تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
شرایط شرکت در کنکور سراسری

شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
شرایط شرکت در کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط شرکت در کنکور سراسری

 

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401 تعیین شد. تمامی آن دسته از داوطلبانی که مایل به انجام ثبت نام در دانشگاه های روزانه می باشند توصیه می نماییم که این مقاله از سایت مشاوره تحصیلی ایران تحصیل را از دست ندهند زیرا قصد داریم به شرایط ثبت نام در کنکور 1401 بپردازیم و همچنین علاوه بر آن در رابطه با سایر موارد ثبت نام اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

شرایط شرکت در کنکور سراسری به صورت عمومی و اختصاصی می باشند. به صورت عمومی داوطلبان لازم است واجد برخی از شرایط تعیین شده باشند و شرایط اختصاصی برای بسیاری از داوطلبان در رشته های مختلف امکان پذیر است و به همین دلیل هر یک از داوطلبان لازم است با شرایط ثبت نام در کنکور 1401 تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401 چیست؟

آیا دانشجویان انصرافی می توانند در کنکور شرکت نموده و پذیرفته شوند؟

چگونه می توانم نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایم؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401 و شرایط ثبت نام در کنکور 1401 با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط ثبت نام در کنکور 1401 چیست؟

برای انجام ثبت نام کنکور 1401 داوطلبان لازم است واجد شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401 به صورت عمومی و اختصاصی باشند شرایط عمومی برای داوطلبان عزیز به صورت یکسان می باشد و شرایط اختصاصی نیز در رابطه با به هر یک از داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف می باشد که با توجه به آن سازمان سنجش تعیین می نماید که آیا امکان ثبت نام به داوطلبان داده خواهد شد یا خیر؟

یکی از شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401 برای داوطلبان دارا بودن مدرک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه می باشد. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی برای کلیه فارغ التحصیلان نظام قدیم و همچنین دارا بودن مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام جدید الزامی می باشد. همچنین کلیه متقاضیان دانش آموز حتما لازم است تا زمان شهریور ماه فارغ التحصیل شوند. در غیر این صورت ثبت نام از آنان به عمل نخواهد آمد.

آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی، (فوق دیپلم) دانشگاه های مختلف و موسسات آموزش عالی می باشند در صورتی که بتوانند تا پایان شهریور ماه سال جاری فارغ التحصیل شوند، واجد شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401 خواهند بود و امکان ثبت نام در آزمون سراسری را خواهند داشت.

 

 

برای اطلاع دقیق از رتبه لازم برای رشته پرستاری کلیک کنید.

 

 

آن دسته از فارغ التحصیلانی که در رشته های تحصیلی مرتبط با وزرات بهداشت می باشند؛ (فارغ التحصیلانی که خدمت اجباری پس از فارغ التحصیلی خواهند داشت) چنانچه در مقطع کاردانی باشند لازم است مدرک خود را حداکثر تا پایان تاریخ شهریور ماه و یا تا پایان اسفند ماه اخذ نموده باشند و دوران خدمت خود را با موفقیت به پایان رسانده باشند، در غیر این صورت امکان ثبت نام از آنان لغو خواهد گردید.

برخی از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های بهداشت دهان، تكنسين سلامت دهان، پرستاري دندانپزشكي، پروتز دندان و ساخت پروتز دنداني مشمول طرح قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان نمی باشند و به همین دلیل واجد شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401 می باشند و به همین هیچ گونه منعی در رابطه با ثبت نام برای آنان وجود نخواهد داشت.

 

 

شرایط شرکت در کنکور سراسری به صورت عمومی و اختصاصی می باشد و هر یک از این شرایط دارای تبصره و استثانائاتی می باشند که اطلاع از آن با با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام امکان پذیر است.

 

 

نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور

 

نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور

 

 

یکی از سوالاتی که داوطلبان عزیز در رابطه با شرکت مجدد در کنکور سراسری دارند، در رابطه با دانشجویان انصرافی می باشند که در این رابطه باید بگوییم که آن دسته از دانشجویانی که نوبت دوم «شبانه »،می باشند حضوري، مجازي، پرديس هاي خودگردان، دانشگاه پيام نور، مؤسسات آموزش عالي غيردولتي «غيرانتفاعي » و ظرفیت مازاد مشغول به تحصیل می باشند، می توانند نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند.

مطابق با شرایط شرکت در کنکور سراسری آن دسته از دانشجویانی که در دوره های روزانه ورودی سال 1401 مشغول به تحصیل می باشند، حتما لازم است که برای شرکت در کنکور سراسری در صورتی که تا تاریخ اواخر اسفند ماه توانسته باشند انصراف قطعی خود را تکمیل نمایند و آن را قطعی نموده باشند با تکمیل نمودن فرم شماره 2 چنانچه دانشگاه محل تحصیل آنان را تائید نموده باشد، امکان ثبت نام را خواهند داشت. همچنین بند 32 تقاضانامه ثبت نام را لازم است علامت بزنند.

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 99 در دوره های روزانه موفق به پذیرش شده باشند و در رشته های دانشگاه روزانه مشغول به تحصیل باشند، در صورتی واجد شرایط شرکت در کنکور سراسری 1401 خواهند بود که انصراف خود را تا تاریخ اواخر اسفند ماه تحویل داده باشند و در رشته های غیر روزانه را انتخاب نموده باشند.

 

 

برای اطلاع دقیق از منابع کنکور سراسری  کلیک کنید.

 

 

نحوه ثبت نام در کنکور سراسری 1401

جهت انجام ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد شما با دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ، نسبت به اطلاع دقیق از نحوه ثبت نام و همچنین شرایط ثبت نام در کنکور 1401 اطلاع یابید . مطابق با آنچه در راهنمای ثبت نام ذکر شده است آن دسته از داوطلبانی که مایل به ثبت نام هستند ابتدا تمامی مفاد موجود دردفترچه را مطالعه نموده و پس از آن نسبت به انجام و تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

جهت انجام ثبت نام لازم است هزینه مربوط به ثبت نام را پرداخت نمایید. ثبت نام به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه سنجش و آموزش کشور با استفاده از رمز دوم اینترنتی قابل انجام می باشد. این هزینه به هیچ عنوان برای داوطلبان پرداخت کننده قابل پرداخت نیست. به همین دلیل ابتدا در رابطه با ثبت نام خود به اطمینان لازم دست یابید و پس از آن نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایید.

فرم اینترنتی ثبت نام در سالهای اخیر همانند سال های گذشته نمی باشد و از این نظر دچار برخی از تغییرات شده است. به عنوان مثال در سال های گذشته داوطلبان برای انجام ثبت نام ترمیم معدل کنکور 1401 نیازمند به تکمیل نام و نام خانوادگی خود بودند در حالی که در حال حاضر با وارد نمودن شماره دانش آموزی بسیاری از اطلاعات دانش اموز در وب سایت سنجش به نمایش گذاشته می شود و به همین دلیل نیازی به تکمیل آن وجود نخواهد داشت.

 

 

جهت دریافت مشاوره حرفه ای کنکور تجربی کلیک کنید.

 

 

شرایط ثبت نام در کنکور 1401

 

شرایط ثبت نام در کنکور 99

 

شرایط ثبت نام در کنکور 1401 در برخی از سال ها تغییراتی را به همراه دارد که این تغییرات گاه داوطلبان را برای ورود به دانشگاه و ثبت نام محدود نموده و گاها این ثبت نام را بسیار راحت تر می نماید . در واقع برای دانش آموزان و داوطلبان شرکت کننده که خانواده های معظم شهدا و ایثارگران می باشند، شرایطی به صورت جداگانه تعیین شده است که با توجه به آن می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

نکته مهمی که در رابطه با شرایط ثبت نام در کنکور 1401 ذکر آن خالی از لطف نمی باشد این است که هر یک از قوانینی که سازمان سنجش و آموزش کشور تعیین نموده است، ممکن است دچار تغییراتی نیز بشود. به عنوان مثال مصوباتی در رابطه با برخی از آئین نامه ها وجود دارد که همین مصوبات دانش آموزان را ملزم به انجام ثبت نام می نماید. به همین دلیل تبصره های هر یک از قوانین نیز به نوبه خود نقش تعیین کننده ای خواهند داشت.

برای اطلاع دقیق از شرایط شرکت در کنکور سراسری اتباع خارجی ، خانواده های ایثارگان و شهدا، دانشجویان انصرافی ، داوطلبان متعهد به خدمت ، و همچنین اطلاع دقیق از کلیه تبصره های مربوط به شرایط ثبت نام در کنکور 1401 می توانید با شماره های مندرج در وب سایت که کارشناسان ما می باشند تماس حاصل نمایید متخصصین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

من از اتباع خارجی هستم برای شرکت در کنکور آیا شرایط شرکت در کنکور سراسری برای ما در نظر گرفته شده است؟ و اینکه چه اقدامی لازم است انجام دهیم؟

بله .امکان ثبت نام برای کلیه اتباع خارجی فراهم گردیده است . دفترچه راهنمای ثبت نام این دسته از داوطلبان همانند سایر داوطلبان دیگر به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه سنجش و آموزش کشور ارائه خواهد گردید. به همین دلیل می توانند در سامانه سنجش بر وری سامانه اتباع غیر ایرانی کلیک نموده و پس از تکمیل اطلاعات ، کد پیگیری (13 رقمی) را دریافت نمایند و سپس نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

 

 

بنده در دانشگاه های دولتی (روزانه) مشغول به ادامه تحصیل می باشم با توجه به شرایط شرکت در کنکور سراسری آیا امکان ثبت نام را خواهم داشت؟

همانطو که در دفترچه ثبت نام کنکور ذکر شده است آن دسته از داوطلبانی که در دوره های روزانه مشغول به تحصیل می باشند در صورت شرکت در کنکور سراسری می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایید اما متاسفانه و یا خوشبختانه در صورت پذیرفته شدن گزینش آنان تنها برای رشته های شبانه ، غیر انتفاعی و پیام نور خواهد بود. همچنین بندها و تبصره هایی برای این دسته از داوطلبان در نظر گرفته شده است که در دفترچه ثبت نام موجود می باشد و می توانند از مفاد آن اطلاع یاند.

 

 

آیا امکان تغییر نظام قدیم و نظام جدید برای شرکت در کنکور وجود دارد؟

بنده دانشجوی دانشگاه تربیت علم می باشم در صورتی که در کنکور شرکت نمایم آیا می توانم در رشته پزشکی پذیرفته شوم؟

برای داوطلبانی که در کنکور 1401 ثبت نام می کنند آیا باید کتاب های نظام جدید رو بخونن؟

بنده دیپلم ریاضی دارم آیا باید برای شرکت در کنکور تجربی دیپلم مربوطه را دریافت کنم؟

من به هنگام ثبت نام گروه آزمایشی رو اشتباه انتخاب کردم ایا راهی برای بازگشتش وجود داره؟

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط شرکت در کنکور سراسری و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده با متخصصین و مشاورین ما به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط 

سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

ثبت نام مجدد کنکور سراسری

تاثیر معدل در کنکور 

بودجه بندی کنکور 

ثبت نام مدارس غیر حضوری 

شرایط شرکت در کنکور سراسری

شرایط ثبت نام در کنکور 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور