ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 1401

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش یکی از امکانات ویژه‌ ای است که سازمان سنجش و آموزش کشور در اختیار تمامی داوطلبان قرار داده است. در واقع، هر ساله پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، سازمان سنجش امکان انتخاب رشته را از طریق سایت برای داوطلب فراهم می کند. انجام این فرایند برای تمامی داوطلبانی که کارنامه اولیه برای آنان صادر گرده است و در جلسه کنکور حضور داشته‌اند، امکان پذیر است. با توجه به پیچیدگی فرایند انتخاب رشته، بسیاری از افرادی که تصمیم به انتخاب رشته دارند، ممکن است کمی سردرگم باشند. همچنین، نگرانی‌هایی را در رابطه با پذیرش و یا عدم پذیرش در رشته‌های مورد نظر خود داشته باشند.

اگر شما هم جز این افراد هستید، نگران نباشید؛ زیرا، می توانید با کمک مشاوران ما در ایران تحصیل، بهترین رشته را از طریق سایت سازمان سنجش انتخاب نمایید. از محاسن انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش می‌توان نزدیک بودن به نتایج نهایی کنکور اشاره کرد. با توجه به شرایط ویژه دانشگاه‌ های سراسری برای جذب داوطلبان، بهترین گزینه برای هر یک از داوطلبان را می‌توان انتخاب رشته مجازی دانست. 

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل می توانند به داوطلبان در هنگام انتخاب رشته مجازی کمک کرده و قبولی آن ها را در رشته مورد علاقه شان تضمین نمایند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما کافی است تا بر روی لینک زیر کلیک کرده و وارد سامانه مشاوره شوید. 

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

 

در مورد انتخاب رشته مجازی کنکور چه می دانید؟

آینده هر فرد در گرو تحصیلات وی می باشد، در واقع اکثر افرادی که انتخاب رشته هوشمندانه انجام می دهند گتمی بزرگ برای ساخت آینده خود بر می‌دارند. توجه داشته باشید یکی از سرنوشت سازترین مراحل زندگی تحصیلی هر فرد، شرکت در کنکور و انتخاب رشته ای است که قرار است در آن وارد دنیای کار و اشتغال شود. در گذشته بسیاری از افراد در این مرحله استرس زیادی را متحمل می شدند، چرا که نمی دانستند چه رشته ایی را انتخاب کنند و یا احتمالی قبولی در آن چقدر است.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم نگرانی های این عزیزان نیز تا حد زیادی درست بود. چرا که با یک اشتباه همه تلاش های آنان به هدر می رفت و حتی شانس قبولی در رشته های محبوب خود را از دست می دادند. اما خوشبختانه اخیراً با ایجاد نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور  دغدغه های بسیاری از داوطلبان کاهش پیدا کرد و حال آن ها با فراغ بال و دید بازتری برای آینده خود تصمیم گیری می کنند. البته حسن بزرگ این نرم افزار، رایگان بودن آن است که به نوعی باعث ایجاد عدالت در میان همه داوطلبان شد. همین امر باعث استقبال زیاد از آن شد.

 

 

جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 

همه ما می دانیم که یکی از مهم ترین مراحل کنکور سراسری، انتخاب رشته می باشد. به همین دلیل، یکی از مهم ترین دغدغه های افراد پس از اعلام نتایج، مسئله انتخاب رشته می باشد. شما عزیزان می توانید به صورت مجازی این فرایند را از طریق سایت سنجش انجام دهید. تمامی افراد برای داشتن انتخاب رشته ای خوب، باید به تمامی معیارها از جمله: رتبه خود، تراز قبولی خود، سهمیه ها، میزان تاثیر بومی گزینی و … توجه داشته باشند. زیرا تمامی این معیارها به طور مستقیم و غیر مستقیم بر روی رشته مورد علاقه افراد تاثیر می گذارند. سازمان سنجش، تمامی این اطلاعات را دارا بوده و برای آسان تر شدن فرایند انتخاب رشته، اماکن انتخاب رشته مجازی را از طریق سایت خودش فراهم کرده است. در واقع، سازمان سنجش، به تمامی اطلاعات ذکر شده در سال های گذشته دسترسی کاملی دارد و می تواند بهترین نمونه از چینش انتخاب رشته در سال های گذشته را به داوطلبان عزیز ارائه دهد. 

 

 

برای آشنایی بیشتر با سایت سازمان سنجش Sanjesh.org بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

 

نرم افزار انتخاب رشته سازمان سنجش

کلیه داوطلبانی که می خواهند از انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش استفاده کنند، می‌توانند با استفاده از نرم‌ افزار انتخاب رشته سازمان سنجش، انتخاب دقیق‌ تری داشته باشند. زیرا، این نرم افزار انتخاب رشته کنکور بر اساس، گروه آزمایشی، سهمیه ها، درصد و رتبه داوطلب، لیستی از رشته و دانشگاه های دارای پذیرش در نوبت روزانه، شبانه، دولتی، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس و غیرانتفاعی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. پس از اینکه سازمان سنجش در رابطه با اعلام نتایج و شروع انتخاب شته مجازی اطلاعیه را صادر کرد، کلیه داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این سامانه و وارد کردن اطلاعات خود تخمین رتبه کنکور سراسری خود را انجام دهند.

در انتخاب رشته سازمان سنجش تمامی رشته‌هایی که با احتمال قوی و ضعیف در آن ها قبول می شوید به شما معرفی می شوند. بنابراین، باز هم در بین رشته‌های پیشنهادی لازم است دست به انتخاب بزنید و آنچه مورد علاقه و مطابق با استعدادهایتان است را انتخاب کنید. یکی از معایبی که انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته‌ توسط خود فرد دارد، نادیده گیری علایق و استعدادهای داوطلبان کنکور است. انتخاب رشته‌ای که مشاورین و متخصصین انجام می‌دهند بر اساس علایق و استعدادهای داوطلبان و شرکت کنندگان کنکور سراسری  است. مشاورین ما در ایران تحصیل با در نظر گرفتن علایق و رتبه فرد، بهترین انتخاب رشته را برای او انجام می دهند.

سامانه انتخاب رشته ایران تحصیل، با بهره گیری از جدیدترین متدهای مشاوره ای، به داوطلبان کمک می کند تا رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. برای ورود به سامانه بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

نرم افزار انتخاب رشته سازمان سنجش

 

 

نحوه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

حال که با انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که چگونه باید این فرایند را انجام دهیم؟ برای انجام این فرایند، شما عزیزان باید مراحلی را طی کنید که این مراحل شامل موارد زیر می باشند: 

برای انجام این فرایند، ابتدا باید وارد سامانه سنجش و آموزش کشور به نشانی Sanjesh.org شوید و سپس از منوی قسمت راست، گزینه « سراسری » را انتخاب کنید. 

 

نحوه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

 

پس از ورود به قسمت سراسری، باید بر روی گزینه « سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته محل های با آزمون » کلیک نموده و سپس گزینه « خرید سریال اعتباری جهت استفاده در سیستم راهنمای انتخاب رشته مجازی سراسری » را انتخاب نمایید. 

 

راهنمای انتخاب رشته مجازی

 

 

در این مرحله، صفحه ای در مقابل شما باز می شود که باید در بین تمامی گزینه ها، به دنبال گزینه « سریال اعتباری جهت استفاده در سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته محل های با آزمون سراسری » گشته و آن را انتخاب نمایید. سپس، روی عبارت « تایید و ادامه » کلیک کنید. 

 

راهنمای گام به گام انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

 

 

در این قسمت باید اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد نموده و سپس بر روی گزینه « تایید و ادامه » کلیک نمایید. پس از آن، هزینه مربوطه را پرداخت نموده و مجدد به صفحه سوم باز گردید. در این صفحه باید بر روی گزینه مورد نظر خود کلیک کرده و یکی از رشته محل های آزمون رشته خود را انتخاب کنید. 

 

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش چگونه است؟

 

در مرحله آخر، شما عزیزان باید اطلاعات خود را از طریق یکی از سه روش زیر، وارد نموده و سپس، وارد سامانه انتخاب رشته شوید. در این مرحله، می توانید کد رشته های مد نظر خود را انتخاب نمایید. 

 

 

راهنمای تصویری نحوه استفاده از انتخاب رشته مجازی سنجش

 

 

هزینه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

هم اکنون که با سایت انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آشنا شدید و دانستید که چگونه باید از طریق آن انتخاب رشته کنید، ممکن است بپرسید که هزینه انجام این فرایند چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب رشته از طریق این سایت، هزینه زیادی در بر ندارد و شما داوطلبان عزیز باید از طریق روش های ذکر شده در قسمت قبلی، کارت اعتباری را خریداری کرده و هزینه ای کم را برای سایت سازمان سنجش واریز نمایید. در واقع، این کار هزینه زیادی برای شما عزیزان در بر نخواهد داشت. فراموش نکنید که حتما در هنگام پرداخت هزینه، فیش مربوط به واریز را چاپ کرده و در نزد خود نگهدارید. 

برای ورود سایت رهگیری درخواست های سازمان سنجش روی لینک rahgiri.sanjesh.org کلیک کنید.

تفاوت انتخاب رشته حضوری و مجازی

اگر بخواهیم انتخاب رشته حضوری و مجازی را  مقایسه کنیم مطمئنا ویژگی های انتخاب رشته مجازی بیشتر از حضوری است اما در هر شرایط امکان دارد در انتخاب رشته به صورت مجازی و حضوری مردد باشید و ندانید که کدام مناسب تر هستند. مسلماً هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند. برای مثال، در انتخاب رشته حضوری این امکان برای فرد وجود دارد که با مشاور در مورد علایق، خواسته ها، نیازها و دغدغه هایش برای انتخاب رشته و دانشگاه صحبت کند.

در این روش احساسات و هوش انسانی وجود دارد و انتخاب به صورت دستی است. با این وجود، ممکن است به دلیل شناخت کم در مورد شرایط و ظرفیت های پذیرش و همچنین عوامل دیگر، قبولی در برخی از رشته هایی که محتمل تر هستند از دست برود.  اما در انتخاب رشته مجازی، شاید هوش و یا عاطفه انسانی در میان نباشد، اما به دلیل ماشینی بودن آن و برنامه هایی که بر اساس تحلیل عمل می کنند، پیشنهادها مطمئن تر بوده و داوطلب می تواند تصمیم بهتری برای انتخاب رشته بگیرد.

مشاوره انتخاب رشته مجازی

به یاد داشته باشید که برای داشتن انتخاب رشته ای خوب، بهتر است که از مشاوران با تجربه و ماهر کمک بگیرید. مشاوران از طریق تست های شخصیتی مختلف ابتدا شما را شناخته و رشته هایی که برای شما مناسب باشند را به شما پیشنهاد می دهند. سپس، شما می توانید رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و تمامی سوالات خود را در رابطه با آن رشته از مشاور خود بپرسید. علاوه بر این، مشاوران می توانند به شما در تمامی مراحل ذکر شده کمک کرده و احتمال بروز خطا و مشکل را به صفر برسانند. مشاوران ما در ایران تحصیل، می توانند از طریق تست های مختلف، رشته مناسب شما را پیشنهاد داده و قبولی تان را در آن تضمین نمایند. 

آکادمی ایران تحصیل با بهره گیری از جدیدترین متدهای مشاوره ای و با کمک بهترین مشاوران، رشته متناسب شما را پیشنهاد داده و با پشتیبانی 24 ساعته قبولی شما را در آن رشته تضمین می کنند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما کافی است بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

مشاوره انتخاب رشته مجازی

 

جدیدترین اخبار پیرامون انتخاب رشته مجازی

سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی کنکور فعال شد

 سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته محل‌های با آزمون این گروه در سایت سازمان سنجش، فعال شد.

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آغاز شد

داوطلبانی که در کنکور سراسری ۱۴۰۰ مجاز به انتخاب رشته شده‌اند از امروز سه شنبه ۱۲ مردادماه مهلت دارند با مراجعه به درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت درخواست خود برای انتخاب رشته مجازی این سازمان اقدام کنند.

هشدار پلیس فتا به داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای انتخاب رشته

سرهنگ داوود معظمی گودرزی گفت: هشدار نهایی پلیس به داوطلبان آزمون کنکور کارشناسی ارشد برای انتخاب رشته این است که برای این کار فقط به مراکز معتبر مراجعه کنند.

حرفه ای ترین انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما در هنگام انتخاب رشته تمامی موارد و نکات بیان شده را رعایت نمایید و در نهایت رسید انتخاب رشته خود را دریافت کنید. همچنین، بهتر است که در هنگام انجام این فرایند، حتما از مشاوران با تجربه و متخصصی همچون ایران تحصیل، کمک بگیرید. مشاوران ما در هر ساعت از شبانه روز به شما عزیزان یاری رسانده و سوالات شما را رفع خواهند کرد. برای برقراری ارتباط می توانید بر روی لینک های ذکر شده در مقاله کلی کرده و یا با شماره های درج شده در مقاله تماس بگیرید. 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

لزوم انجام انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش چیست؟ 

این انتخاب رشته به جهت اطلاع از رشته هایی انجام می شود که شما با توجه به رتبه خود امکان قبولی در آن را دارید.

آیا انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش رایگان انجام می شود؟ 

خیر. برای انجام انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش ملزم به پرداخت شهریه هستید.

آیا برای انتخاب رشته تنها استفاده از انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش کفایت می کند؟ 

خیر. بهتر است نظر مشاور، خانواده و مخصوصاً خودتان را در انتخاب رشته منظور کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

  1. Avatar photo
    احمد
    ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

    در سامانه انتخاب رشته سنجش،ظرفیتها بر اساس ظرفیتهای جدید است؟

    • Avatar photo
      karimi
      ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

      سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  2. Avatar photo
    مریم
    ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۹

    سلام من کد ۱۵ رقمی رو چطوری دریافت کنم و کارت اعتباری رو خریداری کردم

    • Avatar photo
      مشاور ارشد
      ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

      برای انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش در خود سایت اقدام کنید و به درگاه پرداخت اینترنتی وصل شوید بعد از پرداخت کد ۱۵ رقمی نمایش داده می شود.

  3. Avatar photo
    م
    ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۲

    سلام ایا در دفترچه انتخاب رشته امسال دانشگاه علوم انتظامی بانوان (کوثر) هم بود یا پذیرش جور دیگه ای هست؟

  4. Avatar photo
    غزل
    ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۷

    سلام. چرا من هر چی میزنم میگه نتیجه ای یافت نشد. تازه وقتی از صفحه سایت بیرون میای و میبندیش، دوباره میخوای بری تو سایت. میگه همزمان با یکی دیه وارد شدی ☹️

    • Avatar photo
      مشاور ارشد
      ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۱

      سلام ممکن انتخاب رشته مجازی خودتونو با موبایل انجام بدین که در این حالت همچین خطایی میده

      • Avatar photo
        نه من با کامپیوتر رفتم بعدش بازم گفت نتیجه ای یافت نشد
        ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

        چیکار کنیم که نشون بده؟

        • Avatar photo
          کیانا
          ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

          اول با گوشی رفتم بعد که سریال خواست با کامپیوتر رفتم نوشت نتیجه یافت نشد دوباره با گوشی رفتم همونو نوشت

          • Avatar photo
            karimi
            ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

            سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

        • Avatar photo
          karimi
          ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

          سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

تماس با مشاور