ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تخمین رتبه بر اساس درصد در کنکور

تخمین رتبه بر اساس درصد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند، بی‌صبرانه منتظر نتیجه تلاش های خود هستند. این افراد می توانند به صورت حدودی رتبه خود را تخمین بزنند. در واقع، آن ها می توانند رتبه خود را از طریق روش های مختلفی، پیش بینی نمایند. تخمین رتبه بر اساس درصد، توسط مشاوران و نرم افزارهای مختلف انجام می شود که در این روش بر اساس میانگین داوطلبان سال های گذشته رتبه افراد پیش بینی می شود. اما، درصد خطای تخمین رتبه کنکور سراسری از این طریق نیز کم نیست و ممکن است که فردی طبق تخمین های زده شده، رتبه ای را بدست نیاورد اما همانطور که گفته شد با دانلود نرم افزار تخمین رتبه کنکور می توان تا حدودی از اعلام نتیجه کنکور اطلاع پیدا کرد.

اگر شما هم جز افرادی هستید که در کنکور شرکت کرده اید و می خواهید پیش از اعلام نتایج رتبه خود را به صورت حدودی پیش بینی کنید، می توانید وارد سامانه ایران تحصیل شوید. مشاوران ما در این سامانه به صورت کاملا دقیق رتبه شما را تخمین زده و شما را در هنگام انتخاب رشته یاری خواهند رساند.

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل با کمک نرم افزارهای مخصوص و بر اساس درصدها، رتبه شما را پیش بینی کرده و کمک می کنند تا بهترین رشته ها را متناسب با رتبه خود انتخاب نمایید. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما بر روی لینک مربوطه کلیک کرده و وارد سامانه مشاوره تحصیلی شوید. 

 

طرح رتبه شو کنکور سراسری

 

تخمین رتبه بر اساس درصد

همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد، شما داوطلبان عزیزی که در کنکور سراسری شرکت کرده اید، پیش از این که نتایج آزمون را مشاهده کنید، می توانید با کمک روش های مختلفی، رتبه خود را پیش بینی کنید. نکته مهم اینکه برای تخمین رتبه کنکور سراسری، باید بدانید که چه درسی را چند درصد پاسخ داده اید. در واقع، برای تخمین رتبه خود، به درصدهای زده شده شما نیاز است. مشاوران می توانند از طریق نرم افزارهای مختلفی و بر اساس میانگین رتبه های افراد در سال های گذشته، به طور حدودی متوجه شوند که رتبه شما چند است. اما، لازم به ذکر است تا بدانید که هیچ نرم افزاری نمی تواند به طور یقین رتبه شما را بیان کند. تمام این نرم افزارها به طور حدودی رتبه شما را بیان می کنند. لذا، اگر رتبه شما بد شد و یا خارج از حد تصورتان بود، نگران نباشید. زیرا، ممکن است که رتبه حقیقی شما بهتر است تخمین رتبه بر اساس درصد باشد. 

 

تخمین رتبه کنکور سراسری بر اساس درصد چگونه انجام می شود؟

در دفترچه سوالات آزمون سراسری، از هر درس تعداد مشخصی سوال وجود دارد که داوطلبان باید به آنان پاسخ دهند. هر درس ضریبی دارد و این ضرایب نقش و تاثیر مهمی در تعیین رتبه شما در کنکور دارد. زمانی که آزمون کنکور به پایان می رسد، داوطلبان فکر و ذهنشان درگیر رتبه کنکور و درصدهایی است که در هر درس کسب کرده اند. این نگرانی باعث می شود که کنجکاو باشند که چه رتبه ای قرار است در کنکور کسب کنند. در اینجا تخمین رتبه بر طبق درصد مفید واقع می شود. امروزه، استفاده از نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری فراگیر شده است. این نرم افزارهای تخمین رتبه بر اساس درصد، طراحی و برنامه نویسی شده اند تا داوطلبان بتوانند با استفاده از این نرم افزار تخمین رتبه بر اساس درصد، درصدهایی که در کنکور زده اند را در این نرم افزار وارد نمایند تا بصورت نسبی بفهمند که چه حدود رتبه ای در کنکور کسب می کنند.

 

 

نحوه تخمین رتبه کنکور بر اساس درصد

 

 

نرم افزار تخمین رتبه بر اساس درصد 

نرم افزار سازمان سنجش می تواند یکی از بهترین و کاربردی ترین نرم افزارها جهت تخمین رتبه شما دوستان داوطلب کنکور باشد؛ در نتیجه، استفاده از آن را فراموش نکنید. فقط توجه داشته که نحوه استفاده از این نرم افزار بسیار مهم است. بعلاوه، شما نمی توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای اقدام به استفاده از نرم افزار سایت سنجش برای انتخاب رشته کنید و باید مبلغی را پرداخت نمایید. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید به بهترین شکل از نرم افزار انتخاب رشته سنجش استفاده کنید می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.

 

مزیت تخمین رتبه از طریق نرم افزار

تخمین رتبه بر اساس درصد توسط نرم افزار، برای شما عزیزان مزایای بسیاری را به همراه دارد. برخی از مهم ترین مزایای استفاده از این نرم افزار، شامل موارد زیر می باشند:

 

  • یکی از مزایای تخمین رتبه بر اساس درصد این هست که شما داوطلبان می توانید رشته مورد علاقه خود را هدف گذاری نمایید و برنامه ریزی کنکور خود را بر اساس این تخمین رتبه تنظیم نمایید که بدانید از چه درس هایی چه درصدهایی باید بزنید.
  • یکی دیگر از مزایای تخمین رتبه بر طبق درصد این است که شما داوطلبان با استفاده از تخمین رتبه بر اساس درصد، به یک احتمال نسبی می رسید که در کنکور حدودا به چه رتبه ای دست پیدا خواهید کرد.
  • شما می توانید نمونه سوالات آزمون سراسری سال قبل را تهیه و در شرایط کنکور قرار گرفته و آزمون را بطور کامل پاسخ دهید. سپس بر اساس درصدهایی که زده اید با استفاده از نرم افزار اقدام به تخمین رتبه بر طبق درصد اقدام نمایید تا بطور نسبی از رتبه ای که امکان دارد در کنکور بدست آورید مطلع شوید.
  • در نهایت، با استفاده از این رتبه و درصدهای دروسی که زده اید می توانید برای رشته مورد علاقه خود برنامه ریزی نمایید.

به یاد داشته باشید که بهتر است که با کمک یک مشاور ماهر رتبه خود را تخمین بزنید تا احتمال درصد خطای آن کاهش یابد. همچنین، زمانی که از یک مشاور کمک بگیرید پس از تخمین رتبه خود، می توانید اطلاعات کاملی در رابطه با رشته های تحصیلی مختلف بدست آورده و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید. مشاوران ما در ایران تحصیل می توانند با کمک بهترین نرم افزارها شما را در این زمینه یاری کرده و بهترین رشته و دانشگاه مناسب شما را، پیشنهاد دهند.

سامانه مشاوره کنکور آکادمی ایران تحصیل، با کمک بهترین مشاوران ایران و بهترین نرم افزارها، رتبه شما را تخمین زده و شما را با رشته های مختلف تحصیلی آشنا می کنند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما کافی است بر روی لینک کلیک کرده و وارد سامانه شوید. 

برنامه ریزی تخصصی کنکور

 

تاثیر سهمیه ها در تخمین رتبه

مشاوران و افرادی که از نرم افزارهای مختلفی برای تخمین رتبه استفاده می نمایند، باید به سهمیه ها نیز توجه نمایند. زیرا، در نرم افزارها، سهمیه ها در نظر گرفته نمی شوند. اما، در کنکور و در جواب نهایی آن سهمیه ها نقش بسزایی دارند. به همین دلیل، برای کاهش خطا در هنگام تخمین رتبه باید به سهمیه ها توجه ویژه ای داشته باشید. به عبارت دیگر می توان گفت که  اگر داوطلبی دارای سهمیه ایثارگری 25 درصد باشد باید کارنامه های سهمیه ایثارگری 25 درصد سال های گذشته را در دستور کار قرار دهد و سپس حد بالا و پایین رتبه کسب شده را با توجه به درصد های مختلف محاسبه نماید.

همانطور که می دانید از هر 100 نفر ظرفیت پذیرش دانشگاه ها، 25 نفر به سهمیه ایثارگران 25 درصد و 5 نفر به سهمیه ایثارگران 5 درصد اختصاص می یابد. بعد از آن نوبت به سهمیه مناطق می رسد. برای قبول شدن در سهمیه مناطق در کنکور سراسری، دو فاکتور مهم است که عبارتند از: تعداد داوطلبان شرکت کننده در سهمیه مناطق و سطح علمی داوطلبان شرکت کننده در آن سهمیه در کنکور سراسری. در واقع، هر چقدر تعداد افراد ثبت نامی در سهمیه ای در کنکور بیشتر باشد، درصد بیشتری از 75 درصد ظرفیت باقیمانده پذیرش دانشگاه ها را به خود اختصاص می دهند. بنابراین به دلیل بیشتر بودن تعداد داوطلبان منطقه 2 در کنکور سراسری این منطقه سهم بیشتری در ظرفیت باقیمانده از پذیرش دانشگاه ها را دارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تاثیر سهمیه در کنکور سراسری، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

تخمین رشته و دانشگاه پس از تخمین رتبه

پس از تخمین رتبه، نوبت تخمین رشته و دانشگاه قبولی فرا می رسد. در واقع، افراد می توانند پس از این که رتبه خود را به صورت حدودی تخمین ردند، رشته و دانشگاهی که ممکن است در آن قبل شوند را نیز تخمین بزنند. برای این کار، آن ها باید کارنامه داوطلبان سال های گذشته را بررسی کرده و طبق رشته و دانشگاه های قبولی آن ها حدس بزنند که در چه رشته و دانشگاهی قبول خواهند شد. البته، لازم به ذکر است تا بدانید که این تخمین نیز صد درصدی نیست و با خطا همراه است. زیرا، شرایط دانشگاه ها، میزان سهمیه ها و … هر ساله در حال تغییر هستند.

 

برای مطالعه مقاله تخمین رتبه بر اساس رشته و دانشگاه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

بنابراین، نمی توان به طور یقین بیان کرد که چون افراد در سال های گذشته با رتبه خاصی در یک دانشگاه قبول شده اند، امسال نیز می شود با همان رتبه در آن دانشگاه قبول شود. در واقع، تخمین رشته و دانشگاه نیز با 10 الی 15 درصد خطا همراه می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تخمین رتبه بر اساس رشته و دانشگاه، می توانید وارد سامانه ایران تحصیل شوید.

با ثبت نام در سامانه مشاوره کنکور آکادمی ایران تحصیل، علاوه بر دریافت مشاوره VIP می توانید اطلاعات کاملی در رابطه با تخمین رتبه بر اساس درصد بدست آورید. برای ثبت نام در سامانه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

مشاوره تحصیلی کنکور

 

جدیدترین اخبار کنکور سراسری

تقلب‌هایی که کنکور ۱۴۰۲ را پرحاشیه کرد/بی‌پرده با سخنگوی وزارت علوم درباره حاشیه‌های کنکور

سخنگوی وزارت علوم از لو رفتن جاساز متخلفان کنکور ۱۴۰۲ با دستاوردهای دانش بنیانی گفت و تقلب‌هایی که این آزمون را پرحاشیه کرده‌اند.

پذیرش بدون کنکور مدال آوران مسابقات ملی و جهانی مهارت

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از تصویب پذیرش بدون کنکور مدال آوران مسابقات ملی و جهانی مهارت برای ادامه تحصیل در یک مقطع بالاتر بر اساس مصوبات پنجمین جلسه شورای عالی آموزش، تربیت فنی و مهارتی خبر داد.

مشاور آموزشی: داوطلبان کنکور دقیقا با برنامه کنکوری مدرسه پیش بروند

مشاور آموزشی گفت: داوطلبان کنکور 1402 سعی کنند دقیقا با برنامه مدرسه پیش رفته و در تمام کلاس‌ها حاضر باشند.

مزایای تخمین رتبه کنکور سراسری

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با تخمین رتبه بر اساس درصد آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که تخمین رتبه بر اساس درصد ممکن است با میزان کمی خطا همراه باشد و نمی توان به صورت صد درصد به آن متکی بود. علاوه بر این، بهتر است که این کار را توسط افراد ماهر و مشاورانی مجرب انجام دهید تا درصد خطای آن کاهش یابد. اگر در این زمینه به کمکی احتیاج دارید و یا سوالی دارید، می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل در ارتباط باشید. مشاوران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند و می توانند شما را در تخمین رتبه کنکور سراسری به بهترین نحو ممکن یاری برسانند.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

 

 

4/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بهترین روش برای تخمین رتبه بر اساس درصد چیست؟ 

بهترین روش برای تخمین رتبه بر اساس درصد استفاده از نرم افزار تخمین رتبه سازمان سنجش است.

چگونه می توانم تخمین رتبه بر اساس درصد دقیقی داشته باشم؟ 

برای داشتن دقیق ترین تخمین رتبه بر اساس درصد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا برای تخمین رتبه بر اساس درصد می توان به سایت سازمان سنجش اعتماد کرد؟ 

بله. صددرصد. از آن جایی که این سایت اطلاعات داوطلبان قبول شده در سال های قبل را در اختیار دارد در نتیجه می تواند بهترین تخمین رتبه را برای شما انجام دهد.

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور