تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
خروج از کشور دانشجویان

خروج از کشور دانشجویان

خروج از کشور دانشجویان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

خروج از کشور دانشجویان همواره یکی از مسائل و موضوعات مورد بحث در طول دوران دانشجویی آقایان است. اهمیت این موضوع از آنروست که هر فرد مایل است بداند که آیا امکان خروج از کشور بدون داشتن کارت پایان خدمت را دارد یا نه. یا این که برخی از افراد به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که آیا امکان خروج از کشور دانشجویان با داشتن کارت معافیت هم امکان پذیر است یا خیر. از طرف دیگر، کسانی هم به دنبال اطلاع از این موضوع یعنی این که آیا خروج از کشور حین سربازی برای افراد مشمول میسر است یا نه افراد مشغول به خدمت امکان خروج از کشور در طول دوران خدمت را ندارند؟ حتی برخی از افراد که هنوز به سربازی نرفته اند اما تمایل به خروج از ایران را دارند می خواهند بدانند که آیا خروج از کشور بدون سربازی امکان پذیر است یا خیر؟ در مورد سربازان امریه این قضیه به چه صورت است؟ آیا خروج از کشور سربازان امریه هم بدون هیچ مشکلی امکان پذیر است یا خیر؟

 

در این نوشته، با شما بحثی مفصل در رابطه با خروج از کشور دانشجویان را داریم و به این موضوعات می پردازیم که آیا امکان خروج از کشور حین سربازی برای افراد و مشمولان خدمت نظام وظیفه امکان پذیر است یا خیر؟

 

آيا خروج از کشور بدون سربازی هم ممکن است یا نه؟ خروج از کشور مشمولان آسان است یا نه انجام این کار با کلی پیچیدگی و سختی همراه است؟ در مورد خروج از کشور سربازان امریه چه می توان گفت؟ آن ها افرادی که مشغول به خدمت در انواع امریه های سربازی هستند هم می توانند بدون هیچ مشکلی برای خروج از کشور اقدام کنند؟ با ما همراه باشید تا پاسخ کلیه این سؤالات در رابطه با خروج از کشور دانشجویان را پیدا کنید و با جزئیات خروج از کشور دانشجویان تا حد زیادی آشنایی لازم را پیدا کنید.

 

 

برای آشنایی با نحوه خروج از ایران برای دانشجویان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

خروج از کشور حین سربازی

 

 

خروج از کشور دانشجویان چگونه امکان پذیر است؟

در رابطه با خروج از کشو دانشجویان باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که بر طبق قوانین و ضوابط سازمان نظام وظیفه تمامی دانشجویان مایل به خروج از ایران لزوماً باید درخواست خود را در این رابطه به دانشگاه محل تحصیل خود ارائه کنند.

بعد از ارائه درخواست خود مبنی بر خروج از کشور مشمولان هر یک از افراد باید فرم مخصوصی را در این رابطه پر کنند و در صورت گذاشتن وثیقه امکان خروج از کشور را برای مدت زمانی دارند.

باید عرض کنیم که سازمان نظام وظیفه عمومی کشور امکان خروج از کشور دانشجویان را بر طبق نوع سفری که در پیش دارند در چند دسته مختلف تقسیم کرده است.

اگر نمی دانید منظور سازمان نظام وظیفه از شرایط خروج از کشور دانشجویان براساس نوع سفر آن ها به خارج از ایران چیست با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا هر آنچه را که باید در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهند.

 

 

چه شرایطی برای خروج از کشور دانشجویان در نظر گرفته شده است؟

همان گونه که در بالا اشاره کردیم سازمان نظام وظیفه با گذاشتن وظیفه از طرف فرد دانشجو اجازه برای خروج از کشور وی را صادر می کند.

اما این گونه هم نیست که هیچ شرط و شروطی در این میان در کار نباشد و هر فرد مشمول تنها در صورت گذاشتن وثیقه بتواند برای خروج از کشور اقدام کند.

در واقع، سازمان نظام وظیفه شرایطی را نیز برای افراد در نظر گرفته است تا آن ها با توجه به این شرایط بتوانند برای خروج از کشور مشمولان اقدام کنند.

آیا می دانید شرایط خروج از کشور دانشجویان مشمول خدمت نظام وظیفه شامل چه مواردی می شود؟ آیا اطلاع دقیقی از این شرایط لازم برای خارج شدن از کشور دارید؟

در این بخش، با ذکر شرایط لازم برای خروج از کشور دانشجویان در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

شرایطی بسیار مهم که در صورت داشتن آن ها می توانید برای خروج از ایران و رفتن به هر کشور خارجی اقدام بفرمایید.

. اولین مورد این که دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید شخص شما را تأیید کند.

. دومین مورد این که ارائه برگه اعزامی که در آن غیبتی ثبت نشده باشد کاملاً ضروری و مهم است.

. سومین مورد این که، در صورتی که ادامه تحصیل شما در دانشگاه به اتمام رسیده باشد هنوز برای معرفی خود به سازمان نظام وظیفه با توجه به زمان قانونی اعلام شده زمان داشته باشید.

. چهارمین مورد این که، به هیچ وجه نباید مشغول به تحصیل در سال های مازاد بر چهار سال تحصیل در دانشگاه باشید.

. پنجمین مورد این که، شرایط و وضعیت تحصیل شما در دانشگاه باید کاملاً‌ مشخص و مبرهن شده باشد.

. ششمین و یکی از مهم ترین موارد این که برای خروج از کشور دانشجویان به هیچ وجه نباید از سربازی غیبت داشته باشید.

به این معنا که تا زمان قانونی معرفی خود به سازمان نظام وظیفه خود را معرفی نکرده باشید و در نتیجه غیبت شامل حال شما شود.

 

 

خروج از کشور برای تمامی افراد دانشجو تحت شرایط و ضوابطی و با طی تمامی مراحل لازم امکان پذیر است

 

 

آیا دلیل خروج از کشور برای خروج از کشور مشمولان اهمیت دارد؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز مشمول هم مطرح شود که آیا دلیل خارج شدن از ایران هم برای خروج از کشور مشمولان اهمیت دارد یا خیر؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان عزیز مشمول عرض کنیم که بله به مراتب باید دلیل این امر مشخص شود.

علت این موضوع این است که مدت زمان مجاز خارج از کشور و همین طور مبلغ وثیقه ای که باید پرداخت کنید با توجه به نوع سفر هر فرد دانشجو مشخص می شود.

دسته بندی سفرهایی که افراد می توانند در طول دوران دانشجویی برای رفتن به آن ها اقدام کنند به شرح زیر است:

. مسافرت غیرعلمی به تمامی کشورهای دنیا

. مسافرت های نیمه علمی

. مسافرت علمی به تمامی کشورهای جهان

. سفرهای زیارتی به دو کشور عربستان و عراق

 

 

مدت زمان خروج از کشور مشمولان دانشجو چقدر است؟

در بخش بالا با ذکر انواع سفرهایی که هر یک از افراد دانشجو در صورت نیاز می توانند به آن بروند را خدمتتان معرفی کردیم.

 اما موضوع حائز اهمیت این که هر فرد در صورت نیاز به رفتن به سفر تا چه مدت زمانی می تواند به سفر برود؟

در واقع، مدت مجاز برای هر یک از آن ها چیست؟

به طور مثال، مدت زمان مجاز برای رفتن به سفرهای علمی چقدر است؟ یا این که سفرهای زیارتی نهایتاً چقدر باید طول بکشند؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق و به روز در رابطه با مدت زمان خروج از کشور دانشجویان هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید و پاسخ سؤالات خود در این رابطه را پیدا کنید.

مشاوران حاضر در مجموعه ما می توانند تمامی اطلاعات لازم در مورد مدت زمان مجاز برای رفتن به سفرهای خارجی در طول دوران دانشجویی را در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند.

 

 

خروج از کشور بدون سربازی

 

 

مراحل خروج از کشور فرد دانشجو شامل چه مراحلی می شود؟

آیا اطلاع دقیقی از مراحل خروج از کشور دانشجویان دارید؟ آیا می دانید دانشجویان مشمول دقیقاً باید چه مراحلی را برای خروج از کشور دانشجویان طی کنند؟

در این بخش، با ذکر مراحل کامل خروج از کشور دانشجویان در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم و می خواهیم قدم به قدم انجام این کار را خدمت شما دوستان و عزیزان توضیح دهیم.

این گونه دیگر در زمان اقدام برای خروج از کشور مشکلی از بابت عدم اطلاع از مراحل انجام این کار مهم ندارید.

 

 

اولین قدم-دریافت پاسپورت دانشجویی

دوستان عزیز دقت داشته باشید که در قانون جمهوری اسلامی ایران هیچ تفاوتی چه از جهت کارایی و چه از نظر ظاهر بین پاسپورت کسانی که کارت خدمت نظا وظیفه دارند با افرادی که این کارت را ندارند وجود ندارد.

هر پاسپورت دانشجویی برای پنج سال اعتبار دارد و از طرف دیگر، هیچ سازمانی به جز سازمان گذرنامه و مهاجرت ایران از وجود وثیقه شما خبری ندارد.

به این نکته توجه داشته باشید که تنها فرقی که بین پاسپورت دانشجویی و پاسپورت عادی وجود دارد این است که هر دانشجو برای خروج از ایران لزوماً نیاز به وثیقه دارد و بدون وجود آن خروج از کشور برای وی امکان پذیر نیست.

حتماً می پرسید که خب چه زمانی می توان برای دریافت پاسپورت جهت خروج از ایران اقدام کرد؟

 در جواب باید خدمت شما دوستان عرض کنیم که با توجه به این که امکان صدور پاسپورت حداکثر تا یک هفته به طول می انجامد در نتیجه بهتر است از یک ماه قبل از سفر خود برای دریافت پاسپورت اقدام بفرمایید.

 

 

دومین قدم-دریافت کد سخای سازمان نظام وظیفه

مرحله دوم برای خروج از کشور دانشجویان دریافت کد سخاست. کدی که می توانید با در دست داشتن مدارک لازم با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک یا همان پلیس + 10 برای دریافت آن اقدام کنید.

اگر از لیست مدارک لازم برای دریافت کد سخا از دفاتر خدمات الکترونیک اطلاعی ندارید می توانید از طریق مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل از این موضوع اطلاع حاصل فرمایید.

 

 

سومین قدم- مراجعه به پورتال خدمات الکترونیک

در قدم سوم و پس از دریافت کد سخای سازمان نظام وظیفه باید وارد پورتال خدمات الکترونیک شوید و در آن اقدام به درج اطلاعات شخصی از جمله شماره تماس، نام و نام خانوادگی و غیره نمایید.

بعد از درج تمامی اطلاعات شخصی درخواستی نوبت به ثبت درخواست برای صدور مجوز خارج شدن از کشور در سامانه می رسد که باید برای آن اقدام کنید.

 

 

نحوه درخواست برای صدور مجوز خارج از شدن کشور چگونه است؟

در پورتال خدمات الکترونیک گزینه ای تحت عنوان درخواست مجوز خروج از کشور وجود دارد که از طریق کلیک بر روی آن می توانید درخواست صدور مجوز را داشته باشید.

در این بخش، لزوماً باید مدت زمان و همین طور نوع سفرتان را مشخص کنید و انجام این کار هم بسیار مهم است.

 بعلاوه، تعیین کشوری که قصد مسافرت به آن را دارید نیز در این مرحله کاملاً ضروری و مهم به نظر می رسد.

 

 

چهارمین مرحله- دریافت تأییدیه تحصیلی

در چهارمین مرحله باید برای دریافت تأییدیه تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهید. جهت دریافت این تأییدیه لزوماً باید به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه بفرمایید.

 

 

پنجمین مرحله- پرداخت مبلغ وثیقه تعیین شده

دوستان عزیز توجه داشته باشید که پرداخت وثیقه به شکل نقدی برای شما وجود ندارد و باید به صورت الکترونیکی برای این امر اقدام بفرمایید.

البته دقت داشته باشید که کارت بانکی که از طریق آن برای پرداخت مبلغ وثیقه اقدام می کنید لزوماً باید به نام خودتان و نه فرد دیگری باشد.

 

 

ششمین مرحله- دریافت پیام کوتاه برای صدور مجوز خارج شدن از ایران

بعد از پرداخت و وایز مبلغ وثیقه نوبت به دریافت پیام کوتاهی مبنی بر صدور مجوز خروج از ایران برای شما دوست عزیز می رسد.

پیام کوتاهی که بعد از گذشت حدود دو روز یا همان 48 ساعت معمولاً آن را دریافت می کنید.

 

 

هفتمین قدم- حضور در دفاتر خدمات الکترونیک برای دریافت پاسپورت

هفتمین مرحله از سری مراحل دریافت پاسپورت شامل مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک برای دریافت پاسپورت می شود.

البته در این زمان همراه داشتن مدارکی چند کاملاً الزامی به نطر می رسد. در ادامه با ذکر این مدارک لازم در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

. همراه داشتن دو قطعه عکس

. اگر قبلاً پاسپورت دریافت کرده اید در زمان مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک حتما پاسپورت قبلی خود را نیز همراه ببرید.

. در زمان مراجعه لزوماً از هر دو طرف کارت ملی و همین طور تمامی صفحه های شناسنامه خود عکس بگیرید.

. اصل کارت ملی و همین طور شناسنامه خود را نیز همراه داشته باشید.

 

 

آیا امکان خروج از کشور حین سربازی برای افراد وجود دارد؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز مطرح شده باشد که آیا امکان خروج از کشور حین سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد یا خیر؟

یعنی هر فرد سرباز می تواند برای خروج از کشور حین سربازی بدون هیچ مشکلی اقدام کند؟ اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد امکان یا عدم امکان خروج از کشور حین سربازی هستید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

آیا خروج از کشور بدون سربازی امکان پذیر است؟

آیا خروج از کشور بدون سربازی رفتن امکان پذیر است؟ آیا راهی برای خروج از کشور بدون سربازی وجود دارد؟

 اگر به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤال یعنی این که آیا امکان خروج از کشور بدون سربازی برای هر فرد مشمول وجود دارد یا خیر با مشاورانی خبره در این حوزه مشورت کنید.

 

 

خروج از کشور سربازان امریه به چه صورت است؟

آیا خروج از کشور سربازان امریه هم امکان پذیر است یا نه این قبیل از سربازان امکان خروج از کشور را ندارند؟

 اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد خروج از کشور سربازان امریه هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خروج از کشور سربازان امریه با مشاورانی خبره در این زمینه مشورت کنید.

 

 

جهت اطلاع از زمان اقدام برای خروج از ایران افراد دانشجو از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

استخدام سپاه 

امریه سربازی وزارت نیرو 

معاف از رزم و امریه

استخدام سپاه 

خروج از کشور دانشجویان

آیا خروج از کشور دانشجویان میسر است؟ 

بله. البته فرد باید شرایطی هم برای انجام این کار داشته باشد. برای اطلاع از شرایط خروج از کشور مشمولان با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

آیا خروج از کشور حین سربازی هم امکان پذیر است؟ 

در رابطه با خروج از کشور حین سربازی و امکان پذیر بودن یا نبودن آن با مشاوران ما تماس بگیرید.

آیا خروج از کشور بدون سربازی امکان پذیر است؟ 

بله. اما هر فرد مایل به سفر لزوماُ باید شرایطی برای این امر داشته باشد.

آیا خروج از کشور سربازان امریه ممکن است؟ 

برای اطلاع از پاسخ این سؤال مهم می توانید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا از آخرین اخبار در این رابطه مطلع شوید.

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور