ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور برای افراد و متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه جامع و نیمه دولتی منتشر شد. کلیه افراد متقاضی می توانند در زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور کلیه اقدامات لازم جهت انجام ثبت نام را در سامانه اعلام شده انجام دهند. دقت داشته باشید که دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور و همین طور دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور در دوره با کنکور به صورت اینترنتی در دسترس افراد داوطلب قرار می گیرد. باید عرض کنیم که ثبت نام و انتخاب رشته در دوره با کنکور دانشگاه پیام نور باید بعد از مطالعه کامل و جزء به جزء دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور توسط افراد متقاضی انجام بگیرد. پس همان طور که در زمان ثبت نام در دانشگاه پیام نور دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور را مورد مظالعه قرار می دهیم باید برای مطالعه این دفترچه جامع هم اقدام کنیم. 

 

در این نوشته، قصد ارائه توضیحاتی ضروری و لازم را در رابطه با دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور را برای شما عزیزان داریم. ما را همراهی کنید تا در این مقاله با موارد مهمی از جمله زمان و نحوه و همین طور مندرجات و محتویات دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور که بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور در دسترس داوطلبان قرار می گیرد آشنایی لازم را پیدا کنید.

 

 

جهت اطلاع از زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته پیام نور در دوره با آزمون از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور

 

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور چه زمانی منتشر می شود؟

تمامی داوطلبان و متقاضیان ثبت نام در دوره با کنکور دانشگاه پیام نور که برای ثبت نام در زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور اقدام کرده اند الزاماً باید در زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور اقدامات لازم را برای دریافت دفترچه انجام دهند.

در رابطه با زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این زمان به طور معمول در مرداد ماه است.

در واقع، بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور و به دنبال آن شرکت دانش آموزان و داوطلبان در کنکور و اعلام نتایج اولیه نوبت به انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور می رسد.

در رابطه با سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و درگیری همه مردم جامع و از جمله داوطلبان کنکور سراسری باز هم احتمال انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور در همان مرداد ماه وجود دارد.

براساس تصمیم مسئولین سازمان سنجش زمان سه کنکور ارشد و دکتری پیام نور و همین طور کنکور سراسری به تعویق افتاد و کنکور دوره کارشناسی پیام نور نیز در مرداد ماه یعنی در سی ام و سی و یکم این ماه برگزار می شود.

در نتیجه، زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور نیز به تعویق افتاد و در مرداد ماه شاهد انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور نیستیم. 

با این اوصاف فعلاً نمی توان نظر دقیقی در رابطه با زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور داد و همچنان باید منتظر اعلام سایت سازمان سنجش در این رابطه بمانیم. 

برای کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور می توانید از طریق تیم مشاوره ایران تحصیل برای این امر اقدام کنید.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند شما را از زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور مطلع کنند و اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند.

 

 

در مورد نحوه انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور چه می دانید؟

به غیر از بحث زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور بهتر است در مورد نحوه انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور در دوره با آزمون نیز اطلاعاتی را خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم.

ببینید دوستان عزیز داوطلب دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس شما قرار می گیرد.

اما دقت داشته باشید که این دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور در دوره با آزمون را باید با طی مراحل و فرآیندهایی از سایت سازمان سنجش دانلود بفرمایید.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاورانی که می توانند اطلاعات خوبی را در مورد نحوه دانلود و دسترسی به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور در دوره با کنکور در اختیار شما دوستان و همراهان گرامی قرار دهند.

 

 

محتویات دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور شامل چه مواردی است؟

آیا می دانید چه بخش هایی را می توانید در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور می توانید ملاحظه و مطالعه کنید؟

آیا اطلاع درستی از مندرجات و محتویات دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور در دوره با کنکور دارد؟

در رابطه با محتویات و مندرجات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور که پس از شرکت فرد داوطلب در آزمون ورودی این دانشگاه انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور و همین طور اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری در اختیار فرد قرار می گیرد باید نکته مهمی را عرض کنیم. 

آن هم این که، با نگاهی به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور در سال گذشته می توان به وجود دو بخش در این دفترچه پی برد.

در ادامه با ارائه توضیحاتی مفصل در رابطه با مندرجات دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور در خدمت شما دوستان و

عزیزان هستیم.

 

 

مندرجات و محتویات اولین بخش از دفترچه انتخاب رشته پیام نور در دوره کارشناسی

اولین بخش از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور در دوره کارشناسی به ذکر مواردی در رابطه با شرایط و ضوابط در

نظر گرفته شده برای انتخاب رشته و مسیری که باید برای انتخاب رشته طی کنید اختصاص داده شده است.

توجه داشته باشید که این بخش از دفترچه خود به دو بخش دیگر تقسیم می شود.

در بخش اول راهنمای عملی انتخاب رشته در دوره با کنکور دانشگاه پیام نور ارائه شده است.

در این بخش، فرد داوطلب می تواند پاسخ سؤالات خود در رابطه با نحوه دریافت کارنامه آزمون سراسری، مندرجات کارنامه آزمون،نحوه اعلام رشته های انتخابی به سازمان سنجش آموزش کشور و همین طور نحوه بازیابی اطلاعات ثبت نامی را پیدا کند.

اما در بخش دوم این فصل از دفترچه شاهد ارائه اطلاعات خوب و مفصلی در رابطه با قوانین و مقررات انتخاب رشته هستیم.

در واقع، در این بخش می توانید در رابطه با بومی گزینی، رتبه ها و نمره های مندرج در کارنامه، دوره های مختلف تحصیلی در

دانشگاه ها و همین طور شرایط جذب و پذیرش دانشجویان در دانشگاه پیام نور اطلاعات خوب و موثقی را پیدا کنید.

 

 

مندرجات و محتویات اولین بخش از دفترچه انتخاب رشته پیام نور کارشناسی

دومین بخش از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور به ذکر جداول کد رشته محل های اعلام شده برای جذب دانشجو اختصاص داده شده است.

در این فصل از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور می توانید کلیه کد رشته های تحصیلی مربوط به دانشگاه پیام نور را ملاحظه بفرمایید.

بعلاوه، در این بخش امکان دریافت نمونه فرم پیش نویس انتخاب رشته آزمون سراسری نیز برای افراد متقاصی و داوطلب نیز وجود دارد.

 

 

در مورد لیست رشته های دوره با کنکور پیام نور اطلاعاتی دارید؟

از جمله مواردی که در زمان انتخاب رشته بنا به توصیه مشاوران تحصیلی باید به آن توجه کرد بحث اطلاع از لیست رشته های دوره با کنکور دانشگاه پیام نور است.

در حقیقت، انتخاب رشته کارشناسی پیام نور بدون اطلاع کامل از لیست رشته های ارائه شده در این دوره اشتباه محض است.

در اینجا، سعی در ذکر شماری از رشته های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور را برای شما دوستان و عزیزان همیشه همراه داریم.

پس ما را همراهی کنید تا شما را با شماری از رشته های دوره با کنکور دانشگاه پیام نور آشنا کنیم.

 

 

لیست رشته های دوره با کنکور دانشگاه پیام نور
روانشناسی مدیریت دولتی
اقتصاد مدیریت بازرگانی
حسابداری مشاوره
مدیریت صنعتی گردشگری
شیمی کاربردی اقتصاد کشاورزی

 

 

نکته مهمی که باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم این است که رشته های ارائه شده در دوره با کنکور دانشگاه پیام نور کم است و تعداد زیادی را شامل نمی شود. 

 

 

قبل از انجام انتخاب رشته در دوره با کنکور پیام نور تمامی جزء به جزء و محتویات دفترچه

انتخاب رشته را مطالعه کنید

 

 

در رابطه با ظرفیت کلیه رشته های دوره با کنکور پیام نور اطلاعاتی دارید؟

از دیگر موارد بسیار مهم و کلیدی در زمان انتخاب رشته پیام نور بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور ظرفیت رشته های ارائه شده در این دانشگاه است.

در واقع، شما دوست عزیز داوطلب باید به این شناخت برسید که در هر کدام از رشته های دانشگاه پیام نور چند نفر دانشجو پذیرش می شوند و آیا احتمال قبولی شما دوست عزیز با توجه به ظرفیت های اعلام شده بالاست یا نه شانس کمی برای قبولی و پذیرش دارید؟

در رابطه با ظرفیت اعلام شده در سال گذشته یعنی آخرین دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور باید خدمت شما دوستان عزیز باید عرض کنیم که ظرفیت رشته های ارائه شده در این دوره چندان زیاد نیست.

به فرض مثال، در گروه علوم تجربی در رشته های حسابداری، مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی ظرفیت پذیرش تنها پنج نفر بوده است.

پس در زمان انتخاب رشته در دوره با کنکور دانشگاه پیام نور به ظرفیت نسبتاً پایین این رشته های ارائه شده در دوره با کنکور توجه لازم را پیدا کنید.

البته جالب است که این ظرفیت در دوره بدون کنکور دانشگاه پیام نور بیشتر است و در صورت عدم قبولی در مرحله با آزمون

می توانید در دوره بدون کنکور ثبت نام کنید و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

 

 

اسامی دانشگاه های با کنکور پیام نور را می دانید؟

آیا اطلاعاتی درستی از اسامی دانشگاه های با کنکور پیام نور دارید؟ آیا می دانید این دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در کدام شهرهای ایران قرار دارند؟

در این بخش، با ذکر اسامی دانشگاه های با کنکور دانشگاه پیام نور در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

 

اسامی شماری از دانشگاه های با کنکور پیام نور
دانشگاه پیام نور استان تهران-تهران شرق دانشگاه پیام نور استان تهران-مرکز پاکدشت
دانشگاه پیام نور استان تهران-تهران جنوب دانشگاه پیام نور استان فارس-مرکز شیراز
دانشگاه پیام نور استان قزوین- مرکز قزوین دانشگاه پیام نور استان گلستان-مرکز گرگان
دانشگاه پیام نور استان تهران-مرکز دماوند دانشگاه پیام نور استان البرز-مرکز ماهدشت
دانشگاه پیام نور استان البرز-واحد اشتهارد دانشگاه پیام نور استان همدان-مرکز همدان
دانشگاه پیام نور استان تهران-واحد ری دانشگاه پیام نور استان تهران-تهران غرب
دانشگاه پیام نور استان قم- واحد قم دانشگاه پیام نور استان کردستان-مرکز سنندج

 

 

چه مقدار شهریه برای ادامه تحصیل در دوره با کنکور پیام نور باید بپردازم؟

دیگر همه در جریان هستیم که تحصیل در دانشگاه پیام نور بدون واریز شهریه ثابت و متغیر به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

در واقع، هر فرد دانشجو در دانشگاه پیام نور باید مبلغ شهریه ثابت را در زمان انتخاب واحد پرداخت کند و برای پرداخت شهریه متغیر این دانشگاه تا زمان برگزاری امتحانات این دانشگاه زمان دارد.

این یکی از مزیت های ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور به شمار می رود.

البته در حال حاضر و با توجه به بهم ریختن اوضاع مالی بسیاری از خانواده ها داوطلبان نگران میزان شهریه پرداختی برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور هستند.

در این زمان و در این رابطه باید خدمت شما دوست عزیز عرض کنیم که شهریه ای که باید به عنوان شهریه ثابت و متغیر در دانشگاه پیام نور بپردازید در قیاس با شهریه پرداختی برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی در سطح پایین تری قرار دارد.

به فرض مثال، شهریه دانشگاه ثابت دانشگاه پیام نور در دوره با آزمون حدود 200 خرده ای هزار تومان است که این در مقایسه با مبلغ شهریه ثابت پرداختی برای تحصیل در دانشگاه آزاد واقعاً کمتر و اقتصادی تر است.

تازه اگر هم تحت هیچ شرایطی امکان پرداخت شهریه ثابت یا متغیر را نداشتید به آسانی می توانید از دانشگاه وام بگیرید.

فقط کافیست مدارک لازم را جمع آوری کنید، از نحوه بازپرداخت این وام اطلاعاتی را حاصل کنید و از طرف دیگر به دنبال فردی به عنوان ضامن برای دریافت وام تحصیلی باشید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با مبلغ وام شهریه و یا هر اطلاعات دیگری در رابطه با وام شهریه دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور

 

 

آیا مدرک کارشناسی یا کاردانی پیام نور دارای اعتبار است؟

سؤالی که به ذهن هر فردی قبل از اقدام برای ادامه تحصیل در انواع دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می رسد این است که آیا مدرک کارشناسی یا کاردانی پیام نور اعتبار دارد؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز عرض کنیم که مدرک ارائه توسط دانشگاه پیام نور بعد از اتمام تحصیلات در این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است.

به این صورت که هیچ مشکل و مانعی در رابطه با استخدام در ارگان ها و سازمان های دولتی و یا حتی مهاجرت به کشورهای خارجی جهت ادامه تحصیل را ندارد.

در نتیجه، هیچ گونه نگرانی و دلهره ای از بابت اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور نداشته باشید و از این بابت اطمینان خاطر داشته باشید.

 

 

بهترین رشته موجود در دفترچه انتخاب رشته پیام نور کدام رشته است؟

شاید این سؤال در ذهن شما نیز ایجاد شده باشد که خب از بین این رشته های ارائه شده در انواع گروه های آزمایشی موجود در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور کدام یک بهترین است؟

به هر حال هر فردی تمایل به انتخاب رشته ای را دارد که از هر نظر از جمله بازار کار و سطح آسانی دروس ارائه شده در طول ترم های تحصیلی بهترین باشد.

اگر به دنبال به دست آوردن اطلاعاتی جامع در رابطه با بهترین رشته ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته پیام نور هستید می توانید از کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل استفاده کنید.

مشاوران مجموعه ما می توانند شما را از بهترین رشته های ارائه شده در هر یک از گروه های آزمایشی هنر، زبان، علوم تجربی، ریاضی فیزیک و یا علوم انسانی مطلع کنند.

 

 

بهترین دانشگاه های پیام نور در دوره با کنکور کدام مراکز دانشگاهی هستند؟

از قدیم الایام که افراد به دنبال قبولی در دانشگاه و ورود به مراکز آموزش عالی بوده اند خواستار ادامه تحصیل در یکی از بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه های بوده اند.

دانشگاه های که از هر نظر از جمله کیفیت آموزش، اساتید مجرب، امکانات تفریحی و آموزش و مواردی از این قبیل بهترین باشند.

از میان این دانشگاه ها می توان به دانشگاه نیمه دولتی پیام نور اشاره کرد که هر ساله افراد بسیاری در هر کدام از رشته های ارائه شده در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

اما شما دوست عزیز باید قبل از اقدام برای انتخاب رشته در دوره با کنکور از لیست بهترین دانشگاه های پیام نور اطلاعاتی را بدست آورید.

ببینید دوستان عزیز درست است که ادامه تحصیل در دانشگاه های پیام نور به صورت بومی گزینی است اما باز هم امکان انتخاب دیگر دانشگاه ها حداقل در شهرهای نزدیک محل اقامت برای هر فرد داوطلب و متقاضی وجود دارد.

از این رو قبل از اقدام به انتخاب رشته در هر یک از دانشگاه های پیام نور و درج کد رشته محل ها از لیست بهترین دانشگاه های پذیرنده اطلاعاتی را بدست آورید.

توجه داشته باشید که کیفیت دانشگاه محل تحصیل از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید از توجه به این موضوع مهم غافل شد.

 

 

قبل از انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور چه اطلاعاتی را باید بدست آورد؟

دوستان عزیز قبل از اقدام به انتخاب رشته و ثبت نام در دانشگاه پیام نور الزاماً باید اطلاعاتی را در رابطه با این دانشگاه و کیفیت آموزش و تدریس در این دانشگاه بدست آورید.

به طور مثال، هر فرد داوطلب باید از نحوه دریافت وام تحصیلی، مبلغ وام تحصیلی، سیستم نمره دهی، کیفیت تدریس اساتید، نحوه برگزاری کلاس های درس، نحوه پرداخت شهریه و شیوه انتخاب واحد در این دانشگاه اطلاعات کافی را بدست آورند.

بعلاوه، داوطلب باید قبل از هر اقدامی برای انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور الزاماً باید از تعداد واحدهای انتخابی در هرترم براساس معدل کسب شده و همین طور دروس ارائه شده در هر یک از رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه نیز اطلاعات کامل و جامعی را بدست آورید.

این اطلاعات جامع را می توانید از طریق تماس با مشاوری تحصیلی آن هم مشاوری که اطلاعات جامعی را در رابطه با دانشگاه ها از جمله دانشگاه پیام نور داشته باشد بدست آورد.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل با داشتن تجربه و اطلاعات و آگاهی بالا می توانند در این زمینه در خدمت شما دوستان عزیز باشند.

فقط کافیست با تیم مشاوره ما تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهند.

 

 

برای آشنای با نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در ذوره با کنکور پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

زمان ثبت نام پیام نور

سامانه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور

2/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور  در سال جاری چه زمانی منتشر می شود؟ 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور با کنکور با توجه به تعویق کنکور هنوز مشخص نیست.

دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور را چگونه می توان دریافت کرد؟ 

برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور باید یه صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور از طریق چه سایتی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد؟ 

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس داوطلبان و متقاضیان قرار می گیرد.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)