ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دانلود سوالات عمومی کنکور 1401 همراه با پاسخنامه تشریحی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
دانلود سوالات عمومی کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانلود سوالات عمومی کنکور 1401 و مطالعه و بررسی سوالات مطرح شده در هر یک از دروس از جمله زبان انگلیسی و یا عربی امری ضروری برای هر داوطلب است.

 

با دانلود دفترچه سوالات عمومی کنکور با پاسخنامه داوطلب شرکت کننده در این آزمون اطلاعات بسیار خوبی را در رابطه با سوالات آزمون جهت تخمین درصدهای خود در هر درس بدست می آورد.

 

توجه داشته باشید که داوطلبان کنکور 1401 بهتر است جهت آشنایی بیشتر با بانک سوالات کنکور اقدام به دانلود سوالات کنکور 10 سال اخیر در دروس عمومی نیز نمایند.

 

 

اگر سوالی در رابطه با زمان دانلود سوالات عمومی کنکور 1401 دارید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

دانلود سوالات عمومی کنکور 1401 از طریق چه سایتی انجام می شود؟  

 هر داوطلب می تواند به سادگی به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org وارد شود و براساس گروه آزمایشی مورد امتحان دفترچه های اختصاصی و عمومی را همراه با دفترچه پاسخنامه کلیدی دانلود نماید.

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله پس از برگزاری آزمون سراسری طی اقدامی دفترچه سؤالات عمومی و اختصاصی کنکور و همین طور پاسخنامه کلیدی آن ها را برای هر یک از گروه های آزمایشی در سایت خود منتشر می کند.

 

دانلود سوالات عمومی کنکور 1401 چه فوایدی برای داوطلب دارد؟ 

همان طور که در جریان هستید، کنکور 98 با وجود سؤالات متفاوتی برای دو نظام قدیم و جدید تمایز ویژه ای با آزمون های سال های قبل داشت.

این تفاوت در سوالات شامل هر دو درس اختصاصی و عمومی برای هر گروه از داوطلبان (نظام جدید یا قدیم) می شد. مسلماً کنکور سال بعد یعنی سال 1401 نیز به همین روال برگزار می شود. 

در آزمون سراسری سال آینده نیز به فاصله کوتاهی بعد از برگزاری آزمون لینک دانلود سوالات آزمون سراسری 1401 به همراه پاسخنامه کلیدی برای هر کدام از داوطلبان و متقاضیان در انواع رشته ها فراهم می شود.

بدین ترتیب، داوطلب می تواند به وسیله دانلود دفترچه سوالات عمومی آزمون سراسری 1401 و البته دروس اختصاصی و با اطلاع از پاسخ ها به درصدگیری در دروس مختلف بپردازد و رتبه خود را به طور تقریبی تخمین بزند.

این گونه، پس از شرکت در کنکور می توانید به راحتی و با دانلود سؤالات عمومی کنکور 1401 و بررسی پاسخ های آن ها دست به تخمین رتبه کنکور بر طبق درصد بزند.

از طرفی دانلود سوالات عمومی کنکور 1401 و مطالعه دقیق و کامل آن ها در کنار بانک سوالات کنکور در سال های قبل از آن برای داوطلبان آزمون سراسری سال 1401 نیز می تواند بسیار مفید فایده باشد و اطلاعات خوبی را در اختیارشان قرار دهد.

البته، به جز مطالعه این سوالات برای تسلط و آشنایی بیشتر بر تست های مطرح شده در طول سال های مختلف دانلود سوالات کنکور 10 سال اخیر در این دروس را نیز فراموش نکنید.

این گونه، و با دانلود و مطالعه بانک سوالات کنکور در ادوار گذشته می توانید با آمادگی بیشتری پاسخگوی آن ها در آزمون سراسری باشید.

در بخش بعدی اندکی در مورد دروس عمومی کنکور، تعداد سؤالات مطرح شده از آن ها و مواردی از این دست در این آزمون صحبت کنیم و سپس لینک دانلود سوالات عمومی کنکور با پاسخنامه را در اختیارتان قرار می دهیم.

 

 

دانلود سوالات کنکور 10 سال اخیر

سوالات عمومی کنکور 1401 از چه دروسی طرح می شوند؟

دروس عمومی کنکور همچون سال های قبل برگزاری آزمون چهار درس دین و زندگی، زبان انگلیسی، عربی و زبان و ادبیات فارسی را شامل می شود.

مجموع کل سؤالات مطرح شده از این دروس در کنکور یکصد سؤال است که براساس بودجه بندی آزمون سراسری هر یک از دروس 25 سؤال را به خود اختصاص می دهد.

البته دقت کنید که با توجه به تفاوت سوالات دروس عمومی برای داوطلبان نظام قدیم و جدید منابع مورد مطالعه برای داوطلبان شرکت کننده در هر یک از دو نظام یاد شده نیز با یکدیگر فرق دارند.

 

 

به کمک دانلود سوالات عمومی کنکور می توانید به طور تقریبی رتبه خود را در کنکور سراسری به وسیله نرم افزار انتخاب رشته تخمین بزنید. 

 

سوالات درس دین و زندگی آزمون سراسری    

دین و زندگی به عنوان یکی از منابع مهم درسی کنکور در انواع گروه های آزمایشی محسوب می شود که با زدن درصد بالایی در آن می توانید به ارتقاء رتبه خود به میزان زیادی کمک کنید.

طراحان سؤال درست همانند سایر دروس عمومی 25 تست را از این درس طرح می کنند. به سادگی و به فرض با دانلود تست های سال های قبل می توانید متوجه این موضوع شوید.

مورد دیگر این که، این 25 سؤال مباحث مختلف کتب سال های دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش می دهند. با دانلود بانک سوالات کنکور سال های گذشته می توان به تعداد سوالات مطرح شده از کتاب درسی دین و زندگی در کنکور پی برد.

به این صورت که، در طول سال های قبل شاهد طرح 7 سوال از درس دین و زندگی پیش دانشگاهی، 9 سوال از دین و زندگی سال سوم دبیرستان و 9 سوال نیز از دین و زندگی سال دوم در کنکور سراسری بوده ایم.

سوالات درس عربی آزمون سراسری

درس عربی به عنوان دومین درس در دفترچه دروس عمومی 25 سوال را در برمی گیرد. کلیه سوالات مطرح شده در این دروس حول محور دو بخش قواعد و ترجمه می چرخند.

البته با بررسی بانک سوالات کنکور سال های قبل متوجه می شوید که بخش های تعریب، ترجمه و قواعد سهم بیشتری از سوالات را به خود اختصاص داده اند.

 

برای اطلاع از سوالات احتمالی کنکور 1401 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

سوالات درس ادبیات آزمون سراسری

با باز کردن دفترچه سوالات عمومی متوجه می شوید که اولین درسی که باید به سوالات آن پاسخ دهید درس ادبیات فارسی است. درسی بسیار مهم که 25 تست از آن در کنکور رشته های نظری مطرح می شود.

درس ادبیات به دلیل داشتن ضریب بالا در صورت پاسخدهی خوب سوالات توسط داوطلب می تواند نتیجه کنکور وی را به کلی تغییر دهد. به عبارت دیگر داشتن درصد بالا در این درس اثری شگرف بر رتبه داوطلب دارد. 

قرابت معنایی، بخشی است که بیشترین سوالات را در درس زبان و ادبیات فارسی به خود اختصاص می دهد. در صورت دانلود سوالات کنکور 10 سال اخیر وحتی سال های قبل از آن می توانید به این موضوع پی ببرید.

سوالات درس زبان انگلیسی آزمون سراسری

سوالات درس زبان انگلیسی آخرین سوال های دفترچه عمومی کنکور است که هر داوطلب موظف به پاسخ دادن به آن هاست.

با دانلود سوالات کنکور 10 سال اخیر و تحلیل تست های درس زبان انگلیسی متوجه می شوید که بخش Reading یا همان درک مطلب اکثریت قریب به اتفاق سوالات این درس را به خود اختصاص می دهد.

 

دانلود سوالات عمومی کنکور

 

دانلود سوالات عمومی کنکور با پاسخنامه

در این بخش، لینک دانلود سوال های عمومی کنکور با پاسخنامه در تمامی گروه های آزمایشی و برای داوطلبان نظام قدیم و جدید جهت تخمین رتبه در کنکور خدمت شما آورده می شود.

در صورت داشتن هر گونه سوالی در رابطه با سوالات عمومی کنکور می توانید با مشاوران برجسته ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

( به محض انتشار دفترچه لینک دانلود هر یک از دفترچه ها در داخل جداول قرار می گیرند)

 

 

دفترچه سوالات پاسخنامه دروس عمومی کنکور1401 (نظام جدید)
دفترچه سوالات دفترچه پاسخنامه
دانلود سوالات کنکور سراسری زبان 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی کنکور زبان 1401
دانلود سوالات عمومی کنکور سراسری هنر 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی کنکور هنر 1401
دانلود سوالات عمومی کنکور سراسری انسانی 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی کنکور انسانی 1401
دانلود سوالات عمومی کنکور سراسری ریاضی 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی کنکور ریاضی 1401
دانلود سوالات عمومی کنکور سراسری تجربی 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی کنکور تجربی 1401

 

دفترچه سوالات و پاسخنامه دروس عمومی کنکور 1401(نظام قدیم)
دانلود دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری ریاضی 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی کنکور ریاضی 1401
دانلود دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری هنر 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی کنکور هنر 1401
دانلود دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری تجربی 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی تجربی 1401
دانلود دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری زبان 1401 دانلود  پاسخنامه دروس عمومی کنکور زبان 1401
دانلود دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری انسانی 1401 دانلود پاسخنامه دروس عمومی کنکور انسانی 1401

 

 

اگر سوالی درباره نحوه دانلود سوالات عمومی کنکور 1401 دارید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

بودجه بندی کنکور 

تأثیر معدل در کنکور

شرایط شرکت در کنکور سراسری 

دانلود عربی کنکور 10 سال اخیر با پاسخنامه تشریحی

دانلود سوالات عمومی کنکور

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه زمانی می توان به دفترچه سوالات عمومی کنکور 1401 دسترسی پیدا کرد؟

بعد از گذشت چند روز از برگزاری آزمون سراسری می توانید سوالات عمومی کنکور با پاسخنامه را دانلود کنید.

 دانلود سوالات عمومی کنکور 1401 با پاسخنامه در چه سایتی امکان پذیر است؟

دفترچه سوالات عمومی کنکور با پاسخنامه در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده و دانلود است.

به عنوان داوطلب کنکور 1401 جهت تسلط بیشتر بر سوالات چه کاری باید انجام دهم؟ 

پیشنهاد ما به شما دانلود سوالات دانلود سوالات کنکور 10 سال اخیر (بانک سوالات کنکور) در دروس عمومی به جز سوالات کنکور 1401 است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور