ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

انواع وثیقه خروج از کشور ۱۴۰۲ + شرایط و مبلغ

وثیقه خروج از کشور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

وثیقه خروج از کشور، در واقع میزان مبلغی است که مشمولان خدمت سربازی که هنوز به سربازی نرفته اند برای خروج از کشور برای سفر و یا ادامه تحصیل می بایست به دولت بپردازند. وثیقه خروج از کشور را می توان ضمانت و تعهدی دانست که جایگزین کارت پایان خدمت مشمولان سربازی شده است. درواقع مجوز خروج آن ها از کشور  است.

وثیقه خروج از کشور برای سفرهای خارجی انواع متفاوتی دارد، بنابراین متقاضیان استفاده از هر یک از آن ها باید شرایط خاصی داشته و  از نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور اطلاع داشته باشند تا میزان دقیق وثیقه خروج از کشور را برای سازمان نظام وظیفه واریز نمایند. با توجه به این که این دسته از مشمولین خدمت زمان خاصی برای انجام کارهای اداری و نظامی خود ندارند می توانند هر گونه سوالات خود را از کارشناسان ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 در میان بگذارند.

 

منظور از وثیقه خروج از کشور چیست؟

به منظور خروج از کشور مشکلی برای افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند، وجود ندارند و احتیاجی به دریافت مجوز برای آن ها نیست. برای اشخاصی که به سن مشمولیت رسیده اند اما تا حداکثر ۱ سال پس از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل کرده اند می بایست خود را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نمایند.

هیچگونه ممنوعیتی برای دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی وجود ندارد. مشمولان برای سفرهای زیارتی، علمی، غیر زیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و غیره باید از وثیقه جهت خروج از کشور استفاده نمایند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور گفت: مبلغ وثیقه برای مشمولان افزایش یافته است و مشمولانی که قصد خروج از کشور را دارند، باید وثیقه بگذارند.

در سال جاری مبلغ وثیقه برای دانشجویانی که معافیت تحصیلی دارند و می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند، افزایش یافته است.

مبلغ وثیقه بر اساس نوع مدرک تحصیلی متفاوت است. این مبلغ از 3 میلیون تا 40 میلیون متفاوت است.

منظور از وثیقه خروج از کشور چیست

 

جهت اطلاع از راهنما جامع خروج از کشور برای ادامه تحصیل بر روی لینک رنگی کلیک نمایید.

 

 

میزان وثیقه خروج از کشور دانشجویان

وثیقه مورد نیاز سفر‌های علمی ۸۰ میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی، سفر‌های مطالعاتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز به عنوان سفر علمی تلقی می‌گردد.

جهت شرکت در کارگاه های آموزشی، کنفرانس ها، همایش علمی و سفر های مطالعاتی در مقاطع تحصیلات تکمیلی:

♦️ حداکثر 30 روز برای مقالات و کنفرانس ها
♦️ حداکثر 45 روز برای کارگاه ها و دوره های آموزشی
♦️ 80 میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی

میزان وثیقه لازم برای انواع سفر

مشمولان خدمت برای خروج از کشور با توجه به نوع سفر خود باید مبلغی را به عنوان وثیقه پرداخت کنند.  میزان این وثیقه برای هر کدام از آن ها متفاوت است. به طوری که شما لازم است قبل از سفر  با این مبلغ برای سال 1402 و نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور اطلاع داشته باشید.

میزان وثیقه خروج از کشور به منظور سفر‌های علمی

سفر‌های علمی به جهت حضور در کارگاه‌های آموزشی مرتبط با رشته تحصیلی، کنفرانس‌ها و یا همایش علمی بین المللی جهت ارائه مقالات انجام می گیرد.

میزان وثیقه مورد نیاز سفر‌های علمی ۸۰ میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی است.

میزان وثیقه خروج از کشور برای سفر‌های زیارتی

سفر‌های زیارتی برای زیارت عتبات عالیات در کشور عراق و یا انجام مناسک حج عمره و تمتع به کشور عربستان است.

مقدار وثیقه سفر زیارتی مشمولان خدمت، مبلغ ۳۰ میلیون ریال وجه نقد و سفر‌های سیاحتی و غیرزیارتی ۱۵۰ میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی است.

میزان وثیقه خروج از کشور به منظور سفر‌های مطالعاتی

این دسته از سفر‌ها برای دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد، که در حال تحصیل می باشند، جهت پیشرفت تحصیلی و برای تحقیق، آزمایش یا استفاده از تجربیات سایر کشور‌ها سفر می نمایند‌.

مقدار وثیقه لازم سفر‌های مطالعاتی و دوره‌های مشترک با درخواست دانشگاه مربوط و تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت و یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد صورت گرفته است. مقدار وثیقه سفر‌های مطالعاتی همانند مبلغ ۸۰ میلیون ریال و دوره‌های مشترک مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال است.

میزان وثیقه خروج از کشور جهت سفر‌های سیاحتی

خروج از کشور جهت سفرهای سیاحتی که برای گردش، افزایش اطلاعات و معلومات فردی و یا دیدار از بستگان ساکن در خارج از کشور باشد.

میزان وثیقه لازم جهت سپردن وثیقه سفر سیاحتی مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال وجه نقد و یا ضمانت نامه بانکی است.

میزان وثیقه خروج از کشور جهت سفر‌های سیاحتی

 

جهت اطلاع از شرایط و مراحل خروج از کشور در فرجه یکساله بر روی لینک رنگی کلیک نمایید.

 

 

میزان وثیقه کشور برای سفرهای ورزشی

خروج از کشور برای سفر ورزشی، سفر‌هایی که ورزشکاران مشمول با تایید وزارت ورزش و جوانان برای شرکت در اردو‌های تدارکاتی، آمادگی و یا مسابقات رسمی به خارج از کشور و  غیره انجام می‌شود.

مقدار وثیقه لازم جهت درخواست خروج از کشور ورزشکاران از سوی وزارت ورزش و جوانان و تضمین مراجعت مشمول به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال است.

خروج از کشور افراد متعهد خدمت به سازمان‌های دولتی همچون شرکت ملی نفتکش، کشتیرانی، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی، وزارت آموزش و پرورش و قوه قضائیه می‌باشند.

افراد متعهد خدمت که زمان تعهدشان به پایان رسیده اما موفق به دریافت کارت پایان خدمت نشده اند، مجوز خروج متناوب حداکثر ۹۰ روزه بدون وثیقه با ارائه گواهی پایان تعهد از یگان بکار گیرنده، برای آن ها صادر می‌گردد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آیین نامه مرخصی سربازان بر روی لینک رنگی کلیک نمایید.

 

 

میزان وثیقه خروج از کشور جهت پیگیری و درمان بیماری

مشمولانی که غیبت ندارند و معاف موقت می باشند برای درمان بیماری نیاز به مجوز خروج از کشور دارند.

شرایط خروج از کشور جهت درمان بیماری:

❇️ دریافت تایید شورای عالی پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا.

❇️ مدت خروج از کشور این دسته از مشمولان، بستگی به میزان طول درمان داشته و قابلیت تمدید دارد.

 

میزان وثیقه خروج از کشور برای نخبگان

بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، نخبگان می توانند از دادن وثیقه معاف شده و فقط با تعهد کتبی اقوام درجه یک مجوز خروج از کشور دریافت نمایند.

 

خروج از کشور فرزندان مامورین ثابت دولت جمهوری اسلامی

اشخاص و مقامات ثابت دولت جمهوری اسلامی در خارج از کشور در صورت تایید ماموریت از سوی وزارت امور خارجه و سپردن تضمین لازم از طرف وزارتخانه و سازمان مربوطه می‌توانند درخواست مجوز خروج از کشور فرزندان مشمول غیرغایب خود را نمایند.

شرایط خروج از کشور فرزندان مقامات ثابت دولت در خارج از کشور عبارتند از:

❇️ اگر مشمول از معافیت سربازی در حین تحصیل داخل کشور برخوردار باشد و پدر مأمور ثابت دولت در خارج از کشور سکونت داشته باشد، در این شرایط مجوز خروج از کشور برای مشمول به صورت موردی و با موافقت دانشگاه مورد نظر به طور یکساله صادر می‌گردد.

لازم به ذکر است برای این دسته از مشمولان، مجوز خروج سه ساله تحت عنوان فرزند مأمور تعلق نمی گیرد در نتیجه می بایست مجوز موردی درخواست شود.

❇️ مجوز خروج از کشوری که توسط مشمولان فرزند مأمور ثابت دولت در خارج از کشور دریافت می گردد، می‌بایست حداکثر در طول مدت سه ماه از کشور خارج شده و در مواقع ضروری به شکل موردی درخواست تمدید نمایند، چرا که در غیر این صورت موحب لغو شدن مجوز صادره می‌گردد.

❇️ در صورتی مشمول غیبت نداشته و دارای معافیت تحصیلی باشد، تنها برای دیدار با خانواده می‌تواند امکان خروج داشته باشد.

خروج از کشور فرزندان مامورین ثابت دولت جمهوری اسلامی

❇️ با توجه به مدت زمان ماموریت والدین، بیشترین زمان اینگونه سفر‌ها برای فرزندان مامورین ثابت دولت در نظر گرفته می شود و در صورت تمدید ماموریت، پیش از اتمام دوره با ارائه نامه تمدید ماموریت از محل خدمت والدین اقدام می‌گردد.

❇️ در صورتی امکان دارد تا پایان ماموریت والدین در آنجا سکونت داشته باشند که مهلت معرفی مشمولان فارغ التحصیل و انصراف از تحصیل به پایان نرسیده باشد.

 

جهت مشاهده اطلاعیه تحصیل هم زمان با سربازی بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

افزایش وثیقه خروج از کشور

بنابر آخرین اخبار اعلام شده، مبلغ وثیقه دانشجویی از تاریخ یک دی ماه از مبلغ ۲۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان به ۴۰ میلیون تومان بدون سود و ۴۶ میلیون تومان با سود تغییر پیدا کرده است.

وثیقه سیاحتی نیز از مبلغ ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان و در آخر وثیقه زیارتی از مبلغ ۳ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان تغییر پیدا کرده است.

مدارک لازم برای وثیقه خروج از کشور

مدارک موردنیاز برای خارج شدن مشمولان از کشور عبارتند از:
♦️ اصل کارت ملی به همراه کپی
♦️ اصل شناسنامه به همراه کپی
♦️ گواهی فراغت و یا اشتغال به تحصیل
♦️ برگه فارغ التحصیلی برای فارغ التحصیلان
♦️ برگه اعزام به خدمت
♦️ باز کردن حساب در بانک قوامین

وثیقه خروج از کشور مشمولان

نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور نیز یکی از موضوعاتی است که مشمولین خدمت باید در مورد آن اطلاع داشته باشند. این دسته از افراد پیش از خروج کشور، می‌بایست در یکی از بانک‌های معتبر کشور به باز کردن حساب بپردازند. بعد از معلوم شدن نوع سفر که می تواند زیارتی، سیاحتی، علمی و غیره باشند، مبلغی را تحت عنوان وثیقه پرداخت نمایند.

مبلغ مشخص شده تا بعد از بازگشت مشمولان از سفر، به صورت بلوکه در بانک نگهداری شده و پس از بازگشت به داخل ایران، طی مدت زمان ۴۸ ساعته به حساب آن‌ها باز گردانده می‌شود.

مقدار مبلغ وثیقه با توجه به هدف از سفر و نیز کشور انتخابی متفاوت است و جهت اطلاع دقیق آن می بایست از مراجع قانونی استعلام بگیرند.

وثیقه خروج از کشور مشمولان

جهت اطلاع از نحوه محاسبه غیبت سربازی بر روی لینک کلیک نمایید.

 

مراحل دریافت وثیقه خروج از کشور

در ابتدای کار، مشمول می بایست درخواست گواهی اشتغال به تحصیل خود را به همراه وثیقه‌ای مورد نظر به سازمان نظام وظیفه تحویل دهد.

این مورد را باید در نظر گرفت که مجوز خروج از کشور توسط سازمان نظام وظیفه صادر نشده و باید مجوز خروج را از یگان خدمتی دریافت کرد.

گذرنامه، پس از ارائه مدارک مجوز مشمول به پلیس ارسال شده و گذرنامه موقت صادر می گردد. در نتیجه گذرنامه مدت زمان معلومی دارد که به فرد امکان خروج از کشور برای مدت زمان مشخص را می‌دهد.

بعد از گذراندن مراحل مذکور، می بایست نسبت به دریافت ویزا و رزرو بلیط هواپیما اقدام نمایند. به یاد داشته باشید که مشمول بعد از بازگشت از سفر به همراه مدارک شناسایی به سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و وثیقه را دریافت نمایید.

 

نکات مهم پرداخت وثیقه خروج از کشور

مشمولانی امکان خروج از کشور دارند که دارای شرایط زیر باشند:

❇️ مشمولانی که غیبت نداشته و دارای برگه معافیت پزشکی یا معافیت کفالت و معافیت سربازی باشند.

❇️ فارغ التحصیلان مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی که هنوز فرصت معرفی به نظام را دارند.

❇️ گواهی اشتغال به تحصیل و یا برگه معافیت تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزانی که 18 سال کامل را به پایان رسانده اند، ضروری است.

❇️ مشمول می بایست فاقد غیبت سربازی برای اعزام به نظام باشد.

❇️ دارا بودن گواهی فراغت از تحصیل و برگ ثبت اتمام تحصیل از دفاتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی، برای دانشجویان فارغ التحصیل که دارای تاریخ فراغت کمتر از یکسال هستند.

❇️ ضمانت کردن میزان وثیقه لازم توسط مشمول فرد با توجه به نوع سفر و طول دوره.

دقت کنید ضمانت نامه نظام وظیفه، نیز به نفع سازمان نظام وظیفه برای تضمین بازگشت خروج از کشور سربازان در حین خدمت، صادر می گردد.

مراحل دریافت وثیقه و ثبت درخواست خروج از کشور

به منظور وثیقه خروج از کشور دانشجویان، در صورتی که معافیت تحصیلی دارید می توانید نسبت به ثبت درخواست خروج از کشور خود اقدام نمایید. نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور به شکل زیر است.

برای انجام این کار، می بایست به ترتیب به ادارات و سازمان های زیر مراجعه نمایید:

♦️ مراجعه به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم
جهت دریافت نامه معرفی به سازمان وظیفه عمومی ناجا و سازمان نظام وظیفه از سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

علاوه بر مشخصات شخصی در این نامه، مشخصات تحصیلی قبلی و مشخصات محل تحصیل پذیرفته شده ثبت گشته و از سازمان وظیفه عمومی ناجا درخواست می گردد که نسبت به روشن شدن وضعیت نظام وظیفه شخص مورد نظر اعلام نظر شود.

♦️ مراجعه به سازمان وظیفه عمومی ناجا
مراجعه پدر، مادر یا نماینده قانونی (وکیل) فرد مشمول به سازمان وظیفه عمومی و دریافت نامه از این سازمان جهت تحویل به بانک، جهت واریز وجه الضمان و دریافت فیش واریزی نقدی از بانک

مراحل دریافت وثیقه و ثبت درخواست خروج از کشور

♦️ مراجعه به بانک جهت پرداخت وثیقه
پرداخت مبلغ وثیقه به حساب خزانه داری و دریافت فیش واریز نقدی

♦️ مراجعه مجدد به سازمان وظیفه عمومی
جهت تحویل فیش واریزی وجه الضمان به سازمان وظیفه عمومی و درخواست صدور نامه به سازمان امور دانشجویان مبنی بر ضبط وثیقه

♦️ مراجعه مجدد به سازمان امور دانشجویان
جهت تحویل نامه جوابیه نظام وظیفه به سازمان امور دانشجویان و دریافت جواب نامه سازمان امور دانشجویی برای وزارت امور خارجه

♦️ مراجعه به وزارت امور خارجه
بعد از طی گذراندن مراحل ذکر شده، مشمولان جهت تایید اشتغال به تحصیل و دارا بودن شرایط لازم، با پرداخت مبلغ وثیقه می توانند مجوز خروج از کشور خود را دریافت نمایند.

میزان وثیقه خروج از کشور

تفاوت میزان وثیقه خروج از کشور بر اساس نوع سفر فرد مشمول عبارت است از:

❇️ مقدار وثیقه لازم جهت سفرهای علمی و مطالعاتی در مقطع تحصیلات تکمیلی برابر با 8 میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی است.

❇️ میزان وثیقه مورد نیاز برای ادامه تحصیل افرادی که معافیت تحصیلی خارج از کشور دارند، برابر با 20 میلیون تومان وجه نقد است.

❇️ مقدار وثیقه لازم جهت سفرهای سیاحتی برابر با 15 میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی است.

❇️ مقدار وثیقه لازم جهت سفرهای زیارتی برابر با 3 میلیون تومان وجه نقد است.

❇️ مقدار وثیقه لازم جهت سفرهای ورزشی برابر با 15 میلیون تومان وجه نقد است.

❇️ مقدار وثیقه لازم جهت سفر دوره های مشترک برابر با 15 میلیون تومان وجه نقد است.

❇️ در موارد دیگر خروج از کشور با وثیقه 15 میلیون تومانی و یا ضمانت نامه بانکی صورت می گیرد.

 

جهت اطلاع از چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟ بر روی لینک رنگی کلیک نمایید.

 

ضمانت نامه بانکی برای خروج از کشور

از دو روش می توان جهت دریافت ضمانت نامه بانکی اقدام کرد که عبارتند از:

♦️ روش اول: پول نقد

به ازای پرداخت پول نقد به بانک، در این روش می توانید ضمانت نامه بانکی برای معرفی به سازمان نظام وظیفه دریافت نمایید.

♦️ روش دوم: سند یا سفته

برای دریافت ضمانت نامه بانکی در روش دوم می توانید توسط سند ملکی اقدام نمایید. به منظور انجام اینکار، می بایست با در دست داشتن سند مورد نظر به بانک مراجعه نمایید.

ضمانت نامه بانکی برای خروج از کشور

در ادامه، بانک به واسطه یک معرفی نامه شما را به شهرداری ارجاع می دهد تا شهرداری، ملک مورد نظر را ارزش گذاری نماید.

بانک برای شما با امانت قرار دادن سند ملک، ضمانت نامه ای صادر می کند که به نظام وظیفه تحویل دهید و مجوز خروج از کشور دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل مجدد در یک مقطع مشمولان خدمت سربازی بر روی لینک کلیک نمایید.

 

در نظر داشته باشید که در این روش می توان به جای سند، سفته هم در گرو بانک قرار دارد. همچنین لازم به ذکر است که همه بانک ها این نوع ضمانت نامه را ارائه نمی دهند. به همین خاطر اگر می خواهید از این روش استفاده نمایید باید از قبل بانک های که این نوع ضمانت نامه را ارائه می دهند، شناسایی کنید و در مورد نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور تحقیق نمایید.

 

خلاصه مطالب

مشمولین خدمتی که قصد دارند از کشور خارج شوند باید طبق نظام وظیفه کشور باید وثیقه پرداخت کنند. این وثیقه به عنوان یک ضمانت نامه در نزد سازمان نظام وظیفه کشور قرار می گیرد. به طوری که مشمولین خدمت از سفر خود بازگشتند می توانند آن را ظرف ۴۸ ساعت دریافت کنند. در حال حاضر انواع وثیقه خروج از کشور ۱۴۰۲  وجود دارد که شرایط و مبلغ هر کدام از آن ها متفاوت است.

در مورد هر کدام از وثیقه ها به همراه نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور صحبت کردیم و اطلاعات لازم را در این مورد بیان کردیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص انواع وثیقه خروج از کشور ۱۴۰۲ + شرایط و مبلغ برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره تخصصی نظام وظیفه با کارشناسان مجرب ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 دریافت نمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله روی کلیک کنید.

 

2.2/5 - (13 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه افرادی از پرداخت وثیقه خروج از کشور معاف هستند؟

کسانی که برای درمان بیماری های خود به خارج از کشور می روند از پرداخت وثیقه معاف هستند.

نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور چگونه است؟

در بالا در مورد کلیه مراحل نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور صحبت کردیم. حال اگر هر گونه سوالی دارید می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت نمایید.

نحوه پرداخت وثیقه خروج از کشور افراد متاهل چگونه است؟

این دسته از افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با مشاوران ایران تحصیل در تمام ساعات شبانه روز تماس حاضصل فرمایند.

نظرات

115 دیدگاه دربارهٔ «انواع وثیقه خروج از کشور ۱۴۰۲ + شرایط و مبلغ»

 1. Avatar photo Rightbrain گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام
  بنده در حال حاضر محصل ترم سه دوره کارشناسی هستم، خواستم بپرسم اگه بخوام از طریق دعوت نامه شغلی برای کار به لهستان مهاجرت کنم میتونم با وثیقه گذاشتن از کشور خارج بشم؟
  اگه این امر شدنیه نرخ وثیقه برای شش ماه یا یکسال چقدره

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان رادارید و همین طور هزینه وثیقه 30 تومان میباشد

 2. Avatar photo رضا گفت:

  چرا بعد از برگشت دانشجو از سفر زیارتی وثیقه پنج میلیون تومانی را به راحتی دریافت کند و یا اصلا پول دانشجو را ندهند و هی امروز و فردا می‌کنند تا پولی که با زحمت زیر آفتاب سوزان با کارگری بنایی رو دانشجو جمع کرده مثل آب خوردن بالا می‌کشند و به نفع نیروی انتظامی یا همون نظام وظیفه ضبت می‌کنند آیا خدمت ۲۴ ماه اجباری که اکثر مردها رفتند رو حساب نمی‌کنند نه بیمه ای پرداخت شده و نه حقوقی دادند به خدا قسم عدالت این نیست که پول یک جوان دانشجوی کارگر رو به نفع خودشان ضبت کنند
  اگه راهی دیگه ای وجود داره بگویید تا دانشجو به پولش برسد تا بتواند شهریه ترم دانشگاهش رو بپردازد

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   با نظام وظیفه در این مورد صحبت کنید.

 3. Avatar photo پرویز محمدنژاد گفت:

  سلام . سوالی داشتم:در حال حاضر دانشجوی ارشد(ورودی۱۴۰۱) دانشگاه آزاد هستم.(معافیت تحصیلی) .از یکی از دانشگاههای خارج از کشور پذیرش گرفتم در صورت ویزا برای خروج از کشور نوع وثیقه تودیعی چه خواهد بود؟یا این کار فرآیندی قبل از تودیع وثیقه دارد؟سپاسگزارم

 4. Avatar photo مت گفت:

  سلام من در حال حاضر با وثیقه سیاحتی دبی هستم
  میخواستم بدونم محدودیتی داره خروج از کشور با وثیقه سیاحتی؟ چون یک ماه دیگه دوباره همین سفر رو میخوام بیام

  1. Avatar photo borji گفت:

   با عرض سلام خدمت شما. طبق قانون نظام وظیقه شما مدت زمان محدودی میتوانید خارج از کشور باشید.باید از طریق نظام وظیفه بررسی نمایید.

 5. Avatar photo حمیدرضا حاجی علیانی گفت:

  سلام من معافیت تحصیلی دانش آموزی دارم برای صدور گذرنامه باید چه کار کنم که پاسپورت برام بیاد
  شرایط گذرنامه زیارتی چیه

  1. Avatar photo chitsaz گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید وثیقه بزارید

 6. Avatar photo حمیدرضا حاجی علیانی گفت:

  سلام من معافیت تحصیلی دانش آموزی دارم برای صدور گذرنامه باید چه کار کنم

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   باید تشریف ببرید دفتر پلیس +10 و فرم گذرنامه پر کنید.

 7. Avatar photo احمد گفت:

  سلام
  خانوم متاهلی که اجازه همسرش رو داره چطور باید از کشور خارج بشه.
  اجازه خروج از کشور باید بگیره؟
  یا صرفا داشتن پاسپورت برای خروج کافیه

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای تمدید گذرنامه اجازه همسر نیاز هست ولی در غیر این صورت خیر

 8. Avatar photo معین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من معافیت تحصیلی دارم و میخوام فقط اقدام کنم برای گرفتن پاسپورت وقتی درخواست خروج از کشور ثبت کنم و برای سفر سیاحتیم وثیغه بزارم و تاریخش رو مشخص کنم ولی سفر نروم ایا این کارم جز همون خروج از کشور با وثیغه سالی دو بار محسوب میشه یا خیر؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور سیدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بله برای شما حساب می شود مگر اینکه درخواست خود را لغو نمایید

 9. Avatar photo سمیرا گفت:

  سلام.با داشتن معافیت موقت کفالت اگر به مدت ۹ ماه بخوایم از کشور خارج شیم و بعد برگردیم تا معافیت موقت رو تبدیل به دائم کنیم وعلت خروج از کسور هم ادامه تحصیل همسر باشه،
  اولا آیا اجازه خروج از کشور داده خواهد شد؟
  ثانیا وثیقه حدودا چقدر در نظر گرفته میشود؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق تر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 10. Avatar photo رضا گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم که بعد اینکه یه بار وثیقه دادیم و رفتیم امکان اینکه بعد برگشتن دوباره با وثیقه به خارج از کشور بریم رو داریم؟؟ ممن.ن از راهنمایی تون مرسی

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   سالی دوبار می توانید از ایران خارج شوید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • حقوق سرباز معلم وظیفه

  حقوق سرباز معلم وظیفه + جدول نرخ 1402 | ایران تحصیل

  افراد واجد شرایط می‌توانند همانند سال‌های گذشته برای امریه سربازی در وزارت آموزش و پرورش ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که حقوق سرباز معلم وظیفه از حقوق سربازان عادی بیشتر خواهد بود. با توجه به اخطاریه‌ها و خدمت...
 • سایت جا به جایی سرباز نیروی انتظامی

  سایت جابجایی سرباز نیروی انتظامی + راهنما انتقال فوری | ایران تحصیل

  نحوه وارد شدن و ثبت درخواست در سایت جابجایی سرباز نیروی انتظامی مشخص شده است. اگر بعد از تقسیم شدن در دوره سربازی اگر محلی که برای شما انتخاب شده است، راضی نیستید و یا فکر می کنید می توانید...
 • شرایط پیگیری درخواست انتقالی سربازی

  پیگیری درخواست انتقالی سربازی

  همانطور که می دانید یکی از معضلات خدمت سربازی، گرفتن انتقالی است. از آنجایی که بسیاری به محل دور از محل زندگی خود اعزام می شوند به همین دلیل تصمیم به گرفتن انتقالی می گیرند. برای گرفتن انتقالی نیاز است...
 • سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟

  سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟

  با توجه به اجباری بودن خدمت سربازی برای کلیه آقایانی که 18 سال تمام دارند، بسیاری از مشمولان همواره در صدد یافتن تسهیلاتی برای پشت سر گذاشتن خدمت سربازی خود هستند. عده ای دیگر نیز خدمت سربازی را آغاز کرده...
تماس با مشاور