تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
انتخاب رشته رایگان کنکور 1400

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور 1400
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبان کنکوری که مسیر در پیچ و خم مطالعه تا زمان آزمون تلاش کرده اند، پس از دریافت نتیجه نوبت به تصمیم گیری در مورد مهم ترین اتفاق تحصیلی زندگی شان یعنی انتخاب رشته می رسد. انتخابی که می تواند سرنوشت آن ها را تغییر دهد. به همین دلیل سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور 1400 ایجاد شد تا عدالت را در میان تمام متقاضیان کمک کند تا در آینده جای افسوسی باقی نماند. در ادامه در مورد نحوه ورود به سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور توضیح خواهیم داد. 

 

 

 جهت دریافت انتخاب رشته رایگان کنکور _ بالا بردن شانس قبولی در بهترین رشته های متناسب با رتبه خود از سراسر کشور یاز طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 (تماس از سراسر کشور) و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

راهنمای انتخاب رشته رایگان کنکور

 

 

 

راهنمای انتخاب رشته رایگان کنکور 1400

راهنمای انتخاب رشته رایگان کنکور 1400

 

 

انتخاب رشته همواره یکی از دغدغه های مهم داوطلبان کنکور بوده است. تجربیات نشان می دهد که در موارد بسیاری یک انتخاب اشتباه باعث شده است تا نه تنها تلاش و زحمات درس خواندن برای کنکور پایمال شود، بلکه فرد نتواند در دانشگاه و بازار کار به خواسته خود دست یابد. حتی در مواردی منجر به تغییر رشته یا انصراف هم شده است و این یعنی از دست دادن چند سال از بهترین سال های زندگی. از سوی دیگر انتخاب اشتباه باعث می شود که فرد به آنچه که استحقاقش را دارد، نرسد.

علت این قبیل مشکلات آن است که گاها داوطلبان یا خود به تنهایی دست به انتخاب رشته می زنند و یا از افرادی که در این حوزه توانایی و مهارت ندارند کمک می گیرند. البته هزینه های سنگینی که برخی از مشاورین اخذ می کنند نیز باعث شده است بسیاری از داوطلبان توانایی مالی پرداخت آن را نداشته باشند. حال که کنکور در پیش است، این مسائل ما را بر آن داشت تا سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور 1400 را برای همه عزیزان متقاضی راه اندازی کنیم.

در این سامانه خبره ترین مشاورین در کنار اطلاع از فنون و جزئیات انتخاب رشته می توانند با در نظر گرفتن ملاک ها و معیارهای شخصی هر فرد شایسته ترین انتخاب را داشته باشند. در ادامه در مورد چگونگی ورود به سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور بیشتر توضیح خواهیم داد و همه ویژگی های آن را با هم بررسی می کنیم.

 

 

ورود به سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور

 

 

ورود به سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور

ورود به سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور

 

داوطلبانی که تمایل دارند از انتخاب رشته رایگان کنکور بهره مندشوند، می توانند از طریق شماره های 9099075307 ( از سراسر کشور) و  9099075307 ( از استان تهران) با ما تماس بگیرند و با توجه به رتبه خود بهترین نتیجه را کسب نمایند.

این سامانه در خدمت متقاضیان تمامی رشته ها اعم از، ریاضی و فیزیک، تجربی، انسانی، زبان و هنر  می باشد. اما آیا این انتخاب رشته از کیفیت لازم برخوردار است؟ یک انتخاب رشته خوب چه ویژگی هایی دارد؟ اهمیت استفاده و ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور 1400 چیست؟ شاید برای پاسخ به این سوالات شاید به توضیحات بیشتری باشد.

 

 

برای اطلاع از لیست رشته های مرکز دانشگاهی شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

ویژگی های انتخاب رشته رایگان کنکور

ویژگی بارز یک انتخاب رشته خوب این است که مجموعه ایی از چند عامل را در نظر می گیرد، نه صرفا قبولی و ورود به دانشگاه. در کنکور سراسری داوطلبان مجازند 150 انتخاب داشته باشند و هر داوطلبی تنها یکبار می تواند این کار را انجام دهد. بنابراین احتمال بروز اشتباه در آن می تواند پشیمانی به بار آورد.

یک مشاوره خبره می داند که توجه به رتبه های هر کدام از زیرگروه ها و درصدهای کسب شده تا چه حد می تواند تاثیر گذار باشد یا احتمال قبولی فرد در رشته مورد نظر را بالا ببرد. همچنین برخی از رشته ها دارای گزینش بومی می باشند و برخی دیگر کشوری. در چنین مواردی نیز باید رتبه در سهمیه و رتبه در کشور نیز هر کدام به جای خود در نظر گرفته شود. در زیر چند ویژگی اصلی انتخاب رشته خوب را مرور می کنیم.

 

 

بررسی اولویت های شخصی

اولویت بندی می تواند دو جنبه داشته باشد. اول الویت بندی در خواسته ها و معیارهای فرد متقاضی در انتخاب رشته و دوم ترتیب درست رشته ها در فرم نهایی انتخاب رشته. یک مشاوره خبره قبل از هر چیز در یک فضای دوستانه از علایق، استعدادها و هدفهای فرد مطلع می شود. اینکه آیا دوری یا نزدیکی دانشگاه و یا محل های کار برای وی اهمیت دارد یا خیر؟ چه دانشگاه های را مد نظر دارد؟ آیا درآمد برای او در الویت است یا نوع رشته و مواد درسی که می خواهد بخواند؟

در انتخاب رشته رایگان کنکور 1400 ابتدا تمامی این مسائل توسط مشاورین ما از داوطلب پرسیده و در نظر گرفته می شود. دلیل اهمیت این فاکتورها این است که تیپ شخصیتی و انتخاب رشته رابطه زیادی با هم دارند. مشاور کمک می کند تا داوطلب به دور از احساسات و هیجانات مقطعی تصمیمی بگیرد که بعدا دچار پشیمانی گردد. بعلاوه، استعدادهای شخصی و اینکه حتی شخص روحیه خلاق، جنگجو، رقابت پذیر و یا کنجکاو باشد نیز یک عامل مهم است.

علاوه بر این، روحیات شخص باید فضای کاری و وظایفی که بعدا در انتظار اوست سازگاری داشته باشد. برای مثال، یک مورد شایع در میان داوطلبان رشته تجربی که اغلب به دنبال رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی و پزشکی هستند. اما وقتی به آن راه می یابند به دلیل حجم بالای دروس و یا برخورد با بیماری های مختلف، احساس پشیمانی یا ناتوانی می کنند. همه این مسائل در مشاوره انتخاب رشته ایران تحصیل در نظر گرفته می شود.

 

 

اولویت بندی اصل مهم انتخاب رشته رایگان کنکور 1400

 

اولویت بندی اصل مهم انتخاب رشته رایگان کنکور 1400

اولویت بندی اصل مهم انتخاب رشته رایگان کنکور 1400

 

پس از اینکه مشاور با ویژگی ها و سلایق متقاضی آشنا شد، نوبت می رسد به انتخاب رشته. در تست شخصیت انتخاب رشته ای که در این سامانه انجام می شود، به راحتی می توان تصمیم گرفت که کدام رشته ها برای فرد مناسب تر است، کدام ها نه.  همانطور که می دانید در فرمی که سازمان سنجش در اختیار داوطلبان برای انتخاب رشته می دهد، امکان گزینش 150 رشته وجود دارد. کد رشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته ایی قرار داده شده است.

انتخاب های اول بایستی باید شامل مهمترین و اصلی ترین رشته های مورد نظر فرد باشد و از جنبه های مختلف مناسب باشد. یک مشاوره خبره به تاثیر مواردی همچون سهمیه مناطق، سهمیه رزمندگان، شهدا، ایثتارگران، سهمیه بهیاران، سهمیه کارمندان و سهمیه بسیج به خوبی آشنایی دارد و می دانند چگونه باید از آن ها استفاده کرد. بنابراین نحوه اولویت بندی انتخاب رشته را باید از مهارت های مشاورین این حوزه دانست. 

 

 

آشنایی کامل با دانشگاه ها 

یک نکته مهم دیگر اطلاع از موقعیت دانشگاه هایی است که قرار انتخاب شوند. مسلما شناخت همه دانشگاه ها برای دانش آموزان و داوطلبان امکانپذیر نیست و به فردی خبره که اطلاعات کاملی در این زمینه دارد نیاز است. در انتخاب رشته رایگان کنکور 1400 مشاوران به خوبی می دانند که برای مثال رتبه علمی فلان دانشگاه چند است. آیا به دانشجویان تسهیلات رفاهی همچون خوابگاه یا امکانات رفاهی داده می شود. این نکته برای بسیاری از افراد اهمیت دارد.

از سوی دیگر شرایط مربوط به بومی گزینی نیز برا اغلب داوطلبان اهمیت دارد. ممکن است فردی به دلایل مختلف مایل باشد که در منطقه یا استان محل زندگی خود تحصیل و برای عده ایی دیگر بدین صورت نباشد. موارد مال همچون میزان شهریه نیز مهم است. در این مرحله مشاور، همه اطلاعات مربوط به شهریه را به متقاضی می دهد تا بر اساس آن تصمیم بگیرد. چرا که مبالغ شهریه برخی از دانشگاه ها و یا رشته ها ممکن است بیشتر از حد توان مالی فرد باشد.

برای تعدادی از داوطلبان نیز امکان تحصیل در مقاطع بالاتر همچون ارشد، دکترا نیز در انتخاب تاثیر گذار است. پس از ورود به سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور خواهید دید که آیا امکان ادامه تحصیل در ایران یا خارج از کشور وجود دارد یا خیر.

 

 

داشتن تجربه بالا در انتخاب رشته رایگان کنکور 1400

هر کسی که در حرفه خاصی سابقه زیادی داشته باشد، مطمئنا تجربیات فراوانی نیز دارد. مشاوران ایران تحصیل بر اساس تحلیل پذیرش های دانشگاه ها در سال های گذشته بخوبی می دانند که احتمال قبولی در کدام رشته و دانشگاه بیشتر و در کدام کمتر است. از سوی دیگر، آشنایی کامل با ظرفیت های هر دانشگاه می توانند انتخاب رشته مطمئنی داشته باشند. البته مطمئنا انتخاب رشته رایگان کنکور 1400 تغییراتی در ظرفیت ها وجود خواهد داشت، که مشاوران از آن ها آگاه خواهند بود.

به طور کلی به روز بودن، ویژگی اصلی هر مشاور کاردانی است، در غیر این صورت احتمال اشتباه وجود دارد. احتمالا شما هم با مواردی برخورد کرده اید که داوطلبی با وجود یک رتبه نسبتا پایین توانسته است در رشته ای قبول شود که دور از انتظار بوده است. البته منظورمان این نیست که مشاور جادوگر است یا کار غیر واقعی انجام می دهد. بر عکس، یک مشاور خوب واقع بین است. اما ترفندهایی می داند که افراد عادی از آن ها اطلاعات چندانی ندارند.

دلیل مراجعه داوطلبان به سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه نیز همین است. چرا که مشاورین ما با بررسی کارنامه های پذیرفته در دانشگاه های سال های گذشته را بررسی می کنند و می دانند که یک رشته خاص تا چه حد شانس قبولی دارد.

 

 

حساسیت و دقت بالا در انتخاب

برخی از اشتباهاتی که در انتخاب رشته رخ می دهد، قابل جبران است و اما تعدادی دیگر نتایج سنگین تری دارد. به عنوان مثال، مشاور بخوبی می داند که شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه روزانه با دانشگاه هایی مچون پیام نور، شبانه، غیر انتفاعی و خود گردان متفاوت است. طبق ضوابط سازمان سنجش، اگر کسی در یکی از دانشگاه های روزانه قبول شود، دیگر تا یکسال بعد حق شرکت دوباره در هیچ کدام از دانشگاه ها روزانه را نخواهد داشت.

در چنین شرایطی فرقی ندارد که فرد به دانشگاه برود یا نه. اینجاست که مشورت با فردی که به همه شرایط آگاهی دارد ضرورت پیدا می کند. همچنین مشاورین ما درانتخاب رشته رایگان کنکور 1400 این نکته را در نظر می گیرند که آیا فرد برای سال آینده نیز قصد شرکت مجدد را دارد یا به هر دلیلی می خواهد امسال وارد دانشگاه شود. در چنین شرایطی نیز انتخاب نباید شتابزده و یا از روی هیجان باشد. 

با این وجود ذکر یک نکنه در اینجا خالی از لطف نیست. وقتی صحبت از دقت می شود منظور دوری از سهل انگاری یا تصمیم ناآگاهانه است. اما این نباید منجر به ایجاد وسواس یا اضطراب در فرد شود. مشاور ضمن دادن اطلاعات درست، به متقاضی کمک می کند تا با ایجاد تعادل روحی و هیجانی با دور اندیشی انتخاب کند امانگرانی بیش از حد نداشته باشد. 

 

 

آشنایی بالا با ماهیت و جوانب مختلف رشته ها 

در دفترچه انتخاب رشته ایی که سازمان سنجش در اختیار قرار می دهد، رشته های بسیار متنوعی وجو دارد. طبیعی است که داوطلبان با همه رشته ها آشنایی نداشته باشند. برای مثال، لیست زیر گروه های رشته تجربی در دفترچه انتخاب رشته آن ذکر شده است. اما نکته رایج در میان همه متقاضیان این است که تنها به رشته های پرطرفدار یا مشهوری توجه دارند که در جامعه شناخته شده اند. همین مساله هم باعث شدن برخی از رشته ها در کشور شده است.

این در حالی است که برخی از رشته ها که چندان شناخته شده هم نیستند، به دلیل فارغ التحصیل کمتر دارای بازار کار بسیار خوبی است. به عنوان نمونه، همه داوطلبان کنکور ریاضی دوست دارند که در یکی از رشته های مهندسی قبول شوند، اما در انتخاب رشته رایگان کنکور 1400 ما تلاش می شود تا به معرفی رشته های کنکور ریاضی هم پرداخته شود. این روش، کار را برای داوطلبان بسیار آسان می کند، چرا که ممکن است امکان پرس و جو وجود نداشته باشد.

البته این اطلاعات بایستی به روز و متناسب با شرایط کنونی جامعه باشد، در غیر این صورت اعتباری نخواهد داشت. مثلا از قوانینی که تغییر کرده اند نیز آگاه باشد و با دادن اطلاعات غلط به داوطلب ناامیدی یا امید واهی ندهد. مثلا در مورد بازار کار اغراق نکند و به کلی آن را سیاه جلوه ندهد.

 

 

صحبت و هماهنگی با خانواده

بسیار پیش می آید که خانواده یا پدر و مادر دوست دارند که فرزندانشان آن ها را به آرزوهایشان برسانند. البته مسلما هیچ والدینی به قول معروف بدخواه فرزندش نیست، اما چنانچه خواسته خانواده با هدف و علاقه داوطلب یکی نباشد، قطعا نتیجه چندان رضایتبخش نخواهد بود. حتی در مواردی داوطلب پس از قبولی در دانشگاه و یا در بازار کار به دلیل نداشتن استعداد و علاقه، انصراف می دهند و یا آسیب روحی می بینند.

در چنین مواردی وظیفه مشاور صحبت و هماهنگی با خانواده داوطلب است. روشن سازی و توصیف مزایا و معایب هر کدام از رشته ها می تواند عامل بسیار موثری در ایجاد فضای مثبت در چنین مواردی است. این مورد در انتخاب رشته رایگان کنکور 1400 بسیار رعایت می شود. همچنین با خانواده در فضایی دوستانه و صمیمی صحبت می شود تا در جریان تصمیماتی که برای انتخاب رشته گرفته شده است، قرار گیرند. به طور معمول خانواده ها به دلیل شناخت بالای فرزندان می توانند به تصمیم گیری کمک نمایند.

به والدین نیز توصیه می شود تا ضمن همراهی فرزندان به آن ها آزادی کافی در انتخاب رشته ایی که دوست دارند بدهند. متاسفانه در برخی اوقات تلقین های اشتباه خانواده و اطرافیان باعث می شود که فرد از روی اطلاعات اشتباه و احساساتی یک سری از رشته ها را به ثبت برساند. همچنین مخربترین کاری که والدین می توانند انجام دهند، مقایسه فرزند خود با دیگران است. اجازه دهید تا فرزندانتان با اعتماد بنفس و شناخت توانایی های خود سرنوشت خویش را رقم بزنند.

 

 

خلاصه مطالب

در این مطالب به ویژگی های انتخاب رشته رایگان کنکور 1400 که توسط مشاورین سامانه ایران تحصیل تدارک دیده شده است پرداخته شد. متقاضیان عزیز می توانند پس از ورود به سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور از مشورت ها و راهنمایی کارشناسان با تجربه استفاده نمایند. برای این کا کافی است که از طریق شماره های مندرج در جدول، از ساعت 8صبح تا 1 شب با ما تماس بگیرید. همکاران ما در تمامی روزهای هفته در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

 

 

مطالب مرتبط

معرفی رشته مهمانداری هواپیما دانشگاه سراسری

دریافت اطلاعات کامل در معرفی رشته مهندسی صنایع

معرفی کامل رشته علوم رادیولوژی به صورت جامع

معرفی بودجه بندی کنکور انسانی

سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توان از  انتخاب رشته رایگان کنکور بهره مند شد؟

برای این کار کافی است با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس گرفته و مناسب ترین انتخاب رشته را دریافت نمایید.

آیا انتخاب رشته رایگان کیفیت لازم را دارد؟

خوشبختانه این نوع انتخاب رشته توسط با تجربه ترین مشاورین انجام می گیرد وتمام فاکتورهای یک انتخاب رشته خوب در آن رعایت می شود.

در هنگام ورود به سامانه انتخاب رشته رایگان کنکور چه اقداماتی لازم است؟

کافی است کارنامه و رتبه خود را ارائه دهید و با مشاورین ما در فضایی صمیمانه گفتگو و معیارهای خود را در میان بگذارید.

برای افرادی که هزینه مشاوره انتخاب رشته ندارند، چه امکانی جهت انتخاب خوب وجود دارد؟

انتخاب رشته رایگان کنکور برای همه عزیزان کنکوری در نظر گرفته شده تا بدون دغدغه مالی رشته آینده خود را انتخاب نماشند. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور