ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی + استعلام سنجش

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۳ بهمن ۱۴۰۱
دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی برای دانش آموزان و داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها را دارند الزامی به نظر می رسد. در حقیقت باید بگوییم استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی شرط اصلی برای ثبت نام در کنکور سراسری است. لازم به ذکر است کد دانش آموزی آموزش و پرورش یکتا و منحصر به فرد است و از آنجا که کد هر نفر با دیگری متفاوت می باشد؛ هر دانش آموز می بایست برای دریافت کد دانش آموزی اش از طریق سایت سنجش اقدام کرده و یا کد ملی خود را در سایت sahat.medu.ir وارد کند.

شایان ذکر است سامانه ساهت جایگزین dipcode.medu.ir شده است و کلیه دانش آموزان، اولیاء آن ها و مسئولان مدارس در صورت نیاز به اخذ سوابق تحصیلی یا کد دانش آموزی آموزش و پرورش می بایست به این سایت مراجعه نمایند.

 

📢 اطلاعیه 📢

در این مقاله به نحوه دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی و سایت سنجش خواهیم پرداخت اما توصیه می کنیم با توجه به اهمیت کد دانش آموزی آموزش و پرورش برای ثبت نام کنکور سراسری، دریافت این کد را به مشاوران کارآزموده ایران تحصیل بسپارید. همچنین شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص دریافت سوابق تحصیلی یا کد دانش آموزی آموزش و پرورش، همه روزه حتی ایام تعطیل به صورت 24 ساعته از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 

کد دانش آموزی آموزش و پرورش چیست؟

همانطور که گفته شد کد دانش آموزی آموزش و پرورش یک کد منحصر به فرد است. به عبارت دیگر این کد برای هر نفر مخصوص به خود او است و با دانش آموزان دیگر تفاوت دارد.
از کد دانش آموزی آموزش و پرورش نیز به عنوان عاملی برای شناسایی دانش آموزان در سیستم آموزش و پرورش یاد می شود که مهمترین کاربرد آن ثبت نام کنکور سراسری است.

 

📢 اطلاعیه 📢
تمامی دانش آموزان برای مشاهده و دریافت سوابق تحصیلی خود به کد دانش آموزی آموزش و پرورش احتیاج خواهند داشت. 

کد دانش آموزی آموزش و پرورش چیست؟

👈🏻برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد sahat.medu.ir کلیک کنید.

لزوم دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی و سایت سنجش 

لزوم دریافت و استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی از آن جا مشخص می شود که جهت احراز اطلاعات تحصیلی و همین طور هویت دانش آموزان در آموزش و پرورش مورد استفاده قرار می گیرد.

افزون بر این افراد متقاضی شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ برای انجام ثبت نام خود نیازمند کد سوابق تحصیلی دیپلم هستند که باید این کد را از سایت آموزش و پرورش دریافت کنند. روش دیگر نیز دریافت کد دانش آموزی از سایت سنجش است. در ادامه هر دو این روش ها را به صورت تصویری بررسی خواهیم کرد.

البته برای استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی شرط اصلی این است که دانش آموز مدرک دیپلم خود را پس از سال ۸۴ و مدرک دانشگاهی خود را پس از سال ۹۱ اخذ کرده باشد.
بنابراین با توجه به تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ فارغ التحصیلان تمامی رشته ها اعم از رشته های فنی حرفه ای و کاردانش، رشته های نظری و زبان و ادبیات انگلیسی باید برای دریافت کد دانش آموزی از طریق سایت سنجش یا ساهت اقدام کنند.
نکته قابل توجه اینکه داوطلبانی که متقاضی ثبت نام کنکور کاردانی هستند نیز احتیاج به دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی دارند تا بتوانند سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند. البته لازم است این افراد از سال ۹۶ تا ۹۸ در یکی از رشته های ذکر شده فوق فارغ التحصیل شده باشند. 

 

📢 اطلاعیه 📢 

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ نیز مثل سال گذشته نهایتا 30 درصد با تاثیر مثبت می باشد. همچنین لازم به ذکر است مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ هم بدون تغییر مانند سال ۱۴۰۲ است.

 

لزوم دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی و از سایت سنجش 

👈🏻برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اعلام نتایج امتحانات نهایی کلیک کنید.

نحوه دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی در سایت ساهت

نحوه دریافت کد دانش آموزی با کد ملی در سایت ساهت

تمامی داوطلبان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی و اشخاصی که حداقل یک مرتبه در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ثبت نام و شرکت کرده اند امکان دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی و سایت سنجش را دارند که در این بخش با ذکر مراحل و فرآیندهای لازم به منظور دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی در خدمت شما عزیزان هستیم.

برای دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی در ابتدا لازم است وارد سایت ساهت به نشانی sahat.medu.ir شوید و بر گزینه “ورود به سامانه” از بالای صفحه سایت کلیک کنید. البته شایان ذکر است برای دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی در این سامانه می بایست ابتدا مراحل ثبت نام خود را در آن انجام دهید تا رمز عبور ورود را دریافت کنید.

ورود به سامانه ساهت

پس از انجام ثبت نام و کلیک بر گزینه ” “ورود به سامانه”  لازم تا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. نام کاربری همان کد ملی هر دانش آموز است.

ورود اطلاعات در سامانه ساهت برای استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی

پس از انجام مراحل فوق، وارد این سامانه خواهید شد. حال می توانید در قسمت اطلاعات فردی کد دانش آموزی خود را مشاهده نمایید.

 

👈🏻برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی کلیک کنید.

نحوه دریافت کد دانش آموزی از سایت سنجش 

برای دریافت کد دانش آموزی از سایت سنجش مراحل زیر باید طی شوند:

ابتدا باید سایت سنجش را در مرورگر خود جستجو کنید و پس از ورود به این سایت از منوی سمت راست، گزینه سراسری را انتخاب کرده و سپس بر گزینه “سامانه مشاهده اطلاعات سوابق تحصيلی دانش آموزان (نمرات ارسالی از آموزش و پرورش)” کلیک کنید.

استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی در سایت سنجش

سپس با استفاده از دومین روش از سه روش زیر به استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی بپردازید. 

 1. شماره دانش آموزی + سال تولد
 2. شماره دانش آموزی ( اختیاری) + نام خانوادگی + نام + شماره شناسنامه
 3. شماره دانش اموزی + کد منطقه یا ناحیه اخذ محل دیپلم

مشاهده و استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی در سنجش

برای ورود به سامانه پیگیری درخواست های سازمان سنجش روی لینک rahgiri.sanjesh.org کلیک نمایید.

چه افرادی نیاز به دریافت کد دانش آموزی دارند؟

توجه داشته باشید که تمامی داوطلبان کنکور سراسری نیاز به دریافت این کد ندارند. زیرا این افراد جزء مشمولان سوابق تحصیلی کنکور نمی باشند. این افراد شامل موارد زیر هستند:

📌 افرادی که دیپلم خود را پیش از سال 1384 دریافت کرده اند.

📌 افرادی که می خواهند مدرک فوق دیپلم خود را جایگزین مدرک پیش دانشگاهی در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها نمایند.

💣 نکته مهم : در صورت داشتن حتی یکی از شرایط زیر ملزم به دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی یا از سایت سنجش هستید:

🔸 اگر از سال 84 به بعد موفق به دریافت دیپلم در یکی از گروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی، ریاضی و کار و دانش یا فنی حرفه ای شده اید.

🔸 اگر جزء داوطلبان نظام جدید و فارغ التحصیل از پایه دوازدهم هستید.

🔸 اگر موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی در رشته های گروه نظری از سال 1391 به بعد شده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و موثقی در رابطه با این موضوع که آیا شما دوست عزیز مشمول دریافت این کد هستید یا خیر می توانید با مشاوران مجرب ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا جواب تمامی سوالات خود را در این رابطه بدست آورید. 

👈🏻برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت کد مدرسه برای سوابق تحصیلی کلیک کنید.

اخبار پیرامون استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی 

✅ جایگزینی سامانه ساهت به جای dipcode.medu.ir

تا پیش از این و در سال های گذشته دریافت کد دانش آموزی آموزش و پرورش برای ثبت نام کنکور سراسری از طریق سایت دیپ کد انجام می شد. اما با روی کار آمدن سایت ساهت، این سایت به جای dipcode.medu.ir مورد استفاده دانش آموزان و اولیاء آن ها و مسئولان مدارس قرار می گیرد.

البته وزارت آموزش و پرورش به دلیل مراجعه مکرر برخی از کاربران، سایت dipcode.medu.ir را روی سایت ساهت ریدایرکت کرده است و به همین دلیل پس از جستجوی سامانه دیپ کد در مرورگر به سامانه ساهت منتقل خواهید شد.

خلاصه مطلب 📝

در این مقاله در ارتباط با یک کد مهم برای دانش آموزان به نام کد دانش آموزی آموزش و پرورش صحبت کردیم که برای شناسایی در سیستم آموزش و پرورش، مشاهده و دریافت سوابق تحصیلی و ثبت نام کنکور سراسری کاربرد دارد. به همین دلیل دو روش اخذ این کد را هم ذکر کردیم که شامل دریافت کد دانش آموزی با شماره ملی و دریافت کد دانش آموزی از سایت سنجش است.

البته همانطور که در مقاله فوق به آن اشاره کردیم استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی تنها مختص کسانی است که مدرک دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد و مدرک دانشگاهی خود را از سال ۹۱ به بعد گرفته باشند.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد اما چنانچه شما دوست همراه در خصوص هریک از مراحل استعلام کد دانش آموزی دیپلم / پیش دانشگاهی و دریافت آن نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتری داشتید می توانید به صورت شبانه روزی از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید یا در صورت داشتن هرگونه سوال، در انتهای این مطلب سوال خود را به صورت کامنت برای ما بنویسید تا کارشناسان ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

👈🏻برای دانلود فایل پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

 

 

4.5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی با کد ملی به چه صورت است؟

برای دریافت شماره دانش آموزی با کد ملی باید به سایت ساهت مراجعه نمایید.

آیا برای دریافت کد دانش آموزی دیپلم با شماره ملی باید شرایطی داشته باشم؟ 

بله. از جمله این که دیپلم خود را بعد از سال 84 دریافت کرده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با مشاوران تحصیلی ایران تحصیل تماس بگیرید.

برای دریافت کد دانش آموزی پیش دانشگاهی از طریق کدام سایت باید اقدام کرد؟ 

دریافت کد دانش آموزی پیش دانشگاهی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

نظرات

 1. Avatar photo
  Razeghi
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

  سلام خسته نباشید
  لطفا راهنمایی کنید چطور می توانم کد منطقه را برای دریافت سوابق تحصیلی را بدست آورم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت کد منطقه با ما تماس بفرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور