تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
خروج از کشور دانشجویان

خروج از کشور دانشجویان

خروج از کشور دانشجویان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

خروج از کشور دانشجویان همواره یکی از مسائل و موضوعات مورد بحث در طول دوران دانشجویی آقایان است. اهمیت این موضوع از آنروست که هر فرد مایل است بداند که آیا امکان خروج از کشور بدون داشتن کارت پایان خدمت را دارد یا نه. یا این که برخی از افراد به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که آیا امکان خروج از کشور دانشجویان با داشتن کارت معافیت هم امکان پذیر است یا خیر. از طرف دیگر، کسانی هم به دنبال اطلاع از این موضوع یعنی این که آیا خروج از کشور حین سربازی برای افراد مشمول میسر است یا نه افراد مشغول به خدمت امکان خروج از کشور در طول دوران خدمت را ندارند؟ حتی برخی از افراد که هنوز به سربازی نرفته اند اما تمایل به خروج از ایران را دارند می خواهند بدانند که آیا خروج از کشور بدون سربازی امکان پذیر است یا خیر؟ در مورد سربازان امریه این قضیه به چه صورت است؟ آیا خروج از کشور سربازان امریه هم بدون هیچ مشکلی امکان پذیر است یا خیر؟

 

در این نوشته، با شما بحثی مفصل در رابطه با خروج از کشور دانشجویان را داریم و به این موضوعات می پردازیم که آیا امکان خروج از کشور حین سربازی برای افراد و مشمولان خدمت نظام وظیفه امکان پذیر است یا خیر؟

 

آيا خروج از کشور بدون سربازی هم ممکن است یا نه؟ خروج از کشور مشمولان آسان است یا نه انجام این کار با کلی پیچیدگی و سختی همراه است؟ در مورد خروج از کشور سربازان امریه چه می توان گفت؟ آن ها افرادی که مشغول به خدمت در انواع امریه های سربازی هستند هم می توانند بدون هیچ مشکلی برای خروج از کشور اقدام کنند؟ با ما همراه باشید تا پاسخ کلیه این سؤالات در رابطه با خروج از کشور دانشجویان را پیدا کنید و با جزئیات خروج از کشور دانشجویان تا حد زیادی آشنایی لازم را پیدا کنید.

 

 

برای آشنایی با نحوه خروج از ایران برای دانشجویان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

خروج از کشور حین سربازی

 

 

خروج از کشور دانشجویان چگونه امکان پذیر است؟

در رابطه با خروج از کشو دانشجویان باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که بر طبق قوانین و ضوابط سازمان نظام وظیفه تمامی دانشجویان مایل به خروج از ایران لزوماً باید درخواست خود را در این رابطه به دانشگاه محل تحصیل خود ارائه کنند.

بعد از ارائه درخواست خود مبنی بر خروج از کشور مشمولان هر یک از افراد باید فرم مخصوصی را در این رابطه پر کنند و در صورت گذاشتن وثیقه امکان خروج از کشور را برای مدت زمانی دارند.

باید عرض کنیم که سازمان نظام وظیفه عمومی کشور امکان خروج از کشور دانشجویان را بر طبق نوع سفری که در پیش دارند در چند دسته مختلف تقسیم کرده است.

اگر نمی دانید منظور سازمان نظام وظیفه از شرایط خروج از کشور دانشجویان براساس نوع سفر آن ها به خارج از ایران چیست با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا هر آنچه را که باید در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهند.

 

 

چه شرایطی برای خروج از کشور دانشجویان در نظر گرفته شده است؟

همان گونه که در بالا اشاره کردیم سازمان نظام وظیفه با گذاشتن وظیفه از طرف فرد دانشجو اجازه برای خروج از کشور وی را صادر می کند.

اما این گونه هم نیست که هیچ شرط و شروطی در این میان در کار نباشد و هر فرد مشمول تنها در صورت گذاشتن وثیقه بتواند برای خروج از کشور اقدام کند.

در واقع، سازمان نظام وظیفه شرایطی را نیز برای افراد در نظر گرفته است تا آن ها با توجه به این شرایط بتوانند برای خروج از کشور مشمولان اقدام کنند.

آیا می دانید شرایط خروج از کشور دانشجویان مشمول خدمت نظام وظیفه شامل چه مواردی می شود؟ آیا اطلاع دقیقی از این شرایط لازم برای خارج شدن از کشور دارید؟

در این بخش، با ذکر شرایط لازم برای خروج از کشور دانشجویان در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

شرایطی بسیار مهم که در صورت داشتن آن ها می توانید برای خروج از ایران و رفتن به هر کشور خارجی اقدام بفرمایید.

. اولین مورد این که دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید شخص شما را تأیید کند.

. دومین مورد این که ارائه برگه اعزامی که در آن غیبتی ثبت نشده باشد کاملاً ضروری و مهم است.

. سومین مورد این که، در صورتی که ادامه تحصیل شما در دانشگاه به اتمام رسیده باشد هنوز برای معرفی خود به سازمان نظام وظیفه با توجه به زمان قانونی اعلام شده زمان داشته باشید.

. چهارمین مورد این که، به هیچ وجه نباید مشغول به تحصیل در سال های مازاد بر چهار سال تحصیل در دانشگاه باشید.

. پنجمین مورد این که، شرایط و وضعیت تحصیل شما در دانشگاه باید کاملاً‌ مشخص و مبرهن شده باشد.

. ششمین و یکی از مهم ترین موارد این که برای خروج از کشور دانشجویان به هیچ وجه نباید از سربازی غیبت داشته باشید.

به این معنا که تا زمان قانونی معرفی خود به سازمان نظام وظیفه خود را معرفی نکرده باشید و در نتیجه غیبت شامل حال شما شود.

 

 

خروج از کشور برای تمامی افراد دانشجو تحت شرایط و ضوابطی و با طی تمامی مراحل لازم امکان پذیر است

 

 

آیا دلیل خروج از کشور برای خروج از کشور مشمولان اهمیت دارد؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز مشمول هم مطرح شود که آیا دلیل خارج شدن از ایران هم برای خروج از کشور مشمولان اهمیت دارد یا خیر؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان عزیز مشمول عرض کنیم که بله به مراتب باید دلیل این امر مشخص شود.

علت این موضوع این است که مدت زمان مجاز خارج از کشور و همین طور مبلغ وثیقه ای که باید پرداخت کنید با توجه به نوع سفر هر فرد دانشجو مشخص می شود.

دسته بندی سفرهایی که افراد می توانند در طول دوران دانشجویی برای رفتن به آن ها اقدام کنند به شرح زیر است:

. مسافرت غیرعلمی به تمامی کشورهای دنیا

. مسافرت های نیمه علمی

. مسافرت علمی به تمامی کشورهای جهان

. سفرهای زیارتی به دو کشور عربستان و عراق

 

 

مدت زمان خروج از کشور مشمولان دانشجو چقدر است؟

در بخش بالا با ذکر انواع سفرهایی که هر یک از افراد دانشجو در صورت نیاز می توانند به آن بروند را خدمتتان معرفی کردیم.

 اما موضوع حائز اهمیت این که هر فرد در صورت نیاز به رفتن به سفر تا چه مدت زمانی می تواند به سفر برود؟

در واقع، مدت مجاز برای هر یک از آن ها چیست؟

به طور مثال، مدت زمان مجاز برای رفتن به سفرهای علمی چقدر است؟ یا این که سفرهای زیارتی نهایتاً چقدر باید طول بکشند؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق و به روز در رابطه با مدت زمان خروج از کشور دانشجویان هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید و پاسخ سؤالات خود در این رابطه را پیدا کنید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند تمامی اطلاعات لازم در مورد مدت زمان مجاز برای رفتن به سفرهای خارجی در طول دوران دانشجویی را در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند.

 

 

خروج از کشور بدون سربازی

 

 

مراحل خروج از کشور فرد دانشجو شامل چه مراحلی می شود؟

آیا اطلاع دقیقی از مراحل خروج از کشور دانشجویان دارید؟ آیا می دانید دانشجویان مشمول دقیقاً باید چه مراحلی را برای خروج از کشور دانشجویان طی کنند؟

در این بخش، با ذکر مراحل کامل خروج از کشور دانشجویان در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم و می خواهیم قدم به قدم انجام این کار را خدمت شما دوستان و عزیزان توضیح دهیم.

این گونه دیگر در زمان اقدام برای خروج از کشور مشکلی از بابت عدم اطلاع از مراحل انجام این کار مهم ندارید.

 

 

اولین قدم-دریافت پاسپورت دانشجویی

دوستان عزیز دقت داشته باشید که در قانون جمهوری اسلامی ایران هیچ تفاوتی چه از جهت کارایی و چه از نظر ظاهر بین پاسپورت کسانی که کارت خدمت نظا وظیفه دارند با افرادی که این کارت را ندارند وجود ندارد.

هر پاسپورت دانشجویی برای پنج سال اعتبار دارد و از طرف دیگر، هیچ سازمانی به جز سازمان گذرنامه و مهاجرت ایران از وجود وثیقه شما خبری ندارد.

به این نکته توجه داشته باشید که تنها فرقی که بین پاسپورت دانشجویی و پاسپورت عادی وجود دارد این است که هر دانشجو برای خروج از ایران لزوماً نیاز به وثیقه دارد و بدون وجود آن خروج از کشور برای وی امکان پذیر نیست.

حتماً می پرسید که خب چه زمانی می توان برای دریافت پاسپورت جهت خروج از ایران اقدام کرد؟

 در جواب باید خدمت شما دوستان عرض کنیم که با توجه به این که امکان صدور پاسپورت حداکثر تا یک هفته به طول می انجامد در نتیجه بهتر است از یک ماه قبل از سفر خود برای دریافت پاسپورت اقدام بفرمایید.

 

 

دومین قدم-دریافت کد سخای سازمان نظام وظیفه

مرحله دوم برای خروج از کشور دانشجویان دریافت کد سخاست. کدی که می توانید با در دست داشتن مدارک لازم با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک یا همان پلیس + 10 برای دریافت آن اقدام کنید.

اگر از لیست مدارک لازم برای دریافت کد سخا از دفاتر خدمات الکترونیک اطلاعی ندارید می توانید از طریق مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل از این موضوع اطلاع حاصل فرمایید.

 

 

سومین قدم- مراجعه به پورتال خدمات الکترونیک

در قدم سوم و پس از دریافت کد سخای سازمان نظام وظیفه باید وارد پورتال خدمات الکترونیک شوید و در آن اقدام به درج اطلاعات شخصی از جمله شماره تماس، نام و نام خانوادگی و غیره نمایید.

بعد از درج تمامی اطلاعات شخصی درخواستی نوبت به ثبت درخواست برای صدور مجوز خارج شدن از کشور در سامانه می رسد که باید برای آن اقدام کنید.

 

 

نحوه درخواست برای صدور مجوز خارج از شدن کشور چگونه است؟

در پورتال خدمات الکترونیک گزینه ای تحت عنوان درخواست مجوز خروج از کشور وجود دارد که از طریق کلیک بر روی آن می توانید درخواست صدور مجوز را داشته باشید.

در این بخش، لزوماً باید مدت زمان و همین طور نوع سفرتان را مشخص کنید و انجام این کار هم بسیار مهم است.

 بعلاوه، تعیین کشوری که قصد مسافرت به آن را دارید نیز در این مرحله کاملاً ضروری و مهم به نظر می رسد.

 

 

چهارمین مرحله- دریافت تأییدیه تحصیلی

در چهارمین مرحله باید برای دریافت تأییدیه تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهید. جهت دریافت این تأییدیه لزوماً باید به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه بفرمایید.

 

 

پنجمین مرحله- پرداخت مبلغ وثیقه تعیین شده

دوستان عزیز توجه داشته باشید که پرداخت وثیقه به شکل نقدی برای شما وجود ندارد و باید به صورت الکترونیکی برای این امر اقدام بفرمایید.

البته دقت داشته باشید که کارت بانکی که از طریق آن برای پرداخت مبلغ وثیقه اقدام می کنید لزوماً باید به نام خودتان و نه فرد دیگری باشد.

 

 

ششمین مرحله- دریافت پیام کوتاه برای صدور مجوز خارج شدن از ایران

بعد از پرداخت و وایز مبلغ وثیقه نوبت به دریافت پیام کوتاهی مبنی بر صدور مجوز خروج از ایران برای شما دوست عزیز می رسد.

پیام کوتاهی که بعد از گذشت حدود دو روز یا همان 48 ساعت معمولاً آن را دریافت می کنید.

 

 

هفتمین قدم- حضور در دفاتر خدمات الکترونیک برای دریافت پاسپورت

هفتمین مرحله از سری مراحل دریافت پاسپورت شامل مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک برای دریافت پاسپورت می شود.

البته در این زمان همراه داشتن مدارکی چند کاملاً الزامی به نطر می رسد. در ادامه با ذکر این مدارک لازم در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

. همراه داشتن دو قطعه عکس

. اگر قبلاً پاسپورت دریافت کرده اید در زمان مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک حتما پاسپورت قبلی خود را نیز همراه ببرید.

. در زمان مراجعه لزوماً از هر دو طرف کارت ملی و همین طور تمامی صفحه های شناسنامه خود عکس بگیرید.

. اصل کارت ملی و همین طور شناسنامه خود را نیز همراه داشته باشید.

 

 

آیا امکان خروج از کشور حین سربازی برای افراد وجود دارد؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز مطرح شده باشد که آیا امکان خروج از کشور حین سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد یا خیر؟

یعنی هر فرد سرباز می تواند برای خروج از کشور حین سربازی بدون هیچ مشکلی اقدام کند؟ اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد امکان یا عدم امکان خروج از کشور حین سربازی هستید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

آیا خروج از کشور بدون سربازی امکان پذیر است؟

آیا خروج از کشور بدون سربازی رفتن امکان پذیر است؟ آیا راهی برای خروج از کشور بدون سربازی وجود دارد؟

 اگر به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤال یعنی این که آیا امکان خروج از کشور بدون سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد یا خیر با مشاورانی خبره در این حوزه مشورت کنید.

 

 

خروج از کشور سربازان امریه به چه صورت است؟

آیا خروج از کشور سربازان امریه هم امکان پذیر است یا نه این قبیل از سربازان امکان خروج از کشور را ندارند؟

 اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد خروج از کشور سربازان امریه هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خروج از کشور سربازان امریه با مشاورانی خبره در این زمینه مشورت کنید.

 

 

جهت اطلاع از زمان اقدام برای خروج از ایران افراد دانشجو از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

استخدام سپاه 

امریه سربازی وزارت نیرو 

معاف از رزم و امریه

استخدام سپاه 

خروج از کشور دانشجویان

به این پست امتیاز دهید

آیا خروج از کشور دانشجویان میسر است؟ 

بله. البته فرد باید شرایطی هم برای انجام این کار داشته باشد. برای اطلاع از شرایط خروج از کشور مشمولان با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

آیا خروج از کشور حین سربازی هم امکان پذیر است؟ 

در رابطه با خروج از کشور حین سربازی و امکان پذیر بودن یا نبودن آن با مشاوران ما تماس بگیرید.

آیا خروج از کشور بدون سربازی امکان پذیر است؟ 

بله. اما هر فرد مایل به سفر لزوماُ باید شرایطی برای این امر داشته باشد.

آیا خروج از کشور سربازان امریه ممکن است؟ 

برای اطلاع از پاسخ این سؤال مهم می توانید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا از آخرین اخبار در این رابطه مطلع شوید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. امیر محمپ
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم هرکی یچیز میگه ممنون میشم راهنمایی کنید .
  من الان سربازم و ارشد قبول شدم ، هواستم بدونم میتونم ایست خدمتی بگیرم برم دانشگاه ازاد؟ چون قبلا یکبلر انصراف دادم از مقطع ارشد و رفتم سربازی . خیلیا گفتن یکبار انصراف مشکلی ایجاد نمیکنه . اما از اون ور الان تو اطلاعیه سازمان سنجش زده برای سربازا باید توی دفترچه نزده باشه دانشجوی انصرافی . نمیدونید دقیقا این موضو رو از کجا پیگیری کنم

 2. رضا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  /

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام سوالتون چیه

 3. حمید رضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۶

  سلام از زمان اقدام به گرفتن نامه معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد دوره روزانه تا تایید نهایی گرفتن چقد زمانمیبره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام بامشاورین مرکزتماس بگیرید

 4. سجاد
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  با سلام. ببخشین من یک بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و الان مجددا دارم کارشناسی حقوق پیام نور میخونم. میخواستم بدونم اگه توی کنکور تجربی شرکت کنم و پزشکی بیارم راهی هست که ادامه تحصیل بدم؟ لطفا کمکم کنین. بهم ایست خدمتی میدن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت بخیر خیر امکانش نیست مجدد انصراف بدید

 5. میثم التمار
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۵

  اگر در دانشگاه قبول شیم
  ولی دوبار انصراف داده باشیم ، میتونیم اقدام به سربازی واز ایست خدمت استفاده کنیم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت بخیر در شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی امکان 1 بار انصراف میباشد

   • کارشناس ارشد
    ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

    سلام بله بایکسری شرایط امکان دارد

 6. مهدي
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام و درود آيا اگر يكبار انصراف داده باشيم در مقطع ارشد و بعد بريم امريه و در حين خدمت كنكور بديم ميشه ايست خدمتي گرفت؟
  بسيار سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام باشرایط امکان انجامش فراهمه

   • مهدي
    ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

    ببخشيد شرايطش چيه؟

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

     سلام وقتتون بخیر اگر شما قبولی در کنکور در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکترا داشته باشید و در حین خدمت این قبولی را کسب کنید با ارایه قبولیتان به نظام وظیفه نظام وظیفه بع شما ایست خدمتی می دهد می توانید به تحصیل بپردازید

   • مهدي
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹

    سلام و عرض ادب فراوان
    ميشه محبت كنيد بفرماييد با چه شرايطي ايست خدمتي با يكيار انصراف وجود دارد؟ بسيار سپاس

    • کارشناس ارشد
     ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

     سلام وقت بخیر. شرایط و مراحل ایست خدمتی سربازی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر با ما تماس بگیرید.

 7. حسن پی جی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۳

  سلام من سرباز اعزامی سال ۹۸هستم ۲سال خدمتم رو انجام دادم و الان در اضافم بخاطر یه مسائلایی منرو تبعید کردن به شهرستان و تور پرونده جدیدم انقطاع خدمتی ایست خدمتی زدن یعنی از نو خدمت کنم باید چیکار کنم کمکم کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از شرایط و مراحل ایست خدمت سربازی با ما تماس بگیرید.

 8. ساسان
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۰

  سلام آیا میشه برای قبولی در دانشگاه با سوابق تحصیلی ایست خدمتی گرفت؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام
   بستگی به فرماندتون دارد اما به طور کل اولویت ایست خدمت با قبولی های دانشگاه سراسری و با ازمون ها ست

 9. Mostafa
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم از دانشگاه دولتی دارم الان ۱۰ ماهه سربازم وبنا به دلایلی مجبورم ایست خدمت بزنم میشه لطف کنید بگید چطور اقدام کنم سنوات سربازی هم ندارم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام ایست خدمت سربازی فقط برای پذیرفته شدگان در کنکور یا اینکه بیماری داشته باشید داده میشه

 10. محمدجواد فارسی فراشبندی
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  با عرض سلام و احترام خسته نباشید خدمت شما خواستم یه موضوعی مطرح کنم در حال حاضر سرباز هستم و ۵ ماه از خدمت سربازی می‌گذرد ۸ ماه دیگر دارم و مشکل بیماری اعصاب و روان مشکل سردرد میگیرن دارم و این بیماری از ارث به من رسیده است و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام باید از یگان خدمتی خودت نامه بگیری برای کمیسیون پزشکی و درخواست معافیت دائم یا موقت کنی

 11. علی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام لطفا سوال منم جواب بدین سوال قبلیم رو جواب ندادین تو سایتتون ثبت کردم.سوالی که دارم میخواستم بدونم اگه اعزام سربازیو تمدید کنم یک ماه و از تمدید اقدام کنم آیا تمدید اعزام مانع استفاده از ایست خدمت برای رفتن به دانشگاه میشه یعنی تمدید اعزام رو ایست خدمت تاثیر میذاره؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ایست خدمتی نظام وظیفه تمدید اعزام مشکلی در ایست خدمت ایجاد نمیکنه موفق باشید

 12. Sf
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام وقت بخیر من کنکور ارشد قبول شدم و منتظر نتایج انتخاب رشته هستم می‌خوام ایست خدمتی بگیرم.چهار روز فراری بهم خورده ولی داخل پادگان مونده و دادگاهی نشده ایا این موجب میشه که نتونم ایست خدمتی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام اره اگه فرار از خدمت داشته باشی برای ایست خدمت به مشکل میخوری ولی فرار از خدمت کسانی که بیش از 14 روز غیبت دارند هستند

 13. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه و به ازای هرماه خدمت ۴/۵ روز از خدمتش کم کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر.
   طبق گفته خود سازمان نظام وظیفه ایشان منفک شدند و درخواستشون مورد پذیرش نیست.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

    • کارشناس ارشد
     ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

     سلام وقت بخیر با توجه به شرایط ایست خدمتی مشکلی برای تحصیل در صورت قبولی نداردی و ایست خدمتی برای شما صادر میشود موفق باشید

     • محمدجواد فارسی فراشبندی
      ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

      با عرض سلام و احترام خدمت شما خواستم بگم من سرباز هستم و از خدمت سربازیم ۵ ماه می‌گذرد و با مشکل اعصاب و روان و با بیماری سردرد میگیرن مواجه هستم و این بیماری از ارث به من رسیده و خیلی هم اذیت میشم آیا راهی برای معافیت دائم دارم یا خیر یا آیا با مراجعه به روانپزشک میتوانم کسری از روانپزشک بگیرم ؟!

 14. ابوالفضل
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام .برادر من از سال ۹۶ تا ۹۸ در شیروان خدمت کرده و بعدش برای تحصیل در مقطع ارشد در حالی که فقط ۲ ماه از خدمتش مونده بود ایست خدمتی زد…الان میخواد از قانون بعد مسافت(خدمت در شیروان) استفاده کنه اما بهش گفتن تو منفک شدی نمیتونی استفاده کنی!!! علاوه بر این بجای ۲ ماه ۵ ماه باید خدمت کنه (چون خدمت ۲۴ ماه شده) لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام وقت بخیر.
   طبق آخرین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه، همان اطلاعاتی که بهتون دادند درست هستش.

 15. محمد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
  سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

  اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
  راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟؟؟
  و منی که تا 31 شهریور فرصت دارم دانشگاه ثبت نامم میکنه؟یا اگرثبت نامم نمیکنه برم سربازی و و هنگام اعلام نتایج انتحاب رشته برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 16. meb
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵

  با سلام. من الان سرباز هستم. میخواستم بدونم در صورت پذیرش دکترا، چه مراحلی برای گرفتن ایست خدمت یا معافیت تحصیلی باید طی کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   بعد از گذراندن دوره آموزشی میتونید از ایست خدمتتون استفاده کنید.

   • محمد جواد
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

    سلام من مهر ۱۴۰۰ اعرام به خدمت هستم و انتخاب رشته کنکور کردم نتیجه هنوز نیومده اگه قبول شدم میتونم داخل اموزشی ایست خدمتی بزنم یا باید اموزشیم تموم شه بعد اقدام کنم

 17. مهدی سیفی
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام من یکسال خدمتم و مادرممریض شده و احتیاج به نگهداری داره چطور ایست خدمتی بگیرم یه برادرم دارم مجرده

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقتتون بخیر چون برادر دارید نمیتونید معافیت بگیرید

 18. حمید
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام. لطفا به من کمک کنین من سر در گمم با این سوال. اونایی ک قبلا دوبار انصراف دادن آیا میتونن در حین خدمت کنکور بدن و ایست خدمت بگیرن؟ یه جا میگن میشه و یه جا هم میگن نمیشه. لطفا جواب درستشو بگین

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام حمید
   با این شرایط ن متاسفانه نمیتونید ایست خدمتی بگیرین

 19. علی
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام من دانشجوی پیام نور بودم و قبل از شروع ترم ده یعنی آخرای ترم ۹ دی ماه ۹۹ انصرافدادم سوالم اینه که اگه کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه قبول شم بهم معافیت مجدد برای رشته جدیدی میدن؟ واینکه درصورتی که قبول نشم کنکور ۱۴۰۰ میتونم دفترچع پست کنن برم سربازی و حین خدمت کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و درصورت قبولی ایست خدمت بگیرم فقطم یه بار انصراف دادم ممنون میشم راهنناییم کنید.

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام چون یکبار انصراف دادی دیگه نمیتونید انصراف بدید و کنکور شرکت کنید ولی میتونی بری خدمت در حین خدمت کنکور بدی روزانه پذیرش بشی و ایست خدمت بگیری

   • محمد
    ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۶

    سلام وقتتون بخیر.
    ببخشید من مرداد 99 دیپلم گرفتم ولی قبل از اخذ دیپلم معافیت تحصیلی نگرفتم. و تا اخر ( 31 ) شهریور فرصت دارم و غیبت نمیخورم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم
    سوالم اینکه که من امسال چجوری میتونم وارد دانشگاه بشم؟

    اگر دانشگاه ثبت نامم نکنه.. میتونم الان برم خدمت و هنگام خدمت سربازی وقتی که نتایج انتخاب رشته اعلام شد برای دانشگاه پیام نور ایست خدمت بگیرم؟
    راهی هست که من من امسال بتونم وارد دانشگاه شم؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹

     سلام وقت بخیر برای ایست خدمتی در صورتی که وارد غیبت نشده باشید و قبولی دانشگاه بیاورید میتوانید ایست خدمتی بگیرید موفق باشید

 20. میلاد
  ۱۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  باسلام من غیبت ندارم وتاریخ اعزامم اول شهریور1400 میباشد درکنکورسراسری هم حضوریافتم چنانچه فرهنگیان رومجازبشم میتونم ایست خدمت بگیرم اول مهرماه وازخدمت بیام بیرون؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام اره میتونی بری خدمت و وقتی نتایج اعلام شد میتونی در هر مرحله از خدمت ایست بگیری و بیای بری دانشگاه تحصیل کنی

 21. moshaverarshad
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام محمد
  شما با توجه به اینک ایست خدمتی زدین مجدد همون اموزشگاه میرین دوره اموزشیتون تموم شد به یگان مربوطه اعزام میشین

 22. سعید
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام خسته نباشید.
  من زمانی که خدمت۲۱ماه بود چندماه خدمت کردم و ایست خدمتی زدم.الان که دوباره پست کنم خدمتم۲۴ماه حساب میشه یاهمون۲۱ماه؟

  • moshaverarshad
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۰

   سلام سعید طبق ایین نامه جدید 24 ماه حساب میشود

 23. Mohsen
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام من دیپلم دارم ۸ ماه خدمت کردم اگه کنکوربدم قبول شم میتونم ایست خدمت بزنم

  • مشاور ارشد
   ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام بله اگه‌یگان شما قبول کنند می تونید برای ایست خدمتی بعد از قبولی در دانشگاه اقدام نمایید.

 24. محمد امین
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام خسته نباشید بنده سرباز هستم و میخوام ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه ، با توجه به اینکه من قبلا دوبار انصراف دادم ایا برام مشکلی پیش نمیاد؟؟!

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام متاسفانه شما نمیتونید با توجه به اینک‌ دوبار انصراف دادین

 25. محمد
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام.من تا آخر امسال فارغ التحصیل کارشناسی شبانه میشم.میتونم کنکور بدم برای پزشکی و بعد از اون برم سربازی و موقع ثبت نام از ترخیص خدمت استفاده کنم؟

 26. پویانیک پیک
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام جناب من دانشگاه ازاد قبول شدم ایست خدمت هم زدم الان شرایطم یهو جوری شده ک نمیتونم درس بخونم اگه انصراف بدم شنیدم یک سال فرصت معرفی دارم اگه معرفی نکنم فقط غیبت میخورم یا سرباز فراری هم محسوب میشم ایا ارتش میفته دنبالم؟؟؟؟ یا فقط سنوات وغیبت میخورم

  • مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵

   سلام پس از انصراف شما ادامه سربازیتونو ادامه ندین به عنوان سرباز فراری شناخته میشین

 27. عرفان
  ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ورودی ۹۵ کارشناسی پیوسته هستم. بهمن ۹۸ تو ترم هفت کاردانیمو گرفتم و اومدم بیرون. کنکور کاردانی به کارشناسی امسال شرکت کردم و قبول شدم الان نظام وظیفه میگه تو حق تحصیل نداری. من نمیدونم واقعا باید چیکار کنم. ایست سربازی شامل من میشه؟

  • مشاور ارشد
   ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام شرایط ایست خدمتی رو با دقت بخون موفق باشی

 28. مجید
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

  با سلام
  اگر در زمانی ک خدمت ۲۱ ماه بود کمی خدمت کرده و ایست خدمتی بگیریم ، با تپحه به این ک خدمت ۲۴ ماه شده ، مشمول قانون ۲۴ ماه میشویم؟

 29. حسین
  ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام . اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی باشیم و در کنکور شرکت کنیم و رشته ی پزشکی قبول شیم . میتونیم از ایست خدمت استفاده کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 30. عمران
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام یه سوال خواهشن جواب بدید ایست خدمت فقط برای کنکور ارشده یا سراسری هم میشه امتحان داد

 31. علی حسینی
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

  سلام
  من الان حین خدمت سربازی هستم و از طریق استعدادهای درخشان و بدون کنکور برای دکتری دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده ام. می خواستم بدونم میتونم ایست خدمت بزنم یا حتما باید از طریق کنکور باشه این ادامه تحصیل؟

  • dr-naqizade
   ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام و وقت بخیر
   جهت اطلاع از شرایط ایست خدمتی نظام وظیفه 99 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 32. Jalal feiz
  ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام.من دانشجوی روزانه دولتی هستم و قصد دارم بعد از اتمام درسم دوباره کنکور کارشناسی بدم.باید از ایست خدمتی استفاده کنم؟؟

 33. سجاد
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشید
  اگر یکبار از دانشگاه روزانه انصراف داده و در مهلت یکساله ب خدمت سربازی اعزام شویم و بعد در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ایست خدمتی بگیریم ایا با شرکت مجدد در کنکور میتوتن پزشکی و دارو و… خوند و از دانشگاه آزاد انصراف داد ؟آیا در صورت انصراف مهلت یکساله برای کسانی ک قبلا یکبار انصراف داده اند وجود دارد ؟

  • dr-naqizade
   ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام ممنون
   شما در صورتی که از دانشگاه سراسری قبول بشین و یکسال از انصرافتون تو دانشگاه سراسری گذشته باشد میتونید از ایست خدمتی استفاده نمایید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور