ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انواع وثیقه خروج از کشور 1401 + شرایط و مبلغ

وثیقه خروج از کشور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

وثیقه خروج از کشور، در واقع میزان مبلغی که توسط مشمولانی که به خدمت سربازی نرفته اند و قصد خروج از کشور برای سفر و یا ادامه تحصیل را دارند، می بایست به دولت بپردازند.

وثیقه خروج از کشور را می توان ضمانت و تعهدی دانست که جایگزین کارت پایان خدمت مشمولان سربازی است و مجوز خروج آن ها از کشور می باشد.

وثیقه خروج از کشور برای سفرهای خارجی انواع متفاوتی دارد. متقاضیان برای استفاده از هر یک از آن ها باید شرایط خاصی داشته و میزان مشخصی وثیقه خروج از کشور برای سازمان نظام وظیفه واریز نمایند.

 

جهت اطلاع از انواع وثیقه خروج از کشور + شرایط و مبلغ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

وثیقه خروج از کشور

به منظور خروج از کشور مشکلی برای افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند، وجود ندارند و احتیاجی به دریافت مجوز نمی باشد. برای اشخاصی که به سن مشمولیت رسیده اند اما تا حداکثر ۱ سال پس از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل می بایست خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نمایند.

هیچگونه ممنوعیتی برای دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی وجود ندارد. مشمولان برای سفرهای زیارتی، علمی، غیر زیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید از وثیقه جهت خروج از کشور استفاده نمایند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور گفت: مبلغ وثیقه برای مشمولان افزایش یافته است و مشمولانی که قصد خروج از کشور را دارند، باید وثیقه گذارند.

در سال جاری مبلغ وثیقه برای دانشجویانی که معافیت تحصیلی دارند و می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند، افزایش یافته است.

مبلغ وثیقه بر اساس نوع مدرک تحصیلی متفاوت است. این مبلغ از ۱۵ میلیون تا ۳۰ میلیون متفاوت است.

 

 

جهت اطلاع از راهنما جامع خروج از کشور برای ادامه تحصیل بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

میزان وثیقه خروج از کشور دانشجویان

وثیقه مورد نیاز سفر‌های علمی ۸۰ میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی، سفر‌های مطالعاتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز به عنوان سفرعلمی تلقی می‌گردد.

جهت شرکت در کارگاه های آموزشی، کنفرانس ها، همایش علمی و سفر های مطالعاتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی:

▪︎حداکثر 30 روز برای مقالات و کنفرانس ها
▪︎حداکثر 45 روز برای کارگاه ها و دوره های آموزشی
▪︎80 میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی

میزان وثیقه لازم برای انواع سفر

خروج از کشور به منظور سفر‌های علمی: سفر‌های علمی به جهت حضور در کارگاه‌های آموزشی مرتبط با رشته تحصیلی، کنفرانس‌ها و یا همایش علمی بین المللی جهت ارائه مقالات انجام می گیرد.

میزان وثیقه مورد نیاز سفر‌های علمی ۸۰ میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی می باشد.

خروج از کشور برای سفر‌های زیارتی: سفر‌های زیارتی برای زیارت عتبات عالیات در کشور عراق و یا انجام مناسک حج عمره و تمتع به کشور عربستان می باشد.

مقدار وثیقه سفر زیارتی مشمولان خدمت، مبلغ ۳۰ میلیون ریال وجه نقد و سفر‌های سیاحتی و غیرزیارتی ۱۵۰ میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی می باشد.

خروج از کشور به منظور سفر‌های مطالعاتی: این دسته از سفر‌ها برای دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد، که در حال تحصیل می باشند، جهت پیشرفت تحصیلی و برای تحقیق، آزمایش یا استفاده از تجربیات سایر کشور‌ها سفر می نمایند‌.

مقدار وثیقه لازم سفر‌های مطالعاتی و دوره‌های مشترک با درخواست دانشگاه مربوط وتایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت ویا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد صورت گرفته، که وثیقه سفر‌های مطالعاتی همانند مبلغ ۸۰ میلیون ریال و دوره‌های مشترک مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال خواهد بود.

خروج از کشور جهت سفر‌های سیاحتی که برای گردش، افزایش اطلاعات و معلومات فردی و یا دیدار از بستگان ساکن در خارج از کشور باشد.

میزان وثیقه لازم جهت سپردن وثیقه سفر سیاحتی مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال وجه نقد و یا ضمانت نامه بانکی می باشد.

 

 

جهت اطلاع از شرایط و مراحل خروج از کشور در فرجه یکساله بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

خروج از کشور برای سفر ورزشی، سفر‌هایی که ورزشکاران مشمول با تایید وزارت ورزش و جوانان برای شرکت در اردو‌های تدارکاتی، آمادگی و یا مسابقات رسمی به خارج از کشور و … انجام می‌شود.

مقدار وثیقه لازم جهت درخواست خروج از کشور ورزشکاران از سوی وزارت ورزش و جوانان و تضمین مراجعت مشمول به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال می باشد.

خروج از کشور افراد متعهد خدمت به سازمان‌های دولتی همچون شرکت ملی نفتکش، کشتیرانی، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی، وزارت آموزش و پرورش و قوه قضائیه می‌باشند.

افراد متعهد خدمت که زمان تعهدشان به پایان رسیده اما موفق به دریافت کارت پایان خدمت نشده اند، مجوز خروج متناوب حداکثر ۹۰ روزه بدون وثیقه با ارائه گواهی پایان تعهد از یگان بکارگیرنده، برای آن ها صادر می‌گردد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آیین نامه مرخصی سربازان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

خروج از کشور جهت پیگیری و درمان بیماری: مشمولانی که غیبت ندارند و معاف موقت می باشند برای درمان بیماری نیاز به مجوز خروج از کشور دارند.

شرایط خروج از کشور جهت درمان بیماری:

۱) دریافت تایید شورای عالی پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا.

۲) مدت خروج از کشور این دسته از مشمولان، بستگی به میزان طول درمان داشته و قابلیت تمدید دارد.

خروج از کشور فرزندان مامورین ثابت دولت جمهوری اسلامی: اشخاص و مقامات ثابت دولت جمهوری اسلامی در خارج از کشور در صورت تایید ماموریت از سوی وزارت امور خارجه و سپردن تضمین لازم از طرف وزارتخانه و سازمان مربوطه می‌توانند درخواست مجوز خروج از کشور فرزندان مشمول غیرغایب خود را نمایند.

شرایط خروج از کشور فرزندان مقامات ثابت دولت در خارج از کشور عبارتند از:

۱) اگر مشمول از معافیت سربازی در حین تحصیل داخل کشور برخوردار باشد و پدر مأمور ثابت دولت در خارج از کشور سکونت داشته باشد، در این شرایط مجوز خروج از کشور برای مشمول به صورت موردی و با موافقت دانشگاه مورد نظر به طور یکساله صادر می‌گردد.

لازم به ذکر است برای این دسته از مشمولان، مجوز خروج سه ساله تحت عنوان فرزند مأمور تعلق نمی گیرد در نتیجه می بایست مجوز موردی درخواست شود.

۲) مجوز خروج از کشوری که توسط مشمولان فرزند مأمور ثابت دولت در خارج از کشور دریافت می گردد، می‌بایست حداکثر در طول مدت سه ماه از کشور خارج شده و در مواقع ضروری به شکل موردی درخواست تمدید نمایند، چرا که در غیر این صورت موحب لغو شدن مجوز صادره می‌گردد.

۳) در صورتی مشمول غیبت نداشته و دارای معافیت تحصیلی باشد، تنها برای دیدار با خانواده می‌تواند امکان خروج داشته باشد.

۴) با توجه به مدت زمان ماموریت والدین، بیشترین زمان اینگونه سفر‌ها برای فرزندان مامورین ثابت دولت در نظر گرفته می شود و در صورت تمدید ماموریت، پیش از اتمام دوره با ارائه نامه تمدید ماموریت از محل خدمت والدین اقدام می‌گردد.

۵) در صورتی امکان دارد تا پایان ماموریت والدین در آنجا سکونت داشته باشند که مهلت معرفی مشمولان فارغ التحصیل و انصراف از تحصیل به پایان نرسیده باشد.

 

جهت مشاهده اطلاعیه تحصیل هم زمان با سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

افزایش وثیقه خروج از کشور

بنابر آخرین اخبار اعلام شده، مبلغ وثیقه دانشجویی از تاریخ یک دی ماه از مبلغ ۲۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان به ۴۰ میلیون تومان بدون سود و ۴۶ میلیون تومان با سود تغییر پیدا کرده است.

وثیقه سیاحتی نیز از مبلغ ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان و در آخر وثیقه زیارتی از مبلغ ۳ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان تغییر پیدا کرده است.

مدارک لازم برای وثیقه خروج از کشور

مدارک موردنیاز برای خارج شدن مشمولان از کشور عبارتند از:
▪︎اصل کارت ملی به همراه کپی
▪︎ اصل شناسنامه به همراه کپی
▪︎گواهی فراغت و یا اشتغال به تحصیل
▪︎برگه فارغ التحصیلی برای فارغ التحصیلان
▪︎برگه اعزام به خدمت
▪︎ باز کردن حساب در بانک قوامین

وثیقه خروج از کشور مشمولان

پیش از خروج افراد مشمول نظام وظیفه از کشور، می‌بایست در یکی از بانک‌های معتبر کشور به باز کردن حساب بپردازند و بعد از معلوم شدن نوع سفر که می تواند زیارتی، سیاحتی، علمی و غیره باشند، مبلغی را تحت عنوان وثیقه پرداخت نمایند.

مبلغ مشخص شده، تا بعد از بازگشت مشمولان از سفر، له صورت بلوکه در بانک نگهداری شده و پس از بازگشت به داخل ایران، طی مدت زمان ۴۸ ساعته به حساب آن‌ها باز گردانده می‌شود.

مقدار مبلغ وثیقه با توجه به هدف از سفر و نیز کشور انتخابی متفاوت می باشد و جهت اطلاع دقیق آن می بایست از مراجع قانونی استعلام بگیرند.

 

جهت اطلاع از نحوه محاسبه غیبت سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

مراحل دریافت وثیقه خروج از کشور

در ابتدای کار، مشمول می بایست درخواست گواهی اشتغال به تحصیل خود را به همراه وثیقه‌ای مورد نظر به سازمان نظام وظیفه تحویل دهد.

این مورد را باید در نظر گرفت که مجوز خروج از کشور توسط سازمان نظام وظیفه صادر نشده و باید مجوز خروج را از یگان خدمتی دریافت کرد.

گذرنامه، پس از ارائه مدارک مجوز مشمول به پلیس ارسال شده و گذرنامه موقت صادر می گردد. در نتیجه گذرنامه مدت زمان معلومی دارد که به فرد امکان خروج از کشور برای مدت زمان مشخص را می‌دهد.

بعد از گذراندن مراحل مذکور، می بایست نسبت به دریافت ویزا و رزرو بلیط هواپیما اقدام نمایند. به یاد داشته باشید که مشمول بعد از بازگشت از سفر به همراه مدارک شناسایی به سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و وثیقه را دریافت نمایید.

 

میزان وثیقه خروج از کشور

میزان وثیقه خروج از کشور

 

 

نکات مهم

مشمولانی امکان خروج از کشور دارند که دارای شرایط زیر باشند:

● مشمولانی که غیبت نداشته و دارای برگه معافیت پزشکی یا معافیت کفالت و معافیت سربازی می باشند.

● فارغ التحصیلان مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی که هنوز فرصت معرفی به نظام را دارند.

● گواهی اشتغال به تحصیل و یا برگه معافیت تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزانی که 18 سال کامل را به پایان رسانده اند، ضروری است.

● مشمول می بایست فاقد غیبت سربازی برای اعزام به نظام باشد.

● دارا بودن گواهی فراغت از تحصیل و برگ ثبت اتمام تحصیل از دفاتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی، برای دانشجویان فارغ التحصیل که دارای تاریخ فراغت کمتر از یکسال می باشند.

● ضمانت کردن میزان وثیقه لازم توسط مشمول فرد با توجه به نوع سفر و طول دوره.

ضمانت نامه نظام وظیفه:

این ضمانت نامه به نفع سازمان نظام وظیفه برای تضمین بازگشت خروج از کشور سربازان در حین خدمت، صادر می گردد.

مراحل دریافت وثیقه و ثبت درخواست خروج از کشور

به منظور وثیقه خروج از کشور دانشجویان، در صورتی که معافیت تحصیلی دارید می توانید نسبت به ثبت درخواست خروج از کشور خود اقدام نمایید.

برای انجام این کار، می بایست به ترتیب به ادارات و سازمان های زیر مراجعه نمایید:

۱) مراجعه به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم.
جهت دریافت نامه معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا و سازمان نظام وظیفه از سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

علاوه بر مشخصات شخصی در این نامه، مشخصات تحصیلی قبلی و مشخصات محل تحصیل پذیرفته شده ثبت گشته و از سازمان وظیفه عمومی ناجا درخواست می گردد که نسبت به روشن شدن وضعیت نظام وظیفه شخص موردنظر اعلام نظر شود.

۲) مراجعه به سازمان وظیفه عمومی ناجا
مراجعه پدر، مادر یا نماینده قانونی (وکیل) فرد مشمول به سازمان وظیفه عمومی و دریافت نامه از این سازمان جهت تحویل به بانک، جهت واریز وجه الضمان و دریافت فیش واریزی نقدی از بانک

۳) مراجعه به بانک جهت پرداخت وثیقه
پرداخت مبلغ وثیقه به حساب خزانه داری و دریافت فیش واریز نقدی

۴) مراجعه مجدد به سازمان وظیفه عمومی
جهت تحویل فیش واریزی وجه الضمان به سازمان وظیفه عمومی و درخواست صدور نامه به سازمان امور دانشجویان مبنی بر ضبط وثیقه

۵) مراجعه مجدد به سازمان امور دانشجویان.
جهت تحویل نامه جوابیه نظام وظیفه به سازمان امور دانشجویان و دریافت جواب نامه سازمان امور دانشجویی برای وزارت امور خارجه

۶) مراجعه به وزارت امور خارجه.
بعد از طی گذراندن مراحل ذکر شده، مشمولان جهت تایید اشتغال به تحصیل و دارا بودن شرایط لازم، با پرداخت مبلغ وثیقه می توانند مجوز خروج از کشور خود را دریافت نمایند.

میزان وثیقه خروج از کشور

تفاوت میزان وثیقه خروج از کشور بر اساس نوع سفر فرد مشمول عبارت است از:

■ مقدار وثیقه لازم جهت سفرهای علمی و مطالعاتی در مقطع تحصیلات تکمیلی برابر با 8 میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی می باشد.

■ میزان وثیقه مورد نیاز برای ادامه تحصیل افرادی که دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور، برابر با 20 میلیون تومان وجه نقد می باشد.

■ مقدار وثیقه لازم جهت سفرهای سیاحتی برابر با 15 میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی می باشد.

■ مقدار وثیقه لازم جهت سفرهای زیارتی برابر با 3 میلیون تومان وجه نقد می باشد.

■ مقدار وثیقه لازم جهت سفرهای ورزشی برابر با 15 میلیون تومان وجه نقد می باشد.

■ مقدار وثیقه لازم جهت سفر دوره های مشترک برابر با 15 میلیون تومان وجه نقد می باشد.

■ در موارد دیگر خروج از کشور با وثیقه 15 میلیون تومانی و یا ضمانت نامه بانکی صورت می گیرد.

 

جهت اطلاع از چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟ بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

میزان وثیقه خروج از کشور برای نخبگان

بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، نخبگان می توانند از دادن وثیقه معاف شده و فقط با تعهد کتبی اقوام درجه یک مجوز خروج از کشور دریافت نمایند.

ضمانت نامه بانکی برای خروج از کشور

از دو روش می توان جهت دریافت ضمانت نامه بانکی اقدام کرد که عبارتند از:

روش اول: پول نقد

به ازای پرداخت پول نقد به بانک، در این روش می توانید ضمانت نامه بانکی برای معرفی به سازمان نظام وظیفه دریافت نمایید.

روش دوم: سند یا سفته

برای دریافت ضمانت نامه بانکی در روش دوم می توانید توسط سند ملکی اقدام نمایید. به منظور انجام اینکار، می بایست با در دست داشتن سند موردنظر به بانک مراجعه نمایید.

در ادامه، بانک به واسطه یک معرفی نامه شما را به شهرداری ارجاع می دهد تا شهرداری، ملک مورد نظر را ارزش گذاری نماید.

بانک برای شما با امانت قرار دادن سند ملک، ضمانت نامه ای صادر می کند که به نظام وظیفه تحویل دهید و مجوز خروج از کشور دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل مجدد در یک مقطع مشمولان خدمت سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

نکته:
در نظر داشته باشید که در این روش می توان به جای سند، سفته هم در گرو بانک قرار دارد.

نکته:
لازم به ذکر است که همه بانک ها این نوع ضمانت نامه را ارائه نمی دهند. به همین خاطر اگر می خواهید از این روش استفاده نمایید باید از قبل بانک های که این نوع ضمانت نامه را ارائه می دهند، شناسایی کنید.

 

جهت دانلود مقاله انواع وثیقه خروج از کشور بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا انواع وثیقه خروج از کشور 1401 + شرایط و مبلغ را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص انواع وثیقه خروج از کشور 1401 + شرایط و مبلغ برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره تخصصی نظام وظیفه با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از انواع وثیقه خروج از کشور + شرایط و مبلغ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

سامانه استعلام وضعیت نظام وظیفه

 قانون استخدام سربازان وظیفه

 کد سخا چیست؟

انواع وثیقه خروج از کشور 1401 + شرایط و مبلغ

1.5/5 - (8 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. امیر
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام وقت بخیر. من دانشجو هستم و ۲۰ سالمه . برای یک هفته میخوام برم دبی چقدر باید وثیقه بزارم؟

  • مشاور صادقی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام وقت بخیر
   چیزی حدود 30 میلیون ولی مبلغ دقیق رو پلیس +10 بهتون میگه

 2. ALIREZA
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

  سلام وقتتون بخیر.برای بنده که در حال گذروندن دوره خدمت سربازی هستم امکان دریافت گذرنامه برای مسافرت هست یا خیر؟

  • مشاور محمدی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام وقت به خیر
   سربازان تا پایان خدمت سربازی نمیتوانند از کشور خارج شوند.

 3. زینب
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۸

  سلام من یه خانم ۳۶ساله هستم برای تور تفریحی فرانسه خانم‌ها هم باید وثیقه ۱۵۰میلونی بذارن؟

  • مشاور جوادی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام وقت بخیر
   خیر وثیقه فقط برای آقایون هست.

 4. امیر
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام.خسته نباشید.
  من دانشجو هستم میخواستم برم یک هفته سفر خارج از کشور{سیاحتی} مبلغ دقیق وثیقه الان چنده؟
  میتونم بعد این سفر دوباره بعد از مثلا شش ماه برم خارج از کشور برای تحصیل.مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت به خیر
   مبلغ وثیقه با توجه به مقطع تحصیلی و کشور مقصد بین 25 تا 50 میلیون متغییر است.از نظر نظام وظیفه آقایان دارای معافیت موقت سالانه دوبار امکان خروج از کشور را دارند.

 5. عرفان
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۳

  سلام من ۱۷سالگی از کشور خارج شدم برای ادامه تحصیل الان ترکیه دانشجو هستم و ۱۹سالم هست میخوام برای چندروز بیام ایران و برگردم ایا برای خروج دوباره از کشور باید وثیقه بگذارم
  و چقدر باید وثیقه بگذارم

  • مشاور جوادی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که غیبت داشته باشین در صورت برگشت به ایران دیگه نمیتونید از کشور خارج بشین
   باید وضعیت شما به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیره.
   جهت بررسی دقیق تر تماس حاصل فرمایید.

 6. عرفان
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۳

  سلام من ۱۷سالگی از کشور خارج شدم برای ادامه تحصیل الان ترکیه دانشجو هستم و ۱۹سالم هست میخوام برای چندروز بیام ایران و برگردم ایا برای خروج دوباره از کشور باید وثیقه بگذارم
  و چقدر باید وثیقه بگذارم

  • مشاور جوادی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که غیبت داشته باشین در صورت برگشت به ایران دیگه نمیتونید از کشور خارج بشین
   باید وضعیت شما به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیره.
   جهت بررسی دقیق تر تماس حاصل فرمایید.

 7. حسن رحیمی
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام خسته نباشید بنده برای کار یک هفته نیاز به سفر خارج از کشور دارم ضمانت مورد نیاز چی هست طی کردن مراحل چقدر زمان می‌برد

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

   سلام وقت بخیر باید از طریق سایت خدمات الکترونیکی +10 پلیس مجوز خروج از کشور را دریافت کنید و مقدار مشخص شده وثیقه را به حساب سازمان وظیفه عمومی واریز کنید

 8. امیر
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۲

  سلام. افراد در حال تحصیل چند باز میتونن از کشور خارج بشن و برگردن؟ آیا محدودیتی برای تعداد دفعات اخذ مجوز خروج از کشور برای دانشجویان هست یا خیر

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

   سلام وقت بخیر تعداد مجاز خروج از کشور با وثیقه در طول یکسال دو بار ممکن میباشد

 9. Mohammad
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام وقت بخیر ، من دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم،می خواستم بدونم الان بخوام برا سفر زیارتی به کربلا برم چقدر وثیقه باید بزارم؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مشاور حمامی
   ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۲

   سلام وقتتون بخیر برای سفر زیارتی پنج میلیون وثیقه باید بگزارید

 10. ابراهیم
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

  سلام جناب، ممنون ام که راهنمایی می فرمایید،من در حال تحصیل در دانشگاه آزاد هستم،اگرپذیرش از دانشگاه ترکیه ر گروه پزشکی که مورد تأیید ایران است بخواهم برای تحصیل در ترکیه بگیرم،طبق قانون جدید،یعنی آذر ماه ۱۴۰۱ چقدر باید وثیقه پرداخت کنم،لطفا پاسخ شفاف ودقیق ارادتمندم

  • مشاور جوادی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای ثبت مجوز خارج از کشور حدودا باید 30 تومن وثیقه خارج از کشور بزارید.
   البته برای معافیت تحصیلی هزینه اش بیشتر میشه و بستگی به اون کشور مورد نظر داره.

 11. محمد
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام آیا میتوان ضمانتنامه برای سفر سیاحتی گذاشت؟. و اینکه آیا بانک به ازای طلا ضمانتنامه برای سازمان وظیفه صدور میکند؟؟؟؟

  • مشاور جوادی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی معمولا نظام وظیفه مبلغ 30 میلیون تومان رو به عنوان وثیقه بلوکه میکنه.

 12. محمدحسین کریم‌پور بلداجی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام
  خسته نباشید
  من ترم آخر دانشگاهمه، کارشناسی مدیریت بازرگانی می‌گیرم و بعدش قصد ندارم برم سربازی، می‌خوام برم ترکیه
  در فاصله‌ی بین فارغ‌التحصیلی و سربازی می‌خوام برم خارج
  وثیقه‌ی سفر زیارتی ۳ میلیون تومانه، درسته؟
  با پاسپورتی که به جهت سفر زیارتی می‌گیرم (مثلاً برای عراق) می‌تونم برم ترکیه؟ آیا میشه برم عراق و از اونجا برم ترکیه؟

  • مشاور عیسائی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان پذیر نمیباشد. جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 13. عادل
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام من میخوام از دانشگاه پاسپورت بگیرم برن ترکیه چه وثیقه بزارم ؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام روزتون بخیر بستگی به نوع سفر شما دارد جهت اطلاع بیشتر مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

 14. حسین
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام من میخوام برم سفر غیر زیارتی و بهم گفتن هزینه وثیقه 30 میلیونه درسته؟

  • abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام وقت بخیر . بله درسته این مبلغ

 15. علی
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام
  من صرفا قصد تمدید پاسپورتم را دارم ولی قصد سفر خارجی ندارم
  دانشجو هستم و غیبت نخوردم
  آیا من هم باید وثیقه بزارم؟با وجود اینکه نمیخوام از کشور خارج بشم
  اگر باید بزارم
  چه نوع وثیقه ایی باید بزارم؟

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 16. محمد
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

  درود، من 19 سالم هست و معافیت تحصیلی دارم. میتونم به مدت یک ماه برای سفر سیاحتی وثیقه خروج بذارم؟

  • JAVADI
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام روزبخیر
   بله دوست گرامی میتونید.

 17. milad
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۹

  سلام جناب من کلا خدمت نرفتم از سال نود و پنج غایبم من میتونم از کشور با وثیقه خارج شم،ممنون میشم راهنمایی کنین

  • isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

 18. لیلا
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

  بنده دکترای تخصصی یکی از رشته های علوم پزشکی را دارم. تعهد خدمت دوره لیسانس و ارشدم را از وزارت بهداشت خریدم و مدارکم را ازاد کردم. هزینه تعهد خدمت دکترایم زیاد بود و مدرک را ازاد نکردم و حدود ۵ سال تعهد خدمت دکترا دارم که نگذرانده ام. با توجه به اینکه برای ارشد مجدد قصد پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج از کشور را دارم ایا برای خروج از کشور بایستی وثیقه بگذارم؟ میزان وثیقه چقدر است جدیدا؟

  • isaei
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 19. Reza
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

  سلام. من دانشجو هستم و برای گرفتن پاسپورت درخواست خروج از کشور دادم ولی از کشور خارج نشدم. به خاطر اربعین نیازی به پرادخت وثیقه یا ودیعه نبود. باید به سازمان وظیفه عمومی خودمو معرفی کنم تا درخواست خروجو لغو کنند یا نیازی نیست؟؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت بخیر لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع وثیقه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 20. مصطفی
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۹

  سلام من دانشجو هستم ومیخوام برا مهرماه امسال به عراق به منظور زیارت سفر کنم ودرخواست خروج دادم ولی وثیقه نقدی میخوان که ندارم ایا میشه که ضمانت بانکی مثل سفته بزارم ویا سند وسیله نقلیه بزارم؟

  • isaei
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۹

   سلام وقتون بخیر
   میتونید از ضمانت نامه بانکی استفاده کنید.

 21. Ali000
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

  سلام خرداد امسال معافی تحصیلیم تاریخش تموم شد انتخواب رشته کردم ولی تا مهر نمیتونم معافی تحصیلی بگیرم شرایط سفر زیارتی من چیطوریه؟؟؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 22. امیرحسین
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  در سال چند بار میتوانیم وثیقه بگذاریم و از کشور خارج شویم ؟ یا کلا چند بار میشه با وثیقه از کشور خارج شد؟

  • isaei
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام وقت بخیر
   در طول سال 2 بار و هر بار 15 روز میتونید خارج بشید و شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

 23. Mahdieh
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۵

  و اینکه خروج از کشور با وثیقه فقط شامل سربازانی میشه که کلا خدمت نرفتن یا سربازایی که فراری هستن هم میشه؟؟؟
  چه ضمانتی هست وقتی وثیقه میذارن موقع تحویل گرفتن وثیقه به زور نفرستنشون سربازی ؟؟؟به نظرم خیلی ریسکه
  میشه جواب قانع کننده بدید ممنون

  • obeidavi obeidavi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر لطفا برای اطلاعات بیشتر ایین نامه انواع وثیقه برای خزروج از کشور را مطالعه فرمایید

 24. Mahdieh
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۰

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم برای کسی که بخواد بره کربلا وثیقه چه مقدار باید بذاره ؟؟؟

  • hedayati
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر طبق یک سری شرایط بدون وثیقه میتوان از کشور جهت زیارت خارج شد

 25. بهزاد
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

  سلام من مجور خروجم ۱ تیر الی ۱۵ تیر ماه بوده. خارج نشدم اصلا. تا کی میتونم برم وثیقه رو پس بگیرم؟

  • mohammadi
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت به خیر
   به نظام وظیفه مراجعه کرده و درخواست لغو خروج از کشور را بدهید.

 26. احمد
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام
  برای خروج از کشور(زیارتی_اربعین) دانشجوی علوم پزشکی که تعهد خدمت داده ، باید برای دانشگاه وثیقه بذاره؟

  • isaei
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی شرایط با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 27. آرین
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

  سلام من متولد 1383/07/18 هستم. سال دیگه توی 18 سالگی فارغ التحصیل میشم و دیپلم میگیرم. برای بعد از دیپلم و ادامه تحصیل برای مقطع کارشناسی با داشتن پذیرش از یه دانشگاه معتبر خارج از ایران و گذاشتن وثیقه میتونم مجوز خروج از کشور بگیرم؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 28. علی
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

  سلام من دانشجو هستم و میخام برای کار چند ماه برم عراق رفتم پلیس +۱۰ گفتن باید تو سایت سخا درخواست بدی اما تو سایت گزینه ای برای کار وجود نداره و نوشته فقط ۳۰ روزمیتونم خارج بمونم و تو سایت زمان ورود خروج داره اما من معلوم نیست چه روزی دقیق میرم ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳

   سلام نهایتا30روزه اگه زدن واگرطبق قراربرنگردی وثیقه برنمیگرده برای اطلاعات بیشتربایدتماس بگیرید

  • سجاد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

   سلام من متعهد خدمت آموزش پرورش هستم برای سفر زیارتی مجوز خروج از کشور گرفتم به مدت ۱ ماه و خارج شدم و برگشتم الان مجدد می خواهم به کربلا سفر کنم آیا دوباره باید به نظام وظیفه بروم و مجوز رو دوباره صادر کنند یا همون مجوز قلیه برای چند بار کفایت میکنه ممنون میشم زودتر پاسخ بدهید.

   • obeidavi obeidavi
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

    سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 29. ابوالفضل
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام من مجوز خروج یکساله دارم برای ثبت نام دانشگاه به خارج کشور رفتم ولی میخوام برای ویزای دانشجویی گرفتن به ایران بیام. اجازه خروج دوبااره میدن؟
  ممنون

  • haghipor
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که مدارک پذیرش دانشگاه را به نظام وظیفه ارائه دهید اجازه خروج از کشور به شما داده میشود .
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 30. Diego
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام هزينه وثيقه پاس موقت سياحتي ٣٠ ميليونه يا ١٥ ؟

  • bahraii
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقتتون بخیر مقاله انواع وثیقه خروج از کشور 1401 را با دقت مطالعه کنید

 31. User 1
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

  بلاخره براي سفر سياحتي ١٥ ميليون يا ٣٠ ميليون؟ مطالب سايت ناهماهنگه

  • heydari
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر
   مقاله داخل سایت را با دقت مطالعه کنید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور