ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

دفترچه دانشگاه پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ برای داوطلبان و متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور در هر دو دوره بدون کنکور و با کنکور منتشر شد. تمامی داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم برای تحصیل در این دانشگاه اقدام به دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و همین دفترچه دوره با کنکور کنند و سپس اقدام به انتخاب رشته در این دانشگاه نمایند. دقت داشته باشید که دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور به صورت اینترنتی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. فقط توجه کنید که تمامی داوطلبان و متقاضیان ثبت نام در هر دو دوره با کنکور و بدون کنکور پیام نور الزاماً باید از نحوه ثبت نام در این دوره ها و همین طور دانلود دفترچه بدون کنکور پیام نور مطلع باشند تا بدین ترتیب بتوانند برای ثبت نام اقدام کنند.

 

در این نوشته، سعی در ارائه توضیحاتی در رابطه با دفترچه دانشگاه پیام نور و همین طور محتوای آن را برای شما عزیزان داریم. البته بر طبق نیاز شما دوستان عزیز در رابطه با زمان و نحوه انتشار این دفترچه نیز با شما صحبت هایی را داریم. پس ما را همراهی کنید تا تمامی مطالب لازم در رابطه با دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و همین طور دوره با آزمون را با مطالعه این نوشته جامع بدست آورید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

 

دفترچه دانشگاه پیام نور چه زمانی منتشر می شود؟

کلیه داوطلبان و متقاضیان ثبت نام در دوره با کنکور و بدون کنکور دانشگاه پیام نور باید در زمان تعیین شده اقدامات لازم را برای دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و همین طور دفترچه با کنکور انجام دهند.

در رابطه با زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور باید خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه عرض کنیم که بر طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور برای ورودی های مهر ماه در بهمن ماه سال گذشته منتشر شد.

از طرفی هم قرار بر این بود که انتخاب رشته و ثبت نام در این دوره بدون آزمون پیام نور از اسفند ماه آغاز شود و تا شهریور سال جاری نیز ادامه داشته باشد که متأسفانه ورود ویروس کرونا به ایران همه برنامه های ریخته شده را بهم ریخت و زمان ثبت نام  انتخاب رشته به تعویق افتاد.

در رابطه با زمان انتشار دفترچه دانشگاه پیام نور در دوره با آزمون نیز باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این دفترچه در مرداد ماه و همزمان با شروع انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در دسترس داوطلبان و متقاضیان قرار می گیرد.

برای اطلاع از زمان دقیق انتشار دفترچه دانشگاه پیام نور در دوره با کنکور در سال جاری می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند شما را به طور دقیق از زمان انتشار دفترچه دانشگاه پیام نور در دوره با آزمون مطلع کنند.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

در رابطه با نحوه انتشار دفترچه دانشگاه پیام نور در دوره با آزمون و بدون آزمون چه می دانید؟

در رابطه با نحوه انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و همین طور با آزمون باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور و البته دفترچه با آزمون پیام نور به صورت اینترنتی در دسترس داوطلبان و متقاضیان ورود به این دانشگاه قرار می گیرد.

به عبارت دیگر، هر فرد متقاضی باید در زمان از قبل اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور با مراجعه به همین سایت به نشانی sanjesh.org اقدامات لازم را برای دانلود دفترچه بدون کنکور پیام نور انجام دهند.

پس از دانلود دفترچه بدون کنکور پیام نور و همین طور دوره با کنکور نوبت به مطالعه دقیق و ریز به ریز محتوای موجود در آن و در ادامه انتخاب رشته در دوره با آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور می رسد.

 

 

 مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور و دوره با کنکور شامل چه مواردی می شود؟

آیا اطلاعی در رابطه با محتوی و مندرجات دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور و همین طور دفترچه دوره با کنکور این دانشگاه دارید؟

آیا می دانید بعد از دانلود دفترچه بدون کنکور پیام نور و همین طور دفترچه با آزمون این دانشگاه چه موارد و بخش هایی را می توانید در آن ها مشاهده کنید؟

در رابطه با محتوی و مندرجات دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور از سه بخش مختلف تشکیل شده که هر بخش موارد متفاوتی را در خود جای می دهند.

در ادامه با ازائه توضیحاتی هر چند مختصر در رابطه با بخش های مختلف دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با مندرجات و مطالب گنجانده شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور هستید می توانید با مشاورانی خبره در این رابطه صحبت کنید.

 

 

اولین بخش از دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور

اولین بخش از دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور شامل شرایط و ضوابط مورد نیاز برای ثبت نام می شود.

به عبارت دیگر در این قسمت در رابطه با کلیه شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده برای ثبت نام، تسهیلات و سهمیه های اختصاص یافته به داوطلبان، مراحل لازم برای ثبت نام اینترنتی و همین طور مدارک لازم برای ثبت نام صحبت شده است.

البته در این بخش می توانید در رابطه با ضوابط و شرایط اعلام شده برای ثبت نام اتباع خارجی نیز اطلاعاتی را پیدا کنید.

البته جدول زمان بندی پذیرش را نیز می توانید در این دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور پیدا کنید.

 

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور

دومین بخش از دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور

دومین فصل از دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور به ذکر شرایط و ضوابط و توضیحاتی کلی در رابطه با نحوه انتخاب رشته در این دوره و همین طور جذب و پذیرش دانشجو اختصاص دارد.

پس از دانلود دفترچه بدون کنکور پیام نور می توانید مواردی همچون نحوه جذب و گزینش دانشجویان در دوره بدون آزمون دانشگاه پیام نور و ضریب تأثیر سوابق تحصیلی را در نیز این دفترچه مشاهده کنید.

از جمله مهم ترین بخش های مندرج در این بخش می توان از لیست رشته های ارائه شده در انواع دانشگاه های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی و همین طور پردیس خودگردان نام برد.

البته به جز لیست رشته های ارائه شده در هر کدام از این دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توان از لیست طول و دراز دانشگاه های پذیرنده این رشته ها نیز نام برد.

 

 

 

جهت ورود به سیستم سایت سهبا دانشگاه پیام نور سیستم گلستان روی لینک کلیک کنید

 

 

سومین بخش از دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور

در سومین بخش از دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور می توانید انواع فرم ها از جمله فرم انصراف از دانشگاه برای افراد مشغول به تحصیل و فرم انتخاب رشته اینترنتی را ملاحظه بفرمایید.

البته در این قسمت می توانید ضوابط و شرایط عمومی هر یک از دانشگاه ها را برای جذب و پذیرش دانشجو ملاحظه بفرمایید.

در واقع، شما با دانلود دفترچه بدون کنکور پیام نور می توانید لیست دانشگاه های روزانه، غیرانتفاعی، شبانه و همین طور پردیس خودگردان را در این دفترچه ملاحظه بفرمایید.

در این بخش، اطلاعات لازم را در رابطه با محتویات و مندرجات دفترچه دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور بدست آوردید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با محتویات و مندرجات دفترچه انتخاب رشته در دوره با کنکور هستید می توانید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند اطلاعاتی جامع و دقیق را در رابطه با مندرجات دفترچه انتخاب رشته در دوره با کنکور در اختیار شما دوستان و عزیزان همیشه همراه قرار دهند.

 

 

آیا اطلاعی از لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور دارید؟

اطلاع از لیست رشته های بدون آزمون گنجانده شده در دفترچه بدون کنکور پیام نور برای هر فرد داوطلب و متقاضی الزامی به نظر می رسد.

در واقع، بدون اطلاع از این لیست رشته های تحصیلی نمی توان اقدامی برای ثبت نام کرد و کسب اطلاعاتی در رابطه با این قبیل از رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور برای هر فرد الزامی است.

در این بخش با ذکر شماری از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور براساس آخرین دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

اگر به دنبال اطلاع از لیست کامل کلیه رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما می توانند شما را از لیست کامل و دقیق رشته های مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور مطلع کنند و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهند.

 

 

لیست رشته های بدون آزمون ارائه شده در دانشگاه پیام نور
مهندسی کامپیوتر عکاسی فقه و مبانی حقوق اسلامی
روزنامه نگاری گردشگری روانشناسی
مدیریت دولتی زبان و ادبیات عربی زبان و ادبیات فارسی
مدیریت بازرگانی هنر اسلامی علوم تربیتی
صنایع دستی هنرهای صناعی مهندسی معماری
فرش علوم قرآن و حدیث اقتصاد
حسابداری مترجمی زبان انگلیسی زمین شناسی
حقوق روابط عمومی شیمی کاربردی
فلسفه و کلام اسلامی علوم ورزشی ارتباط تصویری
مدیریت صنعتی علوم سیاسی مشاوره
جامعه شناسی کاردانی حسابداری کاردانی بیمه

مهندسی برق

علوم و مهندسی صنایع غذایی

مهندسی مدیریت پروژه

ریاضیات و کاربردها زیست شناسی سلولی  مولکولی زیست شناسی دریا
مهندسی عمران علوم دامی مهندسی نفت
طراحی صنعتی فیزیک شیمی محض
برنامه ریزی اجتماعی و تعاون مهندسی پزشکی مهندسی شهرسازی
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی اقتصاد کشاورزی مرمت بناهای تاریخی
طراحی پارچه جغرافیا هتلداری
مدیریت امور بانکی آموزش زبان انگلیسی معماری داخلی

 

 

چیزی در مورد رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور می دانید؟

اطلاع از لیست رشته های با کنکور در دانشگاه پیام نور در زمان انتخاب رشته در این دانشگاه در مرداد ماه الزامی مهم به نظر می رسد.

آیا شناختی از لیست رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور در مقاطع کارشناسی و کاردانی دارید؟ آیا می دانید کدام یک از رشته ها در مقطع کارشناسی و کدامیک د دوره کاردانی ارائه می شوند؟

اگر به دنبال شناخت کامل لیست رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور ارائه شده در انواع گروه های آزمایشی انسانی، ریاضی و تجربی هستید می توانید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

تیم مشاوره ما می توانند تمامی اطلاعات لازم در رابطه با رشته های با کنکور پیام نور مندرج در دفترچه دانشگاه پیام نور را در اختیار شما دوست عزیز داوطلب ورود به این دانشگاه نیمه دولتی قرار دهند.

 

 

در مورد ظرفیت انواع رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور چه می دانید؟

ظرفیت دانشگاه ها و این که هر ساله چه تعداد دانشجو در آن ها پذیرفته می شوند یکی از مواردی است که مدام ذهن داوطلبان را به خود مشغول کرده است.

در هر صورت هر فرد داوطلب باید بداند که دانشگاه پیام نور هر ساله میزبان چه تعداد دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی و کاردانی است.

به طور کلی باید عرض کنیم که ظرفیت دانشگاه پیام نور در انواع و اقسام رشته های تحصیلی چه در دوره بدون کنکور و چه دوره با کتکور بالاست.

به این معنا که تقریباً می توان گفت نگرانی بابت عدم پذیرش وجود ندارد. اما سابق بر این به این صورت نبود و ظرفیت دانشگاه پیام نور تا این اندازه برای تمامی رشته های تحصیلی بالا نبود.

 

 

برای هر ترم تحصیلی در دانشگاه پیام نور چه مبلغی شهریه باید پرداخت کنم؟

وقتی صحبت از شهریه پرداختی برای هر ترم تحصیلی در دانشگاه ها به میان می آید تن و بدن داوطلبان و همین طور خانواده های آن ها می لرزد.

علی الخصوص با توجه به اوضاع اقتصادی افتضاح و مشکلات مالی مردم دیگر پرداخت شهریه دانشگاه ها تبدیل به معضل بزرگی برای دانشجویان و همین طور خانواده های آن ها تبدیل شده است.

شاید شما هم تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور را گرفته اید و از قضا شنیده اید که تحصیل در این دانشگاه در صورت پرداخت شهریه امکان پذیر است.

شاید هم بابت پرداخت شهریه نگران هستید و مدام با خود فکر می کنید که نکند مبلغ آن زیاد باشد و نتوانم از عهده پرداخت آن بربیایم.

خبر خوش این که شهریه پیام نور در مقایسه با دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد زیاد نیست و شما مجبور به پرداخت هزینه سنگینی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه جامع نیمه دولتی نیستید.

در واقع، از سال های دور تاکنون که بنده خودم در خدمت این دانشگاه بودم و به عنوان یک دانشجو در آن تحصیل می کردم مبلغ شهریه این دانشگاه زیاد نبود و اکنون هم نیست.

درست است که هر ساله مبلغ شهریه پرداختی شامل شهریه ثابت و متغیر در این دانشگاه بالاتر می رود. اما این افزایش آن قدرها نیست که از عهده پرداخت آن برنیایید.

تازه در صورتی که علی رغم زیاد نبودن مبلغ شهریه باز هم استطاعت مالی برای پرداخت آن نداشتید می توانید از طریق دریافت وام شهریه خود را پرداخت کنید.

به این صورت که شما در هر ترم تحصیلی در دانشگاه پیام نور می توانید از تسهیلات وام شهریه استفاده کنید. وامی که از قضا از سال گذشته تاکنون جهت رفاه حال بیشتر دانشجویان افزایش هم پیدا کرده است.

فقط این که قبل از دریافت وام از چند و چون آن به طور کامل مطلع شوید و سپس ثبت نام و مراحل لازم را برای پرداخت انجام دهید.

در صورتی که به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با دریافت وام تحصیلی جهت پرداخت شهریه در دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاورانی خبره در این زمینه مشورت کنید تا هر آن چه را که باید در این زمینه به شما بگویند.

 

 

در مورد اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور چه اطلاعاتی دارید؟

بحث اعتبار مدرک انواع دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله مواردی است که هر داوطلب قبل از انجام ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه مورد نظر باید توجه لازم را به آن مبذول دارد.

از جمله دانشگاه هایی که داوطلبان به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با اعتبار مدرک آن هستند دانشگاه پیام نور است.

به هر حال افرادی در فکر اشتغال در سازمان ها و ارگان های دولتی هستند که اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاهی برای آن ها بسیار مهم است.

اما آیا مدرک دانشگاه پیام نور معتبر است؟ در صورت معتبر بودن آیا اعتبار مدرک دوره با کنکور با دوره بدون کنکور با یکدیگر فرق دارد؟

در پاسخ به این سؤالات مهم باید خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه عرض کنیم که مدرک دانشگاه پیام نور از اعتبار خوبی برخوردار است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

در رابطه با تفاوت در اعتبار مدارک دوره بدون کنکور و با کنکور هم بابد بگوییم که هیج فرقی بین اعتبار ابن دو مدرک وجود ندارد و حتی شاید باور نکنید اگر بگوییم که عنوان بدون کنکور در مدرک دانشگاه پیام نور بعد از فارغ التحصیلی برای هر فرد درج نمی شود.

از این رو و با ارائه توضیحات ارائه شده در بالا دیگر جای نگرانی از بابت معتبر بودن یا نبودن مدرک تحصیلی در دانشگاه پیام نور وجود ندارد.

پس با خیال راحت تحصیل خود را در این دانشگاه نیمه دولتی آغاز کنید و از این بابت نگرانی نداشته باشید.

 

 

در مورد اسامی و واحدهای تحصیلی پیام نور چه می دانید؟

از دیگر مواردی که باید در زمان انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور بعد از مطالعه دقیق و کامل دفترچه دانشگاه پیام نور باید به آن توجه داشته باشید بحث اسامی و واحدهای تحصیلی پیام نور است.

به عبارت دیگر، شما دوستان عزیز باید به این موضوع توجه داشته باشید که چه دانشگاه های پیام نوری در کشور و علی الخصوص در شهر و یا مناطق نزدیک به محل زندگی شما وجود دارند.

با توجه به بحث بومی گزینی در دانشگاه پیام نور بهتر است به شناخت خوب و دقیقی در رابطه با دانشگاه پیام نور نزدیک محل زندگی خود برسید و بدانید که تسهیلات آموزشی و رفاهی در آن جا چگونه است.

البته بد نیست اگر در رابطه با کیفیت آموزشی و اساتید آن دانشگاه ها هم اطلاعاتی را بدست آورید و آشنایی کلی با آن ها پیدا کنید.

 

 

برای آشنایی با مندرجات دفترچه انتخاب رشته پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دفترچه دانشگاه پیام نور 

3.6/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانم دفترچه دانشگاه پیام نور را دانلود کنم؟

برای دانلود دفترچه بدون کنکور پیام نور می توانید در دو ترم مهر و بهمن به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و جهت دریافت دفترچه اقدام کنید

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور چه زمانی منتشر می شود؟

با توجه به پذیرش بدون آزمون این دانشگاه، همزمان با انتخاب رشته، شما می توانید دفترچه راهنما را نیز دانلود نمایید و برای انجام ثبت نام اقدام نمایید.

امکان انتخاب چند رشته در بین دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون پیام نور وجود دارد؟

مطابق با فرم انتخاب رشته انتهایی دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، داوطلبان می توانند تعداد 100 کد رشته محل را انتخاب نمایند.

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)