشته کنکور صورت گرفت، به یاری داوطلبین می‌آیند و برای تمامی بخش‌هایی که نیاز به ویرایش دارند به فرد داوطلب کمک می‌کنند، تا انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری با بالاترین ضریب اطمینان برای قبولی داوطلبین در رشته دلخواه آن‌ها صورت می‌گیرد.

مزایای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته

 

مزایای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته

باید توجه کنید که بهره‌گیری از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد از مزایای متنوعی برخوردار است که داوطلبین باید از آن اطلاع داشته باشند، در این قسمت به صورت کامل مزایای آن را برای شما شرح خواهیم داد:

 • معرفی رشته هایی که متقاضیان بیشترین شانس قبولی در آن ها را دارند.
 • بررسی دقیق تراز و رتبه متقاضیان و داوطلبان
 • در نظر گرفتن سهمیه هر متقاضی
 • کوتاه تر شدن مسیر انتخاب رشته

داوطلبان می توانند با استفاده از سامانه تخصصی انتخاب رشته آکادمی ایران تحصیل و با کمک بهترین مشاورین، با تمامی نکات به خوبی آشنا شده و رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. برای بهره مندی از خدمات انتخاب رشته در آکادمی ایران تحصیل روی لینک زیر کلیک کنید.

مزایای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته

 

نرم افزار انتخاب رشته بر اساس درصد برای تمامی رشته‌ها

نرم افزار انتخاب رشته بر اساس درصد برای تمامی رشته‌های تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان است که به شما کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از رتبه تخمینی خود وضعیت علمی داوطلب را تعیین کند و برای رشته دلخواه خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشند. سامانه انتخاب رشته ایران تحصیل قابلیتی را برای کلیه داوطلبین در نظر گرفته تا اطلاعات قبولی 4 سوال را به صورت متوالی داشته باشد. تمامی داوطلبان برای بهره‌گیری از نرم افزار تخمین رتبه 1401 باید مراحلی را که در ادامه به آن می‌پردازیم را انجام دهند:

برای بهره‌گیری از نرم افزار انتخاب رشته براساس درصد، در ابتدا اطلاعات کارنامه مربوطه را انتخاب کنند و رشته تحصیلی  و منطقه خود را وارد کنند، بعد با وارد کردن درصدهای تخمینی خود در برابر کنکور 1401، تخمین رتبه خود براساس داده‌های 4 سال مذکور بدست می‌آورند. در تلاشیم برای رتبه تخمین زده شده با رتبه واقعی شما در کنکور تطابق بیشتری داشته باشد، رتبه هر داوطلب را در حالت رتبه کشوری و منطقه‌ایی تخمین می‌زند.

هم اکنون نرم افزار انتخاب رشته بر اساس درصد در گروه‌ های انسانی، تجربی و ریاضی رتبه داوطلب را در نظام جدید و نظام قدیم تخمین می‌زند. نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری درگروه ریاضی، رتبه داوطلب را در زیر گروه 1، در گروه تجربی در زیر گروه‌‌های 1 و 2 در گروه‌های انسان و در زیر گروه‌های 1،3 و 5 تخمین می‌زند. اطلاعات قرار گرفته در این نرم افزار برای تخمین رتبه داوطلبان سهمیه مناطق است، داوطلبین سهمیه ایثارگران 5 و 25 درصد می‌توانند برای تخمین رتبه ایثارگران از این نرم افزار استفاده کنند.

 

برای آشنایی با سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری وارد شوید.

 

نحوه کار با نرم افزار انتخاب رشته

اگر مایل هستید تا با بهره‌ گیری از نرم افزار انتخاب رشته، رشته موردنظر خود را انتخاب کنید، می‌بایست قبل از هرکاری، نحوه کار را به درستی آموزش ببینید. به صورت کلی شما در زمان بهره‌گیری از این نرم افزار، 3 کادر را مشاهده خواهید کرد، در کادر نخست می‌بایست گروه تحصیلی خود که متشکل از ریاضی، هنر، تجربی، انسانی و زبان است را انتخاب کنید، در کادر دوم باید سهمیه یا منطقه خود را وارد کنید که در  3 منطقه گروه بندی شده است.

بعد از اینکه سهمیه خود را انتخاب کردید می‌بایست آخرین رتبه‌ ایی که کسب کرده را وارد کنید، گزینه جست و جو را انتخاب کنید،  در نهایت رشته محل‌های موردنظر خود را با رتبه شما نمایش خواهد داد. باید توجه کنید که تا به اکنون افرادی که از این نرم افزار بهره‌مند شده‌اند تا 86 درصد از آن‌ها در رشته‌های معرفی شده، احتمال قبولی داشه و اکنون در حال تحصیل در دانشگاه مدنظر خود هستند.

 

اخبار پیرامون انتخاب رشته کنکور

مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی تمدید شد

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر مهلت انتخاب رشته محل کلیه داوطلبان و متقاضیان استعداد درخشان آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ تمدید شد.

حدود ۴۲ هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد پزشکی مجاز به انتخاب رشته شده اند

بر اساس اعلام رئیس سازمان سنجش دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد رشته پزشکی امروز منتشر می شود و داوطلبان می توانند از ساعت ۱۶ نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور ریاضی و انسانی

 

خلاصه مطلب

نرم افزار انتخاب رشته کنکور، یکی از برنامه‌هایی است که درصد و به عبارتی شانس قبولی کلیه داوطلبین را نشان می‌دهد. به نوعی یکی از گزینه‌های مناسب برای بررسی رشته محل‌هایی است که شما می‌توانید در آن با توجه به علاقه خود به هدف خود نزدیک‌تر شوید. این نرم افزار به صورت تخصصی طراحی و تولید شده است تا کلیه داوطلبان و متقاضیان بتوانند فقط با استفاده از گروه تحصیلی، منطقه، و همچنین وارد کردن رتبه در سهمیه، به آسانی رشته محل‌هایی که در آن شانس قبولی شما بیشتر است وجود دارند، در این صورت داوطلب قادر است تا با دقت بیشتری فرم انتخاب رشته خود را کامل کند.

 

 

کاربران گرامی برای دانلود فایل PDF این صفحه کلیک کنید.

 

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل چه اطلاعاتی نیاز است؟

داوطلبان برای استفاده از این نرم افزار باید اطلاعاتی همچون گروه آزمایشی تحصیلی، نوع سهمیه و رتبه خود را در نرم افزار انتخاب رشته کنکور وارد کنند.

 با رتبه ای که در کنکور کسب کرده ام ، شانس قبولی در چه رشته ها و دانشگاه هایی را دارم؟

با استفاده از این نرم افزار می توانید رتبه لازم برای قبولی در رشته ها و دانشگاه های مختلف را مشاهده نمایید.

خطای نرم افزار مجازی انتخاب رشته کنکور ایران تحصیل چند درصد است؟

این نرم افزار کمتر از 5% خطا دارد، این درصد خطا به این دلیل است که نرم افزار از اطلاعات کارنامه های سال گذشته استخراج میکند و این میزان خطا طبیعی می باشد.

 

نظرات

 1. سیروس
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

  سلام خوبین؟ سوالی داشتم درمورد اخرین تراز سهمیه ایثارگران. الان برای سه رشته اصلی تجربی طبق ماده ۷۰ قانون باید حتما حداقل ۸۰ درصد نمره فرد اخرین نفد اورده بشه و برای باقی رشته ها ۷۰؟ یا اینکه پزشکی و غیر پزشکی فرقی نداره همون ۷۰ درصد حداقل فقط باید اورده بشه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 2. مریم
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام. سوالی داشتم با توجه به ماده شیش آیین نامه ماده ۶-( سازمان، مرکز و دانشگاه آزاد مکلفند در خصوص مشمولین سهمیه پنج درصدی ابتدا در سهمیه مناطق و آزاد گزینش و در صورت عدم قبولی در سهمیه پنج درصدی گزینش نمایند.) یعنی اینکه با این اوصاف حدودا ۴۰۰ نفر اول بدون استفاده از سهمیه ایثارگریشون قبول میشن و جای این ۴۰۰ نفر برای بقیه ایثارگران در نظر گرفته میشه درسته؟

  • isaei
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 3. کیان
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  سلام خوبین؟ امیدوارم حالتون خوب باشه برای ما هم دعا کنید قبول شیم🌹 میبخشین من راجب سهمیه ایثارگران امسال سوالی داشتم امسال با افزایش ظرفیت سی درصد ۱۳ هزار نفری که قراره در رشته های اصلی تجربی قبولی داشته باشند مربوط به سهمیه ایثارگران هستند و حدود ۳۹۰۰ نفر میباشند🌹
  من تحقیقات انجام دادم طبق تحقیقاتم برای مثال رتبه ی ۵۵۰ سهمیه ایثارگر ۲۵ ترازی حدود ۷۳۰۰ داره شایدم ۷۲۰۰ و خورده ای
  با توجه به ماده ۷۰ قانون که باید برای رشته های پزشکی ایثارگران ۸۰ درصد نمره اخرین فردی که ازاد قبول میشن رو بیاره
  یعنی در سهمیه ۲۵ درصد تراز اخرین نفر باید بیشتر از حدود ۷۵۰۰ باشه مخصوصا در شهرهایی مثل زنجان که تراز علمی بالایی دارند اخرین قبولی هاش
  امثال حتما مشاهده کردین که گفتن حتما باید باقی ظرفیت ۲۵ به سهمیه ۵ داده بشه
  با این اوصاف طبق حساب کتاب های بنده اگه حدود ۷۰۰ نفر از ۲۵ درصدی ها در رشته های اصلی بتونن با ترازشون قبولی داشته باشن
  حدود ۳۲۰۰ نفر برای سهمیه ۵ درصدی در زیرگروه ها می مونه درست میگم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 4. مهرافرین نژادرو
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

  با رتبه ۲۹۵۷ زیرگروه۱ سهمیه ۵ درصد میتونم برم. پزشکی تیپ سه و راه دور‌و یا تعهدی گیلان بخونم؟؟ و تراز ۸۲۱۶

  • hedayati
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت بخیر
   شانس شما متوسط است.

 5. یاسین
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام خسته نباشید ببخشید با تراز ۸۰۵۴ رتبه در زیرگروه یک ۹۰۵۵در زیر گروه دو ۸۶۰۰منطقه یک امکان قبولی در رشته های کار، گفتار، اعضای مصنوعی، پزشکی هسته ای برای من وجود داره یا خیر؟؟! ممنون از شما

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شانس شما برای قبولی در رشته هایی که گفتین خوبه.

 6. محمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

  سلام . به نظرتون با رتبه 7200 و زیرگروه یک 6700 منطقه سه و تراز 8500 و رتبه کشوری 24000 فیزیوتراپی پردیس رو میارم ؟استان بومیم هم البرز هست

  • maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

   سلام وقت بخیر
   شانس پذیرش شما در رشته فیزیوتراپی متوسط رو به پایین هست.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. محمدحسین اسدی
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام . به نظرتون با رتبه 7200 و زیرگروه یک 6700 منطقه سه و تراز 8500 و رتبه کشوری 24000 فیزیوتراپی پردیس رو میارم ؟استان بومیم هم البرز هست

 8. مهند
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۱

  سلام،
  بارتبه ٧١٠٠ و تراز ٦٠٢٠ منطقة ٣ رشته رياضى
  ميتونم مهندسى بهداشت حرفه اى قبول شم؟
  حد اقل يه جاى ايران

  • hedayati
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۶

   سلام وقت بخیر
   شانس شما متوسط است.

 9. مسیح
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

  سلام می خواستم بدونم با رتبه ۹۵هزار کشوری ریاضی چه رشته هایی در چه دانشگاهایی قبول مشیم

  • rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از وضعیت شما باید کارنامه ی شما رو تحلیل کنیم و شما با مجموعه تماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور